Winter 2016 Age Top 10 for Men


Short Course Ranking by Event (as at 30 September 2016)
Note: Age as at Meet age which is generally age at the first day of the meet
8 & Under 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 34.54 Alex Couldrick Ginninderra 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1B 2 38.59 Lachie Marjoribanks Vikings 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 3 38.71 James Biddington Burley Griffin 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2B 4 40.48 Ryan Korbl Canberra 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A 5 40.99 Eamon Lopez Canberra 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 6 41.19 AJ Sanft Ginninderra 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 7 41.40 Bailey Sullivan Aquatots 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 8 42.68 Blake Biddell Burley Griffin 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2B 9 42.86 Max Stewart-Moore Aquatots 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A 10 42.87 Nicholas Varela QTS 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4

9 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 32.69 Lachlan Sky Vikings 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 34.88 Alex Couldrick Ginninderra 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A 3 35.43 Austin Bennie Burley Griffin 2/07/16 NSW SC Country Championships 4 36.61 Duke Shepherd Goulburn 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 5 37.24 James Mitcham CRUIZ 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 6 38.17 Nathanael How Ginninderra 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 7 38.35 Thomas McIntosh QTS 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 8 40.05 Elian Lopez Canberra 1/05/16 Canberra Club Championships 9 40.14 Brady Bryant Aquatots 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1B 10 40.72 Finnegan Ellwood Burley Griffin 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2B

10 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 29.98 Yaroslav Zharkov Woden 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 30.63 Kyle Gillard Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 3 33.43 Kurt Linder Woden 6/08/16 ACT Winter 4 33.91 Ben Levine Canberra 2/07/16 NSW SC Country Championships 5 34.41 Hadyn Saywell Aquatots 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 6 34.50 Lucas Murray Vikings 23/09/16 Tuggeranong Vikings Club Night 7 35.56 Elian Lopez Canberra 6/08/16 ACT Winter 8 35.69 Jack Marjoribanks Vikings 2/09/16 Tuggeranong Vikings Club Night 9 35.70 William Spooner Burley Griffin 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1A 10 35.86 Darcy Chipman Ginninderra 6/08/16 ACT Winter

11 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 31.22 Joshua Allen Burley Griffin 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 2 31.95 Sebastian Phommaseisy Ginninderra 27/07/16 Ginninderra Club Night 3 33.66 Christopher Bush Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 4 34.07 Hadyn Saywell Aquatots 6/08/16 ACT Winter 5 34.13 Luca Prego-Sanchez Vikings 23/09/16 Tuggeranong Vikings Club Night 6 34.17 Thomas Guthrie Canberra 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 7 34.42 Liam Guthrie Canberra 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 8 34.63 Khang Minh Le Canberra 8/07/16 Canberra Club Night 8 34.63 Patrick Couper Woden 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 10 34.83 Ben McFadden Canberra 1/05/16 Canberra Club Championships

12 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 28.94 Zak Levine Canberra 2/07/16 NSW SC Country Championships 2 29.94 Griffin Hutchins CRUIZ 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 3 30.00 Aiden Donaldson Canberra 2/07/16 NSW SC Country Championships 4 30.02 Jack Hawley Canberra 6/08/16 ACT Winter 5 30.29 Riley Hulkkonen Vikings 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 6 31.40 Luke O'Neill Ginninderra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 31.88 Noah Spedding-hobbs CRUIZ 6/08/16 ACT Winter 8 31.99 Steven McGowan ACT 13/08/16 NSW SC Target Squad Meet 9 32.20 Ryan Peckett Vikings 2/09/16 Tuggeranong Vikings Club Night 10 32.35 Kolya Kirpson-Colley Canberra 6/08/16 ACT Winter

13 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 27.05 Justin Lacey Vikings 6/08/16 ACT Winter 2 27.54 Oliver Holdway Woden 2/07/16 NSW SC Country Championships 3 28.31 David Tabke QTS 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 4 28.95 Jake Mackie Woden 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 4 28.95 Lachlan Gilbert Goulburn 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 6 29.28 Blake Bennie Burley Griffin 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 29.31 Nicholas Allnutt ACT 13/08/16 NSW SC Target Squad Meet 8 29.81 Aiden Donaldson Canberra 6/08/16 ACT Winter 9 29.96 Mark Rusanov CRUIZ 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 10 30.01 Alex Amon Vikings 6/08/16 ACT Winter

14 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 25.57 David Tabke QTS 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 26.22 Mason Thornton Woden 2/07/16 NSW SC Country Championships 3 26.78 Ethan Lowey Woden 2/07/16 NSW SC Country Championships 4 26.85 Justin Lacey ACT 13/08/16 NSW SC Target Squad Meet 5 27.04 Alexander Lakic QTS 2/07/16 NSW SC Country Championships 6 27.09 Ethan Ledbrook Vikings 26/08/16 NSW State Age SC Championships 7 27.62 Cody Weir Vikings 2/07/16 NSW SC Country Championships 8 27.75 Connor McDonald Canberra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 9 28.09 Jayden Peckett Vikings 2/09/16 Tuggeranong Vikings Club Night 10 28.14 Oscar Johnston Canberra 24/07/16 Older swimmer meet 1

15 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 25.20 Will Symington Canberra 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 25.82 Jarrod Lee Woden 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 3 26.16 Aaron Passioura Canberra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 4 27.02 Chuong Tran Canberra 6/08/16 ACT Winter 5 27.70 David Allen Burley Griffin 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 6 27.71 Jasper Sheehan Burley Griffin 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 7 27.83 Stone Sima Ginninderra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 8 27.91 Oscar Smith CRUIZ 6/08/16 ACT Winter 9 27.96 Daniel Geering Canberra 6/08/16 ACT Winter 10 28.58 Jake Cooper Canberra 29/07/16 Canberra Club Night

16 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 25.15 Andrew Catchpole Ginninderra 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 25.72 Jack Howard CRUIZ 26/08/16 NSW State Age SC Championships 3 26.79 Patrick Howard Woden 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 4 27.06 David Allen Burley Griffin 2/07/16 NSW SC Country Championships 5 27.70 Liam Brodrick Vikings 15/05/16 ACT Winter Distance Series Meet 1 6 28.98 Stone Sima Ginninderra 27/07/16 Ginninderra Club Night 7 29.32 Joshua Ball Vikings 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 8 29.40 Mark O'Neill Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 9 30.58 Ben Stokes Woden 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival

17 & Over 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 23.15 Sean Maloney Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 2 23.49 Cameron Tysoe Ginninderra 2/07/16 NSW SC Country Championships 3 23.53 Luke Hinchcliffe CRUIZ 24/07/16 Older swimmer meet 1 4 23.97 Ciaran Plenty Ginninderra 1/06/16 Ginninderra Club Night June 5 24.03 Ryan Hore Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 6 24.97 Eli Gatica Ginninderra 26/08/16 NSW State Age SC Championships 7 24.98 Liam Brodrick Vikings 26/08/16 NSW State Age SC Championships 8 25.17 Stephen Ashton CRUIZ 2/07/16 NSW SC Country Championships 9 25.26 Dominik Turner CRUIZ 26/08/16 NSW State Age SC Championships 10 25.59 James Hanson QTS 2/07/16 NSW SC Country Championships

8 & Under 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:23.08 Alex Couldrick Ginninderra 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1B 2 1:27.78 Lachie Marjoribanks Vikings 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 3 1:30.78 James Biddington Burley Griffin 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 4 1:34.33 Blake Biddell Burley Griffin 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 5 1:37.06 Max Stewart-Moore Aquatots 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1B 6 1:37.86 Ryan Korbl Canberra 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 7 1:40.05 AJ Sanft Ginninderra 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A 8 1:40.11 Eamon Lopez Canberra 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 9 1:47.87 Parker Knox Vikings 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2B 10 1:56.34 Ky Kratzmann Canberra 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B

9 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:10.66 Lachlan Sky Vikings 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 1:17.84 Austin Bennie Burley Griffin 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 3 1:25.44 Duke Shepherd Goulburn 12/06/16 Campbelltown 4 1:28.18 Liam Exall Kings 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 5 1:29.55 James Mitcham CRUIZ 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1A 6 1:32.48 Will Seidl Canberra 10/06/16 Canberra Club Night 7 1:33.67 Blake Biddell Burley Griffin 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 8 1:34.53 Brady Bryant Aquatots 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 9 1:45.93 Thomas McIntosh QTS 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A 10 1:50.23 Jawed Al-Samadi Aquatots 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A

10 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:07.87 Kyle Gillard Ginninderra 2/07/16 NSW SC Country Championships 2 1:08.39 Yaroslav Zharkov Woden 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 3 1:15.48 Kurt Linder Woden 6/08/16 ACT Winter 4 1:15.68 Lucas Murray Vikings 23/09/16 Tuggeranong Vikings Club Night 5 1:17.21 Austin Bennie Burley Griffin 6/08/16 ACT Winter 6 1:18.09 William Spooner Burley Griffin 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 1:21.44 Hadyn Saywell Aquatots 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2B 8 1:21.54 Jack Marjoribanks Vikings 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 9 1:21.75 Ben Levine Canberra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 10 1:22.80 Austin Blakers Vikings 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet

11 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:07.28 Joshua Allen Burley Griffin 2/07/16 NSW SC Country Championships 2 1:11.72 Sebastian Phommaseisy Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 3 1:14.73 Luca Prego-Sanchez Vikings 23/09/16 Tuggeranong Vikings Club Night 4 1:16.01 Nicholas Honeyman Burley Griffin 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1A 5 1:16.37 Khang Minh Le Canberra 8/07/16 Canberra Club Night 6 1:16.40 Christopher Bush Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 7 1:16.46 Ariel Hutchinson ACT 13/08/16 NSW SC Target Squad Meet 8 1:17.28 Liam Guthrie Canberra 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 9 1:18.06 Ben McFadden Canberra 1/05/16 Canberra Club Championships 10 1:18.09 Thomas Guthrie Canberra 6/08/16 ACT Winter

12 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:02.04 Zak Levine Canberra 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 1:07.14 Riley Hulkkonen Vikings 6/08/16 ACT Winter 3 1:07.27 Aiden Donaldson Canberra 2/07/16 NSW SC Country Championships 4 1:07.52 Griffin Hutchins CRUIZ 2/07/16 NSW SC Country Championships 5 1:08.50 Jack Hawley Canberra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 6 1:09.66 Ryan Peckett Vikings 6/08/16 ACT Winter 7 1:10.14 Luke Levay Burley Griffin 3/06/16 Burley Griffin Club Championships 8 1:10.18 Kolya Kirpson-Colley Canberra 6/08/16 ACT Winter 9 1:11.46 Noah Spedding-hobbs CRUIZ 6/08/16 ACT Winter 10 1:11.50 Steven McGowan Vikings 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet

13 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 57.85 David Tabke QTS 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 2 59.55 Justin Lacey Vikings 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 3 1:00.63 Oliver Holdway Woden 2/07/16 NSW SC Country Championships 4 1:02.48 Jake Mackie Woden 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 5 1:02.60 Blake Bennie Burley Griffin 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 6 1:03.19 Mark Rusanov CRUIZ 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 7 1:03.54 Jayden Peckett Vikings 24/04/16 Tuggeranong Vikings Club Championships 8 1:04.00 Alex Amon Vikings 2/07/16 NSW SC Country Championships 9 1:04.72 Nicholas Allnutt Vikings 6/08/16 ACT Winter 10 1:04.90 Lachlan Gilbert Goulburn 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1B

14 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 55.43 David Tabke QTS 2/07/16 NSW SC Country Championships 2 57.27 Mason Thornton Woden 2/07/16 NSW SC Country Championships 3 57.55 Ethan Ledbrook Vikings 26/08/16 NSW State Age SC Championships 4 58.88 Ethan Lowey Woden 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 5 59.38 Connor McDonald Canberra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 6 59.82 Alexander Lakic QTS 2/07/16 NSW SC Country Championships 7 1:00.70 Cody Weir Vikings 6/08/16 ACT Winter 8 1:00.77 Aaron Passioura Canberra 1/05/16 Canberra Club Championships 9 1:02.82 Lewis Shepherd CRUIZ 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 10 1:03.04 Jayden Peckett Vikings 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet

15 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 54.52 Jarrod Lee Woden 2/07/16 NSW SC Country Championships 2 55.30 Will Symington Canberra 26/08/16 NSW State Age SC Championships 3 56.86 David Allen Burley Griffin 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 4 56.96 Aaron Passioura Canberra 6/08/16 ACT Winter 5 58.59 Chuong Tran Canberra 6/08/16 ACT Winter 6 59.34 Oscar Smith CRUIZ 6/08/16 ACT Winter 7 1:02.20 Jake Cooper Canberra 1/05/16 Canberra Club Championships 8 1:02.51 Stone Sima Ginninderra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 9 1:03.84 Jasper Sheehan Burley Griffin 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 10 1:06.67 Mark O'Neill Ginninderra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet

16 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 55.25 Andrew Catchpole Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 2 55.84 Liam Brodrick Vikings 24/04/16 Tuggeranong Vikings Club Championships 3 56.35 Jack Howard CRUIZ 6/08/16 ACT Winter 4 56.59 David Allen Burley Griffin 2/07/16 NSW SC Country Championships 5 1:00.58 Patrick Howard Woden 6/08/16 ACT Winter 6 1:02.70 Joshua Ball Vikings 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 7 1:04.33 Mark O'Neill Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 8 1:06.45 Ben Stokes Woden 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet

17 & Over 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 49.94 Sean Maloney Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 2 51.28 Cameron Tysoe Ginninderra 2/07/16 NSW SC Country Championships 3 52.92 Ciaran Plenty Ginninderra 1/06/16 Ginninderra Club Night June 4 53.47 Liam Brodrick Vikings 2/07/16 NSW SC Country Championships 5 53.84 James Hanson QTS 26/08/16 NSW State Age SC Championships 6 54.18 Eli Gatica Ginninderra 26/08/16 NSW State Age SC Championships 7 54.38 Luke Hinchcliffe CRUIZ 24/07/16 Older swimmer meet 1 8 54.48 Stephen Ashton CRUIZ 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 9 54.69 Joshua Alford Vikings 6/08/16 ACT Winter 10 55.06 Kristofer Tengstrom Canberra 6/08/16 ACT Winter

9 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:37.69 Lachlan Sky Vikings 6/08/16 ACT Winter 2 3:01.19 Austin Bennie Burley Griffin 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1A 3 3:32.54 Brady Bryant Aquatots 29/07/16 Canberra Club Night

10 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:33.94 Kyle Gillard Ginninderra 1/06/16 Ginninderra Club Night June 2 2:38.52 Lucas Murray Vikings 6/08/16 ACT Winter 3 2:38.72 Yaroslav Zharkov Woden 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 4 2:46.50 Kurt Linder Woden 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 5 2:53.53 Austin Bennie Burley Griffin 24/07/16 ACT Winter Distance Series Meet 3 6 2:53.97 Ben Levine Canberra 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1B 7 3:02.54 Hadyn Saywell Aquatots 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2B 8 3:03.65 Elian Lopez Canberra 29/07/16 Canberra Club Night 9 3:09.25 Jackson Schultz Goulburn 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A 10 3:11.73 Jack Marjoribanks Vikings 10/06/16 Tuggeranong Vikings Club Night

11 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:21.66 Joshua Allen Burley Griffin 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 2 2:45.54 Luca Prego-Sanchez Vikings 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2B 3 2:48.37 Sebastian Phommaseisy Ginninderra 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 4 2:53.08 Finlay Macgill Burley Griffin 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1A 5 3:04.05 Hadyn Saywell Aquatots 29/07/16 Canberra Club Night 6 3:36.59 Cameron Allnutt Vikings 10/06/16 Tuggeranong Vikings Club Night

12 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:16.82 Zak Levine Canberra 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 2:27.88 Riley Hulkkonen Vikings 6/08/16 ACT Winter 3 2:27.89 Griffin Hutchins CRUIZ 6/08/16 ACT Winter 4 2:29.77 Ryan Peckett Vikings 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 5 2:32.83 Aiden Donaldson Canberra 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1B 6 2:35.06 Steven McGowan Vikings 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 7 2:35.39 Kolya Kirpson-Colley Canberra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 8 2:39.62 Sol Kruger Canberra 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 9 2:40.74 Ethan Rollason Canberra 10/06/16 Canberra Club Night 10 2:40.79 Ben Gow Vikings 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A

13 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:05.65 David Tabke QTS 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 2 2:13.00 Blake Bennie Burley Griffin 6/08/16 ACT Winter 2 2:13.00 Oliver Holdway Woden 2/07/16 NSW SC Country Championships 4 2:17.25 Nicholas Allnutt Vikings 26/08/16 NSW State Age SC Championships 5 2:20.63 Alex Amon Vikings 6/08/16 ACT Winter 6 2:20.67 Max Green Burley Griffin 6/08/16 ACT Winter 7 2:21.01 Jake Mackie Woden 15/05/16 ACT Winter Distance Series Meet 1 8 2:21.71 Lachlan Gilbert Goulburn 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 9 2:29.57 Justin Lacey Vikings 10/06/16 Tuggeranong Vikings Club Night 10 2:30.23 Matthew Cooper Vikings 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival

14 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:00.50 David Tabke QTS 2/07/16 NSW SC Country Championships 2 2:02.91 Ethan Lowey Woden 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 3 2:04.31 Ethan Ledbrook Vikings 6/08/16 ACT Winter 4 2:09.76 Cody Weir Vikings 2/07/16 NSW SC Country Championships 5 2:10.43 Alexander Lakic QTS 2/07/16 NSW SC Country Championships 6 2:10.87 Aaron Passioura Canberra 1/05/16 Canberra Club Championships 7 2:10.95 Connor McDonald Canberra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 8 2:11.51 Skinny Gavel CRUIZ 2/07/16 NSW SC Country Championships 9 2:18.75 Jayden Peckett Vikings 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 10 2:25.88 Jack Witchalls Canberra 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1B

15 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:57.54 Jarrod Lee Woden 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 2:01.26 David Allen Burley Griffin 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 3 2:02.67 Will Symington Canberra 6/08/16 ACT Winter 4 2:03.59 Ethan Lowey Woden 26/08/16 NSW State Age SC Championships 5 2:04.65 Aaron Passioura Canberra 6/08/16 ACT Winter 6 2:08.44 Chuong Tran Canberra 6/08/16 ACT Winter 7 2:20.89 Jake Cooper Canberra 1/05/16 Canberra Club Championships 8 2:22.05 Mark O'Neill Ginninderra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 9 2:30.14 Harrison Jones Canberra 29/07/16 Canberra Club Night 10 3:05.92 Luke Maidorn Canberra 29/07/16 Canberra Club Night

16 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:01.22 David Allen Burley Griffin 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 2 2:01.62 Liam Brodrick Vikings 15/05/16 ACT Winter Distance Series Meet 1 3 2:07.14 Jack Howard CRUIZ 6/08/16 ACT Winter 4 2:12.44 Joshua Ball Vikings 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 5 2:19.79 Patrick Howard Woden 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 6 2:26.68 Ben Stokes Woden 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 7 2:27.84 Mark O'Neill Ginninderra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival

17 & Over 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:49.94 Sean Maloney Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 2 1:52.19 Cameron Tysoe Ginninderra 2/07/16 NSW SC Country Championships 3 1:54.70 Stephen Ashton CRUIZ 26/08/16 NSW State Age SC Championships 4 1:55.61 Liam Brodrick Vikings 26/06/16 ACT Winter Distance Series Meet 2 5 1:56.08 James Hanson QTS 6/08/16 ACT Winter 6 1:56.88 Eli Gatica Ginninderra 26/08/16 NSW State Age SC Championships 7 1:59.33 Kristofer Tengstrom Canberra 6/08/16 ACT Winter 8 2:00.69 Dominik Turner CRUIZ 26/08/16 NSW State Age SC Championships 9 2:02.21 Joshua Alford Vikings 6/08/16 ACT Winter 10 2:03.59 Dylan Weir Vikings 10/06/16 Tuggeranong Vikings Club Night

9 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:44.35 Lachlan Sky Vikings 24/07/16 ACT Winter Distance Series Meet 3

10 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:10.28 Kyle Gillard Ginninderra 21/08/16 ACT Winter Distance Series Meet 4 2 5:45.07 Lucas Murray Vikings 24/07/16 ACT Winter Distance Series Meet 3 3 5:57.19 Austin Bennie Burley Griffin 24/07/16 ACT Winter Distance Series Meet 3

11 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:04.94 Joshua Allen Burley Griffin 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet

12 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:23.14 Riley Hulkkonen Vikings 2/09/16 Tuggeranong Vikings Club Night 2 5:31.08 Jack Bacon Vikings 2/09/16 Tuggeranong Vikings Club Night 3 5:31.86 Ben Gow Vikings 24/07/16 ACT Winter Distance Series Meet 3

13 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:32.35 Blake Bennie Burley Griffin 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 4:41.55 Nicholas Allnutt Vikings 26/08/16 NSW State Age SC Championships 3 4:44.71 Jake Mackie Woden 15/05/16 ACT Winter Distance Series Meet 1 4 4:47.91 Max Green Burley Griffin 21/08/16 ACT Winter Distance Series Meet 4 5 4:50.52 Lachlan Gilbert Goulburn 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 6 5:00.92 Alex Amon Vikings 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 5:08.85 Matthew Cooper Vikings 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival

14 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:20.30 Ethan Ledbrook Vikings 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 4:24.08 Ethan Lowey Woden 15/05/16 ACT Winter Distance Series Meet 1 3 4:30.54 Skinny Gavel CRUIZ 24/07/16 ACT Winter Distance Series Meet 3 4 4:32.13 David Tabke QTS 26/06/16 ACT Winter Distance Series Meet 2 5 4:40.09 Cody Weir Vikings 6/08/16 ACT Winter 6 4:50.50 Connor McDonald Canberra 15/05/16 ACT Winter Distance Series Meet 1 7 4:53.46 Lachlan Gilbert Goulburn 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 8 4:59.21 Mason Thornton Woden 15/05/16 ACT Winter Distance Series Meet 1

15 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:15.70 David Allen Burley Griffin 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 2 4:16.87 Jarrod Lee Woden 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 3 5:00.73 Mark O'Neill Ginninderra 15/05/16 ACT Winter Distance Series Meet 1 4 5:20.37 Harrison Jones Canberra 26/06/16 ACT Winter Distance Series Meet 2

16 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:07.01 Liam Brodrick Vikings 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 2 4:17.03 David Allen Burley Griffin 2/07/16 NSW SC Country Championships 3 5:15.32 Ben Stokes Woden 15/05/16 ACT Winter Distance Series Meet 1

17 & Over 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:53.46 Sean Maloney Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 2 3:59.28 Stephen Ashton CRUIZ 26/08/16 NSW State Age SC Championships 3 4:04.55 Liam Brodrick Vikings 2/07/16 NSW SC Country Championships 4 4:07.38 Kristofer Tengstrom Canberra 6/08/16 ACT Winter 5 4:07.77 James Hanson QTS 6/08/16 ACT Winter 6 4:51.46 Joshua Alford Vikings 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 7 5:10.09 Andrew Van Kemenade QTS 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 8 5:45.28 David Bale Vikings 10/06/16 Tuggeranong Vikings Club Night

12 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 11:46.12 Steven McGowan Vikings 23/09/16 Tuggeranong Vikings Club Night

13 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 9:30.38 Blake Bennie Burley Griffin 24/07/16 ACT Winter Distance Series Meet 3 2 9:43.20 Nicholas Allnutt Vikings 26/06/16 ACT Winter Distance Series Meet 2 3 10:10.76 Alex Amon Vikings 22/07/16 Tuggeranong Vikings Club Night 4 10:24.26 Lachlan Gilbert Goulburn 15/05/16 ACT Winter Distance Series Meet 1 5 10:33.30 Max Green Burley Griffin 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 6 10:35.90 Matthew Cooper Vikings 26/06/16 ACT Winter Distance Series Meet 2

14 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 9:07.25 Skinny Gavel CRUIZ 24/07/16 ACT Winter Distance Series Meet 3 2 9:14.36 David Tabke QTS 26/06/16 ACT Winter Distance Series Meet 2 3 9:46.95 Connor McDonald Canberra 15/05/16 ACT Winter Distance Series Meet 1 4 9:50.94 Ethan Ledbrook Vikings 15/05/16 ACT Winter Distance Series Meet 1

15 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 8:40.91 David Allen Burley Griffin 15/05/16 ACT Winter Distance Series Meet 1 2 8:51.27 Jarrod Lee Woden 15/05/16 ACT Winter Distance Series Meet 1

16 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 9:08.58 Liam Brodrick Vikings 15/05/16 ACT Winter Distance Series Meet 1 2 10:35.89 Mark O'Neill Ginninderra 26/06/16 ACT Winter Distance Series Meet 2

17 & Over 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 8:31.89 Kristofer Tengstrom Canberra 15/05/16 ACT Winter Distance Series Meet 1

13 years 1500m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 18:23.49 Nicholas Allnutt Vikings 26/06/16 ACT Winter Distance Series Meet 2 2 19:40.70 Alex Amon Vikings 21/08/16 ACT Winter Distance Series Meet 4

14 years 1500m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 17:13.65 Skinny Gavel CRUIZ 24/07/16 ACT Winter Distance Series Meet 3 2 17:32.19 David Tabke QTS 26/06/16 ACT Winter Distance Series Meet 2 3 18:23.54 Ethan Ledbrook Vikings 15/05/16 ACT Winter Distance Series Meet 1

15 years 1500m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 16:33.71 David Allen Burley Griffin 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet

16 years 1500m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 16:26.20 David Allen Burley Griffin 2/07/16 NSW SC Country Championships 2 20:13.84 Mark O'Neill Ginninderra 26/06/16 ACT Winter Distance Series Meet 2

8 & Under 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 47.26 Blake Biddell Burley Griffin 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2B 2 47.43 Lachie Marjoribanks Vikings 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 3 47.77 James Biddington Burley Griffin 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2B 4 48.41 Eamon Lopez Canberra 10/06/16 Canberra Club Night 5 48.87 Billy Ansell Vikings 2/09/16 Tuggeranong Vikings Club Night 6 49.51 Ryan Korbl Canberra 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A 7 50.39 Max Stewart-Moore Aquatots 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 8 50.91 AJ Sanft Ginninderra 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 9 53.65 Ky Kratzmann Canberra 29/07/16 Canberra Club Night 10 54.16 Will Gordon Burley Griffin 3/06/16 Burley Griffin Club Championships

9 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 40.18 Lachlan Sky Vikings 23/09/16 Tuggeranong Vikings Club Night 2 41.76 Alex Couldrick Ginninderra 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A 3 42.90 James Mitcham CRUIZ 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 4 45.51 Nathanael How Ginninderra 27/07/16 Ginninderra Club Night 5 46.34 Thomas McIntosh QTS 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 6 47.33 Blake Biddell Burley Griffin 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 7 47.42 Liam Exall Kings 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2B 8 47.49 Will Seidl Canberra 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A 9 47.69 Finnegan Ellwood Burley Griffin 3/06/16 Burley Griffin Club Championships 10 48.50 Austin Bennie Burley Griffin 3/06/16 Burley Griffin Club Championships

10 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 35.02 Yaroslav Zharkov Woden 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 36.53 Kyle Gillard Ginninderra 26/08/16 NSW State Age SC Championships 3 39.77 Kurt Linder Woden 6/08/16 ACT Winter 4 40.10 William Spooner Burley Griffin 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 5 40.82 Elian Lopez Canberra 6/08/16 ACT Winter 6 41.24 Hadyn Saywell Aquatots 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 7 42.02 Lucas Murray Vikings 6/08/16 ACT Winter 8 42.35 Austin Bennie Burley Griffin 6/08/16 ACT Winter 9 42.49 Izaac Rhall Canberra 6/08/16 ACT Winter 10 42.60 Jack Marjoribanks Vikings 24/04/16 Tuggeranong Vikings Club Championships

11 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 35.89 Joshua Allen Burley Griffin 2/07/16 NSW SC Country Championships 2 38.70 Thomas Guthrie Canberra 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 3 41.00 Ben McFadden Canberra 1/05/16 Canberra Club Championships 4 41.13 Hadyn Saywell Aquatots 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A 5 41.71 Sebastian Phommaseisy Ginninderra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 6 42.20 Harrison Biddell Burley Griffin 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 7 42.52 Mitchell Forshaw Vikings 23/09/16 Tuggeranong Vikings Club Night 8 42.54 Patrick Couper Woden 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 9 42.58 Angus Murray Kings 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2B 10 42.62 Liam Guthrie Canberra 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1B

12 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 33.98 Zak Levine Canberra 2/07/16 NSW SC Country Championships 2 34.69 Ryan Peckett Vikings 26/08/16 NSW State Age SC Championships 3 36.19 Griffin Hutchins CRUIZ 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1A 4 36.44 Jack Hawley Canberra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 5 37.51 Noah Spedding-hobbs CRUIZ 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 6 37.82 Nicholas Odgers Woden 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A 7 37.97 Jack Bacon Vikings 2/07/16 NSW SC Country Championships 8 38.08 Luke O'Neill Ginninderra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 9 38.53 John-Michael Kroopin QTS 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 10 38.64 Jackson Hippit Canberra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival

13 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 33.64 Lachlan Gilbert Goulburn 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1B 2 34.74 Peter Ilyk QTS 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A 3 36.38 Nicholas Allnutt Vikings 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1A 4 37.09 Jackson Boyd Burley Griffin 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 5 39.25 Alex Amon Vikings 22/07/16 Tuggeranong Vikings Club Night 6 39.29 Harrison Cheney Aquatots 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2B 7 39.41 Chris Beck QTS 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 8 39.59 Matthew Cooper Vikings 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1A 9 40.02 Axel Raut QTS 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1A 10 41.97 Ethan Fisher Canberra 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A

14 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 30.33 Ethan Lowey Woden 2/07/16 NSW SC Country Championships 2 31.09 Mason Thornton Woden 2/07/16 NSW SC Country Championships 3 31.90 Cody Weir Vikings 2/07/16 NSW SC Country Championships 4 32.41 Connor McDonald Canberra 6/08/16 ACT Winter 5 32.96 Jayden Peckett Vikings 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A 6 33.81 Lachlan Gilbert Goulburn 12/06/16 Campbelltown 7 33.87 Lewis Shepherd CRUIZ 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A 8 34.11 Ethan Ledbrook Vikings 22/07/16 Tuggeranong Vikings Club Night 9 35.34 Peter Ilyk QTS 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 10 36.32 Thomas Ritchie Canberra 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A

15 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 30.34 Will Symington Canberra 6/08/16 ACT Winter 2 31.19 Oscar Smith CRUIZ 6/08/16 ACT Winter 3 32.45 Stone Sima Ginninderra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 4 33.88 Jake Cooper Canberra 29/07/16 Canberra Club Night 5 33.89 Mark O'Neill Ginninderra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 6 46.40 Luke Maidorn Canberra 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B

16 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 30.47 Jack Howard CRUIZ 2/07/16 NSW SC Country Championships 2 31.94 Mark O'Neill Ginninderra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 3 38.19 Ben Stokes Woden 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4

17 & Over 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 26.42 Cameron Tysoe Ginninderra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 2 26.71 James Hanson QTS 2/07/16 NSW SC Country Championships 3 28.61 Eli Gatica Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 4 28.92 James Dowden Ginninderra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 5 30.45 Brandon Hodges Canberra 6/08/16 ACT Winter 6 30.49 Nicholas Lawlis Ginninderra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 7 30.69 Joshua Silk-Jones Vikings 2/07/16 NSW SC Country Championships 8 31.23 Dylan Weir Vikings 10/06/16 Tuggeranong Vikings Club Night 9 31.54 Drew Smith CRUIZ 2/07/16 NSW SC Country Championships 10 32.65 Andrew Van Kemenade QTS 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival

8 & Under 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:33.24 Alex Couldrick Ginninderra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 2 1:40.43 Eamon Lopez Canberra 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 3 1:52.09 Blake Biddell Burley Griffin 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2B

9 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:25.22 Lachlan Sky Vikings 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 2 1:29.24 Alex Couldrick Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 3 1:33.72 Austin Bennie Burley Griffin 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 4 1:38.04 Duke Shepherd Goulburn 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 5 1:41.22 James Mitcham CRUIZ 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A 6 1:43.71 Will Seidl Canberra 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A 7 1:49.62 Brady Bryant Aquatots 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A 8 1:49.87 Liam Exall Kings 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A

10 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:16.87 Yaroslav Zharkov Woden 6/08/16 ACT Winter 2 1:19.05 Kyle Gillard Ginninderra 26/08/16 NSW State Age SC Championships 3 1:24.56 Kurt Linder Woden 6/08/16 ACT Winter 4 1:26.04 William Spooner Burley Griffin 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 5 1:29.68 Lucas Murray Vikings 6/08/16 ACT Winter 6 1:30.40 Hadyn Saywell Aquatots 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 7 1:30.88 Jack Marjoribanks Vikings 6/08/16 ACT Winter 8 1:32.86 Elian Lopez Canberra 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 9 1:38.45 Ben Levine Canberra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 10 1:38.84 James Mitcham CRUIZ 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A

11 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:13.38 Joshua Allen Burley Griffin 2/07/16 NSW SC Country Championships 2 1:26.38 Thomas Guthrie Canberra 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 3 1:27.94 Jack Bacon Vikings 24/04/16 Tuggeranong Vikings Club Championships 4 1:28.04 Hadyn Saywell Aquatots 6/08/16 ACT Winter 5 1:29.19 Luca Prego-Sanchez Vikings 10/06/16 Tuggeranong Vikings Club Night 6 1:30.65 Liam Guthrie Canberra 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1B 7 1:30.95 Kalaa Hall Canberra 6/08/16 ACT Winter 8 1:30.97 Finlay Macgill Burley Griffin 6/08/16 ACT Winter 9 1:31.98 James Wilkinson Canberra 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 10 1:32.65 Sebastian Phommaseisy Ginninderra 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4

12 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:12.62 Zak Levine Canberra 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 1:15.01 Ryan Peckett Vikings 6/08/16 ACT Winter 3 1:15.46 Aiden Donaldson Canberra 2/07/16 NSW SC Country Championships 4 1:16.25 Jack Hawley Canberra 6/08/16 ACT Winter 5 1:17.92 Griffin Hutchins CRUIZ 6/08/16 ACT Winter 6 1:18.20 Luke Levay Burley Griffin 3/06/16 Burley Griffin Club Championships 7 1:18.81 Nicholas Odgers Woden 6/08/16 ACT Winter 8 1:20.83 Ethan Rollason Canberra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 9 1:21.02 Noah Spedding-hobbs CRUIZ 6/08/16 ACT Winter 10 1:21.16 Kolya Kirpson-Colley Canberra 6/08/16 ACT Winter

13 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:06.76 David Tabke QTS 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 2 1:09.31 Mark Rusanov CRUIZ 2/07/16 NSW SC Country Championships 3 1:09.56 Jake Mackie Woden 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 4 1:10.83 Justin Lacey Vikings 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 5 1:11.45 Blake Bennie Burley Griffin 6/08/16 ACT Winter 6 1:12.83 Jayden Peckett Vikings 24/04/16 Tuggeranong Vikings Club Championships 7 1:13.40 Lachlan Gilbert Goulburn 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 8 1:13.41 Nicholas Allnutt Vikings 6/08/16 ACT Winter 9 1:14.17 Max Green Burley Griffin 6/08/16 ACT Winter 10 1:15.53 Aiden Donaldson Canberra 6/08/16 ACT Winter

14 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:03.46 Ethan Lowey Woden 2/07/16 NSW SC Country Championships 2 1:05.10 David Tabke QTS 2/07/16 NSW SC Country Championships 3 1:07.80 Connor McDonald Canberra 6/08/16 ACT Winter 4 1:07.84 Mason Thornton Woden 2/07/16 NSW SC Country Championships 5 1:09.63 Ethan Ledbrook Vikings 6/08/16 ACT Winter 6 1:09.98 Jayden Peckett Vikings 6/08/16 ACT Winter 7 1:10.43 Aaron Passioura Canberra 1/05/16 Canberra Club Championships 8 1:10.79 Cody Weir Vikings 6/08/16 ACT Winter 9 1:11.34 Skinny Gavel CRUIZ 6/08/16 ACT Winter 10 1:11.48 Lachlan Gilbert Goulburn 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival

15 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:01.07 Jarrod Lee Woden 2/07/16 NSW SC Country Championships 2 1:02.71 Will Symington Canberra 26/08/16 NSW State Age SC Championships 3 1:03.77 Ethan Lowey Woden 26/08/16 NSW State Age SC Championships 4 1:05.08 Aaron Passioura Canberra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 5 1:07.68 David Allen Burley Griffin 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 6 1:11.86 Jasper Sheehan Burley Griffin 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 7 1:12.45 Stone Sima Ginninderra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 8 1:12.76 Jake Cooper Canberra 1/05/16 Canberra Club Championships 9 1:14.06 Jack Wallis Burley Griffin 3/06/16 Burley Griffin Club Championships 10 1:14.62 Mark O'Neill Ginninderra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet

16 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 58.70 Liam Brodrick Vikings 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 2 1:03.82 Jack Howard CRUIZ 26/08/16 NSW State Age SC Championships 3 1:08.14 David Allen Burley Griffin 2/07/16 NSW SC Country Championships 4 1:10.82 Mark O'Neill Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 5 1:24.26 Ben Stokes Woden 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4

17 & Over 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 55.77 Cameron Tysoe Ginninderra 2/07/16 NSW SC Country Championships 2 56.48 James Hanson QTS 26/08/16 NSW State Age SC Championships 3 58.30 Liam Brodrick Vikings 6/08/16 ACT Winter 4 59.79 Eli Gatica Ginninderra 26/08/16 NSW State Age SC Championships 5 1:02.69 Stephen Ashton CRUIZ 2/07/16 NSW SC Country Championships 6 1:03.03 Angus Shaw Vikings 24/04/16 Tuggeranong Vikings Club Championships 7 1:03.73 Nicholas Lawlis Ginninderra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 8 1:04.60 Dominik Turner CRUIZ 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 9 1:05.20 Tamas Deutsch QTS 6/08/16 ACT Winter 10 1:05.31 Dylan Weir Vikings 6/08/16 ACT Winter

9 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:59.98 Lachlan Sky Vikings 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4

10 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:45.97 Kyle Gillard Ginninderra 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 2 2:48.77 Yaroslav Zharkov Woden 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A 3 3:03.90 Lucas Murray Vikings 6/08/16 ACT Winter 4 3:06.13 William Spooner Burley Griffin 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 5 3:16.59 Jack Marjoribanks Vikings 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 6 3:23.03 Hadyn Saywell Aquatots 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1B

11 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:35.37 Joshua Allen Burley Griffin 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival

12 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:33.17 Zak Levine Canberra 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 2:38.36 Ryan Peckett Vikings 6/08/16 ACT Winter 3 2:44.21 Griffin Hutchins CRUIZ 6/08/16 ACT Winter 4 2:47.93 Nicholas Odgers Woden 6/08/16 ACT Winter 5 2:52.33 Kolya Kirpson-Colley Canberra 6/08/16 ACT Winter 6 2:57.08 Jack Bacon Vikings 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 3:00.81 Ben Gow Vikings 22/07/16 Tuggeranong Vikings Club Night 8 3:11.83 Jake Sebastian CRUIZ 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4

13 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:28.39 Blake Bennie Burley Griffin 2/07/16 NSW SC Country Championships 2 2:28.79 Mark Rusanov CRUIZ 2/07/16 NSW SC Country Championships 3 2:30.02 Jake Mackie Woden 2/07/16 NSW SC Country Championships 4 2:43.29 Nicholas Allnutt Vikings 6/08/16 ACT Winter 5 2:48.62 Jackson Boyd Burley Griffin 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival

14 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:13.59 Ethan Lowey Woden 2/07/16 NSW SC Country Championships 2 2:23.40 Connor McDonald Canberra 26/08/16 NSW State Age SC Championships 3 2:24.84 Cody Weir Vikings 26/08/16 NSW State Age SC Championships 4 2:25.14 Ethan Ledbrook Vikings 26/08/16 NSW State Age SC Championships 5 2:27.07 Skinny Gavel CRUIZ 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 6 2:35.01 Lachlan Gilbert Goulburn 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 2:35.99 Lewis Shepherd CRUIZ 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival

15 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:07.66 Jarrod Lee Woden 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 2:15.73 Ethan Lowey Woden 26/08/16 NSW State Age SC Championships 3 2:17.59 Aaron Passioura Canberra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 4 2:20.16 David Allen Burley Griffin 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 5 2:28.97 Oscar Smith CRUIZ 6/08/16 ACT Winter 6 2:32.37 Stone Sima Ginninderra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 2:38.70 Mark O'Neill Ginninderra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet

16 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:18.31 David Allen Burley Griffin 2/07/16 NSW SC Country Championships 2 2:39.73 Mark O'Neill Ginninderra 6/08/16 ACT Winter

17 & Over 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:59.98 Cameron Tysoe Ginninderra 2/07/16 NSW SC Country Championships 2 2:02.56 James Hanson QTS 26/08/16 NSW State Age SC Championships 3 2:07.08 Liam Brodrick Vikings 6/08/16 ACT Winter 4 2:11.57 Eli Gatica Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 5 2:14.55 Stephen Ashton CRUIZ 26/08/16 NSW State Age SC Championships 6 2:15.88 Nicholas Lawlis Ginninderra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 7 2:20.43 Dominik Turner CRUIZ 26/08/16 NSW State Age SC Championships 8 2:31.60 Andrew Van Kemenade QTS 6/08/16 ACT Winter

8 & Under 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 51.94 Alex Couldrick Ginninderra 1/06/16 Ginninderra Club Night June 2 52.44 Eamon Lopez Canberra 6/08/16 ACT Winter 3 53.45 AJ Sanft Ginninderra 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A 4 53.52 James Biddington Burley Griffin 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 5 55.17 Billy Ansell Vikings 23/09/16 Tuggeranong Vikings Club Night 6 55.94 Lachie Marjoribanks Vikings 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 7 58.81 Nicholas Varela QTS 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 8 59.15 Thaddaeus How Ginninderra 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 9 59.41 Ryan Korbl Canberra 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 10 1:00.24 Parker Knox Vikings 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2B

9 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 48.70 Lachlan Sky Vikings 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 2 49.28 Alex Couldrick Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 3 49.84 Nathanael How Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 4 50.15 Duke Shepherd Goulburn 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 5 52.97 Finnegan Ellwood Burley Griffin 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1A 6 53.73 Thorfinn Gilbert Goulburn 12/06/16 Campbelltown 7 54.65 Thomas McIntosh QTS 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A 8 55.25 Ethan Guthrie Canberra 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 9 56.94 Austin Bennie Burley Griffin 3/06/16 Burley Griffin Club Championships 10 57.46 Liam Exall Kings 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2B

10 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 39.23 Yaroslav Zharkov Woden 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 43.54 Kyle Gillard Ginninderra 26/08/16 NSW State Age SC Championships 3 44.12 Lucas Murray Vikings 26/08/16 NSW State Age SC Championships 4 47.89 Kurt Linder Woden 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 5 47.92 Hadyn Saywell Aquatots 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 6 48.04 Austin Blakers Vikings 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 7 48.05 William Spooner Burley Griffin 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 8 48.52 Izaac Rhall Canberra 6/08/16 ACT Winter 9 48.55 Theo Saunders Ginninderra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 10 48.81 Ben Levine Canberra 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1B

11 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 42.13 Ben McFadden Canberra 1/05/16 Canberra Club Championships 2 42.46 Joshua Allen Burley Griffin 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 3 42.90 Harrison Biddell Burley Griffin 6/08/16 ACT Winter 4 43.16 Adam Davies Canberra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 5 45.82 Liam Guthrie Canberra 1/05/16 Canberra Club Championships 6 46.53 Patrick Couper Woden 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A 7 47.07 Christopher Bush Ginninderra 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 8 47.26 Sebastian Phommaseisy Ginninderra 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 9 47.74 Thomas Guthrie Canberra 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 10 48.27 Alec Mills Ginninderra 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A

12 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 39.30 Griffin Hutchins CRUIZ 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 40.19 Steven McGowan Vikings 26/08/16 NSW State Age SC Championships 3 40.29 Riley Hulkkonen Vikings 6/08/16 ACT Winter 4 40.58 Aiden Donaldson Canberra 2/07/16 NSW SC Country Championships 5 41.69 Jack Hawley Canberra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 6 41.87 Ben McFadden Canberra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 42.11 Roy Prosser Canberra 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 8 42.99 Nicholas Odgers Woden 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 9 43.55 Archer Shepherd Goulburn 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 10 43.98 Ben Gow Vikings 6/08/16 ACT Winter

13 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 33.77 Justin Lacey Vikings 6/08/16 ACT Winter 2 34.47 Mark Rusanov CRUIZ 2/07/16 NSW SC Country Championships 3 34.92 Jake Mackie Woden 2/07/16 NSW SC Country Championships 4 35.20 Oliver Holdway Woden 2/07/16 NSW SC Country Championships 5 35.72 Lachlan Gilbert Goulburn 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 6 39.69 Alex Amon Vikings 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2B 7 40.37 Blake Bennie Burley Griffin 6/08/16 ACT Winter 8 40.74 Peter Ilyk QTS 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A 9 41.76 Roy Prosser Canberra 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 10 42.07 Kieran Savery Aquatots 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A

14 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 32.56 Ethan Lowey Woden 2/07/16 NSW SC Country Championships 2 32.59 Justin Lacey Vikings 26/08/16 NSW State Age SC Championships 3 35.39 Lachlan Gilbert Goulburn 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 4 35.45 Alexander Lakic QTS 6/08/16 ACT Winter 5 35.60 David Tabke QTS 2/07/16 NSW SC Country Championships 6 36.20 Mason Thornton Woden 2/07/16 NSW SC Country Championships 7 37.49 Elijah Williams Canberra 1/06/16 Ginninderra Club Night June 8 37.62 Zane Wild Goulburn 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 9 37.78 Cody Weir Vikings 2/07/16 NSW SC Country Championships 10 38.09 Lewis Shepherd CRUIZ 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A

15 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 32.33 Ethan Lowey Woden 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 32.72 Will Symington Canberra 26/08/16 NSW State Age SC Championships 3 34.60 Jasper Sheehan Burley Griffin 2/07/16 NSW SC Country Championships 4 35.57 Jarrod Lee Woden 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 5 36.34 Chuong Tran Canberra 6/08/16 ACT Winter 6 37.29 Aaron Passioura Canberra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 38.16 Oscar Smith CRUIZ 6/08/16 ACT Winter 8 38.65 Stone Sima Ginninderra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 9 39.16 David Allen Burley Griffin 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 10 44.07 Leon Richardson Canberra 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B

16 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 30.08 Andrew Catchpole Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 2 36.04 Joshua Ball Vikings 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 3 36.98 David Allen Burley Griffin 2/07/16 NSW SC Country Championships 4 42.58 Ben Stokes Woden 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet

17 & Over 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 30.85 Sean Maloney Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 2 30.89 Dylan Weir Vikings 26/08/16 NSW State Age SC Championships 3 31.14 James Dowden Ginninderra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 3 31.14 Eli Gatica Ginninderra 2/07/16 NSW SC Country Championships 5 31.19 Liam Brodrick Vikings 6/08/16 ACT Winter 6 31.99 Richard Eliason Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 7 32.24 Joshua Silk-Jones Vikings 2/07/16 NSW SC Country Championships 8 32.36 Drew Smith CRUIZ 6/08/16 ACT Winter 9 32.81 Brandon Hodges Canberra 6/08/16 ACT Winter 10 33.27 Stephen Ashton CRUIZ 26/08/16 NSW State Age SC Championships

8 & Under 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:52.01 Eamon Lopez Canberra 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 2 1:52.07 AJ Sanft Ginninderra 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 3 2:09.83 Thaddaeus How Ginninderra 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 4 2:12.35 Parker Knox Vikings 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A

9 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:46.82 Lachlan Sky Vikings 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2B 2 1:47.58 Alex Couldrick Ginninderra 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A 3 1:50.38 Nathanael How Ginninderra 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 4 1:51.65 Finnegan Ellwood Burley Griffin 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1A 5 2:02.76 Liam Exall Kings 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2B 6 2:07.41 Ethan Guthrie Canberra 29/07/16 Canberra Club Night 7 2:07.80 Thorfinn Gilbert Goulburn 12/06/16 Campbelltown 8 2:19.03 Adam Aly Aquatots 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4

10 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:30.23 Yaroslav Zharkov Woden 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 1:31.28 Kyle Gillard Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 3 1:37.83 Lucas Murray Vikings 26/08/16 NSW State Age SC Championships 4 1:40.49 Kurt Linder Woden 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 5 1:41.23 Austin Blakers Vikings 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 6 1:44.42 Ben Levine Canberra 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1B 7 1:46.42 Hadyn Saywell Aquatots 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 8 1:49.10 Theo Saunders Ginninderra 1/06/16 Ginninderra Club Night June 9 1:50.42 James Wilkinson Canberra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 10 1:52.15 Callum Hicks Burley Griffin 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B

11 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:32.66 Harrison Biddell Burley Griffin 6/08/16 ACT Winter 2 1:33.25 Joshua Allen Burley Griffin 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 3 1:37.92 Liam Guthrie Canberra 29/07/16 Canberra Club Night 4 1:38.81 Khang Minh Le Canberra 29/07/16 Canberra Club Night 5 1:40.95 Patrick Couper Woden 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A 6 1:42.75 Alec Mills Ginninderra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 7 1:45.15 Christopher Bush Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 8 1:45.64 Mitchell Forshaw Vikings 6/08/16 ACT Winter 9 1:46.33 Hadyn Saywell Aquatots 6/08/16 ACT Winter 10 1:46.66 Angus Murray Kings 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2B

12 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:23.71 Griffin Hutchins CRUIZ 6/08/16 ACT Winter 2 1:25.46 Steven McGowan Vikings 6/08/16 ACT Winter 3 1:26.86 Riley Hulkkonen Vikings 6/08/16 ACT Winter 4 1:27.85 Aiden Donaldson Canberra 2/07/16 NSW SC Country Championships 5 1:29.18 Jack Hawley Canberra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 6 1:31.38 Nicholas Odgers Woden 6/08/16 ACT Winter 7 1:32.27 Archer Shepherd Goulburn 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 8 1:32.44 Ben Gow Vikings 6/08/16 ACT Winter 9 1:32.52 Zak Levine Canberra 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1B 10 1:33.55 Ben McFadden Canberra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet

13 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:13.36 Mark Rusanov CRUIZ 2/07/16 NSW SC Country Championships 2 1:13.60 Jake Mackie Woden 2/07/16 NSW SC Country Championships 3 1:15.98 Justin Lacey Vikings 6/08/16 ACT Winter 4 1:16.63 Lachlan Gilbert Goulburn 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 5 1:16.72 Oliver Holdway Woden 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 6 1:23.09 Jayden Peckett Vikings 24/04/16 Tuggeranong Vikings Club Championships 7 1:24.89 Aiden Donaldson Canberra 6/08/16 ACT Winter 8 1:25.27 Blake Bennie Burley Griffin 6/08/16 ACT Winter 9 1:26.52 Alex Amon Vikings 2/07/16 NSW SC Country Championships 10 1:28.86 Kieran Savery Aquatots 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A

14 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:08.73 Ethan Lowey Woden 2/07/16 NSW SC Country Championships 2 1:10.61 Justin Lacey Vikings 26/08/16 NSW State Age SC Championships 3 1:14.02 Lachlan Gilbert Goulburn 26/08/16 NSW State Age SC Championships 4 1:16.75 David Tabke QTS 2/07/16 NSW SC Country Championships 5 1:17.67 Alexander Lakic QTS 2/07/16 NSW SC Country Championships 6 1:17.86 Mason Thornton Woden 2/07/16 NSW SC Country Championships 7 1:19.33 Cody Weir Vikings 2/07/16 NSW SC Country Championships 8 1:20.18 Aaron Passioura Canberra 1/05/16 Canberra Club Championships 9 1:21.46 Elijah Williams Ginninderra 27/07/16 Ginninderra Club Night 10 1:21.95 Jayden Peckett Vikings 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet

15 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:09.20 Ethan Lowey Woden 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 1:10.16 Will Symington Canberra 26/08/16 NSW State Age SC Championships 3 1:15.85 Jarrod Lee Woden 6/08/16 ACT Winter 4 1:17.11 Jasper Sheehan Burley Griffin 2/07/16 NSW SC Country Championships 5 1:20.50 Chuong Tran Canberra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 6 1:22.47 Jake Cooper Canberra 1/05/16 Canberra Club Championships 7 1:22.58 David Allen Burley Griffin 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 8 1:23.04 Oscar Smith CRUIZ 6/08/16 ACT Winter 9 1:24.99 Kaden Tuan Ginninderra 1/06/16 Ginninderra Club Night June 10 1:25.22 Stone Sima Ginninderra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet

16 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:05.10 Andrew Catchpole Ginninderra 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 1:09.21 Billy Nicholson Ginninderra 26/08/16 NSW State Age SC Championships 3 1:17.31 Liam Brodrick Vikings 24/04/16 Tuggeranong Vikings Club Championships 4 1:17.47 David Allen Burley Griffin 2/07/16 NSW SC Country Championships 5 1:17.65 Joshua Ball Vikings 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 6 1:30.67 Ben Stokes Woden 6/08/16 ACT Winter

17 & Over 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:05.10 Dylan Weir Vikings 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 1:05.53 Sean Maloney Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 3 1:06.24 Liam Brodrick Vikings 6/08/16 ACT Winter 4 1:06.82 Eli Gatica Ginninderra 2/07/16 NSW SC Country Championships 5 1:08.61 James Dowden Ginninderra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 6 1:10.34 Stephen Ashton CRUIZ 26/08/16 NSW State Age SC Championships 7 1:10.98 Richard Eliason Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 8 1:11.17 Joshua Silk-Jones Vikings 2/07/16 NSW SC Country Championships 9 1:12.66 Drew Smith CRUIZ 6/08/16 ACT Winter 10 1:13.40 Dominik Turner CRUIZ 6/08/16 ACT Winter

9 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:50.05 Lachlan Sky Vikings 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A 2 4:27.01 Alexander Murray Vikings 2/09/16 Tuggeranong Vikings Club Night

10 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:25.10 Lucas Murray Vikings 6/08/16 ACT Winter 2 3:52.16 Theo Saunders Ginninderra 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A 3 3:53.23 Elian Lopez Canberra 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 4 3:53.27 Ben Levine Canberra 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1B 5 4:05.28 James Wilkinson Canberra 10/06/16 Canberra Club Night

11 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:14.25 Joshua Allen Burley Griffin 6/08/16 ACT Winter 2 3:18.84 Harrison Biddell Burley Griffin 6/08/16 ACT Winter 3 3:53.58 Mitchell Forshaw Vikings 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A 4 4:01.97 James Wilkinson Canberra 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A

12 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:04.10 Steven McGowan Vikings 6/08/16 ACT Winter 2 3:06.22 Griffin Hutchins CRUIZ 6/08/16 ACT Winter 3 3:09.98 Riley Hulkkonen Vikings 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A 4 3:17.00 Ben Gow Vikings 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 5 3:18.63 Zak Levine Canberra 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1B 6 3:21.59 Nicholas Odgers Woden 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 3:30.80 Kolya Kirpson-Colley Canberra 10/06/16 Canberra Club Night 8 3:31.21 Ben McFadden Canberra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet

13 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:40.49 Lachlan Gilbert Goulburn 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 2 2:42.47 Mark Rusanov CRUIZ 2/07/16 NSW SC Country Championships 3 2:43.14 Jake Mackie Woden 2/07/16 NSW SC Country Championships 4 2:52.38 Justin Lacey Vikings 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 5 3:09.01 Alex Amon Vikings 6/08/16 ACT Winter 6 3:16.96 Jackson Boyd Burley Griffin 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 3:23.79 Jake Newcombe Woden 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 8 3:28.82 Matthew Cooper Vikings 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet

14 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:29.93 Ethan Lowey Woden 2/07/16 NSW SC Country Championships 2 2:41.55 Lachlan Gilbert Goulburn 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 3 2:42.88 David Tabke QTS 2/07/16 NSW SC Country Championships 4 2:50.44 Alexander Lakic QTS 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 5 3:00.69 Lewis Shepherd CRUIZ 6/08/16 ACT Winter 6 3:04.51 Connor McDonald Canberra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 3:08.00 Jack Witchalls Canberra 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1B 8 3:12.17 Ben Beck QTS 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 9 3:14.37 Nicholas Anastasi Ginninderra 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A

15 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:29.30 Ethan Lowey Woden 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 2:37.91 Will Symington Canberra 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 3 2:40.61 Jarrod Lee Woden 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 4 2:46.68 Aaron Passioura Canberra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 5 2:49.06 David Allen Burley Griffin 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 6 3:24.68 Leon Richardson Canberra 29/07/16 Canberra Club Night

16 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:25.10 Andrew Catchpole Ginninderra 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 2:28.25 Billy Nicholson Ginninderra 26/08/16 NSW State Age SC Championships 3 2:47.47 Joshua Ball Vikings 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4

17 & Over 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:18.68 Dylan Weir Vikings 2/07/16 NSW SC Country Championships 2 2:20.11 Liam Brodrick Vikings 26/08/16 NSW State Age SC Championships 3 2:26.80 Eli Gatica Ginninderra 2/07/16 NSW SC Country Championships 4 2:35.35 Joshua Silk-Jones ACT 13/08/16 NSW SC Target Squad Meet 5 2:36.99 Dominik Turner CRUIZ 26/08/16 NSW State Age SC Championships 6 2:40.40 Drew Smith CRUIZ 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 7 2:56.18 Andrew Van Kemenade QTS 6/08/16 ACT Winter

8 & Under 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 39.42 Alex Couldrick Ginninderra 1/06/16 Ginninderra Club Night June 2 46.10 James Biddington Burley Griffin 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 3 47.59 Eamon Lopez Canberra 29/07/16 Canberra Club Night 4 51.03 Ryan Korbl Canberra 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 5 53.60 Max Stewart-Moore Aquatots 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1B 6 55.09 Blake Biddell Burley Griffin 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 7 56.98 Lachie Marjoribanks Vikings 23/09/16 Tuggeranong Vikings Club Night 8 1:07.07 Ky Kratzmann Canberra 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 9 1:11.47 Thaddaeus How Ginninderra 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B

9 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 37.97 Alex Couldrick Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 2 39.96 Austin Bennie Burley Griffin 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 3 40.62 Lachlan Sky Vikings 6/08/16 ACT Winter 4 45.24 Nathanael How Ginninderra 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 5 47.12 Finnegan Ellwood Burley Griffin 3/06/16 Burley Griffin Club Championships 5 47.12 Liam Exall Kings 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 7 47.91 Thomas McIntosh QTS 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 8 49.37 Duke Shepherd Goulburn 12/06/16 Campbelltown 9 49.63 Brady Bryant Aquatots 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 10 55.54 Edwin Holm Vikings 24/04/16 Tuggeranong Vikings Club Championships

10 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 33.41 Kyle Gillard Ginninderra 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 34.29 Yaroslav Zharkov Woden 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 3 38.01 William Spooner Burley Griffin 6/08/16 ACT Winter 4 38.37 Kurt Linder Woden 6/08/16 ACT Winter 5 38.66 Austin Bennie Burley Griffin 6/08/16 ACT Winter 6 39.97 Izaac Rhall Canberra 6/08/16 ACT Winter 7 41.30 Elian Lopez Canberra 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 8 42.30 Lucas Murray Vikings 6/08/16 ACT Winter 9 42.46 Jake Smith Gibson Burley Griffin 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1A 10 43.32 Jak Krsteski Queanbeyan 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B

11 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 33.28 Joshua Allen Burley Griffin 2/07/16 NSW SC Country Championships 2 34.78 Sebastian Phommaseisy Ginninderra 27/07/16 Ginninderra Club Night 3 38.50 Patrick Couper Woden 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 4 39.46 Christopher Bush Ginninderra 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 5 40.31 Alec Mills Ginninderra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 6 40.56 Kalaa Hall Canberra 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 7 41.02 Thomas Guthrie Canberra 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A 8 41.06 Finlay Macgill Burley Griffin 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 9 41.32 Liam Guthrie Canberra 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1B 10 41.43 Harry Hehir Burley Griffin 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B

12 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 33.51 Luke O'Neill Ginninderra 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 33.69 Jack Hawley Canberra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 3 34.18 Zak Levine Canberra 2/07/16 NSW SC Country Championships 4 35.48 Riley Hulkkonen Vikings 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 5 35.89 Aiden Donaldson Canberra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 6 36.54 Noah Spedding-hobbs CRUIZ 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A 7 36.79 Griffin Hutchins CRUIZ 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A 8 37.08 Steven McGowan Vikings 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 9 38.33 Patrick Couper Woden 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 10 38.35 Alec Mills Ginninderra 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4

13 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 30.68 David Tabke QTS 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 2 32.57 Lachlan Gilbert Goulburn 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1B 3 32.77 Mark Rusanov CRUIZ 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 4 32.78 Oliver Holdway Woden 2/07/16 NSW SC Country Championships 5 32.97 Jake Mackie Woden 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 6 33.00 Nicholas Allnutt Vikings 10/06/16 Tuggeranong Vikings Club Night 7 33.38 Justin Lacey Vikings 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 8 33.64 Kieran Savery Aquatots 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A 9 34.93 Max Green Burley Griffin 6/08/16 ACT Winter 10 35.09 Alex Amon Vikings 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2B

14 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 29.14 David Tabke QTS 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 29.85 Ethan Lowey Woden 2/07/16 NSW SC Country Championships 3 30.37 Cody Weir Vikings 26/08/16 NSW State Age SC Championships 4 30.45 Ethan Ledbrook Vikings 26/08/16 NSW State Age SC Championships 5 30.64 Skinny Gavel CRUIZ 2/07/16 NSW SC Country Championships 6 31.11 Alexander Lakic QTS 2/07/16 NSW SC Country Championships 7 31.12 Oscar Johnston Canberra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 8 31.35 Mason Thornton Woden 2/07/16 NSW SC Country Championships 9 31.87 Jayden Peckett Vikings 6/08/16 ACT Winter 10 32.01 Connor McDonald Canberra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival

15 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 27.29 Will Symington Canberra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 2 28.04 Jarrod Lee Woden 2/07/16 NSW SC Country Championships 3 28.56 Jasper Sheehan Burley Griffin 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 4 31.29 David Allen Burley Griffin 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 5 31.30 Chuong Tran Canberra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 6 31.45 Daniel Geering Canberra 6/08/16 ACT Winter 7 31.65 Aaron Passioura Canberra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 8 31.90 Mark O'Neill Ginninderra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 9 32.66 Stone Sima Ginninderra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 10 46.21 Leon Richardson Canberra 29/07/16 Canberra Club Night

16 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 27.79 Liam Brodrick Vikings 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 2 28.23 Jack Howard CRUIZ 2/07/16 NSW SC Country Championships 3 28.98 Billy Nicholson Ginninderra 26/08/16 NSW State Age SC Championships 4 30.12 Patrick Howard Woden 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 5 30.43 David Allen Burley Griffin 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 6 31.53 Joshua Ball Vikings 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 7 32.17 Mark O'Neill Ginninderra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 8 32.67 Stone Sima Ginninderra 27/07/16 Ginninderra Club Night 9 34.98 Ben Stokes Woden 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival

17 & Over 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 26.03 James Hanson QTS 2/07/16 NSW SC Country Championships 2 27.34 Dylan Weir Vikings 2/07/16 NSW SC Country Championships 3 27.50 Liam Brodrick Vikings 2/07/16 NSW SC Country Championships 4 27.57 Ciaran Plenty Ginninderra 24/07/16 Older swimmer meet 1 5 27.91 Dominik Turner CRUIZ 6/08/16 ACT Winter 6 27.93 Cameron Tysoe Ginninderra 2/07/16 NSW SC Country Championships 7 27.95 Eli Gatica Ginninderra 26/08/16 NSW State Age SC Championships 8 28.00 Joshua Alford Vikings 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 9 28.10 James Dowden Ginninderra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 10 28.63 Brandon Hodges Canberra 6/08/16 ACT Winter

9 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:30.91 Lachlan Sky Vikings 6/08/16 ACT Winter 2 1:54.52 Finnegan Ellwood Burley Griffin 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2B

10 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:15.33 Kyle Gillard Ginninderra 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 1:18.71 Yaroslav Zharkov Woden 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 3 1:28.01 William Spooner Burley Griffin 6/08/16 ACT Winter 4 1:29.03 Kurt Linder Woden 6/08/16 ACT Winter 5 1:37.94 Lucas Murray Vikings 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A 6 1:47.72 Elian Lopez Canberra 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 7 1:49.06 Jack Marjoribanks Vikings 2/09/16 Tuggeranong Vikings Club Night 8 1:59.57 Jak Krsteski Queanbeyan 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4

11 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:12.68 Joshua Allen Burley Griffin 2/07/16 NSW SC Country Championships 2 1:27.43 Sebastian Phommaseisy Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 3 1:30.44 Finlay Macgill Burley Griffin 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 4 1:34.56 Jack Bacon Vikings 24/04/16 Tuggeranong Vikings Club Championships 5 1:55.71 Harrison Biddell Burley Griffin 3/06/16 Burley Griffin Club Championships

12 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:13.99 Luke O'Neill Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 2 1:15.92 Zak Levine Canberra 29/07/16 Canberra Club Night 3 1:16.84 Riley Hulkkonen Vikings 6/08/16 ACT Winter 4 1:17.76 Jack Hawley Canberra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 5 1:20.21 Aiden Donaldson Canberra 10/06/16 Canberra Club Night 6 1:20.34 Luke Levay Burley Griffin 3/06/16 Burley Griffin Club Championships 7 1:20.85 Steven McGowan Vikings 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A 8 1:23.16 Noah Spedding-hobbs CRUIZ 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A 9 1:23.19 Griffin Hutchins CRUIZ 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A 10 1:26.41 Sol Kruger Canberra 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A

13 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:08.44 David Tabke QTS 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 2 1:09.74 Mark Rusanov CRUIZ 2/07/16 NSW SC Country Championships 3 1:09.80 Jayden Peckett Vikings 24/04/16 Tuggeranong Vikings Club Championships 4 1:12.26 Jake Mackie Woden 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A 5 1:12.30 Nicholas Allnutt Vikings 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A 6 1:15.95 Max Green Burley Griffin 6/08/16 ACT Winter 7 1:16.49 Justin Lacey Vikings 24/04/16 Tuggeranong Vikings Club Championships 8 1:17.05 Aiden Donaldson Canberra 6/08/16 ACT Winter 9 1:17.26 Alex Amon Vikings 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A 10 1:18.00 Blake Bennie Burley Griffin 3/06/16 Burley Griffin Club Championships

14 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:02.39 David Tabke QTS 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 1:04.34 Cody Weir Vikings 26/08/16 NSW State Age SC Championships 3 1:04.95 Ethan Lowey Woden 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 4 1:05.18 Skinny Gavel CRUIZ 2/07/16 NSW SC Country Championships 5 1:08.73 Ethan Ledbrook Vikings 6/08/16 ACT Winter 6 1:09.22 Jayden Peckett Vikings 6/08/16 ACT Winter 7 1:09.55 Aaron Passioura Canberra 1/05/16 Canberra Club Championships 8 1:10.73 Oscar Johnston Canberra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 9 1:12.45 Lewis Shepherd CRUIZ 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 10 1:19.31 Harrison Jones Canberra 1/05/16 Canberra Club Championships

15 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 59.76 Jarrod Lee Woden 2/07/16 NSW SC Country Championships 2 1:00.48 Will Symington Canberra 6/08/16 ACT Winter 3 1:06.42 David Allen Burley Griffin 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 4 1:06.44 Jasper Sheehan Burley Griffin 3/06/16 Burley Griffin Club Championships 5 1:09.10 Daniel Geering Canberra 6/08/16 ACT Winter 6 1:11.35 Mark O'Neill Ginninderra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 7 1:20.36 Jack Wallis Burley Griffin 3/06/16 Burley Griffin Club Championships

16 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 59.86 Liam Brodrick Vikings 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 2 1:02.61 Billy Nicholson Ginninderra 26/08/16 NSW State Age SC Championships 3 1:03.09 Jack Howard CRUIZ 2/07/16 NSW SC Country Championships 4 1:05.52 David Allen Burley Griffin 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 5 1:08.69 Patrick Howard Woden 6/08/16 ACT Winter 6 1:11.47 Mark O'Neill Ginninderra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 1:19.15 Ben Stokes Woden 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival

17 & Over 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 56.46 James Hanson QTS 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 59.03 Liam Brodrick Vikings 2/07/16 NSW SC Country Championships 3 59.90 Dylan Weir Vikings 26/08/16 NSW State Age SC Championships 4 1:00.71 Eli Gatica Ginninderra 26/08/16 NSW State Age SC Championships 5 1:02.37 Dominik Turner CRUIZ 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 6 1:05.24 Brandon Hodges Canberra 6/08/16 ACT Winter 7 1:07.30 Kristofer Tengstrom Canberra 1/05/16 Canberra Club Championships 8 1:11.19 Drew Smith CRUIZ 24/07/16 ACT Winter Distance Series Meet 3 9 1:16.59 Joshua Silk-Jones Vikings 10/06/16 Tuggeranong Vikings Club Night 10 1:16.99 David Bale Vikings 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2B

10 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:08.21 Kyle Gillard Ginninderra 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1B

11 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:42.13 Joshua Allen Burley Griffin 2/07/16 NSW SC Country Championships

12 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:54.59 Luke O'Neill Ginninderra 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1B 2 2:55.52 Steven McGowan Vikings 6/08/16 ACT Winter 3 3:18.13 Jack Bacon Vikings 22/07/16 Tuggeranong Vikings Club Night

13 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:41.41 Mark Rusanov CRUIZ 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A 2 2:50.02 Alex Amon Vikings 22/07/16 Tuggeranong Vikings Club Night

14 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:21.96 Skinny Gavel CRUIZ 2/07/16 NSW SC Country Championships 2 2:23.71 Cody Weir Vikings 26/08/16 NSW State Age SC Championships 3 2:44.95 Oscar Johnston Canberra 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B

15 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:08.52 Jarrod Lee Woden 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 2:37.61 Mark O'Neill Ginninderra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet

16 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:04.62 Liam Brodrick Vikings 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 2 2:16.73 Billy Nicholson Ginninderra 26/08/16 NSW State Age SC Championships 3 2:16.80 David Allen Burley Griffin 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 4 2:36.46 Mark O'Neill Ginninderra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival

17 & Over 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:03.04 Liam Brodrick Vikings 2/07/16 NSW SC Country Championships 2 2:05.72 James Hanson QTS 26/08/16 NSW State Age SC Championships 3 2:13.32 Dylan Weir Vikings 26/08/16 NSW State Age SC Championships 4 2:21.07 Dominik Turner CRUIZ 6/08/16 ACT Winter 5 3:13.81 David Bale Vikings 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A

8 & Under 100m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:31.42 Alex Couldrick Ginninderra 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1B 2 1:40.40 Eamon Lopez Canberra 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 3 1:41.46 Lachie Marjoribanks Vikings 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 4 1:42.84 AJ Sanft Ginninderra 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 5 1:45.34 Ryan Korbl Canberra 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 6 1:47.82 James Biddington Burley Griffin 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 7 1:53.21 Max Stewart-Moore Aquatots 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A 8 1:56.72 Billy Ansell Vikings 23/09/16 Tuggeranong Vikings Club Night 9 1:57.43 Blake Biddell Burley Griffin 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 10 2:02.63 Will Gordon Burley Griffin 3/06/16 Burley Griffin Club Championships

9 years 100m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:29.22 Alex Couldrick Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 2 1:29.61 Lachlan Sky Vikings 6/08/16 ACT Winter 3 1:41.27 Austin Bennie Burley Griffin 3/06/16 Burley Griffin Club Championships 4 1:41.51 Finnegan Ellwood Burley Griffin 3/06/16 Burley Griffin Club Championships 5 1:41.76 Liam Exall Kings 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 6 1:44.52 Thomas McIntosh QTS 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A 7 1:47.39 Brady Bryant Aquatots 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 8 2:00.74 Alexander Murray Vikings 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 9 2:03.69 Michael Rangiah Burley Griffin 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 10 2:05.18 Ben Jackson Burley Griffin 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2B

10 years 100m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:20.02 Yaroslav Zharkov Woden 6/08/16 ACT Winter 2 1:21.79 Kyle Gillard Ginninderra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 3 1:27.07 Kurt Linder Woden 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 4 1:28.77 Lucas Murray Vikings 6/08/16 ACT Winter 5 1:29.90 William Spooner Burley Griffin 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 6 1:31.21 Ben Levine Canberra 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1B 7 1:32.96 Hadyn Saywell Aquatots 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2B 8 1:34.15 Theo Saunders Ginninderra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 9 1:35.41 Jackson Schultz Goulburn 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 10 1:35.52 Eric Wong Woden 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4

11 years 100m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:17.34 Joshua Allen Burley Griffin 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 2 1:23.02 Thomas Guthrie Canberra 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 3 1:24.31 Sebastian Phommaseisy Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 4 1:28.46 Patrick Couper Woden 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 5 1:28.76 Alec Mills Ginninderra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 6 1:28.78 Nicholas Honeyman Burley Griffin 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1A 7 1:28.93 Christopher Bush Ginninderra 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 8 1:29.38 Mitchell Forshaw Vikings 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 9 1:30.10 Harrison Biddell Burley Griffin 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 10 1:32.82 Hadyn Saywell Aquatots 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A

12 years 100m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:16.31 Zak Levine Canberra 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1B 2 1:16.41 Griffin Hutchins CRUIZ 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A 3 1:18.38 Jack Hawley Canberra 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1B 4 1:19.15 Riley Hulkkonen Vikings 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A 5 1:20.12 Steven McGowan Vikings 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A 6 1:20.44 Noah Spedding-hobbs CRUIZ 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 7 1:20.49 Ethan Rollason Canberra 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 8 1:23.44 Ryan Peckett Vikings 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A 9 1:26.67 Patrick Couper Woden 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 10 1:28.15 Alec Mills Ginninderra 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4

13 years 100m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:07.65 David Tabke QTS 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 2 1:07.82 Justin Lacey Vikings 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 3 1:09.80 Mark Rusanov CRUIZ 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 4 1:10.91 Jake Mackie Woden 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A 5 1:18.03 Peter Ilyk QTS 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A 6 1:22.19 Alex Amon Vikings 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A 7 1:25.65 Matthew Cooper Vikings 10/06/16 Tuggeranong Vikings Club Night 8 1:26.87 Harrison Cheney Aquatots 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2B 9 1:27.91 Travis Tong CRUIZ 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 10 1:29.56 Justin Tong CRUIZ 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4

14 years 100m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:08.85 Cody Weir Vikings 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A 2 1:09.56 Jayden Peckett Vikings 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A 3 1:09.95 Mason Thornton Woden 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 4 1:11.86 Lewis Shepherd CRUIZ 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A 5 1:13.36 Oscar Johnston Canberra 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 6 1:13.68 Ethan Ledbrook Vikings 2/09/16 Tuggeranong Vikings Club Night 7 1:13.87 Elijah Williams Ginninderra 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 8 1:18.61 Thomas Ritchie Canberra 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3B 9 1:20.30 Divij Madan CRUIZ 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A 10 1:25.91 Ben Beck QTS 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4

15 years 100m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:04.60 Jarrod Lee Woden 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 2 1:09.50 Jasper Sheehan Burley Griffin 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 3 1:17.84 Kaden Tuan Ginninderra 1/06/16 Ginninderra Club Night June

16 years 100m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:10.84 Patrick Howard Woden 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 2 1:19.69 Ben Stokes Woden 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet

17 & Over 100m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 57.73 Sean Maloney Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 2 1:00.41 Luke Hinchcliffe CRUIZ 24/07/16 Older swimmer meet 1 3 1:01.77 James Dowden Ginninderra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 4 1:02.08 Liam Brodrick Vikings 22/07/16 Tuggeranong Vikings Club Night 5 1:03.75 Dylan Weir Vikings 2/09/16 Tuggeranong Vikings Club Night 6 1:05.61 Drew Smith CRUIZ 2/07/16 NSW SC Country Championships 7 1:05.96 Cameron Tysoe Ginninderra 27/07/16 Ginninderra Club Night 8 1:07.98 Nicholas Lawlis Ginninderra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 9 1:09.47 Kade Burgess Burley Griffin 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 10 1:10.29 Joshua Silk-Jones Vikings 10/06/16 Tuggeranong Vikings Club Night

9 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:04.76 Lachlan Sky Vikings 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 2 3:08.61 Alex Couldrick Ginninderra 27/07/16 Ginninderra Club Night 3 3:43.84 Finnegan Ellwood Burley Griffin 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2B 4 3:54.70 Liam Exall Kings 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1A 5 4:25.09 Alexander Murray Vikings 23/09/16 Tuggeranong Vikings Club Night

10 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:49.97 Kyle Gillard Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 2 2:50.49 Yaroslav Zharkov Woden 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 3 3:03.24 Lucas Murray Vikings 6/08/16 ACT Winter 4 3:08.92 Kurt Linder Woden 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A 5 3:09.85 Austin Blakers Vikings 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 6 3:17.93 William Spooner Burley Griffin 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1A 7 3:23.14 Jack Marjoribanks Vikings 2/09/16 Tuggeranong Vikings Club Night 8 3:28.84 Jackson Schultz Goulburn 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 9 3:28.97 Ben Levine Canberra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 10 3:29.03 Izaac Rhall Canberra 1/05/16 Canberra Club Championships

11 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:39.67 Joshua Allen Burley Griffin 6/08/16 ACT Winter 2 3:06.10 Sebastian Phommaseisy Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 3 3:07.94 Adam Davies Canberra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 4 3:09.47 Jack Bacon Vikings 24/04/16 Tuggeranong Vikings Club Championships 5 3:13.59 Liam Guthrie Canberra 1/05/16 Canberra Club Championships 6 3:16.59 Finlay Macgill Burley Griffin 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 7 3:19.13 Harrison Biddell Burley Griffin 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4 8 3:21.04 Mitchell Forshaw Vikings 23/09/16 Tuggeranong Vikings Club Night 9 3:37.85 Cameron Allnutt Vikings 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2B 10 3:39.30 James Wilkinson Canberra 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2A

12 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:41.27 Jack Hawley Canberra 6/08/16 ACT Winter 2 2:42.20 Zak Levine Canberra 2/07/16 NSW SC Country Championships 3 2:44.64 Griffin Hutchins CRUIZ 6/08/16 ACT Winter 4 2:49.38 Aiden Donaldson Canberra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 5 2:50.25 Steven McGowan Vikings 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 6 2:51.18 Ryan Peckett Vikings 24/07/16 Kippax Winter Development Series 3A 7 2:53.02 Luke Levay Burley Griffin 3/06/16 Burley Griffin Club Championships 8 2:54.09 Riley Hulkkonen Vikings 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 9 2:58.79 Ethan Rollason Canberra 1/05/16 Canberra Club Championships 10 3:00.17 Sol Kruger Canberra 21/08/16 Kippax Winter Development Series 4

13 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:25.78 David Tabke QTS 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 2 2:27.46 Mark Rusanov CRUIZ 2/07/16 NSW SC Country Championships 3 2:27.71 Jake Mackie Woden 2/07/16 NSW SC Country Championships 4 2:28.49 Jayden Peckett Vikings 24/04/16 Tuggeranong Vikings Club Championships 5 2:31.13 Oliver Holdway Woden 2/07/16 NSW SC Country Championships 6 2:31.77 Lachlan Gilbert Goulburn 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 7 2:31.92 Justin Lacey Vikings 6/08/16 ACT Winter 8 2:41.71 Nicholas Allnutt Vikings 6/08/16 ACT Winter 9 2:42.19 Alex Amon Vikings 26/06/16 Kippax Winter Development Series 2B 10 2:44.09 Blake Bennie Burley Griffin 3/06/16 Burley Griffin Club Championships

14 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:15.07 Ethan Lowey Woden 2/07/16 NSW SC Country Championships 2 2:21.65 Ethan Ledbrook Vikings 26/08/16 NSW State Age SC Championships 3 2:25.92 Alexander Lakic QTS 2/07/16 NSW SC Country Championships 4 2:26.67 Aaron Passioura Canberra 1/05/16 Canberra Club Championships 5 2:26.68 Cody Weir Vikings 2/07/16 NSW SC Country Championships 6 2:27.23 Mason Thornton Woden 2/07/16 NSW SC Country Championships 7 2:29.19 Jayden Peckett Vikings 6/08/16 ACT Winter 8 2:30.25 Lachlan Gilbert Goulburn 2/07/16 NSW SC Country Championships 9 2:33.78 Connor McDonald Canberra 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 10 2:34.67 Oscar Johnston Canberra 15/05/16 Kippax Winter Development Series 1B

15 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:11.07 Jarrod Lee Woden 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 2:14.43 Ethan Lowey Woden 26/08/16 NSW State Age SC Championships 3 2:16.74 Will Symington Canberra 26/08/16 NSW State Age SC Championships 4 2:23.14 Aaron Passioura Canberra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 5 2:30.08 Chuong Tran Canberra 6/08/16 ACT Winter 6 2:36.51 Jasper Sheehan Burley Griffin 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 7 2:36.74 Stone Sima Ginninderra 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 8 3:05.80 Harrison Jones Canberra 8/07/16 Canberra Club Night

16 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:06.96 Liam Brodrick Vikings 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 2 2:12.71 Andrew Catchpole Ginninderra 26/08/16 NSW State Age SC Championships 3 2:20.65 David Allen Burley Griffin 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 4 2:34.00 Patrick Howard Woden 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 5 2:50.10 Ben Stokes Woden 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet

17 & Over 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:05.24 Sean Maloney Ginninderra 6/08/16 ACT Winter 2 2:05.33 Liam Brodrick Vikings 2/07/16 NSW SC Country Championships 3 2:08.36 Cameron Tysoe Ginninderra 2/07/16 NSW SC Country Championships 4 2:09.26 Eli Gatica Ginninderra 26/08/16 NSW State Age SC Championships 5 2:09.99 Dylan Weir Vikings 26/08/16 NSW State Age SC Championships 6 2:12.92 Stephen Ashton CRUIZ 2/07/16 NSW SC Country Championships 7 2:16.74 Dominik Turner CRUIZ 26/08/16 NSW State Age SC Championships 8 2:18.72 Drew Smith CRUIZ 2/07/16 NSW SC Country Championships 9 2:21.11 Joshua Alford Vikings 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival 10 2:26.21 Kristofer Tengstrom Canberra 1/05/16 Canberra Club Championships

11 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:36.95 Joshua Allen Burley Griffin 18/06/16 Ginninderra Winter Short Course Carnival

12 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:56.31 Steven McGowan Vikings 24/07/16 ACT Winter Distance Series Meet 3

13 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:07.72 David Tabke QTS 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 2 5:15.38 Jake Mackie Woden 26/06/16 ACT Winter Distance Series Meet 2 3 5:18.78 Mark Rusanov CRUIZ 24/07/16 ACT Winter Distance Series Meet 3 4 5:41.74 Nicholas Allnutt Vikings 2/09/16 Tuggeranong Vikings Club Night 5 5:47.75 Alex Amon Vikings 24/07/16 ACT Winter Distance Series Meet 3

14 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:45.51 Ethan Lowey Woden 2/07/16 NSW SC Country Championships 2 5:12.97 Skinny Gavel CRUIZ 26/06/16 ACT Winter Distance Series Meet 2 3 5:16.73 Jayden Peckett Vikings 6/08/16 ACT Winter 4 5:25.56 Ethan Ledbrook Vikings 2/09/16 Tuggeranong Vikings Club Night

15 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:39.05 Jarrod Lee Woden 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 4:44.83 Ethan Lowey Woden 26/08/16 NSW State Age SC Championships 3 4:53.02 David Allen Burley Griffin 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 4 5:50.63 Mark O'Neill Ginninderra 15/05/16 ACT Winter Distance Series Meet 1

16 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:28.12 Liam Brodrick Vikings 28/05/16 Tuggeranong Vikings Qualifying Meet 2 4:46.59 David Allen Burley Griffin 2/07/16 NSW SC Country Championships 3 5:44.29 Patrick Howard Woden 15/05/16 ACT Winter Distance Series Meet 1

17 & Over 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:28.16 Liam Brodrick Vikings 26/08/16 NSW State Age SC Championships 2 4:34.54 Dylan Weir Vikings 26/08/16 NSW State Age SC Championships 3 4:48.15 Eli Gatica Ginninderra 15/05/16 ACT Winter Distance Series Meet 1 4 5:10.71 Drew Smith CRUIZ 24/07/16 ACT Winter Distance Series Meet 3 5 6:41.84 David Bale Vikings 2/09/16 Tuggeranong Vikings Club Night


Go back to the top of this page.