Swimming ACT 2010  Winter Development Series                  
                 Meet 1 Host: Queanbeyan Leagues - 9 May 2010                  
                              Results by Event                                   
 
Event 1  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lana Duffy                10 Young                3:02.65    3:04.34    2  
  2 Eske Gavel                10 Cruiz                3:16.01    3:16.46    2  
 
Event 1  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexandra Ashley          11 Burley Griffin            NT    2:51.63    2  
 
Event 1  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chelsea Stewart           12 Ginninderra          2:42.38    2:32.42    2  
  2 Samantha Young            12 Woden                2:43.72    2:32.64    2  
  3 Keely O'Brien             12 Woden                     NT    2:41.71    2  
  4 Chloe Ironside            12 Vikings              2:54.62    2:42.43    2  
  5 Molly Turnbull            12 Vikings              3:12.27    2:46.37    2  
  6 Esther Hampton            12 Junee                3:10.07    2:51.78    2  
  7 Brooke Hughes             12 Queanbeyan                NT    2:52.21    2  
  8 Lara Menegon              12 Canberra             2:54.80    2:53.62    2  
 
Event 1  Women 13 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jessica Ralph             13 Goulburn             2:42.10    2:44.66    2  
  2 Molly Roberts             13 Cruiz                2:52.99    2:46.57    2  
 
Event 1  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dylan Weir                11 Vikings                   NT    2:40.65    2  
  2 James Hanson              11 Telopea              3:00.60    2:43.23    2  
  3 Joshua Waugh              11 Canberra                  NT    2:47.51    2  
  4 Christopher Pianca        11 Telopea                   NT    3:01.57    2  
 
Event 1  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolya Cook                12 Burley Griffin            NT    2:47.07    2  
  2 Nicholas Starkey          12 Canberra             2:47.84    2:52.97    2  
 
Event 1  Men 13 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alec Bruce                15 Ginninderra               NT    2:15.55    2  
  2 Bradley Jones             16 Queanbeyan                NT    2:18.49    2  
  3 Luis Alarcon              13 Vikings              2:35.44    2:27.92    2  
  4 Timothy D'Abrera          18 Woden                3:25.65    3:15.63    2  
 
Event 2  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riley Whiteley             7 Ginninderra               NT      45.77    2  
  2 Katherine Boulton          5 Woden                     NT      46.85    2  
 
Event 2  Girls 9 Year Olds 25 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Isabella Rees              9 Canberra                  NT      28.49    2  
  2 Claire Molineux            9 Queanbeyan                NT      30.57    2  
  3 Mikaela Briggs             9 Woden                     NT      34.99    2  
 
Event 2  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harrison Bird              8 Ginninderra               NT      34.50    2  
  2 Jack Flanagan              6 Jugiong                   NT      35.62    2  
  3 Benjamin Duffy             7 Young                  35.63      36.33    2  
  4 Tyler Williams             8 Ginninderra               NT      39.19    2  
  5 Cody Weir                  8 Vikings                   NT      39.40    2  
  6 Jake White                 7 Junee                  44.18      41.76    2  
  7 Aidan Heddle               7 Woden                  51.19      42.68    2  
  8 Joaquin Nye                7 Queanbeyan                NT      46.51    2  
 
Event 3  Girls 8 & Under 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paige Davis                8 Vikings                   NT      56.89    2  
  2 Beth Flanagan              8 Jugiong              1:07.49      59.24    2  
  3 Georgina Guilfoyle         8 Queanbeyan                NT    1:00.53    2  
  4 Bella White                8 Queanbeyan                NT    1:01.83    2  
  5 Jessica Ashley             8 Burley Griffin            NT    1:04.99    2  
  6 Emilie Marceau             8 Cruiz                     NT    1:05.00    2  
  7 Madeliene McGoldrick       8 Vikings              1:10.05    1:06.11    2  
  8 Sophia Ademeitis           7 Goulburn                  NT    1:10.60    2  
  9 Maeve Wolf                 7 Vikings                   NT    1:14.02    2  
 10 Sarah Williams             7 Queanbeyan                NT    1:17.28    2  
 
Event 3  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andrea Forshaw             9 Vikings              1:01.31      54.55    2  
  2 Amanda Joyner              9 Woden                1:05.00      55.17    2  
  3 Sarah Purcell              9 Vikings              1:03.97      56.77    2  
  4 Tegan Roberts              9 Woden                1:05.11      59.63    2  
  5 Chloe Tan                  9 Vikings              1:03.66    1:00.09    2  
  6 Emma Williams              9 Woden                     NT    1:01.02    2  
  7 Bianca Cowan               9 Vikings              1:02.32    1:01.31    2  
  8 Emily Clay                 9 Ginninderra               NT    1:03.79    2  
  9 Alice Crossley             9 Vikings              1:07.21    1:05.16    2  
 
Event 3  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amy Sokic                 10 Queanbeyan                NT      46.57    2  
  2 Lauren Elliott            10 Queanbeyan             56.28      47.27    2  
  3 Laura Sutton              10 Canberra                  NT      50.49    2  
  4 Claire Bousfield          10 Young                  56.13      51.33    2  
  5 Stephanie McGoldrick      10 Vikings                55.87      52.17    2  
  6 Tayla-Jane McIntosh       10 Queanbeyan                NT      53.12    2  
  7 Millicent Nye             10 Queanbeyan                NT      53.35    2  
  8 Julia Bruce               10 Ginninderra            58.04      53.90    2  
  9 Jordan Heddle             10 Woden                  56.10      55.56    2  
 10 Abigail Aparicio          10 Woden                1:02.37      55.90    2  
 11 Charlotte Garner          10 Queanbeyan           1:06.04      57.05    2  
 12 Tara Ironside             10 Vikings                58.42    1:00.83    2  
 13 Micaela Tuohy             10 Woden                1:22.58    1:00.87    2  
 14 Michaela Cox              10 Vikings              1:01.90    1:03.41    2  
 15 Alison Piper              10 Vikings              1:08.38    1:05.56    2  
 
Event 3  Boys 8 & Under 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matthew Duncan             8 Burley Griffin       1:08.01      56.96    2  
  2 Skinny Gavel               8 Cruiz                     NT    1:05.76    2  
  3 Joshua Cox                 8 Vikings              1:12.90    1:06.78    2  
  4 Nicholas Barclay           8 Vikings              1:14.58    1:08.80    2  
  5 Lachlan Savage             7 Vikings              1:13.67    1:12.37    2  
  6 Lewis Bousfield            8 Young                1:14.48    1:14.56    2  
  7 Jayden Ralph               8 Goulburn                  NT    1:21.50    2  
 
Event 3  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Will Roberts               9 Cruiz                1:07.61      52.91    2  
  2 Tom Quinn                  9 Queanbeyan                NT    1:00.51    2  
  3 Alexander Ademeitis        9 Goulburn                  NT    1:10.24    2  
  4 Patrick Brill              9 Vikings              1:05.73    1:10.90    2  
  5 Lui Polimeni               9 Jugiong              1:21.55    1:30.27    2  
 
Event 3  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacob Schuler             10 Queanbeyan                NT      50.44    2  
  2 Andrew Catchpole          10 Queanbeyan                NT      50.93    2  
  3 Jack Donnelly             10 Ginninderra            55.56      51.78    2  
  4 Tyler Beecher             10 Canberra                  NT      52.82    2  
  5 Connor McGuirk            10 Queanbeyan                NT      53.42    2  
  6 Callum Burns              10 Ginninderra          1:01.61      54.87    2  
  7 Nicholas White            10 Junee                  58.70      57.33    2  
  8 Jackson Groves            10 Canberra               56.41      57.39    2  
 
Event 4  Girls 8 & Under 50 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keely Small                8 Woden                     NT      53.19    2  
  2 Emma Wright                8 Vikings                55.71      55.87    2  
  3 Brooke Gilroy              8 Vikings                58.57      57.06    2  
  4 Pyper Thornberry           7 Ginninderra          1:00.39    1:00.60    2  
 
Event 4  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexis Cross               9 Vikings                55.45      53.85    2  
  2 Rachel Crawford            9 Burley Griffin         56.35      54.10    2  
  3 Millie Himmelberg          9 Young                  57.52      55.16    2  
  4 Ellen Thurlow              9 Woden                1:00.30      56.39    2  
 
Event 4  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Michaela Roberts          10 Woden                  54.71      51.84    2  
  2 Darby Whiteley            10 Ginninderra            52.69      52.41    2  
  3 Caitlin Manning           10 Vikings                53.73      53.07    2  
  4 Niamh Collett             10 Ginninderra            54.36      55.19    2  
 
Event 5  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nadine Lowey              11 Woden                     NT      46.73    2  
  2 Shannon Nutt              11 Telopea                   NT      49.24    2  
  3 Gabrielle Jackson         11 Queanbeyan                NT      51.18    2  
  4 Lillian Cossetto          11 Cruiz                     NT      51.27    2  
  5 Rea Braun                 11 Queanbeyan                NT      51.66    2  
  6 Tahlia Cowan              11 Vikings                56.17      52.59    2  
  7 Beth Williams             11 Woden                     NT      57.53    2  
 
Event 5  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Evie McNee                12 Ginninderra            48.76      42.57    2  
  2 Adelaide Nye              12 Queanbeyan             48.73      43.38    2  
  3 Lauren Bruce              12 Ginninderra            47.26      45.54    2  
  4 Dilla Suhadji             12 Queanbeyan                NT      46.37    2  
  5 Taylor Carty              12 Canberra                  NT      47.15    2  
  6 Taylor Schuler            12 Queanbeyan                NT      49.74    2  
  7 Eilish Tuohy              12 Woden                  57.40      49.77    2  
  8 Mikayla Johnston          12 Cootamundra          1:08.41      51.65    2  
  9 Emily Ryan                12 Goulburn                  NT      56.38    2  
 10 Shannon Pritchard         12 Woden                1:12.06      56.52    2  
 
Event 5  Women 13 & Over 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Romy Turner               14 Canberra               48.29      44.33    2  
  1 Moira Mcloughlin          13 Canberra                  NT      44.33    2  
  3 Hollie Wells              13 Goulburn               46.01      45.16    2  
  4 Emily Yip                 14 Ginninderra            49.20      45.60    2  
  5 Jessica Ralph             13 Goulburn               48.09      46.07    2  
  6 Hayley Manning            15 Vikings                50.22      47.54    2  
  7 Heather Brown             13 Burley Griffin            NT      48.67    2  
  8 Annie Brill               13 Vikings                56.31      50.73    2  
  9 Elsie Cole                13 Ginninderra               NT      51.23    2  
 
Event 5  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oscar Lenton              11 Canberra                  NT      48.62    2  
  2 Michael Williams          11 Ginninderra            58.28      53.23    2  
  3 Jason Bird                11 Ginninderra            53.79      53.73    2  
  4 Nicholas Lawlis           11 Telopea                   NT      54.16    2  
 
Event 5  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Travis Elliott            12 Queanbeyan             49.40      46.86    2  
 
Event 5  Men 13 & Over 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alex Ramsay               16 Ginninderra            49.72      40.09    2  
  2 Tyler Brown               13 Burley Griffin            NT      42.20    2  
  3 James Copelin             15 Vikings                   NT      43.13    2  
  4 Eric Brown                13 Burley Griffin            NT      47.45    2  
  5 Elvin Yip                 13 Ginninderra            54.43      47.52    2  
  6 Timothy D'Abrera          18 Woden                  50.10      53.56    2  
  7 Harvey Keown              13 Burley Griffin         58.53      56.60    2  
 
Event 6  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Genevieve Morris          11 Vikings                50.79      49.44    2  
  2 Tennille Miller           11 Canberra               51.42      51.29    2  
 
Event 6  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rachel Brown              12 Canberra               43.75      43.57    2  
  2 Kelsie Savage             12 Young                  45.58      43.79    2  
  3 Emma Miller               12 Burley Griffin         47.09      44.87    2  
  4 Annika Svensson           12 Vikings                43.96      45.52    2  
 
Event 6  Women 13 & Over 50 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lauren Abraham            13 Canberra               45.11      41.04    2  
 
Event 6  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joshua Waugh              11 Canberra               49.78      46.81    2  
  2 James Hanson              11 Telopea                51.50      49.87    2  
 
Event 6  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nicholas Starkey          12 Canberra               43.35      46.67    2  
 
Event 6  Men 13 & Over 50 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas Ramsay             14 Ginninderra            40.57      37.47    2  
  2 Brandon Carney            15 Woden                  43.78      43.29    2  
 
Event 7  Girls 8 & Under 100 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emilie Marceau             8 Cruiz                     NT    2:17.07    2  
 
Event 7  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexis Cross               9 Vikings                   NT    1:38.72    2  
  2 Alexie Boulton             9 Woden                     NT    1:42.17    2  
  3 Chloe Tan                  9 Vikings                   NT    1:55.60    2  
 
Event 7  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caitlin Manning           10 Vikings                   NT    1:37.23    2  
  2 Charlotte White           10 Queanbeyan                NT    1:38.86    2  
  3 Jordan Heddle             10 Woden                1:44.41    1:41.17    2  
  4 Michaela Cox              10 Vikings                   NT    2:01.78    2  
 
Event 7  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maddie Quinn              11 Queanbeyan                NT    1:26.53    2  
  2 Milla Wolf                11 Vikings              1:41.21    1:33.43    2  
  3 Emma McIntosh             11 Vikings              1:44.63    1:40.92    2  
  4 Elizabeth Crossley        11 Vikings              1:39.19    1:43.67    2  
 
Event 7  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chelsea Stewart           12 Ginninderra          1:35.17    1:19.90    2  
  2 Meg Sokic                 12 Queanbeyan                NT    1:28.77    2  
  3 Ashlin Hardiman           12 Ginninderra               NT    1:30.62    2  
  4 Ceillagh Svensson         12 Vikings              1:33.05    1:30.89    2  
  5 Isabella Marshall         12 Crookwell            1:48.30    1:33.03    2  
  6 Brooke Hughes             12 Queanbeyan                NT    1:40.46    2  
  7 Shannon Pritchard         12 Woden                     NT    1:50.26    2  
 
Event 7  Women 13 & Over 100 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Molly Roberts             13 Cruiz                     NT    1:19.93    2  
  2 Romy Turner               14 Canberra             1:43.50    1:25.09    2  
  3 Hayley Manning            15 Vikings              1:31.79    1:30.31    2  
 
Event 7  Boys 8 & Under 100 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jayden Ralph               8 Goulburn                  NT    2:37.65    2  
 
Event 7  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tyler Beecher             10 Canberra                  NT    1:38.71    2  
 
Event 7  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dominik Turner            11 Yass                 1:44.51    1:35.55    2  
  2 Michael Williams          11 Ginninderra               NT    1:54.07    2  
 
Event 7  Men 13 & Over 100 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alex Ramsay               16 Ginninderra          1:32.39    1:10.89    2  
  2 Daniel Pelkowitz          13 Ginninderra               NT    1:28.22    2  
 
Event 8  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lana Duffy                10 Young                1:42.62    1:35.16    2  
 
Event 8  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Montana Thornberry        11 Ginninderra          1:30.77    1:24.75    2  
 
Event 8  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Esther Hampton            12 Junee                1:27.10    1:23.63    2  
  2 Chloe Ironside            12 Vikings              1:27.38    1:26.73    2  
 
Event 8  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackson Groves            10 Canberra             1:38.81    1:34.82    2  
 
Event 8  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caleb Whiteley            12 Ginninderra          1:27.58    1:19.95    2  
 
Event 9  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Michaela Roberts          10 Woden                     NT    3:35.06    2  
 
Event 9  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nadine Lowey              11 Woden                     NT    3:15.18    2  
 
Event 9  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chelsea Stewart           12 Ginninderra          3:15.88    2:50.61    2  
  2 Evie McNee                12 Ginninderra               NT    2:50.83    2  
  3 Lara Menegon              12 Canberra             3:22.11    3:12.96    2  
 
Event 9  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joshua Waugh              11 Canberra                  NT    3:06.04    2  
  2 Jarrod Barber             11 Telopea              3:27.56    3:18.29    2  
 
Event 10  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emily French              12 Cruiz                3:04.58    3:02.33    2  
 
Event 10  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 James Hanson              11 Telopea              3:09.92    3:03.45    2  
 
Event 11  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sophia Ademeitis           7 Goulburn               28.87      25.93    2  
  2 Riley Whiteley             7 Ginninderra            34.86      30.23    2  
 
Event 11  Girls 9 Year Olds 25 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mikaela Briggs             9 Woden                     NT      20.40    2  
  2 Isabella Rees              9 Canberra                  NT      24.23    2  
 
Event 11  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harrison Bird              8 Ginninderra               NT      24.58    2  
  2 Tyler Williams             8 Ginninderra               NT      26.29    2  
  3 Lewis Bousfield            8 Young                  33.07      27.14    2  
  4 Benjamin Duffy             7 Young                  34.06      29.41    2  
  5 Jake White                 7 Junee                  35.46      33.90    2  
  6 Aidan Heddle               7 Woden                  38.09      37.41    2  
  7 Jayden Miller              6 Canberra                  NT      37.46    2  
  8 Joaquin Nye                7 Queanbeyan                NT      38.61    2  
 
Event 12  Girls 8 & Under 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jessica Ashley             8 Burley Griffin            NT      44.24    2  
  2 Bella White                8 Queanbeyan             56.20      44.29    2  
  3 Paige Davis                8 Vikings                   NT      46.33    2  
  4 Emma Wright                8 Vikings                48.56      47.14    2  
  5 Alice Cossetto             8 Cruiz                     NT      48.11    2  
  6 Pyper Thornberry           7 Ginninderra            48.66      48.75    2  
  7 Madeliene McGoldrick       8 Vikings                51.64      49.23    2  
  8 Emilie Marceau             8 Cruiz                     NT      53.37    2  
  9 Sarah Williams             7 Queanbeyan                NT      55.86    2  
 10 Georgina Guilfoyle         8 Queanbeyan                NT      57.25    2  
 11 Maeve Wolf                 7 Vikings                   NT    1:00.25    2  
 
Event 12  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sarah Purcell              9 Vikings                45.52      42.29    2  
  2 Ellen Thurlow              9 Woden                  48.53      42.37    2  
  3 Tegan Roberts              9 Woden                  47.89      42.40    2  
  4 Claire Molineux            9 Queanbeyan                NT      44.27    2  
  5 Millie Himmelberg          9 Young                  45.54      44.30    2  
  6 Emma Lucic                 9 Queanbeyan             52.36      44.33    2  
  7 Bianca Cowan               9 Vikings                45.02      44.51    2  
  8 Chloe Tan                  9 Vikings                46.29      45.91    2  
  9 Amanda Joyner              9 Woden                  49.38      46.95    2  
 10 Emma Williams              9 Woden                     NT      48.13    2  
 11 Alice Crossley             9 Vikings                47.69      49.00    2  
 12 Emily Clay                 9 Ginninderra               NT      54.93    2  
 
Event 12  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amy Sokic                 10 Queanbeyan             56.53      37.67    2  
  2 Laura Sutton              10 Canberra                  NT      38.23    2  
  3 Jasmine Allday            10 Ginninderra            44.50      38.50    2  
  4 Michaela Roberts          10 Woden                  43.21      39.37    2  
  5 Niamh Collett             10 Ginninderra            40.75      39.59    2  
  6 Eske Gavel                10 Cruiz                  40.96      39.65    2  
  7 Tara Ironside             10 Vikings                43.43      40.77    2  
  8 Stephanie McGoldrick      10 Vikings                42.24      40.91    2  
  9 Adele Burke               10 Burley Griffin       1:00.34      41.33    2  
 10 Charlotte White           10 Queanbeyan             50.01      42.09    2  
 11 Claire Bousfield          10 Young                  45.11      42.39    2  
 12 Abigail Aparicio          10 Woden                  49.78      44.32    2  
 13 Micaela Tuohy             10 Woden                  56.52      44.40    2  
 14 Julia Bruce               10 Ginninderra            44.15      44.71    2  
 15 Charlotte Garner          10 Queanbeyan             50.19      45.65    2  
 16 Tayla-Jane McIntosh       10 Queanbeyan                NT      48.47    2  
 17 Claudia Guilfoyle         10 Queanbeyan                NT      48.62    2  
 18 Michaela Cox              10 Vikings                52.57      48.73    2  
 19 Alison Piper              10 Vikings                47.81      48.85    2  
 20 Millicent Nye             10 Queanbeyan                NT      52.33    2  
 
Event 12  Boys 8 & Under 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nicholas Barclay           8 Vikings                49.42      44.73    2  
  2 Skinny Gavel               8 Cruiz                  57.08      49.13    2  
  3 Jack Flanagan              6 Jugiong                53.48      50.69    2  
  4 Matthew Duncan             8 Burley Griffin         57.45      51.30    2  
  5 Cody Weir                  8 Vikings                53.00      52.19    2  
  6 Joshua Cox                 8 Vikings                58.66      52.55    2  
  7 Lachlan Savage             7 Vikings                53.77      53.32    2  
  8 Joey Polimeni              7 Jugiong              1:11.34    1:01.14    2  
  9 Jayden Ralph               8 Goulburn                  NT    1:04.75    2  
 
Event 12  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joshua Brennan             9 Telopea                   NT      41.61    2  
  2 Tom Quinn                  9 Queanbeyan                NT      42.15    2  
  3 Patrick Brill              9 Vikings                52.13      46.83    2  
  4 Alexander Ademeitis        9 Goulburn             1:29.21      49.79    2  
  5 Lui Polimeni               9 Jugiong              1:05.25    1:00.98    2  
 
Event 12  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tyler Beecher             10 Canberra                  NT      40.93    2  
  2 Jack Donnelly             10 Ginninderra            42.78      41.23    2  
  3 Callum Burns              10 Ginninderra            50.55      45.81    2  
  4 Connor McGuirk            10 Queanbeyan                NT      46.14    2  
  5 Nicholas White            10 Junee                  55.73      48.86    2  
  6 Andrew Catchpole          10 Queanbeyan                NT      50.60    2  
 
Event 13  Girls 8 & Under 50 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooke Gilroy              8 Vikings                39.96      38.60    2  
  2 Keely Small                8 Woden                     NT      40.10    2  
  3 Beth Flanagan              8 Jugiong                44.88      45.86    2  
 
Event 13  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rachel Crawford            9 Burley Griffin         42.24      41.40    2  
 
Event 13  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lauren Elliott            10 Queanbeyan             39.42      36.70    2  
  2 Darby Whiteley            10 Ginninderra            38.76      38.24    2  
 
Event 13  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Will Roberts               9 Cruiz                  41.34      39.64    2  
 
Event 13  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackson Groves            10 Canberra               40.53      38.42    2  
 
Event 14  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maddie Quinn              11 Queanbeyan                NT      35.37    2  
  2 Shannon Nutt              11 Telopea                   NT      35.86    2  
  3 Genevieve Morris          11 Vikings                39.21      35.95    2  
  4 Lillian Cossetto          11 Cruiz                     NT      38.43    2  
  5 Tahlia Cowan              11 Vikings                41.82      38.89    2  
  6 Beth Williams             11 Woden                     NT      39.69    2  
  7 Gabrielle Jackson         11 Queanbeyan                NT      40.78    2  
  8 Elizabeth Crossley        11 Vikings                44.26      43.59    2  
  9 Naomi Molineux            11 Queanbeyan                NT      44.92    2  
 10 Rea Braun                 11 Queanbeyan                NT      48.02    2  
 
Event 14  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma Miller               12 Burley Griffin         36.80      34.24    2  
  2 Molly Turnbull            12 Vikings                37.25      34.27    2  
  3 Meg Sokic                 12 Queanbeyan             43.29      34.85    2  
  4 Katelyn Weller            12 Vikings                41.42      35.59    2  
  5 Dilla Suhadji             12 Queanbeyan                NT      36.88    2  
  6 Eilish Tuohy              12 Woden                  44.89      37.31    2  
  7 Mikayla Johnston          12 Cootamundra            53.33      37.87    2  
  8 Taylor Schuler            12 Queanbeyan                NT      42.13    2  
  9 Shannon Pritchard         12 Woden                  53.86      45.44    2  
 
Event 14  Women 13 & Over 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Katie Gillingham          13 Vikings                35.30      33.71    2  
  2 Alison Rose               15 Goulburn                  NT      34.82    2  
  3 Hayley Manning            15 Vikings                36.61      34.93    2  
  4 Moira Mcloughlin          13 Canberra               36.99      35.14    2  
  5 Elsie Cole                13 Ginninderra               NT      37.40    2  
  6 Emily Yip                 14 Ginninderra            39.96      38.75    2  
  7 Annie Brill               13 Vikings                45.64      43.23    2  
 
Event 14  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dylan Weir                11 Vikings                38.54      34.67    2  
  2 Oscar Lenton              11 Canberra                  NT      34.93    2  
  3 Nicholas Lawlis           11 Telopea                   NT      35.01    2  
  4 Jason Bird                11 Ginninderra            39.50      40.13    2  
  5 Michael Williams          11 Ginninderra            42.52      44.91    2  
 
Event 14  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Travis Elliott            12 Queanbeyan             37.15      35.27    2  
 
Event 14  Men 13 & Over 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 James Copelin             15 Vikings                   NT      29.67    2  
  2 Brandon Carney            15 Woden                  34.63      32.88    2  
  3 Eric Brown                13 Burley Griffin            NT      33.13    2  
  4 Elvin Yip                 13 Ginninderra            39.93      33.53    2  
  5 Tyler Brown               13 Burley Griffin            NT      36.93    2  
  6 Harvey Keown              13 Burley Griffin         41.35      40.97    2  
  7 Timothy D'Abrera          18 Woden                  37.51      43.47    2  
 
Event 15  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaela McGuire             11 Vikings                35.95      35.49    2  
  2 Montana Thornberry        11 Ginninderra            37.00      36.56    2  
 
Event 15  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chelsea Stewart           12 Ginninderra            35.34      32.83    2  
  2 Ceillagh Svensson         12 Vikings                35.55      34.43    2  
  3 Kelsie Savage             12 Young                  34.71      34.59    2  
  4 Lara Menegon              12 Canberra               35.95      34.63    2  
  5 Ashlin Hardiman           12 Ginninderra            36.34      36.19    2  
 
Event 15  Women 13 & Over 50 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haley Jedrzejek           13 Canberra               32.89      32.61    2  
  2 Jessica Ralph             13 Goulburn               33.01      33.47    2  
  3 Kayla Fulmer              14 Wagga Wagga            32.75      34.04    2  
 
Event 15  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jarrod Barber             11 Telopea                35.95      35.99    2  
 
Event 15  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caleb Whiteley            12 Ginninderra            35.01      33.43    2  
 
Event 16  Girls 8 & Under 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jessica Ashley             8 Burley Griffin            NT    1:59.93    2  
  2 Beth Flanagan              8 Jugiong                   NT    2:00.07    2  
  3 Emma Wright                8 Vikings              2:08.65    2:00.86    2  
  4 Pyper Thornberry           7 Ginninderra          2:12.66    2:03.97    2  
  5 Madeliene McGoldrick       8 Vikings              2:07.78    2:07.83    2  
  6 Georgina Guilfoyle         8 Queanbeyan                NT    2:17.59    2  
 
Event 16  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andrea Forshaw             9 Vikings              1:47.31    1:41.78    2  
  2 Rachel Crawford            9 Burley Griffin       1:47.22    1:43.31    2  
  3 Alexie Boulton             9 Woden                     NT    1:43.67    2  
  4 Sarah Purcell              9 Vikings              1:47.89    1:50.05    2  
  5 Ellen Thurlow              9 Woden                2:01.92    1:50.45    2  
  6 Bianca Cowan               9 Vikings              1:49.42    1:54.13    2  
  7 Tegan Roberts              9 Woden                     NT    1:54.72    2  
  8 Millie Himmelberg          9 Young                2:03.98    1:56.27    2  
  9 Emma Lucic                 9 Queanbeyan           2:16.90    1:56.73    2  
 10 Emma Williams              9 Woden                     NT    1:56.85    2  
 11 Amanda Joyner              9 Woden                     NT    1:57.68    2  
 12 Emily Clay                 9 Ginninderra               NT    2:03.36    2  
 13 Alice Crossley             9 Vikings              2:05.84    2:04.37    2  
 14 Isabella Rees              9 Canberra                  NT    2:22.48    2  
 15 Mikaela Briggs             9 Woden                     NT    2:28.66    2  
 
Event 16  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Breana Gilroy             10 Vikings              1:32.88    1:24.46    2  
  2 Lana Duffy                10 Young                1:36.58    1:32.87    2  
  3 Caitlin Manning           10 Vikings              1:44.91    1:39.00    2  
  4 Eske Gavel                10 Cruiz                1:41.94    1:41.49    2  
  5 Stephanie McGoldrick      10 Vikings              1:44.01    1:43.07    2  
  6 Jordan Heddle             10 Woden                1:44.72    1:43.21    2  
  7 Adele Burke               10 Burley Griffin            NT    1:44.45    2  
  8 Laura Sutton              10 Canberra                  NT    1:45.79    2  
  9 Jasmine Allday            10 Ginninderra          2:01.06    1:46.48    2  
 10 Charlotte White           10 Queanbeyan                NT    1:48.26    2  
 11 Niamh Collett             10 Ginninderra          1:44.33    1:51.38    2  
 12 Charlotte Garner          10 Queanbeyan           2:15.18    1:57.88    2  
 13 Tayla-Jane McIntosh       10 Queanbeyan                NT    1:58.37    2  
 14 Micaela Tuohy             10 Woden                2:37.27    2:01.36    2  
 15 Julia Bruce               10 Ginninderra          2:01.95    2:02.15    2  
 16 Michaela Cox              10 Vikings                   NT    2:03.70    2  
 17 Claudia Guilfoyle         10 Queanbeyan                NT    2:10.19    2  
 
Event 16  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alannah Riggans           11 Woden                1:32.82    1:23.61    2  
  2 Alexandra Ashley          11 Burley Griffin            NT    1:28.73    2  
  3 Milla Wolf                11 Vikings              1:39.54    1:29.97    2  
  4 Montana Thornberry        11 Ginninderra          1:37.78    1:31.05    2  
  5 Hayley Morris             11 Vikings              1:32.66    1:32.04    2  
  6 Shannon Nutt              11 Telopea                   NT    1:34.38    2  
  7 Genevieve Morris          11 Vikings              1:34.87    1:34.40    2  
  8 Tennille Miller           11 Canberra             1:33.53    1:36.65    2  
  9 Lillian Cossetto          11 Cruiz                     NT    1:37.87    2  
 10 Tahlia Cowan              11 Vikings              1:43.65    1:38.75    2  
 11 Emma McIntosh             11 Vikings              1:44.62    1:41.17    2  
 12 Beth Williams             11 Woden                     NT    1:45.62    2  
 13 Gabrielle Jackson         11 Queanbeyan                NT    1:48.63    2  
 14 Elizabeth Crossley        11 Vikings              1:51.47    1:51.09    2  
 
Event 16  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Esther Hampton            12 Junee                1:30.05    1:23.35    2  
  2 Keely O'Brien             12 Woden                1:30.62    1:24.09    2  
  3 Chloe Ironside            12 Vikings              1:30.46    1:26.19    2  
  4 Adelaide Nye              12 Queanbeyan                NT    1:27.11    2  
  5 Kelsie Savage             12 Young                1:28.51    1:27.62    2  
  6 Emma Miller               12 Burley Griffin       1:35.07    1:27.89    2  
  7 Lauren Bruce              12 Ginninderra          1:34.39    1:28.40    2  
  8 Annika Svensson           12 Vikings              1:34.90    1:30.63    2  
  9 Isabella Marshall         12 Crookwell            1:34.37    1:32.57    2  
 10 Molly Turnbull            12 Vikings              1:40.85    1:32.75    2  
 11 Katelyn Weller            12 Vikings              1:40.87    1:33.24    2  
 12 Brooke Hughes             12 Queanbeyan                NT    1:33.36    2  
 13 Eilish Tuohy              12 Woden                1:59.15    1:37.89    2  
 14 Emily Ryan                12 Goulburn                  NT    1:46.01    2  
 
Event 16  Women 13 & Over 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lauren Abraham            13 Canberra             1:30.46    1:23.80    2  
  2 Hollie Wells              13 Goulburn             1:30.72    1:29.46    2  
  3 Katie Gillingham          13 Vikings              1:32.14    1:30.40    2  
  4 Heather Brown             13 Burley Griffin            NT    1:33.73    2  
  5 Annie Brill               13 Vikings              1:56.56    1:45.15    2  
 
Event 16  Boys 8 & Under 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nicholas Barclay           8 Vikings              2:16.43    2:01.53    2  
  2 Joshua Cox                 8 Vikings              2:17.46    2:13.30    2  
  3 Cody Weir                  8 Vikings                   NT    2:34.93    2  
  4 Benjamin Duffy             7 Young                     NT    3:04.42    2  
 
Event 16  Boys 9 Year Olds 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Will Roberts               9 Cruiz                2:05.10    1:41.79    2  
  2 Bradley Tuck               9 Ginninderra          1:51.79    1:45.13    2  
  3 Patrick Brill              9 Vikings              2:07.70    2:04.63    2  
 
Event 16  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackson Groves            10 Canberra             1:44.83    1:37.38    2  
  2 Jacob Schuler             10 Queanbeyan                NT    1:43.00    2  
  3 Connor McGuirk            10 Queanbeyan                NT    1:53.49    2  
  4 Andrew Catchpole          10 Queanbeyan                NT    2:04.31    2  
  5 Nicholas White            10 Junee                2:15.43    2:08.90    2  
 
Event 16  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dylan Weir                11 Vikings              1:29.73    1:25.31    2  
  2 James Hanson              11 Telopea              1:29.05    1:26.43    2  
  3 Dominik Turner            11 Yass                      NT    1:32.89    2  
  4 Oscar Lenton              11 Canberra                  NT    1:35.04    2  
  5 Daniel Cherepinskiy       11 Ginninderra          1:50.30    1:39.81    2  
 
Event 16  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Travis Elliott            12 Queanbeyan           1:42.20    1:35.03    2  
 
Event 16  Men 13 & Over 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bradley Jones             16 Queanbeyan                NT    1:09.51    2  
  2 Luis Alarcon              13 Vikings              1:23.08    1:20.07    2  
  3 Daniel Pelkowitz          13 Ginninderra          1:32.23    1:27.70    2  
  4 Harvey Keown              13 Burley Griffin       1:49.35    1:42.73    2  
 
Event 17  Girls 8 & Under 100 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keely Small                8 Woden                     NT    1:39.83    2  
  2 Brooke Gilroy              8 Vikings              1:41.76    1:44.59    2  
 
Event 17  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexis Cross               9 Vikings              1:41.47    1:40.16    2  
 
Event 17  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rebecca Cross             10 Vikings              1:24.30    1:22.98    2  
 
Event 17  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma Gillingham           11 Vikings              1:26.25    1:20.73    2  
 
Event 17  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rachel Brown              12 Canberra             1:22.99    1:19.03    2  
  2 Evie McNee                12 Ginninderra          1:24.44    1:19.90    2  
  3 Emily French              12 Cruiz                1:24.59    1:23.25    2  
 
Event 17  Women 13 & Over 100 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Molly Roberts             13 Cruiz                1:22.62    1:18.53    2  
  2 Tarni Miller              13 Canberra             1:20.85    1:20.03    2  
  3 Haley Jedrzejek           13 Canberra             1:21.92    1:20.12    2  
  4 Kayla Fulmer              14 Wagga Wagga          1:23.94    1:28.06    2  
 
Event 17  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackson Savage            11 Vikings              1:23.29    1:17.57    2  
  2 Elijah Gatica             11 Woden                1:22.76    1:20.21    2  
 
Event 18  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Breana Gilroy             10 Vikings              3:08.95    2:59.47    2  
  2 Rebecca Cross             10 Vikings              3:17.14    3:06.42    2  
 
Event 18  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maddie Quinn              11 Queanbeyan                NT    3:00.80    2  
  2 Hayley Morris             11 Vikings              3:17.75    3:03.38    2  
 
Event 18  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lara Menegon              12 Canberra                  NT    2:59.55    2  
 
Event 18  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joshua Waugh              11 Canberra                  NT    3:09.49    2  
  2 Christopher Pianca        11 Telopea                   NT    3:16.21    2  
 
Event 18  Men 13 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alice Cossetto             8 Cruiz                     NT      24.33    2  
  2 Maeve Wolf                 7 Vikings                31.30      29.85    2  
  3 Sophia Ademeitis           7 Goulburn               39.31      32.27    2  
  4 Katherine Boulton          5 Woden                     NT      39.15    2  
  5 Riley Whiteley             7 Ginninderra            37.69      40.46    2  
 
Event 19  Girls 9 Year Olds 25 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mikaela Briggs             9 Woden                     NT      29.30    2  
  2 Isabella Rees              9 Canberra                  NT      29.39    2  
 
Event 19  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jack Flanagan              6 Jugiong                   NT      28.77    2  
  2 Harrison Bird              8 Ginninderra               NT      29.12    2  
  3 Benjamin Duffy             7 Young                     NT      29.35    2  
  4 Tyler Williams             8 Ginninderra               NT      29.45    2  
  5 Lewis Bousfield            8 Young                  37.45      32.47    2  
  6 Jayden Miller              6 Canberra                  NT      33.78    2  
  7 Aidan Heddle               7 Woden                  33.73      34.65    2  
  8 Joaquin Nye                7 Queanbeyan                NT      36.91    2  
  9 Jake White                 7 Junee                  42.37      40.17    2  
 
Event 20  Girls 8 & Under 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bella White                8 Queanbeyan                NT      50.27    2  
  2 Paige Davis                8 Vikings                   NT      52.99    2  
  3 Beth Flanagan              8 Jugiong                58.22      54.58    2  
  4 Emma Wright                8 Vikings                56.09      57.39    2  
  5 Madeliene McGoldrick       8 Vikings                58.52    1:00.77    2  
  6 Emilie Marceau             8 Cruiz                     NT    1:05.10    2  
  7 Sarah Williams             7 Queanbeyan                NT    1:08.98    2  
 
Event 20  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claire Molineux            9 Queanbeyan                NT      48.74    2  
  2 Alexie Boulton             9 Woden                     NT      49.36    2  
  3 Andrea Forshaw             9 Vikings                52.39      50.19    2  
  4 Bianca Cowan               9 Vikings                52.18      53.49    2  
  5 Chloe Tan                  9 Vikings                53.71      54.06    2  
  6 Amanda Joyner              9 Woden                  55.43      54.37    2  
  7 Millie Himmelberg          9 Young                  53.75      56.24    2  
  8 Tegan Roberts              9 Woden                  56.83      56.25    2  
  9 Alice Crossley             9 Vikings                56.21      56.45    2  
 
Event 20  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amy Sokic                 10 Queanbeyan                NT      43.49    2  
  2 Michaela Roberts          10 Woden                  52.27      46.03    2  
  3 Charlotte White           10 Queanbeyan                NT      47.27    2  
  4 Jasmine Allday            10 Ginninderra            53.66      49.56    2  
  5 Adele Burke               10 Burley Griffin            NT      49.67    2  
  6 Niamh Collett             10 Ginninderra            48.41      50.68    2  
  7 Eske Gavel                10 Cruiz                  49.52      50.98    2  
  8 Alison Piper              10 Vikings                54.12      51.95    2  
  9 Tayla-Jane McIntosh       10 Queanbeyan                NT      54.61    2  
 10 Claudia Guilfoyle         10 Queanbeyan                NT      55.03    2  
 11 Julia Bruce               10 Ginninderra            53.89      57.37    2  
 12 Michaela Cox              10 Vikings                59.28      57.58    2  
 13 Millicent Nye             10 Queanbeyan                NT      59.11    2  
 14 Claire Bousfield          10 Young                     NT    1:03.43    2  
 
Event 20  Boys 8 & Under 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nicholas Barclay           8 Vikings                57.21      55.59    2  
  2 Lachlan Savage             7 Vikings                57.18      56.69    2  
  3 Joshua Cox                 8 Vikings              1:03.29    1:03.02    2  
  4 Cody Weir                  8 Vikings                56.10    1:04.03    2  
  5 Skinny Gavel               8 Cruiz                     NT    1:04.67    2  
  6 Jayden Ralph               8 Goulburn             1:13.87    1:11.57    2  
  7 Joey Polimeni              7 Jugiong              1:24.70    1:15.69    2  
 
Event 20  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tom Quinn                  9 Queanbeyan                NT      49.33    2  
  2 Joshua Brennan             9 Telopea                   NT      52.99    2  
  3 Patrick Brill              9 Vikings                54.31      55.78    2  
  4 Alexander Ademeitis        9 Goulburn                  NT      56.19    2  
 
Event 20  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tyler Beecher             10 Canberra                  NT      46.07    2  
  2 Jack Donnelly             10 Ginninderra            51.77      47.54    2  
  3 Callum Burns              10 Ginninderra            53.56      48.59    2  
  4 Jacob Schuler             10 Queanbeyan                NT      49.98    2  
  5 Andrew Catchpole          10 Queanbeyan                NT      56.61    2  
  6 Nicholas White            10 Junee                1:04.25      57.53    2  
 
Event 21  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Darby Whiteley            10 Ginninderra            47.29      45.77    2  
  2 Jordan Heddle             10 Woden                  46.13      47.18    2  
  3 Stephanie McGoldrick      10 Vikings                46.08      49.16    2  
 
Event 21  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bradley Tuck               9 Ginninderra            48.15      48.10    2  
 
Event 22  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shannon Nutt              11 Telopea                   NT      42.62    2  
  2 Lillian Cossetto          11 Cruiz                     NT      43.81    2  
  3 Gabrielle Jackson         11 Queanbeyan                NT      46.90    2  
  4 Tahlia Cowan              11 Vikings                52.42      47.17    2  
  5 Elizabeth Crossley        11 Vikings                46.58      50.33    2  
  6 Naomi Molineux            11 Queanbeyan                NT      53.87    2  
 
Event 22  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meg Sokic                 12 Queanbeyan             46.96      38.03    2  
  2 Adelaide Nye              12 Queanbeyan                NT      41.87    2  
  3 Kelsie Savage             12 Young                  42.54      42.09    2  
  4 Molly Turnbull            12 Vikings                46.88      42.24    2  
  5 Dilla Suhadji             12 Queanbeyan                NT      42.53    2  
  6 Ceillagh Svensson         12 Vikings                45.15      43.50    2  
  7 Eilish Tuohy              12 Woden                  51.63      45.25    2  
  8 Emily Ryan                12 Goulburn                  NT      45.89    2  
  9 Shannon Pritchard         12 Woden                  57.94      52.24    2  
 10 Mikayla Johnston          12 Cootamundra          1:13.54      58.31    2  
 
Event 22  Women 13 & Over 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moira Mcloughlin          13 Canberra                  NT      38.96    2  
  2 Lauren Abraham            13 Canberra               42.65      39.95    2  
  3 Romy Turner               14 Canberra               45.55      40.37    2  
  4 Hayley Manning            15 Vikings                42.40      41.04    2  
  5 Alison Rose               15 Goulburn                  NT      41.87    2  
  6 Elsie Cole                13 Ginninderra               NT      42.40    2  
  7 Hollie Wells              13 Goulburn               46.97      42.97    2  
  8 Emily Yip                 14 Ginninderra            48.21      46.31    2  
  9 Heather Brown             13 Burley Griffin            NT      47.28    2  
 10 Annie Brill               13 Vikings              1:01.35      54.94    2  
 
Event 22  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nicholas Lawlis           11 Telopea                   NT      42.16    2  
  2 Michael Williams          11 Ginninderra            51.86      48.97    2  
  3 Daniel Cherepinskiy       11 Ginninderra            47.83      51.14    2  
 
Event 22  Men 13 & Over 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kurt Michl                13 Queanbeyan                NT      37.17    2  
  2 James Copelin             15 Vikings                   NT      37.79    2  
  3 Elvin Yip                 13 Ginninderra            45.93      41.70    2  
  4 Eric Brown                13 Burley Griffin            NT      44.25    2  
  5 Tyler Brown               13 Burley Griffin            NT      46.46    2  
  6 Harvey Keown              13 Burley Griffin         53.00      47.56    2  
 
Event 23  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Montana Thornberry        11 Ginninderra            41.30      41.59    2  
  2 Hayley Morris             11 Vikings                42.92      41.79    2  
  3 Kaela McGuire             11 Vikings                44.06      46.53    2  
 
Event 23  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Evie McNee                12 Ginninderra            40.62      39.64    2  
  2 Emily French              12 Cruiz                  39.87      41.00    2  
  3 Ashlin Hardiman           12 Ginninderra            39.87      41.05    2  
 
Event 23  Women 13 & Over 50 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kayla Fulmer              14 Wagga Wagga            39.94      41.08    2  
 
Event 23  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dominik Turner            11 Yass                   43.63      43.62    2  
 
Event 23  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caleb Whiteley            12 Ginninderra            39.41      35.51    2  
 
Event 24  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andrea Forshaw             9 Vikings                   NT    1:48.03    2  
  2 Rachel Crawford            9 Burley Griffin            NT    1:53.80    2  
  3 Emma Lucic                 9 Queanbeyan                NT    2:18.49    2  
 
Event 24  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tara Ironside             10 Vikings                   NT    1:55.48    2  
  2 Lauren Elliott            10 Queanbeyan           2:08.95    2:03.08    2  
 
Event 24  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaela McGuire             11 Vikings              1:45.96    1:46.71    2  
  2 Emma McIntosh             11 Vikings              1:40.86    1:52.53    2  
  3 Elizabeth Crossley        11 Vikings              2:07.28    2:02.69    2  
 
Event 24  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rachel Brown              12 Canberra                  NT    1:22.02    2  
  2 Keely O'Brien             12 Woden                     NT    1:28.03    2  
  3 Esther Hampton            12 Junee                1:40.34    1:31.31    2  
  4 Annika Svensson           12 Vikings              1:32.61    1:34.26    2  
  5 Brooke Hughes             12 Queanbeyan                NT    1:36.59    2  
  6 Lauren Bruce              12 Ginninderra               NT    1:37.25    2  
  7 Taylor Carty              12 Canberra                  NT    1:47.04    2  
 
Event 24  Women 13 & Over 100 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Katie Gillingham          13 Vikings              1:27.93    1:26.03    2  
  2 Tarni Miller              13 Canberra                  NT    1:34.86    2  
 
Event 24  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jarrod Barber             11 Telopea              1:44.33    1:32.56    2  
  2 Jason Bird                11 Ginninderra               NT    2:10.15    2  
 
Event 24  Men 13 & Over 100 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alec Bruce                15 Ginninderra               NT    1:09.85    2  
  2 Daniel Pelkowitz          13 Ginninderra               NT    1:37.42    2  
 
Event 25  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Katelyn Weller            12 Vikings              1:30.50    1:26.25    2  
 
Event 25  Women 13 & Over 100 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haley Jedrzejek           13 Canberra             1:23.81    1:21.93    2  
 
Event 26  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Breana Gilroy             10 Vikings              3:43.64    3:47.60    2  
  2 Lana Duffy                10 Young                     NT    3:49.72    2  
 
Event 26  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alannah Riggans           11 Woden                     NT    3:22.03    2  
  2 Milla Wolf                11 Vikings              3:43.01    3:29.72    2  
 
Event 26  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chloe Ironside            12 Vikings                   NT    3:30.60    2  
  2 Annika Svensson           12 Vikings              3:32.57    3:30.72    2  
  3 Emma Miller               12 Burley Griffin            NT    3:37.73    2  
 
Event 26  Women 13 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lauren Abraham            13 Canberra             3:28.58    3:10.23    2  
 
Event 26  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jack Donnelly             10 Ginninderra               NT    4:04.30    2  
 
Event 26  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dylan Weir                11 Vikings              3:25.61    3:11.05    2  
  2 Elijah Gatica             11 Woden                3:26.05    3:12.49    2  
 
Event 26  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolya Cook                12 Burley Griffin       3:51.36    3:16.07    2  
 
Event 26  Men 13 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luis Alarcon              13 Vikings              3:22.01    3:11.06    2  
  2 Brandon Carney            15 Woden                3:25.87    3:22.49    2  
 
Event 27  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madeliene McGoldrick       8 Vikings                32.95      29.60    2  
  2 Sarah Williams             7 Queanbeyan                NT      34.05    2  
  3 Sophia Ademeitis           7 Goulburn               44.14      36.01    2  
  4 Maeve Wolf                 7 Vikings                39.95      48.27    2  
 
Event 27  Girls 9 Year Olds 25 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claire Molineux            9 Queanbeyan                NT      24.06    2  
  2 Isabella Rees              9 Canberra                  NT      30.37    2  
  3 Mikaela Briggs             9 Woden                     NT      36.59    2  
 
Event 27  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jack Flanagan              6 Jugiong                   NT      26.17    2  
  2 Cody Weir                  8 Vikings                35.38      30.63    2  
  3 Lewis Bousfield            8 Young                     NT      33.48    2  
  4 Joaquin Nye                7 Queanbeyan                NT      46.20    2  
  5 Aidan Heddle               7 Woden                     NT      50.73    2  
  6 Benjamin Duffy             7 Young                  41.85      55.38    2  
 
Event 28  Girls 8 & Under 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bella White                8 Queanbeyan                NT      53.09    2  
  2 Jessica Ashley             8 Burley Griffin            NT      57.78    2  
  3 Beth Flanagan              8 Jugiong                56.18      58.49    2  
 
Event 28  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sarah Purcell              9 Vikings                56.08      55.54    2  
  2 Millie Himmelberg          9 Young                  59.00      57.88    2  
  3 Tegan Roberts              9 Woden                     NT      58.06    2  
  4 Emily Clay                 9 Ginninderra               NT      59.57    2  
  5 Emma Lucic                 9 Queanbeyan           1:13.14    1:02.47    2  
  6 Amanda Joyner              9 Woden                     NT    1:02.62    2  
  7 Alice Crossley             9 Vikings                59.34    1:05.77    2  
 
Event 28  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lana Duffy                10 Young                  48.23      46.24    2  
  2 Amy Sokic                 10 Queanbeyan                NT      46.82    2  
  3 Darby Whiteley            10 Ginninderra            49.33      46.99    2  
  4 Caitlin Manning           10 Vikings                51.16      47.90    2  
  5 Adele Burke               10 Burley Griffin            NT      50.63    2  
  6 Laura Sutton              10 Canberra                  NT      51.04    2  
  7 Jasmine Allday            10 Ginninderra            56.45      51.57    2  
  8 Jordan Heddle             10 Woden                  48.58      51.78    2  
  9 Michaela Roberts          10 Woden                     NT      53.47    2  
 10 Claire Bousfield          10 Young                1:07.07      55.22    2  
 11 Millicent Nye             10 Queanbeyan                NT    1:02.34    2  
 12 Tayla-Jane McIntosh       10 Queanbeyan                NT    1:04.03    2  
 13 Alison Piper              10 Vikings              1:02.66    1:04.74    2  
 
Event 28  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nadine Lowey              11 Woden                     NT      40.09    2  
  2 Alexandra Ashley          11 Burley Griffin            NT      41.72    2  
  3 Shannon Nutt              11 Telopea                   NT      42.74    2  
  4 Hayley Morris             11 Vikings                45.49      42.83    2  
  5 Genevieve Morris          11 Vikings                44.24      43.20    2  
  6 Milla Wolf                11 Vikings                49.02      45.34    2  
  7 Tahlia Cowan              11 Vikings                49.01      47.56    2  
  8 Kaela McGuire             11 Vikings                45.17      48.95    2  
  9 Gabrielle Jackson         11 Queanbeyan                NT      58.92    2  
 
Event 28  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Katelyn Weller            12 Vikings                42.96      37.82    2  
  2 Meg Sokic                 12 Queanbeyan             51.39      39.51    2  
  2 Ashlin Hardiman           12 Ginninderra               NT      39.51    2  
  4 Lara Menegon              12 Canberra               47.11      39.77    2  
  5 Ceillagh Svensson         12 Vikings                43.70      40.32    2  
  6 Adelaide Nye              12 Queanbeyan                NT      40.40    2  
  7 Isabella Marshall         12 Crookwell              41.95      41.30    2  
  8 Taylor Carty              12 Canberra                  NT      46.54    2  
  9 Emily Ryan                12 Goulburn                  NT      51.04    2  
 10 Mikayla Johnston          12 Cootamundra          1:22.85      54.72    2  
 
Event 28  Women 13 & Over 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moira Mcloughlin          13 Canberra               42.21      41.54    2  
  2 Alison Rose               15 Goulburn                  NT      42.53    2  
  3 Romy Turner               14 Canberra               47.84      43.93    2  
  4 Annie Brill               13 Vikings                53.10      48.47    2  
 
Event 28  Boys 8 & Under 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Skinny Gavel               8 Cruiz                1:09.78    1:08.00    2  
  2 Joshua Cox                 8 Vikings              1:14.45    1:11.20    2  
  3 Nicholas Barclay           8 Vikings              1:23.64    1:12.39    2  
  4 Lachlan Savage             7 Vikings              1:09.66    1:13.45    2  
 
Event 28  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bradley Tuck               9 Ginninderra            53.41      48.77    2  
  2 Patrick Brill              9 Vikings              1:12.85    1:03.21    2  
  3 Alexander Ademeitis        9 Goulburn                  NT    1:07.69    2  
 
Event 28  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callum Burns              10 Ginninderra          1:01.78      55.08    2  
 
Event 28  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dylan Weir                11 Vikings                48.18      38.84    2  
  2 Oscar Lenton              11 Canberra                  NT      42.24    2  
  3 Daniel Cherepinskiy       11 Ginninderra            50.28      46.36    2  
  4 Nicholas Lawlis           11 Telopea                   NT      47.91    2  
  5 Jason Bird                11 Ginninderra            49.35      52.69    2  
 
Event 28  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caleb Whiteley            12 Ginninderra            43.39      37.87    2  
  2 Travis Elliott            12 Queanbeyan             46.83      46.04    2  
 
Event 28  Men 13 & Over 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 James Copelin             15 Vikings                   NT      32.53    2  
  2 Kurt Michl                13 Queanbeyan                NT      34.57    2  
  3 Harvey Keown              13 Burley Griffin         48.46      45.20    2  
 
Event 29  Girls 8 & Under 50 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keely Small                8 Woden                     NT      46.03    2  
  2 Brooke Gilroy              8 Vikings                49.91      48.54    2  
 
Event 29  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bianca Cowan               9 Vikings                49.15      53.47    2  
 
Event 29  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emily French              12 Cruiz                  38.02      38.04    2  
 
Event 29  Women 13 & Over 50 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Katie Gillingham          13 Vikings                37.77      37.58    2  
  2 Jessica Ralph             13 Goulburn               38.40      38.87    2  
  3 Hollie Wells              13 Goulburn               38.12      39.73    2  
  4 Kayla Fulmer              14 Wagga Wagga            38.08      41.63    2  
 
Event 30  Girls 8 & Under 100 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma Wright                8 Vikings                   NT    2:06.20    2  
  2 Georgina Guilfoyle         8 Queanbeyan                NT    2:11.14    2  
  3 Emilie Marceau             8 Cruiz                     NT    2:22.47    2  
 
Event 30  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexie Boulton             9 Woden                     NT    1:54.72    2  
  2 Alexis Cross               9 Vikings              2:08.77    1:56.80    2  
  3 Rachel Crawford            9 Burley Griffin            NT    1:57.52    2  
  4 Ellen Thurlow              9 Woden                2:11.34    2:01.47    2  
 
Event 30  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lauren Elliott            10 Queanbeyan           2:03.06    1:54.37    2  
  2 Claire Bousfield          10 Young                2:09.85    1:56.39    2  
  3 Abigail Aparicio          10 Woden                     NT    1:57.17    2  
  4 Niamh Collett             10 Ginninderra          2:02.88    2:03.27    2  
  5 Tara Ironside             10 Vikings              2:05.72    2:05.72    2  
  6 Charlotte Garner          10 Queanbeyan                NT    2:08.19    2  
  7 Millicent Nye             10 Queanbeyan                NT    2:10.07    2  
 
Event 30  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nadine Lowey              11 Woden                     NT    1:41.98    2  
  2 Emma McIntosh             11 Vikings              1:51.71    1:48.27    2  
  3 Rea Braun                 11 Queanbeyan                NT    1:59.27    2  
 
Event 30  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Evie McNee                12 Ginninderra          1:46.28    1:32.67    2  
  2 Dilla Suhadji             12 Queanbeyan                NT    1:40.99    2  
  3 Taylor Schuler            12 Queanbeyan                NT    1:46.14    2  
  4 Taylor Carty              12 Canberra                  NT    1:46.68    2  
  5 Shannon Pritchard         12 Woden                     NT    2:02.61    2  
 
Event 30  Women 13 & Over 100 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heather Brown             13 Burley Griffin            NT    1:48.46    2  
 
Event 30  Boys 9 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tom Quinn                  9 Queanbeyan                NT    2:08.91    2  
 
Event 30  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacob Schuler             10 Queanbeyan                NT    1:53.08    2  
  2 Connor McGuirk            10 Queanbeyan                NT    1:59.46    2  
  3 Callum Burns              10 Ginninderra          2:30.97    2:03.58    2  
  4 Nicholas White            10 Junee                2:20.67    2:14.00    2  
 
Event 30  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Michael Williams          11 Ginninderra               NT    2:00.80    2  
  2 Christopher Pianca        11 Telopea                   NT    2:02.59    2  
 
Event 30  Men 13 & Over 100 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tyler Brown               13 Burley Griffin            NT    1:32.06    2  
  2 Kurt Michl                13 Queanbeyan                NT    1:32.32    2  
  3 Eric Brown                13 Burley Griffin            NT    1:49.76    2  
 
Event 31  Girls 8 & Under 100 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keely Small                8 Woden                     NT    1:54.37    2  
 
Event 31  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Annika Svensson           12 Vikings              1:37.76    1:41.10    2  
 
Event 31  Women 13 & Over 100 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lauren Abraham            13 Canberra             1:40.11    1:29.50    2  
  2 Haley Jedrzejek           13 Canberra             1:37.98    1:42.27    2  
 
Event 31  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jack Donnelly             10 Ginninderra          1:58.82    1:58.77    2  
 
Event 31  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dominik Turner            11 Yass                 1:49.89    1:48.84    2  
 
Event 31  Men 13 & Over 100 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luis Alarcon              13 Vikings              1:30.92    1:30.83    2  
  2 Brandon Carney            15 Woden                1:36.05    1:35.55    2  
 
Event 32  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Breana Gilroy             10 Vikings              3:35.71    3:42.31    2  
 
Event 32  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Katelyn Weller            12 Vikings                   NT    3:27.27    2  
 
Event 32  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackson Savage            11 Vikings                   NT    2:56.15    2  
 
Event 32  Men 13 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamish Wise               19 Woden                     NT    2:20.68    2  
 
Event 33  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bella White                8 Queanbeyan                NT    1:44.57    2  
  2 Pyper Thornberry           7 Ginninderra               NT    1:53.22    2  
 
Event 33  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexis Cross               9 Vikings                   NT    1:31.75    2  
  2 Andrea Forshaw             9 Vikings                   NT    1:34.43    2  
  3 Ellen Thurlow              9 Woden                     NT    1:35.98    2  
  4 Sarah Purcell              9 Vikings                   NT    1:38.15    2  
  5 Emma Lucic                 9 Queanbeyan           2:08.37    1:54.31    2  
  6 Emily Clay                 9 Ginninderra               NT    2:01.62    2  
 
Event 33  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caitlin Manning           10 Vikings              1:59.63    1:26.92    2  
  2 Amy Sokic                 10 Queanbeyan                NT    1:27.65    2  
  3 Adele Burke               10 Burley Griffin            NT    1:31.44    2  
  4 Jasmine Allday            10 Ginninderra               NT    1:31.50    2  
  5 Stephanie McGoldrick      10 Vikings              1:34.64    1:31.93    2  
  6 Laura Sutton              10 Canberra                  NT    1:33.00    2  
  7 Tara Ironside             10 Vikings              1:44.81    1:33.50    2  
  8 Charlotte White           10 Queanbeyan                NT    1:35.81    2  
  9 Lauren Elliott            10 Queanbeyan           1:35.08    1:41.77    2  
 10 Abigail Aparicio          10 Woden                     NT    1:44.27    2  
 11 Charlotte Garner          10 Queanbeyan                NT    1:51.75    2  
 12 Alison Piper              10 Vikings                   NT    1:55.51    2  
 13 Claudia Guilfoyle         10 Queanbeyan                NT    2:00.54    2  
 
Event 33  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maddie Quinn              11 Queanbeyan           1:26.11    1:18.45    2  
  2 Montana Thornberry        11 Ginninderra          1:26.34    1:18.70    2  
  3 Genevieve Morris          11 Vikings              1:23.89    1:23.59    2  
  4 Milla Wolf                11 Vikings              1:29.40    1:24.93    2  
  5 Hayley Morris             11 Vikings              1:25.26    1:25.95    2  
  6 Emma McIntosh             11 Vikings              1:33.35    1:29.17    2  
  7 Kaela McGuire             11 Vikings              1:24.11    1:32.45    2  
  8 Naomi Molineux            11 Queanbeyan                NT    1:51.81    2  
 
Event 33  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma Miller               12 Burley Griffin       1:24.30    1:15.94    2  
  2 Meg Sokic                 12 Queanbeyan                NT    1:19.77    2  
  3 Brooke Hughes             12 Queanbeyan                NT    1:19.93    2  
  4 Kelsie Savage             12 Young                1:20.78    1:20.10    2  
  5 Ceillagh Svensson         12 Vikings              1:20.44    1:22.30    2  
  6 Adelaide Nye              12 Queanbeyan                NT    1:22.55    2  
  7 Ashlin Hardiman           12 Ginninderra          1:27.42    1:23.51    2  
  8 Dilla Suhadji             12 Queanbeyan                NT    1:23.80    2  
  9 Eilish Tuohy              12 Woden                     NT    1:28.63    2  
 10 Emily Ryan                12 Goulburn                  NT    1:30.53    2  
 11 Mikayla Johnston          12 Cootamundra          2:00.68    1:33.29    2  
 
Event 33  Women 13 & Over 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Romy Turner               14 Canberra             1:26.47    1:14.28    2  
  2 Hollie Wells              13 Goulburn             1:16.43    1:16.27    2  
  3 Katie Gillingham          13 Vikings              1:18.05    1:16.70    2  
  4 Moira Mcloughlin          13 Canberra             1:19.60    1:16.79    2  
  5 Alison Rose               15 Goulburn                  NT    1:17.58    2  
  6 Hayley Manning            15 Vikings              1:21.40    1:20.93    2  
  7 Elsie Cole                13 Ginninderra               NT    1:22.45    2  
  8 Heather Brown             13 Burley Griffin            NT    1:24.14    2  
 
Event 33  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Skinny Gavel               8 Cruiz                     NT    1:51.21    2  
  2 Lachlan Savage             7 Vikings                   NT    1:54.87    2  
  3 Jayden Ralph               8 Goulburn                  NT    2:26.54    2  
 
Event 33  Boys 9 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joshua Brennan             9 Telopea                   NT    1:34.53    2  
  2 Bradley Tuck               9 Ginninderra               NT    1:36.33    2  
  3 Tom Quinn                  9 Queanbeyan                NT    1:38.55    2  
  4 Alexander Ademeitis        9 Goulburn                  NT    1:59.60    2  
 
Event 33  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tyler Beecher             10 Canberra                  NT    1:35.64    2  
  2 Connor McGuirk            10 Queanbeyan                NT    1:49.93    2  
 
Event 33  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oscar Lenton              11 Canberra                  NT    1:19.85    2  
  2 Nicholas Lawlis           11 Telopea                   NT    1:22.23    2  
  3 Christopher Pianca        11 Telopea                   NT    1:23.05    2  
  4 Jason Bird                11 Ginninderra               NT    1:36.14    2  
 
Event 33  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolya Cook                12 Burley Griffin            NT    1:17.53    2  
  2 Travis Elliott            12 Queanbeyan           1:31.77    1:26.49    2  
 
Event 33  Men 13 & Over 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kurt Michl                13 Queanbeyan                NT    1:13.73    2  
  2 Brandon Carney            15 Woden                1:20.71    1:15.47    2  
  3 Daniel Pelkowitz          13 Ginninderra          1:22.42    1:17.75    2  
  4 Eric Brown                13 Burley Griffin            NT    1:17.77    2  
  5 Tyler Brown               13 Burley Griffin            NT    1:27.00    2  
 
Event 34  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexie Boulton             9 Woden                     NT    1:37.86    2  
 
Event 34  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eske Gavel                10 Cruiz                1:28.92    1:31.13    2  
 
Event 34  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rea Braun                 11 Queanbeyan                NT    1:51.59    2  
 
Event 34  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chelsea Stewart           12 Ginninderra          1:17.42    1:13.19    2  
  2 Molly Turnbull            12 Vikings              1:13.65    1:14.49    2  
  3 Chloe Ironside            12 Vikings              1:15.88    1:14.90    2  
  4 Emily French              12 Cruiz                1:18.54    1:16.50    2  
  5 Esther Hampton            12 Junee                1:19.61    1:17.10    2  
 
Event 34  Women 13 & Over 100 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haley Jedrzejek           13 Canberra             1:14.13    1:12.19    2  
  2 Jessica Ralph             13 Goulburn             1:12.76    1:15.01    2  
  3 Kayla Fulmer              14 Wagga Wagga          1:13.17    1:15.43    2  
 
Event 34  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dominik Turner            11 Yass                 1:20.40    1:21.73    2  
  2 Jarrod Barber             11 Telopea              1:23.37    1:24.29    2  
 
Event 34  Men 13 & Over 100 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luis Alarcon              13 Vikings              1:09.77    1:10.17    2