Summer 2011-12 Age Top 10 for Men


Long Course Ranking by Event (as at 14 April 2012)
Note: Age as at Meet age which is generally age at the first day of the meet
8 & Under 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 37.66 Lachlan Savage ACT 11/03/12 Sprint Series Finals 2 39.33 Jack Callaughan Canberra 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 3 41.30 Nolen Paul Ginninderra 5/02/12 NSW Speedo Sprint Series - ACT Heats 4 41.50 Nicholas Allnutt Vikings 5/02/12 NSW Speedo Sprint Series - ACT Heats 5 41.77 Brad Rauter Queanbeyan 5/02/12 NSW Speedo Sprint Series - ACT Heats 6 42.20 Riley Bacon Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 7 45.26 Max Pine Ginninderra 30/09/11 Ginninderra Club Championships 2011 8 47.38 Rowan Harrison Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 9 47.95 Luke Brandon Vikings 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 10 50.97 Joshua Clay Ginninderra 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon

9 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 33.75 Connor Bush Canberra 7/01/12 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 2 34.87 Mason Thornton Woden 25/02/12 NSW Country Championships 3 35.09 Nicholas Barclay Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 4 37.01 Skinny Gavel CRUIZ 24/09/11 Burley Griffin Meet 5 37.32 Max Pine Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 6 37.90 Jack McCarthy Goulburn 16/10/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 1 7 38.12 Harry Smith Canberra 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 8 38.26 Oliver Holdway ACT 11/03/12 Sprint Series Finals 9 39.04 Mark Rusanov Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 10 39.16 Joshua Fletcher CRUIZ 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon

10 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 32.71 Peeter Mirlieb Canberra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 2 33.15 Connor Bush Canberra 5/02/12 NSW Speedo Sprint Series - ACT Heats 3 33.59 Ethan Lowey Woden 25/02/12 NSW Country Championships 4 34.12 Lachlan Squire Queanbeyan 25/02/12 NSW Country Championships 5 34.23 Nicholas Newton Ginninderra 5/02/12 NSW Speedo Sprint Series - ACT Heats 6 34.46 Aaron Passioura Ginninderra 23/03/12 Ginninderra Club Night March 2 7 34.73 Max Tollis Telopea 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 8 35.04 Tom Quinn Vikings 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 9 35.33 Skinny Gavel CRUIZ 12/02/12 Time Trials 10 36.46 Gus Shepherd Canberra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships

11 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 30.00 David Allen Canberra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 2 31.63 Xavier Pearson Telopea 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 3 31.81 Andrew Catchpole ACT 11/03/12 Sprint Series Finals 4 32.11 Harrison Webster Vikings 7/01/12 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 5 32.78 Oliver Glamcevski Queanbeyan 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 6 33.40 Ruben Collins Ginninderra 10/12/11 Canberra Christmas Classic 7 33.56 Jack Howard Canberra 10/12/11 Canberra Christmas Classic 8 34.32 Connor McGuirk Queanbeyan 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 9 34.37 Tom Quinn Vikings 5/02/12 NSW Speedo Sprint Series - ACT Heats 10 34.44 Jack Donnelly Ginninderra 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon

12 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 29.01 Dominik Turner CRUIZ 7/01/12 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 2 29.60 Lachlan Webb Vikings 29/10/11 Telopea Summer Meet 3 29.84 Bobbie Su Telopea 7/01/12 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 4 29.90 Yi Lerk Chin Canberra 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 5 30.63 Jarrod Barber Telopea 29/10/11 Telopea Summer Meet 6 30.66 Kieran Howell Woden 29/10/11 Telopea Summer Meet 7 30.69 Tyler Beecher Ginninderra 25/02/12 NSW Country Championships 8 30.83 Nicholas Lawlis Vikings 29/10/11 Telopea Summer Meet 9 31.17 Dylan Weir Vikings 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 10 31.59 Zachery Cristallo Woden 25/02/12 NSW Country Championships

13 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 27.67 Jackson Savage Woden 5/02/12 NSW Speedo Sprint Series - ACT Heats 2 28.13 Samual Dobb Ginninderra 5/02/12 NSW Speedo Sprint Series - ACT Heats 3 28.76 Dominik Turner ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet 4 29.00 Joshua Waugh Canberra 5/02/12 ACT Relay Championships 5 29.09 Nathan De Meillon Vikings 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 6 29.26 James Hanson Telopea 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 7 29.47 Cormac Pearson Telopea 10/12/11 Canberra Christmas Classic 8 29.55 Matthew Reaper Burley Griffin 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 9 29.69 Eli Gatica Woden 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 10 29.85 Patrick Farnham Canberra 29/10/11 Telopea Summer Meet

14 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 25.92 Stephen Thresher Woden 24/09/11 Burley Griffin Meet 2 25.93 Alexander Ryan Woden 25/02/12 NSW Country Championships 3 26.89 Angus Funnell Ginninderra 5/02/12 ACT Relay Championships 4 28.02 Kurt Michl Queanbeyan 10/12/11 Canberra Christmas Classic 5 28.12 Kristofer Tengstrom Canberra 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 6 28.43 Sam McLachlan ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet 7 28.44 Liam Barber Telopea 24/09/11 Burley Griffin Meet 8 28.50 James Greenlees Goulburn 28/01/12 Batemans Bay ASC LC Qualifying Meet 9 28.79 Matthew Reaper ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet 10 28.97 Sebastian Cuschieri Ginninderra 10/12/11 Canberra Christmas Classic

15 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 25.24 Lachlan Colquhoun Woden 5/02/12 ACT Relay Championships 2 25.55 Stephen Thresher Woden 9/04/12 Australian Age Championships 3 25.56 Cameron Tysoe Ginninderra 5/02/12 ACT Relay Championships 4 25.92 Alec Morris Woden 5/02/12 ACT Relay Championships 5 28.15 James Greenlees ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet 6 28.19 Brandon Pyke Canberra 10/12/11 Canberra Christmas Classic 7 28.35 Toomas Mirlieb Canberra 10/12/11 Canberra Christmas Classic 8 28.38 Dylan Booth Ginninderra 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 9 28.49 Tomas Muller Ginninderra 10/12/11 Canberra Christmas Classic 10 28.78 Sebastian Cuschieri Ginninderra 23/03/12 Ginninderra Club Night March 2

16 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 24.41 Sean Maloney Woden 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 2 25.44 William Pulley Queanbeyan 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 3 25.75 Ryan Hore Woden 10/12/11 NSW Grand Prix Meet 4 25.90 Nathan Seddon Woden 25/02/12 NSW Country Championships 5 26.35 Kade Howitt Woden 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 6 26.46 Matt Riddell Canberra 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 7 27.35 Thomas Ramsay Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 8 27.38 Tom Bingley Canberra 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 9 27.81 Toomas Mirlieb Canberra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 10 28.32 Andy Chen Ginninderra 30/09/11 Ginninderra Club Championships 2011

17 & Over 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 23.54 Luke Hinchcliffe CRUIZ 10/12/11 Canberra Christmas Classic 2 23.79 Hugo Morris Woden 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 3 23.98 Ciaran Plenty Woden 5/02/12 ACT Relay Championships 4 24.15 Adam Pine Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 5 24.57 Zane Jordan Woden 10/12/11 Canberra Christmas Classic 6 24.71 Ben Martin Woden 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 7 24.83 Jordan Hamilton Ginninderra 5/02/12 ACT Relay Championships 7 24.83 Ryan Hore Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 9 25.14 Christophe Dossin Ginninderra 25/02/12 NSW Country Championships 10 25.38 Niall Jacobsen Woden 10/12/11 Canberra Christmas Classic

8 & Under 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:29.78 Jack Callaughan Canberra 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 2 1:30.42 Lachlan Savage Queanbeyan 16/10/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 1 3 1:38.95 Nicholas Allnutt Vikings 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 4 1:42.93 Nolen Paul Ginninderra 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 5 1:46.37 Riley Bacon Vikings 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 6 1:52.73 Luke Brandon Vikings 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 7 1:52.75 Joshua Clay Ginninderra 16/10/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 1 8 2:01.31 Luke O'Neill Canberra 28/01/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 9 2:02.12 Joshua Allen Canberra 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2

9 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:18.77 Mason Thornton Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 2 1:19.58 Nicholas Barclay Vikings 28/01/12 Queanbeyan Leagues Annual Qualifying Carnival 3 1:23.78 Skinny Gavel CRUIZ 10/12/11 Canberra Christmas Classic 4 1:24.73 Oliver Holdway Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 5 1:27.12 Jack McCarthy Goulburn 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 6 1:28.78 Joshua Fletcher CRUIZ 29/11/11 Canberra-CRUIZ club night 7 1:29.50 Mark Rusanov Ginninderra 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 8 1:30.87 Max Pine Ginninderra 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 9 1:34.51 David Tabke Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 10 1:35.27 Cody Weir Vikings 16/10/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 1

10 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:11.66 Peeter Mirlieb Canberra 25/02/12 NSW Country Championships 2 1:13.13 Ethan Lowey Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 3 1:16.98 Nicholas Newton Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 4 1:17.09 Aaron Passioura Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 5 1:17.40 Skinny Gavel CRUIZ 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 6 1:17.64 Max Tollis Telopea 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 7 1:18.23 Tom Quinn Vikings 24/09/11 Burley Griffin Meet 8 1:21.45 Gus Shepherd Canberra 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 9 1:21.64 Lachlan Squire Queanbeyan 28/01/12 Queanbeyan Leagues Annual Qualifying Carnival 10 1:21.71 Cody Weir Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships

11 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:03.44 David Allen Canberra 25/02/12 NSW Country Championships 2 1:10.20 Xavier Pearson Telopea 29/10/11 Telopea Summer Meet 3 1:11.97 Harrison Webster Vikings 25/02/12 NSW Country Championships 4 1:12.81 Andrew Catchpole Queanbeyan 22/02/12 Queanbeyan Time Trials 5 1:13.87 Duncan Miller Telopea 10/12/11 Canberra Christmas Classic 6 1:14.19 Bradley Tuck Ginninderra 28/01/12 Queanbeyan Leagues Annual Qualifying Carnival 7 1:14.22 Connor McGuirk Queanbeyan 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 8 1:15.04 Tom Quinn Vikings 28/01/12 Queanbeyan Leagues Annual Qualifying Carnival 9 1:15.56 Ruben Collins Ginninderra 28/01/12 Queanbeyan Leagues Annual Qualifying Carnival 10 1:18.10 Jackson Holdway Woden 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet

12 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:03.94 Lachlan Webb Vikings 29/10/11 Telopea Summer Meet 2 1:04.29 Dominik Turner CRUIZ 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 3 1:05.75 Bobbie Su Telopea 25/02/12 NSW Country Championships 4 1:06.69 Yi Lerk Chin Canberra 29/10/11 Telopea Summer Meet 5 1:07.48 Kieran Howell Woden 29/10/11 Telopea Summer Meet 6 1:07.67 Nicholas Lawlis Vikings 25/02/12 NSW Country Championships 7 1:07.86 Jarrod Barber Telopea 29/10/11 Telopea Summer Meet 8 1:07.96 Tyler Beecher Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 9 1:11.25 Zachery Cristallo Woden 29/10/11 Telopea Summer Meet 10 1:11.66 Jacob Schuler Woden 29/10/11 Telopea Summer Meet

13 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 59.92 Jackson Savage Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 2 1:02.31 Nathan De Meillon Vikings 29/10/11 Telopea Summer Meet 3 1:02.54 James Hanson Telopea 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 4 1:03.77 Dominik Turner CRUIZ 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 5 1:04.05 Eli Gatica Woden 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 6 1:04.33 Joshua Waugh Canberra 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 7 1:04.37 Samual Dobb Ginninderra 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 8 1:04.73 Patrick Farnham Canberra 29/10/11 Telopea Summer Meet 9 1:05.93 Cormac Pearson Telopea 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 10 1:06.21 Lachlan Webb Vikings 10/12/11 Canberra Christmas Classic

14 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 56.98 Stephen Thresher Woden 29/10/11 Telopea Summer Meet 2 57.61 Alexander Ryan Woden 25/02/12 NSW Country Championships 3 57.96 Angus Funnell Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 4 59.94 Kristofer Tengstrom Canberra 10/12/11 Canberra Christmas Classic 5 1:02.07 Liam Barber Telopea 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 6 1:02.60 James Greenlees Goulburn 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 7 1:02.76 Jordie Welch Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 8 1:02.84 Kurt Michl Queanbeyan 10/12/11 Canberra Christmas Classic 9 1:04.21 Sebastian Cuschieri Ginninderra 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 10 1:04.52 Ryan Gray Telopea 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships

15 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 55.03 Lachlan Colquhoun Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 2 55.38 Cameron Tysoe Ginninderra 9/04/12 Australian Age Championships 3 55.96 Stephen Thresher Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 4 56.10 Alec Morris Woden 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 5 1:01.20 Toomas Mirlieb Canberra 10/12/11 Canberra Christmas Classic 6 1:01.69 Jordie Welch Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 7 1:06.39 John Freeman Woden 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 8 1:07.59 Nathan Brysland Burley Griffin 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 9 1:07.76 Gerard Lennox Canberra 11/09/11 Canberra ASC Club Championships 2011 10 1:10.37 Kurt Michl Queanbeyan 10/02/12 Quenbeayn Leagues Club Championships

16 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 52.35 Sean Maloney Woden 9/04/12 Australian Age Championships 2 55.46 William Pulley Queanbeyan 24/09/11 Burley Griffin Meet 3 56.58 Alec Morris Woden 25/02/12 NSW Country Championships 4 57.04 Matt Riddell Canberra 11/09/11 Canberra ASC Club Championships 2011 5 57.67 Nathan Seddon Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 6 57.76 Thomas Ramsay Ginninderra 25/02/12 NSW Country Championships 6 57.76 Kade Howitt Woden 24/09/11 Burley Griffin Meet 8 59.92 Tom Bingley Canberra 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 9 1:00.84 Toomas Mirlieb Canberra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 10 1:04.49 Julian Turner CRUIZ 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships

17 & Over 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 52.33 Hugo Morris Woden 29/10/11 Telopea Summer Meet 2 52.41 Adam Pine Ginninderra 10/02/12 NSW State Open Championships 3 52.91 Zane Jordan Woden 25/02/12 NSW Country Championships 4 53.98 Niall Jacobsen Woden 25/02/12 NSW Country Championships 5 54.63 William Pulley Woden 25/02/12 NSW Country Championships 6 55.35 Ciaran Plenty Woden 25/02/12 NSW Country Championships 7 55.57 Christophe Dossin Ginninderra 25/02/12 NSW Country Championships 8 55.75 Ryan Hore Woden 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 9 56.20 Dylan Appelqvist Woden 29/10/11 Telopea Summer Meet 10 56.29 Luke Hinchcliffe CRUIZ 29/11/11 Canberra-CRUIZ club night

9 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:57.57 Skinny Gavel CRUIZ 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 2 2:58.09 Nicholas Barclay Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 3 3:00.34 Mason Thornton Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 4 3:05.82 Mark Rusanov Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 5 3:11.11 Oliver Holdway Woden 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 6 3:17.29 Joshua Fletcher CRUIZ 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 7 3:38.27 Jayden Peckett Vikings 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 8 3:58.28 Blake Bennie Burley Griffin 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4

10 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:38.68 Peeter Mirlieb Canberra 10/12/11 Canberra Christmas Classic 2 2:44.65 Aaron Passioura Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 3 2:47.61 Tom Quinn Vikings 10/12/11 Canberra Christmas Classic 4 2:48.79 Nicholas Newton Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 5 2:49.30 Skinny Gavel CRUIZ 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 6 2:54.05 Max Tollis Telopea 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 7 3:13.08 Bryce Svensson Vikings 26/11/11 ANL Distance and Open Meet 2011 8 3:15.05 Joshua Harrison Woden 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 9 3:24.01 Samuel Miller Burley Griffin 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 10 3:32.05 Charlie Wallner Telopea 6/11/11 ACT Summer Distance Meet

11 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:13.04 David Allen Canberra 7/01/12 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 2 2:35.59 Harrison Webster Vikings 10/12/11 Canberra Christmas Classic 3 2:36.57 Xavier Pearson Telopea 10/12/11 Canberra Christmas Classic 4 2:40.43 Connor McGuirk Queanbeyan 10/12/11 Canberra Christmas Classic 5 2:43.62 Ruben Collins Ginninderra 28/01/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 6 2:46.12 Tom Quinn Vikings 28/01/12 Queanbeyan Leagues Annual Qualifying Carnival 7 2:52.06 Bradley Tuck Ginninderra 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 8 2:55.70 Andrew Catchpole Queanbeyan 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 9 3:12.83 Alexander Watson Canberra 13/10/11 Canberra ASC Club Night 10 3:23.19 Callum Burns Ginninderra 11/11/11 Ginninderra Club Night November 2011

12 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:21.04 Lachlan Webb Vikings 24/09/11 Burley Griffin Meet 2 2:21.63 Dominik Turner CRUIZ 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 3 2:23.16 Tyler Beecher Ginninderra 25/02/12 NSW Country Championships 4 2:23.84 Dylan Weir Vikings 24/09/11 Burley Griffin Meet 5 2:23.86 Nicholas Lawlis Vikings 25/02/12 NSW Country Championships 6 2:27.29 Jarrod Barber Telopea 10/12/11 Canberra Christmas Classic 7 2:29.41 Bobbie Su Telopea 10/12/11 Canberra Christmas Classic 8 2:31.14 Kieran Howell Woden 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 9 2:31.67 Yi Lerk Chin Canberra 11/09/11 Canberra ASC Club Championships 2011 10 2:34.47 Oscar Lenton Canberra 16/10/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 1

13 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:12.42 Jackson Savage Woden 25/02/12 NSW Country Championships 2 2:13.21 Nathan De Meillon Vikings 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 3 2:16.25 James Hanson Telopea 25/02/12 NSW Country Championships 4 2:17.35 Eli Gatica Woden 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 5 2:18.33 Joshua Waugh Canberra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 6 2:21.44 Samual Dobb Ginninderra 10/12/11 Canberra Christmas Classic 7 2:22.18 Matthew Reaper Burley Griffin 29/10/11 Telopea Summer Meet 8 2:22.25 Dominik Turner CRUIZ 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 9 2:22.34 Lachlan Webb Vikings 10/12/11 Canberra Christmas Classic 10 2:22.83 Nicholas Lawlis Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships

14 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:06.68 Kristofer Tengstrom Canberra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 2 2:07.38 Angus Funnell Ginninderra 24/09/11 Burley Griffin Meet 3 2:08.37 Alexander Ryan Woden 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 4 2:10.90 Liam Barber Telopea 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 5 2:11.05 Jordie Welch Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 6 2:11.95 Stephen Thresher Woden 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 7 2:17.72 Nathan De Meillon Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 8 2:20.52 Matthew Reaper Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 9 2:21.46 Brendan Wright Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 10 2:25.66 Ryan Gray Telopea 10/12/11 Canberra Christmas Classic

15 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:57.70 Lachlan Colquhoun Woden 25/02/12 NSW Country Championships 2 1:59.18 Cameron Tysoe Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 3 1:59.95 Alec Morris Woden 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 4 2:09.27 Stephen Thresher Woden 25/02/12 NSW Country Championships 5 2:21.56 John Freeman Woden 10/12/11 Canberra Christmas Classic 6 2:21.84 Tomas Muller Ginninderra 10/12/11 Canberra Christmas Classic 7 2:40.06 Gerard Lennox Canberra 11/09/11 Canberra ASC Club Championships 2011

16 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:53.86 Sean Maloney Woden 9/04/12 Australian Age Championships 2 1:58.01 Alec Morris Woden 9/04/12 Australian Age Championships 3 2:03.14 William Pulley Queanbeyan 24/09/11 Burley Griffin Meet 4 2:05.08 Thomas Ramsay Ginninderra 25/02/12 NSW Country Championships 5 2:05.24 Matt Riddell Canberra 29/10/11 Telopea Summer Meet 6 2:08.20 Kade Howitt Woden 29/10/11 Telopea Summer Meet

17 & Over 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:50.67 Hugo Morris Woden 9/04/12 Australian Age Championships 2 1:59.08 Niall Jacobsen Woden 25/02/12 NSW Country Championships 3 1:59.77 William Pulley Woden 25/02/12 NSW Country Championships 4 2:00.12 Ryan Hore Woden 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 5 2:03.32 Dylan Appelqvist Woden 29/10/11 Telopea Summer Meet 6 2:07.30 Alex Ramsay Ginninderra 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 7 2:07.72 Oliver Bourne Ginninderra 28/01/12 Queanbeyan Leagues Annual Qualifying Carnival 8 2:14.97 Ciaran Plenty Telopea 24/09/11 Burley Griffin Meet 9 2:16.21 James Gibson Canberra 13/10/11 Canberra ASC Club Night 10 2:23.36 Bradley Jones Queanbeyan 7/10/11 MC Age Championships

9 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 6:12.84 Nicholas Barclay Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 2 6:29.59 Skinny Gavel CRUIZ 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 3 6:41.79 Joshua Fletcher CRUIZ 6/11/11 ACT Summer Distance Meet

10 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:33.16 Peeter Mirlieb Canberra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 2 5:52.34 Skinny Gavel CRUIZ 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships

11 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:33.91 David Allen Canberra 25/02/12 NSW Country Championships 2 5:25.56 Harrison Webster Vikings 24/09/11 Burley Griffin Meet 3 5:33.99 Connor McGuirk Queanbeyan 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 4 7:20.02 Mark O'Neill Canberra 13/10/11 Canberra ASC Club Night

12 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:49.90 Lachlan Webb Vikings 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 2 4:58.93 Nicholas Lawlis Vikings 12/02/12 Time Trials 3 5:01.08 Dylan Weir Vikings 24/09/11 Burley Griffin Meet 4 5:02.69 Tyler Beecher Ginninderra 28/01/12 Queanbeyan Leagues Annual Qualifying Carnival 5 5:09.84 Kieran Howell Woden 29/10/11 Telopea Summer Meet 6 5:09.94 Dominik Turner CRUIZ 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 7 5:13.26 Yi Lerk Chin Canberra 13/10/11 Canberra ASC Club Night 8 5:20.48 Jarrod Barber Telopea 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 9 5:20.85 Bobbie Su Telopea 10/12/11 Canberra Christmas Classic 10 5:22.21 Jacob Schuler Woden 6/11/11 ACT Summer Distance Meet

13 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:34.40 Jackson Savage Woden 25/02/12 NSW Country Championships 2 4:46.59 Nathan De Meillon Vikings 29/10/11 Telopea Summer Meet 3 4:47.07 Eli Gatica Woden 24/09/11 Burley Griffin Meet 4 4:48.83 Dylan Weir Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 5 4:49.90 Joshua Waugh Canberra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 6 4:51.58 Lachlan Webb Vikings 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 7 4:54.80 James Hanson Telopea 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 8 4:55.69 Matthew Reaper Burley Griffin 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 9 4:59.25 Brendan Wright Vikings 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 10 5:03.48 Kieran Howell Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships

14 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:21.18 Kristofer Tengstrom Canberra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 2 4:29.05 Jordie Welch Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 3 4:29.53 Liam Barber Telopea 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 4 4:29.81 Angus Funnell Ginninderra 28/01/12 Queanbeyan Leagues Annual Qualifying Carnival 5 4:43.79 Stephen Thresher Woden 29/10/11 Telopea Summer Meet 6 4:47.12 Matthew Reaper Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 7 4:54.04 Brendan Wright Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 8 4:58.07 Nathan De Meillon Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 9 5:05.61 Ryan Gray Telopea 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 10 5:10.93 Daniel Pelkowitz Ginninderra 23/03/12 Ginninderra Club Night March 2

15 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:05.14 Lachlan Colquhoun Woden 9/04/12 Australian Age Championships 2 4:11.67 Alec Morris Woden 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 3 4:15.05 Cameron Tysoe Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 4 4:57.71 John Freeman Woden 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet

16 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:57.56 Sean Maloney Woden 9/04/12 Australian Age Championships 2 4:10.16 Alec Morris Woden 9/04/12 Australian Age Championships 3 4:20.43 William Pulley Queanbeyan 24/09/11 Burley Griffin Meet 4 4:31.10 Kade Howitt Woden 24/09/11 Burley Griffin Meet 5 4:35.66 Ryan Hore Woden 6/11/11 ACT Summer Distance Meet

17 & Over 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:55.29 Hugo Morris Woden 9/04/12 Australian Age Championships 2 4:13.58 Oliver Bourne Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 3 4:14.37 William Pulley Woden 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 4 4:17.19 Dylan Appelqvist Woden 10/02/12 NSW State Open Championships 5 4:43.10 Christophe Dossin Ginninderra 15/12/11 Ginninderra Club Night December 2011 6 4:57.93 Bradley Jones Queanbeyan 7/10/11 MC Age Championships 7 6:54.95 Glenn Brown Canberra 13/10/11 Canberra ASC Club Night

12 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 10:01.43 Lachlan Webb Vikings 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 2 10:30.29 Nicholas Lawlis Vikings 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 3 10:44.42 Kieran Howell Woden 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 4 11:37.59 Jacob Schuler Woden 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 5 11:57.67 Connor McGuirk Queanbeyan 28/01/12 Queanbeyan Leagues Annual Qualifying Carnival

13 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 9:41.91 Nathan De Meillon Vikings 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 2 9:43.65 Jackson Savage Woden 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 3 9:54.76 Dylan Weir Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 4 9:57.45 Eli Gatica Woden 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 5 9:59.22 James Hanson Telopea 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 6 10:02.55 Matthew Reaper Burley Griffin 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 7 10:03.85 Joshua Waugh Canberra 28/01/12 Queanbeyan Leagues Annual Qualifying Carnival 8 10:09.10 Lachlan Webb Vikings 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 9 10:21.65 Nicholas Lawlis Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 10 10:31.01 Kieran Howell Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships

14 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 9:13.47 Liam Barber Telopea 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 2 9:19.10 Jordie Welch Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 3 9:19.28 Kristofer Tengstrom Canberra 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 4 9:32.93 Alexander Ryan Woden 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 5 9:40.34 Angus Funnell Ginninderra 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 6 11:28.53 James Greenlees Goulburn 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 7 11:56.95 Travis Elliott Queanbeyan 28/01/12 Queanbeyan Leagues Annual Qualifying Carnival

15 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 8:27.87 Lachlan Colquhoun Woden 9/04/12 Australian Age Championships 2 8:40.29 Alec Morris Woden 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 3 9:02.42 Cameron Tysoe Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 4 10:25.33 John Freeman Woden 6/11/11 ACT Summer Distance Meet

16 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 8:23.48 Sean Maloney Woden 15/03/12 EnergyAustralia Swimming Championships 2 8:36.50 Alec Morris Woden 9/04/12 Australian Age Championships 3 9:26.20 Ryan Hore Woden 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 4 9:26.38 Kade Howitt Woden 6/11/11 ACT Summer Distance Meet

17 & Over 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 8:21.58 Hugo Morris Woden 15/03/12 EnergyAustralia Swimming Championships 2 8:51.83 Oliver Bourne Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships

12 years 1500m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 20:24.90 Kieran Howell Woden 6/11/11 ACT Summer Distance Meet

13 years 1500m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 18:57.95 Matthew Reaper Burley Griffin 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 2 19:01.82 Nathan De Meillon Vikings 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 3 19:59.21 Dylan Weir Vikings 6/11/11 ACT Summer Distance Meet

14 years 1500m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 17:24.35 Jordie Welch Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 2 17:24.67 Liam Barber Telopea 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 3 17:41.52 Kristofer Tengstrom Canberra 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong

15 years 1500m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 16:01.68 Lachlan Colquhoun Woden 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 2 16:22.55 Alec Morris Woden 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 3 16:55.02 Cameron Tysoe Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 4 17:57.30 Jordie Welch Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships

16 years 1500m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 15:57.52 Sean Maloney Woden 9/04/12 Australian Age Championships 2 16:17.18 Alec Morris Woden 25/02/12 NSW Country Championships 3 17:50.08 Ryan Hore Woden 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 4 18:07.03 Kade Howitt Woden 6/11/11 ACT Summer Distance Meet

17 & Over 1500m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 15:41.52 Hugo Morris Woden 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 2 16:45.99 Oliver Bourne Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships

8 & Under 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 45.42 Lachlan Savage ACT 11/03/12 Sprint Series Finals 2 46.63 Jack Callaughan Canberra 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 3 47.58 Brad Rauter Queanbeyan 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 4 47.59 Nicholas Allnutt Vikings 5/02/12 NSW Speedo Sprint Series - ACT Heats 5 49.12 Nolen Paul ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet 6 50.44 Riley Bacon ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet 7 56.01 Xander Tuan Woden 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 8 56.38 Joshua Clay Ginninderra 30/09/11 Ginninderra Club Championships 2011 9 57.04 Patrick Rees Canberra 5/02/12 ACT Relay Championships 10 57.16 Luke Brandon Vikings 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4

9 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 40.08 Nicholas Barclay ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet 2 44.48 Skinny Gavel CRUIZ 10/12/11 Canberra Christmas Classic 3 44.67 Mason Thornton ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet 4 45.43 Joshua Fletcher CRUIZ 16/10/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 1 5 45.45 Mark Rusanov Ginninderra 5/02/12 NSW Speedo Sprint Series - ACT Heats 6 45.59 Jack McCarthy Goulburn 16/10/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 1 7 46.93 Oliver Holdway Woden 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 8 47.43 Max Pine Ginninderra 23/03/12 Ginninderra Club Night March 2 9 48.37 Harry Smith Canberra 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 10 48.77 Jayden Peckett Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships

10 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 36.79 Peeter Mirlieb Canberra 25/02/12 NSW Country Championships 2 38.89 Ethan Lowey ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet 3 39.46 Connor Bush Canberra 5/02/12 ACT Relay Championships 4 40.00 Gus Shepherd Canberra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 5 41.09 Aaron Passioura Ginninderra 23/03/12 Ginninderra Club Night March 2 6 42.16 Tom Quinn Vikings 24/09/11 Burley Griffin Meet 7 42.68 Nicholas Newton ACT 11/03/12 Sprint Series Finals 8 43.45 Skinny Gavel CRUIZ 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 9 43.97 Bryce Svensson Vikings 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 10 44.20 Lachlan Squire Queanbeyan 28/01/12 Queanbeyan Leagues Annual Qualifying Carnival

11 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 35.65 Xavier Pearson Telopea 10/12/11 Canberra Christmas Classic 2 37.35 David Allen Canberra 25/02/12 NSW Country Championships 3 37.79 Andrew Catchpole Queanbeyan 25/02/12 NSW Country Championships 4 38.06 Harrison Webster Vikings 5/02/12 NSW Speedo Sprint Series - ACT Heats 5 38.32 Oliver Glamcevski Queanbeyan 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 6 38.85 Bradley Tuck Ginninderra 25/02/12 NSW Country Championships 7 39.64 Tom Quinn Vikings 25/02/12 NSW Country Championships 8 39.91 Ruben Collins Ginninderra 10/12/11 Canberra Christmas Classic 9 41.09 Jared Parker Vikings 5/02/12 NSW Speedo Sprint Series - ACT Heats 10 41.18 Jack Donnelly Ginninderra 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4

12 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 34.16 Tyler Beecher ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet 2 35.18 Dominik Turner CRUIZ 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 3 35.78 Lachlan Webb Vikings 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 4 36.46 Oliver Glamcevski Queanbeyan 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 5 36.76 Andrew Catchpole ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet 6 36.89 Jarrod Barber Telopea 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 7 37.20 Nicholas Lawlis Vikings 10/12/11 Canberra Christmas Classic 8 37.25 Yi Lerk Chin Canberra 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 9 37.41 Dylan Weir Vikings 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 10 38.00 Bobbie Su Telopea 10/12/11 Canberra Christmas Classic

13 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 31.17 Jackson Savage ACT 11/03/12 Sprint Series Finals 2 31.98 James Hanson Telopea 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 3 33.79 Samual Dobb Ginninderra 5/02/12 NSW Speedo Sprint Series - ACT Heats 4 34.18 Cormac Pearson Telopea 24/09/11 Burley Griffin Meet 5 34.58 Dominik Turner ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet 6 34.65 Joshua Waugh ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet 7 35.05 Eli Gatica Woden 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 8 35.69 Hayden Say Canberra 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 9 35.91 Matthew Reaper Burley Griffin 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 10 36.63 Dylan Weir Vikings 5/02/12 NSW Speedo Sprint Series - ACT Heats

14 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 30.21 Stephen Thresher Woden 24/09/11 Burley Griffin Meet 2 30.66 Alexander Ryan Woden 25/02/12 NSW Country Championships 3 31.59 Angus Funnell Ginninderra 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 4 32.54 Liam Barber Telopea 24/09/11 Burley Griffin Meet 5 32.61 Kurt Michl Queanbeyan 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 6 33.08 Jordie Welch Ginninderra 5/02/12 ACT Relay Championships 7 33.46 Sam McLachlan ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet 8 35.06 Sebastian Cuschieri Ginninderra 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 9 35.10 Alexander Maleganeas Burley Griffin 24/09/11 Burley Griffin Meet 10 35.23 Kristofer Tengstrom Canberra 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon

15 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 29.18 Cameron Tysoe Ginninderra 5/02/12 ACT Relay Championships 2 29.78 Stephen Thresher Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 3 31.58 Toomas Mirlieb Canberra 10/12/11 Canberra Christmas Classic 4 32.54 Alec Morris Woden 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 5 33.55 Kristofer Tengstrom ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet 6 34.14 Dylan Booth Ginninderra 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 7 35.60 Gerard Lennox Canberra 5/02/12 ACT Relay Championships 8 36.75 Kurt Michl Queanbeyan 10/02/12 Quenbeayn Leagues Club Championships 9 36.93 Angus Dibden Ginninderra 15/12/11 Ginninderra Club Night December 2011 10 37.42 Brandon Pyke Canberra 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon

16 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 27.92 Ryan Hore Woden 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 2 28.80 Sean Maloney Woden 5/02/12 ACT Relay Championships 3 29.29 William Pulley Queanbeyan 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 4 29.64 Matt Riddell Canberra 25/02/12 NSW Country Championships 5 30.29 Nathan Seddon Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 6 30.82 Thomas Ramsay Ginninderra 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 7 30.99 Kade Howitt Woden 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 8 31.25 Toomas Mirlieb Canberra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 9 32.77 Julian Turner CRUIZ 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 10 33.00 Tom Bingley Canberra 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet

17 & Over 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 25.13 Ben Treffers Burley Griffin 15/03/12 EnergyAustralia Swimming Championships 2 27.21 Ryan Hore Woden 15/03/12 EnergyAustralia Swimming Championships 3 27.78 Zane Jordan Woden 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 4 28.28 Hamish Wise Ginninderra 15/03/12 EnergyAustralia Swimming Championships 5 29.09 William Pulley Woden 10/02/12 NSW State Open Championships 6 29.93 Luke Hinchcliffe CRUIZ 25/02/12 NSW Country Championships 7 29.94 Jordan Hamilton Ginninderra 30/09/11 Ginninderra Club Championships 2011 8 30.11 Christophe Dossin ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet 9 30.39 Hugo Morris Woden 24/09/11 Burley Griffin Meet 10 30.53 Bradley Jones Queanbeyan 7/10/11 MC Age Championships

8 & Under 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:45.61 Nicholas Allnutt Vikings 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 2 1:45.67 Brad Rauter Queanbeyan 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 3 2:05.69 Patrick Rees Canberra 19/11/11 Narooma Qualifying Carnival 4 2:15.31 Luke O'Neill Canberra 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4

9 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:28.87 Nicholas Barclay Vikings 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 2 1:35.70 Joshua Fletcher CRUIZ 10/12/11 Canberra Christmas Classic 3 1:37.38 Mark Rusanov Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 4 1:38.54 Jack McCarthy Goulburn 16/10/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 1 5 1:40.16 Mason Thornton Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 6 1:42.04 Skinny Gavel CRUIZ 19/11/11 Narooma Qualifying Carnival 7 1:45.78 Nicholas Allnutt Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 8 1:50.37 Ethan Ledbrook Vikings 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 9 1:51.95 Jayden Peckett Vikings 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 10 1:54.11 Spencer Burns Ginninderra 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2

10 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:20.61 Peeter Mirlieb Canberra 25/02/12 NSW Country Championships 2 1:23.28 Ethan Lowey Woden 25/02/12 NSW Country Championships 3 1:28.00 Aaron Passioura Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 4 1:30.05 Tom Quinn Vikings 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 5 1:30.79 Gus Shepherd Canberra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 6 1:33.91 Alexander Adameitis Goulburn 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 7 1:34.30 Skinny Gavel CRUIZ 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 8 1:34.56 Max Tollis Telopea 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 9 1:34.90 Charlie Wallner Telopea 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 10 1:38.64 Tom Iverach Queanbeyan 16/10/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 1

11 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:17.04 David Allen Canberra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 2 1:18.30 Xavier Pearson Telopea 29/10/11 Telopea Summer Meet 3 1:22.02 Harrison Webster Vikings 29/10/11 Telopea Summer Meet 4 1:22.81 Andrew Catchpole Queanbeyan 25/02/12 NSW Country Championships 5 1:23.48 Ruben Collins Ginninderra 29/10/11 Telopea Summer Meet 6 1:24.75 Bradley Tuck Ginninderra 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 7 1:30.65 Connor McGuirk Queanbeyan 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 8 1:30.97 Callum Burns Ginninderra 10/12/11 Canberra Christmas Classic 9 1:31.16 Jared Parker Vikings 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 10 1:31.47 Jack Donnelly Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships

12 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:11.80 Tyler Beecher Ginninderra 7/01/12 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 2 1:17.40 Lachlan Webb Vikings 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 3 1:18.04 Nicholas Lawlis Vikings 25/02/12 NSW Country Championships 4 1:18.65 Dominik Turner CRUIZ 29/10/11 Telopea Summer Meet 5 1:19.23 Jarrod Barber Telopea 10/12/11 Canberra Christmas Classic 6 1:20.61 Kieran Howell Woden 29/10/11 Telopea Summer Meet 7 1:21.26 Oliver Glamcevski Queanbeyan 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 8 1:23.20 Lachlan Osborne Queanbeyan 16/10/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 1 9 1:23.79 Bobbie Su Telopea 29/10/11 Telopea Summer Meet 10 1:25.17 Zachery Cristallo Woden 29/10/11 Telopea Summer Meet

13 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:04.21 James Hanson Telopea 9/04/12 Australian Age Championships 2 1:06.78 Jackson Savage Woden 9/04/12 Australian Age Championships 3 1:10.89 Nathan De Meillon Vikings 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 4 1:13.99 Joshua Waugh Canberra 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 5 1:15.89 Cormac Pearson Telopea 29/10/11 Telopea Summer Meet 6 1:16.65 Eli Gatica Woden 10/12/11 Canberra Christmas Classic 7 1:16.89 Dominik Turner CRUIZ 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 8 1:17.45 Lachlan Webb Vikings 10/12/11 Canberra Christmas Classic 9 1:18.15 Jarrod Barber Telopea 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 10 1:18.60 Hayden Say Canberra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships

14 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:05.50 Stephen Thresher Woden 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 2 1:06.19 Angus Funnell Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 3 1:07.95 Alexander Ryan Woden 25/02/12 NSW Country Championships 4 1:10.99 Liam Barber Telopea 10/12/11 NSW Grand Prix Meet 5 1:12.70 Kristofer Tengstrom Canberra 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 6 1:13.23 Nathan De Meillon Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 7 1:13.47 Kurt Michl Queanbeyan 16/10/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 1 8 1:16.84 Alexander Maleganeas Burley Griffin 24/09/11 Burley Griffin Meet 9 1:17.69 Charlie Shepherd Canberra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 10 1:18.16 Oliver Mill Ginninderra 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong

15 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 59.84 Cameron Tysoe Ginninderra 9/04/12 Australian Age Championships 2 1:03.69 Stephen Thresher Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 3 1:05.11 Lachlan Colquhoun Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 4 1:05.77 Toomas Mirlieb Canberra 10/12/11 Canberra Christmas Classic 5 1:17.69 Kurt Michl Queanbeyan 10/02/12 Quenbeayn Leagues Club Championships 6 1:18.80 Gerard Lennox Canberra 11/09/11 Canberra ASC Club Championships 2011 7 1:20.98 John Freeman Woden 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet

16 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 58.44 Ryan Hore Woden 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 2 1:01.53 Sean Maloney Woden 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 3 1:02.43 Matt Riddell Canberra 29/10/11 Telopea Summer Meet 4 1:03.11 William Pulley Queanbeyan 24/09/11 Burley Griffin Meet 5 1:05.12 Thomas Ramsay Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 6 1:05.76 Toomas Mirlieb Canberra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 7 1:06.04 Kade Howitt Woden 24/09/11 Burley Griffin Meet 8 1:15.28 Julian Turner CRUIZ 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships

17 & Over 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 54.16 Ben Treffers Burley Griffin 15/03/12 EnergyAustralia Swimming Championships 2 57.53 Ryan Hore Woden 9/04/12 Australian Age Championships 3 59.91 Zane Jordan Zambia 15/03/12 EnergyAustralia Swimming Championships 4 1:00.39 Hamish Wise Ginninderra 15/03/12 EnergyAustralia Swimming Championships 5 1:01.95 William Pulley Woden 25/02/12 NSW Country Championships 6 1:02.87 Christophe Dossin Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 7 1:04.64 Alex Ramsay Ginninderra 25/02/12 NSW Country Championships 8 1:04.80 Oliver Bourne Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 9 1:05.44 Dylan Appelqvist Woden 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 10 1:05.83 James Dowden Burley Griffin 17/12/11 Victorian Age Championships

9 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:06.68 Nicholas Barclay Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 2 3:20.75 Mark Rusanov Ginninderra 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 3 3:22.98 Joshua Fletcher CRUIZ 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 4 3:30.91 Skinny Gavel CRUIZ 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 5 3:52.86 Jayden Peckett Vikings 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2

10 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:54.30 Peeter Mirlieb Canberra 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 2 3:08.32 Aaron Passioura Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 3 3:15.78 Joshua Fletcher CRUIZ 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 4 3:18.10 Skinny Gavel CRUIZ 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 5 3:19.91 Charlie Wallner Telopea 10/12/11 Canberra Christmas Classic 6 3:28.02 Bryce Svensson Vikings 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 7 3:35.74 Max Tollis Telopea 6/11/11 ACT Summer Distance Meet

11 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:38.05 David Allen Canberra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 2 2:44.77 Xavier Pearson Telopea 10/12/11 Canberra Christmas Classic 3 2:52.48 Harrison Webster Vikings 7/01/12 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 4 2:59.07 Bradley Tuck Ginninderra 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 5 3:07.68 Tom Quinn Vikings 28/01/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 6 3:09.00 Andrew Catchpole Queanbeyan 16/10/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 1 7 3:12.79 Callum Burns Ginninderra 10/12/11 Canberra Christmas Classic

12 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:33.44 Tyler Beecher Ginninderra 7/01/12 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 2 2:44.15 Dominik Turner CRUIZ 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 3 2:47.04 Nicholas Lawlis Vikings 25/02/12 NSW Country Championships 4 2:47.72 Jarrod Barber Telopea 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 5 2:52.66 Oliver Glamcevski Queanbeyan 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships

13 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:23.70 James Hanson Telopea 9/04/12 Australian Age Championships 2 2:26.59 Jackson Savage Woden 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 3 2:30.42 Nathan De Meillon Vikings 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 4 2:36.37 Joshua Waugh Canberra 25/02/12 NSW Country Championships 5 2:39.64 Lachlan Webb Vikings 10/12/11 Canberra Christmas Classic 6 2:39.89 Cormac Pearson Telopea 10/12/11 Canberra Christmas Classic 7 2:40.37 Eli Gatica Woden 29/10/11 Telopea Summer Meet 8 2:43.05 Dylan Weir Vikings 10/12/11 Canberra Christmas Classic 9 2:45.17 Dominik Turner CRUIZ 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 10 2:47.32 Jarrod Barber Telopea 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong

14 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:24.13 Jordie Welch Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 2 2:25.42 Angus Funnell Ginninderra 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 3 2:29.17 Stephen Thresher Woden 29/10/11 Telopea Summer Meet 4 2:29.70 Kristofer Tengstrom Canberra 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 5 2:30.15 Liam Barber Telopea 25/02/12 NSW Country Championships 6 2:35.01 Nathan De Meillon Vikings 25/02/12 NSW Country Championships 7 2:49.46 Alexander Maleganeas Burley Griffin 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 8 2:51.55 Daniel Pelkowitz Ginninderra 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 9 2:54.00 Charlie Shepherd Canberra 28/01/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 10 2:56.29 Travis Elliott Queanbeyan 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4

15 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:08.00 Cameron Tysoe Ginninderra 9/04/12 Australian Age Championships 2 2:18.42 Lachlan Colquhoun Woden 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 3 2:21.05 Toomas Mirlieb Canberra 10/12/11 Canberra Christmas Classic 4 2:25.41 Stephen Thresher Woden 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 5 2:30.52 Jordie Welch Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 6 2:44.21 Gerard Lennox Canberra 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 7 2:50.74 John Freeman Woden 6/11/11 ACT Summer Distance Meet

16 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:06.43 Ryan Hore Woden 10/12/11 NSW Grand Prix Meet 2 2:13.64 Matt Riddell Canberra 9/04/12 Australian Age Championships 3 2:14.99 William Pulley Queanbeyan 24/09/11 Burley Griffin Meet 4 2:15.86 Sean Maloney Woden 24/09/11 Burley Griffin Meet 5 2:18.74 Kade Howitt Woden 24/09/11 Burley Griffin Meet 6 2:21.08 Thomas Ramsay Ginninderra 29/10/11 Telopea Summer Meet 7 2:21.34 Toomas Mirlieb Canberra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships

17 & Over 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:03.86 Ryan Hore Woden 9/04/12 Australian Age Championships 2 2:11.33 Hamish Wise Ginninderra 15/03/12 EnergyAustralia Swimming Championships 3 2:12.17 William Pulley Woden 9/04/12 Australian Age Championships 4 2:14.36 Christophe Dossin Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 5 2:18.12 Alex Ramsay Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 6 2:18.40 Oliver Bourne Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 7 2:26.33 James Dowden Burley Griffin 17/12/11 Victorian Age Championships 8 2:35.58 Daniel Steemson Vikings 6/11/11 ACT Summer Distance Meet

8 & Under 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 53.28 Riley Bacon ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet 2 54.51 Lachlan Savage Woden 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 3 54.93 Brad Rauter Queanbeyan 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 4 57.84 Nolen Paul Ginninderra 28/01/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 5 1:02.62 Jack Callaughan Canberra 28/01/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 6 1:04.49 Rowan Harrison Woden 5/02/12 NSW Speedo Sprint Series - ACT Heats 7 1:05.53 Joshua Clay Ginninderra 16/10/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 1 8 1:06.23 Nicholas Allnutt Vikings 26/11/11 ANL Distance and Open Meet 2011 9 1:09.19 Luke Brandon Vikings 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 10 1:10.77 Max Pine Ginninderra 30/09/11 Ginninderra Club Championships 2011

9 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 48.17 Oliver Holdway ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet 2 49.21 Mason Thornton ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet 3 51.08 Nicholas Barclay Vikings 5/02/12 NSW Speedo Sprint Series - ACT Heats 4 51.53 Jack McCarthy Goulburn 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 5 51.64 Harry Smith Canberra 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 6 53.27 Alexander Tollis Telopea 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 7 53.34 Joshua Fletcher CRUIZ 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 8 54.51 Skinny Gavel CRUIZ 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 9 55.08 Jayden Peckett Vikings 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 10 55.60 Noah Egan Vikings 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2

10 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 43.40 Nicholas Newton ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet 2 45.41 Gus Shepherd Canberra 10/12/11 Canberra Christmas Classic 3 45.77 Ethan Lowey ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet 4 49.13 Joshua Harrison Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 5 49.50 Tom Quinn Vikings 24/09/11 Burley Griffin Meet 6 50.09 Peeter Mirlieb Canberra 10/12/11 Canberra Christmas Classic 7 50.63 Daryl Bailey Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 8 51.23 Bryce Svensson Vikings 24/09/11 Burley Griffin Meet 9 51.87 Aaron Passioura Ginninderra 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 10 51.97 Tyler Dunbar Goulburn 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong

11 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 38.46 Andrew Catchpole ACT 11/03/12 Sprint Series Finals 2 41.73 Connor McGuirk Queanbeyan 24/09/11 Burley Griffin Meet 3 45.18 Tom Quinn ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet 4 45.72 Matthew Harrison Burley Griffin 24/09/11 Burley Griffin Meet 5 45.89 David Allen Canberra 25/02/12 NSW Country Championships 6 46.79 Harrison Webster Vikings 5/02/12 NSW Speedo Sprint Series - ACT Heats 7 46.88 Jack Donnelly Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 8 46.95 Xavier Pearson Telopea 24/09/11 Burley Griffin Meet 9 47.39 Ruben Collins Ginninderra 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 10 47.85 Alexander Watson Canberra 24/09/11 Burley Griffin Meet

12 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 36.92 Daniel Cherepinskiy ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet 2 36.98 Dominik Turner ACT 11/03/12 Sprint Series Finals 3 37.81 Yi Lerk Chin Canberra 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 4 38.10 Dylan Weir Vikings 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 5 38.20 Andrew Catchpole ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet 6 39.50 Connor McGuirk ACT 11/03/12 Sprint Series Finals 7 41.70 Samuel Wright Vikings 24/09/11 Burley Griffin Meet 8 42.14 Kit Dabrowski Woden 10/12/11 Canberra Christmas Classic 9 43.00 Oscar Lenton Canberra 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 10 43.22 Lachlan Osborne Queanbeyan 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon

13 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 36.38 Dylan Weir Vikings 9/04/12 Australian Age Championships 2 36.94 Matthew Reaper Burley Griffin 24/09/11 Burley Griffin Meet 3 36.96 Dominik Turner ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet 4 37.31 Yi Lerk Chin ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet 5 37.72 Joshua Silk-Jones Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 6 38.07 Kolya Cook Burley Griffin 24/09/11 Burley Griffin Meet 7 38.18 Eli Gatica Woden 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 8 38.56 Cormac Pearson Telopea 10/12/11 Canberra Christmas Classic 9 39.34 Jackson Savage Woden 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 10 39.99 Harrison Thornton Woden 5/02/12 NSW Speedo Sprint Series - ACT Heats

14 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 34.12 Angus Funnell Ginninderra 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 2 34.67 Alexander Ryan Telopea 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 3 36.27 Matthew Reaper ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet 4 37.32 Kurt Michl Queanbeyan 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 5 37.38 Sebastian Cuschieri Ginninderra 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 6 37.48 James Greenlees Goulburn 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 7 37.75 Daniel Pelkowitz Ginninderra 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 8 38.54 Jordie Welch Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 9 39.05 Adam Hoad Canberra 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 10 39.24 Brendan Wright Vikings 25/02/12 NSW Country Championships

15 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 31.59 Lachlan Colquhoun Woden 15/03/12 EnergyAustralia Swimming Championships 2 33.25 Angus Funnell Ginninderra 9/04/12 Australian Age Championships 3 33.68 Brandon Pyke Canberra 10/12/11 Canberra Christmas Classic 4 34.98 Alec Morris Woden 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 5 37.12 Angus Dibden Ginninderra 30/09/11 Ginninderra Club Championships 2011 6 38.30 James Greenlees ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet 7 39.57 Dylan Booth Ginninderra 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 8 39.96 Kurt Michl Queanbeyan 10/02/12 Quenbeayn Leagues Club Championships 9 40.09 Cameron Tysoe Ginninderra 30/09/11 Ginninderra Club Championships 2011 10 41.33 Lachlan Thornton Woden 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2

16 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 31.74 Ryan Hore Woden 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 2 31.85 Sean Maloney Woden 15/03/12 EnergyAustralia Swimming Championships 3 33.03 William Pulley Queanbeyan 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 4 33.19 Nathan Seddon Woden 25/02/12 NSW Country Championships 5 33.28 Matt Riddell Canberra 29/11/11 Canberra-CRUIZ club night 6 33.36 Andy Chen Ginninderra 30/09/11 Ginninderra Club Championships 2011 7 33.62 Kade Howitt Woden 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 8 36.54 Julian Turner CRUIZ 19/11/11 Narooma Qualifying Carnival 9 36.68 Thomas Ramsay Ginninderra 25/02/12 NSW Country Championships 10 40.81 Tom Bingley Canberra 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon

17 & Over 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 28.29 Max Ireland Canberra 15/03/12 EnergyAustralia Swimming Championships 2 29.58 Ben Martin Woden 10/02/12 NSW State Open Championships 3 29.65 Cameron Gledhill Ginninderra 15/03/12 EnergyAustralia Swimming Championships 4 31.45 Luke Hinchcliffe CRUIZ 25/02/12 NSW Country Championships 5 31.89 Stefanos Karavasopoulos Canberra 10/12/11 Canberra Christmas Classic 6 31.99 Dylan Appelqvist Woden 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 7 32.01 Zane Jordan Woden 25/02/12 NSW Country Championships 8 32.03 Richard Eliason Ginninderra 15/03/12 EnergyAustralia Swimming Championships 9 32.14 Michael Gillard Ginninderra 10/02/12 NSW State Open Championships 10 32.38 Ciaran Plenty Woden 25/02/12 NSW Country Championships

8 & Under 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:07.31 Riley Bacon Vikings 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 2 2:16.58 Nolen Paul Ginninderra 11/11/11 Ginninderra Club Night November 2011 3 2:42.71 Luke O'Neill Canberra 28/01/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 4 2:44.73 Nicholas Allnutt Vikings 28/01/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 3

9 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:43.89 Mason Thornton Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 2 1:44.10 Oliver Holdway Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 3 1:52.97 Nicholas Barclay Vikings 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 4 1:53.29 Alexander Tollis Telopea 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 5 1:54.45 Skinny Gavel CRUIZ 10/12/11 Canberra Christmas Classic 6 1:57.66 Jayden Peckett Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 7 1:58.54 Mark Rusanov Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 8 2:00.09 Jack McCarthy Goulburn 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 9 2:00.77 Joshua Fletcher CRUIZ 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 10 2:01.78 Cody Weir Vikings 24/09/11 Burley Griffin Meet

10 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:37.85 Nicholas Newton Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 2 1:39.08 Ethan Lowey Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 3 1:39.79 Gus Shepherd Canberra 10/12/11 Canberra Christmas Classic 4 1:42.79 Tom Quinn Vikings 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 5 1:46.32 Aaron Passioura Ginninderra 28/01/12 Queanbeyan Leagues Annual Qualifying Carnival 6 1:50.02 Daryl Bailey Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 7 1:52.55 Skinny Gavel CRUIZ 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 8 1:52.94 Johhny Larkin Canberra 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 9 1:53.20 Alexander Adameitis Goulburn 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 10 1:54.27 Bryce Svensson Vikings 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4

11 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:25.35 Andrew Catchpole Queanbeyan 7/01/12 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 2 1:31.55 Connor McGuirk Queanbeyan 7/01/12 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 3 1:33.06 David Allen Canberra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 4 1:36.83 Jackson Say Canberra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 5 1:40.80 Alexander Watson Canberra 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 6 1:41.58 Tom Quinn Vikings 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 7 1:41.70 Harrison Webster Vikings 10/12/11 Canberra Christmas Classic 8 1:41.78 Ruben Collins Ginninderra 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 9 1:42.26 Matthew Harrison Burley Griffin 10/12/11 Canberra Christmas Classic 10 1:43.82 Xavier Pearson Telopea 24/09/11 Burley Griffin Meet

12 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:21.24 Dylan Weir Vikings 24/09/11 Burley Griffin Meet 2 1:22.64 Yi Lerk Chin Canberra 29/10/11 Telopea Summer Meet 3 1:23.35 Dominik Turner CRUIZ 10/12/11 Canberra Christmas Classic 4 1:24.98 Daniel Cherepinskiy Ginninderra 25/02/12 NSW Country Championships 5 1:28.40 Connor McGuirk Queanbeyan 25/02/12 NSW Country Championships 6 1:30.34 Samuel Wright Vikings 25/02/12 NSW Country Championships 7 1:31.55 Lachlan Osborne Queanbeyan 24/09/11 Burley Griffin Meet 8 1:31.67 Kit Dabrowski Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 9 1:34.98 Jarrod Barber Telopea 24/09/11 Burley Griffin Meet 10 1:35.75 Nicholas Lawlis Vikings 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4

13 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:16.39 Dylan Weir Vikings 9/04/12 Australian Age Championships 2 1:20.81 Dominik Turner CRUIZ 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 3 1:21.40 Eli Gatica Woden 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 4 1:21.87 Matthew Reaper Woden 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 5 1:22.36 Yi Lerk Chin Canberra 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 6 1:22.67 Joshua Silk-Jones Vikings 25/02/12 NSW Country Championships 7 1:23.20 Nathan De Meillon Vikings 24/09/11 Burley Griffin Meet 8 1:23.91 Kolya Cook Burley Griffin 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 9 1:25.16 Cormac Pearson Telopea 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 10 1:26.06 Brendan Wright Vikings 24/09/11 Burley Griffin Meet

14 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:11.70 Angus Funnell Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 2 1:15.20 Alexander Ryan Woden 10/12/11 NSW Grand Prix Meet 3 1:20.72 Matthew Reaper Woden 10/12/11 Canberra Christmas Classic 4 1:21.22 Kurt Michl Queanbeyan 10/12/11 Canberra Christmas Classic 5 1:21.63 Sebastian Cuschieri Ginninderra 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 6 1:22.01 Daniel Pelkowitz Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 7 1:23.64 Jordie Welch Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 8 1:23.74 Brendan Wright Vikings 25/02/12 NSW Country Championships 9 1:24.27 Nathan De Meillon Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 10 1:24.70 James Greenlees Goulburn 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships

15 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:08.33 Lachlan Colquhoun Woden 9/04/12 Australian Age Championships 2 1:11.90 Angus Funnell Ginninderra 9/04/12 Australian Age Championships 3 1:14.40 Brandon Pyke Canberra 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 4 1:20.68 Tomas Muller Ginninderra 15/12/11 Ginninderra Club Night December 2011 5 1:20.69 Angus Dibden Ginninderra 15/12/11 Ginninderra Club Night December 2011 6 1:22.64 Jordie Welch Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 7 1:25.68 Cameron Tysoe Ginninderra 11/11/11 Ginninderra Club Night November 2011 8 1:31.61 John Freeman Woden 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 9 1:35.75 Lachlan Thornton Woden 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2

16 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:09.91 Ryan Hore Woden 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 2 1:10.79 Nathan Seddon Woden 25/02/12 NSW Country Championships 3 1:14.96 Matt Riddell Canberra 29/10/11 Telopea Summer Meet 4 1:16.98 William Rooks Canberra 11/09/11 Canberra ASC Club Championships 2011 5 1:17.60 Kade Howitt Woden 24/09/11 Burley Griffin Meet 6 1:21.04 Thomas Ramsay Ginninderra 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 7 1:23.17 Julian Turner CRUIZ 10/12/11 Canberra Christmas Classic 8 1:23.26 Tomas Muller Ginninderra 23/03/12 Ginninderra Club Night March 2

17 & Over 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:02.79 Max Ireland Canberra 15/03/12 EnergyAustralia Swimming Championships 2 1:08.36 Ben Martin Woden 10/02/12 NSW State Open Championships 3 1:08.94 Ryan Hore Woden 15/03/12 EnergyAustralia Swimming Championships 4 1:10.07 Richard Eliason Ginninderra 15/03/12 EnergyAustralia Swimming Championships 5 1:10.09 Stefanos Karavasopoulos Canberra 24/09/11 Burley Griffin Meet 6 1:11.15 Nathan Seddon Woden 9/04/12 Australian Age Championships 7 1:11.97 Dylan Appelqvist Woden 10/02/12 NSW State Open Championships 8 1:12.43 William Pulley Woden 25/02/12 NSW Country Championships 9 1:12.78 Cameron Gledhill Ginninderra 11/11/11 Ginninderra Club Night November 2011 10 1:13.37 Michael Gillard Ginninderra 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong

9 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:40.53 Oliver Holdway Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 2 3:40.66 Mason Thornton Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 3 3:57.63 Nicholas Barclay Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 4 4:08.43 Joshua Fletcher CRUIZ 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 5 4:08.67 Skinny Gavel CRUIZ 16/10/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 1 6 4:09.65 Jayden Peckett Vikings 16/10/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 1

10 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:32.21 Nicholas Newton Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 2 3:37.89 Gus Shepherd Canberra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 3 3:47.18 Aaron Passioura Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 4 4:05.62 Bryce Svensson Vikings 24/09/11 Burley Griffin Meet 5 4:06.24 Johhny Larkin Canberra 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 6 4:06.83 Joshua Fletcher CRUIZ 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 7 4:08.13 Skinny Gavel CRUIZ 28/01/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 8 4:19.10 Charlie Wallner Telopea 6/11/11 ACT Summer Distance Meet

11 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:06.56 Andrew Catchpole Queanbeyan 24/09/11 Burley Griffin Meet 2 3:14.06 Connor McGuirk Queanbeyan 7/01/12 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 3 3:17.71 David Allen Canberra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 4 3:26.86 Jackson Say Canberra 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 5 3:32.94 Harrison Webster Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 6 3:33.16 Matthew Harrison Burley Griffin 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 7 3:37.29 Tom Quinn Vikings 28/01/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 8 3:44.46 Alexander Watson Canberra 11/09/11 Canberra ASC Club Championships 2011 9 3:50.46 Bradley Tuck Ginninderra 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 10 3:59.93 Callum Burns Ginninderra 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4

12 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:50.08 Dylan Weir ACT 18/09/11 Toukley SC Long Course Qualifying Meet 2 3:04.77 Dominik Turner CRUIZ 29/10/11 Telopea Summer Meet 3 3:05.23 Yi Lerk Chin Canberra 11/09/11 Canberra ASC Club Championships 2011 4 3:09.91 Connor McGuirk Queanbeyan 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 5 3:18.83 Nicholas Lawlis Vikings 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 6 3:19.45 Kit Dabrowski Woden 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 7 3:21.21 Samuel Wright Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 8 3:21.89 Daniel Cherepinskiy Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 9 3:23.86 Lachlan Osborne Queanbeyan 24/09/11 Burley Griffin Meet 10 3:31.99 Bobbie Su Telopea 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2

13 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:38.31 Dylan Weir Vikings 9/04/12 Australian Age Championships 2 2:55.73 Eli Gatica Woden 24/09/11 Burley Griffin Meet 3 2:56.70 Matthew Reaper Burley Griffin 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 4 3:00.86 Dominik Turner CRUIZ 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 5 3:02.32 Joshua Silk-Jones Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 6 3:03.08 Brendan Wright Vikings 10/12/11 Canberra Christmas Classic 7 3:04.51 Cormac Pearson Telopea 10/12/11 Canberra Christmas Classic 8 3:04.81 Yi Lerk Chin Canberra 12/02/12 Time Trials 9 3:06.33 Nathan De Meillon Vikings 24/09/11 Burley Griffin Meet 10 3:09.74 Kolya Cook Burley Griffin 24/09/11 Burley Griffin Meet

14 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:32.85 Angus Funnell Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 2 2:53.21 Matthew Reaper Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 3 2:54.80 Jordie Welch Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 4 2:58.99 Brendan Wright Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 5 2:59.75 Daniel Pelkowitz Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 6 3:06.57 Sebastian Cuschieri Ginninderra 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 7 3:06.72 Ryan Gray Telopea 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 8 3:10.57 James Greenlees Goulburn 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 9 3:13.75 Nicholas Starkey Canberra 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 10 3:16.43 Charlie Shepherd Canberra 29/11/11 Canberra-CRUIZ club night

15 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:28.91 Lachlan Colquhoun Woden 9/04/12 Australian Age Championships 2 2:35.72 Angus Funnell Ginninderra 9/04/12 Australian Age Championships 3 2:47.49 Brandon Pyke Canberra 10/12/11 Canberra Christmas Classic 4 3:18.57 John Freeman Woden 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 5 3:20.75 Toomas Mirlieb Canberra 29/11/11 Canberra-CRUIZ club night

16 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:31.37 Nathan Seddon Woden 25/02/12 NSW Country Championships 2 2:40.50 Ryan Hore Woden 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 3 2:52.90 William Rooks Canberra 11/09/11 Canberra ASC Club Championships 2011 4 3:06.23 Matt Riddell Canberra 29/11/11 Canberra-CRUIZ club night

17 & Over 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:33.55 Stefanos Karavasopoulos Canberra 24/09/11 Burley Griffin Meet 2 2:33.63 William Pulley Woden 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 3 2:34.20 Nathan Seddon Woden 9/04/12 Australian Age Championships 4 2:37.40 Michael Gillard Ginninderra 10/12/11 Canberra Christmas Classic 5 2:38.54 Dylan Appelqvist Woden 10/02/12 NSW State Open Championships 6 2:43.29 James Dowden Burley Griffin 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 7 2:43.57 Daniel Steemson Vikings 25/02/12 NSW Country Championships 8 2:55.29 Richard Eliason Ginninderra 30/09/11 Ginninderra Club Championships 2011 9 3:33.44 Brent Hickey Canberra 11/09/11 Canberra ASC Club Championships 2011

8 & Under 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 40.88 Lachlan Savage ACT 11/03/12 Sprint Series Finals 2 48.26 Brad Rauter Queanbeyan 5/02/12 NSW Speedo Sprint Series - ACT Heats 3 51.11 Jack Callaughan Canberra 5/02/12 NSW Speedo Sprint Series - ACT Heats 4 55.69 Nicholas Allnutt Vikings 5/02/12 NSW Speedo Sprint Series - ACT Heats 5 1:01.48 Nolen Paul Ginninderra 5/02/12 NSW Speedo Sprint Series - ACT Heats 6 1:03.01 Luke O'Neill Canberra 16/10/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 1 7 1:11.32 Max Pine Ginninderra 30/09/11 Ginninderra Club Championships 2011 8 1:27.69 Luke Brandon Vikings 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4

9 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 43.33 Nicholas Barclay ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet 2 43.56 Skinny Gavel CRUIZ 29/11/11 Canberra-CRUIZ club night 3 43.88 Harry Smith Canberra 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 4 44.21 Connor Bush Canberra 10/12/11 Canberra Christmas Classic 5 44.85 Oliver Holdway ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet 6 46.09 Jack McCarthy Goulburn 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 7 46.28 Joshua Fletcher CRUIZ 10/12/11 Canberra Christmas Classic 8 47.01 Jayden Peckett ACT 11/03/12 Sprint Series Finals 9 47.20 Mark Rusanov Ginninderra 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 10 48.02 Mason Thornton Woden 5/02/12 NSW Speedo Sprint Series - ACT Heats

10 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 35.89 Peeter Mirlieb Canberra 10/12/11 Canberra Christmas Classic 2 39.98 Skinny Gavel ACT 11/03/12 Sprint Series Finals 3 40.23 Ethan Lowey ACT 11/03/12 Sprint Series Finals 4 41.18 Harry Smith Canberra 5/02/12 NSW Speedo Sprint Series - ACT Heats 5 41.60 Connor Bush Canberra 5/02/12 NSW Speedo Sprint Series - ACT Heats 6 41.66 Daryl Bailey Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 7 42.04 Max Tollis Telopea 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 8 42.40 Gus Shepherd Canberra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 9 42.77 Nicholas Newton Ginninderra 5/02/12 NSW Speedo Sprint Series - ACT Heats 10 42.79 Bryce Svensson Vikings 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon

11 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 35.18 Harrison Webster Vikings 25/02/12 NSW Country Championships 2 35.34 Ruben Collins Ginninderra 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 3 36.19 David Allen Canberra 25/02/12 NSW Country Championships 4 36.47 Xavier Pearson Telopea 24/09/11 Burley Griffin Meet 5 36.91 Bradley Tuck Ginninderra 25/02/12 NSW Country Championships 6 37.17 Andrew Catchpole Queanbeyan 5/02/12 NSW Speedo Sprint Series - ACT Heats 7 38.97 Jackson Holdway Woden 5/02/12 NSW Speedo Sprint Series - ACT Heats 8 39.82 Oliver Glamcevski Queanbeyan 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 9 40.22 Jack Donnelly Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 10 40.47 Matthew Harrison Burley Griffin 10/12/11 Canberra Christmas Classic

12 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 32.43 Jarrod Barber Telopea 10/12/11 Canberra Christmas Classic 2 33.32 Yi Lerk Chin Canberra 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 3 33.38 Lachlan Webb Vikings 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 4 33.47 Dylan Weir Vikings 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 5 33.71 Tyler Beecher ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet 6 33.87 Kieran Howell Woden 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 6 33.87 Dominik Turner CRUIZ 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 8 34.68 Zachery Cristallo Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 9 35.71 Nicholas Lawlis Vikings 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 10 35.78 Bobbie Su Telopea 10/12/11 Canberra Christmas Classic

13 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 28.93 Samual Dobb ACT 11/03/12 Sprint Series Finals 2 30.33 Jackson Savage Woden 5/02/12 NSW Speedo Sprint Series - ACT Heats 3 30.52 James Hanson Telopea 9/04/12 Australian Age Championships 4 30.78 Nathan De Meillon Vikings 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 5 31.23 Joshua Waugh Canberra 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 6 31.69 Matthew Reaper Woden 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 7 32.31 Jarrod Barber Telopea 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 8 33.19 Dylan Weir Vikings 5/02/12 NSW Speedo Sprint Series - ACT Heats 9 33.28 Yi Lerk Chin Canberra 5/02/12 NSW Speedo Sprint Series - ACT Heats 10 33.53 Eli Gatica Woden 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong

14 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 26.87 Alexander Ryan Woden 10/12/11 NSW Grand Prix Meet 2 28.27 Stephen Thresher Woden 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 3 28.80 Angus Funnell Ginninderra 28/01/12 Queanbeyan Leagues Annual Qualifying Carnival 4 29.61 Kurt Michl Queanbeyan 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 5 30.12 Liam Barber Telopea 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 6 30.78 Matthew Reaper ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet 7 31.87 Jordie Welch Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 8 31.92 Sebastian Cuschieri Ginninderra 10/12/11 Canberra Christmas Classic 9 31.94 Ryan Gray Telopea 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 10 32.13 Daniel Pelkowitz ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet

15 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 28.09 Stephen Thresher Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 2 28.99 Toomas Mirlieb Canberra 10/12/11 Canberra Christmas Classic 3 29.07 Alec Morris Woden 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 4 29.42 Cameron Tysoe Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 5 29.70 Tomas Muller Ginninderra 10/12/11 Canberra Christmas Classic 6 31.68 Dylan Booth Ginninderra 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 7 31.82 James Greenlees ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet 8 31.83 Brandon Pyke Canberra 10/12/11 Canberra Christmas Classic 9 32.47 Nathan Brysland Burley Griffin 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 9 32.47 Kristofer Tengstrom ACT 25/03/12 James Brophy Inter-district Invitational Meet

16 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 27.26 William Pulley Queanbeyan 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 2 27.75 Sean Maloney Woden 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 3 28.15 Nathan Seddon Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 4 28.31 Kade Howitt Woden 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 5 28.38 Toomas Mirlieb Canberra 25/02/12 NSW Country Championships 6 28.78 Thomas Ramsay Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 7 29.37 Tom Bingley Canberra 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 8 29.79 Andy Chen Ginninderra 30/09/11 Ginninderra Club Championships 2011 9 30.92 Matt Riddell Canberra 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 10 33.07 Julian Turner CRUIZ 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships

17 & Over 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 24.91 Adam Pine Ginninderra 15/03/12 EnergyAustralia Swimming Championships 2 25.25 Hugo Morris Woden 15/03/12 EnergyAustralia Swimming Championships 3 25.83 Luke Hinchcliffe CRUIZ 10/12/11 Canberra Christmas Classic 4 26.90 Niall Jacobsen Woden 25/02/12 NSW Country Championships 5 26.96 Ciaran Plenty Woden 10/12/11 Canberra Christmas Classic 6 27.37 William Pulley Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 7 27.93 Peter Bennett CRUIZ 29/11/11 Canberra-CRUIZ club night 8 28.08 Oliver Bourne Ginninderra 25/03/12 National Age Time Trials 9 28.12 Hamish Wise Ginninderra 25/02/12 NSW Country Championships 10 28.43 Jordan Hamilton Ginninderra 30/09/11 Ginninderra Club Championships 2011

8 & Under 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:46.18 Luke O'Neill Canberra 28/01/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 3

9 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:40.50 Nicholas Barclay Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 2 1:46.66 Skinny Gavel CRUIZ 16/10/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 1 3 1:48.99 Joshua Fletcher CRUIZ 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 4 1:58.78 Oliver Holdway Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships

10 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:22.99 Peeter Mirlieb Canberra 25/02/12 NSW Country Championships 2 1:33.83 Skinny Gavel CRUIZ 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 3 1:37.03 Adrian Glamcevski Queanbeyan 10/02/12 Quenbeayn Leagues Club Championships 4 1:44.48 Harry Smith Canberra 28/01/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 5 1:48.21 Max Tollis Telopea 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 6 1:49.40 Gus Shepherd Canberra 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 7 1:53.81 Bryce Svensson Vikings 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 8 2:02.48 Sam Ogden Queanbeyan 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 9 2:04.46 Alexander Adameitis Goulburn 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships

11 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:16.69 David Allen Canberra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 2 1:19.51 Harrison Webster Vikings 25/02/12 NSW Country Championships 3 1:23.30 Jackson Say Canberra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 4 1:27.30 Ruben Collins Ginninderra 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 5 1:29.40 Bradley Tuck Ginninderra 25/02/12 NSW Country Championships 6 1:38.36 Jack Howard Canberra 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 7 1:40.31 Connor McGuirk Queanbeyan 16/10/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 1 8 1:43.38 Alexander Watson Canberra 16/10/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 1 9 1:52.33 Bryce Svensson Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 10 1:57.81 Mark O'Neill Canberra 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4

12 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:12.40 Jarrod Barber Telopea 29/10/11 Telopea Summer Meet 2 1:12.87 Lachlan Webb Vikings 29/10/11 Telopea Summer Meet 3 1:17.03 Kieran Howell Woden 24/09/11 Burley Griffin Meet 4 1:18.41 Tyler Beecher Ginninderra 25/02/12 NSW Country Championships 5 1:22.29 Dominik Turner CRUIZ 29/10/11 Telopea Summer Meet 6 1:22.82 Zachery Cristallo Woden 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 7 1:24.55 Nicholas Lawlis Vikings 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 8 1:24.58 Bobbie Su Telopea 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 9 1:31.74 Lachlan Osborne Queanbeyan 16/10/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 1 10 1:33.11 Connor McGuirk Queanbeyan 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships

13 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:04.61 Samual Dobb Ginninderra 25/02/12 NSW Country Championships 2 1:04.74 James Hanson Telopea 9/04/12 Australian Age Championships 3 1:05.88 Nathan De Meillon Vikings 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 4 1:08.11 Joshua Waugh Canberra 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 5 1:08.66 Jackson Savage Woden 25/02/12 NSW Country Championships 6 1:12.79 Dylan Weir Vikings 25/02/12 NSW Country Championships 7 1:13.27 Eli Gatica Woden 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 8 1:13.31 Matthew Reaper Burley Griffin 24/09/11 Burley Griffin Meet 9 1:13.81 Jarrod Barber Telopea 25/02/12 NSW Country Championships 10 1:14.63 Lachlan Webb Vikings 10/12/11 Canberra Christmas Classic

14 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 59.33 Alexander Ryan Woden 9/04/12 Australian Age Championships 2 1:02.35 Angus Funnell Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 3 1:04.70 Liam Barber Telopea 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 4 1:05.31 Samual Dobb Ginninderra 25/03/12 National Age Time Trials 5 1:07.14 Nathan De Meillon Vikings 25/02/12 NSW Country Championships 6 1:07.57 Stephen Thresher Woden 29/10/11 Telopea Summer Meet 7 1:08.74 Matthew Reaper Woden 10/12/11 Canberra Christmas Classic 8 1:09.89 Ryan Gray Telopea 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 9 1:10.66 Kurt Michl Queanbeyan 10/12/11 Canberra Christmas Classic 10 1:11.04 Jordie Welch Ginninderra 29/10/11 Telopea Summer Meet

15 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:01.10 Lachlan Colquhoun Woden 25/02/12 NSW Country Championships 2 1:03.37 Toomas Mirlieb Canberra 10/12/11 Canberra Christmas Classic 3 1:04.37 Cameron Tysoe Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 3 1:04.37 Alec Morris Woden 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 5 1:05.49 Stephen Thresher Woden 25/02/12 NSW Country Championships 6 1:08.60 Tomas Muller Ginninderra 15/12/11 Ginninderra Club Night December 2011 7 1:19.91 Kurt Michl Queanbeyan 10/02/12 Quenbeayn Leagues Club Championships 8 1:22.37 John Freeman Woden 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong

16 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:00.42 William Pulley Queanbeyan 24/09/11 Burley Griffin Meet 2 1:02.20 Toomas Mirlieb Canberra 25/02/12 NSW Country Championships 3 1:02.26 Kade Howitt Woden 24/09/11 Burley Griffin Meet 4 1:03.80 Thomas Ramsay Ginninderra 25/02/12 NSW Country Championships

17 & Over 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 53.60 Adam Pine Ginninderra 15/03/12 EnergyAustralia Swimming Championships 2 54.15 Hugo Morris Woden 9/04/12 Australian Age Championships 3 58.29 Ryan Hore Woden 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 4 58.94 Niall Jacobsen Woden 25/02/12 NSW Country Championships 5 59.20 William Pulley Woden 10/02/12 NSW State Open Championships 6 59.97 Ciaran Plenty Woden 25/02/12 NSW Country Championships 7 1:00.22 Oliver Bourne Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 8 1:00.92 Dylan Appelqvist Woden 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 9 1:02.05 James Gibson Canberra 24/09/11 Burley Griffin Meet 10 1:02.71 Daniel Steemson Vikings 25/02/12 NSW Country Championships

11 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:40.42 David Allen Canberra 25/02/12 NSW Country Championships 2 3:11.00 Harrison Webster Vikings 16/10/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 1 3 3:15.11 Ruben Collins Ginninderra 28/01/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 3

12 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:35.65 Lachlan Webb Vikings 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 2 2:44.33 Jarrod Barber Telopea 7/01/12 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 3 2:47.57 Kieran Howell Woden 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet

13 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:21.91 Nathan De Meillon Vikings 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 2 2:25.43 James Hanson Telopea 9/04/12 Australian Age Championships 3 2:27.52 Jackson Savage Woden 9/04/12 Australian Age Championships 4 2:34.45 Joshua Waugh Canberra 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 5 2:35.28 Lachlan Webb Vikings 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 6 2:37.51 Matthew Reaper Woden 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 7 2:39.80 Dylan Weir Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 8 2:42.61 Kieran Howell Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 9 2:46.00 Samual Dobb Ginninderra 28/01/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 10 2:49.42 Eli Gatica Woden 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2

14 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:11.89 Alexander Ryan Woden 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 2 2:14.89 Angus Funnell Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 3 2:15.96 Liam Barber Telopea 9/04/12 Australian Age Championships 4 2:22.22 Nathan De Meillon Vikings 9/04/12 Australian Age Championships 5 2:29.14 Jordie Welch Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships

15 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:12.32 Lachlan Colquhoun Woden 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 2 2:16.56 Angus Funnell Ginninderra 9/04/12 Australian Age Championships 3 2:21.05 Alec Morris Woden 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 4 2:29.85 Cameron Tysoe Ginninderra 6/11/11 ACT Summer Distance Meet

16 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:13.10 William Pulley Queanbeyan 24/09/11 Burley Griffin Meet 2 2:23.53 Kade Howitt Woden 24/09/11 Burley Griffin Meet

17 & Over 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:59.59 Hugo Morris Woden 9/04/12 Australian Age Championships 2 2:07.18 William Pulley Woden 9/04/12 Australian Age Championships 3 2:10.66 Oliver Bourne Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 4 2:16.30 James Gibson Canberra 29/10/11 Telopea Summer Meet 5 2:19.68 Daniel Steemson Vikings 25/02/12 NSW Country Championships 6 2:21.36 Alex Ramsay Ginninderra 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong

8 & Under 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:50.30 Lachlan Savage Woden 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 2 4:27.87 Nolen Paul Ginninderra 23/03/12 Ginninderra Club Night March 2

9 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:20.93 Nicholas Barclay Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 2 3:25.32 Skinny Gavel CRUIZ 10/12/11 Canberra Christmas Classic 3 3:29.25 Mason Thornton Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 4 3:29.67 Joshua Fletcher CRUIZ 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 5 3:32.79 Mark Rusanov Ginninderra 23/03/12 Ginninderra Club Night March 2 6 3:35.92 Oliver Holdway Woden 28/01/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 7 3:41.65 Harry Smith Canberra 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 8 3:55.60 Jayden Peckett Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 9 3:58.07 Noah Egan Vikings 4/12/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 10 4:01.35 Cody Weir Vikings 16/10/11 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 1

10 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:57.91 Peeter Mirlieb Canberra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 2 3:03.49 Ethan Lowey Woden 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 3 3:13.73 Skinny Gavel CRUIZ 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 4 3:14.74 Gus Shepherd Canberra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 5 3:16.96 Nicholas Newton Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 6 3:19.43 Aaron Passioura Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 7 3:21.84 Cody Weir Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 8 3:28.19 Bryce Svensson Vikings 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 9 3:31.46 Max Tollis Telopea 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 10 3:32.62 Daryl Bailey Vikings 12/02/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 4

11 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:37.74 David Allen Canberra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 2 2:56.51 Harrison Webster Vikings 7/01/12 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 3 2:57.91 Ruben Collins Ginninderra 10/12/11 Canberra Christmas Classic 4 2:58.99 Xavier Pearson Telopea 24/09/11 Burley Griffin Meet 5 2:59.03 Connor McGuirk Queanbeyan 10/12/11 Canberra Christmas Classic 6 3:03.48 Andrew Catchpole Queanbeyan 10/12/11 Canberra Christmas Classic 7 3:04.63 Jackson Say Canberra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 8 3:06.80 Bradley Tuck Ginninderra 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 9 3:08.67 Tom Quinn Vikings 28/01/12 2011-12 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 10 3:13.67 Duncan Miller Telopea 10/12/11 Canberra Christmas Classic

12 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:36.52 Dylan Weir Vikings 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 2 2:41.00 Lachlan Webb Vikings 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 3 2:42.25 Eli Gatica Woden 13/10/11 Canberra ASC Club Night 4 2:42.42 Yi Lerk Chin Canberra 29/10/11 Telopea Summer Meet 5 2:42.58 Dominik Turner CRUIZ 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 6 2:43.81 Jarrod Barber Telopea 7/01/12 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 7 2:45.53 Tyler Beecher Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 8 2:47.60 Kieran Howell Woden 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 9 2:48.80 Nicholas Lawlis Vikings 25/02/12 NSW Country Championships 10 2:59.03 Connor McGuirk Queanbeyan 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong

13 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:26.62 Jackson Savage Woden 9/04/12 Australian Age Championships 2 2:27.81 Nathan De Meillon Vikings 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 3 2:33.63 Eli Gatica Woden 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 4 2:34.50 Matthew Reaper Burley Griffin 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 5 2:36.81 Joshua Waugh Canberra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 6 2:37.21 Dylan Weir Vikings 25/02/12 NSW Country Championships 7 2:41.87 Cormac Pearson Telopea 10/12/11 Canberra Christmas Classic 8 2:42.10 Samual Dobb Ginninderra 10/12/11 Canberra Christmas Classic 9 2:42.57 Brendan Wright Vikings 24/09/11 Burley Griffin Meet 10 2:46.22 Lachlan Webb Vikings 10/12/11 Canberra Christmas Classic

14 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:16.50 Angus Funnell Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 2 2:19.81 Alexander Ryan Woden 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 3 2:25.26 Jordie Welch Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 4 2:31.20 Liam Barber Telopea 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 5 2:32.99 Nathan De Meillon Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 6 2:33.63 Matthew Reaper Woden 10/12/11 Canberra Christmas Classic 7 2:38.02 Brendan Wright Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 8 2:38.29 Daniel Pelkowitz Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 9 2:38.49 Stephen Thresher Woden 29/10/11 Telopea Summer Meet 10 2:39.90 Sebastian Cuschieri Ginninderra 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet

15 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:13.38 Lachlan Colquhoun Woden 10/12/11 NSW Grand Prix Meet 2 2:17.26 Angus Funnell Ginninderra 9/04/12 Australian Age Championships 3 2:20.36 Cameron Tysoe Ginninderra 25/02/12 NSW Country Championships 4 2:22.11 Alec Morris Woden 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 5 2:33.85 Toomas Mirlieb Canberra 29/10/11 Telopea Summer Meet 6 2:42.15 Brandon Pyke Canberra 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 7 2:47.64 John Freeman Woden 10/12/11 Canberra Christmas Classic 8 3:00.97 Kurt Michl Queanbeyan 10/02/12 Quenbeayn Leagues Club Championships

16 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:09.44 Ryan Hore Woden 10/12/11 NSW Grand Prix Meet 2 2:11.88 Sean Maloney Woden 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 3 2:17.39 William Pulley Queanbeyan 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 4 2:17.62 Nathan Seddon Woden 25/02/12 NSW Country Championships 5 2:20.80 Matt Riddell Canberra 29/10/11 Telopea Summer Meet 6 2:21.23 Thomas Ramsay Ginninderra 25/02/12 NSW Country Championships 7 2:21.79 Kade Howitt Woden 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon

17 & Over 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:08.07 Ryan Hore Woden 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 2 2:08.87 Hugo Morris Woden 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 3 2:11.58 Dylan Appelqvist Woden 15/03/12 EnergyAustralia Swimming Championships 4 2:12.21 William Pulley Woden 9/04/12 Australian Age Championships 5 2:16.59 Niall Jacobsen Woden 25/02/12 NSW Country Championships 6 2:18.65 Oliver Bourne Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 7 2:20.88 Alex Ramsay Ginninderra 21/01/12 NSW Country Regional Meet - Tuggeranong 8 2:23.14 James Dowden Burley Griffin 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 9 2:23.85 Stefanos Karavasopoulos Canberra 11/09/11 Canberra ASC Pentathlon 10 2:23.94 Daniel Steemson Vikings 25/02/12 NSW Country Championships

12 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:23.07 Eli Gatica Woden 13/10/11 Canberra ASC Club Night 2 5:34.68 Dylan Weir Vikings 24/09/11 Burley Griffin Meet 3 5:56.22 Jarrod Barber Telopea 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 4 6:08.94 Yi Lerk Chin Canberra 6/11/11 ACT Summer Distance Meet

13 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:10.38 Nathan De Meillon Vikings 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 2 5:12.49 Jackson Savage Woden 9/04/12 Australian Age Championships 3 5:12.94 Dylan Weir Vikings 9/04/12 Australian Age Championships 4 5:23.57 Matthew Reaper Woden 12/11/11 Woden National and State Qualifying Meet 5 5:26.99 Eli Gatica Woden 24/09/11 Burley Griffin Meet 6 5:31.25 Joshua Waugh Canberra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 7 5:47.30 Brendan Wright Vikings 6/11/11 ACT Summer Distance Meet 8 6:09.11 Jarrod Barber Telopea 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships 9 6:18.84 Joshua Silk-Jones Vikings 28/01/12 Queanbeyan Leagues Annual Qualifying Carnival

14 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:49.18 Angus Funnell Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 2 5:07.35 Jordie Welch Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 3 5:10.90 Liam Barber Telopea 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 4 5:27.41 Nathan De Meillon Vikings 25/02/12 NSW Country Championships 5 5:41.42 Brendan Wright Vikings 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships

15 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:41.07 Lachlan Colquhoun Woden 25/02/12 NSW Country Championships 2 4:51.92 Angus Funnell Ginninderra 9/04/12 Australian Age Championships 3 4:55.63 Alec Morris Woden 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 4 4:58.63 Cameron Tysoe Ginninderra 25/02/12 NSW Country Championships 5 5:13.62 Jordie Welch Ginninderra 2/03/12 Canberra Labor Club ACT Championships

16 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:47.49 William Pulley Queanbeyan 24/09/11 Burley Griffin Meet 2 4:55.49 Kade Howitt Woden 24/09/11 Burley Griffin Meet 3 5:02.74 Thomas Ramsay Ginninderra 25/02/12 NSW Country Championships

17 & Over 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:30.88 Hugo Morris Woden 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 2 4:38.63 Ryan Hore Woden 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 3 4:38.69 William Pulley Woden 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 4 4:39.68 Dylan Appelqvist Woden 15/03/12 EnergyAustralia Swimming Championships 5 4:48.61 Oliver Bourne Ginninderra 10/01/12 NSW State Age 13-18 Years Championships 6 5:00.25 Alex Ramsay Ginninderra 25/02/12 NSW Country Championships 7 5:05.40 James Gibson Canberra 13/10/11 Canberra ASC Club Night 8 5:21.70 Daniel Steemson Vikings 6/11/11 ACT Summer Distance Meet


Go back to the top of this page.