2009 Kippax Winter Development Series Meet                   
                      AIS - 16 August 2009 - Host:Telopea                      
                                    Results by event                                   
 
Event 1  Girls 9 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Amelia Laudenbach          9 Vikings              3:08.99    2:56.63  
  2 Eske Gavel                 9 Cruiz                3:16.01    3:13.24  
DEV - Division  
  1 Taylah Bacon               9 Vikings              3:23.96    3:06.08  
 
Event 1  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Tamika Veale              10 Cruiz                3:03.85    2:59.76  
  2 Tennille Miller           10 Canberra             3:09.17    3:05.97  
DEV - Division  
  1 Kaela McGuire             10 Vikings                   NT    3:11.23  
 
Event 1  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Chelsea Stewart           11 Ginninderra          2:59.22    2:42.38  
  2 Ashleigh Jones            11 Vikings              2:54.08    2:54.97  
  3 Rebecca Philippa          11 Vikings              3:01.49    2:55.70  
  4 Chloe Ironside            11 Vikings              3:03.41    3:01.77  
DEV - Division  
  1 Ashlin Hardiman           11 Ginninderra               NT    3:06.93  
 
Event 1  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Molly Roberts             12 Cruiz                2:52.99    2:47.43  
DEV - Division  
  1 Jessica Orr               12 Ginninderra               NT    2:40.96  
  2 Jessica Ralph             12 Goulburn             3:00.82    2:42.10  
  3 Haley Jedrzejek           12 Canberra             3:26.33    2:42.58  
  4 Bella Rogers              12 Cruiz                3:15.14    3:14.27  
 
Event 1  Women 13 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Audrey Choy               14 Canberra             2:34.75    2:29.83  
  2 Charlotte Packard         16 Canberra             2:37.23    2:32.12  
  3 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan           2:35.67    2:32.52  
  4 Andrea Gosling            13 Vikings              2:32.82    2:34.63  
  5 Aisha Collins             13 Canberra             2:32.29    2:34.85  
  6 Cassie Keys               16 Canberra             2:40.15    2:38.80  
  7 Sara Lucic                15 Queanbeyan           2:40.96    2:41.47  
  8 Briana Jones              13 Woden                2:46.87    2:43.31  
 
Event 1  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kieran Howell             10 Woden                3:12.06    2:52.21  
DEV - Division  
  1 Kurt Gosling              10 Vikings              3:17.09    3:05.28  
 
Event 1  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Brendan Wright            11 Vikings              2:51.43    2:49.55  
DEV - Division  
  1 Cormac Pearson            11 Telope                    NT    2:47.21  
  2 Jackson Savage            11 Queanbeyan           3:28.56    2:49.49  
  3 Dylan Grubb               11 Ginninderra          3:26.96    3:20.14  
 
Event 1  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Sam Raves                 12 Wagga Wagga          2:36.95    2:29.09  
  2 Luis Alarcon              12 Vikings              2:39.99    2:35.44  
 
Event 1  Men 13 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tomas Muller              13 Ginninderra          2:31.48    2:30.80  
DEV - Division  
  1 John Freeman              13 Woden                2:46.30    2:59.42  
  2 Timothy D'Abrera          17 Woden                3:26.75    3:25.65  
 
Event 2  Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bella Kanellopoulos        8 Telope                    NT      31.51  
  2 Sophia Ademeitis           6 Goulburn                  NT      34.37  
 
Event 2  Girls 9 Year Olds 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Micaela Tuohy              9 Woden                  40.16      31.87  
  2 Sarah Ashleigh             9 Telope                    NT      34.85  
 
Event 2  Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ademeitis        8 Goulburn               36.76      32.10  
  2 Nicholas Barclay           7 Burley Griffin            NT      37.09  
  3 Jayden Ralph               7 Goulburn               38.21      38.60  
  4 Corey Matthews             7 Vikings                44.87      49.31  
 
Event 3  Girls 8 & Under 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
DEV - Division  
  1 Emma Wright                7 Vikings                   NT      57.78  
  2 Jess Ashley                8 Ginninderra          1:03.23    1:03.20  
  3 Alice Crossley             8 Burley Griffin       1:09.78    1:07.24  
  4 Tegan Roberts              8 Woden                1:05.11    1:08.35  
  4 Sasha Rusanov              8 Queanbeyan           1:04.38    1:08.35  
  6 Madeliene McGoldrick       7 Vikings              1:11.44    1:10.99  
  7 Sarah Purcell              8 Burley Griffin       1:06.23    1:11.60  
  8 Hayley Dryburgh            8 Woden                1:17.92    1:13.15  
 
Event 3  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Curren             9 Woden                1:04.52    1:05.62  
  2 Charlotte Garner           9 Queanbeyan           1:06.04    1:10.28  
  3 Alison Piper               9 Vikings              1:08.38    1:14.94  
 
Event 3  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Darby Whiteley            10 Queanbeyan             55.65      52.69  
  2 Jordan Heddle             10 Woden                  58.64      56.10  
  3 Camille Cherbuin          10 Burley Griffin            NT      56.45  
  4 Stephanie McGoldrick      10 Vikings                55.87      58.09  
  5 Caitlin Manning           10 Vikings              1:00.90      59.33  
  6 Caitlin Sankey            10 Canberra             1:02.75    1:05.76  
 
Event 3  Boys 8 & Under 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anthony Cummins            8 Goulburn             1:04.98    1:04.03  
  2 Liam Briggs                7 Wagga Wagga          1:17.19    1:09.75  
  3 Lewis Bousfield            7 Young                1:18.29    1:14.48  
  4 Liam Maddren               8 Goulburn             1:15.49    1:15.53  
  5 Nathan Cummins             8 Ginninderra          1:16.06    1:16.09  
  6 Zachary Watson             8 Vikings              1:28.24    1:18.58  
 -- Mark Rusanov               7 Queanbeyan           1:27.56        DNF  
 
Event 3  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson Groves             9 Canberra                  NT      56.41  
  2 Callum Burns               9 Ginninderra          1:04.93    1:01.61  
  3 Peter Philippa             9 Vikings              1:03.83    1:03.81  
 
Event 3  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kurt Gosling              10 Vikings                56.87      52.76  
  2 Bobbie Su                 10 Telope                 56.87      53.31  
  3 Otto Reichelt             10 Canberra                  NT      55.84  
  4 Patrick McIntosh          10 Cruiz                     NT      56.61  
 
Event 4  Girls 8 & Under 50 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Danielle Grimm             8 Vikings                56.14      57.92  
  2 Brooke Gilroy              7 Vikings                58.57      58.87  
  3 Chloe Rogers               8 Cruiz                  58.15      58.91  
  4 Alexie Boulton             8 Queanbeyan             58.37      59.27  
  5 Pyper Thornberry           7 Ginninderra          1:02.46    1:00.39  
  6 J'Aime McGuire             8 Vikings              1:01.83    1:01.53  
 
Event 4  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amelia Laudenbach          9 Vikings                57.77      53.03  
  2 Madeleine Vu               9 Goulburn               56.38      53.22  
  3 Michaela Roberts           9 Woden                  55.53      54.71  
  4 Claire Bousfield           9 Young                  56.13      56.42  
  5 Julia Bruce                9 Ginninderra            59.22      58.04  
  6 Rachel Crawford            9 Burley Griffin         56.35      58.26  
  7 Tara Ironside              9 Vikings                58.42      59.45  
  8 Anneliese Brenner          9 Telope               1:00.08      59.58  
  9 Siani Swarbrick            9 Woden                  59.77      59.89  
 10 Ellen Thurlow              9 Burley Griffin       1:00.30    1:00.31  
 11 Jordan Majoros             9 Telope               1:00.19    1:00.73  
 12 Alicia Norris              9 Woden                1:00.38    1:00.95  
 
Event 4  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kate Tabke                10 Vikings                50.61      48.86  
  2 Montana Thornberry        10 Ginninderra            50.66      49.76  
  3 Maddie Quinn              10 Queanbeyan             51.75      50.88  
  4 Milla Wolf                10 Vikings                51.65      51.92  
  5 Rhiannon Thompson         10 Queanbeyan             53.50      52.14  
  6 Tamika Veale              10 Cruiz                  51.92      53.48  
  7 Kimberley Fehringer       10 Woden                  55.51      54.42  
 
Event 4  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jack Donnelly              9 Queanbeyan             58.36      55.56  
  2 Xavier Pearson             9 Telope                 56.72      55.61  
  3 Bradley Tuck               9 Ginninderra            57.95      59.38  
 
Event 4  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jason Bird                10 Canberra               53.17      52.97  
  2 Dylan Weir                10 Vikings                55.39      53.03  
  3 Jarrod Barber             10 Telope                 54.05      54.14  
  4 Nicholas Lawlis           10 Queanbeyan             54.22      55.55  
 
Event 5  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
DEV - Division  
  1 Jessica Laudenbach        11 Vikings                51.75      49.78  
  2 Kali Majoros              11 Telope                 54.08      50.51  
  3 Rebecca Philippa          11 Vikings                54.20      51.01  
  4 Courtney Bacon            11 Vikings                53.23      51.14  
  5 Brooke Hughes             11 Queanbeyan             54.25      53.47  
  6 Claudia Maddren           11 Goulburn               54.05      53.78  
  7 Charlotte Stone           11 Ginninderra            53.41      55.60  
 
Event 5  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lauren Abraham            12 Canberra               47.39      46.55  
  2 Bella Rogers              12 Cruiz                  48.41      48.46  
  3 Eilish Tuohy              12 Woden                  59.72      57.40  
  4 Lindsay Chugg             12 Cruiz                  56.97      58.45  
 
Event 5  Women 13 & Over 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hollie Wells              13 Goulburn               48.71      46.01  
  2 Hayley Manning            14 Vikings                53.10      50.22  
  3 Andrea Gosling            13 Vikings                53.91      51.36  
  4 Cassie Parkinson          15 Cootamundra            48.00      51.82  
  5 Kayla Davy-Kennett        15 Woden                     NT    1:46.34  
 
Event 5  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henry Xu                  11 Vikings                55.03      52.24  
  2 Shaun Vu                  11 Goulburn               52.36      52.39  
  3 Danny Ma                  11 Ginninderra            53.47      52.53  
  4 Dylan Grubb               11 Ginninderra            52.07      54.02  
  5 Anton Pavic               11 Telope                 56.31      54.24  
  6 Joel Groves               11 Cruiz                  57.33      55.33  
  7 Jonathan Govier           11 Vikings                56.56      55.79  
 
Event 5  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 William Laird             12 Queanbeyan             54.70      47.02  
  2 Jacques Cherbuin          12 Burley Griffin         55.46      50.93  
 
Event 5  Men 13 & Over 50 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 John Freeman              13 Woden                  45.78      48.46  
  2 Timothy D'Abrera          17 Woden                  50.10      51.71  
 
Event 6  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Alannah Riggans           11 Woden                  47.17      46.95  
  2 Emma Miller               11 Burley Griffin         49.53      47.09  
  3 Annika Morling            11 Canberra               48.28      48.12  
  4 Sarah Abbott              11 Cruiz                  50.20      49.16  
  5 Ashlin Hardiman           11 Ginninderra            48.41      51.04  
 
Event 6  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Esther Hampton            12 Junee                  43.19      43.41  
  2 Meghaan Kimmorley         12 Wagga Asthma           45.16      44.94  
  3 Haley Jedrzejek           12 Canberra               44.70      45.06  
  4 Chantelle Vu              12 Goulburn               44.94      45.15  
  5 Rachel Brown              12 Canberra               43.75      46.05  
  6 Kelsie Savage             12 Young                  45.58      46.59  
 
Event 6  Women 13 & Over 50 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brittany Ross             13 Woden                  42.42      41.81  
  2 Nadia Govier              13 Vikings                44.03      44.18  
  3 Eli Douglas               13 Junee                  43.81      44.31  
  4 Matilda Taggart           13 Young                  44.89      44.99  
  5 Hannah Keys               14 Canberra               45.15      46.50  
  6 Cassie Keys               16 Canberra               45.49      47.88  
 
Event 6  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Will Campbell             11 Telope                 48.53      46.38  
  2 Jackson Savage            11 Queanbeyan             46.85      48.24  
 
Event 6  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Angus Funnell             12 Vikings                43.89      42.82  
  2 Daniel Pelkowitz          12 Ginninderra            44.46      43.04  
  3 James Greenlees           12 Goulburn               46.12      45.97  
  4 Luis Alarcon              12 Vikings                45.61      46.73  
 
Event 6  Men 13 & Over 50 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shaun Philippa            13 Vikings                44.22      43.14  
  2 Brandon Carney            15 Woden                  44.20      43.78  
 
Event 7  Girls 8 & Under 100 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
DEV - Division  
  1 Sierra Thurecht            7 Vikings              2:03.86    1:58.89  
 
Event 7  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lauren Elliott             9 Queanbeyan           1:52.09    1:45.77  
  2 Jasmine Allday             9 Ginninderra          1:55.66    1:53.58  
 
Event 7  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stephanie McGoldrick      10 Vikings              1:44.71    1:45.13  
 
Event 7  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Jones            11 Vikings              1:47.17    1:31.83  
 
Event 7  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Molly Roberts             12 Cruiz                     NT    1:24.02  
  2 Keely O'Brien             12 Woden                     NT    1:28.41  
  3 Lauren Abraham            12 Canberra                  NT    1:28.87  
  4 Moira Mcloughlin          12 Canberra                  NT    1:30.36  
  5 Emma Perkovic             12 Canberra             1:33.14    1:31.20  
  6 Alex Courtney             12 Cruiz                     NT    1:34.57  
  7 Molly Turnbull            12 Vikings              1:42.48    1:39.38  
 
Event 7  Women 13 & Over 100 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brittany Ross             13 Woden                1:40.13    1:29.77  
 
Event 7  Boys 8 & Under 100 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Will Roberts               8 Cruiz                     NT    1:54.42  
 
Event 7  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hayden Matthews           10 Vikings              1:47.13    1:49.56  
 
Event 7  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henry Xu                  11 Vikings              1:38.07    1:37.09  
  2 Jonathan Govier           11 Vikings                   NT    1:42.65  
  3 Dylan Grubb               11 Ginninderra          1:43.26    1:45.82  
 
Event 7  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacques Cherbuin          12 Burley Griffin       1:35.64    1:34.61  
 
Event 7  Men 13 & Over 100 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tom Bigmore               13 Canberra             1:30.67    1:26.36  
 
Event 8  Girls 8 & Under 100 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Abbey Webb                 8 Vikings              1:38.64    1:40.80  
  2 J'Aime McGuire             8 Vikings              1:50.92    1:46.65  
  3 Brooke Gilroy              7 Vikings              1:47.98    1:50.94  
 
Event 8  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amelia Laudenbach          9 Vikings              1:39.46    1:35.58  
  2 Eske Gavel                 9 Cruiz                1:47.44    1:55.44  
 
Event 8  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cassidy Thurecht          10 Vikings              1:40.37    1:32.98  
  2 Annabelle Kimmorley       10 Wagga Asthma         1:35.70    1:33.40  
  3 Hayley Morris             10 Burley Griffin       1:36.56    1:35.57  
  4 Tamika Veale              10 Cruiz                1:34.67    1:37.86  
  5 Kaela McGuire             10 Vikings              1:39.91    1:41.15  
  6 Niamh Collett             10 Ginninderra          1:43.40    1:48.32  
 
Event 8  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexandra Ashley          11 Ginninderra          1:29.51    1:30.21  
  2 Chloe Ironside            11 Vikings              1:33.02    1:34.45  
 
Event 8  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haylee Norris             12 Woden                1:25.09    1:22.69  
  2 Hannah Cummins            12 Goulburn             1:23.92    1:24.99  
  3 Esther Hampton            12 Junee                1:28.78    1:30.22  
 
Event 8  Women 13 & Over 100 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrea Gosling            13 Vikings              1:22.60    1:23.68  
 
Event 8  Boys 8 & Under 100 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jack Kilrain               8 Vikings              1:54.80    1:45.14  
 
Event 8  Boys 9 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrison Webster           9 Woden                1:41.72    1:38.74  
 
Event 8  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kieran Howell             10 Woden                1:39.15    1:32.02  
 
Event 8  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caleb Whiteley            11 Queanbeyan           1:29.18    1:27.58  
  2 Nicholas Starkey          11 Canberra             1:31.52    1:28.89  
  3 Danny Ma                  11 Ginninderra          1:30.21    1:31.97  
  4 Oliver Mill               11 Ginninderra          1:29.74    1:32.07  
  5 Brendan Wright            11 Vikings              1:31.96    1:33.26  
 
Event 9  Girls 9 Year Olds 200 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
DEV - Division  
  1 Anneliese Brenner          9 Telope               4:21.52    4:28.39  
 
Event 9  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maddie Quinn              10 Queanbeyan                NT    3:24.35  
  2 Kate Tabke                10 Vikings                   NT    3:26.86  
  3 Jordan Heddle             10 Woden                4:06.38    3:43.45  
 
Event 9  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Annika Morling            11 Canberra                  NT    3:25.74  
 
Event 9  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Molly Roberts             12 Cruiz                     NT    3:00.19  
 
Event 9  Women 13 & Over 200 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cassie Keys               16 Canberra             3:10.98    3:10.73  
 
Event 9  Boys 9 Year Olds 200 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xavier Pearson             9 Telope                    NT    3:38.83  
 
Event 9  Men 13 & Over 200 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tomas Muller              13 Ginninderra          3:11.65    3:03.12  
 
Event 10  Girls 9 Year Olds 200 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Taylah Bacon               9 Vikings              3:31.27    3:25.56  
  2 Amelia Laudenbach          9 Vikings              3:36.56    3:31.35  
 
Event 10  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tennille Miller           10 Canberra             3:32.13    3:26.42  
  2 Rhiannon Thompson         10 Queanbeyan           3:35.92    3:36.26  
  3 Niamh Collett             10 Ginninderra          3:50.26    3:56.46  
 
Event 10  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Annika Svensson           11 Vikings              3:19.22    3:14.10  
  2 Chelsea Stewart           11 Ginninderra          3:19.65    3:15.88  
  3 Rachael Albertson-Kill    11 Telope               3:28.73    3:16.26  
  4 Jessica Laudenbach        11 Vikings              3:22.64    3:19.33  
 
Event 10  Women 13 & Over 200 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Charlotte Packard         16 Canberra             2:53.29    2:48.93  
 
Event 10  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luis Alarcon              12 Vikings              3:08.54    3:03.92  
 
Event 11  Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bella Kanellopoulos        8 Telope                    NT      22.65  
  2 Sophia Ademeitis           6 Goulburn                  NT      28.87  
  3 Riley Whiteley             6 Queanbeyan             34.86      33.91  
 
Event 11  Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ademeitis        8 Goulburn               25.29      21.47  
  2 Nicholas Barclay           7 Burley Griffin         25.28      22.32  
  3 Jayden Ralph               7 Goulburn               28.09      27.75  
  4 Jack Douglas               6 Junee                  33.76      30.75  
  5 Lewis Bousfield            7 Young                  33.32      33.07  
 
Event 12  Girls 8 & Under 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
DEV - Division  
  1 Alexie Boulton             8 Queanbeyan             48.65      44.59  
  2 Chloe Rogers               8 Cruiz                  47.23      46.62  
  3 Jess Ashley                8 Ginninderra            46.01      47.69  
  4 Tegan Roberts              8 Woden                  48.48      47.89  
  5 Emma Wright                7 Vikings                   NT      48.56  
  6 Pyper Thornberry           7 Ginninderra            52.07      48.66  
  7 Sierra Thurecht            7 Vikings                50.78      49.19  
  8 Sarah Purcell              8 Burley Griffin            NT      49.60  
  9 Alice Crossley             8 Burley Griffin         47.69      52.00  
 10 Emma Lucic                 8 Queanbeyan             57.43      52.36  
 11 Sasha Rusanov              8 Queanbeyan                NT      53.66  
 12 Hayley Dryburgh            8 Woden                     NT      54.66  
 13 Madeliene McGoldrick       7 Vikings                49.57      57.16  
 
Event 12  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Michaela Roberts           9 Woden                  45.48      43.21  
  2 Julia Bruce                9 Ginninderra            45.83      44.15  
  3 Jasmine Allday             9 Ginninderra            44.74      44.50  
  4 Tara Ironside              9 Vikings                44.05      45.45  
  5 Anneliese Brenner          9 Telope                 47.10      46.40  
  6 Ellen Thurlow              9 Burley Griffin         54.86      48.53  
  7 Sarah Ashleigh             9 Telope                 49.67      49.95  
  8 Claire Bousfield           9 Young                  51.71      49.97  
  9 Jordan Majoros             9 Telope                 54.78      51.75  
 10 Jessica Curren             9 Woden                  52.59      53.67  
 11 Charlotte Garner           9 Queanbeyan             50.19      53.68  
 12 Alison Piper               9 Vikings                52.65      54.03  
 13 Phoebe Ross                9 Woden                  46.84    1:04.33  
 
Event 12  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cassidy Thurecht          10 Vikings                41.61      38.30  
  2 Olivia Lotz               10 Tumut                  41.03      39.27  
  3 Milla Wolf                10 Vikings                40.93      40.03  
  4 Camille Cherbuin          10 Burley Griffin         44.99      43.47  
  5 Caitlin Manning           10 Vikings                46.00      46.07  
  6 Elizabeth Crossley        10 Burley Griffin         42.87      46.84  
  7 Caitlin Sankey            10 Canberra               48.12      47.60  
 
Event 12  Boys 8 & Under 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anthony Cummins            8 Goulburn               49.00      46.93  
  2 Liam Maddren               8 Goulburn               50.98      49.30  
  3 Zachary Watson             8 Vikings                55.14      51.02  
  4 Liam Briggs                7 Wagga Wagga            54.51      52.95  
  5 Skinny Gavel               7 Cruiz                  57.08      53.61  
  6 Nathan Cummins             8 Ginninderra            52.31      55.89  
  7 Mark Rusanov               7 Queanbeyan                NT      56.61  
  8 Corey Matthews             7 Vikings              1:02.41    1:08.11  
 
Event 12  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peter Philippa             9 Vikings                50.06      51.50  
  2 Callum Burns               9 Ginninderra            49.03      52.48  
 
Event 12  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bobbie Su                 10 Telope                 41.40      39.28  
  2 Patrick McIntosh          10 Cruiz                     NT      43.23  
  3 Otto Reichelt             10 Canberra                  NT      45.00  
 
Event 13  Girls 8 & Under 50 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Brooke Gilroy              7 Vikings                40.89      40.80  
  2 Danielle Grimm             8 Vikings                44.08      44.52  
 
Event 13  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amy Abbey                  9 Telope                 40.33      38.43  
  2 Lauren Elliott             9 Queanbeyan             39.57      39.42  
  3 Siani Swarbrick            9 Woden                  41.58      39.90  
  3 Madeleine Vu               9 Goulburn               40.84      39.90  
  5 Rachel Crawford            9 Burley Griffin         42.24      42.67  
  6 Alicia Norris              9 Woden                  41.37      43.32  
 
Event 13  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Annabelle Kimmorley       10 Wagga Asthma           37.63      37.05  
  2 Montana Thornberry        10 Ginninderra            37.66      37.57  
  3 Hayley Morris             10 Burley Griffin         39.95      37.61  
  4 Kaela McGuire             10 Vikings                38.50      38.44  
  5 Darby Whiteley            10 Queanbeyan             40.34      38.76  
  6 Kimberley Fehringer       10 Woden                  39.77      39.29  
  7 Sophie Jones              10 Burley Griffin         40.25      40.07  
  8 Stephanie McGoldrick      10 Vikings                40.51      42.55  
 
Event 13  Boys 8 & Under 50 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Will Roberts               8 Cruiz                  41.34      45.07  
 
Event 13  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riley Briggs               9 Wagga Wagga            39.83      38.87  
  2 Harrison Webster           9 Woden                  39.51      41.22  
  3 Jack Donnelly              9 Queanbeyan             43.32      42.78  
  4 Bradley Tuck               9 Ginninderra            39.82      42.82  
 
Event 13  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jarrod Barber             10 Telope                 37.37      37.24  
  2 James Tuck                10 Ginninderra            37.82      37.51  
  3 Kurt Gosling              10 Vikings                38.70      37.97  
  4 Tim Dutton                10 Canberra               38.74      40.53  
  5 Jason Bird                10 Canberra               39.32      40.81  
  6 Samuel Wright             10 Vikings                40.53      41.09  
 
Event 14  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
DEV - Division  
  1 Astrid Barta              11 Canberra               38.52      35.49  
  2 Isabella Marshall         11 Crookwell              39.72      37.98  
  3 Brooke Hughes             11 Queanbeyan             39.81      40.10  
  4 Kali Majoros              11 Telope                 44.08      40.48  
  5 Claudia Maddren           11 Goulburn               43.46      41.35  
  6 Charlotte Stone           11 Ginninderra            40.41      41.91  
  7 Sarah Abbott              11 Cruiz                  40.89      41.94  
 
Event 14  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keely O'Brien             12 Woden                  37.55      36.39  
  2 Moira Mcloughlin          12 Canberra               37.83      36.99  
  3 Molly Turnbull            12 Vikings                38.44      37.25  
  4 Emma Perkovic             12 Canberra               39.11      39.01  
  5 Lindsay Chugg             12 Cruiz                  38.84      39.64  
  6 Eilish Tuohy              12 Woden                  47.40      44.89  
 
Event 14  Women 13 & Over 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nadia Govier              13 Vikings                36.54      34.99  
  2 Hannah Scott              14 Vikings                37.31      36.62  
  3 Hayley Manning            14 Vikings                40.68      37.56  
  4 Cassie Parkinson          15 Cootamundra            37.09      39.78  
  5 Kayla Davy-Kennett        15 Woden                1:26.30    1:13.70  
 
Event 14  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oliver Mill               11 Ginninderra            38.68      37.19  
  2 Jonathan Govier           11 Vikings                37.76      37.94  
  3 Shaun Vu                  11 Goulburn               38.07      38.66  
  4 Dylan Grubb               11 Ginninderra            41.59      40.26  
  5 Anton Pavic               11 Telope                 42.32      41.65  
  6 Joel Groves               11 Cruiz                  41.48      43.90  
 
Event 14  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacques Cherbuin          12 Burley Griffin         36.40      35.75  
  1 Daniel Pelkowitz          12 Ginninderra            36.67      35.75  
  3 Harvey Keown              12 Burley Griffin         42.79      41.35  
 
Event 14  Men 13 & Over 50 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shaun Philippa            13 Vikings                35.08      33.08  
  2 Brandon Carney            15 Woden                  34.63      36.11  
  3 Timothy D'Abrera          17 Woden                  37.51      42.97  
 
Event 15  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Annika Morling            11 Canberra               34.95      35.34  
  2 Ceillagh Svensson         11 Vikings                36.05      35.55  
  3 Alannah Riggans           11 Woden                  34.89      35.63  
  4 Jessica Laudenbach        11 Vikings                36.41      35.91  
  5 Courtney Bacon            11 Vikings                35.06      36.24  
  6 Ashlin Hardiman           11 Ginninderra            35.62      36.59  
  7 Emma Miller               11 Burley Griffin         36.00      36.80  
 
Event 15  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chantelle Vu              12 Goulburn               34.81      34.54  
  2 Kelsie Savage             12 Young                  35.17      34.71  
  3 Lauren Bruce              12 Ginninderra            34.77      35.61  
  4 Meghaan Kimmorley         12 Wagga Asthma           35.30      35.73  
  5 Alex Courtney             12 Cruiz                  35.95      36.33  
  6 Katie Gillingham          12 Burley Griffin         35.30      36.70  
  7 Jackie Jones              12 Burley Griffin         35.73      37.01  
 
Event 15  Women 13 & Over 50 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hannah Keys               14 Canberra               33.47      33.44  
  2 Matilda Taggart           13 Young                  33.57      33.52  
  3 Sara Lucic                15 Queanbeyan             33.44      33.74  
  4 Briana Jones              13 Woden                  34.73      34.36  
  5 Eli Douglas               13 Junee                  33.13      34.70  
  6 Laura McAuslan            14 Canberra               34.56      35.83  
 -- Audrey Choy               14 Canberra               31.80     X31.14  
 
Event 15  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas Starkey          11 Canberra               34.81      34.86  
  2 Caleb Whiteley            11 Queanbeyan             35.58      35.01  
  3 Will Campbell             11 Telope                 37.04      35.74  
  4 Danny Ma                  11 Ginninderra            36.19      36.24  
 
Event 15  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Greenlees           12 Goulburn               33.15      32.67  
  2 Angus Funnell             12 Vikings                33.76      33.19  
 
Event 15  Men 13 & Over 50 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huw Warmenhoven           15 Canberra               31.84      27.33  
  2 William Rooks             14 Canberra               31.20      30.30  
  3 John Freeman              13 Woden                  32.94      34.50  
 
Event 16  Girls 8 & Under 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
DEV - Division  
  1 Jess Ashley                8 Ginninderra          2:00.65    2:01.54  
  2 Alice Crossley             8 Burley Griffin       2:12.54    2:12.84  
  3 Emma Lucic                 8 Queanbeyan           2:19.27    2:16.90  
  4 Sasha Rusanov              8 Queanbeyan           2:13.10    2:17.00  
 
Event 16  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Michaela Roberts           9 Woden                     NT    1:47.69  
  2 Phoebe Ross                9 Woden                1:54.92    1:50.52  
  3 Jasmine Allday             9 Ginninderra               NT    2:01.06  
  4 Ellen Thurlow              9 Burley Griffin       2:12.43    2:01.92  
  5 Julia Bruce                9 Ginninderra          2:14.03    2:01.95  
  6 Charlotte Garner           9 Queanbeyan           2:15.18    2:15.40  
  7 Alison Piper               9 Vikings              2:06.45    2:16.52  
 
Event 16  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grace Pyke                10 Canberra                  NT    1:29.89  
  2 Kimberley Fehringer       10 Woden                1:53.60    1:39.49  
  3 Olivia Lotz               10 Tumut                1:52.98    1:50.68  
  4 Camille Cherbuin          10 Burley Griffin       1:51.33    1:53.08  
  5 Caitlin Manning           10 Vikings              1:53.33    1:54.79  
  6 Elizabeth Crossley        10 Burley Griffin       2:00.79    2:04.51  
  7 Caitlin Sankey            10 Canberra             2:12.59    2:13.88  
 
Event 16  Boys 8 & Under 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Will Roberts               8 Cruiz                2:05.10    1:59.81  
  2 Alexander Ademeitis        8 Goulburn             2:31.98    2:11.69  
  3 Liam Briggs                7 Wagga Wagga          2:41.45    2:30.01  
 
Event 16  Boys 9 Year Olds 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bradley Tuck               9 Ginninderra          1:54.03    1:51.79  
  2 Callum Burns               9 Ginninderra          2:08.35    2:05.60  
  3 Peter Philippa             9 Vikings              2:08.92    2:09.57  
 
Event 16  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas Lawlis           10 Queanbeyan           1:41.95    1:38.65  
  2 James Tuck                10 Ginninderra          1:44.64    1:39.43  
  3 Dylan Weir                10 Vikings              1:56.11    1:44.68  
  4 Bobbie Su                 10 Telope               1:50.71    1:45.97  
  5 Jason Bird                10 Canberra                  NT    1:52.57  
  6 Hayden Matthews           10 Vikings              1:49.83    1:57.01  
 
Event 17  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Astrid Barta              11 Canberra                  NT    1:31.21  
  2 Rebecca Philippa          11 Vikings              1:37.36    1:33.87  
  3 Isabella Marshall         11 Crookwell            1:39.66    1:34.37  
  4 Chloe Ironside            11 Vikings              1:42.64    1:35.45  
  5 Ceillagh Svensson         11 Vikings              1:38.84    1:36.25  
  6 Courtney Bacon            11 Vikings              1:37.49    1:37.95  
  7 Claudia Maddren           11 Goulburn             1:49.49    1:46.19  
 
Event 17  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonnie Zhang              12 Canberra                  NT    1:20.28  
  2 Jessica Ralph             12 Goulburn             1:39.07    1:30.61  
  3 Molly Turnbull            12 Vikings              1:40.85    1:42.55  
  4 Lindsay Chugg             12 Cruiz                1:45.56    1:49.52  
 
Event 17  Women 13 & Over 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nadia Govier              13 Vikings              1:31.42    1:29.56  
  2 Matilda Taggart           13 Young                1:30.23    1:30.96  
  3 Briana Jones              13 Woden                1:31.28    1:31.42  
  4 Hollie Wells              13 Goulburn             1:30.72    1:32.57  
  5 Hayley Manning            14 Vikings              1:45.70    1:37.99  
  6 Cassie Parkinson          15 Cootamundra          1:36.07    1:42.09  
  7 Laura McAuslan            14 Canberra                  NT    1:42.34  
 
Event 17  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Will Campbell             11 Telope                    NT    1:31.30  
  2 Jonathan Govier           11 Vikings              1:45.84    1:40.60  
  3 Dylan Grubb               11 Ginninderra          1:47.21    1:48.15  
  4 Joel Groves               11 Cruiz                1:47.68    1:55.86  
 
Event 17  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 William Laird             12 Queanbeyan                NT    1:28.16  
  2 Jacques Cherbuin          12 Burley Griffin       1:36.60    1:33.59  
  3 Harvey Keown              12 Burley Griffin       1:52.10    1:49.35  
 
Event 17  Men 13 & Over 100 SC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brandon Carney            15 Woden                1:28.05    1:27.70  
 
Event 18  Girls 8 & Under 100 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Brooke Gilroy              7 Vikings              1:49.53    1:49.89  
  2 Danielle Grimm             8 Vikings              1:53.54    1:51.69  
 
Event 18  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylah Bacon               9 Vikings              1:40.34    1:37.29  
  2 Eske Gavel                 9 Cruiz                1:41.94    1:43.29  
  3 Alicia Norris              9 Woden                1:48.66    1:51.92  
  4 Rachel Crawford            9 Burley Griffin       1:47.22    1:52.29  
 
Event 18  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Darby Whiteley            10 Queanbeyan           1:44.97    1:41.32  
  2 Sophie Jones              10 Burley Griffin       1:44.72    1:44.94  
  3 Stephanie McGoldrick      10 Vikings              1:44.01    1:51.92  
 
Event 18  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chelsea Stewart           11 Ginninderra          1:31.82    1:29.36  
  2 Ashleigh Jones            11 Vikings              1:30.74    1:30.30  
  3 Alexandra Ashley          11 Ginninderra          1:31.13    1:30.88  
 
Event 18  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haylee Norris             12 Woden                1:27.38    1:27.20  
  2 Kelsie Savage             12 Young                1:32.00    1:28.51  
  3 Hannah Cummins            12 Goulburn             1:29.48    1:29.24  
  4 Keely O'Brien             12 Woden                1:32.94    1:30.62  
  5 Lauren Abraham            12 Canberra             1:32.68    1:31.76  
  6 Katie Gillingham          12 Burley Griffin       1:33.01    1:32.14  
  7 Lauren Bruce              12 Ginninderra          1:34.39    1:34.73  
  8 Alex Courtney             12 Cruiz                1:33.80    1:37.09  
 
Event 18  Women 13 & Over 100 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aisha Collins             13 Canberra             1:21.89    1:21.36  
  2 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan           1:22.33    1:21.66  
  3 Brittany Ross             13 Woden                1:23.30    1:22.78  
  4 Hannah Keys               14 Canberra             1:28.44    1:29.14  
 
Event 18  Boys 8 & Under 100 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jack Kilrain               8 Vikings              1:53.96    1:55.38  
 
Event 18  Boys 9 Year Olds 100 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson Groves             9 Canberra             1:46.33    1:44.83  
  2 Harrison Webster           9 Woden                1:42.34    1:45.28  
  3 Riley Briggs               9 Wagga Wagga          1:48.82    1:46.56  
 
Event 18  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Waugh              10 Canberra             1:33.71    1:30.35  
  2 Kieran Howell             10 Woden                1:33.71    1:34.11  
  3 Kurt Gosling              10 Vikings              1:37.20    1:35.17  
  4 Jarrod Barber             10 Telope               1:38.59    1:35.24  
  5 Tim Dutton                10 Canberra             1:37.20    1:41.92  
 
Event 18  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brendan Wright            11 Vikings              1:33.06    1:29.43  
  2 Nicholas Starkey          11 Canberra             1:31.65    1:33.67  
 
Event 18  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Greenlees           12 Goulburn             1:28.61    1:27.80  
 
Event 18  Men 13 & Over 100 SC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tomas Muller              13 Ginninderra          1:21.19    1:21.90  
  2 Tom Bigmore               13 Canberra             1:26.00    1:22.12  
 
Event 19  Girls 9 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Breana Gilroy              9 Vikings              3:16.93    3:08.95  
DEV - Division  
  1 Lauren Elliott             9 Queanbeyan                NT    4:02.08  
 
Event 19  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niamh Collett             10 Ginninderra          3:40.43    3:41.22  
  2 Milla Wolf                10 Vikings              3:45.13    3:42.95  
 
Event 19  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Jessica Laudenbach        11 Vikings              3:08.12    3:05.19  
 
Event 19  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hannah Cummins            12 Goulburn             3:12.20    3:07.64  
DEV - Division  
  1 Esther Hampton            12 Junee                3:27.93    3:08.68  
  2 Jackie Jones              12 Burley Griffin            NT    3:19.90  
 
Event 19  Women 13 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Andrea Gosling            13 Vikings              3:07.45    2:57.50  
 
Event 19  Boys 9 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
DEV - Division  
  1 Jackson Groves             9 Canberra                  NT    3:22.60  
 
Event 19  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Lachlan Webb              10 Vikings              3:14.24    3:09.36  
 
Event 19  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eli Gatica                11 Telope               2:59.85    2:56.69  
  2 Jackson Savage            11 Queanbeyan           3:12.18    3:10.77  
  3 Caleb Whiteley            11 Queanbeyan           3:15.68    3:15.54  
 
Event 19  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sam Raves                 12 Wagga Wagga          3:02.28    2:46.68  
 
Event 20  Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bella Kanellopoulos        8 Telope                    NT      27.68  
  2 Sophia Ademeitis           6 Goulburn                  NT      39.31  
 
Event 20  Girls 9 Year Olds 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sarah Ashleigh             9 Telope                 30.13      29.51  
  2 Claire Bousfield           9 Young                  31.90      31.21  
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ademeitis        8 Goulburn               33.34      25.95  
  2 Jack Douglas               6 Junee                  40.69      33.41  
  3 Skinny Gavel               7 Cruiz                  36.81      38.54  
  4 Lewis Bousfield            7 Young                  37.45      41.16  
 
Event 21  Girls 8 & Under 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
DEV - Division  
  1 Chloe Rogers               8 Cruiz                  55.96      53.41  
  2 Hayley Dryburgh            8 Woden                1:02.19      58.73  
  3 Sasha Rusanov              8 Queanbeyan           1:01.77    1:00.38  
  4 Alice Crossley             8 Burley Griffin         57.91    1:00.92  
  5 Madeliene McGoldrick       7 Vikings              1:00.99    1:01.53  
  6 Sarah Purcell              8 Burley Griffin            NT    1:02.42  
  7 Tegan Roberts              8 Woden                  56.83    1:02.62  
  8 Emma Lucic                 8 Queanbeyan           1:03.71    1:03.77  
 
Event 21  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madeleine Vu               9 Goulburn               52.60      48.97  
  2 Phoebe Ross                9 Woden                  52.56      50.04  
  3 Jasmine Allday             9 Ginninderra            56.13      53.66  
  4 Julia Bruce                9 Ginninderra            54.79      53.89  
  5 Michaela Roberts           9 Woden                  52.27      54.48  
  6 Tara Ironside              9 Vikings                54.05      55.06  
  7 Alicia Norris              9 Woden                  53.61      55.97  
  8 Ellen Thurlow              9 Burley Griffin         59.58      56.35  
  9 Jessica Curren             9 Woden                     NT      56.94  
 10 Alison Piper               9 Vikings                58.14    1:00.24  
 11 Jordan Majoros             9 Telope                 59.87    1:00.53  
 12 Charlotte Garner           9 Queanbeyan             59.30    1:01.54  
 
Event 21  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Heddle             10 Woden                  47.73      46.13  
  2 Darby Whiteley            10 Queanbeyan             47.97      47.29  
  3 Kimberley Fehringer       10 Woden                  52.93      47.63  
  4 Olivia Lotz               10 Tumut                  49.36      50.74  
  5 Caitlin Manning           10 Vikings                51.32      51.44  
  6 Camille Cherbuin          10 Burley Griffin       1:00.02      54.85  
  7 Caitlin Sankey            10 Canberra               55.61      55.43  
 
Event 21  Boys 8 & Under 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zachary Watson             8 Vikings              1:02.60      57.67  
  2 Nicholas Barclay           7 Burley Griffin            NT      57.78  
  3 Liam Briggs                7 Wagga Wagga          1:00.28      58.81  
  4 Anthony Cummins            8 Goulburn             1:00.46    1:01.71  
  5 Liam Maddren               8 Goulburn             1:03.69    1:05.04  
  6 Corey Matthews             7 Vikings              1:02.71    1:09.21  
  7 Nathan Cummins             8 Ginninderra          1:11.06    1:09.51  
  8 Jayden Ralph               7 Goulburn                  NT    1:13.87  
 
Event 21  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jack Donnelly              9 Queanbeyan             54.09      51.77  
  2 Callum Burns               9 Ginninderra            53.56      55.60  
  3 Peter Philippa             9 Vikings              1:05.45    1:03.97  
 
Event 21  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tim Dutton                10 Canberra               48.45      47.88  
  2 Samuel Wright             10 Vikings                52.95      48.16  
  3 James Tuck                10 Ginninderra            47.85      48.47  
  4 Dylan Weir                10 Vikings                54.64      50.21  
  5 Patrick McIntosh          10 Cruiz                     NT      52.12  
  6 Otto Reichelt             10 Canberra                  NT      53.16  
  7 Jason Bird                10 Canberra               48.75    1:01.50  
 
Event 22  Girls 8 & Under 50 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Abbey Webb                 8 Vikings                46.09      49.03  
  2 Alexie Boulton             8 Queanbeyan             53.32      50.25  
  3 J'Aime McGuire             8 Vikings                50.52      50.59  
  4 Pyper Thornberry           7 Ginninderra            52.94      57.30  
 
Event 22  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylah Bacon               9 Vikings                46.98      45.25  
  2 Amy Abbey                  9 Telope                 48.71      49.30  
  3 Eske Gavel                 9 Cruiz                  49.52      51.78  
  4 Siani Swarbrick            9 Woden                  49.31      52.17  
  5 Rachel Crawford            9 Burley Griffin         49.35      52.99  
 
Event 22  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hayley Morris             10 Burley Griffin         43.41      43.31  
  2 Cassidy Thurecht          10 Vikings                44.39      43.35  
  3 Annabelle Kimmorley       10 Wagga Asthma           43.91      43.57  
  4 Tennille Miller           10 Canberra               43.90      43.64  
  5 Kate Tabke                10 Vikings                44.86      45.79  
  6 Stephanie McGoldrick      10 Vikings                47.66      49.39  
  7 Elizabeth Crossley        10 Burley Griffin         46.58      52.13  
 
Event 22  Boys 8 & Under 50 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Will Roberts               8 Cruiz                  53.46      54.87  
 
Event 22  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xavier Pearson             9 Telope                 46.27      45.36  
  2 Riley Briggs               9 Wagga Wagga            47.96      46.82  
  3 Harrison Webster           9 Woden                  46.51      47.23  
  4 Bradley Tuck               9 Ginninderra            48.15      53.31  
 
Event 22  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Waugh              10 Canberra               43.20      42.12  
  2 Jarrod Barber             10 Telope                 43.41      43.11  
  3 Kurt Gosling              10 Vikings                44.12      43.64  
 
Event 23  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
DEV - Division  
  1 Isabella Marshall         11 Crookwell              49.14      44.55  
  2 Rachael Albertson-Kill    11 Telope                 47.00      45.04  
  3 Annika Svensson           11 Vikings                47.18      45.41  
  4 Courtney Bacon            11 Vikings                45.39      46.10  
  5 Claudia Maddren           11 Goulburn               49.42      47.06  
  6 Brooke Hughes             11 Queanbeyan             47.98      48.17  
  7 Charlotte Stone           11 Ginninderra            47.33      49.32  
  8 Kali Majoros              11 Telope                 56.18      54.22  
 
Event 23  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Ralph             12 Goulburn               41.41      41.48  
  2 Meghaan Kimmorley         12 Wagga Asthma           41.48      41.82  
  3 Jackie Jones              12 Burley Griffin         42.70      42.76  
  4 Emma Perkovic             12 Canberra               43.09      43.10  
  5 Alex Courtney             12 Cruiz                  43.84      44.36  
  6 Lindsay Chugg             12 Cruiz                  47.26      48.00  
  7 Eilish Tuohy              12 Woden                     NT      51.63  
 
Event 23  Women 13 & Over 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hannah Keys               14 Canberra               41.22      40.62  
  2 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan             41.08      41.65  
  3 Hayley Manning            14 Vikings                47.39      42.40  
  4 Matilda Taggart           13 Young                  42.88      44.10  
  5 Laura McAuslan            14 Canberra               45.68      45.77  
  6 Cassie Parkinson          15 Cootamundra            45.49      48.43  
  7 Kayla Davy-Kennett        15 Woden                1:17.07    1:16.05  
 
Event 23  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Will Campbell             11 Telope                 44.83      44.61  
  2 Anton Pavic               11 Telope                 52.99      51.21  
  3 Shaun Vu                  11 Goulburn               48.43      54.06  
 
Event 23  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 William Laird             12 Queanbeyan             44.04      38.98  
  2 James Greenlees           12 Goulburn               43.26      41.66  
  3 Daniel Pelkowitz          12 Ginninderra            48.51      46.66  
  4 Harvey Keown              12 Burley Griffin         54.18      53.00  
 
Event 23  Men 13 & Over 50 SC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shaun Philippa            13 Vikings                41.17      42.32  
  2 John Freeman              13 Woden                  41.53      43.31  
 
Event 24  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Chelsea Stewart           11 Ginninderra            42.47      40.65  
  2 Ashlin Hardiman           11 Ginninderra            41.97      41.59  
  3 Astrid Barta              11 Canberra               42.42      42.09  
  4 Annika Morling            11 Canberra               43.66      43.11  
  5 Chloe Ironside            11 Vikings                43.34      45.01  
  6 Alannah Riggans           11 Woden                  44.50      46.07  
 
Event 24  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hannah Cummins            12 Goulburn               38.23      39.68  
  2 Haylee Norris             12 Woden                  39.25      39.83  
 
Event 24  Women 13 & Over 50 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paula Rusanov             13 Queanbeyan             37.21      36.84  
  2 Aisha Collins             13 Canberra               36.83      37.78  
  3 Charlotte Packard         16 Canberra               38.66      38.27  
  4 Andrea Gosling            13 Vikings                38.30      38.96  
 
Event 24  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oliver Mill               11 Ginninderra            41.98      42.00  
  2 Danny Ma                  11 Ginninderra            41.72      42.24  
  3 Nicholas Starkey          11 Canberra               41.68      43.02  
 
Event 24  Men 13 & Over 50 SC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 William Rooks             14 Canberra               36.56      35.57  
 
Event 25  Girls 8 & Under 100 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
DEV - Division  
  1 Abbey Webb                 8 Vikings                   NT    2:22.28  
 
Event 25  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grace Pyke                10 Canberra                  NT    1:42.56  
  2 Montana Thornberry        10 Ginninderra               NT    1:45.89  
  3 Kaela McGuire             10 Vikings              2:30.28    1:51.58  
  4 Rhiannon Thompson         10 Queanbeyan           2:11.13    1:53.16  
  5 Sophie Jones              10 Burley Griffin            NT    2:12.86  
  6 Niamh Collett             10 Ginninderra          2:03.78    2:13.12  
 
Event 25  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ceillagh Svensson         11 Vikings              1:46.36    1:45.96  
  2 Emma Miller               11 Burley Griffin            NT    1:46.28  
 
Event 25  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonnie Zhang              12 Canberra                  NT    1:26.58  
  2 Katie Gillingham          12 Burley Griffin       1:32.15    1:30.24  
  3 Hannah Cummins            12 Goulburn             1:33.04    1:33.14  
 
Event 25  Women 13 & Over 100 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Audrey Choy               14 Canberra             1:28.56    1:21.43  
  2 Charlotte Packard         16 Canberra             1:51.73    1:22.75  
  3 Emma Kelly                13 Vikings              1:35.87    1:24.92  
  4 Sara Lucic                15 Queanbeyan           1:38.49    1:37.44  
  5 Hollie Wells              13 Goulburn             1:33.31    1:38.74  
 
Event 25  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sam Raves                 12 Wagga Wagga          1:38.59    1:26.40  
  2 Angus Funnell             12 Vikings                   NT    1:32.77  
  3 James Greenlees           12 Goulburn             1:45.80    1:39.41  
 
Event 25  Men 13 & Over 100 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tomas Muller              13 Ginninderra               NT    1:21.80  
 
Event 26  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Tamika Veale              10 Cruiz                1:43.05    1:48.84  
 
Event 26  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haley Jedrzejek           12 Canberra             1:23.81    1:26.10  
 
Event 26  Women 13 & Over 100 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aisha Collins             13 Canberra             1:20.78    1:22.23  
 
Event 26  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 
Event 26  Men 13 & Over 100 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huw Warmenhoven           15 Canberra             1:15.75    1:08.17  
 
Event 27  Girls 9 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eske Gavel                 9 Cruiz                3:44.64    3:45.47  
  2 Breana Gilroy              9 Vikings              3:43.64    3:45.51  
DEV - Division  
  1 Taylah Bacon               9 Vikings                   NT    3:57.80  
  2 Phoebe Ross                9 Woden                     NT    4:08.13  
 -- Lauren Elliott             9 Queanbeyan                NT        DNF  
 
Event 27  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grace Pyke                10 Canberra                  NT    3:47.43  
 
Event 27  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Annika Svensson           11 Vikings              3:38.32    3:36.94  
DEV - Division  
  1 Ashleigh Jones            11 Vikings              3:50.25    3:45.53  
  2 Sarah Abbott              11 Cruiz                3:48.36    3:48.98  
 
Event 27  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Lauren Abraham            12 Canberra             3:31.73    3:28.58  
DEV - Division  
  1 Chantelle Vu              12 Goulburn             3:49.69    3:54.41  
 
Event 27  Women 13 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Eli Douglas               13 Junee                3:28.86    3:21.89  
 
Event 27  Boys 9 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
DEV - Division  
  1 Riley Briggs               9 Wagga Wagga               NT    4:08.95  
 
Event 27  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Webb              10 Vikings              3:51.49    3:37.35  
  2 Hayden Matthews           10 Vikings              4:14.82    4:02.95  
 
Event 27  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Eli Gatica                11 Telope               3:29.88    3:26.05  
DEV - Division  
  1 Cormac Pearson            11 Telope                    NT    3:19.38  
  2 Brendan Wright            11 Vikings                   NT    3:38.33  
 
Event 27  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Sam Raves                 12 Wagga Wagga          3:16.20    3:09.57  
  2 Luis Alarcon              12 Vikings              3:31.44    3:22.01  
 
Event 27  Men 13 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brandon Carney            15 Woden                3:25.87    3:30.35  
 
Event 28  Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sierra Thurecht            7 Vikings                31.29      23.39  
  2 Chloe Rogers               8 Cruiz                     NT      28.29  
  3 Alice Crossley             8 Burley Griffin         30.05      29.53  
  4 Sasha Rusanov              8 Queanbeyan             30.86      31.31  
  5 Sophia Ademeitis           6 Goulburn                  NT      44.14  
 
Event 28  Girls 9 Year Olds 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Charlotte Garner           9 Queanbeyan             32.31      30.37  
  2 Jordan Majoros             9 Telope                    NT      33.46  
 
Event 28  Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ademeitis        8 Goulburn               34.66      27.87  
  2 Zachary Watson             8 Vikings                30.11      28.42  
  3 Mark Rusanov               7 Queanbeyan             34.37      37.86  
  4 Liam Briggs                7 Wagga Wagga            37.94      38.01  
 
Event 29  Girls 8 & Under 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
DEV - Division  
  1 Jess Ashley                8 Ginninderra            59.01      59.01  
  2 Sarah Purcell              8 Burley Griffin            NT    1:08.09  
  3 Emma Lucic                 8 Queanbeyan           1:14.87    1:13.14  
 
Event 29  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jasmine Allday             9 Ginninderra            56.77      56.45  
  2 Madeleine Vu               9 Goulburn               55.27      56.90  
  3 Rachel Crawford            9 Burley Griffin         52.06      57.27  
  4 Phoebe Ross                9 Woden                1:03.49    1:02.91  
  5 Julia Bruce                9 Ginninderra          1:00.72    1:03.25  
  6 Jessica Curren             9 Woden                     NT    1:07.15  
  7 Alison Piper               9 Vikings              1:07.33    1:10.37  
  8 Claire Bousfield           9 Young                1:07.07    1:17.64  
 
Event 29  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tennille Miller           10 Canberra               49.27      45.55  
  2 Maddie Quinn              10 Queanbeyan             48.54      47.59  
  3 Jordan Heddle             10 Woden                  50.69      48.58  
  4 Darby Whiteley            10 Queanbeyan             53.79      49.33  
  5 Olivia Lotz               10 Tumut                  50.19      49.87  
  6 Annabelle Kimmorley       10 Wagga Asthma           48.18      50.89  
  7 Milla Wolf                10 Vikings                52.33      51.06  
  8 Kimberley Fehringer       10 Woden                  53.48      51.95  
  9 Camille Cherbuin          10 Burley Griffin         59.94      54.62  
 10 Elizabeth Crossley        10 Burley Griffin         54.47      58.16  
 11 Caitlin Manning           10 Vikings                58.11      59.33  
 12 Caitlin Sankey            10 Canberra             1:02.82    1:21.42  
 
Event 29  Boys 8 & Under 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jack Kilrain               8 Vikings              1:00.33      54.33  
  2 Anthony Cummins            8 Goulburn             1:05.92    1:05.95  
  3 Liam Maddren               8 Goulburn             1:12.32    1:09.21  
  4 Skinny Gavel               7 Cruiz                1:09.78    1:10.70  
 
Event 29  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bradley Tuck               9 Ginninderra            53.41      53.89  
  2 Jackson Groves             9 Canberra               56.92      55.80  
  3 Callum Burns               9 Ginninderra          1:01.89    1:01.78  
 
Event 29  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Tuck                10 Ginninderra            48.00      44.60  
  2 Nicholas Lawlis           10 Queanbeyan             47.23      44.87  
  3 Jason Bird                10 Canberra               49.35      51.88  
  4 Dylan Weir                10 Vikings                   NT      55.19  
  5 Bobbie Su                 10 Telope                    NT      56.56  
  6 Samuel Wright             10 Vikings                56.39      58.02  
  7 Patrick McIntosh          10 Cruiz                     NT      58.29  
 
Event 30  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isabella Marshall         11 Crookwell              48.33      41.95  
  2 Chelsea Stewart           11 Ginninderra            45.44      42.44  
  3 Astrid Barta              11 Canberra                  NT      42.65  
  4 Ceillagh Svensson         11 Vikings                44.53      43.70  
  5 Courtney Bacon            11 Vikings                44.26      45.52  
  6 Annika Svensson           11 Vikings                45.43      46.91  
  7 Rebecca Philippa          11 Vikings                50.15      47.98  
  8 Brooke Hughes             11 Queanbeyan             54.42      50.99  
 
Event 30  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alex Courtney             12 Cruiz                  41.40      42.09  
  2 Moira Mcloughlin          12 Canberra               43.92      42.21  
  3 Lauren Bruce              12 Ginninderra            45.46      44.02  
  4 Haylee Norris             12 Woden                  43.04      44.32  
  5 Bella Rogers              12 Cruiz                  47.64      46.25  
  6 Emma Perkovic             12 Canberra               48.04      46.67  
  7 Chantelle Vu              12 Goulburn               43.88      50.21  
 
Event 30  Women 13 & Over 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emma Kelly                13 Vikings                40.33      36.52  
  2 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan             39.92      38.94  
  3 Briana Jones              13 Woden                  43.53      43.01  
  4 Hayley Manning            14 Vikings                58.02      50.57  
 
Event 30  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Will Campbell             11 Telope                    NT      41.33  
  2 Cormac Pearson            11 Telope                 44.52      42.90  
  3 Shaun Vu                  11 Goulburn               47.97      50.72  
 
Event 30  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniel Pelkowitz          12 Ginninderra            44.28      40.61  
  2 William Laird             12 Queanbeyan             41.53      41.08  
  3 Harvey Keown              12 Burley Griffin         53.82      48.46  
 
Event 30  Men 13 & Over 50 SC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Timothy D'Abrera          17 Woden                  47.40      49.32  
 
Event 31  Girls 8 & Under 50 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 J'Aime McGuire             8 Vikings                55.48      48.57  
  2 Brooke Gilroy              7 Vikings                53.09      54.03  
 
Event 31  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lauren Elliott             9 Queanbeyan             48.84      45.65  
  2 Alicia Norris              9 Woden                  50.13      53.82  
 
Event 31  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grace Pyke                10 Canberra               45.46      46.71  
 
Event 31  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rachael Albertson-Kill    11 Telope                 42.98      40.78  
  2 Alannah Riggans           11 Woden                  40.36      40.85  
 
Event 31  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rachel Brown              12 Canberra               37.65      37.98  
  2 Jessica Ralph             12 Goulburn               38.40      39.21  
  3 Keely O'Brien             12 Woden                  40.62      40.27  
  4 Katie Gillingham          12 Burley Griffin         39.25      40.66  
 
Event 31  Women 13 & Over 50 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brittany Ross             13 Woden                  36.58      35.93  
  2 Cassie Keys               16 Canberra               37.21      36.21  
  3 Hollie Wells              13 Goulburn               38.12      39.73  
  4 Sara Lucic                15 Queanbeyan             38.02      42.01  
 
Event 31  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Waugh              10 Canberra               42.80      41.38  
  2 Kieran Howell             10 Woden                  42.39      41.87  
 
Event 31  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oliver Mill               11 Ginninderra            41.62      42.83  
  2 Caleb Whiteley            11 Queanbeyan             43.48      43.39  
 
Event 31  Men 13 & Over 50 SC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tomas Muller              13 Ginninderra            35.25      35.14  
 
Event 32  Girls 8 & Under 100 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
DEV - Division  
  1 Pyper Thornberry           7 Ginninderra               NT    2:14.82  
 
Event 32  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tara Ironside              9 Vikings              2:06.84    2:05.72  
  2 Anneliese Brenner          9 Telope               2:10.58    2:08.22  
  3 Madeleine Vu               9 Goulburn             2:07.92    2:10.25  
  4 Ellen Thurlow              9 Burley Griffin       2:11.34    2:12.02  
  5 Claire Bousfield           9 Young                2:09.85    2:14.42  
 
Event 32  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cassidy Thurecht          10 Vikings              1:59.85    1:48.29  
  2 Emma Gillingham           10 Burley Griffin       2:03.15    1:48.52  
 
Event 32  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Annika Morling            11 Canberra             1:51.44    1:45.37  
  2 Emma Miller               11 Burley Griffin       1:55.35    1:48.56  
  3 Kali Majoros              11 Telope                    NT    1:54.56  
  4 Claudia Maddren           11 Goulburn             2:03.49    1:59.16  
  5 Brooke Hughes             11 Queanbeyan           1:53.76    1:59.94  
  6 Charlotte Stone           11 Ginninderra          2:04.11    2:03.19  
 
Event 32  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonnie Zhang              12 Canberra             1:45.72    1:37.35  
  2 Bella Rogers              12 Cruiz                1:57.06    1:49.65  
  3 Molly Turnbull            12 Vikings              1:53.52    1:58.82  
  4 Eilish Tuohy              12 Woden                     NT    2:11.02  
 
Event 32  Women 13 & Over 100 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brittany Ross             13 Woden                     NT    1:36.37  
  2 Cassie Parkinson          15 Cootamundra          1:48.57    1:53.81  
 
Event 32  Boys 8 & Under 100 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jack Kilrain               8 Vikings              2:25.80    2:10.82  
 
Event 32  Boys 9 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jack Donnelly              9 Queanbeyan           2:08.69    1:58.82  
  2 Peter Philippa             9 Vikings              2:23.43    2:16.09  
 
Event 32  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Waugh              10 Canberra                  NT    1:46.99  
  2 Otto Reichelt             10 Canberra                  NT    1:56.12  
 
Event 32  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shaun Vu                  11 Goulburn             2:04.39    1:57.95  
  2 Joel Groves               11 Cruiz                2:02.95    2:03.39  
 
Event 33  Girls 8 & Under 100 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Danielle Grimm             8 Vikings              2:06.53    2:03.32  
  2 Alexie Boulton             8 Queanbeyan           2:07.02    2:05.23  
  3 Abbey Webb                 8 Vikings              2:05.03    2:06.48  
 
Event 33  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amelia Laudenbach          9 Vikings              2:02.51    1:55.09  
 
Event 33  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montana Thornberry        10 Ginninderra          1:59.16    1:52.85  
 
Event 33  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Annika Svensson           11 Vikings              1:41.64    1:40.86  
  2 Alannah Riggans           11 Woden                1:43.70    1:44.98  
  3 Sarah Abbott              11 Cruiz                1:50.04    1:50.24  
 
Event 33  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Esther Hampton            12 Junee                1:35.54    1:33.70  
  2 Meghaan Kimmorley         12 Wagga Asthma         1:39.63    1:37.26  
  3 Haley Jedrzejek           12 Canberra             1:37.98    1:38.47  
  4 Lauren Abraham            12 Canberra             1:43.19    1:40.11  
  5 Chantelle Vu              12 Goulburn             1:40.24    1:42.72  
  6 Keely O'Brien             12 Woden                1:44.42    1:51.94  
 
Event 33  Women 13 & Over 100 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paula Rusanov             13 Queanbeyan           1:34.68    1:31.76  
  2 Eli Douglas               13 Junee                1:35.27    1:35.89  
  3 Hannah Keys               14 Canberra             1:42.49    1:41.49  
 -- Audrey Choy               14 Canberra             1:30.90   X1:32.54  
 
Event 33  Boys 9 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riley Briggs               9 Wagga Wagga          1:56.79    1:55.87  
 
Event 33  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samuel Wright             10 Vikings              1:52.59    1:49.88  
  2 Tim Dutton                10 Canberra             1:49.84    1:50.82  
 
Event 33  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson Savage            11 Queanbeyan           1:46.19    1:47.49  
 
Event 33  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Angus Funnell             12 Vikings              1:35.81    1:34.81  
  2 Daniel Pelkowitz          12 Ginninderra          1:39.11    1:36.22  
 
Event 33  Men 13 & Over 100 SC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huw Warmenhoven           15 Canberra             1:32.76    1:18.81  
  2 Tom Bigmore               13 Canberra             1:32.64    1:33.74  
  3 Brandon Carney            15 Woden                1:36.05    1:37.41  
 
Event 34  Girls 9 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
DEV - Division  
  1 Breana Gilroy              9 Vikings              3:35.71    3:38.20  
 
Event 34  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Emma Gillingham           10 Burley Griffin       3:14.33    3:17.72  
 
Event 34  Women 13 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paula Rusanov             13 Queanbeyan           3:04.86    2:57.05  
DEV - Division  
  1 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra               NT    2:39.26  
  2 Cassie Keys               16 Canberra                  NT    3:34.87  
 
Event 34  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Webb              10 Vikings              3:41.77    3:10.15  
  2 Jarrod Barber             10 Telope                    NT    3:48.87  
 
Event 34  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eli Gatica                11 Telope               3:24.54    3:19.60  
 
Event 35  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emma Lucic                 8 Queanbeyan           2:08.98    2:08.37  
 
Event 35  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tara Ironside              9 Vikings              1:46.09    1:44.81  
  2 Anneliese Brenner          9 Telope               1:48.57    1:49.29  
  3 Jessica Curren             9 Woden                     NT    1:59.09  
 
Event 35  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Milla Wolf                10 Vikings              1:32.72    1:29.40  
  2 Jordan Heddle             10 Woden                1:36.29    1:35.38  
  3 Niamh Collett             10 Ginninderra          1:35.22    1:37.47  
  4 Elizabeth Crossley        10 Burley Griffin       1:42.16    1:46.66  
 
Event 35  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Astrid Barta              11 Canberra             1:30.30    1:20.32  
  2 Ceillagh Svensson         11 Vikings              1:25.76    1:27.71  
 
Event 35  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moira Mcloughlin          12 Canberra             1:42.68    1:19.60  
  2 Kelsie Savage             12 Young                1:22.46    1:20.78  
  3 Molly Turnbull            12 Vikings              1:22.98    1:23.13  
  4 Esther Hampton            12 Junee                1:21.58    1:25.48  
  5 Katie Gillingham          12 Burley Griffin       1:22.32    1:27.85  
  6 Lindsay Chugg             12 Cruiz                1:30.54    1:32.63  
 
Event 35  Women 13 & Over 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hollie Wells              13 Goulburn             1:20.81    1:16.43  
  2 Laura McAuslan            14 Canberra             1:19.66    1:21.08  
  3 Hannah Scott              14 Vikings                   NT    1:27.58  
 
Event 35  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jack Kilrain               8 Vikings              1:49.58    1:38.41  
  2 Liam Maddren               8 Goulburn             2:07.03    1:59.48  
 
Event 35  Boys 9 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrison Webster           9 Woden                1:37.59    1:30.39  
  2 Xavier Pearson             9 Telope               1:36.61    1:34.14  
  3 Jack Donnelly              9 Queanbeyan           1:48.95    1:44.15  
 
Event 35  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas Lawlis           10 Queanbeyan           1:29.72    1:24.62  
  2 Tim Dutton                10 Canberra             1:33.11    1:30.13  
  3 Hayden Matthews           10 Vikings              1:52.66    1:54.44  
 
Event 35  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caleb Whiteley            11 Queanbeyan           1:25.12    1:21.27  
  2 Oliver Mill               11 Ginninderra          1:27.93    1:26.71  
  3 Anton Pavic               11 Telope               1:44.44    1:39.28  
  4 Joel Groves               11 Cruiz                1:39.65    1:49.00  
 
Event 35  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 William Laird             12 Queanbeyan           1:24.68    1:14.64  
 
Event 35  Men 13 & Over 100 SC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 William Rooks             14 Canberra                  NT    1:08.10  
  2 Shaun Philippa            13 Vikings              1:18.26    1:16.24  
  3 John Freeman              13 Woden                1:18.73    1:17.64  
  4 Timothy D'Abrera          17 Woden                1:39.19    1:39.53  
 
Event 36  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 J'Aime McGuire             8 Vikings              1:37.13    1:33.80  
  2 Abbey Webb                 8 Vikings              1:31.02    1:42.60  
  3 Danielle Grimm             8 Vikings              1:38.46    1:44.63  
 
Event 36  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tamika Veale              10 Cruiz                1:23.18    1:23.44  
  2 Kate Tabke                10 Vikings              1:22.18    1:23.61  
  3 Annabelle Kimmorley       10 Wagga Asthma         1:24.84    1:25.43  
  4 Maddie Quinn              10 Queanbeyan           1:26.89    1:26.11  
  5 Rhiannon Thompson         10 Queanbeyan           1:27.08    1:27.02  
  6 Cassidy Thurecht          10 Vikings              1:28.69    1:27.10  
  7 Montana Thornberry        10 Ginninderra          1:26.34    1:27.26  
  8 Tennille Miller           10 Canberra             1:25.50    1:27.45  
  9 Kaela McGuire             10 Vikings              1:24.11    1:28.61  
 
Event 36  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Laudenbach        11 Vikings              1:20.87    1:19.36  
  2 Rebecca Philippa          11 Vikings              1:23.23    1:21.73  
  3 Ashleigh Jones            11 Vikings              1:20.16    1:21.84  
  4 Chloe Ironside            11 Vikings              1:23.82    1:24.33  
  5 Emma Miller               11 Burley Griffin       1:24.30    1:26.62  
 
Event 36  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Ralph             12 Goulburn             1:14.18    1:12.76  
  2 Haley Jedrzejek           12 Canberra             1:14.13    1:14.63  
  3 Meghaan Kimmorley         12 Wagga Asthma         1:19.01    1:17.93  
  4 Lauren Bruce              12 Ginninderra          1:19.67    1:21.50  
 
Event 36  Women 13 & Over 100 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aisha Collins             13 Canberra             1:10.59    1:11.73  
  2 Briana Jones              13 Woden                1:16.67    1:13.81  
  3 Matilda Taggart           13 Young                1:16.54    1:14.52  
  4 Sara Lucic                15 Queanbeyan           1:12.64    1:16.62  
  5 Eli Douglas               13 Junee                1:14.65    1:17.87  
 -- Audrey Choy               14 Canberra             1:09.35   X1:09.41  
 -- Zoia Rusanov              15 Queanbeyan           1:10.14   X1:10.65  
 
Event 36  Boys 9 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson Groves             9 Canberra             1:30.97    1:28.47  
 
Event 36  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kieran Howell             10 Woden                1:23.39    1:20.74  
  2 Joshua Waugh              10 Canberra             1:23.64    1:21.17  
 
Event 36  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brendan Wright            11 Vikings              1:17.54    1:16.76  
  2 Cormac Pearson            11 Telope               1:18.85    1:17.38  
  3 Nicholas Starkey          11 Canberra             1:16.73    1:21.95  
  4 Danny Ma                  11 Ginninderra          1:20.53    1:24.69  
 
Event 36  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Angus Funnell             12 Vikings              1:14.08    1:13.90  
  2 Luis Alarcon              12 Vikings              1:15.14    1:14.41  
 
Event 36  Men 13 & Over 100 SC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tom Bigmore               13 Canberra             1:13.98    1:15.66