ACT Short Course Championships                         
                           24 & 25 July, 2010 - AIS                            
                                 Results by event                                   
 
Event 1  Boys Open 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hugo Morris               15 Woden                3:58.42    4:12.35  
  2 Dylan Appelqvist          18 Woden                4:05.21    4:12.78  
  3 Oliver Bourne             16 Canberra             4:12.68    4:13.75  
  4 Ben Wise                  21 Woden                4:09.34    4:22.21  
  5 Nicholas Rispoli          15 Lane Cove            4:16.09    4:24.79  
  6 Jacob Riordan             15 Coast & Valley       4:42.54    4:35.59  
  7 Kristofor Tengstrom       13 Canberra             4:36.56    4:36.21  
  8 Alexander Ryan            13 Telopea              4:39.04    4:36.95  
  9 Liam Barber               13 Telopea              4:40.38    4:42.25  
 10 Sam Russo                 14 Swimland             4:42.69    4:45.15  
 11 Tom Bingley               15 Canberra             4:39.44    4:47.23  
 12 Oliver DiPietro           13 Coast & Valley       4:51.54    4:50.34  
 13 Jordan Welch              13 Ginninderra          4:44.18    4:52.72  
 
Event 2  Girls Open 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Traficante        18 Telopea              4:22.11    4:28.37  
  2 Stephanie Wise            15 Woden                4:30.28    4:28.66  
  3 Ashleigh Streatfield      16 Vikings              4:34.30    4:37.15  
  4 Nellie Metcalfe           15 Canberra             4:39.24    4:39.52  
  5 Rebecca Booth             14 Abbotsleigh          4:54.25    4:40.42  
  6 Rachel Brown              13 Canberra             4:46.25    4:44.60  
  7 Annie Bygrave             14 Lane Cove            4:46.49    4:46.34  
  8 Sarah Green               15 Gosford RSL          4:45.34    4:50.92  
  9 Meg Bourne                14 Canberra             4:54.71    4:51.52  
 10 Lauren O'Doherty          14 Lane Cove            4:48.40    4:52.83  
 11 Rachel Thompson           16 Abbotsleigh          4:52.27    4:55.57  
 12 Jessica Hood              16 Woden                5:02.32    4:56.69  
 13 Gina Sacilotto            21 Lane Cove            4:44.07    4:58.16  
 14 Zoe Lysaght               12 Abbotsleigh          5:01.50    5:01.40  
 15 Ashleigh Cockburn         11 Canberra             5:03.96    5:06.49  
 
Event 3  Boys 10 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blair Stone               10 Coast & Valley       3:10.50    3:14.27  
 
Event 4  Girls 10 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Cross             10 Vikings              2:51.90    2:47.92  
  2 Cassidy Matterson         10 Coast & Valley       2:55.34    2:50.66  
  3 Kobi Kiraly               10 Woden                2:54.21    2:55.10  
  4 Macy Callaghan             9 Coast & Valley       3:01.94    2:55.57  
  5 Abbey Webb                 9 Vikings              3:16.18    3:13.12  
  6 Andrea Forshaw             9 Vikings              3:25.30    3:18.94  
 
Event 5  Boys 11-12 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nathan de Meillon         12 Vikings              2:41.01    2:39.37  
  2 Elijah Gatica             12 Woden                2:40.93    2:39.80  
  3 Christian Bentley         12 Coast & Valley       2:47.08    2:40.83  
  4 Jackson Savage            12 Vikings              2:45.09    2:40.98  
  5 Joshua Blackshaw          11 Coast & Valley       2:49.79    2:42.52  
  6 Lachlan Webb              11 Vikings              2:47.99    2:44.86  
  7 Dylan Weir                11 Vikings              2:54.02    2:47.08  
  8 Nathan Huynh              12 Swimland             2:53.29    2:47.97  
  9 Blake Armson              11 Coast & Valley       2:54.36    2:57.88  
 
Event 6  Girls 11-12 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebekah McCoy             12 Vikings              2:33.89    2:34.11  
  2 Tizana Fiorese            12 Vikings              2:40.22    2:39.15  
  3 Chelsea Stewart           12 Ginninderra          2:42.46    2:40.89  
  4 Isabella Marinelli        12 Woden                2:42.48    2:41.84  
  5 Holly Meadows-Blundell    12 Cootamundra          2:40.70    2:42.29  
  6 Ameila Johnson            12 Coast & Valley       2:41.87    2:42.97  
  7 Emma Gillingham           11 Vikings              2:45.51    2:43.47  
  8 Li-Ling Kam               12 Aquaburn             2:42.72    2:44.02  
  9 Lily Hoang                11 Knox Pymble          2:47.82    2:44.82  
 10 Clare Robertson           11 Knox Pymble          2:52.03    2:46.16  
 11 Zoe Lysaght               12 Abbotsleigh          2:48.79    2:47.10  
 12 Kiesha Bovill             11 Coast & Valley       2:55.33    2:48.98  
 13 Erin Boon                 12 Coast & Valley       2:46.98    2:50.29  
 14 Kailey Jack               11 Coast & Valley       2:55.78    2:51.78  
 15 Amber Can                 12 Coast & Valley       2:55.33    2:51.97  
 16 Alexa Browne              11 Ravenswood           2:52.02    2:52.66  
 17 Sasha Novak               12 Coast & Valley       2:53.18    2:53.93  
 18 Astrid Barta              12 Canberra             2:55.50    2:54.75  
 19 Gabrielle Scarth-Johnson  11 Vikings              2:52.80    2:56.72  
 
Event 7  Boys 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sean Maloney              14 Woden                2:15.15    2:15.94  
  2 Sam McKeown-Paterson      14 Gosford RSL          2:15.34    2:16.24  
  3 Thomas Ramsay             14 Ginninderra          2:22.94    2:22.62  
  4 Alexander Ryan            13 Telopea              2:24.90    2:24.64  
  5 Jacob Cerniauskas         13 Coast & Valley       2:29.02    2:29.38  
  6 Jordan Welch              13 Ginninderra          2:37.67    2:29.60  
  7 Jack Nix                  13 Tumut                2:31.42    2:31.58  
  8 Liam Barber               13 Telopea              2:32.21    2:32.08  
  9 Sam Russo                 14 Swimland             2:36.71    2:34.04  
 10 Joseph Hilsberg           13 Knox Pymble          2:37.71    2:34.40  
 11 Oliver DiPietro           13 Coast & Valley       2:37.31    2:37.05  
 12 Matthew Pender            13 Coast & Valley       2:36.42    2:40.22  
 13 Luis Alarcon              13 Vikings              2:43.63    2:42.84  
 
Event 8  Girls 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 13 Telopea              2:29.25    2:31.29  
  2 Sheina Low                13 Abbotsleigh          2:43.47    2:34.10  
  3 Kiani Fukui               13 SS Sea Devils        2:31.04    2:34.27  
  4 Kaitlyn Pejkovic          14 Abbotsleigh          2:45.06    2:34.37  
  5 Natasha Kosev             14 Ginninderra          2:35.73    2:35.69  
  6 Chloe Blumentals          14 Ravenswood           2:36.79    2:35.93  
  7 Bonnie Zhang              13 Canberra             2:41.02    2:37.09  
  8 Beth Spragg               14 Wagga Wagga          2:35.03    2:38.81  
  9 Paula Rusanov             14 Telopea              2:37.94    2:40.05  
 10 Tegan Flint               14 Coast & Valley       2:42.12    2:42.27  
 11 Jessica Hunter            13 Ravenswood           2:43.34    2:42.74  
 12 Amy Baker                 14 Knox Pymble          2:46.09    2:44.65  
 13 Tarni Miller              13 Canberra             2:43.82    2:44.87  
 14 Emma Harris               13 Woden                2:39.04    2:45.64  
 15 Ashleigh Upton            13 Ravenswood           2:45.80    2:47.28  
 16 Ruby Rooke                13 Coast & Valley       2:46.53    2:52.56  
 17 Haley Jedrzejek           13 Canberra             2:50.93    2:56.96  
 
Event 9  Boys 15 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hugo Morris               15 Woden                2:06.70    2:06.63  
  2 Ciaran Plenty             18 Telopea              2:10.38    2:09.93  
  3 Benjamin McDermott        16 Trinity Grammar      2:13.15    2:12.23  
  4 Peter Bennett             18 CRUIZ                2:08.33    2:12.67  
  5 Ryan Hore                 15 Vikings              2:07.40    2:13.00  
  6 William Pulley            15 Queanbeyan           2:13.62    2:13.30  
  7 Victor Lucas              16 UNSW UniSwim         2:14.73    2:15.53  
  8 Dylan Appelqvist          18 Woden                2:12.92    2:16.77  
  9 Patrick Hudson            17 Woden                2:18.15    2:18.06  
 10 Nathan Seddon             15 Woden                2:21.04    2:21.88  
 11 Kade Howitt               15 Burley Griffin       2:20.62    2:22.13  
 12 James Stanwell            16 Knox Pymble          2:23.72    2:22.17  
 13 James Dowden              16 Burley Griffin       2:24.62    2:23.51  
 14 Jamie Pender              17 Coast & Valley       2:20.31    2:25.89  
 15 Steven Boon               17 Coast & Valley       2:30.49    2:28.17  
 16 Alex Ramsay               16 Ginninderra          2:24.83    2:28.56  
 
Event 10  Girls 15 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Streatfield      16 Vikings              2:25.06    2:26.31  
  2 Jenna Rose Gold           16 Abbotsleigh          2:27.50    2:26.44  
  3 Rebecca Stone             15 Coast & Valley       2:26.23    2:31.31  
  4 Sarah Green               15 Gosford RSL          2:32.83    2:34.78  
  5 Samantha Marceddo         16 Ginninderra          2:29.25    2:35.49  
  6 Jessica Traficante        18 Telopea              2:26.38    2:37.57  
  7 Caitlyn Radcliffe         15 Ginninderra          2:34.11    2:37.82  
  8 Jessica Hood              16 Woden                2:36.75    2:37.96  
  9 Rachel Thompson           16 Abbotsleigh          2:37.93    2:45.79  
 10 Chelsea Brodie            15 Vikings              2:43.97    2:46.40  
 11 Amanda Tully              19 KPD                  2:32.37    2:47.13  
 
Event 11  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samuel Ritchens           12 Lane Cove            1:05.20      59.56  
  2 Riley Albrecht            12 Ginninderra            59.87    1:00.12  
  3 Tom Hicks                 12 Coast & Valley       1:03.76    1:03.67  
  4 Nathan de Meillon         12 Vikings              1:05.79    1:05.16  
  5 Nathan Huynh              12 Swimland             1:06.58    1:07.22  
  6 Matthew Sutton            12 Lane Cove            1:08.31    1:07.90  
  7 Elijah Gatica             12 Woden                1:05.73    1:08.01  
  8 Tyler Jones               12 Coast & Valley       1:08.59    1:08.20  
  9 Christian Bentley         12 Coast & Valley       1:07.14    1:08.49  
 10 Jackson Savage            12 Vikings              1:06.72    1:08.61  
 11 Nicholas Sonntag          12 Coast & Valley       1:07.81    1:10.18  
 
Event 12  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Courtney Booth            12 Abbotsleigh          1:05.46    1:03.37  
  2 Megan Burgess             12 Coast & Valley       1:05.19    1:04.41  
  3 Rebekah McCoy             12 Vikings              1:04.74    1:05.18  
  4 Holly Meadows-Blundell    12 Cootamundra          1:05.67    1:05.85  
  5 Zoe Lysaght               12 Abbotsleigh          1:06.39    1:06.34  
  6 Paige Patmore             12 Menai                1:06.21    1:06.68  
  7 Chelsea Stewart           12 Ginninderra          1:06.19    1:06.84  
  8 Tizana Fiorese            12 Vikings              1:07.58    1:07.29  
  9 Ameila Johnson            12 Coast & Valley       1:06.44    1:07.97  
 10 Ashley Groch              12 Canberra             1:07.60    1:09.06  
 11 Isabella Marinelli        12 Woden                1:08.50    1:09.65  
 12 Alexandra Riordan         12 Coast & Valley       1:08.55    1:09.90  
 12 Li-Ling Kam               12 Aquaburn             1:09.01    1:09.90  
 14 Isobel Regan              12 Abbotsleigh          1:11.30    1:10.45  
 15 Astrid Barta              12 Canberra             1:10.35    1:10.67  
 16 Lara Menegon              12 Canberra             1:10.46    1:11.37  
 17 Bethany Poyser            12 Woden                1:11.07    1:11.81  
 18 Jessica Laudenbach        12 Vikings              1:10.90    1:12.86  
 19 Ashleigh Jones            12 Vikings              1:11.21    1:13.28  
 
Event 13  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            13 Telopea                59.47      57.33  
  2 Mark Sahin                13 Aquaburn               58.72      58.38  
  3 Jacob Cerniauskas         13 Coast & Valley         59.34      59.74  
  4 Oliver DiPietro           13 Coast & Valley       1:00.94    1:02.47  
  5 Callum Mackay             13 Knox Pymble          1:04.96    1:02.53  
  6 Jordan Welch              13 Ginninderra          1:03.80    1:02.55  
  7 Ayrton Kiraly             13 Woden                1:02.76    1:02.56  
  8 Joseph Hilsberg           13 Knox Pymble          1:03.45    1:03.12  
  9 Kristofor Tengstrom       13 Canberra             1:04.06    1:03.17  
 10 Liam Barber               13 Telopea              1:04.20    1:03.21  
 11 Matthew Pender            13 Coast & Valley       1:04.83    1:04.45  
 12 Andrew Spoor              13 Aquaburn             1:04.07    1:04.48  
 13 Luis Alarcon              13 Vikings              1:06.07    1:05.88  
 14 Luke Reinhard             13 Coast & Valley       1:06.95    1:06.42  
 
Event 14  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 13 Telopea                58.20      59.20  
  2 Bonnie Zhang              13 Canberra             1:01.45    1:00.48  
  3 Madeleine Munns           13 Terrey Hills         1:05.05    1:04.27  
  4 Anika Buckley             13 Queanbeyan           1:03.92    1:05.45  
  5 Jessica Hunter            13 Ravenswood           1:03.84    1:06.82  
  6 Jia Qi Chung              13 Lane Cove            1:07.98    1:07.54  
  7 Keely O'Brien             13 Woden                1:07.60    1:07.65  
  8 Demi Merchant             13 Coast & Valley       1:08.58    1:07.78  
  9 Emma Harris               13 Woden                1:09.25    1:08.59  
 10 Eliza Tetley              13 Vikings              1:08.73    1:08.87  
 11 Shae Aubrey               13 Coast & Valley       1:08.93    1:09.52  
 12 Sarah Hobby               13 Coast & Valley       1:09.82    1:10.23  
 13 Haley Jedrzejek           13 Canberra             1:09.45    1:10.24  
 14 Ashleigh Upton            13 Ravenswood           1:06.17    1:10.48  
 15 Ruby Rooke                13 Coast & Valley       1:06.99    1:11.60  
 
Event 15  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sean Maloney              14 Woden                  54.49      55.25  
  2 Sam McKeown-Paterson      14 Gosford RSL            59.61      58.83  
  3 Husain Gholami            14 UNSW UniSwim         1:00.61    1:00.40  
  4 Tait Immer                14 Ulladulla              59.45    1:01.18  
  5 Sam Russo                 14 Swimland             1:00.31    1:01.24  
  6 Ryan Dwyer                14 Menai                1:04.60    1:02.10  
  7 Tomas Muller              14 Ginninderra          1:02.80    1:02.38  
 
Event 16  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Booth             14 Abbotsleigh          1:01.14      59.99  
  2 Kaitlyn Pejkovic          14 Abbotsleigh          1:02.19    1:00.97  
  3 Beth Spragg               14 Wagga Wagga          1:02.40    1:02.11  
  4 Annie Bygrave             14 Lane Cove            1:01.97    1:03.29  
  5 Melva Yiu                 14 Aquaburn             1:03.63    1:03.34  
  6 Paula Rusanov             14 Telopea              1:05.80    1:03.85  
  7 Lauren O'Doherty          14 Lane Cove            1:04.35    1:04.19  
  8 Natasha Kosev             14 Ginninderra          1:04.86    1:04.24  
  9 Chloe Blumentals          14 Ravenswood           1:02.42    1:04.83  
 10 Marama Bovoro             14 Menai                1:06.57    1:05.72  
 11 Amy Baker                 14 Knox Pymble          1:08.45    1:06.63  
 12 Millie Drummond           14 Woden                1:07.20    1:07.00  
 13 Lily Johnson              14 Coast & Valley       1:05.53    1:07.43  
 14 Tegan Flint               14 Coast & Valley       1:05.93    1:07.44  
 15 Aisha Collins             14 Canberra             1:07.28    1:08.05  
 16 Meg Bourne                14 Canberra             1:06.89    1:08.27  
 17 Morgan Nicholls           14 Ravenswood           1:08.75    1:09.66  
 
Event 17  Boys 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hugo Morris               15 Woden                  51.20      51.48  
  2 Luke Hinchcliffe          23 CRUIZ                  51.91      51.61  
  3 Ciaran Plenty             18 Telopea                52.19      52.33  
  4 Jordan Hamilton           17 Ginninderra            57.19      54.26  
  5 Victor Lucas              16 UNSW UniSwim           53.93      54.46  
  6 Peter Bennett             18 CRUIZ                  56.10      54.75  
  7 John Warmenhoven          22 Canberra               54.59      54.79  
  8 Alexander Perry           16 Knox Pymble            55.05      54.88  
  9 Randall Barry             16 Telopea                55.17      54.99  
 10 Lachlan Mackay            15 Knox Pymble            55.09      55.27  
 11 James Stanwell            16 Knox Pymble            56.59      55.51  
 12 William Pulley            15 Queanbeyan             54.90      55.65  
 13 Ben Wise                  21 Woden                  54.91      55.72  
 14 Nicholas Rispoli          15 Lane Cove              54.01      55.82  
 15 Henry Collie              16 Wagga Wagga            56.83      57.17  
 16 Mitchell Nemec            18 Telopea                57.75      57.39  
 17 Dylan Appelqvist          18 Woden                  54.98      57.52  
 18 Scott Pietriche           21 Lane Cove              59.19      57.83  
 19 Tyson Baker               15 Lane Cove            1:00.37      58.16  
 20 Nathan Seddon             15 Woden                  57.08      58.19  
 21 Jamie Pender              17 Coast & Valley         56.82      58.41  
 22 Patrick Hudson            17 Woden                  57.13      58.81  
 23 Scott Featherstone        15 Menai                1:00.82      59.56  
 24 James Gibson              16 Canberra               59.98      59.62  
 25 James Dowden              16 Burley Griffin         59.61      59.72  
 26 Daniel Steemson           17 Vikings              1:00.07      59.84  
 27 Steven Boon               17 Coast & Valley       1:01.82    1:00.15  
 28 Kade Howitt               15 Burley Griffin         59.09    1:00.52  
 29 Taylor Hirst              15 Menai                1:00.51    1:00.71  
 30 Jacob Riordan             15 Coast & Valley       1:01.34    1:01.20  
 31 Tom Bingley               15 Canberra             1:00.46    1:02.55  
 
Event 18  Girls 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Victoria MacRae           16 Knox Pymble            59.26      59.11  
  2 Jenna Rose Gold           16 Abbotsleigh            58.73      59.32  
  3 Stephanie Wise            15 Woden                  59.66    1:00.75  
  4 Sarah Friend              17 Woden                1:01.37    1:01.38  
  5 Monique Bain              16 Lane Cove            1:01.50    1:01.81  
  6 Brook Morris-Beverstock   15 Menai                1:02.84    1:02.26  
  7 Ashlee Brew               15 Coast & Valley       1:03.43    1:02.35  
  8 Gina Sacilotto            21 Lane Cove            1:00.31    1:02.71  
  9 Taylah Rocteur            16 Coast & Valley       1:02.21    1:03.21  
 10 Monique Murphy            16 Vikings              1:00.23    1:03.37  
 11 Tori Chambers             16 Knox Pymble          1:04.00    1:03.68  
 12 Sarah Green               15 Gosford RSL          1:03.17    1:03.85  
 13 Rachel Thompson           16 Abbotsleigh          1:04.28    1:04.26  
 14 Charlotte Westheafer      15 Abbotsleigh          1:07.00    1:04.34  
 15 Caitlyn Radcliffe         15 Ginninderra          1:03.43    1:05.30  
 16 Nellie Metcalfe           15 Canberra             1:04.36    1:06.53  
 17 Amanda Tully              19 KPD                  1:04.33    1:07.69  
 18 Chelsea Brodie            15 Vikings              1:07.48    1:10.13  
 
Event 19  Boys 10 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ciaran Loh                10 Ascham Aquatics        31.88      31.69  
  2 Benjamin Shariat          10 Knox Pymble            33.77      33.34  
  3 Tristan Brooker           10 Coast & Valley         33.49      33.79  
  4 Blair Stone               10 Coast & Valley         33.08      33.81  
  5 Harrison Webster          10 Woden                  34.20      34.20  
  6 Xavier Pearson            10 Telopea                35.58      34.46  
  7 Benjamin Yates            10 Coast & Valley         35.02      34.84  
  8 Elijah Fraser             10 Woden                  36.82      35.01  
  9 Jackson Groves            10 Canberra               36.22      35.71  
 10 Michael Fitzgerald        10 Coast & Valley         36.82      36.65  
 11 Aiden Robertson            9 Knox Pymble            37.65      37.18  
 12 Reece Bereveskos          10 Menai                  36.13      37.53  
 13 Callum Perryman            8 Menai                  39.11      37.82  
 14 Liam Coleman               9 Menai                  39.39      38.61  
 -- Garry Koshnitsky           8 Macarthur Indoor       37.83         DQ  
 
Event 20  Girls 10 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cassidy Matterson         10 Coast & Valley         31.59      31.23  
  2 Georgia Thomas Kane       10 Ravenswood             33.30      31.98  
  3 Rebecca Cross             10 Vikings                33.87      32.71  
  4 Jaz McCabe                10 Coast & Valley         32.61      32.97  
  5 Breana Gilroy             10 Vikings                32.06      32.99  
  6 Ashleigh Power            10 Coast & Valley         33.88      33.14  
  7 Macy Callaghan             9 Coast & Valley         33.31      33.21  
  8 Amelia Laudenbach         10 Vikings                34.30      33.83  
  9 Kobi Kiraly               10 Woden                  32.24      34.03  
 10 Natasha Ramsden            9 Terrey Hills           33.45      34.08  
 11 Taylah Bacon              10 Vikings                35.08      34.14  
 11 Amy Sokic                 10 Queanbeyan             34.68      34.14  
 13 Abbey Webb                 9 Vikings                34.02      34.19  
 14 Claudia Frykberg          10 Ascham Aquatics        33.66      34.22  
 15 Jordyn Bush               10 Coast & Valley         34.41      34.27  
 16 Eloise Riley               9 Knox Pymble            35.79      34.33  
 17 Kaitlin McDermott          9 Menai                  36.73      35.00  
 18 Samantha Robinson         10 Knox Pymble            35.67      35.37  
 19 Tahire Wijetilaka         10 Knox Pymble            36.91      35.43  
 20 Monique Gomez             10 Abbotsleigh            36.68      35.48  
 21 Jemima Fitzgerald          9 Knox Pymble            38.30      35.80  
 22 Andrea Forshaw             9 Vikings                34.99      35.81  
 23 Lauren Elliott            10 Queanbeyan             35.67      35.83  
 24 Isabella Miro             10 Menai                  36.51      36.60  
 24 Laura Reinhard            10 Novocastrian           35.68      36.60  
 26 Meg Baldwin               10 Abbotsleigh            36.19      36.98  
 27 Madeleine Gallagher        9 Knox Pymble            37.41      37.69  
 28 J'Aime McGuire             9 Vikings                39.12      37.94  
 29 Phoebe Ross                9 Woden                  38.11      38.68  
 30 Janya Koshnitsky           9 Macarthur Indoor       38.56      38.98  
 
Event 21  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Webb              11 Vikings              1:15.42    1:14.07  
  2 James Hanson              11 Telopea              1:16.52    1:16.78  
  3 Dylan Weir                11 Vikings              1:21.63    1:19.54  
  4 Harry Loader              11 Coast & Valley       1:24.60    1:21.72  
  5 Joshua Waugh              11 Canberra             1:28.95    1:25.75  
  6 Kieran Howell             11 Woden                1:25.14    1:26.64  
  7 Jarrod Barber             11 Telopea              1:28.33    1:28.37  
 -- Blake Armson              11 Coast & Valley       1:25.61         DQ  
 
Event 22  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emma Gillingham           11 Vikings              1:12.53    1:12.79  
  2 Lily Hoang                11 Knox Pymble          1:16.30    1:15.12  
  3 Kiesha Bovill             11 Coast & Valley       1:14.63    1:16.85  
  4 Olivia Bygrave            11 Lane Cove            1:22.76    1:19.27  
  5 Kristen Sales             11 Ascham Aquatics      1:19.58    1:19.98  
  6 Gabrielle Scarth-Johnson  11 Vikings              1:24.23    1:25.05  
  7 Montana Thornberry        11 Ginninderra          1:29.40    1:25.14  
  8 Kailey Jack               11 Coast & Valley       1:23.66    1:25.51  
 
Event 23  Boys 12 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Christian Bentley         12 Coast & Valley       2:37.59    2:34.93  
  2 Joshua Blackshaw          11 Coast & Valley       2:38.11    2:41.12  
  3 Jackson Savage            12 Vikings              2:43.12    2:41.48  
  4 Nathan Huynh              12 Swimland             2:48.11    2:47.20  
  5 Nicholas Sonntag          12 Coast & Valley       2:40.89    2:51.07  
  6 Nicholas Duell-Ferguson   11 Coast & Valley       2:53.35    2:55.08  
  7 Brendan Wright            12 Vikings              2:57.09    2:55.96  
 
Event 24  Girls 12 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paige Patmore             12 Menai                2:35.99    2:30.65  
  2 Rebekah McCoy             12 Vikings              2:31.35    2:31.10  
  3 Zoe Lysaght               12 Abbotsleigh          2:33.55    2:32.17  
  4 Megan Burgess             12 Coast & Valley       2:32.91    2:32.42  
  5 Holly Meadows-Blundell    12 Cootamundra          2:40.44    2:39.48  
  6 Ashleigh Cockburn         11 Canberra             2:39.43    2:41.70  
  7 Clare Robertson           11 Knox Pymble          2:38.63    2:41.74  
  8 Tizana Fiorese            12 Vikings              2:46.59    2:42.79  
  9 Amber Can                 12 Coast & Valley       2:45.45    2:42.85  
 10 Lara Menegon              12 Canberra             2:46.40    2:43.17  
 11 Jessica Laudenbach        12 Vikings              2:44.43    2:43.64  
 12 Erin Boon                 12 Coast & Valley       2:44.76    2:45.99  
 13 Alexandra Riordan         12 Coast & Valley       2:44.60    2:48.72  
 14 Gabrielle Scarth-Johnson  11 Vikings              2:52.66    2:48.90  
 15 Emma Gillingham           11 Vikings              2:52.99    2:50.84  
 16 Alexa Browne              11 Ravenswood           2:51.53    2:52.09  
 17 Hannah Cummins            12 Goulburn             2:59.19    2:53.59  
 18 Amber Chisholm            11 Coast & Valley       2:58.97    2:55.18  
 19 Chloe Ironside            12 Vikings              2:57.95    2:55.72  
 
Event 25  Boys 12 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hugo Morris               15 Woden                  26.57      27.41  
  2 Ben Wise                  21 Woden                  27.57      27.96  
  3 Ryan Hore                 15 Vikings                27.48      28.68  
  4 John Warmenhoven          22 Canberra               29.26      28.89  
  5 Jordan Hamilton           17 Ginninderra            29.27      28.95  
  6 Victor Lucas              16 UNSW UniSwim           28.70      28.99  
  7 Sean Maloney              14 Woden                  30.55      29.24  
  8 Lachlan Mackay            15 Knox Pymble            31.24      29.98  
  9 Alexander Ryan            13 Telopea                29.89      30.23  
 10 Huw Warmenhoven           16 Canberra               31.03      30.30  
 11 Dylan Appelqvist          18 Woden                  32.28      30.65  
 12 Nathan Seddon             15 Woden                  30.24      30.72  
 13 James Dowden              16 Burley Griffin         30.81      30.96  
 14 Alec Bruce                15 Ginninderra            32.42      30.99  
 15 Nicholas Rispoli          15 Lane Cove              30.43      31.10  
 16 Thomas Ramsay             14 Ginninderra            30.26      31.13  
 17 Ryan Dwyer                14 Menai                  33.15      32.39  
 18 Sam Russo                 14 Swimland               32.46      32.43  
 19 Daniel Steemson           17 Vikings                32.32      32.45  
 20 Samuel Ritchens           12 Lane Cove              34.22      33.00  
 21 Nathan de Meillon         12 Vikings                36.48      34.86  
 22 Christian Bentley         12 Coast & Valley         35.23      34.96  
 23 Nicholas Sonntag          12 Coast & Valley         35.72      35.03  
 24 Tyler Jones               12 Coast & Valley         35.81      35.85  
 25 Elijah Gatica             12 Woden                  36.84      39.28  
 -- Tim Halliday              20 Sydney Uni             25.45         DQ  
 
Event 26  Girls 12 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 13 Telopea                30.10      29.79  
  2 Victoria MacRae           16 Knox Pymble            30.56      30.70  
  3 Samantha Marceddo         16 Ginninderra            29.88      30.92  
  4 Sarah Friend              17 Woden                  31.22      31.26  
  5 Brook Morris-Beverstock   15 Menai                  31.97      31.77  
  6 Stephanie Wise            15 Woden                  31.64      31.94  
  7 Emily Gentle              16 Aquaburn               31.22      31.98  
  8 Madeleine Munns           13 Terrey Hills           32.80      32.32  
  9 Ashleigh Streatfield      16 Vikings                31.64      32.81  
 10 Melva Yiu                 14 Aquaburn               33.78      32.94  
 11 Megan Burgess             12 Coast & Valley         33.20      33.04  
 12 Natasha Kosev             14 Ginninderra            32.42      33.14  
 13 Bonnie Zhang              13 Canberra               33.32      33.44  
 14 Rachel Thompson           16 Abbotsleigh            34.08      33.45  
 15 Jessica Hunter            13 Ravenswood             33.40      33.56  
 16 Rebekah McCoy             12 Vikings                33.18      33.92  
 17 Zoe Lysaght               12 Abbotsleigh            34.49      34.18  
 18 Rachel Brown              13 Canberra               33.36      34.70  
 19 Haley Jedrzejek           13 Canberra               34.98      34.79  
 20 Chelsea Stewart           12 Ginninderra            36.24      34.93  
 21 Jessica Hood              16 Woden                  35.02      35.10  
 22 Shae Aubrey               13 Coast & Valley         34.41      35.23  
 23 Elysha Robinson           12 Terrey Hills           36.85      35.26  
 24 Nellie Metcalfe           15 Canberra               32.90      35.33  
 25 Millie Drummond           14 Woden                  35.51      36.40  
 26 Ameila Johnson            12 Coast & Valley         36.41      36.76  
 27 Lara Menegon              12 Canberra               37.22      37.13  
 28 Amber Can                 12 Coast & Valley         35.64      37.19  
 29 Demi Merchant             13 Coast & Valley         35.58      37.31  
 30 Astrid Barta              12 Canberra               37.14      37.43  
 31 Sarah Hobby               13 Coast & Valley         36.04      37.85  
 32 Sasha Novak               12 Coast & Valley         37.28      38.10  
 
Event 27  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Garrett             13 Knox Pymble          1:20.09    1:15.66  
  2 Jack Nix                  13 Tumut                1:15.22    1:15.82  
  3 Joseph Hilsberg           13 Knox Pymble          1:18.16    1:16.02  
  4 Callum Mackay             13 Knox Pymble          1:18.45    1:20.38  
  5 Jordan Welch              13 Ginninderra          1:25.79    1:22.21  
  6 Mark Sahin                13 Aquaburn             1:27.32    1:22.31  
  7 Jacob Cerniauskas         13 Coast & Valley       1:21.37    1:23.68  
  8 Peter Hoang               13 Knox Pymble          1:24.53    1:24.32  
  9 Ayrton Kiraly             13 Woden                1:24.11    1:24.54  
 10 Michael Bee               13 Lane Cove            1:27.09    1:25.93  
 11 Luis Alarcon              13 Vikings              1:26.86    1:26.02  
 12 Luke Reinhard             13 Coast & Valley       1:25.27    1:27.37  
 13 Daniel Pelkowitz          13 Ginninderra          1:28.05    1:27.45  
 14 Andrew Spoor              13 Aquaburn             1:28.81    1:29.11  
 
Event 28  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sheina Low                13 Abbotsleigh          1:21.83    1:20.71  
  2 Emma Harris               13 Woden                1:18.79    1:21.67  
  3 Tarni Miller              13 Canberra             1:23.05    1:22.51  
  4 Sarah Fitzgerald          13 KPD                  1:24.83    1:24.22  
  5 Jia Qi Chung              13 Lane Cove            1:29.03    1:25.95  
  6 Kiani Fukui               13 SS Sea Devils        1:26.32    1:27.82  
  7 Shani Wijetilaka          13 Knox Pymble          1:31.99    1:27.91  
  8 Taniya Coldham            13 Abbotsleigh          1:27.78    1:28.74  
  9 Nadia Govier              13 Vikings              1:31.77    1:29.63  
 10 Lauren Abraham            13 Canberra             1:29.13    1:29.64  
 11 Tegan Garnett             13 CRUIZ                1:28.26    1:30.48  
 12 Anne Spragg               13 Wagga Wagga          1:29.73    1:31.58  
 13 Demi Merchant             13 Coast & Valley       1:31.38    1:34.86  
 
Event 29  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sean Maloney              14 Woden                1:58.22    2:01.21  
  2 Sam McKeown-Paterson      14 Gosford RSL          2:02.64    2:02.93  
  3 Tait Immer                14 Ulladulla            2:10.08    2:11.99  
  4 Sam Russo                 14 Swimland             2:15.09    2:12.70  
 
Event 30  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Booth             14 Abbotsleigh          2:15.07    2:11.28  
  2 Annie Bygrave             14 Lane Cove            2:18.12    2:14.90  
  3 Kaitlyn Pejkovic          14 Abbotsleigh          2:23.54    2:15.34  
  4 Chloe Blumentals          14 Ravenswood           2:16.44    2:16.44  
  5 Lauren O'Doherty          14 Lane Cove            2:19.82    2:16.75  
  6 Beth Spragg               14 Wagga Wagga          2:23.63    2:20.76  
  7 Lily Johnson              14 Coast & Valley       2:23.06    2:23.36  
  8 Paula Rusanov             14 Telopea              2:18.97    2:25.30  
  9 Meg Bourne                14 Canberra             2:21.26    2:26.57  
 10 Briana Jones              14 Woden                2:29.27    2:31.81  
 
Event 31  Boys 15 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hugo Morris               15 Woden                  55.55      55.72  
  2 Tim Halliday              20 Sydney Uni             55.35      56.01  
  3 Luke Hinchcliffe          23 CRUIZ                  57.32      57.54  
  4 Ciaran Plenty             18 Telopea                58.72      59.16  
  5 Victor Lucas              16 UNSW UniSwim           58.73    1:00.32  
  6 Benjamin McDermott        16 Trinity Grammar      1:01.00    1:00.85  
  7 William Pulley            15 Queanbeyan           1:00.03    1:01.21  
  8 Patrick Hudson            17 Woden                1:01.68    1:01.29  
  9 Jordan Hamilton           17 Ginninderra          1:08.12    1:01.67  
 10 Dylan Appelqvist          18 Woden                1:01.66    1:01.86  
 11 Lachlan Mackay            15 Knox Pymble          1:01.85    1:02.35  
 12 Alexander Perry           16 Knox Pymble          1:01.24    1:02.81  
 13 Peter Bennett             18 CRUIZ                  57.60    1:02.90  
 14 Steven Boon               17 Coast & Valley       1:01.81    1:03.51  
 15 Randall Barry             16 Telopea              1:02.43    1:03.94  
 16 Daniel Steemson           17 Vikings              1:05.28    1:04.95  
 17 Nicholas Rispoli          15 Lane Cove            1:04.33    1:04.97  
 18 James Gibson              16 Canberra             1:04.12    1:05.13  
 19 Alex Ramsay               16 Ginninderra          1:05.49    1:05.53  
 20 Henry Collie              16 Wagga Wagga          1:04.95    1:05.70  
 21 Nathan Seddon             15 Woden                1:03.90    1:05.73  
 22 Kade Howitt               15 Burley Griffin       1:04.12    1:06.05  
 23 Mitchell Nemec            18 Telopea              1:02.75    1:06.24  
 24 Jacob Riordan             15 Coast & Valley       1:05.81    1:06.63  
 25 Jamie Pender              17 Coast & Valley       1:05.52    1:06.82  
 26 Scott Featherstone        15 Menai                1:06.43    1:08.00  
 27 Alec Bruce                15 Ginninderra          1:09.85    1:08.07  
 28 Taylor Hirst              15 Menai                1:08.35    1:12.24  
 
Event 32  Girls 15 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Stone             15 Coast & Valley       1:06.61    1:07.62  
  2 Monique Bain              16 Lane Cove            1:06.75    1:07.69  
  3 Jenna Rose Gold           16 Abbotsleigh          1:09.11    1:08.24  
  4 Sarah Friend              17 Woden                1:16.47    1:09.60  
  5 Brook Morris-Beverstock   15 Menai                1:10.24    1:10.98  
  6 Sarah Green               15 Gosford RSL          1:10.19    1:12.70  
  7 Samantha Marceddo         16 Ginninderra          1:08.26    1:13.14  
  8 Tori Chambers             16 Knox Pymble          1:16.88    1:13.45  
  9 Jessica Hood              16 Woden                1:12.23    1:13.87  
 10 Caitlyn Radcliffe         15 Ginninderra          1:11.10    1:14.44  
 11 Ashlee Brew               15 Coast & Valley       1:15.30    1:15.41  
 12 Jessica Traficante        18 Telopea              1:09.31    1:17.86  
 13 Chelsea Brodie            15 Vikings              1:15.85    1:23.81  
 
Event 33  Boys 10 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benjamin Yates            10 Coast & Valley       1:20.11    1:21.75  
  2 Ciaran Loh                10 Ascham Aquatics      1:22.26    1:25.82  
  3 Xavier Pearson            10 Telopea              1:28.98    1:26.60  
  4 Harrison Webster          10 Woden                1:29.09    1:27.84  
  5 Jackson Groves            10 Canberra             1:29.49    1:30.26  
  6 Aiden Robertson            9 Knox Pymble          1:32.45    1:31.80  
 
Event 34  Girls 10 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cassidy Matterson         10 Coast & Valley       1:16.57    1:17.32  
  2 Amelia Laudenbach         10 Vikings              1:23.43    1:20.43  
  3 Kobi Kiraly               10 Woden                1:18.22    1:21.09  
  4 Ashleigh Power            10 Coast & Valley       1:33.00    1:23.69  
  5 Rebecca Cross             10 Vikings              1:23.74    1:23.85  
  6 Georgia Thomas Kane       10 Ravenswood           1:29.05    1:24.97  
  7 Jordyn Bush               10 Coast & Valley       1:28.66    1:25.23  
  8 Abbey Webb                 9 Vikings              1:26.45    1:25.97  
  9 Charlotte White           10 Queanbeyan           1:26.46    1:27.27  
 10 Breana Gilroy             10 Vikings              1:25.09    1:27.64  
 11 Meg Baldwin               10 Abbotsleigh          1:33.95    1:28.32  
 12 Monique Gomez             10 Abbotsleigh          1:30.47    1:28.58  
 13 Jaz McCabe                10 Coast & Valley       1:32.25    1:28.79  
 14 Natasha Ramsden            9 Terrey Hills         1:36.38    1:29.63  
 15 Taylah Bacon              10 Vikings              1:32.20    1:29.98  
 16 Jemima Fitzgerald          9 Knox Pymble          1:32.08    1:30.07  
 17 Kaitlin McDermott          9 Menai                1:37.58    1:32.54  
 18 Rachel Crawford            9 Burley Griffin       1:36.04    1:33.60  
 19 Phoebe Ross                9 Woden                1:35.66    1:44.43  
 
Event 35  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stephen Sheahan           11 Knox Pymble            42.54      40.35  
  2 Zachary Johnson           11 Coast & Valley         39.81      40.48  
  3 Daniel Cherepinskiy       11 Ginninderra            42.25      41.17  
  4 Dylan Weir                11 Vikings                42.18      41.36  
  5 Joshua Blackshaw          11 Coast & Valley         42.53      41.95  
  6 Reece Aquilina            11 Lane Cove              42.44      42.09  
  7 Jia Jun Chung             11 Lane Cove              45.06      43.25  
  8 Francis Carmody           11 Lane Cove              47.00      43.40  
  9 Harry Manship             11 Terrey Hills           43.60      43.45  
 10 Joshua Waugh              11 Canberra               44.72      43.88  
 11 Samuel Wright             11 Vikings                46.23      45.45  
 12 James Hanson              11 Telopea                47.50      46.33  
 13 Kieran Howell             11 Woden                  46.14      47.78  
 -- Declan Herring            11 Coast & Valley         44.18         DQ  
 
Event 36  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexa Browne              11 Ravenswood             41.60      40.11  
  2 Lily Hoang                11 Knox Pymble            42.01      40.34  
  3 Emma Brady                11 Coast & Valley         42.09      42.01  
  4 Emma Gillingham           11 Vikings                42.80      42.16  
  5 Kiesha Bovill             11 Coast & Valley         45.85      42.89  
  6 Kaela McGuire             11 Vikings                44.33      43.22  
  7 Georgia Munns             11 Terrey Hills           45.50      44.16  
  8 Milla Wolf                11 Vikings                44.86      44.19  
  9 Casey Smith               11 Coast & Valley         45.57      44.83  
 10 Kailey Jack               11 Coast & Valley         45.77      45.28  
 10 Gabrielle Scarth-Johnson  11 Vikings                45.64      45.28  
 12 Olivia Bygrave            11 Lane Cove              47.91      45.55  
 13 Hayley Byer               11 Abbotsleigh            47.02      45.77  
 14 Montana Thornberry        11 Ginninderra            47.72      46.09  
 15 Kristen Sales             11 Ascham Aquatics        44.00      46.24  
 16 Maddie Quinn              11 Queanbeyan             46.84      46.42  
 17 Emma McIntosh             11 Vikings                47.59      46.89  
 18 Laura Sutton              11 Canberra               47.41      47.80  
 19 Amber Chisholm            11 Coast & Valley         46.99      47.87  
 
Event 37  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tom Hicks                 12 Coast & Valley       1:22.52    1:23.39  
  2 Matthew Sutton            12 Lane Cove            1:29.70    1:26.87  
  3 Kolya Cook                12 Burley Griffin       1:31.74    1:28.04  
  4 Cormac Pearson            12 Telopea              1:30.21    1:28.61  
  5 Elijah Gatica             12 Woden                1:26.77    1:28.82  
  6 Christian Bentley         12 Coast & Valley       1:34.29    1:29.94  
  7 Zac Willson               12 Coast & Valley       1:32.30    1:32.19  
  8 Brendan Wright            12 Vikings              1:34.19    1:33.74  
  9 Nathan de Meillon         12 Vikings              1:34.42    1:33.77  
 10 Nathan Huynh              12 Swimland             1:33.60    1:34.88  
 
Event 38  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elysha Robinson           12 Terrey Hills         1:24.75    1:23.59  
  2 Emma Baldwin              12 Abbotsleigh          1:25.57    1:24.31  
  3 Astrid Barta              12 Canberra             1:24.28    1:24.42  
  4 Nina Baker                12 Knox Pymble          1:21.44    1:26.45  
  5 Emily French              12 CRUIZ                1:28.65    1:26.89  
  6 Li-Ling Kam               12 Aquaburn             1:26.21    1:27.58  
  7 Chelsea Stewart           12 Ginninderra          1:27.11    1:28.03  
  8 Madeleine Gratwicke       12 Knox Pymble          1:34.33    1:28.15  
  9 Aimee Honor-Eltham        12 Coast & Valley       1:28.88    1:28.64  
 10 Holly Meadows-Blundell    12 Cootamundra          1:29.20    1:29.40  
 11 Rebekah McCoy             12 Vikings              1:33.88    1:31.41  
 12 Ameila Johnson            12 Coast & Valley       1:29.23    1:31.60  
 13 Amber Can                 12 Coast & Valley       1:29.19    1:31.72  
 14 Ashley Groch              12 Canberra             1:32.44    1:33.23  
 15 Sasha Novak               12 Coast & Valley       1:31.57    1:35.98  
 16 Alexandra Riordan         12 Coast & Valley       1:32.48    1:36.12  
 
Event 39  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mark Sahin                13 Aquaburn             2:07.07    2:06.17  
  2 Alexander Ryan            13 Telopea              2:09.10    2:06.91  
  3 Jack Nix                  13 Tumut                2:14.66    2:11.48  
  4 Jacob Cerniauskas         13 Coast & Valley       2:09.79    2:12.27  
  5 Kristofor Tengstrom       13 Canberra             2:15.36    2:13.21  
  6 Liam Barber               13 Telopea              2:15.83    2:13.26  
  7 Jordan Welch              13 Ginninderra          2:17.36    2:13.52  
  8 Oliver DiPietro           13 Coast & Valley       2:09.65    2:14.56  
  9 Matthew Pender            13 Coast & Valley       2:16.84    2:20.23  
 10 Joseph Hilsberg           13 Knox Pymble          2:23.38    2:20.82  
 11 Andrew Spoor              13 Aquaburn             2:21.14    2:20.83  
 12 Ayrton Kiraly             13 Woden                2:25.64    2:22.42  
 13 Luke Reinhard             13 Coast & Valley       2:24.67    2:25.01  
 
Event 40  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 13 Telopea              2:13.11    2:09.69  
  2 Bonnie Zhang              13 Canberra             2:13.77    2:09.92  
  3 Rachel Brown              13 Canberra             2:19.52    2:19.79  
  4 Sheina Low                13 Abbotsleigh          2:20.28    2:20.05  
  5 Madeleine Munns           13 Terrey Hills         2:20.91    2:22.32  
  6 Jessica Hunter            13 Ravenswood           2:23.34    2:25.66  
  7 Ashleigh Upton            13 Ravenswood           2:31.33    2:28.17  
  8 Emma Harris               13 Woden                2:26.36    2:29.74  
  9 Ruby Rooke                13 Coast & Valley       2:28.16    2:33.08  
 
Event 41  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sean Maloney              14 Woden                1:02.16    1:03.02  
  2 Sam McKeown-Paterson      14 Gosford RSL          1:04.35    1:04.29  
  3 Tomas Muller              14 Ginninderra          1:11.59    1:11.51  
 
Event 42  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Booth             14 Abbotsleigh          1:07.35    1:07.59  
  2 Annie Bygrave             14 Lane Cove            1:06.85    1:07.60  
  3 Sally Foster              14 Burley Griffin       1:09.85    1:08.73  
  4 Kaitlyn Pejkovic          14 Abbotsleigh          1:13.37    1:09.28  
  5 Lauren O'Doherty          14 Lane Cove            1:13.83    1:12.05  
  6 Beth Spragg               14 Wagga Wagga          1:10.01    1:12.68  
  7 Lily Johnson              14 Coast & Valley       1:10.95    1:12.75  
  8 Paula Rusanov             14 Telopea              1:12.56    1:12.79  
  9 Melva Yiu                 14 Aquaburn             1:11.59    1:14.98  
 10 Meredith Khoo             14 Aquaburn             1:14.73    1:17.90  
 11 Aisha Collins             14 Canberra             1:18.10    1:18.07  
 
Event 43  Boys 15 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ben Wise                  21 Woden                2:01.09    2:07.40  
  2 Benjamin McDermott        16 Trinity Grammar      2:09.54    2:09.14  
  3 William Pulley            15 Queanbeyan           2:13.07    2:13.70  
  4 Dylan Appelqvist          18 Woden                2:16.49    2:17.41  
  5 Kade Howitt               15 Burley Griffin       2:22.12    2:18.51  
  6 Oliver Bourne             16 Canberra             2:27.23    2:18.57  
  7 Daniel Steemson           17 Vikings              2:31.87    2:30.50  
  8 Jacob Riordan             15 Coast & Valley       2:36.84    2:30.86  
 -- Nathan Seddon             15 Woden                2:25.99         DQ  
 
Event 44  Girls 15 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Victoria MacRae           16 Knox Pymble          2:19.76    2:23.08  
  2 Ashleigh Streatfield      16 Vikings              2:24.00    2:25.88  
  3 Samantha Marceddo         16 Ginninderra          2:18.89    2:26.40  
  4 Sarah Friend              17 Woden                2:32.56    2:27.42  
  5 Brook Morris-Beverstock   15 Menai                2:31.76    2:27.67  
  6 Stephanie Wise            15 Woden                2:24.33    2:27.81  
  7 Rachel Thompson           16 Abbotsleigh          2:26.16    2:32.05  
  8 Taylah Rocteur            16 Coast & Valley       2:29.76    2:32.35  
  9 Emma Russo                18 Swimland             2:38.26    2:43.38  
 
Event 45  Boys 10 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ciaran Loh                10 Ascham Aquatics      1:09.65    1:09.94  
  2 Tristan Brooker           10 Coast & Valley       1:12.74    1:14.99  
  3 Blair Stone               10 Coast & Valley       1:15.19    1:15.77  
  4 Harrison Webster          10 Woden                1:15.88    1:17.87  
  5 Benjamin Yates            10 Coast & Valley       1:19.83    1:18.16  
  6 Aiden Robertson            9 Knox Pymble          1:21.76    1:24.98  
 
Event 46  Girls 10 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cassidy Matterson         10 Coast & Valley       1:10.27    1:10.31  
  2 Amelia Laudenbach         10 Vikings              1:12.20    1:11.60  
  3 Rebecca Cross             10 Vikings              1:10.84    1:12.17  
  4 Georgia Thomas Kane       10 Ravenswood           1:14.40    1:13.08  
  5 Taylah Bacon              10 Vikings              1:15.68    1:14.25  
  6 Ashleigh Power            10 Coast & Valley       1:20.68    1:14.70  
  7 Macy Callaghan             9 Coast & Valley       1:13.36    1:15.16  
  8 Abbey Webb                 9 Vikings              1:15.28    1:15.24  
  9 Kobi Kiraly               10 Woden                1:14.61    1:16.50  
 10 Amy Sokic                 10 Queanbeyan           1:20.95    1:16.92  
 11 Breana Gilroy             10 Vikings              1:09.45    1:17.42  
 12 Natasha Ramsden            9 Terrey Hills         1:16.32    1:17.47  
 13 Jaz McCabe                10 Coast & Valley       1:19.38    1:18.34  
 14 Samantha Robinson         10 Knox Pymble          1:19.26    1:18.56  
 15 Jordyn Bush               10 Coast & Valley       1:15.84    1:19.01  
 16 Eloise Riley               9 Knox Pymble          1:21.44    1:19.10  
 17 Laura Reinhard            10 Novocastrian         1:18.23    1:19.53  
 18 Kaitlin McDermott          9 Menai                1:26.19    1:19.87  
 19 Monique Gomez             10 Abbotsleigh          1:20.42    1:21.30  
 20 Jemima Fitzgerald          9 Knox Pymble          1:26.00    1:22.21  
 21 Meg Baldwin               10 Abbotsleigh          1:21.31    1:23.62  
 22 Andrea Forshaw             9 Vikings              1:26.11    1:23.94  
 23 Madeleine Gallagher        9 Knox Pymble          1:24.36    1:25.94  
 24 Phoebe Ross                9 Woden                1:25.57    1:32.10  
 
Event 47  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Hanson              11 Telopea                33.91      34.06  
  2 Lachlan Webb              11 Vikings                35.13      34.55  
  3 Stephen Sheahan           11 Knox Pymble            37.04      34.74  
  4 Joshua Blackshaw          11 Coast & Valley         34.92      35.88  
  5 Harry Manship             11 Terrey Hills           39.36      36.06  
  6 Jarrod Barber             11 Telopea                37.17      36.07  
  7 Harry Loader              11 Coast & Valley         36.63      36.23  
  8 Dylan Weir                11 Vikings                37.08      37.16  
  9 Nicholas Duell-Ferguson   11 Coast & Valley         35.41      37.25  
 10 Kieran Howell             11 Woden                  36.43      37.54  
 11 Antonio Del Castillo      11 Macquarie Fields       39.40      37.90  
 12 Joshua Waugh              11 Canberra               38.70      38.55  
 -- Blake Armson              11 Coast & Valley         36.49         DQ  
 
Event 48  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lily Hoang                11 Knox Pymble            34.07      33.44  
  2 Emma Gillingham           11 Vikings                33.56      33.53  
  3 Ebony Norris              11 Woden                  33.01      33.63  
  4 Kiesha Bovill             11 Coast & Valley         34.24      34.59  
  5 Clare Robertson           11 Knox Pymble            36.09      35.58  
  6 Olivia Bygrave            11 Lane Cove              37.14      35.59  
  7 Kate Tabke                11 Vikings                35.86      35.85  
  8 Gabrielle Scarth-Johnson  11 Vikings                36.61      35.90  
  9 Alexa Browne              11 Ravenswood             36.04      35.98  
 10 Kristen Sales             11 Ascham Aquatics        35.83      36.22  
 11 Emma Brady                11 Coast & Valley         37.55      38.66  
 12 Kailey Jack               11 Coast & Valley         38.38      38.71  
 13 Casey Smith               11 Coast & Valley         39.00      39.23  
 
Event 49  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riley Albrecht            12 Ginninderra            27.42      27.12  
  2 Samuel Ritchens           12 Lane Cove              29.77      27.25  
  3 Tom Hicks                 12 Coast & Valley         28.28      29.05  
  4 Christian Bentley         12 Coast & Valley         30.20      30.20  
  5 Tyler Jones               12 Coast & Valley         30.68      30.70  
  6 Nathan Huynh              12 Swimland               32.36      31.07  
  7 Jackson Savage            12 Vikings                30.96      31.19  
  8 Matthew Sutton            12 Lane Cove              31.64      31.75  
  9 Elijah Gatica             12 Woden                  30.73      31.78  
 10 Kolya Cook                12 Burley Griffin         32.04      31.90  
 11 Nicholas Sonntag          12 Coast & Valley         30.69      32.19  
 12 Cormac Pearson            12 Telopea                32.86      33.26  
 
Event 50  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Megan Burgess             12 Coast & Valley         29.35      29.93  
  2 Courtney Booth            12 Abbotsleigh            31.68      29.97  
  3 Holly Meadows-Blundell    12 Cootamundra            29.81      30.00  
  4 Rebekah McCoy             12 Vikings                30.21      30.22  
  5 Zoe Lysaght               12 Abbotsleigh            31.88      30.29  
  6 Ameila Johnson            12 Coast & Valley         30.73      30.69  
  7 Tizana Fiorese            12 Vikings                32.46      30.74  
  8 Chelsea Stewart           12 Ginninderra            30.53      30.96  
  9 Paige Patmore             12 Menai                  30.94      31.01  
 10 Astrid Barta              12 Canberra               31.33      31.09  
 11 Emma Baldwin              12 Abbotsleigh            32.52      32.09  
 12 Elysha Robinson           12 Terrey Hills           32.10      32.21  
 13 Ashley Groch              12 Canberra               31.76      32.41  
 14 Li-Ling Kam               12 Aquaburn               32.97      32.56  
 15 Lara Menegon              12 Canberra               32.23      32.85  
 16 Alexandra Riordan         12 Coast & Valley         31.61      32.92  
 17 Sasha Novak               12 Coast & Valley         31.90      32.96  
 18 Amber Can                 12 Coast & Valley         32.24      33.34  
 19 Ashleigh Jones            12 Vikings                33.09      33.99  
 
Event 51  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liam Barber               13 Telopea              2:28.13    2:21.85  
  2 Alexander Ryan            13 Telopea              2:20.59    2:21.90  
  3 Jordan Welch              13 Ginninderra          2:47.50    2:37.43  
 -- Matthew Pender            13 Coast & Valley       2:38.28         DQ  
 
Event 52  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kiani Fukui               13 SS Sea Devils        2:25.44    2:32.47  
  2 Ayu Barry                 13 Telopea              2:37.24    2:35.76  
  3 Anika Buckley             13 Queanbeyan           2:43.38    2:43.57  
 
Event 53  Boys 12 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tim Halliday              20 Sydney Uni             24.61      25.42  
  2 Luke Hinchcliffe          23 CRUIZ                  25.75      25.67  
  3 Hugo Morris               15 Woden                  25.24      25.79  
  4 Ciaran Plenty             18 Telopea                26.54      26.48  
  5 Andrew Aebi               28 North Sydney           26.67      26.67  
  6 Jordan Hamilton           17 Ginninderra            30.60      27.23  
  7 Victor Lucas              16 UNSW UniSwim           26.87      27.26  
  8 Patrick Hudson            17 Woden                  27.73      27.58  
  9 Lachlan Mackay            15 Knox Pymble            27.11      27.72  
 10 Ryan Hore                 15 Vikings                27.60      27.75  
 11 Ben Wise                  21 Woden                  29.28      28.35  
 12 Dylan Appelqvist          18 Woden                  28.10      28.38  
 13 Steven Boon               17 Coast & Valley         27.76      28.74  
 14 Alexander Ryan            13 Telopea                28.38      28.84  
 15 Mitchell Nemec            18 Telopea                29.27      29.01  
 16 James Stanwell            16 Knox Pymble            29.17      29.04  
 17 Nathan Seddon             15 Woden                  28.64      29.23  
 18 Daniel Steemson           17 Vikings                29.39      29.39  
 19 James Gibson              16 Canberra               29.11      29.52  
 20 Scott Featherstone        15 Menai                  30.71      30.06  
 21 Jacob Riordan             15 Coast & Valley         30.35      30.32  
 22 Samuel Ritchens           12 Lane Cove              33.35      31.06  
 23 Sam Russo                 14 Swimland               31.80      31.10  
 24 Liam Barber               13 Telopea                30.96      31.11  
 25 Tom Bingley               15 Canberra               31.59      31.28  
 26 Tomas Muller              14 Ginninderra            31.28      31.40  
 27 Riley Albrecht            12 Ginninderra            31.01      31.43  
 28 Ayrton Kiraly             13 Woden                  31.89      31.45  
 29 Mark Sahin                13 Aquaburn               31.22      31.50  
 30 Husain Gholami            14 UNSW UniSwim           31.79      31.73  
 31 Jack Nix                  13 Tumut                  32.82      31.87  
 32 Tom Bigmore               14 Canberra               31.83      31.88  
 33 Christian Bentley         12 Coast & Valley         33.41      32.88  
 34 Tyler Jones               12 Coast & Valley         33.58      33.05  
 35 Callum Mackay             13 Knox Pymble            33.89      33.33  
 36 Oliver DiPietro           13 Coast & Valley         33.20      33.35  
 37 Nicholas Sonntag          12 Coast & Valley         33.78      33.51  
 38 Nathan Huynh              12 Swimland               37.16      35.71  
 39 Andrew Spoor              13 Aquaburn               34.60      35.90  
 40 Matthew Sutton            12 Lane Cove              37.14      36.07  
 41 Luke Reinhard             13 Coast & Valley         34.67      36.09  
 
Event 54  Girls 12 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monique Bain              16 Lane Cove              29.80      30.26  
  2 Annie Bygrave             14 Lane Cove              30.12      30.34  
  3 Kaitlyn Pejkovic          14 Abbotsleigh            31.47      30.62  
  4 Jenna Rose Gold           16 Abbotsleigh            31.79      30.94  
  5 Emily Gentle              16 Aquaburn               30.91      31.04  
  5 Victoria MacRae           16 Knox Pymble            30.54      31.04  
  7 Stephanie Wise            15 Woden                  31.00      31.17  
  8 Beth Spragg               14 Wagga Wagga            31.50      31.65  
  9 Samantha Marceddo         16 Ginninderra            31.21      31.93  
 10 Sarah Friend              17 Woden                  31.10      32.14  
 10 Charlotte Westheafer      15 Abbotsleigh            35.04      32.14  
 12 Brook Morris-Beverstock   15 Menai                  31.42      32.34  
 13 Madeleine Munns           13 Terrey Hills           33.39      32.48  
 14 Sarah Green               15 Gosford RSL            32.12      32.54  
 15 Tori Chambers             16 Knox Pymble            33.41      32.63  
 16 Zoe Lysaght               12 Abbotsleigh            31.76      33.00  
 17 Paula Rusanov             14 Telopea                33.23      33.23  
 18 Rebekah McCoy             12 Vikings                33.44      33.45  
 19 Elysha Robinson           12 Terrey Hills           33.27      33.47  
 20 Hannah Cummins            12 Goulburn               34.28      33.70  
 21 Amy Baker                 14 Knox Pymble            34.02      33.82  
 22 Bonnie Zhang              13 Canberra               35.22      33.98  
 23 Morgan Nicholls           14 Ravenswood             33.58      34.09  
 24 Brittany Ross             14 Woden                  34.38      34.14  
 25 Tizana Fiorese            12 Vikings                34.19      34.24  
 26 Ameila Johnson            12 Coast & Valley         34.45      34.47  
 27 Eliza Tetley              13 Vikings                34.91      34.53  
 28 Keely O'Brien             13 Woden                  35.00      34.59  
 29 Aisha Collins             14 Canberra               34.78      35.11  
 30 Astrid Barta              12 Canberra               34.85      35.30  
 31 Demi Merchant             13 Coast & Valley         35.41      35.33  
 32 Ruby Rooke                13 Coast & Valley         35.55      35.48  
 33 Haley Jedrzejek           13 Canberra               35.39      35.49  
 33 Erin Boon                 12 Coast & Valley         35.53      35.49  
 35 Ashleigh Upton            13 Ravenswood             34.95      35.78  
 36 Katelyn Weller            12 Vikings                36.57      35.96  
 37 Emma Baldwin              12 Abbotsleigh            36.71      36.09  
 38 Sasha Novak               12 Coast & Valley         35.95      36.28  
 39 Bethany Poyser            12 Woden                  37.09      36.66  
 40 Lara Menegon              12 Canberra               36.48      37.06  
 41 Sarah Hobby               13 Coast & Valley         35.79      37.32  
 42 Ashlin Hardiman           12 Ginninderra            36.33      37.81  
 43 Amber Can                 12 Coast & Valley         37.05      39.44  
 44 Caitlin Fitzgerald        12 Menai                  37.06      39.79  
 -- Shae Aubrey               13 Coast & Valley         34.70         DQ  
 
Event 55  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sam McKeown-Paterson      14 Gosford RSL          1:03.29    1:02.38  
  2 Sean Maloney              14 Woden                1:01.65    1:02.91  
  3 Sam Russo                 14 Swimland             1:09.12    1:06.99  
  4 Husain Gholami            14 UNSW UniSwim         1:12.79    1:10.48  
  5 Ryan Dwyer                14 Menai                1:12.59    1:10.77  
  6 Tait Immer                14 Ulladulla            1:10.77    1:11.95  
 
Event 56  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Booth             14 Abbotsleigh          1:05.75    1:04.89  
  2 Sally Foster              14 Burley Griffin       1:13.71    1:10.79  
  3 Natasha Kosev             14 Ginninderra          1:08.70    1:11.55  
  4 Melva Yiu                 14 Aquaburn             1:10.75    1:12.00  
  5 Tegan Flint               14 Coast & Valley       1:13.16    1:13.57  
  6 Chloe Blumentals          14 Ravenswood           1:12.36    1:14.18  
  7 Marama Bovoro             14 Menai                1:17.84    1:14.54  
  8 Lily Johnson              14 Coast & Valley       1:14.01    1:17.38  
  9 Aisha Collins             14 Canberra             1:15.96    1:18.18  
 
Event 57  Boys 15 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dylan Appelqvist          18 Woden                2:28.66    2:32.45  
  2 William Pulley            15 Queanbeyan           2:46.96    2:33.63  
  3 Nathan Seddon             15 Woden                2:37.18    2:40.14  
  4 Daniel Steemson           17 Vikings              2:43.38    2:42.31  
  5 Henry Collie              16 Wagga Wagga          3:03.34    2:45.02  
  6 Kade Howitt               15 Burley Griffin       2:45.94    2:46.20  
  7 Gabriel Low               15 Abbotsleigh          2:50.76    2:48.01  
  8 William Rooks             15 Canberra             3:04.70    2:48.21  
  9 Jamie Pender              17 Coast & Valley       2:46.47    2:55.04  
 
Event 58  Girls 15 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Streatfield      16 Vikings              2:44.02    2:44.39  
  2 Rebecca Stone             15 Coast & Valley       2:46.43    2:48.04  
  3 Charlotte Westheafer      15 Abbotsleigh          2:52.08    2:51.39  
  4 Ashlee Brew               15 Coast & Valley       2:54.95    2:54.62  
  5 Jessica Hood              16 Woden                2:48.28    2:54.95  
  6 Charlotte Packard         17 Canberra             2:51.78    2:56.25  
  7 Amanda Tully              19 KPD                  2:53.92    3:00.18  
  8 Gina Sacilotto            21 Lane Cove            3:00.48    3:02.41  
  9 Zoia Rusanov              16 Telopea              3:13.00    3:10.14  
 
Event 59  Boys 10 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benjamin Yates            10 Coast & Valley         36.09      37.18  
  2 Xavier Pearson            10 Telopea                40.57      38.60  
  3 Benjamin Shariat          10 Knox Pymble            41.13      38.63  
  4 Jackson Groves            10 Canberra               39.88      40.71  
  5 Harrison Webster          10 Woden                  40.96      41.11  
  6 Tristan Brooker           10 Coast & Valley         42.92      43.45  
  7 Bradley Tuck               9 Ginninderra            44.74      43.87  
  8 Aiden Robertson            9 Knox Pymble            43.08      43.96  
  9 Callum Perryman            8 Menai                  45.64      46.40  
 
Event 60  Girls 10 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cassidy Matterson         10 Coast & Valley         35.75      36.42  
  2 Kobi Kiraly               10 Woden                  36.36      36.66  
  3 Rebecca Cross             10 Vikings                38.58      37.96  
  4 Amelia Laudenbach         10 Vikings                40.00      38.58  
  5 Georgia Thomas Kane       10 Ravenswood             39.65      38.78  
  6 Amy Sokic                 10 Queanbeyan             38.90      38.80  
  7 Ashleigh Power            10 Coast & Valley         40.01      38.82  
  8 Jordyn Bush               10 Coast & Valley         39.49      39.18  
  9 Jaz McCabe                10 Coast & Valley         41.22      40.49  
 10 Charlotte White           10 Queanbeyan             40.22      40.67  
 11 Macy Callaghan             9 Coast & Valley         39.07      40.98  
 12 Abbey Webb                 9 Vikings                40.50      41.13  
 13 Monique Gomez             10 Abbotsleigh            42.19      41.28  
 14 Taylah Bacon              10 Vikings                41.68      41.29  
 15 Eloise Riley               9 Knox Pymble            42.93      41.43  
 16 Jemima Fitzgerald          9 Knox Pymble            43.07      41.59  
 17 Natasha Ramsden            9 Terrey Hills           41.60      41.83  
 18 Kaitlin McDermott          9 Menai                  42.96      42.05  
 19 Hannah Reeve              10 Knox Pymble            43.25      42.76  
 20 Alexis Cross               9 Vikings                45.20      45.64  
 21 Phoebe Ross                9 Woden                  43.10      46.70  
 22 Madeleine Gallagher        9 Knox Pymble            44.14      48.15  
 
Event 61  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zachary Johnson           11 Coast & Valley       1:26.66    1:29.34  
  2 Dylan Weir                11 Vikings              1:27.84    1:29.62  
  3 Stephen Sheahan           11 Knox Pymble          1:32.15    1:30.48  
  4 Joshua Blackshaw          11 Coast & Valley       1:30.09    1:30.86  
  5 Harry Manship             11 Terrey Hills         1:36.92    1:33.01  
  6 Jia Jun Chung             11 Lane Cove            1:36.75    1:33.17  
  7 Reece Aquilina            11 Lane Cove            1:34.77    1:33.22  
  8 Daniel Cherepinskiy       11 Ginninderra          1:35.54    1:35.06  
  9 Declan Herring            11 Coast & Valley       1:34.08    1:35.34  
 10 Joshua Waugh              11 Canberra             1:39.75    1:36.11  
 11 Samuel Wright             11 Vikings              1:41.40    1:41.27  
 12 James Hanson              11 Telopea              1:41.41    1:42.38  
 
Event 62  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexa Browne              11 Ravenswood           1:30.60    1:26.23  
  2 Lily Hoang                11 Knox Pymble          1:31.07    1:29.65  
  3 Emma Brady                11 Coast & Valley       1:33.71    1:33.92  
  4 Kailey Jack               11 Coast & Valley       1:36.48    1:36.65  
  5 Milla Wolf                11 Vikings              1:38.27    1:36.67  
  6 Hayley Byer               11 Abbotsleigh          1:39.60    1:38.00  
  7 Kaela McGuire             11 Vikings              1:37.39    1:38.86  
  8 Gabrielle Scarth-Johnson  11 Vikings              1:38.09    1:39.97  
 
Event 63  Boys 12 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tom Hicks                 12 Coast & Valley       2:32.95    2:37.92  
  2 Lachlan Webb              11 Vikings              2:43.14    2:44.61  
  3 Nathan Huynh              12 Swimland             3:02.54    2:58.92  
  4 Elijah Gatica             12 Woden                3:00.42    3:08.47  
 
Event 64  Girls 12 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emma Gillingham           11 Vikings              2:33.33    2:33.62  
  2 Courtney Booth            12 Abbotsleigh          2:44.53    2:36.26  
  3 Holly Meadows-Blundell    12 Cootamundra          2:40.81    2:44.58  
  4 Zoe Lysaght               12 Abbotsleigh          2:46.29    2:44.80  
  5 Rebekah McCoy             12 Vikings              2:42.66    2:45.91  
  6 Ebony Norris              11 Woden                2:51.24    2:53.39  
  7 Elliza O'Doherty          12 Lane Cove            3:00.32    2:53.52  
  8 Charlotte Easten          11 Lane Cove            2:56.58    2:54.13  
  9 Erin Boon                 12 Coast & Valley       2:48.14    2:55.73  
 10 Sasha Novak               12 Coast & Valley       2:48.44    2:59.40  
 11 Olivia Bygrave            11 Lane Cove            2:56.76    2:59.52  
 12 Ameila Johnson            12 Coast & Valley       2:50.03    2:59.77  
 13 Caitlin Fitzgerald        12 Menai                3:05.71    3:22.12  
 
Event 65  Boys Open 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luke Hinchcliffe          23 CRUIZ                  59.61      58.83  
  2 Ciaran Plenty             18 Telopea                59.31      58.91  
  3 Victor Lucas              16 UNSW UniSwim         1:02.30    1:01.15  
  4 Ryan Hore                 15 Vikings              1:04.98    1:01.47  
  5 Benjamin McDermott        16 Trinity Grammar      1:06.50    1:02.04  
  6 Lachlan Colquhoun         13 Vikings              1:11.49    1:04.07  
  7 Nicholas Rispoli          15 Lane Cove            1:05.19    1:05.31  
  8 Dylan Appelqvist          18 Woden                1:04.36    1:05.42  
  9 Nathan Seddon             15 Woden                1:04.77    1:05.75  
 10 Sam McKeown-Paterson      14 Gosford RSL          1:05.70    1:05.92  
 11 Kade Howitt               15 Burley Griffin       1:08.06    1:06.05  
 12 Steven Boon               17 Coast & Valley       1:08.98    1:06.72  
 13 Jordan Natoli             15 Menai                1:08.89    1:07.89  
 14 Taylor Hirst              15 Menai                1:09.19    1:10.26  
 15 Scott Featherstone        15 Menai                1:09.22    1:12.31  
 16 Samuel Ritchens           12 Lane Cove            1:15.90    1:12.39  
 -- Elijah Gatica             12 Woden                1:16.70         DQ  
 
Event 66  Girls Open 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 13 Telopea              1:12.95    1:08.97  
  2 Jenna Rose Gold           16 Abbotsleigh          1:11.40    1:09.23  
  3 Ashleigh Streatfield      16 Vikings              1:09.37    1:10.65  
  4 Sarah Green               15 Gosford RSL          1:14.23    1:11.73  
  5 Jessica Traficante        18 Telopea              1:09.86    1:11.74  
  6 Stephanie Wise            15 Woden                1:12.83    1:11.94  
  7 Monique Bain              16 Lane Cove            1:12.17    1:12.21  
  8 Joanna Adams              12 Ravenswood           1:17.49    1:12.66  
  9 Chloe Blumentals          14 Ravenswood           1:12.98    1:12.87  
 10 Emily Waddington          13 Ravenswood           1:15.26    1:13.05  
 11 Rebekah McCoy             12 Vikings              1:14.37    1:13.42  
 12 Annie Bygrave             14 Lane Cove            1:14.67    1:13.80  
 13 Samantha Marceddo         16 Ginninderra          1:12.28    1:13.89  
 14 Bonnie Zhang              13 Canberra             1:16.52    1:14.56  
 15 Madeleine Munns           13 Terrey Hills         1:14.94    1:15.32  
 16 Nellie Metcalfe           15 Canberra             1:12.88    1:16.06  
 17 Millie Drummond           14 Woden                1:15.78    1:16.77  
 18 Rachel Thompson           16 Abbotsleigh          1:15.70    1:17.68  
 19 Ashleigh Upton            13 Ravenswood           1:16.77    1:18.45  
 20 Elysha Robinson           12 Terrey Hills         1:17.87    1:19.20  
 21 Natasha Ramsden            9 Terrey Hills         1:31.53    1:28.10  
 22 Andrea Forshaw             9 Vikings              1:33.08    1:31.19  
 23 Phoebe Ross                9 Woden                1:31.77    1:32.96  
 24 Kaitlin McDermott          9 Menai                1:33.42    1:33.39  
 
Event 67  Boys 12 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peter Bennett             18 CRUIZ                  30.15      30.31  
  2 William Pulley            15 Queanbeyan             34.35      33.19  
  3 Angus Dibden              14 Ginninderra            33.34      33.29  
  4 Dylan Appelqvist          18 Woden                  33.33      33.40  
  5 Gabriel Low               15 Abbotsleigh            34.52      33.82  
  6 James Stanwell            16 Knox Pymble            34.99      34.10  
  7 Alexander Ryan            13 Telopea                34.90      34.34  
  8 James Garrett             13 Knox Pymble            37.74      34.62  
  9 Nathan Seddon             15 Woden                  34.25      34.65  
 10 Callum Mackay             13 Knox Pymble            35.51      34.78  
 11 Daniel Steemson           17 Vikings                34.64      34.81  
 12 William Rooks             15 Canberra               34.81      35.03  
 13 Huw Warmenhoven           16 Canberra               35.73      35.50  
 14 Jamie Pender              17 Coast & Valley         35.07      35.51  
 15 Nicholas Rispoli          15 Lane Cove              35.72      35.61  
 16 Tomas Muller              14 Ginninderra            37.85      36.06  
 17 Luke Abberton             16 Vikings                36.18      36.70  
 18 Angus Funnell             13 Vikings                35.51      36.88  
 19 Ayrton Kiraly             13 Woden                  36.78      37.31  
 20 Peter Hoang               13 Knox Pymble            38.88      38.05  
 21 Jordan Welch              13 Ginninderra            38.82      38.18  
 22 Riley Albrecht            12 Ginninderra            39.63      38.99  
 23 Michael Bee               13 Lane Cove              39.49      39.44  
 24 Luke Reinhard             13 Coast & Valley         40.03      39.49  
 25 Kolya Cook                12 Burley Griffin         40.81      39.77  
 26 Elijah Gatica             12 Woden                  41.03      39.80  
 27 Matthew Sutton            12 Lane Cove              39.70      40.00  
 28 Daniel Pelkowitz          13 Ginninderra            40.04      40.75  
 29 Cormac Pearson            12 Telopea                42.00      40.86  
 
Event 68  Girls 12 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Charlotte Westheafer      15 Abbotsleigh            33.96      34.48  
  2 Natasha Kosev             14 Ginninderra            34.80      35.40  
  3 Katherine Adams           14 Ravenswood             36.11      35.90  
  4 Brooke James              14 Burley Griffin         37.80      36.03  
  5 Ashleigh Streatfield      16 Vikings                34.97      36.41  
  6 Kaitlyn Pejkovic          14 Abbotsleigh            36.06      36.42  
  7 Tegan Flint               14 Coast & Valley         37.66      37.25  
  8 Charlotte Packard         17 Canberra               37.03      37.33  
  9 Melva Yiu                 14 Aquaburn               37.13      37.42  
 10 Jessica Hood              16 Woden                  37.06      37.48  
 11 Emily Gentle              16 Aquaburn               36.12      37.55  
 12 Amy Baker                 14 Knox Pymble            39.42      37.84  
 13 Sheina Low                13 Abbotsleigh            38.02      37.96  
 14 Elysha Robinson           12 Terrey Hills           39.28      38.03  
 15 Tarni Miller              13 Canberra               38.91      38.32  
 16 Astrid Barta              12 Canberra               39.08      38.39  
 17 Gina Sacilotto            21 Lane Cove              39.21      38.47  
 18 Isabella Marinelli        12 Woden                  38.91      38.49  
 19 Sarah Fitzgerald          13 KPD                    38.41      38.64  
 20 Millie Drummond           14 Woden                  38.24      38.66  
 21 Kelsey Aquilina           14 Lane Cove              40.60      38.81  
 22 Emma Harris               13 Woden                  36.82      39.18  
 23 Emily French              12 CRUIZ                  40.87      39.47  
 24 Shannon Maloney           12 Woden                  42.76      39.89  
 25 Li-Ling Kam               12 Aquaburn               41.15      40.01  
 26 Chelsea Stewart           12 Ginninderra            40.49      40.03  
 27 Tizana Fiorese            12 Vikings                39.78      40.06  
 28 Madeleine Gratwicke       12 Knox Pymble            40.92      40.07  
 29 Nina Baker                12 Knox Pymble            37.12      40.15  
 30 Lauren Abraham            13 Canberra               41.04      40.34  
 31 Emma Baldwin              12 Abbotsleigh            40.51      40.40  
 32 Zoia Rusanov              16 Telopea                40.32      40.42  
 33 Samantha Young            13 Woden                  39.91      40.51  
 34 Shani Wijetilaka          13 Knox Pymble            41.54      40.97  
 35 Tegan Garnett             13 CRUIZ                  40.77      41.08  
 36 Keely O'Brien             13 Woden                  40.83      41.32  
 37 Amber Can                 12 Coast & Valley         42.31      41.56  
 38 Ameila Johnson            12 Coast & Valley         40.86      41.72  
 39 Aimee Honor-Eltham        12 Coast & Valley         42.37      41.75  
 40 Dilla Suhadji             12 Queanbeyan             42.39      42.06  
 41 Demi Merchant             13 Coast & Valley         41.32      42.90  
 
Event 69  Boys 10 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nathan Robinson           10 Ripples St Marys       36.27      34.40  
  2 Blair Stone               10 Coast & Valley         36.67      36.84  
  3 Benjamin Shariat          10 Knox Pymble            38.34      38.97  
  4 Harrison Webster          10 Woden                  41.46      39.60  
  5 Aiden Robertson            9 Knox Pymble            44.34      42.47  
 -- Liam Coleman               9 Menai                  46.44         DQ  
 -- Bradley Tuck               9 Ginninderra            46.12         DQ  
 
Event 70  Girls 10 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Georgia Thomas Kane       10 Ravenswood             38.06      35.66  
  2 Cassidy Matterson         10 Coast & Valley         35.05      35.69  
  3 Macy Callaghan             9 Coast & Valley         36.51      35.98  
  4 Abbey Webb                 9 Vikings                39.38      36.69  
  5 Rebecca Cross             10 Vikings                36.63      36.85  
  6 Kobi Kiraly               10 Woden                  37.26      36.93  
  7 Ashleigh Power            10 Coast & Valley         37.41      37.16  
  8 Amy Sokic                 10 Queanbeyan             37.23      37.18  
  9 Taylah Bacon              10 Vikings                41.70      37.57  
 10 Jaz McCabe                10 Coast & Valley         38.92      37.66  
 11 Natasha Ramsden            9 Terrey Hills           38.66      39.18  
 12 Andrea Forshaw             9 Vikings                39.62      39.31  
 13 Jemima Fitzgerald          9 Knox Pymble            40.09      39.36  
 14 Jordyn Bush               10 Coast & Valley         39.44      39.53  
 15 Monique Gomez             10 Abbotsleigh            40.99      40.07  
 16 Laura Reinhard            10 Novocastrian           41.56      40.93  
 17 Leah Williams              9 Abbotsleigh            45.00      41.08  
 18 Hannah Vanderkooi          9 Coast & Valley         42.58      41.87  
 19 Lauren Elliott            10 Queanbeyan             40.76      42.20  
 20 Madeleine Gallagher        9 Knox Pymble            42.98      43.28  
 21 Keely Small                9 Woden                  46.03      43.56  
 22 Phoebe Ross                9 Woden                  43.55      43.87  
 23 Eloise Riley               9 Knox Pymble            44.43      44.33  
 -- Nicole Miro               10 Menai                  42.11         DQ  
 
Event 71  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Blackshaw          11 Coast & Valley       1:05.05    1:04.66  
  2 Lachlan Webb              11 Vikings              1:09.02    1:05.41  
  3 Stephen Sheahan           11 Knox Pymble          1:09.55    1:07.73  
  4 Reece Aquilina            11 Lane Cove            1:12.81    1:08.23  
  5 Blake Armson              11 Coast & Valley       1:09.35    1:08.46  
  6 Francis Carmody           11 Lane Cove            1:12.47    1:08.91  
  7 James Hanson              11 Telopea              1:08.88    1:09.38  
  8 James Ashleigh            11 Telopea              1:10.97    1:09.71  
  9 Harry Loader              11 Coast & Valley       1:09.91    1:09.89  
 10 Antonio Del Castillo      11 Macquarie Fields     1:12.20    1:10.53  
 11 Declan Herring            11 Coast & Valley       1:10.65    1:10.77  
 12 Harry Manship             11 Terrey Hills         1:12.71    1:11.01  
 13 Joshua Waugh              11 Canberra             1:13.12    1:11.27  
 14 Dylan Weir                11 Vikings              1:12.52    1:14.21  
 15 Kieran Howell             11 Woden                1:15.70    1:14.24  
 16 Nicholas Duell-Ferguson   11 Coast & Valley       1:13.21    1:14.40  
 17 John Kyrikos              11 Knox Pymble          1:15.21    1:14.48  
 
Event 72  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clare Robertson           11 Knox Pymble          1:03.41    1:04.02  
  2 Kiesha Bovill             11 Coast & Valley       1:03.89    1:05.65  
  3 Lily Hoang                11 Knox Pymble          1:05.64    1:06.04  
  4 Olivia Adams              11 Ravenswood           1:13.02    1:07.32  
  5 Emma Gillingham           11 Vikings              1:09.74    1:08.55  
  6 Kate Tabke                11 Vikings              1:08.92    1:09.70  
  7 Kailey Jack               11 Coast & Valley       1:09.82    1:10.12  
  8 Georgia Munns             11 Terrey Hills         1:11.38    1:10.54  
  9 Kristen Sales             11 Ascham Aquatics      1:09.60    1:10.57  
 10 Gabrielle Scarth-Johnson  11 Vikings              1:12.00    1:10.67  
 11 Alexa Browne              11 Ravenswood           1:12.82    1:10.84  
 12 Emma Brady                11 Coast & Valley       1:10.02    1:11.06  
 13 Amber Chisholm            11 Coast & Valley       1:10.94    1:11.38  
 14 Maddie Quinn              11 Queanbeyan           1:13.64    1:12.30  
 15 Casey Smith               11 Coast & Valley       1:14.50    1:12.40  
 16 Charlotte Easten          11 Lane Cove            1:15.88    1:14.58  
 
Event 73  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riley Albrecht            12 Ginninderra          1:08.36    1:09.14  
  2 Samuel Ritchens           12 Lane Cove            1:16.39    1:11.65  
  3 Christian Bentley         12 Coast & Valley       1:15.63    1:11.88  
  4 Tom Hicks                 12 Coast & Valley       1:10.83    1:12.23  
  5 Jackson Savage            12 Vikings              1:16.06    1:14.25  
  6 Tyler Jones               12 Coast & Valley       1:18.07    1:16.97  
  7 Nicholas Sonntag          12 Coast & Valley       1:18.90    1:17.15  
  8 Nathan Huynh              12 Swimland             1:19.37    1:17.79  
  9 Elijah Gatica             12 Woden                1:17.97    1:18.20  
 
Event 74  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joanna Adams              12 Ravenswood           1:09.59    1:09.81  
  2 Megan Burgess             12 Coast & Valley       1:09.92    1:09.86  
  3 Paige Patmore             12 Menai                1:12.58    1:10.94  
  4 Zoe Lysaght               12 Abbotsleigh          1:10.79    1:11.10  
  5 Shannon Maloney           12 Woden                1:09.81    1:11.55  
  6 Rebekah McCoy             12 Vikings              1:11.07    1:12.20  
  7 Holly Meadows-Blundell    12 Cootamundra          1:14.40    1:14.64  
  8 Erin Boon                 12 Coast & Valley       1:17.44    1:16.51  
  9 Lara Menegon              12 Canberra             1:20.94    1:16.94  
 10 Isobel Regan              12 Abbotsleigh          1:22.25    1:17.03  
 11 Li-Ling Kam               12 Aquaburn             1:16.30    1:17.39  
 12 Amber Can                 12 Coast & Valley       1:16.71    1:18.13  
 13 Ameila Johnson            12 Coast & Valley       1:19.77    1:19.89  
 14 Alexandra Riordan         12 Coast & Valley       1:18.30    1:20.00  
 15 Emma Baldwin              12 Abbotsleigh          1:20.11    1:20.21  
 16 Bethany Poyser            12 Woden                1:22.54    1:20.34  
 17 Sasha Novak               12 Coast & Valley       1:19.64    1:21.34  
 18 Hannah Cummins            12 Goulburn             1:22.30    1:21.56  
 
Event 75  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            13 Telopea              1:07.87    1:05.58  
  2 Jacob Cerniauskas         13 Coast & Valley       1:07.61    1:06.49  
  3 Lachlan Colquhoun         13 Vikings              1:07.10    1:07.07  
  4 Mark Sahin                13 Aquaburn             1:09.39    1:07.72  
  5 Jack Nix                  13 Tumut                1:06.50    1:08.07  
  6 Joseph Hilsberg           13 Knox Pymble          1:10.57    1:08.64  
  7 Jordan Welch              13 Ginninderra          1:10.58    1:09.44  
  8 Matthew Pender            13 Coast & Valley       1:11.60    1:10.63  
  9 Liam Barber               13 Telopea              1:13.00    1:11.13  
 10 Ayrton Kiraly             13 Woden                1:11.97    1:11.75  
 11 Andrew Spoor              13 Aquaburn             1:13.79    1:12.23  
 12 Oliver DiPietro           13 Coast & Valley       1:11.34    1:13.83  
 13 Kristofor Tengstrom       13 Canberra             1:15.30    1:14.56  
 14 Luke Reinhard             13 Coast & Valley       1:15.67    1:16.35  
 
Event 76  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 13 Telopea              1:03.51    1:03.52  
  2 Madeleine Munns           13 Terrey Hills         1:11.38    1:10.05  
  3 Bonnie Zhang              13 Canberra             1:10.22    1:10.36  
  4 Emily Waddington          13 Ravenswood           1:12.07    1:10.53  
  5 Sheina Low                13 Abbotsleigh          1:11.82    1:12.74  
  6 Jessica Hunter            13 Ravenswood           1:16.73    1:12.76  
  7 Rachel Brown              13 Canberra             1:12.38    1:13.24  
  8 Shae Aubrey               13 Coast & Valley       1:14.74    1:14.29  
  9 Kiani Fukui               13 SS Sea Devils        1:12.43    1:14.37  
 10 Haley Jedrzejek           13 Canberra             1:16.10    1:14.77  
 11 Jackie Moenting           13 Menai                1:20.00    1:16.35  
 12 Ashleigh Upton            13 Ravenswood           1:16.93    1:16.43  
 13 Sarah Hobby               13 Coast & Valley       1:19.04    1:21.08  
 14 Demi Merchant             13 Coast & Valley       1:19.58    1:23.27  
 
Event 77  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Angus Dibden              14 Ginninderra          2:38.76    2:36.64  
  2 Tomas Muller              14 Ginninderra          3:05.90    2:52.90  
 
Event 78  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Natasha Kosev             14 Ginninderra          2:48.71    2:47.73  
  2 Katherine Adams           14 Ravenswood           2:46.49    2:48.03  
  3 Brooke James              14 Burley Griffin       2:53.34    2:49.68  
  4 Kaitlyn Pejkovic          14 Abbotsleigh          2:53.27    2:56.76  
  5 Amy Baker                 14 Knox Pymble          3:09.81    2:59.30  
  6 Grace Flanagan            14 Junee                2:53.15    3:01.54  
  7 Chloe Blumentals          14 Ravenswood           3:08.21    3:03.76  
 
Event 79  Boys 15 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hugo Morris               15 Woden                1:59.41    2:01.74  
  2 Victor Lucas              16 UNSW UniSwim         2:12.54    2:11.04  
  3 Ryan Hore                 15 Vikings              2:37.63    2:19.78  
  4 Dylan Appelqvist          18 Woden                2:18.85    2:20.32  
  5 Luke Abberton             16 Vikings              2:15.79    2:21.17  
  6 James Gibson              16 Canberra             2:20.85    2:21.52  
  7 Jacob Riordan             15 Coast & Valley       2:20.59    2:24.21  
  8 Daniel Steemson           17 Vikings              2:25.13    2:25.34  
  9 Lachlan Mackay            15 Knox Pymble          2:25.28    2:30.61  
 -- Steven Boon               17 Coast & Valley       2:15.75         DQ  
 
Event 80  Girls 15 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Stone             15 Coast & Valley       2:26.09    2:29.61  
  2 Stephanie Wise            15 Woden                2:32.93    2:31.49  
 
Event 81  Boys 10 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tristan Brooker           10 Coast & Valley       1:31.45    1:32.49  
  2 Nathan Robinson           10 Ripples St Marys     1:36.40    1:34.14  
  3 Riley Briggs              10 Wagga Wagga          1:45.35    1:40.36  
  4 Matthew Harrison          10 Burley Griffin       1:44.62    1:44.39  
  5 Joshua Colquhoun          10 Vikings              1:46.33    1:45.82  
  6 Bradley Tuck               9 Ginninderra          1:51.62    1:48.23  
  7 Jack Donnelly             10 Ginninderra          1:48.35    1:48.26  
  8 Liam Coleman               9 Menai                1:54.85    1:55.77  
 
Event 82  Girls 10 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Cross             10 Vikings              1:24.36    1:24.90  
  2 Cassidy Matterson         10 Coast & Valley       1:32.60    1:31.93  
  3 Macy Callaghan             9 Coast & Valley       1:28.88    1:32.32  
  4 Amy Sokic                 10 Queanbeyan           1:38.39    1:36.23  
  5 Natasha Ramsden            9 Terrey Hills         1:38.89    1:37.62  
  6 Jordyn Bush               10 Coast & Valley       1:40.32    1:40.40  
  7 Taylah Bacon              10 Vikings              1:43.12    1:40.65  
  8 Phoebe Ross                9 Woden                1:40.65    1:40.73  
  9 Lauren Elliott            10 Queanbeyan           1:43.82    1:42.13  
 10 Monique Gomez             10 Abbotsleigh          1:48.21    1:43.36  
 11 Eske Gavel                10 CRUIZ                1:42.40    1:43.42  
 12 Alexie Boulton             9 Woden                1:47.41    1:43.72  
 13 Meg Baldwin               10 Abbotsleigh          1:47.92    1:44.86  
 14 Tahire Wijetilaka         10 Knox Pymble          1:48.70    1:45.08  
 15 Laura Reinhard            10 Novocastrian         1:44.17    1:45.93  
 16 Georgia Thomas Kane       10 Ravenswood           1:45.09    1:46.07  
 
Event 83  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Blackshaw          11 Coast & Valley         34.99      35.09  
  2 James Hanson              11 Telopea                34.85      35.10  
  3 Blake Armson              11 Coast & Valley         35.42      35.90  
  4 Nicholas Duell-Ferguson   11 Coast & Valley         35.66      36.26  
  5 Stephen Sheahan           11 Knox Pymble            38.10      36.73  
  6 Lachlan Webb              11 Vikings                37.63      36.76  
  7 Joshua Waugh              11 Canberra               37.34      37.32  
  8 Harry Manship             11 Terrey Hills           40.14      37.41  
  9 Reece Aquilina            11 Lane Cove              38.09      37.86  
 10 Antonio Del Castillo      11 Macquarie Fields       38.25      37.96  
 11 Declan Herring            11 Coast & Valley         39.96      38.74  
 12 James Ashleigh            11 Telopea                37.77      38.92  
 13 Jarrod Barber             11 Telopea                39.11      39.02  
 14 Kieran Howell             11 Woden                  38.23      39.90  
 15 Dylan Weir                11 Vikings                40.17      39.94  
 16 Nicholas Lawlis           11 Telopea                39.34      40.56  
 17 Harry Loader              11 Coast & Valley         39.96      40.91  
 
Event 84  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clare Robertson           11 Knox Pymble            34.94      34.45  
  2 Gabrielle Scarth-Johnson  11 Vikings                35.01      34.58  
  3 Georgia Munns             11 Terrey Hills           36.42      35.70  
  4 Lily Hoang                11 Knox Pymble            37.17      36.36  
  5 Olivia Findlay            11 Terrey Hills           38.69      36.80  
  6 Alexa Browne              11 Ravenswood             38.53      36.83  
  7 Kate Tabke                11 Vikings                38.00      37.07  
  8 Kiesha Bovill             11 Coast & Valley         35.88      37.16  
  9 Montana Thornberry        11 Ginninderra            37.43      37.48  
 10 Amber Chisholm            11 Coast & Valley         36.88      37.57  
 11 Olivia Bygrave            11 Lane Cove              38.33      37.93  
 12 Olivia Adams              11 Ravenswood             38.85      38.10  
 13 Kailey Jack               11 Coast & Valley         37.71      38.14  
 14 Emma Gillingham           11 Vikings                38.19      38.19  
 15 Maddie Quinn              11 Queanbeyan             39.18      38.49  
 16 Kristen Sales             11 Ascham Aquatics        38.20      38.51  
 17 Tennille Miller           11 Canberra               38.97      39.44  
 18 Casey Smith               11 Coast & Valley         39.29      40.10  
 19 Emma Brady                11 Coast & Valley         40.18      40.18  
 
Event 85  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         13 Vikings              2:27.33    2:32.58  
  2 Jordan Welch              13 Ginninderra          3:03.94    2:56.11  
  3 Callum Mackay             13 Knox Pymble          3:09.51    2:57.93  
  4 Michael Bee               13 Lane Cove            3:05.43    3:01.20  
  5 Luis Alarcon              13 Vikings              3:11.06    3:05.17  
 
Event 86  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emma Harris               13 Woden                2:46.69    2:50.68  
  2 Tarni Miller              13 Canberra             2:56.57    2:52.95  
  3 Taniya Coldham            13 Abbotsleigh          3:09.88    3:10.99  
  4 Lauren Abraham            13 Canberra             3:10.23    3:13.37  
  5 Samantha Young            13 Woden                3:11.34    3:13.67  
  6 Shani Wijetilaka          13 Knox Pymble          3:15.80    3:13.92  
 -- Tegan Garnett             13 CRUIZ                3:14.45         DQ  
 
Event 87  Boys 14 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sean Maloney              14 Woden                  24.80      25.17  
  2 Tait Immer                14 Ulladulla              27.69      27.69  
  3 Ryan Dwyer                14 Menai                  28.66      27.73  
  4 Tomas Muller              14 Ginninderra            28.62      28.39  
 
Event 88  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaitlyn Pejkovic          14 Abbotsleigh            28.45      28.04  
  1 Rebecca Booth             14 Abbotsleigh            29.10      28.04  
  3 Annie Bygrave             14 Lane Cove              29.06      28.27  
  4 Katherine Adams           14 Ravenswood             27.88      28.39  
  5 Melva Yiu                 14 Aquaburn               29.05      29.16  
  6 Millie Drummond           14 Woden                  29.55      29.37  
  7 Brooke James              14 Burley Griffin         29.82      29.39  
  8 Natasha Kosev             14 Ginninderra            28.70      29.51  
  9 Marama Bovoro             14 Menai                  29.10      29.62  
 10 Paula Rusanov             14 Telopea                29.06      29.73  
 11 Chloe Blumentals          14 Ravenswood             29.24      29.82  
 12 Lauren O'Doherty          14 Lane Cove              31.38      30.04  
 13 Tegan Flint               14 Coast & Valley         30.38      30.28  
 14 Lily Johnson              14 Coast & Valley         30.22      30.42  
 15 Brittany Ross             14 Woden                  30.87      30.80  
 16 Meredith Khoo             14 Aquaburn               30.81      30.93  
 17 Aisha Collins             14 Canberra               31.78      31.46  
 18 Morgan Nicholls           14 Ravenswood             31.27      31.53  
 19 Kelsey Aquilina           14 Lane Cove              31.64      31.58  
 20 Grace Flanagan            14 Junee                  31.56      32.09  
 
Event 89  Boys Open 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hugo Morris               15 Woden                4:25.73    4:40.72  
  2 William Pulley            15 Queanbeyan           4:45.44    4:43.18  
  3 Dylan Appelqvist          18 Woden                4:33.80    4:45.21  
  4 Luke Abberton             16 Vikings              4:52.06    4:59.42  
  5 Kade Howitt               15 Burley Griffin       4:58.36    5:00.56  
  6 Liam Barber               13 Telopea              5:17.60    5:14.14  
  7 Sam Russo                 14 Swimland             5:21.58    5:14.60  
  8 Jamie Pender              17 Coast & Valley       5:01.27    5:16.17  
  9 Oliver DiPietro           13 Coast & Valley       5:28.78    5:31.30  
 
Event 90  Girls Open 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Streatfield      16 Vikings              5:06.82    5:08.52  
  2 Jessica Traficante        18 Telopea              5:02.81    5:10.06  
  3 Rebecca Stone             15 Coast & Valley       5:16.98    5:24.17  
  4 Rebekah McCoy             12 Vikings              5:31.50    5:33.24  
  5 Nellie Metcalfe           15 Canberra             5:23.15    5:33.43  
  6 Jessica Hood              16 Woden                5:36.99    5:35.90  
  7 Jessica Hunter            13 Ravenswood           5:57.91    5:52.79  
  8 Meg Bourne                14 Canberra             5:44.79    5:54.52  
 
Event 91  Boys 12 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elijah Gatica             12 Woden                3:11.30    3:02.27  
  2 Dylan Weir                11 Vikings              3:10.54    3:02.60  
  3 Kolya Cook                12 Burley Griffin       3:13.44    3:04.60  
  4 Matthew Sutton            12 Lane Cove            3:14.60    3:05.23  
  5 Cormac Pearson            12 Telopea              3:15.73    3:13.82  
 
Event 92  Girls 12 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isabella Marinelli        12 Woden                3:01.58    2:59.78  
  2 Rebecca Cross             10 Vikings              3:05.91    3:02.92  
  3 Chelsea Stewart           12 Ginninderra          3:07.27    3:03.02  
  4 Emma Baldwin              12 Abbotsleigh          3:07.29    3:03.19  
  5 Emily French              12 CRUIZ                3:12.82    3:08.43  
  6 Aimee Honor-Eltham        12 Coast & Valley       3:08.52    3:08.74  
  7 Astrid Barta              12 Canberra             3:06.50    3:10.42  
  8 Alexa Browne              11 Ravenswood           3:18.67    3:10.52  
  9 Amber Can                 12 Coast & Valley       3:16.30    3:13.01  
 10 Emma Gillingham           11 Vikings              3:16.21    3:17.81  
 11 Alexandra Riordan         12 Coast & Valley       3:11.26    3:18.54  
 12 Chloe Ironside            12 Vikings              3:26.66    3:25.55  
 13 Hayley Byer               11 Abbotsleigh          3:25.15    3:28.14  
 
Event 93  Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            13 Telopea                26.89      26.36  
  2 Lachlan Colquhoun         13 Vikings                26.55      26.46  
  3 Jack Nix                  13 Tumut                  27.34      27.34  
  4 Ayrton Kiraly             13 Woden                  27.45      27.48  
  5 Mark Sahin                13 Aquaburn               27.47      27.50  
  6 Jacob Cerniauskas         13 Coast & Valley         27.88      27.65  
  7 Oliver DiPietro           13 Coast & Valley         29.29      28.62  
  8 Callum Mackay             13 Knox Pymble            29.17      28.97  
  9 James Garrett             13 Knox Pymble            29.72      29.14  
 10 Matthew Pender            13 Coast & Valley         29.60      29.24  
 11 Andrew Spoor              13 Aquaburn               30.15      29.38  
 12 Liam Barber               13 Telopea                30.78      29.46  
 13 Kristofor Tengstrom       13 Canberra               30.14      29.96  
 14 Luke Reinhard             13 Coast & Valley         30.72      30.27  
 15 Jarrod Natoli             13 Menai                  30.31      30.83  
 
Event 94  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 13 Telopea                26.87      26.36  
  2 Bonnie Zhang              13 Canberra               28.58      28.28  
  3 Emily Waddington          13 Ravenswood             29.39      28.59  
  4 Anika Buckley             13 Queanbeyan             29.77      29.59  
  5 Sheina Low                13 Abbotsleigh            29.98      29.64  
  6 Rachel Brown              13 Canberra               30.31      29.75  
  7 Madeleine Munns           13 Terrey Hills           29.87      29.85  
  8 Kiani Fukui               13 SS Sea Devils          29.91      30.26  
  9 Ashleigh Upton            13 Ravenswood             31.55      30.65  
 10 Jia Qi Chung              13 Lane Cove              31.31      30.81  
 11 Jackie Moenting           13 Menai                  31.83      31.26  
 12 Shae Aubrey               13 Coast & Valley         30.63      31.27  
 13 Eliza Tetley              13 Vikings                31.76      31.36  
 14 Keely O'Brien             13 Woden                  31.53      31.39  
 15 Demi Merchant             13 Coast & Valley         31.71      31.56  
 16 Haley Jedrzejek           13 Canberra               31.54      31.74  
 17 Samantha Young            13 Woden                  31.89      31.95  
 18 Ruby Rooke                13 Coast & Valley         31.94      32.03  
 19 Sarah Hobby               13 Coast & Valley         31.08      32.76  
 20 Emma Harris               13 Woden                  31.37      32.85  
 
Event 95  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sean Maloney              14 Woden                2:16.65    2:16.87  
  2 Sam McKeown-Paterson      14 Gosford RSL          2:19.57    2:17.19  
 
Event 96  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Annie Bygrave             14 Lane Cove            2:33.02    2:30.09  
  2 Sally Foster              14 Burley Griffin       2:42.48    2:33.99  
  3 Paula Rusanov             14 Telopea              2:35.60    2:34.87  
  4 Lily Johnson              14 Coast & Valley       2:37.12    2:38.59  
  5 Lauren O'Doherty          14 Lane Cove            2:43.71    2:43.87  
 
Event 97  Boys 15 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ben Wise                  21 Woden                  57.37      58.54  
  2 Hugo Morris               15 Woden                1:00.58      59.80  
  3 Benjamin McDermott        16 Trinity Grammar      1:01.01      59.87  
  4 Jordan Hamilton           17 Ginninderra          1:02.24    1:00.80  
  5 Peter Bennett             18 CRUIZ                  59.68    1:00.92  
  6 William Pulley            15 Queanbeyan           1:01.56    1:01.59  
  7 John Warmenhoven          22 Canberra             1:01.07    1:01.81  
  8 Huw Warmenhoven           16 Canberra             1:05.96    1:03.39  
  9 James Dowden              16 Burley Griffin       1:05.20    1:05.02  
 10 Dylan Appelqvist          18 Woden                1:04.10    1:05.47  
 11 Nicholas Rispoli          15 Lane Cove            1:05.41    1:05.53  
 12 Lachlan Mackay            15 Knox Pymble          1:08.76    1:06.67  
 13 Luke Abberton             16 Vikings              1:04.06    1:07.13  
 14 Alex Ramsay               16 Ginninderra          1:07.12    1:07.21  
 15 Nathan Seddon             15 Woden                1:07.59    1:07.50  
 16 Kade Howitt               15 Burley Griffin       1:04.84    1:08.02  
 17 Daniel Steemson           17 Vikings              1:10.28    1:09.66  
 18 Taylor Hirst              15 Menai                1:11.72    1:10.22  
 
Event 98  Girls 15 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samantha Marceddo         16 Ginninderra          1:03.36    1:06.02  
  2 Stephanie Wise            15 Woden                1:08.38    1:07.94  
  3 Brook Morris-Beverstock   15 Menai                1:08.60    1:08.20  
  4 Sarah Green               15 Gosford RSL          1:10.10    1:09.87  
  5 Rachel Thompson           16 Abbotsleigh          1:09.30    1:10.61  
  6 Ashleigh Streatfield      16 Vikings              1:08.56    1:11.05  
  7 Taylah Rocteur            16 Coast & Valley       1:09.77    1:11.15  
  8 Jessica Schembri          16 Ginninderra          1:09.57    1:11.80  
  9 Ashlee Brew               15 Coast & Valley       1:16.24    1:12.23  
 10 Emma Russo                18 Swimland             1:14.30    1:17.67  
 
Event 99  Boys 10 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nathan Robinson           10 Ripples St Marys     1:13.92    1:17.83  
  2 Blair Stone               10 Coast & Valley       1:35.90    1:24.42  
 
Event 100  Girls 10 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobi Kiraly               10 Woden                1:21.46    1:20.38  
  2 Cassidy Matterson         10 Coast & Valley       1:25.13    1:20.46  
  3 Georgia Thomas Kane       10 Ravenswood           1:37.15    1:27.16  
  4 Laura Reinhard            10 Novocastrian         1:32.59    1:32.57  
 -- Hannah Vanderkooi          9 Coast & Valley       1:35.78         DQ  
 
Event 101  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Blackshaw          11 Coast & Valley         29.58      30.13  
  2 Lachlan Webb              11 Vikings                31.40      30.43  
  3 Stephen Sheahan           11 Knox Pymble            32.13      30.72  
  4 Francis Carmody           11 Lane Cove              32.22      31.05  
  5 Reece Aquilina            11 Lane Cove              31.95      31.13  
  6 James Ashleigh            11 Telopea                31.29      31.38  
  7 Harry Manship             11 Terrey Hills           33.18      31.83  
  8 Declan Herring            11 Coast & Valley         31.63      31.94  
  9 James Hanson              11 Telopea                32.13      31.95  
 10 Harry Loader              11 Coast & Valley         32.09      32.05  
 11 Dominik Turner            11 Yass                   33.30      32.36  
 12 Antonio Del Castillo      11 Macquarie Fields       33.94      33.40  
 13 Zachary Johnson           11 Coast & Valley         34.09      33.57  
 14 Nicholas Lawlis           11 Telopea                34.26      33.59  
 14 Blake Armson              11 Coast & Valley         32.42      33.59  
 16 Jarrod Barber             11 Telopea                33.49      33.91  
 17 Nicholas Duell-Ferguson   11 Coast & Valley         32.16      34.06  
 18 Kieran Howell             11 Woden                  33.13      34.12  
 19 John Kyrikos              11 Knox Pymble            33.84      34.27  
 20 Dylan Weir                11 Vikings                34.32      35.44  
 
Event 102  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clare Robertson           11 Knox Pymble            29.40      30.04  
  2 Kiesha Bovill             11 Coast & Valley         30.61      30.72  
  3 Lily Hoang                11 Knox Pymble            30.93      30.74  
  4 Kate Tabke                11 Vikings                31.75      31.86  
  5 Casey Smith               11 Coast & Valley         32.04      31.96  
  6 Olivia Adams              11 Ravenswood             33.00      32.09  
  7 Amber Chisholm            11 Coast & Valley         32.35      32.38  
  8 Georgia Munns             11 Terrey Hills           32.58      32.58  
  9 Emma Gillingham           11 Vikings                33.64      32.63  
 10 Emma Brady                11 Coast & Valley         32.29      32.69  
 11 Gabrielle Scarth-Johnson  11 Vikings                32.34      32.78  
 12 Kailey Jack               11 Coast & Valley         33.35      32.90  
 13 Olivia Bygrave            11 Lane Cove              33.61      33.27  
 14 Maddie Quinn              11 Queanbeyan             33.08      33.34  
 15 Montana Thornberry        11 Ginninderra            34.29      34.15  
 16 Charlotte Easten          11 Lane Cove              34.44      35.07  
 
Event 103  Boys 12 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samuel Ritchens           12 Lane Cove            2:23.40    2:15.94  
  2 Tom Hicks                 12 Coast & Valley       2:20.70    2:22.25  
  3 Elijah Gatica             12 Woden                2:25.09    2:23.73  
  4 Lachlan Webb              11 Vikings              2:33.40    2:24.78  
  5 Christian Bentley         12 Coast & Valley       2:30.98    2:25.92  
  6 Jackson Savage            12 Vikings              2:26.74    2:26.00  
  7 Nathan Huynh              12 Swimland             2:29.84    2:26.78  
  8 Nicholas Sonntag          12 Coast & Valley       2:35.83    2:27.81  
  9 Blake Armson              11 Coast & Valley       2:30.74    2:31.41  
 10 James Ashleigh            11 Telopea              2:32.47    2:34.01  
 11 Dylan Weir                11 Vikings              2:38.76    2:38.65  
 12 Harry Loader              11 Coast & Valley       2:39.86    2:39.18  
 13 Tristan Brooker           10 Coast & Valley       2:50.64    2:46.25  
 14 Harrison Webster          10 Woden                2:53.54    2:46.66  
 
Event 104  Girls 12 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Courtney Booth            12 Abbotsleigh          2:17.87    2:16.73  
  2 Joanna Adams              12 Ravenswood           2:21.63    2:19.07  
  3 Clare Robertson           11 Knox Pymble          2:22.81    2:19.22  
  4 Zoe Lysaght               12 Abbotsleigh          2:26.19    2:20.44  
  5 Rebekah McCoy             12 Vikings              2:19.55    2:21.53  
  6 Holly Meadows-Blundell    12 Cootamundra          2:24.59    2:23.26  
  7 Paige Patmore             12 Menai                2:27.41    2:24.30  
  8 Li-Ling Kam               12 Aquaburn             2:27.40    2:25.57  
  9 Lily Hoang                11 Knox Pymble          2:29.70    2:25.60  
 10 Megan Burgess             12 Coast & Valley       2:36.74    2:26.16  
 11 Ashley Groch              12 Canberra             2:26.51    2:26.61  
 12 Ameila Johnson            12 Coast & Valley       2:26.18    2:27.00  
 13 Kiesha Bovill             11 Coast & Valley       2:21.07    2:27.05  
 14 Emma Gillingham           11 Vikings              2:30.93    2:27.87  
 15 Chelsea Stewart           12 Ginninderra          2:28.46    2:28.89  
 16 Isabella Marinelli        12 Woden                2:28.26    2:29.74  
 17 Erin Boon                 12 Coast & Valley       2:29.82    2:33.92  
 18 Isobel Regan              12 Abbotsleigh          2:35.17    2:34.22  
 19 Elliza O'Doherty          12 Lane Cove            2:36.50    2:34.97  
 20 Lara Menegon              12 Canberra             2:37.21    2:36.67  
 21 Amber Chisholm            11 Coast & Valley       2:45.73    2:37.65  
 22 Montana Thornberry        11 Ginninderra          2:46.33    2:38.25  
 23 Charlotte Easten          11 Lane Cove            2:44.44    2:38.80  
 24 Alexa Browne              11 Ravenswood           2:39.44    2:41.36  
 25 Taylah Bacon              10 Vikings              2:47.36    2:44.62  
 26 Michaela Roberts          10 Woden                2:57.25    2:52.45  
 
Event 105  Boys Open 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luke Hinchcliffe          23 CRUIZ                  23.47      23.29  
  2 Hugo Morris               15 Woden                  24.97      23.48  
  3 Ciaran Plenty             18 Telopea                23.85      23.79  
  4 Tim Halliday              20 Sydney Uni             23.78      24.56  
  5 John Warmenhoven          22 Canberra               24.72      24.70  
  6 Victor Lucas              16 UNSW UniSwim           24.39      24.85  
  7 Jordan Hamilton           17 Ginninderra            25.50      25.04  
  8 Randall Barry             16 Telopea                25.20      25.16  
  9 Alexander Perry           16 Knox Pymble            25.10      25.17  
 10 Scott Pietriche           21 Lane Cove              26.53      25.30  
 11 Nicholas Rispoli          15 Lane Cove              24.80      25.34  
 12 Lachlan Mackay            15 Knox Pymble            25.13      25.55  
 13 William Pulley            15 Queanbeyan             25.11      25.59  
 14 James Stanwell            16 Knox Pymble            25.16      25.77  
 15 Huw Warmenhoven           16 Canberra               27.33      26.05  
 16 Ben Wise                  21 Woden                  25.21      26.06  
 17 Steven Boon               17 Coast & Valley         27.31      26.07  
 18 Mitchell Nemec            18 Telopea                26.62      26.13  
 19 Jamie Pender              17 Coast & Valley         25.86      26.23  
 20 Tyson Baker               15 Lane Cove              26.75      26.26  
 21 Patrick Hudson            17 Woden                  26.40      26.54  
 22 Dylan Appelqvist          18 Woden                  26.17      26.56  
 23 Nathan Seddon             15 Woden                  26.17      26.68  
 24 Taylor Hirst              15 Menai                  27.21      26.92  
 25 Luke Abberton             16 Vikings                25.84      26.94  
 26 Jordan Natoli             15 Menai                  27.11      27.16  
 27 Alec Bruce                15 Ginninderra            28.63      27.23  
 28 Daniel Steemson           17 Vikings                27.73      27.31  
 29 James Gibson              16 Canberra               28.19      27.57  
 30 Scott Featherstone        15 Menai                  27.59      27.64  
 31 Kade Howitt               15 Burley Griffin         26.81      28.08  
 32 Alex Ramsay               16 Ginninderra            28.10      28.17  
 33 William Rooks             15 Canberra               28.48      28.41  
 34 Jacob Riordan             15 Coast & Valley         28.59      28.48  
 35 Tomas Muller              14 Ginninderra            28.62      28.52  
 
Event 106  Girls Open 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 13 Telopea                26.87      26.67  
  2 Jenna Rose Gold           16 Abbotsleigh            27.20      27.72  
  3 Monique Bain              16 Lane Cove              27.75      27.95  
  4 Joanna Adams              12 Ravenswood             28.74      28.14  
  5 Stephanie Wise            15 Woden                  28.14      28.43  
  6 Katherine Adams           14 Ravenswood             27.88      28.44  
  7 Brook Morris-Beverstock   15 Menai                  29.71      28.66  
  8 Tori Chambers             16 Knox Pymble            29.58      28.83  
  9 Gina Sacilotto            21 Lane Cove              28.13      28.88  
 10 Ashlee Brew               15 Coast & Valley         29.08      29.09  
 11 Taylah Rocteur            16 Coast & Valley         28.81      29.21  
 12 Chloe Blumentals          14 Ravenswood             29.24      29.31  
 13 Charlotte Westheafer      15 Abbotsleigh            30.04      29.36  
 14 Jessica Traficante        18 Telopea                28.33      29.94  
 15 Samantha Marceddo         16 Ginninderra            29.07      30.06  
 16 Jessica Schembri          16 Ginninderra            29.48      30.49  
 17 Paula Rusanov             14 Telopea                29.06      30.55  
 18 Chelsea Stewart           12 Ginninderra            30.53      30.63  
 19 Morgan Nicholls           14 Ravenswood             31.27      31.47  
 20 Ashleigh Upton            13 Ravenswood             31.55      31.81  
 
Event 107  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            13 Telopea              1:03.34    1:02.64  
  2 Lachlan Colquhoun         13 Vikings              1:03.27    1:05.53  
  3 Mark Sahin                13 Aquaburn             1:09.99    1:07.62  
  4 Liam Barber               13 Telopea              1:07.27    1:07.93  
  5 Matthew Pender            13 Coast & Valley       1:12.49    1:10.60  
  6 Jordan Welch              13 Ginninderra          1:13.38    1:10.87  
  7 Jacob Cerniauskas         13 Coast & Valley       1:09.95    1:11.76  
  8 Oliver DiPietro           13 Coast & Valley       1:15.73    1:16.47  
 
Event 108  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kiani Fukui               13 SS Sea Devils        1:07.76    1:09.34  
  2 Anika Buckley             13 Queanbeyan           1:10.68    1:11.23  
  3 Jessica Hunter            13 Ravenswood           1:12.48    1:11.67  
  4 Emily Waddington          13 Ravenswood           1:10.66    1:11.94  
  5 Madeleine Munns           13 Terrey Hills         1:16.06    1:14.50  
  6 Eliza Tetley              13 Vikings              1:16.81    1:17.21  
  7 Jia Qi Chung              13 Lane Cove            1:18.67    1:17.91  
  8 Ruby Rooke                13 Coast & Valley       1:16.69    1:18.60  
  9 Jackie Moenting           13 Menai                1:19.00    1:19.02  
 
Event 109  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sam McKeown-Paterson      14 Gosford RSL          2:11.52    2:11.95  
  2 Sean Maloney              14 Woden                2:13.32    2:19.64  
  3 Sam Russo                 14 Swimland             2:28.74    2:20.86  
 
Event 110  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Booth             14 Abbotsleigh          2:22.27    2:19.80  
  2 Natasha Kosev             14 Ginninderra          2:34.82    2:33.21  
  3 Melva Yiu                 14 Aquaburn             2:39.83    2:35.15  
  4 Chloe Blumentals          14 Ravenswood           2:30.54    2:35.70  
  5 Aisha Collins             14 Canberra             2:50.07    2:41.98  
  6 Lily Johnson              14 Coast & Valley       2:42.92    2:42.78  
 
Event 111  Boys 15 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peter Bennett             18 CRUIZ                1:05.24    1:07.25  
  2 Luke Hinchcliffe          23 CRUIZ                1:08.28    1:08.27  
  3 Ryan Hore                 15 Vikings              1:12.53    1:10.75  
  4 Benjamin McDermott        16 Trinity Grammar      1:20.59    1:11.16  
  5 Andy Chen                 15 Ginninderra          1:06.58    1:11.69  
  6 Dylan Appelqvist          18 Woden                1:09.38    1:13.34  
  7 Randall Barry             16 Telopea              1:12.14    1:13.68  
  8 Patrick Hudson            17 Woden                1:13.04    1:13.87  
  9 James Dowden              16 Burley Griffin       1:14.70    1:13.98  
 10 Gabriel Low               15 Abbotsleigh          1:15.78    1:14.76  
 11 Nathan Seddon             15 Woden                1:14.15    1:15.37  
 12 Daniel Steemson           17 Vikings              1:14.71    1:15.52  
 13 Jordan Natoli             15 Menai                1:17.90    1:15.57  
 14 William Rooks             15 Canberra             1:17.90    1:16.50  
 15 Kade Howitt               15 Burley Griffin       1:14.89    1:21.05  
 16 Jamie Pender              17 Coast & Valley       1:16.54    1:21.54  
 
Event 112  Girls 15 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Charlotte Westheafer      15 Abbotsleigh          1:15.34    1:15.98  
  2 Jessica Schembri          16 Ginninderra          1:14.62    1:17.21  
  3 Rebecca Stone             15 Coast & Valley       1:16.64    1:18.54  
  4 Ashleigh Streatfield      16 Vikings              1:16.83    1:19.59  
  5 Charlotte Packard         17 Canberra             1:19.35    1:20.59  
  6 Jessica Hood              16 Woden                1:18.69    1:21.11  
  7 Ashlee Brew               15 Coast & Valley       1:20.60    1:21.52  
  8 Emily Gentle              16 Aquaburn             1:19.37    1:22.22  
  9 Jenna Rose Gold           16 Abbotsleigh          1:23.35    1:22.39  
 10 Taylah Rocteur            16 Coast & Valley       1:24.16    1:25.76  
 11 Caitlyn Radcliffe         15 Ginninderra          1:22.49    1:26.04  
 12 Zoia Rusanov              16 Telopea              1:27.76    1:28.77  
 
Event 113  Boys 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tristan Brooker           10 Coast & Valley         43.16      43.03  
  2 Nathan Robinson           10 Ripples St Marys       48.58      43.49  
  3 Riley Briggs              10 Wagga Wagga            43.32      44.02  
  4 Blair Stone               10 Coast & Valley         47.49      44.05  
  5 Benjamin Shariat          10 Knox Pymble            48.67      44.32  
  6 Jack Donnelly             10 Ginninderra            48.08      47.22  
  7 Benjamin Yates            10 Coast & Valley         48.31      49.08  
  8 Joshua Colquhoun          10 Vikings                48.94      49.56  
  9 Liam Coleman               9 Menai                  51.07      51.19  
 10 Bradley Tuck               9 Ginninderra            49.78      51.61  
 11 Callum Perryman            8 Menai                  52.91      54.19  
 12 Aiden Robertson            9 Knox Pymble            52.54      54.89  
 -- Reece Bereveskos          10 Menai                  48.89         DQ  
 -- Richard Lonsdale           9 Knox Pymble            49.86         DQ  
 
Event 114  Girls 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Cross             10 Vikings                38.67      39.91  
  2 Macy Callaghan             9 Coast & Valley         40.23      41.72  
  3 Amy Sokic                 10 Queanbeyan             43.90      42.19  
  4 Cassidy Matterson         10 Coast & Valley         43.30      42.28  
  5 Jaz McCabe                10 Coast & Valley         45.00      44.53  
  6 Natasha Ramsden            9 Terrey Hills           45.97      45.00  
  7 Lauren Elliott            10 Queanbeyan             46.65      45.59  
  8 Jordyn Bush               10 Coast & Valley         47.09      45.60  
  9 Phoebe Ross                9 Woden                  44.50      45.97  
 10 Taylah Bacon              10 Vikings                47.05      46.55  
 11 Tayla-Jane McIntosh       10 Queanbeyan             46.38      46.93  
 12 Kobi Kiraly               10 Woden                  47.33      47.14  
 13 Eske Gavel                10 CRUIZ                  47.94      47.49  
 14 Monique Gomez             10 Abbotsleigh            49.96      47.61  
 15 Alexie Boulton             9 Woden                  49.28      48.02  
 16 Ashleigh Power            10 Coast & Valley         49.52      48.61  
 17 Samantha Robinson         10 Knox Pymble            50.24      48.63  
 18 Isabella Miro             10 Menai                  50.33      49.11  
 19 Laura Reinhard            10 Novocastrian           49.41      50.13  
 20 Kaitlin McDermott          9 Menai                  54.81      50.33  
 21 Nicole Miro               10 Menai                  50.23      50.61  
 22 Alexis Cross               9 Vikings                53.85      50.93  
 23 Andrea Forshaw             9 Vikings                52.89      51.14  
 23 Eloise Riley               9 Knox Pymble            51.92      51.14  
 25 Rachel Crawford            9 Burley Griffin         54.10      51.42  
 26 Keely Small                9 Woden                  53.19      51.50  
 27 Leah Williams              9 Abbotsleigh            54.74      51.76  
 28 Emily Bunis                9 Abbotsleigh            52.88      51.78  
 29 Jemima Fitzgerald          9 Knox Pymble            54.20      52.75  
 30 Madeleine Gallagher        9 Knox Pymble            51.72      54.24  
 -- Tahire Wijetilaka         10 Knox Pymble            48.49         DQ  
 -- Meg Baldwin               10 Abbotsleigh            50.39         DQ  
 
Event 115  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Blackshaw          11 Coast & Valley       1:15.48    1:16.18  
  2 Blake Armson              11 Coast & Valley       1:17.51    1:16.82  
  3 James Hanson              11 Telopea              1:15.51    1:17.35  
  4 Antonio Del Castillo      11 Macquarie Fields     1:17.58    1:18.82  
  5 Lachlan Webb              11 Vikings              1:21.07    1:20.62  
  6 Stephen Sheahan           11 Knox Pymble          1:26.36    1:20.91  
  7 Reece Aquilina            11 Lane Cove            1:25.87    1:22.59  
  8 Declan Herring            11 Coast & Valley       1:24.46    1:23.75  
  9 Nicholas Duell-Ferguson   11 Coast & Valley       1:19.34    1:24.45  
 10 Jarrod Barber             11 Telopea              1:27.45    1:25.30  
 11 James Ashleigh            11 Telopea              1:24.02    1:25.34  
 12 Dylan Weir                11 Vikings              1:24.05    1:26.20  
 
Event 116  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clare Robertson           11 Knox Pymble          1:11.95    1:17.19  
  2 Gabrielle Scarth-Johnson  11 Vikings              1:19.06    1:17.40  
  3 Georgia Munns             11 Terrey Hills         1:19.70    1:19.18  
  4 Kiesha Bovill             11 Coast & Valley       1:17.62    1:19.67  
  5 Alexa Browne              11 Ravenswood           1:20.04    1:19.88  
  6 Lily Hoang                11 Knox Pymble          1:22.15    1:20.55  
  7 Emma Gillingham           11 Vikings              1:21.52    1:21.02  
  8 Montana Thornberry        11 Ginninderra          1:18.79    1:21.18  
  9 Kailey Jack               11 Coast & Valley       1:20.49    1:21.84  
 10 Maddie Quinn              11 Queanbeyan           1:25.38    1:22.49  
 11 Olivia Findlay            11 Terrey Hills         1:21.73    1:23.04  
 12 Tennille Miller           11 Canberra             1:23.68    1:23.74  
 13 Amber Chisholm            11 Coast & Valley       1:20.27    1:23.82  
 
Event 117  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tom Hicks                 12 Coast & Valley       1:07.28    1:08.43  
  2 Christian Bentley         12 Coast & Valley       1:11.69    1:12.07  
  3 Tyler Jones               12 Coast & Valley       1:16.00    1:13.10  
  4 Nicholas Sonntag          12 Coast & Valley       1:18.62    1:13.76  
  5 Jackson Savage            12 Vikings              1:13.68    1:15.61  
  6 Nathan Huynh              12 Swimland             1:20.98    1:19.73  
  7 Elijah Gatica             12 Woden                1:19.06    1:22.01  
 
Event 118  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joanna Adams              12 Ravenswood           1:10.14    1:11.52  
  2 Zoe Lysaght               12 Abbotsleigh          1:13.58    1:13.64  
  3 Courtney Booth            12 Abbotsleigh          1:18.76    1:13.86  
  4 Holly Meadows-Blundell    12 Cootamundra          1:12.46    1:13.97  
  5 Rebekah McCoy             12 Vikings              1:11.82    1:15.04  
  6 Li-Ling Kam               12 Aquaburn             1:16.36    1:15.54  
  7 Chelsea Stewart           12 Ginninderra          1:17.13    1:16.58  
  8 Isabella Marinelli        12 Woden                1:15.72    1:16.99  
  9 Sasha Novak               12 Coast & Valley       1:17.47    1:17.80  
 10 Ameila Johnson            12 Coast & Valley       1:15.19    1:18.57  
 11 Hannah Cummins            12 Goulburn             1:21.15    1:18.76  
 12 Erin Boon                 12 Coast & Valley       1:16.28    1:19.12  
 -- Elliza O'Doherty          12 Lane Cove            1:21.72         DQ  
 
Event 119  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacob Cerniauskas         13 Coast & Valley       2:23.11    2:22.37  
  2 Mark Sahin                13 Aquaburn             2:26.41    2:23.97  
  3 Jordan Welch              13 Ginninderra          2:27.88    2:26.06  
  4 Jack Nix                  13 Tumut                2:28.96    2:29.41  
  5 Joseph Hilsberg           13 Knox Pymble          2:28.33    2:29.97  
  6 Matthew Pender            13 Coast & Valley       2:33.33    2:33.02  
  7 Liam Barber               13 Telopea              2:34.34    2:33.83  
  8 Ayrton Kiraly             13 Woden                2:40.33    2:34.52  
  9 Kristofor Tengstrom       13 Canberra             2:35.70    2:35.71  
 10 Luke Reinhard             13 Coast & Valley       2:36.99    2:43.04  
 
Event 120  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 13 Telopea              2:18.49    2:21.64  
  2 Bonnie Zhang              13 Canberra             2:30.69    2:30.12  
  3 Madeleine Munns           13 Terrey Hills         2:32.46    2:32.54  
  4 Sheina Low                13 Abbotsleigh          2:38.04    2:35.85  
  5 Jessica Hunter            13 Ravenswood           2:44.06    2:37.19  
  6 Rachel Brown              13 Canberra             2:36.55    2:38.52  
  7 Ashleigh Upton            13 Ravenswood           2:37.76    2:41.82  
  8 Haley Jedrzejek           13 Canberra             2:43.29    2:41.92  
  9 Shae Aubrey               13 Coast & Valley       2:40.42    2:42.75  
 
Event 121  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sean Maloney              14 Woden                1:13.52    1:18.41  
  2 Sam Russo                 14 Swimland             1:25.51    1:19.40  
  3 Tomas Muller              14 Ginninderra          1:21.04    1:19.91  
 
Event 122  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Natasha Kosev             14 Ginninderra          1:15.60    1:17.36  
  2 Brooke James              14 Burley Griffin       1:20.20    1:19.78  
  3 Melva Yiu                 14 Aquaburn             1:20.25    1:19.88  
  4 Katherine Adams           14 Ravenswood           1:16.37    1:21.84  
  5 Amy Baker                 14 Knox Pymble          1:26.28    1:22.72  
  6 Kaitlyn Pejkovic          14 Abbotsleigh          1:19.57    1:23.25  
  7 Tegan Flint               14 Coast & Valley       1:23.67    1:24.09  
  8 Grace Flanagan            14 Junee                1:20.26    1:25.04  
  9 Kelsey Aquilina           14 Lane Cove            1:30.16    1:26.27  
 10 Paula Rusanov             14 Telopea              1:29.61    1:26.40  
 11 Chloe Blumentals          14 Ravenswood           1:25.14    1:26.49  
 12 Lauren O'Doherty          14 Lane Cove            1:28.80    1:29.05  
 13 Brittany Ross             14 Woden                1:30.28    1:29.90  
 14 Morgan Nicholls           14 Ravenswood           1:30.06    1:32.96  
 
Event 123  Boys 15 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hugo Morris               15 Woden                1:55.08    1:55.12  
  2 Ciaran Plenty             18 Telopea              1:56.84    1:56.86  
  3 William Pulley            15 Queanbeyan           1:58.93    2:00.13  
  4 Oliver Bourne             16 Canberra             2:01.77    2:01.51  
  5 Ryan Hore                 15 Vikings              2:06.52    2:01.69  
  6 Nicholas Rispoli          15 Lane Cove            1:59.19    2:01.99  
  7 Alexander Perry           16 Knox Pymble          2:02.91    2:02.04  
  8 Ben Wise                  21 Woden                2:04.62    2:04.65  
  9 Randall Barry             16 Telopea              2:02.25    2:05.26  
 10 Dylan Appelqvist          18 Woden                1:59.13    2:06.88  
 11 Nathan Seddon             15 Woden                2:09.22    2:09.56  
 12 Jacob Riordan             15 Coast & Valley       2:08.90    2:10.28  
 13 Tyson Baker               15 Lane Cove            2:12.19    2:10.74  
 14 Daniel Steemson           17 Vikings              2:17.17    2:13.07  
 15 Kade Howitt               15 Burley Griffin       2:10.82    2:18.92  
 
Event 124  Girls 15 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jenna Rose Gold           16 Abbotsleigh          2:06.67    2:09.76  
  2 Stephanie Wise            15 Woden                2:09.47    2:10.82  
  3 Taylah Rocteur            16 Coast & Valley       2:18.77    2:16.54  
  4 Charlotte Westheafer      15 Abbotsleigh          2:20.87    2:16.66  
  5 Lyndsay Saywell           17 Telopea              2:12.81    2:17.05  
  6 Tori Chambers             16 Knox Pymble          2:20.32    2:17.40  
  7 Brook Morris-Beverstock   15 Menai                2:22.10    2:19.07  
  8 Jessica Hood              16 Woden                2:24.46    2:22.06  
  9 Nellie Metcalfe           15 Canberra             2:14.89    2:22.27  
 10 Gina Sacilotto            21 Lane Cove            2:13.92    2:22.53  
 
Event 125  Mixed Open 50 SC Meter Freestyle Split
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sam McKeown-Paterson      14 Gosford RSL               NT      27.93  
  2 Tori Chambers             16 Knox Pymble               NT      29.37  
  3 Ashlee Brew               15 Coast & Valley            NT      29.77  
 
Event 126  Mixed Open 50 SC Meter Breaststroke Split
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashlee Brew               15 Coast & Valley            NT      38.63  
 
Event 127  Mixed Open 50 SC Meter Butterfly Split
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sam McKeown-Paterson      14 Gosford RSL               NT      29.95  
  2 Tyler Jones               12 Coast & Valley            NT      32.97  
  3 Ashlee Brew               15 Coast & Valley            NT      34.59