Tuggeranong Vikings Swim Club                         
                     Annual Qualifying Meet-23/24 May 2009                     
                                    Results by event                                   
 
Event 1  Boys Open 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tuggeranong Vikings  'A'                          1:49.00    1:48.92  
     1) William Barker 16               2) Daniel Steemson 16             
     3) Ryan Hore 14                    4) Luke Abberton 15               
  2 Tuggeranong Vikings  'B'                          2:07.00    2:07.83  
     1) Kevin Wei 16                    2) Brendan Wright 11              
     3) Nathan de Meillon 11            4) Lachlan Colquhoun 12           
  3 Raymond Terrace  'A'                              2:21.08    2:20.03  
 
Event 2  Girls Open 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tuggeranong Vikings  'A'                          1:54.00    1:57.71  
     1) Ashleigh Streatfield 15         2) Bianca Pitts 18                
     3) Chelsea Brodie 14               4) Monique Murphy 15              
  2 Woden  'A'                                        2:40.00    1:58.42  
     1) Nicole Martine 15               2) Georgia Hardy 15               
     3) Jessica Hood 15                 4) Sarah Friend 16                
  3 North Sydney  'A'                                 2:08.00    2:04.15  
  4 Tuggeranong Vikings  'B'                          2:16.00    2:18.40  
     1) Jessica Wu 12                   2) Gabrielle Scarth-Johnson 10    
     3) Breana Gilroy 9                 4) Rebekah McCoy 11               
  5 Raymond Terrace  'A'                              2:20.85    2:22.55  
 
Event 3  Boys 12 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              5:01.10    4:44.39  
 
Event 3  Boys 13 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zane Jordan               17 Woden                4:18.80    4:15.47  
  2 Dylan Appelqvist          17 Telopea              4:23.04    4:21.98  
  3 Harrison Loaney           16 North Sydney         4:23.43    4:24.13  
  4 Max Collins               16 Willoughby           4:30.00    4:31.86  
  5 Ben Schafer               13 Willoughby           4:32.00    4:31.87  
  6 Justin Brewer             18 Willoughby           4:35.00    4:32.27  
  7 Benjamin Wise             19 Burley Griffin       4:26.17    4:37.12  
  8 Nathan Miller             15 Telopea              4:34.17    4:39.30  
  9 Sean Maloney              13 Woden                4:46.07    4:40.04  
 10 James Ashurst             14 Telopea              5:02.55    4:42.10  
 11 Kade Howitt               14 Jindabyne            4:52.98    4:54.96  
 12 Sam Rieck                 17 Dapto                4:56.10    4:55.73  
 13 Alec Morris               13 Woden                5:09.46    5:00.39  
 14 Jack Stewart              13 Bay & Basin          5:17.00    5:03.79  
 15 Jackson Scott             13 Willoughby                NT    5:10.46  
 
Event 4  Girls 12 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rachel Brown              11 Canberra             5:14.96    5:05.62  
  2 Bonnie Zhang              11 Canberra             5:14.08    5:09.29  
 
Event 4  Girls 13 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Traficante        17 Telopea              4:25.41    4:28.09  
  2 Meagan Ramsay             17 Ginninderra          4:34.06    4:33.38  
  3 Claire Nicholls           16 Burley Griffin       4:32.52    4:38.87  
  4 Monique Murphy            15 Vikings              4:39.72    4:40.02  
  5 Claire McConnell          15 Willoughby           4:35.19    4:41.64  
  6 Nellie Metcalfe           13 Canberra             4:57.37    4:43.98  
  7 Miranda Debeljakovic      15 CRUIZ                4:52.50    4:44.32  
  8 Hannah Hobson             15 Young                4:51.67    4:44.48  
  9 Sally Gilbert             16 Willoughby           4:53.81    4:46.78  
 10 Stephanie Cannell         15 Willoughby           5:01.07    4:50.76  
 11 Carly Brewer              17 Willoughby           4:48.00    4:51.91  
 12 Lyndsay Saywell           16 Telopea              4:44.24    4:53.57  
 13 Bianca Pitts              18 Vikings              4:51.69    4:55.41  
 14 Georgia Hardy             15 Woden                4:40.04    4:55.83  
 15 Nicole Martine            15 Woden                4:49.68    4:56.38  
 16 Rebecca Quince            17 Dapto                4:57.02    5:00.29  
 17 Jessica Hood              15 Woden                4:51.23    5:02.32  
 18 Marie-Louise Brochut      14 North Sydney         5:00.00    5:03.71  
 19 Ashleigh Van Kemenade     15 Cowra                5:12.41    5:06.80  
 20 Samantha Wyllie           13 Dapto                5:08.72    5:08.22  
 21 Adele Kozak               14 North Sydney         5:11.23    5:10.93  
 22 Xenia Boynton             14 Willoughby           5:19.66    5:15.33  
 23 Rachel Clifford           14 Willoughby           5:30.00    5:15.35  
 24 Suzanna Hatunen           14 North Sydney         5:11.66    5:18.70  
 25 Alice Knight              14 North Sydney         5:18.00    5:28.65  
 26 Paula Rusanov             13 Queanbeyan           5:18.26    5:41.76  
 
Event 5  Boys 10 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Callum Lowe-Griffiths     10 Willoughby           2:52.00    2:56.38  
  2 Oliver Sims               10 Willoughby           3:03.00    3:05.32  
  3 Ethan Dorrian              9 Albion Park          3:16.64    3:13.71  
  4 James Hanson              10 Telopea                   NT    3:16.67  
  5 Macc Carroll              10 Bomaderry                 NT    3:23.62  
  6 Matthew Sperring           9 Dapto                3:27.78    3:23.93  
  7 Gus Lasker                10 Bay & Basin          3:42.91    3:32.86  
 
Event 5  Boys 11-12 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              2:37.34    2:32.79  
  2 Jordan Welch              12 Burley Griffin       2:45.77    2:42.66  
  3 Alexander Ryan            11 Telopea              2:54.14    2:44.87  
  4 Liam Barber               12 Telopea              3:03.35    2:46.89  
  5 Blake Lindberg            12 Dapto                3:01.00    2:53.28  
  6 Gianni Taranto            12 Willoughby                NT    2:57.63  
  7 Eli Gatica                11 Telopea              3:05.91    3:01.35  
  8 Kyle Martin               11 Nowra                3:10.43    3:04.48  
  9 Lachlan Hile              11 Willoughby           3:06.00    3:08.40  
 10 Brendan Wright            11 Vikings                   NT    3:15.59  
 11 Nicholas Starkey          11 Canberra             3:15.14    3:17.48  

Event 6  Girls 10 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ellie Hearn               10 Woden                3:28.04    2:59.39  
  2 Oriann Villiers           10 Mollymook Mako's     2:59.42    3:01.08  
  3 Laura Gibbons             10 Dapto                3:15.67    3:09.57  
  4 Rebecca Cross              9 Vikings              3:06.46    3:10.14  
  5 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings              3:21.25    3:12.85  
  6 Heidi Midcalf             10 Atlantis             3:13.59    3:14.79  
  7 Breana Gilroy              9 Vikings              3:26.89    3:18.42  
  8 Tamika Veale              10 CRUIZ                3:42.53    3:23.47  
  9 Emma Gillingham           10 Burley Griffin       3:18.25    3:24.57  
 10 Tennille Miller           10 Canberra             3:37.96    3:35.28  
 11 Nikki-Lea Cockley         10 Kiama                3:43.46    3:38.48  
 12 Elissa Rhodes              9 Albion Park               NT    3:39.07  
 13 Milla Wolf                10 Vikings              3:48.98    3:39.13  
 14 Rebekah Abel               9 Raymond Terrace      3:43.93    3:40.48  
 15 Dominique Palmer           9 Picton                    NT    3:43.27  
 16 Hayley Morris             10 Burley Griffin       3:54.68    3:43.91  
 17 Genevieve Morris          10 Burley Griffin       4:02.18    3:48.82  
 18 Jessica Munn              10 Dapto                4:11.72    3:53.79  
 19 Erin Lark                 10 Kiama                4:11.62    4:06.26  
 20 Jordan Heddle             10 Woden                     NT    4:06.38  
 
Event 6  Girls 11-12 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 12 Telopea              2:38.67    2:36.44  
  2 Tarni Miller              12 Canberra             3:01.79    2:50.67  
  3 Emily Budd                12 Griffith NSW         2:55.49    2:50.95  
  4 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra          2:55.68    2:51.14  
  4 Lauren Hilton             12 Dapto                3:00.35    2:51.14  
  6 Tizana Fiorese            11 Burley Griffin       2:54.38    2:51.26  
  7 Grace Hoitink             11 Canberra             2:57.38    2:55.58  
  8 Jacqueline Schafer        11 Willoughby           3:03.00    2:57.67  
  9 Rebekah McCoy             11 Vikings              2:58.47    2:57.96  
 10 Annabel White             11 Wagga Wagga          3:04.50    2:58.68  
 11 Aisha Collins             12 Canberra             2:58.74    2:58.96  
 12 Eleanor Kozak             12 North Sydney         3:02.89    2:59.24  
 13 Hunter Sims               11 Bomaderry            3:04.52    3:00.12  
 14 Tayla Casey               12 Woden                     NT    3:01.85  
 15 Jessica Orr               12 Ginninderra               NT    3:03.32  
 16 Emily French              11 CRUIZ                3:15.35    3:04.58  
 17 Jessica Cignarella        12 Albion Park          4:02.19    3:05.83  
 18 Brittany Ross             12 Woden                3:10.38    3:05.93  
 19 Jorga Willmott            11 Mollymook Mako's          NT    3:13.41  
 20 Molly May Cann            12 Ginninderra          3:15.26    3:17.77  
 21 Annika Svensson           11 Vikings              3:41.76    3:19.22  
 22 Kathy Sharp               12 Dapto                3:33.00    3:19.83  
 23 Katie Gillingham          12 Burley Griffin       3:34.94    3:21.93  
 24 Jessica Laudenbach        11 Vikings              3:31.79    3:22.64  
 25 Chelsea Stewart           11 Ginninderra          3:45.69    3:23.99  
 26 Chloe Ironside            11 Vikings              3:31.74    3:25.91  
 27 Esther Hampton            11 Junee                3:24.64    3:27.92  
 28 Ceillagh Svensson         11 Vikings              3:41.19    3:33.70  
 29 Molly Turnbull            11 Vikings              3:41.47    3:33.99  
 30 Courtney Russell          11 Dapto                3:57.07    3:47.55  
 31 Leisha Ryan               11 Dapto                4:00.00    3:53.40  
 
Event 7  Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ben Schafer               13 Willoughby             32.20      30.56  
  2 Tim Young                 13 Ginninderra            33.16      31.80  
  3 Thomas Ramsay             13 Ginninderra            34.09      33.28  
  4 Jamie Mayan               13 Raymond Terrace        35.23      33.78  
  5 Toomas Mirlieb            13 Canberra               35.67      34.09  
  6 Jackson Scott             13 Willoughby             37.28      35.64  
  7 Callan Mott               13 Griffith NSW           38.85      35.98  
  8 Jack Stewart              13 Bay & Basin            38.50      36.10  
  9 Angus Dibden              13 Ginninderra            38.22      37.13  
 10 Rashad Farid              13 Ginninderra            38.08      38.95  
 11 Cameron Hill              13 Mollymook Mako's       42.73      39.75  
 
Event 7  Boys 14 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan Hore                 14 Vikings                33.21      29.22  
  2 James Dowden              14 Burley Griffin         31.83      31.37  
  3 Declan Moore              14 Canberra               33.76      31.57  
  4 Kade Howitt               14 Jindabyne              33.57      31.67  
  5 Alec Bruce                14 Ginninderra            33.52      32.42  
  6 Nathan Seddon             14 Woden                     NT      34.36  
  7 Brenna Bensley            14 Nowra                  38.50      35.51  
  8 Alexander McGillivray     14 Batemans Bay           37.03      35.54  
  9 Matthew Thompson          14 Dapto                  43.23      37.15  
 10 Cameron Thompson          14 Dapto                  40.12      37.79  
 11 Ricky Smith               14 Dapto                  42.89      41.80  
 12 Nathan Oliver             14 Albion Park            52.56      44.67  
 
Event 8  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Imogen Schiwy             13 Telopea                33.62      32.00  
  2 Natasha Kosev             13 Ginninderra            34.77      33.67  
  3 Kate Miller               13 Telopea                33.81      34.06  
  4 Sally Foster              13 Burley Griffin         34.77      34.11  
  5 Lua Plant                 13 Ginninderra            35.45      35.49  
  6 Brianna Sims              13 Willoughby             37.00      36.32  
  7 Lauren Amedee             13 Willoughby             38.58      36.49  
  8 Emma Kelly                13 Vikings                37.33      36.68  
  9 Jade Campbell             13 Cootamundra            39.31      37.51  
 10 Anna Bewley               13 Canberra               37.42      37.96  
 11 Louise Hancock            13 Griffith NSW           38.89      38.10  
 12 Melanie Le Couteur        13 Vikings                41.85      38.11  
 13 Bethany Stone             13 Ginninderra            38.65      38.58  
 14 Paula Rusanov             13 Queanbeyan             39.87      38.98  
 15 Madeline Palmer           13 Raymond Terrace        40.64      39.07  
 16 Eliza Kennedy             13 Dapto                  41.60      39.99  
 17 Samantha Lambert          13 Raymond Terrace        42.86      42.81  
 18 Karina Murphy             13 Raymond Terrace        43.93      43.40  
 
Event 8  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samantha Marceddo         14 Ginninderra            31.03      30.63  
  2 Marie-Louise Brochut      14 North Sydney           35.30      33.64  
  3 Mabel Lam                 14 Woden                  35.25      33.83  
  4 Carlee Millikin           14 North Sydney           37.56      34.92  
  5 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra            35.63      35.31  
  6 Adele Kozak               14 North Sydney           36.27      35.42  
  7 Rosalea Bell              14 Canberra               38.46      36.03  
  8 Xenia Boynton             14 Willoughby             36.95      36.47  
  9 Sharna Dempster           14 Bay & Basin            38.56      37.10  
 10 Chelsea Brodie            14 Vikings                36.96      38.12  
 11 Madison Kennedy           14 Dapto                  38.45      38.40  
 12 Olivia Cummins-Carney     14 Ginninderra            39.35      38.83  
 13 Amanda Fletcher           14 Vikings                44.53      39.36  
 14 Alice Knight              14 North Sydney           43.90      39.44  
 15 Tessa Meulenbroeks        14 Willoughby             34.62      39.73  
 16 Sophie King               14 Kiama                  41.64      42.21  
 17 Kirsty Polwarth           14 Raymond Terrace        48.08      43.55  
 
Event 9  Boys 15 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zane Jordan               17 Woden                  59.12      58.71  
  2 Benjamin Wise             19 Burley Griffin         58.05      59.96  
  3 Peter Bennett             17 CRUIZ                1:01.66    1:01.32  
  4 John Warmenhoven          21 Canberra                  NT    1:04.11  
  5 Harrison Loaney           16 North Sydney         1:06.77    1:05.41  
  6 Luke Abberton             15 Vikings              1:07.03    1:06.02  
  7 William Barker            16 Vikings              1:06.61    1:07.56  
  8 Ryan Miller               15 Telopea              1:08.53    1:08.43  
  9 Dylan Appelqvist          17 Telopea              1:07.66    1:08.96  
 10 Nic McClelland            15 Canberra             1:12.73    1:10.43  
 11 Brandon Cleal             16 Wagga Wagga          1:16.65    1:10.65  
 12 Daniel Steemson           16 Vikings              1:14.28    1:11.79  
 13 Kevin Wei                 16 Vikings              1:14.97    1:12.06  
 14 Kodie McDonald            15 Batemans Bay         1:17.93    1:14.31  
 15 Ben Pearce                15 Nowra                1:18.10    1:14.66  
 
Event 10  Girls 15 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lindsay De Witte          15 Telopea              1:05.52    1:07.29  
  2 Sarah Friend              16 Woden                1:07.62    1:08.03  
  3 Monique Murphy            15 Vikings              1:10.55    1:09.10  
  4 Renata Krause             15 Ginninderra          1:10.44    1:09.95  
  5 Heather Middleton         17 Telopea              1:07.13    1:10.61  
  6 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              1:13.16    1:12.19  
  7 Hannah Hobson             15 Young                1:11.81    1:13.13  
  8 Sally Gilbert             16 Willoughby           1:26.12    1:13.54  
  9 Stephanie Cannell         15 Willoughby           1:19.41    1:14.33  
 10 Lucy Mason                15 Willoughby           1:15.00    1:14.44  
 11 Brianna Charteris         15 Ginninderra          1:13.53    1:14.85  
 12 Rebecca Quince            17 Dapto                1:13.01    1:15.44  
 13 Ashleigh Van Kemenade     15 Cowra                1:17.54    1:15.59  
 14 Regan Morris              15 Vikings              1:17.30    1:18.88  
 15 Melissa Smart             15 Bomaderry            1:18.09    1:19.00  
 16 Georgia Toirkens          15 Burley Griffin       1:23.51    1:22.03  
 17 Lauren Doughton           15 Dapto                     NT    1:22.76  
 18 Kayla Elliott             16 Albion Park               NT    1:37.35  
 
Event 11  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Clifford          11 Willoughby             39.22      38.90  
  2 Sam Raves                 11 Wagga Wagga            41.30      39.90  
  3 Alexander Ryan            11 Telopea                44.99      40.93  
  4 Lachlan Hile              11 Willoughby             42.32      41.60  
  5 Johnathan Krause          11 Ginninderra            45.55      42.53  
  6 Eli Gatica                11 Telopea                45.91      44.74  
  7 Cormac Pearson            11 Telopea                49.79      45.44  
  8 Nicholas Starkey          11 Canberra               43.35      45.63  
  9 Kyle Martin               11 Nowra                  54.79      50.12  
 10 Liam Taylor               11 Raymond Terrace      1:02.68      55.31  
 
Event 11  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         12 Vikings                37.73      36.67  
  2 Gianni Taranto            12 Willoughby             45.24      42.43  
  3 Richard Ingle             12 Bomaderry              44.53      42.87  
  4 Ayrton Kiraly             12 Woden                     NT      42.99  
  5 Blake Bensley             12 Nowra                  45.22      44.51  
  6 Daniel Pelkowitz          12 Ginninderra            50.66      47.41  
 
Event 12  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emily French              11 CRUIZ                  43.37      42.83  
  2 Hunter Sims               11 Bomaderry              46.39      43.11  
  3 Esther Hampton            11 Junee                  43.87      43.19  
  4 Isabella Marinelli        11 Woden                  44.41      43.23  
  5 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra            43.15      43.72  
  6 Samantha Young            11 Woden                  45.13      43.89  
  7 Shannon Maloney           11 Woden                  48.01      45.12  
  8 Annika Svensson           11 Vikings                54.32      45.38  
  9 Grace Hoitink             11 Canberra               46.15      46.35  
 10 Stephanie Johnson         11 Bomaderry              48.84      46.78  
 11 Jorga Willmott            11 Mollymook Mako's          NT      47.10  
 12 Jacqueline Schafer        11 Willoughby             49.25      47.46  
 13 Rebekah McCoy             11 Vikings                47.53      47.83  
 14 Ashleigh Jones            11 Vikings                50.96      49.50  
 15 Emma Miller               11 Burley Griffin         52.28      49.95  
 16 Ceillagh Svensson         11 Vikings                52.93      51.15  
 17 Chelsea Stewart           11 Ginninderra            54.45      52.33  
 18 Jessica Laudenbach        11 Vikings                54.14      52.71  
 19 Chloe Ironside            11 Vikings                55.57      52.84  
 20 Courtney Russell          11 Dapto                  54.88      55.43  
 21 Charlotte Stone           11 Ginninderra            56.77      56.88  

Event 12  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lauren Hilton             12 Dapto                  39.78      39.17  
  2 Emma Harris               12 Woden                  40.62      39.32  
  3 Tayla Casey               12 Woden                  41.56      40.90  
  4 Tarni Miller              12 Canberra               42.73      41.37  
  5 Emily Budd                12 Griffith NSW           42.25      41.42  
  6 Brittany Ross             12 Woden                  47.44      43.13  
  7 Sophia Sotriffer          12 Mollymook Mako's       46.45      43.31  
  8 Eleanor Kozak             12 North Sydney           43.69      43.34  
  9 Molly May Cann            12 Ginninderra            43.09      43.51  
 10 Nadia Govier              12 Vikings                49.33      44.03  
 11 Jessica Cignarella        12 Albion Park            45.37      45.83  
 12 Aisha Collins             12 Canberra               47.73      45.85  
 13 Teganne Villiers          12 Mollymook Mako's       50.38      46.53  
 14 Melanie Fox               12 Mollymook Mako's       52.63      49.15  
 15 Kathy Sharp               12 Dapto                  58.82      53.05  
 
Event 13  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Sperring           9 Dapto                  47.74      44.90  
  2 Ethan Dorrian              9 Albion Park            46.84      45.19  
  3 Xavier Pearson             9 Telopea                52.03      46.80  
  4 Harry Scott                9 Willoughby             48.34      47.66  
  5 Joshua Colquhoun           9 Vikings                54.11      49.14  
  6 Jacob Fox                  9 Mollymook Mako's       53.66      50.99  
  7 Kurt Fenske                9 Bomaderry              54.44      52.95  
  8 Tristan Brooker            9 Raymond Terrace        53.87      54.41  
  9 Callum Burns               9 Ginninderra               NT      54.74  
 10 Patrick Howard             9 Woden                  53.79      57.13  
 11 Jack Hilton                9 Dapto                1:08.12    1:03.66  
 12 Peter Philippa             9 Vikings              1:05.45    1:06.23  
 
Event 13  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Callum Lowe-Griffiths     10 Willoughby             37.10      39.27  
  2 Eddie Stewart             10 Bay & Basin            44.18      40.77  
  3 James Hanson              10 Telopea                44.12      40.97  
  4 Macc Carroll              10 Bomaderry              44.28      41.50  
  5 Oliver Sims               10 Willoughby             41.00      42.06  
  6 Andrew Van Kemeade        10 Cowra                  45.27      42.64  
  7 Jonathan Govier           10 Vikings              1:00.44      50.41  
  8 Duncan Ledger             10 Burley Griffin         51.82      53.74  
  9 Samuel Wright             10 Vikings                   NT      54.59  
 
Event 14  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobi Kiraly                9 Woden                  40.52      38.24  
  2 Breana Gilroy              9 Vikings                45.88      45.00  
  3 Dominique Palmer           9 Picton                 53.59      46.79  
  4 Amelia Laudenbach          9 Vikings                48.55      46.85  
  5 Taylah Bacon               9 Vikings                49.90      47.36  
  6 Stephanie McGoldrick       9 Vikings                50.76      47.66  
  7 Gabi Taranto               9 Willoughby             51.18      48.88  
  8 Rebekah Abel               9 Raymond Terrace        49.27      49.68  
  8 Niamh Collett              9 Ginninderra            54.74      49.68  
 10 Elissa Rhodes              9 Albion Park            50.25      50.74  
 11 Caitlin Manning            9 Vikings                54.40      51.32  
 12 Natasha Smart              9 Bomaderry              59.97      51.90  
 13 Tara Ironside              9 Vikings                57.76      54.99  
 
Event 14  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Cockburn         10 Canberra               38.60      37.78  
  2 Oriann Villiers           10 Mollymook Mako's       38.93      38.76  
  3 Heidi Midcalf             10 Atlantis               42.45      39.89  
  4 Ellie Hearn               10 Woden                  42.27      40.12  
  5 Ashley Groch              10 Canberra               40.30      40.23  
  6 Alexandra Ashley          10 Ginninderra            41.26      40.93  
  7 Laura Gibbons             10 Dapto                  43.84      41.19  
  8 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings                43.84      41.21  
  9 Emma Gillingham           10 Burley Griffin         42.29      41.84  
 10 Montana Thornberry        10 Ginninderra            42.50      42.18  
 11 Ebony Norris              10 Woden                  43.38      42.51  
 12 Tennille Miller           10 Canberra               44.78      44.40  
 13 Tamika Veale              10 CRUIZ                  46.64      44.58  
 14 Courtney Hill             10 Mollymook Mako's       49.94      46.03  
 15 Sophie Stuart             10 Bomaderry                 NT      46.44  
 16 Hayley Morris             10 Burley Griffin         44.50      46.93  
 17 Jordan Collins            10 Bomaderry              46.52      47.45  
 18 Nikki-Lea Cockley         10 Kiama                  48.79      47.76  
 19 Ebony Eaton               10 Nowra                     NT      48.73  
 20 Genevieve Morris          10 Burley Griffin         48.29      50.19  
 21 Jessica Munn              10 Dapto                  55.00      50.22  
 22 Milla Wolf                10 Vikings                50.76      51.17  
 23 Kaela McGuire             10 Vikings                55.49      52.41  
 24 Erin Lark                 10 Kiama                  52.26      52.53  
 25 Jordan Heddle             10 Woden                  53.68      55.59  
 
Event 15  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ben Schafer               13 Willoughby           1:02.90    1:03.24  
  2 Toomas Mirlieb            13 Canberra             1:14.83    1:14.50  
  3 Alec Morris               13 Woden                1:19.18    1:15.37  
  4 Cameron Hill              13 Mollymook Mako's     1:26.16    1:20.29  
  5 Jamie Mayan               13 Raymond Terrace      1:30.55    1:21.77  
 
Event 15  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Ashurst             14 Telopea              1:02.88    1:03.38  
  2 Ryan Hore                 14 Vikings              1:08.42    1:04.07  
  3 Declan Moore              14 Canberra             1:06.62    1:05.64  
  4 Kade Howitt               14 Jindabyne            1:08.70    1:07.39  
  5 Cameron Thompson          14 Dapto                1:09.89    1:08.95  
  6 Alexander McGillivray     14 Batemans Bay         1:16.67    1:12.63  
  7 Ricky Smith               14 Dapto                1:31.74    1:23.84  
 
Event 16  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brigitte Fenske           13 Bomaderry            1:11.01    1:09.43  
  2 Sally Foster              13 Burley Griffin       1:12.49    1:10.73  
  3 Britt McDonald            13 Canberra             1:10.21    1:10.85  
  4 Imogen Schiwy             13 Telopea              1:16.85    1:13.08  
  5 Kate Miller               13 Telopea                   NT    1:15.96  
  6 Louise Hancock            13 Griffith NSW         1:19.65    1:19.36  
  7 Brianna Sims              13 Willoughby           1:18.00    1:19.67  
  8 Emily Wartley             13 Albion Park          1:25.07    1:22.24  
  9 Eliza Kennedy             13 Dapto                1:16.34    1:23.30  
 10 Jade Campbell             13 Cootamundra          1:30.96    1:23.47  
 11 Paula Rusanov             13 Queanbeyan           1:35.78    1:24.51  
 12 Melanie Le Couteur        13 Vikings              1:34.60    1:31.94  
 
Event 16  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samantha Marceddo         14 Ginninderra          1:10.40    1:09.93  
  2 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra          1:12.73    1:13.21  
  3 Rosalea Bell              14 Canberra             1:16.12    1:15.19  
  4 Sharna Dempster           14 Bay & Basin          1:24.74    1:19.04  
  5 Rachel Clifford           14 Willoughby           1:20.00    1:19.31  
 
Event 17  Boys Open 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peter Bennett             17 CRUIZ                2:31.45    2:23.56  
  2 Dylan Appelqvist          17 Telopea              2:37.46    2:34.26  
  3 Richard Eliason           21 Ginninderra          2:34.17    2:35.71  
  4 Aiden Wright              16 Queanbeyan           2:47.64    2:43.68  
  5 Nathan Seddon             14 Woden                3:04.77    2:45.92  
  6 James Dowden              14 Burley Griffin       2:48.83    2:46.84  
  7 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              2:51.36    2:49.01  
  8 Kade Howitt               14 Jindabyne            2:54.37    2:50.23  
  9 Tim Young                 13 Ginninderra          2:54.35    2:50.67  
 10 Daniel Steemson           16 Vikings              2:56.50    2:50.71  
 11 Sam Rieck                 17 Dapto                2:53.00    2:51.23  
 12 Angus Dibden              13 Ginninderra          3:04.42    2:54.75  
 13 Luke Abberton             15 Vikings              2:58.29    2:55.86  
 14 Callan Mott               13 Griffith NSW         3:15.19    2:58.78  
 15 Matthew Clifford          11 Willoughby           3:06.70    3:00.87  
 16 Kodie McDonald            15 Batemans Bay         2:53.97    3:03.32  
 17 Rashad Farid              13 Ginninderra          3:15.60    3:10.39  
 18 Blake Lindberg            12 Dapto                3:20.00    3:11.46  
 
Event 18  Girls Open 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacquelyn Craft           23 Ginninderra          2:29.09    2:35.64  
  2 Meagan Ramsay             17 Ginninderra          2:31.94    2:39.69  
  3 Carlee Millikin           14 North Sydney         2:44.09    2:42.58  
  4 Jessica Schembri          15 Ginninderra          2:42.51    2:46.22  
  5 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              2:45.05    2:48.07  
  6 Natasha Kosev             13 Ginninderra          2:57.84    2:52.71  
  7 Nicole Martine            15 Woden                2:50.16    2:52.99  
  8 Bianca Pitts              18 Vikings              2:46.81    2:53.75  
  9 Jessica Hood              15 Woden                2:49.81    2:55.77  
 10 Brooke James              13 Burley Griffin       2:59.10    3:00.73  
 11 Chelsea Brodie            14 Vikings              3:03.59    3:02.17  
 12 Samantha Wyllie           13 Dapto                3:07.19    3:03.67  
 13 Emma Harris               12 Woden                3:09.91    3:04.86  
 14 Louise Hancock            13 Griffith NSW         3:27.76    3:05.86  
 15 Tarni Miller              12 Canberra             3:12.70    3:06.55  
 16 Suzanna Hatunen           14 North Sydney         3:06.72    3:07.80  
 17 Tori Hughes               13 Raymond Terrace      3:18.59    3:07.87  
 18 Tayla Casey               12 Woden                3:18.58    3:10.28  
 19 Emma Kelly                13 Vikings              3:26.28    3:11.78  
 20 Regan Morris              15 Vikings              3:12.55    3:11.92  
 21 Adele Kozak               14 North Sydney         3:18.00    3:12.26  
 22 Eleanor Kozak             12 North Sydney         3:18.99    3:20.55  
 23 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan           3:26.82    3:20.99  
 24 Lauren Doughton           15 Dapto                3:26.10    3:23.45  
 25 Rebecca Cross              9 Vikings              3:28.27    3:24.14  
 
Event 19  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            11 Telopea                34.36      32.61  
  2 Johnathan Krause          11 Ginninderra            38.12      36.54  
  3 Nathan de Meillon         11 Vikings                46.75      39.53  
  4 Kyle Martin               11 Nowra                  41.29      39.94  
  5 Sam Raves                 11 Wagga Wagga            40.38      40.34  
  6 Eli Gatica                11 Telopea                41.20      41.14  
  7 Brendan Wright            11 Vikings                49.66      42.96  
  8 Lachlan Hile              11 Willoughby             41.50      43.16  
  9 Oliver Mill               11 Ginninderra            40.80      44.17  
 10 Cormac Pearson            11 Telopea                48.27      44.68  
 11 Nicholas Starkey          11 Canberra               43.22      45.68  
 12 Liam Taylor               11 Raymond Terrace        55.62      51.81  
 
Event 19  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liam Barber               12 Telopea                39.61      33.69  
  2 Ayrton Kiraly             12 Woden                     NT      33.81  
  3 Lachlan Trabinger         12 Vikings                34.40      34.73  
  4 Jordan Welch              12 Burley Griffin         36.61      34.82  
  5 Gianni Taranto            12 Willoughby                NT      37.04  
  6 Daniel Pelkowitz          12 Ginninderra            46.72      45.83  
 
Event 20  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra            34.89      34.76  
  2 Tizana Fiorese            11 Burley Griffin         35.91      35.35  
  3 Grace Hoitink             11 Canberra               35.93      35.63  
  4 Annabel White             11 Wagga Wagga            34.65      35.65  
  5 Jacqueline Schafer        11 Willoughby             41.10      37.90  
  6 Rebekah McCoy             11 Vikings                38.77      38.05  
  7 Bonnie Zhang              11 Canberra               43.37      38.36  
  8 Hunter Sims               11 Bomaderry              38.28      38.83  
  9 Jorga Willmott            11 Mollymook Mako's          NT      39.03  
 10 Shannon Maloney           11 Woden                  39.83      40.15  
 11 Isabella Marinelli        11 Woden                  40.21      40.86  
 12 Emily French              11 CRUIZ                  40.46      41.48  
 13 Elizabeth Pearce          11 Nowra                  43.89      42.64  
 14 Emma Miller               11 Burley Griffin         43.52      43.08  
 15 Stephanie Johnson         11 Bomaderry              45.46      43.71  
 16 Ceillagh Svensson         11 Vikings                49.54      44.99  
 17 Esther Hampton            11 Junee                  42.41      45.32  
 17 Leisha Ryan               11 Dapto                  46.95      45.32  
 19 Annika Svensson           11 Vikings                49.76      45.43  
 20 Chloe Ironside            11 Vikings                59.64      46.90  
 20 Ashleigh Jones            11 Vikings                45.32      46.90  
 22 Chelsea Stewart           11 Ginninderra            54.48      47.20  
 23 Molly Turnbull            11 Vikings                52.96      49.61  
 24 Rebecca Philippa          11 Vikings                53.23      50.61  
 25 Courtney Russell          11 Dapto                  50.53      51.98  
 
Event 20  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 12 Telopea                34.28      32.22  
  2 Kate Biviano              12 Willoughby             36.15      36.10  
  3 Jessica Orr               12 Ginninderra            37.92      36.41  
  4 Lauren Hilton             12 Dapto                  37.20      36.64  
  5 Brittany Ross             12 Woden                  37.20      37.39  
  6 Emily Budd                12 Griffith NSW           35.83      37.43  
  7 Aisha Collins             12 Canberra               37.55      37.63  
  8 Nadia Govier              12 Vikings                43.60      39.60  
  9 Katie Gillingham          12 Burley Griffin         45.41      40.44  
 10 Kathy Sharp               12 Dapto                  43.20      43.09  
 11 Teganne Villiers          12 Mollymook Mako's       45.50      44.36  
 12 Molly May Cann            12 Ginninderra            41.75      45.65  
 
Event 21  Boys 10 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Callum Lowe-Griffiths     10 Willoughby           1:11.00    1:13.22  
  2 Oliver Sims               10 Willoughby           1:13.00    1:15.26  
  3 Eddie Stewart             10 Bay & Basin          1:24.00    1:17.01  
  4 Macc Carroll              10 Bomaderry            1:17.26    1:18.25  
  5 James Hanson              10 Telopea                   NT    1:20.29  
  6 Matthew Sperring           9 Dapto                1:25.31    1:23.20  
  7 Ethan Dorrian              9 Albion Park          1:28.06    1:23.51  
  8 Gus Lasker                10 Bay & Basin          1:29.25    1:24.89  
  9 Jonathan Govier           10 Vikings                   NT    1:26.80  
 10 Jarrod Barber             10 Telopea              1:33.91    1:28.58  
 11 Andrew Van Kemeade        10 Cowra                1:30.43    1:29.41  
 12 Harry Scott                9 Willoughby           1:36.38    1:35.43  
 13 Joshua Colquhoun           9 Vikings              1:45.75    1:36.38  
 14 Xavier Pearson             9 Telopea                   NT    1:36.61  
 15 Jacob Fox                  9 Mollymook Mako's     1:41.99    1:37.92  
 16 Duncan Ledger             10 Burley Griffin       1:39.75    1:42.92  
 17 Callum Burns               9 Ginninderra               NT    1:55.14  
 
Event 22  Girls 10 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oriann Villiers           10 Mollymook Mako's     1:13.44    1:11.13  
  2 Ashleigh Cockburn         10 Canberra             1:15.61    1:12.74  
  3 Ellie Hearn               10 Woden                1:20.58    1:12.83  
  4 Laura Gibbons             10 Dapto                1:18.00    1:16.21  
  5 Ashley Groch              10 Canberra             1:17.70    1:16.68  
  6 Heidi Midcalf             10 Atlantis             1:16.94    1:17.08  
  7 Rebecca Cross              9 Vikings              1:21.29    1:17.58  
  8 Emma Gillingham           10 Burley Griffin       1:21.97    1:19.16  
  9 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings              1:25.21    1:19.68  
 10 Breana Gilroy              9 Vikings              1:32.03    1:20.97  
 11 Alexandra Ashley          10 Ginninderra          1:25.62    1:20.99  
 12 Ebony Norris              10 Woden                1:27.39    1:21.36  
 13 Amelia Laudenbach          9 Vikings                   NT    1:22.58  
 14 Tamika Veale              10 CRUIZ                1:29.71    1:26.32  
 15 Nikki-Lea Cockley         10 Kiama                1:30.97    1:28.30  
 16 Tennille Miller           10 Canberra             1:31.19    1:29.41  
 17 Montana Thornberry        10 Ginninderra          1:29.98    1:30.48  
 18 Taylah Bacon               9 Vikings              1:36.81    1:31.39  
 19 Dominique Palmer           9 Picton                    NT    1:31.77  
 20 Jordan Collins            10 Bomaderry            1:32.10    1:32.27  
 21 Elissa Rhodes              9 Albion Park               NT    1:32.73  
 22 Courtney Hill             10 Mollymook Mako's     1:39.03    1:32.91  
 23 Gabi Taranto               9 Willoughby           1:37.25    1:34.29  
 24 Eske Gavel                 9 CRUIZ                1:47.59    1:34.35  
 25 Genevieve Morris          10 Burley Griffin       1:41.80    1:35.08  
 26 Hayley Morris             10 Burley Griffin       1:36.06    1:36.36  
 27 Stephanie McGoldrick       9 Vikings              1:57.63    1:37.50  
 28 Milla Wolf                10 Vikings              1:39.34    1:38.03  
 29 Jessica Munn              10 Dapto                1:44.93    1:38.27  
 30 Brooke Gilroy              7 Vikings              1:40.47    1:39.41  
 31 Ellie Hoitink              8 Canberra             2:05.36    1:39.45  
 32 Rachael Thompson           8 Dapto                     NT    1:45.87  
 33 Tara Ironside              9 Vikings                   NT    1:46.09  
 34 Danielle Grimm             8 Vikings                   NT    1:46.15  
 35 Erin Lark                 10 Kiama                1:44.22    1:48.19  
 
Event 23  Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ben Schafer               13 Willoughby             26.90      26.48  
  2 Sean Maloney              13 Woden                  28.28      27.91  
  3 Jackson Scott             13 Willoughby             30.82      28.97  
  4 Ryan Buckham              13 Woden                  30.91      29.16  
  5 Tim Young                 13 Ginninderra            29.57      29.56  
  6 Thomas Ramsay             13 Ginninderra            31.43      30.28  
  7 Alec Morris               13 Woden                  31.73      30.54  
  8 Jack Stewart              13 Bay & Basin            31.94      30.91  
  9 Toomas Mirlieb            13 Canberra               31.85      31.23  
 10 Tomas Muller              13 Ginninderra            32.79      31.30  
 11 Callan Mott               13 Griffith NSW           33.17      31.48  
 12 Rashad Farid              13 Ginninderra            32.14      31.64  
 13 Jamie Mayan               13 Raymond Terrace        32.28      31.79  
 14 Cameron Hill              13 Mollymook Mako's       32.82      32.23  
 
Event 23  Boys 14 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Ashurst             14 Telopea                26.81      26.65  
  2 Ryan Hore                 14 Vikings                28.02      27.12  
  3 Declan Moore              14 Canberra               28.62      27.88  
  4 James Dowden              14 Burley Griffin         28.28      28.13  
  5 Tom Bingley               14 Canberra               29.21      28.56  
  6 Nathan Seddon             14 Woden                  29.65      28.61  
  7 Alec Bruce                14 Ginninderra            29.13      28.63  
  8 Kade Howitt               14 Jindabyne              28.73      28.69  
  9 Cameron Thompson          14 Dapto                  29.20      28.98  
 10 Alexander McGillivray     14 Batemans Bay           29.42      29.58  
 11 Brenna Bensley            14 Nowra                  32.87      30.76  
 12 Matthew Thompson          14 Dapto                  33.00      32.22  
 13 Ricky Smith               14 Dapto                  33.00      32.85  
 14 Nathan Oliver             14 Albion Park            39.95      38.57  
 
Event 24  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Imogen Schiwy             13 Telopea                29.30      28.71  
  2 Brigitte Fenske           13 Bomaderry              29.58      29.08  
  3 Britt McDonald            13 Canberra               29.66      29.65  
  4 Brianna Sims              13 Willoughby             30.43      30.18  
  5 Kate Miller               13 Telopea                30.16      30.30  
  6 Lauren Amedee             13 Willoughby             30.52      30.32  
  7 Samantha Wyllie           13 Dapto                  30.53      30.65  
  8 Natasha Kosev             13 Ginninderra            31.07      30.68  
  9 Brooke James              13 Burley Griffin         31.46      30.77  
 10 Sally Foster              13 Burley Griffin         31.87      30.87  
 11 Lua Plant                 13 Ginninderra            30.90      31.24  
 11 Louise Hancock            13 Griffith NSW           31.96      31.24  
 13 Jade Campbell             13 Cootamundra            32.22      31.28  
 14 Bethany Stone             13 Ginninderra            31.39      31.36  
 15 Paula Rusanov             13 Queanbeyan             30.92      31.56  
 16 Anna Bewley               13 Canberra               31.52      31.61  
 17 Tori Hughes               13 Raymond Terrace        32.97      32.34  
 18 Emma Kelly                13 Vikings                32.74      32.47  
 19 Samantha Lambert          13 Raymond Terrace        32.17      32.98  
 20 Emily Wartley             13 Albion Park            33.74      32.99  
 21 Madeline Palmer           13 Raymond Terrace        33.58      34.21  
 22 Melanie Le Couteur        13 Vikings                34.34      34.83  
 23 Eliza Kennedy             13 Dapto                  35.12      35.02  
 24 Karina Murphy             13 Raymond Terrace        35.50      35.09  
 
Event 24  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marie-Louise Brochut      14 North Sydney           29.90      29.16  
  2 Samantha Marceddo         14 Ginninderra            29.67      29.27  
  3 Amy Brown                 14 Vikings                29.41      29.78  
  4 Carlee Millikin           14 North Sydney           31.39      29.92  
  5 Bethany Colquhoun         14 Vikings                30.93      30.00  
  6 Xenia Boynton             14 Willoughby             31.21      30.53  
  7 Suzanna Hatunen           14 North Sydney           30.31      30.58  
  8 Mabel Lam                 14 Woden                  30.46      30.62  
  9 Adele Kozak               14 North Sydney           30.13      30.81  
  9 Chelsea Brodie            14 Vikings                30.50      30.81  
 11 Rachel Clifford           14 Willoughby             30.81      31.71  
 12 Alice Knight              14 North Sydney           30.80      32.26  
 13 Olivia Cummins-Carney     14 Ginninderra            31.12      32.39  
 14 Tessa Meulenbroeks        14 Willoughby             32.80      32.67  
 15 Rosalea Bell              14 Canberra               33.19      32.75  
 16 Sharna Dempster           14 Bay & Basin            33.26      33.12  
 17 Madison Kennedy           14 Dapto                  34.69      34.03  
 18 Amanda Fletcher           14 Vikings                38.57      34.25  
 19 Sophie King               14 Kiama                  34.78      35.29  
 20 Kirsty Polwarth           14 Raymond Terrace        34.57      36.19  
 
Event 25  Boys 15 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Adam Pine                 33 Ginninderra            22.70      23.79  
  2 Nathan Miller             15 Telopea                27.19      26.85  
  3 Max Ireland               20 Canberra               28.27      27.11  
  4 Christopher McClelland    16 Canberra               27.24      27.73  
  5 Patrick Hudson            16 Ginninderra            30.29      28.20  
  6 Ryan Miller               15 Telopea                28.24      28.21  
  7 John Warmenhoven          21 Canberra               27.54      28.22  
  8 Harrison Loaney           16 North Sydney           29.89      29.03  
  9 Luke Abberton             15 Vikings                30.42      29.57  
 10 Max Collins               16 Willoughby             29.51      29.65  
 11 Aiden Wright              16 Queanbeyan             29.66      29.76  
 12 Justin Lovett             17 Bomaderry              30.60      30.22  
 13 Bradley Honey             18 Kiama                  29.18      30.31  
 14 Joel Bensley              15 Nowra                  32.69      31.20  
 15 Kevin Wei                 16 Vikings                33.90      31.28  
 16 Kodie McDonald            15 Batemans Bay           30.56      31.43  
 16 Brandon Cleal             16 Wagga Wagga            32.91      31.43  
 18 Jonathon Abel             15 Raymond Terrace        31.53      31.57  
 19 Daniel Steemson           16 Vikings                33.84      32.01  
 20 Alex Ramsay               15 Ginninderra            34.07      32.13  
 21 Nic McClelland            15 Canberra               32.58      32.54  
 
Event 26  Girls 15 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monique Murphy            15 Vikings                30.99      30.35  
  2 Meagan Ramsay             17 Ginninderra            30.13      30.42  
  3 Hannah Hobson             15 Young                  30.57      30.53  
  4 Stephanie Cannell         15 Willoughby             31.10      30.75  
  5 Lyndsay Saywell           16 Telopea                31.03      31.44  
  6 Sarah Friend              16 Woden                  31.44      31.48  
  7 Jessica Traficante        17 Telopea                32.29      31.64  
  8 Claire McConnell          15 Willoughby             32.46      31.73  
  9 Renata Krause             15 Ginninderra            32.28      31.98  
 10 Bianca Pitts              18 Vikings                32.52      32.02  
 11 Emma Murphy               15 Raymond Terrace        32.23      32.85  
 12 Miranda Debeljakovic      15 CRUIZ                  34.36      32.93  
 13 Brianna Charteris         15 Ginninderra            32.19      32.97  
 14 Lucy Mason                15 Willoughby             32.50      33.22  
 15 Sally Gilbert             16 Willoughby             31.40      33.28  
 16 Jessica Schembri          15 Ginninderra            34.49      33.53  
 17 Ashleigh Streatfield      15 Vikings                33.56      33.72  
 18 Georgia Toirkens          15 Burley Griffin         33.44      34.09  
 19 Claire Nicholls           16 Burley Griffin         31.31      34.37  
 20 Carly Brewer              17 Willoughby             34.50      34.45  
 21 Ashleigh Van Kemenade     15 Cowra                  34.48      34.60  
 22 Chloe Palmer              15 Picton                 35.52      35.00  
 23 Isabelle Meuenbroeks      16 Willoughby             39.87      35.39  
 24 Morgan Thompson           17 Dapto                  36.43      35.45  
 25 Melissa Smart             15 Bomaderry              37.19      36.63  
 26 Lauren Doughton           15 Dapto                  38.31      36.77  
 27 Regan Morris              15 Vikings                37.71      37.65  
 28 Kayla Elliott             16 Albion Park            40.18      39.52  
 29 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan             39.43      39.92  
 
Event 27  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            11 Telopea              1:19.56    1:15.65  
  2 Nathan de Meillon         11 Vikings              1:27.23    1:21.22  
  3 Kyle Martin               11 Nowra                1:28.88    1:23.96  
  4 Sam Raves                 11 Wagga Wagga          1:33.83    1:24.56  
  5 Eli Gatica                11 Telopea              1:28.55    1:28.62  
  6 Cormac Pearson            11 Telopea              1:29.54    1:28.76  
  7 Matthew Clifford          11 Willoughby           1:37.44    1:31.80  
  8 Brendan Wright            11 Vikings              1:33.96    1:31.96  
  9 Nicholas Starkey          11 Canberra             1:30.42    1:36.22  
 10 Oliver Mill               11 Ginninderra          1:33.58    1:36.33  
 11 Brody Elliott             11 Albion Park          1:43.25    1:39.30  
 12 Liam Taylor               11 Raymond Terrace           NT    1:53.37  
 
Event 27  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayrton Kiraly             12 Woden                     NT    1:14.21  
  2 Lachlan Trabinger         12 Vikings              1:15.55    1:16.89  
  3 Kristofor Tengstrom       12 Canberra             1:20.52    1:16.99  
  4 Jordan Welch              12 Burley Griffin       1:19.48    1:17.87  
  5 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              1:23.50    1:19.51  
  6 Liam Barber               12 Telopea              1:24.85    1:20.24  
  7 Blake Bensley             12 Nowra                1:29.24    1:24.10  
 
Event 28  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonnie Zhang              11 Canberra             1:16.26    1:15.13  
  2 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra          1:21.00    1:18.64  
  3 Shannon Maloney           11 Woden                1:19.50    1:19.36  
  4 Grace Hoitink             11 Canberra             1:19.05    1:19.49  
  5 Jacqueline Schafer        11 Willoughby           1:25.34    1:21.41  
  6 Tizana Fiorese            11 Burley Griffin       1:22.89    1:22.16  
  7 Rachel Brown              11 Canberra             1:24.53    1:22.24  
  8 Rebekah McCoy             11 Vikings              1:23.80    1:24.67  
  9 Jorga Willmott            11 Mollymook Mako's          NT    1:24.74  
 10 Hunter Sims               11 Bomaderry            1:27.80    1:26.23  
 11 Annabel White             11 Wagga Wagga          1:26.52    1:26.29  
 12 Jessica Laudenbach        11 Vikings              1:32.82    1:26.46  
 13 Samantha Young            11 Woden                1:30.80    1:26.56  
 14 Emily French              11 CRUIZ                1:32.00    1:29.14  
 15 Jessica Scott             11 Willoughby           1:31.48    1:29.18  
 16 Elizabeth Pearce          11 Nowra                     NT    1:30.97  
 17 Esther Hampton            11 Junee                1:33.35    1:33.41  
 18 Stephanie Johnson         11 Bomaderry            1:39.20    1:34.12  
 19 Chelsea Stewart           11 Ginninderra          1:47.52    1:37.75  
 20 Chloe Ironside            11 Vikings              1:38.61    1:39.17  
 21 Annika Svensson           11 Vikings              1:48.35    1:43.44  
 22 Ceillagh Svensson         11 Vikings              1:41.54    1:45.06  
 23 Molly Turnbull            11 Vikings              1:53.72    1:48.62  
 24 Annabelle Ledger          11 Burley Griffin       1:53.82    1:54.43  
 
Event 28  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 12 Telopea              1:12.50    1:07.98  
  2 Kate Biviano              12 Willoughby           1:23.59    1:18.15  
  3 Haley Jedrzejek           12 Canberra             1:22.77    1:21.94  
  4 Jessica Cignarella        12 Albion Park          1:27.88    1:22.53  
  5 Tarni Miller              12 Canberra             1:23.55    1:22.97  
  6 Aisha Collins             12 Canberra             1:21.53    1:23.04  
  7 Emily Budd                12 Griffith NSW         1:23.33    1:23.16  
  8 Sophia Sotriffer          12 Mollymook Mako's          NT    1:23.30  
  9 Jessica Orr               12 Ginninderra          1:27.57    1:24.67  
 10 Emma Harris               12 Woden                     NT    1:29.22  
 11 Tayla Casey               12 Woden                1:31.03    1:31.11  
 12 Nadia Govier              12 Vikings              1:41.90    1:34.46  
 13 Kathy Sharp               12 Dapto                1:38.57    1:38.17  
 
Event 29  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tristan Brooker            9 Raymond Terrace        54.00      50.26  
  2 Ethan Dorrian              9 Albion Park            55.24      51.67  
  3 Tim Dutton                 9 Canberra               51.24      52.03  
  4 Matthew Sperring           9 Dapto                  53.47      52.60  
  5 Patrick Howard             9 Woden                1:01.13      58.94  
  6 Joshua Colquhoun           9 Vikings                59.19      59.23  
  7 Jacob Fox                  9 Mollymook Mako's       54.84    1:00.03  
  8 Xavier Pearson             9 Telopea              1:11.22    1:03.18  
  9 Peter Philippa             9 Vikings              1:05.00    1:03.83  
 10 Jack Hilton                9 Dapto                1:05.98    1:03.94  
 11 Callum Burns               9 Ginninderra               NT    1:04.93  
 12 Harry Scott                9 Willoughby           1:02.34    1:08.75  
 
Event 29  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eddie Stewart             10 Bay & Basin            49.36      45.36  
  2 Oliver Sims               10 Willoughby             47.00      46.46  
  3 Callum Lowe-Griffiths     10 Willoughby             48.95      46.54  
  4 Samuel Wright             10 Vikings                52.68      48.89  
  5 Macc Carroll              10 Bomaderry              57.22      51.94  
  6 Jarrod Barber             10 Telopea              1:01.80      54.05  
  7 James Hanson              10 Telopea                56.55      54.73  
  8 Andrew Van Kemeade        10 Cowra                  58.14      56.93  
  9 Jonathan Govier           10 Vikings              1:00.82      59.36  
 
Event 30  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Cross              9 Vikings                44.51      43.45  
  2 Kobi Kiraly                9 Woden                  52.83      48.83  
  3 Eske Gavel                 9 CRUIZ                  53.71      48.96  
  4 Breana Gilroy              9 Vikings                49.22      49.91  
  5 Niamh Collett              9 Ginninderra          1:03.22      54.36  
  6 Gabi Taranto               9 Willoughby             55.26      54.75  
  7 Rebekah Abel               9 Raymond Terrace        57.93      54.81  
  8 Elissa Rhodes              9 Albion Park            57.30      55.57  
  9 Dominique Palmer           9 Picton                 59.37      56.67  
 10 Taylah Bacon               9 Vikings                56.62      57.39  
 11 Stephanie McGoldrick       9 Vikings              1:00.58      59.45  
 12 Kiara Summer               9 Dapto                1:09.90    1:00.35  
 13 Natasha Smart              9 Bomaderry            1:17.52    1:03.72  
 14 Tara Ironside              9 Vikings              1:06.55    1:03.91  
 15 Caitlin Manning            9 Vikings              1:06.26    1:05.33  
 
Event 30  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ellie Hearn               10 Woden                  47.75      45.82  
  2 Oriann Villiers           10 Mollymook Mako's       47.55      45.88  
  3 Alexandra Ashley          10 Ginninderra            46.82      46.61  
  4 Ebony Norris              10 Woden                  50.82      46.77  
  5 Kaela McGuire             10 Vikings                51.28      47.32  
  6 Ashley Groch              10 Canberra               48.94      47.78  
  7 Sophie Stuart             10 Bomaderry                 NT      48.64  
  8 Laura Gibbons             10 Dapto                  51.96      48.89  
  9 Hayley Morris             10 Burley Griffin         51.83      48.95  
 10 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings                49.81      49.07  
 11 Heidi Midcalf             10 Atlantis               50.81      52.35  
 12 Genevieve Morris          10 Burley Griffin         55.67      53.12  
 13 Tennille Miller           10 Canberra               54.08      53.44  
 14 Ebony Eaton               10 Nowra                     NT      53.56  
 15 Montana Thornberry        10 Ginninderra            55.40      54.30  
 16 Emma Gillingham           10 Burley Griffin         54.69      54.47  
 17 Erin Lark                 10 Kiama                  52.27      55.48  
 18 Courtney Hill             10 Mollymook Mako's       56.58      55.50  
 19 Jessica Munn              10 Dapto                1:04.25      58.64  
 20 Jordan Heddle             10 Woden                1:02.27    1:05.02  
 
Event 31  Boys 15 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zane Jordan               17 Woden                2:11.03    2:11.23  
  2 Peter Bennett             17 CRUIZ                2:13.61    2:12.55  
  3 Nicholas Otevrel          15 Canberra                  NT    2:21.03  
  4 Luke Abberton             15 Vikings              2:27.24    2:27.77  
  5 Sam Rieck                 17 Dapto                2:34.65    2:32.65  
  6 Justin Lovett             17 Bomaderry            2:37.57    2:32.76  
  7 Kevin Wei                 16 Vikings              2:40.87    2:33.67  
  8 Brandon Cleal             16 Wagga Wagga          2:51.07    2:35.76  
  9 Daniel Steemson           16 Vikings              2:38.53    2:35.89  
 10 Joel Bensley              15 Nowra                2:38.27    2:37.18  
 11 Jonathon Abel             15 Raymond Terrace      2:40.91    2:38.93  
 12 Kodie McDonald            15 Batemans Bay         2:35.21    2:43.90  
 
Event 32  Girls 15 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meagan Ramsay             17 Ginninderra          2:17.86    2:24.33  
  2 Jacquelyn Craft           23 Ginninderra          2:22.06    2:27.54  
  3 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              2:31.18    2:30.68  
  4 Hannah Hobson             15 Young                2:38.33    2:34.52  
  5 Lyndsay Saywell           16 Telopea              2:36.71    2:34.62  
  6 Sally Gilbert             16 Willoughby           2:27.91    2:35.15  
  7 Miranda Debeljakovic      15 CRUIZ                2:35.74    2:36.50  
  8 Brianna Charteris         15 Ginninderra          2:28.61    2:36.87  
  9 Stephanie Cannell         15 Willoughby           2:44.35    2:38.50  
 10 Carly Brewer              17 Willoughby           2:40.87    2:39.12  
 11 Nicole Martine            15 Woden                2:35.20    2:39.55  
 12 Claire Nicholls           16 Burley Griffin       2:24.44    2:43.47  
 13 Isabelle Meuenbroeks      16 Willoughby                NT    2:50.08  
 14 Ashleigh Van Kemenade     15 Cowra                2:55.85    2:51.36  
 15 Emma Murphy               15 Raymond Terrace      2:51.67    2:51.68  
 16 Morgan Thompson           17 Dapto                     NT    2:56.40  
 17 Lauren Doughton           15 Dapto                3:10.00    2:59.09  
 18 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan           2:59.12    3:04.91  
 
Event 33  Boys 13 & Over 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Ashurst             14 Telopea              5:02.55   10:00.59  
  2 Jack Stewart              13 Bay & Basin          5:17.00   10:30.35  
  3 Alexander McGillivray     14 Batemans Bay         5:28.03   11:11.99  
 
Event 34  Girls 13 & Over 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lindsay De Witte          15 Telopea              4:30.64    9:41.88  
  2 Bianca Pitts              18 Vikings              4:51.69   10:02.09  
  3 Amy Brown                 14 Vikings              5:07.62   10:09.97  
  4 Chloe Palmer              15 Picton               5:10.28   10:13.83  
  5 Aimee Peters              17 North Sydney         4:56.00   10:16.71  
  6 Carlee Millikin           14 North Sydney         5:25.00   10:23.46  
  7 Kate Miller               13 Telopea              5:17.43   10:28.28  
  8 Rachel Clifford           14 Willoughby           5:30.00   10:43.29  
  9 Marie-Louise Brochut      14 North Sydney         5:00.00   10:46.59  
 10 Adele Kozak               14 North Sydney         5:00.00   10:58.52  
 11 Suzanna Hatunen           14 North Sydney         5:00.22   11:01.98  
 
Event 35  Boys 13 & Over 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dylan Appelqvist          17 Telopea              4:23.04   16:30.40  
  2 Max Collins               16 Willoughby           4:30.00   17:25.65  
  3 Harrison Loaney           16 North Sydney         4:30.00   17:26.12  
  4 Oliver Bourne             14 Canberra             4:34.90   17:34.19  
  5 Nicholas Kastelein        21 Canberra             4:51.14   19:11.55  
  6 Tom Bingley               14 Canberra            20:05.61   19:46.29  
 
Event 36  Girls 13 & Over 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Traficante        17 Telopea              4:25.41   17:29.28  
 
Event 37  Boys Open 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tuggeranong Vikings  'A'                          2:00.00    1:58.65  
     1) Ryan Hore 14                    2) Daniel Philippa 18             
     3) Luke Abberton 15                4) William Barker 16              
  2 Woden  'A'                                        2:40.00    2:01.89  
     1) Zane Jordan 17                  2) Nathan Seddon 14               
     3) Sean Maloney 13                 4) Ciaran Plenty 16               
    
 
Event 38  Girls Open 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tuggeranong Vikings  'A'                          2:11.00    2:09.61  
     1) Ashleigh Streatfield 15         2) Elizabeth Philippa 16          
     3) Bianca Pitts 18                 4) Monique Murphy 15              
  2 Woden  'A'                                        2:50.00    2:12.77  
     1) Sarah Friend 16                 2) Jessica Hood 15                
     3) Georgia Hardy 15                4) Jessica Williams 16            
  3 North Sydney  'A'                                 2:17.00    2:17.26  
  4 Raymond Terrace  'A'                              2:34.22    2:33.01  
  5 Tuggeranong Vikings  'B'                          2:32.00    2:35.32  
     1) Jessica Wu 12                   2) Rebecca Cross 9                
     3) Rebekah McCoy 11                4) Breana Gilroy 9                
 
Event 39  Boys 10 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Callum Lowe-Griffiths     10 Willoughby           2:30.00    2:33.71  
  2 Oliver Sims               10 Willoughby           2:45.00    2:43.86  
  3 Lachlan Webb              10 Vikings              2:54.06    2:49.18  
  4 Matthew Sperring           9 Dapto                3:02.15    2:53.27  
  5 Jarrod Barber             10 Telopea                   NT    3:15.07  
  6 Kurt Gosling              10 Vikings                   NT    3:17.09  
 
Event 39  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              2:16.91    2:16.70  
  2 Jordan Welch              12 Burley Griffin       2:25.97    2:22.22  
  3 Kristofor Tengstrom       12 Canberra             2:26.35    2:23.53  
  4 Liam Barber               12 Telopea              2:39.84    2:24.84  
  5 Sam Raves                 11 Wagga Wagga          2:49.78    2:35.35  
  6 Blake Lindberg            12 Dapto                2:48.00    2:39.14  
  7 Kyle Martin               11 Nowra                2:43.33    2:39.73  
  8 Shaun Philippa            12 Vikings                   NT    2:54.41  
 
Event 39  Boys 13 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zane Jordan               17 Woden                1:52.01    1:53.99  
  2 Dylan Appelqvist          17 Telopea              2:03.91    2:01.12  
  3 Harrison Loaney           16 North Sydney         2:03.18    2:02.20  
  4 Justin Brewer             18 Willoughby           2:09.17    2:02.59  
  5 Nathan Miller             15 Telopea              2:04.36    2:03.56  
  6 Benjamin Wise             19 Burley Griffin       2:07.96    2:04.62  
  7 Ryan Miller               15 Telopea              2:06.55    2:05.13  
  8 Ben Schafer               13 Willoughby           2:08.90    2:07.41  
  9 James Ashurst             14 Telopea              2:20.19    2:08.55  
 10 Oliver Bourne             14 Canberra             2:11.54    2:08.59  
 11 Declan Moore              14 Canberra             2:12.12    2:09.22  
 12 Sean Maloney              13 Woden                2:12.35    2:09.30  
 13 Ryan Hore                 14 Vikings              2:27.62    2:10.85  
 14 Matt Riddell              14 Canberra             2:14.67    2:11.53  
 15 Max Collins               16 Willoughby           2:07.77    2:12.25  
 16 James Dowden              14 Burley Griffin       2:12.32    2:12.74  
 17 Richard Eliason           21 Ginninderra               NT    2:14.08  
 18 Justin Lovett             17 Bomaderry            2:30.83    2:14.76  
 19 Kade Howitt               14 Jindabyne            2:20.83    2:16.03  
 20 Jack Tyson                15 Burley Griffin       2:15.49    2:16.41  
 21 Tom Bingley               14 Canberra             2:22.64    2:17.83  
 22 Kevin Wei                 16 Vikings              2:28.97    2:20.72  
 23 Sam Rieck                 17 Dapto                2:13.80    2:22.24  
 24 Jackson Scott             13 Willoughby           2:32.80    2:23.14  
 24 Alec Morris               13 Woden                2:27.24    2:23.14  
 26 Cameron Hill              13 Mollymook Mako's     2:43.52    2:23.25  
 27 Jack Stewart              13 Bay & Basin          2:34.00    2:23.51  
 28 Alexander McGillivray     14 Batemans Bay         2:30.91    2:30.90  
 29 Matthew Thompson          14 Dapto                     NT    2:44.52  
 30 Ricky Smith               14 Dapto                3:01.41    2:47.87  
 
Event 40  Girls 10 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Cockburn         10 Canberra             2:38.38    2:33.49  
  2 Oriann Villiers           10 Mollymook Mako's     2:45.12    2:34.19  
  3 Ashley Groch              10 Canberra             2:52.95    2:45.45  
  4 Laura Gibbons             10 Dapto                3:00.00    2:50.03  
  5 Heidi Midcalf             10 Atlantis             3:00.16    2:52.60  
  6 Emma Gillingham           10 Burley Griffin       2:59.47    2:59.48  
  7 Milla Wolf                10 Vikings                   NT    3:21.21  
 
Event 40  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra          2:38.00    2:32.35  
  2 Aisha Collins             12 Canberra             2:35.28    2:33.54  
  3 Jacqueline Schafer        11 Willoughby           2:54.50    2:35.36  
  4 Tizana Fiorese            11 Burley Griffin       2:39.47    2:35.58  
  5 Eliza Tetley              12 Burley Griffin       2:40.85    2:37.13  
  6 Hunter Sims               11 Bomaderry                 NT    2:42.90  
  7 Samantha Young            11 Woden                2:51.77    2:45.05  
  8 Kathy Sharp               12 Dapto                2:49.00    2:48.09  
  9 Ceillagh Svensson         11 Vikings              3:28.62    3:03.31  
 10 Chelsea Stewart           11 Ginninderra          3:13.71    3:04.85  
 11 Rebecca Philippa          11 Vikings              3:27.81    3:06.39  
 12 Annika Svensson           11 Vikings                   NT    3:12.75  
 13 Courtney Russell          11 Dapto                     NT    3:35.93  
 
Event 40  Girls 13 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Claire McConnell          15 Willoughby           2:09.06    2:07.98  
  2 Jessica Traficante        17 Telopea              2:07.91    2:09.17  
  3 Lindsay De Witte          15 Telopea              2:08.82    2:11.04  
  4 Carly Brewer              17 Willoughby           2:17.94    2:13.51  
  5 Imogen Schiwy             13 Telopea              2:24.55    2:13.64  
  6 Stephanie Wise            14 Burley Griffin       2:15.57    2:13.78  
  7 Monique Murphy            15 Vikings              2:17.45    2:13.96  
  8 Stephanie Cannell         15 Willoughby           2:22.33    2:15.57  
  9 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              2:17.90    2:16.67  
 10 Nellie Metcalfe           13 Canberra             2:22.89    2:17.17  
 11 Miranda Debeljakovic      15 CRUIZ                2:18.45    2:17.66  
 12 Rebecca Quince            17 Dapto                2:14.18    2:18.26  
 13 Samantha Marceddo         14 Ginninderra          2:20.27    2:18.29  
 14 Afton Palmer              17 Burley Griffin            NT    2:18.44  
 15 Madeleine Powley          17 Ginninderra          2:13.30    2:19.06  
 16 Hannah Hobson             15 Young                2:14.22    2:19.65  
 17 Brigitte Fenske           13 Bomaderry            2:20.28    2:19.67  
 18 Brianna Charteris         15 Ginninderra          2:13.20    2:20.35  
 19 Georgia Hardy             15 Woden                2:13.84    2:20.43  
 20 Bianca Pitts              18 Vikings              2:20.07    2:20.47  
 21 Lucy Mason                15 Willoughby           2:15.00    2:21.64  
 22 Bethany Colquhoun         14 Vikings              2:19.51    2:22.25  
 23 Nicole Martine            15 Woden                2:20.78    2:23.02  
 24 Mandy Roche               16 Bomaderry            2:25.81    2:23.80  
 25 Samantha Wyllie           13 Dapto                2:21.28    2:24.04  
 26 Marie-Louise Brochut      14 North Sydney         2:26.00    2:24.11  
 27 Adele Kozak               14 North Sydney         2:23.57    2:26.34  
 28 Brianna Sims              13 Willoughby           2:28.00    2:26.55  
 29 Rachel Clifford           14 Willoughby           2:27.50    2:27.27  
 30 Lauren Amedee             13 Willoughby           2:37.67    2:27.57  
 31 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra          2:23.03    2:28.07  
 32 Chelsea Brodie            14 Vikings              2:28.62    2:28.40  
 33 Paula Rusanov             13 Queanbeyan           2:30.18    2:28.50  
 33 Brooke James              13 Burley Griffin       2:38.27    2:28.50  
 35 Olivia Columb             15 Ginninderra          2:29.80    2:28.59  
 36 Morgan Thompson           17 Dapto                2:32.00    2:28.91  
 37 Meg Bourne                13 Canberra             2:36.84    2:30.32  
 38 Xenia Boynton             14 Willoughby           2:33.21    2:32.19  
 39 Alice Knight              14 North Sydney         2:32.00    2:33.66  
 40 Emily Wartley             13 Albion Park          2:38.87    2:34.03  
 41 Melanie Le Couteur        13 Vikings              2:44.41    2:34.70  
 42 Andrea Gosling            13 Vikings              2:50.91    2:36.79  
 43 Sophie Johnston           13 Mollymook Mako's     2:44.86    2:37.15  
 44 Sara Lucic                14 Queanbeyan           2:40.96    2:45.21  
 45 Dana Fedorow              14 Woden                     NT    2:45.39  
 46 Alexandra Brenner         13 Telopea              2:51.29    2:58.36  
 47 Amanda Fletcher           14 Vikings                   NT    3:01.24  
 
Event 41  Boys 9 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tim Dutton                 9 Canberra             1:54.83    1:41.43  
  2 Tristan Brooker            9 Raymond Terrace      1:55.97    1:41.94  
  3 Joshua Colquhoun           9 Vikings              1:52.77    1:45.79  
  4 Kelsey Dixon               9 Mollymook Mako's          NT    1:47.99  
  5 Xavier Pearson             9 Telopea              2:14.00    1:50.32  
  6 Harrison Webster           8 Woden                1:57.32    1:51.81  
  7 Ben Gillham                8 Cowra                     NT    1:53.06  
  8 Jack Hilton                9 Dapto                2:27.39    2:06.36  
 
Event 42  Girls 9 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobi Kiraly                9 Woden                1:34.18    1:24.70  
  2 Rebecca Cross              9 Vikings              1:29.08    1:24.81  
  3 Rebekah Abel               9 Raymond Terrace      1:49.57    1:38.47  
  4 Gabi Taranto               9 Willoughby           1:52.20    1:39.39  
  5 Amelia Laudenbach          9 Vikings              1:47.70    1:39.46  
  6 Taylah Bacon               9 Vikings              1:43.14    1:40.86  
  7 Elissa Rhodes              9 Albion Park               NT    1:40.89  
  8 Abbey Webb                 8 Vikings              1:43.63    1:42.13  
  9 Stephanie McGoldrick       9 Vikings              1:53.67    1:44.01  
 10 Niamh Collett              9 Ginninderra          2:01.57    1:44.33  
 11 Rachel Crawford            8 Burley Griffin            NT    1:53.08  
 12 Ellie Hoitink              8 Canberra                  NT    1:53.25  
 13 Tara Ironside              9 Vikings              2:03.07    1:56.71  
 14 Brooke Gilroy              7 Vikings              1:51.47    1:57.53  
 15 Alexis Cross               8 Vikings              1:58.15    1:58.77  
 16 Chloe Cignarella           8 Albion Park          2:07.35    2:01.11  
 17 Caitlin Manning            9 Vikings              2:09.49    2:01.14  
 18 Phoebe Ross                8 Woden                     NT    2:01.27  
 19 Rachael Thompson           8 Dapto                2:12.96    2:05.38  
 20 Annabelle Tetley           8 Burley Griffin            NT    2:34.29  
 
Event 43  Boys 15 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Max Ireland               20 Canberra               25.43      24.18  
  2 Ciaran Plenty             16 Woden                  24.67      24.38  
  3 Justin Brewer             18 Willoughby             26.80      25.02  
  4 Harrison Loaney           16 North Sydney           25.00      25.06  
  5 Peter Bennett             17 CRUIZ                  25.62      25.29  
  6 Christopher McClelland    16 Canberra               25.35      25.39  
  7 Benjamin Wise             19 Burley Griffin         26.29      26.00  
  8 Bradley Honey             18 Kiama                  25.82      26.27  
  9 Aiden Wright              16 Queanbeyan             27.21      26.34  
 10 Luke Abberton             15 Vikings                27.55      26.60  
 11 William Barker            16 Vikings                27.24      26.95  
 12 Justin Lovett             17 Bomaderry              27.50      27.26  
 13 Max Collins               16 Willoughby             27.00      27.27  
 14 Nic McClelland            15 Canberra               27.76      27.35  
 15 Sascha Saharov            38 Vikings                28.00      27.45  
 16 Kodie McDonald            15 Batemans Bay           28.35      28.21  
 17 Brandon Cleal             16 Wagga Wagga            30.62      28.25  
 18 Daniel Philippa           18 Vikings                27.71      28.30  
 19 Daniel Steemson           16 Vikings                30.15      28.32  
 20 Kevin Wei                 16 Vikings                29.38      28.42  
 21 James Gibson              15 Canberra               27.99      28.68  
 22 Joel Bensley              15 Nowra                  29.72      28.82  
 23 Jonathon Abel             15 Raymond Terrace        28.80      28.86  
 24 Ben Pearce                15 Nowra                  30.92      29.02  
 25 Aaron Rhind               18 Ginninderra            42.41      36.68  
 
 
Event 44  Girls 15 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Claire McConnell          15 Willoughby             27.50      26.90  
  2 Carly Brewer              17 Willoughby             29.52      28.15  
  3 Sarah Friend              16 Woden                  28.15      28.53  
  4 Monique Murphy            15 Vikings                28.95      28.69  
  5 Rebecca Quince            17 Dapto                  28.65      28.81  
  6 Hannah Hobson             15 Young                  29.44      28.83  
  7 Lyndsay Saywell           16 Telopea                28.52      28.87  
  8 Sally Gilbert             16 Willoughby             30.04      28.91  
  9 Stephanie Cannell         15 Willoughby             29.99      29.02  
 10 Madeleine Powley          17 Ginninderra            28.32      29.25  
 11 Ashleigh Streatfield      15 Vikings                29.68      29.43  
 11 Lucy Mason                15 Willoughby             29.20      29.43  
 13 Renata Krause             15 Ginninderra            29.70      29.49  
 14 Jessica Schembri          15 Ginninderra            30.90      29.73  
 15 Mandy Roche               16 Bomaderry              29.40      29.77  
 16 Georgia Hardy             15 Woden                  29.12      29.86  
 17 Jessica Williams          16 Woden                  29.59      29.98  
 18 Emma Murphy               15 Raymond Terrace        29.32      30.13  
 19 Georgia Toirkens          15 Burley Griffin         30.32      30.55  
 20 Isabelle Meuenbroeks      16 Willoughby             30.00      30.87  
 21 Morgan Thompson           17 Dapto                  31.24      31.70  
 22 Christie Jones            17 Vikings                31.74      31.85  
 23 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan             31.79      31.87  
 24 Ashleigh Van Kemenade     15 Cowra                  32.52      32.54  
 25 Lauren Doughton           15 Dapto                  32.32      32.59  
 26 Melissa Smart             15 Bomaderry              32.97      32.85  
 27 Ellie Tonkin              17 Woden                  35.47      33.49  
 28 Regan Morris              15 Vikings                33.79      33.88  
 
Event 45  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            11 Telopea                35.16      33.42  
  2 Johnathan Krause          11 Ginninderra            40.20      37.04  
  3 Sam Raves                 11 Wagga Wagga            39.84      37.57  
  4 Nathan de Meillon         11 Vikings                44.39      37.73  
  5 Kyle Martin               11 Nowra                  41.49      38.92  
  6 Eli Gatica                11 Telopea                41.59      39.38  
  7 Daniel Hearle             11 Canberra                  NT      40.00  
  8 Cormac Pearson            11 Telopea                42.93      40.23  
  9 Matthew Clifford          11 Willoughby             42.70      40.87  
 10 Oliver Mill               11 Ginninderra            44.72      42.33  
 11 Henry Xu                  11 Vikings                47.52      42.59  
 12 Nicholas Starkey          11 Canberra               41.18      43.30  
 13 Lachlan Hile              11 Willoughby             42.94      43.79  
 14 Edward Barker             11 Vikings                46.70      44.68  
 15 Brody Elliott             11 Albion Park            45.31      45.34  
 16 Liam Taylor               11 Raymond Terrace        53.16      48.62  
 
Event 45  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayrton Kiraly             12 Woden                  37.34      34.61  
  2 Tim Gillham               12 Cowra                  37.97      36.02  
  3 Kristofor Tengstrom       12 Canberra               36.75      36.32  
  4 Liam Barber               12 Telopea                39.43      37.45  
  5 Thomas Punnett            12 Mollymook Mako's       40.72      38.32  
  6 Blake Bensley             12 Nowra                  41.39      39.85  
  7 Luis Alarcon              12 Vikings                46.34      43.68  
  8 John Freeman              12 Woden                  44.84      44.22  
 
Event 46  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonnie Zhang              11 Canberra               34.75      34.63  
  2 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra            36.98      36.09  
  3 Shannon Maloney           11 Woden                  37.40      36.18  
  4 Grace Hoitink             11 Canberra               36.70      36.56  
  5 Jorga Willmott            11 Mollymook Mako's          NT      36.59  
  6 Rebekah McCoy             11 Vikings                38.27      37.23  
  7 Rachel Brown              11 Canberra               38.57      37.25  
  8 Jacqueline Schafer        11 Willoughby             38.65      37.89  
  9 Annabel White             11 Wagga Wagga            39.52      39.03  
 10 Jessica Laudenbach        11 Vikings                45.03      39.35  
 11 Hunter Sims               11 Bomaderry              39.66      39.45  
 12 Samantha Young            11 Woden                  41.84      39.48  
 13 Jessica Scott             11 Willoughby             41.19      40.36  
 14 Elizabeth Pearce          11 Nowra                  43.96      41.22  
 15 Stephanie Johnson         11 Bomaderry              46.98      41.55  
 16 Kate Thornton             11 Vikings                46.95      42.22  
 17 Chloe Ironside            11 Vikings                49.25      43.56  
 18 Emma Miller               11 Burley Griffin         44.70      43.73  
 19 Esther Hampton            11 Junee                  43.41      44.15  
 20 Chelsea Stewart           11 Ginninderra            49.37      45.41  
 21 Ashleigh Jones            11 Vikings                48.10      45.86  
 22 Ceillagh Svensson         11 Vikings                50.23      46.40  
 23 Caroline King             11 Woden                  52.56      46.99  
 24 Annika Svensson           11 Vikings                52.39      47.18  
 25 Molly Turnbull            11 Vikings                   NT      47.68  
 26 Leisha Ryan               11 Dapto                  52.00      49.43  
 27 Charlotte Stone           11 Ginninderra            51.18      50.26  
 28 Courtney Russell          11 Dapto                  51.89      50.92  
 
Event 46  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 12 Telopea                32.53      31.06  
  2 Holly Williams            12 Woden                  37.25      36.37  
  3 Lauren Hilton             12 Dapto                  39.51      37.00  
  4 Emily Budd                12 Griffith NSW           38.13      37.12  
  5 Jessica Wu                12 Vikings                37.24      37.28  
  6 Tarni Miller              12 Canberra               38.88      37.86  
  7 Sophia Sotriffer          12 Mollymook Mako's       39.76      37.99  
  8 Jessica Orr               12 Ginninderra            38.80      38.03  
  9 Jessica Cignarella        12 Albion Park            40.48      38.66  
 10 Eliza Tetley              12 Burley Griffin         40.24      39.46  
 11 Brittany Ross             12 Woden                  43.99      39.95  
 12 Emma Harris               12 Woden                  44.75      39.97  
 13 Melanie Fox               12 Mollymook Mako's       43.79      40.08  
 14 Haylee Norris             12 Woden                  40.78      40.33  
 15 Eleanor Kozak             12 North Sydney           43.53      40.49  
 16 Teganne Villiers          12 Mollymook Mako's       46.40      41.89  
 17 Katie Gillingham          12 Burley Griffin         45.62      42.18  
 18 Alex Courtney             12 CRUIZ                     NT      43.84  
 19 Molly May Cann            12 Ginninderra            46.58      44.36  
 20 Kathy Sharp               12 Dapto                  47.85      44.92  
 21 Sheree Dixon              12 Mollymook Mako's       50.52      49.63  
 
Event 47  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sean Maloney              13 Woden                2:31.97    2:28.74  
  2 Tim Young                 13 Ginninderra          2:39.40    2:36.10  
  3 Ryan Buckham              13 Woden                2:47.12    2:46.07  
  4 Jackson Scott             13 Willoughby           2:53.83    2:46.79  
  5 Toomas Mirlieb            13 Canberra             2:55.20    2:48.00  
  6 Cameron Hill              13 Mollymook Mako's     3:07.50    2:50.16  
  7 Rashad Farid              13 Ginninderra          2:53.29    2:53.61  
 
Event 47  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Ashurst             14 Telopea              2:32.72    2:23.86  
  2 Declan Moore              14 Canberra             2:28.07    2:26.69  
  3 Matt Riddell              14 Canberra             2:28.55    2:28.55  
  4 Kade Howitt               14 Jindabyne            2:35.50    2:32.13  
  5 Cameron Thompson          14 Dapto                2:38.69    2:33.39  
  6 Nathan Seddon             14 Woden                2:39.97    2:34.44  
  7 Tom Bingley               14 Canberra             2:47.14    2:39.14  
  8 Alexander McGillivray     14 Batemans Bay         2:57.87    2:45.72  
  9 Ricky Smith               14 Dapto                3:08.69    3:06.61  
 
Event 48  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Imogen Schiwy             13 Telopea              2:47.99    2:36.73  
  2 Brigitte Fenske           13 Bomaderry            2:41.42    2:39.58  
  3 Brianna Sims              13 Willoughby           2:50.00    2:41.84  
  4 Sally Foster              13 Burley Griffin       2:49.01    2:42.11  
  5 Kate Miller               13 Telopea              2:49.24    2:42.76  
  6 Samantha Wyllie           13 Dapto                2:46.48    2:47.14  
  7 Louise Hancock            13 Griffith NSW         2:49.34    2:48.19  
  8 Tamika Brinkley           13 Vikings              2:52.74    2:53.13  
  9 Tori Hughes               13 Raymond Terrace      3:02.17    2:53.20  
 10 Emma Kelly                13 Vikings              3:02.15    2:54.20  
 11 Paula Rusanov             13 Queanbeyan           2:56.09    2:54.40  
 12 Kayla Fulmer              13 Wagga Wagga               NT    2:57.02  
 13 Lauren Amedee             13 Willoughby           3:01.52    2:58.41  
 14 Melanie Le Couteur        13 Vikings              3:01.35    2:58.53  
 15 Jade Campbell             13 Cootamundra          3:08.77    3:00.64  
 16 Madeline Palmer           13 Raymond Terrace      3:13.29    3:08.37  
 17 Karina Murphy             13 Raymond Terrace      3:19.04    3:12.10  
 18 Charissa Pezzullo         13 Vikings              3:13.76    3:13.39  
 
Event 48  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samantha Marceddo         14 Ginninderra          2:27.37    2:31.10  
  2 Bethany Colquhoun         14 Vikings              2:42.41    2:38.15  
  3 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra          2:40.75    2:41.58  
  4 Chelsea Brodie            14 Vikings              2:42.03    2:45.15  
  5 Adele Kozak               14 North Sydney         2:38.39    2:48.66  
  6 Suzanna Hatunen           14 North Sydney         2:44.00    2:50.44  
  7 Sharna Dempster           14 Bay & Basin          2:52.71    2:51.12  
  8 Madison Kennedy           14 Dapto                3:00.46    2:51.38  
  9 Xenia Boynton             14 Willoughby           2:57.34    2:53.96  
  9 Rachel Clifford           14 Willoughby           2:50.34    2:53.96  
 11 Tessa Meulenbroeks        14 Willoughby           3:11.31    2:57.94  
 12 Sara Lucic                14 Queanbeyan           3:08.63    3:12.24  
 13 Kirsty Polwarth           14 Raymond Terrace      3:16.99    3:17.56  

 
Event 49  Boys 8 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bradley Tuck               8 Ginninderra            45.52      40.89  
  2 Ben Gillham                8 Cowra                  40.11      41.24  
  3 Cameron Taylor             8 Raymond Terrace        42.09      42.86  
  4 Jack Kilrain               8 Vikings                48.48      44.11  
  5 Harrison Webster           8 Woden                  43.17      44.30  
  6 Jake Martin                8 Nowra                  46.05      48.64  
  7 Liam Bensley               8 Nowra                  55.62      51.53  
  8 Eddie Taranto              7 Willoughby                NT      51.91  
  9 Eric Bensley               7 Nowra                  57.69      53.33  
 10 Bryce Svensson             8 Vikings              1:02.63      55.27  
 11 Zachary Watson             8 Vikings              1:09.28      55.86  
 12 Hugh Gillham               6 Cowra                     NT    1:05.18  
 
Event 50  Girls 8 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abbey Webb                 8 Vikings                40.95      40.63  
  2 Brooke Gilroy              7 Vikings                44.00      44.21  
  3 Rachel Crawford            8 Burley Griffin         46.07      45.74  
  4 Danielle Grimm             8 Vikings                52.97      46.35  
  5 Hayley Eaton               7 Nowra                  54.63      46.48  
  6 Alexis Cross               8 Vikings                47.87      47.94  
  7 Rachael Thompson           8 Dapto                  47.74      50.20  
  8 Chloe Cignarella           8 Albion Park            48.25      50.24  
  9 Amy Gibbons                7 Dapto                  51.25      52.60  
 10 Madeliene McGoldrick       7 Vikings              1:03.18      55.09  
 11 Phoebe Ross                8 Woden                  52.08      57.74  
 12 Ellen Thurlow              8 Burley Griffin            NT      57.93  
 13 Annabelle Tetley           8 Burley Griffin       1:02.14    1:01.79  
 
Event 51  Boys 15 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nathan Miller             15 Telopea                57.97      58.04  
  2 Ciaran Plenty             16 Woden                1:03.35    1:00.34  
  3 Ryan Miller               15 Telopea              1:01.30    1:01.55  
  4 Patrick Hudson            16 Ginninderra          1:04.98    1:02.66  
  5 Dylan Appelqvist          17 Telopea              1:06.94    1:04.18  
  6 Luke Abberton             15 Vikings              1:05.02    1:04.75  
  7 Max Collins               16 Willoughby           1:10.52    1:05.45  
  8 Sam Rieck                 17 Dapto                1:08.44    1:06.84  
  9 Sascha Saharov            38 Vikings              1:08.00    1:08.55  
 10 James Gibson              15 Canberra             1:08.21    1:09.20  
 11 Brandon Cleal             16 Wagga Wagga               NT    1:09.86  
 12 Jonathon Abel             15 Raymond Terrace      1:12.67    1:10.77  
 13 Daniel Steemson           16 Vikings              1:11.70    1:11.38  
 14 Kevin Wei                 16 Vikings              1:15.19    1:11.41  
 15 Joel Bensley              15 Nowra                1:13.65    1:11.43  
 16 Kodie McDonald            15 Batemans Bay         1:14.98    1:16.47  
  
 
Event 52  Girls 15 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stephanie Cannell         15 Willoughby           1:06.34    1:06.39  
  2 Monique Murphy            15 Vikings              1:06.94    1:08.20  
  3 Hannah Hobson             15 Young                1:09.39    1:08.68  
  4 Lindsay De Witte          15 Telopea              1:08.60    1:09.12  
  5 Bianca Pitts              18 Vikings              1:08.45    1:10.17  
  6 Miranda Debeljakovic      15 CRUIZ                1:13.99    1:12.01  
  7 Rebecca Quince            17 Dapto                1:10.85    1:12.51  
  8 Christie Jones            17 Vikings              1:12.72    1:13.74  
  9 Emma Murphy               15 Raymond Terrace      1:16.66    1:15.57  
 10 Jessica Williams          16 Woden                1:12.57    1:16.05  
 11 Olivia Columb             15 Ginninderra          1:15.87    1:17.49  
 12 Ashleigh Van Kemenade     15 Cowra                1:17.27    1:17.58  
 
Event 53  Boys 10 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Callum Lowe-Griffiths     10 Willoughby           1:24.00    1:25.75  
  2 Lachlan Webb              10 Vikings              1:34.20    1:27.40  
  3 James Hanson              10 Telopea                   NT    1:28.09  
  4 Oliver Sims               10 Willoughby           1:28.00    1:32.71  
  5 Ethan Dorrian              9 Albion Park          1:42.62    1:34.06  
  6 Michael Kendrick          10 Burley Griffin       1:39.33    1:34.82  
 
Event 53  Boys 11-12 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              1:14.12    1:10.45  
  2 Alexander Ryan            11 Telopea              1:14.82    1:10.62  
  3 Jordan Welch              12 Burley Griffin       1:17.65    1:15.55  
  4 Liam Barber               12 Telopea              1:34.12    1:16.84  
  5 Tim Gillham               12 Cowra                1:25.85    1:29.10  
  6 Eli Gatica                11 Telopea              1:32.96    1:30.76  
  7 Lachlan Hile              11 Willoughby           1:42.00    1:32.59  
  8 Brendan Wright            11 Vikings              1:33.84    1:33.10  
 
Event 54  Girls 10 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emma Gillingham           10 Burley Griffin       1:34.71    1:29.11  
  2 Heidi Midcalf             10 Atlantis             1:31.27    1:32.88  
  3 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings              2:03.63    1:35.82  
  4 Laura Gibbons             10 Dapto                1:35.00    1:41.00  
  5 Josie Gillham             10 Cowra                1:49.06    1:42.11  
  6 Jordan Heddle             10 Woden                     NT    2:00.60  
  7 Molly Tetley              10 Burley Griffin       1:59.01    2:00.63  
 
Event 54  Girls 11-12 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holly Williams            12 Woden                1:18.96    1:15.87  
  2 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra          1:19.03    1:19.05  
  3 Eliza Tetley              12 Burley Griffin       1:22.74    1:21.36  
  4 Annabel White             11 Wagga Wagga          1:28.75    1:23.52  
  5 Haley Jedrzejek           12 Canberra             1:30.18    1:23.81  
  6 Emily Budd                12 Griffith NSW         1:26.31    1:24.35  
  7 Rebekah McCoy             11 Vikings              1:29.39    1:24.82  
  8 Jessica Orr               12 Ginninderra          1:29.40    1:25.53  
  9 Jacqueline Schafer        11 Willoughby           1:37.17    1:28.94  
 10 Isabella Marinelli        11 Woden                1:41.63    1:29.94  
 11 Brittany Ross             12 Woden                1:30.28    1:30.13  
 12 Katie Gillingham          12 Burley Griffin       1:42.63    1:32.15  
 13 Jessica Cignarella        12 Albion Park               NT    1:33.32  
 14 Kathy Sharp               12 Dapto                1:36.63    1:35.01  
 15 Eleanor Kozak             12 North Sydney              NT    1:40.84  
 16 Ceillagh Svensson         11 Vikings              1:54.44    1:48.62  
 17 Annika Svensson           11 Vikings              1:57.30    1:49.54  
 
Event 55  Boys Open 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ciaran Plenty             16 Woden                1:03.30      59.80  
  2 Peter Bennett             17 CRUIZ                1:03.69    1:00.04  
  3 Zane Jordan               17 Woden                  59.98    1:00.92  
  4 Ryan Hore                 14 Vikings              1:09.94    1:05.60  
  5 Patrick Hudson            16 Ginninderra          1:09.82    1:06.15  
  6 Aiden Wright              16 Queanbeyan           1:09.69    1:06.48  
  7 Harrison Loaney           16 North Sydney         1:07.00    1:07.36  
  8 William Barker            16 Vikings              1:07.44    1:07.70  
  9 Bradley Honey             18 Kiama                1:07.92    1:08.22  
 10 Kade Howitt               14 Jindabyne            1:13.11    1:09.81  
 11 Nathan Seddon             14 Woden                1:11.89    1:09.83  
 12 Justin Lovett             17 Bomaderry            1:15.12    1:09.92  
 13 Jack Tyson                15 Burley Griffin       1:12.65    1:10.25  
 14 Declan Moore              14 Canberra             1:16.48    1:10.60  
 15 Jonathon Abel             15 Raymond Terrace      1:11.43    1:14.24  
 16 Alexander McGillivray     14 Batemans Bay         1:18.89    1:19.23  
 17 Ricky Smith               14 Dapto                1:25.00    1:25.22  
 
Event 56  Girls Open 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacquelyn Craft           23 Ginninderra          1:09.45    1:07.89  
  2 Sally Gilbert             16 Willoughby           1:09.90    1:08.75  
  3 Jessica Traficante        17 Telopea              1:11.65    1:09.86  
  4 Afton Palmer              17 Burley Griffin       1:11.61    1:10.09  
  5 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              1:12.43    1:10.19  
  6 Jessica Schembri          15 Ginninderra          1:15.06    1:10.32  
  7 Sarah Friend              16 Woden                1:10.26    1:11.27  
  8 Renata Krause             15 Ginninderra          1:13.18    1:11.69  
  9 Carlee Millikin           14 North Sydney         1:15.00    1:12.60  
 10 Hannah Hobson             15 Young                1:11.59    1:12.72  
 11 Lyndsay Saywell           16 Telopea              1:11.00    1:13.81  
 12 Natasha Kosev             13 Ginninderra          1:17.84    1:14.28  
 13 Jessica Hood              15 Woden                1:12.40    1:14.60  
 14 Nellie Metcalfe           13 Canberra             1:22.12    1:14.77  
 15 Kate Miller               13 Telopea              1:17.56    1:14.89  
 16 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra          1:26.43    1:16.25  
 17 Mandy Roche               16 Bomaderry            1:15.17    1:16.56  
 18 Brooke James              13 Burley Griffin       1:23.51    1:18.98  
 19 Emma Murphy               15 Raymond Terrace      1:16.08    1:19.93  
 20 Emily Wartley             13 Albion Park          1:26.27    1:20.61  
 21 Georgia Toirkens          15 Burley Griffin       1:21.62    1:21.56  
 22 Eliza Kennedy             13 Dapto                1:27.23    1:22.27  
 23 Aisha Collins             12 Canberra             1:29.98    1:22.94  
 24 Michaela Quinn            14 Bomaderry            1:19.74    1:23.00  
 25 Melissa Smart             15 Bomaderry            1:23.20    1:24.75  
 26 Haley Jedrzejek           12 Canberra             1:28.08    1:24.87  
 27 Bethany Stone             13 Ginninderra          1:24.75    1:25.14  
 28 Haylee Norris             12 Woden                1:29.11    1:28.50  
 29 Sara Lucic                14 Queanbeyan           1:28.10    1:29.76  
 
Event 57  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ethan Dorrian              9 Albion Park            38.27      36.42  
  2 Matthew Sperring           9 Dapto                  37.22      37.24  
  3 Harry Scott                9 Willoughby             39.45      39.29  
  4 Tristan Brooker            9 Raymond Terrace        39.39      39.97  
  5 Jacob Fox                  9 Mollymook Mako's       43.88      40.40  
  6 Kelsey Dixon               9 Mollymook Mako's       43.27      40.60  
  7 Kurt Fenske                9 Bomaderry              41.39      41.49  
  8 Patrick Howard             9 Woden                  43.56      41.83  
  9 Joshua Colquhoun           9 Vikings                43.98      42.68  
 10 Tim Dutton                 9 Canberra               40.56      42.99  
 11 Xavier Pearson             9 Telopea                47.12      43.14  
 12 Connor Willmott            9 Mollymook Mako's          NT      43.68  
 13 Callum Burns               9 Ginninderra               NT      50.55  
 14 Jack Hilton                9 Dapto                  52.49      50.74  
 15 Peter Philippa             9 Vikings                55.04      56.44  
 
Event 57  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Callum Lowe-Griffiths     10 Willoughby             31.30      32.74  
  2 Oliver Sims               10 Willoughby             33.50      33.78  
  3 Lachlan Webb              10 Vikings                36.27      34.27  
  4 Eddie Stewart             10 Bay & Basin            35.91      34.60  
  5 Michael Kendrick          10 Burley Griffin         38.29      36.90  
  6 James Tuck                10 Ginninderra            40.44      37.87  
  7 Andrew Van Kemeade        10 Cowra                  37.81      37.99  
  8 Gus Lasker                10 Bay & Basin            39.51      38.56  
  9 Jarrod Barber             10 Telopea                39.36      38.89  
 10 Kurt Gosling              10 Vikings                42.19      39.62  
 11 Samuel Wright             10 Vikings                43.51      40.80  
 12 Harry Chalker             10 Burley Griffin         44.08      41.26  
 13 Hayden Matthews           10 Vikings                50.16      43.86  
 
Event 58  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobi Kiraly                9 Woden                  35.37      34.22  
  2 Rebecca Cross              9 Vikings                36.34      34.73  
  3 Amelia Laudenbach          9 Vikings                42.22      37.71  
  4 Taylah Bacon               9 Vikings                40.24      38.77  
  5 Gabi Taranto               9 Willoughby             40.86      39.27  
  6 Kiara Summer               9 Dapto                  43.15      39.83  
  7 Elissa Rhodes              9 Albion Park            40.05      40.41  
  8 Rebekah Abel               9 Raymond Terrace        41.57      40.96  
  9 Eske Gavel                 9 CRUIZ                  43.68      42.26  
 10 Niamh Collett              9 Ginninderra            50.08      43.74  
 11 Caitlin Manning            9 Vikings                50.58      46.63  
 12 Natasha Smart              9 Bomaderry              57.17      47.39  
 13 Tara Ironside              9 Vikings                49.23      47.70  
 
Event 58  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oriann Villiers           10 Mollymook Mako's       33.13      31.94  
  2 Laura Gibbons             10 Dapto                  34.01      32.77  
  3 Ellie Hearn               10 Woden                  34.84      32.84  
  4 Heidi Midcalf             10 Atlantis               34.05      34.22  
  5 Ashley Groch              10 Canberra               35.76      34.41  
  6 Ashleigh Cockburn         10 Canberra               34.96      34.77  
  7 Ebony Norris              10 Woden                  37.70      35.99  
  8 Emma Gillingham           10 Burley Griffin         36.97      36.13  
  9 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings                36.49      36.27  
 10 Tamika Veale              10 CRUIZ                  39.22      36.65  
 11 Alexandra Ashley          10 Ginninderra            36.95      36.77  
 12 Sophie Stuart             10 Bomaderry                 NT      37.64  
 13 Montana Thornberry        10 Ginninderra            38.53      37.93  
 14 Josie Gillham             10 Cowra                  35.97      38.34  
 15 Tennille Miller           10 Canberra               41.72      38.45  
 16 Ebony Eaton               10 Nowra                     NT      39.10  
 17 Kaela McGuire             10 Vikings                45.89      39.29  
 18 Jordan Collins            10 Bomaderry              40.15      40.26  
 19 Nikki-Lea Cockley         10 Kiama                  41.14      41.10  
 20 Courtney Hill             10 Mollymook Mako's       42.22      41.59  
 21 Molly Tetley              10 Burley Griffin         42.35      41.93  
 22 Milla Wolf                10 Vikings                43.04      42.36  
 23 Jessica Munn              10 Dapto                  43.54      42.73  
 24 Erin Lark                 10 Kiama                  47.36      45.49  
 
Event 59  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ben Schafer               13 Willoughby           1:13.16    1:08.27  
  2 Sean Maloney              13 Woden                1:09.55    1:10.09  
  3 Thomas Ramsay             13 Ginninderra          1:10.89    1:10.35  
  4 Jamie Mayan               13 Raymond Terrace      1:17.32    1:14.19  
  5 Ryan Buckham              13 Woden                     NT    1:14.51  
  6 Toomas Mirlieb            13 Canberra             1:17.78    1:14.74  
  7 Jackson Scott             13 Willoughby           1:22.56    1:16.55  
  8 Jack Stewart              13 Bay & Basin          1:23.00    1:17.55  
 
Event 59  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matt Riddell              14 Canberra             1:06.49    1:05.06  
  2 James Dowden              14 Burley Griffin       1:08.06    1:06.66  
  3 Kade Howitt               14 Jindabyne            1:11.15    1:08.68  
  4 Alec Bruce                14 Ginninderra          1:13.58    1:09.02  
  5 Brenna Bensley            14 Nowra                1:23.66    1:17.51  
  6 Alexander McGillivray     14 Batemans Bay         1:26.30    1:21.45  
 
Event 60  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Imogen Schiwy             13 Telopea              1:14.84    1:10.88  
  2 Brigitte Fenske           13 Bomaderry            1:15.33    1:13.94  
  3 Kate Miller               13 Telopea              1:14.71    1:15.78  
  4 Sarah Eastman             13 Bega                 1:18.82    1:17.07  
  5 Lauren Amedee             13 Willoughby           1:28.12    1:18.47  
  6 Emma Kelly                13 Vikings              1:22.10    1:19.07  
  7 Anna Bewley               13 Canberra             1:21.60    1:19.27  
  8 Samantha Wyllie           13 Dapto                1:28.07    1:19.87  
  9 Louise Hancock            13 Griffith NSW         1:22.00    1:20.57  
 10 Kayla Fulmer              13 Wagga Wagga          1:25.78    1:21.73  
 11 Paula Rusanov             13 Queanbeyan           1:21.37    1:22.48  
 12 Melanie Le Couteur        13 Vikings              1:24.71    1:24.18  
 13 Jade Campbell             13 Cootamundra          1:27.76    1:24.25  
 14 Andrea Gosling            13 Vikings              1:28.84    1:25.17  
 15 Sophie Johnston           13 Mollymook Mako's     1:29.73    1:26.04  
 -- Tamika Brinkley           13 Vikings              1:23.01        DNF  
 
Event 60  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samantha Marceddo         14 Ginninderra          1:05.13    1:05.70  
  2 Bethany Colquhoun         14 Vikings              1:16.35    1:13.70  
  3 Mabel Lam                 14 Woden                1:18.02    1:13.75  
  4 Marie-Louise Brochut      14 North Sydney         1:17.00    1:14.95  
  5 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra          1:18.25    1:16.58  
  6 Adele Kozak               14 North Sydney         1:15.66    1:17.95  
  7 Madison Kennedy           14 Dapto                1:21.63    1:19.40  
  8 Xenia Boynton             14 Willoughby           1:24.14    1:20.68  
  9 Rosalea Bell              14 Canberra             1:22.48    1:20.74  
 10 Sharna Dempster           14 Bay & Basin          1:26.23    1:20.90  
 11 Michaela Quinn            14 Bomaderry            1:20.61    1:22.09  
 12 Amanda Fletcher           14 Vikings              1:29.02    1:26.27  
 
Event 61  Boys 15 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Max Ireland               20 Canberra                  NT    1:04.73  
  2 Zane Jordan               17 Woden                1:07.79    1:06.85  
  3 Ciaran Plenty             16 Woden                1:15.99    1:08.65  
  4 Dylan Appelqvist          17 Telopea              1:13.35    1:12.84  
  5 Nicholas Otevrel          15 Canberra                  NT    1:13.22  
  6 Aiden Wright              16 Queanbeyan           1:15.91    1:13.76  
  7 Nic McClelland            15 Canberra             1:15.95    1:15.61  
  8 Justin Lovett             17 Bomaderry            1:19.96    1:16.20  
  9 Daniel Philippa           18 Vikings              1:09.43    1:16.46  
 10 Jack Tyson                15 Burley Griffin       1:19.04    1:17.76  
 11 Sam Rieck                 17 Dapto                1:16.83    1:18.22  
 12 Luke Abberton             15 Vikings              1:22.16    1:19.96  
 13 Daniel Steemson           16 Vikings              1:20.87    1:20.55  
 14 Jonathon Abel             15 Raymond Terrace      1:20.61    1:21.67  
 15 Kodie McDonald            15 Batemans Bay         1:18.12    1:22.36  
 16 Kevin Wei                 16 Vikings              1:27.52    1:25.91  
 17 Aaron Rhind               18 Ginninderra          1:56.28    1:44.87  
 
Event 62  Girls 15 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacquelyn Craft           23 Ginninderra          1:10.78    1:12.39  
  2 Jessica Schembri          15 Ginninderra          1:16.08    1:17.16  
  3 Sally Gilbert             16 Willoughby           1:14.90    1:18.11  
  4 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              1:18.37    1:18.18  
  5 Bianca Pitts              18 Vikings              1:16.67    1:19.89  
  6 Elizabeth Philippa        16 Vikings              1:18.11    1:19.92  
  7 Jessica Hood              15 Woden                1:20.84    1:20.90  
  8 Mandy Roche               16 Bomaderry            1:21.69    1:21.23  
  9 Nicole Martine            15 Woden                1:21.19    1:21.67  
 10 Lindsay De Witte          15 Telopea                   NT    1:24.50  
 11 Regan Morris              15 Vikings              1:28.51    1:27.34  
 12 Isabelle Meuenbroeks      16 Willoughby                NT    1:30.85  
 13 Morgan Thompson           17 Dapto                1:36.56    1:32.12  
 14 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan           1:34.60    1:32.46  
 15 Lauren Doughton           15 Dapto                1:41.05    1:36.64  
 
Event 63  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            11 Telopea              1:10.23    1:06.48  
  2 Sam Raves                 11 Wagga Wagga          1:09.60    1:10.16  
  3 Johnathan Krause          11 Ginninderra          1:16.49    1:11.00  
  4 Eli Gatica                11 Telopea              1:16.12    1:13.37  
  5 Kyle Martin               11 Nowra                1:16.67    1:13.66  
  6 Daniel Hearle             11 Canberra                  NT    1:16.88  
  7 Lachlan Hile              11 Willoughby           1:19.00    1:17.56  
  8 Matthew Clifford          11 Willoughby           1:20.38    1:17.62  
  9 Brendan Wright            11 Vikings              1:22.53    1:17.99  
 10 Cormac Pearson            11 Telopea              1:25.12    1:18.85  
 11 Nicholas Starkey          11 Canberra             1:23.69    1:19.00  
 12 Edward Barker             11 Vikings              1:19.24    1:20.36  
 13 Henry Xu                  11 Vikings              1:29.50    1:26.46  
 14 Oliver Mill               11 Ginninderra          1:26.21    1:30.18  
 15 Brody Elliott             11 Albion Park          1:35.17    1:30.30  
 16 Liam Taylor               11 Raymond Terrace           NT    1:30.66  
 
Event 63  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              1:05.67    1:02.58  
  2 Lachlan Trabinger         12 Vikings              1:05.93    1:06.47  
  3 Jordan Welch              12 Burley Griffin       1:08.25    1:06.62  
  4 Kristofor Tengstrom       12 Canberra             1:08.79    1:08.38  
  5 Liam Barber               12 Telopea              1:17.04    1:08.54  
  6 Blake Lindberg            12 Dapto                1:11.00    1:10.14  
  7 Ayrton Kiraly             12 Woden                     NT    1:10.46  
  8 Gianni Taranto            12 Willoughby           1:16.96    1:10.74  
  9 Thomas Punnett            12 Mollymook Mako's          NT    1:12.18  
 10 Tim Gillham               12 Cowra                1:13.59    1:13.61  
 11 Blake Bensley             12 Nowra                1:18.53    1:14.55  
 12 Richard Ingle             12 Bomaderry                 NT    1:15.71  
 13 Shaun Philippa            12 Vikings              1:25.52    1:18.26  
 14 John Freeman              12 Woden                1:30.63    1:18.73  
 15 Luis Alarcon              12 Vikings              1:20.97    1:19.93  
 16 Daniel Pelkowitz          12 Ginninderra          1:30.21    1:23.15  
 
Event 64  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonnie Zhang              11 Canberra             1:06.69    1:06.04  
  2 Grace Hoitink             11 Canberra             1:10.39    1:07.88  
  3 Shannon Maloney           11 Woden                1:10.07    1:09.01  
  4 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra          1:10.62    1:09.30  
  5 Rachel Brown              11 Canberra             1:12.33    1:09.89  
  6 Hunter Sims               11 Bomaderry            1:12.77    1:10.44  
  7 Tizana Fiorese            11 Burley Griffin       1:12.43    1:11.59  
  8 Annabel White             11 Wagga Wagga          1:12.29    1:11.89  
  9 Jacqueline Schafer        11 Willoughby           1:17.16    1:13.05  
 10 Samantha Young            11 Woden                1:19.11    1:14.68  
 11 Rebekah McCoy             11 Vikings              1:16.00    1:14.83  
 12 Jorga Willmott            11 Mollymook Mako's          NT    1:15.52  
 13 Elizabeth Pearce          11 Nowra                1:23.23    1:19.53  
 14 Stephanie Johnson         11 Bomaderry            1:26.57    1:19.83  
 15 Jessica Scott             11 Willoughby           1:26.20    1:19.87  
 16 Isabella Marinelli        11 Woden                1:22.34    1:19.99  
 17 Kate Thornton             11 Vikings              1:41.21    1:20.93  
 18 Jessica Laudenbach        11 Vikings              1:28.18    1:21.42  
 19 Rebecca Philippa          11 Vikings              1:27.41    1:23.23  
 20 Emma Miller               11 Burley Griffin       1:25.84    1:24.30  
 21 Esther Hampton            11 Junee                1:22.15    1:24.92  
 22 Chelsea Stewart           11 Ginninderra          1:31.78    1:25.52  
 23 Ashleigh Jones            11 Vikings              1:41.14    1:25.73  
 24 Ceillagh Svensson         11 Vikings              1:34.12    1:25.76  
 25 Chloe Ironside            11 Vikings              1:32.78    1:26.66  
 26 Molly Turnbull            11 Vikings              1:30.51    1:28.21  
 27 Annika Svensson           11 Vikings              1:34.47    1:33.80  
 28 Courtney Russell          11 Dapto                1:27.77    1:34.51  
 29 Caroline King             11 Woden                     NT    1:35.09  
 30 Leisha Ryan               11 Dapto                1:32.04    1:35.26  
 31 Sarah Abbott              11 CRUIZ                     NT    1:35.49  
 
Event 64  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 12 Telopea              1:05.97    1:02.25  
  2 Holly Williams            12 Woden                1:11.32    1:08.01  
  3 Emily Budd                12 Griffith NSW         1:08.95    1:08.16  
  4 Lauren Hilton             12 Dapto                1:09.81    1:08.41  
  5 Sophia Sotriffer          12 Mollymook Mako's     1:10.40    1:09.27  
  6 Aisha Collins             12 Canberra             1:15.13    1:11.69  
  7 Eliza Tetley              12 Burley Griffin       1:13.62    1:12.91  
  8 Emma Harris               12 Woden                1:16.08    1:13.82  
  9 Jessica Orr               12 Ginninderra          1:11.92    1:14.39  
 10 Jessica Cignarella        12 Albion Park          1:17.24    1:14.76  
 11 Eleanor Kozak             12 North Sydney         1:16.43    1:15.33  
 12 Teganne Villiers          12 Mollymook Mako's     1:26.67    1:16.50  
 13 Jessica Wu                12 Vikings              1:14.83    1:16.95  
 14 Kathy Sharp               12 Dapto                1:18.00    1:18.62  
 15 Haylee Norris             12 Woden                1:18.81    1:18.70  
 16 Melanie Fox               12 Mollymook Mako's     1:20.59    1:18.87  
 17 Molly May Cann            12 Ginninderra          1:29.72    1:22.93  
 18 Katie Gillingham          12 Burley Griffin       1:29.11    1:23.56  
 19 Alex Courtney             12 CRUIZ                     NT    1:26.26  
 20 Sheree Dixon              12 Mollymook Mako's     1:34.98    1:26.45  
 
Event 65  Boys 10 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Callum Lowe-Griffiths     10 Willoughby           1:27.14    1:24.24  
  2 Eddie Stewart             10 Bay & Basin          1:38.00    1:26.04  
  3 Lachlan Webb              10 Vikings              1:35.36    1:28.99  
  4 James Hanson              10 Telopea              1:44.20    1:29.28  
  5 Michael Kendrick          10 Burley Griffin       1:37.83    1:32.12  
  6 Ethan Dorrian              9 Albion Park          1:45.22    1:32.45  
  7 Matthew Sperring           9 Dapto                1:44.95    1:33.61  
  8 Andrew Van Kemeade        10 Cowra                1:40.18    1:34.40  
  9 Kurt Gosling              10 Vikings              1:39.03    1:37.58  
 10 Jarrod Barber             10 Telopea              1:44.82    1:40.28  
 11 Xavier Pearson             9 Telopea                   NT    1:42.73  
 12 Harry Scott                9 Willoughby           1:46.39    1:44.90  
 13 Joshua Colquhoun           9 Vikings              1:50.63    1:46.35  
 14 Hayden Matthews           10 Vikings              1:52.24    1:47.13  
 15 Harry Chalker             10 Burley Griffin       1:48.26    1:52.00  
 16 Kelsey Dixon               9 Mollymook Mako's          NT    1:55.70  
 17 Callum Burns               9 Ginninderra               NT    2:00.85  
 
Event 66  Girls 10 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Cockburn         10 Canberra             1:20.86    1:20.52  
  2 Ellie Hearn               10 Woden                     NT    1:23.07  
  3 Oriann Villiers           10 Mollymook Mako's     1:30.14    1:23.99  
  4 Kobi Kiraly                9 Woden                1:29.15    1:25.96  
  5 Ashley Groch              10 Canberra             1:27.78    1:28.40  
  6 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings              1:35.66    1:29.23  
  7 Heidi Midcalf             10 Atlantis             1:31.18    1:29.25  
  8 Rebecca Cross              9 Vikings              1:38.58    1:29.40  
  9 Alexandra Ashley          10 Ginninderra          1:30.02    1:29.51  
 10 Emma Gillingham           10 Burley Griffin       1:33.87    1:29.91  
 11 Laura Gibbons             10 Dapto                1:38.00    1:31.31  
 12 Montana Thornberry        10 Ginninderra          1:33.92    1:32.31  
 13 Tennille Miller           10 Canberra             1:30.75    1:34.76  
 14 Tamika Veale              10 CRUIZ                1:40.26    1:37.47  
 15 Jordan Collins            10 Bomaderry            1:40.36    1:40.76  
 16 Nikki-Lea Cockley         10 Kiama                1:46.44    1:41.95  
 17 Josie Gillham             10 Cowra                1:39.15    1:42.85  
 18 Milla Wolf                10 Vikings                   NT    1:43.36  
 19 Taylah Bacon               9 Vikings                   NT    1:50.06  
 20 Natasha Smart              9 Bomaderry                 NT    1:51.18  
 21 Jessica Munn              10 Dapto                1:56.75    1:52.08  
 
Event 67  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tim Young                 13 Ginninderra          1:19.75    1:18.44  
  2 Angus Dibden              13 Ginninderra          1:25.43    1:19.77  
  3 Sean Maloney              13 Woden                1:26.60    1:20.27  
  4 Callan Mott               13 Griffith NSW         1:24.84    1:20.43  
  5 Ben Schafer               13 Willoughby           1:26.10    1:20.46  
  6 Josh Lind                 13 Queanbeyan           1:20.26    1:22.48  
  7 Tomas Muller              13 Ginninderra          1:33.44    1:28.40  
  8 Alec Morris               13 Woden                1:34.58    1:28.76  
  9 Rashad Farid              13 Ginninderra          1:29.01    1:29.11  
 10 Thomas Ramsay             13 Ginninderra          1:29.96    1:29.24  
 11 Jackson Scott             13 Willoughby           1:37.57    1:31.18  
 
Event 67  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan Hore                 14 Vikings              1:17.54    1:14.06  
  2 James Ashurst             14 Telopea              1:16.22    1:14.87  
  3 Nathan Seddon             14 Woden                1:23.31    1:17.60  
  4 James Dowden              14 Burley Griffin       1:17.89    1:18.16  
  5 Kade Howitt               14 Jindabyne            1:22.90    1:20.83  
  6 Cameron Thompson          14 Dapto                1:23.20    1:21.06  
  7 Alexander McGillivray     14 Batemans Bay         1:26.71    1:25.26  
  8 Brenna Bensley            14 Nowra                1:35.09    1:29.24  
  9 Matthew Thompson          14 Dapto                     NT    1:31.75  
 10 Brandon Carney            14 Woden                1:49.49    1:36.05  
 11 Ricky Smith               14 Dapto                1:40.00    1:37.80  
 12 Nathan Oliver             14 Albion Park          1:50.25    1:44.81  
 
Event 68  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Natasha Kosev             13 Ginninderra          1:20.25    1:20.02  
  2 Louise Hancock            13 Griffith NSW         1:24.60    1:22.75  
  3 Brianna Sims              13 Willoughby           1:24.73    1:23.83  
  4 Brooke James              13 Burley Griffin       1:22.82    1:24.54  
  5 Samantha Wyllie           13 Dapto                1:25.32    1:24.61  
  6 Sarah Eastman             13 Bega                 1:27.08    1:26.64  
  7 Emma Kelly                13 Vikings              1:32.68    1:27.69  
  8 Tori Hughes               13 Raymond Terrace      1:29.18    1:27.72  
  9 Lua Plant                 13 Ginninderra          1:34.93    1:30.34  
 10 Emily Wartley             13 Albion Park          1:42.22    1:33.91  
 11 Tamika Brinkley           13 Vikings              1:36.32    1:35.66  
 12 Samantha Lambert          13 Raymond Terrace      1:37.99    1:37.48  
 13 Karina Murphy             13 Raymond Terrace      1:42.29    1:37.60  
 14 Charissa Pezzullo         13 Vikings              1:36.13    1:38.66  
 
Event 68  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olivia Cummins-Carney     14 Ginninderra          1:30.60    1:23.42  
  2 Suzanna Hatunen           14 North Sydney         1:27.68    1:26.56  
  3 Chelsea Brodie            14 Vikings              1:26.67    1:27.40  
  4 Rachel Clifford           14 Willoughby           1:35.29    1:31.13  
  5 Bethany Colquhoun         14 Vikings              1:32.17    1:32.26  
  6 Michaela Quinn            14 Bomaderry            1:28.67    1:32.93  
  6 Dana Fedorow              14 Woden                1:35.04    1:32.93  
  8 Sharna Dempster           14 Bay & Basin          1:33.26    1:33.17  
  9 Adele Kozak               14 North Sydney         1:32.17    1:33.33  
 10 Jaimee Webb               14 Vikings              1:39.15    1:33.73  
 11 Tessa Meulenbroeks        14 Willoughby                NT    1:36.72  
 
Event 69  Boys 8 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cameron Taylor             8 Raymond Terrace      1:07.99      51.98  
  2 Jake Martin                8 Nowra                  59.35      52.14  
  3 Bradley Tuck               8 Ginninderra          1:02.03      53.41  
  4 Harrison Webster           8 Woden                     NT      55.64  
  5 Ben Gillham                8 Cowra                1:03.62    1:02.89  
  6 Jack Kilrain               8 Vikings              1:03.11    1:02.91  
 
Event 70  Girls 8 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abbey Webb                 8 Vikings                54.23      51.79  
  2 Rachel Crawford            8 Burley Griffin         54.57      52.49  
  3 Ellie Hoitink              8 Canberra               55.35      53.07  
  4 Brooke Gilroy              7 Vikings                56.66      53.43  
  5 Danielle Grimm             8 Vikings              1:05.17      56.28  
  6 Rachael Thompson           8 Dapto                1:14.79    1:05.27  
  7 Chloe Cignarella           8 Albion Park          1:14.71    1:06.00  
  8 Phoebe Ross                8 Woden                1:07.47    1:09.72  
  9 Hayley Eaton               7 Nowra                     NT    1:11.95  
 10 Amy Gibbons                7 Dapto                1:29.12    1:19.29  
 11 Madeliene McGoldrick       7 Vikings              1:29.22    1:23.26  
 12 Annabelle Tetley           8 Burley Griffin       1:13.25    1:25.05  
 
Event 71  Boys Open 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peter Bennett             17 CRUIZ                2:16.36    2:11.95  
  2 Ryan Miller               15 Telopea              2:15.67    2:15.47  
  3 Nathan Miller             15 Telopea              2:12.23    2:15.85  
  4 Declan Moore              14 Canberra             2:19.53    2:22.36  
  5 James Gibson              15 Canberra             2:32.91    2:28.53  
  6 Alexander Ryan            11 Telopea              2:42.48    2:37.63  
  7 Alec Morris               13 Woden                2:49.87    2:47.85  
 
Event 72  Girls Open 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stephanie Cannell         15 Willoughby           2:35.25    2:29.87  
  2 Bianca Pitts              18 Vikings              2:27.80    2:31.70  
  3 Hannah Hobson             15 Young                2:39.15    2:35.25  
  4 Christie Jones            17 Vikings              2:47.66    2:38.69  
  5 Stephanie Wise            14 Burley Griffin       2:50.43    2:38.99  
 
Event 73  Boys 13 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan Hore                 14 Vikings              5:24.42    4:57.63  
  2 Kade Howitt               14 Jindabyne            5:35.19    5:12.74  
  3 Matt Riddell              14 Canberra             5:35.48    5:13.46  
 
Event 74  Girls 13 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Traficante        17 Telopea              5:09.01    5:10.58  
  2 Miranda Debeljakovic      15 CRUIZ                5:33.42    5:25.19  
  3 Nicole Martine            15 Woden                5:20.64    5:32.71  
  4 Suzanna Hatunen           14 North Sydney         6:05.98    6:06.71  
 
Event 75  Boys 15 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zane Jordan               17 Woden                  26.77      27.00  
  2 Patrick Hudson            16 Ginninderra            29.11      28.87  
  3 Christopher McClelland    16 Canberra               29.57      29.08  
  4 John Warmenhoven          21 Canberra               29.73      29.32  
  5 Harrison Loaney           16 North Sydney           29.89      29.91  
  6 William Barker            16 Vikings                32.03      31.26  
  7 Luke Abberton             15 Vikings                32.99      32.23  
  8 Kevin Wei                 16 Vikings                34.25      32.60  
  8 Nic McClelland            15 Canberra               33.28      32.60  
 10 Brandon Cleal             16 Wagga Wagga            34.68      32.78  
 11 Bradley Honey             18 Kiama                  32.80      33.10  
 12 Kodie McDonald            15 Batemans Bay           33.61      33.56  
 13 Ben Pearce                15 Nowra                  37.30      34.17  
 14 Daniel Steemson           16 Vikings                34.55      34.21  
 15 Daniel Philippa           18 Vikings                35.93      35.68  
 
Event 76  Girls 15 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sarah Friend              16 Woden                  31.45      31.22  
  2 Renata Krause             15 Ginninderra            31.66      31.39  
  3 Ashleigh Streatfield      15 Vikings                34.18      33.47  
  4 Jessica Schembri          15 Ginninderra            35.18      33.98  
  5 Rebecca Quince            17 Dapto                  34.14      34.17  
  6 Stephanie Cannell         15 Willoughby             36.05      34.18  
  7 Lucy Mason                15 Willoughby             34.00      34.74  
  8 Mandy Roche               16 Bomaderry              35.53      35.05  
  9 Brianna Charteris         15 Ginninderra            35.01      35.20  
 10 Ashleigh Van Kemenade     15 Cowra                  36.34      35.39  
 11 Melissa Smart             15 Bomaderry              35.27      36.28  
 12 Isabelle Meuenbroeks      16 Willoughby             39.74      36.86  
 13 Regan Morris              15 Vikings                36.71      37.30  
 14 Georgia Toirkens          15 Burley Griffin         35.47      37.56  
 15 Lauren Doughton           15 Dapto                  39.64      38.37  
 16 Morgan Thompson           17 Dapto                  40.16      40.50  
 17 Kayla Elliott             16 Albion Park            44.44      41.50  
 18 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan             41.08      41.95  
 19 Ellie Tonkin              17 Woden                  49.69      44.48  
 
Event 77  Boys 10 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oliver Sims               10 Willoughby           1:38.00    1:38.55  
  2 Callum Lowe-Griffiths     10 Willoughby           1:46.00    1:38.71  
  3 Eddie Stewart             10 Bay & Basin          1:52.00    1:41.16  
  4 Lachlan Webb              10 Vikings              1:49.08    1:45.55  
  5 Michael Kendrick          10 Burley Griffin       1:59.69    1:54.70  
  6 Kelsey Dixon               9 Mollymook Mako's     2:17.37    1:55.37  
  7 Matthew Sperring           9 Dapto                1:59.23    1:56.51  
  8 Hayden Matthews           10 Vikings              2:04.18    1:56.84  
  9 Andrew Van Kemeade        10 Cowra                2:13.68    1:58.04  
 10 Jarrod Barber             10 Telopea                   NT    2:02.73  
 11 Joshua Colquhoun           9 Vikings              2:11.96    2:04.53  
 12 Jacob Fox                  9 Mollymook Mako's     2:03.69    2:08.86  
 13 Harry Chalker             10 Burley Griffin       2:23.56    2:10.35  
 14 Xavier Pearson             9 Telopea                   NT    2:19.44  
 15 Peter Philippa             9 Vikings                   NT    2:23.43  
 16 Callum Burns               9 Ginninderra               NT    2:30.97  
 
Event 78  Girls 10 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Cross              9 Vikings              1:37.29    1:35.17  
  2 Oriann Villiers           10 Mollymook Mako's     1:51.84    1:38.64  
  3 Ellie Hearn               10 Woden                1:54.44    1:39.32  
  4 Ebony Norris              10 Woden                1:46.37    1:40.73  
  5 Kaela McGuire             10 Vikings              2:02.76    1:41.58  
  6 Alexandra Ashley          10 Ginninderra          1:41.69    1:42.27  
  7 Sophie Stuart             10 Bomaderry                 NT    1:43.43  
  8 Ashley Groch              10 Canberra             1:43.19    1:44.44  
  9 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings              2:02.08    1:46.69  
 10 Laura Gibbons             10 Dapto                1:53.99    1:47.79  
 11 Eske Gavel                 9 CRUIZ                1:53.38    1:47.87  
 12 Heidi Midcalf             10 Atlantis             1:48.96    1:50.48  
 13 Milla Wolf                10 Vikings              2:01.03    1:55.64  
 14 Taylah Bacon               9 Vikings                   NT    1:56.14  
 15 Erin Lark                 10 Kiama                1:58.37    1:58.06  
 16 Montana Thornberry        10 Ginninderra               NT    1:59.16  
 17 Jessica Munn              10 Dapto                2:14.42    2:09.24  
 18 Brooke Gilroy              7 Vikings                   NT    2:12.07  
 
Event 79  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ben Schafer               13 Willoughby             58.90      56.86  
  2 Sean Maloney              13 Woden                1:01.84    1:00.42  
  3 Ryan Buckham              13 Woden                1:08.56    1:04.71  
  4 Jackson Scott             13 Willoughby           1:07.76    1:04.91  
  5 Jack Stewart              13 Bay & Basin          1:11.00    1:06.32  
  6 Toomas Mirlieb            13 Canberra             1:08.10    1:07.57  
  7 Cameron Hill              13 Mollymook Mako's     1:12.51    1:08.74  
  8 Josh Lind                 13 Queanbeyan           1:05.23    1:09.55  
  9 Callan Mott               13 Griffith NSW         1:12.44    1:09.78  
 10 Jamie Mayan               13 Raymond Terrace      1:11.52    1:10.15  
 11 Tomas Muller              13 Ginninderra          1:11.93    1:10.30  
 12 Rashad Farid              13 Ginninderra          1:16.59    1:11.37  
 
Event 79  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Ashurst             14 Telopea                58.08      58.12  
  2 Matt Riddell              14 Canberra             1:00.64      59.97  
  3 Declan Moore              14 Canberra             1:02.18    1:01.04  
  4 Nathan Seddon             14 Woden                1:06.84    1:01.60  
  5 James Dowden              14 Burley Griffin       1:01.11    1:01.79  
  6 Tom Bingley               14 Canberra             1:04.13    1:02.66  
  7 Alec Bruce                14 Ginninderra          1:05.16    1:03.36  
  8 Kade Howitt               14 Jindabyne            1:03.06    1:03.49  
  9 Cameron Thompson          14 Dapto                1:04.28    1:04.21  
 10 Alexander McGillivray     14 Batemans Bay         1:05.71    1:04.99  
 11 Matthew Thompson          14 Dapto                     NT    1:10.67  
 12 Ricky Smith               14 Dapto                1:12.40    1:15.58  
 13 Brandon Carney            14 Woden                     NT    1:20.71  
 
Event 80  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brigitte Fenske           13 Bomaderry            1:03.92    1:02.98  
  2 Imogen Schiwy             13 Telopea              1:05.28    1:03.04  
  3 Brianna Sims              13 Willoughby           1:06.40    1:04.25  
  4 Kate Miller               13 Telopea              1:06.48    1:05.28  
  5 Nellie Metcalfe           13 Canberra             1:07.83    1:05.49  
  6 Samantha Wyllie           13 Dapto                1:05.29    1:06.33  
  7 Anna Bewley               13 Canberra             1:08.63    1:07.57  
  8 Natasha Kosev             13 Ginninderra          1:07.69    1:07.64  
  9 Lauren Amedee             13 Willoughby           1:07.46    1:07.65  
 10 Bethany Stone             13 Ginninderra          1:10.82    1:08.21  
 11 Louise Hancock            13 Griffith NSW         1:08.59    1:08.26  
 12 Brooke James              13 Burley Griffin       1:08.44    1:08.66  
 13 Kayla Fulmer              13 Wagga Wagga          1:13.86    1:09.01  
 14 Paula Rusanov             13 Queanbeyan           1:10.52    1:09.03  
 15 Sarah Eastman             13 Bega                 1:07.91    1:09.04  
 16 Sally Foster              13 Burley Griffin       1:09.12    1:09.43  
 17 Lua Plant                 13 Ginninderra          1:12.15    1:10.03  
 18 Emily Wartley             13 Albion Park          1:13.71    1:10.12  
 19 Jade Campbell             13 Cootamundra          1:12.94    1:10.26  
 20 Sophie Johnston           13 Mollymook Mako's     1:18.67    1:11.29  
 21 Tamika Brinkley           13 Vikings              1:09.46    1:12.07  
 22 Tori Hughes               13 Raymond Terrace      1:14.52    1:12.10  
 23 Andrea Gosling            13 Vikings              1:14.29    1:12.13  
 24 Emma Kelly                13 Vikings              1:14.64    1:12.39  
 25 Madeline Palmer           13 Raymond Terrace      1:16.73    1:15.27  
 26 Samantha Lambert          13 Raymond Terrace      1:12.84    1:15.32  
 27 Charissa Pezzullo         13 Vikings              1:22.74    1:18.54  
 28 Karina Murphy             13 Raymond Terrace      1:20.19    1:19.43  
 29 Alexandra Brenner         13 Telopea              1:20.48    1:20.46  
 
Event 80  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samantha Marceddo         14 Ginninderra          1:03.62    1:03.80  
  2 Bethany Colquhoun         14 Vikings              1:05.63    1:05.52  
  3 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra          1:06.97    1:07.04  
  3 Mabel Lam                 14 Woden                1:06.97    1:07.04  
  5 Adele Kozak               14 North Sydney         1:06.35    1:08.02  
  6 Xenia Boynton             14 Willoughby           1:10.29    1:08.20  
  7 Chelsea Brodie            14 Vikings              1:05.56    1:08.68  
  8 Rachel Clifford           14 Willoughby           1:06.76    1:09.31  
  9 Tessa Meulenbroeks        14 Willoughby           1:12.00    1:10.98  
 10 Madison Kennedy           14 Dapto                1:14.95    1:11.31  
 11 Rosalea Bell              14 Canberra             1:13.22    1:12.10  
 12 Jaimee Webb               14 Vikings              1:14.80    1:13.82  
 13 Michaela Quinn            14 Bomaderry            1:09.28    1:14.30  
 14 Amanda Fletcher           14 Vikings              1:17.58    1:16.43  
 15 Sara Lucic                14 Queanbeyan           1:12.64    1:17.05  
 16 Sophie King               14 Kiama                1:19.61    1:19.12  
 17 Kirsty Polwarth           14 Raymond Terrace      1:17.11    1:20.64  
 
Event 81  Boys 8 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bradley Tuck               8 Ginninderra            52.12      48.15  
  2 Harrison Webster           8 Woden                  55.44      50.22  
  3 Cameron Taylor             8 Raymond Terrace      1:00.16      52.95  
  4 Ben Gillham                8 Cowra                  54.34      53.13  
  5 Liam Bensley               8 Nowra                1:01.69      54.39  
  6 Jack Kilrain               8 Vikings                59.66      57.21  
  7 Jake Martin                8 Nowra                  56.52    1:00.31  
  8 Corey Matthews             7 Vikings                   NT    1:02.71  
  9 Zachary Watson             8 Vikings              1:04.13    1:05.95  
 10 Bryce Svensson             8 Vikings              1:03.19    1:09.60  
 11 Hugh Gillham               6 Cowra                     NT    1:16.33  
 
Event 82  Girls 8 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abbey Webb                 8 Vikings                48.81      50.09  
  2 Ellie Hoitink              8 Canberra               55.57      50.11  
  3 Rachel Crawford            8 Burley Griffin         56.04      50.85  
  4 Alexis Cross               8 Vikings                53.79      51.87  
  5 Brooke Gilroy              7 Vikings                52.95      53.81  
  6 Phoebe Ross                8 Woden                  56.67      54.56  
  7 Chloe Cignarella           8 Albion Park            55.94      57.87  
  8 Hayley Eaton               7 Nowra                     NT      58.01  
  9 Danielle Grimm             8 Vikings                54.63      59.83  
 10 Rachael Thompson           8 Dapto                1:04.44    1:00.02  
 11 Ellen Thurlow              8 Burley Griffin            NT    1:01.09  
 12 Madeliene McGoldrick       7 Vikings              1:02.80    1:01.80  
 13 Amy Gibbons                7 Dapto                1:12.52    1:12.98  
 14 Annabelle Tetley           8 Burley Griffin       1:24.10    1:27.12  
 
Event 83  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Clifford          11 Willoughby           1:28.38    1:25.32  
  2 Sam Raves                 11 Wagga Wagga          1:37.64    1:30.28  
  3 Lachlan Hile              11 Willoughby           1:30.03    1:30.85  
  4 Alexander Ryan            11 Telopea              1:39.25    1:31.69  
  5 Johnathan Krause          11 Ginninderra          1:39.15    1:33.26  
  6 Cormac Pearson            11 Telopea              1:50.52    1:39.69  
  7 Daniel Hearle             11 Canberra                  NT    1:39.79  
  8 Eli Gatica                11 Telopea              1:38.76    1:40.85  
  9 Nicholas Starkey          11 Canberra             1:35.47    1:41.94  
 10 Brendan Wright            11 Vikings              1:51.33    1:43.26  
 11 Henry Xu                  11 Vikings              1:59.32    1:56.12  
 
Event 83  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              1:22.32    1:17.83  
  2 Lachlan Trabinger         12 Vikings              1:31.88    1:29.37  
  3 Jordan Welch              12 Burley Griffin       1:38.51    1:32.53  
  4 Thomas Punnett            12 Mollymook Mako's     1:41.43    1:33.05  
  5 Gianni Taranto            12 Willoughby           1:39.04    1:35.45  
  6 Blake Bensley             12 Nowra                1:41.14    1:36.55  
  7 Shaun Philippa            12 Vikings              1:38.89    1:36.77  
  8 Richard Ingle             12 Bomaderry            1:38.96    1:37.11  
  9 Daniel Pelkowitz          12 Ginninderra          1:50.48    1:44.19  
 10 John Freeman              12 Woden                1:47.10    1:45.14  
 11 Luis Alarcon              12 Vikings              1:43.35    1:46.64  
 
Event 84  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isabella Marinelli        11 Woden                1:37.88    1:34.52  
  2 Samantha Young            11 Woden                1:39.99    1:34.64  
  3 Kate Thornton             11 Vikings              1:47.52    1:35.51  
  4 Hunter Sims               11 Bomaderry            1:37.35    1:35.82  
  5 Esther Hampton            11 Junee                1:36.85    1:37.11  
  6 Shannon Maloney           11 Woden                1:47.50    1:38.19  
  7 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra          1:41.02    1:38.75  
  8 Jacqueline Schafer        11 Willoughby           1:42.73    1:41.01  
  9 Stephanie Johnson         11 Bomaderry            1:48.96    1:41.62  
 10 Annika Svensson           11 Vikings              1:51.59    1:42.39  
 11 Jessica Scott             11 Willoughby           1:31.48    1:43.18  
 12 Rebekah McCoy             11 Vikings              1:54.10    1:43.85  
 13 Jorga Willmott            11 Mollymook Mako's          NT    1:44.37  
 14 Ceillagh Svensson         11 Vikings              1:57.38    1:47.41  
 15 Chelsea Stewart           11 Ginninderra          1:57.04    1:49.24  
 16 Sarah Abbott              11 CRUIZ                1:58.82    1:50.04  
 17 Ashleigh Jones            11 Vikings              1:55.03    1:50.45  
 18 Chloe Ironside            11 Vikings              1:58.81    1:50.65  
 19 Molly Turnbull            11 Vikings              1:58.51    1:54.18  
 20 Leisha Ryan               11 Dapto                2:05.30    1:57.42  
 21 Courtney Russell          11 Dapto                2:00.29    1:59.56  
 22 Rebecca Philippa          11 Vikings              1:59.58    2:00.34  
 
Event 84  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emily Budd                12 Griffith NSW         1:30.19    1:27.69  
  2 Tayla Casey               12 Woden                1:31.26    1:29.06  
  3 Eleanor Kozak             12 North Sydney         1:32.29    1:29.34  
  4 Tarni Miller              12 Canberra             1:31.51    1:29.44  
  5 Molly May Cann            12 Ginninderra          1:34.90    1:33.48  
  6 Sophia Sotriffer          12 Mollymook Mako's          NT    1:34.53  
  7 Haley Jedrzejek           12 Canberra             1:39.62    1:37.98  
  8 Jessica Cignarella        12 Albion Park          1:40.94    1:40.60  
  9 Teganne Villiers          12 Mollymook Mako's     1:43.88    1:42.01  
 10 Melanie Fox               12 Mollymook Mako's     1:57.36    1:47.09  
 11 Alex Courtney             12 CRUIZ                     NT    1:51.26  
 12 Sheree Dixon              12 Mollymook Mako's     2:01.38    1:52.36  
 
Event 85  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ethan Dorrian              9 Albion Park            40.46      41.53  
  2 Matthew Sperring           9 Dapto                  49.69      46.62  
  3 Tim Dutton                 9 Canberra               47.04      47.79  
  4 Jacob Fox                  9 Mollymook Mako's       59.68      54.22  
  5 Tristan Brooker            9 Raymond Terrace        53.70      54.27  
  6 Harry Scott                9 Willoughby             50.63      54.45  
  7 Joshua Colquhoun           9 Vikings                59.02      55.27  
  8 Xavier Pearson             9 Telopea              1:04.11      57.59  
  9 Callum Burns               9 Ginninderra               NT    1:02.32  
 10 Kelsey Dixon               9 Mollymook Mako's     1:01.84    1:09.91  
 11 Peter Philippa             9 Vikings              1:15.71    1:13.99  
 
Event 85  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Callum Lowe-Griffiths     10 Willoughby             35.10      37.85  
  2 James Hanson              10 Telopea                41.68      38.01  
  3 Lachlan Webb              10 Vikings                43.44      40.33  
  4 Michael Kendrick          10 Burley Griffin         43.22      41.32  
  5 Oliver Sims               10 Willoughby             38.50      41.53  
  6 Eddie Stewart             10 Bay & Basin            44.52      43.33  
  7 Gus Lasker                10 Bay & Basin            46.44      45.32  
  8 Jarrod Barber             10 Telopea                47.72      48.19  
  9 Samuel Wright             10 Vikings                   NT      56.39  
 10 Harry Chalker             10 Burley Griffin       1:02.54      57.50  
 
Event 86  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobi Kiraly                9 Woden                  41.87      39.53  
  2 Breana Gilroy              9 Vikings                42.77      40.45  
  3 Rebecca Cross              9 Vikings                39.41      41.00  
  4 Elissa Rhodes              9 Albion Park            44.15      42.82  
  5 Rebekah Abel               9 Raymond Terrace        48.76      45.29  
  6 Taylah Bacon               9 Vikings                53.71      51.28  
  7 Gabi Taranto               9 Willoughby             51.94      52.40  
  8 Niamh Collett              9 Ginninderra          1:00.81      53.04  
  9 Kiara Summer               9 Dapto                1:01.59      56.38  
 10 Tara Ironside              9 Vikings              1:00.24      56.43  
 11 Stephanie McGoldrick       9 Vikings              1:02.30      58.83  
 12 Caitlin Manning            9 Vikings                   NT    1:00.08  
 
Event 86  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oriann Villiers           10 Mollymook Mako's       35.80      35.69  
  2 Ellie Hearn               10 Woden                  39.97      37.47  
  3 Emma Gillingham           10 Burley Griffin         42.74      38.43  
  4 Ebony Norris              10 Woden                  39.73      38.64  
  5 Heidi Midcalf             10 Atlantis               40.44      40.02  
  6 Ashleigh Cockburn         10 Canberra               40.20      40.16  
  7 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings                43.19      42.42  
  8 Laura Gibbons             10 Dapto                  42.11      42.46  
  9 Sophie Stuart             10 Bomaderry                 NT      42.98  
 10 Josie Gillham             10 Cowra                  41.39      43.18  
 11 Montana Thornberry        10 Ginninderra            43.02      45.38  
 12 Ashley Groch              10 Canberra               44.06      46.00  
 13 Nikki-Lea Cockley         10 Kiama                  47.22      46.43  
 14 Kaela McGuire             10 Vikings                54.21      46.74  
 15 Tamika Veale              10 CRUIZ                  48.51      47.13  
 16 Alexandra Ashley          10 Ginninderra            46.87      47.96  
 17 Tennille Miller           10 Canberra               49.80      49.27  
 18 Jordan Collins            10 Bomaderry              52.60      49.74  
 19 Molly Tetley              10 Burley Griffin         49.33      50.32  
 20 Jordan Heddle             10 Woden                  52.80      51.35  
 21 Ebony Eaton               10 Nowra                  40.53      54.20  
 22 Milla Wolf                10 Vikings                52.33      55.55  
 23 Courtney Hill             10 Mollymook Mako's       59.02      57.09  
 24 Jessica Munn              10 Dapto                1:00.00    1:00.41  
 
Event 87  Boys 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zane Jordan               17 Woden                  52.78      52.71  
  2 Max Ireland               20 Canberra               55.70      53.20  
  3 Ciaran Plenty             16 Woden                  54.96      54.51  
  4 Justin Brewer             18 Willoughby             59.10      54.81  
  5 John Warmenhoven          21 Canberra               54.75      55.17  
  6 Harrison Loaney           16 North Sydney           54.38      55.74  
  7 Christopher McClelland    16 Canberra               56.99      56.51  
  8 Ryan Miller               15 Telopea                57.76      56.90  
  9 Nathan Miller             15 Telopea                55.65      57.84  
 10 Luke Abberton             15 Vikings                58.99      58.24  
 11 Patrick Hudson            16 Ginninderra            59.60      58.48  
 12 Aiden Wright              16 Queanbeyan           1:02.19      59.45  
 13 Max Collins               16 Willoughby             58.50      59.86  
 14 Benjamin Wise             19 Burley Griffin         55.11    1:00.36  
 15 Justin Lovett             17 Bomaderry            1:00.68    1:00.44  
 16 Daniel Philippa           18 Vikings              1:10.30    1:01.39  
 17 Brandon Cleal             16 Wagga Wagga          1:07.47    1:01.49  
 18 Jack Tyson                15 Burley Griffin       1:01.89    1:01.52  
 19 Kodie McDonald            15 Batemans Bay         1:05.98    1:02.03  
 20 Daniel Steemson           16 Vikings              1:03.95    1:02.97  
 21 Sam Rieck                 17 Dapto                1:01.56    1:03.38  
 21 James Gibson              15 Canberra             1:04.40    1:03.38  
 23 Ben Pearce                15 Nowra                1:06.27    1:04.24  
 24 Jonathon Abel             15 Raymond Terrace      1:04.84    1:04.60  
 25 Kevin Wei                 16 Vikings              1:05.16    1:06.05  
 26 Aaron Rhind               18 Ginninderra          1:25.65    1:23.84  
 
Event 88  Girls 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Claire McConnell          15 Willoughby           1:00.44      59.11  
  2 Jessica Traficante        17 Telopea              1:00.70      59.90  
  3 Carly Brewer              17 Willoughby           1:03.00    1:00.86  
  4 Hannah Hobson             15 Young                1:02.83    1:01.77  
  5 Rebecca Quince            17 Dapto                1:01.22    1:02.34  
  6 Stephanie Cannell         15 Willoughby           1:06.00    1:03.28  
  7 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              1:02.77    1:03.84  
  8 Georgia Hardy             15 Woden                1:02.52    1:04.03  
  9 Mandy Roche               16 Bomaderry            1:05.72    1:04.04  
 10 Miranda Debeljakovic      15 CRUIZ                1:04.30    1:04.09  
 11 Sarah Friend              16 Woden                1:02.62    1:04.35  
 12 Lucy Mason                15 Willoughby           1:02.50    1:04.72  
 13 Renata Krause             15 Ginninderra          1:05.49    1:04.76  
 14 Jessica Schembri          15 Ginninderra          1:05.34    1:05.26  
 15 Brianna Charteris         15 Ginninderra          1:03.52    1:05.41  
 16 Bianca Pitts              18 Vikings              1:05.97    1:05.65  
 17 Jessica Hood              15 Woden                1:03.41    1:06.26  
 18 Emma Murphy               15 Raymond Terrace      1:04.47    1:07.35  
 19 Isabelle Meuenbroeks      16 Willoughby           1:07.00    1:07.43  
 20 Morgan Thompson           17 Dapto                1:08.76    1:08.20  
 21 Christie Jones            17 Vikings              1:07.65    1:08.56  
 22 Georgia Toirkens          15 Burley Griffin       1:12.62    1:08.94  
 23 Olivia Columb             15 Ginninderra          1:09.33    1:09.45  
 24 Lauren Doughton           15 Dapto                1:11.11    1:11.54  
 25 Ashleigh Van Kemenade     15 Cowra                1:09.91    1:11.63  
 26 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan           1:11.74    1:12.15  
 27 Melissa Smart             15 Bomaderry            1:11.95    1:13.07  
 28 Regan Morris              15 Vikings              1:13.88    1:13.56  
 29 Ellie Tonkin              17 Woden                1:21.78    1:16.85  
 30 Kayla Elliott             16 Albion Park          1:20.37    1:18.55  
 
Event 89  Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tim Young                 13 Ginninderra            37.35      36.75  
  2 Angus Dibden              13 Ginninderra            39.47      36.84  
  3 Sean Maloney              13 Woden                  40.13      36.94  
  4 Josh Lind                 13 Queanbeyan             36.80      37.20  
  5 Callan Mott               13 Griffith NSW           39.64      37.53  
  6 Thomas Ramsay             13 Ginninderra            43.52      40.57  
  7 Rashad Farid              13 Ginninderra            40.32      41.01  
  8 Tomas Muller              13 Ginninderra            43.99      41.61  
  9 Alec Morris               13 Woden                  42.43      41.67  
 10 Tom Bigmore               13 Canberra               43.69      42.88  
 11 Cameron Hill              13 Mollymook Mako's       46.78      43.47  
 12 Jamie Mayan               13 Raymond Terrace        47.47      47.07  
 
Event 89  Boys 14 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan Hore                 14 Vikings                35.98      34.53  
  2 James Ashurst             14 Telopea                34.85      34.98  
  3 Kade Howitt               14 Jindabyne              38.06      35.84  
  4 Nathan Seddon             14 Woden                  38.12      36.72  
  5 Matt Riddell              14 Canberra               38.41      38.11  
  6 Cameron Thompson          14 Dapto                  38.46      38.39  
  7 Alexander McGillivray     14 Batemans Bay           38.60      38.48  
  8 Brenna Bensley            14 Nowra                  42.15      40.88  
  9 Ricky Smith               14 Dapto                  44.00      42.62  
 10 Matthew Thompson          14 Dapto                  45.92      42.68  
 11 Brandon Carney            14 Woden                  48.58      46.65  
 12 Nathan Oliver             14 Albion Park            52.50      48.96  
 
Event 90  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Natasha Kosev             13 Ginninderra            36.31      36.78  
  2 Louise Hancock            13 Griffith NSW           39.65      38.66  
  3 Brooke James              13 Burley Griffin         38.24      38.83  
  4 Sally Foster              13 Burley Griffin         38.93      39.16  
  5 Tori Hughes               13 Raymond Terrace        40.64      39.51  
  6 Sarah Eastman             13 Bega                   39.16      39.66  
  7 Lua Plant                 13 Ginninderra            42.50      39.98  
  8 Anna Bewley               13 Canberra               42.35      41.75  
  9 Eliza Kennedy             13 Dapto                  42.82      43.10  
 10 Charissa Pezzullo         13 Vikings                43.32      43.92  
 11 Tamika Brinkley           13 Vikings                43.96      44.03  
 12 Samantha Lambert          13 Raymond Terrace        44.90      44.85  
 13 Kayla Fulmer              13 Wagga Wagga            44.25      45.36  
 14 Emily Wartley             13 Albion Park            45.79      45.83  
 15 Jade Campbell             13 Cootamundra            46.05      46.01  
 16 Karina Murphy             13 Raymond Terrace        47.97      46.34  
 17 Bethany Stone             13 Ginninderra            45.65      46.63  
 18 Madeline Palmer           13 Raymond Terrace        49.13      47.48  
 19 Sophie Johnston           13 Mollymook Mako's       50.86      49.05  
 
Event 90  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olivia Cummins-Carney     14 Ginninderra            39.01      38.41  
  2 Chelsea Brodie            14 Vikings                40.21      40.69  
  3 Bethany Colquhoun         14 Vikings                42.51      41.90  
  4 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra            42.42      41.97  
  5 Sharna Dempster           14 Bay & Basin            43.40      42.13  
  6 Mabel Lam                 14 Woden                  42.86      42.70  
  7 Jaimee Webb               14 Vikings                43.90      43.83  
  8 Madison Kennedy           14 Dapto                  46.67      43.93  
  9 Sara Lucic                14 Queanbeyan             46.57      49.26  
 10 Sophie King               14 Kiama                  49.99      51.71  
 
Event 91  Boys 8 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ben Gillham                8 Cowra                  55.12      56.46  
  2 Bradley Tuck               8 Ginninderra          1:03.45      57.95  
  3 Cameron Taylor             8 Raymond Terrace      1:11.17    1:00.78  
  4 Harrison Webster           8 Woden                1:05.53    1:01.17  
  5 Jack Kilrain               8 Vikings              1:04.91    1:02.17  
  6 Liam Bensley               8 Nowra                1:05.86    1:04.44  
  7 Eddie Taranto              7 Willoughby                NT    1:09.85  
  8 Jake Martin                8 Nowra                1:18.90    1:11.04  
  9 Eric Bensley               7 Nowra                1:17.78    1:13.91  
 10 Bryce Svensson             8 Vikings              1:16.76    1:14.60  
 11 Zachary Watson             8 Vikings              1:33.67    1:28.24  
 
Event 92  Girls 8 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phoebe Ross                8 Woden                  56.60      54.10  
  2 Abbey Webb                 8 Vikings                55.13      54.83  
  3 Alexis Cross               8 Vikings              1:00.09      59.38  
  4 Rachel Crawford            8 Burley Griffin       1:04.12      59.50  
  5 Ellie Hoitink              8 Canberra             1:09.04    1:00.89  
  6 Danielle Grimm             8 Vikings              1:03.41    1:03.67  
  7 Hayley Eaton               7 Nowra                     NT    1:04.86  
  8 Brooke Gilroy              7 Vikings              1:01.16    1:05.04  
  9 Chloe Cignarella           8 Albion Park          1:02.31    1:05.67  
 10 Ellen Thurlow              8 Burley Griffin            NT    1:06.14  
 11 Rachael Thompson           8 Dapto                1:22.46    1:08.30  
 12 Madeliene McGoldrick       7 Vikings              1:21.11    1:14.29  
 13 Amy Gibbons                7 Dapto                1:19.23    1:24.63  
 14 Annabelle Tetley           8 Burley Griffin       1:36.18    1:41.83  
 
Event 93  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            11 Telopea                31.87      30.01  
  2 Sam Raves                 11 Wagga Wagga            31.98      31.73  
  3 Johnathan Krause          11 Ginninderra            34.04      32.11  
  4 Eli Gatica                11 Telopea                34.83      34.42  
  5 Kyle Martin               11 Nowra                  35.25      34.82  
  6 Cormac Pearson            11 Telopea                36.66      35.07  
  7 Nicholas Starkey          11 Canberra               36.25      36.60  
  8 Henry Xu                  11 Vikings                40.90      37.34  
  9 Edward Barker             11 Vikings                36.55      37.57  
 10 Liam Taylor               11 Raymond Terrace        40.09      38.63  
 11 Brody Elliott             11 Albion Park            40.20      39.00  
 12 Daniel Hearle             11 Canberra                  NT      39.30  
 
Event 93  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         12 Vikings                30.97      29.00  
  2 Ayrton Kiraly             12 Woden                  31.82      29.92  
  3 Gianni Taranto            12 Willoughby             33.79      31.43  
  4 Tim Gillham               12 Cowra                  32.53      31.49  
  5 Liam Barber               12 Telopea                34.23      31.77  
  6 Kristofor Tengstrom       12 Canberra               32.68      32.06  
  7 Thomas Punnett            12 Mollymook Mako's       33.60      32.47  
  8 Richard Ingle             12 Bomaderry              35.19      33.69  
  9 John Freeman              12 Woden                  35.31      34.95  
 10 Shaun Philippa            12 Vikings                36.69      35.40  
 11 Daniel Pelkowitz          12 Ginninderra            39.38      37.38  
 12 Luis Alarcon              12 Vikings                36.37      37.80  
 
Event 94  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonnie Zhang              11 Canberra               31.08      30.76  
  2 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra            31.98      31.56  
  3 Grace Hoitink             11 Canberra               32.65      31.96  
  4 Rachel Brown              11 Canberra               32.91      32.25  
  5 Annabel White             11 Wagga Wagga            32.72      32.89  
  6 Shannon Maloney           11 Woden                  33.76      33.07  
  7 Hunter Sims               11 Bomaderry              33.45      33.37  
  8 Jorga Willmott            11 Mollymook Mako's          NT      34.18  
  9 Samantha Young            11 Woden                  36.33      34.43  
 10 Rebekah McCoy             11 Vikings                34.13      34.69  
 11 Elizabeth Pearce          11 Nowra                  37.54      35.64  
 12 Isabella Marinelli        11 Woden                  35.82      35.97  
 13 Stephanie Johnson         11 Bomaderry              38.59      36.08  
 14 Esther Hampton            11 Junee                  37.61      37.00  
 15 Kate Thornton             11 Vikings                38.44      37.52  
 16 Ceillagh Svensson         11 Vikings                40.27      37.72  
 17 Emma Miller               11 Burley Griffin         36.96      37.95  
 18 Chelsea Stewart           11 Ginninderra            39.50      38.39  
 19 Rebecca Philippa          11 Vikings                39.23      38.96  
 20 Caroline King             11 Woden                  42.17      39.16  
 21 Chloe Ironside            11 Vikings                40.94      39.38  
 22 Ashleigh Jones            11 Vikings                40.00      39.89  
 23 Annika Svensson           11 Vikings                41.04      39.94  
 24 Molly Turnbull            11 Vikings                41.35      40.09  
 25 Sarah Abbott              11 CRUIZ                  44.35      42.18  
 26 Courtney Russell          11 Dapto                  40.47      42.23  
 27 Charlotte Stone           11 Ginninderra            41.40      42.35  
 
Event 94  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 12 Telopea                28.99      28.02  
  2 Emily Budd                12 Griffith NSW           30.95      31.01  
  3 Sophia Sotriffer          12 Mollymook Mako's       31.69      31.27  
  4 Brittany Ross             12 Woden                  32.29      32.15  
  5 Jessica Orr               12 Ginninderra            33.05      32.85  
  6 Jessica Cignarella        12 Albion Park            34.51      34.35  
  7 Haylee Norris             12 Woden                  36.66      35.23  
  8 Teganne Villiers          12 Mollymook Mako's       37.02      35.34  
  9 Emma Harris               12 Woden                  36.60      35.44  
 10 Kathy Sharp               12 Dapto                  37.12      35.46  
 11 Katie Gillingham          12 Burley Griffin         36.82      35.94  
 12 Melanie Fox               12 Mollymook Mako's       36.29      36.16  
 13 Alex Courtney             12 CRUIZ                     NT      36.90  
 14 Molly May Cann            12 Ginninderra            36.96      38.84  
 15 Sheree Dixon              12 Mollymook Mako's       40.43      38.92  
 
Event 95  Boys 15 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Max Ireland               20 Canberra               30.91      28.78  
  2 Ciaran Plenty             16 Woden                  31.82      30.75  
  3 Bradley Honey             18 Kiama                  31.98      31.89  
  4 Nicholas Otevrel          15 Canberra                  NT      33.23  
  5 Aiden Wright              16 Queanbeyan             33.61      33.32  
  6 Daniel Philippa           18 Vikings                31.87      33.50  
  7 Nic McClelland            15 Canberra               35.90      34.21  
  8 Sam Rieck                 17 Dapto                  36.62      35.64  
  9 Joel Bensley              15 Nowra                  38.70      35.79  
 10 Jack Tyson                15 Burley Griffin         37.24      35.82  
 11 Justin Lovett             17 Bomaderry              35.63      36.11  
 12 Jonathon Abel             15 Raymond Terrace        36.67      36.38  
 13 Kodie McDonald            15 Batemans Bay           36.26      36.53  
 14 Daniel Steemson           16 Vikings                37.07      36.65  
 15 Luke Abberton             15 Vikings                38.06      37.25  
 16 Kevin Wei                 16 Vikings                39.60      38.41  
 17 Ben Pearce                15 Nowra                  45.31      40.30  
 
Event 96  Girls 15 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Afton Palmer              17 Burley Griffin         33.04      33.54  
  2 Ashleigh Streatfield      15 Vikings                36.36      36.51  
  3 Elizabeth Philippa        16 Vikings                36.56      36.55  
  4 Bianca Pitts              18 Vikings                36.33      36.85  
  5 Mandy Roche               16 Bomaderry              37.50      37.48  
  6 Jessica Hood              15 Woden                  36.50      37.86  
  7 Regan Morris              15 Vikings                40.88      40.59  
  8 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan             42.29      41.84  
  9 Morgan Thompson           17 Dapto                  42.94      42.90  
 10 Lauren Doughton           15 Dapto                  46.93      45.07  
 
Event 97  Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sean Maloney              13 Woden                  31.25      30.75  
  2 Tim Young                 13 Ginninderra            33.70      32.70  
  3 Toomas Mirlieb            13 Canberra               32.73      33.18  
  4 Tom Bigmore               13 Canberra               34.67      34.70  
  5 Angus Dibden              13 Ginninderra            36.29      35.02  
  6 Cameron Hill              13 Mollymook Mako's       36.77      35.29  
  7 Alec Morris               13 Woden                  35.15      35.47  
  8 Rashad Farid              13 Ginninderra            36.04      35.51  
  9 Jamie Mayan               13 Raymond Terrace        35.33      35.92  
 10 Tomas Muller              13 Ginninderra            39.52      36.87  
 11 Josh Lind                 13 Queanbeyan             33.19      36.90  
 
Event 97  Boys 14 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Ashurst             14 Telopea                28.22      28.08  
  2 Ryan Hore                 14 Vikings                30.83      29.63  
  3 Kade Howitt               14 Jindabyne              31.72      30.60  
  4 Declan Moore              14 Canberra               30.82      30.75  
  5 Alexander McGillivray     14 Batemans Bay           31.63      30.80  
  6 Alec Bruce                14 Ginninderra            33.07      32.30  
  7 Cameron Thompson          14 Dapto                  33.23      33.07  
  8 Tom Bingley               14 Canberra               34.62      34.64  
  9 Ricky Smith               14 Dapto                  36.15      35.45  
 10 Matthew Thompson          14 Dapto                  44.04      37.97  
 11 Nathan Oliver             14 Albion Park            47.67      42.38  
 
Event 98  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brigitte Fenske           13 Bomaderry              31.34      31.12  
  2 Sally Foster              13 Burley Griffin         32.10      31.79  
  3 Sarah Eastman             13 Bega                   34.85      33.51  
  4 Kate Miller               13 Telopea                34.89      33.58  
  5 Natasha Kosev             13 Ginninderra            32.40      33.73  
  6 Brooke James              13 Burley Griffin         34.42      35.15  
  7 Tamika Brinkley           13 Vikings                37.59      35.98  
  8 Emily Wartley             13 Albion Park            36.44      36.03  
  9 Lua Plant                 13 Ginninderra            42.14      36.06  
 10 Madeline Palmer           13 Raymond Terrace        36.15      36.21  
 11 Eliza Kennedy             13 Dapto                  34.27      36.89  
 12 Kayla Fulmer              13 Wagga Wagga            38.27      37.19  
 13 Paula Rusanov             13 Queanbeyan             35.96      37.48  
 14 Jade Campbell             13 Cootamundra            38.43      38.49  
 15 Sophie Johnston           13 Mollymook Mako's       43.10      44.12  
 16 Karina Murphy             13 Raymond Terrace        43.85      45.13  
 
Event 98  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chelsea Brodie            14 Vikings                33.32      33.18  
  2 Mabel Lam                 14 Woden                  33.71      33.28  
  3 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra            33.31      33.53  
  4 Rosalea Bell              14 Canberra               34.99      35.28  
  5 Sharna Dempster           14 Bay & Basin            37.39      36.44  
  6 Olivia Cummins-Carney     14 Ginninderra            37.61      36.80  
  7 Jaimee Webb               14 Vikings                40.46      37.45  
  8 Sara Lucic                14 Queanbeyan             38.02      40.43  
  9 Sophie King               14 Kiama                  39.28      40.61  
 10 Kirsty Polwarth           14 Raymond Terrace        41.66      43.40  
 
Event 99  Boys Open 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benjamin Wise             19 Burley Griffin       2:01.80    2:10.02  
  2 Peter Bennett             17 CRUIZ                2:16.41    2:10.95  
  3 Declan Moore              14 Canberra             2:27.43    2:27.07  
  4 William Barker            16 Vikings              2:29.96    2:29.75  
  5 Brandon Cleal             16 Wagga Wagga          2:42.00    2:34.39  
  6 Lachlan Trabinger         12 Vikings              2:47.47    2:39.34  
  7 Jordan Welch              12 Burley Griffin       2:45.15    2:41.00  
  8 Jack Stewart              13 Bay & Basin          2:49.00    2:41.98  
  9 Kevin Wei                 16 Vikings              2:45.27    2:42.46  
 10 Kristofor Tengstrom       12 Canberra             2:49.22    2:43.34  
 
Event 100  Girls Open 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samantha Marceddo         14 Ginninderra          2:19.18    2:24.85  
  2 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              2:34.67    2:28.83  
  3 Ayu Barry                 12 Telopea              2:42.56    2:32.28  
  4 Imogen Schiwy             13 Telopea              2:41.65    2:35.39  
  5 Nellie Metcalfe           13 Canberra             2:38.20    2:36.39  
  6 Bethany Colquhoun         14 Vikings              2:48.50    2:38.09  
  7 Brianna Charteris         15 Ginninderra          2:30.69    2:38.16  
  8 Ashleigh Van Kemenade     15 Cowra                2:45.04    2:39.20  
  9 Ashleigh Cockburn         10 Canberra             2:48.76    2:47.52  
 10 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra          2:55.00    2:48.47  
 11 Madison Kennedy           14 Dapto                2:54.41    2:49.25  
 12 Emma Kelly                13 Vikings              2:49.63    2:52.95  
 13 Tarni Miller              12 Canberra             2:55.44    2:53.27  
 14 Rebekah McCoy             11 Vikings              3:01.64    2:54.14  
 15 Alexandra Brenner         13 Telopea              2:54.78    3:10.84