2010 TVSC Main Meet                              
                                22-23 May 2010                                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 12 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kirk Palmer (Ais)         23 BAQU                 3:55.00    3:56.18  
  2 Hugo Morris               15 Woden                4:09.26    3:58.59  
  3 Jackson Bailey (Ais)      19 TSS                  3:57.30    4:01.32  
  4 David McKeon              17 WIA                  4:04.89    4:03.84  
  5 Max Collins               17 Willoughby           4:30.05    4:13.66  
  6 Oliver Bourne             15 Canberra             4:17.86    4:19.42  
  7 Ben Schafer               14 Willoughby           4:20.90    4:20.62  
  8 Ben Wise                  20 Woden                4:09.34    4:22.16  
  9 Elliot Long               16 Willoughby           4:24.24    4:24.09  
 10 Mitchell Nemec            17 Telopea              4:29.65    4:27.10  
 11 Thomas Chancellor         16 Willoughby           4:16.39    4:28.27  
 12 Lachlan Hinds             14 AQBN                 4:35.43    4:28.74  
 13 Justin Brewer             19 Willoughby           4:32.27    4:31.03  
 14 Matthew King              14 Willoughby           4:38.92    4:32.25  
 15 James Ashurst             15 Telopea              4:32.26    4:33.15  
 16 Kade Howitt               15 Canberra             4:45.96    4:36.24  
 17 Kristofor Tengstrom       13 Canberra             4:40.81    4:38.10  
 18 Tom Bingley               15 Canberra             4:47.79    4:39.44  
 19 Alex Ramsay               16 Ginninderra          5:06.08    4:40.57  
 20 Alistair Taylor           20 MONA                 4:29.12    4:41.08  
 21 Jackson Scott             14 Willoughby           4:59.00    4:53.51  
 22 Jack Nix                  13 Tumut                4:52.75    4:58.00  
 23 Carter McCardwell         14 Willoughby           5:15.00    4:58.62  
 24 Ricky Smith               15 Dapto                5:16.00    4:58.65  
 25 John Freeman              13 Woden                5:26.84    5:09.48  
 26 Lachlan Hile              12 Willoughby           5:30.00    5:14.38  
 27 Sean Thomson              13 North Sydney         5:29.00    5:20.74  
 28 Alexander McGillivray     15 Batemans Bay         5:24.68    5:21.44  
 
Event 2  Girls 12 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma Morgan               14 Willoughby           4:32.80    4:27.52  
  2 Stephanie Cannell         16 Willoughby           4:47.32    4:34.71  
  3 Jessica Cook              20 Mingara Aquatic      4:43.52    4:38.62  
  4 Sally Gilbert             17 Willoughby           4:32.74    4:44.67  
  5 Bonnie Zhang              12 Canberra             5:07.61    4:45.01  
  6 Bethany Colquhoun         15 Vikings              4:48.02    4:46.20  
  7 Rachel Brown              12 Canberra             4:55.89    4:53.83  
  8 Bianca Pitts              19 Vikings              4:55.41    4:58.52  
  9 Emma Harris               13 Woden                5:14.51    4:59.27  
 10 Bella Boyce               14 CARL                 5:06.39    4:59.35  
 11 Samantha Wyllie           14 Dapto                5:08.22    5:00.52  
 12 Brianna Sims              14 Willoughby           5:03.36    5:04.39  
 13 Gemma Nicholas            12 CARL                 5:19.18    5:04.64  
 14 Morgan Randy              15 Willoughby           5:14.00    5:05.46  
 15 Sophie Johnston           13 Mollymook            5:18.12    5:06.09  
 16 Lauren Amedee             14 Willoughby           5:15.00    5:06.17  
 17 Grace Flanagan            14 Junee                5:13.92    5:09.20  
 18 Charlotte McKewen         13 North Sydney         5:29.59    5:10.61  
 19 Samantha Young            12 Woden                5:18.00    5:10.62  
 20 Adele Kozak               15 North Sydney         5:10.93    5:14.79  
 
Event 3  Boys 10 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lucas Anderson            10 Willoughby           2:55.99    2:51.86  
  2 Matthew Sperring          10 Dapto                3:12.48    3:07.21  
  3 Peter Hamilton            10 Bay & Basin          3:21.98    3:07.70  
  4 Ethan Dorrian             10  Albion Park         3:12.38    3:11.52  
  5 Harrison Webster           9 Woden                3:30.74    3:16.73  
  6 James Clarke               9 Wagga Wagga          3:32.53    3:22.39  
  7 Riley Briggs              10 Wagga Wagga          3:21.31    3:24.57  
 
Event 3  Boys 11-12 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            12 Telopea              2:37.91    2:24.90  
  2 Elijah Gatica             12 Woden                3:01.35    2:43.86  
  3 Nathan de Meillon         12 Vikings              2:46.49    2:44.81  
  4 Jackson Savage            12 Vikings              2:47.94    2:45.09  
  5 Callum Lowe-Griffiths     11 Willoughby           2:48.00    2:45.17  
  6 Max Graham                12 Willoughby           2:48.69    2:45.42  
  7 Matthew Clifford          12 Willoughby           2:51.99    2:46.05  
  8 Lachlan Webb              11 Vikings              2:49.33    2:47.99  
  9 Toby Boyce                12 CARL                 2:49.92    2:51.61  
 10 Dylan Weir                11 Vikings              2:53.60    2:54.21  
 11 James Hanson              11 Telopea              3:03.45    3:00.04  
 12 James Ashleigh            11 Telopea              3:11.54    3:00.28  
 13 Joshua Waugh              11 Canberra             3:01.61    3:02.56  
 14 Oliver Sims               11 Willoughby           3:04.49    3:03.41  
 15 Macc Carroll              11 Bomaderry            3:23.62    3:12.86  
 16 Andrew van Kemenade       11 Cowra                3:32.08    3:15.39  
 17 Oscar Lenton              11 Canberra             3:32.31    3:15.89  
 18 Nicholas Lawlis           11 Telopea              3:30.08    3:22.91  
 19 Travis Elliott            12 Queanbeyan           3:31.57    3:28.92  
 20 Samuel Wright             11 Vikings              3:28.63    3:40.34  

 
Event 4  Girls 10 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rebecca Cross             10 Vikings              2:52.18    2:51.90  
  2 Kate Tabke                10 Vikings              3:04.11    2:57.24  
  3 Kobi Kiraly               10 Woden                3:03.69    3:00.41  
  4 Amy Huang                 10 Willoughby           3:16.01    3:15.36  
  5 Taylah Bacon              10 Vikings              3:14.63    3:19.51  
  6 Elissa Rhodes             10 Dapto                3:26.02    3:24.71  
  7 Michaela Roberts          10 Woden                3:36.69    3:34.27  
  8 Kiara Sumner              10 Dapto                3:37.00    3:38.56  
  9 Danielle Grimm             9 Vikings              3:35.67    3:38.97  
 
Event 4  Girls 11-12 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rebekah McCoy             12 Vikings              2:42.38    2:33.89  
  2 Grace Hoitink             12 Canberra             2:40.44    2:37.05  
  3 Tizana Fiorese            12 Vikings              2:42.57    2:40.22  
  4 Holly Meadows-Blundell    12 Cootamundra          2:49.86    2:40.70  
  5 Chelsea Stewart           12 Ginninderra          2:50.61    2:42.64  
  6 Isabella Marinelli        12 Woden                2:50.77    2:44.05  
  7 Emma Gillingham           11 Vikings              2:52.06    2:47.91  
  8 Evie McNee                12 Ginninderra          2:50.83    2:49.26  
  9 Annabel White             12 Wagga Wagga          2:58.68    2:50.76  
 10 Gabrielle Scarth-Johnson  11 Vikings              2:55.16    2:52.80  
 11 Laura Gibbons             11 Dapto                3:08.84    2:57.31  
 12 Chloe Ironside            12 Vikings              3:00.95    2:58.38  
 13 Emily French              12 Cruiz                3:02.33    2:58.87  
 14 Jorga Willmott            12 Mollymook            3:09.54    2:59.71  
 15 Ashleigh Jones            12 Vikings              3:00.87    2:59.82  
 16 Caragh Herringe           11 MTAN                 3:03.92    3:03.75  
 17 Montana Thornberry        11 Ginninderra          3:20.74    3:04.71  
 18 Molly Turnbull            12 Vikings              3:07.39    3:05.77  
 19 Bethany Poyser            12 Woden                3:31.88    3:07.02  
 20 Rebecca Philippa          12 Vikings              3:13.64    3:09.28  
 21 Lara Menegon              12 Canberra             3:06.21    3:09.63  
 22 Adelaide Nye              12 Queanbeyan           3:30.39    3:10.40  
 23 Courtney Vidler-Taufa     12 Dapto                3:21.88    3:10.83  
 24 Milla Wolf                11 Vikings              3:19.82    3:12.02  
 25 Jessica Scott             12 Willoughby           3:25.00    3:14.77  
 26 Leisha Ryan               12 Dapto                3:32.09    3:15.41  
 27 Molly Tetley              11 Vikings              3:28.34    3:20.12  
 28 Courtney Russell          12 Dapto                3:24.38    3:22.96  
 29 Kaela McGuire             11 Vikings              3:24.50    3:24.32  
 
Event 5  Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jack Nix                  13 Tumut                  32.62      32.34  
  2 Angus Funnell             13 Vikings                35.16      33.10  
  3 Ayrton Kiraly             13 Woden                  34.40      33.44  
  4 Michael Plumridge         13 MTAN                   35.39      34.55  
 
Event 5  Boys 14 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ben Schafer               14 Willoughby             30.56      29.70  
  2 Jack Bennett              14 Ripples                34.78      31.76  
  3 Angus Dibden              14 Ginninderra            35.69      32.66  
  4 Toomas Mirlieb            14 Canberra               33.11      32.83  
  5 Christopher Huang         14 Willoughby             32.85      33.14  
  6 Liam Thomson              14 North Sydney           36.11      33.92  
  7 Jackson Scott             14 Willoughby             35.64      34.33  
  8 Andre Anderson            14 Willoughby             34.00      36.30  
  9 Tom Bigmore               14 Canberra               36.77      36.50  
 10 Carter McCardwell         14 Willoughby             37.00      36.85  
 
Event 6  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 13 Telopea                31.06      30.22  
  2 Kate Biviano              13 Willoughby             33.70      32.70  
  3 Charlotte McKewen         13 North Sydney           33.80      33.01  
  4 Lauren Hilton             13 Dapto                  36.79      35.00  
  5 Jessica Cignarella        13  Albion Park           37.08      35.32  
  6 Sophie Sotriffer          13 Mollymook              37.00      35.86  
  7 Aisha Collins             13 Canberra               36.83      36.19  
  8 Jessica Orr               13 Ginninderra            37.08      36.33  
  9 Brittany Ross             13 Woden                  39.68      37.58  
 10 Sophie Johnston           13 Mollymook              39.20      40.03  
 
Event 6  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma Morgan               14 Willoughby             33.89      31.75  
  2 Natasha Kosev             14 Ginninderra            33.67      32.42  
  3 Brigitte Fenske           14 Bomaderry              35.27      33.70  
  4 Paula Rusanov             14 Telopea                36.84      34.70  
  5 Brianna Sims              14 Willoughby             35.52      35.05  
  6 Lauren Amedee             14 Willoughby             36.49      35.69  
  7 Anna Bewley               14 Canberra               36.30      36.80  
  8 Louise Hancock            14 Telopea                38.35      36.86  
  9 Millie Drummond           14 Woden                  39.05      36.95  
 10 Eliza Kennedy             14 Dapto                  38.59      37.41  
 11 Emily Wortley             14  Albion Park           39.88      38.22  
 
Event 7  Boys 15 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nicholas Honey            17 Ginninderra            56.39      58.14  
  2 Hamish Wise               19 Woden                1:02.24      58.36  
  3 Ben Wise                  20 Woden                  57.37      58.94  
  4 David McKeon              17 WIA                  1:00.54    1:00.88  
  5 Elliot Long               16 Willoughby           1:00.51    1:01.40  
  6 Patrick Hudson            17 Woden                1:01.07    1:02.10  
  7 Andy Chen                 15 Ginninderra          1:03.35    1:02.92  
  8 Dylan Appelqvist          18 Telopea              1:04.29    1:04.10  
  9 Randall Barry             16 Telopea              1:15.89    1:04.90  
 10 James Dowden              15 Burley Griffin       1:05.99    1:05.20  
 11 Bradley Jones             16 Queanbeyan           1:08.54    1:05.25  
 12 Kade Howitt               15 Canberra             1:07.88    1:07.92  
 13 Alex Ramsay               16 Ginninderra          1:10.89    1:08.50  
 14 Thomas Chancellor         16 Willoughby           1:13.51    1:09.22  
 15 Nicolaas Philippa         15 Vikings              1:09.60    1:09.86  
 16 Daniel Steemson           17 Vikings              1:11.08    1:10.31  
 17 Dean Moore                17 Mollymook            1:19.83    1:12.69  
 18 Tom Bingley               15 Canberra             1:13.33    1:13.69  
 19 Dylan Morris              15 RCH                  1:15.00    1:13.77  
 20 Alexander McGillivray     15 Batemans Bay         1:18.26    1:14.85  
 21 Jack Hinds                15 Cootamundra          1:27.97    1:18.92  
 22 Aaron Rhind               19 Ginninderra          1:25.55    1:25.44  
 
Event 8  Girls 15 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samantha Marceddo         15 Ginninderra          1:03.70    1:05.45  
  2 Meagan Ramsay             18 Ginninderra          1:04.62    1:05.46  
  3 Genevieve Brewer          15 Willoughby           1:08.50    1:05.83  
  4 Sarah Friend              16 Woden                1:08.03    1:08.26  
  5 Stephanie Wise            15 Woden                1:09.71    1:08.42  
  6 Lindsay De Witte          16 Telopea              1:06.14    1:08.51  
  7 Stephanie Cannell         16 Willoughby           1:10.07    1:09.33  
  8 Monique Murphy            16 Vikings              1:08.14    1:09.37  
  9 Ashleigh Streatfield      16 Vikings              1:08.56    1:09.63  
 10 Jessica Cook              20 Mingara Aquatic      1:13.22    1:11.02  
 11 Hannah Hobson             16 Young                1:10.26    1:11.80  
 12 Jaimi Catterall           15 Dapto                1:15.92    1:12.52  
 13 Ashleigh Dunning          15 Pambula              1:16.69    1:13.96  
 14 Caitlyn Radcliffe         15 Ginninderra          1:15.49    1:13.99  
 15 Adele Kozak               15 North Sydney         1:17.95    1:15.08  
 16 Sally Gilbert             17 Willoughby           1:13.54    1:16.35  
 17 Mabel Lam                 15 Woden                1:13.37    1:16.55  
 18 Melissa Smart             16 Bomaderry            1:18.09    1:19.17  
 19 Sharna Dempster           15 Bomaderry            1:20.26    1:19.49  
 20 Madison Kennedy           15 Dapto                1:19.40    1:21.84  
 21 Lauren Doughton           16 Dapto                1:22.76    1:22.39  
 22 Morgan Randy              15 Willoughby           1:25.88    1:22.84  
 23 Suzanna Hatunen           15 North Sydney         1:27.59    1:22.98  
 24 Debbie Morris             38 RCH                  1:26.00    1:23.47  
 
Event 9  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dylan Weir                11 Vikings                45.08      42.30  
  2 Daniel Cherepinskiy       11 Ginninderra            48.86      43.98  
  3 Callum Lowe-Griffiths     11 Willoughby             45.00      44.14  
  4 Oliver Boyce              11 CARL                   44.67      44.50  
  5 Oliver Sims               11 Willoughby             46.46      46.31  
  6 Samuel Wright             11 Vikings                46.15      47.68  
  7 Oscar Lenton              11 Canberra               48.62      48.56  
  8 James Hanson              11 Telopea                49.87      48.87  
  9 James Ashleigh            11 Telopea                49.32      49.13  
 10 Andrew van Kemenade       11 Cowra                  51.17      55.37  
 
Event 9  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            12 Telopea                40.30      34.90  
  2 Matthew Clifford          12 Willoughby             37.68      37.09  
  3 Lachlan Hile              12 Willoughby             37.71      37.99  
  4 Riley Albrecht            12 Ginninderra            44.84      39.63  
  5 Kolya Cook                12 Burley Griffin         45.19      41.64  
  6 Cormac Pearson            12 Telopea                43.83      42.00  
  7 Max Graham                12 Willoughby             42.36      42.20  
  8 Elijah Gatica             12 Woden                  42.47      42.25  
  9 Nathan de Meillon         12 Vikings                46.00      42.78  
 10 Hamish Moore              12 Willoughby             46.50      44.91  
 11 Travis Elliott            12 Queanbeyan             46.86      45.76  
 12 Alexander Maleganeas      12 Burley Griffin         48.98      46.28  
 13 Will Campbell             12 Telopea                46.38      46.70  
 
Event 10  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ebony Norris              11 Woden                  42.71      41.81  
  2 Ashley Groch              11 Canberra               44.46      43.06  
  3 Emma Gillingham           11 Vikings                47.73      43.39  
  4 Alexandra Ashley          11 Burley Griffin         44.57      43.41  
  5 Alannah Riggans           11 Woden                  43.95      43.42  
  6 Hayley Morris             11 Vikings                46.14      44.83  
  7 Caragh Herringe           11 MTAN                   45.54      45.46  
  8 Milla Wolf                11 Vikings                45.87      45.80  
  9 Kaela McGuire             11 Vikings                43.75      46.98  
 10 Gabrielle Scarth-Johnson  11 Vikings                46.33      47.19  
 11 Montana Thornberry        11 Ginninderra            49.76      48.29  
 12 Emma McIntosh             11 Vikings                50.94      49.01  
 13 Tennille Miller           11 Canberra               51.00      50.89  
 
Event 10  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Isabella Marinelli        12 Woden                  40.21      38.91  
  2 Esther Hampton            12 Junee                  39.78      39.21  
  3 Astrid Barta              12 Canberra               39.92      39.53  
  4 Holly Meadows-Blundell    12 Cootamundra            42.41      40.17  
  5 Emily French              12 Cruiz                  41.62      40.87  
  6 Keely O'Brien             12 Woden                  43.50      41.98  
  7 Rebekah McCoy             12 Vikings                43.33      42.11  
  8 Evie McNee                12 Ginninderra            42.57      42.57  
  9 Hannah Fair               12 Mollymook              47.74      43.09  
 10 Chloe Ironside            12 Vikings                46.06      44.37  
 11 Emma Miller               12 Burley Griffin         44.87      44.50  
 12 Adelaide Nye              12 Queanbeyan             43.38      44.68  
 13 Dilla Suhadji             12 Queanbeyan             46.37      45.23  
 14 Leisha Ryan               12 Dapto                  49.10      46.26  
 15 Ashleigh Jones            12 Vikings                46.78      46.41  
 16 Jorga Willmott            12 Mollymook              46.08      46.68  
 17 Bethany Poyser            12 Woden                  46.55      46.93  
 18 Courtney Vidler-Taufa     12 Dapto                  50.63      47.75  
 19 Jessica Scott             12 Willoughby             51.00      50.33  
 20 Courtney Russell          12 Dapto                  50.33      50.76  
 
Event 11  Boys 10 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lucas Anderson            10 Willoughby             37.76      36.79  
  2 Peter Hamilton            10 Bay & Basin            43.88      38.55  
  3 Jackson Groves            10 Canberra               39.84      39.88  
  4 Xavier Pearson            10 Telopea                45.36      40.57  
  5 Harrison Webster           9 Woden                  42.22      41.44  
  6 Ethan Dorrian             10  Albion Park           42.25      42.06  
  7 Matthew Sperring          10 Dapto                  43.91      43.44  
  8 Daniel Dunning            10 Pambula                45.74      43.47  
  9 Riley Briggs              10 Wagga Wagga            42.34      43.80  
 10 Kurt Fenske               10 Bomaderry              47.56      43.84  
 11 Joshua Colquhoun          10 Vikings                46.91      44.96  
 12 James Clarke               9 Wagga Wagga            43.30      45.23  
 13 Eddie Taranto              8 Willoughby             48.00      45.79  
 14 Jack Donnelly             10 Ginninderra            47.54      46.73  
 15 Jack Kilrain               9 Vikings                47.96      48.32  
 
Event 12  Girls 10 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kobi Kiraly               10 Woden                  37.42      38.30  
  2 Kate Tabke                10 Vikings                39.33      39.54  
  3 Amy Sokic                 10 Queanbeyan             43.49      41.09  
  4 Taylah Bacon              10 Vikings                42.24      42.22  
  5 Abbey Webb                 9 Vikings                42.50      42.30  
  6 Amy Huang                 10 Willoughby             42.20      42.68  
  7 Gabi Taranto              10 Willoughby             48.00      42.71  
  8 Ellie Hoitink              9 Canberra               44.91      42.85  
  9 Phoebe Ross                9 Woden                  44.97      43.10  
 10 Caitlin Manning           10 Vikings                44.04      43.45  
 11 Lauren Elliott            10 Queanbeyan             46.94      43.80  
 12 Elissa Rhodes             10 Dapto                  47.32      44.07  
 13 Kara Blackley             10 Willoughby             48.00      45.36  
 14 Chloe Cignarella           9  Albion Park           47.90      45.80  
 15 Natasha Smart             10 Bomaderry              47.97      45.83  
 16 Stephanie McGoldrick      10 Vikings                46.08      46.18  
 17 Michaela Roberts          10 Woden                  45.76      46.29  
 18 Keely Honner              10 Dapto                  48.00      46.35  
 19 Danielle Grimm             9 Vikings                47.02      47.62  
 20 Alexie Boulton             9 Woden                  47.26      48.42  
 21 J'Aime McGuire             9 Vikings                46.80      49.17  
 
Event 13  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Angus Funnell             13 Vikings              1:11.74    1:09.26  
  2 Blake Lindberg            13 Dapto                1:18.88    1:12.08  
  3 Jack Nix                  13 Tumut                1:19.21    1:17.98  
 
Event 13  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ben Schafer               14 Willoughby             59.20      59.72  
  2 Lachlan Hinds             14 AQBN                 1:09.46    1:05.91  
  3 Matthew King              14 Willoughby           1:08.28    1:06.97  
  4 Toomas Mirlieb            14 Canberra             1:08.85    1:08.90  
  5 Jack Bennett              14 Ripples              1:12.38    1:09.98  
  6 Andre Anderson            14 Willoughby           1:10.17    1:11.00  
  7 Tomas Muller              14 Ginninderra          1:21.80    1:12.59  
 
Event 14  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 13 Telopea              1:12.77    1:10.24  
  2 Anika Buckley             13 Queanbeyan           1:15.62    1:12.28  
  3 Kate Biviano              13 Willoughby           1:26.22    1:18.05  
  4 Aisha Collins             13 Canberra             1:16.86    1:18.71  
  5 Jessica Orr               13 Ginninderra          1:22.30    1:21.63  
  6 Brittany Ross             13 Woden                1:26.20    1:22.72  
  7 Eliza Tetley              13 Vikings              1:18.10    1:22.93  
  8 Katie Gillingham          13 Vikings              1:26.03    1:25.99  
 
Event 14  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma Morgan               14 Willoughby           1:06.69    1:04.29  
  2 Brigitte Fenske           14 Bomaderry            1:07.74    1:06.42  
  3 Olivia Fryer              14 MTAN                 1:09.23    1:11.44  
  4 Paula Rusanov             14 Telopea              1:17.58    1:14.18  
  5 Brianna Sims              14 Willoughby           1:14.33    1:14.57  
  6 Eliza Kennedy             14 Dapto                1:16.54    1:17.49  
  7 Meg Bourne                14 Canberra             1:22.49    1:19.95  
  8 Emily Wortley             14  Albion Park         1:25.81    1:22.01  
  9 Melanie Le Couteur        14 Vikings              1:24.91    1:27.83  
 
Event 15  Boys 12 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matthew Clifford          12 Willoughby           2:53.93    2:50.38  
  2 Lachlan Hile              12 Willoughby           3:00.73    2:57.88  
  3 Toby Boyce                12 CARL                 3:14.18    3:08.92  
  4 Dylan Weir                11 Vikings              3:11.05    3:10.54  
  5 Elijah Gatica             12 Woden                3:12.49    3:16.09  
  6 Kolya Cook                12 Burley Griffin       3:16.07    3:17.78  
  7 Cormac Pearson            12 Telopea              3:19.38    3:23.00  
  8 Travis Elliott            12 Queanbeyan           3:49.71    3:44.45  
  9 Samuel Wright             11 Vikings              3:35.87    3:52.23  
 10 Jack Donnelly             10 Ginninderra          4:04.30    4:02.60  
 
Event 15  Boys 13 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jeremy Meyer (Ais)        19 TRL                  2:14.20    2:17.63  
  2 Andy Chen                 15 Ginninderra          2:25.81    2:32.42  
  3 Randall Barry             16 Telopea              2:57.87    2:38.43  
  4 Jay Morris                15 Dapto                2:42.00    2:38.52  
  5 Angus Dibden              14 Ginninderra          2:48.06    2:38.76  
  6 Nathan Seddon             15 Woden                2:43.02    2:39.32  
  7 James Dowden              15 Burley Griffin       2:42.45    2:40.29  
  8 Richard Eliason           22 Ginninderra          2:33.75    2:40.91  
  9 Cameron Thompson          15 Dapto                2:55.13    2:41.33  
 10 Kade Howitt               15 Canberra             2:50.56    2:45.94  
 11 Daniel Steemson           17 Vikings              2:46.85    2:45.99  
 12 Christopher Huang         14 Willoughby           2:46.21    2:46.36  
 13 Ben Schafer               14 Willoughby           2:58.00    2:48.98  
 14 Liam Thomson              14 North Sydney         3:00.00    2:50.90  
 15 Bradley Jones             16 Queanbeyan           3:01.53    2:51.91  
 16 Sean Thomson              13 North Sydney         3:16.80    3:04.97  
 17 Alexander McGillivray     15 Batemans Bay         3:03.47    3:08.22  
 18 Dylan Morris              15 RCH                  3:15.00    3:08.36  
 19 Daniel Pelkowitz          13 Ginninderra          3:17.76    3:08.74  
 20 Andreas Falkenau          47 Burley Griffin       3:25.00    3:16.40  
 21 Jack Hinds                15 Cootamundra          3:42.87    3:25.90  
 
Event 16  Girls 12 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tizana Fiorese            12 Vikings              3:04.07    2:59.92  
  2 Isabella Marinelli        12 Woden                3:27.53    3:01.58  
  3 Esther Hampton            12 Junee                3:12.37    3:10.75  
  4 Rebecca Cross             10 Vikings              3:05.91    3:10.92  
  5 Samantha Young            12 Woden                3:19.15    3:11.34  
  6 Chelsea Stewart           12 Ginninderra          3:48.35    3:12.17  
  7 Emily French              12 Cruiz                3:18.21    3:15.85  
  8 Chloe Ironside            12 Vikings              3:30.60    3:26.66  
  9 Alexandra Ashley          11 Burley Griffin       3:26.15    3:26.83  
 10 Milla Wolf                11 Vikings              3:29.59    3:31.39  
 11 Eske Gavel                10 Cruiz                3:44.64    3:38.00  
 12 Kaela McGuire             11 Vikings              3:44.09    3:47.85  
 13 Lauren Elliott            10 Queanbeyan           4:00.53    4:00.37  
 
Event 16  Girls 13 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meagan Ramsay             18 Ginninderra          2:31.94    2:38.84  
  2 Ashleigh Streatfield      16 Vikings              2:44.02    2:46.59  
  3 Emma Harris               13 Woden                2:50.43    2:47.02  
  4 Karina Graham             22 Woden                3:00.86    2:47.65  
  5 Natasha Kosev             14 Ginninderra          2:52.71    2:49.02  
  6 Jessica Hood              16 Woden                2:50.10    2:50.73  
  7 Nicole Martine            16 Woden                2:48.53    2:52.46  
  8 Charlotte Packard         16 Canberra             2:51.78    2:53.77  
  9 Brooke James              14 Ginninderra          2:54.58    2:54.51  
 10 Brianna Sims              14 Willoughby           2:58.51    2:56.18  
 11 Tarni Miller              13 Canberra             3:02.76    2:56.57  
 12 Tierney Seeto             14 Willoughby           3:06.80    2:57.01  
 13 Louise Hancock            14 Telopea              3:00.34    2:57.50  
 14 Grace Flanagan            14 Junee                2:53.15    2:58.20  
 15 Anika Buckley             13 Queanbeyan           3:03.53    2:58.88  
 16 Bianca Pitts              19 Vikings              2:49.46    2:58.89  
 17 Olivia Cummins-Carney     15 Ginninderra          3:00.96    3:03.33  
 18 Samantha Wyllie           14 Dapto                2:53.93    3:03.91  
 19 Suzanna Hatunen           15 North Sydney         3:00.92    3:06.38  
 20 Jessica Cignarella        13  Albion Park         3:33.65    3:12.63  
 21 Sharna Dempster           15 Bomaderry            2:51.12    3:14.35  
 22 Debbie Morris             38 RCH                  3:08.00    3:14.80  
 23 Tegan Garnett             13 Cruiz                3:20.75    3:22.45  
 
Event 17  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lachlan Webb              11 Vikings                36.15      35.13  
  2 James Hanson              11 Telopea                36.12      35.55  
  3 Callum Lowe-Griffiths     11 Willoughby             35.84      35.78  
  4 Oliver Boyce              11 CARL                   35.69      37.23  
  5 James Ashleigh            11 Telopea                36.89      38.47  
  6 Joshua Waugh              11 Canberra               36.36      38.78  
  7 Jarrod Barber             11 Telopea                40.74      38.85  
  8 Macc Carroll              11 Bomaderry              43.81      42.55  
  9 Oscar Lenton              11 Canberra               41.25      42.67  
 10 Oliver Sims               11 Willoughby             41.53      44.24  
 11 Nicholas Lawlis           11 Telopea                43.92      45.07  
 
Event 17  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            12 Telopea                31.33      28.38  
  2 Riley Albrecht            12 Ginninderra            33.37      31.30  
  3 Jackson Savage            12 Vikings                34.01      34.01  
  4 Nathan de Meillon         12 Vikings                34.75      34.56  
  5 Max Graham                12 Willoughby             34.59      34.63  
  6 Brendan Wright            12 Vikings                38.86      38.50  
  7 Lachlan Hile              12 Willoughby             43.16      39.98  
  8 Will Campbell             12 Telopea                41.33      40.75  
  9 Travis Elliott            12 Queanbeyan             41.87      48.11  
 
Event 18  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ebony Norris              11 Woden                  34.92      34.31  
  2 Emma Gillingham           11 Vikings                33.73      34.47  
  3 Laura Gibbons             11 Dapto                  37.23      36.45  
  4 Alannah Riggans           11 Woden                  37.53      36.78  
  5 Gabrielle Scarth-Johnson  11 Vikings                37.26      37.92  
  6 Ashleigh Cockburn         11 Canberra               38.17      38.16  
  7 Ashley Groch              11 Canberra               39.82      39.53  
  8 Genevieve Morris          11 Vikings                41.16      39.87  
  9 Montana Thornberry        11 Ginninderra            43.21      40.89  
 10 Molly Tetley              11 Vikings                41.46      40.95  
 11 Caragh Herringe           11 MTAN                   36.70      41.14  
 12 Hayley Morris             11 Vikings                40.41      42.23  
 13 Jordan Collins            11 Bomaderry              43.79      43.61  
 14 Kaela McGuire             11 Vikings                42.62      44.70  
 
Event 18  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Annabelle Stuart          12 North Sydney           32.82      31.77  
  2 Holly Meadows-Blundell    12 Cootamundra            33.99      32.30  
  3 Grace Hoitink             12 Canberra               32.42      32.49  
  4 Annabel White             12 Wagga Wagga            33.09      32.50  
  5 Rebekah McCoy             12 Vikings                33.49      33.51  
  6 Evie McNee                12 Ginninderra            33.70      34.08  
  7 Shannon Maloney           12 Woden                  36.70      34.36  
  8 Rachel Brown              12 Canberra               34.62      35.41  
  9 Jorga Willmott            12 Mollymook              37.87      36.04  
 10 Keely O'Brien             12 Woden                  37.63      36.25  
 11 Ashlin Hardiman           12 Ginninderra            39.51      36.33  
 12 Lara Menegon              12 Canberra               39.16      36.48  
 13 Gemma Nicholas            12 CARL                   37.20      37.17  
 14 Bethany Poyser            12 Woden                  39.86      38.98  
 15 Ashleigh Jones            12 Vikings                39.34      39.05  
 16 Astrid Barta              12 Canberra               35.71      39.14  
 17 Leisha Ryan               12 Dapto                  41.26      39.30  
 18 Emma Miller               12 Burley Griffin         43.08      39.50  
 19 Meg Sokic                 12 Queanbeyan             39.51      40.01  
 20 Adelaide Nye              12 Queanbeyan             40.40      40.43  
 21 Courtney Vidler-Taufa     12 Dapto                  43.46      41.13  
 22 Hannah Fair               12 Mollymook              41.82      41.32  
 
Event 19  Boys 10 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lucas Anderson            10 Willoughby           1:11.82    1:10.20  
  2 Peter Hamilton            10 Bay & Basin          1:19.72    1:16.79  
  3 Matthew Sperring          10 Dapto                1:18.65    1:19.26  
  4 Ethan Dorrian             10  Albion Park         1:19.34    1:20.64  
  5 Jacob Fox                 10 Mollymook            1:27.54    1:21.23  
  6 James Clarke               9 Wagga Wagga          1:24.18    1:22.01  
  7 Daniel Dunning            10 Pambula              1:25.05    1:22.99  
  8 Harrison Webster           9 Woden                1:20.49    1:23.27  
  9 Xavier Pearson            10 Telopea              1:24.33    1:23.84  
 10 Riley Briggs              10 Wagga Wagga          1:24.03    1:25.11  
 11 Jackson Groves            10 Canberra             1:21.96    1:28.07  
 12 Jack Kilrain               9 Vikings              1:26.68    1:31.67  
 13 Eddie Taranto              8 Willoughby           1:29.00    1:46.27  
 
Event 20  Girls 10 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kate Tabke                10 Vikings              1:14.55    1:11.05  
  2 Gabi Taranto              10 Willoughby           1:29.86    1:15.69  
  3 Amy Huang                 10 Willoughby           1:16.64    1:17.24  
  4 Kirsten Gerada            10 Dapto                1:18.00    1:17.63  
  5 Taylah Bacon              10 Vikings              1:18.84    1:18.82  
  6 Abbey Webb                 9 Vikings              1:23.26    1:19.11  
  7 Kobi Kiraly               10 Woden                1:15.24    1:21.63  
  8 Amy Sokic                 10 Queanbeyan           1:27.65    1:21.90  
  9 Caitlin Manning           10 Vikings              1:26.92    1:22.59  
 10 Ellie Hoitink              9 Canberra             1:26.82    1:23.51  
 11 Elissa Rhodes             10 Dapto                1:21.52    1:24.19  
 12 Michaela Roberts          10 Woden                1:26.42    1:25.37  
 13 Phoebe Ross                9 Woden                1:29.34    1:25.57  
 14 Kiara Sumner              10 Dapto                1:30.00    1:26.87  
 15 Kara Blackley             10 Willoughby           1:23.00    1:27.36  
 16 Eske Gavel                10 Cruiz                1:28.92    1:30.20  
 17 Lauren Elliott            10 Queanbeyan           1:26.51    1:32.73  
 18 Keely Honner              10 Dapto                1:30.00    1:35.92  
 
Event 21  Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ayrton Kiraly             13 Woden                  28.87      27.45  
  2 Angus Funnell             13 Vikings                28.96      28.02  
  3 Jack Nix                  13 Tumut                  28.39      28.29  
  4 Daniel Moore              13 Mollymook              30.50      29.36  
  5 Kristofor Tengstrom       13 Canberra               30.48      30.14  
  6 Michael Plumridge         13 MTAN                   31.02      30.25  
  7 Eric Brown                13 Burley Griffin         33.13      31.34  
  8 John Freeman              13 Woden                  32.94      31.91  
  9 Sean Thomson              13 North Sydney           31.15      32.42  
 
Event 21  Boys 14 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ben Schafer               14 Willoughby             25.30      25.33  
  2 Matthew King              14 Willoughby             26.76      27.04  
  3 Lachlan Hinds             14 AQBN                   28.96      27.67  
  4 Jack Bennett              14 Ripples                29.78      28.31  
  5 Liam Thomson              14 North Sydney           28.78      28.37  
  6 Christopher Huang         14 Willoughby             27.71      28.38  
  7 Jackson Scott             14 Willoughby             28.70      28.75  
  8 Tomas Muller              14 Ginninderra            30.26      28.76  
  9 Andre Anderson            14 Willoughby             29.97      29.72  
 10 Tom Bigmore               14 Canberra               30.12      30.25  
 11 Carter McCardwell         14 Willoughby             30.00      30.30  
 
Event 22  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 13 Telopea                27.24      27.36  
  2 Charlotte McKewen         13 North Sydney           28.64      28.17  
  3 Sophie Sotriffer          13 Mollymook              30.56      30.11  
  4 Kate Biviano              13 Willoughby             31.05      30.12  
  5 Lauren Hilton             13 Dapto                  30.84      30.24  
  6 Anika Buckley             13 Queanbeyan             29.77      30.39  
  7 Brittany Ross             13 Woden                  31.95      31.10  
  8 Tarni Miller              13 Canberra               32.25      31.86  
  9 Emma Harris               13 Woden                  32.63      31.87  
  9 Jessica Cignarella        13  Albion Park           31.57      31.87  
 11 Eliza Tetley              13 Vikings                31.42      32.22  
 12 Jessica Orr               13 Ginninderra            32.08      32.31  
 13 Aisha Collins             13 Canberra               31.75      32.84  
 14 Sophie Johnston           13 Mollymook              32.71      33.65  
 15 Katie Gillingham          13 Vikings                33.57      33.87  
 16 Melanie Fox               13 Mollymook              35.33      34.20  
 17 Tegan Garnett             13 Cruiz                  34.43      36.22  
 
Event 22  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma Morgan               14 Willoughby             27.05      27.03  
  2 Brigitte Fenske           14 Bomaderry              28.54      28.43  
  3 Olivia Fryer              14 MTAN                   27.74      28.98  
  4 Natasha Kosev             14 Ginninderra            30.09      29.49  
  5 Brianna Sims              14 Willoughby             29.41      29.52  
  6 Millie Drummond           14 Woden                  32.97      29.55  
  7 Paula Rusanov             14 Telopea                30.90      29.67  
  8 Bella Boyce               14 CARL                   29.86      29.69  
  9 Lauren Amedee             14 Willoughby             30.03      29.73  
 10 Brooke James              14 Ginninderra            30.05      29.82  
 11 Anna Bewley               14 Canberra               30.58      30.29  
 12 Samantha Wyllie           14 Dapto                  30.38      30.72  
 13 Louise Hancock            14 Telopea                31.08      30.88  
 14 Tierney Seeto             14 Willoughby             31.13      30.95  
 15 Meg Bourne                14 Canberra               31.84      31.04  
 16 Grace Flanagan            14 Junee                  31.68      31.84  
 17 Emily Wortley             14  Albion Park           32.47      32.30  
 18 Briana Jones              14 Woden                  31.32      32.44  
 19 Romy Turner               14 Canberra               32.91      32.87  
 20 Eliza Kennedy             14 Dapto                  34.63      33.04  
 21 Melanie Le Couteur        14 Vikings                33.25      33.54  
 
Event 23  Boys 15 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Adam Pine                 34 Ginninderra            22.65      24.26  
  2 Luke Hinchcliffe          23 Cruiz                  26.00      25.75  
  3 Hugo Morris               15 Woden                  26.34      25.92  
  4 Elliot Long               16 Willoughby             27.26      26.63  
  5 James Ashurst             15 Telopea                27.31      26.89  
  6 David McKeon              17 WIA                    27.98      27.08  
  7 Nicholas Honey            17 Ginninderra            27.89      27.17  
  8 Hamish Wise               19 Woden                  30.01      27.95  
  9 Andy Chen                 15 Ginninderra            28.09      28.02  
 10 Dylan Appelqvist          18 Telopea                28.71      28.10  
 11 Max Collins               17 Willoughby             28.00      28.30  
 12 Patrick Hudson            17 Woden                  28.20      28.51  
 13 Randall Barry             16 Telopea                29.40      28.61  
 14 Mitchell Nemec            17 Telopea                29.65      29.27  
 15 Richard Eliason           22 Ginninderra            29.67      29.64  
 16 Kade Howitt               15 Canberra               29.41      29.84  
 17 Daniel Steemson           17 Vikings                29.75      29.94  
 18 Thomas Chancellor         16 Willoughby             32.41      29.96  
 19 Cameron Thompson          15 Dapto                  29.85      30.27  
 20 Thomas Fryer              16 MTAN                   31.15      30.63  
 21 Alex Ramsay               16 Ginninderra            32.13      30.70  
 22 James Dowden              15 Burley Griffin         32.77      30.79  
 23 Dean Moore                17 Mollymook              31.84      31.00  
 24 Alexander McGillivray     15 Batemans Bay           31.87      31.28  
 25 Michael Humphries         16 Woden                  33.98      31.32  
 26 Ricky Smith               15 Dapto                  33.97      31.79  
 27 Andreas Falkenau          47 Burley Griffin         32.00      32.55  
 28 James Copelin             15 Vikings                32.53      32.66  
 29 Jack Hinds                15 Cootamundra            33.52      33.56  
 30 Aaron Rhind               19 Ginninderra            35.62      36.56  
 31 Nathan Oliver             15  Albion Park           34.79      39.01  
 
Event 24  Girls 15 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stephanie Cannell         16 Willoughby             30.04      29.83  
  2 Meagan Ramsay             18 Ginninderra            29.76      29.96  
  3 Lindsay De Witte          16 Telopea                29.75      30.76  
  4 Stephanie Wise            15 Woden                  31.90      31.00  
  5 Sarah Friend              16 Woden                  31.48      31.10  
  6 Samantha Marceddo         15 Ginninderra            31.30      31.21  
  7 Hannah Hobson             16 Young                  30.53      31.22  
  8 Bianca Pitts              19 Vikings                30.94      31.42  
  9 Monique Murphy            16 Vikings                30.35      31.62  
 10 Sally Gilbert             17 Willoughby             31.40      31.87  
 11 Karina Graham             22 Woden                  35.11      31.95  
 12 Ashleigh Streatfield      16 Vikings                31.95      32.01  
 13 Genevieve Brewer          15 Willoughby             34.50      32.25  
 14 Bethany Colquhoun         15 Vikings                32.45      32.35  
 15 Mabel Lam                 15 Woden                  33.28      32.59  
 16 Jaimi Catterall           15 Dapto                  34.78      32.80  
 17 Ashleigh Dunning          15 Pambula                32.61      33.16  
 18 Caitlyn Radcliffe         15 Ginninderra            33.47      33.56  
 19 Jessica Hood              16 Woden                  33.46      33.69  
 20 Charlotte Packard         16 Canberra               34.08      35.27  
 21 Morgan Randy              15 Willoughby             36.30      36.25  
 22 Madison Kennedy           15 Dapto                  35.19      36.31  
 23 Lauren Doughton           16 Dapto                  36.77      36.45  
 24 Olivia Cummins-Carney     15 Ginninderra            36.80      36.49  
 25 Suzanna Hatunen           15 North Sydney           36.00      36.54  
 26 Melissa Smart             16 Bomaderry              36.43      36.69  
 27 Sharna Dempster           15 Bomaderry              35.16      37.33  
 28 Kayla Elliott             17  Albion Park           38.95      38.62  
 29 Zoia Rusanov              16 Telopea                38.94      39.39  
 
Event 25  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callum Lowe-Griffiths     11 Willoughby           1:18.00    1:20.64  
  2 Lachlan Webb              11 Vikings              1:21.26    1:21.07  
  3 James Hanson              11 Telopea              1:24.28    1:22.05  
  4 Macc Carroll              11 Bomaderry            1:28.77    1:22.44  
  5 Oliver Boyce              11 CARL                 1:21.10    1:23.04  
  6 James Ashleigh            11 Telopea              1:26.87    1:24.02  
  7 Gus Lasker                11 Bomaderry            1:36.08    1:24.60  
  8 Joshua Waugh              11 Canberra             1:23.67    1:25.40  
  9 Jarrod Barber             11 Telopea              1:30.36    1:27.45  
 10 Nicholas Lawlis           11 Telopea              1:31.49    1:31.21  
 11 Oliver Sims               11 Willoughby           1:34.63    1:33.02  
 12 Andrew van Kemenade       11 Cowra                1:32.16    1:33.14  
 
Event 25  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            12 Telopea              1:11.88    1:07.87  
  2 Riley Albrecht            12 Ginninderra          1:16.07    1:09.46  
  3 Max Graham                12 Willoughby           1:13.10    1:11.66  
  4 Nathan de Meillon         12 Vikings              1:14.50    1:14.32  
  5 Jackson Savage            12 Vikings              1:19.78    1:19.64  
  6 Elijah Gatica             12 Woden                1:26.08    1:20.64  
  7 Cormac Pearson            12 Telopea              1:27.68    1:23.09  
  8 Brendan Wright            12 Vikings              1:26.70    1:23.67  
  9 Hamish Moore              12 Willoughby           1:20.00    1:25.43  
 10 Brody Elliott             12  Albion Park         1:34.54    1:25.63  
 11 Toby Boyce                12 CARL                 1:23.36    1:26.99  
 12 Matthew Clifford          12 Willoughby           1:28.70    1:27.31  
 13 Lachlan Hile              12 Willoughby           1:30.00    1:27.92  
 14 Will Campbell             12 Telopea              1:37.50    1:40.85  
 
Event 26  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashleigh Cockburn         11 Canberra             1:16.68    1:16.98  
  2 Gabrielle Scarth-Johnson  11 Vikings              1:21.88    1:19.38  
  3 Ashley Groch              11 Canberra             1:22.92    1:21.07  
  4 Emma Gillingham           11 Vikings              1:22.87    1:22.81  
  5 Laura Gibbons             11 Dapto                1:31.34    1:23.79  
  6 Caragh Herringe           11 MTAN                 1:25.81    1:24.63  
  7 Tennille Miller           11 Canberra             1:27.80    1:25.14  
  8 Montana Thornberry        11 Ginninderra          1:24.75    1:25.88  
  9 Hayley Morris             11 Vikings              1:26.99    1:26.92  
 10 Genevieve Morris          11 Vikings              1:35.15    1:30.49  
 11 Jordan Collins            11 Bomaderry            1:35.88    1:30.67  
 12 Milla Wolf                11 Vikings              1:33.43    1:34.46  
 
Event 26  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shannon Maloney           12 Woden                1:17.29    1:12.67  
  2 Rebekah McCoy             12 Vikings              1:16.19    1:12.79  
  3 Grace Hoitink             12 Canberra             1:14.76    1:12.85  
  4 Holly Meadows-Blundell    12 Cootamundra          1:17.16    1:15.26  
  5 Annabelle Stuart          12 North Sydney         1:21.18    1:16.57  
  6 Chelsea Stewart           12 Ginninderra          1:19.90    1:17.26  
  7 Tizana Fiorese            12 Vikings              1:19.16    1:18.16  
  8 Gemma Nicholas            12 CARL                 1:21.15    1:19.23  
  9 Jorga Willmott            12 Mollymook            1:21.78    1:20.13  
 10 Annabel White             12 Wagga Wagga          1:20.94    1:21.68  
 11 Lara Menegon              12 Canberra             1:27.76    1:21.91  
 12 Courtney Vidler-Taufa     12 Dapto                1:34.83    1:24.30  
 13 Ashlin Hardiman           12 Ginninderra          1:30.62    1:25.70  
 14 Esther Hampton            12 Junee                1:23.63    1:25.77  
 15 Chloe Ironside            12 Vikings              1:26.73    1:26.09  
 16 Rebecca Philippa          12 Vikings              1:29.23    1:26.28  
 17 Molly Turnbull            12 Vikings              1:28.11    1:26.72  
 18 Bethany Poyser            12 Woden                1:35.33    1:27.12  
 19 Jessica Scott             12 Willoughby           1:27.00    1:27.14  
 20 Ashleigh Jones            12 Vikings              1:29.82    1:29.76  
 
Event 27  Boys 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lucas Anderson            10 Willoughby             41.06      40.77  
  2 Luke Plumridge            10 MTAN                   42.63      41.03  
  3 Riley Briggs              10 Wagga Wagga            46.07      46.86  
  4 Daniel Dunning            10 Pambula                50.39      49.26  
  5 Jacob Schuler             10 Queanbeyan             50.44      49.27  
  6 Jacob Fox                 10 Mollymook              52.80      49.43  
  7 Ethan Dorrian             10  Albion Park           49.74      49.64  
  8 Jack Donnelly             10 Ginninderra            51.78      49.73  
  9 Xavier Pearson            10 Telopea                55.61      51.48  
 10 Matthew Sperring          10 Dapto                  50.01      51.89  
 11 Peter Hamilton            10 Bay & Basin            52.87      52.46  
 12 James Clarke               9 Wagga Wagga            55.83      52.48  
 13 Kurt Fenske               10 Bomaderry              55.78      52.91  
 14 Harrison Webster           9 Woden                  52.90      53.21  
 15 Jack Kilrain               9 Vikings                54.54      54.15  
 16 Eddie Taranto              8 Willoughby             56.00      57.05  
 
Event 28  Girls 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rebecca Cross             10 Vikings                40.91      40.14  
  2 Kate Tabke                10 Vikings                45.32      45.12  
  3 Amy Sokic                 10 Queanbeyan             46.57      45.69  
  4 Phoebe Ross                9 Woden                  51.88      47.09  
  5 Elissa Rhodes             10 Dapto                  47.86      48.28  
  6 Gabi Taranto              10 Willoughby             54.75      48.30  
  7 Eske Gavel                10 Cruiz                  48.41      48.75  
  8 Alexie Boulton             9 Woden                  53.80      49.28  
  9 Keely Honner              10 Dapto                  52.00      50.25  
 10 Lauren Elliott            10 Queanbeyan             47.27      50.31  
 11 Taylah Bacon              10 Vikings                47.90      50.63  
 12 Abbey Webb                 9 Vikings                50.27      51.78  
 13 Niamh Collett             10 Ginninderra            54.36      52.74  
 14 Michaela Roberts          10 Woden                  51.84      52.97  
 15 Stephanie McGoldrick      10 Vikings                52.17      53.37  
 16 Caitlin Manning           10 Vikings                53.07      53.41  
 17 Emma Wright                8 Vikings                55.71      53.81  
 18 Andrea Forshaw             9 Vikings                54.55      54.82  
 19 Chloe Cignarella           9  Albion Park           56.00      56.20  
 20 Kara Blackley             10 Willoughby             52.00      56.62  
 21 Danielle Grimm             9 Vikings                55.03      57.76  
 
Event 29  Boys 15 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 David McKeon              17 WIA                  2:20.00    2:13.26  
  2 Nicholas Honey            17 Ginninderra          2:18.18    2:15.07  
  3 Andy Chen                 15 Ginninderra          2:12.62    2:15.17  
  4 Dylan Appelqvist          18 Telopea              2:12.92    2:15.56  
  5 Hamish Wise               19 Woden                2:20.00    2:18.51  
  6 Elliot Long               16 Willoughby           2:23.55    2:21.45  
  7 Nathan Seddon             15 Woden                2:31.04    2:23.33  
  8 Thomas Chancellor         16 Willoughby           2:25.46    2:24.09  
  9 Kade Howitt               15 Canberra             2:25.79    2:25.07  
 10 James Dowden              15 Burley Griffin       2:24.62    2:25.10  
 11 Cameron Thompson          15 Dapto                2:24.97    2:25.72  
 12 Oliver Bourne             15 Canberra             2:27.83    2:26.50  
 13 Nicolaas Philippa         15 Vikings              2:28.17    2:28.60  
 14 Alex Ramsay               16 Ginninderra          2:49.60    2:29.02  
 15 Bradley Jones             16 Queanbeyan           2:34.85    2:31.10  
 16 Jay Morris                15 Dapto                2:48.41    2:32.27  
 17 Daniel Steemson           17 Vikings              2:31.53    2:32.49  
 18 James Ashurst             15 Telopea              2:23.27    2:34.76  
 19 Dean Moore                17 Mollymook            2:42.42    2:37.34  
 20 Ricky Smith               15 Dapto                2:46.88    2:45.74  
 21 Alexander McGillivray     15 Batemans Bay         2:45.87    2:46.07  
 
Event 30  Girls 15 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samantha Marceddo         15 Ginninderra          2:27.37    2:31.30  
  2 Ashleigh Streatfield      16 Vikings              2:25.06    2:31.94  
  3 Monique Murphy            16 Vikings              2:29.74    2:32.82  
  4 Sally Gilbert             17 Willoughby           2:23.17    2:33.37  
  5 Lindsay De Witte          16 Telopea              2:23.85    2:35.82  
  6 Hannah Hobson             16 Young                2:34.18    2:36.96  
  7 Caitlyn Radcliffe         15 Ginninderra          2:39.16    2:37.95  
  8 Bethany Colquhoun         15 Vikings              2:35.48    2:39.09  
  9 Bianca Pitts              19 Vikings              2:27.05    2:40.49  
 10 Suzanna Hatunen           15 North Sydney         2:44.00    2:48.34  
 11 Morgan Randy              15 Willoughby           2:56.78    2:53.69  
 12 Adele Kozak               15 North Sydney         2:48.66    2:54.28  
 13 Debbie Morris             38 RCH                  2:58.00    3:04.92  
 
Event 31  Boys 12 & Over 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liam Barber               13 Telopea              4:53.11    9:40.11  
  2 Liam Thomson              14 North Sydney         5:18.33   10:17.61  
  3 Jack Nix                  13 Tumut                4:52.75   10:30.97  
  4 John Freeman              13 Woden                5:26.84   10:36.01  
  5 Nathan de Meillon         12 Vikings              5:29.79   10:39.69  
  6 Lachlan Hile              12 Willoughby           5:30.00   11:01.37  
  7 Sean Thomson              13 North Sydney         5:29.00   11:19.58  
 
Event 32  Girls 12 & Over 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meagan Ramsay             18 Ginninderra          4:33.38    9:14.56  
  2 Jenna Rose Gold           16 ABBT                 4:32.93    9:22.57  
  3 Jessica Cook              20 Mingara Aquatic      4:43.52    9:25.50  
  4 Rebekah McCoy             12 Vikings              5:06.03   10:25.40  
  5 Samantha Young            12 Woden                5:18.00   10:38.88  
  6 Suzanna Hatunen           15 North Sydney         5:29.99   10:41.25  
  7 Charlotte McKewen         13 North Sydney         5:29.99   10:44.48  
  8 Adele Kozak               15 North Sydney         5:29.26   11:02.60  
 
Event 33  Boys 12 & Over 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Max Collins               17 Willoughby           4:30.05   16:39.05  
  2 Lachlan Hinds             14 AQBN                 4:34.43   17:30.15  
  3 Thomas Fryer              16 MTAN                 4:48.73   18:07.47  
 
Event 34  Girls 12 & Over 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sophie Johnston           13 Mollymook            5:18.12   19:56.84  
 
Event 35  Boys 12 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            12 Telopea              2:24.19    2:09.10  
  2 Callum Lowe-Griffiths     11 Willoughby           2:27.00    2:26.78  
  3 Elijah Gatica             12 Woden                2:39.03    2:27.70  
  4 James Ashleigh            11 Telopea              2:33.57    2:32.47  
  5 Matthew Clifford          12 Willoughby           3:06.00    2:32.58  
  6 Dylan Weir                11 Vikings              2:40.65    2:38.76  
  7 Kolya Cook                12 Burley Griffin       2:47.07    2:48.04  
  8 Christopher Pianca        11 Telopea              2:58.79    2:56.42  
  9 Andrew van Kemenade       11 Cowra                3:01.91    3:02.59  
 
Event 35  Boys 13 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kirk Palmer (Ais)         23 BAQU                 1:48.50    1:49.81  
  2 Jackson Bailey (Ais)      19 TSS                  1:50.50    1:50.08  
  3 David McKeon              17 WIA                  1:54.45    1:54.09  
  4 Hugo Morris               15 Woden                1:59.32    1:55.08  
  5 Elliot Long               16 Willoughby           1:58.97    2:00.19  
  6 Dylan Appelqvist          18 Telopea              1:59.13    2:00.44  
  7 Thomas Chancellor         16 Willoughby           2:01.06    2:00.72  
  8 Justin Brewer             19 Willoughby           2:04.00    2:01.18  
  9 Nicholas Honey            17 Ginninderra          1:58.42    2:01.55  
 10 Sean Maloney              14 Woden                2:03.75    2:03.15  
 11 Oliver Bourne             15 Canberra             2:05.94    2:04.03  
 12 Ben Schafer               14 Willoughby           2:04.30    2:04.09  
 13 Alistair Taylor           20 MONA                 2:06.09    2:05.57  
 13 Cameron Thompson          15 Dapto                2:07.92    2:05.57  
 15 James Dowden              15 Burley Griffin       2:12.74    2:09.30  
 16 Alex Ramsay               16 Ginninderra          2:25.61    2:09.67  
 17 James Ashurst             15 Telopea              2:08.23    2:10.24  
 18 Tom Bingley               15 Canberra             2:13.09    2:11.60  
 19 Richard Eliason           22 Ginninderra          2:14.08    2:14.07  
 20 Kade Howitt               15 Canberra             2:13.00    2:14.53  
 21 Jack Nix                  13 Tumut                2:14.68    2:14.66  
 22 Bradley Jones             16 Queanbeyan           2:18.49    2:14.91  
 23 Kristofor Tengstrom       13 Canberra             2:14.98    2:15.36  
 24 Dean Moore                17 Mollymook            2:18.39    2:15.65  
 25 Jackson Scott             14 Willoughby           2:21.76    2:16.83  
 26 Liam Barber               13 Telopea              2:15.83    2:17.91  
 27 Liam Thomson              14 North Sydney         2:30.48    2:18.90  
 28 Ricky Smith               15 Dapto                2:35.63    2:23.43  
 29 Carter McCardwell         14 Willoughby           2:28.00    2:24.20  
 30 Alexander McGillivray     15 Batemans Bay         2:21.01    2:26.48  
 31 Luis Alarcon              13 Vikings              2:27.92    2:27.08  
 32 John Freeman              13 Woden                2:33.78    2:28.64  
 33 Dylan Morris              15 RCH                  2:44.00    2:31.32  
 34 Sean Thomson              13 North Sydney         2:45.00    2:31.73  
 
Event 36  Girls 12 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grace Hoitink             12 Canberra             2:17.52    2:16.67  
  2 Shannon Maloney           12 Woden                2:35.62    2:19.85  
  3 Rachel Brown              12 Canberra             2:20.92    2:20.63  
  4 Isabella Marinelli        12 Woden                2:46.17    2:28.26  
  5 Chelsea Stewart           12 Ginninderra          2:32.42    2:28.46  
  6 Gemma Nicholas            12 CARL                 2:29.10    2:28.71  
  7 Emma Gillingham           11 Vikings              2:37.55    2:30.93  
  8 Samantha Young            12 Woden                2:32.64    2:31.88  
  9 Kate Tabke                10 Vikings              2:46.10    2:36.66  
 10 Ashleigh Jones            12 Vikings              2:43.39    2:38.60  
 11 Emma Miller               12 Burley Griffin       2:43.63    2:39.61  
 12 Molly Turnbull            12 Vikings              2:42.66    2:40.67  
 13 Chloe Ironside            12 Vikings              2:42.43    2:41.40  
 14 Rebecca Philippa          12 Vikings              2:54.61    2:43.91  
 15 Breana Gilroy             10 Vikings              2:49.44    2:50.28  
 16 Courtney Russell          12 Dapto                2:49.56    2:50.73  
 17 Courtney Vidler-Taufa     12 Dapto                3:06.00    2:54.16  
 18 Leisha Ryan               12 Dapto                3:05.00    2:57.55  
 
Event 36  Girls 13 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma Morgan               14 Willoughby           2:08.44    2:05.38  
  2 Meagan Ramsay             18 Ginninderra          2:06.45    2:09.25  
  3 Stephanie Wise            15 Woden                2:09.50    2:09.47  
  4 Sally Gilbert             17 Willoughby           2:13.31    2:11.23  
  5 Stephanie Cannell         16 Willoughby           2:12.16    2:11.46  
  6 Jessica Traficante        18 Telopea              2:07.46    2:13.93  
  7 Genevieve Brewer          15 Willoughby           2:19.00    2:14.67  
  8 Jessica Cook              20 Mingara Aquatic      2:16.34    2:16.29  
  9 Bethany Colquhoun         15 Vikings              2:17.75    2:16.51  
 10 Charlotte McKewen         13 North Sydney         2:46.59    2:20.28  
 11 Brianna Sims              14 Willoughby           2:18.48    2:21.15  
 12 Meg Bourne                14 Canberra             2:25.52    2:21.26  
 13 Samantha Wyllie           14 Dapto                2:24.04    2:21.52  
 14 Bella Boyce               14 CARL                 2:24.99    2:21.88  
 15 Lauren Amedee             14 Willoughby           2:15.37    2:24.70  
 16 Suzanna Hatunen           15 North Sydney         2:31.48    2:25.88  
 17 Sophie Sotriffer          13 Mollymook            2:26.19    2:25.96  
 18 Morgan Randy              15 Willoughby           2:29.32    2:26.45  
 19 Kate Biviano              13 Willoughby           2:30.00    2:27.48  
 20 Olivia Columb             16 Ginninderra          2:28.59    2:27.89  
 21 Grace Flanagan            14 Junee                2:25.77    2:29.09  
 22 Jessica Orr               13 Ginninderra          2:40.96    2:30.56  
 23 Jessica Cignarella        13  Albion Park         2:34.36    2:30.64  
 24 Briana Jones              14 Woden                2:40.12    2:33.89  
 25 Melanie Le Couteur        14 Vikings              2:34.08    2:34.25  
 26 Eliza Tetley              13 Vikings              2:32.68    2:35.91  
 27 Emily Wortley             14  Albion Park         2:40.00    2:40.98  
 28 Lauren Abraham            13 Canberra             2:44.42    2:42.92  
 
Event 37  Boys 10 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riley Briggs              10 Wagga Wagga          1:40.56    1:29.12  
  2 Harrison Webster           9 Woden                1:33.71    1:33.04  
  3 James Clarke               9 Wagga Wagga          1:40.77    1:33.83  
  4 Xavier Pearson            10 Telopea              1:38.24    1:34.45  
  5 Joshua Colquhoun          10 Vikings              1:41.53    1:36.67  
  6 Eddie Taranto              8 Willoughby           1:42.00    1:42.39  
 
Event 37  Boys 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lachlan Hile              12 Willoughby           1:27.95    1:19.88  
  2 Lachlan Webb              11 Vikings              1:30.90    1:20.31  
  3 Brendan Wright            12 Vikings              1:27.41    1:21.24  
  4 Joshua Waugh              11 Canberra             1:30.35    1:23.98  
  5 Oliver Sims               11 Willoughby           1:30.00    1:27.88  
  6 Travis Elliott            12 Queanbeyan           1:35.03    1:29.83  
  7 Will Campbell             12 Telopea              1:31.30    1:30.19  
  8 Dominik Turner            11 YASS                 1:32.89    1:31.68  
 
Event 38  Girls 10 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rebecca Cross             10 Vikings              1:22.98    1:21.22  
  2 Abbey Webb                 9 Vikings              1:36.50    1:29.86  
  3 Kobi Kiraly               10 Woden                1:24.70    1:30.59  
  4 Gabi Taranto              10 Willoughby           1:39.39    1:30.91  
  5 Phoebe Ross                9 Woden                1:48.96    1:31.77  
  6 Kirsten Gerada            10 Dapto                1:32.00    1:32.15  
  7 Lauren Elliott            10 Queanbeyan           1:44.33    1:32.43  
  8 Caitlin Manning           10 Vikings              1:39.00    1:34.33  
  9 Elissa Rhodes             10 Dapto                1:34.80    1:34.80  
 10 Andrea Forshaw             9 Vikings              1:41.78    1:38.25  
 11 Stephanie McGoldrick      10 Vikings              1:43.07    1:38.65  
 12 Michaela Roberts          10 Woden                1:38.13    1:38.75  
 13 Danielle Grimm             9 Vikings              1:43.79    1:40.83  
 14 Keely Honner              10 Dapto                1:45.77    1:42.25  
 15 J'Aime McGuire             9 Vikings              1:47.75    1:42.53  
 16 Alicia Norris             10 Woden                1:43.13    1:42.88  
 17 Alexie Boulton             9 Woden                1:47.89    1:42.98  
 18 Tara Ironside             10 Vikings              1:45.49    1:44.66  
 
Event 38  Girls 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rebekah McCoy             12 Vikings              1:19.60    1:14.37  
  2 Tizana Fiorese            12 Vikings              1:29.74    1:16.08  
  3 Evie McNee                12 Ginninderra          1:19.90    1:18.19  
  4 Ashley Groch              11 Canberra             1:24.07    1:20.39  
  5 Astrid Barta              12 Canberra             1:31.21    1:22.28  
  6 Caragh Herringe           11 MTAN                 1:27.83    1:26.76  
  7 Annika Morling            12 Canberra             1:29.48    1:27.41  
  8 Molly Turnbull            12 Vikings              1:32.75    1:27.65  
  9 Hayley Morris             11 Vikings              1:32.04    1:28.45  
 10 Milla Wolf                11 Vikings              1:29.97    1:29.03  
 11 Isabella Marshall         12 CRKW                 1:32.57    1:30.03  
 12 Kaela McGuire             11 Vikings              1:34.10    1:30.44  
 13 Tennille Miller           11 Canberra             1:33.53    1:30.68  
 14 Genevieve Morris          11 Vikings              1:34.40    1:31.17  
 15 Lianna Saffioti           11 SHWA                 1:38.80    1:33.51  
 16 Eilish Tuohy              12 Woden                1:36.06    1:33.94  
 17 Katelyn Weller            12 Vikings              1:33.24    1:34.23  
 18 Molly Tetley              11 Vikings              1:45.52    1:34.24  
 19 Emma McIntosh             11 Vikings              1:41.17    1:35.24  
 20 Jessica Munn              11 Dapto                1:41.30    1:41.39  
 21 Jordan Heddle             11 Woden                1:43.21    1:42.16  
 
Event 39  Boys 15 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luke Hinchcliffe          23 Cruiz                  23.47      23.52  
  2 David McKeon              17 WIA                    24.54      23.94  
  3 Elliot Long               16 Willoughby             24.25      24.02  
  4 Justin Brewer             19 Willoughby             25.10      24.73  
  5 Randall Barry             16 Telopea                27.72      25.20  
  6 Alistair Taylor           20 MONA                   24.72      25.32  
  7 Thomas Chancellor         16 Willoughby             26.18      25.46  
  8 Andy Chen                 15 Ginninderra            25.86      25.71  
  9 Dean Moore                17 Mollymook              26.50      26.11  
 10 Ben Wise                  20 Woden                  25.55      26.17  
 11 Mitchell Nemec            17 Telopea                26.96      26.62  
 12 Jay Morris                15 Dapto                  28.53      26.88  
 13 Richard Eliason           22 Ginninderra            25.35      26.95  
 14 James Dowden              15 Burley Griffin         27.80      26.99  
 15 Cameron Thompson          15 Dapto                  27.36      27.49  
 16 Nic McClelland            16 Canberra               27.35      27.56  
 17 Nicolaas Philippa         15 Vikings                27.85      27.58  
 18 Daniel Steemson           17 Vikings                27.93      27.77  
 19 Kade Howitt               15 Canberra               27.35      27.95  
 20 Jack Hinds                15 Cootamundra            29.42      28.08  
 21 Alex Ramsay               16 Ginninderra            30.09      28.10  
 22 Michael Humphries         16 Woden                  29.97      28.19  
 23 Tom Bingley               15 Canberra               27.67      28.20  
 24 Alexander McGillivray     15 Batemans Bay           29.27      28.32  
 25 Ricky Smith               15 Dapto                  29.77      29.12  
 26 Kieran Dabrowski          16 Woden                  30.53      29.66  
 27 James Copelin             15 Vikings                29.67      29.76  
 28 Andreas Falkenau          47 Burley Griffin         31.00      30.63  
 29 Nathan Oliver             15  Albion Park           31.00      33.12  
 
Event 40  Girls 15 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Genevieve Brewer          15 Willoughby             27.80      27.48  
  2 Lindsay De Witte          16 Telopea                27.32      27.64  
  3 Stephanie Wise            15 Woden                  28.95      28.14  
  4 Stephanie Cannell         16 Willoughby             29.02      28.40  
  5 Meagan Ramsay             18 Ginninderra            28.65      28.63  
  6 Sarah Friend              16 Woden                  28.53      28.80  
  7 Samantha Marceddo         15 Ginninderra            29.27      29.07  
  8 Hannah Hobson             16 Young                  28.83      29.50  
  9 Monique Murphy            16 Vikings                28.69      29.59  
 10 Ashleigh Dunning          15 Pambula                29.50      29.60  
 11 Karina Graham             22 Woden                  31.77      29.93  
 12 Jaimi Catterall           15 Dapto                  30.47      29.94  
 12 Mabel Lam                 15 Woden                  29.72      29.94  
 14 Bianca Pitts              19 Vikings                29.82      30.04  
 15 Bethany Colquhoun         15 Vikings                29.48      30.19  
 16 Jessica Cook              20 Mingara Aquatic        31.18      30.24  
 17 Caitlyn Radcliffe         15 Ginninderra            30.84      30.38  
 18 Adele Kozak               15 North Sydney           30.71      30.95  
 19 Olivia Cummins-Carney     15 Ginninderra            31.27      31.14  
 20 Suzanna Hatunen           15 North Sydney           30.31      31.18  
 21 Morgan Randy              15 Willoughby             31.17      31.49  
 22 Zoia Rusanov              16 Telopea                32.55      32.55  
 23 Sharna Dempster           15 Bomaderry              32.34      32.95  
 24 Lauren Doughton           16 Dapto                  32.59      33.13  
 25 Melissa Smart             16 Bomaderry              32.64      34.38  
 26 Hayley Manning            15 Vikings                34.93      34.72  
 27 Kayla Elliott             17  Albion Park           35.00      35.20  
 
Event 41  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callum Lowe-Griffiths     11 Willoughby             35.30      35.12  
  2 James Hanson              11 Telopea                38.78      37.01  
  3 James Ashleigh            11 Telopea                39.82      37.77  
  4 Oliver Boyce              11 CARL                   38.01      37.84  
  5 Joshua Waugh              11 Canberra               39.18      37.94  
  6 Jarrod Barber             11 Telopea                42.84      39.11  
  7 Lachlan Webb              11 Vikings                38.89      39.20  
  8 Gus Lasker                11 Bomaderry              42.00      39.65  
  9 Macc Carroll              11 Bomaderry              40.94      39.74  
 10 Nicholas Lawlis           11 Telopea                41.65      40.98  
 11 Christopher Pianca        11 Telopea                42.82      42.20  
 12 Kit Dabrowski             11 Woden                  44.18      42.35  
 13 Andrew van Kemenade       11 Cowra                  42.58      42.43  
 14 Oliver Sims               11 Willoughby             42.06      43.50  
 15 Dominik Turner            11 YASS                   43.63      43.96  
 
Event 41  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            12 Telopea                32.80      29.89  
  2 Riley Albrecht            12 Ginninderra            34.77      31.85  
  3 Sam Raves                 12 Wagga Wagga            36.07      33.01  
  4 Max Graham                12 Willoughby             33.22      33.42  
  5 Caleb Whiteley            12 Ginninderra            35.51      35.86  
  6 Alexander Maleganeas      12 Burley Griffin         42.43      36.79  
  7 Hamish Moore              12 Willoughby             39.00      37.20  
  8 Cormac Pearson            12 Telopea                39.53      37.94  
  9 Lachlan Hile              12 Willoughby             43.79      40.78  
 10 Brody Elliott             12  Albion Park           42.89      41.52  
 11 Travis Elliott            12 Queanbeyan             44.47      43.33  
 12 Will Campbell             12 Telopea                44.61      44.20  
 
Event 42  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gabrielle Scarth-Johnson  11 Vikings                38.23      35.99  
  2 Ashley Groch              11 Canberra               38.71      37.30  
  3 Alannah Riggans           11 Woden                  41.15      38.34  
  4 Hayley Morris             11 Vikings                39.80      38.69  
  5 Tennille Miller           11 Canberra               41.07      39.08  
  6 Caragh Herringe           11 MTAN                   39.60      39.45  
  7 Jordan Collins            11 Bomaderry              42.50      41.84  
  8 Genevieve Morris          11 Vikings                43.19      42.41  
  9 Milla Wolf                11 Vikings                43.75      43.20  
 10 Lianna Saffioti           11 SHWA                   44.60      43.31  
 11 Jessica Munn              11 Dapto                  44.68      43.63  
 12 Jordan Heddle             11 Woden                  44.91      46.80  
 
Event 42  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rebekah McCoy             12 Vikings                35.45      33.82  
  2 Holly Meadows-Blundell    12 Cootamundra            35.53      33.97  
  3 Shannon Maloney           12 Woden                  35.10      34.15  
  4 Annabelle Stuart          12 North Sydney           44.99      34.34  
  5 Jorga Willmott            12 Mollymook              36.55      35.55  
  6 Gemma Nicholas            12 CARL                   37.85      37.15  
  7 Lara Menegon              12 Canberra               39.99      38.18  
  8 Esther Hampton            12 Junee                  39.03      38.37  
  9 Bethany Poyser            12 Woden                  40.68      38.72  
  9 Jessica Scott             12 Willoughby             40.36      38.72  
 11 Courtney Vidler-Taufa     12 Dapto                  43.76      39.59  
 12 Emma Miller               12 Burley Griffin         43.73      40.09  
 13 Chloe Ironside            12 Vikings                42.12      40.30  
 14 Annika Morling            12 Canberra               41.98      40.62  
 15 Rebecca Philippa          12 Vikings                41.00      41.26  
 16 Grace Agresta             12 Queanbeyan             43.93      41.43  
 17 Molly Turnbull            12 Vikings                42.24      41.60  
 18 Adelaide Nye              12 Queanbeyan             41.87      41.80  
 19 Eilish Tuohy              12 Woden                  44.89      41.82  
 20 Isabella Marshall         12 CRKW                   41.89      42.96  
 21 Courtney Russell          12 Dapto                  44.89      46.12  
 
Event 43  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Angus Funnell             13 Vikings              2:33.81    2:28.00  
  2 Blake Lindberg            13 Dapto                2:40.05    2:33.21  
  3 Jack Nix                  13 Tumut                2:36.98    2:36.34  
  4 Liam Barber               13 Telopea              2:36.73    2:38.85  
  5 Michael Plumridge         13 MTAN                 2:58.81    2:41.11  
  6 Ayrton Kiraly             13 Woden                2:46.77    2:41.55  
  7 Gianni Taranto            13 Willoughby           2:53.09    2:46.12  
  8 Sean Thomson              13 North Sydney         2:54.37    2:53.69  
  9 Luis Alarcon              13 Vikings              2:47.97    2:54.35  
 
Event 43  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ben Schafer               14 Willoughby           2:21.00    2:18.85  
  2 Matthew King              14 Willoughby           2:32.02    2:23.90  
  3 Christopher Huang         14 Willoughby           2:33.03    2:27.89  
  4 Jack Bennett              14 Ripples              2:36.57    2:28.49  
  5 Jackson Scott             14 Willoughby           2:46.79    2:38.25  
  6 Andre Anderson            14 Willoughby           2:41.04    2:39.16  
 
Event 44  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 13 Telopea              2:34.57    2:29.25  
  2 Emma Harris               13 Woden                2:52.49    2:39.04  
  3 Anika Buckley             13 Queanbeyan           2:42.59    2:41.45  
  4 Tarni Miller              13 Canberra             2:48.66    2:44.12  
  5 Lauren Hilton             13 Dapto                2:51.75    2:46.39  
  6 Jessica Cignarella        13  Albion Park         2:54.68    2:48.46  
  7 Brittany Ross             13 Woden                3:05.93    2:51.76  
  8 Aisha Collins             13 Canberra             2:51.51    2:52.17  
  9 Sophie Sotriffer          13 Mollymook            2:56.32    2:54.37  
 10 Eliza Tetley              13 Vikings              2:54.22    2:56.53  
 
Event 44  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma Morgan               14 Willoughby           2:25.20    2:23.39  
  2 Natasha Kosev             14 Ginninderra          2:41.33    2:35.73  
  3 Brianna Sims              14 Willoughby           2:38.48    2:36.56  
  4 Paula Rusanov             14 Telopea              2:45.46    2:37.94  
  5 Brooke James              14 Ginninderra          2:47.22    2:41.08  
  6 Tierney Seeto             14 Willoughby           2:44.39    2:43.01  
  7 Louise Hancock            14 Telopea              2:45.39    2:43.50  
  8 Samantha Wyllie           14 Dapto                2:45.49    2:44.12  
  9 Grace Flanagan            14 Junee                2:45.35    2:47.25  
 10 Lauren Amedee             14 Willoughby           2:58.41    2:47.76  
 11 Tamika Brinkley           14 Vikings              2:46.80    2:51.19  
 12 Eliza Kennedy             14 Dapto                3:01.07    2:52.61  
 13 Emily Wortley             14  Albion Park         3:01.69    2:56.42  
 
Event 45  Boys 15 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hugo Morris               15 Woden                  56.96      58.34  
  2 David McKeon              17 WIA                    59.23      58.86  
  3 James Ashurst             15 Telopea              1:00.85    1:00.76  
  4 Nicholas Honey            17 Ginninderra            59.97    1:01.22  
  5 Dylan Appelqvist          18 Telopea              1:03.93    1:01.66  
  6 Hamish Wise               19 Woden                1:06.09    1:02.03  
  7 Patrick Hudson            17 Woden                1:02.20    1:02.11  
  8 Andy Chen                 15 Ginninderra          1:01.03    1:02.42  
  9 Cameron Thompson          15 Dapto                1:04.62    1:03.90  
 10 Mitchell Nemec            17 Telopea              1:02.75    1:04.01  
 11 Randall Barry             16 Telopea              1:06.83    1:05.20  
 12 Daniel Steemson           17 Vikings              1:07.15    1:06.55  
 13 Kade Howitt               15 Canberra             1:05.37    1:06.73  
 14 Alex Ramsay               16 Ginninderra          1:11.66    1:07.91  
 15 Andreas Falkenau          47 Burley Griffin       1:16.00    1:12.39  
 16 Ricky Smith               15 Dapto                1:18.00    1:12.70  
 17 Alexander McGillivray     15 Batemans Bay         1:12.57    1:13.60  
 18 Aaron Rhind               19 Ginninderra          1:17.96    1:18.93  
 19 Jack Hinds                15 Cootamundra          1:17.07    1:21.13  
 
Event 46  Girls 15 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stephanie Cannell         16 Willoughby           1:05.19    1:04.47  
  2 Sally Gilbert             17 Willoughby           1:09.26    1:10.11  
  3 Lindsay De Witte          16 Telopea              1:07.53    1:10.24  
  4 Hannah Hobson             16 Young                1:07.56    1:10.58  
  5 Samantha Marceddo         15 Ginninderra          1:09.52    1:10.69  
  6 Monique Murphy            16 Vikings              1:06.32    1:11.06  
  7 Caitlyn Radcliffe         15 Ginninderra          1:13.03    1:13.57  
  8 Bethany Colquhoun         15 Vikings              1:09.01    1:13.92  
  9 Olivia Columb             16 Ginninderra          1:17.49    1:17.85  
 10 Morgan Randy              15 Willoughby           1:22.13    1:20.95  
 
Event 47  Boys 10 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lucas Anderson            10 Willoughby           1:23.42    1:24.16  
  2 Ethan Dorrian             10  Albion Park         1:29.22    1:25.10  
  3 Matthew Sperring          10 Dapto                1:41.26    1:27.32  
 
Event 47  Boys 11-12 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            12 Telopea              1:07.41    1:03.34  
  2 Sam Raves                 12 Wagga Wagga          1:14.16    1:12.01  
  3 Jackson Savage            12 Vikings              1:17.67    1:13.68  
  4 James Hanson              11 Telopea              1:24.35    1:19.07  
  5 Callum Lowe-Griffiths     11 Willoughby           1:20.71    1:19.31  
  6 Toby Boyce                12 CARL                 1:16.40    1:19.32  
  7 Elijah Gatica             12 Woden                1:30.76    1:19.46  
  8 Max Graham                12 Willoughby           1:32.17    1:22.03  
  9 Brendan Wright            12 Vikings              1:23.00    1:22.46  
 10 Lachlan Hile              12 Willoughby           1:32.59    1:24.88  
 11 Oliver Boyce              11 CARL                 1:26.26    1:27.37  
 12 Jarrod Barber             11 Telopea              1:32.56    1:28.33  
 13 Joshua Waugh              11 Canberra             1:28.76    1:31.27  
 14 James Ashleigh            11 Telopea              1:24.53    1:31.54  
 15 Oliver Sims               11 Willoughby           1:29.62    1:34.64  
 
Event 48  Girls 10 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kate Tabke                10 Vikings              1:27.00    1:23.62  
  2 Rebecca Cross             10 Vikings              1:29.66    1:26.76  
  3 Amy Huang                 10 Willoughby           1:27.55    1:28.17  
  4 Kirsten Gerada            10 Dapto                1:40.00    1:33.97  
  5 Breana Gilroy             10 Vikings              1:32.01    1:34.64  
  6 Andrea Forshaw             9 Vikings              1:47.67    1:41.56  
 
Event 48  Girls 11-12 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holly Meadows-Blundell    12 Cootamundra          1:15.20    1:12.57  
  2 Annabelle Stuart          12 North Sydney         1:14.84    1:12.96  
  3 Rebekah McCoy             12 Vikings              1:14.61    1:13.63  
  4 Emma Gillingham           11 Vikings              1:14.68    1:13.84  
  5 Tizana Fiorese            12 Vikings              1:15.42    1:14.18  
  6 Ebony Norris              11 Woden                1:27.78    1:15.04  
  7 Isabella Marinelli        12 Woden                1:29.94    1:15.72  
  8 Chelsea Stewart           12 Ginninderra          1:22.59    1:17.13  
  9 Keely O'Brien             12 Woden                1:46.21    1:20.00  
 10 Ashleigh Jones            12 Vikings              1:26.34    1:23.14  
 11 Laura Gibbons             11 Dapto                1:21.40    1:24.83  
 12 Gabrielle Scarth-Johnson  11 Vikings              1:27.39    1:28.06  
 13 Montana Thornberry        11 Ginninderra          1:45.89    1:29.40  
 14 Genevieve Morris          11 Vikings              1:35.59    1:29.94  
 15 Katelyn Weller            12 Vikings              1:25.86    1:30.35  
 16 Ashlin Hardiman           12 Ginninderra          1:35.77    1:31.33  
 17 Leisha Ryan               12 Dapto                1:37.98    1:31.59  
 18 Hannah Fair               12 Mollymook            1:39.38    1:32.90  
 19 Hayley Morris             11 Vikings              1:36.35    1:34.37  
 20 Molly Tetley              11 Vikings              1:40.54    1:36.90  
 21 Caragh Herringe           11 MTAN                 1:36.40    1:37.45  
 22 Courtney Vidler-Taufa     12 Dapto                1:43.67    1:39.01  
 23 Kaela McGuire             11 Vikings              1:40.22    1:41.25  
 24 Emma McIntosh             11 Vikings              1:40.86    1:45.53  
 
Event 49  Boys 13 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luke Hinchcliffe          23 Cruiz                  59.61      59.88  
  2 Andy Chen                 15 Ginninderra          1:03.48    1:02.69  
  3 Alistair Taylor           20 MONA                 1:03.60    1:03.37  
  4 Elliot Long               16 Willoughby           1:08.60    1:04.64  
  5 Ben Schafer               14 Willoughby           1:07.50    1:05.15  
  6 Ben Wise                  20 Woden                1:07.28    1:05.34  
  7 Sean Maloney              14 Woden                1:15.78    1:06.53  
  8 Kade Howitt               15 Canberra             1:29.00    1:08.59  
  9 Daniel Steemson           17 Vikings              1:10.45    1:08.65  
 10 Dean Moore                17 Mollymook            1:13.06    1:10.66  
 11 Nicolaas Philippa         15 Vikings              1:09.96    1:10.81  
 12 Tomas Muller              14 Ginninderra          1:21.19    1:13.29  
 13 Tom Bingley               15 Canberra             1:14.00    1:14.46  
 14 Dylan Morris              15 RCH                  1:21.00    1:14.91  
 15 Alexander McGillivray     15 Batemans Bay         1:14.65    1:16.35  
 16 Gianni Taranto            13 Willoughby           1:29.00    1:16.59  
 17 Tom Bigmore               14 Canberra             1:22.12    1:16.73  
 18 Ricky Smith               15 Dapto                1:19.32    1:16.95  
 19 Daniel Moore              13 Mollymook            1:28.18    1:17.72  
 20 Sean Thomson              13 North Sydney         1:20.00    1:21.64  
 21 John Freeman              13 Woden                1:27.72    1:23.05  
 22 Nathan Oliver             15  Albion Park         1:28.20    1:26.33  
 
Event 50  Girls 13 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meagan Ramsay             18 Ginninderra          1:04.74    1:07.32  
  2 Sally Gilbert             17 Willoughby           1:07.72    1:07.67  
  3 Emma Morgan               14 Willoughby           1:09.50    1:07.73  
  4 Charlotte McKewen         13 North Sydney         1:29.99    1:11.48  
  5 Bianca Pitts              19 Vikings              1:16.00    1:11.72  
  6 Hannah Hobson             16 Young                1:10.81    1:11.80  
  7 Samantha Marceddo         15 Ginninderra          1:10.16    1:12.28  
  8 Anika Buckley             13 Queanbeyan           1:13.34    1:13.58  
  9 Bethany Colquhoun         15 Vikings              1:22.19    1:13.90  
 10 Emma Harris               13 Woden                1:24.93    1:15.24  
 11 Brooke James              14 Ginninderra          1:17.12    1:15.51  
 12 Caitlyn Radcliffe         15 Ginninderra          1:15.35    1:16.41  
 13 Mabel Lam                 15 Woden                1:16.52    1:16.51  
 14 Suzanna Hatunen           15 North Sydney         1:29.59    1:18.94  
 15 Brittany Ross             13 Woden                1:22.78    1:19.43  
 16 Eliza Kennedy             14 Dapto                1:22.27    1:20.90  
 17 Eliza Tetley              13 Vikings              1:25.18    1:21.54  
 18 Debbie Morris             38 RCH                  1:20.00    1:22.43  
 
Event 51  Boys 10 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lucas Anderson            10 Willoughby             31.51      31.19  
  2 Ethan Dorrian             10  Albion Park           34.16      32.66  
  3 Peter Hamilton            10 Bay & Basin            33.61      33.46  
  4 Luke Plumridge            10 MTAN                   35.17      34.19  
  5 Harrison Webster           9 Woden                  36.46      35.66  
  6 Jacob Fox                 10 Mollymook              38.02      35.73  
  7 James Clarke               9 Wagga Wagga            37.37      36.05  
  8 Matthew Sperring          10 Dapto                  36.37      36.54  
  9 Daniel Dunning            10 Pambula                38.18      36.83  
 10 Xavier Pearson            10 Telopea                38.94      37.26  
 11 Riley Briggs              10 Wagga Wagga            36.65      37.97  
 12 Eddie Taranto              8 Willoughby             41.00      38.29  
 13 Jacob Schuler             10 Queanbeyan             38.53      38.72  
 14 Joshua Colquhoun          10 Vikings                37.79      39.07  
 15 Jack Donnelly             10 Ginninderra            38.98      39.59  
 16 Peter Philippa            10 Vikings                40.80      40.32  
 17 Hugo Blackley              8 Willoughby             41.00      42.57  
 
Event 52  Girls 10 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kate Tabke                10 Vikings                32.66      32.25  
  2 Breana Gilroy             10 Vikings                32.97      32.80  
  3 Gabi Taranto              10 Willoughby             39.21      33.69  
  4 Abbey Webb                 9 Vikings                34.00      34.68  
  5 Amy Huang                 10 Willoughby             35.04      34.74  
  6 Taylah Bacon              10 Vikings                35.16      35.08  
  7 Kirsten Gerada            10 Dapto                  35.75      35.43  
  8 Amy Sokic                 10 Queanbeyan             37.67      35.44  
  9 Darby Whiteley            10 Ginninderra            38.24      36.09  
 10 Caitlin Manning           10 Vikings                37.49      36.68  
 11 Lauren Elliott            10 Queanbeyan             36.70      36.77  
 12 Niamh Collett             10 Ginninderra            39.59      37.15  
 13 Andrea Forshaw             9 Vikings                36.70      37.20  
 14 Ellie Hoitink              9 Canberra               38.79      37.27  
 15 Elissa Rhodes             10 Dapto                  36.85      37.42  
 16 Maddisen Ward              9 Woden                  40.01      38.10  
 17 Phoebe Ross                9 Woden                  40.76      38.11  
 18 Michaela Roberts          10 Woden                  38.54      38.68  
 19 Kara Blackley             10 Willoughby             38.02      38.90  
 20 Charlotte White           10 Queanbeyan             40.88      39.03  
 21 Eske Gavel                10 Cruiz                  39.65      39.60  
 22 Stephanie McGoldrick      10 Vikings                39.23      39.66  
 23 Natasha Smart             10 Bomaderry              40.94      40.07  
 23 Tara Ironside             10 Vikings                40.77      40.07  
 25 Alicia Norris             10 Woden                  40.82      40.89  
 26 J'Aime McGuire             9 Vikings                39.59      41.11  
 27 Keely Honner              10 Dapto                  41.00      41.28  
 28 Tegan Roberts              9 Woden                  40.89      41.43  
 29 Chloe Cignarella           9  Albion Park           41.00      42.01  
 30 Alexie Boulton             9 Woden                  40.39      42.68  
 31 Molly Janota              10 Woden                  40.05      45.17  
 
Event 53  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jack Nix                  13 Tumut                1:10.57    1:09.94  
  2 Angus Funnell             13 Vikings              1:14.75    1:12.59  
  3 Ayrton Kiraly             13 Woden                1:14.02    1:13.25  
  4 Liam Barber               13 Telopea              1:16.29    1:13.35  
  5 Blake Lindberg            13 Dapto                1:19.75    1:13.52  
  6 Michael Plumridge         13 MTAN                 1:16.74    1:16.59  
 
Event 53  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sean Maloney              14 Woden                1:05.94    1:03.60  
  2 Ben Schafer               14 Willoughby           1:07.20    1:04.71  
  3 Toomas Mirlieb            14 Canberra             1:11.40    1:10.31  
  4 Liam Thomson              14 North Sydney         1:18.94    1:14.14  
  5 Jackson Scott             14 Willoughby           1:15.00    1:14.19  
  6 Tom Bigmore               14 Canberra             1:20.99    1:20.60  
  7 Carter McCardwell         14 Willoughby           1:18.00    1:21.70  
 
Event 54  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 13 Telopea              1:06.89    1:05.15  
  2 Kate Biviano              13 Willoughby           1:14.78    1:10.77  
  3 Charlotte McKewen         13 North Sydney         1:21.98    1:11.21  
  4 Aisha Collins             13 Canberra             1:19.17    1:15.96  
  5 Jessica Orr               13 Ginninderra          1:21.92    1:16.34  
  6 Anika Buckley             13 Queanbeyan           1:15.78    1:16.67  
  7 Lauren Hilton             13 Dapto                1:19.00    1:17.04  
  8 Jessica Cignarella        13  Albion Park         1:20.16    1:18.53  
  9 Sophie Sotriffer          13 Mollymook            1:21.27    1:19.56  
 10 Keira Spencer             13 Dapto                1:20.27    1:20.25  
 11 Eliza Tetley              13 Vikings              1:22.14    1:23.59  
 
Event 54  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Natasha Kosev             14 Ginninderra          1:12.42    1:10.75  
  2 Lauren Amedee             14 Willoughby           1:18.47    1:13.97  
  3 Paula Rusanov             14 Telopea              1:17.88    1:16.33  
  4 Samantha Wyllie           14 Dapto                1:19.87    1:19.19  
  5 Melanie Le Couteur        14 Vikings              1:20.61    1:19.90  
  6 Anna Bewley               14 Canberra             1:19.27    1:20.39  
  7 Romy Turner               14 Canberra             1:23.50    1:22.14  
  8 Emily Wortley             14  Albion Park         1:28.91    1:25.29  
  9 Eliza Kennedy             14 Dapto                1:27.42    1:25.70  
 
Event 55  Boys 15 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andy Chen                 15 Ginninderra          1:06.58    1:08.57  
  2 Alistair Taylor           20 MONA                 1:08.75    1:09.36  
  3 Luke Hinchcliffe          23 Cruiz                1:11.88    1:09.38  
  4 Jay Morris                15 Dapto                1:14.64    1:11.14  
  5 Hamish Wise               19 Woden                1:15.52    1:11.57  
  6 Dylan Appelqvist          18 Telopea              1:10.10    1:11.67  
  7 Richard Eliason           22 Ginninderra          1:09.74    1:12.19  
  8 Randall Barry             16 Telopea              1:16.81    1:12.35  
  9 Patrick Hudson            17 Woden                1:18.57    1:14.20  
 10 Nic McClelland            16 Canberra             1:15.40    1:14.57  
 11 James Dowden              15 Burley Griffin       1:15.35    1:14.70  
 12 Nathan Seddon             15 Woden                1:15.34    1:14.87  
 13 Bradley Jones             16 Queanbeyan           1:21.54    1:17.70  
 14 Daniel Steemson           17 Vikings              1:15.92    1:18.09  
 15 Kade Howitt               15 Canberra             1:19.70    1:18.31  
 16 Kieran Dabrowski          16 Woden                1:27.66    1:20.13  
 17 Thomas Chancellor         16 Willoughby           1:22.00    1:21.23  
 18 Dean Moore                17 Mollymook            1:26.28    1:21.28  
 19 Ricky Smith               15 Dapto                1:29.48    1:24.67  
 20 Dylan Morris              15 RCH                  1:28.00    1:26.33  
 21 Alexander McGillivray     15 Batemans Bay         1:24.30    1:26.63  
 22 Jack Hinds                15 Cootamundra          1:35.86    1:32.48  
 
Event 56  Girls 15 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Karina Graham             22 Woden                1:20.98    1:17.10  
  2 Ashleigh Streatfield      16 Vikings              1:16.83    1:17.13  
  3 Jessica Traficante        18 Telopea              1:19.34    1:20.15  
  4 Jessica Hood              16 Woden                1:20.23    1:20.69  
  5 Charlotte Packard         16 Canberra             1:19.74    1:20.87  
  6 Jaimi Catterall           15 Dapto                1:23.53    1:21.05  
  7 Bianca Pitts              19 Vikings              1:17.51    1:21.62  
  8 Ashleigh Dunning          15 Pambula              1:22.81    1:21.81  
  9 Olivia Cummins-Carney     15 Ginninderra          1:22.25    1:24.33  
 10 Suzanna Hatunen           15 North Sydney         1:25.33    1:26.04  
 11 Debbie Morris             38 RCH                  1:28.00    1:28.81  
 12 Hannah Hobson             16 Young                1:25.54    1:29.74  
 13 Sharna Dempster           15 Bomaderry            1:30.90    1:30.09  
 14 Mabel Lam                 15 Woden                1:32.20    1:33.18  
 15 Zoia Rusanov              16 Telopea              1:29.60    1:33.25  
 16 Morgan Randy              15 Willoughby           1:35.62    1:33.45  
 
Event 57  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callum Lowe-Griffiths     11 Willoughby           1:07.00    1:08.48  
  2 Macc Carroll              11 Bomaderry            1:18.25    1:12.02  
  3 Dylan Weir                11 Vikings              1:16.57    1:12.52  
  4 James Hanson              11 Telopea              1:16.47    1:13.18  
  5 Oliver Sims               11 Willoughby           1:13.11    1:14.92  
  6 Joshua Waugh              11 Canberra             1:14.41    1:16.23  
  7 Jarrod Barber             11 Telopea              1:23.37    1:16.89  
  8 Christopher Pianca        11 Telopea              1:22.37    1:18.15  
  9 Nicholas Lawlis           11 Telopea              1:21.38    1:19.02  
 10 Kit Dabrowski             11 Woden                1:20.96    1:19.17  
 11 Dominik Turner            11 YASS                 1:20.40    1:23.29  
 
Event 57  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            12 Telopea              1:05.79      59.47  
  2 Riley Albrecht            12 Ginninderra          1:05.91    1:01.90  
  3 Max Graham                12 Willoughby           1:05.19    1:05.93  
  4 Nathan de Meillon         12 Vikings              1:11.35    1:08.13  
  5 Elijah Gatica             12 Woden                1:08.19    1:08.40  
  6 Jackson Savage            12 Vikings              1:10.30    1:09.97  
  7 Matthew Clifford          12 Willoughby           1:14.22    1:11.33  
  8 Lachlan Hile              12 Willoughby           1:17.56    1:11.49  
  9 Brendan Wright            12 Vikings              1:12.74    1:12.24  
 10 Toby Boyce                12 CARL                 1:10.88    1:12.75  
 11 Hamish Moore              12 Willoughby           1:12.00    1:13.11  
 12 Cormac Pearson            12 Telopea              1:17.38    1:13.49  
 13 Caleb Whiteley            12 Ginninderra          1:21.27    1:14.22  
 14 Kolya Cook                12 Burley Griffin       1:17.53    1:16.01  
 15 Brody Elliott             12  Albion Park         1:22.57    1:18.45  
 16 Will Campbell             12 Telopea              1:18.76    1:22.43  
 17 Travis Elliott            12 Queanbeyan           1:23.68    1:24.66  
 
Event 58  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashley Groch              11 Canberra             1:11.17    1:09.59  
  2 Ebony Norris              11 Woden                1:18.12    1:11.06  
  3 Laura Gibbons             11 Dapto                1:13.26    1:11.50  
  4 Gabrielle Scarth-Johnson  11 Vikings              1:13.01    1:13.35  
  5 Alannah Riggans           11 Woden                1:14.23    1:14.05  
  6 Caragh Herringe           11 MTAN                 1:19.85    1:16.30  
  7 Montana Thornberry        11 Ginninderra          1:18.70    1:17.40  
  8 Tennille Miller           11 Canberra             1:23.08    1:21.16  
  9 Jordan Collins            11 Bomaderry            1:24.78    1:21.49  
 10 Lianna Saffioti           11 SHWA                 1:24.29    1:22.21  
 11 Milla Wolf                11 Vikings              1:24.93    1:22.47  
 12 Genevieve Morris          11 Vikings              1:21.04    1:23.80  
 13 Hayley Morris             11 Vikings              1:20.66    1:24.02  
 14 Kaela McGuire             11 Vikings              1:24.11    1:27.66  
 15 Jessica Munn              11 Dapto                1:25.00    1:27.68  
 16 Jordan Heddle             11 Woden                1:24.59    1:30.98  
 
Event 58  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grace Hoitink             12 Canberra             1:04.16    1:02.31  
  2 Shannon Maloney           12 Woden                1:04.47    1:06.25  
  3 Annabelle Stuart          12 North Sydney         1:05.83    1:06.35  
  4 Rebekah McCoy             12 Vikings              1:08.68    1:06.99  
  5 Holly Meadows-Blundell    12 Cootamundra          1:07.25    1:07.22  
  6 Tizana Fiorese            12 Vikings              1:09.42    1:07.58  
  7 Rachel Brown              12 Canberra             1:06.60    1:07.82  
  8 Chelsea Stewart           12 Ginninderra          1:13.19    1:08.41  
  9 Samantha Young            12 Woden                1:11.27    1:09.73  
 10 Isabella Marinelli        12 Woden                1:10.20    1:09.96  
 11 Keely O'Brien             12 Woden                1:10.71    1:10.03  
 12 Gemma Nicholas            12 CARL                 1:10.68    1:10.63  
 13 Evie McNee                12 Ginninderra          1:19.67    1:11.14  
 14 Jorga Willmott            12 Mollymook            1:14.23    1:11.35  
 15 Lara Menegon              12 Canberra             1:19.59    1:12.61  
 16 Hannah Fair               12 Mollymook            1:15.43    1:12.70  
 17 Molly Turnbull            12 Vikings              1:13.65    1:12.82  
 18 Grace Agresta             12 Queanbeyan           1:22.51    1:15.04  
 19 Bethany Poyser            12 Woden                1:20.58    1:15.05  
 20 Chloe Ironside            12 Vikings              1:14.90    1:15.18  
 21 Astrid Barta              12 Canberra             1:17.56    1:15.51  
 22 Esther Hampton            12 Junee                1:17.10    1:15.87  
 23 Ashleigh Jones            12 Vikings              1:15.95    1:16.03  
 24 Jessica Scott             12 Willoughby           1:19.87    1:16.53  
 25 Leisha Ryan               12 Dapto                1:25.00    1:17.17  
 26 Courtney Russell          12 Dapto                1:19.26    1:17.31  
 27 Rebecca Philippa          12 Vikings              1:18.55    1:17.47  
 28 Adelaide Nye              12 Queanbeyan           1:22.55    1:17.99  
 29 Annika Morling            12 Canberra             1:18.34    1:18.82  
 30 Courtney Vidler-Taufa     12 Dapto                1:21.32    1:19.45  
 31 Ashlin Hardiman           12 Ginninderra          1:23.51    1:20.00  
 32 Eilish Tuohy              12 Woden                1:24.39    1:22.49  
 33 Isabella Marshall         12 CRKW                 1:24.50    1:22.53  
 
Event 59  Boys 10 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lucas Anderson            10 Willoughby           1:24.82    1:21.37  
  2 Peter Hamilton            10 Bay & Basin          1:33.82    1:23.34  
  3 Xavier Pearson            10 Telopea              1:42.73    1:28.98  
  4 Harrison Webster           9 Woden                1:38.74    1:30.97  
  5 James Clarke               9 Wagga Wagga          1:37.81    1:33.65  
  6 Matthew Sperring          10 Dapto                1:33.82    1:35.32  
  7 Joshua Colquhoun          10 Vikings              1:40.91    1:39.04  
  8 Daniel Dunning            10 Pambula              1:36.54    1:39.21  
 
Event 60  Girls 10 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rebecca Cross             10 Vikings              1:28.05    1:23.74  
  2 Kate Tabke                10 Vikings              1:32.90    1:25.38  
  3 Amy Huang                 10 Willoughby           1:36.65    1:30.06  
  4 Breana Gilroy             10 Vikings              1:32.77    1:30.84  
  5 Abbey Webb                 9 Vikings              1:34.90    1:32.14  
  6 Taylah Bacon              10 Vikings              1:33.62    1:32.59  
  7 Ellie Hoitink              9 Canberra             1:40.68    1:33.77  
  8 Caitlin Manning           10 Vikings              1:37.23    1:35.20  
  9 Phoebe Ross                9 Woden                1:43.33    1:35.66  
 10 Darby Whiteley            10 Ginninderra          1:37.47    1:36.13  
 11 Stephanie McGoldrick      10 Vikings              1:39.19    1:38.39  
 12 Danielle Grimm             9 Vikings              1:40.54    1:38.61  
 13 Alexis Cross               9 Vikings              1:38.72    1:38.68  
 14 Lauren Elliott            10 Queanbeyan           1:41.33    1:39.24  
 15 Kara Blackley             10 Willoughby           1:44.00    1:39.73  
 16 Niamh Collett             10 Ginninderra          1:43.40    1:39.82  
 17 J'Aime McGuire             9 Vikings              1:41.37    1:41.60  
 18 Alexie Boulton             9 Woden                1:42.17    1:46.24  
 
Event 61  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Angus Funnell             13 Vikings              1:22.55    1:18.81  
  2 Blake Lindberg            13 Dapto                1:22.27    1:21.44  
  3 Jack Nix                  13 Tumut                1:21.73    1:21.85  
  4 Ayrton Kiraly             13 Woden                1:33.10    1:24.11  
  5 Sean Thomson              13 North Sydney         1:26.66    1:24.39  
  6 Michael Plumridge         13 MTAN                 1:28.63    1:25.00  
  7 Gianni Taranto            13 Willoughby           1:29.08    1:27.69  
  8 Tyler Brown               13 Burley Griffin       1:32.06    1:27.84  
  9 Luis Alarcon              13 Vikings              1:29.06    1:28.80  
 10 John Freeman              13 Woden                1:38.39    1:34.35  
 
Event 61  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christopher Huang         14 Willoughby           1:14.13    1:12.67  
  2 Angus Dibden              14 Ginninderra          1:18.57    1:14.67  
  3 Matthew King              14 Willoughby           1:20.22    1:16.14  
  4 Ben Schafer               14 Willoughby           1:20.46    1:16.97  
  5 Liam Thomson              14 North Sydney         1:20.65    1:17.01  
  6 Andre Anderson            14 Willoughby           1:26.68    1:20.92  
  7 Tomas Muller              14 Ginninderra          1:25.76    1:23.23  
  8 Jackson Scott             14 Willoughby           1:31.18    1:27.53  
 
Event 62  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma Harris               13 Woden                1:20.22    1:18.79  
  2 Lauren Hilton             13 Dapto                1:21.54    1:24.73  
  3 Tarni Miller              13 Canberra             1:26.99    1:25.04  
  4 Anika Buckley             13 Queanbeyan           1:23.30    1:26.28  
  5 Brittany Ross             13 Woden                1:36.37    1:30.28  
  6 Tegan Garnett             13 Cruiz                1:33.35    1:31.92  
  7 Jessica Cignarella        13  Albion Park         1:36.93    1:32.53  
  8 Sophie Sotriffer          13 Mollymook            1:30.99    1:33.74  
 
Event 62  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Natasha Kosev             14 Ginninderra          1:18.76    1:16.78  
  2 Brianna Sims              14 Willoughby           1:22.30    1:20.31  
  3 Tierney Seeto             14 Willoughby           1:21.07    1:20.69  
  4 Brooke James              14 Ginninderra          1:20.20    1:21.46  
  5 Louise Hancock            14 Telopea              1:24.09    1:21.50  
  6 Grace Flanagan            14 Junee                1:20.26    1:25.55  
  7 Millie Drummond           14 Woden                1:31.24    1:26.37  
  8 Samantha Wyllie           14 Dapto                1:22.04    1:26.47  
  9 Bella Boyce               14 CARL                 1:29.22    1:31.21  
 10 Tamika Brinkley           14 Vikings              1:33.37    1:31.68  
 11 Eliza Kennedy             14 Dapto                1:31.15    1:33.55  
 12 Emily Wortley             14  Albion Park         1:40.91    1:36.70  
 
Event 63  Boys 12 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            12 Telopea              2:30.30    2:20.59  
  2 Lachlan Webb              11 Vikings              2:53.55    2:47.27  
  3 Jackson Savage            12 Vikings              2:56.15    2:53.12  
  4 Ethan Dorrian             10  Albion Park         3:36.00    3:14.17  
 
Event 63  Boys 13 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hugo Morris               15 Woden                2:03.99    2:04.59  
  2 Cameron Thompson          15 Dapto                2:24.07    2:20.79  
  3 James Gibson              16 Canberra             2:16.06    2:24.18  
  4 Jack Bennett              14 Ripples              2:48.84    2:30.32  
  5 Andreas Falkenau          47 Burley Griffin       2:52.00    2:52.58  
 
Event 64  Girls 12 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma Gillingham           11 Vikings              2:45.20    2:37.18  
  2 Holly Meadows-Blundell    12 Cootamundra          2:49.76    2:44.59  
  3 Ebony Norris              11 Woden                3:10.91    2:56.68  
  4 Ashleigh Jones            12 Vikings              3:13.45    3:12.18  
  5 Katelyn Weller            12 Vikings              3:27.27    3:27.86  
 
Event 64  Girls 13 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meagan Ramsay             18 Ginninderra          2:17.32    2:19.61  
  2 Stephanie Cannell         16 Willoughby           2:25.81    2:24.87  
  3 Bethany Colquhoun         15 Vikings              2:30.44    2:34.22  
  4 Bianca Pitts              19 Vikings              2:31.02    2:36.94  
  5 Caitlyn Radcliffe         15 Ginninderra          2:39.26    2:39.05  
 
Event 65  Boys 12 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ben Schafer               14 Willoughby           4:59.50    4:55.45  
  2 Kade Howitt               15 Canberra             5:03.89    5:00.65  
  3 Liam Thomson              14 North Sydney         5:45.00    5:31.68  
  4 Nathan de Meillon         12 Vikings              6:04.93    5:48.95  
  5 Matthew Clifford          12 Willoughby           6:00.81    5:53.06  
  6 Lachlan Hile              12 Willoughby           6:16.00    5:59.24  
 
Event 66  Girls 12 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma Morgan               14 Willoughby           5:14.28    5:01.17  
  2 Sally Gilbert             17 Willoughby           5:07.76    5:09.52  
  3 Ashleigh Streatfield      16 Vikings              5:08.76    5:12.96  
  4 Jessica Traficante        18 Telopea              5:02.81    5:19.44  
  5 Rebekah McCoy             12 Vikings              5:49.55    5:35.27  
  6 Paula Rusanov             14 Telopea              6:01.04    5:39.56  
  7 Meg Bourne                14 Canberra             6:03.17    5:47.63  
  8 Suzanna Hatunen           15 North Sydney         5:50.86    5:56.64  
  9 Charlotte McKewen         13 North Sydney         6:39.57    5:57.97  
 10 Eliza Tetley              13 Vikings              6:17.76    6:25.34  
 
Event 67  Boys 15 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nicholas Honey            17 Ginninderra            26.47      27.52  
  2 Luke Hinchcliffe          23 Cruiz                  28.43      27.74  
  3 Hamish Wise               19 Woden                  29.36      27.92  
  4 Ben Wise                  20 Woden                  27.57      28.33  
  5 Elliot Long               16 Willoughby             29.41      28.38  
  6 Patrick Hudson            17 Woden                  28.87      29.01  
  7 Andy Chen                 15 Ginninderra            30.15      29.79  
  8 Randall Barry             16 Telopea                31.40      29.90  
  9 Alistair Taylor           20 MONA                   29.78      30.60  
 10 James Ashurst             15 Telopea                32.11      30.72  
 11 James Dowden              15 Burley Griffin         31.37      30.81  
 12 Thomas Chancellor         16 Willoughby             31.44      30.96  
 13 Kade Howitt               15 Canberra               32.23      31.74  
 14 Nic McClelland            16 Canberra               32.13      32.33  
 15 Nicolaas Philippa         15 Vikings                33.32      32.94  
 16 Daniel Steemson           17 Vikings                32.76      33.03  
 17 Jay Morris                15 Dapto                  35.58      33.25  
 18 Dylan Morris              15 RCH                    33.00      33.70  
 19 Dean Moore                17 Mollymook              34.25      33.93  
 20 Alexander McGillivray     15 Batemans Bay           35.14      34.72  
 21 Michael Humphries         16 Woden                  35.54      36.07  
 22 Jack Hinds                15 Cootamundra            37.92      36.57  
 23 Ricky Smith               15 Dapto                  35.90      36.68  
 24 Nathan Oliver             15  Albion Park           34.50      40.21  
 
Event 68  Girls 15 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samantha Marceddo         15 Ginninderra            30.19      30.69  
  2 Meagan Ramsay             18 Ginninderra            31.37      30.94  
  3 Genevieve Brewer          15 Willoughby             32.80      31.02  
  4 Lindsay De Witte          16 Telopea                31.64      31.47  
  5 Sarah Friend              16 Woden                  31.22      31.58  
  6 Stephanie Wise            15 Woden                  32.73      31.64  
  7 Stephanie Cannell         16 Willoughby             34.18      32.35  
  8 Monique Murphy            16 Vikings                32.56      32.85  
  9 Jessica Cook              20 Mingara Aquatic        34.25      33.68  
 10 Mabel Lam                 15 Woden                  33.66      33.98  
 11 Hannah Hobson             16 Young                  33.48      34.31  
 12 Ashleigh Dunning          15 Pambula                34.13      34.37  
 13 Jaimi Catterall           15 Dapto                  36.30      34.64  
 14 Adele Kozak               15 North Sydney           35.22      35.06  
 15 Jessica Hood              16 Woden                  37.30      35.66  
 16 Melissa Smart             16 Bomaderry              35.27      36.71  
 17 Sharna Dempster           15 Bomaderry              36.63      37.31  
 18 Debbie Morris             38 RCH                    37.00      38.33  
 
Event 69  Boys 10 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lucas Anderson            10 Willoughby           1:32.70    1:29.26  
  2 Luke Plumridge            10 MTAN                 1:33.47    1:31.61  
  3 Matthew Harrison          10 Burley Griffin       1:53.70    1:44.62  
  4 Riley Briggs              10 Wagga Wagga          1:46.93    1:45.35  
  5 Jacob Fox                 10 Mollymook            1:52.22    1:45.75  
  6 Daniel Dunning            10 Pambula              1:49.88    1:48.24  
  7 Peter Hamilton            10 Bay & Basin          1:54.41    1:49.33  
  8 Jacob Schuler             10 Queanbeyan           1:53.08    1:49.47  
  9 Jack Donnelly             10 Ginninderra          1:58.77    1:50.67  
 10 Joshua Colquhoun          10 Vikings              1:56.28    1:50.81  
 11 Matthew Sperring          10 Dapto                1:46.49    1:53.83  
 12 James Clarke               9 Wagga Wagga          1:57.85    1:54.65  
 13 Peter Philippa            10 Vikings              1:59.32    2:00.82  
 
Event 70  Girls 10 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rebecca Cross             10 Vikings              1:28.66    1:25.39  
  2 Kate Tabke                10 Vikings              1:38.42    1:35.25  
  3 Amy Sokic                 10 Queanbeyan           1:53.97    1:43.00  
  4 Elissa Rhodes             10 Dapto                1:45.26    1:43.76  
  5 Eske Gavel                10 Cruiz                1:43.66    1:44.44  
  6 Phoebe Ross                9 Woden                1:51.73    1:44.91  
  7 Taylah Bacon              10 Vikings              1:47.68    1:46.29  
  8 Lauren Elliott            10 Queanbeyan           1:54.37    1:48.03  
  9 Keely Honner              10 Dapto                1:59.00    1:48.48  
 10 Caitlin Manning           10 Vikings              1:58.33    1:50.68  
 11 Stephanie McGoldrick      10 Vikings              1:58.47    1:52.51  
 12 Michaela Roberts          10 Woden                1:54.57    1:52.83  
 13 Alexie Boulton             9 Woden                1:59.02    1:52.89  
 14 Niamh Collett             10 Ginninderra          1:51.53    1:53.40  
 15 Kiara Sumner              10 Dapto                2:00.00    1:56.23  
 16 Kara Blackley             10 Willoughby           1:58.00    2:01.83  
 
Event 71  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Angus Funnell             13 Vikings              1:02.81    1:01.39  
  2 Jack Nix                  13 Tumut                1:02.22    1:02.39  
  3 Ayrton Kiraly             13 Woden                1:06.37    1:04.07  
  4 Liam Barber               13 Telopea              1:05.59    1:04.99  
  5 Blake Lindberg            13 Dapto                1:07.20    1:05.17  
  6 Daniel Moore              13 Mollymook            1:09.23    1:06.36  
  7 Thomas Harrison           13 Burley Griffin       1:14.73    1:07.11  
  8 Gianni Taranto            13 Willoughby           1:05.78    1:07.63  
  9 Michael Plumridge         13 MTAN                 1:09.78    1:07.76  
 10 Kurt Michl                13 Queanbeyan           1:13.73    1:09.51  
 11 Luis Alarcon              13 Vikings              1:09.58    1:09.58  
 12 John Freeman              13 Woden                1:11.89    1:11.07  
 13 Sean Thomson              13 North Sydney         1:08.16    1:11.63  
 
Event 71  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ben Schafer               14 Willoughby             56.00      55.07  
  2 Sean Maloney              14 Woden                  57.62      56.00  
  3 Matthew King              14 Willoughby             59.24      58.01  
  4 Christopher Huang         14 Willoughby           1:03.73    1:01.76  
  5 Liam Thomson              14 North Sydney         1:05.85    1:01.85  
  6 Tomas Muller              14 Ginninderra          1:06.32    1:03.05  
  7 Toomas Mirlieb            14 Canberra             1:04.15    1:03.33  
  8 Jackson Scott             14 Willoughby           1:04.91    1:03.58  
  9 Andre Anderson            14 Willoughby           1:08.45    1:05.05  
 10 Carter McCardwell         14 Willoughby           1:04.00    1:06.61  
 11 Tom Bigmore               14 Canberra             1:08.20    1:07.72  
 
Event 72  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 13 Telopea              1:00.72      58.86  
  2 Charlotte McKewen         13 North Sydney         1:03.85    1:02.55  
  3 Sophie Sotriffer          13 Mollymook            1:05.59    1:05.69  
  4 Kate Biviano              13 Willoughby           1:06.00    1:06.89  
  5 Lauren Hilton             13 Dapto                1:07.00    1:07.28  
  5 Aisha Collins             13 Canberra             1:08.34    1:07.28  
  7 Anika Buckley             13 Queanbeyan           1:06.22    1:08.19  
  8 Keira Spencer             13 Dapto                1:10.78    1:09.10  
  9 Brittany Ross             13 Woden                1:14.24    1:09.67  
 10 Jessica Orr               13 Ginninderra          1:11.19    1:09.85  
 11 Emma Harris               13 Woden                1:11.20    1:10.45  
 12 Jessica Cignarella        13  Albion Park         1:11.67    1:11.03  
 13 Eliza Tetley              13 Vikings              1:09.79    1:13.31  
 14 Tegan Garnett             13 Cruiz                1:15.30    1:17.61  
 
Event 72  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma Morgan               14 Willoughby             59.40      57.95  
  2 Brianna Sims              14 Willoughby           1:02.78    1:04.06  
  3 Bella Boyce               14 CARL                 1:05.36    1:05.02  
  4 Natasha Kosev             14 Ginninderra          1:07.64    1:05.44  
  5 Lauren Amedee             14 Willoughby           1:07.65    1:05.50  
  6 Samantha Wyllie           14 Dapto                1:05.00    1:06.85  
  7 Paula Rusanov             14 Telopea              1:06.01    1:07.11  
  8 Brooke James              14 Ginninderra          1:05.29    1:07.20  
  9 Louise Hancock            14 Telopea              1:07.17    1:07.42  
 10 Millie Drummond           14 Woden                1:12.18    1:07.57  
 11 Anna Bewley               14 Canberra             1:07.17    1:08.61  
 12 Grace Flanagan            14 Junee                1:07.62    1:09.00  
 13 Briana Jones              14 Woden                1:14.37    1:10.16  
 14 Romy Turner               14 Canberra             1:12.57    1:11.68  
 15 Emily Wortley             14  Albion Park         1:13.45    1:12.12  
 16 Melanie Le Couteur        14 Vikings              1:11.89    1:12.34  
 
Event 73  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dylan Weir                11 Vikings              1:33.49    1:30.26  
  2 Callum Lowe-Griffiths     11 Willoughby           1:38.71    1:34.61  
  3 Oliver Boyce              11 CARL                 1:39.82    1:35.21  
  4 Daniel Cherepinskiy       11 Ginninderra          1:47.30    1:38.02  
  5 Oliver Sims               11 Willoughby           1:35.45    1:39.65  
  6 Kit Dabrowski             11 Woden                1:49.73    1:40.07  
  7 James Hanson              11 Telopea              1:52.18    1:41.41  
  8 Dominik Turner            11 YASS                 1:49.89    1:43.22  
 
Event 73  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            12 Telopea              1:29.07    1:18.00  
  2 Sam Raves                 12 Wagga Wagga          1:24.22    1:20.68  
  3 Matthew Clifford          12 Willoughby           1:20.65    1:21.13  
  4 Lachlan Hile              12 Willoughby           1:25.62    1:21.35  
  5 Toby Boyce                12 CARL                 1:34.08    1:28.97  
  6 Elijah Gatica             12 Woden                1:36.97    1:29.77  
  7 Cormac Pearson            12 Telopea              1:37.75    1:30.21  
  8 Kolya Cook                12 Burley Griffin       1:46.34    1:31.74  
  9 Max Graham                12 Willoughby           1:32.24    1:32.72  
 10 Nathan de Meillon         12 Vikings              1:37.46    1:34.42  
 11 Brendan Wright            12 Vikings              1:37.15    1:35.03  
 12 Travis Elliott            12 Queanbeyan           1:45.89    1:44.70  
 13 Will Campbell             12 Telopea              1:40.96    1:45.10  
 
Event 74  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ebony Norris              11 Woden                1:38.55    1:32.13  
  2 Ashley Groch              11 Canberra             1:36.30    1:33.89  
  3 Alexandra Ashley          11 Burley Griffin       1:37.04    1:35.55  
  4 Alannah Riggans           11 Woden                1:43.70    1:36.31  
  5 Hayley Morris             11 Vikings              1:39.43    1:36.71  
  6 Milla Wolf                11 Vikings              1:38.43    1:38.31  
  7 Laura Gibbons             11 Dapto                1:38.52    1:39.41  
  8 Kaela McGuire             11 Vikings              1:37.39    1:40.06  
  9 Gabrielle Scarth-Johnson  11 Vikings              1:38.09    1:40.46  
 10 Emma McIntosh             11 Vikings              1:48.27    1:44.63  
 11 Lianna Saffioti           11 SHWA                 1:51.00    1:49.90  
 
Event 74  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tizana Fiorese            12 Vikings              1:27.29    1:24.37  
  2 Esther Hampton            12 Junee                1:29.48    1:25.58  
  3 Isabella Marinelli        12 Woden                1:34.52    1:26.00  
  4 Astrid Barta              12 Canberra             1:29.78    1:28.29  
  5 Holly Meadows-Blundell    12 Cootamundra          1:32.74    1:29.20  
  6 Chelsea Stewart           12 Ginninderra          1:47.77    1:29.96  
  7 Samantha Young            12 Woden                1:30.94    1:30.16  
  8 Evie McNee                12 Ginninderra          1:32.67    1:30.29  
  9 Shannon Maloney           12 Woden                1:38.19    1:31.56  
 10 Hannah Fair               12 Mollymook            1:38.77    1:34.27  
 11 Dilla Suhadji             12 Queanbeyan           1:40.99    1:36.26  
 12 Chloe Ironside            12 Vikings              1:40.30    1:37.77  
 13 Bethany Poyser            12 Woden                1:47.39    1:38.84  
 14 Leisha Ryan               12 Dapto                1:49.87    1:40.85  
 15 Ashleigh Jones            12 Vikings              1:38.58    1:42.31  
 16 Courtney Vidler-Taufa     12 Dapto                1:48.48    1:43.37  
 17 Jorga Willmott            12 Mollymook            1:44.22    1:43.62  
 18 Annika Morling            12 Canberra             1:45.37    1:46.41  
 19 Jessica Scott             12 Willoughby           1:43.18    1:46.83  
 20 Courtney Russell          12 Dapto                1:48.67    1:48.57  
 
Event 75  Boys 10 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lucas Anderson            10 Willoughby             35.21      36.09  
  2 Ethan Dorrian             10  Albion Park           37.50      37.09  
  3 Peter Hamilton            10 Bay & Basin            41.60      40.16  
  4 Matthew Sperring          10 Dapto                  43.25      41.46  
  5 Harrison Webster           9 Woden                  42.54      43.02  
  6 Daniel Dunning            10 Pambula                44.20      43.13  
  7 Joshua Colquhoun          10 Vikings                45.42      45.38  
  8 James Clarke               9 Wagga Wagga            47.00      45.54  
  9 Eddie Taranto              8 Willoughby             47.00      46.22  
 10 Jacob Fox                 10 Mollymook              46.97      46.48  
 11 Xavier Pearson            10 Telopea                46.30      47.46  
 12 Riley Briggs              10 Wagga Wagga            47.00      47.74  
 13 Matthew Harrison          10 Burley Griffin         46.34      50.10  
 14 Hugo Blackley              8 Willoughby             47.00    1:02.00  
 
Event 76  Girls 10 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kate Tabke                10 Vikings                38.13      37.37  
  2 Breana Gilroy             10 Vikings                36.65      38.15  
  3 Amy Huang                 10 Willoughby             38.11      38.79  
  4 Amy Sokic                 10 Queanbeyan             46.82      40.60  
  5 Kirsten Gerada            10 Dapto                  40.99      40.73  
  6 Andrea Forshaw             9 Vikings                42.89      41.46  
  7 Abbey Webb                 9 Vikings                40.87      42.44  
  8 Elissa Rhodes             10 Dapto                  41.50      43.15  
  9 Taylah Bacon              10 Vikings                42.33      44.73  
 10 Gabi Taranto              10 Willoughby             47.00      45.50  
 11 Alicia Norris             10 Woden                  46.53      46.28  
 12 Darby Whiteley            10 Ginninderra            46.99      46.93  
 13 Phoebe Ross                9 Woden                  46.90      49.10  
 14 Kiara Sumner              10 Dapto                  47.00      49.78  
 15 Kara Blackley             10 Willoughby             44.00      50.47  
 16 J'Aime McGuire             9 Vikings                46.95      50.68  
 17 Keely Honner              10 Dapto                  47.00      51.11  
 18 Maddisen Ward              9 Woden                  46.27      52.61  
 
Event 77  Boys 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 David McKeon              17 WIA                    52.36      51.37  
  2 Luke Hinchcliffe          23 Cruiz                  51.91      52.11  
  3 Elliot Long               16 Willoughby             54.54      53.45  
  4 Hugo Morris               15 Woden                  54.55      54.27  
  5 Justin Brewer             19 Willoughby             56.00      54.69  
  6 Nicholas Honey            17 Ginninderra            54.33      54.73  
  7 John Warmenhoven          22 Canberra               54.75      55.58  
  8 Ben Wise                  20 Woden                  54.94      55.78  
  9 Randall Barry             16 Telopea                59.46      56.32  
 10 Thomas Chancellor         16 Willoughby             56.12      56.69  
 11 James Ashurst             15 Telopea                57.00      57.94  
 12 Andy Chen                 15 Ginninderra            55.76      58.20  
 13 Oliver Bourne             15 Canberra               58.29      58.39  
 14 Mitchell Nemec            17 Telopea                57.75      58.41  
 15 Dean Moore                17 Mollymook              58.74      58.95  
 16 Bradley Jones             16 Queanbeyan             59.07      59.00  
 17 Alistair Taylor           20 MONA                   55.78      59.30  
 18 James Dowden              15 Burley Griffin       1:00.43      59.61  
 18 Nicolaas Philippa         15 Vikings                59.82      59.61  
 20 Richard Eliason           22 Ginninderra            56.87    1:00.17  
 21 Kade Howitt               15 Canberra             1:00.41    1:00.37  
 22 Nic McClelland            16 Canberra             1:00.40    1:00.70  
 23 Daniel Steemson           17 Vikings              1:02.30    1:00.89  
 24 Alex Ramsay               16 Ginninderra          1:06.40    1:01.25  
 25 Alexander McGillivray     15 Batemans Bay         1:03.65    1:04.80  
 26 Ricky Smith               15 Dapto                1:08.23    1:07.81  
 27 Jack Hinds                15 Cootamundra          1:10.48    1:09.16  
 28 Aaron Rhind               19 Ginninderra          1:23.84    1:21.07  
 
Event 78  Girls 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stephanie Wise            15 Woden                1:00.78    1:00.05  
  2 Lindsay De Witte          16 Telopea                59.44    1:01.16  
  3 Stephanie Cannell         16 Willoughby           1:01.46    1:01.29  
  4 Meagan Ramsay             18 Ginninderra          1:00.04    1:01.40  
  4 Genevieve Brewer          15 Willoughby           1:03.34    1:01.40  
  6 Sarah Friend              16 Woden                1:04.35    1:03.50  
  7 Monique Murphy            16 Vikings              1:00.23    1:03.54  
  8 Sally Gilbert             17 Willoughby           1:00.11    1:03.64  
  9 Jessica Cook              20 Mingara Aquatic      1:04.03    1:04.07  
  9 Hannah Hobson             16 Young                1:01.77    1:04.07  
 11 Bethany Colquhoun         15 Vikings              1:03.20    1:04.12  
 12 Jaimi Catterall           15 Dapto                1:05.14    1:05.30  
 13 Caitlyn Radcliffe         15 Ginninderra          1:06.46    1:05.80  
 13 Samantha Marceddo         15 Ginninderra          1:03.48    1:05.80  
 15 Mabel Lam                 15 Woden                1:06.43    1:06.46  
 16 Ashleigh Dunning          15 Pambula              1:04.55    1:06.83  
 17 Jessica Hood              16 Woden                1:06.26    1:07.11  
 18 Adele Kozak               15 North Sydney         1:08.02    1:07.37  
 19 Morgan Randy              15 Willoughby           1:08.05    1:07.60  
 20 Bianca Pitts              19 Vikings              1:05.65    1:07.64  
 21 Lauren Doughton           16 Dapto                1:11.54    1:10.78  
 22 Zoia Rusanov              16 Telopea              1:10.14    1:13.54  
 23 Melissa Smart             16 Bomaderry            1:11.95    1:17.27  
 
Event 79  Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Angus Funnell             13 Vikings                37.75      36.55  
  2 Ayrton Kiraly             13 Woden                  41.38      37.86  
  3 Gianni Taranto            13 Willoughby             38.92      38.71  
  4 Tyler Brown               13 Burley Griffin         42.20      40.96  
  5 Kurt Michl                13 Queanbeyan             42.90      41.02  
  6 Luis Alarcon              13 Vikings                42.22      42.55  
  7 Thomas Harrison           13 Burley Griffin         44.74      43.20  
 
Event 79  Boys 14 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Angus Dibden              14 Ginninderra            36.61      33.93  
  2 Sean Maloney              14 Woden                  35.81      34.55  
  3 Ben Schafer               14 Willoughby             37.00      35.12  
  4 Andre Anderson            14 Willoughby             37.57      37.19  
  5 Jackson Scott             14 Willoughby             43.69      40.04  
 
Event 80  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma Harris               13 Woden                  37.54      37.76  
  2 Lauren Hilton             13 Dapto                  39.64      38.85  
  3 Tarni Miller              13 Canberra               38.81      40.21  
  4 Brittany Ross             13 Woden                  41.81      40.94  
  5 Sophie Sotriffer          13 Mollymook              42.99      42.69  
  6 Tegan Garnett             13 Cruiz                  42.44      43.08  
  7 Keira Spencer             13 Dapto                  43.00      44.14  
  8 Aisha Collins             13 Canberra               44.27      44.43  
 
Event 80  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Natasha Kosev             14 Ginninderra            36.39      35.27  
  2 Tierney Seeto             14 Willoughby             36.01      36.03  
  3 Brianna Sims              14 Willoughby             38.08      36.85  
  4 Louise Hancock            14 Telopea                38.08      37.75  
  5 Millie Drummond           14 Woden                  40.36      38.24  
  6 Brooke James              14 Ginninderra            37.80      38.28  
  7 Grace Flanagan            14 Junee                  37.58      40.40  
  8 Tamika Brinkley           14 Vikings                42.82      40.75  
  9 Samantha Wyllie           14 Dapto                  38.48      41.30  
 10 Eliza Kennedy             14 Dapto                  42.82      41.52  
 11 Anna Bewley               14 Canberra               41.71      43.73  
 12 Melanie Le Couteur        14 Vikings                46.11      44.52  
 13 Emily Wortley             14  Albion Park           44.67      44.56  
 
Event 81  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oliver Boyce              11 CARL                   30.28      30.84  
  2 Callum Lowe-Griffiths     11 Willoughby             31.07      31.38  
  3 Lachlan Webb              11 Vikings                31.59      31.40  
  4 Oliver Sims               11 Willoughby             32.48      33.00  
  5 James Hanson              11 Telopea                33.34      33.21  
  6 Oscar Lenton              11 Canberra               34.12      33.39  
  7 Macc Carroll              11 Bomaderry              34.76      33.64  
  8 Dominik Turner            11 YASS                   32.42      34.47  
  9 Christopher Pianca        11 Telopea                35.96      34.54  
 10 Dylan Weir                11 Vikings                34.67      34.73  
 11 Jarrod Barber             11 Telopea                35.95      34.90  
 12 Nicholas Lawlis           11 Telopea                35.26      35.60  
 13 Gus Lasker                11 Bomaderry              37.23      35.90  
 14 Kit Dabrowski             11 Woden                  36.30      36.48  
 15 Andrew van Kemenade       11 Cowra                  36.87      37.06  
 
Event 81  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            12 Telopea                29.26      26.89  
  2 Riley Albrecht            12 Ginninderra            29.50      27.95  
  3 Max Graham                12 Willoughby             30.39      30.15  
  4 Elijah Gatica             12 Woden                  32.47      31.05  
  5 Nathan de Meillon         12 Vikings                31.81      31.25  
  6 Jackson Savage            12 Vikings                30.96      31.37  
  7 Hamish Moore              12 Willoughby             32.00      31.71  
  8 Toby Boyce                12 CARL                   32.34      32.35  
  9 Alexander Maleganeas      12 Burley Griffin         33.88      32.48  
 10 Caleb Whiteley            12 Ginninderra            33.43      33.04  
 11 Kolya Cook                12 Burley Griffin         36.94      33.19  
 12 Matthew Clifford          12 Willoughby             32.93      33.67  
 13 Lachlan Hile              12 Willoughby             33.93      33.75  
 14 Cormac Pearson            12 Telopea                34.17      33.80  
 15 Will Campbell             12 Telopea                35.74      35.63  
 16 Brody Elliott             12  Albion Park           35.77      35.72  
 17 Travis Elliott            12 Queanbeyan             35.27      35.78  
 
Event 82  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ebony Norris              11 Woden                  33.08      31.86  
  2 Laura Gibbons             11 Dapto                  31.68      32.53  
  3 Ashley Groch              11 Canberra               32.46      32.65  
  4 Gabrielle Scarth-Johnson  11 Vikings                32.54      33.48  
  5 Emma Gillingham           11 Vikings                34.26      34.14  
  6 Alannah Riggans           11 Woden                  33.62      34.40  
  7 Montana Thornberry        11 Ginninderra            36.56      34.70  
  8 Genevieve Morris          11 Vikings                35.39      35.67  
  9 Tennille Miller           11 Canberra               35.93      36.20  
 10 Jordan Collins            11 Bomaderry              37.82      36.31  
 11 Hayley Morris             11 Vikings                36.60      36.82  
 12 Lianna Saffioti           11 SHWA                   36.71      37.18  
 13 Kaela McGuire             11 Vikings                35.49      37.50  
 14 Emma McIntosh             11 Vikings                36.85      37.76  
 15 Jessica Munn              11 Dapto                  37.46      38.39  
 16 Jordan Heddle             11 Woden                  37.79      39.54  
 
Event 82  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grace Hoitink             12 Canberra               29.97      29.12  
  2 Holly Meadows-Blundell    12 Cootamundra            30.81      30.22  
  3 Rebekah McCoy             12 Vikings                31.18      30.78  
  4 Rachel Brown              12 Canberra               30.77      31.05  
  5 Shannon Maloney           12 Woden                  29.74      31.06  
  6 Chelsea Stewart           12 Ginninderra            32.83      31.31  
  7 Jorga Willmott            12 Mollymook              32.37      32.10  
  8 Isabella Marinelli        12 Woden                  32.30      32.19  
  9 Keely O'Brien             12 Woden                  32.90      32.43  
 10 Evie McNee                12 Ginninderra            34.46      32.80  
 11 Lara Menegon              12 Canberra               33.87      32.89  
 12 Hannah Fair               12 Mollymook              35.40      33.30  
 13 Samantha Young            12 Woden                  32.51      33.52  
 14 Adelaide Nye              12 Queanbeyan             36.54      33.53  
 15 Molly Turnbull            12 Vikings                34.12      33.74  
 16 Annika Morling            12 Canberra               33.82      33.76  
 17 Leisha Ryan               12 Dapto                  34.20      33.78  
 18 Esther Hampton            12 Junee                  34.62      33.92  
 19 Grace Agresta             12 Queanbeyan             35.52      34.32  
 20 Rebecca Philippa          12 Vikings                34.92      34.55  
 21 Chloe Ironside            12 Vikings                35.62      34.72  
 21 Bethany Poyser            12 Woden                  34.55      34.72  
 23 Courtney Russell          12 Dapto                  35.89      34.99  
 24 Dilla Suhadji             12 Queanbeyan             36.88      35.00  
 25 Isabella Marshall         12 CRKW                   34.30      35.15  
 26 Ashleigh Jones            12 Vikings                35.42      35.18  
 27 Jessica Scott             12 Willoughby             34.78      35.46  
 28 Ashlin Hardiman           12 Ginninderra            36.19      35.49  
 29 Courtney Vidler-Taufa     12 Dapto                  35.97      35.63  
 30 Eilish Tuohy              12 Woden                  37.67      36.00  
 
Event 83  Boys 15 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andy Chen                 15 Ginninderra            30.91      31.58  
  2 Alistair Taylor           20 MONA                   31.38      32.09  
  3 Richard Eliason           22 Ginninderra            32.02      32.66  
  4 Patrick Hudson            17 Woden                  34.79      32.84  
  5 Randall Barry             16 Telopea                35.08      33.11  
  6 Jay Morris                15 Dapto                  35.31      33.15  
  7 Nic McClelland            16 Canberra               33.80      33.66  
  8 Nathan Seddon             15 Woden                  35.51      34.25  
  9 Kade Howitt               15 Canberra               34.54      34.91  
 10 Thomas Chancellor         16 Willoughby             37.12      34.96  
 11 Daniel Steemson           17 Vikings                36.18      35.38  
 12 Michael Humphries         16 Woden                  37.11      35.58  
 13 Kieran Dabrowski          16 Woden                  38.98      36.36  
 14 Dean Moore                17 Mollymook              38.34      37.31  
 15 Alexander McGillivray     15 Batemans Bay           39.08      37.94  
 16 Andreas Falkenau          47 Burley Griffin         38.00      38.63  
 17 Ricky Smith               15 Dapto                  39.84      38.67  
 18 Dylan Morris              15 RCH                    38.00      38.77  
 19 Nicolaas Philippa         15 Vikings                39.26      38.85  
 20 Jack Hinds                15 Cootamundra            40.97      40.29  
 21 Nathan Oliver             15  Albion Park           41.38      45.95  
 
Event 84  Girls 15 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meagan Ramsay             18 Ginninderra            33.92      35.37  
  2 Karina Graham             22 Woden                  36.89      36.10  
  3 Ashleigh Streatfield      16 Vikings                36.10      36.52  
  4 Jessica Hood              16 Woden                  37.15      37.06  
  5 Charlotte Packard         16 Canberra               36.96      37.35  
  6 Jaimi Catterall           15 Dapto                  38.12      37.61  
  7 Bianca Pitts              19 Vikings                35.72      38.33  
  8 Ashleigh Dunning          15 Pambula                38.47      38.35  
  8 Olivia Cummins-Carney     15 Ginninderra            37.49      38.35  
 10 Hannah Hobson             16 Young                  39.13      40.03  
 11 Debbie Morris             38 RCH                    39.00      40.22  
 12 Caitlyn Radcliffe         15 Ginninderra            40.69      40.80  
 13 Sharna Dempster           15 Bomaderry              42.13      40.96  
 14 Zoia Rusanov              16 Telopea                41.13      42.08  
 15 Mabel Lam                 15 Woden                  42.70      42.44  
 
Event 85  Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Angus Funnell             13 Vikings                31.28      30.95  
  2 Ayrton Kiraly             13 Woden                  32.78      31.89  
  3 Liam Barber               13 Telopea                33.05      32.07  
  4 Kurt Michl                13 Queanbeyan             34.57      32.56  
  5 Gianni Taranto            13 Willoughby             34.90      34.80  
  6 Thomas Harrison           13 Burley Griffin         38.17      34.97  
  7 Luis Alarcon              13 Vikings                36.94      38.23  
 
Event 85  Boys 14 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ben Schafer               14 Willoughby             26.88      27.23  
  2 Sean Maloney              14 Woden                  29.14      29.21  
  3 Toomas Mirlieb            14 Canberra               30.87      30.76  
  4 Christopher Huang         14 Willoughby             31.63      31.13  
  5 Tomas Muller              14 Ginninderra            35.14      31.83  
  6 Tom Bigmore               14 Canberra               32.04      32.43  
  7 Jackson Scott             14 Willoughby             37.04      32.45  
  8 Andre Anderson            14 Willoughby             31.57      33.01  
 
Event 86  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keira Spencer             13 Dapto                  34.07      33.76  
  2 Brittany Ross             13 Woden                  35.93      34.38  
  3 Aisha Collins             13 Canberra               34.20      34.78  
  4 Jessica Orr               13 Ginninderra            36.41      35.44  
  5 Eliza Tetley              13 Vikings                34.23      35.88  
  6 Katie Gillingham          13 Vikings                36.42      38.31  
  7 Tegan Garnett             13 Cruiz                  39.79      42.20  
 
Event 86  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brianna Sims              14 Willoughby             32.39      32.22  
  2 Brooke James              14 Ginninderra            34.57      33.35  
  3 Eliza Kennedy             14 Dapto                  33.09      34.35  
  4 Paula Rusanov             14 Telopea                35.06      34.49  
  5 Tamika Brinkley           14 Vikings                34.50      34.90  
  6 Louise Hancock            14 Telopea                34.55      35.53  
  7 Emily Wortley             14  Albion Park           36.79      37.99  
  8 Romy Turner               14 Canberra               39.97      40.86  
 
Event 87  Boys 12 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Max Graham                12 Willoughby           2:31.94    2:32.46  
  2 Jackson Savage            12 Vikings              2:53.58    2:46.82  
  3 Caleb Whiteley            12 Ginninderra          3:15.54    2:53.88  
  4 Elijah Gatica             12 Woden                2:56.69    2:55.29  
  5 Gus Lasker                11 Bomaderry            3:32.00    3:00.01  
  6 Cormac Pearson            12 Telopea              2:56.66    3:02.02  
  7 Xavier Pearson            10 Telopea              3:07.45    3:09.29  
  8 Andrew van Kemenade       11 Cowra                3:20.13    3:09.45  
  9 Nicholas Lawlis           11 Telopea              3:18.09    3:15.42  
 
Event 87  Boys 13 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nicholas Honey            17 Ginninderra          2:02.85    2:04.75  
  2 Ben Wise                  20 Woden                2:01.09    2:10.82  
  3 Patrick Hudson            17 Woden                2:11.32    2:17.22  
  4 Kade Howitt               15 Canberra             2:25.34    2:22.12  
  5 Bradley Jones             16 Queanbeyan           2:30.21    2:24.36  
  6 Ben Schafer               14 Willoughby           2:26.00    2:24.65  
  7 Liam Barber               13 Telopea              2:43.99    2:35.23  
  8 Jack Nix                  13 Tumut                2:36.58    2:36.80  
  9 Dylan Morris              15 RCH                  2:50.00    2:47.60  
 10 Carter McCardwell         14 Willoughby           2:42.00    2:53.41  
 
Event 88  Girls 12 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rebekah McCoy             12 Vikings              2:42.19    2:36.49  
  2 Chelsea Stewart           12 Ginninderra          2:47.43    2:45.85  
  3 Emma Gillingham           11 Vikings              2:56.61    2:53.10  
  4 Lara Menegon              12 Canberra             2:57.35    2:54.17  
  5 Gabrielle Scarth-Johnson  11 Vikings              2:57.13    2:55.39  
  6 Chloe Ironside            12 Vikings              3:05.06    2:57.95  
  7 Hayley Morris             11 Vikings              3:03.38    3:03.51  
  8 Jordan Collins            11 Bomaderry            3:26.78    3:16.26  
  9 Lianna Saffioti           11 SHWA                 3:25.44    3:17.98  
 10 Molly Tetley              11 Vikings              3:27.46    3:21.60  
 
Event 88  Girls 13 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samantha Marceddo         15 Ginninderra          2:19.18    2:22.21  
  2 Ayu Barry                 13 Telopea              2:26.96    2:22.23  
  3 Genevieve Brewer          15 Willoughby           2:30.50    2:25.49  
  4 Emma Morgan               14 Willoughby           2:28.90    2:25.55  
  5 Stephanie Cannell         16 Willoughby           2:42.95    2:27.27  
  6 Ashleigh Streatfield      16 Vikings              2:25.46    2:29.79  
  7 Jessica Cook              20 Mingara Aquatic      2:32.24    2:32.59  
  8 Kate Biviano              13 Willoughby           2:41.81    2:34.74  
  9 Lauren Amedee             14 Willoughby           2:38.44    2:40.53  
 10 Jessica Cignarella        13  Albion Park         3:04.66    2:47.79  
 11 Lauren Abraham            13 Canberra             2:58.98    2:57.05