Winter 2006 Age Top 10 for Women


Short Course Ranking by Event (as at 1 October, 2006)
8 & Under 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 40.46 Arabella Schiwy Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 2 41.37 Samantha Young Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 3 41.48 Tizana Fiorese Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 4 41.75 Mikaela Goldstein Woden 6/08/06 Telopea WDS 5 42.06 Shannon Maloney Woden 6/08/06 Telopea WDS 6 43.89 Rachel Brown Canberra 11/06/06 Canberra WDS 7 47.04 Tamika Veale Canberra 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 8 47.16 Madison Perez Del Pulgar Telopea 6/08/06 Telopea WDS 9 48.53 Ashleigh Cockburn Canberra 6/08/06 Telopea WDS 10 48.71 Mackenzie Morrison Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings


9 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 33.71 Anika Buckley Ginninderra 18/08/06 TVSC BG Joint Club Night 2 37.95 Holly Williams Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 3 38.07 Emma Barrett Burley Griffin 9/04/06 Woden WDS 4 38.39 Carly Symons Woden 2/09/06 CLC ACT Winter 5 39.02 Eliza Tetley Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings 6 39.41 Elise Powley Ginninderra 11/06/06 Canberra WDS 7 40.36 Breanna Toze Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 8 40.89 Aisha Collins Canberra 11/06/06 Canberra WDS 9 41.85 Georgia Cameron Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 10 41.86 Arabella Schiwy Telopea 6/08/06 Telopea WDS


10 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 32.01 Imogen Schiwy Telopea 9/04/06 Woden WDS 2 32.38 Claire Friend Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 3 32.42 Dasha Bogojevic Queanbeyan 2/09/06 CLC ACT Winter 4 32.57 Sarah Naco Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 5 33.81 Anika Buckley Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 6 34.36 Emma Thompson Queanbeyan 24/06/06 Ginninderra Qualifying 7 34.93 Emily Van Gerwen Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 8 35.77 Britt McDonald Canberra 8/07/06 NSW Winter Country 9 36.08 Taila Simsons Canberra 6/08/06 Telopea WDS 10 36.37 Emma Barrett Burley Griffin 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS


11 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 30.88 Stephanie Wise Canberra 15/09/06 2006 NSW State Age 2 31.15 Audrey Choy Queanbeyan 2/09/06 CLC ACT Winter 3 31.76 Sarah Baker Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 31.82 Imogen Schiwy Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 5 31.83 Chelsea Lolesio Vikings 22/07/06 Woden State Qualifying 6 31.86 Amy Brown Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 7 31.96 Alissa Doran Telopea 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 8 31.98 Sarah Naco Canberra 15/09/06 2006 NSW State Age 9 32.09 Ashleigh Sunderland Queanbeyan 2/09/06 CLC ACT Winter 10 32.56 Chelsea Brodie Vikings 22/07/06 Woden State Qualifying


12 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 29.74 Brianna Charteris Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 2 29.95 Sarah Friend Woden 7/05/06 Peakhurst Junior Sprint 2 3 30.01 Katie Lonergan Telopea 16/04/06 Capital Youth Games 4 30.60 Miranda Debeljakovic SmartStart 24/06/06 Ginninderra Qualifying 5 30.88 Claire Courtney Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 6 31.22 Lindsay De Witte Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 7 31.23 Ashleigh Streatfield Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 8 31.25 Chloe Yin Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 9 31.63 Georgia Hardy Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 10 31.88 Sophie Silec Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings


13 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 28.22 Sarah Burford Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 2 28.60 Sarah Friend Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 3 28.63 Claire Nicholls Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 29.10 Jessica Cartwright Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying 5 29.22 Katie Lonergan Telopea 24/06/06 Ginninderra Qualifying 6 29.43 Laura Angus Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 7 30.17 Jessica Williams Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 8 30.46 Chloe Yin Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 9 30.64 Laura Raine Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 10 31.02 Kashaerelle Clarke Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter


14 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 28.18 Samantha Prothero Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 2 28.29 Claire Nicholls Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 3 28.88 Heather Middleton Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 29.45 Rachel De Feyter Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 5 29.48 Jessica Traficante Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 6 29.59 Erin Priestly Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying 7 29.76 Maddie Powley Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 8 30.02 Meagan Ramsay Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 9 30.06 Amanda Clifford Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 10 30.08 Melissa Lieschke Goulburn 22/07/06 Woden State Qualifying


15 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 29.38 Charlotte Marshall Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 29.46 Katherine Sheridan Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 3 29.77 Cassandra Reid Burley Griffin 22/07/06 Woden State Qualifying 4 30.05 Alannah Grimm Vikings 22/07/06 Woden State Qualifying 5 30.06 Heather Middleton Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 6 30.09 Teagan Hore Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 7 30.15 Liz Gregory Telopea 24/06/06 Ginninderra Qualifying 8 30.35 Jaemi Maher Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 9 30.43 Sarah Martine Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 10 30.72 Natasha Cossetto Vikings 16/04/06 Capital Youth Games


16 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 27.73 Amy White Woden 13/05/06 Woden Club Championships 2 28.52 Elly James Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 3 29.58 Samantha Aitchison Goulburn 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 30.11 Alannah Grimm Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 5 31.54 Rowena Charteris Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 6 33.53 Sam Henry Canberra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 7 34.44 Amanda Sturgeon Burley Griffin 7/05/06 Burley Griffin WDS


17 & Over 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 27.48 Sarah Paton Telopea 24/06/06 Ginninderra Qualifying 2 27.51 Amy White Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 3 29.01 Teresa O'Hara Burley Griffin 15/09/06 2006 NSW State Age 4 29.76 Sarah Kearns Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 5 30.05 Karina Graham Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 6 31.77 Katrina Lewis Woden 22/07/06 Woden State Qualifying


8 & Under 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:33.06 Arabella Schiwy Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 2 1:38.45 Tizana Fiorese Woden 7/05/06 Burley Griffin WDS 3 1:46.51 Ashleigh Cockburn Canberra 11/06/06 Canberra WDS 4 1:46.87 Rebecca Philippa Vikings 6/08/06 Telopea WDS 5 1:50.09 Samantha Young Woden 9/04/06 Woden WDS 6 1:55.68 Mackenzie Morrison Burley Griffin 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 7 1:55.71 Breanna Reid Goulburn 6/08/06 Telopea WDS 8 1:59.26 Tianna Nemec Telopea 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 9 2:02.50 Isabella Marinelli Queanbeyan 7/05/06 Burley Griffin WDS


9 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:13.11 Anika Buckley Ginninderra 8/07/06 NSW Winter Country 2 1:25.02 Elise Powley Ginninderra 11/06/06 Canberra WDS 3 1:28.26 Carly Symons Woden 6/08/06 Telopea WDS 4 1:29.11 Eliza Tetley Burley Griffin 24/06/06 Ginninderra Qualifying 5 1:32.13 Samantha Young Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 6 1:33.23 Breanna Toze Woden 6/08/06 Telopea WDS 7 1:34.28 Aisha Collins Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 8 1:35.36 Georgia Cameron Woden 6/08/06 Telopea WDS 9 1:35.88 Beitris Stevens Telopea 7/05/06 Burley Griffin WDS 10 1:37.04 Kara Martin Canberra 24/06/06 Ginninderra Qualifying


10 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:10.93 Sarah Naco Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 1:11.97 Dasha Bogojevic Queanbeyan 19/08/06 Victorian Country 3 1:12.59 Imogen Schiwy Telopea 7/05/06 Burley Griffin WDS 4 1:14.86 Britt McDonald Canberra 8/07/06 NSW Winter Country 5 1:16.44 Anika Buckley Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 6 1:16.48 Emma Thompson Queanbeyan 8/07/06 NSW Winter Country 7 1:19.12 Emily Van Gerwen Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 8 1:19.41 Claire Friend Woden 24/06/06 Ginninderra Qualifying 9 1:20.92 Emma Barrett Burley Griffin 24/06/06 Ginninderra Qualifying 10 1:23.46 Nellie Metcalfe Canberra 24/06/06 Ginninderra Qualifying


11 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:05.94 Stephanie Wise Canberra 15/09/06 2006 NSW State Age 2 1:08.33 Audrey Choy Queanbeyan 27/05/06 Tuggeranong Vikings 3 1:09.15 Sarah Baker Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying 4 1:09.34 Chelsea Lolesio Vikings 22/07/06 Woden State Qualifying 5 1:09.45 Ashleigh Sunderland Queanbeyan 19/08/06 Victorian Country 6 1:09.53 Sarah Naco Canberra 15/09/06 2006 NSW State Age 7 1:09.57 Amy Brown Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 8 1:09.72 Monique Murphy Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs 9 1:10.68 Chelsea Brodie Vikings 8/07/06 NSW Winter Country 10 1:11.04 Imogen Schiwy Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter


12 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:03.38 Sarah Friend Woden 7/05/06 Peakhurst Junior Sprint 2 2 1:03.50 Brianna Charteris Ginninderra 8/07/06 NSW Winter Country 3 1:05.62 Katie Lonergan Telopea 16/04/06 Capital Youth Games 4 1:06.35 Miranda Debeljakovic SmartStart 22/07/06 Woden State Qualifying 5 1:07.25 Georgia Hardy Woden 8/07/06 NSW Winter Country 6 1:07.43 Chloe Yin Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 7 1:07.75 Monique Murphy Vikings 8/07/06 NSW Winter Country 8 1:09.30 Ashleigh Streatfield Vikings 24/06/06 Ginninderra Qualifying 9 1:09.64 Lindsay De Witte Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 10 1:10.70 Sophie Silec Vikings 8/07/06 NSW Winter Country


13 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:00.54 Sarah Burford Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 2 1:00.94 Claire Nicholls Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 3 1:01.96 Erin Priestly Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 1:02.38 Sarah Friend Woden 2/09/06 CLC ACT Winter 5 1:02.83 Jessica Williams Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 6 1:03.58 Jessica Cartwright Ginninderra 8/07/06 NSW Winter Country 7 1:03.83 Laura Angus Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 8 1:05.54 Lyndsay Saywell Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 9 1:05.74 Laura Raine Ginninderra 8/07/06 NSW Winter Country 10 1:05.95 Katie Lonergan Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings


14 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 59.47 Claire Nicholls Ginninderra 8/07/06 NSW Winter Country 2 1:00.11 Erin Priestly Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 3 1:00.75 Samantha Prothero Woden 8/07/06 NSW Winter Country 4 1:03.13 Jessica Traficante Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 5 1:04.03 Heather Middleton Telopea 4/06/06 June Challenge 6 1:04.36 Christie Jones Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 7 1:04.37 Maddie Powley Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 8 1:04.41 Tiffany Williams Telopea 3/06/06 Carlile Speedo Cup 9 1:04.77 Rachel De Feyter Vikings 8/07/06 NSW Winter Country 10 1:04.95 Meagan Ramsay Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings


15 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:03.68 Cassandra Reid Burley Griffin 8/07/06 NSW Winter Country 2 1:04.12 Natasha Cossetto Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 3 1:04.84 Charlotte Marshall Vikings 24/06/06 Ginninderra Qualifying 4 1:05.09 Heather Middleton Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 5 1:05.14 Bianca Pitts Vikings 8/07/06 NSW Winter Country 6 1:05.24 Jaemi Maher Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 7 1:05.71 Sarah Martine Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 8 1:05.99 Liz Gregory Telopea 24/06/06 Ginninderra Qualifying 9 1:06.16 Dempsee Banwell Goulburn 27/05/06 Tuggeranong Vikings 10 1:06.39 Maria Memmolo Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings


16 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:00.94 Elly James Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 2 1:01.83 Amy White Woden 13/05/06 Woden Club Championships 3 1:03.06 Samantha Aitchison Goulburn 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 1:08.18 Rowena Charteris Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 5 1:09.80 Sam Henry Canberra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 6 1:11.03 Stephanie Cossetto Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs


17 & Over 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 58.19 Sarah Paton Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 2 58.54 Amy White Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 3 1:05.88 Karina Graham Woden 8/07/06 NSW Winter Country 4 1:07.34 Teresa O'Hara Burley Griffin 7/05/06 Burley Griffin WDS 5 1:09.89 Katrina Lewis Woden 22/07/06 Woden State Qualifying


9 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:44.38 Anika Buckley Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 2 3:29.82 Eliza Tetley Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings


10 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:36.94 Sarah Naco Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 3:00.73 Emma Thompson Queanbeyan 27/05/06 Tuggeranong Vikings


11 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:21.51 Stephanie Wise Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 2 2:33.37 Sarah Naco Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 3 2:35.63 Imogen Schiwy Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 4 2:37.56 Ashleigh Sunderland Queanbeyan 16/04/06 Capital Youth Games 5 2:39.98 Samantha Marceddo Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings 6 2:40.63 Zoe Castles Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings 7 2:42.91 Mabel Lam Queanbeyan 27/05/06 Tuggeranong Vikings 8 2:57.58 Sara Lucic Queanbeyan 27/05/06 Tuggeranong Vikings 9 3:04.89 Amanda Fletcher Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings


12 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:17.64 Brianna Charteris Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 2 2:22.63 Miranda Debeljakovic SmartStart 22/07/06 Woden State Qualifying 3 2:24.94 Georgia Hardy ACT 19/08/06 Victorian Country 4 2:27.35 Ashleigh Streatfield Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 5 2:29.56 Lindsay De Witte Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 6 2:38.01 Monique Murphy Vikings 16/04/06 Capital Youth Games 7 2:38.14 Nicole Martine ACT 19/08/06 Victorian Country 8 2:39.16 Sophie Silec Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 9 2:40.99 Samantha Marceddo ACT 19/08/06 Victorian Country 10 2:45.68 Nicola Metcalfe Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying


13 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:09.15 Erin Priestly Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 2:11.97 Sarah Burford Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 3 2:13.94 Claire Nicholls Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 2:16.34 Laura Angus Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 5 2:16.99 Jessica Williams Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 6 2:20.73 Sarah Friend Woden 2/09/06 CLC ACT Winter 7 2:21.07 Lyndsay Saywell Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 8 2:23.32 Katie Lonergan Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 9 2:31.56 Natalie Smith Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 10 2:34.19 Casey-Lee Collins Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings


14 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:07.52 Erin Priestly Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 2 2:11.10 Claire Nicholls Ginninderra 4/08/06 NSW State Open 3 2:11.62 Jessica Traficante Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 4 2:12.07 Samantha Prothero Woden 8/07/06 NSW Winter Country 5 2:15.29 Christie Jones Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 6 2:17.33 Tiffany Williams Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 7 2:19.09 Meagan Ramsay Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying 8 2:20.08 Maddie Powley Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 9 2:21.21 Sri Barber Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 10 2:22.07 Kahlia Cossetto Vikings 16/04/06 Capital Youth Games


15 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:18.30 Heather Middleton Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 2 2:19.85 Jaemi Maher Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 3 2:19.97 Sarah Martine Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 4 2:20.08 Katherine Sheridan Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 5 2:23.15 Natasha Cossetto Vikings 16/04/06 Capital Youth Games 6 2:26.82 Alannah Grimm Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 7 2:27.07 Dempsee Banwell Goulburn 24/06/06 Ginninderra Qualifying 8 2:28.68 Maddie Mulcahy Queanbeyan 19/08/06 Victorian Country


16 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:11.70 Elly James Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 2:15.53 Samantha Aitchison Goulburn 27/05/06 Tuggeranong Vikings 3 2:30.46 Bianca Pitts Vikings 18/08/06 TVSC BG Joint Club Night


17 & Over 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:04.11 Amy White Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 2 2:05.01 Sarah Paton Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 3 2:23.97 Karina Graham Woden 22/07/06 Woden State Qualifying


11 years 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 5:05.83 Stephanie Wise Canberra 22/07/06 Woden State Qualifying 2 5:32.43 Sarah Naco Canberra 24/06/06 Ginninderra Qualifying


12 years 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:56.44 Miranda Debeljakovic SmartStart 22/07/06 Woden State Qualifying 2 5:07.65 Georgia Hardy Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 3 5:15.41 Ashleigh Streatfield Vikings 22/07/06 Woden State Qualifying 4 5:36.21 Nicole Martine Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 5 5:38.70 Nicola Metcalfe Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying


13 years 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:34.42 Erin Priestly Ginninderra 18/06/06 ACT distance qualifying 2 4:39.51 Sarah Burford Woden 4/08/06 NSW State Open 3 4:45.10 Laura Angus Telopea 4/08/06 NSW State Open 4 4:54.38 Jessica Williams Telopea 4/06/06 June Challenge 5 5:01.27 Lyndsay Saywell Telopea 4/06/06 June Challenge 6 5:18.48 Natalie Smith Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 7 5:40.45 Jessie Robinson Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying


14 years 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:27.87 Erin Priestly Ginninderra 4/08/06 NSW State Open 2 4:32.72 Jessica Traficante Telopea 4/08/06 NSW State Open 3 4:38.45 Meagan Ramsay Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 4 4:40.68 Tiffany Williams Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 5 4:48.30 Christie Jones Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 6 4:53.56 Heather Middleton Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 7 4:55.02 Sri Barber Telopea 4/06/06 June Challenge 8 5:02.97 Gemma Smith Woden 24/06/06 Ginninderra Qualifying 9 5:05.90 Rachel De Feyter Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 10 5:17.29 Lisa Worley Burley Griffin 24/06/06 Ginninderra Qualifying


15 years 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:51.20 Sarah Martine Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 4:52.99 Jaemi Maher Telopea 4/06/06 June Challenge 3 4:53.09 Heather Middleton Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 4 5:07.84 Maddie Mulcahy Queanbeyan 27/05/06 Tuggeranong Vikings 5 5:12.95 Dempsee Banwell Goulburn 27/05/06 Tuggeranong Vikings


16 years 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:38.09 Elly James Telopea 4/06/06 June Challenge 2 4:54.01 Samantha Aitchison Goulburn 24/06/06 Ginninderra Qualifying


17 & Over 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:11.48 Sarah Paton Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 5:03.26 Katrina Lewis Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 3 5:04.61 Karina Graham Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings


12 years 800m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 10:26.14 Georgia Hardy Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 2 12:05.37 Nicola Metcalfe Telopea 18/06/06 ACT distance qualifying


13 years 800m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 9:22.27 Erin Priestly Ginninderra 18/06/06 ACT distance qualifying 2 9:47.76 Sarah Burford Woden 18/06/06 ACT distance qualifying 3 9:50.84 Laura Angus Telopea 18/06/06 ACT distance qualifying 4 10:11.89 Lyndsay Saywell Telopea 18/06/06 ACT distance qualifying


14 years 800m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 9:15.29 Jessica Traficante Telopea 4/08/06 NSW State Open 2 9:50.28 Heather Middleton Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 3 10:11.65 Sri Barber Telopea 18/06/06 ACT distance qualifying 4 11:27.64 Tenaya Veale Canberra 18/06/06 ACT distance qualifying


15 years 800m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 10:00.69 Sarah Martine Telopea 18/06/06 ACT distance qualifying 2 10:47.24 Maddie Mulcahy Queanbeyan 18/06/06 ACT distance qualifying


14 years 1500m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 17:46.26 Jessica Traficante Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 2 18:32.30 Heather Middleton Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying


17 & Over 1500m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 16:23.71 Sarah Paton Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying


8 & Under 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 47.12 Tizana Fiorese Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 2 47.26 Shannon Maloney Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 3 47.55 Arabella Schiwy Telopea 9/04/06 Woden WDS 4 47.96 Mikaela Goldstein Woden 6/08/06 Telopea WDS 5 50.55 Mackenzie Morrison Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings 6 50.60 Samantha Young Woden 7/05/06 Peakhurst Junior Sprint 2 7 52.14 Rachel Brown Canberra 11/06/06 Canberra WDS 8 53.93 Ashleigh Cockburn Canberra 11/06/06 Canberra WDS 9 54.54 Tamika Veale Canberra 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 10 54.85 Madison Perez Del Pulgar Telopea 6/08/06 Telopea WDS


9 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 38.94 Anika Buckley Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying 2 41.07 Emma Barrett Burley Griffin 9/04/06 Woden WDS 3 44.47 Carly Symons Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 4 46.12 Elise Powley Ginninderra 11/06/06 Canberra WDS 5 46.60 Maya Blaikie SmartStart 6/08/06 Telopea WDS 6 46.64 Holly Williams Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 7 46.65 Darcy Lewis Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 8 47.20 Kayla Zissler Woden 9/04/06 Woden WDS 9 47.23 Georgia Cameron Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 10 47.40 Emma Redman Queanbeyan 6/08/06 Telopea WDS


10 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 36.78 Dasha Bogojevic Queanbeyan 24/06/06 Ginninderra Qualifying 2 37.37 Imogen Schiwy Telopea 7/05/06 Burley Griffin WDS 3 39.47 Sarah Naco Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 39.49 Anika Buckley Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 5 40.21 Emma Barrett Burley Griffin 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 6 42.71 Taila Simsons Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 7 42.82 Emma Thompson Queanbeyan 24/06/06 Ginninderra Qualifying 8 42.93 Claire Friend Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 9 43.40 Emily Van Gerwen Vikings 24/06/06 Ginninderra Qualifying 10 43.74 Angelique Carter Telopea 7/05/06 Burley Griffin WDS


11 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 34.74 Stephanie Wise Canberra 15/09/06 2006 NSW State Age 1 34.74 Audrey Choy Queanbeyan 2/09/06 CLC ACT Winter 3 35.78 Sarah Baker Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 35.81 Chelsea Lolesio Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 5 36.20 Imogen Schiwy Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 6 36.91 Alissa Doran Telopea 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 7 37.05 Ashleigh Sunderland Queanbeyan 19/08/06 Victorian Country 8 37.06 Samantha Marceddo Burley Griffin 24/06/06 Ginninderra Qualifying 9 37.56 Dasha Bogojevic Queanbeyan 15/09/06 2006 NSW State Age 10 37.78 Amy Brown Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter


12 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 32.93 Claire Courtney Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 2 33.49 Katie Lonergan Telopea 16/04/06 Capital Youth Games 3 35.15 Sarah Friend Woden 7/05/06 Peakhurst Junior Sprint 2 4 35.36 Chloe Yin Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 5 35.68 Brianna Charteris Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 6 35.81 Samantha Marceddo Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 7 36.05 Lindsay De Witte Telopea 7/05/06 Burley Griffin WDS 8 36.39 Ashleigh Streatfield Vikings 24/06/06 Ginninderra Qualifying 9 36.64 Miranda Debeljakovic SmartStart 27/05/06 Tuggeranong Vikings 10 36.99 Tasha McNee Ginninderra 6/08/06 Telopea WDS


13 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 32.56 Katie Lonergan Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 34.18 Kashaerelle Clarke Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 3 34.56 Sarah Friend Woden 2/09/06 CLC ACT Winter 4 34.83 Claire Nicholls Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 5 35.27 Rebecca Campbell Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 6 35.89 Jessica Cartwright Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 7 35.98 Chloe Yin Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 8 36.65 Casey-Lee Collins Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 9 36.94 Jessica Williams Telopea 3/06/06 Carlile Speedo Cup 10 37.31 Alice Wallett Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings


14 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 30.61 Samantha Prothero Woden 25/08/06 2006 Telstra Australian 2 31.20 Heather Middleton Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 3 32.08 Amanda Clifford Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 4 33.60 Meagan Ramsay Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 5 33.66 Melissa Lieschke Goulburn 24/06/06 Ginninderra Qualifying 6 34.48 Kahlia Cossetto Vikings 16/04/06 Capital Youth Games 7 34.68 Tiffany Williams Telopea 24/06/06 Ginninderra Qualifying 8 34.75 Liz Gregory Telopea 3/06/06 Carlile Speedo Cup 9 34.85 Claire Nicholls Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 10 35.13 Tamara Gradden Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying


15 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 31.51 Katherine Sheridan Canberra 4/08/06 NSW State Open 2 32.24 Heather Middleton Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 3 32.68 Liz Gregory Telopea 24/06/06 Ginninderra Qualifying 4 32.81 Teagan Hore Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 5 33.41 Cassandra Reid Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings 6 33.80 Bianca Pitts Vikings 24/06/06 Ginninderra Qualifying 7 34.16 Jaemi Maher Telopea 4/06/06 June Challenge 8 34.58 Alannah Grimm Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 9 34.95 Laura Tebb Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 10 35.90 Charlotte Marshall Vikings 24/06/06 Ginninderra Qualifying


16 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 32.46 Elly James Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 2 37.15 Rowena Charteris Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 3 39.73 Amanda Sturgeon Burley Griffin 7/05/06 Burley Griffin WDS


17 & Over 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 31.34 Amy White Woden 24/06/06 Ginninderra Qualifying 2 37.09 Teresa O'Hara Burley Griffin 7/05/06 Burley Griffin WDS


8 & Under 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:45.66 Tizana Fiorese Woden 6/08/06 Telopea WDS 2 1:46.94 Mikaela Goldstein Woden 6/08/06 Telopea WDS 3 1:47.03 Arabella Schiwy Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 4 1:56.59 Samantha Young Woden 9/04/06 Woden WDS 5 1:58.63 Ashleigh Cockburn Canberra 6/08/06 Telopea WDS


9 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:25.51 Anika Buckley Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 2 1:28.02 Emma Barrett Burley Griffin 9/04/06 Woden WDS 3 1:36.07 Carly Symons Woden 6/08/06 Telopea WDS 4 1:43.29 Emma Redman Queanbeyan 6/08/06 Telopea WDS 5 1:43.83 Kara Martin Canberra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 6 1:43.89 Beitris Stevens Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 7 1:44.45 Eliza Tetley Burley Griffin 7/05/06 Burley Griffin WDS 8 1:48.94 Breanna Toze Woden 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 9 1:49.24 Tarni Miller Canberra 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 10 1:53.54 Alyssa Hughes Vikings 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS


10 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:19.73 Dasha Bogojevic Queanbeyan 2/09/06 CLC ACT Winter 2 1:23.70 Anika Buckley Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 3 1:24.80 Britt McDonald Canberra 8/07/06 NSW Winter Country 4 1:24.97 Sarah Naco Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 5 1:26.30 Emma Barrett Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 6 1:26.99 Imogen Schiwy Telopea 7/05/06 Burley Griffin WDS 7 1:33.74 Emma Thompson Queanbeyan 24/06/06 Ginninderra Qualifying 8 1:34.35 Claire Friend Woden 6/08/06 Telopea WDS 9 1:35.22 Emily Van Gerwen Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 10 1:36.77 Nellie Metcalfe Canberra 11/06/06 Canberra WDS


11 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:12.61 Stephanie Wise Canberra 15/09/06 2006 NSW State Age 2 1:16.33 Samantha Marceddo Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings 3 1:17.19 Chelsea Lolesio Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 4 1:18.20 Sarah Baker Ginninderra 7/05/06 Burley Griffin WDS 5 1:18.41 Audrey Choy Queanbeyan 2/09/06 CLC ACT Winter 6 1:19.34 Imogen Schiwy Telopea 6/08/06 Telopea WDS 7 1:20.67 Sarah Naco Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 8 1:20.76 Ashleigh Sunderland Queanbeyan 2/09/06 CLC ACT Winter 9 1:21.62 Amy Brown Vikings 8/07/06 NSW Winter Country 10 1:21.68 Dasha Bogojevic Queanbeyan 15/09/06 2006 NSW State Age


12 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:10.05 Claire Courtney Canberra 15/09/06 2006 NSW State Age 2 1:13.56 Katie Lonergan Telopea 16/04/06 Capital Youth Games 3 1:14.19 Brianna Charteris Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 4 1:16.36 Samantha Marceddo Burley Griffin 8/07/06 NSW Winter Country 5 1:17.03 Georgia Hardy Woden 8/07/06 NSW Winter Country 6 1:17.41 Miranda Debeljakovic SmartStart 8/07/06 NSW Winter Country 7 1:17.76 Ashleigh Streatfield Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 8 1:18.89 Chloe Yin Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 9 1:18.91 Lindsay De Witte Telopea 7/05/06 Burley Griffin WDS 10 1:21.03 Stephanie Kightley Burley Griffin 7/05/06 Burley Griffin WDS


13 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:09.45 Erin Priestly Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 1:09.78 Laura Angus Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 3 1:11.20 Katie Lonergan Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 1:11.74 Sarah Burford Woden 8/07/06 NSW Winter Country 5 1:12.12 Lyndsay Saywell Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 6 1:12.97 Kashaerelle Clarke Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 7 1:13.31 Sarah Friend Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 8 1:16.25 Rebecca Campbell Woden 13/05/06 Woden Club Championships 9 1:16.93 Jessica Cartwright Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying 10 1:16.99 Casey-Lee Collins Telopea 7/05/06 Burley Griffin WDS


14 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:06.83 Heather Middleton Telopea 4/08/06 NSW State Open 2 1:07.77 Samantha Prothero Woden 8/07/06 NSW Winter Country 3 1:08.29 Amanda Clifford Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 4 1:09.47 Erin Priestly Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 5 1:09.98 Meagan Ramsay Ginninderra 6/09/06 2006 Heritage Qld SC 6 1:11.81 Claire Nicholls Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 7 1:12.08 Tiffany Williams Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 8 1:13.14 Melissa Lieschke Goulburn 15/09/06 2006 NSW State Age 9 1:13.50 Liz Gregory Telopea 3/06/06 Carlile Speedo Cup 10 1:13.64 Jessica Traficante Telopea 8/07/06 NSW Winter Country


15 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:06.91 Katherine Sheridan Canberra 8/07/06 NSW Winter Country 2 1:07.67 Teagan Hore Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 3 1:09.78 Cassandra Reid Burley Griffin 8/07/06 NSW Winter Country 4 1:10.34 Jaemi Maher Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 5 1:11.31 Heather Middleton Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 6 1:12.34 Bianca Pitts Vikings 8/07/06 NSW Winter Country 7 1:12.52 Laura Tebb Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 8 1:12.82 Alannah Grimm Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 9 1:13.13 Sarah Martine Telopea 24/06/06 Ginninderra Qualifying 10 1:13.69 Natasha Cossetto Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs


16 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:07.13 Elly James Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 2 1:10.28 Amy White Woden 13/05/06 Woden Club Championships 3 1:12.02 Alannah Grimm Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 4 1:12.22 Samantha Aitchison Goulburn 27/05/06 Tuggeranong Vikings 5 1:14.11 Bianca Pitts Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 6 1:15.24 Sam Henry Canberra 8/07/06 NSW Winter Country 7 1:18.74 Stephanie Banham Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs 8 1:19.86 Rowena Charteris Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying


17 & Over 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:04.45 Sarah Paton Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 2 1:04.99 Amy White Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 3 1:07.02 Sophie Andriolo Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 4 1:23.31 Teresa O'Hara Burley Griffin 7/05/06 Burley Griffin WDS


11 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:42.07 Stephanie Wise Canberra 22/07/06 Woden State Qualifying 2 2:48.02 Samantha Marceddo Burley Griffin 24/06/06 Ginninderra Qualifying 3 2:59.94 Ashleigh Sunderland Queanbeyan 16/04/06 Capital Youth Games


12 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:31.73 Claire Courtney Canberra 15/09/06 2006 NSW State Age 2 2:34.73 Brianna Charteris Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying 3 2:37.02 Katie Lonergan Telopea 16/04/06 Capital Youth Games 4 2:44.06 Ashleigh Streatfield Vikings 24/06/06 Ginninderra Qualifying 5 2:46.80 Georgia Hardy Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 6 2:48.99 Samantha Marceddo ACT 19/08/06 Victorian Country 7 2:57.69 Jane Bailey SmartStart 22/07/06 Woden State Qualifying 8 3:02.31 Tahlia Davidson Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 9 3:03.65 Nicole Martine Telopea 16/04/06 Capital Youth Games


13 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:26.71 Laura Angus Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 2 2:35.97 Lyndsay Saywell Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 3 2:37.31 Katie Lonergan Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 2:42.63 Kashaerelle Clarke Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying 5 2:44.78 Rebecca Campbell Woden 24/06/06 Ginninderra Qualifying 6 2:52.98 Casey-Lee Collins Telopea 16/04/06 Capital Youth Games 7 3:18.11 Raelene Scott Burley Griffin 22/07/06 Woden State Qualifying


14 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:21.61 Heather Middleton Telopea 4/08/06 NSW State Open 2 2:27.13 Amanda Clifford Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 3 2:30.18 Meagan Ramsay Ginninderra 6/09/06 2006 Heritage Qld SC 4 2:38.94 Sarah Martine Telopea 16/04/06 Capital Youth Games 5 2:45.82 Kahlia Cossetto Vikings 16/04/06 Capital Youth Games 6 2:51.07 Sri Barber Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying


15 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:24.34 Katherine Sheridan Canberra 15/09/06 2006 NSW State Age 2 2:24.72 Teagan Hore Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 3 2:28.88 Cassandra Reid Burley Griffin 8/07/06 NSW Winter Country 4 2:30.25 Jaemi Maher Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 5 2:36.34 Sarah Martine Telopea 3/06/06 Carlile Speedo Cup 6 2:38.01 Bianca Pitts Vikings 22/07/06 Woden State Qualifying


16 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:23.67 Elly James Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 2 2:37.18 Samantha Aitchison Goulburn 24/06/06 Ginninderra Qualifying 3 2:43.55 Sam Henry Canberra 11/06/06 Canberra Time Trials


17 & Over 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:19.49 Amy White Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 2 2:23.58 Sophie Andriolo Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age


8 & Under 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 54.11 Samantha Young Woden 7/05/06 Peakhurst Junior Sprint 2 2 54.53 Tizana Fiorese Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 3 56.50 Mikaela Goldstein Woden 6/08/06 Telopea WDS 4 59.40 Isabella Marinelli Queanbeyan 11/06/06 Canberra WDS 5 59.41 Hiwot Johnstone SmartStart 9/04/06 Woden WDS 6 1:00.56 Tianna Nemec Telopea 24/06/06 Ginninderra Qualifying 7 1:00.65 Arabella Schiwy Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 8 1:01.35 Mackenzie Morrison Burley Griffin 24/06/06 Ginninderra Qualifying 9 1:02.72 Shannon Maloney Woden 24/06/06 Ginninderra Qualifying 10 1:02.81 Freya Brent SmartStart 24/06/06 Ginninderra Qualifying


9 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 45.51 Anika Buckley Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying 2 49.84 Breanna Toze Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 3 50.22 Carly Symons Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 4 52.20 Kayla Zissler Woden 9/04/06 Woden WDS 5 53.04 Emma Barrett Burley Griffin 9/04/06 Woden WDS 6 53.18 Tarni Miller Canberra 11/06/06 Canberra WDS 7 53.36 Samantha Young Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 8 53.44 Darcy Lewis Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 9 53.63 Holly Williams Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 10 53.97 Claire Bailey SmartStart 27/05/06 Tuggeranong Vikings


10 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 40.10 Sarah Naco Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 44.36 Emma Thompson Queanbeyan 22/07/06 Woden State Qualifying 3 44.80 Dasha Bogojevic Queanbeyan 19/08/06 Victorian Country 4 45.54 Anika Buckley Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 5 47.78 Kayla Zissler Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 6 49.68 Imogen Schiwy Telopea 7/05/06 Burley Griffin WDS 7 49.94 Sophie Courtois Woden 9/04/06 Woden WDS 8 49.98 Emily Van Gerwen Vikings 22/07/06 Woden State Qualifying 9 50.85 Emma Barrett Burley Griffin 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 10 51.28 Maddieson Somers Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings


11 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 36.83 Ashleigh Sunderland Queanbeyan 15/09/06 2006 NSW State Age 2 37.04 Sarah Baker Ginninderra 8/07/06 NSW Winter Country 3 38.78 Sarah Naco Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 4 41.95 Amy Brown Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 5 42.43 Chelsea Brodie Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 6 42.63 Audrey Choy Queanbeyan 27/05/06 Tuggeranong Vikings 7 43.02 Alissa Doran Telopea 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 8 43.07 Emma Thompson Queanbeyan 19/08/06 Victorian Country 9 44.33 Rochelle Gardiner Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings 10 45.34 Zoe Castles Burley Griffin 22/07/06 Woden State Qualifying


12 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 36.69 Chloe Yin Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 2 37.66 Jessica Schembri Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 3 38.79 Claire Courtney Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 4 39.72 Brianna Charteris Ginninderra 16/04/06 Capital Youth Games 5 40.06 Ashleigh Streatfield Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 6 40.47 Georgia Hardy Woden 8/07/06 NSW Winter Country 7 40.77 Miranda Debeljakovic SmartStart 8/07/06 NSW Winter Country 8 41.19 Nicole Martine Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 9 41.93 Sarah Friend Woden 7/05/06 Peakhurst Junior Sprint 2 10 42.37 Jessica Hood Woden 2/09/06 CLC ACT Winter


13 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 36.67 Chloe Yin Ginninderra 8/07/06 NSW Winter Country 2 37.73 Laura Raine Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 3 38.08 Laura Angus Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 4 38.83 Erin Priestly Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 5 38.95 Lizzy Philippa Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 6 40.10 Claire Nicholls Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 7 40.28 Sian Ley Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 8 40.97 Alice Wallett Telopea 24/06/06 Ginninderra Qualifying 9 41.18 Kashaerelle Clarke Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 10 41.96 Jessica Cartwright Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying


14 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 36.43 Meagan Ramsay Ginninderra 8/07/06 NSW Winter Country 2 36.45 Elle Pattenden Telopea 3/06/06 Carlile Speedo Cup 3 36.72 Christie Jones Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 4 37.27 Maddie Powley Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 5 37.93 Jessica Traficante Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 6 38.23 Heather Middleton Telopea 3/06/06 Carlile Speedo Cup 7 39.49 Claire Nicholls Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying 7 39.49 Amanda Clifford Telopea 3/06/06 Carlile Speedo Cup 9 39.71 Rachel De Feyter Vikings 7/05/06 Burley Griffin WDS 10 39.83 Gemma Smith Woden 22/07/06 Woden State Qualifying


15 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 38.63 Charlotte Marshall Vikings 18/08/06 TVSC BG Joint Club Night 2 38.73 Maddie Mulcahy Queanbeyan 24/06/06 Ginninderra Qualifying 3 38.79 Nicole Schmocker Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 4 38.97 Sarah Martine Telopea 4/06/06 June Challenge 5 39.17 Alannah Grimm Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 6 39.21 Teagan Hore Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 7 39.37 Heather Middleton Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 8 39.43 Maddy Hinder Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 9 39.89 Natasha Cossetto Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 10 41.94 Cassandra Reid Burley Griffin 24/06/06 Ginninderra Qualifying


16 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 37.86 Rowena Charteris Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 2 43.25 Amanda Sturgeon Burley Griffin 7/05/06 Burley Griffin WDS


17 & Over 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 34.26 Amy White Woden 25/08/06 2006 Telstra Australian 2 36.00 Karina Graham Woden 8/07/06 NSW Winter Country


8 & Under 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:57.72 Samantha Young Woden 9/04/06 Woden WDS 2 1:58.30 Tizana Fiorese Woden 11/06/06 Canberra WDS 3 2:00.79 Hiwot Johnstone SmartStart 9/04/06 Woden WDS 4 2:09.55 Isabella Marinelli Queanbeyan 6/08/06 Telopea WDS 5 2:11.80 Mackenzie Morrison Burley Griffin 6/08/06 Telopea WDS 6 2:12.61 Gabby Slockee Telopea 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 7 2:13.73 Tianna Nemec Telopea 9/04/06 Woden WDS


9 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:36.44 Anika Buckley Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 2 1:49.23 Kayla Zissler Woden 9/04/06 Woden WDS 3 1:50.32 Breanna Toze Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 4 1:50.36 Carly Symons Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 5 1:54.33 Tiana Herden Goulburn 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 6 1:58.54 Samantha Young Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 7 1:58.88 Eliza Tetley Burley Griffin 7/05/06 Burley Griffin WDS 8 2:00.17 Brooklyn Smith Queanbeyan 9/04/06 Woden WDS 9 2:00.76 Tarni Miller Canberra 11/06/06 Canberra WDS 10 2:03.49 Alyssa Hughes Vikings 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS


10 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:27.63 Sarah Naco Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 1:37.67 Anika Buckley Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 3 1:38.12 Emma Thompson Queanbeyan 8/07/06 NSW Winter Country 4 1:39.32 Dasha Bogojevic Queanbeyan 2/09/06 CLC ACT Winter 5 1:45.98 Kayla Zissler Woden 2/09/06 CLC ACT Winter 6 1:49.26 Emily Van Gerwen Vikings 24/06/06 Ginninderra Qualifying 7 1:49.80 Brooke James Burley Griffin 22/07/06 Woden State Qualifying 8 1:49.82 Emma Barrett Burley Griffin 7/05/06 Burley Griffin WDS 9 1:51.65 Claire Friend Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 10 1:51.72 Emma Pullinen Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings


11 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:20.58 Sarah Baker Ginninderra 8/07/06 NSW Winter Country 2 1:21.78 Ashleigh Sunderland Queanbeyan 15/09/06 2006 NSW State Age 3 1:24.65 Sarah Naco Canberra 15/09/06 2006 NSW State Age 4 1:30.65 Chelsea Brodie Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 5 1:32.14 Amy Brown Vikings 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 6 1:33.11 Audrey Choy Queanbeyan 27/05/06 Tuggeranong Vikings 7 1:36.35 Samantha Marceddo Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings 8 1:37.29 Zoe Castles Burley Griffin 24/06/06 Ginninderra Qualifying 9 1:38.04 Monique Murphy Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs 10 1:39.23 Rochelle Gardiner Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings


12 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:18.88 Chloe Yin Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 1:20.08 Sarah Baker Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 3 1:22.31 Jessica Schembri Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 4 1:23.84 Claire Courtney Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 5 1:24.01 Ashleigh Streatfield Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 6 1:24.14 Brianna Charteris Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 7 1:25.48 Georgia Hardy Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 8 1:25.67 Miranda Debeljakovic SmartStart 8/07/06 NSW Winter Country 9 1:26.77 Nicole Martine Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 10 1:31.94 Ellis Blaikie SmartStart 9/04/06 Woden WDS


13 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:18.45 Chloe Yin Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 2 1:20.17 Laura Angus Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 3 1:20.31 Laura Raine Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 4 1:20.98 Erin Priestly Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 5 1:23.29 Lizzy Philippa Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 6 1:26.19 Sian Ley Vikings 9/04/06 Woden WDS 7 1:26.62 Kashaerelle Clarke Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 8 1:28.51 Sarah Burford ACT 19/08/06 Victorian Country 9 1:29.47 Ellis Blaikie SmartStart 11/06/06 Canberra WDS 10 1:29.84 Jessica Williams Telopea 8/07/06 NSW Winter Country


14 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:16.32 Meagan Ramsay Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 2 1:18.07 Christie Jones Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 3 1:18.96 Elle Pattenden Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 4 1:19.68 Jessica Traficante Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 5 1:19.80 Maddie Powley Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 6 1:19.95 Samantha Prothero Woden 8/07/06 NSW Winter Country 7 1:21.73 Heather Middleton Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 8 1:22.57 Erin Priestly Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying 9 1:23.97 Lizzy Philippa Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 10 1:24.56 Claire Nicholls Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying


15 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:20.48 Teagan Hore Vikings 8/07/06 NSW Winter Country 2 1:22.12 Bianca Pitts Vikings 8/07/06 NSW Winter Country 3 1:22.69 Sarah Martine Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 4 1:24.08 Maddie Mulcahy Queanbeyan 8/07/06 NSW Winter Country 5 1:24.49 Natasha Cossetto Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs 6 1:24.65 Alannah Grimm Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs 7 1:25.13 Nicole Schmocker Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 8 1:25.19 Charlotte Marshall Vikings 8/07/06 NSW Winter Country 9 1:26.15 Maddy Hinder Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 10 1:29.47 Jaemi Maher Telopea 6/08/06 Telopea WDS


16 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:18.22 Amy White Woden 13/05/06 Woden Club Championships 2 1:21.14 Bianca Pitts Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 3 1:22.66 Rowena Charteris Ginninderra 8/07/06 NSW Winter Country 4 1:25.70 Alannah Grimm Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 5 1:30.47 Stephanie Banham Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs


17 & Over 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:13.81 Amy White Woden 8/07/06 NSW Winter Country 2 1:18.11 Karina Graham Woden 8/07/06 NSW Winter Country


9 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:26.79 Anika Buckley Ginninderra 18/08/06 TVSC BG Joint Club Night


11 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:51.22 Sarah Baker ACT 19/08/06 Victorian Country 2 2:57.58 Ashleigh Sunderland Queanbeyan 27/05/06 Tuggeranong Vikings 3 3:12.27 Sarah Naco Canberra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 4 3:25.63 Zoe Castles Burley Griffin 22/07/06 Woden State Qualifying


12 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:50.86 Chloe Yin Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 2 2:51.03 Sarah Baker Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 3 2:57.72 Brianna Charteris Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 2:58.14 Ashleigh Streatfield Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 5 2:59.05 Claire Courtney Canberra 15/09/06 2006 NSW State Age 6 2:59.93 Nicole Martine Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 7 3:01.46 Miranda Debeljakovic SmartStart 24/06/06 Ginninderra Qualifying 8 3:04.29 Georgia Hardy Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 9 3:21.28 Jessica Hood Woden 24/06/06 Ginninderra Qualifying 10 3:58.94 Fairlie Hawke Burley Griffin 16/04/06 Capital Youth Games


13 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:49.69 Chloe Yin Ginninderra 8/07/06 NSW Winter Country 2 2:50.39 Laura Angus Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 3 2:52.40 Laura Raine Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 4 2:57.90 Lizzy Philippa Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 5 3:11.41 Sian Ley Vikings 22/07/06 Woden State Qualifying 6 3:14.27 Ellis Blaikie SmartStart 22/07/06 Woden State Qualifying 7 3:14.43 Casey-Lee Collins Telopea 16/04/06 Capital Youth Games


14 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:37.63 Meagan Ramsay Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 2 2:49.79 Christie Jones Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 3 2:51.20 Jessica Traficante Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 4 2:52.53 Maddie Powley Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 5 2:52.54 Elle Pattenden Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 6 2:54.37 Lizzy Philippa Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 7 3:10.40 Rachel De Feyter Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 8 3:11.50 Gemma Smith Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings


15 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:54.40 Sarah Martine Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 2 2:59.05 Maddie Mulcahy Queanbeyan 2/09/06 CLC ACT Winter 3 3:01.17 Heather Middleton Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 4 3:11.15 Dempsee Banwell Goulburn 27/05/06 Tuggeranong Vikings


16 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:56.91 Rowena Charteris Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying


17 & Over 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:38.51 Amy White Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 2 2:48.72 Karina Graham Woden 8/07/06 NSW Winter Country


8 & Under 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 44.54 Tizana Fiorese Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 2 50.12 Shannon Maloney Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 3 54.77 Mackenzie Morrison Burley Griffin 18/08/06 TVSC BG Joint Club Night 4 56.21 Arabella Schiwy Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 5 58.89 Mikaela Goldstein Woden 6/08/06 Telopea WDS 6 59.46 Samantha Young Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 7 1:01.18 Madison Perez Del Pulgar Telopea 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 8 1:02.69 Cate Marques Burley Griffin 7/05/06 Burley Griffin WDS 9 1:02.87 Rebecca Philippa Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 10 1:05.60 Tianna Nemec Telopea 7/05/06 Burley Griffin WDS


9 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 38.91 Anika Buckley Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 2 43.53 Breanna Toze Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 3 43.64 Emma Barrett Burley Griffin 9/04/06 Woden WDS 4 44.13 Eliza Tetley Burley Griffin 22/07/06 Woden State Qualifying 5 44.14 Holly Williams Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 6 44.68 Carly Symons Woden 2/09/06 CLC ACT Winter 7 47.18 Elise Powley Ginninderra 11/06/06 Canberra WDS 8 48.14 Aisha Collins Canberra 11/06/06 Canberra WDS 9 49.72 Alyssa Hughes Vikings 11/06/06 Canberra WDS 10 50.52 Georgia Cameron Woden 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS


10 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 37.84 Dasha Bogojevic Queanbeyan 2/09/06 CLC ACT Winter 2 38.06 Sarah Naco Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 3 38.09 Emma Thompson Queanbeyan 24/06/06 Ginninderra Qualifying 4 40.09 Anika Buckley Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 5 40.17 Emma Barrett Burley Griffin 18/08/06 TVSC BG Joint Club Night 6 40.40 Imogen Schiwy Telopea 7/05/06 Burley Griffin WDS 7 43.97 Rebecca Leck Queanbeyan 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 8 44.36 Emily Van Gerwen Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 9 44.77 Rosalea Bell Canberra 7/05/06 Burley Griffin WDS 10 44.93 Thu Ha Vu Woden 13/05/06 Woden Club Championships


11 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 32.93 Amy Brown Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 2 34.26 Chelsea Brodie Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 3 34.28 Stephanie Wise Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 4 34.69 Sarah Baker Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 5 34.85 Alissa Doran ACT 19/08/06 Victorian Country 6 35.59 Mabel Lam Queanbeyan 15/09/06 2006 NSW State Age 7 36.62 Audrey Choy Queanbeyan 27/05/06 Tuggeranong Vikings 8 37.05 Chelsea Lolesio Vikings 22/07/06 Woden State Qualifying 9 37.16 Sarah Naco Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 10 37.34 Imogen Schiwy Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter


12 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 32.67 Brianna Charteris Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 2 33.24 Katie Lonergan Telopea 16/04/06 Capital Youth Games 3 33.28 Sarah Friend Woden 7/05/06 Peakhurst Junior Sprint 2 4 33.71 Chloe Yin Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 5 34.02 Monique Murphy Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 6 34.92 Miranda Debeljakovic SmartStart 24/06/06 Ginninderra Qualifying 7 35.45 Georgia Hardy Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 8 35.86 Caitlin Clark Burley Griffin 22/07/06 Woden State Qualifying 9 36.35 Ashleigh Streatfield Vikings 24/06/06 Ginninderra Qualifying 10 36.46 Tasha McNee Ginninderra 6/08/06 Telopea WDS


13 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 31.70 Sarah Friend Woden 24/06/06 Ginninderra Qualifying 2 31.87 Katie Lonergan Telopea 24/06/06 Ginninderra Qualifying 3 32.03 Sarah Burford Woden 24/06/06 Ginninderra Qualifying 4 32.97 Alyssa Henderson Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings 5 33.46 Cheyenne Peters Vikings 22/07/06 Woden State Qualifying 6 33.50 Chloe Yin Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 7 33.71 Rebecca Campbell Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 8 34.02 Jessica Williams Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 9 34.19 Kashaerelle Clarke Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 10 34.28 Laura Angus Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age


14 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 30.48 Samantha Prothero Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 2 30.50 Erin Priestly Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 3 30.62 Heather Middleton Telopea 4/08/06 NSW State Open 4 31.56 Tamara Gradden Telopea 24/06/06 Ginninderra Qualifying 5 31.60 Amanda Clifford Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 6 31.83 Tiffany Williams Telopea 3/06/06 Carlile Speedo Cup 7 32.36 Meagan Ramsay Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 8 32.44 Alyssa Henderson Burley Griffin 22/07/06 Woden State Qualifying 9 32.45 Rachel De Feyter Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 9 32.45 Elle Pattenden Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings


15 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 30.51 Katherine Sheridan Canberra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 2 30.78 Cassandra Reid Burley Griffin 8/07/06 NSW Winter Country 3 30.90 Heather Middleton Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 4 31.53 Bianca Pitts Vikings 24/06/06 Ginninderra Qualifying 5 32.68 Liz Gregory Telopea 24/06/06 Ginninderra Qualifying 6 32.78 Natasha Cossetto Vikings 16/04/06 Capital Youth Games 7 33.35 Jaemi Maher Telopea 3/06/06 Carlile Speedo Cup 8 33.57 Sarah Martine Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 9 34.80 Laura Hudson Ginninderra 11/06/06 Canberra WDS 10 34.87 Claudia Symon Burley Griffin 7/05/06 Burley Griffin WDS


16 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 32.83 Samantha Aitchison Goulburn 22/07/06 Woden State Qualifying 2 33.21 Elly James Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 3 34.57 Rowena Charteris Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 4 37.21 Amanda Sturgeon Burley Griffin 7/05/06 Burley Griffin WDS


17 & Over 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 29.09 Sarah Paton Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 31.33 Amy White Woden 24/06/06 Ginninderra Qualifying 3 33.11 Karina Graham Woden 22/07/06 Woden State Qualifying


8 & Under 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:44.76 Tizana Fiorese Woden 6/08/06 Telopea WDS


9 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:30.48 Anika Buckley Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 2 1:43.95 Carly Symons Woden 6/08/06 Telopea WDS 3 1:45.56 Eliza Tetley Burley Griffin 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 4 1:52.89 Alyssa Hughes Vikings 6/08/06 Telopea WDS 5 1:55.13 Breanna Toze Woden 22/07/06 Woden State Qualifying


10 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:34.43 Emma Thompson Queanbeyan 22/07/06 Woden State Qualifying 2 1:37.79 Emma Barrett Burley Griffin 7/05/06 Burley Griffin WDS 3 1:39.01 Dasha Bogojevic Queanbeyan 7/05/06 Burley Griffin WDS 4 1:41.55 Rosalea Bell Canberra 9/04/06 Woden WDS 5 1:45.26 Rebecca Leck Queanbeyan 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 6 1:56.90 Andrea Gosling Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs 7 1:59.15 Emma Pullinen Burley Griffin 7/05/06 Burley Griffin WDS 8 2:06.19 Tamika Brinkley Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs 9 2:07.79 Rhiannon Daisley Woden 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS


11 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:14.21 Amy Brown Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 2 1:15.17 Stephanie Wise Canberra 15/09/06 2006 NSW State Age 3 1:16.22 Monique Murphy Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs 4 1:17.20 Sarah Baker Ginninderra 8/07/06 NSW Winter Country 5 1:18.08 Chelsea Brodie Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 6 1:21.79 Chelsea Lolesio Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 7 1:22.73 Samantha Marceddo Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings 8 1:23.42 Sarah Naco Canberra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 9 1:23.88 Zoe Castles Burley Griffin 24/06/06 Ginninderra Qualifying 10 1:29.01 Mabel Lam Queanbeyan 11/06/06 Canberra WDS


12 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:11.13 Brianna Charteris Ginninderra 8/07/06 NSW Winter Country 2 1:13.65 Monique Murphy Vikings 8/07/06 NSW Winter Country 3 1:14.84 Miranda Debeljakovic SmartStart 22/07/06 Woden State Qualifying 4 1:19.98 Claire Courtney Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 5 1:21.16 Georgia Hardy Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 6 1:21.93 Caitlin Clark Burley Griffin 18/08/06 TVSC BG Joint Club Night 7 1:22.56 Samantha Marceddo ACT 19/08/06 Victorian Country 8 1:23.23 Ashleigh Streatfield Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 9 1:26.70 Lindsay De Witte Telopea 6/08/06 Telopea WDS 10 1:27.49 Nicole Martine Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings


13 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:09.66 Sarah Friend Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 2 1:11.48 Sarah Burford Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 3 1:11.71 Jessica Williams Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 4 1:12.24 Claire Nicholls Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 5 1:12.90 Laura Angus Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 6 1:13.03 Katie Lonergan Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 7 1:13.31 Lyndsay Saywell Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 8 1:14.41 Rebecca Campbell Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 9 1:15.42 Casey-Lee Collins Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 10 1:15.69 Alyssa Henderson Burley Griffin 9/04/06 Woden WDS


14 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:05.72 Heather Middleton Telopea 4/08/06 NSW State Open 2 1:06.00 Erin Priestly Ginninderra 8/07/06 NSW Winter Country 3 1:06.74 Samantha Prothero Woden 8/07/06 NSW Winter Country 4 1:08.79 Tiffany Williams Telopea 4/06/06 June Challenge 5 1:09.25 Elle Pattenden Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 6 1:09.71 Christie Jones Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 7 1:10.16 Meagan Ramsay Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 8 1:11.06 Tamara Gradden Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 9 1:11.14 Amanda Clifford Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 10 1:11.24 Rachel De Feyter Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter


15 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:06.93 Cassandra Reid Burley Griffin 8/07/06 NSW Winter Country 2 1:08.95 Bianca Pitts Vikings 8/07/06 NSW Winter Country 3 1:09.54 Heather Middleton Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 4 1:10.84 Katherine Sheridan Canberra 15/09/06 2006 NSW State Age 5 1:13.03 Jaemi Maher Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 6 1:13.84 Natasha Cossetto Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 7 1:14.45 Sarah Martine Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 8 1:14.54 Laura Hudson Ginninderra 11/06/06 Canberra WDS 9 1:15.12 Laura Tebb Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 10 1:15.46 Maria Memmolo Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings


16 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:07.62 Bianca Pitts Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 2 1:08.93 Amy White Woden 13/05/06 Woden Club Championships 3 1:10.88 Samantha Aitchison Goulburn 22/07/06 Woden State Qualifying 4 1:11.92 Elly James Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 5 1:16.78 Rowena Charteris Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 6 1:18.76 Stephanie Banham Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs


17 & Over 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:02.80 Sarah Paton Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 2 1:05.80 Amy White Woden 2/09/06 CLC ACT Winter 3 1:15.41 Karina Graham Woden 8/07/06 NSW Winter Country


11 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:57.18 Chelsea Brodie Vikings 22/07/06 Woden State Qualifying


12 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:39.07 Brianna Charteris Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 2 2:53.95 Monique Murphy Vikings 22/07/06 Woden State Qualifying 3 3:06.59 Samantha Marceddo Burley Griffin 22/07/06 Woden State Qualifying


13 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:23.34 Erin Priestly Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 2:49.06 Rebecca Campbell Woden 24/06/06 Ginninderra Qualifying 3 2:52.32 Casey-Lee Collins Telopea 16/04/06 Capital Youth Games


14 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:20.73 Erin Priestly Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 2 2:23.67 Heather Middleton Telopea 4/08/06 NSW State Open 3 2:26.44 Meagan Ramsay Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 4 2:28.36 Tiffany Williams Telopea 3/06/06 Carlile Speedo Cup 5 2:29.04 Samantha Prothero Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 6 2:29.51 Christie Jones Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 7 2:30.66 Elle Pattenden Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 8 2:33.03 Jessica Traficante Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 9 2:40.34 Alex Debeljakovic SmartStart 22/07/06 Woden State Qualifying 10 2:47.41 Rachel De Feyter Vikings 24/06/06 Ginninderra Qualifying


15 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:30.35 Cassandra Reid Burley Griffin 4/08/06 NSW State Open 2 2:40.66 Bianca Pitts Vikings 24/06/06 Ginninderra Qualifying 3 2:44.56 Sarah Martine Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings


16 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:32.07 Bianca Pitts Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 2 2:43.65 Samantha Aitchison Goulburn 24/06/06 Ginninderra Qualifying


17 & Over 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:17.82 Sarah Paton Telopea 8/07/06 NSW Winter Country


8 & Under 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:42.88 Tizana Fiorese Woden 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 2 1:45.32 Samantha Young Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 3 1:46.80 Shannon Maloney Woden 6/08/06 Telopea WDS 4 1:49.10 Arabella Schiwy Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 5 1:50.26 Mackenzie Morrison Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings 6 1:57.33 Tianna Nemec Telopea 11/06/06 Canberra WDS 7 2:02.41 Isabella Marinelli Queanbeyan 6/08/06 Telopea WDS 8 2:03.87 Madison Perez Del Pulgar Telopea 6/08/06 Telopea WDS 9 2:07.10 Tamika Veale Canberra 6/08/06 Telopea WDS 10 2:07.27 Rebecca Philippa Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings


9 years 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:24.80 Anika Buckley Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 1:36.91 Carly Symons Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 3 1:41.25 Breanna Toze Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 4 1:41.36 Eliza Tetley Burley Griffin 22/07/06 Woden State Qualifying 5 1:43.43 Kayla Zissler Woden 13/05/06 Woden Club Championships 6 1:45.78 Samantha Young Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 7 1:47.24 Aisha Collins Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 8 1:47.29 Emma Redman Queanbeyan 6/08/06 Telopea WDS 9 1:47.45 Beitris Stevens Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 10 1:48.09 Alyssa Hughes Vikings 22/07/06 Woden State Qualifying


10 years 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:23.07 Dasha Bogojevic Queanbeyan 2/09/06 CLC ACT Winter 2 1:26.83 Emma Thompson Queanbeyan 22/07/06 Woden State Qualifying 3 1:30.30 Emma Barrett Burley Griffin 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 4 1:31.12 Emily Van Gerwen Vikings 22/07/06 Woden State Qualifying 5 1:36.19 Kayla Zissler Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 6 1:36.21 Taila Simsons Canberra 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 7 1:36.45 Thu Ha Vu Woden 13/05/06 Woden Club Championships 8 1:36.53 Sophie Courtois Woden 13/05/06 Woden Club Championships 9 1:37.28 Claire Friend Woden 7/05/06 Peakhurst Junior Sprint 2 10 1:38.99 Nellie Metcalfe Canberra 7/05/06 Burley Griffin WDS


11 years 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:15.36 Ashleigh Sunderland Queanbeyan 19/08/06 Victorian Country 2 1:16.79 Sarah Baker ACT 19/08/06 Victorian Country 3 1:19.07 Alissa Doran ACT 19/08/06 Victorian Country 4 1:20.30 Amy Brown Vikings 22/07/06 Woden State Qualifying 5 1:21.10 Stephanie Wise ACT 19/08/06 Victorian Country 6 1:21.40 Sarah Naco ACT 19/08/06 Victorian Country 7 1:22.15 Chelsea Lolesio Vikings 22/07/06 Woden State Qualifying 8 1:22.27 Chelsea Brodie ACT 19/08/06 Victorian Country 9 1:24.43 Zoe Castles Burley Griffin 18/08/06 TVSC BG Joint Club Night 10 1:25.43 Imogen Schiwy Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying


12 years 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:14.46 Chloe Yin Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 1:14.72 Katie Lonergan Telopea 16/04/06 Capital Youth Games 3 1:14.92 Brianna Charteris Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying 4 1:16.59 Georgia Hardy Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 5 1:16.60 Sarah Friend Woden 13/05/06 Woden Club Championships 6 1:16.84 Miranda Debeljakovic SmartStart 24/06/06 Ginninderra Qualifying 7 1:18.47 Ashleigh Streatfield Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 8 1:18.86 Jessica Schembri Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 9 1:21.14 Samantha Marceddo Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 10 1:21.28 Nicola Metcalfe Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying


13 years 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:12.51 Claire Nicholls Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 1:12.92 Laura Angus Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 3 1:15.54 Jessica Cartwright Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying 4 1:16.05 Jessica Williams Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 5 1:16.20 Laura Raine Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying 6 1:16.26 Lizzy Philippa Vikings 22/07/06 Woden State Qualifying 7 1:16.52 Kashaerelle Clarke Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 8 1:19.22 Cheyenne Peters Vikings 22/07/06 Woden State Qualifying 9 1:19.47 Gemma Smith Woden 9/04/06 Woden WDS 10 1:19.68 Jessie Robinson Ginninderra 9/04/06 Woden WDS


14 years 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:08.89 Samantha Prothero Woden 4/08/06 NSW State Open 2 1:09.73 Heather Middleton Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 3 1:09.74 Meagan Ramsay Ginninderra 6/09/06 2006 Heritage Qld SC 4 1:10.15 Erin Priestly Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 5 1:12.39 Jessica Traficante Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 6 1:13.19 Elle Pattenden Telopea 24/06/06 Ginninderra Qualifying 7 1:13.88 Amanda Clifford Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 8 1:13.91 Christie Jones Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 9 1:14.15 Maddie Powley Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 10 1:14.41 Rachel De Feyter Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter


15 years 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:11.03 Heather Middleton Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 2 1:12.30 Katherine Sheridan Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 3 1:12.92 Bianca Pitts Vikings 24/06/06 Ginninderra Qualifying 4 1:13.33 Cassandra Reid Burley Griffin 22/07/06 Woden State Qualifying 5 1:14.18 Liz Gregory Telopea 24/06/06 Ginninderra Qualifying 6 1:14.47 Natasha Cossetto Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 7 1:15.03 Alannah Grimm Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 8 1:15.18 Jaemi Maher Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 9 1:15.27 Teagan Hore Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 10 1:20.04 Maddie Mulcahy Queanbeyan 7/05/06 Burley Griffin WDS


16 years 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:16.45 Rowena Charteris Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter


17 & Over 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:05.19 Amy White Woden 25/08/06 2006 Telstra Australian 2 1:13.17 Sarah Kearns Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 3 1:13.59 Karina Graham Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 1:18.77 Teresa O'Hara Burley Griffin 7/05/06 Burley Griffin WDS 5 1:24.32 Katrina Lewis Woden 22/07/06 Woden State Qualifying


9 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:02.37 Anika Buckley Ginninderra 8/07/06 NSW Winter Country 2 3:40.22 Eliza Tetley Burley Griffin 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 3 3:52.56 Claire Bailey SmartStart 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 3:58.64 Aisha Collins Canberra 11/06/06 Canberra WDS


10 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:55.94 Sarah Naco Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 3:04.16 Britt McDonald Canberra 8/07/06 NSW Winter Country 3 3:19.28 Emma Barrett Burley Griffin 7/05/06 Burley Griffin WDS 4 3:27.30 Rebecca Leck Queanbeyan 27/05/06 Tuggeranong Vikings 5 3:29.90 Emily Van Gerwen Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 6 3:38.18 Tamika Brinkley Vikings 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 7 3:38.54 Nellie Metcalfe Canberra 11/06/06 Canberra WDS 8 3:38.96 Taila Simsons Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 9 3:39.78 Rosalea Bell Canberra 9/04/06 Woden WDS 10 3:40.89 Aisha Collins Canberra 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS


11 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:40.54 Sarah Baker Ginninderra 8/07/06 NSW Winter Country 2 2:48.84 Stephanie Wise Canberra 8/07/06 NSW Winter Country 3 2:49.46 Chelsea Brodie Vikings 8/07/06 NSW Winter Country 4 2:51.41 Amy Brown Vikings 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 5 2:53.93 Audrey Choy Queanbeyan 27/05/06 Tuggeranong Vikings 6 2:55.15 Sarah Naco Canberra 8/07/06 NSW Winter Country 7 2:55.35 Samantha Marceddo Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings 8 2:56.42 Chelsea Lolesio Vikings 11/06/06 Canberra WDS 9 2:59.39 Monique Murphy Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs 10 3:00.68 Zoe Castles Burley Griffin 24/06/06 Ginninderra Qualifying


12 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:34.50 Brianna Charteris Ginninderra 8/07/06 NSW Winter Country 2 2:37.67 Chloe Yin Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 3 2:38.63 Claire Courtney Canberra 15/09/06 2006 NSW State Age 4 2:40.86 Georgia Hardy Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 5 2:43.20 Miranda Debeljakovic SmartStart 8/07/06 NSW Winter Country 6 2:43.39 Sarah Baker Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 7 2:46.32 Ashleigh Streatfield Vikings 24/06/06 Ginninderra Qualifying 8 2:55.23 Nicole Martine Telopea 6/08/06 Telopea WDS 9 2:57.55 Sophie Silec Vikings 9/04/06 Woden WDS 10 2:57.56 Samantha Marceddo ACT 19/08/06 Victorian Country


13 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:32.86 Sarah Burford Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 2 2:33.12 Laura Angus Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 3 2:38.87 Sarah Friend Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 2:40.65 Lyndsay Saywell Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 5 2:40.97 Chloe Yin Ginninderra 8/07/06 NSW Winter Country 6 2:41.74 Jessica Williams Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 7 2:42.13 Lizzy Philippa Vikings 8/07/06 NSW Winter Country 8 2:42.81 Kashaerelle Clarke Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 9 2:42.87 Laura Raine Ginninderra 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 10 2:47.31 Rebecca Campbell Woden 24/06/06 Ginninderra Qualifying


14 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:23.97 Erin Priestly Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 2 2:25.54 Samantha Prothero Woden 8/07/06 NSW Winter Country 3 2:25.75 Meagan Ramsay Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 2:26.66 Heather Middleton Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 5 2:29.89 Jessica Traficante Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 6 2:30.37 Christie Jones Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 7 2:31.31 Claire Nicholls Ginninderra 8/07/06 NSW Winter Country 8 2:31.73 Elle Pattenden Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 9 2:34.10 Amanda Clifford Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 10 2:35.83 Tiffany Williams Telopea 4/06/06 June Challenge


15 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:31.78 Natasha Cossetto Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 2 2:32.66 Heather Middleton Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 3 2:33.57 Teagan Hore Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 4 2:35.02 Bianca Pitts Vikings 8/07/06 NSW Winter Country 5 2:37.34 Sarah Martine Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 6 2:37.97 Jaemi Maher Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 7 2:39.39 Laura Hudson Ginninderra 11/06/06 Canberra WDS 8 2:39.47 Alannah Grimm Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs 9 2:46.44 Maddie Mulcahy Queanbeyan 19/08/06 Victorian Country 10 2:47.27 Claudia Symon Burley Griffin 7/05/06 Burley Griffin WDS


16 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:25.40 Amy White Woden 13/05/06 Woden Club Championships 2 2:28.44 Elly James Telopea 4/08/06 NSW State Open 3 2:37.20 Alannah Grimm Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 4 2:41.07 Rowena Charteris Ginninderra 8/07/06 NSW Winter Country 5 2:46.41 Stephanie Banham Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs


17 & Over 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:19.44 Amy White Woden 4/08/06 NSW State Open 2 2:38.25 Karina Graham Woden 8/07/06 NSW Winter Country 3 2:56.25 Teresa O'Hara Burley Griffin 7/05/06 Burley Griffin WDS


12 years 400m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 6:03.26 Nicole Martine Telopea 18/06/06 ACT distance qualifying


13 years 400m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 5:16.61 Laura Angus Telopea 4/08/06 NSW State Open 2 5:37.68 Sarah Burford Woden 18/06/06 ACT distance qualifying


14 years 400m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 5:00.83 Erin Priestly Ginninderra 4/08/06 NSW State Open 2 5:02.10 Meagan Ramsay Ginninderra 8/07/06 NSW Winter Country 3 5:04.30 Samantha Prothero Woden 4/08/06 NSW State Open 4 5:15.52 Jessica Traficante Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 5 5:22.58 Christie Jones Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter


15 years 400m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 5:36.19 Alannah Grimm Vikings 22/07/06 Woden State Qualifying


17 & Over 400m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:54.40 Amy White Woden 25/08/06 2006 Telstra Australian


Go back to the top of this page.

Go back to Top 10 Page.

Go back to this season's Meet Results Page.