Summer 2006-07 Age Top 10 for Men


Long Course Ranking by Event (as at 5 November, 2007)
Note: Age as at Meet age which is generally age at the first day of the meet
8 & Under 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 37.83 Vasiley Fedorow ACT 25/03/07 Brophy 2 38.92 Nathan De Meillon ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 3 43.22 Andrew Martine ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 4 44.11 William Crowe ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 5 44.35 Aaron Bergman Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 6 44.46 Kieran Organ Queanbeyan 25/02/07 Queanbeyan Leagues 7 44.60 Danny Ma Ginninderra 29/10/06 Ginninderra Summer 8 51.02 Vincent Clarke Ginninderra 25/02/07 Queanbeyan Leagues 9 51.23 Cormac Pearson Telopea 9/12/06 Canberra Christmas Classic 10 51.35 Jack Brinkley Vikings 17/11/06 TVSC BG Joint Club Night

9 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 34.73 Ayrton Kiraly Woden 12/01/07 NSW 10/Under-12 Age Champs 2 35.46 Tasman Calver ACT 25/03/07 Brophy 3 36.17 Daniel Hearle Queanbeyan 9/03/07 ACT Championships 4 36.34 Joshua Brown Vikings 3/02/07 ACT Summer 5 36.85 Alexander Ryan ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 6 38.54 Liam Barber Telopea 9/03/07 ACT Championships 7 39.00 Alexander Slockee Telopea 4/11/06 St George Sutherland Dist 8 39.41 Sean Stratton Queanbeyan 9/03/07 ACT Championships 9 39.44 Aaron Bergman Canberra 9/03/07 ACT Championships 10 40.22 Jonathon Krause Ginninderra 11/02/07 ACT Speedo Heat

10 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 32.33 Antonio Barbaro ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 2 32.92 Lachlan Trabinger ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 3 33.32 Alec Morris ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 4 34.16 Toomas Mirlieb Canberra 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 5 35.09 Jared Bergman Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 6 35.28 Ayrton Kiraly ACT 25/03/07 Brophy 7 36.54 Sam Bowden Queanbeyan 11/11/06 Telopea Summer Meet 8 36.80 Joshua Brown Vikings 11/02/07 ACT Speedo Heat 9 37.14 Alexander Slockee Telopea 11/02/07 ACT Speedo Heat 10 37.93 Angus Dibden Telopea 11/11/06 Telopea Summer Meet

11 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 30.53 Jonathon Slockee Telopea 14/10/06 Burley Griffin October 2 30.60 Jayden Malala ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 3 31.24 Andy Chen Ginninderra 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 4 31.69 Thomas McKinlay ACT 25/03/07 Brophy 5 32.10 Sean Maloney Woden 9/03/07 ACT Championships 6 32.19 William Pulley Ginninderra 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 7 32.89 Jacob Randell ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 8 32.92 Alec Bruce Ginninderra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 9 32.97 Antonio Barbaro Ginninderra 9/03/07 ACT Championships 10 33.06 Declan Moore Canberra 9/03/07 ACT Championships

12 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 29.23 Hugo Morris ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 2 29.77 Jonathon Slockee Telopea 11/02/07 ACT Speedo Heat 3 30.14 Nic McClelland ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 4 30.34 Sam Lane Woden 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 5 30.44 Andy Chen Ginninderra 11/02/07 ACT Speedo Heat 6 30.64 William Pulley Ginninderra 3/02/07 ACT Summer 7 30.87 Brendan Banfield Goulburn 9/12/06 Canberra Christmas Classic 8 31.02 Luke Abberton Vikings 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 9 32.10 Craig Stratton Queanbeyan 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 10 32.45 Kevin Dick Canberra 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon

13 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 27.26 William McNamara Goulburn 9/03/07 ACT Championships 2 27.57 Jonathan Chan Ginninderra 11/04/07 Australian Age Championships 3 27.92 Nicholas Honey Canberra 14/10/06 Burley Griffin October 4 28.38 Jordan Hamilton Canberra 3/02/07 ACT Summer 5 28.97 Srecko Antoski Vikings 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 6 29.54 Michael Humphries ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 7 29.60 Sam Lane ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 8 30.00 Luke Abberton ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 9 30.27 Brendan Banfield Goulburn 9/03/07 ACT Championships 10 30.42 Alexander Hennig Woden 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon

14 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 26.14 Ciaran Plenty Woden 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 2 26.94 Zach Bowden Queanbeyan 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 3 27.40 Tim Love Telopea 11/11/06 Telopea Summer Meet 4 27.46 Nicholas Honey Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 5 27.81 Christopher McClelland Canberra 3/02/07 ACT Summer 6 27.94 Joss Whitford Canberra 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 7 28.11 Aiden Fitzgerald Ginninderra 9/03/07 ACT Championships 8 28.39 George Pulley Ginninderra 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 9 28.46 Patrick Hudson Ginninderra 11/11/06 Telopea Summer Meet 10 29.14 Mitchell Nemec Telopea 11/11/06 Telopea Summer Meet

15 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 24.75 Ben Treffers Burley Griffin 9/12/06 Canberra Christmas Classic 2 26.30 Zane Jordan Woden 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 3 26.55 Yoichi Kobayashi Telopea 11/11/06 Telopea Summer Meet 4 26.85 Niall Jacobsen Vikings 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 5 27.37 Tim Love Telopea 17/12/06 Cootamundra 6 27.39 Sean Roderick Ginninderra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 7 27.56 Peter Bennett CRUIZ 9/03/07 ACT Championships 8 27.63 Nino Bogojevic Queanbeyan 9/12/06 Canberra Christmas Classic 9 27.78 George Pulley Ginninderra 9/03/07 ACT Championships 10 27.97 Geoff Godkin Goulburn 9/03/07 ACT Championships

16 years 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 26.17 Luke Harvey Telopea 11/11/06 Telopea Summer Meet 2 26.73 Martin Pollock Vikings 17/12/06 Cootamundra 3 27.05 Ryan Robertson Telopea 11/11/06 Telopea Summer Meet 4 27.69 Simon Branston Telopea 9/12/06 Canberra Christmas Classic 5 28.09 Matthew Worley Burley Griffin 14/10/06 Burley Griffin October 6 28.69 Brad Brown Queanbeyan 9/12/06 Canberra Christmas Classic 7 28.77 Nathan Kuster Canberra 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 8 28.91 Trent Pattenden Vikings 3/02/07 ACT Summer 9 28.98 Hamish Wise Canberra 3/02/07 ACT Summer 10 29.43 Fraser Howse Telopea 26/01/07 Australia Day Meet

17 & Over 50m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 24.07 Luke Hinchcliffe CRUIZ 3/03/07 NSW Country Championships 2 25.03 Dax Foster Ginninderra 11/11/06 Telopea Summer Meet 3 25.51 Brad Armstrong Goulburn 9/12/06 Canberra Christmas Classic 4 25.88 Brendan Rocha Woden 3/03/07 NSW Country Championships 5 26.51 John Warmenhoven Canberra 3/03/07 NSW Country Championships 6 26.54 Adam Bingham Burley Griffin 14/10/06 Burley Griffin October 7 26.64 Luke Harvey Telopea 3/03/07 NSW Country Championships 8 26.82 Jesse Meredith Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 9 26.83 Joshua Wood Telopea 11/11/06 Telopea Summer Meet 10 27.37 Richard Eliason Ginninderra 3/12/06 Telstra Australian Swimming Ch

8 & Under 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:30.63 Vasiley Fedorow Queanbeyan 26/01/07 Australia Day Meet 2 1:32.80 Nathan De Meillon Vikings 29/10/06 Ginninderra Summer 3 1:45.21 Danny Ma Ginninderra 14/10/06 Burley Griffin October 4 2:07.14 Bailey Rowland Queanbeyan 25/02/07 Queanbeyan Leagues

9 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:19.61 Ayrton Kiraly Woden 3/02/07 ACT Summer 2 1:21.94 Tasman Calver Ginninderra 9/03/07 ACT Championships 3 1:25.72 Liam Barber Telopea 9/03/07 ACT Championships 4 1:25.83 Alexander Slockee Telopea 27/01/07 Country Regional Meet - Cowra 5 1:26.79 Joshua Brown Vikings 3/02/07 ACT Summer 6 1:28.30 Alexander Ryan Telopea 9/03/07 ACT Championships 7 1:29.49 Daniel Hearle Queanbeyan 9/03/07 ACT Championships 8 1:34.41 Sean Stratton Queanbeyan 17/12/06 Cootamundra 9 1:41.02 Jack Shelley Queanbeyan 25/02/07 Queanbeyan Leagues 10 1:43.56 Luis Alarcon Vikings 26/01/07 Australia Day Meet

10 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:12.77 Lachlan Trabinger Vikings 9/03/07 ACT Championships 2 1:12.84 Antonio Barbaro Ginninderra 3/02/07 ACT Summer 3 1:12.94 Alec Morris Woden 12/01/07 NSW 10/Under-12 Age Champs 4 1:15.04 Toomas Mirlieb Canberra 14/10/06 Burley Griffin October 5 1:20.27 Jared Bergman Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 6 1:24.85 Angus Dibden Telopea 3/02/07 ACT Summer 7 1:27.62 Joshua Healey Canberra 3/02/07 ACT Summer 8 1:30.68 Dylan Booth Ginninderra 26/01/07 Australia Day Meet 9 1:35.15 Thomas Harrison Burley Griffin 17/11/06 TVSC BG Joint Club Night 10 1:35.56 Shaun Philippa Vikings 25/02/07 Queanbeyan Leagues

11 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:06.65 Jayden Malala Woden 12/01/07 NSW 10/Under-12 Age Champs 2 1:07.01 Andy Chen Ginninderra 14/10/06 Burley Griffin October 3 1:07.31 Jonathon Slockee Telopea 11/11/06 Telopea Summer Meet 4 1:09.58 Thomas McKinlay Woden 9/03/07 ACT Championships 5 1:11.49 Sean Maloney Woden 3/03/07 NSW Country Championships 6 1:12.18 Declan Moore Canberra 11/11/06 Telopea Summer Meet 7 1:12.19 Antonio Barbaro Ginninderra 3/03/07 NSW Country Championships 8 1:12.54 Alec Morris Woden 3/03/07 NSW Country Championships 9 1:13.19 Matt Riddell Canberra 9/03/07 ACT Championships 10 1:14.79 Thomas Ramsay Vikings 3/02/07 ACT Summer

12 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:03.86 Hugo Morris Woden 3/03/07 NSW Country Championships 2 1:05.03 Andy Chen Ginninderra 3/03/07 NSW Country Championships 3 1:06.53 Brendan Banfield Goulburn 9/12/06 Canberra Christmas Classic 4 1:06.62 Jonathon Slockee Telopea 27/01/07 Country Regional Meet - Cowra 5 1:06.85 Sam Lane Woden 14/10/06 Burley Griffin October 6 1:07.84 Nic McClelland Canberra 11/11/06 Telopea Summer Meet 7 1:08.70 William Pulley Ginninderra 3/03/07 NSW Country Championships 8 1:10.05 David Ma Ginninderra 9/03/07 ACT Championships 9 1:11.29 Nick Philippa Vikings 3/02/07 ACT Summer 10 1:12.24 James Dowden Burley Griffin 9/12/06 Canberra Christmas Classic

13 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:00.28 Jonathan Chan Ginninderra 3/02/07 ACT Summer 2 1:01.01 Nicholas Honey Canberra 14/10/06 Burley Griffin October 3 1:01.30 William McNamara Goulburn 9/03/07 ACT Championships 4 1:03.28 Srecko Antoski Vikings 11/11/06 Telopea Summer Meet 5 1:04.15 Alexander Hennig Woden 11/11/06 Telopea Summer Meet 6 1:06.51 Luke Abberton Vikings 9/12/06 Canberra Christmas Classic 7 1:06.75 Sam Lane Woden 9/03/07 ACT Championships 8 1:08.35 Michael Humphries Woden 29/10/06 Ginninderra Summer 9 1:10.82 Georgi Marinov Queanbeyan 9/12/06 Canberra Christmas Classic 10 1:11.02 Patrick Adams Queanbeyan 9/12/06 Canberra Christmas Classic

14 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 57.45 Ciaran Plenty Woden 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 2 59.86 Nicholas Honey Canberra 3/02/07 ACT Summer 3 1:00.29 Christopher McClelland Canberra 3/03/07 NSW Country Championships 4 1:00.34 Mitchell Nemec Telopea 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 5 1:01.52 Tim Love Telopea 11/11/06 Telopea Summer Meet 6 1:02.44 Zach Bowden Queanbeyan 9/12/06 Canberra Christmas Classic 7 1:03.53 Patrick Hudson Ginninderra 11/11/06 Telopea Summer Meet 8 1:04.33 Robert Albertson-Kill Telopea 9/12/06 Canberra Christmas Classic 9 1:04.37 Joss Whitford Canberra 3/03/07 NSW Country Championships 10 1:04.51 Don Rocha Woden 3/03/07 NSW Country Championships

15 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 56.05 Yoichi Kobayashi Telopea 14/10/06 Burley Griffin October 2 56.12 Ben Treffers Burley Griffin 3/03/07 NSW Country Championships 3 56.45 Zane Jordan Woden 9/12/06 Canberra Christmas Classic 4 57.78 Niall Jacobsen Vikings 3/03/07 NSW Country Championships 5 58.50 Sean Roderick Ginninderra 3/03/07 NSW Country Championships 6 58.98 George Pulley Ginninderra 3/03/07 NSW Country Championships 7 1:00.87 Jackson Taylor-Grant Canberra 3/03/07 NSW Country Championships 8 1:01.23 David Pollock Vikings 3/03/07 NSW Country Championships 9 1:01.27 Timothy Sheppard Woden 14/10/06 Burley Griffin October 10 1:01.49 Peter Bennett CRUIZ 3/03/07 NSW Country Championships

16 years 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 55.17 Yoichi Kobayashi Telopea 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 2 57.22 Ryan Robertson Telopea 3/03/07 NSW Country Championships 3 57.27 Luke Harvey Telopea 11/11/06 Telopea Summer Meet 4 58.77 Haydn Marsh Telopea 14/10/06 Burley Griffin October 5 59.57 Martin Pollock Vikings 11/11/06 Telopea Summer Meet 6 1:01.68 Nathan Kuster Canberra 11/11/06 Telopea Summer Meet 7 1:01.69 Matthew Worley Burley Griffin 14/10/06 Burley Griffin October 8 1:02.61 Simon Branston Telopea 11/11/06 Telopea Summer Meet 9 1:02.87 Mark Edmondson Burley Griffin 9/03/07 ACT Championships 10 1:04.83 Fraser Howse Telopea 3/02/07 ACT Summer

17 & Over 100m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 54.94 Luke Hinchcliffe CRUIZ 9/03/07 ACT Championships 2 55.96 Dax Foster Ginninderra 9/03/07 ACT Championships 3 56.61 Brad Armstrong Goulburn 9/12/06 Canberra Christmas Classic 4 56.88 Adam Bingham Vikings 3/12/06 Telstra Australian Swimming Ch 5 56.92 Haydn Marsh Telopea 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 6 57.97 Ryan Tebb Burley Griffin 3/02/07 ACT Summer 7 58.33 John Warmenhoven Canberra 3/03/07 NSW Country Championships 8 58.57 Brendan Rocha Woden 3/03/07 NSW Country Championships 9 58.87 Luke Harvey Telopea 3/03/07 NSW Country Championships 10 59.54 Joshua Wood Telopea 11/11/06 Telopea Summer Meet

9 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:56.70 Ayrton Kiraly Woden 26/01/07 Australia Day Meet 2 3:02.85 Tasman Calver Ginninderra 26/01/07 Australia Day Meet 3 3:19.18 Sean Stratton Queanbeyan 25/02/07 Queanbeyan Leagues 4 3:20.67 Alexander Slockee Telopea 29/10/06 Ginninderra Summer

10 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:38.08 Lachlan Trabinger Vikings 9/03/07 ACT Championships 2 2:43.52 Alec Morris Woden 9/12/06 Canberra Christmas Classic 3 2:46.88 Antonio Barbaro Ginninderra 29/10/06 Ginninderra Summer 4 2:56.75 Angus Dibden Telopea 3/02/07 ACT Summer 5 3:10.97 Joshua Healey Canberra 26/01/07 Australia Day Meet 6 3:22.86 Christopher Kiss Canberra 25/02/07 Queanbeyan Leagues 7 3:23.90 Shaun Philippa Vikings 17/11/06 TVSC BG Joint Club Night

11 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:24.76 Jayden Malala Woden 12/01/07 NSW 10/Under-12 Age Champs 2 2:27.68 Andy Chen Ginninderra 14/10/06 Burley Griffin October 3 2:33.09 Jonathon Slockee Telopea 4/11/06 St George Sutherland Dist 4 2:33.46 Declan Moore Canberra 12/01/07 NSW 10/Under-12 Age Champs 5 2:34.69 Sean Maloney Woden 9/03/07 ACT Championships 6 2:36.75 Alec Morris Woden 9/03/07 ACT Championships 7 2:37.72 Thomas McKinlay Woden 9/03/07 ACT Championships 8 2:44.98 Antonio Barbaro Ginninderra 9/03/07 ACT Championships 9 2:49.00 Matt Riddell Canberra 9/03/07 ACT Championships 10 2:59.16 Sam Bowden Queanbeyan 25/02/07 Queanbeyan Leagues

12 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:21.17 Andy Chen Ginninderra 3/02/07 ACT Summer 2 2:26.93 William Pulley Ginninderra 9/03/07 ACT Championships 3 2:29.54 Brendan Banfield Goulburn 9/12/06 Canberra Christmas Classic 4 2:31.12 Nick Philippa Vikings 9/03/07 ACT Championships 5 2:31.15 Hugo Morris Woden 3/02/07 ACT Summer 6 2:33.25 David Ma Ginninderra 9/03/07 ACT Championships 7 2:34.34 Justin Trabinger Vikings 2/12/06 SCAT Championships 8 2:35.23 James Dowden Burley Griffin 3/02/07 ACT Summer 9 2:40.92 James Ashurst Burley Griffin 9/03/07 ACT Championships 10 2:46.85 Jonathon Slockee Telopea 27/01/07 Country Regional Meet - Cowra

13 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:10.52 Jonathan Chan Ginninderra 3/03/07 NSW Country Championships 2 2:17.60 Alexander Hennig Woden 11/11/06 Telopea Summer Meet 3 2:23.13 Luke Abberton Vikings 9/03/07 ACT Championships 3 2:23.13 Srecko Antoski Vikings 11/11/06 Telopea Summer Meet 5 2:23.46 Sam Lane Woden 9/03/07 ACT Championships 6 2:28.48 Brendan Banfield Goulburn 9/03/07 ACT Championships 7 2:39.70 Michael Humphries Woden 29/10/06 Ginninderra Summer 8 2:47.93 Harrison Slockee Telopea 29/10/06 Ginninderra Summer 9 3:37.98 Brandon Hardwicke Canberra 25/11/06 Narooma Meet

14 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:07.22 Mitchell Nemec Telopea 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 2 2:07.36 Ciaran Plenty Woden 9/03/07 ACT Championships 3 2:10.63 Nicholas Honey Canberra 3/03/07 NSW Country Championships 4 2:13.02 Christopher McClelland Canberra 3/03/07 NSW Country Championships 5 2:13.49 Joss Whitford Canberra 3/03/07 NSW Country Championships 6 2:13.91 Robert Albertson-Kill Telopea 9/12/06 Canberra Christmas Classic 7 2:14.94 Patrick Hudson Ginninderra 9/03/07 ACT Championships 8 2:17.73 Don Rocha Woden 3/03/07 NSW Country Championships 9 2:18.77 Alexander Hennig Woden 9/12/06 Canberra Christmas Classic 10 2:19.89 Tim Love Telopea 11/11/06 Telopea Summer Meet

15 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:01.58 Yoichi Kobayashi Telopea 14/10/06 Burley Griffin October 2 2:05.13 Zane Jordan Woden 3/03/07 NSW Country Championships 3 2:05.41 Niall Jacobsen Vikings 3/03/07 NSW Country Championships 4 2:07.60 Ben Treffers Burley Griffin 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 5 2:09.51 Sean Roderick Ginninderra 9/03/07 ACT Championships 6 2:10.10 George Pulley Ginninderra 9/03/07 ACT Championships 7 2:10.58 Timothy Sheppard Woden 11/11/06 Telopea Summer Meet 8 2:13.85 Geoff Godkin Goulburn 11/11/06 Telopea Summer Meet 9 2:14.85 Robert Albertson-Kill Telopea 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 10 2:16.20 Peter Bennett CRUIZ 11/11/06 Telopea Summer Meet

16 years 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:58.83 Yoichi Kobayashi Telopea 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 2 2:05.89 Haydn Marsh Telopea 14/10/06 Burley Griffin October 3 2:09.88 Luke Harvey Telopea 11/11/06 Telopea Summer Meet 4 2:12.17 Nathan Kuster Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 5 2:24.67 Hamish Wise Canberra 9/03/07 ACT Championships 6 2:26.51 Fraser Howse Telopea 3/02/07 ACT Summer

17 & Over 200m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:58.44 Adam Bingham Vikings 3/12/06 Telstra Australian Swimming Ch 2 2:05.05 Ryan Tebb Burley Griffin 9/12/06 Canberra Christmas Classic 3 2:06.27 Luke Hinchcliffe CRUIZ 9/03/07 ACT Championships 4 2:10.83 Nathan Kuster Canberra 3/02/07 ACT Summer 5 2:12.14 John Warmenhoven Canberra 9/03/07 ACT Championships 6 2:18.39 Richard Eliason Ginninderra 3/12/06 Telstra Australian Swimming Ch 7 2:18.76 Simon Meredith Canberra 26/01/07 Australia Day Meet 8 2:23.00 Matthew Worley Burley Griffin 3/02/07 ACT Summer

11 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:11.66 Jayden Malala Woden 9/03/07 ACT Championships 2 5:23.29 Declan Moore Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 3 5:24.75 Alec Morris Woden 9/03/07 ACT Championships 4 6:41.91 Declan Burke Burley Griffin 17/11/06 TVSC BG Joint Club Night

12 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:57.16 Andy Chen Ginninderra 3/02/07 ACT Summer 2 5:07.46 Nick Philippa Vikings 9/03/07 ACT Championships 3 5:25.18 Justin Trabinger Vikings 9/03/07 ACT Championships 4 6:15.06 Oliver Hennig Woden 3/02/07 ACT Summer

13 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:55.62 Alexander Hennig Woden 11/11/06 Telopea Summer Meet 2 5:01.02 Luke Abberton Vikings 9/03/07 ACT Championships 3 5:03.90 Sam Lane Woden 9/03/07 ACT Championships

14 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:25.70 Mitchell Nemec Telopea 3/03/07 NSW Country Championships 2 4:33.29 Robert Albertson-Kill Telopea 9/12/06 Canberra Christmas Classic 3 4:40.72 Patrick Hudson Ginninderra 11/11/06 Telopea Summer Meet 4 4:46.54 Ciaran Plenty Woden 3/03/07 NSW Country Championships 5 4:54.64 Dylan Appelqvist Telopea 11/11/06 Telopea Summer Meet 6 4:55.32 Alexander Hennig Woden 3/02/07 ACT Summer

15 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:24.24 Niall Jacobsen Vikings 3/03/07 NSW Country Championships 2 4:35.47 Robert Albertson-Kill Telopea 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 3 4:38.78 Dylan Appelqvist Telopea 3/02/07 ACT Summer 4 4:41.57 Timothy Sheppard Woden 11/11/06 Telopea Summer Meet 5 4:42.54 Sean Roderick Ginninderra 11/11/06 Telopea Summer Meet 6 4:46.16 Ben Treffers Burley Griffin 9/12/06 Canberra Christmas Classic 7 4:50.20 Zane Jordan Woden 11/11/06 Telopea Summer Meet

16 years 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:41.68 Nathan Kuster Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 2 4:53.10 Hamish Wise Canberra 3/02/07 ACT Summer 3 4:53.27 Matthew Worley Burley Griffin 14/10/06 Burley Griffin October

17 & Over 400m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:08.13 Adam Bingham Burley Griffin 3/12/06 Telstra Australian Swimming Ch 2 4:13.43 Ryan Tebb Burley Griffin 9/12/06 Canberra Christmas Classic 3 4:38.39 Nathan Kuster Canberra 3/02/07 ACT Summer 4 4:45.50 Richard Eliason Ginninderra 3/12/06 Telstra Australian Swimming Ch

14 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 9:17.09 Mitchell Nemec Telopea 12/01/07 NSW 10/Under-12 Age Champs

15 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 9:26.53 Robert Albertson-Kill Telopea 3/02/07 ACT Summer 2 9:39.19 Timothy Sheppard Woden 11/11/06 Telopea Summer Meet

16 years 800m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 9:54.87 Nathan Kuster Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic

14 years 1500m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 17:33.01 Mitchell Nemec Telopea 27/01/07 Country Regional Meet - Cowra 2 18:09.10 Robert Albertson-Kill Telopea 9/12/06 Canberra Christmas Classic

15 years 1500m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 18:11.90 Robert Albertson-Kill Telopea 12/01/07 NSW 10/Under-12 Age Champs 2 18:30.00 Timothy Sheppard Woden 11/11/06 Telopea Summer Meet

16 years 1500m Free
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 18:42.30 Nathan Kuster Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic

8 & Under 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 44.57 Vasiley Fedorow Queanbeyan 26/01/07 Australia Day Meet 2 45.68 Nathan De Meillon ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 3 48.50 Andrew Martine ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 4 49.56 Aaron Bergman Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 5 50.29 Cormac Pearson Telopea 9/12/06 Canberra Christmas Classic 6 50.55 Danny Ma Ginninderra 14/10/06 Burley Griffin October 7 50.81 Kieran Organ Queanbeyan 9/03/07 ACT Championships 8 56.62 William Crowe Canberra 9/03/07 ACT Championships 9 58.22 Nathan Organ Queanbeyan 9/03/07 ACT Championships 10 59.22 Vincent Clarke Ginninderra 25/02/07 Queanbeyan Leagues

9 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 41.75 Ayrton Kiraly ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 2 43.70 Alexander Ryan ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 2 43.70 Tasman Calver Ginninderra 11/02/07 ACT Speedo Heat 4 44.16 Daniel Hearle Queanbeyan 11/02/07 ACT Speedo Heat 5 44.79 Liam Barber ACT 25/03/07 Brophy 6 46.44 Alexander Slockee Telopea 14/10/06 Burley Griffin October 7 46.85 Joshua Brown Vikings 26/01/07 Australia Day Meet 8 47.34 Jonathon Krause Ginninderra 11/02/07 ACT Speedo Heat 9 49.72 Danny Ma Ginninderra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 10 49.93 Jack Shelley Queanbeyan 25/02/07 Queanbeyan Leagues

10 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 38.85 Antonio Barbaro ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 2 39.57 Lachlan Trabinger Vikings 9/12/06 Canberra Christmas Classic 3 40.78 Toomas Mirlieb Canberra 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 4 41.44 Ayrton Kiraly ACT 25/03/07 Brophy 5 41.62 Alec Morris ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 6 43.25 Dylan Booth Ginninderra 29/10/06 Ginninderra Summer 7 43.65 Alexander Slockee Telopea 11/02/07 ACT Speedo Heat 8 46.15 Joshua Healey Canberra 11/02/07 ACT Speedo Heat 9 46.38 Luke Maley Vikings 29/10/06 Ginninderra Summer 10 46.66 Angus Dibden Telopea 11/02/07 ACT Speedo Heat

11 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 35.41 Jonathon Slockee Telopea 14/10/06 Burley Griffin October 2 36.85 Matt Riddell ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 3 36.95 Jayden Malala ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 4 37.60 Declan Moore Canberra 11/02/07 ACT Speedo Heat 5 37.61 William Pulley Ginninderra 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 6 37.83 Jacob Randell ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 7 38.01 Andy Chen Ginninderra 14/10/06 Burley Griffin October 8 39.09 Sean Maloney Woden 12/01/07 NSW 10/Under-12 Age Champs 9 39.18 Mitchell Nisbet Queanbeyan 25/11/06 Narooma Meet 10 39.38 Thomas McKinlay Woden 11/02/07 ACT Speedo Heat

12 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 35.06 Jonathon Slockee Telopea 11/02/07 ACT Speedo Heat 2 35.17 Andy Chen ACT 25/03/07 Brophy 3 35.37 William Pulley Ginninderra 11/02/07 ACT Speedo Heat 4 35.62 Justin Trabinger Vikings 14/10/06 Burley Griffin October 5 36.08 Nic McClelland ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 6 36.58 Sam Lane Woden 14/10/06 Burley Griffin October 7 36.63 James Dowden Burley Griffin 14/10/06 Burley Griffin October 8 36.72 Mitchell Nisbet Queanbeyan 9/12/06 Canberra Christmas Classic 9 37.28 Brendan Banfield Goulburn 9/12/06 Canberra Christmas Classic 10 38.00 Craig Stratton Queanbeyan 29/10/06 Ginninderra Summer

13 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 32.50 Nicholas Honey Canberra 14/10/06 Burley Griffin October 2 34.00 Jordan Hamilton Canberra 3/02/07 ACT Summer 3 34.97 Sam Lane ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 4 36.20 Dimitri Markakis Canberra 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 5 36.26 Luke Abberton ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 6 36.49 Kevin Dick Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 7 36.72 Michael Humphries ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 8 36.75 Michael Gillard ACT 25/03/07 Brophy 9 37.51 Kyal Stollznow Canberra 11/02/07 ACT Speedo Heat 10 38.11 Alexander Hennig Woden 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon

14 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 30.76 Zach Bowden Queanbeyan 3/02/07 ACT Summer 2 31.75 Nicholas Honey Canberra 9/03/07 ACT Championships 3 32.57 Dimitri Markakis Canberra 9/03/07 ACT Championships 4 32.59 George Pulley Ginninderra 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 5 32.74 Patrick Hudson ACT 25/03/07 Brophy 6 32.92 Christopher McClelland Canberra 27/01/07 Country Regional Meet - Cowra 7 33.43 Ciaran Plenty Woden 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 8 34.43 Dylan Appelqvist Telopea 26/01/07 Australia Day Meet 9 35.25 Ryan Leonard Vikings 9/12/06 Canberra Christmas Classic 10 36.00 Aiden Fitzgerald Ginninderra 29/10/06 Ginninderra Summer

15 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 28.50 Ben Treffers Burley Griffin 3/03/07 NSW Country Championships 2 31.25 Zane Jordan Woden 9/12/06 Canberra Christmas Classic 3 31.75 Sean Roderick ACT 25/03/07 Brophy 4 31.80 David Pollock Vikings 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 5 31.81 Peter Bennett CRUIZ 9/12/06 Canberra Christmas Classic 6 31.91 Nino Bogojevic Queanbeyan 14/10/06 Burley Griffin October 7 33.10 George Pulley Ginninderra 3/02/07 ACT Summer 8 33.27 Robert Albertson-Kill Telopea 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 9 34.21 Brad Brown Queanbeyan 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 10 34.45 Vitha Tickner Burley Griffin 9/12/06 Canberra Christmas Classic

16 years 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 30.84 Luke Harvey Telopea 9/12/06 Canberra Christmas Classic 2 31.11 Hamish Wise Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 3 32.97 Brent Jobling Woden 3/02/07 ACT Summer 4 33.85 Chris Hall-Travini ACT 25/03/07 Brophy 5 36.50 Nathan Kuster ACT 25/03/07 Brophy 6 36.77 Fraser Howse Telopea 26/01/07 Australia Day Meet

17 & Over 50m Back
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 30.35 Luke Hinchcliffe CRUIZ 9/03/07 ACT Championships 2 31.11 Dax Foster Ginninderra 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 3 31.12 Brendan Rocha Woden 3/03/07 NSW Country Championships 4 33.08 Martin Pollock Vikings 9/03/07 ACT Championships 5 33.32 Matthew Worley Burley Griffin 3/02/07 ACT Summer 6 35.78 Stewart Thompson Vikings 29/10/06 Ginninderra Summer

8 & Under 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:38.06 Nathan De Meillon Vikings 26/01/07 Australia Day Meet 2 1:44.85 Vasiley Fedorow Queanbeyan 25/02/07 Queanbeyan Leagues 3 1:52.10 Danny Ma Ginninderra 11/11/06 Telopea Summer Meet 4 1:57.84 Andrew Martine Telopea 11/11/06 Telopea Summer Meet 5 2:13.16 Vincent Clarke Ginninderra 25/02/07 Queanbeyan Leagues

9 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:29.24 Ayrton Kiraly Woden 3/03/07 NSW Country Championships 2 1:32.85 Tasman Calver Ginninderra 9/03/07 ACT Championships 3 1:35.50 Alexander Ryan Telopea 9/03/07 ACT Championships 4 1:36.84 Alexander Slockee Telopea 27/01/07 Country Regional Meet - Cowra 5 1:37.14 Daniel Hearle Queanbeyan 9/03/07 ACT Championships 6 1:40.14 Liam Barber Telopea 9/03/07 ACT Championships 7 1:45.55 Jacob Cossetto Vikings 11/11/06 Telopea Summer Meet 8 1:45.66 Danny Ma Ginninderra 9/03/07 ACT Championships 9 1:47.00 Sean Stratton Queanbeyan 3/02/07 ACT Summer

10 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:23.91 Lachlan Trabinger Vikings 3/03/07 NSW Country Championships 2 1:25.39 Antonio Barbaro Ginninderra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 3 1:26.51 Alec Morris Woden 3/02/07 ACT Summer 4 1:29.37 Toomas Mirlieb Canberra 14/10/06 Burley Griffin October 5 1:29.83 Sam Bowden Queanbeyan 11/11/06 Telopea Summer Meet 6 1:32.11 Joshua Healey Canberra 9/03/07 ACT Championships 7 1:35.43 Angus Dibden Telopea 3/02/07 ACT Summer 8 1:46.12 Thomas Harrison Burley Griffin 17/11/06 TVSC BG Joint Club Night 9 1:46.61 Jamie Hawke Burley Griffin 11/11/06 Telopea Summer Meet 10 1:47.91 Joshua Brown Vikings 25/02/07 Queanbeyan Leagues

11 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:15.86 Jonathon Slockee Telopea 14/10/06 Burley Griffin October 2 1:18.30 Jayden Malala Woden 3/03/07 NSW Country Championships 3 1:18.62 Andy Chen Ginninderra 14/10/06 Burley Griffin October 4 1:19.36 Matt Riddell Canberra 3/03/07 NSW Country Championships 5 1:20.12 Jacob Randell Woden 12/01/07 NSW 10/Under-12 Age Champs 6 1:20.27 Thomas Ramsay Vikings 3/03/07 NSW Country Championships 7 1:20.42 Declan Moore Canberra 3/03/07 NSW Country Championships 8 1:24.13 Sean Maloney Woden 9/03/07 ACT Championships 9 1:25.93 Thomas McKinlay Woden 9/03/07 ACT Championships 10 1:26.73 Antonio Barbaro Ginninderra 3/03/07 NSW Country Championships

12 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:13.81 Andy Chen Ginninderra 3/03/07 NSW Country Championships 2 1:14.81 William Pulley Ginninderra 3/03/07 NSW Country Championships 3 1:15.18 Justin Trabinger Vikings 12/01/07 NSW 10/Under-12 Age Champs 4 1:15.32 Jonathon Slockee Telopea 12/01/07 NSW 10/Under-12 Age Champs 5 1:16.05 James Dowden Burley Griffin 3/03/07 NSW Country Championships 6 1:19.51 Nic McClelland Canberra 3/02/07 ACT Summer 7 1:20.35 David Ma Ginninderra 3/03/07 NSW Country Championships 8 1:20.99 Brendan Banfield Goulburn 9/12/06 Canberra Christmas Classic 9 1:23.55 Hugo Morris Woden 9/12/06 Canberra Christmas Classic 10 1:24.66 Ryan Hore Vikings 26/01/07 Australia Day Meet

13 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:07.99 Nathan Miller Telopea 11/04/07 Australian Age Championships 2 1:09.33 Nicholas Honey Canberra 14/10/06 Burley Griffin October 3 1:11.95 Jordan Hamilton Canberra 3/03/07 NSW Country Championships 4 1:15.76 Sam Lane Woden 9/03/07 ACT Championships 5 1:16.52 Michael Humphries Woden 9/12/06 Canberra Christmas Classic 6 1:18.51 Luke Abberton Vikings 3/02/07 ACT Summer 7 1:19.09 Kevin Dick Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 8 1:21.83 Michael Gillard Ginninderra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 9 1:27.44 Patrick Adams Queanbeyan 9/12/06 Canberra Christmas Classic 10 1:29.33 Harry Love Telopea 11/11/06 Telopea Summer Meet

14 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:06.41 Nicholas Honey Canberra 9/03/07 ACT Championships 2 1:06.86 Joss Whitford Canberra 3/02/07 ACT Summer 3 1:07.49 Zach Bowden Queanbeyan 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 4 1:08.39 Christopher McClelland Canberra 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 5 1:09.32 Patrick Hudson Ginninderra 9/03/07 ACT Championships 6 1:09.74 Robert Albertson-Kill Telopea 14/10/06 Burley Griffin October 7 1:09.76 Mitchell Nemec Telopea 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 8 1:11.05 Ciaran Plenty Woden 3/02/07 ACT Summer 9 1:11.80 Rhys McDonald Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 10 1:12.16 Dimitri Markakis Canberra 9/03/07 ACT Championships

15 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:00.68 Ben Treffers Burley Griffin 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 2 1:06.14 Yoichi Kobayashi Telopea 14/10/06 Burley Griffin October 3 1:07.84 Sean Roderick Ginninderra 9/03/07 ACT Championships 4 1:08.38 Zane Jordan Woden 11/11/06 Telopea Summer Meet 5 1:08.83 George Pulley Ginninderra 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 6 1:08.92 Timothy Sheppard Woden 14/10/06 Burley Griffin October 7 1:09.21 David Pollock Vikings 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 8 1:09.37 Peter Bennett CRUIZ 9/12/06 Canberra Christmas Classic 9 1:11.94 Geoff Godkin Goulburn 3/03/07 NSW Country Championships 10 1:13.22 Vitha Tickner Burley Griffin 14/10/06 Burley Griffin October

16 years 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:04.11 Yoichi Kobayashi Telopea 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 2 1:04.72 Hamish Wise Canberra 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 3 1:06.02 Luke Harvey Telopea 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 4 1:06.84 Haydn Marsh Telopea 11/11/06 Telopea Summer Meet 5 1:10.95 Matthew Worley Burley Griffin 14/10/06 Burley Griffin October 6 1:14.74 Trent Pattenden Vikings 3/02/07 ACT Summer 7 1:15.42 Brent Jobling Woden 3/02/07 ACT Summer

17 & Over 100m Back
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:05.13 Ben Wise Canberra 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 2 1:06.80 Simon Meredith Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 3 1:07.85 Luke Harvey Telopea 3/03/07 NSW Country Championships 4 1:08.47 Brad Armstrong Goulburn 9/12/06 Canberra Christmas Classic 5 1:10.82 Joshua Wood Telopea 11/11/06 Telopea Summer Meet 6 1:10.84 Brendan Rocha Woden 3/03/07 NSW Country Championships 7 1:12.04 Matthew Worley Burley Griffin 3/03/07 NSW Country Championships

9 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:18.41 Ayrton Kiraly Woden 26/01/07 Australia Day Meet 2 3:23.35 Tasman Calver Ginninderra 26/01/07 Australia Day Meet 3 3:43.23 Alexander Slockee Telopea 29/10/06 Ginninderra Summer 4 3:44.32 Sean Stratton Queanbeyan 26/01/07 Australia Day Meet

10 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:02.28 Lachlan Trabinger Vikings 9/03/07 ACT Championships 2 3:07.96 Antonio Barbaro Ginninderra 29/10/06 Ginninderra Summer 3 3:18.21 Joshua Healey Canberra 9/03/07 ACT Championships 4 3:41.24 Thomas Harrison Burley Griffin 26/01/07 Australia Day Meet

11 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:47.24 Jayden Malala Woden 9/03/07 ACT Championships 2 2:47.66 Jonathon Slockee Telopea 4/11/06 St George Sutherland Dist 3 2:48.52 Declan Moore Canberra 12/01/07 NSW 10/Under-12 Age Champs 4 2:49.39 Matt Riddell Canberra 9/03/07 ACT Championships 5 2:59.27 Sean Maloney Woden 9/03/07 ACT Championships 6 2:59.37 Thomas Ramsay Vikings 26/01/07 Australia Day Meet 7 3:02.65 Antonio Barbaro Ginninderra 9/03/07 ACT Championships 8 3:08.76 Jacob Randell Woden 29/10/06 Ginninderra Summer 9 3:16.35 Liam Stratton Queanbeyan 9/03/07 ACT Championships 10 3:17.75 Sam Bowden Queanbeyan 25/02/07 Queanbeyan Leagues

12 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:36.68 William Pulley Ginninderra 12/01/07 NSW 10/Under-12 Age Champs 2 2:36.85 Justin Trabinger Vikings 12/01/07 NSW 10/Under-12 Age Champs 3 2:36.89 Andy Chen Ginninderra 9/03/07 ACT Championships 4 2:41.10 James Dowden Burley Griffin 9/03/07 ACT Championships 5 2:45.08 Sam Lane Woden 14/10/06 Burley Griffin October 6 2:45.36 Jonathon Slockee Telopea 12/01/07 NSW 10/Under-12 Age Champs 7 2:50.69 David Ma Ginninderra 9/03/07 ACT Championships 8 2:55.38 Nick Philippa Vikings 9/03/07 ACT Championships 9 3:21.24 James Ashurst Burley Griffin 25/02/07 Queanbeyan Leagues 10 3:22.46 Tom Bingley Canberra 25/02/07 Queanbeyan Leagues

13 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:31.89 Nicholas Honey Canberra 14/10/06 Burley Griffin October 2 2:36.26 Jordan Hamilton Canberra 9/03/07 ACT Championships 3 2:40.33 Michael Humphries Woden 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 4 2:42.92 Sam Lane Woden 9/03/07 ACT Championships 5 2:49.16 Luke Abberton Vikings 25/02/07 Queanbeyan Leagues 6 2:50.07 Michael Gillard Ginninderra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 7 3:15.55 Harrison Slockee Telopea 29/10/06 Ginninderra Summer

14 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:19.98 Nicholas Honey Canberra 11/04/07 Australian Age Championships 2 2:22.76 Robert Albertson-Kill Telopea 14/10/06 Burley Griffin October 3 2:24.79 Joss Whitford Canberra 9/03/07 ACT Championships 4 2:27.75 Mitchell Nemec Telopea 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 5 2:28.38 Patrick Hudson Ginninderra 14/10/06 Burley Griffin October 6 2:30.09 Christopher McClelland Canberra 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 7 2:31.74 Rhys McDonald Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 8 2:32.71 Dimitri Markakis Canberra 9/03/07 ACT Championships 9 2:34.06 Ciaran Plenty Woden 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 10 2:35.20 Zach Bowden Queanbeyan 9/12/06 Canberra Christmas Classic

15 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:15.82 Ben Treffers Burley Griffin 11/04/07 Australian Age Championships 2 2:22.31 Robert Albertson-Kill Telopea 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 3 2:24.25 Sean Roderick Ginninderra 9/03/07 ACT Championships 4 2:24.88 Timothy Sheppard Woden 3/02/07 ACT Summer 5 2:25.89 George Pulley Ginninderra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 6 2:28.82 Peter Bennett CRUIZ 9/03/07 ACT Championships 7 2:31.26 David Pollock Vikings 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 8 2:34.83 Dylan Appelqvist Telopea 3/02/07 ACT Summer 9 2:36.08 Niall Jacobsen Vikings 9/12/06 Canberra Christmas Classic 10 2:41.79 Tim Bennett CRUIZ 3/02/07 ACT Summer

16 years 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:16.92 Hamish Wise Canberra 11/04/07 Australian Age Championships 2 2:27.33 Luke Harvey Telopea 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs

17 & Over 200m Back
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:15.88 Ben Wise Canberra 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 2 2:18.32 Ryan Tebb Burley Griffin 3/02/07 ACT Summer 3 2:28.44 Simon Meredith Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 4 2:31.36 John Warmenhoven Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic

8 & Under 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 50.50 Aaron Bergman Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 2 54.04 William Crowe ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 3 56.03 Vasiley Fedorow Queanbeyan 26/01/07 Australia Day Meet 4 58.21 Nathan De Meillon ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 5 59.64 Kieran Organ Queanbeyan 11/02/07 ACT Speedo Heat 6 1:00.86 Cormac Pearson Telopea 9/12/06 Canberra Christmas Classic 7 1:04.41 Andrew Martine ACT 25/03/07 Brophy 8 1:06.65 Lachlan Osborne Queanbeyan 25/02/07 Queanbeyan Leagues 9 1:08.37 Nathan Organ Queanbeyan 26/01/07 Australia Day Meet 10 1:09.75 Lachlan Webb Vikings 25/11/06 Narooma Meet

9 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 47.83 Sean Stratton ACT 25/03/07 Brophy 2 47.91 Tasman Calver ACT 25/03/07 Brophy 3 48.38 Alexander Slockee Telopea 14/10/06 Burley Griffin October 4 50.06 Daniel Hearle ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 5 51.87 Joshua Brown Vikings 26/01/07 Australia Day Meet 6 52.74 Ayrton Kiraly Woden 26/01/07 Australia Day Meet 7 52.81 Alexander Ryan Telopea 25/02/07 Queanbeyan Leagues 8 53.05 Jonathon Krause Ginninderra 11/02/07 ACT Speedo Heat 9 54.80 Edward Barker Vikings 25/02/07 Queanbeyan Leagues 10 56.55 Jack Shelley Queanbeyan 25/02/07 Queanbeyan Leagues

10 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 39.91 Antonio Barbaro ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 2 43.85 Alexander Slockee Telopea 11/02/07 ACT Speedo Heat 3 44.97 Angus Dibden ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 4 45.20 Jared Bergman Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 5 48.22 Alec Morris Woden 11/02/07 ACT Speedo Heat 6 48.29 Joshua Healey Canberra 11/02/07 ACT Speedo Heat 6 48.29 Ben Osborne Queanbeyan 11/02/07 ACT Speedo Heat 8 48.51 Lachlan Trabinger ACT 25/03/07 Brophy 9 50.90 Toomas Mirlieb Canberra 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 10 51.25 Shaun Philippa Vikings 11/02/07 ACT Speedo Heat

11 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 38.91 Andy Chen Ginninderra 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 2 41.16 Josh Lind Queanbeyan 25/02/07 Queanbeyan Leagues 3 41.57 Jayden Malala Woden 11/02/07 ACT Speedo Heat 4 42.09 Jacob Randell ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 5 43.60 William Downing ACT 25/03/07 Brophy 6 43.92 Alec Bruce ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 7 44.20 Mitchell Nisbet Queanbeyan 25/11/06 Narooma Meet 8 45.43 William Pulley Ginninderra 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 9 45.63 Ryan Hore Vikings 12/01/07 NSW 10/Under-12 Age Champs 10 46.35 Declan Moore Canberra 11/02/07 ACT Speedo Heat

12 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 37.83 Andy Chen Ginninderra 11/02/07 ACT Speedo Heat 2 37.91 Nic McClelland ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 3 41.41 James Dowden ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 4 42.23 Ben Pattenden ACT 25/03/07 Brophy 5 42.57 Mitchell Nisbet Queanbeyan 9/12/06 Canberra Christmas Classic 6 43.22 Sam Lane Woden 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 7 43.29 Craig Stratton Queanbeyan 17/12/06 Cootamundra 8 43.96 Kyal Stollznow Canberra 29/10/06 Ginninderra Summer 9 44.19 William Pulley Ginninderra 11/02/07 ACT Speedo Heat 10 44.61 Jonathon Slockee Telopea 11/02/07 ACT Speedo Heat

13 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 36.16 Srecko Antoski Vikings 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 2 36.30 Michael Humphries ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 3 37.22 Jonathan Chan Ginninderra 11/02/07 ACT Speedo Heat 4 38.57 Michael Gillard Ginninderra 3/03/07 NSW Country Championships 5 41.89 Sam Lane ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 6 42.03 Alexander Hennig Woden 14/10/06 Burley Griffin October 7 42.81 Georgi Marinov Queanbeyan 14/10/06 Burley Griffin October 8 43.05 Kyal Stollznow ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 9 43.12 Harrison Slockee Telopea 14/10/06 Burley Griffin October 10 44.87 Kevin Dick Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic

14 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 32.88 George Pulley Ginninderra 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 2 33.97 Don Rocha Woden 3/03/07 NSW Country Championships 3 35.46 Joss Whitford Canberra 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 4 36.94 Ciaran Plenty Woden 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 5 38.71 Patrick Hudson ACT 25/03/07 Brophy 6 39.05 Zach Bowden Queanbeyan 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 7 39.28 Christopher McClelland Canberra 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 8 39.74 Aiden Fitzgerald Ginninderra 14/10/06 Burley Griffin October 9 40.09 Darrell Ramnuth Canberra 29/10/06 Ginninderra Summer 10 40.71 Aidan Jowett Burley Griffin 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon

15 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 32.42 George Pulley Ginninderra 3/03/07 NSW Country Championships 2 33.13 Daniel Philippa Vikings 9/03/07 ACT Championships 3 33.59 Ben Treffers Burley Griffin 9/03/07 ACT Championships 4 33.70 Chris Hall-Travini Burley Griffin 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 5 34.24 Peter Bennett CRUIZ 3/03/07 NSW Country Championships 6 34.57 Geoff Godkin Goulburn 9/12/06 Canberra Christmas Classic 7 35.06 Niall Jacobsen Vikings 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 8 35.22 Zane Jordan Woden 3/03/07 NSW Country Championships 9 36.46 David Pollock Vikings 9/12/06 Canberra Christmas Classic 10 36.52 Brent Jobling Woden 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon

16 years 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 32.67 Martin Pollock Vikings 9/12/06 Canberra Christmas Classic 2 32.86 Chris Hall-Travini Burley Griffin 11/04/07 Australian Age Championships 3 33.60 Simon Branston Telopea 9/12/06 Canberra Christmas Classic 4 35.72 Brent Jobling Woden 3/03/07 NSW Country Championships 5 37.99 Hamish Wise Canberra 3/03/07 NSW Country Championships 6 38.61 Trent Pattenden Vikings 3/02/07 ACT Summer 7 38.91 Nathan Kuster Canberra 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 8 42.11 Fraser Howse Telopea 26/01/07 Australia Day Meet 9 43.72 Alex Wang Canberra 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon

17 & Over 50m Breast
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 30.35 Dax Foster Ginninderra 9/03/07 ACT Championships 2 33.14 Martin Pollock Vikings 3/03/07 NSW Country Championships 3 33.96 Richard Eliason Ginninderra 3/03/07 NSW Country Championships 4 35.16 Ben Nolan CRUIZ 3/03/07 NSW Country Championships 5 36.31 Robert Pitkethly Ginninderra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 6 37.39 Trent Pattenden Vikings 3/03/07 NSW Country Championships

8 & Under 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:51.75 Aaron Bergman Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 2 2:03.19 Vasiley Fedorow Queanbeyan 25/02/07 Queanbeyan Leagues 3 2:36.14 Danny Ma Ginninderra 11/11/06 Telopea Summer Meet

9 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:39.10 Alexander Slockee Telopea 12/01/07 NSW 10/Under-12 Age Champs 2 1:41.73 Tasman Calver Ginninderra 9/03/07 ACT Championships 3 1:44.67 Aaron Bergman Canberra 9/03/07 ACT Championships 4 1:45.79 Sean Stratton Queanbeyan 3/02/07 ACT Summer 5 1:54.93 Daniel Hearle Queanbeyan 9/03/07 ACT Championships 6 1:55.60 Alexander Ryan Telopea 9/03/07 ACT Championships 7 1:56.39 Liam Barber Telopea 9/03/07 ACT Championships 8 2:02.11 Jack Sciortino Vikings 9/03/07 ACT Championships 9 2:03.63 Jack Shelley Queanbeyan 25/02/07 Queanbeyan Leagues 10 2:06.95 Luis Alarcon Vikings 25/11/06 Narooma Meet

10 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:31.03 Antonio Barbaro Ginninderra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 2 1:37.14 Jared Bergman Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 3 1:37.67 Angus Dibden Telopea 3/03/07 NSW Country Championships 4 1:40.68 Sam Bowden Queanbeyan 11/11/06 Telopea Summer Meet 5 1:45.30 Joshua Healey Canberra 3/02/07 ACT Summer 6 1:45.98 Ben Osborne Queanbeyan 9/03/07 ACT Championships 7 1:46.47 Lachlan Trabinger Vikings 9/03/07 ACT Championships 8 1:50.32 Shaun Philippa Vikings 3/02/07 ACT Summer 9 1:55.03 William Choy Canberra 26/01/07 Australia Day Meet 10 1:56.22 Thomas Harrison Burley Griffin 25/02/07 Queanbeyan Leagues

11 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:26.77 Andy Chen Ginninderra 14/10/06 Burley Griffin October 2 1:28.62 Josh Lind Queanbeyan 12/01/07 NSW 10/Under-12 Age Champs 3 1:29.43 Antonio Barbaro Ginninderra 3/03/07 NSW Country Championships 4 1:30.21 Jayden Malala Woden 3/03/07 NSW Country Championships 5 1:32.10 Jacob Randell Woden 12/01/07 NSW 10/Under-12 Age Champs 6 1:32.77 William Downing Burley Griffin 3/03/07 NSW Country Championships 7 1:34.59 Ryan Hore Vikings 11/11/06 Telopea Summer Meet 8 1:37.89 Mitchell Nisbet Queanbeyan 25/11/06 Narooma Meet 9 1:37.95 Jonathon Slockee Telopea 11/11/06 Telopea Summer Meet 10 1:38.43 Liam Stratton Queanbeyan 3/02/07 ACT Summer

12 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:22.98 Andy Chen Ginninderra 3/03/07 NSW Country Championships 2 1:23.15 Nic McClelland Canberra 3/02/07 ACT Summer 3 1:30.25 James Dowden Burley Griffin 3/03/07 NSW Country Championships 4 1:32.28 William Pulley Ginninderra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 5 1:32.34 Ben Pattenden Vikings 3/03/07 NSW Country Championships 6 1:33.12 Mitchell Nisbet Queanbeyan 3/02/07 ACT Summer 7 1:34.33 Ryan Hore Vikings 3/02/07 ACT Summer 8 1:37.81 James Ashurst Burley Griffin 9/12/06 Canberra Christmas Classic 9 1:37.98 Craig Stratton Queanbeyan 29/10/06 Ginninderra Summer 10 1:38.59 Justin Trabinger Vikings 3/02/07 ACT Summer

13 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:19.94 Jonathan Chan Ginninderra 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 2 1:20.64 Michael Gillard Ginninderra 3/03/07 NSW Country Championships 3 1:20.73 Srecko Antoski Vikings 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 4 1:22.23 Michael Humphries Woden 9/03/07 ACT Championships 5 1:22.58 Nic McClelland Canberra 3/03/07 NSW Country Championships 6 1:25.74 William McNamara Goulburn 9/03/07 ACT Championships 7 1:32.00 Harrison Slockee Telopea 14/10/06 Burley Griffin October 8 1:32.17 Alexander Hennig Woden 11/11/06 Telopea Summer Meet 9 1:34.42 Sam Lane Woden 9/03/07 ACT Championships 10 1:34.88 Kevin Dick Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic

14 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:16.81 Joss Whitford Canberra 3/03/07 NSW Country Championships 2 1:18.43 Don Rocha Woden 3/03/07 NSW Country Championships 3 1:19.94 Ciaran Plenty Woden 3/03/07 NSW Country Championships 4 1:20.25 Nigel Hinder Canberra 9/03/07 ACT Championships 5 1:23.50 Tim Love Telopea 11/11/06 Telopea Summer Meet 6 1:25.50 Darrell Ramnuth Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 7 1:25.55 Patrick Hudson Ginninderra 3/03/07 NSW Country Championships 8 1:26.93 Dylan Appelqvist Telopea 11/11/06 Telopea Summer Meet 9 1:29.87 Alexander Hennig Woden 9/12/06 Canberra Christmas Classic 10 1:30.54 Damien Russet Burley Griffin 9/12/06 Canberra Christmas Classic

15 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:10.61 George Pulley Ginninderra 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 2 1:11.74 Daniel Philippa Vikings 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 3 1:14.85 Peter Bennett CRUIZ 9/03/07 ACT Championships 4 1:16.10 Chris Hall-Travini Burley Griffin 14/10/06 Burley Griffin October 5 1:16.50 Zane Jordan Woden 3/03/07 NSW Country Championships 6 1:17.15 David Pollock Vikings 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 7 1:17.62 Niall Jacobsen Vikings 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 8 1:18.12 Geoff Godkin Goulburn 9/03/07 ACT Championships 9 1:19.30 Ben Treffers Burley Griffin 9/12/06 Canberra Christmas Classic 10 1:21.93 Dylan Appelqvist Telopea 3/03/07 NSW Country Championships

16 years 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:12.30 Chris Hall-Travini Burley Griffin 11/04/07 Australian Age Championships 2 1:12.36 Simon Branston Telopea 11/04/07 Australian Age Championships 3 1:12.95 Martin Pollock Vikings 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 4 1:17.56 Brent Jobling Woden 3/03/07 NSW Country Championships 5 1:19.39 Hamish Wise Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 6 1:22.39 Trent Pattenden Vikings 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 7 1:26.39 Brad Brown Queanbeyan 9/12/06 Canberra Christmas Classic 8 1:34.39 Fraser Howse Telopea 3/02/07 ACT Summer

17 & Over 100m Breast
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:06.89 Dax Foster Ginninderra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 2 1:12.35 Ryan Tebb Burley Griffin 3/02/07 ACT Summer 3 1:13.34 Richard Eliason Ginninderra 3/03/07 NSW Country Championships 4 1:13.57 Martin Pollock Vikings 3/03/07 NSW Country Championships 5 1:18.09 Ben Nolan CRUIZ 3/03/07 NSW Country Championships 6 1:18.44 Joshua Wood Telopea 11/11/06 Telopea Summer Meet 7 1:19.51 Robert Pitkethly Ginninderra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 8 1:21.37 Luke Harvey Telopea 3/02/07 ACT Summer 9 1:24.47 Nathan Kuster Canberra 9/03/07 ACT Championships

9 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:36.87 Alexander Slockee Telopea 14/10/06 Burley Griffin October 2 3:46.46 Sean Stratton Queanbeyan 25/02/07 Queanbeyan Leagues 3 3:46.85 Tasman Calver Ginninderra 26/01/07 Australia Day Meet

10 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:18.98 Antonio Barbaro Ginninderra 3/02/07 ACT Summer 2 3:29.42 Angus Dibden Telopea 9/03/07 ACT Championships 3 3:38.94 Lachlan Trabinger Vikings 9/03/07 ACT Championships 4 3:41.54 Joshua Healey Canberra 26/01/07 Australia Day Meet 5 3:53.71 Shaun Philippa Vikings 25/02/07 Queanbeyan Leagues 6 3:53.76 Ben Osborne Queanbeyan 25/02/07 Queanbeyan Leagues

11 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:06.90 Josh Lind Queanbeyan 12/01/07 NSW 10/Under-12 Age Champs 2 3:17.67 Antonio Barbaro Ginninderra 9/03/07 ACT Championships 3 3:18.24 William Downing Burley Griffin 3/02/07 ACT Summer 4 3:18.77 Jayden Malala Woden 9/03/07 ACT Championships 5 3:26.23 Jonathon Slockee Telopea 14/10/06 Burley Griffin October 6 3:30.15 Jacob Randell Woden 29/10/06 Ginninderra Summer 7 3:30.74 Ryan Hore Vikings 9/12/06 Canberra Christmas Classic 8 3:32.97 Liam Stratton Queanbeyan 3/02/07 ACT Summer 9 3:43.75 Thomas Ramsay Vikings 29/10/06 Ginninderra Summer

12 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:59.21 Nic McClelland Canberra 12/01/07 NSW 10/Under-12 Age Champs 2 3:03.29 Andy Chen Ginninderra 9/03/07 ACT Championships 3 3:15.13 James Dowden Burley Griffin 9/03/07 ACT Championships 4 3:19.44 Ryan Hore Vikings 3/02/07 ACT Summer 5 3:22.96 Ben Pattenden Vikings 9/12/06 Canberra Christmas Classic 6 3:42.05 James Ashurst Burley Griffin 17/12/06 Cootamundra

13 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:52.41 Jonathan Chan Ginninderra 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 2 2:54.28 Michael Gillard Ginninderra 9/03/07 ACT Championships 3 2:55.62 Michael Humphries Woden 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 4 3:11.23 Alexander Hennig Woden 14/10/06 Burley Griffin October 5 3:19.28 Harrison Slockee Telopea 14/10/06 Burley Griffin October

14 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:47.01 Joss Whitford Canberra 9/03/07 ACT Championships 2 2:59.22 Dylan Appelqvist Telopea 11/11/06 Telopea Summer Meet 3 3:05.31 Patrick Hudson Ginninderra 3/02/07 ACT Summer 4 3:27.46 Mitchell Lovelock-Fay Canberra 25/11/06 Narooma Meet 5 3:31.52 Brett Waslin Woden 3/02/07 ACT Summer

15 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:35.29 George Pulley Ginninderra 11/04/07 Australian Age Championships 2 2:41.17 Daniel Philippa Vikings 3/03/07 NSW Country Championships 3 2:45.17 Peter Bennett CRUIZ 9/03/07 ACT Championships 4 2:49.22 Chris Hall-Travini Burley Griffin 14/10/06 Burley Griffin October 5 2:50.68 David Pollock Vikings 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 6 2:51.12 Niall Jacobsen Vikings 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 7 2:54.01 Ben Treffers Burley Griffin 17/12/06 Cootamundra 8 2:54.92 Timothy Sheppard Woden 14/10/06 Burley Griffin October 9 2:57.66 Dylan Appelqvist Telopea 3/02/07 ACT Summer 10 3:03.26 Tim Bennett CRUIZ 9/03/07 ACT Championships

16 years 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:38.89 Simon Branston Telopea 3/02/07 ACT Summer 2 2:41.74 Chris Hall-Travini Burley Griffin 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 3 2:45.47 Martin Pollock Vikings 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 4 2:53.66 Hamish Wise Canberra 11/11/06 Telopea Summer Meet

17 & Over 200m Breast
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:27.11 Dax Foster Ginninderra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 2 2:30.57 Ryan Tebb Burley Griffin 9/12/06 Canberra Christmas Classic 3 2:41.49 Richard Eliason Ginninderra 3/03/07 NSW Country Championships 4 2:50.41 Martin Pollock Vikings 9/03/07 ACT Championships 5 2:59.11 Nathan Kuster Canberra 9/03/07 ACT Championships

8 & Under 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 51.26 Aaron Bergman Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 2 52.57 Vasiley Fedorow Queanbeyan 9/03/07 ACT Championships 3 55.87 Nathan De Meillon Vikings 26/01/07 Australia Day Meet 4 58.45 William Crowe Canberra 9/03/07 ACT Championships 5 59.66 Andrew Martine ACT 25/03/07 Brophy 6 1:01.10 Nathan Organ Queanbeyan 25/02/07 Queanbeyan Leagues 7 1:02.19 Kieran Organ Queanbeyan 11/02/07 ACT Speedo Heat 8 1:03.68 Danny Ma Ginninderra 29/10/06 Ginninderra Summer

9 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 38.65 Alexander Ryan ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 2 42.30 Alexander Slockee Telopea 27/01/07 Country Regional Meet - Cowra 3 43.39 Tasman Calver ACT 25/03/07 Brophy 4 46.61 Ayrton Kiraly Woden 11/02/07 ACT Speedo Heat 5 47.73 Sean Stratton Queanbeyan 9/12/06 Canberra Christmas Classic 6 48.27 Daniel Hearle Queanbeyan 11/02/07 ACT Speedo Heat 7 48.62 Liam Barber Telopea 11/02/07 ACT Speedo Heat 8 58.37 Edward Barker Vikings 25/02/07 Queanbeyan Leagues 9 1:02.73 Danny Ma Ginninderra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 10 1:04.89 Luis Alarcon Vikings 25/02/07 Queanbeyan Leagues

10 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 36.31 Toomas Mirlieb Canberra 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 2 37.03 Jared Bergman Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 3 37.17 Alec Morris Woden 9/12/06 Canberra Christmas Classic 4 38.74 Lachlan Trabinger ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 5 40.00 Alexander Slockee Telopea 11/02/07 ACT Speedo Heat 6 42.25 Antonio Barbaro Ginninderra 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 7 45.77 Joshua Healey Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 8 48.37 Thomas Harrison Burley Griffin 25/02/07 Queanbeyan Leagues 9 48.99 Angus Dibden Telopea 11/02/07 ACT Speedo Heat 10 50.86 Ben Osborne Queanbeyan 9/12/06 Canberra Christmas Classic

11 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 32.28 Andy Chen Ginninderra 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 2 34.00 Jayden Malala ACT 25/03/07 Brophy 3 35.08 Jonathon Slockee Telopea 14/10/06 Burley Griffin October 4 35.18 Sean Maloney ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 5 36.24 William Pulley Ginninderra 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 6 36.51 Mitchell Nisbet Queanbeyan 25/11/06 Narooma Meet 7 36.66 Declan Moore ACT 25/03/07 Brophy 8 37.52 Thomas McKinlay Woden 11/02/07 ACT Speedo Heat 9 38.16 Thomas Ramsay Vikings 9/12/06 Canberra Christmas Classic 10 38.49 Luke Tebb Burley Griffin 9/12/06 Canberra Christmas Classic

12 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 31.97 Andy Chen Ginninderra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 2 32.98 Hugo Morris ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 3 33.08 Brendan Banfield Goulburn 9/12/06 Canberra Christmas Classic 4 33.20 Sam Lane Woden 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 5 33.54 Jonathon Slockee Telopea 11/02/07 ACT Speedo Heat 6 34.31 Luke Abberton Vikings 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 7 34.40 William Pulley Ginninderra 3/03/07 NSW Country Championships 8 35.17 Jackson Wright Burley Griffin 11/02/07 ACT Speedo Heat 9 35.18 Craig Stratton Queanbeyan 29/10/06 Ginninderra Summer 10 36.18 James Ashurst Burley Griffin 11/02/07 ACT Speedo Heat

13 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 30.07 Jonathan Chan Ginninderra 3/02/07 ACT Summer 2 31.12 Nicholas Honey Canberra 14/10/06 Burley Griffin October 3 32.58 Michael Humphries ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 4 32.71 Jordan Hamilton Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 5 32.78 Sam Lane ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 6 32.81 Luke Abberton ACT 18/03/07 Speedo Sprint Series Finals 7 34.05 Georgi Marinov Queanbeyan 14/10/06 Burley Griffin October 8 34.40 Dimitri Markakis Canberra 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 9 34.50 Ben Trabinger Vikings 17/11/06 TVSC BG Joint Club Night 10 35.08 Srecko Antoski Vikings 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon

14 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 29.94 George Pulley Ginninderra 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 2 30.04 Ciaran Plenty Woden 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 3 30.67 Don Rocha Woden 3/03/07 NSW Country Championships 4 30.79 Patrick Hudson ACT 25/03/07 Brophy 5 30.97 Christopher McClelland Canberra 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 6 31.08 Nicholas Honey Canberra 3/03/07 NSW Country Championships 7 31.13 Mitchell Nemec Telopea 3/03/07 NSW Country Championships 8 31.25 Zach Bowden Queanbeyan 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 9 31.69 Dimitri Markakis Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 10 32.70 Aidan Jowett Burley Griffin 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon

15 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 26.67 Ben Treffers Burley Griffin 3/03/07 NSW Country Championships 2 29.37 Zane Jordan Woden 3/02/07 ACT Summer 3 29.56 Nino Bogojevic Queanbeyan 14/10/06 Burley Griffin October 4 29.76 Niall Jacobsen Vikings 3/03/07 NSW Country Championships 5 29.88 Peter Bennett CRUIZ 3/02/07 ACT Summer 6 29.98 Sean Roderick Ginninderra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 7 30.03 David Pollock Vikings 17/12/06 Cootamundra 8 30.15 Brent Jobling Woden 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 9 30.20 Brad Brown Queanbeyan 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 10 30.41 Chris Hall-Travini Burley Griffin 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon

16 years 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 27.83 Yoichi Kobayashi Telopea 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 2 28.03 Ryan Robertson Telopea 3/03/07 NSW Country Championships 3 29.29 Luke Harvey Telopea 9/12/06 Canberra Christmas Classic 4 29.32 Brent Jobling Woden 3/02/07 ACT Summer 5 29.38 Martin Pollock Vikings 17/12/06 Cootamundra 6 29.45 Simon Branston Telopea 11/04/07 Australian Age Championships 7 30.10 Chris Hall-Travini ACT 25/03/07 Brophy 8 30.22 Trent Pattenden Vikings 3/02/07 ACT Summer 9 30.76 Brad Brown Queanbeyan 9/12/06 Canberra Christmas Classic 10 31.63 Hamish Wise Canberra 3/03/07 NSW Country Championships

17 & Over 50m Fly
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 27.12 Dax Foster Ginninderra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 2 27.31 Ryan Tebb Burley Griffin 3/11/06 Speedo AIS International 3 27.32 Haydn Marsh Telopea 11/04/07 Australian Age Championships 4 27.41 Adam Bingham Burley Griffin 3/12/06 Telstra Australian Swimming Ch 5 27.52 Luke Hinchcliffe CRUIZ 3/03/07 NSW Country Championships 6 27.91 Brendan Rocha Woden 3/03/07 NSW Country Championships 7 29.37 Matthew Worley Burley Griffin 3/02/07 ACT Summer 8 29.65 Simon Meredith Canberra 26/01/07 Australia Day Meet 9 29.93 Jesse Meredith Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 10 30.24 Robert Pitkethly Ginninderra 9/12/06 Canberra Christmas Classic

9 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:26.74 Alexander Ryan Telopea 9/03/07 ACT Championships 2 1:34.12 Tasman Calver Ginninderra 9/03/07 ACT Championships 3 1:38.14 Alexander Slockee Telopea 4/11/06 St George Sutherland Dist 4 1:47.86 Liam Barber Telopea 9/03/07 ACT Championships 5 1:58.08 Sean Stratton Queanbeyan 3/02/07 ACT Summer

10 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:25.86 Alec Morris Woden 11/11/06 Telopea Summer Meet 2 1:26.41 Lachlan Trabinger Vikings 3/03/07 NSW Country Championships 3 1:27.30 Toomas Mirlieb Canberra 14/10/06 Burley Griffin October 4 2:06.54 Thomas Harrison Burley Griffin 14/10/06 Burley Griffin October

11 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:11.97 Andy Chen Ginninderra 14/10/06 Burley Griffin October 2 1:16.03 Jayden Malala Woden 3/03/07 NSW Country Championships 3 1:19.32 Sean Maloney Woden 3/03/07 NSW Country Championships 4 1:20.07 Declan Moore Canberra 3/03/07 NSW Country Championships 5 1:23.05 Jared Bergman Canberra 9/03/07 ACT Championships 6 1:23.12 Alec Morris Woden 3/03/07 NSW Country Championships 7 1:23.47 Thomas McKinlay Woden 9/03/07 ACT Championships 8 1:24.19 Thomas Ramsay Vikings 3/03/07 NSW Country Championships 9 1:25.15 Jonathon Slockee Telopea 11/11/06 Telopea Summer Meet 10 1:25.95 Luke Tebb Burley Griffin 3/02/07 ACT Summer

12 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:08.45 Andy Chen Ginninderra 3/03/07 NSW Country Championships 2 1:13.91 William Pulley Ginninderra 9/03/07 ACT Championships 3 1:15.05 Brendan Banfield Goulburn 9/12/06 Canberra Christmas Classic 4 1:17.44 Hugo Morris Woden 3/03/07 NSW Country Championships 5 1:18.92 Sam Lane Woden 14/10/06 Burley Griffin October 6 1:22.43 Nic McClelland Canberra 27/01/07 Country Regional Meet - Cowra 7 1:23.15 Justin Trabinger Vikings 9/12/06 Canberra Christmas Classic 8 1:23.42 Jackson Wright Burley Griffin 11/11/06 Telopea Summer Meet 9 1:24.11 Jonathon Slockee Telopea 27/01/07 Country Regional Meet - Cowra 10 1:24.78 Nicholas Pullinen Burley Griffin 9/12/06 Canberra Christmas Classic

13 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:05.89 Jonathan Chan Ginninderra 11/04/07 Australian Age Championships 2 1:10.89 Luke Abberton Vikings 3/03/07 NSW Country Championships 3 1:14.78 Sam Lane Woden 9/03/07 ACT Championships 4 1:15.35 Brendan Banfield Goulburn 9/03/07 ACT Championships 5 1:17.85 Jordan Hamilton Canberra 9/03/07 ACT Championships 6 1:18.40 Georgi Marinov Queanbeyan 14/10/06 Burley Griffin October 7 1:19.83 Michael Humphries Woden 29/10/06 Ginninderra Summer 8 1:20.20 Harry Love Telopea 11/11/06 Telopea Summer Meet 9 1:24.62 Harrison Slockee Telopea 14/10/06 Burley Griffin October 10 1:27.51 Kevin Dick Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic

14 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 1:06.36 Mitchell Nemec Telopea 3/03/07 NSW Country Championships 2 1:06.61 Nicholas Honey Canberra 9/03/07 ACT Championships 3 1:06.98 Robert Albertson-Kill Telopea 9/12/06 Canberra Christmas Classic 4 1:07.82 Patrick Hudson Ginninderra 3/03/07 NSW Country Championships 5 1:09.58 Christopher McClelland Canberra 3/03/07 NSW Country Championships 6 1:11.81 Dimitri Markakis Canberra 9/03/07 ACT Championships 7 1:13.63 Ben Trabinger Vikings 25/11/06 Narooma Meet 8 1:14.07 Aidan Jowett Burley Griffin 14/10/06 Burley Griffin October 9 1:14.87 Dylan Appelqvist Telopea 26/01/07 Australia Day Meet 10 1:16.35 Darrell Ramnuth Canberra 11/11/06 Telopea Summer Meet

15 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 56.94 Ben Treffers Burley Griffin 11/04/07 Australian Age Championships 2 59.45 Yoichi Kobayashi Telopea 11/11/06 Telopea Summer Meet 3 1:03.05 Zane Jordan Woden 3/03/07 NSW Country Championships 4 1:03.85 Niall Jacobsen Vikings 3/03/07 NSW Country Championships 5 1:04.84 Timothy Sheppard Woden 3/02/07 ACT Summer 6 1:04.98 David Pollock Vikings 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 7 1:05.43 George Pulley Ginninderra 3/03/07 NSW Country Championships 8 1:07.04 Sean Roderick Ginninderra 3/03/07 NSW Country Championships 9 1:07.53 Peter Bennett CRUIZ 3/02/07 ACT Summer 10 1:07.90 Mark Edmondson Burley Griffin 9/12/06 Canberra Christmas Classic

16 years 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 58.03 Haydn Marsh Telopea 3/11/06 Speedo AIS International 2 59.25 Yoichi Kobayashi Telopea 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 3 1:01.77 Ryan Robertson Telopea 3/03/07 NSW Country Championships 4 1:03.71 Luke Harvey Telopea 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 5 1:04.04 Martin Pollock Vikings 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 6 1:06.56 Mark Edmondson Burley Griffin 9/03/07 ACT Championships 7 1:07.21 Matthew Worley Burley Griffin 11/11/06 Telopea Summer Meet 8 1:09.29 Hamish Wise Canberra 3/02/07 ACT Summer 9 1:11.77 Brent Jobling Woden 3/02/07 ACT Summer

17 & Over 100m Fly
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 57.58 Haydn Marsh Telopea 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 2 58.68 Adam Bingham Burley Griffin 3/12/06 Telstra Australian Swimming Ch 3 59.84 Ryan Tebb Burley Griffin 3/02/07 ACT Summer 4 1:01.25 Dax Foster Ginninderra 9/03/07 ACT Championships 5 1:04.09 Brendan Rocha Woden 3/03/07 NSW Country Championships 6 1:04.20 Joshua Wood Telopea 11/11/06 Telopea Summer Meet 7 1:04.64 Luke Hinchcliffe CRUIZ 9/03/07 ACT Championships 8 1:04.70 Brad Armstrong Goulburn 9/12/06 Canberra Christmas Classic 9 1:05.13 Martin Pollock Vikings 3/03/07 NSW Country Championships 10 1:05.59 Luke Harvey Telopea 3/03/07 NSW Country Championships

11 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:37.77 Andy Chen Ginninderra 14/10/06 Burley Griffin October 2 2:50.19 Declan Moore Canberra 12/01/07 NSW 10/Under-12 Age Champs 3 3:02.30 Jayden Malala Woden 12/01/07 NSW 10/Under-12 Age Champs 4 3:04.87 Jonathon Slockee Telopea 14/10/06 Burley Griffin October 5 3:06.34 Sean Maloney Woden 9/03/07 ACT Championships

12 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:32.75 Andy Chen Ginninderra 12/01/07 NSW 10/Under-12 Age Champs 2 2:47.41 William Pulley Ginninderra 3/02/07 ACT Summer 3 3:01.16 Sam Lane Woden 14/10/06 Burley Griffin October 4 3:06.90 Justin Trabinger Vikings 9/12/06 Canberra Christmas Classic 5 3:25.44 James Ashurst Burley Griffin 25/02/07 Queanbeyan Leagues 6 3:31.00 Jackson Wright Burley Griffin 29/10/06 Ginninderra Summer

13 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:29.00 Jonathan Chan Ginninderra 11/04/07 Australian Age Championships 2 2:39.88 Luke Abberton Vikings 9/03/07 ACT Championships

14 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:25.85 Robert Albertson-Kill Telopea 14/10/06 Burley Griffin October 2 2:27.99 Mitchell Nemec Telopea 9/03/07 ACT Championships 3 2:36.95 Nicholas Honey Canberra 9/03/07 ACT Championships 4 2:46.78 Dylan Appelqvist Telopea 26/01/07 Australia Day Meet

15 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:10.03 Yoichi Kobayashi Telopea 11/11/06 Telopea Summer Meet 2 2:14.51 Ben Treffers Burley Griffin 11/04/07 Australian Age Championships 3 2:28.87 Niall Jacobsen Vikings 9/12/06 Canberra Christmas Classic 4 2:50.50 Vitha Tickner Burley Griffin 14/10/06 Burley Griffin October

16 years 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:04.97 Yoichi Kobayashi Telopea 11/04/07 Australian Age Championships 2 2:15.01 Haydn Marsh Telopea 14/10/06 Burley Griffin October 3 2:37.32 Hamish Wise Canberra 14/10/06 Burley Griffin October

17 & Over 200m Fly
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:06.92 Haydn Marsh Telopea 11/04/07 Australian Age Championships 2 2:07.69 Adam Bingham Burley Griffin 3/12/06 Telstra Australian Swimming Ch 3 2:08.11 Ryan Tebb Burley Griffin 3/11/06 Speedo AIS International 4 2:36.47 Matthew Worley Burley Griffin 9/12/06 Canberra Christmas Classic

9 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:15.46 Tasman Calver Ginninderra 9/03/07 ACT Championships 2 3:22.86 Alexander Slockee Telopea 14/10/06 Burley Griffin October 3 3:31.79 Liam Barber Telopea 9/03/07 ACT Championships 4 3:33.10 Sean Stratton Queanbeyan 25/02/07 Queanbeyan Leagues 5 3:33.21 Alexander Ryan Telopea 25/02/07 Queanbeyan Leagues 6 3:39.47 Ayrton Kiraly Woden 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 7 3:43.94 Daniel Hearle Queanbeyan 9/03/07 ACT Championships

10 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 3:00.20 Alec Morris Woden 9/12/06 Canberra Christmas Classic 2 3:00.79 Lachlan Trabinger Vikings 9/03/07 ACT Championships 3 3:05.49 Toomas Mirlieb Canberra 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 4 3:06.19 Antonio Barbaro Ginninderra 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 5 3:25.20 Angus Dibden Telopea 11/11/06 Telopea Summer Meet 6 3:44.60 Shaun Philippa Vikings 25/02/07 Queanbeyan Leagues 7 3:50.50 Ben Osborne Queanbeyan 25/02/07 Queanbeyan Leagues 8 3:53.14 Thomas Harrison Burley Griffin 26/01/07 Australia Day Meet 9 4:10.71 Matthew Marinelli Queanbeyan 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 10 4:18.94 Jamie Hawke Burley Griffin 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon

11 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:42.93 Andy Chen Ginninderra 14/10/06 Burley Griffin October 2 2:47.36 Jayden Malala Woden 3/02/07 ACT Summer 3 2:50.05 William Pulley Ginninderra 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 4 2:53.48 Jonathon Slockee Telopea 14/10/06 Burley Griffin October 5 2:57.58 Declan Moore Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 6 2:58.26 Sean Maloney Woden 9/03/07 ACT Championships 7 2:59.31 Ryan Hore Vikings 9/12/06 Canberra Christmas Classic 8 3:00.93 Jacob Randell Woden 11/11/06 Telopea Summer Meet 9 3:01.28 Thomas Ramsay Vikings 3/02/07 ACT Summer 10 3:01.95 Alec Morris Woden 9/03/07 ACT Championships

12 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:37.47 Andy Chen Ginninderra 3/02/07 ACT Summer 2 2:44.80 William Pulley Ginninderra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 3 2:46.82 Nic McClelland Canberra 12/01/07 NSW 10/Under-12 Age Champs 4 2:49.84 Brendan Banfield Goulburn 9/12/06 Canberra Christmas Classic 5 2:50.73 James Dowden Burley Griffin 9/12/06 Canberra Christmas Classic 6 2:51.24 Sam Lane Woden 14/10/06 Burley Griffin October 7 2:53.12 Luke Abberton Vikings 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 8 2:54.00 Justin Trabinger Vikings 11/11/06 Telopea Summer Meet 9 2:55.08 Ryan Hore Vikings 9/03/07 ACT Championships 10 2:56.29 Hugo Morris Woden 11/11/06 Telopea Summer Meet

13 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:32.23 Jonathan Chan Ginninderra 9/03/07 ACT Championships 2 2:39.80 Luke Abberton Vikings 3/03/07 NSW Country Championships 3 2:40.73 Michael Humphries Woden 11/11/06 Telopea Summer Meet 4 2:41.40 Michael Gillard Ginninderra 3/03/07 NSW Country Championships 5 2:41.83 Alexander Hennig Woden 11/11/06 Telopea Summer Meet 6 2:42.12 Jordan Hamilton Canberra 9/03/07 ACT Championships 7 2:42.79 Srecko Antoski Vikings 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 8 2:42.96 Sam Lane Woden 9/03/07 ACT Championships 9 2:44.85 Nic McClelland Canberra 3/03/07 NSW Country Championships 10 2:52.91 Dimitri Markakis Canberra 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon

14 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:24.84 George Pulley Ginninderra 23/09/06 Canberra ASC Summer Pentathlon 2 2:25.97 Ciaran Plenty Woden 9/03/07 ACT Championships 3 2:27.38 Joss Whitford Canberra 3/03/07 NSW Country Championships 4 2:29.65 Nicholas Honey Canberra 3/03/07 NSW Country Championships 5 2:29.74 Robert Albertson-Kill Telopea 14/10/06 Burley Griffin October 6 2:30.21 Rhys McDonald Canberra 9/12/06 Canberra Christmas Classic 7 2:31.36 Mitchell Nemec Telopea 9/03/07 ACT Championships 8 2:32.14 Patrick Hudson Ginninderra 9/03/07 ACT Championships 9 2:32.61 Don Rocha Woden 3/03/07 NSW Country Championships 10 2:32.72 Christopher McClelland Canberra 9/03/07 ACT Championships

15 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:20.49 Zane Jordan Woden 3/03/07 NSW Country Championships 2 2:21.42 Ben Treffers Burley Griffin 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 3 2:23.15 George Pulley Ginninderra 3/03/07 NSW Country Championships 4 2:23.77 Niall Jacobsen Vikings 3/03/07 NSW Country Championships 5 2:23.93 David Pollock Vikings 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 6 2:27.40 Peter Bennett CRUIZ 3/03/07 NSW Country Championships 7 2:28.77 Timothy Sheppard Woden 11/11/06 Telopea Summer Meet 8 2:29.92 Geoff Godkin Goulburn 3/03/07 NSW Country Championships 9 2:32.37 Dylan Appelqvist Telopea 3/03/07 NSW Country Championships 10 2:35.12 Mark Edmondson Burley Griffin 9/12/06 Canberra Christmas Classic

16 years 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:17.58 Simon Branston Telopea 3/03/07 NSW Country Championships 2 2:21.83 Haydn Marsh Telopea 11/11/06 Telopea Summer Meet 3 2:22.50 Luke Harvey Telopea 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 4 2:24.16 Martin Pollock Vikings 11/11/06 Telopea Summer Meet 5 2:32.43 Hamish Wise Canberra 9/03/07 ACT Championships 6 2:37.50 Nathan Kuster Canberra 11/11/06 Telopea Summer Meet

17 & Over 200m IM
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 2:13.33 Ryan Tebb Burley Griffin 3/11/06 Speedo AIS International 2 2:16.88 Dax Foster Ginninderra 9/03/07 ACT Championships 3 2:21.62 Haydn Marsh Telopea 6/01/07 NSW State 13-18 Age Champs 4 2:22.50 Martin Pollock Vikings 9/03/07 ACT Championships 5 2:26.49 Luke Harvey Telopea 3/03/07 NSW Country Championships 6 2:28.23 Brad Armstrong Goulburn 9/12/06 Canberra Christmas Classic 7 2:31.10 Ben Nolan CRUIZ 3/03/07 NSW Country Championships 8 2:32.83 Joshua Wood Telopea 11/11/06 Telopea Summer Meet 9 2:33.23 Nathan Kuster Canberra 9/03/07 ACT Championships 10 2:38.27 Trent Pattenden Vikings 3/03/07 NSW Country Championships

12 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:54.62 Justin Trabinger Vikings 9/03/07 ACT Championships

13 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:53.53 Sam Lane Woden 9/03/07 ACT Championships

14 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:09.43 Robert Albertson-Kill Telopea 14/10/06 Burley Griffin October 2 5:19.76 Mitchell Nemec Telopea 9/12/06 Canberra Christmas Classic

15 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:02.09 George Pulley Ginninderra 3/03/07 NSW Country Championships 2 5:05.92 Niall Jacobsen Vikings 3/03/07 NSW Country Championships 3 5:08.17 Timothy Sheppard Woden 3/02/07 ACT Summer 4 5:15.20 Peter Bennett CRUIZ 3/02/07 ACT Summer 5 5:15.71 Robert Albertson-Kill Telopea 12/01/07 NSW 10/Under-12 Age Champs 6 5:19.68 Dylan Appelqvist Telopea 3/02/07 ACT Summer 7 5:21.79 David Pollock Vikings 9/03/07 ACT Championships

16 years 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 5:15.03 Hamish Wise Canberra 3/02/07 ACT Summer 2 5:24.15 Martin Pollock Vikings 9/12/06 Canberra Christmas Classic

17 & Over 400m IM
Rank Time Name Team Date Meet --------------------------------------------------------------------------------------------- 1 4:41.47 Ryan Tebb Burley Griffin 9/12/06 Canberra Christmas Classic


Go back to the top of this page.

Go back to Top 10 Page.