Summer 2016-17 Age Top 10 for Men


Long Course Ranking by Event (as at 6 May 2017)
Note: Age as at Meet age which is generally age at the first day of the meet
8 & Under 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 36.99 Lachie Marjoribanks Vikings 11/09/16 Canberra Pentathlon 2 37.38 AJ Sanft ACT 26/03/17 James Brophy Inter-district Invitational Meet 3 37.59 James Biddington Burley Griffin 11/09/16 Canberra Pentathlon 4 39.47 Eamon Lopez ACT 26/03/17 James Brophy Inter-district Invitational Meet 5 39.94 Bailey Sullivan Aquatots 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 6 40.16 Max Stewart-Moore Aquatots 22/01/17 Bomaderry LC Development Carnival 7 41.95 Oliver English Kings 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 8 42.17 Parker Knox Vikings 25/09/16 Swimming ACT Summer Series Meet 1 9 42.59 Billy Ansell Vikings 25/09/16 Swimming ACT Summer Series Meet 1 10 43.56 Kevin Wong ACT 12/03/17 Speedo Sprint Series - Finals

9 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 32.12 Lachlan Sky ACT 12/03/17 Speedo Sprint Series - Finals 2 32.65 Alex Couldrick ACT 12/03/17 Speedo Sprint Series - Finals 3 35.43 Lachie Marjoribanks ACT 12/03/17 Speedo Sprint Series - Finals 4 35.69 James Biddington ACT 12/03/17 Speedo Sprint Series - Finals 5 35.91 Duke Shepherd ACT 8/10/16 NSW Achiever Squad Meet 6 36.61 Ryan Korbl Ginninderra 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 7 37.20 Thomas McIntosh QTS 3/02/17 ACT Championships 8 38.17 Finnegan Ellwood Burley Griffin 3/02/17 ACT Championships 9 38.48 Nicholas Varela QTS 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 10 39.30 Nathanael How Ginninderra 18/11/16 Ginninderra Club Night

10 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 29.52 Yaroslav Zharkov Woden 24/02/17 NSW Country Championships 2 31.42 Kurt Linder Woden 3/02/17 ACT Championships 3 32.18 Fergus Quartly ACT 26/03/17 James Brophy Inter-district Invitational Meet 4 33.90 Ben Levine Canberra 11/09/16 Canberra Pentathlon 5 34.16 Jackson Schultz Goulburn 24/02/17 NSW Country Championships 6 34.50 Lucas Murray Vikings 29/10/16 Telopea Summer Meet 7 34.75 Eric Wong ACT 12/03/17 Speedo Sprint Series - Finals 8 34.89 Elian Lopez Canberra 11/09/16 Canberra Pentathlon 9 35.60 William Spooner Burley Griffin 11/09/16 Canberra Pentathlon 10 35.64 Darcy Chipman ACT 16/09/16 SSA Swimming Championships

11 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 29.97 Sebastian Phommaseisy ACT 12/03/17 Speedo Sprint Series - Finals 2 30.57 Kyle Gillard ACT 26/03/17 James Brophy Inter-district Invitational Meet 3 31.80 Joshua Allen Burley Griffin 11/09/16 Canberra Pentathlon 4 31.84 Xander Tuan Ginninderra 9/12/16 NSW 10U-12 Years State Age Champs 5 31.93 Kurt Linder Woden 19/03/17 ACT Relay Championships 6 32.10 Christopher Bush Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 7 32.17 Thomas Guthrie ACT 26/03/17 James Brophy Inter-district Invitational Meet 8 32.50 Armand Rood Canberra 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 9 32.64 Jonah Perea Canberra 9/12/16 NSW 10U-12 Years State Age Champs 10 33.79 Ben Levine Burley Griffin 26/11/16 Canberra Christmas Classic

12 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 27.95 Darcey Bush ACT 26/03/17 James Brophy Inter-district Invitational Meet 2 28.26 Zak Levine Canberra 9/12/16 NSW 10U-12 Years State Age Champs 3 28.71 Jack Hawley Canberra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 4 29.82 Ben Varela QTS 3/02/17 ACT Championships 5 30.25 Sebastian Phommaseisy Ginninderra 24/02/17 NSW Country Championships 6 30.36 Griffin Hutchins ACT 8/10/16 NSW Achiever Squad Meet 7 30.44 Riley Hulkkonen Vikings 11/09/16 Canberra Pentathlon 8 30.49 Luke O'Neill Ginninderra 11/09/16 Canberra Pentathlon 9 30.96 Kolya Kirpson-Colley Canberra 3/02/17 ACT Championships 10 31.59 Jonah Perea ACT 12/03/17 Speedo Sprint Series - Finals

13 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 28.42 Jack Hawley Canberra 24/02/17 NSW Country Championships 2 28.47 Lachlan Savage Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 3 28.69 Zak Levine Canberra 3/02/17 ACT Championships 4 28.90 Joda Robinson-Gonzalez ACT 16/09/16 SSA Swimming Championships 5 28.99 Brenton Bealing Ginninderra 12/11/16 Woden Qualifying Meet 6 29.53 Nicholas Allnutt Vikings 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 7 29.72 Banjo King Canberra 29/10/16 Telopea Summer Meet 7 29.72 Aiden Donaldson ACT 26/03/17 James Brophy Inter-district Invitational Meet 9 29.83 Max Green Burley Griffin 11/09/16 Canberra Pentathlon 10 29.84 Alex Amon Vikings 26/11/16 Canberra Christmas Classic

14 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 25.20 David Tabke QTS 16/04/17 GHF Australian Age Championships 2 26.82 Justin Lacey Vikings 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 3 26.94 Oscar Johnston Canberra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 4 27.19 Ethan Ledbrook Vikings 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 5 27.29 Connor McDonald Canberra 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 6 27.58 Alexander Lakic QTS 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 7 28.14 Peter Ilyk QTS 10/02/17 Queanbeyan Leagues Swim Club Twilight Meet 8 28.33 Cody Weir Vikings 29/10/16 Telopea Summer Meet 9 28.48 Brenton Bealing Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 10 28.67 Jake Mackie Woden 3/02/17 ACT Championships

15 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 26.09 Jarrod Lee Woden 3/02/17 ACT Championships 2 26.13 Will Symington Canberra 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 3 26.88 Ethan Lowey Woden 12/11/16 Woden Qualifying Meet 4 27.00 Oscar Smith CRUIZ 29/10/16 Telopea Summer Meet 5 27.21 Cody Weir Vikings 3/02/17 ACT Championships 6 27.49 Chuong Tran Canberra 12/11/16 Woden Qualifying Meet 7 27.54 Ethan Ledbrook Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 8 27.69 Alexander Lakic QTS 3/02/17 ACT Championships 9 28.53 Lewis Shepherd CRUIZ 3/02/17 ACT Championships 10 28.68 Aaron Passioura Canberra 29/10/16 Telopea Summer Meet

16 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 24.10 Elliott Irwin Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 2 25.60 Jack Howard CRUIZ 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 3 25.84 Andrew Catchpole Ginninderra 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 4 25.91 Jonte Wright Ginninderra 19/03/17 ACT Relay Championships 5 26.17 Will Symington Canberra 3/02/17 ACT Championships 6 26.77 Oscar Smith CRUIZ 26/11/16 Canberra Christmas Classic 7 27.19 Josh Arnold Vikings 3/02/17 ACT Championships 8 27.27 Joshua Ball Vikings 3/02/17 ACT Championships 9 27.49 Stone Sima Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 10 27.58 Patrick Howard Woden 11/09/16 Canberra Pentathlon

17 & Over 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 24.23 Luke Hinchcliffe CRUIZ 27/11/16 Older swimmer meet 3 2 24.67 Ciaran Plenty Ginninderra 3/03/17 NSW State Open Championships 3 25.09 Eli Gatica Ginninderra 19/03/17 ACT Relay Championships 4 25.52 Joshua Alford Vikings 20/01/17 Victorian Open Championships 5 25.57 Angus Shaw Vikings 19/03/17 ACT Relay Championships 6 25.62 Liam Brodrick Ginninderra 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 7 25.66 Stephen Ashton CRUIZ 3/02/17 ACT Championships 8 25.69 Ben Freeman QTS 23/10/16 Older swimmer meet 2 9 25.83 James Hanson QTS 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 10 26.03 Dominik Turner ACT 16/09/16 SSA Swimming Championships

8 & Under 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:27.55 AJ Sanft Ginninderra 23/10/16 Swimming ACT Summer Series Meet 2 2 1:29.79 Max Stewart-Moore Aquatots 22/01/17 Bomaderry LC Development Carnival 3 1:33.29 Lachie Marjoribanks Vikings 11/12/16 Swimming ACT Summer Series Meet 3 4 1:33.59 Bailey Sullivan Aquatots 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 5 1:37.31 Eamon Lopez Canberra 25/09/16 Swimming ACT Summer Series Meet 1 6 1:38.91 Billy Ansell Vikings 23/10/16 Swimming ACT Summer Series Meet 2 7 1:44.13 Logan Bealing Ginninderra 11/12/16 Swimming ACT Summer Series Meet 3 8 1:45.39 Parker Knox Vikings 23/10/16 Swimming ACT Summer Series Meet 2 9 1:49.43 Indiana Phillips Kings 23/10/16 Swimming ACT Summer Series Meet 2 10 1:49.89 Thaddaeus How Ginninderra 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4

9 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:09.15 Lachlan Sky Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 2 1:17.75 Alex Couldrick Ginninderra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 3 1:19.71 Lachie Marjoribanks Vikings 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 4 1:25.23 Ryan Korbl Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 5 1:25.31 Nathanael How Ginninderra 23/10/16 Swimming ACT Summer Series Meet 2 6 1:25.92 James Biddington Burley Griffin 10/02/17 Queanbeyan Leagues Swim Club Twilight Meet 7 1:29.00 Max Stewart-Moore Aquatots 3/02/17 ACT Championships 8 1:30.33 Liam Exall Kings 3/02/17 ACT Championships 9 1:31.30 Blake Biddell QTS 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 10 1:33.97 Parker Knox Vikings 3/02/17 ACT Championships

10 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:07.02 Yaroslav Zharkov Woden 24/02/17 NSW Country Championships 2 1:09.56 Fergus Quartly Burley Griffin 3/02/17 ACT Championships 3 1:11.70 Kurt Linder Woden 24/02/17 NSW Country Championships 4 1:14.09 Lucas Murray Vikings 15/10/16 Burley Griffin Meet 5 1:15.83 Jackson Schultz Goulburn 24/02/17 NSW Country Championships 6 1:19.19 Austin Bennie Burley Griffin 15/10/16 Burley Griffin Meet 7 1:19.65 Izaac Rhall Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 8 1:19.80 Koby Gibbs QTS 15/10/16 Burley Griffin Meet 9 1:19.88 Elian Lopez Canberra 29/10/16 Telopea Summer Meet 10 1:20.49 Brendan O'Rourke Goulburn 25/09/16 Swimming ACT Summer Series Meet 1

11 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:07.69 Kyle Gillard Ginninderra 24/02/17 NSW Country Championships 2 1:11.60 Christopher Bush Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 3 1:11.68 Jonah Perea Canberra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 3 1:11.68 Sebastian Phommaseisy Ginninderra 12/11/16 Woden Qualifying Meet 5 1:12.20 Thomas Guthrie Canberra 10/02/17 Queanbeyan Leagues Swim Club Twilight Meet 6 1:15.02 Ben Levine Burley Griffin 26/11/16 Canberra Christmas Classic 7 1:15.03 Armand Rood Canberra 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 8 1:16.02 Joshua Allen Burley Griffin 25/09/16 ACT Summer Distance Series Meet 1 9 1:17.02 Liam Guthrie Canberra 25/09/16 Swimming ACT Summer Series Meet 1 10 1:17.63 Finlay Macgill Burley Griffin 28/01/17 NSW Country Regional - Wests Illawarra

12 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:02.10 Zak Levine Canberra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 2 1:02.81 Darcey Bush CRUIZ 24/02/17 NSW Country Championships 3 1:03.53 Ben Varela QTS 24/02/17 NSW Country Championships 4 1:04.31 Jack Hawley Canberra 29/10/16 Telopea Summer Meet 5 1:05.44 Riley Hulkkonen Vikings 29/10/16 Telopea Summer Meet 6 1:07.24 Griffin Hutchins CRUIZ 15/10/16 Burley Griffin Meet 7 1:07.84 Kolya Kirpson-Colley Canberra 3/02/17 ACT Championships 8 1:10.16 Jonah Perea Canberra 3/02/17 ACT Championships 9 1:10.19 Steven McGowan Vikings 29/10/16 Telopea Summer Meet 10 1:10.89 Noah Spedding-hobbs CRUIZ 23/10/16 Swimming ACT Summer Series Meet 2

13 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:01.76 Zak Levine Canberra 24/02/17 NSW Country Championships 2 1:02.27 Lachlan Savage Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 3 1:03.49 Jack Hawley Canberra 3/02/17 ACT Championships 4 1:03.66 Nicholas Allnutt Vikings 26/11/16 Canberra Christmas Classic 5 1:04.12 Joda Robinson-Gonzalez ACT 16/09/16 SSA Swimming Championships 6 1:04.14 Riley Hulkkonen Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 7 1:05.39 Max Green Burley Griffin 15/10/16 Burley Griffin Meet 8 1:05.43 Banjo King Canberra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 9 1:05.52 Alex Amon Vikings 26/11/16 Canberra Christmas Classic 10 1:06.13 Aiden Donaldson Canberra 3/02/17 ACT Championships

14 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 55.16 David Tabke QTS 24/02/17 NSW Country Championships 2 58.27 Ethan Ledbrook Vikings 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 2 58.27 Oscar Johnston Canberra 24/02/17 NSW Country Championships 4 59.25 Connor McDonald Canberra 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 5 59.42 Justin Lacey Vikings 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 6 1:01.61 Alexander Lakic QTS 29/10/16 Telopea Summer Meet 7 1:01.81 Mark Rusanov CRUIZ 3/02/17 ACT Championships 8 1:02.39 Cody Weir Vikings 29/10/16 Telopea Summer Meet 9 1:03.07 Max Green Burley Griffin 3/02/17 ACT Championships 10 1:03.20 Peter Ilyk QTS 3/02/17 ACT Championships

15 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 55.81 Jarrod Lee Woden 3/02/17 ACT Championships 2 57.56 Will Symington Canberra 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 3 58.34 Ethan Lowey Woden 29/10/16 Telopea Summer Meet 4 58.45 Ethan Ledbrook Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 5 59.12 Chuong Tran Canberra 12/11/16 Woden Qualifying Meet 6 59.76 Oscar Smith CRUIZ 15/10/16 Burley Griffin Meet 7 59.85 Alexander Lakic QTS 3/02/17 ACT Championships 8 1:00.33 Cody Weir Vikings 3/02/17 ACT Championships 9 1:03.37 Daniel Geering Canberra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 10 1:03.44 Lewis Shepherd CRUIZ 10/02/17 Queanbeyan Leagues Swim Club Twilight Meet

16 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 52.47 Elliott Irwin Ginninderra 16/04/17 GHF Australian Age Championships 2 56.83 Jack Howard CRUIZ 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 3 57.07 Andrew Catchpole Ginninderra 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 4 57.46 Jonte Wright Ginninderra 24/02/17 NSW Country Championships 5 59.91 Joshua Ball Vikings 3/02/17 ACT Championships 6 1:01.05 Oscar Smith CRUIZ 3/02/17 ACT Championships 7 1:01.19 Stone Sima Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 8 1:02.10 Josh Arnold Vikings 10/02/17 Queanbeyan Leagues Swim Club Twilight Meet 9 1:02.15 James Angstmann ACT 16/09/16 SSA Swimming Championships 10 1:03.42 Billy Nicholson Ginninderra 16/10/16 Albury Open

17 & Over 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 52.93 Luke Hinchcliffe CRUIZ 26/11/16 Canberra Christmas Classic 2 54.57 Jackson Savage Ginninderra 19/03/17 ACT Relay Championships 3 54.93 Stephen Ashton CRUIZ 3/02/17 ACT Championships 4 54.99 Joshua Alford Vikings 9/04/17 Hancock Prospecting Australian Championships 5 55.21 Eli Gatica Ginninderra 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 6 55.42 Cameron Tysoe Ginninderra 9/04/17 Hancock Prospecting Australian Championships 7 56.01 Liam Brodrick Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 8 56.16 Ben Freeman QTS 23/10/16 Older swimmer meet 2 9 56.50 Dominik Turner CRUIZ 3/02/17 ACT Championships 10 57.01 Kristofer Tengstrom Canberra 12/11/16 Woden Qualifying Meet

9 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:34.10 Lachlan Sky Vikings 3/02/17 ACT Championships 2 2:58.38 Lachie Marjoribanks Vikings 3/02/17 ACT Championships 3 3:16.76 Liam Exall Kings 3/02/17 ACT Championships 4 3:21.11 Blake Biddell QTS 3/02/17 ACT Championships

10 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:30.16 Fergus Quartly Burley Griffin 24/02/17 NSW Country Championships 2 2:34.01 Yaroslav Zharkov Woden 3/02/17 ACT Championships 3 2:41.61 Lucas Murray Burley Griffin 28/01/17 NSW Country Regional - Wests Illawarra 4 2:48.07 Jackson Schultz Goulburn 19/03/17 ACT Summer Distance Series Meet 4 5 2:59.78 Elian Lopez Canberra 23/10/16 Swimming ACT Summer Series Meet 2 6 3:00.17 Duke Shepherd Goulburn 12/11/16 Woden Qualifying Meet 7 3:14.71 James Mitcham Canberra 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 8 3:14.98 William Hyland Goulburn 11/12/16 Swimming ACT Summer Series Meet 3 9 3:16.17 Nathanael How Ginninderra 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 10 3:30.56 Liam Exall Kings 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4

11 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:29.47 Kyle Gillard Ginninderra 22/01/17 Bomaderry LC Development Carnival 2 2:39.34 Joshua Allen Burley Griffin 25/09/16 ACT Summer Distance Series Meet 1 3 2:42.46 Ben Levine Burley Griffin 26/11/16 Canberra Christmas Classic 4 2:48.65 Sebastian Phommaseisy Ginninderra 15/10/16 Burley Griffin Meet 5 2:49.38 William Spooner Burley Griffin 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 6 2:53.99 Christopher Bush Ginninderra 18/11/16 Ginninderra Club Night 7 2:54.79 Jak Krsteski QTS 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 8 2:57.58 Kalaa Hall Canberra 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 9 2:59.29 Mitchell Forshaw Vikings 23/10/16 Swimming ACT Summer Series Meet 2 10 3:03.42 James Wilkinson Canberra 23/10/16 Swimming ACT Summer Series Meet 2

12 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:18.18 Zak Levine Canberra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 2 2:22.32 Ben Varela QTS 9/12/16 NSW 10U-12 Years State Age Champs 3 2:22.37 Jack Hawley Canberra 9/12/16 NSW 10U-12 Years State Age Champs 4 2:28.09 Kolya Kirpson-Colley Canberra 3/02/17 ACT Championships 5 2:29.51 Ryan Peckett Vikings 26/11/16 Canberra Christmas Classic 6 2:29.98 Riley Hulkkonen Vikings 29/10/16 Telopea Summer Meet 7 2:31.25 Griffin Hutchins CRUIZ 15/10/16 Burley Griffin Meet 8 2:33.38 Ethan Rollason Canberra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 9 2:34.10 Steven McGowan Vikings 23/10/16 Swimming ACT Summer Series Meet 2 10 2:34.35 Luca Prego-Sanchez Vikings 26/11/16 Canberra Christmas Classic

13 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:15.19 Nicholas Allnutt Vikings 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 2 2:16.65 Max Green Burley Griffin 26/11/16 Canberra Christmas Classic 3 2:16.71 Lachlan Savage Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 4 2:16.85 Zak Levine Canberra 24/02/17 NSW Country Championships 5 2:22.26 Banjo King Canberra 3/02/17 ACT Championships 6 2:22.58 Riley Hulkkonen Vikings 3/02/17 ACT Championships 7 2:23.53 Alex Amon Vikings 26/11/16 Canberra Christmas Classic 8 2:24.53 Jack Hawley Canberra 3/02/17 ACT Championships 9 2:26.78 Griffin Hutchins CRUIZ 12/11/16 Woden Qualifying Meet 10 2:29.53 Harrison Cheney Aquatots 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4

14 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:58.56 David Tabke QTS 16/04/17 GHF Australian Age Championships 2 2:06.44 Ethan Ledbrook Vikings 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 3 2:09.25 Oscar Johnston Canberra 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 4 2:09.50 Connor McDonald Canberra 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 5 2:13.62 Alexander Lakic QTS 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 6 2:14.66 Skinny Gavel CRUIZ 29/10/16 Telopea Summer Meet 7 2:15.37 Blake Bennie Burley Griffin 12/11/16 Woden Qualifying Meet 8 2:15.44 Cody Weir Vikings 29/10/16 Telopea Summer Meet 9 2:17.63 Max Green Burley Griffin 24/02/17 NSW Country Championships 10 2:21.77 Jack McCarthy Goulburn 29/10/16 Telopea Summer Meet

15 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:59.97 Jarrod Lee Woden 16/04/17 GHF Australian Age Championships 2 2:07.33 Ethan Ledbrook Vikings 3/02/17 ACT Championships 3 2:08.12 Will Symington Canberra 15/10/16 Burley Griffin Meet 4 2:10.29 Ethan Lowey Woden 15/10/16 Burley Griffin Meet 5 2:10.87 Aaron Passioura Canberra 3/02/17 ACT Championships 6 2:11.48 Cody Weir Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 7 2:12.22 Alexander Lakic QTS 3/02/17 ACT Championships 8 2:15.40 Oscar Smith CRUIZ 15/10/16 Burley Griffin Meet 9 2:17.25 Skinny Gavel CRUIZ 3/02/17 ACT Championships 10 2:20.80 Lewis Shepherd CRUIZ 26/11/16 Canberra Christmas Classic

16 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:08.74 Jack Howard CRUIZ 15/10/16 Burley Griffin Meet 2 2:10.22 Elliott Irwin Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 3 2:14.70 Oscar Smith CRUIZ 3/02/17 ACT Championships 4 2:21.18 Jake Cooper Canberra 15/10/16 Burley Griffin Meet 5 2:23.81 Billy Nicholson Ginninderra 25/09/16 ACT Summer Distance Series Meet 1 6 2:26.99 Ben Stokes Woden 12/11/16 Woden Qualifying Meet 7 2:30.37 Mark O'Neill Ginninderra 28/01/17 NSW Country Regional - Wests Illawarra

17 & Over 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:51.94 Cameron Tysoe Ginninderra 9/04/17 Hancock Prospecting Australian Championships 2 1:58.42 Stephen Ashton CRUIZ 26/11/16 Canberra Christmas Classic 3 1:59.42 Eli Gatica Ginninderra 24/02/17 NSW Country Championships 4 2:01.00 Liam Brodrick Ginninderra 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 5 2:01.60 Joshua Alford Vikings 20/01/17 Victorian Open Championships 6 2:02.37 James Hanson QTS 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 7 2:02.55 Kristofer Tengstrom Canberra 12/11/16 Woden Qualifying Meet 8 2:02.90 Dominik Turner CRUIZ 24/02/17 NSW Country Championships 9 2:06.25 Nicholas Lawlis Ginninderra 24/02/17 NSW Country Championships 10 2:08.74 Dylan Weir Vikings 29/10/16 Telopea Summer Meet

9 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:29.76 Lachlan Sky Vikings 3/02/17 ACT Championships

10 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:18.48 Fergus Quartly Burley Griffin 3/02/17 ACT Championships 2 5:37.44 Lucas Murray Burley Griffin 3/02/17 ACT Championships 3 5:45.91 Jackson Schultz Goulburn 19/03/17 ACT Summer Distance Series Meet 4 4 6:30.42 Duke Shepherd Goulburn 11/12/16 ACT Summer Distance Series Meet 3

11 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:14.88 Kyle Gillard Ginninderra 19/03/17 ACT Summer Distance Series Meet 4 2 5:25.31 Joshua Allen Burley Griffin 25/09/16 ACT Summer Distance Series Meet 1

12 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:57.70 Zak Levine Canberra 29/10/16 Telopea Summer Meet 2 5:00.66 Ben Varela QTS 24/02/17 NSW Country Championships 3 5:15.45 Riley Hulkkonen Vikings 23/10/16 ACT Summer Distance Series Meet 2 4 5:38.45 Ben Gow Vikings 11/12/16 ACT Summer Distance Series Meet 3 5 5:40.23 Harrison Oyston Vikings 19/03/17 ACT Summer Distance Series Meet 4 6 5:51.04 Ben McFadden Canberra 11/12/16 ACT Summer Distance Series Meet 3 7 6:59.43 Jake Sebastian CRUIZ 23/10/16 ACT Summer Distance Series Meet 2

13 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:42.04 Nicholas Allnutt Vikings 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 2 4:46.57 Lachlan Savage Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 3 4:47.74 Max Green Burley Griffin 26/11/16 Canberra Christmas Classic 4 4:59.50 Alex Amon Vikings 26/11/16 Canberra Christmas Classic 5 5:02.11 Zak Levine Canberra 3/02/17 ACT Championships 6 5:02.43 Banjo King Canberra 3/02/17 ACT Championships 7 5:03.18 Riley Hulkkonen Vikings 3/02/17 ACT Championships 8 5:04.10 Kolya Kirpson-Colley Canberra 19/03/17 ACT Summer Distance Series Meet 4 9 5:28.76 Harrison Cheney Aquatots 10/02/17 Queanbeyan Leagues Swim Club Twilight Meet 10 5:34.57 Luke O'Neill Ginninderra 11/12/16 ACT Summer Distance Series Meet 3

14 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:18.20 David Tabke QTS 3/03/17 NSW State Open Championships 2 4:24.48 Ethan Ledbrook Vikings 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 3 4:35.86 Skinny Gavel CRUIZ 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 4 4:38.44 Connor McDonald Canberra 3/02/17 ACT Championships 5 4:41.52 Blake Bennie Burley Griffin 3/02/17 ACT Championships 6 4:46.32 Max Green Burley Griffin 24/02/17 NSW Country Championships 7 4:59.16 Alex Amon Vikings 19/03/17 ACT Summer Distance Series Meet 4 8 5:02.26 Oscar Johnston Canberra 23/10/16 ACT Summer Distance Series Meet 2 9 5:10.33 Matthew Cooper Vikings 26/11/16 Canberra Christmas Classic 10 5:14.43 Banjo King Canberra 19/03/17 ACT Summer Distance Series Meet 4

15 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:16.64 Jarrod Lee Woden 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 2 4:26.36 Ethan Ledbrook Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 3 4:34.25 Ethan Lowey Woden 12/11/16 Woden Qualifying Meet 4 4:37.82 Skinny Gavel CRUIZ 24/02/17 NSW Country Championships 5 4:46.26 Joseph Pascall CRUIZ 11/12/16 ACT Summer Distance Series Meet 3 6 4:47.94 Jack Witchalls Canberra 19/03/17 ACT Summer Distance Series Meet 4 7 5:12.48 Oscar Smith CRUIZ 25/09/16 ACT Summer Distance Series Meet 1

16 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:55.53 Billy Nicholson Ginninderra 25/09/16 ACT Summer Distance Series Meet 1 2 5:16.77 Ben Stokes Woden 11/12/16 ACT Summer Distance Series Meet 3 3 5:18.90 Mark O'Neill Ginninderra 25/09/16 ACT Summer Distance Series Meet 1

17 & Over 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:03.49 Stephen Ashton CRUIZ 9/04/17 Hancock Prospecting Australian Championships 2 4:17.23 Kristofer Tengstrom Canberra 12/11/16 Woden Qualifying Meet 3 4:18.53 Joshua Alford Vikings 3/02/17 ACT Championships 4 4:29.66 Liam Brodrick Ginninderra 29/10/16 Telopea Summer Meet 5 4:34.32 Ben Freeman QTS 10/02/17 Queanbeyan Leagues Swim Club Twilight Meet 6 4:54.06 Billy Nicholson Ginninderra 19/03/17 ACT Summer Distance Series Meet 4 7 5:06.34 Ben Stokes Woden 3/03/17 NSW State Open Championships 8 5:41.30 David Bale Vikings 3/03/17 NSW State Open Championships

13 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 9:34.09 Nicholas Allnutt Vikings 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 2 9:52.54 Max Green Burley Griffin 12/11/16 Woden Qualifying Meet

14 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 9:05.78 David Tabke QTS 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 2 9:20.37 Skinny Gavel CRUIZ 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 3 10:06.30 Max Green Burley Griffin 3/02/17 ACT Championships 4 10:30.50 Matthew Cooper Vikings 12/11/16 Woden Qualifying Meet

15 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 9:26.60 Skinny Gavel CRUIZ 3/02/17 ACT Championships 2 10:09.42 Joseph Pascall CRUIZ 25/09/16 ACT Summer Distance Series Meet 1 3 11:03.57 Oscar Smith CRUIZ 25/09/16 ACT Summer Distance Series Meet 1 4 11:25.75 Lachlan Sampson Canberra 11/12/16 ACT Summer Distance Series Meet 3

16 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 9:50.06 Billy Nicholson Ginninderra 25/09/16 ACT Summer Distance Series Meet 1 2 10:35.96 Mark O'Neill Ginninderra 11/12/16 ACT Summer Distance Series Meet 3 3 11:14.25 Ben Stokes Woden 19/11/16 Cowra Annual Qualifying Meet

17 & Over 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 12:08.02 David Bale Vikings 25/09/16 ACT Summer Distance Series Meet 1

13 years 1500m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 18:33.65 Nicholas Allnutt Vikings 12/11/16 Woden Qualifying Meet 2 18:35.26 Max Green Burley Griffin 12/11/16 Woden Qualifying Meet

14 years 1500m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 17:11.77 David Tabke QTS 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 2 17:36.65 Skinny Gavel CRUIZ 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 3 19:01.55 Max Green Burley Griffin 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs

15 years 1500m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 17:39.29 Jarrod Lee Woden 19/11/16 Cowra Annual Qualifying Meet 2 17:46.91 Skinny Gavel CRUIZ 3/02/17 ACT Championships

17 & Over 1500m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 19:24.40 Billy Nicholson Ginninderra 19/02/17 South Western Zone Qualifying Meet No. 4 2 23:21.14 David Bale Vikings 12/11/16 Woden Qualifying Meet

8 & Under 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 43.85 AJ Sanft ACT 12/03/17 Speedo Sprint Series - Finals 2 44.78 Eamon Lopez Canberra 15/10/16 Burley Griffin Meet 3 47.54 Lachie Marjoribanks Vikings 11/09/16 Canberra Pentathlon 4 48.14 Kevin Wong ACT 12/03/17 Speedo Sprint Series - Finals 5 48.21 Max Stewart-Moore Aquatots 22/01/17 Bomaderry LC Development Carnival 6 49.18 Alexander Spooner Burley Griffin 23/10/16 Swimming ACT Summer Series Meet 2 7 49.65 Bailey Sullivan ACT 12/03/17 Speedo Sprint Series - Finals 8 50.04 Logan Bealing ACT 12/03/17 Speedo Sprint Series - Finals 9 50.21 Jesse Borghouts Vikings 10/02/17 Queanbeyan Leagues Swim Club Twilight Meet 10 50.78 James Biddington Burley Griffin 11/09/16 Canberra Pentathlon

9 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 38.68 Lachlan Sky ACT 12/03/17 Speedo Sprint Series - Finals 2 39.16 Alex Couldrick ACT 12/03/17 Speedo Sprint Series - Finals 3 42.10 Duke Shepherd ACT 8/10/16 NSW Achiever Squad Meet 4 44.00 Thomas McIntosh QTS 3/02/17 ACT Championships 5 44.18 Lachie Marjoribanks ACT 26/03/17 James Brophy Inter-district Invitational Meet 6 44.69 James Biddington Burley Griffin 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 7 45.44 Ryan Korbl Canberra 12/11/16 Woden Qualifying Meet 8 45.57 Nicholas Varela QTS 19/03/17 ACT Relay Championships 9 45.59 Hamish McKee Ginninderra 25/09/16 Swimming ACT Summer Series Meet 1 10 46.04 Blake Biddell QTS 3/02/17 ACT Championships

10 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 35.79 Yaroslav Zharkov Woden 3/02/17 ACT Championships 2 37.02 Fergus Quartly Burley Griffin 24/02/17 NSW Country Championships 3 37.98 Kurt Linder Woden 24/02/17 NSW Country Championships 4 39.79 Lachlan Sky Vikings 19/03/17 ACT Relay Championships 5 40.31 Lucas Murray ACT 12/03/17 Speedo Sprint Series - Finals 6 40.62 Duke Shepherd Goulburn 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 7 40.91 Jackson Schultz Goulburn 3/02/17 ACT Championships 8 41.61 Elian Lopez Canberra 15/10/16 Burley Griffin Meet 9 41.95 Izaac Rhall Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 10 42.03 James Mitcham ACT 16/09/16 SSA Swimming Championships

11 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 35.48 Thomas Guthrie Canberra 3/02/17 ACT Championships 2 36.12 Kyle Gillard Ginninderra 24/02/17 NSW Country Championships 3 36.59 Armand Rood Canberra 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 4 36.97 Xander Tuan Ginninderra 19/03/17 ACT Relay Championships 5 37.64 Joshua Allen Burley Griffin 11/09/16 Canberra Pentathlon 6 39.33 Jonah Perea Canberra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 7 39.58 William Spooner Burley Griffin 24/02/17 NSW Country Championships 8 39.69 Sebastian Phommaseisy ACT 12/03/17 Speedo Sprint Series - Finals 9 40.62 Jack Marjoribanks Vikings 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 10 40.95 Lucas Murray Burley Griffin 19/03/17 ACT Relay Championships

12 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 35.17 Ben Varela QTS 19/03/17 ACT Relay Championships 2 35.51 Noah Spedding-hobbs CRUIZ 3/02/17 ACT Championships 3 35.55 Darcey Bush CRUIZ 3/02/17 ACT Championships 4 35.56 Jack Hawley Canberra 11/09/16 Canberra Pentathlon 5 35.63 Zak Levine Canberra 15/10/16 Burley Griffin Meet 6 36.14 Nicholas Odgers Woden 3/02/17 ACT Championships 7 36.24 Ryan Peckett Vikings 9/12/16 NSW 10U-12 Years State Age Champs 8 36.90 Luca Prego-Sanchez Vikings 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 9 37.11 Griffin Hutchins CRUIZ 15/10/16 Burley Griffin Meet 10 37.40 Sebastian Phommaseisy Ginninderra 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4

13 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 32.44 Brenton Bealing Ginninderra 12/11/16 Woden Qualifying Meet 2 33.19 Zak Levine Canberra 24/02/17 NSW Country Championships 3 33.26 Max Green Burley Griffin 15/10/16 Burley Griffin Meet 4 34.44 Aiden Donaldson ACT 26/03/17 James Brophy Inter-district Invitational Meet 5 34.73 Banjo King Canberra 3/02/17 ACT Championships 6 34.88 Lachlan Savage Ginninderra 23/10/16 Swimming ACT Summer Series Meet 2 7 35.23 Ryan Peckett Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 8 35.67 John-Michael Kroopin QTS 3/02/17 ACT Championships 9 36.07 Kieran Savery Aquatots 26/11/16 Canberra Christmas Classic 10 36.31 Alastair Marshall Burley Griffin 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4

14 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 30.26 David Tabke QTS 3/03/17 NSW State Open Championships 2 31.93 Brenton Bealing ACT 26/03/17 James Brophy Inter-district Invitational Meet 3 32.18 Connor McDonald Canberra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 4 32.53 Justin Lacey Vikings 11/09/16 Canberra Pentathlon 5 33.03 Mark Rusanov CRUIZ 3/02/17 ACT Championships 6 33.18 Jake Mackie Woden 3/02/17 ACT Championships 7 33.41 Ethan Ledbrook Vikings 15/10/16 Burley Griffin Meet 8 33.60 Lachlan Gilbert Goulburn 11/09/16 Canberra Pentathlon 9 33.81 Peter Ilyk QTS 3/02/17 ACT Championships 10 34.15 Kieran Savery Aquatots 3/02/17 ACT Championships

15 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 30.27 Jarrod Lee Woden 3/02/17 ACT Championships 2 30.46 Ethan Lowey Woden 24/02/17 NSW Country Championships 3 30.79 Will Symington Canberra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 4 31.47 Connor McDonald ACT 26/03/17 James Brophy Inter-district Invitational Meet 5 31.67 Oscar Smith CRUIZ 15/10/16 Burley Griffin Meet 6 33.06 Ethan Ledbrook Vikings 3/02/17 ACT Championships 7 33.74 Divij Madan CRUIZ 3/02/17 ACT Championships 8 35.82 Chuong Tran Canberra 11/09/16 Canberra Pentathlon 8 35.82 Daniel Geering ACT 16/09/16 SSA Swimming Championships 10 35.93 Lochie Revell Canberra 3/02/17 ACT Championships

16 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 30.11 Will Symington Woden 24/02/17 NSW Country Championships 2 30.64 Jack Howard ACT 26/03/17 James Brophy Inter-district Invitational Meet 3 30.76 Oscar Smith CRUIZ 26/11/16 Canberra Christmas Classic 4 31.74 Joshua Ball Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 5 32.21 Josh Arnold Vikings 10/02/17 Queanbeyan Leagues Swim Club Twilight Meet 6 33.46 Jake Cooper Canberra 15/10/16 Burley Griffin Meet 7 33.70 Mark O'Neill Ginninderra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 8 33.77 Stone Sima Ginninderra 15/10/16 Burley Griffin Meet 9 34.99 Patrick Howard Woden 11/09/16 Canberra Pentathlon 10 35.32 Billy Nicholson Ginninderra 25/09/16 Swimming ACT Summer Series Meet 1

17 & Over 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 27.67 James Hanson QTS 24/02/17 NSW Country Championships 2 28.81 Jackson Savage Ginninderra 19/03/17 ACT Relay Championships 3 29.60 Ben Freeman QTS 27/11/16 Older swimmer meet 3 4 30.10 Luke Hinchcliffe CRUIZ 11/09/16 Canberra Pentathlon 5 30.69 Tamas Deutsch QTS 3/02/17 ACT Championships 6 30.98 Nicholas Lawlis Ginninderra 24/02/17 NSW Country Championships 7 31.17 Dominik Turner CRUIZ 3/02/17 ACT Championships 8 31.41 Angus Shaw Vikings 19/03/17 ACT Relay Championships 9 33.03 Andrew Van Kemenade QTS 12/11/16 Woden Qualifying Meet 10 33.72 Drew Smith CRUIZ 11/09/16 Canberra Pentathlon

8 & Under 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:38.32 Eamon Lopez Canberra 15/10/16 Burley Griffin Meet 2 1:47.76 Billy Ansell Vikings 23/10/16 Swimming ACT Summer Series Meet 2 3 1:50.64 AJ Sanft Ginninderra 4/12/16 South Wesern Zone Qualifying Meet No. 3 4 1:52.47 Lachie Marjoribanks Vikings 11/12/16 Swimming ACT Summer Series Meet 3 5 1:56.32 Logan Bealing Ginninderra 11/12/16 Swimming ACT Summer Series Meet 3 6 1:59.43 Thaddaeus How Ginninderra 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4

9 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:21.64 Lachlan Sky Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 2 1:27.94 Alex Couldrick Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 3 1:38.99 Lachie Marjoribanks Vikings 28/01/17 NSW Country Regional - Wests Illawarra 4 1:40.68 Max Stewart-Moore Aquatots 3/02/17 ACT Championships 5 1:42.58 Nathanael How Ginninderra 23/10/16 Swimming ACT Summer Series Meet 2 6 1:44.22 Billy Ansell Vikings 3/02/17 ACT Championships 7 1:44.72 Nicholas Varela QTS 3/02/17 ACT Championships 8 1:47.21 Thomas McIntosh QTS 23/10/16 Swimming ACT Summer Series Meet 2 9 1:49.58 Blake Biddell Burley Griffin 25/09/16 Swimming ACT Summer Series Meet 1 10 1:54.76 Hamish McKee Ginninderra 23/10/16 Swimming ACT Summer Series Meet 2

10 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:18.07 Yaroslav Zharkov Woden 9/12/16 NSW 10U-12 Years State Age Champs 2 1:22.41 Fergus Quartly Burley Griffin 24/02/17 NSW Country Championships 3 1:24.06 Kurt Linder Woden 24/02/17 NSW Country Championships 4 1:28.31 Lucas Murray Burley Griffin 3/02/17 ACT Championships 5 1:31.78 Jonas Bealing Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 6 1:32.55 James Mitcham CRUIZ 25/09/16 Swimming ACT Summer Series Meet 1 7 1:32.96 Jackson Schultz Goulburn 26/11/16 Canberra Christmas Classic 8 1:33.14 Elian Lopez Canberra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 9 1:34.75 Jak Krsteski QTS 23/10/16 Swimming ACT Summer Series Meet 2 10 1:35.39 Koby Gibbs QTS 15/10/16 Burley Griffin Meet

11 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:16.32 Thomas Guthrie Canberra 3/02/17 ACT Championships 2 1:17.12 Kyle Gillard Ginninderra 24/02/17 NSW Country Championships 3 1:19.85 Xander Tuan Ginninderra 9/12/16 NSW 10U-12 Years State Age Champs 4 1:26.12 William Spooner Burley Griffin 3/02/17 ACT Championships 5 1:26.73 Jonah Perea Canberra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 6 1:28.42 Lucas Murray Burley Griffin 24/02/17 NSW Country Championships 7 1:29.24 Jack Marjoribanks Vikings 10/02/17 Queanbeyan Leagues Swim Club Twilight Meet 8 1:29.41 Jak Krsteski QTS 10/02/17 Queanbeyan Leagues Swim Club Twilight Meet 9 1:31.00 Liam Guthrie Canberra 23/10/16 Swimming ACT Summer Series Meet 2 10 1:32.23 Hadyn Saywell Aquatots 29/10/16 Telopea Summer Meet

12 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:14.45 Ben Varela QTS 3/02/17 ACT Championships 2 1:15.28 Jack Hawley Canberra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 3 1:16.04 Zak Levine Canberra 9/12/16 NSW 10U-12 Years State Age Champs 4 1:17.67 Ryan Peckett Vikings 9/12/16 NSW 10U-12 Years State Age Champs 5 1:18.15 Nicholas Odgers Woden 3/02/17 ACT Championships 6 1:18.98 Kolya Kirpson-Colley Canberra 3/02/17 ACT Championships 7 1:20.62 Noah Spedding-hobbs CRUIZ 24/02/17 NSW Country Championships 8 1:21.11 Griffin Hutchins CRUIZ 15/10/16 Burley Griffin Meet 9 1:22.02 Jack Bacon Vikings 29/10/16 Telopea Summer Meet 10 1:22.22 Harrison Oyston Vikings 24/02/17 NSW Country Championships

13 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:12.20 Zak Levine Canberra 24/02/17 NSW Country Championships 2 1:14.28 Brenton Bealing Ginninderra 12/11/16 Woden Qualifying Meet 3 1:14.68 Ryan Peckett Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 4 1:14.74 Max Green Burley Griffin 26/11/16 Canberra Christmas Classic 5 1:15.10 Jack Hawley Canberra 24/02/17 NSW Country Championships 6 1:16.05 Lachlan Savage Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 7 1:16.55 Banjo King Canberra 29/10/16 Telopea Summer Meet 8 1:17.21 Aiden Donaldson Canberra 24/02/17 NSW Country Championships 9 1:17.34 Nicholas Allnutt Vikings 29/10/16 Telopea Summer Meet 10 1:17.59 Griffin Hutchins CRUIZ 3/02/17 ACT Championships

14 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:04.65 David Tabke QTS 24/02/17 NSW Country Championships 2 1:08.33 Connor McDonald Canberra 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 3 1:09.74 Justin Lacey Vikings 15/10/16 Burley Griffin Meet 4 1:11.64 Jake Mackie Woden 24/02/17 NSW Country Championships 5 1:11.78 Mark Rusanov CRUIZ 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 6 1:12.04 Ethan Ledbrook Vikings 15/10/16 Burley Griffin Meet 7 1:12.38 Brenton Bealing Ginninderra 24/02/17 NSW Country Championships 8 1:12.84 Blake Bennie Burley Griffin 3/02/17 ACT Championships 9 1:13.42 Max Green Burley Griffin 24/02/17 NSW Country Championships 10 1:13.62 Lewis Shepherd CRUIZ 15/10/16 Burley Griffin Meet

15 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:03.28 Jarrod Lee Woden 24/02/17 NSW Country Championships 2 1:05.39 Ethan Lowey Woden 12/11/16 Woden Qualifying Meet 3 1:05.79 Will Symington Canberra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 4 1:06.97 Aaron Passioura Canberra 3/02/17 ACT Championships 5 1:10.42 Oscar Smith CRUIZ 15/10/16 Burley Griffin Meet 6 1:11.55 Alexander Lakic QTS 3/02/17 ACT Championships 7 1:11.67 Ethan Ledbrook Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 8 1:11.82 Cody Weir Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 9 1:13.12 Lewis Shepherd CRUIZ 3/02/17 ACT Championships 10 1:13.13 Divij Madan CRUIZ 10/02/17 Queanbeyan Leagues Swim Club Twilight Meet

16 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:06.31 Will Symington Woden 24/02/17 NSW Country Championships 2 1:06.49 Jack Howard CRUIZ 3/02/17 ACT Championships 3 1:09.62 Oscar Smith CRUIZ 3/02/17 ACT Championships 4 1:10.82 Josh Arnold Vikings 3/02/17 ACT Championships 5 1:11.38 Stone Sima Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 6 1:12.88 Jake Cooper Canberra 12/11/16 Woden Qualifying Meet 7 1:14.52 Billy Nicholson Ginninderra 25/09/16 Swimming ACT Summer Series Meet 1 8 1:16.29 Mark O'Neill Ginninderra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 9 1:27.56 Ben Stokes ACT 24/09/16 National A Squad Meet

17 & Over 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 56.03 Cameron Tysoe Ginninderra 9/04/17 Hancock Prospecting Australian Championships 2 58.63 James Hanson QTS 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 3 1:01.06 Liam Brodrick Ginninderra 19/03/17 ACT Relay Championships 4 1:02.02 Eli Gatica Ginninderra 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 5 1:03.47 Ben Freeman QTS 27/11/16 Older swimmer meet 3 6 1:05.53 Nicholas Lawlis Ginninderra 24/02/17 NSW Country Championships 7 1:05.55 Joshua Alford Vikings 9/04/17 Hancock Prospecting Australian Championships 8 1:06.90 Tamas Deutsch QTS 3/02/17 ACT Championships 9 1:08.03 Stephen Ashton CRUIZ 26/11/16 Canberra Christmas Classic 10 1:08.11 Dominik Turner ACT 16/09/16 SSA Swimming Championships

9 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:59.33 Lachlan Sky Vikings 3/02/17 ACT Championships

10 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:56.50 Fergus Quartly Burley Griffin 3/02/17 ACT Championships 2 3:04.28 Lucas Murray Burley Griffin 3/02/17 ACT Championships

11 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:44.97 Thomas Guthrie Canberra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 2 2:54.05 Xander Tuan Ginninderra 9/12/16 NSW 10U-12 Years State Age Champs 3 3:00.05 William Spooner Burley Griffin 3/02/17 ACT Championships 4 3:22.02 Harrison Biddell Burley Griffin 23/10/16 ACT Summer Distance Series Meet 2

12 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:38.68 Ben Varela QTS 24/02/17 NSW Country Championships 2 2:41.19 Zak Levine Canberra 29/10/16 Telopea Summer Meet 3 2:42.48 Ryan Peckett Vikings 26/11/16 Canberra Christmas Classic 4 2:46.61 Nicholas Odgers Woden 3/02/17 ACT Championships 5 2:47.63 Kolya Kirpson-Colley Canberra 3/02/17 ACT Championships 6 2:52.12 Jack Bacon Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 7 2:57.55 Noah Spedding-hobbs CRUIZ 12/11/16 Woden Qualifying Meet 8 2:58.87 Ben Gow Vikings 3/02/17 ACT Championships 9 3:02.70 Harrison Oyston Vikings 19/03/17 ACT Summer Distance Series Meet 4 10 3:22.54 Jake Sebastian CRUIZ 23/10/16 ACT Summer Distance Series Meet 2

13 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:35.67 Max Green Burley Griffin 26/11/16 Canberra Christmas Classic 2 2:36.90 Zak Levine Canberra 24/02/17 NSW Country Championships 3 2:39.76 Nicholas Allnutt Vikings 26/11/16 Canberra Christmas Classic 4 2:40.36 Ryan Peckett Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 5 2:44.65 Brenton Bealing Ginninderra 12/11/16 Woden Qualifying Meet 6 2:47.82 Griffin Hutchins CRUIZ 3/02/17 ACT Championships 7 2:47.85 Banjo King Canberra 3/02/17 ACT Championships 8 2:48.38 Aiden Donaldson Canberra 25/09/16 ACT Summer Distance Series Meet 1 9 2:59.89 Harrison Cheney Aquatots 23/10/16 ACT Summer Distance Series Meet 2 10 3:03.32 Jackson Hippit Canberra 11/12/16 ACT Summer Distance Series Meet 3

14 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:17.93 David Tabke QTS 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 2 2:26.55 Connor McDonald Canberra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 3 2:31.24 Ethan Ledbrook Vikings 15/10/16 Burley Griffin Meet 4 2:31.93 Mark Rusanov CRUIZ 15/10/16 Burley Griffin Meet 5 2:34.31 Skinny Gavel CRUIZ 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 6 2:34.39 Max Green Burley Griffin 24/02/17 NSW Country Championships 7 2:36.42 Blake Bennie Burley Griffin 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 8 2:38.57 Brenton Bealing Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 9 2:39.09 Lewis Shepherd CRUIZ 15/10/16 Burley Griffin Meet 10 2:57.47 Alex Amon Vikings 19/03/17 ACT Summer Distance Series Meet 4

15 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:11.51 Jarrod Lee Woden 16/04/17 GHF Australian Age Championships 2 2:18.14 Ethan Lowey Woden 24/02/17 NSW Country Championships 3 2:27.53 Cody Weir Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 4 2:30.70 Oscar Smith CRUIZ 15/10/16 Burley Griffin Meet 5 2:30.90 Ethan Ledbrook Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 6 2:36.33 Skinny Gavel CRUIZ 3/02/17 ACT Championships 7 2:45.20 Lewis Shepherd CRUIZ 10/02/17 Queanbeyan Leagues Swim Club Twilight Meet

16 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:23.36 Jack Howard CRUIZ 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 2 2:31.54 Oscar Smith CRUIZ 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 3 2:42.52 Jake Cooper Canberra 15/10/16 Burley Griffin Meet 4 2:48.42 Mark O'Neill Ginninderra 15/10/16 Burley Griffin Meet

17 & Over 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:00.97 Cameron Tysoe Ginninderra 9/04/17 Hancock Prospecting Australian Championships 2 2:08.36 James Hanson QTS 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 3 2:08.65 Liam Brodrick Ginninderra 16/04/17 GHF Australian Age Championships 4 2:15.29 Ben Freeman QTS 27/11/16 Older swimmer meet 3 5 2:17.65 Eli Gatica Ginninderra 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 6 2:21.32 Nicholas Lawlis Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 7 2:26.82 Dominik Turner ACT 16/09/16 SSA Swimming Championships 8 2:37.92 Andrew Van Kemenade QTS 12/11/16 Woden Qualifying Meet

8 & Under 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 48.73 AJ Sanft ACT 12/03/17 Speedo Sprint Series - Finals 2 52.11 Eamon Lopez ACT 26/03/17 James Brophy Inter-district Invitational Meet 3 54.47 Billy Ansell Vikings 25/09/16 Swimming ACT Summer Series Meet 1 4 55.38 Lachie Marjoribanks Vikings 11/09/16 Canberra Pentathlon 5 55.55 Thaddaeus How Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 6 55.67 James Biddington Burley Griffin 11/09/16 Canberra Pentathlon 7 57.27 Oliver English Kings 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 8 57.94 Bailey Sullivan Aquatots 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 9 59.24 Max Stewart-Moore Aquatots 22/01/17 Bomaderry LC Development Carnival 10 1:01.15 Kevin Wong Woden 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4

9 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 48.03 Alex Couldrick Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 2 48.43 Lachlan Sky ACT 12/03/17 Speedo Sprint Series - Finals 3 50.17 Nathanael How Ginninderra 18/11/16 Ginninderra Club Night 4 50.42 Duke Shepherd ACT 8/10/16 NSW Achiever Squad Meet 5 51.09 James Biddington ACT 26/03/17 James Brophy Inter-district Invitational Meet 6 51.39 Ryan Korbl Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 7 51.81 Thomas McIntosh QTS 3/02/17 ACT Championships 8 52.58 Lachie Marjoribanks Vikings 28/01/17 NSW Country Regional - Wests Illawarra 9 52.70 Billy Ansell Vikings 3/02/17 ACT Championships 10 53.36 Mack Shepherd Goulburn 25/09/16 Swimming ACT Summer Series Meet 1

10 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 40.17 Yaroslav Zharkov Woden 24/02/17 NSW Country Championships 2 43.94 Fergus Quartly ACT 26/03/17 James Brophy Inter-district Invitational Meet 3 45.10 Lucas Murray ACT 8/10/16 NSW Achiever Squad Meet 4 48.22 Ben Levine Canberra 11/09/16 Canberra Pentathlon 5 48.28 Theo Saunders Ginninderra 25/09/16 Swimming ACT Summer Series Meet 1 6 48.44 Kurt Linder ACT 8/10/16 NSW Achiever Squad Meet 7 48.57 Izaac Rhall Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 8 48.71 Brendan O'Rourke Goulburn 25/09/16 Swimming ACT Summer Series Meet 1 9 48.76 Austin Blakers Vikings 29/10/16 Telopea Summer Meet 10 48.90 Duke Shepherd Goulburn 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4

11 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 42.50 Kyle Gillard ACT 26/03/17 James Brophy Inter-district Invitational Meet 2 43.95 Lucas Murray ACT 26/03/17 James Brophy Inter-district Invitational Meet 3 44.34 Sebastian Phommaseisy ACT 12/03/17 Speedo Sprint Series - Finals 4 45.13 Harrison Biddell ACT 8/10/16 NSW Achiever Squad Meet 5 45.36 Liam Guthrie Canberra 11/09/16 Canberra Pentathlon 6 45.60 Thomas Guthrie Canberra 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 7 46.57 Joshua Allen Burley Griffin 11/09/16 Canberra Pentathlon 8 46.87 William Spooner Burley Griffin 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 9 47.24 Ben Levine Canberra 15/10/16 Burley Griffin Meet 10 47.40 Christopher Bush Ginninderra 3/02/17 ACT Championships

12 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 38.63 Darcey Bush ACT 26/03/17 James Brophy Inter-district Invitational Meet 2 38.88 Ben Varela QTS 3/02/17 ACT Championships 3 38.90 Griffin Hutchins ACT 8/10/16 NSW Achiever Squad Meet 4 39.22 Jack Hawley Canberra 11/09/16 Canberra Pentathlon 5 40.91 Steven McGowan Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 6 41.57 Riley Hulkkonen Vikings 11/09/16 Canberra Pentathlon 7 41.63 Ben McFadden Canberra 3/02/17 ACT Championships 8 41.88 Zak Levine ACT 16/09/16 SSA Swimming Championships 9 42.61 Nicholas Odgers Woden 3/02/17 ACT Championships 10 42.81 Ben Gow Vikings 10/02/17 Queanbeyan Leagues Swim Club Twilight Meet

13 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 37.25 Aiden Donaldson Canberra 3/02/17 ACT Championships 2 37.81 Riley Hulkkonen Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 3 38.18 Griffin Hutchins CRUIZ 3/02/17 ACT Championships 4 39.35 Kieran Savery ACT 8/10/16 NSW Achiever Squad Meet 5 41.02 Jack Hawley Canberra 3/02/17 ACT Championships 6 41.05 Archer Shepherd Goulburn 10/02/17 Queanbeyan Leagues Swim Club Twilight Meet 7 41.63 Jake Newcombe Woden 3/02/17 ACT Championships 8 41.83 Zak Levine ACT 26/03/17 James Brophy Inter-district Invitational Meet 9 42.31 Banjo King Canberra 10/02/17 Queanbeyan Leagues Swim Club Twilight Meet 10 42.47 Roy Prosser Canberra 25/09/16 Swimming ACT Summer Series Meet 1

14 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 32.00 Justin Lacey Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 2 33.64 Jake Mackie Woden 3/02/17 ACT Championships 3 34.91 Mark Rusanov CRUIZ 3/02/17 ACT Championships 4 34.94 Lachlan Gilbert Goulburn 11/09/16 Canberra Pentathlon 5 35.77 Alexander Lakic QTS 12/11/16 Woden Qualifying Meet 6 36.32 Axel Raut QTS 3/02/17 ACT Championships 7 36.95 Elijah Williams Ginninderra 11/09/16 Canberra Pentathlon 8 36.97 David Tabke QTS 24/02/17 NSW Country Championships 9 38.28 Ethan Ledbrook ACT 16/09/16 SSA Swimming Championships 10 38.88 Kieran Savery Aquatots 3/02/17 ACT Championships

15 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 33.06 Ethan Lowey Woden 3/02/17 ACT Championships 2 33.43 Will Symington Canberra 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 3 35.83 Chuong Tran ACT 16/09/16 SSA Swimming Championships 4 37.67 Oscar Smith CRUIZ 15/10/16 Burley Griffin Meet 5 37.84 Cody Weir Vikings 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 6 37.92 Alexander Lakic QTS 3/02/17 ACT Championships 7 38.31 Ethan Ledbrook Vikings 3/02/17 ACT Championships 8 38.77 Divij Madan CRUIZ 10/02/17 Queanbeyan Leagues Swim Club Twilight Meet 9 39.22 Daniel Geering Canberra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 10 40.57 Jack Witchalls Canberra 3/02/17 ACT Championships

16 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 30.89 Andrew Catchpole Ginninderra 24/02/17 NSW Country Championships 2 32.24 Jonte Wright Ginninderra 26/03/17 Post Brophy Time Trials 3 34.03 Will Symington Woden 24/02/17 NSW Country Championships 4 34.09 Billy Nicholson Ginninderra 16/10/16 Albury Open 5 35.29 Joshua Ball Vikings 3/02/17 ACT Championships 6 38.16 Oscar Smith ACT 26/03/17 James Brophy Inter-district Invitational Meet 7 39.10 Jake Cooper Canberra 15/10/16 Burley Griffin Meet 8 40.10 Patrick Howard Woden 11/09/16 Canberra Pentathlon 9 43.76 Ben Stokes Woden 11/09/16 Canberra Pentathlon 10 43.80 Mark O'Neill Ginninderra 11/09/16 Canberra Pentathlon

17 & Over 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 29.89 Jared O'Hanlon Ginninderra 24/02/17 NSW Country Championships 2 31.08 Dylan Weir Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 3 31.58 Eli Gatica Ginninderra 24/02/17 NSW Country Championships 4 32.20 Billy Nicholson Ginninderra 24/02/17 NSW Country Championships 5 32.41 Richard Eliason Ginninderra 11/09/16 Canberra Pentathlon 6 32.83 Dominik Turner CRUIZ 3/02/17 ACT Championships 7 33.03 Liam Brodrick Ginninderra 15/10/16 Burley Griffin Meet 7 33.03 Luke Hinchcliffe CRUIZ 11/09/16 Canberra Pentathlon 9 33.11 Angus Funnell Vikings 3/02/17 ACT Championships 10 34.05 Drew Smith CRUIZ 11/09/16 Canberra Pentathlon

8 & Under 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:44.61 AJ Sanft Ginninderra 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 2 1:54.13 Eamon Lopez Canberra 15/10/16 Burley Griffin Meet 3 2:02.61 Bailey Sullivan Aquatots 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 4 2:05.28 Thaddaeus How Ginninderra 11/12/16 Swimming ACT Summer Series Meet 3 5 2:12.67 Oliver English Kings 11/12/16 Swimming ACT Summer Series Meet 3 6 2:12.95 Parker Knox Vikings 23/10/16 Swimming ACT Summer Series Meet 2 7 2:24.13 Logan Bealing Ginninderra 3/12/16 Batemans Bay Long Course Development Carnival

9 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:42.65 Lachlan Sky Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 2 1:45.15 Alex Couldrick Ginninderra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 3 1:46.39 Lachie Marjoribanks Vikings 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 4 1:47.23 Nathanael How Ginninderra 11/12/16 Swimming ACT Summer Series Meet 3 5 1:50.15 Duke Shepherd Goulburn 25/09/16 Swimming ACT Summer Series Meet 1 6 1:54.44 Ryan Korbl Ginninderra 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 7 1:57.76 Finnegan Ellwood Burley Griffin 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 8 2:01.71 Liam Exall Kings 3/02/17 ACT Championships 9 2:07.60 Alexander Murray Vikings 23/10/16 Swimming ACT Summer Series Meet 2 10 2:08.88 Ethan Guthrie Canberra 23/10/16 Swimming ACT Summer Series Meet 2

10 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:29.55 Yaroslav Zharkov Woden 9/12/16 NSW 10U-12 Years State Age Champs 2 1:34.10 Fergus Quartly Burley Griffin 24/02/17 NSW Country Championships 3 1:36.63 Lucas Murray Burley Griffin 3/02/17 ACT Championships 4 1:43.24 Austin Blakers Vikings 29/10/16 Telopea Summer Meet 5 1:44.17 Kurt Linder Woden 29/10/16 Telopea Summer Meet 6 1:45.06 Duke Shepherd Goulburn 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 7 1:45.34 Theo Saunders Ginninderra 15/10/16 Burley Griffin Meet 8 1:46.53 Philip Williams Ginninderra 12/11/16 Woden Qualifying Meet 9 1:48.29 Jackson Schultz Goulburn 11/12/16 Swimming ACT Summer Series Meet 3 10 1:50.42 Izaac Rhall ACT 16/09/16 SSA Swimming Championships

11 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:34.88 Kyle Gillard Ginninderra 24/02/17 NSW Country Championships 2 1:35.12 Lucas Murray Burley Griffin 24/02/17 NSW Country Championships 3 1:37.21 Harrison Biddell Burley Griffin 9/12/16 NSW 10U-12 Years State Age Champs 4 1:42.93 Ben Levine Burley Griffin 26/11/16 Canberra Christmas Classic 5 1:43.52 Christopher Bush Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 6 1:44.70 Philip Williams Ginninderra 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 7 1:44.73 Thomas Guthrie Canberra 23/10/16 Swimming ACT Summer Series Meet 2 8 1:46.95 Brendan O'Rourke Goulburn 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 9 1:47.21 William Spooner Burley Griffin 3/02/17 ACT Championships 10 1:48.48 James Wilkinson Canberra 26/11/16 Canberra Christmas Classic

12 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:23.78 Ben Varela QTS 3/02/17 ACT Championships 2 1:25.44 Jack Hawley Canberra 29/10/16 Telopea Summer Meet 3 1:25.62 Darcey Bush CRUIZ 24/02/17 NSW Country Championships 4 1:26.40 Steven McGowan Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 5 1:28.13 Griffin Hutchins CRUIZ 15/10/16 Burley Griffin Meet 6 1:30.93 Ben McFadden Canberra 3/02/17 ACT Championships 7 1:31.84 Ben Gow Vikings 3/02/17 ACT Championships 8 1:31.90 Harrison Biddell QTS 24/02/17 NSW Country Championships 9 1:31.97 Riley Hulkkonen Vikings 15/10/16 Burley Griffin Meet 10 1:32.03 Nicholas Odgers Woden 3/02/17 ACT Championships

13 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:21.68 Riley Hulkkonen Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 2 1:22.42 Aiden Donaldson Canberra 3/02/17 ACT Championships 3 1:23.25 Griffin Hutchins CRUIZ 26/11/16 Canberra Christmas Classic 4 1:25.78 Jack Hawley Canberra 24/02/17 NSW Country Championships 5 1:29.89 Jake Newcombe Woden 3/02/17 ACT Championships 6 1:30.55 Archer Shepherd Goulburn 10/02/17 Queanbeyan Leagues Swim Club Twilight Meet 7 1:31.07 Alex Amon Vikings 26/11/16 Canberra Christmas Classic 8 1:31.29 Kieran Savery Aquatots 15/10/16 Burley Griffin Meet 9 1:33.36 Harrison Cheney Aquatots 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 10 1:35.12 Roy Prosser Canberra 26/11/16 Canberra Christmas Classic

14 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:10.35 Justin Lacey Vikings 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 2 1:14.31 Jake Mackie Woden 12/11/16 Woden Qualifying Meet 3 1:14.49 Mark Rusanov CRUIZ 12/11/16 Woden Qualifying Meet 4 1:15.09 Lachlan Gilbert Goulburn 15/10/16 Burley Griffin Meet 5 1:17.87 Alexander Lakic QTS 12/11/16 Woden Qualifying Meet 6 1:20.24 David Tabke QTS 3/02/17 ACT Championships 7 1:21.17 Axel Raut QTS 3/02/17 ACT Championships 8 1:24.80 Ethan Ledbrook Vikings 15/10/16 Burley Griffin Meet 9 1:24.89 Cody Weir Vikings 15/10/16 Burley Griffin Meet 10 1:25.25 Elijah Williams Ginninderra 12/11/16 Woden Qualifying Meet

15 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:11.14 Ethan Lowey Woden 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 2 1:13.53 Will Symington Canberra 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 3 1:19.37 Alexander Lakic QTS 24/02/17 NSW Country Championships 4 1:20.89 Chuong Tran Canberra 12/11/16 Woden Qualifying Meet 5 1:21.04 Cody Weir Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 6 1:22.82 Ethan Ledbrook Vikings 3/02/17 ACT Championships 7 1:25.66 Lewis Shepherd CRUIZ 26/11/16 Canberra Christmas Classic 8 1:26.92 Jack Witchalls Canberra 3/02/17 ACT Championships 9 1:27.82 Daniel Geering ACT 16/09/16 SSA Swimming Championships 10 1:28.80 Oscar Smith CRUIZ 29/10/16 Telopea Summer Meet

16 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:07.60 Andrew Catchpole Ginninderra 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 2 1:10.90 Jonte Wright Ginninderra 26/03/17 Post Brophy Time Trials 3 1:14.18 Will Symington Canberra 3/02/17 ACT Championships 4 1:17.26 Joshua Ball Vikings 26/11/16 Canberra Christmas Classic 5 1:19.52 Billy Nicholson Ginninderra 25/09/16 ACT Summer Distance Series Meet 1 6 1:26.19 Jake Cooper Canberra 15/10/16 Burley Griffin Meet 7 1:26.69 Oscar Smith CRUIZ 26/11/16 Canberra Christmas Classic 8 1:34.79 Ben Stokes Woden 12/11/16 Woden Qualifying Meet

17 & Over 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:06.79 Jared O'Hanlon Ginninderra 24/02/17 NSW Country Championships 2 1:07.26 Dylan Weir Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 3 1:09.89 Andrew Catchpole Ginninderra 16/04/17 GHF Australian Age Championships 4 1:09.98 Liam Brodrick Ginninderra 15/10/16 Burley Griffin Meet 5 1:10.41 Eli Gatica Ginninderra 24/02/17 NSW Country Championships 6 1:10.84 Billy Nicholson Ginninderra 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 7 1:13.00 Richard Eliason Ginninderra 3/03/17 NSW State Open Championships 8 1:15.14 Dominik Turner CRUIZ 24/02/17 NSW Country Championships 9 1:15.22 Angus Funnell Vikings 3/02/17 ACT Championships 10 1:15.83 Drew Smith CRUIZ 29/10/16 Telopea Summer Meet

9 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:41.05 Lachlan Sky Vikings 3/02/17 ACT Championships

10 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:24.26 Fergus Quartly Burley Griffin 24/02/17 NSW Country Championships 2 3:26.54 Lucas Murray Burley Griffin 3/02/17 ACT Championships 3 3:46.99 Philip Williams Ginninderra 12/11/16 Woden Qualifying Meet 4 3:55.03 Elian Lopez Canberra 15/10/16 Burley Griffin Meet

11 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:20.74 Kyle Gillard Ginninderra 25/09/16 ACT Summer Distance Series Meet 1 2 3:22.77 Harrison Biddell Burley Griffin 9/12/16 NSW 10U-12 Years State Age Champs 3 3:28.46 Lucas Murray Burley Griffin 24/02/17 NSW Country Championships 4 3:50.32 Liam Guthrie Canberra 25/09/16 ACT Summer Distance Series Meet 1 5 3:53.41 James Wilkinson Canberra 12/11/16 Woden Qualifying Meet

12 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:02.11 Steven McGowan Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 2 3:07.26 Ben Varela QTS 10/02/17 Queanbeyan Leagues Swim Club Twilight Meet 3 3:12.14 Ben Gow Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 4 3:15.78 Griffin Hutchins CRUIZ 15/10/16 Burley Griffin Meet 5 3:18.43 Nicholas Odgers Woden 3/02/17 ACT Championships 6 3:19.14 Riley Hulkkonen Vikings 15/10/16 Burley Griffin Meet 7 3:19.78 Harrison Biddell QTS 24/02/17 NSW Country Championships 8 3:23.03 Adam Davies Canberra 23/10/16 ACT Summer Distance Series Meet 2 9 3:25.39 Ben McFadden Canberra 24/02/17 NSW Country Championships 10 3:31.05 Kolya Kirpson-Colley Canberra 26/11/16 Canberra Christmas Classic

13 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:00.93 Griffin Hutchins CRUIZ 12/11/16 Woden Qualifying Meet 2 3:03.85 Riley Hulkkonen Vikings 19/03/17 ACT Summer Distance Series Meet 4 3 3:07.84 Aiden Donaldson Canberra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 4 3:11.25 Alex Amon Vikings 26/11/16 Canberra Christmas Classic 5 3:11.43 Jake Newcombe Woden 3/02/17 ACT Championships 6 3:16.65 Kieran Savery Aquatots 15/10/16 Burley Griffin Meet 7 3:35.36 Archer Shepherd Goulburn 11/12/16 ACT Summer Distance Series Meet 3

14 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:35.52 Justin Lacey Vikings 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 2 2:40.17 Jake Mackie Woden 3/02/17 ACT Championships 3 2:41.33 Lachlan Gilbert Goulburn 15/10/16 Burley Griffin Meet 4 2:47.25 Mark Rusanov ACT 16/09/16 SSA Swimming Championships 5 2:52.08 Alexander Lakic QTS 12/11/16 Woden Qualifying Meet 6 2:52.60 David Tabke QTS 24/02/17 NSW Country Championships 7 3:02.80 Axel Raut QTS 19/03/17 ACT Summer Distance Series Meet 4 8 3:10.03 Elijah Williams Ginninderra 15/10/16 Burley Griffin Meet 9 3:20.15 Alex Amon Vikings 3/02/17 ACT Championships

15 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:33.60 Ethan Lowey Woden 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 2 2:48.58 Will Symington Canberra 29/10/16 Telopea Summer Meet 3 2:54.85 Alexander Lakic QTS 24/02/17 NSW Country Championships 4 3:02.18 Cody Weir Vikings 26/11/16 Canberra Christmas Classic 5 3:05.27 Jack Witchalls Canberra 3/02/17 ACT Championships

16 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:32.05 Andrew Catchpole Ginninderra 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 2 2:41.65 Jonte Wright Ginninderra 26/03/17 Post Brophy Time Trials 3 2:41.80 Billy Nicholson Ginninderra 16/10/16 Albury Open 4 2:49.36 Joshua Ball Vikings 3/02/17 ACT Championships 5 2:55.66 Will Symington Canberra 10/02/17 Queanbeyan Leagues Swim Club Twilight Meet

17 & Over 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:22.37 Dylan Weir Vikings 16/04/17 GHF Australian Age Championships 2 2:29.64 Liam Brodrick Ginninderra 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 3 2:33.41 Eli Gatica Ginninderra 24/02/17 NSW Country Championships 4 2:36.22 Andrew Catchpole Ginninderra 16/04/17 GHF Australian Age Championships 5 2:36.63 Billy Nicholson Ginninderra 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 6 2:43.35 Dominik Turner ACT 16/09/16 SSA Swimming Championships 7 2:44.51 Ben Freeman QTS 10/02/17 Queanbeyan Leagues Swim Club Twilight Meet 8 2:44.64 Drew Smith CRUIZ 29/10/16 Telopea Summer Meet 9 2:51.27 Angus Funnell Vikings 3/02/17 ACT Championships 10 3:07.04 Andrew Van Kemenade QTS 29/10/16 Telopea Summer Meet

8 & Under 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 41.21 AJ Sanft Ginninderra 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 2 44.59 Eamon Lopez Canberra 25/09/16 Swimming ACT Summer Series Meet 1 3 49.96 James Biddington Burley Griffin 11/09/16 Canberra Pentathlon 4 53.06 Oliver English Kings 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 5 53.71 Lachie Marjoribanks Vikings 11/09/16 Canberra Pentathlon 6 54.13 Max Stewart-Moore Aquatots 22/01/17 Bomaderry LC Development Carnival 7 54.98 Bailey Sullivan ACT 12/03/17 Speedo Sprint Series - Finals 8 55.28 Logan Bealing ACT 12/03/17 Speedo Sprint Series - Finals 9 59.99 Thaddaeus How Ginninderra 11/12/16 Swimming ACT Summer Series Meet 3 10 1:02.10 Ky Kratzmann Canberra 11/09/16 Canberra Pentathlon

9 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 34.82 Alex Couldrick ACT 12/03/17 Speedo Sprint Series - Finals 2 38.01 Lachlan Sky ACT 12/03/17 Speedo Sprint Series - Finals 3 39.23 James Biddington ACT 26/03/17 James Brophy Inter-district Invitational Meet 4 42.06 Lachie Marjoribanks Vikings 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 5 43.81 Nathanael How Ginninderra 11/12/16 Swimming ACT Summer Series Meet 3 6 44.04 Duke Shepherd Goulburn 25/09/16 Swimming ACT Summer Series Meet 1 7 44.34 Ryan Korbl Ginninderra 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 8 44.48 Finnegan Ellwood Burley Griffin 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 9 45.35 Nicholas Varela QTS 10/02/17 Queanbeyan Leagues Swim Club Twilight Meet 10 46.75 Brady Bryant Aquatots 25/09/16 Swimming ACT Summer Series Meet 1

10 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 33.54 Yaroslav Zharkov ACT 12/03/17 Speedo Sprint Series - Finals 2 36.86 Fergus Quartly Burley Griffin 3/02/17 ACT Championships 3 38.84 Kurt Linder ACT 8/10/16 NSW Achiever Squad Meet 4 39.02 Izaac Rhall Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 5 39.50 William Spooner Burley Griffin 11/09/16 Canberra Pentathlon 6 40.01 Austin Bennie Burley Griffin 15/10/16 Burley Griffin Meet 7 40.46 Elian Lopez Canberra 25/09/16 Swimming ACT Summer Series Meet 1 8 40.81 Austin Blakers Vikings 29/10/16 Telopea Summer Meet 9 40.94 Eric Wong ACT 12/03/17 Speedo Sprint Series - Finals 10 41.21 James Mitcham Canberra 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4

11 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 31.44 Kyle Gillard ACT 12/03/17 Speedo Sprint Series - Finals 2 32.71 Sebastian Phommaseisy ACT 12/03/17 Speedo Sprint Series - Finals 3 34.07 Joshua Allen Burley Griffin 11/09/16 Canberra Pentathlon 4 34.81 Thomas Guthrie ACT 26/03/17 James Brophy Inter-district Invitational Meet 5 36.70 William Spooner Burley Griffin 28/01/17 NSW Country Regional - Wests Illawarra 6 37.74 Jack Marjoribanks Vikings 10/02/17 Queanbeyan Leagues Swim Club Twilight Meet 7 38.17 Christopher Bush Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 8 38.69 Kalaa Hall Canberra 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 9 39.19 Finlay Macgill Burley Griffin 28/01/17 NSW Country Regional - Wests Illawarra 10 39.83 Liam Guthrie Canberra 25/09/16 Swimming ACT Summer Series Meet 1

12 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 30.79 Jack Hawley Canberra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 2 31.86 Luke O'Neill Ginninderra 11/09/16 Canberra Pentathlon 3 33.42 Zak Levine Canberra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 4 34.33 Riley Hulkkonen Vikings 15/10/16 Burley Griffin Meet 5 34.40 Griffin Hutchins CRUIZ 15/10/16 Burley Griffin Meet 6 35.15 Noah Spedding-hobbs CRUIZ 3/02/17 ACT Championships 7 35.28 Ben Varela QTS 10/02/17 Queanbeyan Leagues Swim Club Twilight Meet 8 36.30 Steven McGowan Vikings 26/11/16 Canberra Christmas Classic 9 36.39 Angus Knowles Vikings 15/10/16 Burley Griffin Meet 10 37.81 Jonah Perea Canberra 3/02/17 ACT Championships

13 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 31.07 Lachlan Savage Ginninderra 24/02/17 NSW Country Championships 2 31.72 Luke O'Neill Ginninderra 28/01/17 NSW Country Regional - Wests Illawarra 3 31.96 Banjo King Canberra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 4 32.08 Kieran Savery Aquatots 26/11/16 Canberra Christmas Classic 5 32.10 Aiden Donaldson Canberra 3/02/17 ACT Championships 6 32.17 Max Green Burley Griffin 11/09/16 Canberra Pentathlon 7 32.46 Zak Levine ACT 26/03/17 James Brophy Inter-district Invitational Meet 8 32.51 Jack Hawley Canberra 3/02/17 ACT Championships 9 32.62 Riley Hulkkonen Vikings 3/02/17 ACT Championships 10 33.41 Alastair Marshall Burley Griffin 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4

14 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 27.92 David Tabke QTS 16/04/17 GHF Australian Age Championships 2 29.85 Cody Weir ACT 8/10/16 NSW Achiever Squad Meet 3 29.89 Oscar Johnston Canberra 12/11/16 Woden Qualifying Meet 4 29.93 Skinny Gavel CRUIZ 26/11/16 Canberra Christmas Classic 5 30.26 Justin Lacey Vikings 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 6 30.77 Brenton Bealing Ginninderra 10/02/17 Queanbeyan Leagues Swim Club Twilight Meet 7 30.82 Ethan Ledbrook Vikings 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 8 31.40 Kieran Savery Aquatots 3/02/17 ACT Championships 9 31.68 Jake Mackie Woden 3/02/17 ACT Championships 10 31.82 Connor McDonald Canberra 3/02/17 ACT Championships

15 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 26.96 Will Symington Canberra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 2 27.66 Jarrod Lee Woden 16/04/17 GHF Australian Age Championships 3 29.63 Cody Weir Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 4 30.21 Ethan Lowey Woden 3/02/17 ACT Championships 5 30.90 Ethan Ledbrook Vikings 3/02/17 ACT Championships 6 31.06 Daniel Geering Canberra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 7 31.24 Chuong Tran Canberra 11/09/16 Canberra Pentathlon 8 31.65 Alexander Lakic QTS 3/02/17 ACT Championships 9 31.74 Divij Madan CRUIZ 3/02/17 ACT Championships 10 32.61 Lewis Shepherd CRUIZ 26/11/16 Canberra Christmas Classic

16 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 25.35 Elliott Irwin Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 2 27.23 Will Symington Canberra 3/02/17 ACT Championships 3 27.37 Jack Howard CRUIZ 24/02/17 NSW Country Championships 4 28.33 Andrew Catchpole Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 5 29.07 Billy Nicholson Ginninderra 16/10/16 Albury Open 6 30.12 James Angstmann ACT 16/09/16 SSA Swimming Championships 7 31.04 Patrick Howard Woden 11/09/16 Canberra Pentathlon 8 31.07 Oscar Smith CRUIZ 26/11/16 Canberra Christmas Classic 9 31.26 Joshua Ball Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 10 31.68 Stone Sima Ginninderra 3/02/17 ACT Championships

17 & Over 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 26.67 James Hanson QTS 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 2 26.95 Luke Hinchcliffe CRUIZ 27/11/16 Older swimmer meet 3 3 27.43 Nathan De Meillon Vikings 27/11/16 Older swimmer meet 3 4 27.46 Liam Brodrick Ginninderra 12/11/16 Woden Qualifying Meet 5 27.55 Dylan Weir Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 6 28.04 Joshua Alford Vikings 9/04/17 Hancock Prospecting Australian Championships 7 28.11 Ciaran Plenty Ginninderra 3/03/17 NSW State Open Championships 8 28.24 Dominik Turner CRUIZ 3/02/17 ACT Championships 9 28.38 Eli Gatica Ginninderra 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 10 28.48 Billy Nicholson Ginninderra 24/02/17 NSW Country Championships

9 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:22.50 Alex Couldrick Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 2 1:28.30 Lachlan Sky Vikings 3/02/17 ACT Championships 3 1:48.16 James Biddington Burley Griffin 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4

10 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:17.85 Yaroslav Zharkov Woden 24/02/17 NSW Country Championships 2 1:25.27 Fergus Quartly Burley Griffin 24/02/17 NSW Country Championships 3 1:27.10 Kurt Linder Woden 24/02/17 NSW Country Championships 4 1:31.03 Lucas Murray Burley Griffin 3/02/17 ACT Championships 5 1:39.94 Elian Lopez Canberra 15/10/16 Burley Griffin Meet 6 1:40.84 Jackson Schultz Goulburn 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 7 1:41.43 Eric Wong Woden 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 8 2:02.15 Thomas Palmer Vikings 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4

11 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:11.87 Kyle Gillard Ginninderra 24/02/17 NSW Country Championships 2 1:20.61 Thomas Guthrie Canberra 24/02/17 NSW Country Championships 3 1:22.50 Sebastian Phommaseisy Ginninderra 12/11/16 Woden Qualifying Meet 4 1:24.16 William Spooner Burley Griffin 3/02/17 ACT Championships 5 1:28.92 Finlay Macgill Burley Griffin 28/01/17 NSW Country Regional - Wests Illawarra 6 1:37.30 Jack Marjoribanks Vikings 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 7 1:38.34 Christopher Bush Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 8 2:02.92 William Barker Goulburn 3/02/17 ACT Championships

12 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:09.00 Jack Hawley Canberra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 2 1:16.46 Zak Levine Canberra 12/11/16 Woden Qualifying Meet 3 1:19.00 Steven McGowan Vikings 3/02/17 ACT Championships 4 1:19.59 Ben Varela QTS 23/10/16 Swimming ACT Summer Series Meet 2 5 1:21.61 Riley Hulkkonen Vikings 25/09/16 Swimming ACT Summer Series Meet 1 6 1:22.18 Sebastian Phommaseisy Ginninderra 24/02/17 NSW Country Championships 7 1:23.23 Noah Spedding-hobbs CRUIZ 26/11/16 Canberra Christmas Classic 8 1:25.07 Jack Bacon Vikings 15/10/16 Burley Griffin Meet 9 1:25.65 Angus Knowles Vikings 15/10/16 Burley Griffin Meet 10 1:27.19 Finlay Macgill Burley Griffin 3/02/17 ACT Championships

13 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:07.60 Lachlan Savage Ginninderra 24/02/17 NSW Country Championships 2 1:09.10 Jack Hawley Canberra 24/02/17 NSW Country Championships 3 1:11.56 Luke O'Neill Ginninderra 28/01/17 NSW Country Regional - Wests Illawarra 4 1:11.81 Banjo King Canberra 3/02/17 ACT Championships 5 1:13.17 Aiden Donaldson Canberra 24/02/17 NSW Country Championships 6 1:13.58 Riley Hulkkonen Vikings 3/02/17 ACT Championships 7 1:13.81 Alex Amon Vikings 26/11/16 Canberra Christmas Classic 8 1:14.44 Nicholas Allnutt Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 9 1:14.93 Zak Levine Canberra 3/02/17 ACT Championships 10 1:15.95 Max Green Burley Griffin 15/10/16 Burley Griffin Meet

14 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 59.99 David Tabke QTS 16/04/17 GHF Australian Age Championships 2 1:05.49 Skinny Gavel CRUIZ 26/11/16 Canberra Christmas Classic 3 1:07.01 Cody Weir Vikings 29/10/16 Telopea Summer Meet 4 1:07.93 Ethan Ledbrook ACT 16/09/16 SSA Swimming Championships 5 1:08.11 Oscar Johnston Canberra 12/11/16 Woden Qualifying Meet 6 1:10.04 Connor McDonald Canberra 3/02/17 ACT Championships 7 1:11.50 Max Green Burley Griffin 24/02/17 NSW Country Championships 8 1:11.89 Kieran Savery Aquatots 3/02/17 ACT Championships 9 1:11.94 Mark Rusanov CRUIZ 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 10 1:14.25 Lewis Shepherd CRUIZ 15/10/16 Burley Griffin Meet

15 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 59.83 Jarrod Lee Woden 16/04/17 GHF Australian Age Championships 2 1:01.02 Will Symington Canberra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 3 1:03.03 Cody Weir Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 4 1:07.21 Ethan Ledbrook Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 5 1:09.33 Skinny Gavel CRUIZ 24/02/17 NSW Country Championships 6 1:09.81 Ethan Lowey Woden 12/11/16 Woden Qualifying Meet 7 1:09.91 Daniel Geering Canberra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 8 1:10.46 Alexander Lakic QTS 3/02/17 ACT Championships 9 1:11.31 Lewis Shepherd CRUIZ 3/02/17 ACT Championships

16 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 57.98 Elliott Irwin Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 2 1:01.58 Jack Howard CRUIZ 3/02/17 ACT Championships 3 1:01.60 Will Symington Canberra 3/02/17 ACT Championships 4 1:03.01 Andrew Catchpole Ginninderra 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 5 1:06.32 Billy Nicholson Ginninderra 16/10/16 Albury Open 6 1:12.61 Mark O'Neill Ginninderra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 7 1:19.94 Ben Stokes ACT 24/09/16 National A Squad Meet

17 & Over 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 56.63 James Hanson QTS 16/04/17 GHF Australian Age Championships 2 58.38 Liam Brodrick Ginninderra 12/11/16 Woden Qualifying Meet 3 1:00.40 Nathan De Meillon Vikings 27/11/16 Older swimmer meet 3 4 1:00.60 Ciaran Plenty Ginninderra 3/03/17 NSW State Open Championships 4 1:00.60 Dylan Weir Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 6 1:01.39 Dominik Turner CRUIZ 3/02/17 ACT Championships 7 1:02.45 Eli Gatica Ginninderra 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 8 1:03.52 Billy Nicholson Ginninderra 29/10/16 Telopea Summer Meet 9 1:06.65 Ben Freeman QTS 23/10/16 Older swimmer meet 2 10 1:16.38 Ben Stokes Woden 3/02/17 ACT Championships

11 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:56.74 Kyle Gillard Ginninderra 23/10/16 ACT Summer Distance Series Meet 2

12 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:52.15 Steven McGowan Vikings 3/02/17 ACT Championships 2 3:05.64 Jack Bacon Vikings 15/10/16 Burley Griffin Meet

13 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:33.38 Lachlan Savage Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 2 2:46.87 Nicholas Allnutt Vikings 15/10/16 Burley Griffin Meet 3 2:47.71 Alex Amon Vikings 26/11/16 Canberra Christmas Classic

14 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:11.56 David Tabke QTS 16/04/17 GHF Australian Age Championships 2 2:28.05 Skinny Gavel CRUIZ 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 3 2:28.15 Cody Weir Vikings 29/10/16 Telopea Summer Meet 4 2:53.07 Alex Amon Vikings 3/02/17 ACT Championships 5 3:02.15 Matthew Cooper Vikings 23/10/16 ACT Summer Distance Series Meet 2

15 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:10.95 Jarrod Lee Woden 24/02/17 NSW Country Championships 2 2:19.20 Cody Weir Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 3 2:22.68 Skinny Gavel CRUIZ 19/03/17 ACT Summer Distance Series Meet 4 4 2:36.95 Will Symington Canberra 25/09/16 ACT Summer Distance Series Meet 1

16 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:27.90 Billy Nicholson Ginninderra 16/10/16 Albury Open

17 & Over 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:07.25 Liam Brodrick Ginninderra 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 2 2:07.65 James Hanson QTS 24/02/17 NSW Country Championships 3 2:15.59 Dylan Weir Vikings 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 4 2:25.07 Billy Nicholson Ginninderra 3/02/17 ACT Championships

9 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:01.84 Lachlan Sky Vikings 3/02/17 ACT Championships 2 3:09.15 Alex Couldrick Ginninderra 11/09/16 Canberra Pentathlon 3 3:20.93 Duke Shepherd Goulburn 25/09/16 Swimming ACT Summer Series Meet 1 4 3:24.05 Lachie Marjoribanks Vikings 3/02/17 ACT Championships 5 3:30.45 Ryan Korbl Ginninderra 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 6 3:37.38 Liam Exall Kings 3/02/17 ACT Championships 7 3:52.01 Max Stewart-Moore Aquatots 3/02/17 ACT Championships 8 3:53.94 Nicholas Varela QTS 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 9 3:54.08 James Biddington Burley Griffin 25/09/16 Swimming ACT Summer Series Meet 1 10 4:07.69 Thomas McIntosh QTS 11/12/16 Swimming ACT Summer Series Meet 3

10 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:47.91 Yaroslav Zharkov Woden 9/12/16 NSW 10U-12 Years State Age Champs 2 2:51.54 Fergus Quartly Burley Griffin 3/02/17 ACT Championships 3 3:00.71 Lucas Murray Vikings 9/12/16 NSW 10U-12 Years State Age Champs 4 3:06.14 Kurt Linder Woden 29/10/16 Telopea Summer Meet 5 3:10.54 Austin Blakers Vikings 29/10/16 Telopea Summer Meet 6 3:14.51 Jackson Schultz Goulburn 3/02/17 ACT Championships 7 3:16.68 Izaac Rhall Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 8 3:18.03 Elian Lopez Canberra 15/10/16 Burley Griffin Meet 9 3:18.42 Ben Levine Canberra 11/09/16 Canberra Pentathlon 10 3:21.58 William Spooner Burley Griffin 25/09/16 Swimming ACT Summer Series Meet 1

11 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:45.60 Joshua Allen Burley Griffin 11/09/16 Canberra Pentathlon 2 2:46.49 Kyle Gillard Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 3 2:52.51 Thomas Guthrie Canberra 3/02/17 ACT Championships 4 3:01.56 Xander Tuan Ginninderra 9/12/16 NSW 10U-12 Years State Age Champs 5 3:04.72 Sebastian Phommaseisy Ginninderra 12/11/16 Woden Qualifying Meet 6 3:08.00 Ben Levine Burley Griffin 26/11/16 Canberra Christmas Classic 7 3:11.75 Jack Marjoribanks Vikings 3/02/17 ACT Championships 8 3:11.95 William Spooner Burley Griffin 28/01/17 NSW Country Regional - Wests Illawarra 9 3:14.18 Finlay Macgill Burley Griffin 28/01/17 NSW Country Regional - Wests Illawarra 10 3:16.07 Liam Guthrie Canberra 23/10/16 Swimming ACT Summer Series Meet 2

12 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:37.78 Jack Hawley Canberra 11/09/16 Canberra Pentathlon 2 2:40.68 Ben Varela QTS 3/02/17 ACT Championships 3 2:42.55 Zak Levine Canberra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 4 2:45.72 Steven McGowan Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 5 2:46.24 Griffin Hutchins CRUIZ 11/09/16 Canberra Pentathlon 6 2:48.03 Riley Hulkkonen Vikings 15/10/16 Burley Griffin Meet 7 2:53.51 Ben Gow Vikings 10/02/17 Queanbeyan Leagues Swim Club Twilight Meet 8 2:54.60 Ryan Peckett Vikings 26/11/16 Canberra Christmas Classic 9 2:54.78 Sebastian Phommaseisy Ginninderra 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4 10 2:56.33 Noah Spedding-hobbs CRUIZ 10/02/17 Queanbeyan Leagues Swim Club Twilight Meet

13 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:36.76 Jack Hawley Canberra 3/02/17 ACT Championships 2 2:38.55 Lachlan Savage Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 3 2:39.27 Alex Amon Vikings 26/11/16 Canberra Christmas Classic 4 2:39.40 Nicholas Allnutt Vikings 3/02/17 ACT Championships 5 2:40.93 Aiden Donaldson Canberra 3/02/17 ACT Championships 6 2:41.10 Zak Levine Canberra 3/02/17 ACT Championships 7 2:42.03 Griffin Hutchins CRUIZ 3/02/17 ACT Championships 8 2:42.33 Riley Hulkkonen Vikings 3/02/17 ACT Championships 9 2:43.89 Banjo King Canberra 12/11/16 Woden Qualifying Meet 10 2:45.20 Max Green Burley Griffin 11/09/16 Canberra Pentathlon

14 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:21.15 David Tabke QTS 24/02/17 NSW Country Championships 2 2:22.78 Justin Lacey Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 3 2:24.45 Ethan Ledbrook Vikings 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 4 2:27.72 Jake Mackie Woden 3/02/17 ACT Championships 5 2:29.64 Mark Rusanov CRUIZ 3/02/17 ACT Championships 6 2:31.59 Lachlan Gilbert Goulburn 11/09/16 Canberra Pentathlon 7 2:31.95 Connor McDonald Canberra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 8 2:33.37 Cody Weir Vikings 15/10/16 Burley Griffin Meet 9 2:33.71 Alexander Lakic QTS 12/11/16 Woden Qualifying Meet 10 2:33.87 Oscar Johnston Canberra 24/02/17 NSW Country Championships

15 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:14.37 Jarrod Lee Woden 16/04/17 GHF Australian Age Championships 2 2:17.97 Ethan Lowey Woden 3/02/17 ACT Championships 3 2:19.69 Will Symington Canberra 29/10/16 Telopea Summer Meet 4 2:29.01 Cody Weir Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 5 2:29.56 Ethan Ledbrook Vikings 3/02/17 ACT Championships 6 2:30.26 Alexander Lakic QTS 24/02/17 NSW Country Championships 7 2:34.68 Chuong Tran ACT 16/09/16 SSA Swimming Championships 8 2:38.78 Lewis Shepherd CRUIZ 3/02/17 ACT Championships 9 2:41.64 Daniel Geering Canberra 26/11/16 Canberra Christmas Classic 10 3:00.75 Lochie Revell Canberra 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4

16 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:20.08 Will Symington Canberra 3/02/17 ACT Championships 2 2:27.17 Andrew Catchpole Ginninderra 29/10/16 Telopea Summer Meet 3 2:29.01 Joshua Ball Vikings 24/02/17 NSW Country Championships 4 2:38.04 Stone Sima Ginninderra 3/02/17 ACT Championships 5 2:46.52 Patrick Howard Woden 11/09/16 Canberra Pentathlon 6 2:46.58 Mark O'Neill Ginninderra 11/09/16 Canberra Pentathlon 7 2:51.06 Ben Stokes Woden 12/11/16 Woden Qualifying Meet 8 3:05.61 Tyler Dunbar Goulburn 19/03/17 Swimming ACT Summer Series Meet 4

17 & Over 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:09.98 Liam Brodrick Ginninderra 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 2 2:13.74 Dylan Weir Vikings 16/04/17 GHF Australian Age Championships 3 2:14.12 Eli Gatica Ginninderra 24/02/17 NSW Country Championships 4 2:19.87 Joshua Alford Vikings 9/04/17 Hancock Prospecting Australian Championships 5 2:20.76 Dominik Turner CRUIZ 3/02/17 ACT Championships 6 2:22.99 Billy Nicholson Ginninderra 24/02/17 NSW Country Championships 7 2:27.88 Ben Freeman QTS 10/02/17 Queanbeyan Leagues Swim Club Twilight Meet 8 2:28.90 Drew Smith CRUIZ 11/09/16 Canberra Pentathlon 9 2:32.74 Angus Funnell Vikings 3/02/17 ACT Championships 10 2:45.16 Ben Stokes Woden 16/04/17 GHF Australian Age Championships

12 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:55.17 Steven McGowan Vikings 3/02/17 ACT Championships 2 6:18.91 Ryan Peckett Vikings 23/10/16 ACT Summer Distance Series Meet 2

13 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:36.10 Nicholas Allnutt Vikings 3/02/17 ACT Championships

14 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:57.54 David Tabke QTS 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 2 5:17.42 Skinny Gavel CRUIZ 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 3 5:18.34 Mark Rusanov CRUIZ 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs

15 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:42.74 Jarrod Lee Woden 16/04/17 GHF Australian Age Championships 2 4:53.33 Ethan Lowey Woden 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 3 5:20.65 Skinny Gavel CRUIZ 24/02/17 NSW Country Championships

16 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 6:06.33 Ben Stokes Woden 19/11/16 Cowra Annual Qualifying Meet

17 & Over 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:40.00 Liam Brodrick Ginninderra 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 2 4:45.24 Dylan Weir Vikings 26/03/17 Post Brophy Time Trials 3 4:55.24 Eli Gatica Ginninderra 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 4 4:58.60 Dominik Turner CRUIZ 12/12/16 NSW 13-18 Years State Age Champs 5 5:13.29 Billy Nicholson Ginninderra 29/10/16 Telopea Summer Meet 6 6:01.49 Ben Stokes Woden 19/03/17 ACT Summer Distance Series Meet 4


Go back to the top of this page.