Summer 2009-10 Age Top 10 for Women


Long Course Ranking by Event (as at 10 April 2010)
Note: Age as at Meet age which is generally age at the first day of the meet
8 & Under 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 37.10 Abbey Webb Vikings 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 2 37.93 Brooke Gilroy ACT 28/03/10 James Brophy Inter-district Invitational Meet 3 39.44 Alexis Cross ACT 13/03/10 2010 Speedo Sprint Series Finals 4 39.59 J'Aime McGuire Vikings 18/10/09 Bells and Foxys Summer Series 5 40.07 Keely Small Woden 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 6 42.37 Danielle Grimm Vikings 15/11/09 Bells and Foxys Summer Series 7 42.67 Sarah Purcell Vikings 28/11/09 Woden Qualifying Meet 8 43.10 Tegan Roberts Woden 14/02/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 9 44.54 Alexie Boulton Queanbeyan 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 10 44.84 Jess Ashley Ginninderra 31/01/10 Batemans Bay Carnival

9 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 34.00 Kobi Kiraly Woden 31/10/09 Telopea Summer Meet 2 34.48 Abbey Webb Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 3 35.28 Amelia Laudenbach Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 4 36.24 Taylah Bacon Vikings 31/10/09 Telopea Summer Meet 5 38.29 Eskedar Gavel CRUIZ 28/11/09 Woden Qualifying Meet 6 38.66 Amy Sokic Queanbeyan 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 7 38.67 Michaela Roberts Woden 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 8 39.09 Isabelle Hoitink ACT 13/03/10 2010 Speedo Sprint Series Finals 9 39.60 J'Aime McGuire ACT 28/03/10 James Brophy Inter-district Invitational Meet 10 39.73 Alicia Norris Woden 31/01/10 Queanbeyan Pentathlon

10 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 32.44 Ebony Norris Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 2 33.05 Breana Gilroy Vikings 31/01/10 Queanbeyan Pentathlon 3 33.06 Rebecca Cross Vikings 31/01/10 Queanbeyan Pentathlon 4 33.09 Kate Tabke Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 5 34.03 Kobi Kiraly Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 6 34.99 Emma Gillingham Burley Griffin 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 7 35.14 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 31/10/09 Telopea Summer Meet 8 35.53 Grace Pyke Canberra 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 9 36.21 Taylah Bacon Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 10 36.38 Montana Thornberry Ginninderra 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon

11 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 30.04 Shannon Maloney Woden 16/01/10 NSW State 10/U-12 Years Age Championship 2 31.25 Rebekah McCoy Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 3 31.68 Chelsea Stewart Ginninderra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 4 31.80 Tizana Fiorese Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 5 32.20 Isabella Marinelli Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 6 32.76 Ashley Groch Canberra 16/01/10 NSW State 10/U-12 Years Age Championship 7 32.92 Ashleigh Cockburn Canberra 16/01/10 NSW State 10/U-12 Years Age Championship 8 32.97 Alannah Riggans Woden 16/01/10 NSW State 10/U-12 Years Age Championship 9 33.00 Ellie Hearn Woden 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 10 33.04 Evie McNee Ginninderra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships

12 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 29.73 Bonnie Zhang Canberra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 2 30.27 Grace Hoitink ACT 28/03/10 James Brophy Inter-district Invitational Meet 3 30.38 Shannon Maloney Woden 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 4 31.20 Rachel Brown ACT 28/03/10 James Brophy Inter-district Invitational Meet 5 31.79 Jessica Orr Ginninderra 10/10/09 Burley Griffin October Meet 6 31.89 Molly Roberts CRUIZ 31/10/09 Telopea Summer Meet 7 32.44 Jessie Reynolds Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 8 32.88 Eliza Tetley Burley Griffin 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 9 32.89 Keely O'Brien Woden 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 10 33.03 Samantha Young Woden 31/10/09 Telopea Summer Meet

13 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 27.80 Ayu Barry Telopea 5/04/10 2010 Australian Age Championships 2 30.27 Natasha Kosev ACT 13/03/10 2010 Speedo Sprint Series Finals 2 30.27 Anika Buckley Queanbeyan 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 30.29 Millie Drummond Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 5 30.31 Paula Rusanov Queanbeyan 12/12/09 Canberra Christmas Classic 6 30.55 Britt McDonald Canberra 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 7 30.89 Brooke James Ginninderra 28/11/09 Woden Qualifying Meet 8 31.02 Emma Kelly Vikings 10/10/09 Burley Griffin October Meet 9 31.18 Molly Roberts CRUIZ 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 10 31.42 Eliza Tetley Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships

14 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 28.37 Imogen Schiwy Telopea 5/04/10 2010 Australian Age Championships 2 28.45 Stephanie Wise Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 3 29.67 Bethany Colquhoun Vikings 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 29.71 Brooke James Ginninderra 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 5 29.76 Kate Miller Telopea 27/02/10 2010 NSW Country Championships 6 30.20 Natasha Kosev Ginninderra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 7 30.28 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 8 30.88 Anna Bewley Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 9 31.14 Sally Foster Ginninderra 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 10 31.24 Britt McDonald Canberra 7/02/10 ACT Relay Championships

15 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 28.53 Lindsay De Witte Telopea 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 2 28.72 Stephanie Wise Woden 5/04/10 2010 Australian Age Championships 3 29.49 Bethany Colquhoun Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 4 29.58 Samantha Marceddo Ginninderra 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 5 29.70 Renata Krause Ginninderra 28/11/09 Woden Qualifying Meet 5 29.70 Monique Murphy Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 7 29.85 Ashleigh Streatfield Vikings 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 8 30.34 Amy Brown Vikings 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 9 30.37 Mabel Lam Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 10 30.89 Georgia Hardy Woden 31/10/09 Telopea Summer Meet

16 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 28.03 Kaitlyn Schnyder Ginninderra 10/10/09 Burley Griffin October Meet 2 28.66 Sarah Robertson Woden 31/10/09 Telopea Summer Meet 3 28.85 Lindsay De Witte Telopea 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 4 29.09 Sarah Friend Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 5 29.44 Ashleigh Streatfield Vikings 31/01/10 Queanbeyan Pentathlon 6 29.71 Jessica Schembri Ginninderra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 7 30.52 Miranda Debeljakovic CRUIZ 31/10/09 Telopea Summer Meet 8 31.29 Jessica Hood ACT 28/03/10 James Brophy Inter-district Invitational Meet 9 31.58 Cassie Keys Canberra 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 10 32.72 Charlotte Packard Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic

17 & Over 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 29.12 Meagan Ramsay Ginninderra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 2 29.45 Lyndsay Saywell Telopea 27/02/10 2010 NSW Country Championships 3 29.50 Jessica Traficante Telopea 7/02/10 ACT Relay Championships 4 29.58 Sarah Robertson Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 5 29.82 Bianca Pitts Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 6 29.94 Katrina Lewis Woden 12/12/09 Canberra Christmas Classic 7 29.99 Heather Middleton Telopea 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 8 31.50 Elizabeth Philippa Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 9 31.54 Christie Jones Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 10 31.55 Cassie Keys Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships

8 & Under 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:27.45 Abbey Webb Vikings 10/10/09 Burley Griffin October Meet 2 1:33.06 J'Aime McGuire Vikings 18/10/09 Bells and Foxys Summer Series 3 1:35.37 Keely Small Woden 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 4 1:35.73 Danielle Grimm Vikings 15/11/09 Bells and Foxys Summer Series 5 1:36.91 Brooke Gilroy Vikings 10/10/09 Burley Griffin October Meet 6 1:41.11 Sarah Purcell Vikings 28/11/09 Woden Qualifying Meet 7 1:42.87 Alexis Cross Vikings 15/11/09 Bells and Foxys Summer Series 8 1:44.63 Tegan Roberts Woden 14/02/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 9 1:47.16 Pyper Thornberry Ginninderra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 10 1:48.69 Annabelle Tetley Vikings 14/02/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series

9 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:15.86 Amelia Laudenbach Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 2 1:18.05 Kobi Kiraly Woden 31/10/09 Telopea Summer Meet 3 1:21.45 Taylah Bacon Vikings 31/10/09 Telopea Summer Meet 4 1:23.26 Abbey Webb Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 5 1:26.42 Michaela Roberts Woden 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 6 1:27.52 Isabelle Hoitink Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 7 1:29.87 Eskedar Gavel CRUIZ 28/11/09 Woden Qualifying Meet 8 1:30.64 Amy Sokic Queanbeyan 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 9 1:31.19 J'Aime McGuire Vikings 28/11/09 Woden Qualifying Meet 10 1:31.29 Phoebe Ross Woden 12/12/09 Canberra Christmas Classic

10 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:13.15 Ebony Norris Woden 28/11/09 Woden Qualifying Meet 2 1:13.36 Rebecca Cross Vikings 28/11/09 Woden Qualifying Meet 3 1:14.55 Kate Tabke Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 4 1:15.02 Breana Gilroy Vikings 10/10/09 Burley Griffin October Meet 5 1:15.91 Kobi Kiraly Woden 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 6 1:16.70 Emma Gillingham Vikings 10/10/09 Burley Griffin October Meet 7 1:17.56 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 31/10/09 Telopea Summer Meet 8 1:19.84 Montana Thornberry Ginninderra 10/10/09 Burley Griffin October Meet 9 1:20.46 Grace Pyke Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 10 1:21.04 Taylah Bacon Vikings 31/01/10 Queanbeyan Pentathlon

11 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:04.97 Shannon Maloney Woden 16/01/10 NSW State 10/U-12 Years Age Championship 2 1:08.68 Rebekah McCoy Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 3 1:09.70 Chelsea Stewart Ginninderra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 4 1:10.75 Ashleigh Cockburn Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 5 1:10.80 Tizana Fiorese Vikings 31/10/09 Telopea Summer Meet 6 1:11.87 Ashley Groch Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 7 1:11.90 Evie McNee Ginninderra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 8 1:12.22 Isabella Marinelli Woden 12/12/09 Canberra Christmas Classic 9 1:14.72 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 10 1:14.82 Emma Gillingham Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic

12 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:03.82 Bonnie Zhang Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 2 1:04.94 Grace Hoitink Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 3 1:06.62 Shannon Maloney Woden 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 4 1:07.30 Rachel Brown Canberra 31/10/09 Telopea Summer Meet 5 1:10.97 Jessica Orr Ginninderra 31/10/09 Telopea Summer Meet 6 1:11.75 Jessie Reynolds Woden 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 7 1:12.29 Haylee Norris Woden 31/10/09 Telopea Summer Meet 8 1:13.11 Maya Blaikie CRUIZ 10/10/09 Burley Griffin October Meet 9 1:13.68 Samantha Young Woden 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 10 1:14.14 Molly Turnbull Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships

13 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:01.46 Ayu Barry Telopea 5/04/10 2010 Australian Age Championships 2 1:05.41 Britt McDonald Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 3 1:06.32 Paula Rusanov Telopea 27/02/10 2010 NSW Country Championships 4 1:07.17 Brooke James Burley Griffin 10/10/09 Burley Griffin October Meet 5 1:08.94 Natasha Kosev Ginninderra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 6 1:09.04 Aisha Collins Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 7 1:09.14 Anika Buckley Queanbeyan 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 8 1:09.67 Maya Blaikie CRUIZ 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 9 1:09.89 Eliza Tetley Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 10 1:10.04 Jessica Orr Ginninderra 12/12/09 Canberra Christmas Classic

14 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:01.15 Stephanie Wise Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 2 1:01.44 Imogen Schiwy Telopea 27/02/10 2010 NSW Country Championships 3 1:03.22 Bethany Colquhoun Vikings 31/10/09 Telopea Summer Meet 4 1:05.29 Kate Miller Telopea 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 5 1:05.47 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 6 1:05.90 Britt McDonald Canberra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 7 1:06.17 Fionella Metcalfe Canberra 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 8 1:07.01 Brooke James Ginninderra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 9 1:07.82 Megan Bourne Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 10 1:09.46 Anna Bewley Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic

15 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:01.74 Stephanie Wise Woden 5/04/10 2010 Australian Age Championships 2 1:03.20 Bethany Colquhoun Vikings 12/02/10 2010 NSW State Open Championships 3 1:03.39 Monique Murphy Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 4 1:04.34 Samantha Marceddo Ginninderra 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 5 1:08.09 Jessica Hood Woden 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 6 1:08.39 Nicole Martine Woden 31/10/09 Telopea Summer Meet 7 1:09.51 Jessica Schembri Ginninderra 28/11/09 Woden Qualifying Meet 8 1:09.52 Chelsea Brodie Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 9 1:09.92 Rochelle Gardiner Burley Griffin 10/10/09 Burley Griffin October Meet 10 1:11.10 Audrey Choy Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic

16 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:00.04 Lindsay De Witte Telopea 5/04/10 2010 Australian Age Championships 2 1:00.89 Kaitlyn Schnyder Ginninderra 12/02/10 2010 NSW State Open Championships 3 1:04.45 Jessica Schembri Ginninderra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 4 1:05.35 Ashleigh Streatfield Vikings 31/10/09 Telopea Summer Meet 5 1:08.30 Miranda Debeljakovic CRUIZ 10/10/09 Burley Griffin October Meet 6 1:11.16 Cassie Keys Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 7 1:11.88 Zoia Rusanov Queanbeyan 12/12/09 Canberra Christmas Classic 8 1:12.04 Charlotte Packard Canberra 10/10/09 Burley Griffin October Meet 9 1:19.04 Sarah Kurthi Canberra 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series

17 & Over 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:01.44 Meagan Ramsay Ginninderra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 2 1:02.04 Jessica Traficante Telopea 27/02/10 2010 NSW Country Championships 3 1:03.90 Lyndsay Saywell Telopea 27/02/10 2010 NSW Country Championships 4 1:04.29 Sarah Robertson Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 5 1:06.03 Katrina Lewis Woden 12/12/09 Canberra Christmas Classic 6 1:06.84 Bianca Pitts Vikings 10/10/09 Burley Griffin October Meet 7 1:07.60 Christie Jones Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 8 1:09.25 Sarah Martine Woden 12/12/09 Canberra Christmas Classic 9 1:13.12 Ellie Tonkin Woden 16/03/10 2010 Telstra Australian Championships

9 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:56.18 Amelia Laudenbach Vikings 17/10/09 Dapto Invitational 2 3:09.97 Taylah Bacon Vikings 17/10/09 Dapto Invitational 3 3:17.47 Abbey Webb Vikings 14/02/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 4 3:22.65 J'Aime McGuire Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 5 3:23.06 Phoebe Ross Woden 14/02/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 6 3:24.12 Michaela Roberts Woden 14/02/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 7 3:26.80 Eskedar Gavel CRUIZ 18/10/09 Bells and Foxys Summer Series 8 3:27.58 Sarah Purcell Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 9 3:32.34 Danielle Grimm Vikings 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 10 4:01.46 Anneliese Brenner Telopea 17/10/09 Dapto Invitational

10 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:43.65 Rebecca Cross Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 2 2:46.10 Kate Tabke Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 3 2:48.86 Emma Gillingham Vikings 17/10/09 Dapto Invitational 4 2:50.80 Breana Gilroy Vikings 14/11/09 ACT Summer Distance Meet 5 2:52.57 Grace Pyke Canberra 14/11/09 ACT Summer Distance Meet 6 2:53.02 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 14/11/09 ACT Summer Distance Meet 7 3:03.34 Hayley Morris Vikings 18/10/09 Bells and Foxys Summer Series 8 3:04.06 Tennille Miller Canberra 18/10/09 Bells and Foxys Summer Series 9 3:04.26 Milla Wolf Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 10 3:06.90 Taylah Bacon Vikings 14/02/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series

11 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:23.67 Shannon Maloney Woden 16/01/10 NSW State 10/U-12 Years Age Championship 2 2:26.46 Rebekah McCoy Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 3 2:28.55 Ashleigh Cockburn Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 4 2:30.82 Tizana Fiorese Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 5 2:31.21 Isabella Marinelli Woden 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 6 2:37.74 Evie McNee Ginninderra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 7 2:38.17 Emma Gillingham Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 8 2:39.41 Chelsea Stewart Ginninderra 23/01/10 NSW Country Regional Meet - Albury 9 2:40.06 Ashley Groch Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 10 2:42.20 Montana Thornberry Ginninderra 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series

12 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:19.46 Bonnie Zhang Canberra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 2 2:20.88 Grace Hoitink Canberra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 3 2:22.42 Rachel Brown Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 4 2:24.32 Shannon Maloney Woden 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 5 2:34.62 Samantha Young Woden 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 6 2:38.69 Jessica Orr Ginninderra 10/10/09 Burley Griffin October Meet 7 2:39.35 Maya Blaikie CRUIZ 10/10/09 Burley Griffin October Meet 8 2:39.83 Samantha Holland Ginninderra 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 9 2:42.37 Jessie Reynolds Woden 14/02/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 10 2:42.66 Molly Turnbull Vikings 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series

13 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:17.66 Ayu Barry Telopea 27/02/10 2010 NSW Country Championships 2 2:26.25 Paula Rusanov Telopea 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 3 2:27.07 Emma Harris Woden 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 4 2:27.22 Megan Bourne Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 5 2:32.58 Natasha Kosev Ginninderra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 6 2:32.68 Eliza Tetley Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 7 2:33.04 Tarni Miller Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 8 2:34.08 Melanie Le Couteur Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 9 2:34.65 Briana Jones Woden 15/11/09 Bells and Foxys Summer Series 10 2:35.15 Haley Jedrzejek Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships

14 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:12.44 Stephanie Wise Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 2 2:13.70 Imogen Schiwy Telopea 27/02/10 2010 NSW Country Championships 3 2:18.10 Bethany Colquhoun Vikings 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 2:19.58 Fionella Metcalfe Canberra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 5 2:26.22 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 6 2:26.74 Kate Miller Telopea 31/10/09 Telopea Summer Meet 7 2:28.34 Megan Bourne Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 8 2:30.95 Brooke James Ginninderra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 9 2:35.06 Emma Kelly Vikings 15/11/09 Bells and Foxys Summer Series 10 2:37.15 Bethany Stone Ginninderra 10/10/09 Burley Griffin October Meet

15 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:16.81 Monique Murphy Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 2 2:17.75 Bethany Colquhoun Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 3 2:23.59 Georgia Hardy Woden 31/10/09 Telopea Summer Meet 4 2:24.00 Samantha Marceddo Ginninderra 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 5 2:25.55 Nicole Martine Woden 12/12/09 Canberra Christmas Classic 6 2:28.34 Jessica Hood Woden 28/11/09 Woden Qualifying Meet 7 2:39.01 Claire Mantle Woden 28/11/09 Woden Qualifying Meet 8 2:40.87 Camille Herstik Vikings 28/11/09 Woden Qualifying Meet 9 2:44.24 Zoia Rusanov Queanbeyan 18/10/09 Bells and Foxys Summer Series 10 2:45.99 Sara Lucic Queanbeyan 18/10/09 Bells and Foxys Summer Series

16 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:11.80 Lindsay De Witte Telopea 31/10/09 Telopea Summer Meet 2 2:12.96 Kaitlyn Schnyder Ginninderra 10/10/09 Burley Griffin October Meet 3 2:17.77 Ashleigh Streatfield Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 4 2:18.91 Miranda Debeljakovic CRUIZ 31/10/09 Telopea Summer Meet 5 2:34.23 Cassie Keys Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 6 2:44.09 Zoia Rusanov Queanbeyan 12/12/09 Canberra Christmas Classic

17 & Over 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:11.15 Meagan Ramsay Ginninderra 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 2:13.21 Jessica Traficante Telopea 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 3 2:20.42 Katrina Lewis Woden 12/12/09 Canberra Christmas Classic 4 2:20.97 Bianca Pitts Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 5 2:27.96 Heather Middleton Telopea 12/12/09 Canberra Christmas Classic 6 2:43.61 Ellie Tonkin Woden 16/03/10 2010 Telstra Australian Championships

10 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:36.22 Rebecca Cross Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 2 5:58.73 Grace Pyke Canberra 14/11/09 ACT Summer Distance Meet 3 6:04.18 Breana Gilroy Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 4 6:40.22 Rhiannon Thompson Queanbeyan 14/11/09 ACT Summer Distance Meet

11 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:06.03 Rebekah McCoy Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 2 5:08.38 Ashleigh Cockburn Canberra 14/11/09 ACT Summer Distance Meet 3 5:13.58 Tizana Fiorese Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 4 5:23.88 Isabella Marinelli Woden 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 5 5:24.02 Ashley Groch Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 6 5:24.23 Emma Gillingham Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 7 5:27.98 Chelsea Stewart Ginninderra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 8 5:47.99 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 9 6:08.84 Jessica Laudenbach Vikings 17/10/09 Dapto Invitational 10 6:12.46 Ashleigh Jones Vikings 17/10/09 Dapto Invitational

12 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:58.99 Rachel Brown Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 2 5:14.42 Bonnie Zhang Canberra 14/11/09 ACT Summer Distance Meet 3 5:18.00 Samantha Young Woden 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 4 6:06.47 Ceillagh Svensson Vikings 14/11/09 ACT Summer Distance Meet

13 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:53.76 Ayu Barry Telopea 27/02/10 2010 NSW Country Championships 2 5:03.62 Megan Bourne Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 3 5:12.76 Paula Rusanov Telopea 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 4 5:14.51 Emma Harris Woden 28/11/09 Woden Qualifying Meet 5 5:16.65 Melanie Le Couteur Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 6 5:32.41 Briana Jones Woden 14/11/09 ACT Summer Distance Meet

14 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:33.77 Imogen Schiwy Telopea 27/02/10 2010 NSW Country Championships 2 4:41.03 Stephanie Wise Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 3 4:48.41 Fionella Metcalfe Canberra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 4 4:48.72 Bethany Colquhoun Vikings 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 5 5:04.52 Megan Bourne Canberra 27/02/10 2010 NSW Country Championships

15 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:46.32 Monique Murphy Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 2 4:51.80 Bethany Colquhoun Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 3 5:00.82 Nicole Martine Woden 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 5:13.52 Jessica Hood Woden 28/11/09 Woden Qualifying Meet 5 5:27.80 Claire Mantle Woden 28/11/09 Woden Qualifying Meet 6 5:37.30 Regan Morris Vikings 31/01/10 Queanbeyan Pentathlon 7 6:00.15 Sara Lucic Queanbeyan 28/11/09 Woden Qualifying Meet 8 7:43.62 Mikaela Dingley Canberra 14/11/09 ACT Summer Distance Meet

16 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:44.86 Ashleigh Streatfield Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 2 4:57.68 Miranda Debeljakovic CRUIZ 10/10/09 Burley Griffin October Meet

17 & Over 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:31.50 Jessica Traficante Telopea 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 4:32.29 Meagan Ramsay Ginninderra 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 4:57.62 Bianca Pitts Vikings 10/10/09 Burley Griffin October Meet 4 5:40.00 Ellie Tonkin Woden 16/03/10 2010 Telstra Australian Championships

12 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 10:31.05 Bonnie Zhang Canberra 14/11/09 ACT Summer Distance Meet 2 10:32.50 Rachel Brown Canberra 14/11/09 ACT Summer Distance Meet 3 11:10.44 Samantha Young Woden 28/11/09 Woden Qualifying Meet 4 12:18.14 Ceillagh Svensson Vikings 14/11/09 ACT Summer Distance Meet

13 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 10:28.38 Megan Bourne Canberra 14/11/09 ACT Summer Distance Meet 2 11:22.29 Emma Harris Woden 14/11/09 ACT Summer Distance Meet 3 11:28.98 Briana Jones Woden 14/11/09 ACT Summer Distance Meet

14 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 9:44.83 Fionella Metcalfe Canberra 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 9:47.39 Stephanie Wise Woden 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 9:59.23 Bethany Colquhoun Vikings 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships

15 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 10:08.85 Bethany Colquhoun Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 2 10:13.82 Monique Murphy Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships

16 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 9:46.27 Lindsay De Witte Telopea 14/11/09 ACT Summer Distance Meet 2 9:46.47 Ashleigh Streatfield Vikings 31/10/09 Telopea Summer Meet 3 10:13.01 Miranda Debeljakovic CRUIZ 31/10/09 Telopea Summer Meet

17 & Over 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 9:11.67 Meagan Ramsay Ginninderra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 2 9:14.28 Jessica Traficante Telopea 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 10:16.08 Bianca Pitts Vikings 31/10/09 Telopea Summer Meet

14 years 1500m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 18:57.76 Fionella Metcalfe Canberra 14/11/09 ACT Summer Distance Meet

15 years 1500m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 21:12.91 Claire Mantle Woden 14/11/09 ACT Summer Distance Meet

17 & Over 1500m Free
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 17:43.93 Jessica Traficante Telopea 16/03/10 2010 Telstra Australian Championships

8 & Under 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 45.78 Abbey Webb Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 2 46.92 Alexis Cross ACT 28/03/10 James Brophy Inter-district Invitational Meet 3 48.73 Brooke Gilroy Vikings 7/02/10 Speedo Sprint Series ACT Heats 4 49.23 J'Aime McGuire Vikings 10/10/09 Burley Griffin October Meet 5 49.69 Keely Small Woden 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 6 50.75 Danielle Grimm Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 7 52.84 Alexie Boulton Queanbeyan 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 8 52.90 Bella White Queanbeyan 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 9 53.44 Jess Ashley Ginninderra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 10 53.50 Pyper Thornberry Ginninderra 18/10/09 Bells and Foxys Summer Series

9 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 38.73 Kobi Kiraly Woden 10/10/09 Burley Griffin October Meet 2 41.70 Amelia Laudenbach Vikings 14/02/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 3 42.50 Abbey Webb ACT 28/03/10 James Brophy Inter-district Invitational Meet 4 42.89 Amy Sokic Queanbeyan 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 5 44.40 Taylah Bacon Vikings 28/11/09 Woden Qualifying Meet 6 45.41 Isabelle Hoitink Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 7 46.62 Charlotte White Queanbeyan 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 8 46.80 J'Aime McGuire Vikings 7/02/10 Speedo Sprint Series ACT Heats 9 47.66 Rachel Crawford Burley Griffin 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 10 47.73 Lauren Elliott Queanbeyan 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon

10 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 37.49 Kobi Kiraly Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 2 38.61 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 28/11/09 Woden Qualifying Meet 3 39.14 Rebecca Cross ACT 28/03/10 James Brophy Inter-district Invitational Meet 4 39.80 Hayley Morris ACT 13/03/10 2010 Speedo Sprint Series Finals 5 40.71 Emma Gillingham Vikings 10/10/09 Burley Griffin October Meet 6 41.10 Ebony Norris ACT 28/03/10 James Brophy Inter-district Invitational Meet 7 41.68 Grace Pyke Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 8 41.76 Kate Tabke Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 9 42.06 Montana Thornberry Ginninderra 10/10/09 Burley Griffin October Meet 10 43.03 Tennille Miller Canberra 10/10/09 Burley Griffin October Meet

11 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 36.01 Rebekah McCoy ACT 13/03/10 2010 Speedo Sprint Series Finals 2 36.70 Shannon Maloney Woden 12/12/09 Canberra Christmas Classic 3 37.20 Ashleigh Cockburn Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 4 37.31 Chelsea Stewart Ginninderra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 5 37.42 Tizana Fiorese Vikings 7/02/10 Speedo Sprint Series ACT Heats 6 38.01 Ellie Hearn Woden 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 7 38.23 Gabrielle Scarth-Johnson ACT 28/03/10 James Brophy Inter-district Invitational Meet 8 38.27 Maddie Quinn Queanbeyan 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 9 39.46 Ashley Groch Canberra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 10 40.15 Montana Thornberry Ginninderra 16/01/10 NSW State 10/U-12 Years Age Championship

12 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 34.20 Bonnie Zhang Canberra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 2 34.55 Shannon Maloney Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 3 34.88 Grace Hoitink Canberra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 4 35.13 Rachel Brown ACT 28/03/10 James Brophy Inter-district Invitational Meet 5 37.41 Maya Blaikie CRUIZ 10/10/09 Burley Griffin October Meet 6 37.43 Jessica Laudenbach Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 7 37.80 Hannah Cummins Goulburn 12/12/09 Canberra Christmas Classic 8 37.88 Jessica Orr Ginninderra 10/10/09 Burley Griffin October Meet 9 38.01 Jessie Reynolds Woden 12/12/09 Canberra Christmas Classic 10 38.20 Samantha Young Woden 7/02/10 ACT Relay Championships

13 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 31.86 Ayu Barry Telopea 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 2 34.55 Natasha Kosev Ginninderra 7/02/10 Speedo Sprint Series ACT Heats 3 35.41 Maya Blaikie CRUIZ 27/02/10 2010 NSW Country Championships 4 35.47 Jessica Orr Ginninderra 7/02/10 ACT Relay Championships 5 35.87 Paula Rusanov ACT 28/03/10 James Brophy Inter-district Invitational Meet 6 36.24 Haley Jedrzejek Canberra 7/02/10 Speedo Sprint Series ACT Heats 7 36.25 Britt McDonald Canberra 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 8 36.78 Anika Buckley Queanbeyan 27/02/10 2010 NSW Country Championships 9 36.87 Molly Roberts CRUIZ 31/01/10 Queanbeyan Pentathlon 10 36.90 Emma Kelly Vikings 10/10/09 Burley Griffin October Meet

14 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 32.72 Stephanie Wise Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 2 33.10 Imogen Schiwy Telopea 27/02/10 2010 NSW Country Championships 3 34.13 Sally Foster Ginninderra 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 34.32 Kate Miller Telopea 28/11/09 Woden Qualifying Meet 5 34.64 Natasha Kosev Ginninderra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 6 35.95 Bethany Colquhoun Vikings 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 7 36.35 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 8 36.43 Emma Kelly Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 9 36.88 Audrey Choy Canberra 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 10 37.44 Rosalea Bell Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships

15 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 31.24 Samantha Marceddo Ginninderra 16/03/10 2010 Telstra Australian Championships 2 33.18 Lindsay De Witte Telopea 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 3 33.57 Monique Murphy Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 4 35.38 Ashleigh Streatfield Vikings 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 5 35.51 Bethany Colquhoun ACT 28/03/10 James Brophy Inter-district Invitational Meet 6 35.52 Mabel Lam ACT 28/03/10 James Brophy Inter-district Invitational Meet 7 37.24 Amy Brown Vikings 28/11/09 Woden Qualifying Meet 8 37.36 Audrey Choy Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 9 38.07 Jessica Hood Woden 31/01/10 Queanbeyan Pentathlon 10 38.15 Regan Morris Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic

16 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 33.07 Kaitlyn Schnyder Ginninderra 10/10/09 Burley Griffin October Meet 2 33.10 Sarah Friend Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 3 33.52 Ashleigh Streatfield Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 4 34.10 Jessica Schembri Ginninderra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 5 39.08 Jessica Hood ACT 28/03/10 James Brophy Inter-district Invitational Meet 6 39.58 Charlotte Packard Canberra 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 7 42.87 Cassie Keys Canberra 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 8 43.12 Zoia Rusanov Queanbeyan 12/12/09 Canberra Christmas Classic 9 44.09 Sarah Kurthi Canberra 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 10 1:11.52 Kayla Davy-Kennett Woden 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series

17 & Over 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 32.09 Meagan Ramsay Ginninderra 12/02/10 2010 NSW State Open Championships 2 32.57 Lyndsay Saywell Telopea 27/02/10 2010 NSW Country Championships 3 33.77 Heather Middleton Telopea 28/11/09 Woden Qualifying Meet 4 34.30 Sarah Robertson Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 5 34.66 Jessica Traficante Telopea 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 6 37.70 Elizabeth Philippa Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 7 40.67 Christie Jones Vikings 31/01/10 Queanbeyan Pentathlon 8 42.72 Ellie Tonkin Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships

8 & Under 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:38.57 Abbey Webb Vikings 10/10/09 Burley Griffin October Meet 2 1:47.37 J'Aime McGuire Vikings 10/10/09 Burley Griffin October Meet 3 1:48.04 Danielle Grimm Vikings 28/11/09 Woden Qualifying Meet 4 1:56.59 Sarah Purcell Vikings 28/11/09 Woden Qualifying Meet 5 1:56.64 Sierra Thurecht Vikings 15/11/09 Bells and Foxys Summer Series 6 2:02.70 Madeliene McGoldrick Vikings 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 7 2:08.25 Isabella Kanellopoulos Telopea 10/10/09 Burley Griffin October Meet 8 2:18.18 Annabelle Tetley Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic

9 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:23.98 Kobi Kiraly Woden 10/10/09 Burley Griffin October Meet 2 1:30.58 Amelia Laudenbach Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 3 1:34.90 Abbey Webb Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 4 1:39.02 Rachel Crawford Burley Griffin 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 5 1:40.54 Danielle Grimm Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 6 1:41.37 J'Aime McGuire Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 7 1:41.78 Isabelle Hoitink Canberra 10/10/09 Burley Griffin October Meet 8 1:42.57 Taylah Bacon Vikings 31/10/09 Telopea Summer Meet 9 1:45.20 Eskedar Gavel CRUIZ 10/10/09 Burley Griffin October Meet 10 1:46.11 Sarah Purcell Vikings 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series

10 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:21.30 Kobi Kiraly Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 2 1:22.88 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 16/01/10 NSW State 10/U-12 Years Age Championship 3 1:26.58 Emma Gillingham Vikings 31/10/09 Telopea Summer Meet 4 1:28.53 Montana Thornberry Ginninderra 10/10/09 Burley Griffin October Meet 5 1:28.77 Rebecca Cross Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 6 1:30.19 Tennille Miller Canberra 10/10/09 Burley Griffin October Meet 7 1:31.36 Hayley Morris Vikings 28/11/09 Woden Qualifying Meet 8 1:32.81 Ebony Norris Woden 31/10/09 Telopea Summer Meet 9 1:32.90 Kate Tabke Vikings 14/02/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 10 1:33.38 Tamika Veale CRUIZ 31/10/09 Telopea Summer Meet

11 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:13.95 Shannon Maloney Woden 16/01/10 NSW State 10/U-12 Years Age Championship 2 1:17.27 Rebekah McCoy Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 3 1:17.78 Ashleigh Cockburn Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 4 1:19.68 Chelsea Stewart Ginninderra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 5 1:20.13 Tizana Fiorese Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 6 1:21.88 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 7 1:22.27 Evie McNee Ginninderra 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 8 1:23.72 Montana Thornberry Ginninderra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 9 1:24.02 Ashley Groch Canberra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 10 1:25.12 Maddie Quinn Queanbeyan 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships

12 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:13.35 Bonnie Zhang Canberra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 2 1:15.47 Shannon Maloney Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 3 1:15.86 Grace Hoitink Canberra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 4 1:16.93 Maya Blaikie CRUIZ 10/10/09 Burley Griffin October Meet 5 1:18.61 Rachel Brown Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 6 1:19.33 Jessica Laudenbach Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 7 1:20.91 Jessica Orr Ginninderra 31/10/09 Telopea Summer Meet 8 1:20.95 Molly Roberts CRUIZ 31/10/09 Telopea Summer Meet 9 1:21.15 Jessie Reynolds Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 10 1:23.28 Hannah Cummins Goulburn 28/11/09 Woden Qualifying Meet

13 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:07.27 Ayu Barry Telopea 5/04/10 2010 Australian Age Championships 2 1:14.29 Maya Blaikie CRUIZ 27/02/10 2010 NSW Country Championships 3 1:14.51 Natasha Kosev Ginninderra 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 1:17.94 Haley Jedrzejek Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 5 1:18.44 Emma Kelly Vikings 10/10/09 Burley Griffin October Meet 6 1:19.01 Paula Rusanov Telopea 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 7 1:20.83 Aisha Collins Canberra 28/11/09 Woden Qualifying Meet 8 1:20.99 Tarni Miller Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 9 1:22.09 Anika Buckley Queanbeyan 20/02/10 2010 Queanbeyan Club Championships 10 1:22.31 Melanie Le Couteur Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships

14 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:09.69 Stephanie Wise Woden 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 1:10.40 Imogen Schiwy Telopea 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 1:13.00 Natasha Kosev Ginninderra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 4 1:13.86 Kate Miller Telopea 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 5 1:15.52 Bethany Colquhoun Vikings 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 6 1:15.98 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 7 1:16.50 Fionella Metcalfe Canberra 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 8 1:18.16 Sally Foster Ginninderra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 9 1:21.26 Emma Kelly Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 10 1:21.42 Rosalea Bell Canberra 10/10/09 Burley Griffin October Meet

15 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:05.62 Samantha Marceddo Ginninderra 5/04/10 2010 Australian Age Championships 2 1:09.87 Stephanie Wise Woden 5/04/10 2010 Australian Age Championships 3 1:11.20 Monique Murphy Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 4 1:12.17 Jessica Schembri Ginninderra 28/11/09 Woden Qualifying Meet 5 1:13.01 Renata Krause Ginninderra 28/11/09 Woden Qualifying Meet 6 1:17.80 Amy Brown Vikings 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 7 1:18.01 Mabel Lam Woden 28/11/09 Woden Qualifying Meet 8 1:19.92 Regan Morris Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 9 1:20.58 Audrey Choy Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 10 1:21.04 Jessica Hood Woden 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships

16 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:09.19 Lyndsay Saywell Telopea 31/10/09 Telopea Summer Meet 2 1:09.52 Jessica Schembri Ginninderra 5/04/10 2010 Australian Age Championships 3 1:10.81 Lindsay De Witte Telopea 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 4 1:11.66 Ashleigh Streatfield Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 5 1:11.87 Sarah Friend Woden 31/10/09 Telopea Summer Meet 6 1:32.33 Zoia Rusanov Telopea 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series

17 & Over 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:07.66 Meagan Ramsay Ginninderra 5/04/10 2010 Australian Age Championships 2 1:08.87 Lyndsay Saywell Telopea 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 1:09.48 Heather Middleton Telopea 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 1:14.04 Sarah Robertson Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 5 1:14.33 Jessica Traficante Telopea 28/11/09 Woden Qualifying Meet 6 1:18.76 Bianca Pitts Vikings 10/10/09 Burley Griffin October Meet 7 1:22.71 Sarah Martine Woden 28/11/09 Woden Qualifying Meet

9 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:15.95 Amelia Laudenbach Vikings 15/11/09 Bells and Foxys Summer Series 2 3:24.54 Abbey Webb Vikings 14/02/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 3 3:40.72 Phoebe Ross Woden 14/11/09 ACT Summer Distance Meet 4 3:47.39 Eskedar Gavel CRUIZ 15/11/09 Bells and Foxys Summer Series 5 3:54.21 J'Aime McGuire Vikings 15/11/09 Bells and Foxys Summer Series

10 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:57.13 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 16/01/10 NSW State 10/U-12 Years Age Championship 2 2:59.89 Kobi Kiraly Woden 12/12/09 Canberra Christmas Classic 3 3:08.82 Hayley Morris Vikings 31/01/10 Queanbeyan Pentathlon 4 3:14.16 Breana Gilroy Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 5 3:30.43 Molly Tetley Vikings 15/11/09 Bells and Foxys Summer Series 6 3:33.36 Rhiannon Thompson Queanbeyan 18/10/09 Bells and Foxys Summer Series 7 3:40.00 Niamh Collett Ginninderra 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 8 3:40.34 Milla Wolf Vikings 14/02/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 9 3:46.21 Lauren Elliott Queanbeyan 14/11/09 ACT Summer Distance Meet

11 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:39.35 Shannon Maloney Woden 16/01/10 NSW State 10/U-12 Years Age Championship 2 2:41.43 Ashleigh Cockburn Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 3 2:42.19 Rebekah McCoy Vikings 16/01/10 NSW State 10/U-12 Years Age Championship 4 2:50.78 Chelsea Stewart Ginninderra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 5 2:51.37 Tizana Fiorese Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 6 2:55.71 Montana Thornberry Ginninderra 16/01/10 NSW State 10/U-12 Years Age Championship 7 2:58.98 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 8 3:01.37 Emma Gillingham Vikings 28/11/09 Woden Qualifying Meet 9 3:05.10 Alexandra Ashley Ginninderra 14/11/09 ACT Summer Distance Meet 9 3:05.10 Hayley Morris Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships

12 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:37.60 Shannon Maloney Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 2 2:38.38 Bonnie Zhang Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 3 2:40.45 Rachel Brown Canberra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 4 2:40.47 Grace Hoitink Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 5 2:42.10 Maya Blaikie CRUIZ 10/10/09 Burley Griffin October Meet 6 2:52.10 Jessica Laudenbach Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 7 2:57.99 Jessie Reynolds Woden 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 8 2:59.18 Eliza Tetley Burley Griffin 10/10/09 Burley Griffin October Meet 9 2:59.19 Hannah Cummins Goulburn 14/11/09 ACT Summer Distance Meet 10 3:00.08 Lara Menegon Canberra 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series

13 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:27.18 Ayu Barry Telopea 5/04/10 2010 Australian Age Championships 2 2:40.49 Maya Blaikie CRUIZ 27/02/10 2010 NSW Country Championships 3 2:40.94 Natasha Kosev Ginninderra 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 2:44.50 Haley Jedrzejek Canberra 14/02/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 5 2:48.71 Tarni Miller Canberra 31/10/09 Telopea Summer Meet 6 2:49.20 Melanie Le Couteur Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 7 2:50.07 Aisha Collins Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 8 2:50.94 Paula Rusanov Telopea 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 9 2:57.69 Anika Buckley Queanbeyan 20/02/10 2010 Queanbeyan Club Championships 10 3:01.38 Lauren Abraham Canberra 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series

14 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:28.68 Stephanie Wise Woden 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 2:31.00 Imogen Schiwy Telopea 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 2:40.62 Bethany Colquhoun Vikings 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 2:43.62 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 5 2:43.78 Rosalea Bell Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 6 2:43.98 Kate Miller Telopea 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships

15 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:20.65 Samantha Marceddo Ginninderra 16/03/10 2010 Telstra Australian Championships 2 2:29.44 Stephanie Wise Woden 5/04/10 2010 Australian Age Championships 3 2:34.11 Monique Murphy Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 4 2:50.83 Regan Morris Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 5 2:54.02 Mabel Lam Woden 28/11/09 Woden Qualifying Meet 6 2:55.82 Claire Mantle Woden 28/11/09 Woden Qualifying Meet 7 3:17.81 Zoia Rusanov Queanbeyan 4/11/09 Queanbeyan Time Trials Nov 4

16 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:28.28 Jessica Schembri Ginninderra 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 2:28.72 Lyndsay Saywell Telopea 14/11/09 ACT Summer Distance Meet 3 2:30.46 Ashleigh Streatfield Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 4 2:32.94 Lindsay De Witte Telopea 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 5 2:34.51 Miranda Debeljakovic CRUIZ 31/10/09 Telopea Summer Meet 6 2:40.93 Sarah Friend Woden 28/11/09 Woden Qualifying Meet

17 & Over 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:21.92 Meagan Ramsay Ginninderra 5/04/10 2010 Australian Age Championships 2 2:26.05 Lyndsay Saywell Telopea 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 2:27.34 Heather Middleton Telopea 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 2:50.36 Sarah Martine Woden 12/12/09 Canberra Christmas Classic

8 & Under 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 51.89 Alexis Cross ACT 13/03/10 2010 Speedo Sprint Series Finals 2 54.61 Abbey Webb Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 3 54.81 Keely Small ACT 28/03/10 James Brophy Inter-district Invitational Meet 4 57.36 Emma Wright Vikings 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 5 58.02 Alexie Boulton Queanbeyan 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 6 58.24 Danielle Grimm Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 7 58.95 Pyper Thornberry Ginninderra 10/10/09 Burley Griffin October Meet 8 59.10 Tegan Roberts Woden 14/02/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 9 59.72 J'Aime McGuire Vikings 18/10/09 Bells and Foxys Summer Series 10 1:01.14 Brooke Gilroy ACT 13/03/10 2010 Speedo Sprint Series Finals

9 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 46.65 Amy Sokic Queanbeyan 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 2 47.30 Phoebe Ross ACT 28/03/10 James Brophy Inter-district Invitational Meet 3 47.90 Eskedar Gavel CRUIZ 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 4 49.52 Amelia Laudenbach Vikings 14/02/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 5 51.02 Lauren Elliott Queanbeyan 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 6 51.26 Kobi Kiraly Woden 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 7 51.53 Abbey Webb ACT 28/03/10 James Brophy Inter-district Invitational Meet 8 53.59 Alexie Boulton Woden 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 9 54.44 Michaela Roberts Woden 12/12/09 Canberra Christmas Classic 10 54.95 Jasmine Thornton Woden 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series

10 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 41.16 Rebecca Cross Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 2 43.20 Ebony Norris ACT 28/03/10 James Brophy Inter-district Invitational Meet 3 46.41 Kaela McGuire Vikings 10/10/09 Burley Griffin October Meet 4 46.44 Milla Wolf Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 5 46.56 Hayley Morris Vikings 31/01/10 Queanbeyan Pentathlon 6 46.93 Breana Gilroy Vikings 31/01/10 Queanbeyan Pentathlon 7 47.26 Kate Tabke Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 8 48.31 Grace Pyke Canberra 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 9 48.40 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 10/10/09 Burley Griffin October Meet 10 48.41 Eskedar Gavel CRUIZ 27/02/10 2010 NSW Country Championships

11 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 39.44 Isabella Marinelli ACT 13/03/10 2010 Speedo Sprint Series Finals 2 40.60 Tizana Fiorese Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 3 41.97 Astrid Barta Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 4 43.28 Emily French CRUIZ 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 5 43.33 Rebekah McCoy ACT 28/03/10 James Brophy Inter-district Invitational Meet 6 43.34 Chelsea Stewart Ginninderra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 7 43.87 Evie McNee Ginninderra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 8 44.39 Alannah Riggans Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 9 44.86 Ashley Groch Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 10 44.96 Alexandra Ashley Ginninderra 27/02/10 2010 NSW Country Championships

12 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 39.83 Tayla Casey Woden 12/12/09 Canberra Christmas Classic 2 41.25 Samantha Young Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 3 41.59 Astrid Barta Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 4 42.39 Lauren Abraham ACT 13/03/10 2010 Speedo Sprint Series Finals 5 42.47 Emily French CRUIZ 7/02/10 Speedo Sprint Series ACT Heats 6 42.64 Grace Hoitink Canberra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 7 43.32 Bonnie Zhang Canberra 10/10/09 Burley Griffin October Meet 8 43.72 Rachel Brown ACT 28/03/10 James Brophy Inter-district Invitational Meet 9 43.86 Shannon Maloney Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 10 44.27 Keely O'Brien Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships

13 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 35.83 Natasha Kosev Ginninderra 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 36.80 Emma Harris Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 3 38.27 Millie Drummond Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 4 38.44 Brooke James Burley Griffin 10/10/09 Burley Griffin October Meet 5 39.21 Tarni Miller ACT 13/03/10 2010 Speedo Sprint Series Finals 6 39.85 Tayla Casey Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 7 40.32 Paula Rusanov ACT 28/03/10 James Brophy Inter-district Invitational Meet 8 40.36 Anika Buckley ACT 28/03/10 James Brophy Inter-district Invitational Meet 9 40.76 Ayu Barry Telopea 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 10 41.95 Lauren Abraham Canberra 27/02/10 2010 NSW Country Championships

14 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 35.51 Natasha Kosev Ginninderra 12/02/10 2010 NSW State Open Championships 2 37.03 Brooke James Ginninderra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 3 38.75 Sally Foster Ginninderra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 4 40.36 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 5 41.41 Stephanie Wise Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 6 41.72 Emma Kelly Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 7 41.81 Bethany Colquhoun Vikings 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 8 42.14 Imogen Schiwy Telopea 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 9 42.23 Kate Miller Telopea 27/02/10 2010 NSW Country Championships 10 42.86 Tamika Brinkley Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships

15 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 37.42 Ashleigh Streatfield Vikings 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 2 38.15 Jessica Hood Woden 12/12/09 Canberra Christmas Classic 3 38.98 Lindsay De Witte Telopea 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 4 39.64 Samantha Marceddo Ginninderra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 5 39.93 Nicole Martine Woden 12/12/09 Canberra Christmas Classic 6 41.73 Caitlyn Radcliffe ACT 28/03/10 James Brophy Inter-district Invitational Meet 6 41.73 Bethany Colquhoun ACT 28/03/10 James Brophy Inter-district Invitational Meet 8 41.94 Regan Morris Vikings 31/01/10 Queanbeyan Pentathlon 9 42.69 Chelsea Brodie Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 10 43.41 Zoia Rusanov Queanbeyan 10/10/09 Burley Griffin October Meet

16 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 35.05 Jessica Schembri Ginninderra 5/04/10 2010 Australian Age Championships 2 36.10 Ashleigh Streatfield Vikings 16/03/10 2010 Telstra Australian Championships 3 37.56 Charlotte Packard Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 4 37.88 Jessica Hood ACT 28/03/10 James Brophy Inter-district Invitational Meet 5 40.90 Nicole Martine Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 6 42.56 Zoia Rusanov Telopea 27/02/10 2010 NSW Country Championships 7 47.46 Cassie Keys Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 8 1:47.65 Kayla Davy-Kennett Woden 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series

17 & Over 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 34.37 Meagan Ramsay Ginninderra 5/04/10 2010 Australian Age Championships 2 36.21 Bianca Pitts Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 3 38.28 Elizabeth Philippa Vikings 28/11/09 Woden Qualifying Meet 4 38.53 Christie Jones Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 5 39.88 Sarah Martine Woden 12/12/09 Canberra Christmas Classic 6 40.66 Sarah Robertson Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 7 47.70 Ellie Tonkin Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships

8 & Under 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:56.21 Alexis Cross Vikings 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 2 1:59.81 Abbey Webb Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 3 2:02.76 Keely Small Woden 14/02/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 4 2:06.68 Danielle Grimm Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 5 2:11.48 Pyper Thornberry Ginninderra 18/10/09 Bells and Foxys Summer Series 6 2:12.06 Brooke Gilroy Vikings 15/11/09 Bells and Foxys Summer Series 7 2:19.42 Jess Ashley Ginninderra 28/11/09 Woden Qualifying Meet 8 2:21.12 J'Aime McGuire Vikings 10/10/09 Burley Griffin October Meet 9 2:21.78 Isabella Kanellopoulos Telopea 10/10/09 Burley Griffin October Meet 10 2:21.95 Sarah Purcell Vikings 15/11/09 Bells and Foxys Summer Series

9 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:45.18 Eskedar Gavel CRUIZ 31/10/09 Telopea Summer Meet 2 1:45.96 Amelia Laudenbach Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 3 1:48.92 Phoebe Ross Woden 31/10/09 Telopea Summer Meet 4 1:51.74 Taylah Bacon Vikings 28/11/09 Woden Qualifying Meet 5 1:53.89 Abbey Webb Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 6 1:53.97 Amy Sokic Queanbeyan 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 7 1:54.57 Michaela Roberts Woden 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 8 1:58.07 Rachel Crawford Burley Griffin 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 9 2:00.04 Alexie Boulton Woden 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 10 2:00.19 Abby Aparicio Woden 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series

10 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:28.66 Rebecca Cross Vikings 16/01/10 NSW State 10/U-12 Years Age Championship 2 1:36.14 Ebony Norris Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 3 1:39.26 Milla Wolf Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 4 1:40.76 Kate Tabke Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 5 1:41.05 Kaela McGuire Vikings 16/01/10 NSW State 10/U-12 Years Age Championship 6 1:43.62 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 31/10/09 Telopea Summer Meet 7 1:48.11 Eskedar Gavel CRUIZ 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 8 1:48.80 Breana Gilroy Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 9 1:48.85 Lauren Elliott Queanbeyan 28/11/09 Woden Qualifying Meet 10 1:49.46 Emma Gillingham Vikings 31/10/09 Telopea Summer Meet

11 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:28.13 Tizana Fiorese Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 2 1:29.00 Isabella Marinelli Woden 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 3 1:33.02 Chelsea Stewart Ginninderra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 4 1:36.64 Rebekah McCoy Vikings 10/10/09 Burley Griffin October Meet 5 1:37.04 Alexandra Ashley Ginninderra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 6 1:37.30 Ashley Groch Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 7 1:37.75 Alannah Riggans Woden 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 8 1:37.80 Astrid Barta Canberra 31/10/09 Telopea Summer Meet 9 1:41.23 Hayley Morris Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 10 1:41.69 Emma Gillingham Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships

12 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:27.20 Tayla Casey Woden 16/01/10 NSW State 10/U-12 Years Age Championship 2 1:29.47 Molly Roberts CRUIZ 12/12/09 Canberra Christmas Classic 3 1:30.78 Astrid Barta Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 4 1:33.45 Emily French CRUIZ 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 5 1:33.75 Samantha Young Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 6 1:35.73 Bonnie Zhang Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 7 1:38.93 Rachel Perotti Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 8 1:39.38 Lauren Abraham Canberra 28/11/09 Woden Qualifying Meet 9 1:39.68 Rachel Brown Canberra 31/10/09 Telopea Summer Meet 10 1:40.08 Georgia Rowland Woden 28/11/09 Woden Qualifying Meet

13 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:17.03 Natasha Kosev Ginninderra 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 1:20.31 Emma Harris Woden 5/04/10 2010 Australian Age Championships 3 1:23.72 Brooke James Ginninderra 28/11/09 Woden Qualifying Meet 4 1:27.17 Millie Drummond Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 5 1:27.95 Tayla Casey Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 6 1:27.99 Tarni Miller Canberra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 7 1:29.91 Anika Buckley Queanbeyan 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 8 1:30.28 Ayu Barry Telopea 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 9 1:31.67 Paula Rusanov Telopea 27/02/10 2010 NSW Country Championships 10 1:32.51 Molly May Cann Ginninderra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships

14 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:18.74 Natasha Kosev Ginninderra 5/04/10 2010 Australian Age Championships 2 1:22.35 Brooke James Ginninderra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 3 1:28.04 Sally Foster Ginninderra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 4 1:28.39 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 5 1:30.21 Bethany Colquhoun Vikings 28/11/09 Woden Qualifying Meet 6 1:31.28 Emma Kelly Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 7 1:34.05 Zoe Castles Burley Griffin 10/10/09 Burley Griffin October Meet 8 1:36.38 Tamika Brinkley Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 9 1:39.28 Jaimee Webb Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 10 1:41.90 Alexandra Crowe Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic

15 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:22.57 Jessica Hood Woden 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 1:23.18 Nicole Martine Woden 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 1:25.23 Samantha Marceddo Ginninderra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 4 1:28.66 Regan Morris Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 5 1:29.83 Chelsea Brodie Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 6 1:36.05 Zoia Rusanov Queanbeyan 31/10/09 Telopea Summer Meet 7 1:38.10 Camille Herstik Vikings 28/11/09 Woden Qualifying Meet 8 1:44.54 Sara Lucic Queanbeyan 10/10/09 Burley Griffin October Meet

16 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:14.57 Jessica Schembri Ginninderra 5/04/10 2010 Australian Age Championships 2 1:18.86 Ashleigh Streatfield Vikings 5/04/10 2010 Australian Age Championships 3 1:22.47 Charlotte Packard Canberra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 4 1:25.74 Nicole Martine Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 5 1:26.20 Lindsay De Witte Telopea 31/10/09 Telopea Summer Meet 6 1:37.95 Zoia Rusanov Telopea 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 7 1:38.91 Lyndsay Saywell Telopea 28/11/09 Woden Qualifying Meet

17 & Over 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:12.04 Meagan Ramsay Ginninderra 5/04/10 2010 Australian Age Championships 2 1:17.66 Bianca Pitts Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 3 1:22.82 Jessica Traficante Telopea 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 1:22.93 Christie Jones Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 5 1:23.85 Elizabeth Philippa Vikings 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 6 1:25.70 Sarah Martine Woden 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 7 1:39.22 Katrina Lewis Woden 12/12/09 Canberra Christmas Classic

9 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:46.72 Amelia Laudenbach Vikings 14/02/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 2 3:59.46 Phoebe Ross Woden 14/11/09 ACT Summer Distance Meet 3 4:04.75 Michaela Roberts Woden 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 4 4:10.65 Abbey Webb Vikings 14/02/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 5 4:20.41 Danielle Grimm Vikings 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series

10 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:09.45 Rebecca Cross Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 2 3:29.59 Milla Wolf Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 3 3:35.65 Kate Tabke Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 4 3:46.61 Breana Gilroy Vikings 14/11/09 ACT Summer Distance Meet 5 3:47.13 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 14/11/09 ACT Summer Distance Meet 6 3:51.31 Emma Gillingham Vikings 18/10/09 Bells and Foxys Summer Series 7 3:57.16 Kaela McGuire Vikings 17/10/09 Dapto Invitational 8 3:58.85 Taylah Bacon Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 9 4:00.53 Lauren Elliott Queanbeyan 14/11/09 ACT Summer Distance Meet 10 4:00.54 Tennille Miller Canberra 18/10/09 Bells and Foxys Summer Series

11 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:03.56 Isabella Marinelli Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 2 3:04.07 Tizana Fiorese Vikings 16/01/10 NSW State 10/U-12 Years Age Championship 3 3:22.02 Rebekah McCoy Vikings 15/11/09 Bells and Foxys Summer Series 4 3:22.06 Chelsea Stewart Ginninderra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 5 3:23.57 Ashley Groch Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 6 3:26.15 Alexandra Ashley Ginninderra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 7 3:37.55 Emma Gillingham Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 8 3:40.81 Ashleigh Jones Vikings 15/11/09 Bells and Foxys Summer Series 9 3:43.27 Astrid Barta Canberra 18/10/09 Bells and Foxys Summer Series 10 3:47.28 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 14/02/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series

12 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:05.61 Tayla Casey Woden 16/01/10 NSW State 10/U-12 Years Age Championship 2 3:16.72 Molly Roberts CRUIZ 31/10/09 Telopea Summer Meet 3 3:21.60 Emily French CRUIZ 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 4 3:26.84 Rachel Brown Canberra 28/11/09 Woden Qualifying Meet 5 3:26.86 Lauren Abraham Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 6 3:29.73 Astrid Barta Canberra 14/02/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 7 3:31.40 Annika Svensson Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 8 3:31.84 Chloe Ironside Vikings 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 9 3:36.59 Emma Miller Burley Griffin 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 10 3:37.60 Ceillagh Svensson Vikings 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series

13 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:49.13 Emma Harris Woden 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 2 2:50.78 Natasha Kosev Ginninderra 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 2:58.94 Brooke James Burley Griffin 10/10/09 Burley Griffin October Meet 4 3:04.96 Tarni Miller Canberra 14/11/09 ACT Summer Distance Meet 5 3:10.54 Tayla Casey Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 6 3:15.09 Paula Rusanov Telopea 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 7 3:19.33 Molly May Cann Ginninderra 28/11/09 Woden Qualifying Meet 8 3:19.91 Anika Buckley Queanbeyan 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 9 3:20.52 Nadia Govier Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 10 3:22.95 Tegan Garnett CRUIZ 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships

14 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:49.63 Natasha Kosev Ginninderra 5/04/10 2010 Australian Age Championships 2 2:58.08 Brooke James Ginninderra 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 3:07.53 Bethany Colquhoun Vikings 28/11/09 Woden Qualifying Meet 4 3:23.58 Emma Kelly Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships

15 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:55.24 Nicole Martine Woden 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 2:55.43 Jessica Hood Woden 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 3:12.94 Chelsea Brodie Vikings 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 3:13.70 Regan Morris Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 5 3:34.88 Zoia Rusanov Queanbeyan 18/10/09 Bells and Foxys Summer Series

16 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:40.68 Jessica Schembri Ginninderra 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 2:47.83 Ashleigh Streatfield Vikings 31/10/09 Telopea Summer Meet 3 2:57.64 Charlotte Packard Canberra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 4 3:03.51 Nicole Martine Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 5 3:27.96 Zoia Rusanov Queanbeyan 28/11/09 Woden Qualifying Meet

17 & Over 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:31.26 Meagan Ramsay Ginninderra 16/03/10 2010 Telstra Australian Championships 2 2:53.09 Bianca Pitts Vikings 12/02/10 2010 NSW State Open Championships 3 2:59.76 Sarah Martine Woden 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 3:00.80 Elizabeth Philippa Vikings 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships

8 & Under 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 46.80 Brooke Gilroy Vikings 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 2 46.99 J'Aime McGuire Vikings 18/10/09 Bells and Foxys Summer Series 3 47.14 Keely Small ACT 28/03/10 James Brophy Inter-district Invitational Meet 4 49.72 Abbey Webb Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 5 51.25 Danielle Grimm Vikings 15/11/09 Bells and Foxys Summer Series 6 54.11 Alexis Cross ACT 13/03/10 2010 Speedo Sprint Series Finals 7 56.02 Jess Ashley Ginninderra 18/10/09 Bells and Foxys Summer Series 8 58.56 Tegan Roberts ACT 13/03/10 2010 Speedo Sprint Series Finals 9 59.34 Sarah Purcell Vikings 15/11/09 Bells and Foxys Summer Series 10 1:00.94 Annabelle Tetley Vikings 15/11/09 Bells and Foxys Summer Series

9 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 39.26 Kobi Kiraly Woden 18/10/09 Bells and Foxys Summer Series 2 41.24 Amy Sokic Queanbeyan 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 3 42.08 Abbey Webb ACT 28/03/10 James Brophy Inter-district Invitational Meet 4 42.89 Andrea Forshaw Vikings 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 5 42.94 Amelia Laudenbach Vikings 14/02/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 6 44.10 Taylah Bacon Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 7 46.74 Rachel Crawford Burley Griffin 10/10/09 Burley Griffin October Meet 8 46.95 J'Aime McGuire Vikings 7/02/10 Speedo Sprint Series ACT Heats 9 47.90 Lauren Elliott Queanbeyan 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 10 48.55 Adele Burke Burley Griffin 14/02/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series

10 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 35.06 Ebony Norris ACT 28/03/10 James Brophy Inter-district Invitational Meet 2 36.92 Rebecca Cross Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 3 37.78 Kobi Kiraly Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 4 37.85 Emma Gillingham Burley Griffin 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 5 38.75 Breana Gilroy Vikings 7/02/10 Speedo Sprint Series ACT Heats 6 39.44 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 7 40.41 Hayley Morris Vikings 7/02/10 Speedo Sprint Series ACT Heats 8 42.09 Montana Thornberry Ginninderra 10/10/09 Burley Griffin October Meet 9 42.14 Kate Tabke Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 10 42.62 Kaela McGuire Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic

11 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 33.49 Rebekah McCoy ACT 13/03/10 2010 Speedo Sprint Series Finals 2 33.98 Tizana Fiorese Vikings 7/02/10 Speedo Sprint Series ACT Heats 3 34.37 Evie McNee Ginninderra 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 4 34.51 Chelsea Stewart Ginninderra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 5 34.99 Isabella Marinelli Woden 7/02/10 Speedo Sprint Series ACT Heats 6 35.12 Emma Gillingham Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 7 37.15 Ellie Hearn Woden 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 8 37.26 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 9 37.72 Astrid Barta Canberra 28/11/09 Woden Qualifying Meet 10 38.53 Alannah Riggans Woden 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships

12 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 33.32 Grace Hoitink Canberra 7/02/10 Speedo Sprint Series ACT Heats 2 33.98 Molly Roberts CRUIZ 12/12/09 Canberra Christmas Classic 3 34.50 Shannon Maloney Woden 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 4 35.19 Hannah Cummins Goulburn 27/02/10 2010 NSW Country Championships 5 35.70 Maya Blaikie CRUIZ 10/10/09 Burley Griffin October Meet 6 35.97 Rachel Brown ACT 13/03/10 2010 Speedo Sprint Series Finals 7 36.05 Jessica Orr Ginninderra 10/10/09 Burley Griffin October Meet 8 36.11 Astrid Barta Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 9 36.46 Bonnie Zhang ACT 13/03/10 2010 Speedo Sprint Series Finals 10 37.24 Katelyn Weller Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships

13 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 31.91 Natasha Kosev ACT 13/03/10 2010 Speedo Sprint Series Finals 2 32.61 Ayu Barry Telopea 7/02/10 Speedo Sprint Series ACT Heats 3 32.68 Britt McDonald Canberra 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 4 33.32 Anika Buckley ACT 28/03/10 James Brophy Inter-district Invitational Meet 5 33.80 Molly Roberts CRUIZ 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 6 33.90 Paula Rusanov Queanbeyan 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 7 34.23 Eliza Tetley Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 8 34.52 Maya Blaikie CRUIZ 27/02/10 2010 NSW Country Championships 9 34.68 Brooke James Burley Griffin 10/10/09 Burley Griffin October Meet 10 34.71 Haley Jedrzejek Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic

14 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 31.50 Stephanie Wise Woden 12/12/09 Canberra Christmas Classic 2 32.00 Sally Foster Ginninderra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 3 32.01 Natasha Kosev Ginninderra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 4 32.26 Imogen Schiwy Telopea 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 5 32.45 Bethany Colquhoun Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 6 33.44 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 7 33.49 Brooke James Ginninderra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 8 33.67 Kate Miller Telopea 12/12/09 Canberra Christmas Classic 9 34.18 Fionella Metcalfe Canberra 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 10 34.93 Rosalea Bell Canberra 27/02/10 2010 NSW Country Championships

15 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 30.71 Lindsay De Witte Telopea 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 2 31.19 Monique Murphy Vikings 12/02/10 2010 NSW State Open Championships 3 31.62 Samantha Marceddo Ginninderra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 4 32.32 Amy Brown Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 5 32.68 Bethany Colquhoun ACT 28/03/10 James Brophy Inter-district Invitational Meet 6 32.93 Renata Krause Ginninderra 28/11/09 Woden Qualifying Meet 7 33.21 Ashleigh Streatfield Vikings 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 8 33.39 Mabel Lam Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 9 33.50 Chelsea Brodie Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 10 33.76 Jessica Hood Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships

16 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 31.49 Kaitlyn Schnyder Ginninderra 10/10/09 Burley Griffin October Meet 2 31.95 Ashleigh Streatfield Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 3 33.12 Miranda Debeljakovic CRUIZ 10/10/09 Burley Griffin October Meet 4 34.20 Jessica Schembri Ginninderra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 5 34.33 Lyndsay Saywell Telopea 28/11/09 Woden Qualifying Meet 6 34.66 Jessica Hood ACT 28/03/10 James Brophy Inter-district Invitational Meet 7 34.68 Charlotte Packard Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 8 36.32 Cassie Keys Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 9 39.68 Zoia Rusanov Telopea 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series

17 & Over 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 29.90 Meagan Ramsay Australia 8/12/09 World School Games 2 30.94 Bianca Pitts Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 3 32.04 Heather Middleton Telopea 12/12/09 Canberra Christmas Classic 4 32.53 Sarah Robertson Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 5 33.99 Christie Jones Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 6 34.78 Elizabeth Philippa Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 7 39.69 Ellie Tonkin Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships

8 & Under 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:59.47 J'Aime McGuire Vikings 10/10/09 Burley Griffin October Meet 2 2:05.09 Abbey Webb Vikings 10/10/09 Burley Griffin October Meet

9 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:33.85 Kobi Kiraly Woden 31/10/09 Telopea Summer Meet 2 1:44.62 Amelia Laudenbach Vikings 14/02/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 3 1:48.61 Taylah Bacon Vikings 28/11/09 Woden Qualifying Meet 4 1:49.13 Abbey Webb Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 5 1:49.33 Alicia Norris Woden 12/12/09 Canberra Christmas Classic 6 1:53.88 Adele Burke Burley Griffin 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 7 1:54.76 J'Aime McGuire Vikings 15/11/09 Bells and Foxys Summer Series 8 1:54.96 Rachel Crawford Burley Griffin 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 9 2:00.75 Danielle Grimm Vikings 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 10 2:01.82 Bianca Cowan Vikings 14/02/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series

10 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:18.87 Ebony Norris Woden 27/02/10 2010 NSW Country Championships 2 1:22.28 Emma Gillingham Vikings 31/10/09 Telopea Summer Meet 3 1:29.66 Rebecca Cross Vikings 28/11/09 Woden Qualifying Meet 4 1:29.87 Kobi Kiraly Woden 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 5 1:30.66 Kate Tabke Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 6 1:32.17 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 31/10/09 Telopea Summer Meet 7 1:33.72 Breana Gilroy Vikings 10/10/09 Burley Griffin October Meet 8 1:37.54 Hayley Morris Vikings 28/11/09 Woden Qualifying Meet 9 1:40.22 Kaela McGuire Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 10 1:40.54 Molly Tetley Burley Griffin 10/10/09 Burley Griffin October Meet

11 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:14.77 Emma Gillingham Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 2 1:15.42 Tizana Fiorese Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 3 1:16.29 Rebekah McCoy Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 4 1:23.89 Isabella Marinelli Woden 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 5 1:24.24 Chelsea Stewart Ginninderra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 6 1:25.17 Ashleigh Cockburn Canberra 10/10/09 Burley Griffin October Meet 7 1:29.88 Montana Thornberry Ginninderra 31/10/09 Telopea Summer Meet 8 1:30.24 Rachael Albertson-Kill Telopea 31/10/09 Telopea Summer Meet 9 1:30.34 Alannah Riggans Woden 28/11/09 Woden Qualifying Meet 10 1:30.94 Ashleigh Jones Vikings 28/11/09 Woden Qualifying Meet

12 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:15.91 Grace Hoitink Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 2 1:21.29 Jessica Orr Ginninderra 31/10/09 Telopea Summer Meet 3 1:26.07 Katie Gillingham Vikings 31/10/09 Telopea Summer Meet 4 1:26.16 Eliza Tetley Burley Griffin 10/10/09 Burley Griffin October Meet 5 1:28.09 Katelyn Weller Vikings 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 6 1:28.70 Samantha Holland Ginninderra 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 7 1:29.04 Hannah Cummins Goulburn 15/11/09 Bells and Foxys Summer Series 8 1:30.54 Keely O'Brien Woden 28/11/09 Woden Qualifying Meet 9 1:32.81 Annika Svensson Vikings 28/11/09 Woden Qualifying Meet 10 1:36.68 Emily French CRUIZ 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series

13 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:10.47 Britt McDonald Canberra 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 1:12.31 Ayu Barry Telopea 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 1:12.82 Natasha Kosev Ginninderra 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 1:15.07 Paula Rusanov Queanbeyan 12/12/09 Canberra Christmas Classic 5 1:17.86 Aisha Collins Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 6 1:18.57 Eliza Tetley Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 7 1:19.04 Anika Buckley Queanbeyan 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 8 1:20.75 Jessica Orr Ginninderra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 9 1:23.35 Haley Jedrzejek Canberra 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 10 1:24.91 Melanie Le Couteur Vikings 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series

14 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:09.01 Bethany Colquhoun Vikings 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 1:09.76 Stephanie Wise Woden 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 1:10.42 Britt McDonald Canberra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 4 1:11.64 Sally Foster Ginninderra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 5 1:12.81 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 6 1:13.33 Natasha Kosev Ginninderra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 7 1:13.62 Imogen Schiwy Telopea 27/02/10 2010 NSW Country Championships 8 1:15.69 Rosalea Bell Canberra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 9 1:16.33 Fionella Metcalfe Canberra 15/11/09 Bells and Foxys Summer Series 10 1:18.08 Kate Miller Telopea 12/12/09 Canberra Christmas Classic

15 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:09.87 Bethany Colquhoun Vikings 12/02/10 2010 NSW State Open Championships 2 1:10.85 Samantha Marceddo Ginninderra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 3 1:12.54 Amy Brown Vikings 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 1:17.31 Chelsea Brodie Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 5 1:18.34 Jessica Hood Woden 12/12/09 Canberra Christmas Classic 6 1:33.64 Sara Lucic Queanbeyan 28/11/09 Woden Qualifying Meet

16 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:09.68 Lindsay De Witte Telopea 31/10/09 Telopea Summer Meet 2 1:11.17 Sarah Robertson Woden 31/10/09 Telopea Summer Meet 3 1:17.60 Miranda Debeljakovic CRUIZ 10/10/09 Burley Griffin October Meet 4 1:21.16 Charlotte Packard Canberra 15/11/09 Bells and Foxys Summer Series 5 1:28.90 Cassie Keys Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic

17 & Over 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:05.27 Meagan Ramsay Ginninderra 12/02/10 2010 NSW State Open Championships 2 1:06.70 Heather Middleton Telopea 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 1:08.88 Bianca Pitts Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 4 1:11.08 Lyndsay Saywell Telopea 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 5 1:14.17 Christie Jones Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 6 1:14.24 Jessica Traficante Telopea 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 7 1:14.30 Elizabeth Philippa Vikings 31/10/09 Telopea Summer Meet

10 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:10.91 Ebony Norris Woden 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 2 4:03.36 Breana Gilroy Vikings 14/02/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series

11 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:45.20 Emma Gillingham Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 2 2:49.73 Tizana Fiorese Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 3 2:53.47 Rebekah McCoy Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 4 3:25.14 Ashleigh Jones Vikings 14/02/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series

12 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:18.62 Annika Svensson Vikings 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 2 3:40.30 Arabella Schiwy Telopea 17/10/09 Dapto Invitational

13 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:34.04 Britt McDonald Canberra 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 2:49.85 Paula Rusanov Telopea 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 3 3:09.70 Jessica Orr Ginninderra 14/02/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 4 3:14.98 Eliza Tetley Vikings 14/02/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series

14 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:33.21 Bethany Colquhoun Vikings 14/11/09 ACT Summer Distance Meet 2 2:34.81 Britt McDonald Canberra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 3 2:37.20 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 4 2:43.31 Rosalea Bell Canberra 10/10/09 Burley Griffin October Meet 5 2:44.09 Stephanie Wise Woden 14/11/09 ACT Summer Distance Meet 6 2:45.69 Sally Foster Ginninderra 28/11/09 Woden Qualifying Meet

15 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:33.69 Bethany Colquhoun Vikings 12/02/10 2010 NSW State Open Championships 2 2:46.70 Samantha Marceddo Ginninderra 28/11/09 Woden Qualifying Meet

16 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:56.53 Lyndsay Saywell Telopea 28/11/09 Woden Qualifying Meet

17 & Over 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:22.71 Meagan Ramsay Ginninderra 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 2:28.46 Heather Middleton Telopea 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 2:33.09 Bianca Pitts Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 4 2:37.62 Lyndsay Saywell Telopea 27/02/10 2010 NSW Country Championships 5 2:42.18 Christie Jones Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships

8 & Under 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:40.77 Abbey Webb Vikings 10/10/09 Burley Griffin October Meet 2 3:49.47 Danielle Grimm Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic

9 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:05.75 Kobi Kiraly Woden 31/10/09 Telopea Summer Meet 2 3:18.86 Abbey Webb Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 3 3:19.47 Amelia Laudenbach Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 4 3:22.88 Taylah Bacon Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 5 3:37.76 Isabelle Hoitink Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 6 3:42.05 Phoebe Ross Woden 14/11/09 ACT Summer Distance Meet 7 3:42.33 Eskedar Gavel CRUIZ 18/10/09 Bells and Foxys Summer Series 8 3:42.77 Rachel Crawford Burley Griffin 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 9 3:42.98 Alicia Norris Woden 12/12/09 Canberra Christmas Classic 10 3:43.05 Danielle Grimm Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships

10 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:53.94 Rebecca Cross Vikings 16/01/10 NSW State 10/U-12 Years Age Championship 2 2:59.96 Ebony Norris Woden 16/01/10 NSW State 10/U-12 Years Age Championship 3 3:04.80 Emma Gillingham Vikings 31/10/09 Telopea Summer Meet 4 3:06.34 Kobi Kiraly Woden 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 5 3:06.49 Kate Tabke Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 6 3:11.87 Montana Thornberry Ginninderra 10/10/09 Burley Griffin October Meet 7 3:13.59 Gabrielle Scarth-Johnson Vikings 14/11/09 ACT Summer Distance Meet 8 3:14.65 Grace Pyke Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 9 3:15.50 Breana Gilroy Vikings 10/10/09 Burley Griffin October Meet 10 3:19.82 Milla Wolf Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships

11 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:43.93 Rebekah McCoy Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 2 2:44.86 Tizana Fiorese Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 3 2:50.77 Isabella Marinelli Woden 16/01/10 NSW State 10/U-12 Years Age Championship 4 2:53.95 Chelsea Stewart Ginninderra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 5 2:56.18 Evie McNee Ginninderra 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 6 2:57.58 Ellie Hearn Woden 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 7 2:58.23 Emma Gillingham Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 8 3:03.31 Ashleigh Cockburn Canberra 15/11/09 Bells and Foxys Summer Series 9 3:04.31 Ashley Groch Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 10 3:04.45 Alannah Riggans Woden 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships

12 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:42.94 Grace Hoitink Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 2 2:43.24 Bonnie Zhang Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 3 2:48.86 Shannon Maloney Woden 31/01/10 Queanbeyan Pentathlon 4 2:50.46 Rachel Brown Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 5 2:52.11 Maya Blaikie CRUIZ 10/10/09 Burley Griffin October Meet 6 3:00.27 Tayla Casey Woden 12/12/09 Canberra Christmas Classic 7 3:05.12 Chloe Ironside Vikings 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 8 3:05.50 Emily French CRUIZ 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 9 3:05.71 Samantha Holland Ginninderra 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series 10 3:06.66 Eliza Tetley Burley Griffin 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon

13 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:34.19 Ayu Barry Telopea 12/12/09 Canberra Christmas Classic 2 2:42.19 Natasha Kosev Ginninderra 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 2:43.88 Britt McDonald Canberra 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 4 2:44.87 Paula Rusanov Queanbeyan 12/12/09 Canberra Christmas Classic 5 2:47.97 Maya Blaikie CRUIZ 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 6 2:49.04 Anika Buckley Queanbeyan 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 7 2:49.83 Emma Harris Woden 12/12/09 Canberra Christmas Classic 8 2:51.16 Tarni Miller Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 9 2:52.64 Melanie Le Couteur Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 10 2:54.01 Aisha Collins Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic

14 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:35.48 Bethany Colquhoun Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 2 2:36.48 Stephanie Wise Woden 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 2:39.68 Natasha Kosev Ginninderra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 4 2:40.53 Caitlyn Radcliffe Ginninderra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 5 2:40.76 Imogen Schiwy Telopea 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 6 2:43.78 Fionella Metcalfe Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 7 2:46.08 Sally Foster Ginninderra 12/12/09 Canberra Christmas Classic 8 2:50.22 Rosalea Bell Canberra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 9 2:51.26 Audrey Choy Canberra 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 10 2:54.98 Megan Bourne Canberra 27/03/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series

15 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:32.03 Samantha Marceddo Ginninderra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 2 2:33.50 Lindsay De Witte Telopea 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 3 2:34.35 Jessica Schembri Ginninderra 28/11/09 Woden Qualifying Meet 4 2:35.75 Ashleigh Streatfield Vikings 27/09/09 Canberra Summer Pentathlon 5 2:37.80 Bethany Colquhoun Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 6 2:43.13 Nicole Martine Woden 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 7 2:43.42 Jessica Hood Woden 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 8 2:53.93 Regan Morris Vikings 31/01/10 Queanbeyan Pentathlon 9 3:05.82 Zoia Rusanov Queanbeyan 18/10/09 Bells and Foxys Summer Series 10 3:09.31 Sara Lucic Queanbeyan 14/02/10 2009-10 Bells and Foxys Summer Series

16 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:27.72 Jessica Schembri Ginninderra 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 2 2:28.84 Ashleigh Streatfield Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 3 2:37.21 Miranda Debeljakovic CRUIZ 31/10/09 Telopea Summer Meet 4 2:51.27 Charlotte Packard Canberra 31/10/09 Telopea Summer Meet 5 3:09.82 Zoia Rusanov Queanbeyan 12/12/09 Canberra Christmas Classic 6 3:13.43 Cassie Keys Canberra 12/12/09 Canberra Christmas Classic

17 & Over 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:17.52 Meagan Ramsay Ginninderra 5/04/10 2010 Australian Age Championships 2 2:31.59 Jessica Traficante Telopea 28/11/09 Woden Qualifying Meet 3 2:34.28 Heather Middleton Telopea 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 4 2:34.68 Lyndsay Saywell Telopea 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 5 2:40.38 Bianca Pitts Vikings 31/10/09 Telopea Summer Meet 6 2:41.23 Elizabeth Philippa Vikings 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 7 2:43.23 Christie Jones Vikings 12/12/09 Canberra Christmas Classic 8 2:50.18 Katrina Lewis Woden 12/12/09 Canberra Christmas Classic 9 2:53.31 Sarah Martine Woden 28/11/09 Woden Qualifying Meet

12 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 6:04.95 Grace Hoitink Canberra 14/11/09 ACT Summer Distance Meet 2 7:01.89 Annika Svensson Vikings 17/10/09 Dapto Invitational

13 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:34.78 Ayu Barry Telopea 14/11/09 ACT Summer Distance Meet 2 5:39.01 Britt McDonald Canberra 31/10/09 Telopea Summer Meet 3 6:01.04 Paula Rusanov Telopea 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 4 6:37.17 Brittany Ross Woden 14/11/09 ACT Summer Distance Meet

14 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:37.69 Bethany Colquhoun Vikings 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 2 5:38.49 Britt McDonald Canberra 27/02/10 2010 NSW Country Championships 3 5:55.62 Rosalea Bell Canberra 14/11/09 ACT Summer Distance Meet

15 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:59.92 Bethany Colquhoun Vikings 5/03/10 Canberra Labor Club ACT Championships 2 6:00.72 Jessica Hood Woden 14/11/09 ACT Summer Distance Meet

16 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:18.27 Ashleigh Streatfield Vikings 27/02/10 2010 NSW Country Championships 2 5:30.94 Miranda Debeljakovic CRUIZ 10/10/09 Burley Griffin October Meet

17 & Over 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:50.12 Meagan Ramsay Ginninderra 5/04/10 2010 Australian Age Championships 2 5:11.62 Jessica Traficante Telopea 4/01/10 NSW State 13-18 Years Age Championships 3 5:39.41 Bianca Pitts Vikings 10/10/09 Burley Griffin October Meet


Go back to the top of this page.