Winter 2010 Age Top 10 for Women


Short Course Ranking by Event (as at 30 September 2010)
Note: Age as at Meet age which is generally age at the first day of the meet
8 & Under 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 38.60 Brooke Gilroy Vikings 9/05/10 Kippax Winter Development Series 2 40.10 Keely Small Woden 9/05/10 Kippax Winter Development Series 3 40.51 Bella White Queanbeyan 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 4 42.14 Pyper Thornberry Ginninderra 31/07/10 Kippax Winter Development Series 5 44.24 Jess Ashley Burley Griffin 9/05/10 Kippax Winter Development Series 6 44.26 Paige Davis Vikings 14/05/10 TVSC May Club Night 7 44.35 Emma Wright Vikings 20/06/10 Kippax Winter Development Series 8 45.49 Emilie Marceau CRUIZ 29/08/10 Kippax Winter Development Series 9 46.69 Elena Perez del Pulgar Telopea 20/06/10 Kippax Winter Development Series 10 48.11 Alice Cossetto CRUIZ 9/05/10 Kippax Winter Development Series

9 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 34.02 Abbey Webb Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 2 34.99 Andrea Forshaw Vikings 10/07/10 NSW Country SC Championships 3 36.52 Isabelle Hoitink Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 4 37.74 Alexis Cross Vikings 31/07/10 Kippax Winter Development Series 5 37.94 J'Aime McGuire Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 6 38.10 Maddisen Ward Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 7 38.11 Phoebe Ross Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 8 38.91 Alexie Boulton Woden 29/08/10 Kippax Winter Development Series 9 38.99 Tegan Roberts Canberra 29/08/10 Kippax Winter Development Series 10 39.42 Keely Small Woden 31/07/10 Kippax Winter Development Series

10 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 31.53 Breana Gilroy Vikings 13/08/10 NSW State Age SC Championships 2 32.24 Kobi Kiraly Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 3 32.25 Kate Tabke Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 4 32.71 Rebecca Cross Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 5 32.89 Amelia Laudenbach ACT 26/09/10 NSW SC Development Meet 6 34.14 Taylah Bacon Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 6 34.14 Amy Sokic Queanbeyan 24/07/10 ACT Short Course Championships 8 35.67 Lauren Elliott Queanbeyan 10/07/10 NSW Country SC Championships 9 35.73 Courtney Taylor Burley Griffin 29/08/10 Kippax Winter Development Series 10 36.05 Laura Sutton Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 10 36.05 Darby Whiteley Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships

11 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 31.20 Ebony Norris ACT 7/08/10 MSW Short Course Championships 2 31.75 Kate Tabke Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 3 31.76 Ashley Groch Canberra 10/07/10 NSW Country SC Championships 4 32.02 Alannah Riggans Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 5 32.29 Grace Pyke ACT 26/09/10 NSW SC Development Meet 6 32.30 Isabella Marinelli Woden 2/05/10 Peakhurst Junior Sprint Meet 7 32.34 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 8 32.55 Ashleigh Cockburn Canberra 10/07/10 NSW Country SC Championships 9 32.63 Emma Gillingham Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 10 32.78 Rebecca Cross ACT 7/08/10 MSW Short Course Championships

12 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 28.87 Shannon Maloney ACT 7/08/10 MSW Short Course Championships 2 29.12 Grace Hoitink Canberra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 3 30.21 Rebekah McCoy Vikings 10/07/10 NSW Country SC Championships 4 30.53 Chelsea Stewart Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships 5 30.74 Tizana Fiorese Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 6 31.05 Rachel Brown Canberra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 7 31.09 Astrid Barta Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships 8 31.38 Isabella Marinelli Woden 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 9 32.23 Lara Menegon Canberra 10/07/10 NSW Country SC Championships 10 32.29 Ceillagh Svensson Vikings 31/07/10 Kippax Winter Development Series

13 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 26.33 Ayu Barry Telopea 13/08/10 NSW State Age SC Championships 2 28.28 Bonnie Zhang Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships 3 29.16 Grace Hoitink Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 4 29.59 Anika Buckley Queanbeyan 24/07/10 ACT Short Course Championships 5 29.75 Rachel Brown Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships 6 31.10 Brittany Ross Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 7 31.36 Eliza Tetley Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 8 31.37 Emma Harris Woden 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 9 31.39 Keely O'Brien Woden 24/07/10 ACT Short Course Championships 10 31.54 Haley Jedrzejek Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival

14 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 26.40 Ayu Barry NSW 18/09/10 State Teams Short Course 2 28.70 Natasha Kosev Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships 3 29.06 Paula Rusanov Telopea 10/07/10 NSW Country SC Championships 4 29.16 Brooke James Burley Griffin 10/07/10 NSW Country SC Championships 5 29.37 Millie Drummond Woden 24/07/10 ACT Short Course Championships 6 30.29 Anna Bewley Canberra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 7 30.71 Haley Jedrzejek ACT 26/09/10 NSW SC Development Meet 8 30.80 Brittany Ross Woden 24/07/10 ACT Short Course Championships 9 30.88 Louise Hancock Telopea 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 10 31.04 Megan Bourne Canberra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet

15 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 28.14 Stephanie Wise Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 2 28.31 Bethany Colquhoun Vikings 13/08/10 NSW State Age SC Championships 3 28.79 Imogen Schiwy Telopea 18/06/10 NSW State Open SC Championships 4 29.07 Samantha Marceddo Ginninderra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 5 29.32 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships 6 29.94 Mabel Lam Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 7 31.14 Olivia Cummins-Carney Ginninderra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 8 31.95 Alison Rose Goulburn 31/07/10 Kippax Winter Development Series 9 32.57 Satomi Honda Canberra 31/07/10 Kippax Winter Development Series 10 34.72 Hayley Manning Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet

16 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 27.21 Lindsay De Witte Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 28.76 Monique Murphy Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 3 28.80 Sarah Friend Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 4 29.14 Samantha Marceddo Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships 5 30.29 Jessica Hood Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 6 30.36 Jessica Schembri Ginninderra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 32.55 Zoia Rusanov Telopea 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 8 1:04.60 Kayla Davy-Kennett Woden 22/05/10 NSW SC MC Meet #2

17 & Over 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 27.85 Lyndsay Saywell Telopea 13/08/10 NSW State Age SC Championships 2 28.27 Sarah Friend Woden 13/08/10 NSW State Age SC Championships 3 28.63 Meagan Ramsay Ginninderra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 4 28.70 Jessica Traficante Telopea 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 5 29.65 Karina Graham Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 6 29.83 Bianca Pitts Vikings 10/07/10 NSW Country SC Championships 7 31.95 Ellie Tonkin Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships

8 & Under 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:34.77 Brooke Gilroy Vikings 20/06/10 Kippax Winter Development Series 2 1:43.93 Pyper Thornberry Ginninderra 29/08/10 Kippax Winter Development Series 3 1:44.57 Bella White Queanbeyan 9/05/10 Kippax Winter Development Series

9 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:15.24 Abbey Webb Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 2 1:20.29 Isabelle Hoitink Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 3 1:22.63 Andrea Forshaw Vikings 27/08/10 Club Night #3 4 1:25.57 Phoebe Ross Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 5 1:28.44 Alexis Cross Vikings 31/07/10 Kippax Winter Development Series 6 1:28.98 J'Aime McGuire Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 1:29.29 Sarah Purcell Vikings 27/08/10 Club Night #3 8 1:30.00 Keely Small Woden 29/08/10 Kippax Winter Development Series 9 1:30.69 Brooke Gilroy Vikings 27/08/10 Club Night #3 10 1:30.86 Tegan Roberts Canberra 29/08/10 Kippax Winter Development Series

10 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:09.45 Breana Gilroy Vikings 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 1:10.84 Rebecca Cross Vikings 10/07/10 NSW Country SC Championships 3 1:11.05 Kate Tabke Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 4 1:11.60 Amelia Laudenbach Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 5 1:14.25 Taylah Bacon Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 6 1:14.61 Kobi Kiraly Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 7 1:16.92 Amy Sokic Queanbeyan 24/07/10 ACT Short Course Championships 8 1:19.49 Caitlin Manning Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 9 1:20.51 Charlotte White Queanbeyan 31/07/10 Kippax Winter Development Series 10 1:20.73 Michaela Roberts Canberra 29/08/10 Kippax Winter Development Series

11 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:07.60 Ashley Groch Canberra 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 1:08.55 Emma Gillingham Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 3 1:08.92 Kate Tabke Vikings 10/07/10 NSW Country SC Championships 4 1:08.98 Ashleigh Cockburn Canberra 10/07/10 NSW Country SC Championships 5 1:09.60 Ebony Norris Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 6 1:10.20 Isabella Marinelli Woden 2/05/10 Peakhurst Junior Sprint Meet 7 1:10.67 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 8 1:10.89 Alannah Riggans Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 9 1:12.30 Maddie Quinn Queanbeyan 24/07/10 ACT Short Course Championships 10 1:12.32 Rebecca Cross ACT 7/08/10 MSW Short Course Championships

12 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:01.66 Shannon Maloney Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 1:02.31 Grace Hoitink Canberra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 3 1:04.74 Rebekah McCoy Vikings 10/07/10 NSW Country SC Championships 4 1:06.19 Chelsea Stewart Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships 5 1:07.29 Tizana Fiorese Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 6 1:07.82 Rachel Brown Canberra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 7 1:08.50 Isabella Marinelli Woden 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 8 1:09.06 Ashley Groch Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships 9 1:09.73 Samantha Young Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 10 1:10.03 Keely O'Brien Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet

13 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 57.41 Ayu Barry Telopea 13/08/10 NSW State Age SC Championships 2 1:00.48 Bonnie Zhang Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships 3 1:02.15 Grace Hoitink ACT 7/08/10 MSW Short Course Championships 4 1:03.92 Anika Buckley Queanbeyan 10/07/10 NSW Country SC Championships 5 1:05.05 Rachel Brown Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 6 1:07.21 Emma Harris ACT 31/07/10 Swimming NSW Inter 'A' Squad Duel Meet 7 1:07.28 Aisha Collins Canberra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 8 1:07.60 Keely O'Brien Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 9 1:08.57 Samantha Young Woden 31/07/10 Kippax Winter Development Series 10 1:08.73 Eliza Tetley Vikings 10/07/10 NSW Country SC Championships

14 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 59.27 Ayu Barry NSW 18/09/10 State Teams Short Course 2 1:03.85 Paula Rusanov Telopea 24/07/10 ACT Short Course Championships 3 1:04.24 Natasha Kosev Ginninderra 24/07/10 ACT Short Course Championships 4 1:04.65 Brooke James Burley Griffin 10/07/10 NSW Country SC Championships 5 1:06.63 Bethany Colquhoun Vikings 27/08/10 Club Night #3 6 1:06.89 Megan Bourne Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 1:07.00 Millie Drummond Woden 24/07/10 ACT Short Course Championships 8 1:07.42 Louise Hancock Telopea 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 9 1:08.05 Aisha Collins Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships 10 1:08.59 Sally Foster Burley Griffin 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival

15 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 59.66 Stephanie Wise Woden 18/06/10 NSW State Open SC Championships 2 1:00.58 Bethany Colquhoun Vikings 13/08/10 NSW State Age SC Championships 3 1:03.06 Imogen Schiwy Telopea 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 4 1:03.43 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships 5 1:05.80 Samantha Marceddo Ginninderra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 6 1:06.46 Mabel Lam Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 7 1:06.53 Fionella Metcalfe Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships 8 1:10.13 Chelsea Brodie Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 9 1:12.01 Alison Rose Goulburn 31/07/10 Kippax Winter Development Series 10 1:16.13 Hayley Manning Vikings 31/07/10 Kippax Winter Development Series

16 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 58.92 Lindsay De Witte Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 1:01.38 Monique Murphy Vikings 10/07/10 NSW Country SC Championships 3 1:02.62 Ashleigh Streatfield Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 4 1:03.50 Sarah Friend Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 5 1:03.97 Jessica Schembri Ginninderra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 6 1:07.11 Jessica Hood Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 7 1:07.26 Nicole Martine Woden 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 8 1:10.33 Zoia Rusanov Telopea 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 9 1:10.85 Olivia Columb Ginninderra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 10 1:18.53 Sara Lucic Queanbeyan 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival

17 & Over 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 59.82 Lyndsay Saywell Telopea 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 1:00.31 Meagan Ramsay Ginninderra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 3 1:01.37 Sarah Friend Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 4 1:02.34 Jessica Traficante Telopea 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 5 1:07.64 Bianca Pitts Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 6 1:10.16 Ellie Tonkin Woden 14/07/10 Telstra Australian Short Course

9 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:46.88 Abbey Webb Vikings 24/09/10 TVSC September Club Night 2 3:01.80 Isabelle Hoitink Canberra 30/05/10 ACT Winter Distance Meet 3 3:05.55 Alexis Cross Vikings 31/07/10 Kippax Winter Development Series 4 3:10.48 Sarah Purcell Vikings 29/08/10 Kippax Winter Development Series 5 3:13.44 Keely Small Woden 31/07/10 Kippax Winter Development Series

10 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:36.66 Kate Tabke Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 2 2:41.07 Taylah Bacon Vikings 24/09/10 TVSC September Club Night 3 2:50.28 Breana Gilroy Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 4 2:52.45 Michaela Roberts Woden 24/07/10 ACT Short Course Championships 5 2:56.74 Caitlin Manning Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 6 3:01.59 Charlotte White Queanbeyan 29/08/10 Kippax Winter Development Series 7 3:02.07 Phoebe Ross Woden 31/07/10 Kippax Winter Development Series 8 3:06.45 Adele Burke Burley Griffin 29/08/10 Kippax Winter Development Series 9 3:06.66 Eskedar Gavel CRUIZ 29/08/10 Kippax Winter Development Series 10 3:07.77 Stephanie McGoldrick Vikings 30/05/10 ACT Winter Distance Meet

11 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:26.51 Ashley Groch Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 2 2:27.87 Emma Gillingham Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 3 2:28.40 Ashleigh Cockburn Canberra 30/05/10 ACT Winter Distance Meet 4 2:28.70 Rebecca Cross Vikings 24/09/10 TVSC September Club Night 5 2:32.24 Ebony Norris Woden 31/07/10 Kippax Winter Development Series 6 2:37.00 Maddie Quinn Queanbeyan 29/08/10 Kippax Winter Development Series 7 2:37.29 Kate Tabke Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 8 2:37.59 Grace Pyke Canberra 31/07/10 Kippax Winter Development Series 9 2:38.25 Montana Thornberry Ginninderra 24/07/10 ACT Short Course Championships 10 2:39.76 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 24/09/10 TVSC September Club Night

12 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:15.18 Shannon Maloney Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 2:16.67 Grace Hoitink Canberra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 3 2:19.45 Rebekah McCoy ACT 7/08/10 MSW Short Course Championships 4 2:20.63 Rachel Brown Canberra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 5 2:21.32 Bonnie Zhang Canberra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 6 2:26.61 Ashley Groch Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships 7 2:28.26 Isabella Marinelli Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 8 2:28.46 Chelsea Stewart Ginninderra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 9 2:30.87 Samantha Young Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 10 2:33.07 Jessica Laudenbach Vikings 29/08/10 Kippax Winter Development Series

13 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:09.00 Ayu Barry Telopea 13/08/10 NSW State Age SC Championships 2 2:09.92 Bonnie Zhang Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships 3 2:15.52 Grace Hoitink Canberra 10/07/10 NSW Country SC Championships 4 2:18.97 Rachel Brown ACT 7/08/10 MSW Short Course Championships 5 2:26.36 Emma Harris Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 6 2:27.21 Anika Buckley Queanbeyan 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 2:29.20 Eliza Tetley Vikings 31/07/10 Kippax Winter Development Series 8 2:30.56 Jessica Orr Ginninderra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 9 2:31.16 Tarni Miller Canberra 20/06/10 Kippax Winter Development Series 10 2:31.87 Keely O'Brien Woden 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival

14 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:18.97 Paula Rusanov Telopea 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 2 2:21.26 Megan Bourne Canberra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 3 2:29.27 Briana Jones Woden 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 4 2:30.59 Melanie Le Couteur Vikings 20/06/10 Kippax Winter Development Series 5 2:37.35 Madeleine Fleming Woden 29/08/10 Kippax Winter Development Series 6 2:48.65 Tegan Garnett CRUIZ 31/07/10 Kippax Winter Development Series

15 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:09.47 Stephanie Wise Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 2 2:11.75 Bethany Colquhoun Vikings 13/08/10 NSW State Age SC Championships 3 2:13.53 Imogen Schiwy Telopea 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 4 2:22.27 Fionella Metcalfe Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships 5 2:27.99 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 6 2:46.56 Alison Rose Goulburn 31/07/10 Kippax Winter Development Series 7 2:57.19 Hayley Manning Vikings 29/08/10 Kippax Winter Development Series 8 3:56.68 Mikaela Dingley Canberra 22/05/10 NSW SC MC Meet #2

16 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:22.06 Jessica Hood Woden 24/07/10 ACT Short Course Championships 2 2:27.89 Olivia Columb Ginninderra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 3 2:36.57 Zoia Rusanov Telopea 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 4 2:41.52 Sara Lucic Queanbeyan 31/07/10 Kippax Winter Development Series

17 & Over 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:09.25 Meagan Ramsay Ginninderra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 2 2:09.59 Lyndsay Saywell Telopea 13/08/10 NSW State Age SC Championships 3 2:10.40 Jessica Traficante Telopea 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 4 2:34.53 Ellie Tonkin Woden 14/07/10 Telstra Australian Short Course

10 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:31.95 Rebecca Cross Vikings 14/05/10 TVSC May Club Night 2 6:18.94 Stephanie McGoldrick Vikings 30/05/10 ACT Winter Distance Meet

11 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:03.96 Ashleigh Cockburn Canberra 30/05/10 ACT Winter Distance Meet 2 5:08.16 Ashley Groch Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 3 5:11.60 Emma Gillingham Vikings 30/05/10 ACT Winter Distance Meet 4 5:49.30 Montana Thornberry Ginninderra 30/05/10 ACT Winter Distance Meet

12 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:45.01 Bonnie Zhang Canberra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 2 4:46.25 Rachel Brown Canberra 18/06/10 NSW State Open SC Championships 3 4:51.47 Rebekah McCoy Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 4 4:54.58 Grace Hoitink Canberra 30/05/10 ACT Winter Distance Meet 5 5:10.62 Samantha Young Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 6 5:33.16 Chelsea Stewart Ginninderra 30/05/10 ACT Winter Distance Meet 7 5:37.36 Ceillagh Svensson Vikings 30/05/10 ACT Winter Distance Meet 8 5:40.26 Ashleigh Jones Vikings 30/05/10 ACT Winter Distance Meet 9 5:43.83 Chloe Ironside Vikings 14/05/10 TVSC May Club Night 10 5:50.21 Molly Turnbull Vikings 14/05/10 TVSC May Club Night

13 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:38.26 Ayu Barry Telopea 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 4:44.60 Rachel Brown Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships 3 4:49.06 Grace Hoitink Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 4 4:59.27 Emma Harris Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 5 5:38.16 Eliza Tetley Vikings 30/05/10 ACT Winter Distance Meet

14 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:39.24 Fionella Metcalfe Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 2 4:51.52 Megan Bourne Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships 3 4:56.53 Paula Rusanov Telopea 10/07/10 NSW Country SC Championships 4 5:12.59 Melanie Le Couteur Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 5 5:23.84 Briana Jones Woden 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 6 5:29.53 Emma Kelly Vikings 14/05/10 TVSC May Club Night

15 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:28.66 Stephanie Wise Woden 24/07/10 ACT Short Course Championships 2 4:33.90 Imogen Schiwy Telopea 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 3 4:39.52 Fionella Metcalfe Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships 4 4:46.20 Bethany Colquhoun Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 5 7:50.51 Mikaela Dingley Canberra 22/05/10 NSW SC MC Meet #2

16 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:34.30 Ashleigh Streatfield Vikings 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 4:56.69 Jessica Hood Woden 24/07/10 ACT Short Course Championships

17 & Over 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:23.53 Jessica Traficante Telopea 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 4:58.52 Bianca Pitts Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 3 5:21.68 Ellie Tonkin Woden 14/07/10 Telstra Australian Short Course

12 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 9:44.36 Bonnie Zhang Canberra 30/05/10 ACT Winter Distance Meet 2 9:55.22 Grace Hoitink Canberra 30/05/10 ACT Winter Distance Meet 3 10:05.74 Rebekah McCoy Vikings 27/08/10 Club Night #3 4 10:05.92 Rachel Brown Canberra 30/05/10 ACT Winter Distance Meet 5 10:38.88 Samantha Young Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 6 11:15.14 Ceillagh Svensson Vikings 30/05/10 ACT Winter Distance Meet 7 11:17.73 Chelsea Stewart Ginninderra 30/05/10 ACT Winter Distance Meet 8 11:28.28 Ashleigh Jones Vikings 30/05/10 ACT Winter Distance Meet 9 11:34.82 Chloe Ironside Vikings 30/05/10 ACT Winter Distance Meet 10 11:46.75 Rebecca Philippa Vikings 30/05/10 ACT Winter Distance Meet

13 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 10:19.66 Emma Harris Woden 30/05/10 ACT Winter Distance Meet 2 10:41.62 Samantha Young Woden 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 3 11:27.53 Eliza Tetley Vikings 30/05/10 ACT Winter Distance Meet

14 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 9:58.99 Megan Bourne Canberra 30/05/10 ACT Winter Distance Meet

15 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 9:49.37 Bethany Colquhoun Vikings 30/05/10 ACT Winter Distance Meet

17 & Over 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 9:07.09 Jessica Traficante Telopea 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 2 9:14.56 Meagan Ramsay Ginninderra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 3 10:13.63 Lyndsay Saywell Telopea 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival

14 years 1500m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 18:41.49 Fionella Metcalfe Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival

17 & Over 1500m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 17:05.94 Jessica Traficante Telopea 14/07/10 Telstra Australian Short Course 2 17:34.04 Meagan Ramsay Ginninderra 30/05/10 ACT Winter Distance Meet

8 & Under 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 45.67 Brooke Gilroy Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 2 46.85 Bella White Queanbeyan 29/08/10 Kippax Winter Development Series 3 51.52 Emma Wright Vikings 20/06/10 Kippax Winter Development Series 4 52.72 Pyper Thornberry Ginninderra 20/06/10 Kippax Winter Development Series 5 52.94 Victoria Perez del Pulgar Telopea 20/06/10 Kippax Winter Development Series 6 52.99 Paige Davis Vikings 9/05/10 Kippax Winter Development Series 7 54.23 Elena Perez del Pulgar Telopea 20/06/10 Kippax Winter Development Series 8 54.58 Madeliene McGoldrick Vikings 20/06/10 Kippax Winter Development Series 9 55.26 Emilie Marceau CRUIZ 20/06/10 Kippax Winter Development Series 10 56.58 Demi Brinkley Vikings 14/05/10 TVSC May Club Night

9 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 40.50 Abbey Webb Vikings 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 42.03 Isabelle Hoitink Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 3 43.10 Phoebe Ross Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 4 43.57 Andrea Forshaw Vikings 31/07/10 Kippax Winter Development Series 5 44.47 Keely Small Woden 31/07/10 Kippax Winter Development Series 6 44.84 Ariana Jurkovic Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 45.64 Alexis Cross Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 8 45.73 Rachel Crawford Burley Griffin 31/07/10 Kippax Winter Development Series 9 46.12 Danielle Grimm Vikings 29/08/10 Kippax Winter Development Series 10 46.28 J'Aime McGuire Vikings 31/07/10 Kippax Winter Development Series

10 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 36.36 Kobi Kiraly Woden 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 2 36.46 Amy Sokic Queanbeyan 13/08/10 NSW State Age SC Championships 3 37.62 Amelia Laudenbach ACT 26/09/10 NSW SC Development Meet 4 37.96 Rebecca Cross Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 5 39.03 Breana Gilroy Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 6 39.33 Kate Tabke Vikings 14/05/10 TVSC May Club Night 7 40.22 Charlotte White Queanbeyan 10/07/10 NSW Country SC Championships 8 41.29 Taylah Bacon Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 9 42.44 Phoebe Ross ACT 26/09/10 NSW SC Development Meet 10 42.82 Darby Whiteley Ginninderra 20/06/10 Kippax Winter Development Series

11 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 34.18 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 13/08/10 NSW State Age SC Championships 2 36.04 Ashleigh Cockburn Canberra 10/07/10 NSW Country SC Championships 3 36.93 Kate Tabke ACT 7/08/10 MSW Short Course Championships 4 37.30 Ashley Groch Canberra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 5 37.43 Montana Thornberry Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships 6 37.56 Hayley Morris ACT 26/09/10 NSW SC Development Meet 7 38.19 Emma Gillingham Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 8 38.34 Alannah Riggans Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 9 38.35 Rebecca Cross ACT 7/08/10 MSW Short Course Championships 10 38.49 Maddie Quinn Queanbeyan 24/07/10 ACT Short Course Championships

12 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 33.18 Rebekah McCoy Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 2 33.94 Shannon Maloney ACT 7/08/10 MSW Short Course Championships 3 34.93 Chelsea Stewart Ginninderra 24/07/10 ACT Short Course Championships 4 35.90 Tizana Fiorese Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 5 36.27 Jessica Laudenbach ACT 26/09/10 NSW SC Development Meet 6 37.03 Isabella Marinelli Woden 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 37.13 Lara Menegon Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships 8 37.14 Astrid Barta Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 9 37.19 Jessie Reynolds Woden 2/05/10 Peakhurst Junior Sprint Meet 10 37.65 Bethany Poyser Woden 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival

13 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 29.63 Ayu Barry Telopea 14/07/10 Telstra Australian Short Course 2 33.22 Bonnie Zhang ACT 7/08/10 MSW Short Course Championships 3 33.36 Rachel Brown Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 4 33.98 Anika Buckley Queanbeyan 10/07/10 NSW Country SC Championships 5 34.79 Haley Jedrzejek Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships 6 36.16 Samantha Young Woden 31/07/10 Kippax Winter Development Series 7 36.19 Aisha Collins Canberra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 8 36.33 Jessica Orr Ginninderra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 9 36.55 Keely O'Brien Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 10 36.63 Tarni Miller Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival

14 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 29.13 Ayu Barry NSW 18/09/10 State Teams Short Course 2 32.41 Sally Foster Burley Griffin 10/07/10 NSW Country SC Championships 3 32.42 Natasha Kosev Ginninderra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 4 33.90 Haley Jedrzejek ACT 26/09/10 NSW SC Development Meet 5 34.70 Paula Rusanov Telopea 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 6 36.40 Millie Drummond Woden 24/07/10 ACT Short Course Championships 7 36.57 Melanie Le Couteur ACT 26/09/10 NSW SC Development Meet 8 36.80 Anna Bewley Canberra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 9 36.86 Louise Hancock Telopea 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 10 36.90 Emma Kelly Vikings 14/05/10 TVSC May Club Night

15 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 30.12 Samantha Marceddo Ginninderra 18/06/10 NSW State Open SC Championships 2 31.64 Stephanie Wise Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 3 32.99 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships 4 33.34 Imogen Schiwy Telopea 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 5 33.98 Mabel Lam Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 6 34.25 Bethany Colquhoun Vikings 13/08/10 NSW State Age SC Championships 7 35.33 Fionella Metcalfe Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships 8 37.20 Alison Rose Goulburn 31/07/10 Kippax Winter Development Series 9 37.56 Satomi Honda Canberra 29/08/10 Kippax Winter Development Series 10 40.53 Jaimee Webb Vikings 14/05/10 TVSC May Club Night

16 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 29.88 Samantha Marceddo Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 31.01 Lindsay De Witte Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships 3 31.58 Sarah Friend Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 4 31.64 Ashleigh Streatfield Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 5 32.62 Monique Murphy Vikings 10/07/10 NSW Country SC Championships 6 35.10 Jessica Hood Woden 24/07/10 ACT Short Course Championships 7 1:12.05 Kayla Davy-Kennett Woden 22/05/10 NSW SC MC Meet #2

17 & Over 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 29.94 Meagan Ramsay Ginninderra 18/06/10 NSW State Open SC Championships 2 31.26 Sarah Friend Woden 24/07/10 ACT Short Course Championships 3 31.43 Lyndsay Saywell Telopea 10/07/10 NSW Country SC Championships 4 40.03 Ellie Tonkin Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships

8 & Under 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:41.42 Brooke Gilroy Vikings 31/07/10 Kippax Winter Development Series 2 2:17.07 Emilie Marceau CRUIZ 9/05/10 Kippax Winter Development Series

9 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:25.97 Abbey Webb Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 2 1:29.93 Isabelle Hoitink Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 3 1:31.86 Andrea Forshaw Vikings 29/08/10 Kippax Winter Development Series 4 1:33.60 Rachel Crawford Burley Griffin 24/07/10 ACT Short Course Championships 5 1:35.66 Phoebe Ross Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 6 1:35.70 Keely Small Woden 29/08/10 Kippax Winter Development Series 7 1:37.64 Danielle Grimm Vikings 31/07/10 Kippax Winter Development Series 8 1:38.68 Alexis Cross Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 9 1:38.99 J'Aime McGuire Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 10 1:40.64 Alexie Boulton Woden 20/06/10 Kippax Winter Development Series

10 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:18.22 Kobi Kiraly Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 1:20.43 Amelia Laudenbach Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 3 1:23.74 Rebecca Cross Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 4 1:25.09 Breana Gilroy Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 5 1:25.38 Kate Tabke Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 6 1:26.46 Charlotte White Queanbeyan 10/07/10 NSW Country SC Championships 7 1:26.61 Amy Sokic Queanbeyan 31/07/10 Kippax Winter Development Series 8 1:29.98 Taylah Bacon Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 9 1:31.46 Amy Abbey Telopea 29/08/10 Kippax Winter Development Series 10 1:33.74 Jessica Holland Ginninderra 31/07/10 Kippax Winter Development Series

11 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:14.41 Ashleigh Cockburn Canberra 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 1:17.40 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 3 1:18.79 Montana Thornberry Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships 4 1:19.88 Ashley Groch Canberra 10/07/10 NSW Country SC Championships 5 1:21.02 Emma Gillingham Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 6 1:22.49 Maddie Quinn Queanbeyan 24/07/10 ACT Short Course Championships 7 1:22.50 Alannah Riggans Woden 20/06/10 Kippax Winter Development Series 8 1:23.06 Ebony Norris Woden 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 9 1:23.68 Tennille Miller Canberra 10/07/10 NSW Country SC Championships 10 1:25.08 Kate Tabke Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival

12 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:09.61 Shannon Maloney Woden 13/08/10 NSW State Age SC Championships 2 1:11.07 Rebekah McCoy Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 3 1:12.85 Grace Hoitink Canberra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 4 1:15.25 Chelsea Stewart Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships 5 1:16.94 Lara Menegon Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships 6 1:18.16 Tizana Fiorese Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 6 1:18.16 Jessica Laudenbach Vikings 10/07/10 NSW Country SC Championships 8 1:20.34 Bethany Poyser Woden 24/07/10 ACT Short Course Championships 9 1:21.56 Hannah Cummins Goulburn 24/07/10 ACT Short Course Championships 10 1:22.09 Samantha Holland Ginninderra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival

13 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:03.00 Ayu Barry Telopea 13/08/10 NSW State Age SC Championships 2 1:10.22 Bonnie Zhang Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 3 1:11.23 Grace Hoitink Canberra 10/07/10 NSW Country SC Championships 4 1:12.30 Rachel Brown Canberra 13/08/10 NSW State Age SC Championships 5 1:14.77 Haley Jedrzejek Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships 6 1:15.15 Anika Buckley Queanbeyan 10/07/10 NSW Country SC Championships 7 1:15.96 Aisha Collins Canberra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 8 1:16.34 Jessica Orr Ginninderra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 9 1:17.67 Samantha Young Woden 31/07/10 Kippax Winter Development Series 10 1:19.93 Molly Roberts CRUIZ 9/05/10 Kippax Winter Development Series

14 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:02.38 Ayu Barry NSW 18/09/10 State Teams Short Course 2 1:08.70 Natasha Kosev Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships 3 1:10.79 Sally Foster Burley Griffin 24/07/10 ACT Short Course Championships 4 1:16.33 Paula Rusanov Telopea 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 5 1:16.86 Aisha Collins Canberra 10/07/10 NSW Country SC Championships 6 1:17.10 Melanie Le Couteur Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 1:20.39 Anna Bewley Canberra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 8 1:22.14 Romy Turner Canberra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 9 1:30.17 Emma Perkovic Canberra 29/08/10 Kippax Winter Development Series 10 1:31.55 Adele Tyson Canberra 29/08/10 Kippax Winter Development Series

15 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:04.25 Samantha Marceddo Ginninderra 18/06/10 NSW State Open SC Championships 2 1:07.00 Stephanie Wise Woden 13/08/10 NSW State Age SC Championships 3 1:10.13 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 13/08/10 NSW State Age SC Championships 4 1:11.09 Imogen Schiwy Telopea 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 5 1:11.46 Bethany Colquhoun Vikings 13/08/10 NSW State Age SC Championships 6 1:12.13 Sally Foster Burley Griffin 13/08/10 NSW State Age SC Championships 7 1:16.55 Mabel Lam Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 8 1:17.83 Rosalea Bell Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 9 1:21.46 Satomi Honda Canberra 29/08/10 Kippax Winter Development Series 10 1:26.77 Hayley Manning Vikings 31/07/10 Kippax Winter Development Series

16 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:03.36 Samantha Marceddo Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 1:07.46 Lindsay De Witte Ginninderra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 3 1:07.48 Ashleigh Streatfield Vikings 13/08/10 NSW State Age SC Championships 4 1:08.26 Sarah Friend Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 5 1:08.68 Monique Murphy Vikings 10/07/10 NSW Country SC Championships 6 1:11.73 Jessica Schembri Ginninderra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 2:47.90 Kayla Davy-Kennett Woden 22/05/10 NSW SC MC Meet #2

17 & Over 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:03.44 Meagan Ramsay Ginninderra 18/06/10 NSW State Open SC Championships 2 1:05.54 Lyndsay Saywell Telopea 13/08/10 NSW State Age SC Championships 3 1:06.51 Sarah Friend Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships

9 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:02.41 Abbey Webb Vikings 29/08/10 Kippax Winter Development Series 2 3:33.26 Alexis Cross Vikings 31/07/10 Kippax Winter Development Series

10 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:45.77 Kobi Kiraly Woden 31/07/10 Kippax Winter Development Series 2 2:46.86 Amelia Laudenbach Vikings 29/08/10 Kippax Winter Development Series 3 2:59.47 Breana Gilroy Vikings 9/05/10 Kippax Winter Development Series 4 3:05.64 Amy Sokic Queanbeyan 29/08/10 Kippax Winter Development Series 5 3:06.42 Rebecca Cross Vikings 9/05/10 Kippax Winter Development Series 6 3:08.99 Taylah Bacon Vikings 31/07/10 Kippax Winter Development Series 7 3:10.26 Charlotte White Queanbeyan 29/08/10 Kippax Winter Development Series 8 3:18.09 Jessica Holland Ginninderra 29/08/10 Kippax Winter Development Series 9 3:20.40 Stephanie McGoldrick Vikings 30/05/10 ACT Winter Distance Meet 10 3:26.71 Niamh Collett Ginninderra 30/05/10 ACT Winter Distance Meet

11 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:39.43 Ashleigh Cockburn Canberra 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 2:43.11 Montana Thornberry Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships 3 2:46.64 Gabrielle Scarth-Johnson ACT 7/08/10 MSW Short Course Championships 4 2:49.94 Maddie Quinn Queanbeyan 29/08/10 Kippax Winter Development Series 5 2:50.84 Emma Gillingham Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 6 3:00.26 Tennille Miller Canberra 20/06/10 Kippax Winter Development Series 7 3:03.38 Hayley Morris Vikings 9/05/10 Kippax Winter Development Series 8 3:06.01 Kate Tabke Vikings 20/06/10 Kippax Winter Development Series 9 3:06.33 Shannon Nutt Telopea 29/08/10 Kippax Winter Development Series 10 3:10.32 Milla Wolf Vikings 20/06/10 Kippax Winter Development Series

12 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:28.91 Shannon Maloney Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 2:31.10 Rebekah McCoy Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 3 2:36.55 Rachel Brown Canberra 30/05/10 ACT Winter Distance Meet 4 2:41.88 Chelsea Stewart Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships 5 2:42.79 Tizana Fiorese Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 6 2:43.17 Lara Menegon Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships 7 2:43.64 Jessica Laudenbach Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 8 2:50.92 Bethany Poyser Woden 31/07/10 Kippax Winter Development Series 9 2:53.46 Isabella Marinelli Woden 31/07/10 Kippax Winter Development Series 10 2:53.59 Hannah Cummins Goulburn 24/07/10 ACT Short Course Championships

13 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:16.50 Ayu Barry Telopea 13/08/10 NSW State Age SC Championships 2 2:30.12 Bonnie Zhang Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships 3 2:33.52 Rachel Brown Canberra 13/08/10 NSW State Age SC Championships 4 2:40.90 Anika Buckley Queanbeyan 31/07/10 Kippax Winter Development Series 5 2:41.92 Haley Jedrzejek Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships 6 2:47.56 Samantha Young Woden 31/07/10 Kippax Winter Development Series 7 2:54.38 Lauren Abraham Canberra 31/07/10 Kippax Winter Development Series 8 3:00.82 Eliza Tetley Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival

14 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:14.69 Ayu Barry NSW 18/09/10 State Teams Short Course 2 2:30.82 Natasha Kosev Ginninderra 13/08/10 NSW State Age SC Championships 3 2:41.98 Aisha Collins Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships 4 2:43.13 Melanie Le Couteur Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival

15 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:21.22 Samantha Marceddo Ginninderra 18/06/10 NSW State Open SC Championships 2 2:21.23 Stephanie Wise Woden 13/08/10 NSW State Age SC Championships 3 2:28.82 Bethany Colquhoun Vikings 13/08/10 NSW State Age SC Championships 4 2:31.76 Imogen Schiwy Telopea 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 5 2:39.77 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 6 2:41.75 Rosalea Bell Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 3:13.73 Hayley Manning Vikings 29/08/10 Kippax Winter Development Series

16 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:18.89 Samantha Marceddo Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 2:21.97 Lindsay De Witte Ginninderra 30/05/10 ACT Winter Distance Meet 3 2:23.25 Ashleigh Streatfield Vikings 13/08/10 NSW State Age SC Championships

17 & Over 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:18.21 Lyndsay Saywell Telopea 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 2:22.05 Meagan Ramsay Ginninderra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 3 2:27.42 Sarah Friend Woden 24/07/10 ACT Short Course Championships

8 & Under 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 53.19 Keely Small Woden 9/05/10 Kippax Winter Development Series 2 53.81 Emma Wright Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 3 55.31 Victoria Perez del Pulgar Telopea 20/06/10 Kippax Winter Development Series 4 55.51 Emilie Marceau CRUIZ 31/07/10 Kippax Winter Development Series 5 55.84 Brooke Gilroy Vikings 31/07/10 Kippax Winter Development Series 6 56.38 Bella White Queanbeyan 29/08/10 Kippax Winter Development Series 7 56.89 Paige Davis Vikings 9/05/10 Kippax Winter Development Series 8 57.18 Pyper Thornberry Ginninderra 29/08/10 Kippax Winter Development Series 9 1:00.53 Georgina Guilfoyle Queanbeyan 9/05/10 Kippax Winter Development Series 10 1:01.53 Taylah Chancellor Woden 6/08/10 Woden club night Aug

9 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 44.50 Phoebe Ross Woden 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 2 48.02 Alexie Boulton Woden 24/07/10 ACT Short Course Championships 3 48.12 Abbey Webb Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 4 50.93 Alexis Cross Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 5 51.14 Andrea Forshaw Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 6 51.42 Rachel Crawford Burley Griffin 24/07/10 ACT Short Course Championships 7 51.50 Keely Small Woden 24/07/10 ACT Short Course Championships 8 51.63 Amanda Joyner Woden 31/07/10 Kippax Winter Development Series 9 52.41 Paige Davis Vikings 29/08/10 Kippax Winter Development Series 10 53.47 Hannah Coppell Woden 6/08/10 Woden club night Aug

10 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 38.67 Rebecca Cross Vikings 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 42.19 Amy Sokic Queanbeyan 24/07/10 ACT Short Course Championships 3 43.56 Phoebe Ross ACT 26/09/10 NSW SC Development Meet 4 44.46 Lauren Elliott Queanbeyan 13/08/10 NSW State Age SC Championships 5 44.83 Breana Gilroy ACT 7/08/10 MSW Short Course Championships 6 45.12 Kate Tabke Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 7 46.14 Amelia Laudenbach ACT 26/09/10 NSW SC Development Meet 8 46.23 Eskedar Gavel CRUIZ 10/07/10 NSW Country SC Championships 9 46.38 Tayla-Jane McIntosh Queanbeyan 10/07/10 NSW Country SC Championships 10 46.41 Courtney Taylor Burley Griffin 29/08/10 Kippax Winter Development Series

11 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 37.87 Rebecca Cross Vikings 13/08/10 NSW State Age SC Championships 2 40.21 Isabella Marinelli Woden 2/05/10 Peakhurst Junior Sprint Meet 3 40.22 Ebony Norris Woden 13/08/10 NSW State Age SC Championships 4 41.43 Emma Gillingham ACT 7/08/10 MSW Short Course Championships 5 42.43 Grace Pyke ACT 26/09/10 NSW SC Development Meet 6 42.63 Hayley Morris ACT 26/09/10 NSW SC Development Meet 7 43.06 Ashley Groch Canberra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 8 43.22 Kaela McGuire Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 9 43.41 Alexandra Ashley Burley Griffin 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 10 43.42 Alannah Riggans Woden 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival

12 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 38.39 Astrid Barta Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships 2 38.49 Isabella Marinelli Woden 24/07/10 ACT Short Course Championships 3 39.47 Emily French CRUIZ 24/07/10 ACT Short Course Championships 4 39.78 Tizana Fiorese Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 5 39.89 Shannon Maloney Woden 24/07/10 ACT Short Course Championships 6 40.03 Chelsea Stewart Ginninderra 24/07/10 ACT Short Course Championships 7 40.67 Samantha Young Woden 2/05/10 Peakhurst Junior Sprint Meet 8 41.68 Rebekah McCoy ACT 7/08/10 MSW Short Course Championships 9 41.98 Keely O'Brien Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 10 42.06 Dilla Suhadji Queanbeyan 24/07/10 ACT Short Course Championships

13 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 36.82 Emma Harris Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 2 38.32 Tarni Miller Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships 3 38.38 Anika Buckley Queanbeyan 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 4 39.91 Samantha Young Woden 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 5 40.16 Tegan Garnett CRUIZ 10/07/10 NSW Country SC Championships 6 40.34 Lauren Abraham Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships 7 40.83 Keely O'Brien Woden 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 8 40.94 Brittany Ross Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 9 41.16 Molly Roberts CRUIZ 20/06/10 Kippax Winter Development Series 10 42.60 Rachel Brown Canberra 29/08/10 Kippax Winter Development Series

14 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 34.80 Natasha Kosev Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 35.99 Brooke James Burley Griffin 10/07/10 NSW Country SC Championships 3 37.75 Louise Hancock Telopea 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 4 38.24 Millie Drummond Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 5 40.41 Brittany Ross Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 6 40.75 Tamika Brinkley Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 7 40.90 Paula Rusanov Telopea 24/07/10 ACT Short Course Championships 8 43.15 Madeleine Fleming Woden 31/07/10 Kippax Winter Development Series 9 43.68 Aisha Collins Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 10 43.73 Anna Bewley Canberra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet

15 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 38.35 Olivia Cummins-Carney Ginninderra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 2 38.58 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships 3 40.59 Stephanie Wise Woden 31/07/10 Kippax Winter Development Series 4 42.44 Mabel Lam Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 5 45.22 Hayley Manning Vikings 20/06/10 Kippax Winter Development Series 6 46.60 Sara Lucic Queanbeyan 20/06/10 Kippax Winter Development Series

16 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 34.97 Ashleigh Streatfield Vikings 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 36.84 Lindsay De Witte Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships 3 37.03 Charlotte Packard Canberra 10/07/10 NSW Country SC Championships 4 37.06 Jessica Hood Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 5 37.61 Nicole Martine Woden 13/08/10 NSW State Age SC Championships 6 40.32 Zoia Rusanov Telopea 10/07/10 NSW Country SC Championships 7 1:43.16 Kayla Davy-Kennett Woden 22/05/10 NSW SC MC Meet #2

17 & Over 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 33.92 Meagan Ramsay Ginninderra 23/04/10 Telstra Grand Prix 2 35.62 Bianca Pitts Vikings 18/06/10 NSW State Open SC Championships 3 35.93 Karina Graham Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 4 37.05 Jessica Traficante Telopea 10/07/10 NSW Country SC Championships 5 37.33 Charlotte Packard Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships 6 44.52 Ellie Tonkin Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships

8 & Under 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:54.37 Keely Small Woden 9/05/10 Kippax Winter Development Series 2 2:00.68 Emma Wright Vikings 14/05/10 TVSC May Club Night 3 2:03.41 Emilie Marceau CRUIZ 31/07/10 Kippax Winter Development Series 4 2:07.98 Bella White Queanbeyan 29/08/10 Kippax Winter Development Series 5 2:09.50 Brooke Gilroy Vikings 31/07/10 Kippax Winter Development Series 6 2:11.14 Georgina Guilfoyle Queanbeyan 9/05/10 Kippax Winter Development Series

9 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:40.65 Phoebe Ross Woden 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 2 1:43.72 Alexie Boulton Woden 24/07/10 ACT Short Course Championships 3 1:48.80 Keely Small Woden 31/07/10 Kippax Winter Development Series 4 1:49.79 Abbey Webb Vikings 29/08/10 Kippax Winter Development Series 5 1:50.18 Alexis Cross Vikings 31/07/10 Kippax Winter Development Series 6 1:50.88 Rachel Crawford Burley Griffin 31/07/10 Kippax Winter Development Series 7 1:50.93 Andrea Forshaw Vikings 29/08/10 Kippax Winter Development Series 8 1:55.07 Amanda Joyner Woden 6/08/10 Woden club night Aug 9 1:56.39 Paige Davis Vikings 29/08/10 Kippax Winter Development Series 10 1:59.27 Ellen Thurlow Woden 20/06/10 Kippax Winter Development Series

10 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:24.36 Rebecca Cross Vikings 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 1:31.88 Amy Sokic Queanbeyan 13/08/10 NSW State Age SC Championships 3 1:35.25 Kate Tabke Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 4 1:37.43 Amelia Laudenbach Vikings 13/08/10 NSW State Age SC Championships 5 1:40.19 Tayla-Jane McIntosh Queanbeyan 31/07/10 Kippax Winter Development Series 6 1:40.36 Breana Gilroy Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 1:40.65 Taylah Bacon Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 8 1:42.05 Phoebe Ross Woden 6/08/10 Woden club night Aug 9 1:42.13 Lauren Elliott Queanbeyan 24/07/10 ACT Short Course Championships 10 1:42.40 Eskedar Gavel CRUIZ 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet

11 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:23.06 Rebecca Cross Vikings 13/08/10 NSW State Age SC Championships 2 1:30.82 Emma Gillingham Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 3 1:31.47 Ebony Norris Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 4 1:32.44 Ashley Groch Canberra 10/07/10 NSW Country SC Championships 5 1:34.42 Alannah Riggans Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 6 1:35.31 Kate Tabke Vikings 10/07/10 NSW Country SC Championships 7 1:35.55 Alexandra Ashley Burley Griffin 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 8 1:36.51 Grace Pyke Canberra 29/08/10 Kippax Winter Development Series 9 1:36.67 Milla Wolf Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 10 1:36.71 Hayley Morris Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet

12 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:23.07 Astrid Barta Canberra 13/08/10 NSW State Age SC Championships 2 1:24.37 Isabella Marinelli Woden 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 2 1:24.37 Tizana Fiorese Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 4 1:26.89 Emily French CRUIZ 24/07/10 ACT Short Course Championships 5 1:27.11 Chelsea Stewart Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships 6 1:27.16 Shannon Maloney Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 7 1:28.07 Rebekah McCoy ACT 7/08/10 MSW Short Course Championships 8 1:29.96 Samantha Young Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 9 1:30.29 Evie McNee Ginninderra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 10 1:33.23 Ashley Groch Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships

13 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:18.79 Emma Harris Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 2 1:22.51 Tarni Miller Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships 3 1:24.50 Anika Buckley Queanbeyan 31/07/10 Queanbeyan Time Trials 4 1:27.21 Tegan Garnett CRUIZ 10/07/10 NSW Country SC Championships 5 1:27.94 Samantha Young Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 6 1:29.13 Lauren Abraham Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 1:29.63 Nadia Govier Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 8 1:30.28 Brittany Ross Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 9 1:30.38 Bonnie Zhang Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 10 1:34.20 Georgia Rowland Queanbeyan 20/06/10 Kippax Winter Development Series

14 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:15.60 Natasha Kosev Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 1:17.35 Brooke James Burley Griffin 10/07/10 NSW Country SC Championships 3 1:21.50 Louise Hancock Telopea 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 4 1:25.23 Millie Drummond Woden 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 5 1:26.40 Paula Rusanov Telopea 24/07/10 ACT Short Course Championships 6 1:29.90 Brittany Ross Woden 24/07/10 ACT Short Course Championships 7 1:31.68 Tamika Brinkley Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 8 1:33.97 Madeleine Fleming Woden 31/07/10 Kippax Winter Development Series 9 1:37.84 Melanie Le Couteur Vikings 20/06/10 Kippax Winter Development Series 10 1:41.83 Hollie Wells Goulburn 29/08/10 Kippax Winter Development Series

15 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:22.49 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 1:23.85 Samantha Marceddo Ginninderra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 3 1:24.33 Olivia Cummins-Carney Ginninderra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 4 1:29.44 Stephanie Wise Woden 31/07/10 Kippax Winter Development Series 5 1:33.18 Mabel Lam Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 6 1:34.26 Jaimee Webb Vikings 14/05/10 TVSC May Club Night 7 1:42.97 Hayley Manning Vikings 31/07/10 Kippax Winter Development Series 8 1:44.11 Sara Lucic Queanbeyan 20/06/10 Kippax Winter Development Series

16 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:16.17 Ashleigh Streatfield Vikings 13/08/10 NSW State Age SC Championships 2 1:17.21 Jessica Schembri Ginninderra 24/07/10 ACT Short Course Championships 3 1:18.69 Jessica Hood Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 4 1:19.35 Charlotte Packard Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 5 1:19.93 Nicole Martine Woden 13/08/10 NSW State Age SC Championships 6 1:20.62 Lindsay De Witte Ginninderra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 1:26.02 Samantha Marceddo Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships 8 1:27.76 Zoia Rusanov Telopea 10/07/10 NSW Country SC Championships

17 & Over 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:11.26 Meagan Ramsay Ginninderra 23/04/10 Telstra Grand Prix 2 1:16.79 Bianca Pitts Vikings 18/06/10 NSW State Open SC Championships 3 1:16.88 Karina Graham Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 4 1:19.88 Charlotte Packard Canberra 13/08/10 NSW State Age SC Championships 5 1:20.15 Jessica Traficante Telopea 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 6 1:23.07 Elizabeth Philippa Vikings 14/05/10 TVSC May Club Night

9 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:36.88 Alexie Boulton Woden 29/08/10 Kippax Winter Development Series 2 3:48.64 Abbey Webb Vikings 29/08/10 Kippax Winter Development Series 3 3:49.97 Keely Small Woden 29/08/10 Kippax Winter Development Series 4 3:55.03 Alexis Cross Vikings 27/08/10 Club Night #3

10 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:02.92 Rebecca Cross Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 2 3:25.61 Amy Sokic Queanbeyan 29/08/10 Kippax Winter Development Series 3 3:26.29 Amelia Laudenbach Vikings 29/08/10 Kippax Winter Development Series 4 3:34.89 Tayla-Jane McIntosh Queanbeyan 29/08/10 Kippax Winter Development Series 5 3:38.00 Eskedar Gavel CRUIZ 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 6 3:38.44 Taylah Bacon Vikings 27/08/10 Club Night #3 7 3:45.10 Phoebe Ross Woden 31/07/10 Kippax Winter Development Series 8 3:47.60 Breana Gilroy Vikings 9/05/10 Kippax Winter Development Series 9 3:48.88 Caitlin Manning Vikings 30/05/10 ACT Winter Distance Meet 10 3:55.80 Stephanie McGoldrick Vikings 30/05/10 ACT Winter Distance Meet

11 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:57.36 Rebecca Cross ACT 7/08/10 MSW Short Course Championships 2 3:16.21 Emma Gillingham Vikings 30/05/10 ACT Winter Distance Meet 3 3:19.62 Alannah Riggans Woden 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 4 3:21.20 Grace Pyke Canberra 29/08/10 Kippax Winter Development Series 5 3:21.37 Ebony Norris Woden 30/05/10 ACT Winter Distance Meet 6 3:26.83 Alexandra Ashley Burley Griffin 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 7 3:26.90 Milla Wolf Vikings 20/06/10 Kippax Winter Development Series 8 3:31.26 Kate Tabke Vikings 20/06/10 Kippax Winter Development Series 9 3:35.22 Kaela McGuire Vikings 27/08/10 Club Night #3 10 3:42.39 Caitlin Manning Vikings 29/08/10 Kippax Winter Development Series

12 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:58.20 Astrid Barta Canberra 13/08/10 NSW State Age SC Championships 2 2:59.78 Isabella Marinelli Woden 24/07/10 ACT Short Course Championships 3 2:59.92 Tizana Fiorese Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 4 3:03.02 Chelsea Stewart Ginninderra 24/07/10 ACT Short Course Championships 5 3:08.43 Emily French CRUIZ 24/07/10 ACT Short Course Championships 6 3:11.34 Samantha Young Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 7 3:22.84 Chloe Ironside Vikings 27/08/10 Club Night #3 8 3:25.99 Emma Miller Burley Griffin 29/08/10 Kippax Winter Development Series 9 3:26.48 Ceillagh Svensson Vikings 31/07/10 Kippax Winter Development Series 10 3:27.16 Annika Svensson Vikings 30/05/10 ACT Winter Distance Meet

13 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:46.69 Emma Harris Woden 30/05/10 ACT Winter Distance Meet 2 2:52.95 Tarni Miller Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships 3 2:58.88 Anika Buckley Queanbeyan 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 4 3:10.23 Lauren Abraham Canberra 9/05/10 Kippax Winter Development Series 5 3:13.67 Samantha Young Woden 24/07/10 ACT Short Course Championships 6 3:14.45 Tegan Garnett CRUIZ 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 3:21.37 Eliza Tetley Vikings 31/07/10 Kippax Winter Development Series 8 4:07.03 Annie Brill Vikings 27/08/10 Club Night #3

14 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:46.14 Natasha Kosev Ginninderra 13/08/10 NSW State Age SC Championships 2 2:48.08 Brooke James Burley Griffin 10/07/10 NSW Country SC Championships 3 2:57.50 Louise Hancock Telopea 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 4 3:17.10 Madeleine Fleming Woden 31/07/10 Kippax Winter Development Series 5 3:22.32 Melanie Le Couteur Vikings 20/06/10 Kippax Winter Development Series

15 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:03.33 Olivia Cummins-Carney Ginninderra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet

16 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:41.44 Ashleigh Streatfield Vikings 13/08/10 NSW State Age SC Championships 2 2:47.96 Jessica Hood Woden 13/08/10 NSW State Age SC Championships 3 2:49.85 Nicole Martine Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 4 2:52.47 Charlotte Packard Canberra 10/07/10 NSW Country SC Championships 5 3:10.14 Zoia Rusanov Telopea 24/07/10 ACT Short Course Championships

17 & Over 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:31.16 Meagan Ramsay Ginninderra 18/06/10 NSW State Open SC Championships 2 2:46.11 Bianca Pitts Vikings 18/06/10 NSW State Open SC Championships 3 2:47.65 Karina Graham Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 4 2:49.80 Jessica Traficante Telopea 10/07/10 NSW Country SC Championships 5 2:54.89 Charlotte Packard Canberra 13/08/10 NSW State Age SC Championships

8 & Under 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 46.03 Keely Small Woden 9/05/10 Kippax Winter Development Series 2 46.38 Bella White Queanbeyan 29/08/10 Kippax Winter Development Series 3 47.11 Brooke Gilroy Vikings 31/07/10 Kippax Winter Development Series 4 57.78 Jess Ashley Burley Griffin 9/05/10 Kippax Winter Development Series 5 1:00.48 Victoria Perez del Pulgar Telopea 20/06/10 Kippax Winter Development Series 6 1:05.14 Emma Wright Vikings 20/06/10 Kippax Winter Development Series 7 1:06.55 Madeliene McGoldrick Vikings 20/06/10 Kippax Winter Development Series 8 1:07.71 Pyper Thornberry Ginninderra 20/06/10 Kippax Winter Development Series

9 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 36.69 Abbey Webb Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 2 39.31 Andrea Forshaw Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 3 43.55 Phoebe Ross Woden 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 4 43.56 Keely Small Woden 24/07/10 ACT Short Course Championships 5 44.26 Rachel Crawford Burley Griffin 31/07/10 Kippax Winter Development Series 6 46.44 Danielle Grimm Vikings 27/08/10 Club Night #3 7 47.29 J'Aime McGuire Vikings 31/07/10 Kippax Winter Development Series 8 48.46 Alexie Boulton Woden 31/07/10 Kippax Winter Development Series 9 49.26 Alexis Cross Vikings 29/08/10 Kippax Winter Development Series 10 50.33 Bianca Cowan Vikings 20/06/10 Kippax Winter Development Series

10 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 35.80 Breana Gilroy ACT 7/08/10 MSW Short Course Championships 2 36.63 Rebecca Cross Vikings 10/07/10 NSW Country SC Championships 3 36.93 Kobi Kiraly Woden 24/07/10 ACT Short Course Championships 4 37.18 Amy Sokic Queanbeyan 24/07/10 ACT Short Course Championships 5 37.27 Taylah Bacon Vikings 13/08/10 NSW State Age SC Championships 6 37.37 Kate Tabke Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 7 39.66 Amelia Laudenbach ACT 26/09/10 NSW SC Development Meet 8 40.76 Lauren Elliott Queanbeyan 20/06/10 Kippax Winter Development Series 9 43.03 Caitlin Manning Vikings 20/06/10 Kippax Winter Development Series 10 43.96 Madeleine Wynne Ginninderra 29/08/10 Kippax Winter Development Series

11 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 33.01 Ebony Norris Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 33.15 Emma Gillingham Vikings 13/08/10 NSW State Age SC Championships 3 34.92 Alannah Riggans Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 4 35.08 Gabrielle Scarth-Johnson ACT 7/08/10 MSW Short Course Championships 5 35.33 Isabella Marinelli Woden 2/05/10 Peakhurst Junior Sprint Meet 6 35.85 Kate Tabke Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 7 36.86 Grace Pyke ACT 26/09/10 NSW SC Development Meet 8 37.52 Genevieve Morris ACT 26/09/10 NSW SC Development Meet 9 37.76 Rebecca Cross Vikings 27/08/10 Club Night #3 10 37.95 Montana Thornberry Ginninderra 24/07/10 ACT Short Course Championships

12 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 32.49 Grace Hoitink Canberra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 2 33.23 Shannon Maloney ACT 7/08/10 MSW Short Course Championships 3 33.44 Rebekah McCoy Vikings 10/07/10 NSW Country SC Championships 4 33.70 Hannah Cummins Goulburn 24/07/10 ACT Short Course Championships 5 34.08 Evie McNee Ginninderra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 6 34.19 Tizana Fiorese Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 7 34.29 Chelsea Stewart Ginninderra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 8 34.78 Isabella Marinelli Woden 6/08/10 Woden club night Aug 9 34.85 Astrid Barta Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 10 35.41 Rachel Brown Canberra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet

13 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 31.16 Grace Hoitink Canberra 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 31.62 Anika Buckley Queanbeyan 10/07/10 NSW Country SC Championships 3 31.77 Ayu Barry Telopea 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 4 33.84 Bonnie Zhang Canberra 29/08/10 Kippax Winter Development Series 5 34.38 Brittany Ross Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 6 34.53 Eliza Tetley Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 7 34.59 Keely O'Brien Woden 24/07/10 ACT Short Course Championships 8 34.78 Aisha Collins Canberra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 9 35.39 Haley Jedrzejek Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 10 35.44 Jessica Orr Ginninderra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet

14 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 31.00 Sally Foster Burley Griffin 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 31.75 Natasha Kosev Ginninderra 13/08/10 NSW State Age SC Championships 3 32.41 Brooke James Burley Griffin 10/07/10 NSW Country SC Championships 4 33.23 Bethany Colquhoun Vikings 27/08/10 Club Night #3 4 33.23 Paula Rusanov Telopea 10/07/10 NSW Country SC Championships 6 34.14 Brittany Ross Woden 24/07/10 ACT Short Course Championships 7 34.78 Aisha Collins Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 8 34.90 Tamika Brinkley Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 9 35.19 Haley Jedrzejek ACT 26/09/10 NSW SC Development Meet 10 35.53 Louise Hancock Telopea 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet

15 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 30.73 Bethany Colquhoun Vikings 13/08/10 NSW State Age SC Championships 2 31.00 Stephanie Wise Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 3 31.21 Samantha Marceddo Ginninderra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 4 32.45 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships 5 32.59 Mabel Lam Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 6 34.82 Rosalea Bell Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 36.49 Olivia Cummins-Carney Ginninderra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 8 36.66 Alison Rose Goulburn 31/07/10 Kippax Winter Development Series 9 38.33 Hayley Manning Vikings 20/06/10 Kippax Winter Development Series

16 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 29.81 Lindsay De Witte Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 30.89 Monique Murphy Vikings 10/07/10 NSW Country SC Championships 3 31.10 Sarah Friend Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 4 31.82 Ashleigh Streatfield Vikings 13/08/10 NSW State Age SC Championships 5 31.93 Samantha Marceddo Ginninderra 24/07/10 ACT Short Course Championships 6 32.57 Jessica Hood Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 7 35.27 Charlotte Packard Canberra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 8 39.39 Zoia Rusanov Telopea 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet

17 & Over 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 29.96 Meagan Ramsay Ginninderra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 2 30.13 Lyndsay Saywell Telopea 10/07/10 NSW Country SC Championships 3 30.70 Bianca Pitts Vikings 18/06/10 NSW State Open SC Championships 4 31.13 Sarah Friend Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 5 31.72 Karina Graham Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 6 37.11 Ellie Tonkin Woden 14/07/10 Telstra Australian Short Course

9 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:31.49 Andrea Forshaw Vikings 31/07/10 Kippax Winter Development Series 2 1:39.42 Abbey Webb Vikings 29/08/10 Kippax Winter Development Series 3 1:45.90 Keely Small Woden 31/07/10 Kippax Winter Development Series 4 1:49.06 Danielle Grimm Vikings 31/07/10 Kippax Winter Development Series 5 1:50.95 Brooke Gilroy Vikings 24/09/10 TVSC September Club Night 6 1:51.28 Rachel Crawford Burley Griffin 20/06/10 Kippax Winter Development Series 7 1:57.97 J'Aime McGuire Vikings 14/05/10 TVSC May Club Night 8 2:00.27 Sarah Purcell Vikings 31/07/10 Kippax Winter Development Series 9 2:18.49 Emma Lucic Queanbeyan 9/05/10 Kippax Winter Development Series

10 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:20.38 Kobi Kiraly Woden 24/07/10 ACT Short Course Championships 2 1:22.76 Rebecca Cross Vikings 10/07/10 NSW Country SC Championships 3 1:23.62 Kate Tabke Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 4 1:26.32 Breana Gilroy Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 5 1:32.86 Taylah Bacon Vikings 31/07/10 Kippax Winter Development Series 6 1:33.25 Amelia Laudenbach Vikings 31/07/10 Kippax Winter Development Series 7 1:40.50 Alicia Norris Woden 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 8 1:42.81 Caitlin Manning Vikings 20/06/10 Kippax Winter Development Series 9 1:50.80 Adele Burke Burley Griffin 31/07/10 Kippax Winter Development Series 10 1:50.96 Tara Ironside Vikings 20/06/10 Kippax Winter Development Series

11 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:11.35 Emma Gillingham Vikings 13/08/10 NSW State Age SC Championships 2 1:13.27 Ebony Norris Woden 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 3 1:19.31 Alannah Riggans Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 4 1:21.29 Kate Tabke Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 5 1:24.23 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 10/07/10 NSW Country SC Championships 6 1:24.24 Rebecca Cross Vikings 24/09/10 TVSC September Club Night 7 1:25.14 Montana Thornberry Ginninderra 24/07/10 ACT Short Course Championships 8 1:26.08 Genevieve Morris Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 9 1:33.29 Breana Gilroy Vikings 24/09/10 TVSC September Club Night 10 1:33.33 Shannon Nutt Telopea 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival

12 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:11.82 Rebekah McCoy Vikings 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 1:13.54 Shannon Maloney ACT 7/08/10 MSW Short Course Championships 3 1:14.18 Tizana Fiorese Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 4 1:15.72 Isabella Marinelli Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 5 1:16.58 Chelsea Stewart Ginninderra 24/07/10 ACT Short Course Championships 6 1:18.76 Hannah Cummins Goulburn 24/07/10 ACT Short Course Championships 7 1:20.00 Keely O'Brien Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 8 1:20.41 Alannah Riggans ACT 7/08/10 MSW Short Course Championships 9 1:22.02 Rachel Brown Canberra 9/05/10 Kippax Winter Development Series 10 1:22.84 Katelyn Weller Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival

13 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:09.53 Ayu Barry Telopea 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 1:10.44 Grace Hoitink ACT 7/08/10 MSW Short Course Championships 3 1:10.68 Anika Buckley Queanbeyan 10/07/10 NSW Country SC Championships 4 1:14.07 Bonnie Zhang Canberra 29/08/10 Kippax Winter Development Series 5 1:16.81 Eliza Tetley Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 6 1:18.24 Rachel Brown Canberra 29/08/10 Kippax Winter Development Series 7 1:18.71 Aisha Collins Canberra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 8 1:20.37 Haley Jedrzejek Canberra 31/07/10 Kippax Winter Development Series 9 1:21.63 Jessica Orr Ginninderra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 10 1:21.85 Keely O'Brien Woden 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival

14 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:08.23 Sally Foster Burley Griffin 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 1:08.55 Natasha Kosev Ginninderra 13/08/10 NSW State Age SC Championships 3 1:12.56 Paula Rusanov Telopea 10/07/10 NSW Country SC Championships 4 1:18.07 Aisha Collins Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships 5 1:19.95 Megan Bourne Canberra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 6 1:24.39 Melanie Le Couteur Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival

15 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:05.94 Bethany Colquhoun Vikings 13/08/10 NSW State Age SC Championships 2 1:08.05 Stephanie Wise Woden 13/08/10 NSW State Age SC Championships 3 1:09.10 Sally Foster Burley Griffin 13/08/10 NSW State Age SC Championships 4 1:10.59 Samantha Marceddo Ginninderra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 5 1:10.85 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 13/08/10 NSW State Age SC Championships 6 1:14.26 Rosalea Bell Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 1:23.81 Chelsea Brodie Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 8 1:38.96 Hayley Manning Vikings 14/05/10 TVSC May Club Night

16 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:07.07 Lindsay De Witte Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 1:08.26 Samantha Marceddo Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships 3 1:08.48 Monique Murphy Vikings 13/08/10 NSW State Age SC Championships 4 1:10.50 Ashleigh Streatfield Vikings 13/08/10 NSW State Age SC Championships 5 1:12.23 Jessica Hood Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 6 1:17.05 Olivia Columb Ginninderra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival

17 & Over 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:05.25 Meagan Ramsay Ginninderra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 2 1:07.63 Bianca Pitts Vikings 10/07/10 NSW Country SC Championships 3 1:09.51 Lyndsay Saywell Telopea 10/07/10 NSW Country SC Championships 4 1:09.60 Sarah Friend Woden 24/07/10 ACT Short Course Championships 5 1:17.86 Jessica Traficante Telopea 24/07/10 ACT Short Course Championships

9 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:52.17 Abbey Webb Vikings 14/05/10 TVSC May Club Night

10 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:07.91 Kate Tabke Vikings 14/05/10 TVSC May Club Night 2 3:14.22 Kobi Kiraly Woden 31/07/10 Kippax Winter Development Series 3 3:38.29 Breana Gilroy Vikings 20/06/10 Kippax Winter Development Series

11 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:33.33 Emma Gillingham Vikings 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 2:51.24 Ebony Norris Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 3 3:21.35 Kate Tabke Vikings 20/06/10 Kippax Winter Development Series 4 3:37.08 Hayley Morris Vikings 14/05/10 TVSC May Club Night 5 3:38.57 Genevieve Morris Vikings 14/05/10 TVSC May Club Night 6 3:41.15 Molly Tetley Vikings 30/05/10 ACT Winter Distance Meet

12 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:37.80 Rebekah McCoy Vikings 13/08/10 NSW State Age SC Championships 2 2:40.50 Tizana Fiorese Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 3 2:50.63 Chelsea Stewart Ginninderra 31/07/10 Kippax Winter Development Series 4 3:07.23 Isabella Marinelli Woden 30/05/10 ACT Winter Distance Meet 5 3:08.11 Annika Svensson Vikings 29/08/10 Kippax Winter Development Series 6 3:10.27 Ashleigh Jones Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 3:27.00 Katelyn Weller Vikings 20/06/10 Kippax Winter Development Series

13 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:35.76 Ayu Barry Telopea 24/07/10 ACT Short Course Championships 2 2:43.38 Anika Buckley Queanbeyan 10/07/10 NSW Country SC Championships 3 3:06.10 Eliza Tetley Vikings 31/07/10 Kippax Winter Development Series 4 3:16.41 Katie Gillingham Vikings 14/05/10 TVSC May Club Night

14 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:33.99 Sally Foster Burley Griffin 24/07/10 ACT Short Course Championships 2 2:34.87 Paula Rusanov Telopea 24/07/10 ACT Short Course Championships 3 2:45.41 Fionella Metcalfe Canberra 20/06/10 Kippax Winter Development Series 4 3:12.71 Brittany Ross Woden 31/07/10 Kippax Winter Development Series

15 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:27.08 Bethany Colquhoun Vikings 13/08/10 NSW State Age SC Championships 2 2:31.14 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 13/08/10 NSW State Age SC Championships 3 2:31.49 Stephanie Wise Woden 24/07/10 ACT Short Course Championships 4 2:34.91 Sally Foster Burley Griffin 13/08/10 NSW State Age SC Championships 5 2:38.49 Rosalea Bell Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival

16 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 x2:39.12 Ashleigh Streatfield Vikings 20/06/10 Kippax Winter Development Series 2 2:50.93 Jessica Hood Woden 31/07/10 Kippax Winter Development Series

17 & Over 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:18.21 Meagan Ramsay Ginninderra 18/06/10 NSW State Open SC Championships 2 2:36.94 Bianca Pitts Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet

8 & Under 100m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:39.83 Keely Small Woden 9/05/10 Kippax Winter Development Series 2 1:44.13 Brooke Gilroy Vikings 20/06/10 Kippax Winter Development Series 3 1:50.84 Bella White Queanbeyan 31/07/10 Kippax Winter Development Series 4 1:55.02 Pyper Thornberry Ginninderra 29/08/10 Kippax Winter Development Series 5 1:56.00 Emma Wright Vikings 20/06/10 Kippax Winter Development Series 6 1:58.97 Paige Davis Vikings 14/05/10 TVSC May Club Night 7 1:59.93 Jess Ashley Burley Griffin 9/05/10 Kippax Winter Development Series 8 2:03.28 Madeliene McGoldrick Vikings 20/06/10 Kippax Winter Development Series 9 2:17.59 Georgina Guilfoyle Queanbeyan 9/05/10 Kippax Winter Development Series 10 2:18.03 Ariana Morgan Vikings 14/05/10 TVSC May Club Night

9 years 100m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:29.86 Abbey Webb Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 2 1:31.19 Andrea Forshaw Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 3 1:31.77 Phoebe Ross Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 4 1:36.14 Keely Small Woden 29/08/10 Kippax Winter Development Series 5 1:36.34 Alexie Boulton Woden 29/08/10 Kippax Winter Development Series 6 1:37.89 Rachel Crawford Burley Griffin 31/07/10 Kippax Winter Development Series 7 1:38.11 Alexis Cross Vikings 29/08/10 Kippax Winter Development Series 8 1:40.83 Danielle Grimm Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 9 1:41.57 Chloe Tan Vikings 24/09/10 TVSC September Club Night 10 1:42.53 J'Aime McGuire Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet

10 years 100m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:21.22 Rebecca Cross Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 2 1:24.45 Kobi Kiraly Woden 6/08/10 Woden club night Aug 3 1:24.46 Breana Gilroy Vikings 9/05/10 Kippax Winter Development Series 4 1:24.93 Amy Sokic Queanbeyan 31/07/10 Kippax Winter Development Series 5 1:26.21 Taylah Bacon Vikings 31/07/10 Kippax Winter Development Series 6 1:26.29 Amelia Laudenbach Vikings 31/07/10 Kippax Winter Development Series 7 1:31.60 Caitlin Manning Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 8 1:31.75 Phoebe Ross Woden 6/08/10 Woden club night Aug 9 1:32.43 Lauren Elliott Queanbeyan 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 10 1:36.25 Jessica Holland Ginninderra 31/07/10 Kippax Winter Development Series

11 years 100m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:18.06 Isabella Marinelli Woden 2/05/10 Peakhurst Junior Sprint Meet 2 1:18.48 Ebony Norris Woden 31/07/10 Kippax Winter Development Series 3 1:19.40 Emma Gillingham Vikings 29/08/10 Kippax Winter Development Series 4 1:20.39 Ashley Groch Canberra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 5 1:20.90 Grace Pyke ACT 26/09/10 NSW SC Development Meet 6 1:23.22 Maddie Quinn Queanbeyan 29/08/10 Kippax Winter Development Series 7 1:23.59 Kate Tabke ACT 7/08/10 MSW Short Course Championships 8 1:23.61 Alannah Riggans Woden 9/05/10 Kippax Winter Development Series 9 1:25.40 Montana Thornberry Ginninderra 29/08/10 Kippax Winter Development Series 10 1:27.20 Alexandra Ashley Burley Griffin 20/06/10 Kippax Winter Development Series

12 years 100m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:13.42 Rebekah McCoy Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 2 1:16.08 Tizana Fiorese Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 3 1:16.31 Astrid Barta Canberra 29/08/10 Kippax Winter Development Series 4 1:16.64 Chelsea Stewart ACT 7/08/10 MSW Short Course Championships 5 1:18.19 Evie McNee Ginninderra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 6 1:18.98 Isabella Marinelli Woden 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 1:19.03 Rachel Brown Canberra 9/05/10 Kippax Winter Development Series 8 1:20.56 Shannon Maloney Woden 2/05/10 Peakhurst Junior Sprint Meet 9 1:21.26 Samantha Young Woden 2/05/10 Peakhurst Junior Sprint Meet 10 1:21.46 Ceillagh Svensson ACT 26/09/10 NSW SC Development Meet

13 years 100m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:08.97 Ayu Barry Telopea 24/07/10 ACT Short Course Championships 2 1:13.58 Anika Buckley Queanbeyan 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 3 1:14.56 Bonnie Zhang Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships 4 1:15.24 Emma Harris Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 5 1:15.39 Rachel Brown Canberra 29/08/10 Kippax Winter Development Series 6 1:16.80 Molly Roberts CRUIZ 20/06/10 Kippax Winter Development Series 7 1:19.05 Haley Jedrzejek Canberra 29/08/10 Kippax Winter Development Series 8 1:19.43 Brittany Ross Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 9 1:20.03 Tarni Miller Canberra 9/05/10 Kippax Winter Development Series 10 1:21.54 Eliza Tetley Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet

14 years 100m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:11.90 Natasha Kosev Ginninderra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 2 1:15.51 Brooke James Ginninderra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 3 1:16.77 Haley Jedrzejek ACT 26/09/10 NSW SC Development Meet 3 1:16.77 Millie Drummond Woden 24/07/10 ACT Short Course Championships 5 1:18.12 Aisha Collins Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 6 1:20.73 Melanie Le Couteur ACT 26/09/10 NSW SC Development Meet 7 1:22.69 Brittany Ross Woden 6/08/10 Woden club night Aug 8 1:26.08 Celia Cossetto CRUIZ 20/06/10 Kippax Winter Development Series 9 1:26.54 Tegan Garnett CRUIZ 31/07/10 Kippax Winter Development Series 10 1:31.88 Madeleine Fleming Woden 20/06/10 Kippax Winter Development Series

15 years 100m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:11.94 Stephanie Wise Woden 24/07/10 ACT Short Course Championships 2 1:12.28 Samantha Marceddo Ginninderra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 3 1:13.90 Bethany Colquhoun Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 4 1:16.06 Fionella Metcalfe Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships 5 1:16.41 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 6 1:16.51 Mabel Lam Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 7 1:24.43 Jaimee Webb Vikings 14/05/10 TVSC May Club Night 8 1:26.28 Hayley Manning Vikings 20/06/10 Kippax Winter Development Series

16 years 100m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:08.84 Lindsay De Witte Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 1:09.37 Ashleigh Streatfield Vikings 10/07/10 NSW Country SC Championships 3 1:10.54 Jessica Schembri Ginninderra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 4 1:12.34 Jessica Hood Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 5 1:13.89 Samantha Marceddo Ginninderra 24/07/10 ACT Short Course Championships 6 1:15.06 Nicole Martine Woden 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 1:29.84 Sara Lucic Queanbeyan 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival

17 & Over 100m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:04.68 Meagan Ramsay Ginninderra 18/06/10 NSW State Open SC Championships 2 1:09.77 Lyndsay Saywell Telopea 10/07/10 NSW Country SC Championships 3 1:10.48 Bianca Pitts Vikings 10/07/10 NSW Country SC Championships 4 1:10.51 Sarah Friend Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 5 1:11.74 Jessica Traficante Telopea 24/07/10 ACT Short Course Championships 6 1:17.69 Elizabeth Philippa Vikings 14/05/10 TVSC May Club Night

9 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:40.99 Alexis Cross Vikings 24/09/10 TVSC September Club Night 2 3:13.12 Abbey Webb Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 3 3:18.94 Andrea Forshaw Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 4 3:26.55 Rachel Crawford Burley Griffin 31/07/10 Kippax Winter Development Series 5 3:28.52 Keely Small Woden 29/08/10 Kippax Winter Development Series 6 3:35.67 Danielle Grimm Vikings 14/05/10 TVSC May Club Night 7 3:42.95 Brooke Gilroy Vikings 24/09/10 TVSC September Club Night 8 3:43.24 Sarah Purcell Vikings 27/08/10 Club Night #3 9 3:46.29 J'Aime McGuire Vikings 27/08/10 Club Night #3 10 4:00.21 Paige Davis Vikings 24/09/10 TVSC September Club Night

10 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:47.92 Rebecca Cross Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 2 2:54.75 Amelia Laudenbach Vikings 29/08/10 Kippax Winter Development Series 3 2:55.10 Kobi Kiraly Woden 24/07/10 ACT Short Course Championships 4 2:57.24 Kate Tabke Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 5 3:09.69 Amy Sokic Queanbeyan 29/08/10 Kippax Winter Development Series 6 3:10.10 Taylah Bacon Vikings 24/09/10 TVSC September Club Night 7 3:15.85 Breana Gilroy Vikings 27/08/10 Club Night #3 8 3:20.11 Caitlin Manning Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 9 3:21.49 Michaela Roberts Canberra 29/08/10 Kippax Winter Development Series 10 3:31.61 Eskedar Gavel CRUIZ 20/06/10 Kippax Winter Development Series

11 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:43.47 Emma Gillingham Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 2 2:52.80 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 3 2:54.04 Montana Thornberry Ginninderra 29/08/10 Kippax Winter Development Series 4 2:59.20 Rebecca Cross Vikings 27/08/10 Club Night #3 5 3:01.27 Grace Pyke Canberra 31/07/10 Kippax Winter Development Series 6 3:03.97 Kate Tabke Vikings 24/09/10 TVSC September Club Night 7 3:12.02 Milla Wolf Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 8 3:15.18 Nadine Lowey Woden 9/05/10 Kippax Winter Development Series 9 3:15.57 Genevieve Morris Vikings 27/08/10 Club Night #3 10 3:17.05 Caitlin Manning Vikings 24/09/10 TVSC September Club Night

12 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:33.63 Rebekah McCoy Vikings 13/08/10 NSW State Age SC Championships 2 2:37.05 Grace Hoitink Canberra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 3 2:39.15 Tizana Fiorese Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 4 2:40.89 Chelsea Stewart Ginninderra 24/07/10 ACT Short Course Championships 5 2:41.84 Isabella Marinelli Woden 24/07/10 ACT Short Course Championships 6 2:49.26 Evie McNee Ginninderra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 7 2:52.78 Ashleigh Jones Vikings 31/07/10 Kippax Winter Development Series 8 2:54.75 Astrid Barta Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships 9 2:58.38 Chloe Ironside Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 10 2:58.87 Emily French CRUIZ 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet

13 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:27.22 Ayu Barry Telopea 13/08/10 NSW State Age SC Championships 2 2:37.09 Bonnie Zhang Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships 3 2:39.04 Emma Harris Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 4 2:41.42 Anika Buckley Queanbeyan 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 5 2:42.89 Rachel Brown Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 6 2:43.82 Tarni Miller Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 2:51.76 Brittany Ross Woden 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 8 2:52.17 Aisha Collins Canberra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 9 2:52.19 Haley Jedrzejek Canberra 20/06/10 Kippax Winter Development Series 10 2:53.59 Eliza Tetley Vikings 31/07/10 Kippax Winter Development Series

14 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:35.69 Natasha Kosev Ginninderra 24/07/10 ACT Short Course Championships 2 2:37.94 Paula Rusanov Telopea 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 3 2:39.55 Brooke James Burley Griffin 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 4 2:43.50 Louise Hancock Telopea 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 5 2:45.28 Bethany Colquhoun Vikings 27/08/10 Club Night #3 6 2:49.21 Melanie Le Couteur Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 2:51.19 Tamika Brinkley Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 8 3:06.61 Tegan Garnett CRUIZ 31/07/10 Kippax Winter Development Series

15 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:31.30 Samantha Marceddo Ginninderra 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 2 2:32.11 Stephanie Wise Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 3 2:32.39 Bethany Colquhoun Vikings 10/07/10 NSW Country SC Championships 4 2:34.11 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships 5 2:46.40 Chelsea Brodie Vikings 24/07/10 ACT Short Course Championships 6 2:48.64 Rosalea Bell Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 7 3:14.78 Hayley Manning Vikings 14/05/10 TVSC May Club Night 8 3:20.44 Sara Lucic Queanbeyan 20/06/10 Kippax Winter Development Series 9 4:44.83 Mikaela Dingley Canberra 22/05/10 NSW SC MC Meet #2

16 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:23.68 Ashleigh Streatfield Vikings 13/08/10 NSW State Age SC Championships 2 2:28.51 Lindsay De Witte Ginninderra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 3 2:29.25 Samantha Marceddo Ginninderra 10/07/10 NSW Country SC Championships 4 2:32.82 Monique Murphy Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet 5 2:36.75 Jessica Hood Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 6 2:37.03 Nicole Martine Woden 10/07/10 NSW Country SC Championships 7 2:45.43 Charlotte Packard Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival

17 & Over 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:15.65 Meagan Ramsay Ginninderra 18/06/10 NSW State Open SC Championships 2 2:27.44 Bianca Pitts Vikings 18/06/10 NSW State Open SC Championships 3 2:34.09 Lyndsay Saywell Telopea 10/07/10 NSW Country SC Championships 4 2:36.28 Jessica Traficante Telopea 10/07/10 NSW Country SC Championships

12 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:31.50 Rebekah McCoy Vikings 30/05/10 ACT Winter Distance Meet 2 6:01.72 Chelsea Stewart Ginninderra 30/05/10 ACT Winter Distance Meet

13 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:21.43 Ayu Barry Telopea 10/07/10 NSW Country SC Championships 2 5:50.63 Tarni Miller Canberra 30/05/10 ACT Winter Distance Meet 3 6:25.34 Eliza Tetley Vikings 22/05/10 TVSC Annual Qualifying Meet

14 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:29.82 Paula Rusanov Telopea 30/05/10 ACT Winter Distance Meet 2 5:44.79 Megan Bourne Canberra 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival

15 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:26.32 Bethany Colquhoun Vikings 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival 2 5:28.69 Samantha Marceddo Ginninderra 30/05/10 ACT Winter Distance Meet 3 5:33.23 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 30/05/10 ACT Winter Distance Meet 4 5:33.43 Fionella Metcalfe Canberra 24/07/10 ACT Short Course Championships

16 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:00.98 Ashleigh Streatfield Vikings 13/08/10 NSW State Age SC Championships 2 5:35.90 Jessica Hood Woden 24/07/10 ACT Short Course Championships

17 & Over 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:44.17 Meagan Ramsay Ginninderra 18/06/10 NSW State Open SC Championships 2 5:06.17 Jessica Traficante Telopea 26/06/10 Ginninderra Winter Short Course Carnival


Go back to the top of this page.