Licensed to Swimming ACT - Organization License
                                      HY-TEK's Meet Manager 22/06/2009 08:04 AM
                    ACT Winter Short Course  Distance Meet                     
                              21 June 2009 - AIS                               
                                    Results                                    
 
Event 1  Mixed 12 & Over 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andy Chen                 14 Ginninderra         17:35.37   16:55.23  
      29.79   33.07   33.72   33.71   33.73   33.36   33.70   34.04
      33.89   34.77   33.61   33.97   34.62   34.51   34.24   34.40
      34.78   34.47   34.48   34.30   33.58   34.00   34.30   34.51
      34.03   34.16   33.89   34.10   33.34   32.16                
  2 Oliver Bourne             14 Canberra            17:34.19   17:01.42  
      30.36   32.93   33.98   33.51   33.80   33.91   34.36   34.47
      34.21   34.60   34.57   34.71   35.06   34.74   33.94   35.29
      34.70   34.36   34.45   34.41   34.29   34.50   33.93   34.78
      34.56   34.00   33.88   33.26   34.53   31.33                
  3 Jessica Traficante        17 Telopea             17:17.06   17:20.66  
      30.34   33.13   34.11   34.20   34.01   34.47   34.96   34.87
      35.29   34.76   35.11   34.82   35.07   34.98   35.07   35.12
      35.01   35.03   35.06   35.10   34.98   35.06   34.80   35.48
      35.28   35.19   34.90   35.44   35.09   33.93                
  4 Max Collins               16 Willoughby          17:25.00   17:27.97  
      29.58   33.26   33.69   34.14   34.09   33.91   34.03   34.68
      34.56   35.33   35.22   34.91   35.50   35.26   35.31   35.22
      35.69   35.53   36.26   35.25   35.62   35.67   35.34   36.10
      36.07   36.29   35.93   35.85   34.70   34.98                
  5 Zane Jordan               17 Woden                     NT   17:40.46  
      29.76   33.46   34.55   35.06   34.80   34.21   33.60   34.32
      35.19   36.51   37.54   37.36   34.81   34.09   34.32   34.50
      34.22   35.46   36.79   37.66   35.98   35.87   35.33   35.97
      36.34   35.72   35.77   37.60   37.21   36.46                
  6 Sean Maloney              13 Woden                     NT   17:44.55  
      30.03   33.62   34.34   34.85   35.13   35.54   35.48   35.88
      35.69   35.82   36.00   36.02   36.01   36.08   35.85   36.13
      36.14   35.99   35.77   35.70   36.01   35.89   35.98   35.90
      36.33   36.11   35.50   35.90   35.97   34.89                
  7 Lachlan Colquhoun         12 Vikings                   NT   18:07.25  
      31.75   35.00   35.77   35.65   36.01   36.28   36.74   36.21
      36.58   36.30   36.52   37.16   36.22   35.83   36.17   37.26
      36.99   36.15   36.39   37.40   37.34   36.50   37.07   36.95
      36.72   36.44   36.22   37.57   36.22   33.84                
  8 Nicole Martine            15 Woden                     NT   18:58.97  
      32.60   35.93   37.58   37.87   38.11   38.04   38.33   38.36
      38.50   39.01   38.97   38.50   38.29   38.28   38.30   38.22
      38.40   38.54   38.66   38.34   38.45   38.08   38.27   38.72
      38.27   38.18   38.57   37.65   36.92   37.03                
  9 James Ashurst             14 Telopea                   NT   19:00.95  
      31.55   35.41   35.33   36.61   36.08   36.92   37.70   38.32
      38.35   38.21   38.57   38.56   38.58   38.22   38.98   38.46
      39.05   38.43   40.07   38.55   38.97   39.41   39.74   39.08
      41.81   40.54   38.68   39.20   37.51   34.06                
 10 Chloe Palmer              15 Picton                    NT   19:19.09  
      33.34   36.79   37.75   37.60   37.54   37.77   38.34   38.00
      38.80   38.58   38.89   38.76   38.63   39.22   39.21   39.01
      39.29   39.20   39.40   39.92   39.64   39.57   39.48   39.14
      39.44   39.85   39.56   39.24   39.34   37.79                
 11 Bethany Colquhoun         14 Vikings                   NT   19:42.67  
      31.95   36.10   38.24   38.64   39.21   39.95   39.98   39.97
      39.82   40.70   38.57   40.01   39.32                   40.98
      40.88   40.52   40.43   40.18   40.48   40.24   40.15   40.89
      40.27   41.61   40.41   40.01   38.82   37.79                
 
Event 2  Mixed 9-11 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grace Hoitink             11 Canberra                  NT    5:09.10  
      32.38   37.06   39.24   39.98   40.26   40.78   40.70   38.70
  2 Ashleigh Cockburn         10 Canberra             5:34.07    5:15.31  
      35.01   38.85   40.40   40.91   40.96   40.83   40.42   37.93
  3 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra          5:27.00    5:18.02  
      34.79   39.03   40.29   41.04   41.46   40.75   39.67   40.99
  4 Rebekah McCoy             11 Vikings              5:41.17    5:26.65  
      36.61   41.73   41.73   40.89   42.27   41.28   42.07   40.07
  5 James Ashleigh            10 Telopea                   NT    5:38.59  
      38.03   42.41   43.69   43.34   41.98   42.56   43.96   42.62
  6 Ashley Groch              10 Canberra                  NT    5:47.25  
      37.64   42.43   45.27   44.35   45.46   45.65   44.26   42.19
  7 Nicholas Starkey          11 Canberra             6:22.49    6:07.81  
      39.32   45.25   47.72   48.11   48.24   47.83   47.16   44.18
  8 Ceillagh Svensson         11 Vikings              6:49.40    6:34.76  
      37.46   50.40   54.18   52.76   53.13   53.82   51.23   41.78
 -- Molly Tetley              10 Burley Griffin            NT        DNF  
      45.99   53.30   54.66   56.70   57.36   54.20   52.64        
 
Event 3  Mixed 12 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benjamin Wise             20 Burley Griffin       2:01.80    2:07.97  
      30.15   31.98   32.70   33.14                                
  2 Nicholas Honey            16 Burley Griffin       2:08.54    2:10.45  
      30.21   33.08   33.84   33.32                                
  3 Nathan Miller             15 Telopea              2:14.81    2:23.01  
      32.42   35.49   37.97   37.13                                
  4 Lindsay De Witte          15 Telopea              2:18.54    2:23.68  
      33.37   36.68   36.86   36.77                                
  5 William Barker            16 Vikings              2:29.75    2:24.59  
      33.74   37.46   37.58   35.81                                
  6 Tim Young                 13 Ginninderra          2:55.35    2:36.06  
      36.84   39.89   41.17   38.16                                
  7 Kate Miller               14 Telopea              2:46.90    2:39.33  
      36.15   40.24   42.30   40.64                                
  8 Natasha Kosev             13 Ginninderra          2:53.93    2:40.61  
      37.98   41.14   41.70   39.79                                
  9 Sarah Martine             18 Woden                2:34.50    2:41.29  
      35.87   40.03   42.76   42.63                                
 10 Ayrton Kiraly             12 Woden                2:43.19    2:41.49  
      35.30   40.68   42.79   42.72                                
 11 Kristofor Tengstrom       12 Canberra             2:43.34    2:42.55  
      38.58   41.02   41.98   40.97                                
 12 Liam Barber               12 Telopea              2:53.43    2:43.99  
      38.12   41.96   42.45   41.46                                
 13 Melanie Le Couteur        13 Vikings              2:57.77    2:50.24  
      39.38   42.72   44.37   43.77                                
 14 John Ashleigh             12 Telopea              1:25.86    2:55.90  
      40.18   45.01   46.15   44.56                                
 15 Courtney Chapman          12 Picton               3:19.15    3:00.43  
      41.01   46.22   47.56   45.64                                
 
Event 4  Mixed 12 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacquelyn Craft           23 Ginninderra          2:29.09    2:27.66  
      33.85   37.56   37.89   38.36                                
  2 Richard Eliason           21 Ginninderra          2:34.17    2:35.20  
      34.40   39.41   40.12   41.27                                
  3 William Pulley            14 CRUIZ                2:55.68    2:46.96  
      37.38   42.57   43.84   43.17                                
  4 Jack Tyson                15 Burley Griffin       2:54.56    2:49.39  
      37.52   43.96   44.71   43.20                                
  5 Declan Moore              14 Canberra             2:55.98    2:50.60  
      38.12   44.13   45.21   43.14                                
  6 Daniel Steemson           16 Vikings              2:50.71    2:51.51  
      39.41   43.93   43.62   44.55                                
  7 Samantha Vibert           12 Picton               3:45.00    3:19.12  
      44.78   51.37   52.42   50.55                                
 
Event 5  Mixed 12 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colby Rook                18 Woden                2:25.43    2:15.19  
      28.57   34.00   35.86   36.76                                
  2 Alex Ramsay               15 Ginninderra          2:38.51    2:33.66  
      34.21   39.38   41.02   39.05                                
  3 Stephanie Wise            14 Burley Griffin       2:38.99    2:34.16  
      34.45   39.89   40.08   39.74                                
  4 Alexander Ryan            12 Telopea              2:37.63    2:36.47  
      33.38   39.12   42.35   41.62                                
  5 Emma Thompson             13 Unattached           2:54.59    2:37.85  
      33.83   38.35   41.91   43.76                                
  6 Britt McDonald            13 Canberra             2:43.58    2:40.83  
      34.67   41.14   42.64   42.38                                
  7 Ayu Barry                 12 Telopea                   NT    2:42.07  
      34.39   41.26   43.34   43.08                                
  8 Sally Foster              13 Burley Griffin       3:05.34    2:46.02  
      35.92   41.62   44.19   44.29                                
  9 Olivia Columb             15 Ginninderra          2:50.46    2:49.99  
      38.21   43.40   43.87   44.51                                
 
Event 6  Mixed 9-11 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebekah McCoy             11 Vikings                   NT    2:48.05  
      39.78   43.54   44.55   40.18                                
  2 Kobi Kiraly                9 Woden                     NT    2:57.53  
      40.27   46.06   48.38   42.82                                
  3 James Ashleigh            10 Telopea                   NT    3:03.90  
      43.44   46.87 1:33.59                                        
  4 James Hanson              10 Telopea                   NT    3:08.53  
      44.52   49.17   48.54   46.30                                
  5 Andrew Martine            10 Woden                     NT    3:11.86  
      45.23   49.39 1:37.24                                        
  6 Montana Thornberry        10 Ginninderra               NT    3:17.23  
      47.04   50.26   51.42   48.51                                
  7 Tennille Miller           10 Canberra                  NT    3:20.12  
      46.55   50.42 1:43.15                                        
 
Event 7  Mixed 9-11 200 SC Meter Breaststroke Includes event 8
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tizana Fiorese            11 Burley Griffin       3:19.89    3:10.35  
      42.54   48.12   49.90   49.79                                
  2 Rebecca Cross              9 Vikings                   NT    3:13.20  
      43.43   49.36   50.37   50.04                                
  3 Annika Svensson           11 Vikings                   NT    3:38.32  
      45.08   56.56   59.73   56.95                                
  4 Breana Gilroy              9 Vikings                   NT    3:44.07  
      47.85 1:00.85   58.95   56.42                                
  5 Eske Gavel                 9 CRUIZ                     NT    3:45.20  
      50.51   58.31   59.93   56.45                                
 
Event 8  Mixed 9-11 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra          3:01.07    2:55.26  
      37.01   44.49   47.75   46.01                                
 
Event 9  Mixed 12 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meagan Ramsay             17 Ginninderra          4:48.71    4:54.08  
      30.60   34.94   38.67   38.34   41.47   41.26   35.05   33.75
  2 Hugo Morris               14 Woden                     NT    4:55.10  
      28.57   34.11   37.16   36.51   45.80   45.50   34.49   32.96
  3 William Pulley            14 CRUIZ                5:00.16    4:57.54  
      30.98   35.96   38.69   37.38   43.94   44.69   34.34   31.56
  4 Colby Rook                18 Woden                     NT    5:01.53  
      29.14   34.63   39.56   38.39   44.74   46.15   35.52   33.40
  5 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              5:24.18    5:08.76  
      33.97   39.31   38.88   37.69   43.44   43.52   36.66   35.29
  6 James Dowden              14 Burley Griffin       5:17.98    5:11.27  
      35.12   41.13   38.59   37.19   44.03   44.74   35.95   34.52
  7 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              5:30.01    5:19.16  
      33.95   39.29   41.38   42.81   42.94   45.18   37.55   36.06
  8 Lindsay De Witte          15 Telopea              5:14.29    5:19.94  
      33.47   39.82   40.46   38.47   46.38   47.20   38.03   36.11
  9 William Barker            16 Vikings                   NT    5:20.88  
      34.26   39.70   41.36   39.47   48.25   47.88   36.33   33.63
 10 Miranda Debeljakovic      15 CRUIZ                5:25.19    5:21.31  
      35.11   39.18   40.82   40.00   46.54   46.61   37.16   35.89
 11 Nathan Seddon             14 Woden                     NT    5:27.39  
      33.54   39.83   43.80   43.32   46.00   46.68   37.16   37.06
 12 Daniel Steemson           16 Vikings                   NT    5:29.75  
      35.24   41.39   43.68   41.68   44.91   46.14   39.41   37.30
 13 Jessica Hood              15 Woden                     NT    5:43.21  
      34.91   41.57   45.08   43.75   46.72   48.32   42.17   40.69
 14 Alexander Ryan            12 Telopea                   NT    5:49.39  
      34.71   40.87   43.99   44.91   51.90   53.55   39.72   39.74
 15 Eliza Tetley              12 Burley Griffin            NT    6:34.48  
      39.79   49.07   48.59   46.76   59.84 1:01.02   43.57   45.84
 16 Courtney Chapman          12 Picton                    NT    6:36.64  
      44.67   54.21   49.23   47.34   56.05   56.91   44.69   43.54
 
 
Event 10  Mixed 9-11 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grace Hoitink             11 Canberra             2:55.58    2:50.48  
      37.16   42.49   52.59   38.24                                
  2 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra          2:51.89    2:54.09  
      36.26   42.93   56.20   38.70                                
  3 Rebekah McCoy             11 Vikings              2:57.96    2:56.68  
      39.15   44.26   54.64   38.63                                
  4 Rebecca Cross              9 Vikings              3:06.46    3:03.96  
      41.01   47.90   52.93   42.12                                
  5 James Ashleigh            10 Telopea                   NT    3:11.54  
      42.14   48.28   59.50   41.62                                
  6 Ashleigh Jones            11 Vikings              3:26.47    3:15.64  
      45.09   49.81   58.20   42.54                                
  7 Breana Gilroy              9 Vikings              3:18.42    3:20.55  
      45.16   52.73 1:01.64   41.02                                
  8 Annika Svensson           11 Vikings              3:19.22    3:21.54  
      45.78   52.54   56.39   46.83                                
  9 Chelsea Stewart           11 Ginninderra          3:23.99    3:23.28  
      45.44   54.27   59.10   44.47                                
 10 Montana Thornberry        10 Ginninderra          3:35.00    3:26.70  
      46.47   51.50 1:00.42   48.31                                
 11 Jarrod Barber             10 Telopea              4:01.26    3:27.56  
      45.49   51.63 1:03.26   47.18                                
 12 Ceillagh Svensson         11 Vikings              3:33.70    3:30.35  
      46.14   54.25 1:02.77   47.19                                
 
Event 11  Mixed 12 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colby Rook                18 Woden                2:23.21    2:23.66  
      33.46   36.37   37.03   36.80                                
  2 Ayu Barry                 12 Telopea              2:32.28    2:29.68  
      33.50   37.59   39.73   38.86                                
  3 Daniel Steemson           16 Vikings              2:42.21    2:40.18  
      38.55   40.75   41.18   39.70                                
  4 Alexander Ryan            12 Telopea              2:54.12    2:43.41  
      35.71   41.01   43.42   43.27                                
  5 Emma Thompson             13 Unattached                NT    2:47.35  
      38.24   42.21   44.51   42.39                                
  6 Olivia Columb             15 Ginninderra          2:54.96    2:50.47  
      40.73   43.53   44.12   42.09                                
 
Event 12  Mixed 12 & Over 200 SC Meter Breaststroke includes event 13
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooke James              13 Burley Griffin       3:00.73    3:01.33  
      40.78   46.45   47.16   46.94                                
  2 Courtney Chapman          12 Picton               3:45.00    3:40.28  
      48.96   57.27   58.06   55.99                                
 
Event 13  Mixed 12 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andy Chen                 14 Ginninderra          2:17.09    2:17.88  
      30.40   34.65   36.21   36.62                                
  2 William Pulley            14 CRUIZ                2:16.66    2:22.22  
      30.72   35.91   38.19   37.40                                
 
Event 14  Mixed 9-11 200 SC Meter Backstroke includes event 15
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Cockburn         10 Canberra                  NT    2:46.08  
                              40.94                                
  2 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra          2:48.47    2:49.99  
      38.66   43.95   44.75   42.63                                
  3 Tizana Fiorese            11 Burley Griffin       3:16.85    2:52.10  
      41.68   43.63   43.50   43.29                                
 
Event 15  Mixed 9-11 200 SC Meter Breaststroke swum with event 14
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas Starkey          11 Canberra                  NT    3:32.00  
      48.39   54.35   54.89   54.37                                
  2 Ashley Groch              10 Canberra                  NT    3:34.77  
      48.20   55.71   56.90   53.96                                
  3 Alexandra Ashley          10 Ginninderra               NT    3:36.28  
      49.24   54.80   56.85   55.39                                
 
Event 16  Mixed 12 & Over 800 SC Meter Freestyle 400m times
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colby Rook                18 Woden                     NT    9:08.26  
      29.65   34.06   34.90   35.69   35.32   35.40   34.89   35.23
      35.45   35.27   34.77   35.06   33.71   33.50   33.35   32.01
  2 Nathan Miller             15 Telopea                   NT    9:11.23  
      29.10   33.89   33.73   34.78   34.72   34.57   34.16   34.73
      36.19   34.84   34.78   36.16   35.28   36.19   34.21   33.90
  3 Claire Nicholls           17 Burley Griffin            NT    9:27.71  
      32.05   35.65   36.23   36.42   35.94   36.07   36.06   36.06
      35.31   35.53   35.50   35.67   35.67   35.70   35.64   34.21
  4 Ryan Miller               15 Telopea                   NT    9:41.68  
      30.53   34.80   36.49   36.95   36.67   36.97   36.72   37.13
      37.17   36.96   37.08   37.50   37.06   37.56   36.75   35.34
  5 Nellie Metcalfe           13 Canberra                  NT    9:45.38  
      33.27   35.80   35.83   36.72   36.89   36.82   35.85   37.85
      37.07   37.43   36.85   37.38   37.94   37.47   35.91   36.30
  6 Kristofor Tengstrom       12 Canberra                  NT   10:07.04  
      34.11   37.28   37.99   38.27   37.25   38.31   37.51   38.16
      38.44   37.52   38.45   38.96   39.49   38.76   39.05   37.49
  7 Liam Barber               12 Telopea                   NT   10:16.24  
      33.33   39.51   39.81   39.29   39.72   39.26   39.00   39.07
      38.66   38.49   38.45   39.33   38.96   38.52   38.80   36.04
  8 Meg Bourne                13 Canberra                  NT   10:22.25  
      34.87   38.18   39.21   39.08   39.43   39.84   39.21   39.21
      39.46   39.19   39.72   39.09   39.73   39.39   39.40   37.24
  9 Bonnie Zhang              12 Canberra                  NT   10:27.91  
      35.73   38.71   39.54   40.56   39.84   40.26   40.22   40.10
      39.82   40.22   39.74   39.33   39.40   39.78   38.54   36.12
 10 Rachel Brown              12 Canberra                  NT   10:41.29  
      34.06   38.92   40.22   39.58   40.36   40.11   40.26   40.49
      40.28   41.23   41.43   41.69   41.46   40.89   40.87   39.44
 11 John Ashleigh             12 Telopea                   NT   11:15.71  
      36.31   41.70   42.76   43.55   42.65   43.44   43.33   43.47
      42.54   42.47   43.50   44.17   42.43   43.88   41.07   38.44
 12 Melanie Le Couteur        13 Vikings                   NT   11:16.98  
      37.31   41.88   42.22   42.72   42.99   43.15   43.14   42.88
      42.58   43.37   42.64   43.51   42.94   42.84   42.96   39.85
 13 Samantha Young            12 Woden                     NT   11:22.51  
      36.78   41.81   42.29   42.84   42.86   43.15   43.47   42.73
      43.25   43.22   44.08   43.93   44.17   43.08   42.58   42.27
 14 Ayrton Kiraly             12 Woden                     NT   11:30.64  
      34.49   40.93   43.12   43.57   42.84   44.18   43.33   44.82
      43.39   45.16   44.36   45.18   45.51   44.17   43.81   41.78
 
Event 17  Mixed 12 & Over 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dylan Appelqvist          17 Telopea              8:47.13    9:00.75  
      29.12   33.25   33.78   33.84   34.32   34.60   35.00   34.61
      34.84   34.55   34.19   34.54   34.27   34.25   34.07   31.52
  2 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              9:42.95    9:33.49  
      32.69   36.62   36.84   36.34   36.23   35.94   36.13   36.49
      36.38   36.09   36.29   35.85   36.29   35.72   35.19   34.40
  3 Samantha Marceddo         14 Ginninderra               NT    9:41.86  
      31.74   35.17   36.22   36.44   36.58   36.61   36.98   37.21
      37.03   37.23   37.06   36.78   37.17   36.83   36.83   35.98
  4 Declan Moore              14 Canberra             9:47.33    9:45.39  
      30.87   34.90   35.96   36.48   36.44   36.65   37.15   36.89
      36.92   37.05   37.52   37.09   38.32   37.71   37.35   38.09
  5 Miranda Debeljakovic      15 CRUIZ               10:38.24    9:50.20  
      32.76   36.77   37.34   37.28   37.08   37.73   37.30   37.93
      37.29   37.71   37.44   37.46   37.20   36.95   36.64   35.32
  6 Alec Morris               13 Woden               10:37.44    9:56.69  
      32.85   36.14   37.51   36.94   36.81   37.41   37.17   38.01
      37.86   37.69   38.04   38.07   38.16   39.22   38.18   36.63
  7 Chloe Palmer              15 Picton              10:13.57    9:57.93  
      33.12   36.80   37.02   36.59   36.83   37.18   37.70   37.88
      37.96   38.07   38.05   38.31   38.68   39.03   38.40   36.31
  8 Georgia Hardy             15 Woden                9:40.62   10:01.43  
      31.73   35.90   36.87   37.50   37.60   37.47   38.20   38.34
      38.19   38.42   38.83   38.71   38.87   38.38   39.08   37.34
  9 Christie Jones            17 Vikings             10:23.00   10:17.86  
      35.35   38.32   39.21   39.55   39.75   39.49   39.28   39.76
      38.90   38.95   39.39   38.95   38.42   38.43   37.79   36.32
 10 Tom Bingley               14 Canberra            10:40.52   10:27.44  
      33.81   37.83   39.26   40.15   40.02   40.01   39.05   39.47
      40.26   39.42   40.35   40.73   40.01   40.95   39.19   36.93
 11 Amber Lewis               12 Nunawading          10:41.54   10:57.09  
      33.99   38.29   40.43   41.82   41.76   41.96   42.57   41.72
      41.57   42.37   42.88   41.68   42.91   42.43   41.16   39.55
 12 Courtney Chapman          12 Picton              12:20.34   12:16.65  
      40.65   47.42   46.87   46.56   47.18   47.03   47.28   46.85
      46.56   46.41   46.81   46.48   46.92   47.02   45.61   41.00
 
Event 18  Mixed 9-11 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grace Hoitink             11 Canberra             2:31.85    2:25.46  
      32.69   36.66   38.57   37.54                                
  2 Rebekah McCoy             11 Vikings              2:43.53    2:34.90  
      34.57   41.01   40.66   38.66                                
  3 Ashleigh Cockburn         10 Canberra             2:33.49    2:35.33  
      35.73   39.78   40.19   39.63                                
  4 James Ashleigh            10 Telopea              2:55.31    2:42.79  
      37.37   41.79   42.80   40.83                                
  5 Rebecca Cross              9 Vikings              2:49.63    2:45.03  
      36.70   43.16   43.91   41.26                                
  6 Kobi Kiraly                9 Woden                3:12.00    2:46.73  
      36.52   42.91   45.37   41.93                                
  7 Breana Gilroy              9 Vikings              3:03.40    2:55.15  
      40.67   46.74   45.84   41.90                                
  8 Ashleigh Jones            11 Vikings                   NT    2:57.14  
      41.06   45.39   45.63   45.06                                
  9 Tennille Miller           10 Canberra                  NT    3:09.17  
      42.22   49.24   49.97   47.74                                
 10 Jarrod Barber             10 Telopea              3:15.07    3:09.35  
      41.90   49.44   49.46   48.55                                
 11 Ceillagh Svensson         11 Vikings              3:03.31    3:12.47  
      39.64   50.78   51.89   50.16                                
 12 Molly Tetley              10 Burley Griffin       3:41.71    3:30.65  
 13 Eske Gavel                 9 CRUIZ                3:41.04    3:33.31  
      45.44   55.02   55.82   57.03                                
 
Event 19  Mixed 12 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 William Pulley            14 CRUIZ                2:19.45    2:16.99  
      32.39   35.03   35.04   34.53                                
  2 Meagan Ramsay             17 Ginninderra          2:23.16    2:22.61  
      33.43   36.07   36.80   36.31                                
  3 Bethany Colquhoun         14 Vikings              2:38.09    2:35.29  
      35.37   39.11   40.56   40.25                                
  4 Eliza Tetley              12 Burley Griffin       3:03.45    3:02.58  
      42.26   45.65   47.27   47.40                                
 
Event 20  Mixed 12 & Over 200 SC Meter Breaststroke includes event 21
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tim Young                 13 Ginninderra          2:50.67    2:55.26  
      38.83   45.47   46.59   44.37                                
  2 Tarni Miller              12 Canberra             3:06.55    3:09.25  
      42.15   48.51   50.04   48.55                                
  3 Alexander Ryan            12 Telopea              3:17.22    3:21.77  
      43.83   52.30   51.84   53.80                                
 
Event 21  Mixed 12 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              2:49.62    2:41.31  
      35.30   41.56   42.88   41.57                                
 
Event 22  Mixed 9-11 200 SC Meter Backstroke incl event 23 & 24
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexandra Ashley          10 Ginninderra               NT    3:08.66  
      44.42   47.22 1:36.90    0.12                                
  2 Nicholas Starkey          11 Canberra                  NT    3:19.32  
      44.51   50.68   52.11   52.02                                
 
Event 23  Mixed 9-11 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebekah McCoy             11 Vikings                   NT    3:14.04  
      43.18   50.09   51.88   48.89                                
  2 Breana Gilroy              9 Vikings                   NT    3:35.71  
      49.54   58.80   56.09   51.28                                
 
Event 24  Mixed 9-11 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Jones            11 Vikings                   NT    3:50.25  
      52.56 1:00.73   58.17   58.79