Summer 2010-11 Age Top 10 for Women


Long Course Ranking by Event (as at 27 April 2011)
Note: Age as at Meet age which is generally age at the first day of the meet
8 & Under 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 41.37 Pyper Thornberry Ginninderra 27/11/10 Canberra Christmas Classic 2 43.68 Demi Brinkley Vikings 6/02/11 2011 Speedo Sprint Series ACT Heats 3 43.81 Anita Manning Queanbeyan 28/03/11 NSW PSSA 4 44.13 Taylah Chancellor Woden 10/10/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 1 5 44.85 Maddison Mertz Burley Griffin 6/03/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 6 45.28 Casey Abel ACT 13/03/11 2011 Speedo Sprint Series - Finals 7 46.17 Leaha Bunt CRUIZ 6/02/11 2011 Speedo Sprint Series ACT Heats 8 46.30 Taylah McCluskey Canberra 6/02/11 ACT Relay Championships 9 46.88 Maeve Wolf Vikings 6/02/11 2011 Speedo Sprint Series ACT Heats 10 47.43 Sophia Adameitis Goulburn 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships

9 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 32.94 Andrea Forshaw Vikings 8/01/11 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 2 33.48 Abbey Webb Vikings 8/01/11 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 3 35.31 Bella White Queanbeyan 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 35.87 Tegan Roberts Canberra 9/12/10 2010 Canberra ASC December Club Night 5 36.14 Alexis Cross Vikings 6/02/11 2011 Speedo Sprint Series ACT Heats 6 36.95 Brooke Gilroy Vikings 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 7 37.44 Paige Davis Vikings 6/02/11 2011 Speedo Sprint Series ACT Heats 8 38.85 Claire Molineux Queanbeyan 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 38.85 Danielle Grimm Vikings 27/11/10 Canberra Christmas Classic 10 39.15 Alexie Boulton Woden 5/09/10 Canberra Pentathlon

10 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 32.69 Courtney Taylor Burley Griffin 6/02/11 2011 Speedo Sprint Series ACT Heats 2 32.76 Kobi Kiraly Woden 5/09/10 Canberra Pentathlon 3 32.98 Amy Sokic Queanbeyan 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 33.03 Jasmine Thornton Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships 5 33.06 Andrea Forshaw Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 6 33.15 Amelia Laudenbach Vikings 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 7 33.17 Abbey Webb Vikings 26/02/11 2011 NSW Country Championships 8 33.85 Taylah Bacon Vikings 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 9 34.68 Ellie Hoitink Ginninderra 26/02/11 2011 NSW Country Championships 10 34.87 Michaela Roberts Canberra 9/12/10 2010 Canberra ASC December Club Night

11 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 30.48 Madaleine Thomas-Beck ACT 13/03/11 2011 Speedo Sprint Series - Finals 2 30.70 Ebony Norris Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 30.97 Breana Gilroy Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 31.62 Rebecca Cross Vikings 6/02/11 2011 Speedo Sprint Series ACT Heats 5 31.76 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 8/01/11 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 6 32.01 Kate Tabke Vikings 8/01/11 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 7 32.12 Grace Pyke Canberra 8/01/11 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 8 32.33 Peta Falzon Burley Griffin 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 9 32.58 Shannon Nutt Telopea 6/02/11 2011 Speedo Sprint Series ACT Heats 10 32.70 Kobi Kiraly Woden 6/02/11 ACT Relay Championships

12 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 29.04 Shannon Maloney Woden 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 2 29.23 Rebekah McCoy Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 29.31 Chelsea Stewart ACT 27/03/11 James Brophy Inter-district Invitational Meet 4 29.87 Leah Allen Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 5 30.28 Tizana Fiorese Woden 6/02/11 ACT Relay Championships 6 30.41 Isabella Marinelli Woden 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 7 30.56 Ashley Groch Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 30.84 Madaleine Thomas-Beck Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 9 31.08 Alannah Riggans Woden 8/01/11 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 10 31.91 Grace Pyke Canberra 6/02/11 2011 Speedo Sprint Series ACT Heats

13 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 27.96 Ayu Barry Telopea 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 2 28.02 Bonnie Zhang Canberra 27/11/10 Canberra Christmas Classic 3 28.57 Shannon Maloney Woden 18/04/11 2011 Australian Age Championships 4 28.82 Grace Hoitink Ginninderra 26/02/11 2011 NSW Country Championships 5 30.09 Rachel Brown Canberra 26/02/11 2011 NSW Country Championships 6 30.98 Keely O'Brien Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships 7 31.02 Samantha Young Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 31.39 Haley Jedrzejek Canberra 5/09/10 Canberra Pentathlon 9 31.45 Evangeline Cleary Canberra 20/02/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 10 31.46 Emma Harris Woden 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet

14 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 27.15 Ayu Barry Telopea 18/04/11 2011 Australian Age Championships 2 28.78 Millie Drummond Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 29.32 Paula Rusanov Telopea 26/02/11 2011 NSW Country Championships 4 29.70 Brooke James Burley Griffin 5/09/10 Canberra Pentathlon 5 30.23 Haley Jedrzejek Canberra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 6 30.29 Brittany Ross Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships 7 30.43 Natasha Kosev Ginninderra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 8 30.79 Aisha Collins Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 9 31.11 Anika Buckley Queanbeyan 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 10 31.45 Harriet Rooks Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships

15 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 28.50 Stephanie Wise Woden 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 28.66 Imogen Schiwy Queanbeyan 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 28.84 Bethany Colquhoun Woden 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 4 29.29 Brooke James Woden 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 5 29.31 Millie Drummond Woden 27/03/11 National Age Time Trials 6 29.64 Natasha Kosev Ginninderra 26/02/11 2011 NSW Country Championships 7 29.75 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 8 30.75 Emma Thompson Queanbeyan 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 9 31.13 Kate Miller Telopea 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 10 31.16 Emma Kelly Vikings 6/02/11 ACT Relay Championships

16 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 28.97 Bethany Colquhoun Woden 6/02/11 ACT Relay Championships 2 29.06 Samantha Marceddo Ginninderra 6/02/11 ACT Relay Championships 3 29.29 Monique Murphy Ginninderra 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 30.13 Caitlyn Radcliffe ACT 27/03/11 James Brophy Inter-district Invitational Meet 5 30.71 Jessica Hood Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 6 31.10 Alison Rose Goulburn 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 7 32.05 Chelsea Brodie Vikings 6/02/11 ACT Relay Championships 8 32.45 Zoia Rusanov Telopea 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 9 33.03 Claire Mantle Woden 5/09/10 Canberra Pentathlon 10 34.38 Regan Morris Vikings 27/11/10 Canberra Christmas Classic

17 & Over 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 27.75 Sarah Friend Woden 18/04/11 2011 Australian Age Championships 2 27.99 Lindsay De Witte Ginninderra 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 28.86 Lyndsay Saywell Telopea 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 29.04 Ashleigh Streatfield Vikings 27/11/10 Canberra Christmas Classic 5 29.64 Jessica Traficante Telopea 11/02/11 2011 NSW State Open Championships 6 31.04 Bianca Pitts Ginninderra 6/02/11 ACT Relay Championships 7 31.65 Aminda de Jager Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 32.20 Ellie Tonkin Woden 1/04/11 2011 Telstra Australian Swimming Championship 9 32.65 Cassie Keys Canberra 5/09/10 Canberra Pentathlon 10 32.87 Charlotte Packard Canberra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet

8 & Under 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:49.69 Pyper Thornberry Ginninderra 6/03/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 2 1:50.45 Demi Brinkley Vikings 20/02/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 3 1:52.05 Maeve Wolf Vikings 14/11/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 4 1:54.02 Sarah Williams Queanbeyan 20/02/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 5 1:54.07 Leaha Bunt CRUIZ 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 6 1:55.95 Natalie Mohajer-Iravani Vikings 14/11/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 7 2:00.91 Abigail Adera Woden 14/11/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 2

9 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:16.05 Abbey Webb Vikings 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 2 1:17.04 Andrea Forshaw Vikings 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 3 1:21.37 Alexis Cross Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 1:23.07 Bella White Queanbeyan 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 5 1:25.71 Tegan Roberts Canberra 27/11/10 Canberra Christmas Classic 6 1:26.72 Brooke Gilroy Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 7 1:26.79 Keely Small Woden 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 8 1:28.35 Paige Davis Vikings 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 9 1:28.63 Danielle Grimm Vikings 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 10 1:31.54 Chloe Tan Vikings 10/10/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 1

10 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:09.98 Amelia Laudenbach Vikings 26/02/11 2011 NSW Country Championships 2 1:12.46 Kobi Kiraly Woden 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 3 1:13.69 Jasmine Thornton Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 1:14.53 Amy Sokic Queanbeyan 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 5 1:15.21 Andrea Forshaw Vikings 26/02/11 2011 NSW Country Championships 6 1:15.43 Taylah Bacon Vikings 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 7 1:15.52 Ellie Hoitink Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 1:15.80 Abbey Webb Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 9 1:18.11 Phoebe Ross Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships 10 1:18.56 Jessica Holland Ginninderra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet

11 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:07.19 Ebony Norris Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships 2 1:09.17 Kate Tabke Vikings 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 3 1:09.72 Rebecca Cross Vikings 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 4 1:10.41 Grace Pyke Canberra 8/01/11 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 5 1:10.73 Emma Gillingham Vikings 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 6 1:11.30 Kimberley Fehringer Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 7 1:11.38 Breana Gilroy Vikings 26/02/11 2011 NSW Country Championships 8 1:12.67 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 9 1:13.18 Peta Falzon Burley Griffin 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 10 1:13.35 Kobi Kiraly Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships

12 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:03.39 Shannon Maloney Woden 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 2 1:04.32 Chelsea Stewart Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 1:04.86 Leah Allen Canberra 18/04/11 2011 Australian Age Championships 4 1:05.51 Tizana Fiorese Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 5 1:05.53 Ashley Groch Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 6 1:05.74 Madaleine Thomas-Beck Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 7 1:06.75 Rebekah McCoy Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 1:07.61 Isabella Marinelli Woden 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 9 1:08.84 Ashleigh Cockburn Canberra 8/01/11 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 10 1:08.92 Alannah Riggans Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships

13 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 59.47 Bonnie Zhang Canberra 18/04/11 2011 Australian Age Championships 2 1:00.47 Shannon Maloney Woden 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 1:00.96 Grace Hoitink Canberra 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 1:05.55 Rachel Brown Canberra 26/02/11 2011 NSW Country Championships 5 1:06.46 Samantha Young Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships 6 1:08.41 Keely O'Brien Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships 7 1:08.83 Maya Blaikie CRUIZ 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 8 1:09.24 Rachel Perotti Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 9 1:09.28 Emma Harris Woden 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 10 1:09.45 Eliza Tetley Vikings 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet

14 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 59.78 Ayu Barry Telopea 26/02/11 2011 NSW Country Championships 2 1:03.88 Paula Rusanov Telopea 26/02/11 2011 NSW Country Championships 3 1:05.54 Millie Drummond Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 1:05.78 Brooke James Woden 8/12/10 2010 Queanbeyan Time Trials De 5 1:06.51 Haley Jedrzejek Canberra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 6 1:07.04 Emma Harris Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 7 1:07.06 Anika Buckley Queanbeyan 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 8 1:07.51 Romy Turner Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 9 1:08.16 Aisha Collins Canberra 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 10 1:08.35 Tarni Miller Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships

15 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:00.70 Stephanie Wise Woden 11/02/11 2011 NSW State Open Championships 2 1:01.19 Bethany Colquhoun Woden 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 1:01.65 Imogen Schiwy Queanbeyan 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 1:04.07 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 5 1:05.41 Brooke James Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships 6 1:05.79 Nellie Metcalfe Canberra 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 7 1:06.49 Natasha Kosev Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 1:08.05 Emma Thompson Queanbeyan 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 9 1:08.47 Sally Foster Telopea 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 10 1:10.61 Meg Bourne Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships

16 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:00.64 Stephanie Wise Woden 18/04/11 2011 Australian Age Championships 2 1:01.40 Bethany Colquhoun Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 1:02.11 Monique Murphy Ginninderra 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 1:04.40 Samantha Marceddo Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 5 1:08.82 Jessica Hood Woden 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 6 1:09.64 Alison Rose Goulburn 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 7 1:11.12 Jessica Cleary Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 1:13.83 Zoia Rusanov Telopea 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 9 1:13.93 Chelsea Brodie Vikings 27/11/10 Canberra Christmas Classic 10 1:15.55 Regan Morris Vikings 27/11/10 Canberra Christmas Classic

17 & Over 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:01.60 Sarah Friend Woden 18/04/11 2011 Australian Age Championships 2 1:02.03 Jessica Traficante Telopea 26/02/11 2011 NSW Country Championships 3 1:02.75 Lyndsay Saywell Telopea 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 1:03.71 Lindsay De Witte Ginninderra 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 5 1:04.65 Ashleigh Streatfield Vikings 27/11/10 Canberra Christmas Classic 6 1:07.22 Aminda de Jager Ginninderra 27/11/10 Canberra Christmas Classic 7 1:10.45 Charlotte Packard Canberra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 8 1:10.92 Ellie Tonkin Woden 1/04/11 2011 Telstra Australian Swimming Championship 9 x1:13.66 Cassie Keys Canberra 5/09/10 Canberra Club Championships 2010

9 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:54.09 Andrea Forshaw Vikings 14/11/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 2 2:56.65 Abbey Webb Vikings 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 3 3:04.22 Bella White Queanbeyan 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 3:05.11 Alexis Cross Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 5 3:10.91 Brooke Gilroy Vikings 10/10/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 1 6 3:12.69 Danielle Grimm Vikings 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 7 3:15.24 Sarah Purcell Vikings 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 8 3:15.76 Tegan Roberts Canberra 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 9 3:16.40 Paige Davis Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 10 3:17.44 Claire Molineux Queanbeyan 6/03/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 4

10 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:28.97 Amelia Laudenbach Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 2 2:41.50 Jasmine Thornton Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 2:44.77 Ellie Hoitink Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 2:45.96 Taylah Bacon Vikings 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 5 2:46.94 Andrea Forshaw Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 6 2:47.79 Abbey Webb Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 7 2:49.04 Michaela Roberts Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 2:50.89 Jessica Holland Ginninderra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 9 2:54.21 Phoebe Ross Woden 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 10 2:54.28 Charlotte White Queanbeyan 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet

11 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:27.01 Ebony Norris Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 2 2:27.42 Rebecca Cross Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 2:29.15 Emma Gillingham Vikings 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 4 2:31.98 Grace Pyke Canberra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 5 2:37.14 Kate Tabke Vikings 27/11/10 Canberra Christmas Classic 6 2:38.06 Jessica Holland Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 7 2:41.46 Caitlin Manning Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 2:41.77 Hayley Morris Vikings 27/11/10 Canberra Christmas Classic 9 2:43.86 Breana Gilroy Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 10 2:44.36 Genevieve Morris Vikings 27/11/10 Canberra Christmas Classic

12 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:15.59 Shannon Maloney Woden 27/11/10 Canberra Christmas Classic 2 2:16.37 Rebekah McCoy Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 2:17.17 Leah Allen Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 2:21.17 Ashley Groch Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 5 2:21.81 Tizana Fiorese Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 6 2:21.96 Chelsea Stewart Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 7 2:22.31 Isabella Marinelli Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 2:24.63 Ashleigh Cockburn Canberra 8/01/11 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 9 2:25.53 Emma Gillingham Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 10 2:28.24 Madaleine Thomas-Beck Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships

13 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:08.90 Bonnie Zhang Canberra 18/04/11 2011 Australian Age Championships 2 2:09.99 Shannon Maloney Woden 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 2:12.07 Grace Hoitink Unattached 18/04/11 2011 Australian Age Championships 4 2:19.03 Rachel Brown Canberra 26/02/11 2011 NSW Country Championships 5 2:25.35 Samantha Young Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 6 2:28.65 Maya Blaikie CRUIZ 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 7 2:30.73 Emma Miller Burley Griffin 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 2:33.09 Eliza Tetley Vikings 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 9 2:33.19 Lara Menegon Canberra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 10 2:33.81 Keely O'Brien Woden 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet

14 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:15.40 Ayu Barry Telopea 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 2 2:20.69 Paula Rusanov Telopea 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 3 2:25.54 Emma Harris Woden 27/11/10 Canberra Christmas Classic 4 2:26.65 Meg Bourne Ginninderra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 5 2:27.96 Haley Jedrzejek Canberra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 6 2:29.29 Natasha Kosev Ginninderra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 7 2:29.65 Anika Buckley Queanbeyan 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 8 2:31.96 Madeleine Fleming Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 9 2:32.31 Melanie Le Couteur Vikings 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 10 2:32.46 Eliza Tetley Vikings 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet

15 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:10.32 Stephanie Wise Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships 2 2:11.77 Bethany Colquhoun Woden 27/11/10 Canberra Christmas Classic 3 2:13.72 Imogen Schiwy Queanbeyan 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 4 2:15.88 Nellie Metcalfe Canberra 26/02/11 2011 NSW Country Championships 5 2:21.08 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 6 2:29.22 Meg Bourne Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 7 2:31.57 Natasha Kosev Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 2:31.60 Rosalea Bell Canberra 10/10/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 1 9 2:41.99 Alison Rose Goulburn 10/10/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 1

16 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:10.42 Stephanie Wise Woden 18/04/11 2011 Australian Age Championships 2 2:13.48 Bethany Colquhoun Woden 27/03/11 National Age Time Trials 3 2:22.19 Samantha Marceddo Ginninderra 27/11/10 Canberra Christmas Classic 4 2:27.05 Jessica Hood Woden 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 5 2:36.26 Alison Rose Goulburn 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 6 3:54.09 Mikaela Dingley Canberra 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet

17 & Over 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:09.72 Jessica Traficante Telopea 26/02/11 2011 NSW Country Championships 2 2:15.41 Lyndsay Saywell Telopea 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 2:15.48 Ashleigh Streatfield Vikings 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 2:16.19 Sarah Friend Woden 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 5 2:30.38 Aminda de Jager Ginninderra 14/11/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 6 2:35.80 Charlotte Packard Canberra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 7 2:36.90 Ellie Tonkin Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships

9 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:56.56 Abbey Webb Vikings 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 2 6:38.27 Sarah Purcell Vikings 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 3 7:08.36 Brooke Gilroy Vikings 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet

10 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:20.45 Amelia Laudenbach Vikings 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 2 5:43.16 Abbey Webb Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 5:43.59 Michaela Roberts Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 6:00.72 Taylah Bacon Vikings 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 5 6:01.99 Ellie Hoitink Canberra 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 6 6:18.49 Jasmine Allday Canberra 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 7 6:22.68 Adele Burke Burley Griffin 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 8 6:38.58 Sarah Purcell Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 9 6:45.40 Eske Gavel CRUIZ 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet

11 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:11.89 Rebecca Cross Vikings 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 2 5:38.14 Jessica Holland Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 5:39.33 Caitlin Manning Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 5:45.84 Kate Tabke Vikings 27/11/10 Canberra Christmas Classic 5 5:46.09 Breana Gilroy Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 6 5:52.73 Milla Wolf Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 7 5:58.06 Taylah Bacon Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 5:59.71 Genevieve Morris Vikings 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 9 5:59.91 Hayley Morris Vikings 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 10 6:14.65 Niamh Collett Ginninderra 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet

12 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:43.10 Rebekah McCoy Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 2 4:46.98 Leah Allen Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 4:48.25 Shannon Maloney Woden 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 4 4:54.24 Ashley Groch Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 5 4:54.27 Chelsea Stewart Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 6 4:56.00 Isabella Marinelli Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 7 4:57.17 Tizana Fiorese Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships 8 4:58.54 Emma Gillingham Vikings 26/02/11 2011 NSW Country Championships 9 5:02.35 Ashleigh Cockburn Canberra 8/01/11 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 10 5:28.64 Ashleigh Jones Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships

13 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:31.77 Shannon Maloney Woden 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 4:34.42 Bonnie Zhang Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 4:39.10 Grace Hoitink Canberra 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 4:47.87 Rachel Brown Canberra 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 5 4:55.02 Samantha Young Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 6 5:16.75 Maya Blaikie CRUIZ 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 7 5:23.41 Molly Turnbull Vikings 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 8 5:28.88 Lara Menegon Canberra 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 9 5:32.99 Eliza Tetley Vikings 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 10 5:33.11 Ceillagh Svensson Vikings 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet

14 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:47.85 Ayu Barry Telopea 26/02/11 2011 NSW Country Championships 2 4:53.86 Paula Rusanov Telopea 26/02/11 2011 NSW Country Championships 3 5:00.66 Meg Bourne Ginninderra 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 4 5:08.85 Emma Harris Woden 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 5 5:09.40 Maya Blaikie CRUIZ 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 6 5:13.29 Melanie Le Couteur Vikings 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 7 5:17.99 Madeleine Fleming Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 5:28.96 Eliza Tetley Vikings 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 9 5:30.35 Brittany Ross Woden 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 10 5:53.36 Tegan Garnett CRUIZ 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet

15 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:33.05 Stephanie Wise Woden 11/02/11 2011 NSW State Open Championships 2 4:40.19 Bethany Colquhoun Woden 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 4:41.77 Nellie Metcalfe Canberra 26/02/11 2011 NSW Country Championships 4 4:41.96 Imogen Schiwy Queanbeyan 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 5 4:56.22 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 6 5:05.44 Meg Bourne Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 7 5:20.53 Rosalea Bell Canberra 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet

16 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:46.33 Monique Murphy Ginninderra 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 4:50.27 Bethany Colquhoun Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 4:59.88 Samantha Marceddo Ginninderra 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 4 5:08.09 Jessica Hood Woden 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 5 5:23.80 Claire Mantle Woden 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 6 7:58.70 Mikaela Dingley Canberra 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet

17 & Over 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:33.17 Jessica Traficante Telopea 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 2 4:37.93 Ashleigh Streatfield Vikings 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 5:28.83 Ellie Tonkin Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships

12 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 10:04.16 Leah Allen Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 2 10:04.59 Rebekah McCoy Vikings 13/11/10 ANL Open Meet 2010 3 10:15.94 Tizana Fiorese Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 10:22.53 Isabella Marinelli Woden 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 5 11:06.65 Ashleigh Jones Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 6 11:12.98 Chelsea Stewart Ginninderra 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 7 11:34.21 Ceillagh Svensson Vikings 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet

13 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 9:12.70 Bonnie Zhang Canberra 18/04/11 2011 Australian Age Championships 2 9:57.81 Rachel Brown Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 10:09.78 Samantha Young Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 10:57.47 Molly Turnbull Vikings 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 5 11:09.98 Ceillagh Svensson Vikings 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 6 11:40.06 Eliza Tetley Vikings 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 7 11:58.47 Chloe Ironside Vikings 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet

14 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 10:17.61 Paula Rusenov Telopea 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 2 10:26.05 Meg Bourne Canberra 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 3 10:32.30 Paula Rusanov Telopea 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 11:04.93 Melanie Le Couteur Vikings 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 5 11:13.39 Madeleine Fleming Woden 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 6 11:56.17 Harriet Rooks Canberra 12/03/11 Canberra Club Night March 2011

15 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 9:35.10 Bethany Colquhoun Woden 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 2 9:35.22 Nellie Metcalfe Canberra 26/02/11 2011 NSW Country Championships 3 10:18.99 Meg Bourne Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships

16 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 9:49.53 Bethany Colquhoun Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships

17 & Over 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 9:13.53 Jessica Traficante Telopea 11/02/11 2011 NSW State Open Championships 2 9:18.99 Ashleigh Streatfield Vikings 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 10:23.38 Lyndsay Saywell Telopea 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet

12 years 1500m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 22:30.08 Ashleigh Jones Vikings 11/12/10 SISA Cootamundra A level Meet

13 years 1500m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 21:38.57 Ceillagh Svensson Vikings 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 2 22:18.29 Chloe Ironside Vikings 11/12/10 SISA Cootamundra A level Meet

14 years 1500m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 22:09.99 Melanie Le Couteur Vikings 11/12/10 SISA Cootamundra A level Meet

15 years 1500m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 19:16.40 Nellie Metcalfe Canberra 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet

17 & Over 1500m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 17:34.95 Jessica Traficante Telopea 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet

8 & Under 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 50.19 Pyper Thornberry Ginninderra 14/11/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 2 51.11 Demi Brinkley Vikings 20/02/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 3 51.76 Anita Manning Queanbeyan 3/03/11 South Coast Primary 4 53.24 Taylah McCluskey Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 5 55.15 Taylah Chancellor Woden 10/10/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 1 6 57.43 Maeve Wolf Vikings 20/02/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 7 57.52 Leaha Bunt ACT 13/03/11 2011 Speedo Sprint Series - Finals 8 58.74 Natalie Mohajer-Iravani Vikings 11/12/10 SISA Cootamundra A level Meet 9 59.70 Sophia Adameitis Goulburn 6/03/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 10 1:00.05 Casey Abel Ginninderra 20/02/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 3

9 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 41.94 Claire Molineux ACT 13/03/11 2011 Speedo Sprint Series - Finals 2 42.01 Alexis Cross Vikings 20/02/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 3 42.52 Abbey Webb Vikings 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 4 43.59 Andrea Forshaw Vikings 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 5 44.04 Keely Small Woden 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 6 45.45 Bella White Queanbeyan 14/11/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 7 45.67 Paige Davis Vikings 6/03/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 8 46.28 Danielle Grimm Vikings 27/11/10 Canberra Christmas Classic 9 46.51 Sarah Purcell Vikings 14/11/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 10 46.54 Alexie Boulton Woden 5/09/10 Canberra Pentathlon

10 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 36.72 Amy Sokic ACT 13/03/11 2011 Speedo Sprint Series - Finals 2 36.82 Kobi Kiraly Woden 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 3 37.79 Amelia Laudenbach Vikings 6/02/11 ACT Relay Championships 4 38.21 Courtney Taylor Burley Griffin 20/02/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 5 38.96 Charlotte White ACT 13/03/11 2011 Speedo Sprint Series - Finals 6 40.49 Jasmine Thornton Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships 7 40.67 Ellie Hoitink Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 40.83 Abbey Webb ACT 27/03/11 James Brophy Inter-district Invitational Meet 9 41.31 Taylah Bacon Vikings 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 10 41.47 Phoebe Ross ACT 27/03/11 James Brophy Inter-district Invitational Meet

11 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 35.31 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 27/11/10 Canberra Christmas Classic 2 36.06 Amy Sokic Queanbeyan 28/03/11 NSW PSSA 3 36.27 Ebony Norris Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships 4 36.85 Peta Falzon Burley Griffin 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 5 37.07 Kobi Kiraly Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships 6 37.49 Madaleine Thomas-Beck Woden 6/02/11 2011 Speedo Sprint Series ACT Heats 7 37.98 Hayley Morris Vikings 6/02/11 2011 Speedo Sprint Series ACT Heats 8 38.20 Montana Thornberry Ginninderra 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 9 38.28 Rebecca Cross Vikings 6/02/11 2011 Speedo Sprint Series ACT Heats 10 39.10 Charlotte White Queanbeyan 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships

12 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 34.28 Shannon Maloney Woden 5/09/10 Canberra Pentathlon 2 34.37 Chelsea Stewart Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 34.66 Rebekah McCoy Vikings 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 4 34.93 Isabella Marinelli ACT 27/03/11 James Brophy Inter-district Invitational Meet 5 35.20 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 6/02/11 2011 Speedo Sprint Series ACT Heats 6 35.74 Tizana Fiorese Woden 6/02/11 ACT Relay Championships 7 37.09 Alannah Riggans Woden 8/01/11 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 8 37.14 Montana Thornberry Ginninderra 6/02/11 2011 Speedo Sprint Series ACT Heats 9 37.16 Hayley Morris Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 10 37.36 Ashleigh Cockburn Canberra 5/09/10 Canberra Pentathlon

13 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 31.92 Ayu Barry Telopea 5/09/10 Canberra Pentathlon 2 32.48 Bonnie Zhang Canberra 27/11/10 Canberra Christmas Classic 3 33.09 Grace Hoitink Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 33.60 Shannon Maloney ACT 13/03/11 2011 Speedo Sprint Series - Finals 5 34.68 Rachel Brown ACT 27/03/11 James Brophy Inter-district Invitational Meet 6 35.22 Jessica Laudenbach Vikings 26/02/11 2011 NSW Country Championships 7 35.39 Haley Jedrzejek Canberra 5/09/10 Canberra Pentathlon 8 35.49 Maya Blaikie CRUIZ 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 9 36.05 Samantha Young Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 10 36.28 Evangeline Cleary Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships

14 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 30.82 Ayu Barry Telopea 11/02/11 2011 NSW State Open Championships 2 33.55 Natasha Kosev Ginninderra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 3 34.87 Haley Jedrzejek Canberra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 4 35.53 Paula Rusanov Telopea 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 5 35.63 Millie Drummond Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 6 36.08 Anika Buckley Queanbeyan 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 7 36.58 Emma Harris Woden 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 8 36.80 Jessica Orr Ginninderra 6/02/11 ACT Relay Championships 9 37.15 Aisha Collins Canberra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 10 37.58 Brooke James Burley Griffin 5/09/10 Canberra Pentathlon

15 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 32.68 Stephanie Wise Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 2 33.24 Imogen Schiwy Queanbeyan 5/09/10 Canberra Pentathlon 3 33.49 Sally Foster Burley Griffin 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 4 34.17 Natasha Kosev Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 5 34.66 Bethany Colquhoun Vikings 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 6 34.85 Nellie Metcalfe ACT 27/03/11 James Brophy Inter-district Invitational Meet 7 35.11 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 36.96 Emma Kelly Vikings 6/02/11 ACT Relay Championships 9 37.48 Meg Bourne Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 10 37.63 Rosalea Bell ACT 27/03/11 James Brophy Inter-district Invitational Meet

16 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 30.57 Samantha Marceddo Ginninderra 26/02/11 2011 NSW Country Championships 2 33.57 Ashleigh Streatfield Vikings 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 3 34.35 Monique Murphy Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 34.38 Caitlyn Radcliffe ACT 27/03/11 James Brophy Inter-district Invitational Meet 5 36.08 Jessica Cleary Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 6 36.42 Alison Rose Goulburn 20/02/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 7 36.76 Jessica Hood Woden 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 8 37.00 Regan Morris Vikings 27/11/10 Canberra Christmas Classic 9 37.71 Claire Mantle Woden 5/09/10 Canberra Pentathlon 10 43.67 Zoia Rusanov Telopea 5/09/10 Canberra Pentathlon

17 & Over 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 31.28 Sarah Friend Woden 1/04/11 2011 Telstra Australian Swimming Championship 2 32.30 Lyndsay Saywell Telopea 26/02/11 2011 NSW Country Championships 3 34.83 Ashleigh Streatfield Vikings 27/11/10 Canberra Christmas Classic 4 35.66 Aminda de Jager Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 5 36.03 Jessica Traficante Telopea 26/02/11 2011 NSW Country Championships 6 39.87 Charlotte Packard Canberra 5/09/10 Canberra Pentathlon 7 42.02 Ellie Tonkin Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships 8 44.87 Cassie Keys Canberra 5/09/10 Canberra Pentathlon

9 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:28.44 Abbey Webb Vikings 8/01/11 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 2 1:31.71 Alexis Cross Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 1:32.41 Andrea Forshaw Vikings 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 4 1:34.91 Claire Molineux Queanbeyan 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 5 1:38.35 Bella White Queanbeyan 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 6 1:38.54 Danielle Grimm Vikings 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 7 1:39.81 Alexie Boulton Woden 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 8 1:40.98 Sarah Purcell Vikings 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 9 1:43.32 Clara Gangotena Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 10 1:44.08 Brooke Gilroy Vikings 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet

10 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:18.48 Amelia Laudenbach Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 2 1:20.76 Kobi Kiraly Woden 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 3 1:23.98 Amy Sokic Queanbeyan 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 4 1:25.25 Abbey Webb Vikings 26/02/11 2011 NSW Country Championships 5 1:25.80 Charlotte White Queanbeyan 8/01/11 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 6 1:27.44 Ellie Hoitink Ginninderra 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 7 1:30.94 Jasmine Thornton Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 1:31.97 Jessica Holland Ginninderra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 9 1:32.05 Phoebe Ross Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 10 1:32.30 Michaela Roberts Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships

11 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:18.49 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 20/11/10 Narooma ASC AA Meet 2 1:20.00 Kobi Kiraly Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 1:21.41 Rebecca Cross Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 1:22.36 Grace Pyke Canberra 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 5 1:22.63 Montana Thornberry Ginninderra 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 6 1:23.03 Hayley Morris Vikings 27/11/10 Canberra Christmas Classic 7 1:23.22 Emma Gillingham Vikings 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 8 1:24.55 Tennille Miller Canberra 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 9 1:24.75 Jessica Holland Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 10 1:25.31 Charlotte White Queanbeyan 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships

12 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:09.83 Rebekah McCoy Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 2 1:13.15 Shannon Maloney Woden 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 3 1:15.33 Chelsea Stewart Ginninderra 26/02/11 2011 NSW Country Championships 4 1:16.48 Leah Allen Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 5 1:16.82 Ashleigh Cockburn Canberra 27/11/10 Canberra Christmas Classic 6 1:17.69 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 26/02/11 2011 NSW Country Championships 7 1:18.11 Tizana Fiorese Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships 8 1:18.93 Montana Thornberry Ginninderra 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 9 1:20.20 Ashley Groch Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 10 1:20.27 Alannah Riggans Woden 27/11/10 Canberra Christmas Classic

13 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:07.48 Grace Hoitink Unattached 18/04/11 2011 Australian Age Championships 2 1:07.52 Ayu Barry Telopea 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 3 1:07.87 Shannon Maloney Woden 18/04/11 2011 Australian Age Championships 4 1:09.36 Bonnie Zhang Canberra 26/02/11 2011 NSW Country Championships 5 1:14.65 Jessica Laudenbach Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 6 1:15.54 Rachel Brown Canberra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 7 1:15.68 Haley Jedrzejek Canberra 5/09/10 Canberra Club Championships 2010 8 1:16.78 Maya Blaikie CRUIZ 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 9 1:17.41 Samantha Young Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships 10 1:19.37 Bethany Poyser Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships

14 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:06.01 Ayu Barry Telopea 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 1:11.31 Natasha Kosev Ginninderra 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 1:13.92 Haley Jedrzejek Canberra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 4 1:15.12 Aisha Collins Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 5 1:16.41 Anika Buckley Queanbeyan 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 6 1:16.82 Paula Rusanov Telopea 26/02/11 2011 NSW Country Championships 7 1:17.14 Emma Harris Woden 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 8 x1:19.56 Meg Bourne Ginninderra 10/10/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 1 9 1:19.71 Tarni Miller Canberra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 10 1:19.93 Melanie Le Couteur Vikings 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet

15 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:08.65 Stephanie Wise Woden 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 1:11.09 Imogen Schiwy Queanbeyan 11/02/11 2011 NSW State Open Championships 3 1:11.59 Bethany Colquhoun Woden 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 1:12.87 Natasha Kosev Ginninderra 26/02/11 2011 NSW Country Championships 5 1:13.27 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 6 1:13.54 Sally Foster Burley Griffin 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 7 1:14.74 Nellie Metcalfe Canberra 26/02/11 2011 NSW Country Championships 8 1:17.92 Rosalea Bell Canberra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 9 1:19.78 Meg Bourne Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 10 1:23.21 Satomi Honda Canberra 27/11/10 Canberra Christmas Classic

16 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:04.88 Samantha Marceddo Ginninderra 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 1:09.14 Stephanie Wise Woden 18/04/11 2011 Australian Age Championships 3 1:11.74 Monique Murphy Ginninderra 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 1:12.65 Bethany Colquhoun Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 5 1:12.80 Ashleigh Streatfield Vikings 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 6 1:19.10 Jessica Hood Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 7 1:20.65 Regan Morris Vikings 27/11/10 Canberra Christmas Classic 8 1:24.06 Alison Rose Goulburn 20/02/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 9 2:02.69 Mikaela Dingley Canberra 10/10/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 1

17 & Over 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:06.58 Sarah Friend Woden 18/04/11 2011 Australian Age Championships 2 1:07.66 Lyndsay Saywell Telopea 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 3 1:09.54 Ashleigh Streatfield Vikings 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 1:10.99 Lindsay De Witte Ginninderra 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 5 1:16.37 Jessica Traficante Telopea 26/02/11 2011 NSW Country Championships 6 1:16.54 Aminda de Jager Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 7 1:22.42 Bianca Pitts Vikings 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet

9 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:05.97 Abbey Webb Vikings 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 2 3:15.44 Alexis Cross Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 3:26.59 Danielle Grimm Vikings 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 4 3:29.63 Sarah Purcell Vikings 10/10/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 1 5 3:30.51 Bella White Queanbeyan 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 6 3:34.37 Chloe Tan Vikings 14/11/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 2

10 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:47.58 Amelia Laudenbach Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 2 2:50.17 Kobi Kiraly Woden 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 3 3:01.32 Abbey Webb Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 3:06.08 Charlotte White Queanbeyan 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 5 3:14.89 Michaela Roberts Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 6 3:19.57 Rachel Crawford Burley Griffin 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 7 3:27.18 Charlotte Garner Queanbeyan 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 8 3:32.08 Danielle Grimm Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 9 3:38.01 Bianca Cowan Vikings 14/11/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 10 3:40.38 Sarah Purcell Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships

11 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:48.89 Montana Thornberry Ginninderra 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 2 2:50.19 Hayley Morris Vikings 8/01/11 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 3 2:50.67 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 4 2:53.23 Rebecca Cross Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 5 2:54.10 Grace Pyke Canberra 14/11/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 6 2:56.73 Emma Gillingham Vikings 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 7 2:59.98 Tennille Miller Canberra 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 8 3:00.54 Jessica Holland Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 9 3:01.88 Niamh Collett Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 10 3:03.28 Charlotte White Queanbeyan 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships

12 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:25.47 Rebekah McCoy Vikings 18/04/11 2011 Australian Age Championships 2 2:34.69 Shannon Maloney Woden 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 3 2:36.13 Leah Allen Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 2:40.24 Ashleigh Cockburn Canberra 26/02/11 2011 NSW Country Championships 5 2:41.92 Chelsea Stewart Ginninderra 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 6 2:43.01 Montana Thornberry Ginninderra 26/02/11 2011 NSW Country Championships 7 2:46.57 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 26/02/11 2011 NSW Country Championships 8 2:47.32 Jessica Laudenbach Vikings 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 9 2:48.20 Tizana Fiorese Woden 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 10 2:48.75 Ashley Groch Canberra 26/02/11 2011 NSW Country Championships

13 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:25.81 Ayu Barry Telopea 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 2 2:28.48 Bonnie Zhang Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 2:29.52 Shannon Maloney Woden 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 2:36.60 Rachel Brown Canberra 26/02/11 2011 NSW Country Championships 5 2:45.14 Jessica Laudenbach Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 6 2:45.21 Maya Blaikie CRUIZ 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 7 2:45.61 Lara Menegon Canberra 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 8 2:46.15 Haley Jedrzejek Canberra 5/09/10 Canberra Club Championships 2010 9 2:52.29 Bethany Poyser Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 10 2:54.01 Samantha Holland Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships

14 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:21.91 Ayu Barry Telopea 26/02/11 2011 NSW Country Championships 2 2:37.10 Natasha Kosev Ginninderra 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 2:41.28 Haley Jedrzejek Canberra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 4 2:44.47 Aisha Collins Canberra 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 5 2:46.84 Maya Blaikie CRUIZ 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 6 2:47.94 Melanie Le Couteur Vikings 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 7 2:49.49 Anika Buckley Queanbeyan 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 8 2:50.59 Meg Bourne Ginninderra 11/12/10 SISA Cootamundra A level Meet 9 3:03.14 Eliza Tetley Vikings 27/11/10 Canberra Christmas Classic 10 3:12.28 Tegan Garnett CRUIZ 6/03/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 4

15 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:25.91 Stephanie Wise Woden 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 2:32.61 Imogen Schiwy Queanbeyan 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 2:35.60 Bethany Colquhoun Woden 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 2:35.68 Natasha Kosev Ginninderra 11/02/11 2011 NSW State Open Championships 5 2:37.12 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 6 2:43.29 Rosalea Bell Canberra 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 7 2:43.47 Sally Foster Burley Griffin 27/11/10 Canberra Christmas Classic 8 2:44.29 Meg Bourne Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 9 3:02.15 Satomi Honda Canberra 27/11/10 Canberra Christmas Classic

16 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:21.43 Samantha Marceddo Ginninderra 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 2:27.20 Stephanie Wise Woden 18/04/11 2011 Australian Age Championships 3 2:37.65 Monique Murphy Ginninderra 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 2:47.98 Claire Mantle Woden 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 5 2:48.70 Jessica Hood Woden 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet

17 & Over 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:23.23 Sarah Friend Woden 18/04/11 2011 Australian Age Championships 2 2:24.30 Lyndsay Saywell Telopea 18/04/11 2011 Australian Age Championships 3 2:28.12 Ashleigh Streatfield Vikings 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 2:48.44 Aminda de Jager Ginninderra 14/11/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 2

8 & Under 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 55.97 Pyper Thornberry Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 2 59.74 Maddison Mertz Burley Griffin 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 59.84 Taylah Chancellor Woden 10/10/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 1 4 1:03.97 Sophia Adameitis Goulburn 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 5 1:04.58 Grace Turnbull ACT 13/03/11 2011 Speedo Sprint Series - Finals 6 1:05.95 Maeve Wolf Vikings 6/02/11 2011 Speedo Sprint Series ACT Heats 7 1:06.82 Katherine Boulton Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 1:08.18 Leaha Bunt CRUIZ 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 9 1:08.35 Demi Brinkley Vikings 20/02/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 10 1:09.08 Cara Brugeaud CRUIZ 10/10/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 1

9 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 47.12 Alexie Boulton Woden 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 2 48.90 Paige Davis Vikings 6/03/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 3 49.41 Alexis Cross Vikings 6/02/11 2011 Speedo Sprint Series ACT Heats 4 49.82 Andrea Forshaw Vikings 14/11/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 5 49.86 Abbey Webb Vikings 5/09/10 Canberra Pentathlon 6 50.85 Keely Small ACT 13/03/11 2011 Speedo Sprint Series - Finals 7 51.74 Regan Bourland Queanbeyan 6/03/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 8 52.11 Bella White ACT 13/03/11 2011 Speedo Sprint Series - Finals 9 52.96 Claire Molineux Queanbeyan 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 10 54.20 Georgia Manning Queanbeyan 3/03/11 South Coast Primary

10 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 40.97 Amy Sokic Queanbeyan 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 2 42.73 Courtney Taylor ACT 27/03/11 James Brophy Inter-district Invitational Meet 3 43.06 Phoebe Ross Woden 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 4 45.26 Alexie Boulton Woden 28/03/11 NSW PSSA 5 45.51 Tayla-Jane McIntosh Queanbeyan 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 6 45.53 Amelia Laudenbach Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 7 46.86 Michaela Roberts Canberra 11/12/10 SISA Cootamundra A level Meet 8 46.90 Lauren Elliott Queanbeyan 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 9 47.14 Eske Gavel CRUIZ 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 10 47.49 Taylah Bacon Vikings 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet

11 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 38.96 Rebecca Cross Vikings 27/11/10 Canberra Christmas Classic 2 39.95 Ebony Norris Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships 3 40.76 Amy Sokic Queanbeyan 28/03/11 NSW PSSA 4 42.62 Milla Wolf Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 5 42.88 Hayley Morris Vikings 6/02/11 2011 Speedo Sprint Series ACT Heats 6 43.10 Lauren Elliott Queanbeyan 28/03/11 NSW PSSA 7 43.20 Grace Pyke Canberra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 8 43.47 Emma Gillingham Vikings 5/09/10 Canberra Pentathlon 9 44.11 Madaleine Thomas-Beck Woden 6/02/11 2011 Speedo Sprint Series ACT Heats 10 44.12 Kaela McGuire Vikings 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet

12 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 37.22 Isabella Marinelli ACT 13/03/11 2011 Speedo Sprint Series - Finals 2 39.21 Tizana Fiorese Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 40.26 Leah Allen Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 40.28 Emily French CRUIZ 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 5 40.48 Emma Gillingham Vikings 6/02/11 2011 Speedo Sprint Series ACT Heats 6 40.61 Chelsea Stewart ACT 13/03/11 2011 Speedo Sprint Series - Finals 7 40.77 Nadine Lowey-McDonald Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 41.61 Shannon Maloney Woden 5/09/10 Canberra Pentathlon 9 42.00 Alexandra Ashley Burley Griffin 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 10 42.71 Rebekah McCoy Vikings 6/02/11 2011 Speedo Sprint Series ACT Heats

13 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 38.38 Emma Harris Woden 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 2 39.81 Samantha Young Woden 6/02/11 2011 Speedo Sprint Series ACT Heats 2 39.81 Tayla Casey Woden 6/02/11 2011 Speedo Sprint Series ACT Heats 4 40.25 Keely O'Brien ACT 27/03/11 James Brophy Inter-district Invitational Meet 5 40.32 Grace Hoitink Ginninderra 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 6 40.49 Shannon Maloney ACT 13/03/11 2011 Speedo Sprint Series - Finals 7 40.88 Emily French CRUIZ 6/02/11 2011 Speedo Sprint Series ACT Heats 8 41.41 Lauren Abraham Canberra 5/09/10 Canberra Pentathlon 9 41.57 Kali Majoros Telopea 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 10 41.67 Ayu Barry Telopea 5/09/10 Canberra Pentathlon

14 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 36.03 Natasha Kosev Ginninderra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 2 36.84 Millie Drummond Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships 3 37.25 Brooke James Burley Griffin 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 4 38.33 Emma Harris Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships 5 38.59 Tarni Miller Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 6 39.82 Tayla Casey Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships 7 40.49 Paula Rusanov Telopea 27/11/10 Canberra Christmas Classic 8 40.78 Tegan Garnett CRUIZ 26/02/11 2011 NSW Country Championships 9 40.88 Anika Buckley Queanbeyan 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 10 42.34 Brittany Ross Woden 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet

15 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 35.21 Natasha Kosev Ginninderra 11/02/11 2011 NSW State Open Championships 2 37.80 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 37.93 Emma Thompson Queanbeyan 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 38.50 Brooke James Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships 5 40.55 Imogen Schiwy Queanbeyan 5/09/10 Canberra Pentathlon 6 41.40 Tamika Brinkley ACT 27/03/11 James Brophy Inter-district Invitational Meet 7 44.09 Sally Foster Burley Griffin 20/11/10 Narooma ASC AA Meet 8 44.12 Nellie Metcalfe Canberra 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 9 44.52 Emily Yip Ginninderra 14/11/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 10 51.46 Rebecca Leck Queanbeyan 6/03/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 4

16 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 37.85 Jessica Hood Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships 2 37.89 Zoia Rusanov Telopea 16/10/10 Dapto Invitational 3 38.53 Caitlyn Radcliffe ACT 27/03/11 James Brophy Inter-district Invitational Meet 4 42.42 Chelsea Brodie Vikings 27/11/10 Canberra Christmas Classic 5 44.37 Regan Morris Vikings 27/11/10 Canberra Christmas Classic 6 47.28 Claire Mantle Woden 5/09/10 Canberra Pentathlon 7 1:23.58 Mikaela Dingley Canberra 14/11/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 2

17 & Over 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 35.54 Ashleigh Streatfield Vikings 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 37.07 Bianca Pitts Ginninderra 1/04/11 2011 Telstra Australian Swimming Championship 3 37.19 Charlotte Packard Canberra 26/02/11 2011 NSW Country Championships 4 38.00 Jessica Traficante Telopea 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 5 38.57 Lena Busch Vikings 20/11/10 Narooma ASC AA Meet 6 39.82 Lizzy Philippa Vikings 20/11/10 Narooma ASC AA Meet 7 47.35 Ellie Tonkin Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships 8 49.33 Cassie Keys Canberra 5/09/10 Canberra Pentathlon

8 & Under 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:03.94 Pyper Thornberry Ginninderra 6/03/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 2 2:36.92 Maeve Wolf Vikings 20/02/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 3 2:37.23 Leaha Bunt CRUIZ 22/01/11 2011 NSW Country Regional Meet - Dapto

9 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:43.05 Alexie Boulton Woden 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 2 1:47.10 Alexis Cross Vikings 27/11/10 Canberra Christmas Classic 3 1:48.86 Paige Davis Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 1:49.15 Keely Small Woden 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 5 1:49.85 Andrea Forshaw Vikings 14/11/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 6 1:50.22 Abbey Webb Vikings 27/11/10 Canberra Christmas Classic 7 1:55.45 Bella White Queanbeyan 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 1:57.89 Regan Bourland Queanbeyan 20/02/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 9 1:59.94 Danielle Grimm Vikings 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 10 2:00.93 Claire Molineux Queanbeyan 6/03/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 4

10 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:33.52 Amy Sokic Queanbeyan 8/01/11 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 2 1:35.39 Phoebe Ross Woden 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 3 1:36.03 Amelia Laudenbach Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 1:39.12 Lauren Elliott Queanbeyan 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 5 1:40.71 Alexie Boulton Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 6 1:40.74 Tayla-Jane McIntosh Queanbeyan 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 7 1:41.76 Taylah Bacon Vikings 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 8 1:42.68 Michaela Roberts Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 9 1:44.23 Andrea Forshaw Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 10 1:44.29 Eske Gavel CRUIZ 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet

11 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:24.66 Rebecca Cross Vikings 8/01/11 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 2 1:28.28 Ebony Norris Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 1:31.98 Grace Pyke Canberra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 4 1:33.94 Kate Tabke Vikings 8/01/11 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 5 1:34.16 Hayley Morris Vikings 27/11/10 Canberra Christmas Classic 6 1:34.62 Milla Wolf Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 7 1:35.12 Emma Gillingham Vikings 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 8 1:37.91 Lauren Elliott Queanbeyan 9/02/11 Queanbeyan Leagues Swim Club Time Trial 9 1:38.05 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 27/11/10 Canberra Christmas Classic 10 1:38.52 Laura Sutton Canberra 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet

12 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:22.62 Isabella Marinelli Woden 8/01/11 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 2 1:22.88 Tizana Fiorese Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 1:24.25 Leah Allen Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 1:28.62 Chelsea Stewart Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 5 1:29.04 Emma Gillingham Vikings 26/02/11 2011 NSW Country Championships 6 1:29.59 Emily French CRUIZ 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 7 1:29.86 Shannon Maloney Woden 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 8 1:30.94 Nadine Lowey-McDonald Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 9 1:32.60 Grace Pyke Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 10 1:32.93 Rebekah McCoy Vikings 11/12/10 SISA Cootamundra A level Meet

13 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:22.12 Emma Harris Woden 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 2 1:28.44 Keely O'Brien Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 1:28.50 Samantha Young Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 1:29.22 Tayla Casey Woden 27/11/10 Canberra Christmas Classic 5 1:30.28 Lauren Abraham Canberra 5/09/10 Canberra Club Championships 2010 6 1:31.48 Ayu Barry Telopea 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 7 1:31.79 Shannon Maloney Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 1:32.51 Emily French CRUIZ 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 9 1:33.05 Rachel Perotti Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 10 1:34.42 Kali Majoros Telopea 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships

14 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:15.28 Natasha Kosev Ginninderra 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 1:19.62 Emma Harris Woden 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 1:21.16 Tarni Miller Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 1:21.87 Brooke James Burley Griffin 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 5 1:23.98 Millie Drummond Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 6 1:28.00 Paula Rusanov Telopea 26/02/11 2011 NSW Country Championships 7 1:28.02 Anika Buckley Queanbeyan 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 8 1:28.39 Tegan Garnett CRUIZ 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 9 1:29.70 Tayla Casey Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships 10 1:30.25 Ayu Barry Telopea 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet

15 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:16.97 Natasha Kosev Ginninderra 18/04/11 2011 Australian Age Championships 2 1:20.56 Brooke James Woden 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 1:21.15 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 1:36.06 Tamika Brinkley Vikings 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 5 1:36.86 Emily Yip Ginninderra 14/11/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 6 1:52.50 Satomi Honda Canberra 5/09/10 Canberra Club Championships 2010

16 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:18.60 Ashleigh Streatfield Vikings 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 2 1:22.51 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 27/03/11 National Age Time Trials 3 1:22.54 Jessica Hood Woden 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 4 1:23.80 Nicole Martine Woden 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 5 1:27.75 Samantha Marceddo Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 6 1:29.36 Monique Murphy Ginninderra 18/02/11 Ginninderra Club Night February 2011 7 1:33.55 Zoia Rusanov Telopea 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 8 1:34.60 Regan Morris Vikings 27/11/10 Canberra Christmas Classic

17 & Over 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:15.85 Ashleigh Streatfield Vikings 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 1:19.77 Bianca Pitts Ginninderra 1/04/11 2011 Telstra Australian Swimming Championship 3 1:21.74 Charlotte Packard Canberra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 4 1:25.31 Lena Busch Vikings 20/11/10 Narooma ASC AA Meet 5 1:27.26 Jessica Traficante Telopea 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 6 1:28.76 Lindsay De Witte Ginninderra 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 7 1:36.06 Aminda de Jager Ginninderra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet

9 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:44.34 Alexie Boulton Woden 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 2 3:49.81 Alexis Cross Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 3:53.05 Paige Davis Vikings 20/02/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 4 3:55.98 Keely Small Woden 10/10/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 1 5 4:02.57 Regan Bourland Queanbeyan 20/02/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 6 4:08.03 Bella White Queanbeyan 6/03/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 7 4:14.53 Emilie Marceau CRUIZ 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 4:17.87 Brooke Gilroy Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 9 4:31.16 Sarah Purcell Vikings 14/11/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 10 4:37.21 Hayley Dryburgh Woden 6/03/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 4

10 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:20.15 Amelia Laudenbach Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 2 3:20.93 Phoebe Ross Woden 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 3 3:31.44 Amy Sokic Queanbeyan 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 4 3:31.77 Alexie Boulton Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 5 3:38.91 Lauren Elliott Queanbeyan 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 6 3:40.29 Tayla-Jane McIntosh Queanbeyan 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 7 3:42.67 Taylah Bacon Vikings 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 8 3:44.44 Eske Gavel CRUIZ 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 9 3:46.76 Abbey Webb Vikings 20/02/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 10 3:46.85 Michaela Roberts Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships

11 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:57.00 Rebecca Cross Vikings 8/01/11 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 2 3:11.76 Ebony Norris Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 3:19.13 Milla Wolf Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 3:21.25 Kate Tabke Vikings 26/02/11 2011 NSW Country Championships 5 3:23.30 Emma Gillingham Vikings 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 6 3:23.73 Grace Pyke Canberra 8/01/11 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 7 3:29.66 Taylah Bacon Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 3:29.75 Laura Sutton Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 9 3:35.36 Lauren Elliott Queanbeyan 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 10 3:36.17 Montana Thornberry Ginninderra 10/10/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 1

12 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:55.55 Leah Allen Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 2 2:56.15 Isabella Marinelli Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships 3 2:57.56 Tizana Fiorese Woden 8/01/11 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 4 3:08.37 Chelsea Stewart Ginninderra 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 5 3:12.20 Nadine Lowey-McDonald Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 6 3:15.64 Grace Pyke Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 7 3:16.66 Rebekah McCoy Vikings 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 8 3:17.06 Emma Gillingham Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 9 3:18.78 Alexandra Ashley Burley Griffin 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 10 3:25.50 Alannah Riggans Woden 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet

13 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:51.39 Emma Harris Woden 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 2 3:13.88 Lauren Abraham Canberra 5/09/10 Canberra Club Championships 2010 3 3:22.74 Shannon Maloney Woden 6/03/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 4 3:23.16 Chloe Ironside Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 5 3:25.03 Emma Miller Burley Griffin 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 6 3:29.11 Erynne Bugg Burley Griffin 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 7 3:31.20 Kali Majoros Telopea 20/02/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 8 3:32.25 Annika Svensson Vikings 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 9 3:37.13 Ceillagh Svensson Vikings 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet

14 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:45.09 Natasha Kosev Ginninderra 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 2:51.98 Emma Harris Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships 3 2:53.16 Tarni Miller Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 3:06.27 Brooke James Burley Griffin 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 5 3:06.79 Tegan Garnett CRUIZ 22/01/11 2011 NSW Country Regional Meet - Dapto 6 3:15.89 Madeleine Fleming Woden 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 7 3:22.00 Brittany Ross Woden 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 8 3:23.27 Lauren Abraham Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 9 3:36.93 Eliza Tetley Vikings 20/02/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 10 3:43.15 Chantelle Vu Goulburn 20/02/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 3

15 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:48.47 Natasha Kosev Ginninderra 18/04/11 2011 Australian Age Championships 2 2:56.54 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 3:04.99 Brooke James Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships

16 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:49.60 Ashleigh Streatfield Vikings 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 2 2:54.48 Nicole Martine Woden 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 2:54.86 Jessica Hood Woden 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 3:17.74 Chelsea Brodie Vikings 27/11/10 Canberra Christmas Classic 5 3:21.60 Zoia Rusanov Telopea 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 6 3:24.77 Regan Morris Vikings 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet

17 & Over 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:46.02 Ashleigh Streatfield Vikings 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 2:57.57 Charlotte Packard Canberra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 3 2:58.55 Bianca Pitts Ginninderra 11/02/11 2011 NSW State Open Championships

8 & Under 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 57.08 Demi Brinkley ACT 27/03/11 James Brophy Inter-district Invitational Meet 2 1:02.01 Pyper Thornberry Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 1:05.83 Leaha Bunt CRUIZ 6/02/11 2011 Speedo Sprint Series ACT Heats 4 1:05.95 Lucy Opie CRKW 3/03/11 South Coast Primary 5 1:09.72 Sarah Williams Queanbeyan 10/10/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 1 6 1:12.40 Sophia Adameitis Goulburn 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 7 1:16.28 Natalie Mohajer-Iravani Vikings 14/11/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 8 1:24.05 Maeve Wolf Vikings 11/12/10 SISA Cootamundra A level Meet 9 1:28.23 Kayla Jones Vikings 20/02/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 3

9 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 36.59 Abbey Webb Vikings 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 2 38.31 Andrea Forshaw Vikings 14/11/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 3 40.90 Bella White ACT 27/03/11 James Brophy Inter-district Invitational Meet 4 41.48 Keely Small ACT 13/03/11 2011 Speedo Sprint Series - Finals 5 44.65 Chloe Tan Vikings 10/10/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 1 6 44.82 Alexis Cross ACT 13/03/11 2011 Speedo Sprint Series - Finals 7 46.42 Brooke Gilroy Vikings 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 8 47.98 Danielle Grimm Vikings 5/09/10 Canberra Pentathlon 9 48.75 Claire Molineux Queanbeyan 20/02/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 10 49.04 Sarah Purcell Vikings 14/11/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 2

10 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 36.15 Amy Sokic Queanbeyan 27/11/10 Canberra Christmas Classic 2 36.40 Abbey Webb ACT 27/03/11 James Brophy Inter-district Invitational Meet 3 37.05 Andrea Forshaw ACT 27/03/11 James Brophy Inter-district Invitational Meet 4 37.06 Kobi Kiraly Woden 5/09/10 Canberra Pentathlon 5 39.25 Amelia Laudenbach Vikings 26/02/11 2011 NSW Country Championships 6 39.64 Phoebe Ross Woden 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 7 39.68 Taylah Bacon Vikings 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 8 40.68 Charlotte White Queanbeyan 14/11/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 9 40.99 Jasmine Allday Canberra 27/11/10 Canberra Christmas Classic 10 41.26 Ellie Hoitink Canberra 27/11/10 Canberra Christmas Classic

11 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 x33.17 Madaleine Thomas-Beck Woden 6/02/11 2011 Speedo Sprint Series ACT Heats 2 33.38 Ebony Norris Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships 3 33.58 Emma Gillingham Vikings 5/09/10 Canberra Pentathlon 4 34.28 Rebecca Cross Vikings 6/02/11 2011 Speedo Sprint Series ACT Heats 5 35.51 Kate Tabke ACT 27/03/11 James Brophy Inter-district Invitational Meet 6 35.90 Peta Falzon ACT 13/03/11 2011 Speedo Sprint Series - Finals 7 36.21 Breana Gilroy Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 37.29 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 20/11/10 Narooma ASC AA Meet 9 37.63 Kimberley Fehringer Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 10 37.65 Genevieve Morris Vikings 6/02/11 2011 Speedo Sprint Series ACT Heats

12 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 31.34 Shannon Maloney Woden 27/11/10 Canberra Christmas Classic 2 31.52 Madaleine Thomas-Beck Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 31.66 Chelsea Stewart ACT 13/03/11 2011 Speedo Sprint Series - Finals 4 31.78 Rebekah McCoy Vikings 6/02/11 2011 Speedo Sprint Series ACT Heats 5 32.43 Tizana Fiorese Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 6 32.96 Emma Gillingham Vikings 18/04/11 2011 Australian Age Championships 7 33.05 Isabella Marinelli ACT 13/03/11 2011 Speedo Sprint Series - Finals 8 34.52 Alannah Riggans Woden 27/11/10 Canberra Christmas Classic 9 34.66 Leah Allen Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 10 34.94 Ashlin Hardiman Ginninderra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet

13 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 29.76 Shannon Maloney ACT 13/03/11 2011 Speedo Sprint Series - Finals 2 30.47 Grace Hoitink Ginninderra 26/02/11 2011 NSW Country Championships 3 31.84 Ayu Barry Telopea 5/09/10 Canberra Pentathlon 4 33.22 Rachel Brown ACT 27/03/11 James Brophy Inter-district Invitational Meet 5 33.81 Hannah Cummins Goulburn 6/02/11 2011 Speedo Sprint Series ACT Heats 6 33.93 Bonnie Zhang Canberra 6/02/11 2011 Speedo Sprint Series ACT Heats 7 34.18 Keely O'Brien Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 35.03 Eliza Tetley Vikings 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 9 35.41 Bethany Poyser Woden 27/11/10 Canberra Christmas Classic 10 35.76 Evangeline Cleary Canberra 20/02/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 3

14 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 31.54 Ayu Barry Telopea 11/02/11 2011 NSW State Open Championships 2 32.41 Brooke James Burley Griffin 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 3 32.75 Natasha Kosev Ginninderra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 4 33.51 Anika Buckley Queanbeyan 5/09/10 Canberra Pentathlon 5 33.77 Brittany Ross Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 6 33.84 Paula Rusanov Telopea 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 7 33.99 Aisha Collins Canberra 27/11/10 Canberra Christmas Classic 8 34.90 Eliza Tetley Vikings 27/11/10 Canberra Christmas Classic 9 35.50 Haley Jedrzejek Canberra 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 10 35.85 Meg Bourne Ginninderra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet

15 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 30.76 Natasha Kosev Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 2 30.90 Bethany Colquhoun Woden 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 31.01 Sally Foster Burley Griffin 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 4 31.66 Stephanie Wise Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 5 32.35 Imogen Schiwy Queanbeyan 5/09/10 Canberra Pentathlon 6 32.69 Emma Thompson Queanbeyan 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 7 32.79 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 33.50 Brooke James Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships 9 34.23 Rosalea Bell Canberra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 10 35.16 Tamika Brinkley ACT 27/03/11 James Brophy Inter-district Invitational Meet

16 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 30.82 Bethany Colquhoun Woden 18/04/11 2011 Australian Age Championships 2 31.33 Monique Murphy Vikings 27/11/10 Canberra Christmas Classic 3 32.16 Samantha Marceddo Ginninderra 27/11/10 Canberra Christmas Classic 4 32.95 Caitlyn Radcliffe ACT 27/03/11 James Brophy Inter-district Invitational Meet 5 33.33 Jessica Hood Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 6 35.79 Alison Rose Goulburn 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 7 37.12 Claire Mantle Woden 5/09/10 Canberra Pentathlon 8 37.44 Regan Morris Vikings 27/11/10 Canberra Christmas Classic 9 40.83 Zoia Rusanov Telopea 5/09/10 Canberra Pentathlon 10 1:08.58 Mikaela Dingley Canberra 10/10/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 1

17 & Over 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 31.27 Bianca Pitts Ginninderra 11/02/11 2011 NSW State Open Championships 2 31.30 Sarah Friend Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships 3 32.89 Lyndsay Saywell Telopea 16/10/10 Dapto Invitational 3 32.89 Ashleigh Streatfield Vikings 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 5 34.53 Aminda de Jager Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 6 34.72 Charlotte Packard Canberra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 7 35.16 Lizzy Philippa Vikings 20/11/10 Narooma ASC AA Meet 8 38.24 Ellie Tonkin Woden 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 9 39.99 Cassie Keys Canberra 5/09/10 Canberra Pentathlon

9 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:29.93 Andrea Forshaw Vikings 8/01/11 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 2 1:30.14 Abbey Webb Vikings 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 3 1:43.63 Bella White Queanbeyan 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 1:46.12 Danielle Grimm Vikings 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 5 1:48.88 Sarah Purcell Vikings 14/11/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 6 1:55.56 Brooke Gilroy Vikings 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 7 2:11.88 Emma Lucic Queanbeyan 14/11/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 8 2:14.49 Tegan Roberts Canberra 5/09/10 Canberra Club Championships 2010 9 2:31.93 Annabelle Tetley Vikings 20/02/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 3

10 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:23.52 Kobi Kiraly Woden 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 2 1:24.30 Abbey Webb Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 1:25.48 Amelia Laudenbach Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 1:30.41 Andrea Forshaw Vikings 26/02/11 2011 NSW Country Championships 5 1:35.38 Taylah Bacon Vikings 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 6 1:37.69 Ellie Hoitink Ginninderra 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 7 1:38.80 Adele Burke Burley Griffin 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 1:40.79 Rachel Crawford Burley Griffin 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 9 1:40.92 Alicia Norris Woden 27/11/10 Canberra Christmas Classic 10 1:41.56 Phoebe Ross Woden 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet

11 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:12.33 Emma Gillingham Vikings 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 2 1:14.42 Ebony Norris Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 1:21.47 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 20/11/10 Narooma ASC AA Meet 4 1:22.25 Rebecca Cross Vikings 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 5 1:22.94 Genevieve Morris Vikings 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 6 1:23.30 Kate Tabke Vikings 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 7 1:24.57 Kobi Kiraly Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 1:26.08 Breana Gilroy Vikings 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 9 1:29.54 Hayley Morris Vikings 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 10 1:31.94 Grace Pyke Canberra 14/11/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 2

12 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:10.10 Rebekah McCoy Vikings 27/03/11 National Age Time Trials 2 1:10.21 Emma Gillingham Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 1:10.24 Madaleine Thomas-Beck Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 1:10.77 Shannon Maloney Woden 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 5 1:11.30 Tizana Fiorese Woden 8/01/11 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 6 1:12.13 Chelsea Stewart Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 7 1:13.47 Leah Allen Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 1:14.34 Isabella Marinelli Woden 8/01/11 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 9 1:16.63 Alannah Riggans Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships 10 1:19.05 Ashleigh Jones Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships

13 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:07.80 Shannon Maloney Woden 27/03/11 National Age Time Trials 2 1:08.12 Grace Hoitink Ginninderra 26/02/11 2011 NSW Country Championships 3 1:15.99 Rachel Brown Canberra 10/10/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 1 4 1:16.09 Keely O'Brien Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 5 1:19.71 Eliza Tetley Vikings 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 6 1:21.64 Bethany Poyser Woden 27/11/10 Canberra Christmas Classic 7 1:24.43 Hannah Cummins Goulburn 6/03/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 8 1:25.26 Samantha Holland Ginninderra 27/11/10 Canberra Christmas Classic 9 1:26.05 Annika Svensson Vikings 6/03/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 10 1:26.40 Chloe Ironside Vikings 20/02/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 3

14 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:08.70 Natasha Kosev Ginninderra 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 1:11.52 Paula Rusanov Telopea 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 1:12.96 Ayu Barry Telopea 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 4 1:14.13 Anika Buckley Queanbeyan 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 5 1:14.24 Aisha Collins Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 6 1:16.14 Eliza Tetley Vikings 26/02/11 2011 NSW Country Championships 7 1:18.12 Brittany Ross Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 1:18.31 Brooke James Burley Griffin 10/10/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 1 9 1:20.48 Haley Jedrzejek Canberra 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 10 1:20.91 Meg Bourne Ginninderra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet

15 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:06.03 Bethany Colquhoun Woden 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 2 1:07.75 Natasha Kosev Ginninderra 27/03/11 National Age Time Trials 3 1:09.48 Stephanie Wise Woden 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 1:10.64 Sally Foster Burley Griffin 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 5 1:11.60 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 26/02/11 2011 NSW Country Championships 6 1:14.87 Imogen Schiwy Queanbeyan 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 7 1:15.02 Emma Thompson Queanbeyan 27/03/11 National Age Time Trials 8 1:15.43 Rosalea Bell Canberra 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 9 1:25.30 Meg Bourne Ginninderra 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet

16 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:06.72 Bethany Colquhoun Woden 18/04/11 2011 Australian Age Championships 2 1:09.40 Samantha Marceddo Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 1:09.77 Monique Murphy Ginninderra 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 1:23.33 Chelsea Brodie Vikings 27/11/10 Canberra Christmas Classic 5 1:30.17 Regan Morris Vikings 27/11/10 Canberra Christmas Classic 6 1:33.56 Alison Rose Goulburn 20/02/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 3

17 & Over 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:09.53 Lyndsay Saywell Telopea 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 1:09.70 Bianca Pitts Ginninderra 26/02/11 2011 NSW Country Championships 3 1:09.94 Lindsay De Witte Ginninderra 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 4 1:10.02 Sarah Friend Woden 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 5 1:19.70 Charlotte Packard Canberra 5/09/10 Canberra Club Championships 2010 6 1:21.40 Aminda de Jager Ginninderra 10/10/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 1

9 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:45.76 Abbey Webb Vikings 10/10/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 1

10 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:28.65 Abbey Webb Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 2 3:34.89 Amelia Laudenbach Vikings 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet

11 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:35.02 Emma Gillingham Vikings 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 2 2:52.07 Ebony Norris Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 3:08.94 Kate Tabke Vikings 20/02/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 4 3:21.36 Genevieve Morris Vikings 14/11/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 2 5 3:27.44 Hayley Morris Vikings 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 6 3:57.94 Lauren Elliott Queanbeyan 6/03/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 4

12 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:28.70 Emma Gillingham Vikings 18/04/11 2011 Australian Age Championships 2 2:36.68 Rebekah McCoy Vikings 26/02/11 2011 NSW Country Championships 3 2:37.44 Tizana Fiorese Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships 4 2:42.11 Madaleine Thomas-Beck Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 5 2:49.79 Leah Allen Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 6 2:54.14 Chelsea Stewart Ginninderra 17/12/10 2011 Victorian Age Championships 7 2:58.07 Ashleigh Jones Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 3:01.27 Alannah Riggans Woden 6/03/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 9 3:24.06 Hayley Morris Vikings 20/02/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 10 3:24.12 Annika Svensson Vikings 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet

13 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:37.26 Shannon Maloney Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 2 2:38.11 Grace Hoitink Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 3:03.58 Bethany Poyser Woden 20/02/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 4 3:04.04 Annika Svensson Vikings 20/02/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 5 3:09.23 Eliza Tetley Vikings 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet

14 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:38.99 Paula Rusanov Telopea 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 2:45.95 Paula Rusenov Telopea 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 3 2:57.55 Eliza Tetley Vikings 20/02/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 3 4 2:58.86 Anika Buckley Queanbeyan 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 5 3:02.42 Katie Gillingham Vikings 6/03/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 4 6 3:15.71 Madeleine Fleming Woden 6/03/11 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 4

15 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:23.43 Bethany Colquhoun Woden 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 2:34.59 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 11/02/11 2011 NSW State Open Championships 3 2:39.04 Sally Foster Burley Griffin 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 4 2:41.27 Rosalea Bell Canberra 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet

16 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:30.01 Bethany Colquhoun Woden 1/04/11 2011 Telstra Australian Swimming Championship 2 2:37.52 Samantha Marceddo Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships

17 & Over 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:37.24 Bianca Pitts Ginninderra 27/11/10 Canberra Christmas Classic 2 2:37.72 Lyndsay Saywell Telopea 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships

8 & Under 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:47.92 Leaha Bunt CRUIZ 22/01/11 2011 NSW Country Regional Meet - Dapto

9 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:10.93 Abbey Webb Vikings 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 2 3:14.14 Andrea Forshaw Vikings 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 3 3:24.55 Alexis Cross Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 3:27.13 Keely Small Woden 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 5 3:29.68 Alexie Boulton Woden 5/09/10 Canberra Pentathlon 6 3:30.85 Bella White Queanbeyan 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 7 3:40.09 Claire Molineux Queanbeyan 3/03/11 South Coast Primary 8 3:41.28 Paige Davis Vikings 20/11/10 Narooma ASC AA Meet 9 3:43.29 Danielle Grimm Vikings 27/11/10 Canberra Christmas Classic 10 3:43.40 Sarah Purcell Vikings 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet

10 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:51.28 Amelia Laudenbach Vikings 8/01/11 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 2 3:00.44 Kobi Kiraly Woden 5/09/10 Canberra Pentathlon 3 3:03.59 Taylah Bacon Vikings 8/01/11 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 4 3:07.32 Abbey Webb Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 5 3:07.83 Phoebe Ross Woden 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 6 3:11.49 Amy Sokic Queanbeyan 5/09/10 Canberra Pentathlon 7 3:12.94 Michaela Roberts Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 3:13.14 Andrea Forshaw Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 9 3:14.58 Ellie Hoitink Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 10 3:17.63 Lauren Elliott Queanbeyan 10/10/10 2010-11 Bells and Foxys Summer Series Meet 1

11 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:43.53 Rebecca Cross Vikings 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 2 2:47.43 Emma Gillingham Vikings 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 3 2:48.57 Ebony Norris Woden 5/09/10 Canberra Pentathlon 4 2:55.85 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 8/01/11 NSW State 10/U - 12 Years Age Championships 5 2:56.28 Grace Pyke Canberra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 6 2:57.12 Kate Tabke Vikings 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 7 2:58.15 Montana Thornberry Ginninderra 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 8 2:59.49 Hayley Morris Vikings 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 9 3:02.14 Breana Gilroy Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 10 3:02.34 Peta Falzon Burley Griffin 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships

12 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:29.03 Rebekah McCoy Vikings 18/04/11 2011 Australian Age Championships 2 2:35.15 Chelsea Stewart Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 2:35.17 Leah Allen Canberra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 2:35.60 Isabella Marinelli Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 5 2:37.09 Tizana Fiorese Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 6 2:37.93 Shannon Maloney Woden 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 7 2:43.34 Emma Gillingham Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 2:52.47 Nadine Lowey-McDonald Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 9 2:53.33 Ashleigh Jones Vikings 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 10 2:53.39 Alannah Riggans Woden 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet

13 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:30.82 Grace Hoitink Unattached 18/04/11 2011 Australian Age Championships 2 2:33.69 Shannon Maloney Woden 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 2:37.96 Ayu Barry Telopea 5/09/10 Canberra Pentathlon 4 2:40.59 Bonnie Zhang Canberra 5/09/10 Canberra Pentathlon 5 2:43.14 Emma Harris Woden 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 6 2:44.05 Rachel Brown Canberra 27/11/10 Canberra Christmas Classic 7 2:47.50 Keely O'Brien Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 2:53.72 Samantha Young Woden 5/09/10 Canberra Pentathlon 9 2:54.80 Haley Jedrzejek Canberra 5/09/10 Canberra Pentathlon 10 2:56.29 Chloe Ironside Vikings 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet

14 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:30.34 Ayu Barry Telopea 26/02/11 2011 NSW Country Championships 2 2:34.68 Natasha Kosev Ginninderra 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 2:37.64 Emma Harris Woden 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 2:39.59 Paula Rusanov Telopea 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 5 2:40.79 Millie Drummond Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 6 2:43.63 Brooke James Burley Griffin 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 7 2:43.78 Anika Buckley Queanbeyan 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 8 2:45.17 Tarni Miller Canberra 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 9 2:48.12 Haley Jedrzejek Canberra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 10 2:50.08 Aisha Collins Canberra 27/11/10 Canberra Christmas Classic

15 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:32.32 Bethany Colquhoun Woden 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 2:32.51 Natasha Kosev Ginninderra 11/02/11 2011 NSW State Open Championships 3 2:34.54 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 11/02/11 2011 NSW State Open Championships 4 2:35.42 Stephanie Wise Woden 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 5 2:39.03 Imogen Schiwy Queanbeyan 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 6 2:42.49 Brooke James Woden 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 7 2:43.87 Sally Foster Telopea 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 8 2:46.08 Rosalea Bell Canberra 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 9 2:57.66 Tamika Brinkley Vikings 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 10 2:59.21 Meg Bourne Ginninderra 22/01/11 2011 NSW Country Regional Meet - Dubbo

16 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:30.59 Ashleigh Streatfield Vikings 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 2 2:31.26 Samantha Marceddo Ginninderra 26/02/11 2011 NSW Country Championships 3 2:33.89 Bethany Colquhoun Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 2:41.03 Jessica Hood Woden 26/02/11 2011 NSW Country Championships 5 2:49.64 Nicole Martine Woden 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 6 2:57.57 Claire Mantle Woden 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 7 3:11.32 Zoia Rusanov Telopea 5/09/10 Canberra Pentathlon 8 4:46.26 Mikaela Dingley Canberra 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet

17 & Over 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:23.92 Ashleigh Streatfield Vikings 26/02/11 2011 NSW Country Championships 2 2:34.83 Lyndsay Saywell Telopea 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 2:39.25 Jessica Traficante Telopea 30/10/10 2010 Telopea Summer Meet 4 2:39.60 Bianca Pitts Ginninderra 27/11/10 Canberra Christmas Classic 5 2:50.53 Charlotte Packard Canberra 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 6 2:51.26 Aminda de Jager Ginninderra 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships

12 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:15.55 Rebekah McCoy Vikings 18/04/11 2011 Australian Age Championships 2 5:27.64 Leah Allen Canberra 18/04/11 2011 Australian Age Championships 3 5:35.23 Tizana Fiorese Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 4 5:39.21 Chelsea Stewart Ginninderra 26/02/11 2011 NSW Country Championships 5 5:39.32 Emma Gillingham Vikings 26/02/11 2011 NSW Country Championships

13 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 6:28.75 Annika Svensson Vikings 29/01/11 Queanbeyan Leagues SC Country Qualifying Meet 2 6:32.65 Eliza Tetley Vikings 16/10/10 2010 Burley Griffin October Meet 3 7:04.04 Adelaide Nye Queanbeyan 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet

14 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:21.14 Ayu Barry Telopea 26/02/11 2011 NSW Country Championships 2 5:43.63 Paula Rusanov Telopea 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships 3 5:55.29 Tarni Miller Canberra 7/11/10 2010 ACT Summer Distance Meet 4 6:26.67 Brittany Ross Woden 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet

15 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:19.31 Bethany Colquhoun Woden 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships

16 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:17.65 Ashleigh Streatfield Vikings 11/09/10 2010 Woden National and State Qualifying Meet 2 5:30.35 Bethany Colquhoun Woden 18/03/11 Canberra Labor Club ACT Championships

17 & Over 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:04.13 Ashleigh Streatfield Vikings 11/01/11 2011 NSW State 13-18 Years Age Championships


Go back to the top of this page.