ACT Short Course Championships                         
                           1 & 2 August, 2009 - AIS                            
                                    Results by event                                   
 
Event 1  Boys Open 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dylan Appelqvist          17 Telopea              4:12.24    4:10.71  
  2 Benjamin Whiteley         15 Knox Pymble          4:26.60    4:20.21  
  3 Oliver Bourne             15 Canberra             4:22.49    4:24.46  
  4 Nathan Miller             16 Telopea              4:29.68    4:31.43  
  5 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              4:35.11    4:31.54  
  6 James Ashurst             14 Telopea              4:34.93    4:32.26  
  7 Declan Moore              14 Canberra             4:41.52    4:42.52  
  8 Jordyn Jackson            15 Swimland             4:43.59    4:43.66  
  9 James Lott                13 Cherrybrook          4:53.62    4:51.41  
 10 Liam Barber               12 Telopea              4:58.53    4:53.11  
 11 Jordan Welch              12 Burley Griffin       4:55.25    4:54.04  
 12 Luke Dwyer                15 Menai                4:56.00    4:57.68  
 
Event 2  Girls Open 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stephanie Wise            14 Burley Griffin       4:44.60    4:40.89  
  2 Heather Middleton         17 Telopea              4:58.91    4:51.33  
  3 Elizabeth Philippa        16 Vikings              4:49.27    4:51.46  
  4 Sabrinah Woodhouse        14 UniSwim              4:54.23    4:51.92  
  5 Bethany Colquhoun         14 Vikings              4:52.25    4:54.78  
  6 Zoe Robertson             13 Swimland             4:59.27    4:57.20  
  7 Brooke Griffin            16 Swimland             5:02.72    5:00.85  
  8 Rachel Brown              12 Canberra             5:05.62    5:00.87  
  9 Meg Bourne                13 Canberra             5:06.67    5:01.46  
 10 Brook Morris-Beverstock   14 Menai                5:09.33    5:06.36  
 11 Bronwyn Kettle            13 Menai                5:08.63    5:20.45  
 
Event 3  Boys 10 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stephen Sheahan           10 Knox Pymble          3:08.20    3:05.72  
  2 Michael Kendrick          10 Burley Griffin       3:18.87    3:12.44  
  3 Kieran Howell             10 Woden                3:25.27    3:21.00  
  4 Jarrod Barber             10 Telopea              3:27.56    3:28.69  
 
Event 4  Girls 10 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lily Hoang                10 Knox Pymble          2:59.94    2:50.33  
  2 Clare Robertson           10 Knox Pymble          3:12.03    2:52.03  
  3 Rebecca Cross             10 Vikings              3:00.57    3:00.16  
  4 Alexa Browne              10 Ravenswood           3:08.26    3:02.16  
  5 Indira Lighezzolo         10 Ravenswood           3:24.27    3:02.56  
  6 Kobi Kiraly                9 Woden                3:23.70    3:03.69  
  7 Breana Gilroy              9 Vikings              3:18.42    3:08.36  
  8 Emma Gillingham           10 Burley Griffin       3:18.25    3:09.69  
  9 Montana Thornberry        10 Ginninderra          3:25.94    3:20.74  
 10 Cassidy Thurecht          10 Vikings              3:28.16    3:30.04  
 11 Milla Wolf                10 Vikings              3:29.56    3:31.04  

 
Event 5  Boys 11-12 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              2:27.17    2:26.71  
  2 Dante Company             12 Melb Vicentre        2:39.08    2:35.38  
  3 Alexander Ryan            12 Telopea              2:37.91    2:42.48  
  4 Joseph Hilsberg           12 Knox Pymble          2:48.87    2:42.95  
  5 Jack Nix                  12 Tumut                2:54.52    2:44.35  
  6 Nathan de Meillon         11 Vikings              3:01.67    2:52.46  
  7 Eli Gatica                11 Telopea              2:59.92    3:02.87  
  8 Nicholas Starkey          11 Canberra             3:15.20    3:12.49  
  9 Cormac Pearson            11 Telopea              3:13.33    3:16.88  
 
Event 6  Girls 11-12 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kiani Fukui               12 UniSwim              2:35.04    2:33.03  
  2 Ayu Barry                 12 Telopea              2:34.64    2:36.79  
  3 Emily Waddington          12 Ravenswood           2:45.82    2:40.46  
  4 Tizana Fiorese            11 Burley Griffin       2:51.10    2:47.39  
  5 Jessica Hunter            12 Ravenswood           2:45.91    2:48.37  
  6 Bonnie Zhang              12 Canberra             2:49.93    2:48.68  
  7 Ellie Hearn               11 Woden                2:59.39    2:49.77  
  8 Rebekah McCoy             11 Vikings              2:53.42    2:50.37  
  9 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra          2:51.14    2:50.71  
 10 Paige Patmore             11 Menai                2:56.72    2:50.84  
 11 Grace Hoitink             12 Canberra             2:47.83    2:50.88  
 12 Annabel White             11 Wagga Wagga          2:58.68    2:59.99  
 13 Emily French              11 Cruiz                3:04.58    3:05.31  
 14 Ashleigh Jones            11 Vikings              3:15.64    3:07.94  
 
Event 7  Boys 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andy Chen                 14 Ginninderra          2:14.03    2:16.07  
  2 William Pulley            14 Cruiz                2:21.94    2:20.65  
  3 David Burgess             14 Swimland             2:33.95    2:26.00  
  4 Declan Moore              14 Canberra             2:26.69    2:29.00  
  5 Paul Van Westing          13 Knox Pymble          2:29.13    2:30.12  
  6 Nathan Seddon             14 Woden                2:32.21    2:31.04  
  7 Joshua Skinner            13 The Hills            2:30.93    2:32.78  
  8 Thomas Ramsay             13 Ginninderra          2:42.69    2:34.11  
  9 Lachlan Mackay            14 Knox Pymble          2:37.87    2:35.31  
 10 Angus Dibden              13 Ginninderra          2:43.30    2:35.71  
 11 James Lott                13 Cherrybrook          2:37.32    2:35.81  
 12 Blaine Carrick            14 Menai                2:45.61    2:38.27  
 13 Taylor Hirst              14 Menai                2:36.95    2:45.66  
 14 Tyler Livesey             13 Menai                2:45.61    2:54.46  
 
Event 8  Girls 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alanis Olesch-Byrne       13 Ascham L4 Aquati     2:35.32    2:29.44  
  2 Nellie Metcalfe           14 Canberra             2:37.54    2:33.61  
  3 Imogen Schiwy             14 Telopea              2:36.73    2:37.70  
  4 Bethany Colquhoun         14 Vikings              2:38.15    2:39.02  
  5 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra          2:40.39    2:39.16  
  6 Chloe Blumentals          13 Ravenswood           2:46.95    2:41.14  
  7 Natasha Kosev             13 Ginninderra          2:41.33    2:42.36  
  8 Emily Smith               14 Swimland             2:43.95    2:43.66  
  9 Zoe Robertson             13 Swimland             2:44.85    2:43.88  
 10 Paula Rusanov             13 Queanbeyan           2:47.87    2:45.46  
 11 Chelsea Brodie            14 Vikings              2:42.03    2:46.84  
 12 Marama Bovoro             13 Menai                2:51.98    2:50.17  
 13 Audrey Choy               14 Canberra             2:49.08    2:50.94  
 14 Ashlee Griffin            14 Swimland             2:47.50    2:52.37  
 15 Emma Kelly                13 Vikings              2:54.20    2:53.20  
 16 Emily Van Gerwen          13 Vikings              2:49.77    2:56.30  
 17 Katelyn Strike            13 Kinross              2:45.12    2:58.10  
 
Event 9  Boys 15 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allen Cornall             18 Knox Pymble          2:21.43    2:17.85  
  2 Nicholas Otevrel          15 Canberra             2:21.03    2:20.98  
  3 Mitchell Stone            15 UniSwim              2:25.76    2:25.37  
  4 William Barker            16 Vikings              2:24.79    2:26.66  
  5 Nicolaas Philippa         15 Vikings              2:28.66    2:30.52  
  6 Jordyn Jackson            15 Swimland             2:30.31    2:31.86  
 
Event 10  Girls 15 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              2:28.69    2:32.21  
  2 Elizabeth Philippa        16 Vikings              2:33.01    2:34.32  
  3 Jessica Schembri          15 Ginninderra          2:34.86    2:35.95  
  4 Emily Meyerink            16 Swimland             2:37.46    2:36.57  
  5 Jessica Hood              15 Woden                2:37.54    2:39.02  
 
Event 11  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              1:01.10    1:01.27  
  2 Jack Nix                  12 Tumut                1:04.38    1:03.27  
  3 Dante Company             12 Melb Vicentre        1:04.99    1:04.60  
  4 Jordan Welch              12 Burley Griffin       1:05.40    1:05.79  
  4 Alexander Ryan            12 Telopea              1:05.89    1:05.79  
  6 Kristofor Tengstrom       12 Canberra             1:05.81    1:06.00  
  7 Joseph Hilsberg           12 Knox Pymble          1:04.97    1:06.05  
  8 Ayrton Kiraly             12 Woden                1:07.39    1:06.37  
  9 Liam Barber               12 Telopea              1:06.31    1:06.78  
 10 Sam Raves                 12 Wagga Wagga          1:07.74    1:07.34  
 11 John Ashleigh             12 Telopea              1:08.85    1:07.73  
 12 Callum Mackay             12 Knox Pymble          1:09.55    1:09.12  
 
Event 12  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 12 Telopea              1:00.72    1:02.43  
  2 Emily Waddington          12 Ravenswood           1:04.98    1:04.75  
  3 Kiani Fukui               12 UniSwim              1:05.27    1:05.06  
  4 Jessica Hunter            12 Ravenswood           1:06.39    1:06.43  
  5 Grace Hoitink             12 Canberra             1:06.52    1:06.46  
  6 Bonnie Zhang              12 Canberra             1:05.40    1:06.92  
  7 Anika Buckley             12 Queanbeyan           1:06.22    1:07.50  
  8 Rachel Brown              12 Canberra             1:08.69    1:08.94  
  9 Maya Blaikie              12 Cruiz                1:12.83    1:10.19  
 10 Jessica Orr               12 Ginninderra          1:12.61    1:11.19  
 11 Emma Harris               12 Woden                1:11.20    1:11.86  
 12 Tarni Miller              12 Canberra             1:12.82    1:12.41  
 
Event 13  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paul Van Westing          13 Knox Pymble            58.53      58.64  
  2 Tristan Daniell           13 Knox Pymble          1:02.33    1:01.12  
  3 Joshua Skinner            13 The Hills            1:01.35    1:02.48  
  4 Tim Young                 13 Ginninderra          1:06.24    1:03.77  
  5 Josh Lind                 13 Queanbeyan           1:03.64    1:04.86  
  6 Thomas Ramsay             13 Ginninderra          1:07.63    1:05.01  
  7 Ryan Dwyer                13 Menai                1:06.10    1:05.39  
  8 Tomas Muller              13 Ginninderra          1:07.14    1:06.32  
  9 Toomas Mirlieb            13 Canberra             1:07.57    1:06.86  
 10 Tyler Livesey             13 Menai                1:07.52    1:12.54  
 
Event 14  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alanis Olesch-Byrne       13 Ascham L4 Aquati     1:02.94    1:04.56  
  2 Alex Williams             13 Swimland             1:06.96    1:04.90  
  3 Brooke James              13 Burley Griffin       1:05.91    1:05.29  
  4 Paula Rusanov             13 Queanbeyan           1:06.01    1:06.20  
  5 Chloe Blumentals          13 Ravenswood           1:06.35    1:06.28  
  6 Marama Bovoro             13 Menai                1:08.23    1:07.45  
  7 Zoe Robertson             13 Swimland             1:07.28    1:07.49  
  8 Katelyn Strike            13 Kinross              1:06.37    1:07.68  
  9 Grace Flanagan            13 Junee                1:07.62    1:08.87  
 10 Emily Van Gerwen          13 Vikings              1:08.20    1:09.18  
 11 Jade Campbell             13 Cootamundra          1:09.10    1:09.59  
 12 Meg Bourne                13 Canberra             1:07.57    1:10.12  
 13 Bronwyn Kettle            13 Menai                1:09.77    1:10.79  
 
Event 15  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andy Chen                 14 Ginninderra            56.41      56.24  
  2 Lachlan Mackay            14 Knox Pymble            56.71      56.42  
  3 James Ashurst             14 Telopea                57.50      57.28  
  4 Luke Edwards              14 Swimland             1:01.61      59.66  
  5 William Pulley            14 Cruiz                  58.50    1:00.20  
  6 Tom Bingley               14 Canberra             1:01.82    1:00.46  
  7 Nathan Seddon             14 Woden                1:01.44    1:01.06  
  8 Shain Gulen               14 Swimland             1:02.81    1:01.53  
  9 Declan Moore              14 Canberra             1:01.04    1:01.84  
 10 Peterson Guerrero         14 UniSwim              1:00.85    1:02.79  
 11 Taylor Hirst              14 Menai                1:04.61    1:03.30  
 12 Blaine Carrick            14 Menai                1:03.28    1:03.97  
 
Event 16  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stephanie Wise            14 Burley Griffin       1:02.61    1:01.79  
  2 Imogen Schiwy             14 Telopea              1:01.03    1:03.22  
  3 Sarah Baker               14 Ginninderra          1:06.89    1:03.70  
  4 Nellie Metcalfe           14 Canberra             1:05.49    1:04.36  
  5 Sabrinah Woodhouse        14 UniSwim              1:04.01    1:04.99  
  6 Brook Morris-Beverstock   14 Menai                1:06.84    1:05.99  
  7 Emily Smith               14 Swimland             1:08.23    1:06.19  
  8 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra          1:07.04    1:06.46  
  9 Mabel Lam                 14 Woden                1:06.43    1:06.76  
 10 Stephanie Holmes          14 Swimland             1:08.05    1:07.44  
 11 Bethany Colquhoun         14 Vikings              1:04.08    1:07.48  
 11 Chelsea Brodie            14 Vikings              1:05.56    1:07.48  
 13 Camille Herstik           14 Vikings              1:07.80    1:07.66  
 14 Ashlee Griffin            14 Swimland             1:05.70    1:07.88  
 15 Bethany Stone             14 Ginninderra          1:08.21    1:08.67  
 
Event 17  Boys 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luke Hinchcliffe          22 Cruiz                  51.91      52.43  
  2 Benjamin Whiteley         15 Knox Pymble            54.11      53.56  
  3 Victor Lucas              15 UniSwim                54.25      55.02  
  4 Ryan Miller               16 Telopea                55.41      56.24  
  5 Dylan Appelqvist          17 Telopea                56.72      56.52  
  6 Allen Cornall             18 Knox Pymble            57.05      57.06  
  7 Luke Abberton             15 Vikings                55.87      57.07  
  8 Christopher McClelland    16 Canberra               56.51      57.22  
  9 William Barker            16 Vikings                59.00      58.31  
 10 Douglas Noble-Brown       15 Knox Pymble          1:01.77      59.01  
 11 Mitchell Stone            15 UniSwim                58.47      59.16  
 12 Jack Tyson                15 Burley Griffin       1:01.38      59.44  
 13 Nic McClelland            15 Canberra             1:00.71    1:00.40  
 14 Nathan Miller             16 Telopea                55.65    1:00.52  
 15 Henry Collie              15 Wagga Wagga          1:00.41    1:00.55  
 16 Aiden Wright              16 Queanbeyan             59.45    1:00.74  
 17 Oliver Bourne             15 Canberra             1:01.49    1:01.01  
 18 Luke Dwyer                15 Menai                1:03.78    1:01.10  
 19 Nicolaas Philippa         15 Vikings              1:00.67    1:01.13  
 20 James Gibson              15 Canberra             1:02.39    1:01.18  
 21 Daniel Steemson           16 Vikings              1:02.30    1:02.65  
 
Event 18  Girls 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Victoria MacRae           15 Knox Pymble            59.79    1:00.59  
  2 Mandy Roche               16 Bomaderry            1:03.62    1:03.49  
  3 Emily Meyerink            16 Swimland             1:03.26    1:03.94  
  4 Tori Chambers             15 Knox Pymble          1:06.12    1:04.00  
  5 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              1:02.77    1:05.70  
  6 Jessica Hood              15 Woden                1:03.41    1:06.56  
  7 Jessica Schembri          15 Ginninderra          1:05.26    1:06.77  
  8 Chelsea Daniell           16 Aquaburn             1:07.40    1:07.63  
  9 Edwina Irwin              15 Knox Pymble          1:06.97    1:07.74  
 10 Alexa Phillips            16 Menai                1:09.16    1:08.83  
 
Event 19  Boys 10 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stephen Sheahan           10 Knox Pymble            32.53      32.15  
  2 James Ashleigh            10 Telopea                31.91      32.47  
  3 James Hanson              10 Telopea                33.79      33.34  
  4 Ciaran Loh                 9 Ascham L4 Aquati       34.27      33.97  
  5 George White              10 Ascham L4 Aquati       35.46      34.43  
  6 Emmanuel Vardakis         10 Sopac SC               35.98      35.23  
  7 Michael Kendrick          10 Burley Griffin         35.00      35.43  
  8 Nicholas Lawlis           10 Queanbeyan             36.62      36.36  
  9 James Clarke               9 Wagga Wagga            39.13      38.17  
 10 Xavier Pearson             9 Telopea                39.28      38.94  
 
Event 20  Girls 10 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clare Robertson           10 Knox Pymble            31.44      30.98  
  2 Lily Hoang                10 Knox Pymble            31.68      31.11  
  3 Ashleigh Cockburn         10 Canberra               33.53      33.54  
  4 Breana Gilroy              9 Vikings                33.63      33.92  
  5 Harriet Gillson           10 Ascham L4 Aquati       34.69      33.93  
  6 Rebecca Cross             10 Vikings                33.87      34.23  
  7 Emma Gillingham           10 Burley Griffin         34.90      34.26  
  8 Indira Lighezzolo         10 Ravenswood             33.72      34.46  
  9 Alexa Browne              10 Ravenswood             35.79      35.10  
 10 Jordan Hilsberg           10 Abbotsleigh            35.11      35.13  
 11 Jade De Beer              10 Menai                  36.74      35.70  
 12 Ebony Norris              10 Woden                  34.78      35.71  
 13 Georgia Selman            10 Menai                  36.05      35.80  
 14 Tamika Veale              10 Cruiz                  35.51      35.83  
 15 Kate Tabke                10 Vikings                36.06      36.35  
 16 Kobi Kiraly                9 Woden                  34.11      36.76  
 17 Hannah Jeppesen           10 Knox Pymble            36.70      36.99  
 18 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings                35.05      37.84  
 19 Amelia Laudenbach          9 Vikings                36.58      38.43  
 
Event 22  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra          1:16.38    1:16.86  
  2 Rebekah McCoy             11 Vikings              1:22.20    1:22.92  
  3 Ellie Hearn               11 Woden                1:22.52    1:23.21  
  4 Annabel White             11 Wagga Wagga          1:22.15    1:23.98  
  5 Li-Ling Kam               11 Aquaburn             1:22.18    1:24.63  
 
Event 23  Boys 12 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              2:33.76    2:33.75  
  2 Jordan Welch              12 Burley Griffin       2:41.00    2:37.56  
  3 Kristofor Tengstrom       12 Canberra             2:41.76    2:38.84  
  4 Jack Nix                  12 Tumut                2:58.10    2:42.35  
  5 Alexander Ryan            12 Telopea              2:43.41    2:43.29  
  6 Joseph Hilsberg           12 Knox Pymble          2:42.07    2:45.26  
  7 Liam Barber               12 Telopea              2:43.99    2:45.30  
  8 John Ashleigh             12 Telopea              2:55.90    2:48.60  
 
Event 24  Girls 12 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 12 Telopea              2:28.32    2:29.27  
  2 Paige Patmore             11 Menai                2:43.37    2:37.11  
  3 Kiani Fukui               12 UniSwim              2:47.93    2:38.34  
  4 Bonnie Zhang              12 Canberra             2:35.12    2:39.76  
  5 Emily Waddington          12 Ravenswood           2:43.93    2:41.10  
  6 Rachel Brown              12 Canberra             2:43.02    2:47.88  
  7 Grace Hoitink             12 Canberra             2:59.40    2:48.41  
  8 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra          2:46.99    2:48.63  
  9 Tarni Miller              12 Canberra             2:53.27    2:51.55  
 10 Tizana Fiorese            11 Burley Griffin       2:52.10    2:51.66  
 11 Rebekah McCoy             11 Vikings              2:45.05    2:51.71  
 12 Jessica Wu                12 Vikings              2:56.68    2:52.30  
 13 Emma Gillingham           10 Burley Griffin       2:56.61    2:57.94  
 
Event 25  Boys Open 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gregor Tait               30 Ginninderra            25.09      24.69  
  2 Allen Cornall             18 Knox Pymble            29.00      28.85  
  3 Christopher McClelland    16 Canberra               29.08      29.10  
  4 Tristan Daniell           13 Knox Pymble            31.72      30.55  
  5 Nathan Miller             16 Telopea                29.29      30.89  
  6 William Barker            16 Vikings                30.67      31.03  
  7 Luke Edwards              14 Swimland               31.20      31.34  
  8 David Burgess             14 Swimland               32.99      31.65  
  9 Declan Moore              14 Canberra               31.57      32.56  
 10 Nic McClelland            15 Canberra               32.13      32.68  
 11 Jack Tyson                15 Burley Griffin         35.90      32.86  
 12 Oliver Bourne             15 Canberra               34.87      32.97  
 13 Sam Russo                 13 Swimland               34.92      33.52  
 14 Daniel Steemson           16 Vikings                33.76      33.58  
 15 Henry Collie              15 Wagga Wagga            32.86      33.92  
 16 Jordyn Jackson            15 Swimland               34.38      34.51  
 17 Ayrton Kiraly             12 Woden                  34.40      34.73  
 18 Toomas Mirlieb            13 Canberra               34.09      34.85  
 19 Shain Gulen               14 Swimland               33.58      35.04  
 20 John Ashleigh             12 Telopea                36.13      35.36  
 21 Angus Dibden              13 Ginninderra            35.72      35.69  
 22 Sam Raves                 12 Wagga Wagga            36.78      36.39  
 
Event 26  Girls Open 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Victoria MacRae           15 Knox Pymble            30.46      30.70  
  2 Brooke Griffin            16 Swimland               31.99      31.24  
  3 Alanis Olesch-Byrne       13 Ascham L4 Aquati       32.36      31.49  
  4 Heather Middleton         17 Telopea                31.97      31.74  
  5 Stephanie Wise            14 Burley Griffin         32.23      32.73  
  6 Brook Morris-Beverstock   14 Menai                  36.12      33.30  
  7 Ashleigh Streatfield      15 Vikings                33.17      33.88  
  8 Mabel Lam                 14 Woden                  33.66      33.93  
  9 Emily Smith               14 Swimland               35.40      34.33  
 10 Evie Lilley-Hale          15 Swimland               35.22      34.61  
 11 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra            34.97      35.00  
 12 Maya Blaikie              12 Cruiz                  34.72      35.08  
 13 Emma Russo                17 Swimland               35.70      35.23  
 14 Alex Williams             13 Swimland               35.12      35.32  
 15 Molly Roberts             12 Cruiz                  36.30      35.45  
 16 Bethany Colquhoun         14 Vikings                35.87      35.50  
 17 Tori Chambers             15 Knox Pymble            37.24      35.52  
 18 Anika Buckley             12 Queanbeyan             34.59      35.64  
 19 Jessica Hunter            12 Ravenswood             35.41      35.69  
 20 Audrey Choy               14 Canberra               34.63      35.74  
 21 Alexa Phillips            16 Menai                  37.25      36.07  
 22 Emily Van Gerwen          13 Vikings                36.30      36.10  
 23 Chloe Blumentals          13 Ravenswood             36.45      36.49  
 24 Zoe Robertson             13 Swimland               35.77      36.55  
 25 Emma Kelly                13 Vikings                36.68      36.77  
 26 Aisha Collins             13 Canberra               37.17      36.83  
 27 Lua Plant                 13 Ginninderra            35.40      36.96  
 28 Stephanie Holmes          14 Swimland               37.28      36.97  
 29 Jessica Wu                12 Vikings                37.24      37.43  
 30 Ashleigh Upton            12 Ravenswood             36.53      37.78  
 31 Jade Campbell             13 Cootamundra            37.23      38.02  
 32 Edwina Irwin              15 Knox Pymble            36.72      38.31  
 33 Tarni Miller              12 Canberra               37.86      38.62  
 
Event 27  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tim Young                 13 Ginninderra          1:18.44    1:17.97  
  2 Josh Lind                 13 Queanbeyan           1:17.40    1:22.39  
  3 Paul Van Westing          13 Knox Pymble          1:23.22    1:24.48  
  4 Tomas Muller              13 Ginninderra          1:25.76    1:26.15  
  5 James Lott                13 Cherrybrook          1:27.75    1:27.19  
  6 Thomas Ramsay             13 Ginninderra          1:28.94    1:27.61  
  7 Rashad Farid              13 Ginninderra          1:28.63    1:28.74  
  8 Tyler Livesey             13 Menai                1:28.18    1:32.68  
 
Event 28  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grace Flanagan            13 Junee                1:20.26    1:20.91  
  2 Brooke James              13 Burley Griffin       1:21.92    1:21.27  
  3 Emma Kelly                13 Vikings              1:27.69    1:25.25  
  4 Chloe Blumentals          13 Ravenswood           1:30.89    1:30.49  
  5 Lua Plant                 13 Ginninderra          1:30.34    1:32.21  
 
Event 29  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andy Chen                 14 Ginninderra          2:00.76    2:02.12  
  2 William Pulley            14 Cruiz                2:04.19    2:04.70  
  3 James Ashurst             14 Telopea              2:08.55    2:10.63  
  4 Luke Edwards              14 Swimland             2:17.31    2:15.71  
  5 Tom Bingley               14 Canberra             2:13.09    2:16.31  
  6 Blaine Carrick            14 Menai                2:21.04    2:23.73  
  7 Shain Gulen               14 Swimland             2:20.82    2:23.91  
 
Event 30  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nellie Metcalfe           14 Canberra             2:14.89    2:15.22  
  2 Imogen Schiwy             14 Telopea              2:13.64    2:17.40  
  3 Sabrinah Woodhouse        14 UniSwim              2:19.07    2:20.02  
  4 Sarah Baker               14 Ginninderra          2:28.44    2:20.33  
  5 Brook Morris-Beverstock   14 Menai                2:23.43    2:20.48  
  6 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra          2:28.07    2:24.56  
  7 Ashlee Griffin            14 Swimland             2:27.42    2:25.69  
  8 Stephanie Holmes          14 Swimland             2:26.66    2:26.32  
  9 Camille Herstik           14 Vikings              2:28.34    2:27.73  
 10 Chelsea Brodie            14 Vikings              2:26.41    2:30.82  
 11 Bethany Colquhoun         14 Vikings              2:19.51    2:31.11  
 
Event 31  Boys 15 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nathan Miller             16 Telopea                57.15      59.47  
  2 Victor Lucas              15 UniSwim                59.42      59.86  
  3 Luke Hinchcliffe          22 Cruiz                  59.94    1:00.09  
  4 Nicholas Honey            16 Burley Griffin       1:00.63    1:00.87  
  5 Benjamin Whiteley         15 Knox Pymble          1:00.52    1:01.13  
  6 Peter Leek                20 Wizards              1:02.12    1:01.69  
  7 Luke Abberton             15 Vikings              1:02.60    1:04.79  
  8 James Gibson              15 Canberra             1:06.61    1:05.81  
  9 William Barker            16 Vikings              1:07.83    1:07.46  
 10 Mitchell Stone            15 UniSwim              1:07.34    1:07.94  
 11 Daniel Steemson           16 Vikings              1:09.82    1:11.46  
 12 Jordyn Jackson            15 Swimland             1:10.28    1:11.67  
 
Event 32  Girls 15 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heather Middleton         17 Telopea              1:05.50    1:09.98  
  2 Chelsea Daniell           16 Aquaburn             1:12.05    1:13.63  
  3 Elizabeth Philippa        16 Vikings              1:13.09    1:13.94  
  4 Alexa Phillips            16 Menai                1:17.31    1:21.86  
 
Event 33  Boys 10 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Hanson              10 Telopea              1:24.28    1:24.44  
  2 Ciaran Loh                 9 Ascham L4 Aquati     1:30.37    1:26.27  
  3 Stephen Sheahan           10 Knox Pymble          1:28.24    1:26.36  
  4 James Ashleigh            10 Telopea              1:30.31    1:26.87  
  5 George White              10 Ascham L4 Aquati     1:29.84    1:26.91  
  6 Michael Kendrick          10 Burley Griffin       1:32.12    1:27.39  
  7 Emmanuel Vardakis         10 Sopac SC             1:29.84    1:28.81  
 
Event 34  Girls 10 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Cockburn         10 Canberra             1:16.98    1:18.30  
  2 Clare Robertson           10 Knox Pymble          1:17.00    1:19.57  
  3 Lily Hoang                10 Knox Pymble          1:22.20    1:22.15  
  4 Emma Gillingham           10 Burley Griffin       1:22.87    1:23.51  
  5 Alexa Browne              10 Ravenswood           1:25.52    1:24.84  
  6 Rebecca Cross             10 Vikings              1:29.40    1:28.05  
  7 Indira Lighezzolo         10 Ravenswood           1:29.76    1:28.88  
  8 Jade De Beer              10 Menai                1:31.64    1:29.07  
  9 Montana Thornberry        10 Ginninderra          1:31.84    1:30.77  
 10 Breana Gilroy              9 Vikings              1:33.72    1:32.77  
 11 Hannah Jeppesen           10 Knox Pymble          1:33.91    1:34.95  
 12 Rhiannon Thompson          9 Queanbeyan           1:37.99    1:37.41  
 
Event 35  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eli Gatica                11 Telopea                44.56      44.52  
  2 Nicholas Starkey          11 Canberra               43.35      44.83  
  3 Cormac Pearson            11 Telopea                44.52      44.91  
  4 Kolya Cook                11 Burley Griffin         45.77      45.19  
 
Event 36  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li-Ling Kam               11 Aquaburn               41.15      41.53  
  2 Emily French              11 Cruiz                  41.77      41.62  
  3 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra            43.15      43.16  
  4 Ellie Hearn               11 Woden                  44.53      43.96  
  4 Annika Svensson           11 Vikings                44.77      43.96  
  6 Ashley Groch              11 Canberra               45.06      44.56  
  7 Alexandra Ashley          11 Ginninderra            44.90      46.43  
 
Event 37  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              1:15.66    1:15.36  
  2 Jack Nix                  12 Tumut                1:26.13    1:24.79  
  3 Callum Mackay             12 Knox Pymble          1:24.85    1:26.67  
  4 Sam Raves                 12 Wagga Wagga          1:25.41    1:28.03  
  5 Joseph Hilsberg           12 Knox Pymble          1:31.85    1:28.35  
  6 Alexander Ryan            12 Telopea              1:31.69    1:29.07  
  7 Jordan Welch              12 Burley Griffin       1:29.52    1:32.78  
  8 Luis Alarcon              12 Vikings              1:34.70    1:36.62  
 
Event 38  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon Ashton            12 Aquaburn             1:21.42    1:22.33  
  2 Emma Harris               12 Woden                1:22.71    1:24.08  
  3 Anika Buckley             12 Queanbeyan           1:23.30    1:25.65  
  4 Ayu Barry                 12 Telopea              1:29.38    1:26.76  
  5 Kiani Fukui               12 UniSwim              1:26.32    1:26.85  
  6 Tarni Miller              12 Canberra             1:28.12    1:28.10  
  7 Emily Waddington          12 Ravenswood           1:30.28    1:29.56  
  8 Samantha Young            12 Woden                1:33.64    1:30.94  
  9 Shani Wijetilaka          12 Knox Pymble          1:34.78    1:31.99  
 10 Jessica Hunter            12 Ravenswood           1:32.98    1:32.55  
 
Event 39  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sean Maloney              13 Woden                2:03.75    2:08.33  
  2 Paul Van Westing          13 Knox Pymble          2:17.69    2:11.92  
  3 Joshua Skinner            13 The Hills            2:13.90    2:16.45  
  4 Tristan Daniell           13 Knox Pymble          2:24.30    2:16.67  
  5 Thomas Ramsay             13 Ginninderra          2:26.48    2:20.94  
  6 James Lott                13 Cherrybrook          2:23.40    2:23.18  
  7 Ryan Dwyer                13 Menai                2:23.94    2:24.33  
 
Event 40  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alanis Olesch-Byrne       13 Ascham L4 Aquati     2:19.20    2:18.69  
  2 Zoe Robertson             13 Swimland             2:24.06    2:22.10  
  3 Chloe Blumentals          13 Ravenswood           2:25.96    2:23.90  
  4 Alex Williams             13 Swimland             2:28.46    2:24.47  
  5 Marama Bovoro             13 Menai                2:28.84    2:26.03  
  6 Paula Rusanov             13 Queanbeyan           2:25.79    2:26.29  
  7 Brooke James              13 Burley Griffin       2:28.50    2:27.06  
  8 Meg Bourne                13 Canberra             2:25.52    2:27.80  
  9 Katelyn Strike            13 Kinross              2:28.01    2:29.47  
 10 Emily Van Gerwen          13 Vikings              2:25.95    2:30.48  
 11 Grace Flanagan            13 Junee                2:25.77    2:30.92  
 12 Bronwyn Kettle            13 Menai                2:29.81    2:32.55  
 
Event 41  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andy Chen                 14 Ginninderra          1:01.62    1:01.80  
  1 James Ashurst             14 Telopea              1:01.73    1:01.80  
  3 William Pulley            14 Cruiz                1:03.17    1:02.96  
  4 Lachlan Mackay            14 Knox Pymble          1:03.62    1:08.15  
  5 Nathan Seddon             14 Woden                1:06.77    1:08.82  
  6 Declan Moore              14 Canberra             1:05.64    1:10.26  
  7 Peterson Guerrero         14 UniSwim              1:12.05    1:13.61  
 
Event 42  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sarah Baker               14 Ginninderra          1:09.37    1:09.90  
  2 Stephanie Wise            14 Burley Griffin       1:10.94    1:11.06  
  3 Bethany Colquhoun         14 Vikings              1:10.84    1:11.64  
  4 Emily Smith               14 Swimland             1:13.86    1:11.88  
  5 Brook Morris-Beverstock   14 Menai                1:13.63    1:12.99  
  6 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra          1:13.21    1:13.03  
  7 Nellie Metcalfe           14 Canberra             1:13.63    1:13.67  
  8 Chelsea Brodie            14 Vikings              1:14.37    1:16.20  
  9 Imogen Schiwy             14 Telopea              1:13.08    1:16.60  
 
Event 43  Boys 15 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benjamin Wise             20 Burley Griffin       2:01.09    2:09.43  
  2 Nathan Miller             16 Telopea              2:14.39    2:18.99  
  3 Dylan Appelqvist          17 Telopea              2:16.49    2:19.43  
  4 Luke Abberton             15 Vikings              2:15.07    2:19.76  
  5 Allen Cornall             18 Knox Pymble          2:19.59    2:24.91  
  6 Oliver Bourne             15 Canberra             2:39.76    2:27.23  
  7 Nicolaas Philippa         15 Vikings              2:34.85    2:31.10  
  8 Henry Collie              15 Wagga Wagga          2:32.65    2:33.38  
  9 Daniel Steemson           16 Vikings              2:40.18    2:37.13  
 
Event 44  Girls 15 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Victoria MacRae           15 Knox Pymble          2:19.77    2:23.13  
  2 Brooke Griffin            16 Swimland             2:32.48    2:28.88  
  3 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              2:27.68    2:30.21  
  4 Evie Lilley-Hale          15 Swimland             2:42.00    2:39.83  
  5 Emma Russo                17 Swimland             2:39.31    2:42.85  
 
Event 45  Boys 10 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stephen Sheahan           10 Knox Pymble          1:12.90    1:10.87  
  2 James Ashleigh            10 Telopea              1:12.13    1:13.34  
  3 Ciaran Loh                 9 Ascham L4 Aquati     1:17.77    1:15.70  
  4 Emmanuel Vardakis         10 Sopac SC             1:14.98    1:15.73  
  5 James Hanson              10 Telopea              1:16.47    1:19.69  
  6 James Clarke               9 Wagga Wagga          1:25.53    1:29.09  
 
Event 46  Girls 10 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clare Robertson           10 Knox Pymble          1:06.90    1:08.00  
  2 Lily Hoang                10 Knox Pymble          1:10.19    1:09.44  
  3 Ashleigh Cockburn         10 Canberra             1:11.29    1:12.03  
  4 Rebecca Cross             10 Vikings              1:15.65    1:14.66  
  5 Breana Gilroy              9 Vikings              1:14.19    1:16.48  
  6 Harriet Gillson           10 Ascham L4 Aquati     1:19.20    1:17.05  
  7 Emma Gillingham           10 Burley Griffin       1:16.37    1:17.20  
  8 Indira Lighezzolo         10 Ravenswood           1:15.24    1:18.04  
  9 Alexa Browne              10 Ravenswood           1:19.74    1:18.93  
 10 Jade De Beer              10 Menai                1:20.99    1:20.89  
 11 Georgia Selman            10 Menai                1:20.34    1:21.66  
 12 Kobi Kiraly                9 Woden                1:15.24    1:22.18  
 13 Amelia Laudenbach          9 Vikings              1:22.58    1:22.29  
 
Event 47  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson Savage            11 Queanbeyan             36.17      36.00  
  2 Nathan de Meillon         11 Vikings                38.71      37.35  
  3 Eli Gatica                11 Telopea                39.06      39.88  
 
Event 48  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra            34.15      34.17  
  2 Annabel White             11 Wagga Wagga            35.65      34.60  
  3 Tizana Fiorese            11 Burley Griffin         35.35      34.93  
  4 Paige Patmore             11 Menai                  36.48      35.32  
  5 Rebekah McCoy             11 Vikings                35.73      35.38  
  6 Ellie Hearn               11 Woden                  36.38      36.04  
  7 Hannah Cummins            11 Goulburn               38.35      36.17  
  8 Li-Ling Kam               11 Aquaburn               37.84      37.55  
  9 Emily French              11 Cruiz                  38.02      39.99  
 
Event 49  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         12 Vikings                28.43      28.50  
  2 Jack Nix                  12 Tumut                  29.64      29.17  
  3 Joseph Hilsberg           12 Knox Pymble            30.08      29.66  
  4 Alexander Ryan            12 Telopea                29.64      29.69  
  5 Dante Company             12 Melb Vicentre          29.80      29.87  
  6 Ayrton Kiraly             12 Woden                  29.37      30.42  
  7 Jordan Welch              12 Burley Griffin         30.51      30.65  
  8 John Ashleigh             12 Telopea                30.79      30.91  
  9 Sam Raves                 12 Wagga Wagga            30.82      30.96  
 10 Callum Mackay             12 Knox Pymble            30.73      31.14  
 11 Kristofor Tengstrom       12 Canberra               31.84      31.73  
 12 Sebastian Cuschieri       12 Cruiz                  32.75      34.80  
 
Event 50  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 12 Telopea                27.60      27.67  
  2 Emily Waddington          12 Ravenswood             30.12      29.81  
  3 Kiani Fukui               12 UniSwim                30.53      30.24  
  4 Shannon Ashton            12 Aquaburn               30.39      30.26  
  5 Jessica Hunter            12 Ravenswood             29.40      30.33  
  6 Anika Buckley             12 Queanbeyan             29.77      30.75  
  7 Grace Hoitink             12 Canberra               31.35      30.96  
  8 Bonnie Zhang              12 Canberra               30.49      30.97  
  9 Molly Roberts             12 Cruiz                  32.38      31.88  
 10 Rachel Brown              12 Canberra               31.27      31.95  
 11 Jessica Orr               12 Ginninderra            32.50      32.08  
 12 Maya Blaikie              12 Cruiz                  32.59      32.32  
 13 Ashleigh Upton            12 Ravenswood             32.52      32.60  
 14 Jessica Ralph             12 Goulburn               33.23      33.01  
 15 Hollie Wells              12 Goulburn               31.65      33.26  
 16 Jessica Wu                12 Vikings                33.19      33.30  
 17 Emma Harris               12 Woden                  32.63      35.67  
 
Event 51  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sean Maloney              13 Woden                2:20.90    2:27.86  
  2 Tristan Daniell           13 Knox Pymble          2:41.32    2:30.60  
  3 Paul Van Westing          13 Knox Pymble          2:36.75    2:33.37  
  4 James Lott                13 Cherrybrook          2:35.56    2:37.50  
 
Event 52  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zoe Robertson             13 Swimland             2:44.33    2:46.44  
  2 Morgan Nicholls           13 Ravenswood           2:45.14    2:52.38  
 
Event 53  Boys Open 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benjamin Whiteley         15 Knox Pymble            26.98      26.40  
  2 Luke Hinchcliffe          22 Cruiz                  26.00      26.58  
  3 Victor Lucas              15 UniSwim                27.87      27.16  
  4 Nathan Miller             16 Telopea                26.46      27.19  
  5 James Ashurst             14 Telopea                27.31      27.53  
  6 Christopher McClelland    16 Canberra               27.73      27.93  
  7 Andy Chen                 14 Ginninderra            28.14      28.55  
  8 Lachlan Mackay            14 Knox Pymble            28.51      28.98  
  9 Aiden Wright              16 Queanbeyan             28.38      29.39  
 10 Luke Abberton             15 Vikings                29.23      29.48  
 11 Nathan Seddon             14 Woden                  29.78      29.91  
 12 William Barker            16 Vikings                29.62      29.93  
 13 James Gibson              15 Canberra               30.28      29.95  
 14 Oliver Bourne             15 Canberra               34.50      30.65  
 15 David Burgess             14 Swimland               31.72      31.16  
 16 Henry Collie              15 Wagga Wagga            31.01      31.23  
 17 Jordyn Jackson            15 Swimland               31.97      31.37  
 18 Daniel Steemson           16 Vikings                31.03      31.56  
 19 Declan Moore              14 Canberra               30.75      31.67  
 19 Shain Gulen               14 Swimland               31.18      31.67  
 21 Tim Young                 13 Ginninderra            31.89      32.07  
 22 Lachlan Colquhoun         12 Vikings                32.36      32.23  
 22 Taylor Hirst              14 Menai                  32.16      32.23  
 24 Alex Ramsay               15 Ginninderra            32.13      32.34  
 25 Thomas Ramsay             13 Ginninderra            33.03      32.35  
 26 Peterson Guerrero         14 UniSwim                32.31      32.67  
 27 Blaine Carrick            14 Menai                  33.89      33.24  
 28 Toomas Mirlieb            13 Canberra               33.13      33.47  
 29 Liam Barber               12 Telopea                33.05      34.66  
 30 Jack Nix                  12 Tumut                  35.51      34.80  
 31 Rashad Farid              13 Ginninderra            34.80      34.88  
 
Event 54  Girls Open 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaitlyn Schnyder          16 Burley Griffin         28.10      29.65  
  2 Alanis Olesch-Byrne       13 Ascham L4 Aquati       31.32      30.96  
  3 Heather Middleton         17 Telopea                29.76      31.45  
  4 Brooke Griffin            16 Swimland               31.41      31.81  
  5 Stephanie Wise            14 Burley Griffin         31.08      31.90  
  6 Katelyn Strike            13 Kinross                32.56      32.25  
  7 Emily Smith               14 Swimland               32.84      32.29  
  8 Victoria MacRae           15 Knox Pymble            31.92      32.48  
  9 Jessica Hunter            12 Ravenswood             32.41      32.91  
 10 Emily Meyerink            16 Swimland               32.60      33.01  
 11 Chelsea Daniell           16 Aquaburn               33.33      33.08  
 12 Tori Chambers             15 Knox Pymble            34.14      33.41  
 13 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra            33.48      33.47  
 14 Bethany Colquhoun         14 Vikings                32.75      33.51  
 15 Molly Roberts             12 Cruiz                  35.16      34.20  
 16 Brooke James              13 Burley Griffin         34.42      34.89  
 16 Emily Van Gerwen          13 Vikings                34.02      34.89  
 18 Grace Hoitink             12 Canberra               34.70      35.05  
 19 Alexa Phillips            16 Menai                  36.09      35.29  
 20 Aisha Collins             13 Canberra               35.85      36.05  
 21 Paula Rusanov             13 Queanbeyan             35.06      36.09  
 22 Edwina Irwin              15 Knox Pymble            34.80      36.19  
 23 Alex Williams             13 Swimland               34.66      36.29  
 24 Lua Plant                 13 Ginninderra            36.06      36.39  
 25 Jade Campbell             13 Cootamundra            35.88      36.65  
 26 Chloe Blumentals          13 Ravenswood             35.26      36.68  
 27 Grace Flanagan            13 Junee                  35.93      36.72  
 28 Morgan Nicholls           13 Ravenswood             36.19      36.91  
 
Event 55  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 William Pulley            14 Cruiz                1:03.37    1:02.78  
  2 Andy Chen                 14 Ginninderra          1:03.67    1:04.35  
  3 Luke Edwards              14 Swimland             1:08.89    1:07.86  
  4 Declan Moore              14 Canberra             1:11.00    1:13.11  
  5 Lachlan Mackay            14 Knox Pymble          1:08.76    1:13.64  
  6 Blaine Carrick            14 Menai                1:13.87    1:15.38  
 
Event 56  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Imogen Schiwy             14 Telopea              1:08.96    1:10.18  
  2 Sarah Baker               14 Ginninderra          1:15.08    1:11.42  
  3 Brook Morris-Beverstock   14 Menai                1:15.50    1:11.76  
  4 Mabel Lam                 14 Woden                1:13.37    1:14.35  
  5 Ashlee Griffin            14 Swimland             1:15.95    1:14.52  
  6 Nellie Metcalfe           14 Canberra             1:13.14    1:14.59  
  7 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra          1:15.49    1:16.69  
  8 Sabrinah Woodhouse        14 UniSwim              1:15.38    1:17.18  
  9 Bethany Colquhoun         14 Vikings              1:13.70    1:17.36  
 10 Stephanie Holmes          14 Swimland             1:19.12    1:18.79  
 11 Audrey Choy               14 Canberra             1:18.68    1:19.80  
 
Event 57  Boys 15 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dylan Appelqvist          17 Telopea              2:29.21    2:34.87  
  2 Allen Cornall             18 Knox Pymble          2:41.12    2:37.84  
  3 Mitchell Stone            15 UniSwim              2:39.69    2:41.86  
  4 Aiden Wright              16 Queanbeyan           2:37.33    2:43.08  
  5 Jack Tyson                15 Burley Griffin       2:49.39    2:50.24  
  6 Daniel Steemson           16 Vikings              2:46.85    2:53.51  
  7 Luke Dwyer                15 Menai                2:56.21    2:55.94  
  8 Nicolaas Philippa         15 Vikings              2:58.47    2:57.82  
  9 William Barker            16 Vikings              3:01.43    2:58.04  
 10 Oliver Bourne             15 Canberra             2:59.57    2:58.97  
 
Event 58  Girls 15 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elizabeth Philippa        16 Vikings              2:44.26    2:48.38  
  2 Charlotte Packard         16 Canberra             3:02.52    2:51.78  
  3 Jessica Hood              15 Woden                2:49.81    2:53.19  
  4 Emily Meyerink            16 Swimland             2:55.68    2:53.39  
 
Event 59  Boys 10 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Hanson              10 Telopea                39.16      38.78  
  2 George White              10 Ascham L4 Aquati       40.10      39.43  
  3 Stephen Sheahan           10 Knox Pymble            40.88      39.69  
  4 Michael Kendrick          10 Burley Griffin         41.44      40.31  
  5 Ciaran Loh                 9 Ascham L4 Aquati       41.50      40.40  
  6 James Ashleigh            10 Telopea                40.50      41.10  
  7 Emmanuel Vardakis         10 Sopac SC               42.78      42.38  
  8 Xavier Pearson             9 Telopea                45.44      46.27  
 
Event 60  Girls 10 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clare Robertson           10 Knox Pymble            38.29      37.41  
  2 Ashleigh Cockburn         10 Canberra               36.50      37.49  
  3 Lily Hoang                10 Knox Pymble            38.60      37.83  
  4 Emma Gillingham           10 Burley Griffin         39.01      39.32  
  5 Alexa Browne              10 Ravenswood             40.43      39.98  
  6 Harriet Gillson           10 Ascham L4 Aquati       40.44      40.38  
  7 Ebony Norris              10 Woden                  42.00      40.40  
  8 Rebecca Cross             10 Vikings                41.60      41.38  
  9 Indira Lighezzolo         10 Ravenswood             41.16      41.74  
 10 Tamika Veale              10 Cruiz                  43.00      42.16  
 11 Montana Thornberry        10 Ginninderra            42.18      43.06  
 12 Jade De Beer              10 Menai                  43.16      43.30  
 13 Georgia Selman            10 Menai                  42.97      43.62  
 14 Jordan Hilsberg           10 Abbotsleigh            41.96      43.74  
 15 Rhiannon Thompson          9 Queanbeyan             45.85      45.73  
 16 Breana Gilroy              9 Vikings                42.14      46.04  
 
Event 61  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cormac Pearson            11 Telopea              1:37.55    1:37.75  
  2 Eli Gatica                11 Telopea              1:36.97    1:37.96  
  3 Nicholas Starkey          11 Canberra             1:35.47    1:38.98  
 
Event 62  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tizana Fiorese            11 Burley Griffin       1:29.18    1:29.81  
  2 Li-Ling Kam               11 Aquaburn             1:29.15    1:30.77  
  3 Emily French              11 Cruiz                1:31.71    1:33.23  
  4 Ellie Hearn               11 Woden                1:35.22    1:34.49  
  5 Ashley Groch              11 Canberra             1:39.70    1:39.97  
  6 Alexandra Ashley          11 Ginninderra          1:38.31    1:39.99  
 
Event 63  Boys 12 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              2:33.10    2:31.63  
  2 Alexander Ryan            12 Telopea              2:30.30    2:34.43  
  3 Dante Company             12 Melb Vicentre        2:37.54    2:34.62  
  4 Jordan Welch              12 Burley Griffin       2:47.50    2:48.43  
  5 Liam Barber               12 Telopea              2:53.54    2:53.13  
 
Event 64  Girls 12 & Under 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kiani Fukui               12 UniSwim              2:29.50    2:31.82  
  2 Ayu Barry                 12 Telopea              2:37.24    2:43.62  
  3 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra          2:54.00    2:54.46  
  4 Rebekah McCoy             11 Vikings              3:05.41    3:14.56  
 
Event 65  Boys Open 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luke Hinchcliffe          22 Cruiz                  59.78      59.61  
  2 Andy Chen                 14 Ginninderra          1:03.48    1:03.86  
  3 Ryan Hore                 14 Vikings              1:05.60    1:04.98  
  4 Colby Rook                19 Woden                1:02.43    1:05.61  
  5 James Ashurst             14 Telopea              1:05.91    1:06.19  
  6 William Barker            16 Vikings              1:06.81    1:07.62  
  7 Aiden Wright              16 Queanbeyan           1:06.48    1:08.60  
  8 Jordyn Jackson            15 Swimland             1:09.07    1:09.69  
  9 Nicolaas Philippa         15 Vikings              1:12.56    1:09.96  
 10 Shain Gulen               14 Swimland             1:13.85    1:12.77  
 11 Thomas Ramsay             13 Ginninderra          1:16.38    1:13.00  
 12 Ryan Dwyer                13 Menai                1:16.98    1:14.31  
 13 Taylor Hirst              14 Menai                1:16.03    1:14.55  
 14 Liam Barber               12 Telopea              1:19.10    1:19.16  
 15 Rashad Farid              13 Ginninderra          1:18.53    1:19.64  
 16 John Ashleigh             12 Telopea              1:22.78    1:20.37  
 17 Nathan de Meillon         11 Vikings              1:26.15    1:21.06  
 18 Eli Gatica                11 Telopea              1:23.60    1:24.40  
 19 James Ashleigh            10 Telopea              1:28.39    1:28.86  
 
Event 66  Girls Open 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sarah Baker               14 Ginninderra          1:15.73    1:09.43  
  2 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              1:10.19    1:10.12  
  3 Alanis Olesch-Byrne       13 Ascham L4 Aquati     1:12.02    1:10.36  
  4 Heather Middleton         17 Telopea              1:13.27    1:12.32  
  4 Brooke Griffin            16 Swimland             1:16.69    1:12.32  
  6 Imogen Schiwy             14 Telopea              1:17.98    1:12.75  
  7 Nellie Metcalfe           14 Canberra             1:12.88    1:14.51  
  8 Kate Miller               14 Telopea              1:14.89    1:15.73  
  9 Mabel Lam                 14 Woden                1:18.04    1:16.52  
 10 Jessica Hunter            12 Ravenswood           1:18.90    1:16.55  
 11 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra          1:16.25    1:16.61  
 12 Claire Mahendradatta      15 UniSwim              1:16.51    1:17.03  
 13 Chloe Blumentals          13 Ravenswood           1:16.66    1:17.19  
 14 Joanna Adams              11 Ravenswood           1:19.73    1:17.49  
 15 Emily Smith               14 Swimland             1:15.14    1:17.68  
 16 Ashlee Griffin            14 Swimland             1:19.33    1:18.33  
 17 Paula Rusanov             13 Queanbeyan           1:20.27    1:18.48  
 18 Olivia Cummins-Carney     14 Ginninderra          1:18.68    1:18.66  
 19 Emma Kelly                13 Vikings              1:18.50    1:20.55  
 20 Tarni Miller              12 Canberra             1:21.78    1:20.85  
 21 Rebekah McCoy             11 Vikings              1:25.50    1:20.87  
 22 Ashleigh Upton            12 Ravenswood           1:23.02    1:21.06  
 23 Bronwyn Kettle            13 Menai                1:20.06    1:21.56  
 24 Lua Plant                 13 Ginninderra          1:20.64    1:21.63  
 25 Emily French              11 Cruiz                1:26.84    1:24.59  
 26 Clare Robertson           10 Knox Pymble          1:31.55    1:24.98  
 27 Ebony Norris              10 Woden                1:30.47    1:26.97  
 28 Olivia Adams              10 Ravenswood           1:28.39    1:30.93  
 29 Georgia Selman            10 Menai                1:37.91    1:33.45  
 30 Tennille Miller           10 Canberra             1:38.02    1:33.53  
 31 Kaela McGuire             10 Vikings              1:37.65    1:34.10  
 32 Tamika Veale              10 Cruiz                1:32.77    1:35.30  
 
Event 67  Boys Open 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luke Hinchcliffe          22 Cruiz                  31.86      31.44  
  2 Allen Cornall             18 Knox Pymble            32.80      31.95  
  3 Andy Chen                 14 Ginninderra            32.00      32.62  
  4 David Burgess             14 Swimland               33.61      32.86  
  5 Nicholas Otevrel          15 Canberra               33.23      32.91  
  6 Aiden Wright              16 Queanbeyan             32.34      33.22  
  7 Dylan Appelqvist          17 Telopea                33.11      34.24  
  8 Jack Tyson                15 Burley Griffin         35.24      34.63  
  9 Mitchell Stone            15 UniSwim                34.61      34.98  
 10 Lachlan Colquhoun         12 Vikings                34.89      35.02  
 11 Luke Dwyer                15 Menai                  34.59      35.46  
 12 Nathan Seddon             14 Woden                  36.42      36.20  
 13 Peterson Guerrero         14 UniSwim                36.07      36.28  
 14 Angus Dibden              13 Ginninderra            36.61      36.83  
 15 Luke Edwards              14 Swimland               38.03      36.85  
 16 Daniel Steemson           16 Vikings                36.34      36.89  
 17 Declan Moore              14 Canberra               37.87      37.25  
 18 Joshua Skinner            13 The Hills              41.89      37.29  
 18 Paul Van Westing          13 Knox Pymble            37.45      37.29  
 20 Josh Lind                 13 Queanbeyan             35.89      37.47  
 21 William Barker            16 Vikings                36.79      37.71  
 22 William Rooks             14 Canberra               37.88      38.20  
 23 Callum Mackay             12 Knox Pymble            37.77      38.52  
 24 James Gibson              15 Canberra               40.93      38.60  
 25 Oliver Bourne             15 Canberra               42.70      38.81  
 26 Tom Bingley               14 Canberra               40.10      38.85  
 27 Sam Russo                 13 Swimland               42.88      40.15  
 28 Shain Gulen               14 Swimland               39.81      40.20  
 29 Sam Raves                 12 Wagga Wagga            39.02      40.51  
 30 Tomas Muller              13 Ginninderra            40.29      40.78  
 31 Rashad Farid              13 Ginninderra            41.01      40.92  
 
Event 68  Girls Open 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Charlotte Packard         16 Canberra               37.28      37.20  
  2 Emily Meyerink            16 Swimland               37.57      37.39  
  3 Brooke James              13 Burley Griffin         38.01      37.80  
  4 Jessica Hood              15 Woden                  36.50      37.89  
  5 Shannon Ashton            12 Aquaburn               37.30      37.92  
  6 Katherine Adams           13 Ravenswood             37.75      38.08  
  7 Olivia Cummins-Carney     14 Ginninderra            37.49      38.38  
  8 Grace Flanagan            13 Junee                  37.58      38.61  
  9 Anika Buckley             12 Queanbeyan             38.12      39.16  
 10 Emma Harris               12 Woden                  38.16      39.44  
 11 Sabrinah Woodhouse        14 UniSwim                38.82      39.76  
 12 Camille Herstik           14 Vikings                40.60      40.06  
 13 Emma Kelly                13 Vikings                41.07      40.25  
 14 Tori Chambers             15 Knox Pymble            43.20      40.60  
 15 Lua Plant                 13 Ginninderra            39.98      40.85  
 16 Evie Lilley-Hale          15 Swimland               44.12      40.90  
 17 Chelsea Brodie            14 Vikings                40.21      40.91  
 18 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra            41.04      41.07  
 19 Claire Mahendradatta      15 UniSwim                40.55      41.29  
 20 Samantha Young            12 Woden                  42.44      41.34  
 21 Tarni Miller              12 Canberra               40.22      41.50  
 22 Edwina Irwin              15 Knox Pymble            41.42      41.52  
 23 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan             41.13      41.82  
 24 Nellie Metcalfe           14 Canberra               40.66      42.05  
 25 Stephanie Holmes          14 Swimland               41.06      42.34  
 26 Jessica Hunter            12 Ravenswood             41.27      42.79  
 27 Rebecca Cross             10 Vikings                42.54      42.85  
 28 Shani Wijetilaka          12 Knox Pymble            41.56      43.75  
 29 Charissa Pezzullo         13 Vikings                42.98      43.76  
 30 Morgan Nicholls           13 Ravenswood             44.05      44.68  
 31 Ashleigh Upton            12 Ravenswood             43.39      45.13  
 32 Rachel Brown              12 Canberra               44.87      45.58  
 33 Emily Van Gerwen          13 Vikings                43.57      45.83  
 34 Jade Campbell             13 Cootamundra            43.72      45.97  
 
Event 69  Boys 10 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Hanson              10 Telopea                36.12      36.88  
  2 Stephen Sheahan           10 Knox Pymble            37.98      37.35  
  3 James Ashleigh            10 Telopea                36.89      38.69  
  4 Michael Kendrick          10 Burley Griffin         38.91      38.84  
  5 Lachlan Webb              10 Vikings                39.14      40.25  
  6 Tim Dutton                10 Canberra               41.81      42.47  
 
Event 70  Girls 10 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lily Hoang                10 Knox Pymble            35.67      34.51  
  2 Ebony Norris              10 Woden                  38.64      36.68  
  3 Indira Lighezzolo         10 Ravenswood             38.75      37.02  
  4 Emma Gillingham           10 Burley Griffin         37.23      37.52  
  5 Clare Robertson           10 Knox Pymble            41.39      37.58  
  6 Alexa Browne              10 Ravenswood             40.74      38.29  
  7 Breana Gilroy              9 Vikings                40.19      38.70  
  8 Rebecca Cross             10 Vikings                38.13      39.60  
  9 Olivia Adams              10 Ravenswood             38.37      41.44  
 10 Georgia Selman            10 Menai                  42.00      42.34  
 11 Tamika Veale              10 Cruiz                  41.82      43.13  
 
Event 71  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nathan de Meillon         11 Vikings              1:14.72    1:11.80  
  2 Eli Gatica                11 Telopea              1:12.98    1:13.01  
  3 Gareth Jenkins            11 Menai                1:16.18    1:17.15  
 
Event 72  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joanna Adams              11 Ravenswood           1:08.08    1:06.48  
  2 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra          1:08.14    1:07.43  
  3 Paige Patmore             11 Menai                1:09.11    1:07.95  
  4 Ellie Hearn               11 Woden                1:10.91    1:09.59  
  5 Annabel White             11 Wagga Wagga          1:10.08    1:09.60  
  6 Tizana Fiorese            11 Burley Griffin       1:11.38    1:10.77  
  7 Rebekah McCoy             11 Vikings              1:11.25    1:12.20  
  8 Ashley Groch              11 Canberra             1:14.79    1:14.20  
  9 Olivia Adams              10 Ravenswood           1:15.94    1:18.94  
 
Event 73  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              1:16.36    1:11.17  
  2 Alexander Ryan            12 Telopea              1:12.27    1:12.18  
  3 Joseph Hilsberg           12 Knox Pymble          1:14.41    1:12.61  
  4 Jack Nix                  12 Tumut                1:13.68    1:12.80  
  5 Kristofor Tengstrom       12 Canberra             1:16.99    1:16.55  
  6 Dante Company             12 Melb Vicentre        1:21.99    1:16.96  
  7 Liam Barber               12 Telopea              1:18.88    1:17.43  
  8 John Ashleigh             12 Telopea              1:19.22    1:17.51  
  9 Sam Raves                 12 Wagga Wagga          1:19.68    1:18.93  
 
Event 74  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 12 Telopea              1:07.76    1:07.54  
  2 Emily Waddington          12 Ravenswood           1:12.07    1:13.35  
  3 Bonnie Zhang              12 Canberra             1:12.12    1:13.54  
  4 Maya Blaikie              12 Cruiz                1:15.31    1:14.22  
  5 Kiani Fukui               12 UniSwim              1:12.43    1:16.21  
  6 Shannon Ashton            12 Aquaburn             1:15.89    1:16.69  
  7 Jessica Hunter            12 Ravenswood           1:18.32    1:17.99  
  8 Grace Hoitink             12 Canberra             1:16.84    1:18.48  
  9 Rachel Brown              12 Canberra             1:20.34    1:20.06  
 10 Anika Buckley             12 Queanbeyan           1:16.17    1:20.10  
 11 Jessica Orr               12 Ginninderra          1:22.32    1:21.92  
 12 Jessica Wu                12 Vikings              1:19.69    1:22.06  
 13 Ashleigh Upton            12 Ravenswood           1:22.97    1:23.77  
 14 Samantha Young            12 Woden                1:23.16    1:24.35  
 15 Tarni Miller              12 Canberra             1:22.69    1:26.13  
 
Event 75  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Skinner            13 The Hills            1:05.93    1:04.59  
  2 Tristan Daniell           13 Knox Pymble          1:06.06    1:06.42  
  3 Tim Young                 13 Ginninderra          1:10.98    1:08.54  
  4 Thomas Ramsay             13 Ginninderra          1:10.35    1:09.72  
  5 Sam Russo                 13 Swimland             1:12.30    1:11.23  
  6 Paul Van Westing          13 Knox Pymble          1:14.46    1:11.85  
  7 Toomas Mirlieb            13 Canberra             1:14.74    1:13.51  
  8 James Lott                13 Cherrybrook          1:15.06    1:14.31  
  9 Ryan Dwyer                13 Menai                1:17.81    1:15.36  
 10 Tyler Livesey             13 Menai                1:17.44    1:21.37  
 
Event 76  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alanis Olesch-Byrne       13 Ascham L4 Aquati     1:08.69    1:11.87  
  2 Katelyn Strike            13 Kinross              1:13.86    1:14.67  
  3 Zoe Robertson             13 Swimland             1:16.57    1:16.00  
  4 Alex Williams             13 Swimland             1:16.50    1:16.77  
  5 Chloe Blumentals          13 Ravenswood           1:16.93    1:17.14  
  6 Marama Bovoro             13 Menai                1:17.88    1:17.84  
  7 Emily Van Gerwen          13 Vikings              1:17.17    1:19.37  
  8 Emma Kelly                13 Vikings              1:18.14    1:19.67  
  9 Aisha Collins             13 Canberra             1:19.17    1:19.75  
 10 Katherine Adams           13 Ravenswood           1:16.06    1:21.25  
 11 Paula Rusanov             13 Queanbeyan           1:17.88    1:21.76  
 
Event 77  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andy Chen                 14 Ginninderra          2:32.62    2:35.38  
  2 David Burgess             14 Swimland             2:37.46    2:36.26  
  3 James Ashurst             14 Telopea              2:42.77    2:46.99  
  4 Nathan Seddon             14 Woden                2:45.92    2:47.15  
  5 Declan Moore              14 Canberra             2:50.60    2:48.37  
  6 Blaine Carrick            14 Menai                2:50.86    2:53.88  
  7 Peterson Guerrero         14 UniSwim              2:53.74    2:56.44  
  8 Tom Bingley               14 Canberra             3:09.97    3:06.52  
 
Event 78  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sabrinah Woodhouse        14 UniSwim              2:59.11    3:00.72  
  2 Olivia Cummins-Carney     14 Ginninderra          3:15.70    3:00.96  
  3 Chelsea Brodie            14 Vikings              3:02.17    3:06.22  
  4 Emily Smith               14 Swimland             3:08.55    3:12.36  
  5 Stephanie Holmes          14 Swimland             3:08.86    3:13.52  
  6 Camille Herstik           14 Vikings              3:15.99    3:13.74  
 
Event 79  Boys 15 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Victor Lucas              15 UniSwim              2:12.54    2:12.73  
  2 Nathan Miller             16 Telopea              2:40.48    2:13.69  
  3 Dylan Appelqvist          17 Telopea              2:35.50    2:18.85  
  4 Colby Rook                19 Woden                2:15.19    2:21.20  
  5 Ryan Miller               16 Telopea              2:15.15    2:23.34  
  6 James Gibson              15 Canberra             2:28.53    2:29.57  
  7 Alex Ramsay               15 Ginninderra          2:33.66    2:33.11  
  8 Jordyn Jackson            15 Swimland             2:34.31    2:36.55  
 
Event 80  Girls 15 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heather Middleton         17 Telopea              2:23.43    2:30.74  
  2 Miranda Debeljakovic      15 Cruiz                2:40.38    2:36.11  
  3 Chelsea Daniell           16 Aquaburn             2:36.19    2:46.63  
  4 Brooke Griffin            16 Swimland             2:44.68    2:52.58  
 
Event 81  Boys 10 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stephen Sheahan           10 Knox Pymble          1:38.75    1:35.74  
  2 Emmanuel Vardakis         10 Sopac SC             1:44.69    1:43.80  
  3 Lachlan Webb              10 Vikings              1:45.55    1:44.18  
  4 Daniel White              10 Knox Pymble          1:48.75    1:47.92  
 
Event 82  Girls 10 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Cross             10 Vikings              1:31.29    1:32.17  
  2 Lily Hoang                10 Knox Pymble          1:33.99    1:33.24  
  3 Alexa Browne              10 Ravenswood           1:37.66    1:38.36  
  4 Ebony Norris              10 Woden                1:40.01    1:38.55  
  5 Jordan Hilsberg           10 Abbotsleigh          1:39.86    1:40.26  
  6 Kaela McGuire             10 Vikings              1:37.39    1:40.53  
  7 Breana Gilroy              9 Vikings              1:46.43    1:41.57  
  8 Indira Lighezzolo         10 Ravenswood           1:40.80    1:41.64  
  9 Camilla Winter            10 Knox Pymble          1:47.21    1:42.06  
 10 Harriet Gillson           10 Ascham L4 Aquati     1:45.61    1:44.75  
 11 Eske Gavel                 9 Cruiz                1:43.66    1:45.95  
 12 Rhiannon Thompson          9 Queanbeyan           1:47.15    1:53.90  
 13 Phoebe Ross                9 Woden                1:51.73    2:02.37  
 
Event 83  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nathan de Meillon         11 Vikings                37.73      36.48  
  2 Gareth Jenkins            11 Menai                  40.53      38.37  
  3 Eli Gatica                11 Telopea                39.38      39.66  
  4 Cormac Pearson            11 Telopea                39.76      39.88  
  5 Jackson Savage            11 Queanbeyan             39.40      40.25  
 
Event 84  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra            35.48      35.03  
  2 Paige Patmore             11 Menai                  36.06      35.04  
  3 Joanna Adams              11 Ravenswood             36.72      35.45  
  4 Rebekah McCoy             11 Vikings                36.93      36.37  
  5 Annabel White             11 Wagga Wagga            36.66      37.01  
  6 Tizana Fiorese            11 Burley Griffin         39.14      37.65  
  7 Hannah Cummins            11 Goulburn               40.50      38.23  
  8 Ellie Hearn               11 Woden                  37.82      38.67  
  9 Ashley Groch              11 Canberra               40.16      38.72  
 10 Emily French              11 Cruiz                  39.87      40.27  
 
Event 85  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tim Young                 13 Ginninderra          2:50.67    2:50.17  
  2 Angus Dibden              13 Ginninderra          2:53.09    2:51.95  
  3 Josh Lind                 13 Queanbeyan           2:57.44    2:54.66  
  4 James Lott                13 Cherrybrook          3:01.52    2:56.34  
  5 Tomas Muller              13 Ginninderra          3:09.97    3:05.90  
  6 Rashad Farid              13 Ginninderra          3:10.39    3:10.01  
 
Event 86  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grace Flanagan            13 Junee                2:53.15    2:54.45  
  2 Brooke James              13 Burley Griffin       2:57.56    2:55.77  
  3 Katherine Adams           13 Ravenswood           2:54.56    3:06.53  
  4 Emma Kelly                13 Vikings              3:07.80    3:12.44  
 
Event 87  Boys 14 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Mackay            14 Knox Pymble            25.87      25.77  
  2 James Ashurst             14 Telopea                26.11      26.27  
  3 Andy Chen                 14 Ginninderra            26.20      26.43  
  4 Ryan Hore                 14 Vikings                26.33      26.98  
  5 Luke Edwards              14 Swimland               29.09      27.25  
  6 Nathan Seddon             14 Woden                  27.54      27.32  
  7 Tom Bingley               14 Canberra               27.92      27.67  
  8 Shain Gulen               14 Swimland               28.15      27.78  
  9 Peterson Guerrero         14 UniSwim                27.91      27.99  
 10 Declan Moore              14 Canberra               27.88      28.14  
 11 Taylor Hirst              14 Menai                  28.67      28.34  
 12 David Burgess             14 Swimland               29.19      28.36  
 13 Blaine Carrick            14 Menai                  28.19      28.51  
 14 Scott Featherstone        14 Menai                  28.93      28.72  
 
Event 88  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Imogen Schiwy             14 Telopea                27.99      28.34  
  2 Stephanie Wise            14 Burley Griffin         29.05      28.95  
  3 Bethany Colquhoun         14 Vikings                29.80      29.48  
  4 Sarah Baker               14 Ginninderra            29.49      29.56  
  5 Kate Miller               14 Telopea                29.30      29.67  
  6 Brook Morris-Beverstock   14 Menai                  31.49      29.71  
  7 Mabel Lam                 14 Woden                  29.72      29.99  
  8 Sabrinah Woodhouse        14 UniSwim                29.39      30.16  
  9 Ashlee Griffin            14 Swimland               29.60      30.40  
 10 Nellie Metcalfe           14 Canberra               30.43      30.56  
 11 Camille Herstik           14 Vikings                30.46      30.64  
 12 Bethany Stone             14 Ginninderra            31.36      31.65  
 13 Olivia Cummins-Carney     14 Ginninderra            31.27      31.70  
 14 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra            31.04      31.83  
 
Event 89  Boys Open 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dylan Appelqvist          17 Telopea              4:43.30    4:44.02  
  2 William Pulley            14 Cruiz                4:57.54    4:55.34  
  3 Luke Abberton             15 Vikings              4:53.62    5:05.79  
  4 Allen Cornall             18 Knox Pymble          5:16.88    5:06.09  
  5 James Dowden              15 Burley Griffin       5:11.27    5:07.26  
  6 Jordyn Jackson            15 Swimland             5:13.47    5:16.90  
  7 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              5:09.44    5:17.07  
  8 Dante Company             12 Melb Vicentre        5:36.49    5:36.44  
 
Event 90  Girls Open 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kiani Fukui               12 UniSwim              5:18.70    5:20.04  
  2 Bethany Colquhoun         14 Vikings              5:49.24    5:35.91  
  3 Jessica Hood              15 Woden                5:43.21    5:40.49  
 
Event 91  Boys 12 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              2:41.17    2:44.69  
  2 Jack Nix                  12 Tumut                3:13.21    3:01.81  
 
Event 92  Girls 12 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon Ashton            12 Aquaburn             2:54.52    2:54.63  
  2 Emma Harris               12 Woden                2:58.51    2:57.55  
  3 Anika Buckley             12 Queanbeyan           3:03.53    3:05.56  
  4 Tarni Miller              12 Canberra             3:04.03    3:05.78  
  5 Emily French              11 Cruiz                3:18.67    3:18.21  
  6 Lucinda Winter            12 Knox Pymble          3:23.57    3:18.42  
  7 Samantha Young            12 Woden                3:24.60    3:19.15  
  8 Shani Wijetilaka          12 Knox Pymble          3:22.49    3:19.53  
 
Event 93  Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paul Van Westing          13 Knox Pymble            26.88      26.44  
  2 Joshua Skinner            13 The Hills              28.76      28.16  
  3 Tristan Daniell           13 Knox Pymble            29.21      28.34  
  4 Ryan Dwyer                13 Menai                  29.65      29.25  
  5 Tim Young                 13 Ginninderra            29.56      29.41  
  6 Alec Morris               13 Woden                  29.90      29.63  
  7 Josh Lind                 13 Queanbeyan             30.05      29.86  
  8 Thomas Ramsay             13 Ginninderra            30.03      30.00  
  9 Tomas Muller              13 Ginninderra            30.49      30.26  
 10 Tyler Livesey             13 Menai                  30.23      32.78  
 
Event 94  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alanis Olesch-Byrne       13 Ascham L4 Aquati       29.39      29.19  
  2 Marama Bovoro             13 Menai                  30.41      29.22  
  3 Katherine Adams           13 Ravenswood             29.35      29.85  
  4 Katelyn Strike            13 Kinross                30.38      30.07  
  5 Brooke James              13 Burley Griffin         30.05      30.31  
  6 Natasha Kosev             13 Ginninderra            30.09      30.42  
  7 Chloe Blumentals          13 Ravenswood             30.38      30.48  
  8 Paula Rusanov             13 Queanbeyan             31.02      30.90  
  9 Alex Williams             13 Swimland               30.80      30.98  
 10 Bronwyn Kettle            13 Menai                  32.35      31.19  
 10 Zoe Robertson             13 Swimland               31.58      31.19  
 12 Lua Plant                 13 Ginninderra            31.24      31.27  
 13 Jade Campbell             13 Cootamundra            31.08      31.72  
 14 Brittany Ross             13 Woden                  32.15      31.95  
 15 Emily Van Gerwen          13 Vikings                31.69      32.10  
 16 Emma Kelly                13 Vikings                31.67      32.40  
 17 Grace Flanagan            13 Junee                  31.68      32.84  
 18 Andrea Gosling            13 Vikings                32.35      32.91  
 19 Aisha Collins             13 Canberra               31.95      33.06  
 
Event 95  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andy Chen                 14 Ginninderra          2:15.71    2:18.08  
  2 Declan Moore              14 Canberra             2:21.53    2:18.09  
 
Event 96  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bethany Colquhoun         14 Vikings              2:34.96    2:35.18  
  2 Brook Morris-Beverstock   14 Menai                2:45.08    2:36.95  

 
Event 97  Boys 15 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allen Cornall             18 Knox Pymble          1:03.28    1:02.46  
  2 Nathan Miller             16 Telopea              1:02.26    1:04.79  
  3 Luke Abberton             15 Vikings              1:04.82    1:05.64  
  4 Huw Warmenhoven           15 Canberra             1:07.21    1:05.96  
  5 William Barker            16 Vikings              1:06.41    1:06.03  
  6 Nicholas Otevrel          15 Canberra             1:05.57    1:06.37  
  7 James Dowden              15 Burley Griffin       1:05.99    1:07.57  
  8 Ryan Miller               16 Telopea              1:06.61    1:09.38  
  9 Nicolaas Philippa         15 Vikings              1:11.52    1:09.60  
 10 Mitchell Stone            15 UniSwim              1:11.87    1:09.69  
 11 Henry Collie              15 Wagga Wagga          1:10.99    1:10.42  
 12 Daniel Steemson           16 Vikings              1:11.79    1:12.78  
 
Event 98  Girls 15 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Victoria MacRae           15 Knox Pymble          1:05.28    1:05.55  
  2 Brooke Griffin            16 Swimland             1:09.71    1:08.12  
  3 Heather Middleton         17 Telopea              1:07.13    1:09.39  
  4 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              1:10.41    1:11.73  
  5 Evie Lilley-Hale          15 Swimland             1:14.83    1:12.33  
  6 Emily Meyerink            16 Swimland             1:14.77    1:12.83  
  7 Miranda Debeljakovic      15 Cruiz                1:13.43    1:13.21  
  8 Emma Russo                17 Swimland             1:15.00    1:14.30  
 
Event 99  Boys 10 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Webb              10 Vikings              1:26.23    1:24.67  
  2 James Ashleigh            10 Telopea              1:24.53    1:24.71  
  3 James Hanson              10 Telopea              1:24.35    1:25.46  
  4 Emmanuel Vardakis         10 Sopac SC             1:26.75    1:26.97  
  5 Michael Kendrick          10 Burley Griffin       1:30.34    1:29.54  
 
Event 100  Girls 10 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lily Hoang                10 Knox Pymble          1:20.14    1:21.90  
  2 Emma Gillingham           10 Burley Griffin       1:24.46    1:23.55  
  3 Alexa Browne              10 Ravenswood           1:30.11    1:27.71  
  4 Olivia Adams              10 Ravenswood           1:35.17    1:41.30  
 
 
Event 101  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nathan de Meillon         11 Vikings                34.21      32.87  
  2 Jackson Savage            11 Queanbeyan             33.57      32.99  
  3 Eli Gatica                11 Telopea                34.32      33.70  
  4 Cormac Pearson            11 Telopea                33.32      34.17  
  5 Gareth Jenkins            11 Menai                  34.06      34.29  
 
Event 102  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joanna Adams              11 Ravenswood             29.98      29.84  
  2 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra            31.23      30.85  
  3 Paige Patmore             11 Menai                  31.56      32.06  
  4 Annabel White             11 Wagga Wagga            32.67      32.60  
  5 Ellie Hearn               11 Woden                  32.32      32.80  
  6 Rebekah McCoy             11 Vikings                32.87      33.38  
  7 Ashley Groch              11 Canberra               34.32      34.57  
  8 Emily French              11 Cruiz                  33.86      35.10  
 
Event 103  Boys 12 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              2:11.98    2:12.41  
  2 Jack Nix                  12 Tumut                2:20.52    2:18.35  
  3 Kristofor Tengstrom       12 Canberra             2:19.70    2:18.89  
  4 Liam Barber               12 Telopea              2:20.62    2:18.95  
  5 Dante Company             12 Melb Vicentre        2:22.33    2:22.52  
  6 Joseph Hilsberg           12 Knox Pymble          2:23.60    2:23.38  
  7 Alexander Ryan            12 Telopea              2:30.63    2:24.19  
  8 John Ashleigh             12 Telopea              2:33.53    2:30.35  
  9 Nathan de Meillon         11 Vikings              2:41.98    2:32.24  
 10 James Ashleigh            10 Telopea              2:42.79    2:33.57  
 11 Sam Raves                 12 Wagga Wagga          2:35.35    2:33.81  
 12 Lachlan Webb              10 Vikings              2:47.87    2:34.02  
 13 Eli Gatica                11 Telopea              2:41.73    2:39.03  
 14 Nicholas Starkey          11 Canberra             2:47.84    2:48.64  
 
Event 104  Girls 12 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 12 Telopea              2:16.42    2:15.88  
  2 Kiani Fukui               12 UniSwim              2:21.86    2:19.22  
  3 Emily Waddington          12 Ravenswood           2:29.80    2:22.06  
  4 Bonnie Zhang              12 Canberra             2:23.38    2:22.32  
  5 Grace Hoitink             12 Canberra             2:25.46    2:24.99  
  6 Clare Robertson           10 Knox Pymble          2:34.90    2:26.38  
  7 Rachel Brown              12 Canberra             2:29.28    2:27.37  
  8 Jessica Hunter            12 Ravenswood           2:30.41    2:29.26  
  9 Ashleigh Cockburn         10 Canberra             2:33.49    2:29.61  
 10 Rebekah McCoy             11 Vikings              2:34.90    2:32.10  
 11 Tizana Fiorese            11 Burley Griffin       2:35.58    2:33.28  
 12 Olivia Adams              10 Ravenswood           2:50.59    2:39.95  
 13 Indira Lighezzolo         10 Ravenswood           2:53.18    2:40.37  
 14 Emma Harris               12 Woden                2:35.07    2:41.61  
 15 Rebecca Cross             10 Vikings              2:45.03    2:41.79  
 16 Emma Gillingham           10 Burley Griffin       2:52.56    2:53.03  
 
Event 105  Boys Open 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benjamin Whiteley         15 Knox Pymble            24.83      23.78  
  2 Luke Hinchcliffe          22 Cruiz                  23.47      23.83  
  3 Victor Lucas              15 UniSwim                24.62      24.67  
  4 Ryan Miller               16 Telopea                25.71      26.24  
  5 Richard Eliason           21 Ginninderra            26.16      26.29  
  6 Luke Abberton             15 Vikings                25.98      26.32  
  7 Douglas Noble-Brown       15 Knox Pymble            27.00      26.37  
  8 Nathan Miller             16 Telopea                25.46      26.88  
  9 Aiden Wright              16 Queanbeyan             26.34      27.01  
 10 William Barker            16 Vikings                26.68      27.06  
 11 Luke Dwyer                15 Menai                  27.95      27.42  
 12 Nathan Seddon             14 Woden                  27.54      27.64  
 13 Oliver Bourne             15 Canberra               28.83      27.66  
 14 Shain Gulen               14 Swimland               28.15      27.69  
 15 Henry Collie              15 Wagga Wagga            28.14      27.90  
 16 Daniel Steemson           16 Vikings                28.32      27.98  
 17 Taylor Hirst              14 Menai                  28.67      28.14  
 18 Joshua Skinner            13 The Hills              28.76      28.16  
 19 James Gibson              15 Canberra               28.29      28.27  
 20 Scott Featherstone        14 Menai                  28.93      28.62  
 
Event 106  Girls Open 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Victoria MacRae           15 Knox Pymble            27.71      28.28  
  2 Erin Priestly             17 Ginninderra            29.19      28.78  
  3 Emily Meyerink            16 Swimland               29.01      29.29  
  4 Brooke Griffin            16 Swimland               29.69      29.39  
  5 Tori Chambers             15 Knox Pymble            29.94      29.58  
  6 Miranda Debeljakovic      15 Cruiz                  29.65      29.67  
  7 Katherine Adams           13 Ravenswood             29.35      29.85  
  8 Jessica Schembri          15 Ginninderra            29.73      30.08  
  9 Jessica Hunter            12 Ravenswood             29.40      30.19  
 10 Chloe Blumentals          13 Ravenswood             30.38      30.33  
 11 Sabrinah Woodhouse        14 UniSwim                29.39      30.43  
 12 Evie Lilley-Hale          15 Swimland               31.51      30.55  
 13 Edwina Irwin              15 Knox Pymble            30.20      30.84  
 14 Alex Williams             13 Swimland               30.80      30.98  
 15 Claire Mahendradatta      15 UniSwim                31.24      31.08  
 16 Ashlee Griffin            14 Swimland               29.60      31.31  
 17 Alexa Phillips            16 Menai                  31.31      31.59  
 
Event 107  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paul Van Westing          13 Knox Pymble          1:07.03    1:05.81  
  2 Tristan Daniell           13 Knox Pymble          1:10.04    1:09.44  
  3 James Lott                13 Cherrybrook          1:11.41    1:11.26  
  4 Thomas Ramsay             13 Ginninderra          1:12.95    1:11.27  
  5 Toomas Mirlieb            13 Canberra             1:14.50    1:15.02  
 
Event 108  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alanis Olesch-Byrne       13 Ascham L4 Aquati     1:09.34    1:07.86  
  2 Zoe Robertson             13 Swimland             1:12.72    1:13.21  
  3 Morgan Nicholls           13 Ravenswood           1:17.08    1:18.18  
  4 Marama Bovoro             13 Menai                1:17.34    1:18.41  
  5 Katelyn Strike            13 Kinross              1:17.51    1:18.51  
  6 Paula Rusanov             13 Queanbeyan           1:17.58    1:21.46  
  7 Bronwyn Kettle            13 Menai                1:18.88    1:21.71  
  8 Emily Van Gerwen          13 Vikings              1:18.77    1:24.09  
  9 Grace Flanagan            13 Junee                1:19.35    1:27.30  
 10 Katherine Adams           13 Ravenswood           1:17.72    1:29.73  
 
Event 109  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 William Pulley            14 Cruiz                2:16.99    2:13.07  
  2 Andy Chen                 14 Ginninderra          2:15.93    2:17.49  
  3 Ryan Hore                 14 Vikings              2:11.98    2:20.20  
  4 Luke Edwards              14 Swimland             2:30.59    2:26.33  
  5 Declan Moore              14 Canberra             2:27.07    2:28.32  
  6 David Burgess             14 Swimland             2:30.95    2:33.73  
  7 Scott Featherstone        14 Menai                2:35.83    2:37.80  
  8 Tom Bingley               14 Canberra             2:38.69    2:41.29  
 
Event 110  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Imogen Schiwy             14 Telopea              2:30.71    2:29.16  
  2 Brook Morris-Beverstock   14 Menai                2:43.45    2:33.73  
  3 Bethany Colquhoun         14 Vikings              2:35.29    2:35.28  
  4 Nellie Metcalfe           14 Canberra             2:36.39    2:35.94  
  5 Mabel Lam                 14 Woden                2:41.81    2:42.49  
  6 Kate Miller               14 Telopea              2:37.75    2:44.25  
  7 Emily Smith               14 Swimland             2:41.85    2:44.67  
  8 Audrey Choy               14 Canberra             2:48.94    2:46.17  
 
Event 111  Boys 15 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas Otevrel          15 Canberra             1:12.23    1:11.36  
  2 Dylan Appelqvist          17 Telopea              1:10.10    1:11.38  
  3 Mitchell Stone            15 UniSwim              1:14.01    1:12.48  
  4 Aiden Wright              16 Queanbeyan           1:10.97    1:12.50  
  5 Jack Tyson                15 Burley Griffin       1:16.07    1:15.76  
  6 Victor Lucas              15 UniSwim              1:14.34    1:17.24  
  7 Daniel Steemson           16 Vikings              1:19.11    1:19.63  
  8 Luke Dwyer                15 Menai                1:18.31    1:20.15  
  9 William Barker            16 Vikings              1:20.76    1:23.35  
 10 Nicolaas Philippa         15 Vikings              1:23.15    1:23.49  
 
Event 112  Girls 15 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              1:18.18    1:17.39  
  2 Emily Meyerink            16 Swimland             1:20.33    1:19.60  
  3 Charlotte Packard         16 Canberra             1:23.20    1:20.66  
  4 Jessica Hood              15 Woden                1:20.23    1:21.63  
  5 Claire Mahendradatta      15 UniSwim              1:27.44    1:26.91  
  6 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan           1:29.60    1:34.31  
 
Event 113  Boys 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stephen Sheahan           10 Knox Pymble            45.38      43.37  
  2 Tim Dutton                10 Canberra               50.13      48.17  
  3 Daniel White              10 Knox Pymble            48.55      48.46  
  4 Emmanuel Vardakis         10 Sopac SC               50.15      50.28  
  5 James Ashleigh            10 Telopea                49.32      50.59  
 
Event 114  Girls 10 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Cross             10 Vikings                42.54      41.94  
  2 Lily Hoang                10 Knox Pymble            45.27      43.36  
  3 Ebony Norris              10 Woden                  44.73      45.16  
  4 Harriet Gillson           10 Ascham L4 Aquati       44.90      46.33  
  5 Alexa Browne              10 Ravenswood             46.49      46.45  
  6 Breana Gilroy              9 Vikings                45.24      46.79  
  7 Jordan Hilsberg           10 Abbotsleigh            45.46      46.93  
  8 Kaela McGuire             10 Vikings                45.90      47.00  
  9 Indira Lighezzolo         10 Ravenswood             47.19      47.40  
 10 Eske Gavel                 9 Cruiz                  48.64      48.41  
 11 Camilla Winter            10 Knox Pymble            49.71      48.93  
 12 Tahire Wijetilaka          9 Knox Pymble            53.02      50.54  
 13 Rhiannon Thompson          9 Queanbeyan             53.50      54.37  
 14 Phoebe Ross                9 Woden                  51.88      54.50  
 
Event 115  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nathan de Meillon         11 Vikings              1:18.89    1:22.50  
  2 Eli Gatica                11 Telopea              1:26.08    1:26.41  
  3 Cormac Pearson            11 Telopea              1:27.58    1:27.68  

 
Event 116  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paige Patmore             11 Menai                1:15.91    1:14.45  
  2 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra          1:16.91    1:16.12  
  3 Joanna Adams              11 Ravenswood           1:16.95    1:19.11  
  4 Annabel White             11 Wagga Wagga          1:23.21    1:20.94  
  5 Rebekah McCoy             11 Vikings              1:19.26    1:21.43  
  6 Tizana Fiorese            11 Burley Griffin       1:20.89    1:21.51  
  7 Ellie Hearn               11 Woden                1:23.07    1:22.55  
  8 Hannah Cummins            11 Goulburn             1:25.48    1:23.92  
  9 Emily French              11 Cruiz                1:27.88    1:29.35  
 
Event 117  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            12 Telopea              1:07.41    1:07.91  
  2 Dante Company             12 Melb Vicentre        1:11.59    1:10.92  
  3 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              1:10.01    1:11.13  
  4 Liam Barber               12 Telopea              1:15.18    1:16.95  
 
Event 118  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kiani Fukui               12 UniSwim              1:08.51    1:10.32  
  2 Ayu Barry                 12 Telopea              1:13.48    1:13.22  
  3 Emily Waddington          12 Ravenswood           1:14.95    1:13.71  
  4 Jessica Hunter            12 Ravenswood           1:16.83    1:20.35  
  5 Jessica Orr               12 Ginninderra          1:22.30    1:22.49  
  
 
Event 119  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Skinner            13 The Hills            2:24.06    2:19.16  
  2 Tristan Daniell           13 Knox Pymble          2:24.34    2:23.31  
  3 Thomas Ramsay             13 Ginninderra          2:31.72    2:27.27  
  4 Tim Young                 13 Ginninderra          2:31.87    2:31.68  
  5 Sam Russo                 13 Swimland             2:38.39    2:34.44  
  6 Toomas Mirlieb            13 Canberra             2:44.41    2:39.06  
 
Event 120  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alanis Olesch-Byrne       13 Ascham L4 Aquati     2:31.95    2:31.58  
  2 Alex Williams             13 Swimland             2:48.07    2:43.73  
  3 Emma Kelly                13 Vikings              2:49.63    2:46.36  
  4 Meg Bourne                13 Canberra             2:51.03    2:48.31  
  5 Emily Van Gerwen          13 Vikings              2:49.60    2:54.34  
  6 Paula Rusanov             13 Queanbeyan           2:50.90    2:59.94  
 
Event 121  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andy Chen                 14 Ginninderra          1:09.54    1:10.54  
  2 David Burgess             14 Swimland             1:13.04    1:11.86  
  3 James Ashurst             14 Telopea              1:14.31    1:14.82  
  4 William Pulley            14 Cruiz                1:19.49    1:16.33  
  5 Nathan Seddon             14 Woden                1:17.60    1:18.39  
  6 Blaine Carrick            14 Menai                1:21.91    1:19.92  
  7 Declan Moore              14 Canberra             1:22.25    1:20.06  
  8 Peterson Guerrero         14 UniSwim              1:18.96    1:20.55  
  9 Luke Edwards              14 Swimland             1:24.27    1:20.64  
 10 William Rooks             14 Canberra             1:24.51    1:23.21  
 
Event 122  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olivia Cummins-Carney     14 Ginninderra          1:22.25    1:22.40  
  2 Sabrinah Woodhouse        14 UniSwim              1:22.89    1:25.83  
  3 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra          1:28.36    1:28.18  
  4 Stephanie Holmes          14 Swimland             1:27.50    1:30.51  
  5 Nellie Metcalfe           14 Canberra             1:28.03    1:31.52  
  
 
Event 123  Boys 15 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Victor Lucas              15 UniSwim              2:02.35    2:02.22  
  2 Ryan Miller               16 Telopea              2:00.84    2:04.79  
  3 Nathan Miller             16 Telopea              2:03.56    2:05.44  
  4 Oliver Bourne             15 Canberra             2:05.94    2:06.51  
  5 Henry Collie              15 Wagga Wagga          2:11.44    2:10.96  
  6 William Barker            16 Vikings              2:09.25    2:11.78  
  7 Jack Tyson                15 Burley Griffin       2:15.49    2:12.28  
  8 Luke Abberton             15 Vikings              2:08.59    2:16.16  
  9 Luke Dwyer                15 Menai                2:16.88    2:17.19  
 
Event 124  Girls 15 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaitlyn Schnyder          16 Burley Griffin       2:02.85    2:05.42  
  2 Erin Priestly             17 Ginninderra          2:09.29    2:11.10  
  3 Victoria MacRae           15 Knox Pymble          2:12.49    2:15.70  
  4 Miranda Debeljakovic      15 Cruiz                2:17.66    2:18.23  
  5 Tori Chambers             15 Knox Pymble          2:20.61    2:20.32  
  6 Edwina Irwin              15 Knox Pymble          2:09.48    2:28.43  
  7 Alexa Phillips            16 Menai                2:24.18    2:33.68