Winter 2011 Age Top 10 for Men


Short Course Ranking by Event (as at 30 September 2011)
Note: Age as at Meet age which is generally age at the first day of the meet
8 & Under 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 37.66 Lachlan Savage Queanbeyan 23/07/11 ACT Winter 2 39.59 Oliver Holdway Woden 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 3 42.20 Max Pine Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 4 42.73 Mark Rusanov Ginninderra 31/07/11 Kippax Winter Development Series 5 42.81 Nicholas Allnutt Vikings 13/05/11 Tuggeranong Club Night May 6 45.75 Alexander Tollis Telopea 31/07/11 Kippax Winter Development Series 7 46.21 David Tabke Vikings 29/05/11 Kippax Winter Development Series 8 46.26 Riley Bacon Vikings 13/05/11 Tuggeranong Club Night May 9 46.48 Zac Lewis Woden 5/08/11 Woden Club Night August 10 50.21 Joshua Clay Ginninderra 29/05/11 Kippax Winter Development Series

9 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 35.22 Connor Bush Canberra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 2 35.35 Ethan Lowey-McDonald Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 3 36.17 Mason Thornton Woden 23/07/11 ACT Winter 4 36.27 Skinny Gavel CRUIZ 23/07/11 ACT Winter 5 36.53 Lachlan Squire Queanbeyan 27/06/11 Queanbeyan Leagues Time Trial 6 37.37 Tom Iverach Queanbeyan 27/06/11 Queanbeyan Leagues Time Trial 7 38.16 Harry Smith Canberra 28/08/11 Kippax Winter Development Series 8 38.23 Joshua Fletcher CRUIZ 23/07/11 ACT Winter 9 38.60 Nicholas Barclay Vikings 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 10 39.63 Jayden Peckett Vikings 28/08/11 Kippax Winter Development Series

10 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 30.63 David Allen Canberra 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 2 32.77 Harrison Webster Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 3 34.23 Bradley Tuck Ginninderra 9/07/11 NSW Country SC Championships 4 34.62 Peeter Mirlieb ACT 25/09/11 NSW SC Development Meet 5 35.96 Tom Quinn Vikings 23/07/11 ACT Winter 6 36.11 Ethan Lowey-McDonald ACT 25/09/11 NSW SC Development Meet 7 36.24 Jackson Holdway Woden 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 8 36.26 Nicholas Newton Ginninderra 23/07/11 ACT Winter 9 37.47 Aaron Passioura Ginninderra 31/07/11 Kippax Winter Development Series 10 37.55 Bryce Svensson Vikings 23/07/11 ACT Winter

11 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 30.46 David Allen Canberra 26/08/11 Victorian Age SC Championships 2 31.33 Tyler Beecher Canberra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 3 32.01 Xavier Pearson Telopea 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 4 33.25 Lachlan Osborne Queanbeyan 27/06/11 Queanbeyan Leagues Time Trial 5 33.58 Duncan Miller Telopea 23/07/11 ACT Winter 6 33.75 Andrew Catchpole Queanbeyan 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 7 33.85 Oliver Glamcevski Queanbeyan 27/06/11 Queanbeyan Leagues Time Trial 8 34.34 Jacob Schuler Queanbeyan 27/06/11 Queanbeyan Leagues Time Trial 9 34.47 Ruben Collins Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 10 34.51 Connor McGuirk ACT 25/09/11 NSW SC Development Meet

12 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 28.12 James Hanson Telopea 12/08/11 NSW State Age SC Championships 2 29.84 Dominik Turner CRUIZ 23/07/11 ACT Winter 3 30.07 Lachlan Webb Vikings 9/07/11 NSW Country SC Championships 4 30.50 Yi Lerk Chin ACT 25/09/11 NSW SC Development Meet 5 30.82 Jarrod Barber ACT 25/09/11 NSW SC Development Meet 6 30.86 Kieran Howell ACT 25/09/11 NSW SC Development Meet 7 30.94 Joshua Waugh Canberra 23/07/11 ACT Winter 8 31.10 Dylan Weir Vikings 9/07/11 NSW Country SC Championships 9 31.34 Nicholas Lawlis Telopea 23/07/11 ACT Winter 10 31.50 Tyler Beecher ACT 25/09/11 NSW SC Development Meet

13 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 25.88 Alexander Ryan Telopea 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 2 28.34 Jackson Savage Woden 23/07/11 ACT Winter 3 28.80 Nathan De Meillon Vikings 23/07/11 ACT Winter 4 29.32 Elijah Gatica Woden 23/07/11 ACT Winter 5 30.03 Alexander Maleganeas Burley Griffin 5/06/11 Burley Griffin Club Championships 6 30.12 Cormac Pearson Telopea 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 7 30.25 Patrick Farnham Canberra 23/07/11 ACT Winter 8 30.40 Kolya Cook Burley Griffin 23/07/11 ACT Winter 9 31.29 Sam McLachlan Woden 28/08/11 Kippax Winter Development Series 10 31.51 Brendan Wright Vikings 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival

14 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 25.03 Stephen Thresher Woden 23/07/11 ACT Winter 2 25.36 Lachlan Colquhoun Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 3 25.81 Alexander Ryan Telopea 9/07/11 NSW Country SC Championships 4 26.32 Angus Funnell Ginninderra 23/07/11 ACT Winter 5 26.57 James Harris Woden 23/07/11 ACT Winter 6 26.71 Ayrton Kiraly Woden 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 7 27.54 Kristofer Tengstrom Canberra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 8 27.78 Liam Barber Telopea 23/07/11 ACT Winter 9 27.82 Kurt Michl Queanbeyan 9/07/11 NSW Country SC Championships 10 28.31 Dylan Booth Ginninderra 27/05/11 Ginninderra Club Night May

15 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 23.78 Sean Maloney Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 2 25.63 Alec Morris Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 3 25.87 Cameron Tysoe Ginninderra 12/08/11 NSW State Age SC Championships 4 27.34 Thomas Ramsay Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 5 29.85 Ryan Tesseyman Ginninderra 27/05/11 Ginninderra Club Night May 6 x30.16 Julian Turner CRUIZ 31/07/11 Kippax Winter Development Series 7 30.39 Huan Le Canberra 29/05/11 Kippax Winter Development Series 7 30.39 John Freeman Woden 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 9 32.40 Thomas Harrison Burley Griffin 5/06/11 Burley Griffin Club Championships 10 33.22 Gerard Lennox Canberra 28/08/11 Kippax Winter Development Series

16 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 23.42 Hugo Morris Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 2 24.93 William Pulley Queanbeyan 12/08/11 NSW State Age SC Championships 3 25.00 Ryan Hore Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 4 25.93 Mateya Tomii Telopea 12/08/11 NSW State Age SC Championships 5 26.00 James Dowden Burley Griffin 9/07/11 NSW Country SC Championships 6 26.01 Kade Howitt Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 7 26.23 Nathan Seddon Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 8 26.41 Andy Chen Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 9 27.45 Brent Hickey Canberra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 10 27.64 William Rooks Canberra 23/07/11 ACT Winter

17 & Over 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 23.03 Luke Hinchcliffe CRUIZ 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 2 23.50 Zane Jordan Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 3 24.26 Randall Barry Telopea 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 4 24.44 Jordan Hamilton Ginninderra 9/07/11 NSW Country SC Championships 4 24.44 Ben Martin Woden 3/06/11 NSW State Open SC Championships 6 24.66 Adam Pine Ginninderra 30/06/11 Australian SC Championships 7 24.92 Dylan Appelqvist Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 8 25.99 Bradley Jones Queanbeyan 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 9 26.32 James Dowden Burley Griffin 23/07/11 ACT Winter 10 26.77 James Gibson Canberra 23/07/11 ACT Winter

8 & Under 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:32.18 Lachlan Savage Queanbeyan 31/07/11 Kippax Winter Development Series 2 1:34.10 Oliver Holdway Woden 31/07/11 Kippax Winter Development Series 3 1:35.36 Mark Rusanov Ginninderra 31/07/11 Kippax Winter Development Series 4 1:40.35 Max Pine Ginninderra 31/07/11 Kippax Winter Development Series 5 1:42.29 Nicholas Allnutt Vikings 19/06/11 Kippax Winter Development Series 6 1:48.11 Riley Bacon Vikings 16/09/11 TVSC September Club Night 7 1:51.70 Joshua Clay Ginninderra 29/05/11 Kippax Winter Development Series

9 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:17.80 Ethan Lowey-McDonald Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 2 1:20.79 Connor Bush Canberra 23/07/11 ACT Winter 3 1:24.14 Skinny Gavel CRUIZ 19/06/11 Kippax Winter Development Series 4 1:25.22 Mason Thornton Woden 19/06/11 Kippax Winter Development Series 5 1:25.90 Joshua Fletcher CRUIZ 31/07/11 Kippax Winter Development Series 6 1:27.40 Tom Iverach Queanbeyan 19/06/11 Kippax Winter Development Series 7 1:27.80 Lachlan Squire Queanbeyan 19/06/11 Kippax Winter Development Series 8 1:28.78 Oliver Holdway Woden 28/08/11 Kippax Winter Development Series 9 1:28.88 Nicholas Barclay Vikings 28/08/11 Kippax Winter Development Series 10 1:33.33 Harry Smith Canberra 28/08/11 Kippax Winter Development Series

10 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:08.00 David Allen Canberra 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 2 1:13.61 Harrison Webster Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 3 1:16.22 Bradley Tuck Ginninderra 9/07/11 NSW Country SC Championships 4 1:17.06 Peeter Mirlieb Canberra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 5 1:20.16 Tom Quinn Vikings 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 6 1:23.78 Max Tollis Telopea 16/09/11 TVSC September Club Night 7 1:25.96 Jackson Holdway Woden 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 8 1:27.42 Charlie Wallner Telopea 16/09/11 TVSC September Club Night 9 1:28.56 Nicholas Newton Ginninderra 19/06/11 Kippax Winter Development Series 10 1:29.66 Joshua Harrison Woden 19/06/11 Kippax Winter Development Series

11 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:03.41 David Allen Canberra 26/08/11 Victorian Age SC Championships 2 1:08.19 Tyler Beecher Canberra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 3 1:11.16 Xavier Pearson Telopea 9/07/11 NSW Country SC Championships 4 1:14.95 Lachlan Osborne Queanbeyan 31/07/11 Kippax Winter Development Series 5 1:15.16 Oliver Glamcevski Queanbeyan 28/08/11 Kippax Winter Development Series 6 1:17.12 Jacob Schuler Queanbeyan 19/06/11 Kippax Winter Development Series 7 1:17.77 Ruben Collins Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 8 1:18.71 Connor McGuirk Queanbeyan 28/08/11 Kippax Winter Development Series 9 1:19.30 Barclay Zhang Canberra 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 10 1:20.75 Andrew Catchpole Queanbeyan 31/07/11 Kippax Winter Development Series

12 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:01.44 James Hanson Telopea 9/07/11 NSW Country SC Championships 2 1:04.79 Lachlan Webb Vikings 23/07/11 ACT Winter 3 1:05.41 Joshua Waugh Canberra 9/07/11 NSW Country SC Championships 4 1:07.63 Tyler Beecher Canberra 9/07/11 NSW Country SC Championships 5 1:07.96 Nicholas Lawlis Telopea 23/07/11 ACT Winter 6 1:08.38 Dominik Turner CRUIZ 9/07/11 NSW Country SC Championships 7 1:08.44 Yi Lerk Chin Canberra 23/07/11 ACT Winter 8 1:08.94 Dylan Weir Vikings 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 9 1:08.99 Kieran Howell Woden 23/07/11 ACT Winter 10 1:11.40 Jarrod Barber Telopea 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet

13 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 57.79 Alexander Ryan Telopea 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 2 1:00.70 Jackson Savage Woden 23/07/11 ACT Winter 3 1:01.57 Nathan De Meillon Vikings 23/07/11 ACT Winter 4 1:02.77 Elijah Gatica Woden 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 5 1:05.23 Alexander Maleganeas Burley Griffin 19/06/11 Kippax Winter Development Series 6 1:06.16 Cormac Pearson Telopea 28/08/11 Kippax Winter Development Series 7 1:07.28 Brendan Wright Vikings 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 8 1:08.89 Patrick Farnham Canberra 28/08/11 Kippax Winter Development Series 9 1:09.06 Kolya Cook Burley Griffin 31/07/11 Kippax Winter Development Series 10 1:09.51 Ryan Gray Telopea 31/07/11 Kippax Winter Development Series

14 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 55.38 Lachlan Colquhoun Woden 23/07/11 ACT Winter 2 56.13 Stephen Thresher Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 3 57.20 Alexander Ryan Telopea 23/07/11 ACT Winter 4 57.48 Angus Funnell Ginninderra 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 5 58.48 Kristofer Tengstrom Canberra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 6 1:00.29 Ayrton Kiraly Woden 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 7 1:00.56 James Harris Woden 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 8 1:00.76 Liam Barber Telopea 23/07/11 ACT Winter 9 1:01.03 Brandon Pyke Canberra 23/07/11 ACT Winter 10 1:02.17 Dylan Booth Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival

15 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 51.71 Sean Maloney Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 2 55.98 Alec Morris Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 3 56.77 Cameron Tysoe Ginninderra 9/07/11 NSW Country SC Championships 4 57.46 Thomas Ramsay Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 5 1:06.66 John Freeman Woden 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 6 1:08.69 Gerard Lennox Canberra 28/08/11 Kippax Winter Development Series

16 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 51.16 Hugo Morris Woden 23/07/11 ACT Winter 2 52.96 Ryan Hore Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 3 54.12 William Pulley Queanbeyan 12/08/11 NSW State Age SC Championships 4 57.02 Kade Howitt Woden 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 5 58.23 Mateya Tomii Telopea 9/07/11 NSW Country SC Championships 6 59.52 Nathan Seddon Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 7 59.87 James Dowden Burley Griffin 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 8 1:01.71 Brent Hickey Canberra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 9 1:03.77 Brayden Clews-Proctor Vikings 13/05/11 Tuggeranong Club Night May

17 & Over 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 51.11 Zane Jordan Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 2 51.26 Hugo Morris NSW 17/09/11 State Teams SC 3 52.31 Adam Pine Ginninderra 30/06/11 Australian SC Championships 4 53.25 Randall Barry Telopea 12/08/11 NSW State Age SC Championships 5 53.34 Jordan Hamilton Ginninderra 9/07/11 NSW Country SC Championships 6 55.19 Dylan Appelqvist Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 7 57.31 James Gibson Canberra 23/07/11 ACT Winter 8 57.32 James Dowden Burley Griffin 23/07/11 ACT Winter 9 57.39 Bradley Jones Queanbeyan 9/07/11 NSW Country SC Championships 10 59.56 Daniel Steemson Vikings 23/07/11 ACT Winter

9 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:56.84 Ethan Lowey-McDonald Woden 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 2 3:01.61 Skinny Gavel CRUIZ 28/08/11 Kippax Winter Development Series 3 3:06.77 Joshua Fletcher CRUIZ 31/07/11 Kippax Winter Development Series 4 3:11.23 Mason Thornton Woden 31/07/11 Kippax Winter Development Series 5 3:13.37 Nicholas Barclay Vikings 31/07/11 Kippax Winter Development Series

10 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:20.70 David Allen Canberra 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 2 2:45.29 Harrison Webster Woden 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 3 2:58.14 Tom Quinn Vikings 28/08/11 Kippax Winter Development Series 4 3:09.04 Peter Philippa Vikings 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 5 3:14.28 Max Tollis Telopea 28/08/11 Kippax Winter Development Series

11 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:16.28 David Allen Canberra 26/08/11 Victorian Age SC Championships 2 2:49.37 Connor McGuirk Queanbeyan 28/08/11 Kippax Winter Development Series 3 2:49.55 Jacob Schuler Queanbeyan 29/05/11 Kippax Winter Development Series 4 2:50.16 Ruben Collins Ginninderra 28/08/11 Kippax Winter Development Series 5 2:51.75 Xavier Pearson Telopea 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 6 2:54.59 Jackson Groves Canberra 29/05/11 Kippax Winter Development Series 7 3:02.26 Peter Philippa Vikings 19/08/11 TVSC August Club Night 8 3:10.88 Jan Bock Burley Griffin 19/06/11 Kippax Winter Development Series 9 3:29.00 Jaxon Kneipp CRUIZ 31/07/11 Kippax Winter Development Series

12 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:13.68 James Hanson Telopea 12/08/11 NSW State Age SC Championships 2 2:17.24 Joshua Waugh Canberra 9/07/11 NSW Country SC Championships 3 2:17.45 Lachlan Webb Vikings 9/07/11 NSW Country SC Championships 4 2:21.22 Dylan Weir Vikings 23/07/11 ACT Winter 5 2:28.03 Nicholas Lawlis Telopea 23/07/11 ACT Winter 6 2:32.71 Kieran Howell Woden 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 7 2:34.94 Jarrod Barber Telopea 19/06/11 Kippax Winter Development Series 8 2:37.54 Jacob Schuler Woden 28/08/11 Kippax Winter Development Series 9 2:37.83 Dominik Turner CRUIZ 19/06/11 Kippax Winter Development Series 10 2:40.47 Bobbie Su Telopea 31/07/11 Kippax Winter Development Series

13 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:09.70 Jackson Savage Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 2 2:11.99 Elijah Gatica Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 3 2:12.92 Nathan De Meillon Vikings 23/07/11 ACT Winter 4 2:23.23 Brendan Wright Vikings 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 5 2:39.46 Oliver Mill Ginninderra 27/05/11 Ginninderra Club Night May

14 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:56.51 Lachlan Colquhoun Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 2 2:03.23 Angus Funnell Ginninderra 12/08/11 NSW State Age SC Championships 3 2:05.03 Kristofer Tengstrom Canberra 23/07/11 ACT Winter 4 2:06.22 Alexander Ryan Telopea 12/08/11 NSW State Age SC Championships 5 2:09.61 James Harris Woden 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 6 2:09.64 Jordie Welch Ginninderra 9/07/11 NSW Country SC Championships 7 2:10.45 Liam Barber Telopea 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 8 2:10.65 Stephen Thresher Woden 23/07/11 ACT Winter 9 2:21.94 John Freeman Woden 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 10 2:24.92 Connor Sproule Vikings 19/08/11 TVSC August Club Night

15 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:52.51 Sean Maloney Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 2 2:00.54 Alec Morris Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 3 2:01.51 Cameron Tysoe Ginninderra 12/08/11 NSW State Age SC Championships 4 2:22.62 John Freeman Woden 1/07/11 Woden Club Night July

16 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:50.39 Hugo Morris Woden 23/07/11 ACT Winter 2 1:54.25 Ryan Hore Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 3 1:58.81 William Pulley Queanbeyan 12/08/11 NSW State Age SC Championships 4 2:05.40 Kade Howitt Woden 23/07/11 ACT Winter 5 2:18.01 Mateya Tomii Telopea 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet

17 & Over 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:50.94 Zane Jordan Zambia 30/06/11 Australian SC Championships 2 1:52.66 Hugo Morris NSW 17/09/11 State Teams SC 3 1:56.19 Dylan Appelqvist Woden 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 4 2:09.84 Alex Ramsay Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 5 2:12.84 Bradley Jones Queanbeyan 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 6 2:14.18 Daniel Steemson Vikings 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival

9 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 6:45.85 Skinny Gavel CRUIZ 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 2 6:47.94 Joshua Fletcher CRUIZ 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 3 8:07.65 Matthew Duncan Burley Griffin 13/05/11 Burley Griffin Club Championships

10 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:50.38 David Allen Canberra 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 2 5:41.87 Harrison Webster Woden 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 3 6:26.57 Peter Philippa Vikings 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 4 7:11.76 Jan Bock Burley Griffin 13/05/11 Burley Griffin Club Championships 5 7:36.66 William Freer Burley Griffin 13/05/11 Burley Griffin Club Championships 6 7:36.75 Samuel Miller Burley Griffin 13/05/11 Burley Griffin Club Championships 7 8:41.00 Hugh Robertson Burley Griffin 13/05/11 Burley Griffin Club Championships

11 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:47.79 David Allen Canberra 26/08/11 Victorian Age SC Championships 2 5:58.33 Jacob Schuler Queanbeyan 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 3 6:43.44 Matthew Harrison Burley Griffin 13/05/11 Burley Griffin Club Championships 4 9:25.31 James Maleganeas Burley Griffin 13/05/11 Burley Griffin Club Championships

12 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:59.24 Joshua Waugh Canberra 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 2 5:07.41 Dylan Weir Vikings 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 3 5:08.91 James Hanson Telopea 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 4 5:12.29 Lachlan Webb Vikings 13/05/11 Tuggeranong Club Night May 5 5:12.36 Nicholas Lawlis Telopea 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 6 5:18.12 Kieran Howell Woden 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 7 5:42.05 Jacob Schuler Woden 5/08/11 Woden Club Night August 8 6:02.02 Samuel Wright Vikings 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 9 6:08.55 Jarrod Barber Telopea 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 10 7:34.44 Fabian Bock Burley Griffin 13/05/11 Burley Griffin Club Championships

13 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:44.60 Jackson Savage Woden 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 2 4:47.31 Elijah Gatica Woden 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 3 5:00.41 Nathan De Meillon Vikings 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 4 5:04.74 Brendan Wright Vikings 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 5 5:36.13 Alexander Maleganeas Burley Griffin 13/05/11 Burley Griffin Club Championships 6 5:44.72 Nicholas Starkey Canberra 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 7 5:51.19 Kolya Cook Burley Griffin 13/05/11 Burley Griffin Club Championships 8 7:24.49 Liam Atkins Burley Griffin 13/05/11 Burley Griffin Club Championships

14 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:07.39 Lachlan Colquhoun Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 2 4:23.74 Kristofer Tengstrom Canberra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 3 4:26.23 Liam Barber Telopea 9/07/11 NSW Country SC Championships 4 4:31.79 Jordie Welch Ginninderra 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 5 4:33.35 Alexander Ryan Telopea 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 6 4:57.17 James Harris Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 7 4:59.24 John Freeman Woden 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 8 5:24.57 Eric Brown Burley Griffin 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 9 5:30.56 Thomas Harrison Burley Griffin 13/05/11 Burley Griffin Club Championships 10 6:16.81 Harvey Keown Burley Griffin 13/05/11 Burley Griffin Club Championships

15 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:59.39 Sean Maloney Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 2 4:18.89 Alec Morris Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 3 4:19.19 Cameron Tysoe Ginninderra 9/07/11 NSW Country SC Championships 4 4:55.18 John Freeman Woden 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival

16 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:56.17 Hugo Morris Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 2 4:13.24 William Pulley Queanbeyan 9/07/11 NSW Country SC Championships 3 4:18.38 Kade Howitt Woden 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 4 4:21.33 Ryan Hore Woden 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 5 4:38.56 James Dowden Burley Griffin 13/05/11 Burley Griffin Club Championships 6 4:54.74 Mateya Tomii Telopea 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet

17 & Over 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:51.14 Hugo Morris NSW 17/09/11 State Teams SC 2 4:04.52 Dylan Appelqvist Woden 3/06/11 NSW State Open SC Championships 3 4:46.52 Daniel Steemson Vikings 13/05/11 Tuggeranong Club Night May 4 6:02.37 Andreas Falkenau Burley Griffin 13/05/11 Burley Griffin Club Championships

12 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 9:57.43 Dylan Weir Vikings 19/08/11 TVSC August Club Night 2 10:13.63 Lachlan Webb Vikings 19/08/11 TVSC August Club Night 3 10:42.09 Nicholas Lawlis Vikings 19/08/11 TVSC August Club Night 4 10:58.19 Kieran Howell Woden 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 5 12:26.02 Jarrod Barber Telopea 8/05/11 ACT Winter Distance Meet

13 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 10:00.21 Elijah Gatica Woden 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 2 10:23.72 Brendan Wright Vikings 19/08/11 TVSC August Club Night

14 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 8:30.55 Lachlan Colquhoun NSW 17/09/11 State Teams SC 2 9:17.22 Kristofer Tengstrom Canberra 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 3 9:17.94 Jordie Welch Ginninderra 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 4 9:20.14 Liam Barber Telopea 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 5 10:16.12 John Freeman Woden 8/05/11 ACT Winter Distance Meet

15 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 8:21.89 Sean Maloney Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 2 8:59.38 Alec Morris Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships

16 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 8:54.77 Oliver Bourne Ginninderra 8/05/11 ACT Winter Distance Meet

12 years 1500m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 18:56.48 Dylan Weir Vikings 16/09/11 TVSC September Club Night

13 years 1500m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 19:55.50 Nathan De Meillon Vikings 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 2 20:12.98 Brendan Wright Vikings 8/05/11 ACT Winter Distance Meet

14 years 1500m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 16:03.21 Lachlan Colquhoun NSW 17/09/11 State Teams SC 2 17:32.30 Liam Barber Telopea 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 3 17:34.43 Jordie Welch Ginninderra 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 4 17:46.24 Cameron Tysoe Ginninderra 27/05/11 Ginninderra Club Night May 5 17:46.56 Kristofer Tengstrom Canberra 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 6 19:14.24 John Freeman Woden 8/05/11 ACT Winter Distance Meet

15 years 1500m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 15:49.79 Sean Maloney Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 2 17:03.87 Alec Morris Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships

17 & Over 1500m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 16:30.76 Dylan Appelqvist Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 2 18:34.64 Daniel Steemson Vikings 16/09/11 TVSC September Club Night

8 & Under 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 47.05 Oliver Holdway Woden 19/06/11 Kippax Winter Development Series 2 47.55 Lachlan Savage Queanbeyan 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 3 48.35 Mark Rusanov Ginninderra 31/07/11 Kippax Winter Development Series 4 51.01 Alexander Tollis Telopea 16/09/11 TVSC September Club Night 5 52.09 Nicholas Allnutt Vikings 19/06/11 Kippax Winter Development Series 6 55.97 Riley Bacon Vikings 13/05/11 Tuggeranong Club Night May 7 56.79 Joshua Clay Ginninderra 28/08/11 Kippax Winter Development Series 8 58.17 David Tabke Vikings 29/05/11 Kippax Winter Development Series 9 58.85 Joshua Allen Canberra 31/07/11 Kippax Winter Development Series 10 59.47 Zac Lewis Woden 5/08/11 Woden Club Night August

9 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 41.59 Connor Bush Canberra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 2 42.70 Ethan Lowey-McDonald Woden 1/07/11 Woden Club Night July 3 43.88 Joshua Fletcher CRUIZ 19/06/11 Kippax Winter Development Series 4 43.98 Nicholas Barclay Vikings 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 5 44.22 Tom Iverach Queanbeyan 27/06/11 Queanbeyan Leagues Time Trial 6 45.00 Skinny Gavel CRUIZ 23/07/11 ACT Winter 7 45.73 Lachlan Squire Queanbeyan 29/05/11 Kippax Winter Development Series 8 45.76 Mason Thornton Woden 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 9 46.71 Mark Rusanov Ginninderra 28/08/11 Kippax Winter Development Series 10 46.88 Oliver Holdway Woden 28/08/11 Kippax Winter Development Series

10 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 38.27 Harrison Webster Woden 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 2 39.56 Bradley Tuck Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 3 39.64 Peeter Mirlieb ACT 25/09/11 NSW SC Development Meet 4 41.45 Tom Quinn Vikings 29/05/11 Kippax Winter Development Series 5 41.83 Ethan Lowey-McDonald ACT 25/09/11 NSW SC Development Meet 6 43.86 Max Tollis Telopea 16/09/11 TVSC September Club Night 7 43.88 Gus Shepherd Canberra 23/07/11 ACT Winter 8 44.55 Jackson Holdway Woden 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 9 44.93 Aaron Passioura ACT 25/09/11 NSW SC Development Meet 10 45.08 Bryce Svensson Vikings 29/05/11 Kippax Winter Development Series

11 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 34.98 Oliver Glamcevski Queanbeyan 23/07/11 ACT Winter 2 35.63 Tyler Beecher Canberra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 3 35.79 Xavier Pearson Telopea 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 4 36.21 David Allen Canberra 23/07/11 ACT Winter 5 37.43 Andrew Catchpole Queanbeyan 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 6 39.15 Jacob Schuler Queanbeyan 27/06/11 Queanbeyan Leagues Time Trial 7 39.78 Bradley Tuck ACT 25/09/11 NSW SC Development Meet 8 40.39 Lachlan Osborne Queanbeyan 19/06/11 Kippax Winter Development Series 9 40.52 Connor McGuirk ACT 25/09/11 NSW SC Development Meet 10 40.84 Barclay Zhang Canberra 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet

12 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 32.01 James Hanson Telopea 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 2 34.47 Joshua Waugh Canberra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 3 34.51 Tyler Beecher ACT 25/09/11 NSW SC Development Meet 4 34.95 Lachlan Webb Vikings 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 5 35.45 Jarrod Barber ACT 25/09/11 NSW SC Development Meet 6 35.66 Dylan Weir Vikings 19/06/11 Kippax Winter Development Series 7 36.06 Dominik Turner CRUIZ 23/07/11 ACT Winter 8 36.10 Nicholas Lawlis Telopea 19/06/11 Kippax Winter Development Series 9 37.92 Yi Lerk Chin ACT 25/09/11 NSW SC Development Meet 10 38.05 Kieran Howell Woden 31/07/11 Kippax Winter Development Series

13 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 29.15 Alexander Ryan Telopea 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 2 32.55 Jackson Savage Woden 29/05/11 Kippax Winter Development Series 3 33.44 Nathan De Meillon Vikings 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 4 34.20 Elijah Gatica Woden 19/06/11 Kippax Winter Development Series 5 34.44 Cormac Pearson Telopea 23/07/11 ACT Winter 6 34.53 Alexander Maleganeas Burley Griffin 5/06/11 Burley Griffin Club Championships 7 37.16 Kolya Cook Burley Griffin 5/06/11 Burley Griffin Club Championships 8 37.44 Travis Elliott Queanbeyan 28/08/11 Kippax Winter Development Series 9 38.15 Oliver Mill Ginninderra 29/05/11 Kippax Winter Development Series 9 38.15 Sam McLachlan Woden 28/08/11 Kippax Winter Development Series

14 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 28.95 Stephen Thresher Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 2 29.39 Alexander Ryan Telopea 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 3 31.35 Ayrton Kiraly Woden 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 4 31.69 James Harris Woden 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 5 32.20 Angus Funnell Ginninderra 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 6 32.63 Dylan Booth Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 7 32.77 Jordie Welch Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 8 34.00 Alexander Maleganeas Burley Griffin 31/07/11 Kippax Winter Development Series 9 35.12 Adam Hoad Canberra 28/08/11 Kippax Winter Development Series 10 36.15 John Freeman Woden 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet

15 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 29.04 Sean Maloney Woden 23/07/11 ACT Winter 2 29.23 Cameron Tysoe Ginninderra 9/07/11 NSW Country SC Championships 3 29.84 Thomas Ramsay Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 4 30.62 Toomas Mirlieb Canberra 9/07/11 NSW Country SC Championships 5 33.22 Ryan Tesseyman Ginninderra 27/05/11 Ginninderra Club Night May 6 34.94 Julian Turner CRUIZ 31/07/11 Kippax Winter Development Series 7 35.65 Thomas Harrison Burley Griffin 5/06/11 Burley Griffin Club Championships 8 36.07 John Freeman Woden 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival

16 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 26.26 Ryan Hore NSW 17/09/11 State Teams SC 2 26.78 Hugo Morris Woden 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 3 27.86 William Pulley Queanbeyan 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 4 29.67 James Dowden Burley Griffin 9/07/11 NSW Country SC Championships 5 29.68 Kade Howitt Woden 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 6 29.77 Nathan Seddon Woden 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 7 x32.59 William Rooks Canberra 31/07/11 Kippax Winter Development Series 8 40.01 Huan Le Canberra 31/07/11 Kippax Winter Development Series

17 & Over 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 25.55 Zane Jordan Zambia 30/06/11 Australian SC Championships 2 27.74 Hamish Wise Ginninderra 3/06/11 NSW State Open SC Championships 3 27.78 Luke Hinchcliffe CRUIZ 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 4 27.91 Jordan Hamilton Ginninderra 9/07/11 NSW Country SC Championships 5 28.97 Dylan Appelqvist Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 6 29.99 Bradley Jones Queanbeyan 9/07/11 NSW Country SC Championships 7 30.44 Alex Ramsay Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 8 32.64 Daniel Steemson Vikings 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 9 36.40 Andreas Falkenau Burley Griffin 23/07/11 ACT Winter 10 39.65 Aaron Rhind Ginninderra 30/06/11 Australian SC Championships

8 & Under 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:42.22 Mark Rusanov Ginninderra 31/07/11 Kippax Winter Development Series 2 1:44.41 Lachlan Savage Queanbeyan 19/06/11 Kippax Winter Development Series 3 1:47.58 Oliver Holdway Woden 17/06/11 TVSC June Club Night 4 1:55.48 Nicholas Allnutt Vikings 31/07/11 Kippax Winter Development Series

9 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:29.73 Ethan Lowey-McDonald Woden 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 2 1:33.47 Nicholas Barclay Vikings 31/07/11 Kippax Winter Development Series 3 1:35.80 Mark Rusanov Ginninderra 28/08/11 Kippax Winter Development Series 4 1:37.25 Joshua Fletcher CRUIZ 19/06/11 Kippax Winter Development Series 5 1:38.86 Skinny Gavel CRUIZ 28/08/11 Kippax Winter Development Series 6 1:42.51 Mason Thornton Woden 28/08/11 Kippax Winter Development Series 7 1:48.89 Jayden Peckett Vikings 19/08/11 TVSC August Club Night 8 2:09.64 Jack Dixon Woden 17/06/11 TVSC June Club Night

10 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:17.30 David Allen Canberra 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 2 1:23.34 Harrison Webster Woden 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 3 1:24.84 Peeter Mirlieb Canberra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 4 1:25.40 Bradley Tuck Ginninderra 9/07/11 NSW Country SC Championships 5 1:29.60 Tom Quinn Vikings 29/05/11 Kippax Winter Development Series 6 1:34.88 Gus Shepherd Canberra 28/08/11 Kippax Winter Development Series 7 1:36.13 Bryce Svensson Vikings 29/05/11 Kippax Winter Development Series 8 1:38.55 Aaron Passioura Ginninderra 31/07/11 Kippax Winter Development Series 9 1:38.76 Alexander Adameitis Goulburn 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 10 1:39.84 Max Tollis Telopea 31/07/11 Kippax Winter Development Series

11 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:14.61 David Allen Canberra 9/07/11 NSW Country SC Championships 2 1:15.23 Tyler Beecher Canberra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 3 1:17.88 Xavier Pearson Telopea 9/07/11 NSW Country SC Championships 4 1:18.60 Oliver Glamcevski Queanbeyan 23/07/11 ACT Winter 5 1:23.00 Andrew Catchpole Queanbeyan 27/06/11 Queanbeyan Leagues Time Trial 6 1:25.45 Lachlan Osborne Queanbeyan 31/07/11 Kippax Winter Development Series 7 1:26.87 Jacob Schuler Queanbeyan 29/05/11 Kippax Winter Development Series 8 1:28.11 Jack Donnelly Ginninderra 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 9 1:33.91 Ruben Collins Ginninderra 19/06/11 Kippax Winter Development Series 10 1:35.57 Callum Burns Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival

12 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:04.02 James Hanson Telopea 12/08/11 NSW State Age SC Championships 2 1:11.97 Joshua Waugh Canberra 12/08/11 NSW State Age SC Championships 3 1:14.29 Lachlan Webb Vikings 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 4 1:15.05 Tyler Beecher Canberra 9/07/11 NSW Country SC Championships 5 1:16.81 Dylan Weir Vikings 23/07/11 ACT Winter 6 1:17.37 Dominik Turner CRUIZ 23/07/11 ACT Winter 7 1:19.13 Kieran Howell Woden 23/07/11 ACT Winter 8 1:19.42 Nicholas Lawlis Telopea 23/07/11 ACT Winter 9 1:19.84 Jarrod Barber Telopea 23/07/11 ACT Winter 10 1:22.83 Bobbie Su Telopea 28/08/11 Kippax Winter Development Series

13 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:04.94 Alexander Ryan Telopea 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 2 1:08.02 Jackson Savage Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 3 1:10.43 Nathan De Meillon Vikings 23/07/11 ACT Winter 4 1:12.39 Elijah Gatica Woden 23/07/11 ACT Winter 5 1:12.68 Cormac Pearson Telopea 9/07/11 NSW Country SC Championships 6 1:20.78 Charlie Shepherd Canberra 28/08/11 Kippax Winter Development Series 7 1:21.04 Brendan Wright Vikings 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 7 1:21.04 Oliver Mill Ginninderra 29/05/11 Kippax Winter Development Series 9 1:22.30 Patrick Farnham Canberra 29/05/11 Kippax Winter Development Series 10 1:23.25 Kolya Cook Burley Griffin 28/08/11 Kippax Winter Development Series

14 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:03.06 Stephen Thresher Woden 23/07/11 ACT Winter 2 1:03.77 Lachlan Colquhoun Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 3 1:05.27 Alexander Ryan Telopea 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 4 1:06.78 Angus Funnell Ginninderra 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 5 1:07.33 Ayrton Kiraly Woden 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 6 1:09.28 Kristofer Tengstrom Canberra 23/07/11 ACT Winter 7 1:09.48 Liam Barber Telopea 23/07/11 ACT Winter 8 1:09.77 James Harris Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 9 1:12.64 Dylan Booth Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 10 1:14.52 Alexander Maleganeas Burley Griffin 31/07/11 Kippax Winter Development Series

15 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 58.63 Sean Maloney Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 2 59.70 Cameron Tysoe Ginninderra 12/08/11 NSW State Age SC Championships 3 1:02.95 Thomas Ramsay Ginninderra 12/08/11 NSW State Age SC Championships 4 1:05.60 Toomas Mirlieb Canberra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 5 1:16.88 Gerard Lennox Canberra 28/08/11 Kippax Winter Development Series 6 1:17.51 John Freeman Woden 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival

16 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 55.69 Ryan Hore Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 2 59.75 William Pulley Queanbeyan 12/08/11 NSW State Age SC Championships 3 1:03.50 Kade Howitt Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 4 1:04.18 James Dowden Burley Griffin 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 5 1:05.46 Andy Chen Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 6 1:06.21 Hugo Morris Woden 14/05/11 Woden Club Championships 7 1:09.49 William Rooks Canberra 31/07/11 Kippax Winter Development Series 8 1:12.36 Nathan Seddon Woden 14/05/11 Woden Club Championships

17 & Over 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 55.33 Zane Jordan Zambia 30/06/11 Australian SC Championships 2 1:00.44 Hamish Wise Ginninderra 3/06/11 NSW State Open SC Championships 3 1:00.68 Jordan Hamilton Ginninderra 9/07/11 NSW Country SC Championships 4 1:02.80 James Dowden Burley Griffin 12/08/11 NSW State Age SC Championships 5 1:04.09 Alex Ramsay Ginninderra 23/07/11 ACT Winter 6 1:05.19 Bradley Jones Queanbeyan 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 7 1:06.43 Dylan Appelqvist Woden 14/05/11 Woden Club Championships 8 1:09.88 Daniel Steemson Vikings 23/07/11 ACT Winter 9 1:23.09 Aaron Rhind Ginninderra 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet

9 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:27.83 Joshua Fletcher CRUIZ 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 2 3:30.44 Skinny Gavel CRUIZ 28/08/11 Kippax Winter Development Series 3 3:31.82 Nicholas Barclay Vikings 28/08/11 Kippax Winter Development Series

10 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:39.66 David Allen Canberra 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 2 2:59.03 Harrison Webster Woden 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 3 3:38.13 Bryce Svensson Vikings 19/06/11 Kippax Winter Development Series

11 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:36.36 David Allen Canberra 26/08/11 Victorian Age SC Championships 2 2:38.78 Tyler Beecher Canberra 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 3 2:47.81 Oliver Glamcevski Queanbeyan 28/08/11 Kippax Winter Development Series 4 2:48.99 Xavier Pearson Telopea 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 5 3:15.12 Andrew Catchpole Queanbeyan 31/07/11 Kippax Winter Development Series 6 3:18.17 Callum Burns Ginninderra 28/08/11 Kippax Winter Development Series 7 3:18.90 Jack Donnelly Ginninderra 8/05/11 ACT Winter Distance Meet

12 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:18.91 James Hanson Telopea 12/08/11 NSW State Age SC Championships 2 2:27.95 Jackson Savage Woden 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 3 2:34.96 Elijah Gatica Woden 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 4 2:36.19 Joshua Waugh Canberra 12/08/11 NSW State Age SC Championships 5 2:38.39 Dylan Weir Vikings 12/08/11 NSW State Age SC Championships 6 2:39.25 Tyler Beecher Canberra 9/07/11 NSW Country SC Championships 7 2:40.14 Lachlan Webb Vikings 23/07/11 ACT Winter 8 2:46.34 Kieran Howell Woden 23/07/11 ACT Winter 9 2:49.38 Jarrod Barber Telopea 23/07/11 ACT Winter 10 2:50.21 Nicholas Lawlis Telopea 8/05/11 ACT Winter Distance Meet

13 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:23.36 Jackson Savage Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 2 2:26.05 Nathan De Meillon Vikings 23/07/11 ACT Winter 3 2:32.82 Elijah Gatica Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 4 2:48.33 Brendan Wright Vikings 31/07/11 Kippax Winter Development Series 5 2:54.31 Kolya Cook Burley Griffin 31/07/11 Kippax Winter Development Series 6 2:58.58 Oliver Mill Ginninderra 19/06/11 Kippax Winter Development Series

14 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:15.98 Lachlan Colquhoun Woden 23/07/11 ACT Winter 2 2:23.66 Stephen Thresher Woden 23/07/11 ACT Winter 3 2:24.84 Alexander Ryan Telopea 23/07/11 ACT Winter 4 2:25.09 Liam Barber Telopea 9/07/11 NSW Country SC Championships 5 2:25.11 Jordie Welch Ginninderra 9/07/11 NSW Country SC Championships 6 2:25.15 Angus Funnell Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 7 2:25.24 Kristofer Tengstrom Canberra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival

15 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:06.74 Cameron Tysoe Ginninderra 12/08/11 NSW State Age SC Championships 2 2:07.38 Sean Maloney Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 3 2:13.89 Thomas Ramsay Ginninderra 12/08/11 NSW State Age SC Championships 4 2:16.67 Toomas Mirlieb Canberra 12/08/11 NSW State Age SC Championships 5 2:42.67 John Freeman Woden 19/06/11 Kippax Winter Development Series 6 2:46.94 Gerard Lennox Canberra 28/08/11 Kippax Winter Development Series

16 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:00.10 Ryan Hore Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 2 2:07.81 William Pulley Queanbeyan 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 3 2:11.90 Kade Howitt Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 4 2:18.34 James Dowden Burley Griffin 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 5 2:28.07 Nathan Seddon Woden 8/05/11 ACT Winter Distance Meet

17 & Over 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:13.27 Dylan Appelqvist Woden 23/07/11 ACT Winter 2 2:13.47 Jordan Hamilton Ginninderra 9/07/11 NSW Country SC Championships 3 2:17.16 Alex Ramsay Ginninderra 12/08/11 NSW State Age SC Championships 4 2:20.80 James Dowden Burley Griffin 23/07/11 ACT Winter 5 2:25.76 Bradley Jones Queanbeyan 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 6 2:29.79 Daniel Steemson Vikings 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival

8 & Under 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 49.33 Oliver Holdway Woden 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 2 55.14 Alexander Tollis Telopea 16/09/11 TVSC September Club Night 3 56.11 Mark Rusanov Ginninderra 31/07/11 Kippax Winter Development Series 4 56.77 Lachlan Savage Queanbeyan 31/07/11 Kippax Winter Development Series 5 59.51 Riley Bacon Vikings 16/09/11 TVSC September Club Night 6 1:04.39 Nicholas Allnutt Vikings 16/09/11 TVSC September Club Night 7 1:04.53 David Tabke Vikings 29/05/11 Kippax Winter Development Series 8 1:06.87 Joshua Clay Ginninderra 28/08/11 Kippax Winter Development Series

9 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 46.05 Ethan Lowey-McDonald Woden 23/07/11 ACT Winter 2 49.40 Harry Smith Canberra 28/08/11 Kippax Winter Development Series 3 49.75 Mason Thornton Woden 23/07/11 ACT Winter 4 52.40 Skinny Gavel CRUIZ 23/07/11 ACT Winter 5 55.55 Nicholas Barclay Vikings 31/07/11 Kippax Winter Development Series 6 55.78 Matthew Duncan Burley Griffin 5/06/11 Burley Griffin Club Championships 7 55.99 Mark Rusanov Ginninderra 28/08/11 Kippax Winter Development Series 8 56.49 Jayden Peckett Vikings 29/05/11 Kippax Winter Development Series 9 56.61 Charlie Wallner Telopea 28/08/11 Kippax Winter Development Series 10 56.89 Joshua Fletcher CRUIZ 19/06/11 Kippax Winter Development Series

10 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 45.14 David Allen Canberra 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 2 45.63 Nicholas Newton Ginninderra 23/07/11 ACT Winter 3 45.83 Gus Shepherd Canberra 23/07/11 ACT Winter 4 46.54 Bradley Tuck Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 5 47.77 Harrison Webster Woden 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 6 48.33 Tom Quinn Vikings 23/07/11 ACT Winter 7 48.55 Ethan Lowey-McDonald ACT 25/09/11 NSW SC Development Meet 8 50.07 Peeter Mirlieb ACT 25/09/11 NSW SC Development Meet 9 51.50 Bryce Svensson Vikings 23/07/11 ACT Winter 10 52.84 Samuel Miller Burley Griffin 28/08/11 Kippax Winter Development Series

11 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 39.55 Andrew Catchpole Queanbeyan 12/08/11 NSW State Age SC Championships 2 41.22 Connor McGuirk ACT 25/09/11 NSW SC Development Meet 3 41.44 Lachlan Osborne Queanbeyan 23/07/11 ACT Winter 4 44.43 Jacob Schuler Queanbeyan 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 5 44.60 David Allen Canberra 23/07/11 ACT Winter 6 44.89 Xavier Pearson Telopea 23/07/11 ACT Winter 7 44.90 Klaas Pichelmann Queanbeyan 29/05/11 Kippax Winter Development Series 8 45.74 Matthew Harrison ACT 25/09/11 NSW SC Development Meet 9 45.80 Taylor O'Connor Ginninderra 19/06/11 Kippax Winter Development Series 10 47.11 Ruben Collins Ginninderra 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet

12 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 36.92 Dylan Weir Vikings 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 2 38.21 Yi Lerk Chin Canberra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 3 39.38 Dominik Turner CRUIZ 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 4 39.85 Joshua Waugh Canberra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 5 41.04 James Hanson Telopea 9/07/11 NSW Country SC Championships 6 41.08 Lachlan Osborne ACT 25/09/11 NSW SC Development Meet 7 42.13 Kit Dabrowski Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 8 42.59 Jarrod Barber ACT 25/09/11 NSW SC Development Meet 9 42.65 Jacob Schuler Queanbeyan 23/07/11 ACT Winter 10 43.00 Kieran Howell Woden 23/07/11 ACT Winter

13 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 33.19 Alexander Ryan Telopea 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 2 37.70 Elijah Gatica Woden 23/07/11 ACT Winter 3 38.38 Cormac Pearson Telopea 23/07/11 ACT Winter 4 39.78 Kolya Cook Burley Griffin 5/06/11 Burley Griffin Club Championships 5 40.35 Brendan Wright Vikings 9/07/11 NSW Country SC Championships 6 40.81 Nathan De Meillon Vikings 9/07/11 NSW Country SC Championships 7 42.15 Nicholas Starkey Canberra 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 8 42.50 Ryan Gray Telopea 28/08/11 Kippax Winter Development Series 9 42.63 Travis Elliott Queanbeyan 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 10 43.56 Charlie Shepherd Canberra 28/08/11 Kippax Winter Development Series 10 43.56 Alexander Maleganeas Burley Griffin 5/06/11 Burley Griffin Club Championships

14 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 31.55 Lachlan Colquhoun Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 2 32.62 Angus Funnell Ginninderra 12/08/11 NSW State Age SC Championships 3 33.32 Alexander Ryan Telopea 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 4 34.23 Brandon Pyke Canberra 23/07/11 ACT Winter 5 36.08 Ayrton Kiraly Woden 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 6 36.85 James Harris Woden 23/07/11 ACT Winter 7 37.81 Dylan Booth Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 8 38.19 Jordie Welch Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 9 38.36 Sebastian Cuschieri CRUIZ 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 10 38.83 Daniel Pelkowitz Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival

15 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 31.93 Sean Maloney Woden 23/07/11 ACT Winter 2 35.21 Thomas Ramsay Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 3 36.97 Tomas Muller Ginninderra 9/07/11 NSW Country SC Championships 4 38.32 Julian Turner CRUIZ 31/07/11 Kippax Winter Development Series 5 42.44 John Freeman Woden 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 6 43.38 Thomas Harrison Burley Griffin 5/06/11 Burley Griffin Club Championships

16 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 31.19 Ryan Hore NSW 17/09/11 State Teams SC 2 31.85 Andy Chen Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 3 32.09 William Pulley Queanbeyan 9/07/11 NSW Country SC Championships 4 32.68 James Dowden Burley Griffin 9/07/11 NSW Country SC Championships 5 32.91 William Rooks Canberra 23/07/11 ACT Winter 6 33.48 Kade Howitt Woden 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 7 33.53 Nathan Seddon Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 8 34.46 Mateya Tomii Telopea 9/07/11 NSW Country SC Championships 9 37.70 Brent Hickey Canberra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 10 44.04 Huan Le Canberra 31/07/11 Kippax Winter Development Series

17 & Over 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 28.96 Max Ireland Canberra 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 2 29.05 Cameron Gledhill Ginninderra 3/06/11 NSW State Open SC Championships 3 29.29 Ben Martin Woden 30/06/11 Australian SC Championships 4 30.01 Zane Jordan Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 5 30.15 Luke Hinchcliffe CRUIZ 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 6 31.20 Dylan Appelqvist Woden 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 7 31.89 Richard Eliason Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 8 32.43 Stefanos Karavasopoulos Canberra 23/07/11 ACT Winter 9 32.53 Randall Barry Telopea 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 10 32.77 Bradley Jones Queanbeyan 9/07/11 NSW Country SC Championships

8 & Under 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:50.70 Oliver Holdway Woden 5/08/11 Woden Club Night August 2 2:26.38 Joshua Clay Ginninderra 28/08/11 Kippax Winter Development Series

9 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:41.00 Cody Weir Vikings 19/08/11 TVSC August Club Night 2 1:45.87 Ethan Lowey-McDonald Woden 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 3 1:48.75 Mason Thornton Woden 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 4 1:56.52 Skinny Gavel CRUIZ 28/08/11 Kippax Winter Development Series 5 1:57.43 Jayden Peckett Vikings 19/08/11 TVSC August Club Night 6 1:57.54 Joshua Fletcher CRUIZ 19/06/11 Kippax Winter Development Series 7 1:57.55 Nicholas Barclay Vikings 31/07/11 Kippax Winter Development Series 8 2:07.48 Charlie Wallner Telopea 28/08/11 Kippax Winter Development Series

10 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:34.00 David Allen Canberra 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 2 1:40.11 Bradley Tuck Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 3 1:44.09 Gus Shepherd Canberra 28/08/11 Kippax Winter Development Series 4 1:44.87 Tom Quinn Vikings 23/07/11 ACT Winter 5 1:48.50 Peeter Mirlieb Canberra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 6 1:49.64 Nicholas Newton Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 7 1:50.83 Jackson Holdway Woden 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 8 1:55.21 Bryce Svensson Vikings 29/05/11 Kippax Winter Development Series 9 1:56.69 Tyler Dunbar Goulburn 31/07/11 Kippax Winter Development Series 10 1:58.56 Samuel Miller Burley Griffin 28/08/11 Kippax Winter Development Series

11 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:24.64 Andrew Catchpole Queanbeyan 12/08/11 NSW State Age SC Championships 2 1:31.49 David Allen Canberra 23/07/11 ACT Winter 3 1:32.30 Lachlan Osborne Queanbeyan 23/07/11 ACT Winter 4 1:33.86 Connor McGuirk Queanbeyan 23/07/11 ACT Winter 5 1:36.04 Jacob Schuler Queanbeyan 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 6 1:39.14 Matthew Harrison Burley Griffin 28/08/11 Kippax Winter Development Series 7 1:40.10 Klaas Pichelmann Queanbeyan 29/05/11 Kippax Winter Development Series 8 1:41.37 Ruben Collins Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 9 1:42.28 Alexander Watson Canberra 28/08/11 Kippax Winter Development Series 10 1:43.71 Joshua Colquhoun Vikings 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet

12 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:17.80 Dylan Weir Vikings 9/07/11 NSW Country SC Championships 2 1:23.17 Yi Lerk Chin Canberra 9/07/11 NSW Country SC Championships 3 1:25.44 Dominik Turner CRUIZ 23/07/11 ACT Winter 4 1:28.19 James Hanson Telopea 9/07/11 NSW Country SC Championships 5 1:28.32 Joshua Waugh Canberra 9/07/11 NSW Country SC Championships 6 1:29.96 Kit Dabrowski Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 7 1:30.85 Kieran Howell Woden 23/07/11 ACT Winter 8 1:32.26 Samuel Wright Vikings 9/07/11 NSW Country SC Championships 9 1:33.32 Lachlan Webb Vikings 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 10 1:37.71 Otto Reichelt Canberra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival

13 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:19.42 Elijah Gatica Woden 23/07/11 ACT Winter 2 1:20.97 Cormac Pearson Telopea 23/07/11 ACT Winter 3 1:24.44 Kolya Cook Burley Griffin 23/07/11 ACT Winter 4 1:24.92 Brendan Wright Vikings 19/08/11 TVSC August Club Night 5 1:26.46 Nathan De Meillon Vikings 23/07/11 ACT Winter 6 1:29.86 Nicholas Starkey Canberra 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 7 1:30.06 Ryan Gray Telopea 28/08/11 Kippax Winter Development Series 8 1:31.66 Travis Elliott Queanbeyan 27/06/11 Queanbeyan Leagues Time Trial 9 1:34.13 Henry Xu Vikings 13/05/11 Tuggeranong Club Night May 10 1:35.42 Jackson Savage Woden 14/05/11 Woden Club Championships

14 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:06.35 Lachlan Colquhoun Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 2 1:09.61 Angus Funnell Ginninderra 12/08/11 NSW State Age SC Championships 3 1:13.99 Brandon Pyke Canberra 12/08/11 NSW State Age SC Championships 4 1:21.88 Dylan Booth Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 5 1:22.36 Jordie Welch Ginninderra 9/07/11 NSW Country SC Championships 6 1:23.64 Adam Hoad Canberra 31/07/11 Kippax Winter Development Series 7 1:24.54 James Harris Woden 23/07/11 ACT Winter 8 1:24.74 Daniel Pelkowitz Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 9 1:26.13 Ayrton Kiraly Woden 14/05/11 Woden Club Championships 10 1:28.10 James Greenlees Goulburn 28/08/11 Kippax Winter Development Series

15 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:16.42 Thomas Ramsay Ginninderra 23/07/11 ACT Winter 2 1:17.51 Tomas Muller Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 3 1:22.96 Julian Turner CRUIZ 31/07/11 Kippax Winter Development Series 4 1:29.71 John Freeman Woden 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival

16 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:06.72 Ryan Hore Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 2 1:07.10 Andy Chen Ginninderra 12/08/11 NSW State Age SC Championships 3 1:09.52 William Pulley Queanbeyan 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 4 1:10.66 James Dowden Burley Griffin 9/07/11 NSW Country SC Championships 5 1:11.62 Kade Howitt Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 6 1:11.85 William Rooks Canberra 23/07/11 ACT Winter 7 1:11.97 Nathan Seddon Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 8 1:15.57 Mateya Tomii Telopea 9/07/11 NSW Country SC Championships 9 1:22.13 Brent Hickey Canberra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 10 1:34.86 Huan Le Canberra 31/07/11 Kippax Winter Development Series

17 & Over 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:03.67 Zane Jordan Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 2 1:04.34 Max Ireland Canberra 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 3 1:07.87 Dylan Appelqvist Woden 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 4 1:08.98 Richard Eliason Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 5 1:10.22 James Dowden Burley Griffin 12/08/11 NSW State Age SC Championships 5 1:10.22 Stefanos Karavasopoulos Canberra 23/07/11 ACT Winter 7 1:10.75 Randall Barry Telopea 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 8 1:15.63 Daniel Steemson Vikings 9/07/11 NSW Country SC Championships 9 1:15.95 Michael Gillard Ginninderra 27/05/11 Ginninderra Club Night May 10 1:38.05 Jake Spooner Queanbeyan 19/06/11 Kippax Winter Development Series

9 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:52.39 Ethan Lowey-McDonald Woden 29/05/11 Kippax Winter Development Series 2 4:06.50 Skinny Gavel CRUIZ 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 3 4:11.60 Joshua Fletcher CRUIZ 28/08/11 Kippax Winter Development Series

10 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:20.28 David Allen Canberra 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 2 3:57.98 Bryce Svensson Vikings 19/06/11 Kippax Winter Development Series 3 3:59.84 Peter Philippa Vikings 8/05/11 ACT Winter Distance Meet

11 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:12.03 Andrew Catchpole Queanbeyan 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 2 3:16.29 David Allen Canberra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 3 3:20.37 Connor McGuirk Queanbeyan 31/07/11 Kippax Winter Development Series 4 3:22.78 Lachlan Osborne Queanbeyan 31/07/11 Kippax Winter Development Series 5 3:36.81 Klaas Pichelmann Queanbeyan 19/06/11 Kippax Winter Development Series 6 3:37.89 Matthew Harrison Burley Griffin 28/08/11 Kippax Winter Development Series 7 3:39.36 Jacob Schuler Queanbeyan 29/05/11 Kippax Winter Development Series 8 3:41.24 Ruben Collins Ginninderra 28/08/11 Kippax Winter Development Series 9 3:57.90 Peter Philippa Vikings 17/06/11 TVSC June Club Night 10 4:12.73 Jack Donnelly Ginninderra 8/05/11 ACT Winter Distance Meet

12 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:42.95 Dylan Weir Vikings 12/08/11 NSW State Age SC Championships 2 3:06.54 Dominik Turner CRUIZ 23/07/11 ACT Winter 3 3:07.43 Yi Lerk Chin Canberra 19/06/11 Kippax Winter Development Series 4 3:10.43 Joshua Waugh Canberra 23/07/11 ACT Winter 5 3:16.26 Kit Dabrowski Woden 19/06/11 Kippax Winter Development Series 6 3:16.39 Lachlan Webb Vikings 17/06/11 TVSC June Club Night 7 3:17.01 Kieran Howell Woden 31/07/11 Kippax Winter Development Series 8 3:21.37 Samuel Wright Vikings 28/08/11 Kippax Winter Development Series 9 3:28.65 Jacob Schuler Woden 28/08/11 Kippax Winter Development Series

13 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:48.13 Elijah Gatica Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 2 3:01.35 Brendan Wright Vikings 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 3 3:05.35 Cormac Pearson Telopea 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 4 3:11.74 Kolya Cook Burley Griffin 23/07/11 ACT Winter 5 3:12.16 Ryan Gray Telopea 28/08/11 Kippax Winter Development Series 6 3:14.51 Nicholas Starkey Canberra 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 7 3:27.67 Travis Elliott Queanbeyan 19/06/11 Kippax Winter Development Series 8 3:50.39 Joel Groves CRUIZ 28/08/11 Kippax Winter Development Series

14 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:21.97 Lachlan Colquhoun Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 2 2:28.21 Angus Funnell Ginninderra 12/08/11 NSW State Age SC Championships 3 2:42.86 Brandon Pyke Canberra 12/08/11 NSW State Age SC Championships 4 2:53.37 Jordie Welch Ginninderra 9/07/11 NSW Country SC Championships 5 2:58.21 James Harris Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 6 3:03.15 Daniel Pelkowitz Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 7 3:03.95 Liam Barber Telopea 23/07/11 ACT Winter 8 3:06.64 Tyler Brown Burley Griffin 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 9 3:07.11 Adam Hoad Canberra 28/08/11 Kippax Winter Development Series 10 3:11.46 James Greenlees Goulburn 28/08/11 Kippax Winter Development Series

15 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:46.15 Thomas Ramsay Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 2 3:07.43 John Freeman Woden 19/06/11 Kippax Winter Development Series

16 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:29.69 William Pulley Queanbeyan 9/07/11 NSW Country SC Championships 2 2:32.24 Andy Chen Ginninderra 12/08/11 NSW State Age SC Championships 3 2:33.90 Ryan Hore Woden 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 4 2:34.64 Nathan Seddon Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 5 2:34.75 James Dowden Burley Griffin 9/07/11 NSW Country SC Championships 6 2:35.10 Kade Howitt Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 7 2:39.67 William Rooks Canberra 12/08/11 NSW State Age SC Championships 8 2:47.61 Mateya Tomii Telopea 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 9 3:00.65 Brent Hickey Canberra 19/06/11 Kippax Winter Development Series

17 & Over 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:27.20 Dylan Appelqvist Woden 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 2 2:31.97 James Dowden Burley Griffin 12/08/11 NSW State Age SC Championships 3 2:41.29 Daniel Steemson Vikings 9/07/11 NSW Country SC Championships

8 & Under 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 47.81 Lachlan Savage Queanbeyan 19/06/11 Kippax Winter Development Series 2 50.92 David Tabke Vikings 29/05/11 Kippax Winter Development Series 3 55.35 Oliver Holdway Woden 19/06/11 Kippax Winter Development Series 4 1:01.35 Nicholas Allnutt Vikings 19/06/11 Kippax Winter Development Series 5 1:03.89 Max Pine Ginninderra 31/07/11 Kippax Winter Development Series 6 1:06.76 Riley Bacon Vikings 17/06/11 TVSC June Club Night

9 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 43.03 Connor Bush Canberra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 2 44.99 Ethan Lowey-McDonald Woden 19/06/11 Kippax Winter Development Series 3 45.09 Skinny Gavel CRUIZ 28/08/11 Kippax Winter Development Series 4 46.65 Joshua Fletcher CRUIZ 28/08/11 Kippax Winter Development Series 5 47.12 Nicholas Barclay Vikings 28/08/11 Kippax Winter Development Series 6 49.79 David Tabke Vikings 19/06/11 Kippax Winter Development Series 7 53.18 Lachlan Squire Queanbeyan 29/05/11 Kippax Winter Development Series 8 55.45 Cody Weir Vikings 19/08/11 TVSC August Club Night 9 56.80 Mason Thornton Woden 19/06/11 Kippax Winter Development Series 10 57.83 Sam Ogden Queanbeyan 29/05/11 Kippax Winter Development Series

10 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 36.17 Peeter Mirlieb ACT 25/09/11 NSW SC Development Meet 2 36.95 Harrison Webster Woden 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 3 37.84 Bradley Tuck Ginninderra 9/07/11 NSW Country SC Championships 4 43.84 Ethan Lowey-McDonald ACT 25/09/11 NSW SC Development Meet 5 44.04 Bryce Svensson Vikings 19/06/11 Kippax Winter Development Series 6 46.40 Max Tollis Telopea 19/06/11 Kippax Winter Development Series 7 46.52 Aaron Passioura ACT 25/09/11 NSW SC Development Meet 8 46.76 Gus Shepherd Canberra 28/08/11 Kippax Winter Development Series 9 49.59 Jasper Sheehan Burley Griffin 28/08/11 Kippax Winter Development Series 10 51.01 Joshua Harrison Woden 19/06/11 Kippax Winter Development Series

11 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 35.26 Tyler Beecher Canberra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 2 35.60 Lachlan Osborne Queanbeyan 23/07/11 ACT Winter 3 36.11 David Allen Canberra 23/07/11 ACT Winter 4 36.84 Bradley Tuck ACT 25/09/11 NSW SC Development Meet 5 38.06 Xavier Pearson Telopea 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 6 38.33 Duncan Miller Telopea 23/07/11 ACT Winter 7 38.94 Andrew Catchpole Queanbeyan 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 8 39.82 Jacob Schuler Queanbeyan 19/06/11 Kippax Winter Development Series 9 40.59 Connor McGuirk ACT 25/09/11 NSW SC Development Meet 10 40.62 Jack Donnelly Ginninderra 28/08/11 Kippax Winter Development Series

12 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 30.37 James Hanson Telopea 9/07/11 NSW Country SC Championships 2 32.11 Jarrod Barber ACT 25/09/11 NSW SC Development Meet 3 32.55 Joshua Waugh Canberra 12/08/11 NSW State Age SC Championships 4 33.54 Lachlan Webb Vikings 9/07/11 NSW Country SC Championships 5 33.57 Kieran Howell ACT 25/09/11 NSW SC Development Meet 6 33.74 Dylan Weir Vikings 19/08/11 TVSC August Club Night 7 33.80 Jackson Savage Woden 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 8 34.92 Yi Lerk Chin ACT 25/09/11 NSW SC Development Meet 9 35.38 Tyler Beecher ACT 25/09/11 NSW SC Development Meet 10 36.36 Lachlan Osborne ACT 25/09/11 NSW SC Development Meet

13 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 27.41 Alexander Ryan Telopea 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 2 32.30 Jackson Savage Woden 23/07/11 ACT Winter 3 32.41 Nathan De Meillon Vikings 23/07/11 ACT Winter 4 33.84 Elijah Gatica Woden 19/06/11 Kippax Winter Development Series 5 34.02 Cormac Pearson Telopea 23/07/11 ACT Winter 6 34.53 Patrick Farnham Canberra 23/07/11 ACT Winter 7 34.68 Alexander Maleganeas Burley Griffin 19/06/11 Kippax Winter Development Series 8 34.69 Charlie Shepherd Canberra 28/08/11 Kippax Winter Development Series 9 34.87 Ryan Gray Telopea 19/06/11 Kippax Winter Development Series 10 35.07 Brendan Wright Vikings 31/07/11 Kippax Winter Development Series

14 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 27.31 Alexander Ryan Telopea 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 2 27.85 Lachlan Colquhoun Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 3 28.58 Angus Funnell Ginninderra 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 4 28.95 Stephen Thresher Woden 23/07/11 ACT Winter 5 29.91 Liam Barber Telopea 12/08/11 NSW State Age SC Championships 6 29.95 Ayrton Kiraly Woden 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 7 31.40 Brandon Pyke Canberra 23/07/11 ACT Winter 8 31.80 Jordie Welch Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 9 31.90 Dylan Booth Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 10 32.19 James Harris Woden 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet

15 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 27.86 Sean Maloney Woden 23/07/11 ACT Winter 2 29.00 Alec Morris Woden 23/07/11 ACT Winter 3 29.22 Toomas Mirlieb Canberra 9/07/11 NSW Country SC Championships 4 29.62 Thomas Ramsay Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 5 31.30 Cameron Tysoe Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 6 35.32 Thomas Harrison Burley Griffin 5/06/11 Burley Griffin Club Championships 7 35.85 John Freeman Woden 31/07/11 Kippax Winter Development Series

16 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 24.69 Hugo Morris Woden 30/06/11 Australian SC Championships 2 26.76 William Pulley Queanbeyan 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 3 27.17 Ryan Hore Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 4 27.83 Kade Howitt Woden 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 5 29.14 Nathan Seddon Woden 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 6 29.65 Mateya Tomii Telopea 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 7 29.76 Brent Hickey Canberra 9/07/11 NSW Country SC Championships 8 30.51 William Rooks Canberra 23/07/11 ACT Winter 9 31.47 James Dowden Burley Griffin 5/06/11 Burley Griffin Club Championships

17 & Over 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 23.64 Adam Pine Ginninderra 30/06/11 Australian SC Championships 2 24.42 Hugo Morris NSW 17/09/11 State Teams SC 3 25.46 Luke Hinchcliffe CRUIZ 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 4 25.71 Zane Jordan Woden 3/06/11 NSW State Open SC Championships 5 27.40 Dylan Appelqvist Woden 23/07/11 ACT Winter 6 28.54 James Gibson Canberra 9/07/11 NSW Country SC Championships 7 28.89 Bradley Jones Queanbeyan 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 8 29.27 Daniel Steemson Vikings 23/07/11 ACT Winter 9 29.36 James Dowden Burley Griffin 23/07/11 ACT Winter 10 29.49 Richard Eliason Ginninderra 30/06/11 Australian SC Championships

9 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:52.88 Nicholas Barclay Vikings 31/07/11 Kippax Winter Development Series 2 2:09.94 Oliver Holdway Woden 28/08/11 Kippax Winter Development Series

10 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:21.32 Harrison Webster Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 2 1:25.60 Peeter Mirlieb Canberra 9/07/11 NSW Country SC Championships 3 1:26.04 Bradley Tuck Ginninderra 23/07/11 ACT Winter 4 1:51.10 Bryce Svensson Vikings 28/08/11 Kippax Winter Development Series

11 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:17.96 David Allen Canberra 26/08/11 Victorian Age SC Championships 2 1:20.97 Tyler Beecher Canberra 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 3 1:31.15 Lachlan Osborne Queanbeyan 31/07/11 Kippax Winter Development Series 4 1:36.09 Ruben Collins Ginninderra 28/08/11 Kippax Winter Development Series 5 2:00.75 Tom Minney Goulburn 31/07/11 Kippax Winter Development Series

12 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:04.77 James Hanson Telopea 12/08/11 NSW State Age SC Championships 2 1:10.30 Joshua Waugh Canberra 9/07/11 NSW Country SC Championships 3 1:11.90 Lachlan Webb Vikings 9/07/11 NSW Country SC Championships 4 1:13.45 Jarrod Barber Telopea 12/08/11 NSW State Age SC Championships 5 1:14.06 Dylan Weir Vikings 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 6 1:15.85 Kieran Howell Woden 23/07/11 ACT Winter 7 1:26.98 Bobbie Su Telopea 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 8 1:27.12 James Tuck Ginninderra 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 9 1:27.86 Dominik Turner CRUIZ 19/06/11 Kippax Winter Development Series 10 1:30.52 Zachery Cristallo Woden 1/07/11 Woden Club Night July

13 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:00.22 Alexander Ryan Telopea 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 2 1:07.49 Nathan De Meillon Vikings 23/07/11 ACT Winter 3 1:09.32 Jackson Savage Woden 23/07/11 ACT Winter 4 1:14.42 Elijah Gatica Woden 28/08/11 Kippax Winter Development Series 5 1:16.07 Brendan Wright Vikings 28/08/11 Kippax Winter Development Series 6 1:21.76 Ryan Gray Telopea 19/06/11 Kippax Winter Development Series 7 1:23.79 Patrick Farnham Canberra 28/08/11 Kippax Winter Development Series 8 1:26.59 Kolya Cook Burley Griffin 28/08/11 Kippax Winter Development Series

14 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 59.42 Alexander Ryan Telopea 12/08/11 NSW State Age SC Championships 2 59.57 Lachlan Colquhoun Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 3 1:02.34 Angus Funnell Ginninderra 12/08/11 NSW State Age SC Championships 4 1:04.59 Liam Barber Telopea 12/08/11 NSW State Age SC Championships 5 1:07.99 Jordie Welch Ginninderra 9/07/11 NSW Country SC Championships 6 1:11.86 Dylan Booth Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 7 1:18.11 James Harris Woden 14/05/11 Woden Club Championships 8 1:19.05 Sebastian Cuschieri CRUIZ 29/05/11 Kippax Winter Development Series 9 1:19.60 Daniel Pelkowitz Ginninderra 19/06/11 Kippax Winter Development Series

15 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:01.00 Sean Maloney Woden 23/07/11 ACT Winter 2 1:04.38 Toomas Mirlieb Canberra 9/07/11 NSW Country SC Championships 3 1:07.55 Cameron Tysoe Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 4 1:08.44 Alec Morris Woden 17/06/11 TVSC June Club Night 5 1:18.67 John Freeman Woden 19/06/11 Kippax Winter Development Series

16 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 54.74 Hugo Morris Woden 30/06/11 Australian SC Championships 2 58.44 Ryan Hore Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 3 59.59 William Pulley Queanbeyan 12/08/11 NSW State Age SC Championships 4 1:00.29 Kade Howitt Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 5 1:05.07 Nathan Seddon Woden 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 6 1:06.15 Mateya Tomii Telopea 23/07/11 ACT Winter 7 x1:10.44 Brent Hickey Canberra 31/07/11 Kippax Winter Development Series

17 & Over 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 52.24 Adam Pine Ginninderra 30/06/11 Australian SC Championships 2 53.83 Hugo Morris NSW 17/09/11 State Teams SC 3 57.49 Zane Jordan Woden 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 4 1:02.47 James Gibson Canberra 23/07/11 ACT Winter 5 1:02.82 Dylan Appelqvist Woden 14/05/11 Woden Club Championships 6 1:03.60 Daniel Steemson Vikings 9/07/11 NSW Country SC Championships 7 1:05.43 James Dowden Burley Griffin 23/07/11 ACT Winter 8 1:06.21 Alex Ramsay Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 9 1:08.80 Jordan Hamilton Ginninderra 27/05/11 Ginninderra Club Night May 10 1:12.80 Aaron Rhind Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival

11 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:54.96 David Allen Canberra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival

12 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:23.72 James Hanson Telopea 12/08/11 NSW State Age SC Championships 2 2:31.15 Lachlan Webb Vikings 9/07/11 NSW Country SC Championships 3 2:33.32 Joshua Waugh Canberra 23/07/11 ACT Winter 4 2:34.25 Jackson Savage Woden 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 5 2:41.03 Dylan Weir Vikings 23/07/11 ACT Winter 6 2:44.19 Kieran Howell Woden 23/07/11 ACT Winter 7 2:57.53 Jarrod Barber Telopea 29/05/11 Kippax Winter Development Series

13 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:17.60 Alexander Ryan Telopea 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 2 2:29.06 Nathan De Meillon Vikings 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 3 2:33.45 Jackson Savage Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 4 2:42.98 Elijah Gatica Woden 23/07/11 ACT Winter 5 3:09.63 Brendan Wright Vikings 31/07/11 Kippax Winter Development Series

14 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:09.78 Lachlan Colquhoun Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 2 2:10.85 Alexander Ryan Telopea 12/08/11 NSW State Age SC Championships 3 2:13.75 Angus Funnell Ginninderra 12/08/11 NSW State Age SC Championships 4 2:19.84 Liam Barber Telopea 12/08/11 NSW State Age SC Championships 5 2:28.34 Jordie Welch Ginninderra 9/07/11 NSW Country SC Championships

15 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:13.43 Sean Maloney Woden 23/07/11 ACT Winter

16 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:57.63 Hugo Morris Woden 30/06/11 Australian SC Championships 2 2:10.70 William Pulley Queanbeyan 23/07/11 ACT Winter 3 2:14.25 Kade Howitt Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships

17 & Over 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:59.71 Hugo Morris NSW 17/09/11 State Teams SC 2 2:13.29 James Gibson Canberra 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 3 2:21.76 Daniel Steemson Vikings 9/07/11 NSW Country SC Championships

8 & Under 100m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:40.86 Lachlan Savage Queanbeyan 28/08/11 Kippax Winter Development Series 2 1:44.61 Oliver Holdway Woden 5/08/11 Woden Club Night August 3 1:49.51 Alexander Tollis Telopea 16/09/11 TVSC September Club Night 4 1:56.02 Nicholas Allnutt Vikings 19/08/11 TVSC August Club Night 5 1:59.12 David Tabke Vikings 29/05/11 Kippax Winter Development Series 6 2:01.84 Riley Bacon Vikings 19/08/11 TVSC August Club Night 7 2:02.63 Max Pine Ginninderra 31/07/11 Kippax Winter Development Series 8 2:05.49 Joshua Clay Ginninderra 28/08/11 Kippax Winter Development Series 9 2:34.33 Luke Brandon Vikings 16/09/11 TVSC September Club Night

9 years 100m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:34.06 Ethan Lowey-McDonald Woden 19/06/11 Kippax Winter Development Series 2 1:37.41 Skinny Gavel CRUIZ 31/07/11 Kippax Winter Development Series 3 1:38.16 Harry Smith Canberra 28/08/11 Kippax Winter Development Series 4 1:38.91 Joshua Fletcher CRUIZ 28/08/11 Kippax Winter Development Series 5 1:39.82 Mason Thornton Woden 31/07/11 Kippax Winter Development Series 6 1:46.29 Nicholas Barclay Vikings 29/05/11 Kippax Winter Development Series 7 1:46.74 Jayden Peckett Vikings 28/08/11 Kippax Winter Development Series 8 1:49.94 Cody Weir Vikings 29/05/11 Kippax Winter Development Series 9 1:50.29 Lachlan Squire Queanbeyan 19/06/11 Kippax Winter Development Series 10 1:51.87 Matthew Duncan Burley Griffin 5/06/11 Burley Griffin Club Championships

10 years 100m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:27.94 Harrison Webster Woden 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 2 1:28.83 Peeter Mirlieb Canberra 19/06/11 Kippax Winter Development Series 3 1:28.92 Tom Quinn Vikings 28/08/11 Kippax Winter Development Series 4 1:29.21 Bradley Tuck Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 5 1:38.13 Aaron Passioura Ginninderra 28/08/11 Kippax Winter Development Series 6 1:39.92 Bryce Svensson Vikings 19/06/11 Kippax Winter Development Series 7 1:40.59 Charlie Wallner Telopea 16/09/11 TVSC September Club Night 8 1:42.17 Max Tollis Telopea 16/09/11 TVSC September Club Night 9 1:44.31 Jackson Holdway Woden 14/05/11 Woden Club Championships 10 1:46.93 Jasper Sheehan Burley Griffin 28/08/11 Kippax Winter Development Series

11 years 100m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:17.54 David Allen Canberra 23/07/11 ACT Winter 2 1:20.26 Tyler Beecher Canberra 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 3 1:22.76 Xavier Pearson Telopea 28/08/11 Kippax Winter Development Series 4 1:25.45 Lachlan Osborne Queanbeyan 19/06/11 Kippax Winter Development Series 5 1:26.60 Andrew Catchpole Queanbeyan 29/05/11 Kippax Winter Development Series 6 1:26.83 Ruben Collins Ginninderra 28/08/11 Kippax Winter Development Series 7 1:28.28 Jack Donnelly Ginninderra 28/08/11 Kippax Winter Development Series 8 1:29.12 Jacob Schuler Queanbeyan 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 9 1:29.30 Oliver Glamcevski Queanbeyan 28/08/11 Kippax Winter Development Series 10 1:32.31 Connor McGuirk Queanbeyan 19/06/11 Kippax Winter Development Series

12 years 100m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:13.43 Joshua Waugh Canberra 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 2 1:15.03 Lachlan Webb Vikings 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 3 1:16.34 Dylan Weir Vikings 19/08/11 TVSC August Club Night 4 1:18.82 Jarrod Barber Telopea 29/05/11 Kippax Winter Development Series 5 1:19.62 Dominik Turner CRUIZ 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 6 1:19.87 Yi Lerk Chin Canberra 19/06/11 Kippax Winter Development Series 7 1:20.24 Nicholas Lawlis Vikings 28/08/11 Kippax Winter Development Series 8 1:21.06 Kieran Howell Woden 29/05/11 Kippax Winter Development Series 9 1:23.32 Bobbie Su Telopea 31/07/11 Kippax Winter Development Series 10 1:24.37 Oscar Lenton Canberra 28/08/11 Kippax Winter Development Series

13 years 100m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:11.51 Jackson Savage Woden 29/05/11 Kippax Winter Development Series 2 1:12.39 Elijah Gatica Woden 28/08/11 Kippax Winter Development Series 3 1:15.61 Cormac Pearson Telopea 28/08/11 Kippax Winter Development Series 4 1:16.84 Brendan Wright Vikings 28/08/11 Kippax Winter Development Series 5 1:18.38 Kolya Cook Burley Griffin 28/08/11 Kippax Winter Development Series 6 1:19.82 Alexander Maleganeas Burley Griffin 5/06/11 Burley Griffin Club Championships 7 1:19.85 Patrick Farnham Canberra 28/08/11 Kippax Winter Development Series 8 1:21.78 Travis Elliott Queanbeyan 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 9 1:25.74 Oliver Mill Ginninderra 29/05/11 Kippax Winter Development Series 10 1:26.06 Ryan Gray Telopea 29/05/11 Kippax Winter Development Series

14 years 100m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:04.22 Alexander Ryan Telopea 31/07/11 Kippax Winter Development Series 2 1:04.68 Lachlan Colquhoun Woden 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 3 1:09.94 Dylan Booth Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 4 1:10.41 James Harris Woden 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 5 1:14.06 Sebastian Cuschieri CRUIZ 29/05/11 Kippax Winter Development Series 6 1:15.14 Adam Hoad Canberra 28/08/11 Kippax Winter Development Series 7 1:16.09 Daniel Pelkowitz Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 8 1:22.73 Nicholas Starkey Canberra 28/08/11 Kippax Winter Development Series 9 1:31.12 Richard Woods Woden 5/08/11 Woden Club Night August 10 1:34.19 Harvey Keown Burley Griffin 5/06/11 Burley Griffin Club Championships

15 years 100m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:03.77 Sean Maloney Woden 17/06/11 TVSC June Club Night 2 1:10.66 Toomas Mirlieb Canberra 29/05/11 Kippax Winter Development Series 3 1:14.20 Alec Morris Woden 17/06/11 TVSC June Club Night 4 1:16.76 John Freeman Woden 19/06/11 Kippax Winter Development Series 5 1:18.62 Julian Turner CRUIZ 31/07/11 Kippax Winter Development Series 6 1:21.46 Huan Le Canberra 29/05/11 Kippax Winter Development Series 7 1:22.75 Thomas Harrison Burley Griffin 5/06/11 Burley Griffin Club Championships

16 years 100m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:01.11 William Pulley Queanbeyan 9/07/11 NSW Country SC Championships 2 1:03.35 Hugo Morris Woden 17/06/11 TVSC June Club Night 3 1:04.22 James Dowden Burley Griffin 3/06/11 NSW State Open SC Championships 4 1:04.30 Andy Chen Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 4 1:04.30 Kade Howitt Woden 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 6 1:04.92 Nathan Seddon Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 7 1:06.32 William Rooks Canberra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival

17 & Over 100m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 58.28 Luke Hinchcliffe CRUIZ 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 2 1:00.60 Dylan Appelqvist Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 3 1:20.97 Andreas Falkenau Burley Griffin 5/06/11 Burley Griffin Club Championships 4 1:23.68 Aaron Rhind Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival

9 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:22.00 Ethan Lowey-McDonald Woden 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 2 3:30.80 Skinny Gavel CRUIZ 19/06/11 Kippax Winter Development Series 3 3:33.88 Nicholas Barclay Vikings 19/08/11 TVSC August Club Night 4 3:38.33 Mason Thornton Woden 28/08/11 Kippax Winter Development Series 5 3:38.93 Oliver Holdway Woden 28/08/11 Kippax Winter Development Series 6 3:45.46 Joshua Fletcher CRUIZ 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 7 4:06.05 David Tabke Vikings 16/09/11 TVSC September Club Night 8 4:17.58 Cody Weir Vikings 17/06/11 TVSC June Club Night

10 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:41.67 David Allen Canberra 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 2 2:56.20 Harrison Webster Woden 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 3 3:41.14 Max Tollis Telopea 19/06/11 Kippax Winter Development Series 4 3:46.08 Nicholas Newton Ginninderra 29/05/11 Kippax Winter Development Series 5 3:48.33 Gus Shepherd Canberra 19/06/11 Kippax Winter Development Series 6 3:49.61 Tyler Dunbar Goulburn 31/07/11 Kippax Winter Development Series

11 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:37.48 David Allen Canberra 23/07/11 ACT Winter 2 2:54.42 Tyler Beecher Canberra 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 3 3:03.63 Lachlan Osborne Queanbeyan 31/07/11 Kippax Winter Development Series 4 3:06.88 Andrew Catchpole Queanbeyan 31/07/11 Kippax Winter Development Series 5 3:08.94 Xavier Pearson Telopea 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 6 3:10.31 Jacob Schuler Queanbeyan 19/06/11 Kippax Winter Development Series 7 3:13.13 Connor McGuirk Queanbeyan 31/07/11 Kippax Winter Development Series 8 3:19.10 Barclay Zhang Canberra 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 9 3:22.13 Peter Philippa Vikings 19/08/11 TVSC August Club Night 10 3:27.55 Jackson Groves Canberra 29/05/11 Kippax Winter Development Series

12 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:31.86 Dylan Weir Vikings 23/07/11 ACT Winter 2 2:33.07 James Hanson Telopea 23/07/11 ACT Winter 3 2:34.92 Joshua Waugh Canberra 23/07/11 ACT Winter 4 2:37.58 Lachlan Webb Vikings 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 5 2:43.91 Kieran Howell Woden 23/07/11 ACT Winter 6 2:46.55 Jarrod Barber Telopea 23/07/11 ACT Winter 7 2:54.50 Yi Lerk Chin Canberra 23/07/11 ACT Winter 8 2:55.12 Dominik Turner CRUIZ 29/05/11 Kippax Winter Development Series 9 2:55.18 Nicholas Lawlis Vikings 16/09/11 TVSC September Club Night 10 3:01.61 Bobbie Su Telopea 31/07/11 Kippax Winter Development Series

13 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:24.67 Alexander Ryan Telopea 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 2 2:28.96 Elijah Gatica Woden 23/07/11 ACT Winter 3 2:29.70 Nathan De Meillon Vikings 23/07/11 ACT Winter 4 2:42.51 Cormac Pearson Telopea 28/08/11 Kippax Winter Development Series 5 2:47.25 Brendan Wright Vikings 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 6 2:48.82 Jackson Savage Woden 14/05/11 Woden Club Championships 7 2:55.15 Henry Xu Vikings 13/05/11 Tuggeranong Club Night May 8 3:03.57 Oliver Mill Ginninderra 29/05/11 Kippax Winter Development Series 9 3:06.29 Ryan Gray Telopea 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 10 4:42.71 Angus O'Rourke Goulburn 31/07/11 Kippax Winter Development Series

14 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:10.38 Lachlan Colquhoun Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 2 2:15.10 Angus Funnell Ginninderra 12/08/11 NSW State Age SC Championships 3 2:20.79 Alexander Ryan Telopea 9/07/11 NSW Country SC Championships 4 2:27.14 Jordie Welch Ginninderra 9/07/11 NSW Country SC Championships 5 2:27.93 James Harris Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 6 2:28.03 Liam Barber Telopea 23/07/11 ACT Winter 7 2:29.55 Stephen Thresher Woden 23/07/11 ACT Winter 8 2:42.74 John Freeman Woden 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 9 2:43.00 Ayrton Kiraly Woden 14/05/11 Woden Club Championships 10 2:43.76 Daniel Pelkowitz Ginninderra 19/06/11 Kippax Winter Development Series

15 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:13.16 Sean Maloney Woden 23/07/11 ACT Winter 2 2:18.20 Alec Morris Woden 23/07/11 ACT Winter 3 2:20.40 Thomas Ramsay Ginninderra 23/07/11 ACT Winter 4 2:26.94 Toomas Mirlieb Canberra 9/07/11 NSW Country SC Championships

16 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:03.32 Hugo Morris Woden 23/07/11 ACT Winter 2 2:03.93 Ryan Hore Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 3 2:10.52 William Pulley Queanbeyan 12/08/11 NSW State Age SC Championships 4 2:14.59 Kade Howitt Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 5 2:17.07 James Dowden Burley Griffin 9/07/11 NSW Country SC Championships 6 2:21.31 Nathan Seddon Woden 23/07/11 ACT Winter 7 x2:28.06 William Rooks Canberra 31/07/11 Kippax Winter Development Series 8 2:36.03 Mateya Tomii Telopea 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 9 2:42.66 Brent Hickey Canberra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival

17 & Over 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:04.36 Zane Jordan Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 2 2:08.88 Dylan Appelqvist Woden 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 3 2:14.54 Jordan Hamilton Ginninderra 9/07/11 NSW Country SC Championships 4 2:17.51 James Dowden Burley Griffin 12/08/11 NSW State Age SC Championships 5 2:19.59 Alex Ramsay Ginninderra 23/07/11 ACT Winter 6 2:23.08 Daniel Steemson Vikings 9/07/11 NSW Country SC Championships 7 2:26.85 Bradley Jones Queanbeyan 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet 8 2:35.99 Michael Gillard Ginninderra 27/05/11 Ginninderra Club Night May 9 2:41.59 Richard Eliason Ginninderra 27/05/11 Ginninderra Club Night May 10 2:55.32 Aaron Rhind Ginninderra 30/06/11 Australian SC Championships

12 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:25.87 Dylan Weir Vikings 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 2 5:28.73 Joshua Waugh Canberra 23/07/11 ACT Winter 3 5:29.62 Elijah Gatica Woden 8/05/11 ACT Winter Distance Meet 4 6:00.30 Kieran Howell Woden 5/08/11 Woden Club Night August 5 6:27.77 Jarrod Barber Telopea 8/05/11 ACT Winter Distance Meet

13 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:16.07 Jackson Savage Woden 23/07/11 ACT Winter 2 5:17.37 Nathan De Meillon Vikings 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival 3 5:50.90 Brendan Wright Vikings 17/06/11 TVSC June Club Night

14 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:34.40 Lachlan Colquhoun Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 2 4:46.75 Angus Funnell Ginninderra 12/08/11 NSW State Age SC Championships 3 5:05.17 Jordie Welch Ginninderra 9/07/11 NSW Country SC Championships 4 5:06.08 Liam Barber Telopea 21/05/11 Tuggeranong Vikings Main Meet

15 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:56.90 Thomas Ramsay Ginninderra 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival

16 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:24.71 Hugo Morris Woden 30/06/11 Australian SC Championships 2 4:28.58 Ryan Hore Woden 9/07/11 NSW Country SC Championships 3 4:43.50 Kade Howitt Woden 12/08/11 NSW State Age SC Championships 4 4:44.04 William Pulley Queanbeyan 9/07/11 NSW Country SC Championships 5 4:56.74 Oliver Bourne Ginninderra 8/05/11 ACT Winter Distance Meet

17 & Over 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:28.12 Dylan Appelqvist Woden 3/06/11 NSW State Open SC Championships 2 4:28.23 Hugo Morris NSW 17/09/11 State Teams SC 3 5:10.74 Daniel Steemson Vikings 25/06/11 Ginninderra Winter SC Carnival


Go back to the top of this page.