Swimming ACT 2010  Winter Development Series                  
                       Meet 3 Host: Woden - 31 July 2010                       
                           Results by event                                   
 
Event 1  Girls 9 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexis Cross               9 Vikings                   NT    3:05.55  
  2 Keely Small                9 Woden                3:24.55    3:13.44  
  3 Sarah Purcell              9 Vikings                   NT    3:21.48  
 
Event 1  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phoebe Ross               10 Woden                     NT    3:02.07  
  2 Adele Burke               10 Burley Griffin            NT    3:09.09  
  3 Lauren Elliott            10 Queanbeyan           3:20.29    3:18.90  
 
Event 1  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ebony Norris              11 Woden                2:59.59    2:32.24  
  2 Grace Pyke                11 Canberra             2:54.99    2:37.59  
 
Event 1  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ceillagh Svensson         12 Vikings              2:45.48    2:34.09  
  2 Ashleigh Jones            12 Vikings              2:38.60    2:34.74  
  3 Bethany Poyser            12 Woden                     NT    2:37.57  
  4 Chloe Ironside            12 Vikings              2:41.40    2:41.64  
  5 Emma Miller               12 Burley Griffin       2:39.61    2:41.68  
  6 Brooke Hughes             12 Queanbeyan           2:45.17    2:42.07  
  7 Rebecca Philippa          12 Vikings              2:43.91    2:42.18  
  8 Kali Majoros              12 Telopea                   NT    2:44.56  
 
Event 1  Women 13 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eliza Tetley              13 Vikings              2:34.41    2:29.20  
  2 Haley Jedrzejek           13 Canberra             2:42.58    2:36.35  
  3 Molly Turnbull            13 Vikings              2:38.78    2:40.74  
  4 Sara Lucic                16 Queanbeyan           2:40.96    2:41.52  
  5 Alison Rose               15 Goulburn                  NT    2:46.56  
  6 Esther Hampton            13 Junee                2:46.25    2:46.64  
  7 Tegan Garnett             14 Cruiz                     NT    2:48.65  
 
Event 1  Boys 9 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Will Roberts               9 Cruiz                     NT    3:18.82  
 
Event 1  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson Groves            10 Canberra                  NT    2:56.15  
 
Event 1  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Waugh              11 Canberra             2:47.51    2:34.17  
  2 Kieran Howell             11 Woden                2:52.21    2:37.66  
 
Event 1  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas Starkey          12 Canberra             2:47.84    2:47.56  
  2 Mathew Schofield          12 Bomaderry            3:18.41    3:07.39  
 
Event 1  Men 13 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 William Rooks             15 Canberra                  NT    2:20.97  
  2 Riley Nelson              13 Goulburn             2:35.95    2:31.70  
  3 James Copelin             15 Vikings                   NT    2:37.76  
 
Event 2  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cleo Courtney              8 Cruiz                  39.64      34.97  
  2 Katherine Boulton          6 Woden                  46.85      42.59  
 
Event 2  Girls 9 Year Olds 25 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Charlotte Dunlop           9 Woden                     NT      34.88  
 
Event 2  Girls 10 Year Olds 25 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Bourke           10 Woden                     NT      32.50  
 
Event 2  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cody Weir                  8 Vikings                35.93      31.32  
  2 Nicholas Allnutt           7 Vikings                38.82      34.48  
  3 Jack Douglas               7 Junee                  35.53      37.12  
  4 Aidan Heddle               7 Woden                  39.22      41.51  
 
Event 3  Girls 8 & Under 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sidonie Carroll            8 Wagga Wagga               NT    1:07.94  
  2 Gaby Clarke                8 Wagga Wagga          1:12.99    1:08.85  
  3 Cara Brugeaud              8 Cruiz                     NT    1:09.81  
  4 Isobel Brugeaud            8 Cruiz                     NT    1:13.15  
 
Event 3  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sarah Drew                 9 Queanbeyan           1:01.68    1:00.11  
  2 Cara Wilson                9 Vikings                   NT    1:00.67  
  3 Sasha Rusanov              9 Telopea              1:04.38    1:01.07  
  4 Hayley Dryburgh            9 Woden                1:02.64    1:02.87  
  5 Kat-E Yeow                 9 Woden                     NT    1:05.06  
  6 Maddie Layton              9 Vikings                   NT    1:05.64  
  7 Annabelle Tetley           9 Vikings              1:09.31    1:07.27  
  8 Emma McDonald              9 Woden                1:08.97    1:08.14  
  9 Mikaela Briggs             9 Woden                     NT    1:13.13  
 
Event 3  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brianna Smith             10 Canberra                  NT      52.09  
  2 Jessica Holland           10 Ginninderra               NT      53.01  
  3 Charlotte Poyser          10 Woden                  55.67      53.64  
  3 Charlotte White           10 Queanbeyan                NT      53.64  
  5 Ellen Thurlow             10 Woden                  55.67      54.10  
  6 Bianca Cowan              10 Vikings                58.76      55.88  
  7 Georgia Lyness            10 Canberra                  NT      57.37  
  8 Adele Burke               10 Burley Griffin            NT      58.04  
  9 Claire Le Couteur         10 Vikings              1:02.93      58.24  
 10 Alison Piper              10 Vikings              1:02.20      59.29  
 11 Michaela Cox              10 Vikings              1:00.43    1:00.15  
 12 Micaela Tuohy             10 Woden                1:00.87    1:00.27  
 13 Sarah Altenburg           10 Woden                     NT    1:02.61  
 
Event 3  Boys 8 & Under 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas Barclay           8 Vikings              1:04.86      59.84  
  2 Skinny Gavel               8 Cruiz                1:05.76    1:06.78  
  3 Lewis Bousfield            8 Young                1:14.48    1:07.39  
  4 Mark Rusanov               7 Telopea              1:27.56    1:08.08  
  5 Jack Callaughan            7 Burley Griffin            NT    1:08.28  
  6 Mason Thornton             8 Woden                1:17.81    1:09.51  
  7 Tyler Williams             8 Ginninderra               NT    1:13.29  
  8 Joshua Cox                 8 Vikings              1:06.78    1:13.63  
  9 Harrison Bird              8 Ginninderra          1:22.74    1:14.34  
 
Event 3  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tom Quinn                  9 Queanbeyan           1:00.51      55.39  
  2 Nathan Cummins             9 Ginninderra          1:03.22    1:01.88  
  3 Joshua Harrison            9 Woden                     NT    1:02.68  
  4 Murray Schofield           9 Bomaderry                 NT    1:07.04  
  5 Zachary Watson             9 Vikings              1:10.25    1:08.44  
 
Event 3  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elijah Fraser             10 Woden                  56.49      51.34  
  2 Peter Philippa            10 Vikings                55.25      53.26  
  3 Hamish Allan              10 Vikings                55.43      55.35  
  4 Arron Costello            10 Woden                     NT      59.41  
 
Event 4  Girls 8 & Under 50 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emilie Marceau             8 Cruiz                  58.33      55.51  
  2 Brooke Gilroy              8 Vikings                55.84      55.84  
  3 Bella White                8 Queanbeyan             58.06      58.17  
  4 Pyper Thornberry           8 Ginninderra          1:00.16      58.92  
 
Event 4  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amanda Joyner              9 Woden                  55.17      51.63  
  2 J'Aime McGuire             9 Vikings                55.72      54.14  
  3 Chloe Tan                  9 Vikings              1:00.09      55.58  
  4 Emily Clay                 9 Ginninderra            59.48      57.93  
 
Event 4  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Claire Bousfield          10 Young                  51.33      50.57  
  2 Jasmine Thornton          10 Woden                  52.80      50.82  
  3 Charlotte Garner          10 Queanbeyan             52.05      51.55  
  4 Alicia Norris             10 Woden                  54.46      51.61  
  5 Madeleine Wynne           10 Ginninderra            54.99      53.83  
  6 Jordan Majoros            10 Telopea                55.13      54.47  
  7 Tara Ironside             10 Vikings                54.16      55.86  
 
Event 4  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Connor McGuirk            10 Queanbeyan             52.13      51.52  
  2 Callum Burns              10 Ginninderra            53.00      53.09  
  3 James Clarke              10 Wagga Wagga            52.48      53.21  
 
Event 5  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maddie Altenburg          11 Woden                     NT      50.00  
  2 Maddison Bourke           11 Woden                     NT      51.19  
  3 Caitlin Mendoza           11 Vikings                54.27      51.98  
  4 Molly Tetley              11 Vikings                58.33      52.42  
  5 Jordan Heddle             11 Woden                  55.56      53.36  
  6 Amelia Gunning            11 Woden                     NT      55.96  
 
Event 5  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Laudenbach        12 Vikings                48.04      46.91  
  2 Jessica Abel              12 Ginninderra            48.33      47.07  
  3 Sharni Salau              12 Wagga Asthma           50.10      48.82  
  4 Katelyn Weller            12 Vikings                59.61      49.42  
  5 Claudia Spencer           12 Ginninderra               NT      50.94  
  6 Shannon Pritchard         12 Woden                  55.86      53.62  
  7 Emma Mann                 12 Woden                1:14.81      56.55  
  8 Kristin Chait             12 Woden                     NT    1:01.03  
 
Event 5  Women 13 & Over 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stephanie Wise            15 Woden                     NT      40.59  
  2 Philipa Crampton-Smith    14 Yass                      NT      44.33  
  3 Katie Gillingham          13 Vikings                51.36      47.17  
  4 Alexandra Courtney        13 Cruiz                  48.32      47.67  
  5 Adele Tyson               14 Canberra                  NT      48.25  
  6 Heather Brown             13 Burley Griffin         48.67      48.79  
  7 Elsie Cole                13 Ginninderra            49.03      51.13  
  8 Sarah Holmes              13 Vikings                56.69      57.55  
 
Event 5  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bobbie Su                 11 Telopea                52.51      48.99  
  2 Tyler Beecher             11 Canberra               52.54      50.99  
  3 Nathan Rollings           11 Woden                1:02.73    1:00.78  
 
Event 5  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joel Groves               12 Cruiz                  57.33      52.85  
 
Event 5  Men 13 & Over 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eric Brown                13 Burley Griffin         46.07      44.57  
  2 Alistair Norton           14 Woden                     NT      58.24  
 
Event 6  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caitlin Manning           11 Vikings                48.84      47.21  
  2 Tahlia Cowan              11 Vikings                50.84      49.62  
  3 Rea Braun                 11 Queanbeyan             51.38      49.79  
 
Event 6  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kali Majoros              12 Telopea                43.36      42.66  
  2 Annika Svensson           12 Vikings                43.96      43.02  
  3 Emma Miller               12 Burley Griffin         43.77      44.37  
  4 Anna Gilchrist            12 Telopea                46.29      45.93  
  5 Elizabeth Drew            12 Queanbeyan             46.83      46.20  
 
Event 6  Women 13 & Over 50 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madeleine Fleming         14 Woden                  44.51      43.15  
  2 Moira Mcloughlin          13 Canberra               44.33      43.88  
 
Event 6  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacob Schuler             11 Queanbeyan             49.27      45.86  
  2 Joshua Silk-Jones         11 Vikings                48.23      46.14  
  3 Oscar Lenton              11 Canberra               48.56      50.11  
  4 Jason Bird                11 Ginninderra            51.48      50.33  
  5 Michael Williams          11 Ginninderra            50.50      51.21  
 
Event 6  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson Savage            12 Vikings                46.33      42.13  
  2 Nicholas Starkey          12 Canberra               43.35      42.24  
  3 Travis Elliott            12 Queanbeyan             44.79      45.31  
 
Event 6  Men 13 & Over 50 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brandon Pyke              13 Canberra               41.43      36.53  
 
Event 7  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chloe Tan                  9 Vikings              1:55.60    1:41.83  
 
Event 7  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Holland           10 Ginninderra               NT    1:33.74  
  2 Adele Burke               10 Burley Griffin            NT    1:39.56  
  3 Jasmine Thornton          10 Woden                     NT    1:39.88  
  4 Ellen Thurlow             10 Woden                     NT    1:46.57  
  5 Michaela Cox              10 Vikings              2:00.32    1:59.08  
 
Event 7  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaela McGuire             11 Vikings              1:39.50    1:34.91  
  2 Niamh Collett             11 Ginninderra          1:39.82    1:35.23  
  3 Maddison Bourke           11 Woden                     NT    1:37.01  
 
Event 7  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Julia Bonat               12 Junee                1:42.13    1:24.26  
  2 Grace Agresta             12 Queanbeyan           1:48.12    1:25.23  
 
Event 7  Women 13 & Over 100 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Satomi Honda              15 Canberra                  NT    1:22.49  
  2 Moira Mcloughlin          13 Canberra             1:30.36    1:23.23  
  3 Meg Sokic                 13 Queanbeyan           1:28.47    1:25.10  
  4 Hayley Manning            15 Vikings              1:30.31    1:26.77  
  5 Emma Perkovic             13 Canberra             1:31.20    1:27.67  
 
Event 7  Boys 8 & Under 100 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Savage             7 Vikings                   NT    2:01.17  
 
Event 7  Boys 9 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Will Roberts               9 Cruiz                     NT    1:51.38  
  2 Bryce Svensson             9 Vikings                   NT    1:52.40  
 
Event 7  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jack Donnelly             10 Ginninderra               NT    1:40.44  
  2 Andrew Catchpole          10 Queanbeyan                NT    1:41.53  
  3 Arron Costello            10 Woden                     NT    1:56.68  
 
Event 7  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrison Thornton         11 Woden                     NT    1:33.29  
 
Event 7  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolya Cook                12 Burley Griffin            NT    1:24.50  
  2 Travis Elliott            12 Queanbeyan                NT    1:29.90  
  3 Patrick Farnham           12 Canberra                  NT    1:32.78  
 
Event 7  Men 13 & Over 100 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Maleganeas      13 Burley Griffin            NT    1:21.08  
 
Event 8  Girls 8 & Under 100 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooke Gilroy              8 Vikings              1:47.98    1:41.42  
 
Event 8  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danielle Grimm             9 Vikings              1:38.15    1:37.64  
  2 Alexis Cross               9 Vikings              1:38.68    1:39.53  
  3 Alexie Boulton             9 Woden                1:40.64    1:40.74  
 
Event 8  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amy Sokic                 10 Queanbeyan           1:34.36    1:26.61  
 
Event 8  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon Nutt              11 Telopea              1:28.66    1:25.69  
 
Event 8  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexandra Ashley          12 Burley Griffin       1:29.51    1:22.41  
  2 Rebecca Philippa          12 Vikings              1:26.15    1:23.73  
  3 Dilla Suhadji             12 Queanbeyan           1:26.24    1:25.92  
  4 Ashlin Hardiman           12 Ginninderra          1:25.70    1:26.06  
  5 Anna Gilchrist            12 Telopea              1:30.20    1:29.07  
  6 Claudia Spencer           12 Ginninderra          1:30.22    1:32.45  
 
Event 8  Women 13 & Over 100 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samantha Young            13 Woden                1:20.99    1:17.67  
  2 Lauren Abraham            13 Canberra             1:22.07    1:23.43  
 
Event 8  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Callum Burns              10 Ginninderra          1:39.23    1:37.89  
 
Event 8  Men 13 & Over 100 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 John Freeman              14 Woden                1:23.25    1:21.42  
 
Event 9  Girls 9 Year Olds 200 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rachel Crawford            9 Burley Griffin            NT    3:26.55  
 
Event 9  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grace Pyke                11 Canberra                  NT    3:01.27  
  2 Jordan Heddle             11 Woden                3:43.45    3:29.98  
 
Event 9  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 
Event 9  Women 13 & Over 200 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tegan Garnett             14 Cruiz                     NT    3:06.61  
 
Event 9  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrison Webster          10 Woden                3:16.73    3:17.92  
 
Event 9  Men 13 & Over 200 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 William Rooks             15 Canberra                  NT    2:37.32  
  2 Riley Nelson              13 Goulburn             3:05.30    2:55.67  
 
Event 10  Girls 9 Year Olds 200 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sarah Purcell              9 Vikings              3:39.86    3:44.00  
 
Event 10  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montana Thornberry        11 Ginninderra          3:04.71    2:58.98  
 
Event 10  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Jones            12 Vikings              2:59.82    2:52.78  
  2 Chloe Ironside            12 Vikings              2:58.38    3:01.40  
  3 Annika Svensson           12 Vikings              3:07.55    3:08.91  
 
Event 10  Women 13 & Over 200 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eliza Tetley              13 Vikings              2:54.22    2:53.59  
  2 Esther Hampton            13 Junee                3:01.00    2:54.62  
 
Event 10  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Waugh              11 Canberra             3:01.64    2:52.61  
 
Event 10  Men 13 & Over 200 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Copelin             15 Vikings              2:50.91    2:49.30  
 
Event 11  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katherine Boulton          6 Woden                  37.80      33.51  
 
Event 11  Girls 9 Year Olds 25 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Charlotte Dunlop           9 Woden                     NT      22.40  
 
Event 11  Girls 10 Year Olds 25 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Bourke           10 Woden                     NT      23.51  
 
Event 11  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lewis Bousfield            8 Young                  27.14      24.74  
  2 Jack Douglas               7 Junee                  27.74      28.57  
  3 Aidan Heddle               7 Woden                  32.61      29.96  
 
Event 12  Girls 8 & Under 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emilie Marceau             8 Cruiz                  50.48      46.53  
  2 Sidonie Carroll            8 Wagga Wagga               NT      47.87  
  3 Cara Brugeaud              8 Cruiz                     NT      57.83  
  4 Isobel Brugeaud            8 Cruiz                     NT    1:01.09  
  5 Cleo Courtney              8 Cruiz                     NT    1:03.09  
  6 Gaby Clarke                8 Wagga Wagga          1:07.07    1:03.21  
 
Event 12  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amanda Joyner              9 Woden                  46.95      41.13  
  2 Chloe Tan                  9 Vikings                45.91      43.37  
  3 Emma Wright                9 Vikings                44.35      43.51  
  4 Emma Lucic                 9 Queanbeyan             44.33      43.87  
  5 Cara Wilson                9 Vikings                   NT      45.95  
  6 Annabelle Tetley           9 Vikings                49.44      46.25  
  7 Emily Clay                 9 Ginninderra            50.41      46.49  
  8 Hayley Dryburgh            9 Woden                  46.23      47.79  
  9 Sarah Drew                 9 Queanbeyan             46.41      48.50  
 10 Kat-E Yeow                 9 Woden                     NT      49.25  
 10 Maddie Layton              9 Vikings                   NT      49.25  
 12 Sasha Rusanov              9 Telopea                53.66      50.38  
 13 Mikaela Briggs             9 Woden                     NT      51.04  
 14 Emma McDonald              9 Woden                1:08.46    1:01.68  
 
Event 12  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Holland           10 Ginninderra            42.24      36.98  
  2 Bianca Cowan              10 Vikings                41.31      41.96  
  3 Ellen Thurlow             10 Woden                  42.37      42.11  
  4 Micaela Tuohy             10 Woden                  44.40      42.40  
  5 Jordan Majoros            10 Telopea                44.07      42.48  
  6 Claire Bousfield          10 Young                  42.39      43.10  
  7 Charlotte Poyser          10 Woden                  48.34      43.60  
  8 Alison Piper              10 Vikings                45.33      43.73  
  9 Sarah Altenburg           10 Woden                     NT      43.91  
 10 Charlotte Garner          10 Queanbeyan             42.87      44.82  
 11 Georgia Lyness            10 Canberra                  NT      46.29  
 12 Brianna Smith             10 Canberra                  NT      46.32  
 13 Michaela Cox              10 Vikings                45.83      47.64  
 
Event 12  Boys 8 & Under 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Savage             7 Vikings                52.24      46.72  
  2 Mason Thornton             8 Woden                  49.19      46.89  
  3 Jack Callaughan            7 Burley Griffin            NT      48.04  
  4 Cody Weir                  8 Vikings                51.98      49.27  
  5 Nicholas Allnutt           7 Vikings                   NT      51.06  
  6 Mark Rusanov               7 Telopea                56.61      51.27  
  7 Joshua Cox                 8 Vikings                52.23      53.01  
  8 Tyler Williams             8 Ginninderra               NT    1:03.75  
  9 Harrison Bird              8 Ginninderra          1:04.80    1:03.85  
 
Event 12  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Harrison            9 Woden                     NT      43.44  
  2 Murray Schofield           9 Bomaderry                 NT      43.80  
  3 Zachary Watson             9 Vikings                47.08      46.08  
  4 Nathan Cummins             9 Ginninderra            47.15      46.44  
 
Event 12  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrew Catchpole          10 Queanbeyan             42.61      40.91  
  2 Connor Hogan              10 Queanbeyan                NT      41.29  
  3 Hamish Allan              10 Vikings                43.91      41.77  
  4 Connor McGuirk            10 Queanbeyan             45.69      42.90  
  5 Arron Costello            10 Woden                     NT      46.26  
 
Event 13  Girls 8 & Under 50 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bella White                8 Queanbeyan             40.51      40.73  
  2 Pyper Thornberry           8 Ginninderra            44.28      42.14  
 
Event 13  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexis Cross               9 Vikings                41.13      37.74  
  2 Keely Small                9 Woden                  40.10      39.42  
  3 Alexie Boulton             9 Woden                  39.99      41.07  
  4 Danielle Grimm             9 Vikings                40.64      41.52  
 
Event 13  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Charlotte White           10 Queanbeyan             36.97      36.34  
  2 Jasmine Thornton          10 Woden                  37.51      36.67  
  3 Amy Abbey                 10 Telopea                38.43      36.84  
  4 Phoebe Ross               10 Woden                  38.11      37.65  
  5 Madeleine Wynne           10 Ginninderra            40.40      39.79  
  6 Alicia Norris             10 Woden                  39.21      39.93  
  7 Tayla-Jane McIntosh       10 Queanbeyan             40.66      40.00  
  8 Tara Ironside             10 Vikings                39.76      41.19  
 
Event 13  Boys 8 & Under 50 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas Barclay           8 Vikings                44.19      41.80  
  2 Skinny Gavel               8 Cruiz                  45.59      43.70  
 
Event 13  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tom Quinn                  9 Queanbeyan             42.15      41.29  
 
Event 13  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jack Donnelly             10 Ginninderra            37.46      36.68  
  2 Peter Philippa            10 Vikings                40.32      40.78  
 
Event 14  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simone Brysland           11 Burley Griffin            NT      36.76  
  2 Molly Tetley              11 Vikings                38.83      37.36  
  3 Jordan Heddle             11 Woden                  39.54      38.77  
  4 Maddison Bourke           11 Woden                     NT      39.22  
  5 Maddie Altenburg          11 Woden                     NT      39.65  
  6 Rea Braun                 11 Queanbeyan             46.61      44.06  
  7 Amelia Gunning            11 Woden                     NT      44.86  
 
Event 14  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sharni Salau              12 Wagga Asthma           34.00      34.69  
  2 Jessica Abel              12 Ginninderra            36.77      37.40  
  3 Kristin Chait             12 Woden                  49.87      44.97  
  4 Emma Mann                 12 Woden                     NT      49.73  
 
Event 14  Women 13 & Over 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Satomi Honda              15 Canberra                  NT      32.57  
  2 Adele Tyson               14 Canberra                  NT      34.00  
  3 Madeleine Fleming         14 Woden                  35.99      34.15  
  4 Philipa Crampton-Smith    14 Yass                      NT      34.38  
  5 Lauren Bruce              13 Ginninderra            35.61      34.46  
  6 Heather Brown             13 Burley Griffin         35.92      35.33  
  7 Elsie Cole                13 Ginninderra            36.81      35.95  
  8 Emma Perkovic             13 Canberra               39.01      36.02  
  9 Sarah Holmes              13 Vikings                39.63      37.43  
 10 Isabella Perez del Pulga  14 Telopea                42.71      40.48  
 
Event 14  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacob Schuler             11 Queanbeyan             38.25      35.98  
  2 Jason Bird                11 Ginninderra            38.28      36.65  
  3 Joshua Silk-Jones         11 Vikings                38.73      37.16  
  4 Zachery Cristallo         11 Woden                  42.16      37.83  
  5 Tyler Beecher             11 Canberra               40.68      38.03  
  6 Nathan Rollings           11 Woden                  45.45      44.34  
 
Event 14  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mathew Schofield          12 Bomaderry              40.30      37.41  
  2 Joel Groves               12 Cruiz                  41.48      41.13  
 
Event 14  Men 13 & Over 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brandon Pyke              13 Canberra               33.97      30.34  
  2 Nathan Brysland           14 Burley Griffin            NT      33.26  
  3 Tyler Brown               13 Burley Griffin         33.96      33.68  
  4 Alistair Norton           14 Woden                     NT      42.50  
 
Event 15  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grace Pyke                11 Canberra               36.64      33.73  
  2 Shannon Nutt              11 Telopea                34.78      34.06  
  3 Laura Sutton              11 Canberra               36.05      34.97  
  4 Caitlin Manning           11 Vikings                36.28      35.42  
  5 Emma McIntosh             11 Vikings                35.94      35.96  
  6 Peta Falzon               11 Burley Griffin         37.52      36.33  
  7 Kaela McGuire             11 Vikings                35.49      36.76  
  8 Niamh Collett             11 Ginninderra            37.15      38.61  
  9 Caitlin Mendoza           11 Vikings                37.58      38.64  
 10 Tahlia Cowan              11 Vikings                37.34      38.90  
 
Event 15  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Julia Bonat               12 Junee                  34.20      31.75  
  2 Ceillagh Svensson         12 Vikings                33.58      32.29  
  3 Grace Agresta             12 Queanbeyan             34.32      33.27  
  4 Elizabeth Drew            12 Queanbeyan             33.61      33.50  
  5 Brooke Hughes             12 Queanbeyan             34.80      34.10  
  6 Dilla Suhadji             12 Queanbeyan             33.45      34.14  
  7 Emma Miller               12 Burley Griffin         33.53      34.15  
  8 Chloe Ironside            12 Vikings                33.73      34.34  
  9 Anna Gilchrist            12 Telopea                34.81      34.89  
 10 Katelyn Weller            12 Vikings                34.02      35.75  
 11 Ashlin Hardiman           12 Ginninderra            34.09      35.76  
 
Event 15  Women 13 & Over 50 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alison Rose               15 Goulburn               32.64      31.95  
  2 Eli Douglas               14 Junee                  32.02      31.97  
  3 Molly Turnbull            13 Vikings                33.08      32.83  
  4 Katie Gillingham          13 Vikings                33.71      33.19  
  5 Meg Sokic                 13 Queanbeyan             34.85      33.64  
  6 Tegan Garnett             14 Cruiz                  34.64      33.98  
  7 Moira Mcloughlin          13 Canberra               35.14      34.16  
  8 Eilish Tuohy              13 Woden                  34.53      35.35  
 
Event 15  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrison Thornton         11 Woden                  35.87      34.66  
  2 Bobbie Su                 11 Telopea                35.80      34.89  
  3 Otto Reichelt             11 Canberra               37.29      36.68  
 
Event 15  Men 13 & Over 50 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 John Freeman              14 Woden                  31.50      30.93  
  2 Daniel Pelkowitz          13 Ginninderra            32.67      31.74  
 
Event 16  Girls 8 & Under 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pyper Thornberry           8 Ginninderra          2:03.97    1:55.74  
 
Event 16  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sarah Purcell              9 Vikings              1:44.44    1:44.90  
  2 Amanda Joyner              9 Woden                1:57.68    1:47.13  
  3 Emma Lucic                 9 Queanbeyan           1:55.61    1:51.85  
  4 Emma Wright                9 Vikings              1:56.00    1:54.29  
  5 Emily Clay                 9 Ginninderra          2:03.36    1:59.67  
  6 Sasha Rusanov              9 Telopea              2:13.10    2:03.73  
  7 Hayley Dryburgh            9 Woden                2:11.16    2:04.52  
  8 Annabelle Tetley           9 Vikings              2:04.92    2:05.48  
  9 Kat-E Yeow                 9 Woden                     NT    2:09.17  
 10 Isabella Rees              9 Canberra             2:12.48    2:12.52  
 11 Mikaela Briggs             9 Woden                2:28.66    2:19.96  
 
Event 16  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amy Sokic                 10 Queanbeyan           1:27.64    1:24.93  
  2 Taylah Bacon              10 Vikings              1:30.00    1:26.21  
  3 Amelia Laudenbach         10 Vikings              1:39.46    1:26.29  
  4 Jessica Holland           10 Ginninderra               NT    1:36.25  
  5 Phoebe Ross               10 Woden                1:31.77    1:37.49  
  6 Alicia Norris             10 Woden                1:42.88    1:40.88  
  7 Charlotte Poyser          10 Woden                     NT    1:42.44  
  8 Claire Le Couteur         10 Vikings              1:52.43    1:50.21  
  9 Alison Piper              10 Vikings              2:02.50    1:56.39  
 10 Sarah Altenburg           10 Woden                     NT    1:58.72  
 11 Michaela Cox              10 Vikings              1:57.42    2:07.45  
 
Event 16  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montana Thornberry        11 Ginninderra          1:31.05    1:25.50  
  2 Caitlin Manning           11 Vikings              1:31.60    1:32.47  
  3 Laura Sutton              11 Canberra             1:45.79    1:37.59  
  4 Maddie Altenburg          11 Woden                     NT    1:42.16  
  5 Amelia Gunning            11 Woden                     NT    1:51.77  
 
Event 16  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Julia Bonat               12 Junee                1:28.81    1:25.80  
  2 Rebecca Philippa          12 Vikings              1:33.87    1:28.54  
  3 Jessica Laudenbach        12 Vikings              1:34.15    1:28.56  
  4 Katelyn Weller            12 Vikings              1:30.62    1:33.89  
  5 Sharni Salau              12 Wagga Asthma         1:37.00    1:37.38  
  6 Shannon Pritchard         12 Woden                1:46.91    1:40.52  
 
Event 16  Women 13 & Over 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katie Gillingham          13 Vikings              1:30.40    1:25.37  
  2 Philipa Crampton-Smith    14 Yass                      NT    1:25.65  
  3 Moira Mcloughlin          13 Canberra             1:34.14    1:26.30  
  4 Hayley Manning            15 Vikings              1:26.28    1:27.15  
  5 Lauren Bruce              13 Ginninderra          1:28.40    1:27.90  
  6 Molly Turnbull            13 Vikings              1:27.65    1:28.28  
  7 Heather Brown             13 Burley Griffin       1:33.73    1:31.21  
  8 Eilish Tuohy              13 Woden                1:29.21    1:31.63  
  9 Alexandra Courtney        13 Cruiz                1:33.80    1:33.31  
 10 Elsie Cole                13 Ginninderra          1:35.99    1:34.42  
 11 Sarah Holmes              13 Vikings                   NT    1:46.59  
 
Event 16  Boys 8 & Under 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas Barclay           8 Vikings              1:55.03    1:52.58  
  2 Mark Rusanov               7 Telopea                   NT    2:08.06  
  3 Cody Weir                  8 Vikings              2:14.54    2:12.21  
  4 Joshua Cox                 8 Vikings              2:12.49    2:17.64  
  5 Jack Callaughan            7 Burley Griffin            NT    2:18.25  
  6 Nicholas Allnutt           7 Vikings              2:24.31    2:21.96  
 
Event 16  Boys 9 Year Olds 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryce Svensson             9 Vikings              1:54.41    1:51.14  
  2 Nathan Cummins             9 Ginninderra               NT    2:03.78  
  3 Zachary Watson             9 Vikings              2:08.00    2:05.62  
 
Event 16  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson Groves            10 Canberra             1:36.17    1:34.36  
  2 James Clarke              10 Wagga Wagga          1:33.83    1:37.48  
  3 Jack Donnelly             10 Ginninderra          1:35.94    1:41.59  
  4 Callum Burns              10 Ginninderra          1:45.96    1:43.35  
  5 Hamish Allan              10 Vikings              1:46.02    1:45.87  
 
Event 16  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrison Thornton         11 Woden                1:33.19    1:30.05  
  2 Otto Reichelt             11 Canberra                  NT    1:31.25  
  3 Oscar Lenton              11 Canberra             1:35.04    1:32.04  
  4 Tyler Beecher             11 Canberra                  NT    1:33.01  
  5 Zachery Cristallo         11 Woden                1:43.90    1:39.51  
  6 Jason Bird                11 Ginninderra          1:43.01    1:42.30  
  7 Michael Williams          11 Ginninderra          1:43.45    1:47.96  
 
Event 16  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patrick Farnham           12 Canberra                  NT    1:32.14  
  2 Travis Elliott            12 Queanbeyan           1:29.83    1:35.15  
 
Event 16  Men 13 & Over 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Maleganeas      13 Burley Griffin            NT    1:23.24  
  2 Tyler Brown               13 Burley Griffin       1:25.78    1:24.20  
  3 Eric Brown                13 Burley Griffin       1:25.54    1:25.17  
  4 Alistair Norton           14 Woden                     NT    1:50.16  
 
Event 17  Girls 8 & Under 100 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooke Gilroy              8 Vikings              1:41.76    1:46.18  
  2 Bella White                8 Queanbeyan           1:55.34    1:50.84  
 
Event 17  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rachel Crawford            9 Burley Griffin       1:38.21    1:37.89  
  2 J'Aime McGuire             9 Vikings              1:42.53    1:43.14  
 
Event 17  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ebony Norris              11 Woden                1:22.53    1:18.48  
 
Event 17  Women 13 & Over 100 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haley Jedrzejek           13 Canberra             1:20.12    1:19.12  
  2 Esther Hampton            13 Junee                1:23.35    1:20.61  
  3 Lauren Abraham            13 Canberra             1:22.86    1:24.16  
  4 Tegan Garnett             14 Cruiz                1:24.17    1:26.54  
 
Event 17  Boys 9 Year Olds 100 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Will Roberts               9 Cruiz                1:41.79    1:38.75  
 
Event 17  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Waugh              11 Canberra             1:23.78    1:21.26  
  2 Dylan Weir                11 Vikings              1:22.05    1:21.97  
  3 Kieran Howell             11 Woden                1:24.77    1:24.96  
 
Event 17  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolya Cook                12 Burley Griffin       1:24.62    1:21.90  
 
Event 18  Girls 9 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexis Cross               9 Vikings                   NT    3:33.26  
 
Event 18  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobi Kiraly               10 Woden                2:57.53    2:45.77  
  2 Amelia Laudenbach         10 Vikings              3:11.38    2:54.54  
  3 Taylah Bacon              10 Vikings                   NT    3:08.99  
  4 Charlotte White           10 Queanbeyan                NT    3:24.24  
 
Event 18  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon Nutt              11 Telopea                   NT    3:11.55  
 
Event 18  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bethany Poyser            12 Woden                     NT    2:50.92  
  2 Isabella Marinelli        12 Woden                     NT    2:53.46  
  3 Alexandra Ashley          12 Burley Griffin       3:08.66    2:55.71  
  4 Ashleigh Jones            12 Vikings                   NT    2:58.64  
  5 Ashlin Hardiman           12 Ginninderra               NT    3:07.13  
  6 Ceillagh Svensson         12 Vikings              3:12.22    3:09.29  
 
Event 18  Women 13 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anika Buckley             13 Queanbeyan           2:52.81    2:40.90  
  2 Samantha Young            13 Woden                3:13.42    2:47.56  
  3 Lauren Abraham            13 Canberra             2:57.05    2:54.38  
  4 Eli Douglas               14 Junee                     NT    2:57.18  
 
Event 18  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrison Webster          10 Woden                3:05.88    3:05.65  
 
Event 18  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dylan Weir                11 Vikings                   NT    2:54.42  
  2 Joshua Waugh              11 Canberra             3:01.88    2:58.88  
 
Event 18  Men 13 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 William Rooks             15 Canberra                  NT    2:39.71  
  2 John Freeman              14 Woden                     NT    2:50.12  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katherine Boulton          6 Woden                  39.15      33.83  
  2 Cleo Courtney              8 Cruiz                  38.20      38.90  
 
Event 19  Girls 9 Year Olds 25 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Charlotte Dunlop           9 Woden                     NT      24.05  
 
Event 19  Girls 10 Year Olds 25 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Bourke           10 Woden                     NT      26.40  
 
Event 19  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mark Rusanov               7 Telopea                30.24      23.45  
  2 Joaquin Nye                7 Queanbeyan             32.80      29.72  
  3 Lewis Bousfield            8 Young                  32.47      30.29  
  4 Jack Douglas               7 Junee                  33.41      30.62  
  5 Aidan Heddle               7 Woden                  33.73      30.72  
 
Event 19  Boys 9 Year Olds 25 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Max Tollis                 9 Telopea                   NT      24.30  
 
Event 20  Girls 8 & Under 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sidonie Carroll            8 Wagga Wagga               NT      54.57  
  2 Emilie Marceau             8 Cruiz                  55.26      56.09  
  3 Cara Brugeaud              8 Cruiz                     NT    1:05.04  
  4 Isobel Brugeaud            8 Cruiz                     NT    1:05.92  
  5 Gaby Clarke                8 Wagga Wagga          1:08.65    1:20.41  
 
Event 20  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keely Small                9 Woden                     NT      44.47  
  2 Cara Wilson                9 Vikings                   NT      49.88  
  3 Amanda Joyner              9 Woden                  54.37      50.49  
  4 Chloe Tan                  9 Vikings                53.71      51.33  
  5 Elena Perez del Pulgar     9 Telopea                54.23      51.60  
  6 Emma Wright                9 Vikings                51.52      51.74  
  7 Victoria Perez del Pulga   9 Telopea                52.94      52.23  
  8 Emma Lucic                 9 Queanbeyan           1:03.71      55.55  
  9 Hayley Dryburgh            9 Woden                  54.92      55.76  
 10 Maddie Layton              9 Vikings                   NT      55.98  
 11 Mikaela Briggs             9 Woden                     NT      56.51  
 12 Sasha Rusanov              9 Telopea              1:00.38      56.64  
 13 Emma McDonald              9 Woden                1:06.66      59.48  
 14 Kat-E Yeow                 9 Woden                     NT    1:00.24  
 15 Isabella Rees              9 Canberra             1:04.85    1:01.16  
 
Event 20  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amy Abbey                 10 Telopea                48.71      42.84  
  2 Jessica Holland           10 Ginninderra               NT      43.77  
  3 Tayla-Jane McIntosh       10 Queanbeyan             49.21      45.52  
  4 Charlotte Garner          10 Queanbeyan             50.10      46.14  
  5 Tara Ironside             10 Vikings                50.34      48.34  
  6 Charlotte Poyser          10 Woden                  51.46      48.60  
  7 Alison Piper              10 Vikings                51.95      49.62  
  8 Bianca Cowan              10 Vikings                51.31      49.76  
  9 Brianna Smith             10 Canberra                  NT      51.72  
 10 Jordan Majoros            10 Telopea                53.29      52.28  
 11 Claire Le Couteur         10 Vikings                52.61      52.51  
 12 Ellen Thurlow             10 Woden                  51.97      53.12  
 13 Georgia Lyness            10 Canberra                  NT      53.49  
 14 Sarah Altenburg           10 Woden                     NT      53.70  
 15 Claire Bousfield          10 Young                1:03.43      53.93  
 16 Micaela Tuohy             10 Woden                     NT      54.72  
 17 Michaela Cox              10 Vikings                55.68      57.50  
 
Event 20  Boys 8 & Under 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cody Weir                  8 Vikings                56.10      54.99  
  2 Joshua Cox                 8 Vikings              1:02.65      56.59  
  3 Nicholas Allnutt           7 Vikings              1:09.07      57.55  
  4 Jack Callaughan            7 Burley Griffin            NT      57.62  
  5 Lachlan Savage             7 Vikings                55.67      58.33  
  6 Skinny Gavel               8 Cruiz                1:02.01      59.83  
  7 Mason Thornton             8 Woden                1:03.37    1:00.78  
  8 Tyler Williams             8 Ginninderra          1:00.07    1:01.45  
  9 Harrison Bird              8 Ginninderra          1:02.74    1:04.19  
 
Event 20  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Harrison            9 Woden                     NT      51.93  
  2 Zachary Watson             9 Vikings                57.67      54.08  
 
Event 20  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elijah Fraser             10 Woden                  54.57      46.19  
  2 Andrew Catchpole          10 Queanbeyan             56.61      46.40  
  3 Peter Philippa            10 Vikings                50.53      49.05  
  4 Connor Hogan              10 Queanbeyan                NT      50.71  
  5 Hamish Allan              10 Vikings                50.42      50.81  
  6 Connor McGuirk            10 Queanbeyan                NT      51.89  
  7 Arron Costello            10 Woden                     NT      53.20  
 
Event 21  Girls 8 & Under 50 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bella White                8 Queanbeyan             50.05      49.64  
  2 Pyper Thornberry           8 Ginninderra            52.72      55.12  
 
Event 21  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrea Forshaw             9 Vikings                50.19      43.57  
  2 Rachel Crawford            9 Burley Griffin         49.35      45.73  
  3 J'Aime McGuire             9 Vikings                47.53      46.28  
  4 Alexie Boulton             9 Woden                  47.26      47.10  
 
Event 21  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madeleine Wynne           10 Ginninderra            47.15      45.51  
  2 Jasmine Thornton          10 Woden                  43.74      45.66  
 
Event 21  Boys 8 & Under 50 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas Barclay           8 Vikings                53.20      51.78  
 
Event 21  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tom Quinn                  9 Queanbeyan             49.33      46.82  
 
Event 21  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Clarke              10 Wagga Wagga            43.50      43.80  
  2 Jack Donnelly             10 Ginninderra            45.14      46.55  
 
Event 22  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grace Pyke                11 Canberra               45.90      39.95  
  2 Laura Sutton              11 Canberra               48.24      42.56  
  3 Peta Falzon               11 Burley Griffin         46.19      42.93  
  4 Simone Brysland           11 Burley Griffin            NT      44.15  
  5 Maddison Bourke           11 Woden                     NT      44.56  
  6 Caitlin Mendoza           11 Vikings                46.90      44.90  
  7 Emma McIntosh             11 Vikings                46.65      45.01  
  8 Niamh Collett             11 Ginninderra            46.49      46.62  
  9 Jordan Heddle             11 Woden                  46.13      46.71  
 10 Tahlia Cowan              11 Vikings                47.17      46.96  
 11 Maddie Altenburg          11 Woden                     NT      51.90  
 12 Rea Braun                 11 Queanbeyan                NT      57.79  
 
Event 22  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grace Agresta             12 Queanbeyan             41.43      41.07  
  2 Claire Lindbeck           12 Queanbeyan             43.27      42.75  
  3 Sharni Salau              12 Wagga Asthma           44.45      45.75  
  4 Shannon Pritchard         12 Woden                  52.24      49.43  
  5 Emma Mann                 12 Woden                1:03.09      54.31  
  6 Kristin Chait             12 Woden                  54.04      54.40  
 
Event 22  Women 13 & Over 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alison Rose               15 Goulburn               40.40      37.20  
  2 Satomi Honda              15 Canberra                  NT      38.42  
  3 Adelaide Nye              13 Queanbeyan             41.74      39.33  
  4 Elsie Cole                13 Ginninderra            41.03      40.78  
  5 Emma Perkovic             13 Canberra               43.09      40.90  
  6 Philipa Crampton-Smith    14 Yass                      NT      41.34  
  7 Alexandra Courtney        13 Cruiz                  43.84      43.23  
  8 Heather Brown             13 Burley Griffin         44.23      43.70  
  9 Adele Tyson               14 Canberra                  NT      44.02  
 10 Isabella Perez del Pulga  14 Telopea                52.05      48.97  
 
Event 22  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tyler Beecher             11 Canberra               44.80      43.95  
  2 Joshua Silk-Jones         11 Vikings                50.99      45.33  
  3 Otto Reichelt             11 Canberra               45.27      46.51  
  4 Duncan Ledger             11 Canberra               53.74      47.87  
  5 Zachery Cristallo         11 Woden                  49.97      48.43  
  6 Michael Williams          11 Ginninderra            48.97      52.35  
  7 Nathan Rollings           11 Woden                  56.50      52.41  
 
Event 22  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolya Cook                12 Burley Griffin         47.80      38.18  
 
Event 22  Men 13 & Over 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brandon Pyke              13 Canberra               42.32      38.71  
  2 Eric Brown                13 Burley Griffin         42.34      40.60  
  3 Tyler Brown               13 Burley Griffin         42.66      42.62  
  4 Alistair Norton           14 Woden                     NT      53.13  
 
Event 23  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaela McGuire             11 Vikings                44.06      43.23  
  2 Caitlin Manning           11 Vikings                43.45      43.25  
 
Event 23  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Philippa          12 Vikings                40.47      38.81  
  2 Dilla Suhadji             12 Queanbeyan             38.77      39.50  
  3 Chloe Ironside            12 Vikings                40.01      39.68  
  4 Anna Gilchrist            12 Telopea                40.97      41.00  
  5 Jessica Abel              12 Ginninderra            41.09      41.09  
 
Event 23  Women 13 & Over 50 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samantha Young            13 Woden                  37.91      36.16  
  2 Meg Sokic                 13 Queanbeyan             38.03      36.75  
  3 Moira Mcloughlin          13 Canberra               38.96      38.36  
  4 Lauren Abraham            13 Canberra               39.61      38.56  
  5 Eilish Tuohy              13 Woden                  39.43      40.81  
 
Event 23  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bobbie Su                 11 Telopea                41.72      41.77  
  2 Harrison Thornton         11 Woden                  43.82      41.89  
 
Event 23  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cormac Pearson            12 Telopea                36.93      37.38  
 
Event 24  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keely Small                9 Woden                     NT    1:45.90  
  2 Danielle Grimm             9 Vikings                   NT    1:49.06  
  3 Sarah Purcell              9 Vikings                   NT    2:00.27  
 
Event 24  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adele Burke               10 Burley Griffin            NT    1:50.80  
 
Event 24  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooke Hughes             12 Queanbeyan           1:32.58    1:24.62  
 
Event 24  Women 13 & Over 100 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hayley Manning            15 Vikings              1:38.96    1:42.38  
  2 Sarah Holmes              13 Vikings                   NT    1:43.80  
 
Event 24  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrison Webster          10 Woden                     NT    1:42.68  
 
Event 24  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patrick Farnham           12 Canberra                  NT    1:36.89  
  2 Mathew Schofield          12 Bomaderry                 NT    1:58.50  
 
Event 24  Men 13 & Over 100 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riley Nelson              13 Goulburn                  NT    1:23.54  
  2 Nathan Brysland           14 Burley Griffin            NT    1:35.26  
 
Event 25  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrea Forshaw             9 Vikings              1:41.56    1:31.49  
 
Event 25  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylah Bacon              10 Vikings              1:41.17    1:32.86  
  2 Amelia Laudenbach         10 Vikings              1:43.92    1:33.25  
  3 Alicia Norris             10 Woden                1:40.50    1:42.77  
 
Event 25  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Molly Tetley              11 Vikings              1:36.40    1:39.07  
 
Event 25  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katelyn Weller            12 Vikings              1:22.84    1:24.40  
  2 Ashleigh Jones            12 Vikings              1:22.86    1:26.05  
  3 Annika Svensson           12 Vikings              1:29.18    1:33.15  
 
Event 25  Women 13 & Over 100 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haley Jedrzejek           13 Canberra             1:21.93    1:20.37  
  2 Esther Hampton            13 Junee                1:23.29    1:24.65  
 
Event 25  Men 13 & Over 100 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Copelin             15 Vikings              1:24.80    1:11.82  
  2 Daniel Pelkowitz          13 Ginninderra          1:23.23    1:33.01  
 
Event 26  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amy Sokic                 10 Queanbeyan                NT    3:33.50  
  2 Taylah Bacon              10 Vikings              3:45.91    3:40.42  
  3 Phoebe Ross               10 Woden                4:08.13    3:45.10  
  4 Charlotte Garner          10 Queanbeyan                NT    4:18.00  
 
Event 26  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaela McGuire             11 Vikings              3:44.09    3:36.10  
 
Event 26  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ceillagh Svensson         12 Vikings              3:31.46    3:26.48  
  2 Annika Svensson           12 Vikings              3:27.16    3:29.39  
  3 Kali Majoros              12 Telopea              3:33.22    3:37.02  
  4 Jessica Laudenbach        12 Vikings              3:43.52    3:46.49  
 
Event 26  Women 13 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madeleine Fleming         14 Woden                     NT    3:17.10  
  2 Eliza Tetley              13 Vikings              3:31.79    3:21.37  
 
Event 26  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Waugh              11 Canberra                  NT    3:22.72  
  2 Kieran Howell             11 Woden                     NT    3:30.02  
  3 Joshua Silk-Jones         11 Vikings                   NT    3:37.10  
  4 Jacob Schuler             11 Queanbeyan                NT    3:39.73  
 
Event 26  Men 13 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hugo Morris               15 Woden                     NT    2:40.10  
  2 Ayrton Kiraly             13 Woden                     NT    3:09.83  
  3 John Freeman              14 Woden                     NT    3:18.34  
  4 Riley Nelson              13 Goulburn                  NT    3:19.51  
 
Event 27  Girls 9 Year Olds 25 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kat-E Yeow                 9 Woden                     NT      27.13  
  2 Sasha Rusanov              9 Telopea                30.86      28.07  
  3 Emma McDonald              9 Woden                  32.50      28.55  
  4 Charlotte Dunlop           9 Woden                     NT      31.00  
  5 Isabella Rees              9 Canberra               30.37      33.17  
 
Event 27  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cody Weir                  8 Vikings                30.63      28.08  
  2 Mark Rusanov               7 Telopea                34.37      28.67  
  3 Nicholas Allnutt           7 Vikings                35.81      29.11  
  4 Lewis Bousfield            8 Young                  33.48      29.49  
  5 Mason Thornton             8 Woden                     NT      32.32  
  6 Aidan Heddle               7 Woden                  42.51      36.33  
  7 Joaquin Nye                7 Queanbeyan             46.20      53.26  
 
Event 27  Boys 9 Year Olds 25 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murray Schofield           9 Bomaderry                 NT      25.84  
 
Event 28  Girls 8 & Under 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sidonie Carroll            8 Wagga Wagga               NT    1:16.22  
 
Event 28  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rachel Crawford            9 Burley Griffin         52.06      44.26  
  2 Alexie Boulton             9 Woden                  54.60      48.46  
  3 Emma Lucic                 9 Queanbeyan             57.85      54.67  
  4 Chloe Tan                  9 Vikings                   NT      55.19  
  5 Emily Clay                 9 Ginninderra            56.63      56.45  
  6 Annabelle Tetley           9 Vikings                55.92    1:00.91  
  7 Emma Wright                9 Vikings              1:04.28    1:07.53  
 
Event 28  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tayla-Jane McIntosh       10 Queanbeyan             48.18      44.49  
  2 Charlotte White           10 Queanbeyan                NT      45.63  
  3 Madeleine Wynne           10 Ginninderra            46.84      47.30  
  4 Charlotte Poyser          10 Woden                  52.74      48.69  
  5 Adele Burke               10 Burley Griffin         48.56      49.06  
  6 Georgia Lyness            10 Canberra                  NT      49.91  
  7 Tara Ironside             10 Vikings                51.37      51.55  
  8 Bianca Cowan              10 Vikings                49.15      52.52  
  9 Claire Bousfield          10 Young                  55.22      53.31  
 10 Brianna Smith             10 Canberra                  NT      55.42  
 11 Sarah Altenburg           10 Woden                     NT      55.57  
 12 Alison Piper              10 Vikings              1:02.66      56.86  
 
Event 28  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grace Pyke                11 Canberra               45.76      40.56  
  2 Emma McIntosh             11 Vikings                45.95      43.58  
  3 Caitlin Mendoza           11 Vikings                46.60      45.12  
  4 Tahlia Cowan              11 Vikings                47.08      47.17  
  5 Peta Falzon               11 Burley Griffin         48.42      48.78  
  6 Niamh Collett             11 Ginninderra            52.46      49.57  
  7 Maddie Altenburg          11 Woden                     NT      51.26  
 
Event 28  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooke Hughes             12 Queanbeyan             50.99      38.15  
  2 Grace Agresta             12 Queanbeyan                NT      38.98  
  3 Rebecca Philippa          12 Vikings                46.02      39.62  
  4 Kristin Chait             12 Woden                     NT      53.43  
 
Event 28  Women 13 & Over 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meg Sokic                 13 Queanbeyan             39.51      37.12  
  2 Lauren Bruce              13 Ginninderra            44.02      40.03  
  3 Lauren Abraham            13 Canberra               40.48      40.41  
  4 Samantha Young            13 Woden                  45.89      41.45  
  5 Tegan Garnett             14 Cruiz                  41.30      41.66  
  6 Eilish Tuohy              13 Woden                  40.21      41.75  
  7 Adelaide Nye              13 Queanbeyan             40.40      42.21  
  8 Emma Perkovic             13 Canberra               46.67      43.24  
  9 Heather Brown             13 Burley Griffin         45.09      43.63  
 10 Sarah Holmes              13 Vikings                45.69      46.21  
 
Event 28  Boys 8 & Under 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas Barclay           8 Vikings              1:00.24      58.13  
  2 Skinny Gavel               8 Cruiz                1:03.74    1:01.51  
  3 Lachlan Savage             7 Vikings              1:09.66    1:10.05  
  4 Joshua Cox                 8 Vikings              1:07.53    1:11.24  
  5 Jack Callaughan            7 Burley Griffin            NT    1:21.48  
 
Event 28  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryce Svensson             9 Vikings              1:01.07    1:02.03  
  2 Nathan Cummins             9 Ginninderra               NT    1:08.49  
  3 Joshua Harrison            9 Woden                     NT    1:11.43  
 
Event 28  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Callum Burns              10 Ginninderra            52.76      50.29  
  2 Peter Philippa            10 Vikings                57.62      52.06  
 
Event 28  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrison Thornton         11 Woden                     NT      43.47  
  2 Otto Reichelt             11 Canberra               44.52      43.85  
  3 Bobbie Su                 11 Telopea                44.50      44.19  
  4 Tyler Beecher             11 Canberra                  NT      44.79  
  5 Joshua Silk-Jones         11 Vikings                50.13      47.02  
  6 Jason Bird                11 Ginninderra            47.36      48.58  
  7 Zachery Cristallo         11 Woden                  55.78      50.03  
 
Event 28  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolya Cook                12 Burley Griffin            NT      38.19  
  2 Cormac Pearson            12 Telopea                42.90      41.48  
  3 Mathew Schofield          12 Bomaderry              47.08      54.18  
 
Event 28  Men 13 & Over 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brandon Pyke              13 Canberra               40.73      35.75  
  2 Eric Brown                13 Burley Griffin         40.21      39.75  
  3 Nathan Brysland           14 Burley Griffin            NT      40.29  
  4 Tyler Brown               13 Burley Griffin         48.39      45.34  
 
Event 29  Girls 8 & Under 50 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooke Gilroy              8 Vikings                48.32      47.11  
  2 Bella White                8 Queanbeyan             46.92      48.80  
 
Event 29  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 J'Aime McGuire             9 Vikings                48.57      47.29  
  2 Danielle Grimm             9 Vikings                48.63      49.52  
 
Event 29  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amelia Laudenbach         10 Vikings                42.88      40.32  
  2 Alicia Norris             10 Woden                  44.55      46.64  
 
Event 29  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon Nutt              11 Telopea                42.74      39.55  
  2 Molly Tetley              11 Vikings                40.95      43.91  
 
Event 29  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Jones            12 Vikings                38.99      37.43  
  2 Emma Miller               12 Burley Griffin         39.50      38.26  
 
Event 29  Women 13 & Over 50 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eli Douglas               14 Junee                  36.31      35.95  
  2 Alison Rose               15 Goulburn               38.18      36.66  
 
Event 29  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xavier Pearson            10 Telopea                46.02      43.44  
  2 James Clarke              10 Wagga Wagga            45.30      45.11  
  3 Jackson Groves            10 Canberra               45.84      47.78  
 
Event 29  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oscar Lenton              11 Canberra               42.24      43.46  
 
Event 30  Girls 8 & Under 100 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooke Gilroy              8 Vikings              2:10.12    2:09.50  
 
Event 30  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amanda Joyner              9 Woden                     NT    1:57.16  
  2 Emily Clay                 9 Ginninderra               NT    2:08.23  
  3 Hayley Dryburgh            9 Woden                     NT    2:22.60  
  4 Isabella Rees              9 Canberra                  NT    2:26.95  
 
Event 30  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tayla-Jane McIntosh       10 Queanbeyan                NT    1:40.19  
  2 Jordan Majoros            10 Telopea              2:02.47    1:59.43  
  3 Bianca Cowan              10 Vikings                   NT    2:01.11  
  4 Claire Le Couteur         10 Vikings              2:10.93    2:08.20  
 
Event 30  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon Nutt              11 Telopea                   NT    1:46.68  
  2 Laura Sutton              11 Canberra                  NT    1:48.24  
  3 Tahlia Cowan              11 Vikings              1:55.85    1:52.05  
  4 Rea Braun                 11 Queanbeyan           1:57.23    1:52.20  
  5 Jordan Heddle             11 Woden                2:03.83    1:58.63  
 
Event 30  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Julia Bonat               12 Junee                     NT    1:40.93  
  2 Shannon Pritchard         12 Woden                2:01.88    1:53.14  
 
Event 30  Women 13 & Over 100 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stephanie Wise            15 Woden                     NT    1:29.44  
  2 Lauren Bruce              13 Ginninderra               NT    1:37.91  
  3 Molly Turnbull            13 Vikings              1:46.62    1:38.95  
  4 Adelaide Nye              13 Queanbeyan                NT    1:42.92  
  5 Hayley Manning            15 Vikings              1:46.85    1:42.97  
  6 Alexandra Courtney        13 Cruiz                1:48.31    1:46.28  
 
Event 30  Boys 8 & Under 100 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lewis Bousfield            8 Young                     NT    2:31.72  
 
Event 30  Boys 9 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tom Quinn                  9 Queanbeyan           2:08.91    2:06.61  
  2 Bryce Svensson             9 Vikings              2:20.90    2:12.34  
  3 Murray Schofield           9 Bomaderry                 NT    2:19.29  
 
Event 30  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elijah Fraser             10 Woden                     NT    1:48.22  
  2 Harrison Webster          10 Woden                     NT    1:53.19  
 
Event 30  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oscar Lenton              11 Canberra                  NT    1:53.46  
  2 Duncan Ledger             11 Canberra                  NT    1:56.31  
  3 Michael Williams          11 Ginninderra          2:00.80    2:00.51  
 
Event 30  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joel Groves               12 Cruiz                2:02.95    1:54.28  
  2 Patrick Farnham           12 Canberra                  NT    1:54.57  
 
Event 30  Men 13 & Over 100 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ben Wise                  21 Woden                     NT    1:16.37  
  2 James Copelin             15 Vikings                   NT    1:30.11  
  3 Eric Brown                13 Burley Griffin       1:49.76    1:38.78  
 
Event 31  Girls 8 & Under 100 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emilie Marceau             8 Cruiz                2:07.76    2:03.41  
 
Event 31  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keely Small                9 Woden                1:54.37    1:48.80  
  2 Alexis Cross               9 Vikings              1:56.80    1:50.18  
  3 Rachel Crawford            9 Burley Griffin       1:54.84    1:50.88  
  4 Emma Wright                9 Vikings              2:00.68    2:05.13  
 
Event 31  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Claire Bousfield          10 Young                1:56.39    1:54.96  
  2 Jasmine Thornton          10 Woden                1:56.89    1:55.01  
  3 Ellen Thurlow             10 Woden                1:59.27    1:58.77  
  4 Charlotte Garner          10 Queanbeyan           1:54.50    2:07.29  
 
Event 31  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emma McIntosh             11 Vikings              1:44.29    1:42.59  
 
Event 31  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexandra Ashley          12 Burley Griffin       1:35.55    1:33.35  
  2 Emma Miller               12 Burley Griffin       1:38.60    1:35.05  
  3 Dilla Suhadji             12 Queanbeyan           1:35.68    1:35.81  
  4 Kali Majoros              12 Telopea              1:37.11    1:37.49  
  5 Annika Svensson           12 Vikings              1:36.68    1:38.32  
  6 Anna Gilchrist            12 Telopea              1:42.71    1:41.47  
 
Event 31  Women 13 & Over 100 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madeleine Fleming         14 Woden                1:37.96    1:33.97  
 
Event 31  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrew Catchpole          10 Queanbeyan           1:52.64    1:47.16  
  2 Connor McGuirk            10 Queanbeyan           1:59.46    1:54.61  
 
Event 31  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacob Schuler             11 Queanbeyan           1:45.98    1:44.28  
  2 Otto Reichelt             11 Canberra             1:43.41    1:47.29  
 
Event 31  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson Savage            12 Vikings              1:36.92    1:35.35  
 
Event 31  Men 13 & Over 100 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brandon Pyke              13 Canberra             1:35.48    1:23.34  
 
Event 32  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobi Kiraly               10 Woden                     NT    3:14.22  
 
Event 32  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chelsea Stewart           12 Ginninderra               NT    2:50.63  
 
Event 32  Women 13 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Hood              16 Woden                     NT    2:50.93  
  2 Eliza Tetley              13 Vikings              3:06.62    3:06.10  
  3 Brittany Ross             14 Woden                     NT    3:12.71  
 
Event 32  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dylan Weir                11 Vikings              3:11.14    2:58.75  
  2 Kieran Howell             11 Woden                     NT    3:23.25  
 
Event 32  Men 13 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Angus Funnell             13 Vikings                   NT    2:32.03  
 
Event 33  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sidonie Carroll            8 Wagga Wagga               NT    1:50.63  
 
Event 33  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexie Boulton             9 Woden                1:37.86    1:32.03  
  2 Elena Perez del Pulgar     9 Telopea                   NT    1:45.14  
  3 Victoria Perez del Pulga   9 Telopea                   NT    1:49.24  
  4 Emma Lucic                 9 Queanbeyan           1:49.48    1:50.16  
  5 Annabelle Tetley           9 Vikings              2:09.25    1:57.74  
 
Event 33  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Charlotte White           10 Queanbeyan           1:35.81    1:20.51  
  2 Tara Ironside             10 Vikings              1:32.49    1:29.91  
  3 Madeleine Wynne           10 Ginninderra               NT    1:30.70  
  4 Tayla-Jane McIntosh       10 Queanbeyan                NT    1:35.89  
  5 Claire Le Couteur         10 Vikings              1:40.25    1:37.59  
  6 Jordan Majoros            10 Telopea                   NT    1:43.18  
 
Event 33  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emma McIntosh             11 Vikings              1:27.88    1:22.46  
  2 Kaela McGuire             11 Vikings              1:24.11    1:23.79  
  3 Laura Sutton              11 Canberra             1:25.60    1:24.07  
  4 Molly Tetley              11 Vikings              1:26.67    1:26.61  
  5 Niamh Collett             11 Ginninderra          1:26.47    1:28.53  
  6 Maddison Bourke           11 Woden                     NT    1:30.18  
  7 Rea Braun                 11 Queanbeyan           1:50.69    1:44.24  
 
Event 33  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Abel              12 Ginninderra               NT    1:21.97  
  2 Claire Lindbeck           12 Queanbeyan           1:24.09    1:22.58  
  3 Sharni Salau              12 Wagga Asthma         1:19.00    1:24.70  
 
Event 33  Women 13 & Over 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alison Rose               15 Goulburn             1:15.31    1:12.01  
  2 Madeleine Fleming         14 Woden                1:19.03    1:13.47  
  3 Hayley Manning            15 Vikings              1:20.93    1:16.13  
  4 Adele Tyson               14 Canberra                  NT    1:17.27  
  5 Meg Sokic                 13 Queanbeyan           1:19.24    1:17.44  
  6 Philipa Crampton-Smith    14 Yass                      NT    1:18.30  
  7 Eilish Tuohy              13 Woden                1:15.82    1:19.29  
  8 Lauren Bruce              13 Ginninderra          1:21.50    1:20.73  
  9 Elsie Cole                13 Ginninderra          1:22.45    1:20.97  
 10 Adelaide Nye              13 Queanbeyan           1:17.99    1:21.92  
 
Event 33  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skinny Gavel               8 Cruiz                1:51.21    1:42.34  
  2 Lachlan Savage             7 Vikings              1:54.87    1:52.19  
 
Event 33  Boys 9 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tom Quinn                  9 Queanbeyan           1:38.55    1:35.08  
  2 Murray Schofield           9 Bomaderry                 NT    1:39.87  
  3 Bryce Svensson             9 Vikings              1:47.12    1:46.57  
  4 Nathan Cummins             9 Ginninderra          1:54.78    1:49.10  
  5 Zachary Watson             9 Vikings              1:56.76    1:50.24  
  6 Max Tollis                 9 Telopea                   NT    1:54.27  
 
Event 33  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elijah Fraser             10 Woden                     NT    1:28.35  
  2 Peter Philippa            10 Vikings              1:30.14    1:30.73  
  3 Connor McGuirk            10 Queanbeyan           1:44.65    1:39.44  
  4 Callum Burns              10 Ginninderra          1:43.00    1:41.34  
  5 Arron Costello            10 Woden                     NT    1:42.56  
  6 Andrew Catchpole          10 Queanbeyan           1:42.45    1:42.93  
 
Event 33  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacob Schuler             11 Queanbeyan           1:32.21    1:25.46  
  2 Jason Bird                11 Ginninderra          1:29.45    1:28.34  
  3 Zachery Cristallo         11 Woden                     NT    1:31.70  
  4 Duncan Ledger             11 Canberra             1:42.92    1:32.75  
  5 Nathan Rollings           11 Woden                     NT    1:37.29  
 
Event 33  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patrick Farnham           12 Canberra                  NT    1:23.51  
  2 Mathew Schofield          12 Bomaderry            1:31.18    1:27.28  
  3 Joel Groves               12 Cruiz                1:39.65    1:37.58  
 
Event 33  Men 13 & Over 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Maleganeas      13 Burley Griffin            NT    1:11.78  
  2 Tyler Brown               13 Burley Griffin       1:27.00    1:17.45  
  3 Nathan Brysland           14 Burley Griffin            NT    1:17.69  
 
Event 34  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 J'Aime McGuire             9 Vikings              1:28.98    1:30.43  
  2 Danielle Grimm             9 Vikings              1:30.88    1:33.69  
  3 Sarah Purcell              9 Vikings              1:35.03    1:35.86  
 
Event 34  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phoebe Ross               10 Woden                1:25.57    1:27.97  
 
Event 34  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montana Thornberry        11 Ginninderra          1:17.40    1:14.46  
  2 Caitlin Manning           11 Vikings              1:19.49    1:20.67  
 
Event 34  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Julia Bonat               12 Junee                1:17.08    1:12.37  
  2 Kali Majoros              12 Telopea              1:14.44    1:13.75  
  3 Grace Agresta             12 Queanbeyan           1:15.04    1:14.39  
  4 Brooke Hughes             12 Queanbeyan           1:16.25    1:15.32  
  5 Dilla Suhadji             12 Queanbeyan           1:15.39    1:15.57  
  6 Ceillagh Svensson         12 Vikings              1:16.40    1:15.74  
  7 Chloe Ironside            12 Vikings              1:14.06    1:16.06  
  8 Katelyn Weller            12 Vikings              1:16.93    1:20.85  
 
Event 34  Women 13 & Over 100 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samantha Young            13 Woden                1:08.86    1:08.57  
  2 Molly Turnbull            13 Vikings              1:12.82    1:12.55  
  3 Eli Douglas               14 Junee                1:12.88    1:13.58  
  4 Esther Hampton            13 Junee                1:14.20    1:13.86  
 
Event 34  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xavier Pearson            10 Telopea              1:23.84    1:20.12  
  2 Jackson Groves            10 Canberra             1:28.07    1:21.83  
  3 James Clarke              10 Wagga Wagga          1:22.01    1:25.00  
 
Event 34  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oscar Lenton              11 Canberra             1:19.85    1:18.58  
  2 Bobbie Su                 11 Telopea              1:22.04    1:20.76  
 
Event 34  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kolya Cook                12 Burley Griffin       1:15.91    1:12.49  
  2 Cormac Pearson            12 Telopea              1:13.49    1:12.70  
  3 Oliver Mill               12 Ginninderra          1:16.61    1:16.44  
 
Event 34  Men 13 & Over 100 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 John Freeman              14 Woden                1:08.58    1:07.72  
  2 Daniel Pelkowitz          13 Ginninderra          1:11.48    1:10.13