Winter 2006 Age Top 10 for Men


Short Course Ranking by Event (as at 1 October, 2006; amended October 15)
8 & Under 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 40.86 Vasa Fedorow Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 41.42 Alexander Ryan Telopea 7/05/06 Burley Griffin WDS 3 41.49 Liam Barber Telopea 9/04/06 Woden WDS 4 42.13 Tasman Calver Ginninderra 11/06/06 Canberra WDS 5 43.86 Sean Stratton Queanbeyan 9/04/06 Woden WDS 6 43.97 Jack Caldwell Goulburn 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 7 43.99 Ayrton Kiraly Woden 9/04/06 Woden WDS 8 45.53 Danny Ma Ginninderra 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 9 45.67 Edward Barker Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 10 46.04 Aaron Bergman Canberra 6/08/06 Telopea WDS


9 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 34.16 Lachlan Trabinger Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 38.15 Ayrton Kiraly Woden 6/08/06 Telopea WDS 3 38.71 Alexander Slockee Telopea 3/09/06 MLC Marlins 4 39.03 Joshua Brown Vikings 22/07/06 Woden State Qualifying 5 39.44 Tasman Calver Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying 6 39.46 Joshua Healey Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 7 40.26 Liam Barber Telopea 6/08/06 Telopea WDS 8 40.49 Shaun Philippa Vikings 7/05/06 Burley Griffin WDS 9 41.62 Sean Stratton Queanbeyan 6/08/06 Telopea WDS 10 41.68 Daniel Hearle Queanbeyan 6/08/06 Telopea WDS


10 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 31.24 Jayden Malala Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 32.64 Antonio Barbaro Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 3 32.80 Alec Morris Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 4 33.43 Sean Maloney Woden 6/08/06 Telopea WDS 5 34.17 Lachlan Trabinger Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 6 34.66 Josh Lind Queanbeyan 22/07/06 Woden State Qualifying 7 35.06 Thomas Ramsay Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 8 35.27 Toomas Mirlieb Canberra 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 9 35.40 Sam Bowden Queanbeyan 27/05/06 Tuggeranong Vikings 10 35.42 Luke Tebb Burley Griffin 18/08/06 TVSC BG Joint Club Night


11 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 29.62 Hugo Morris Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 2 30.02 Jonathon Slockee Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 3 30.20 Andy Chen Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 4 30.56 Jayden Malala Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 5 31.95 Justin Trabinger Vikings 22/07/06 Woden State Qualifying 6 32.12 Mitchell Nisbet Queanbeyan 6/08/06 Telopea WDS 7 32.36 William Pulley Telopea 6/08/06 Telopea WDS 8 33.51 James Dowden Burley Griffin 9/04/06 Woden WDS 9 33.62 Alec Bruce Ginninderra 6/08/06 Telopea WDS 10 33.90 James Ashurst Burley Griffin 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS


12 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 29.05 Srecko Antoski Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 29.43 Sam Lane Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 3 29.50 Hugo Morris Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 4 30.65 Brendan Banfield Goulburn 2/09/06 CLC ACT Winter 5 31.21 Jonathan Chan Ginninderra 16/04/06 Capital Youth Games 6 31.30 Patrick Adams Queanbeyan 24/06/06 Ginninderra Qualifying 7 31.56 Georgi Marinov Queanbeyan 27/05/06 Tuggeranong Vikings 8 31.69 Kevin Dick Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 9 31.77 Teon Lolesio Vikings 22/07/06 Woden State Qualifying 10 31.79 Luke Abberton Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter


13 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 26.21 Ciaran Plenty Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 26.87 William McNamara Goulburn 2/09/06 CLC ACT Winter 3 27.16 Nicholas Honey Canberra 15/09/06 2006 NSW State Age 4 27.53 Don Rocha Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 5 27.60 Jonathan Chan Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 6 28.09 Zach Bowden Queanbeyan 27/05/06 Tuggeranong Vikings 7 28.26 Christopher McClelland Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 8 28.44 Mitchell Nemec Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 9 28.45 Srecko Antoski Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 10 28.76 Patrick Hudson Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter


14 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 25.34 Ben Treffers Burley Griffin 8/07/06 NSW Winter Country 2 25.80 Ciaran Plenty Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 3 26.04 Zane Jordan Woden 8/07/06 NSW Winter Country 4 26.45 Zach Bowden Queanbeyan 15/09/06 2006 NSW State Age 5 26.65 Nino Bogojevic Queanbeyan 27/05/06 Tuggeranong Vikings 6 27.37 Jackson Taylor-Grant Canberra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 7 27.76 Peter Bennett SmartStart 27/05/06 Tuggeranong Vikings 8 28.06 George Pulley Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 9 28.45 Mitchell Nemec Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 10 28.64 Niall Jacobsen Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings


15 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 24.73 Ben Treffers Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 2 25.68 Zane Jordan Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 3 26.75 Timothy Sheppard Woden 13/05/06 Woden Club Championships 4 27.33 Jackson Taylor-Grant Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 5 27.34 James Thorp Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 6 27.51 Geoff Godkin ACT 1/10/06 NSW SC Development Meet 200 6 27.51 Vitha Tickner Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 8 27.59 Sean Roderick Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 9 27.60 Niall Jacobsen Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 10 27.65 Brad Brown Queanbeyan 22/07/06 Woden State Qualifying


16 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 25.89 Luke Harvey Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 2 26.84 Martin Pollock Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 3 27.37 Dale Bonner Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 27.44 Matthew Worley Burley Griffin 24/06/06 Ginninderra Qualifying 5 28.29 Nathan Kuster Canberra 11/06/06 Canberra WDS 6 29.87 Corey Elton Queanbeyan 9/04/06 Woden WDS 7 30.87 Stewart Thompson Vikings 6/08/06 Telopea WDS


17 & Over 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 24.15 Tristan Jones Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 24.56 Dax Foster Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 3 24.96 Ryan Tebb Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 4 25.00 Brendan Rocha Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 5 25.12 Luke Hinchcliffe Canberra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 6 25.30 Adam Bingham Telopea 3/06/06 Carlile Speedo Cup 7 25.70 Gary Odewahn Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 8 26.00 John Warmenhoven Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 9 26.06 Nicholas Wilkinson Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 10 26.14 Jesse Meredith Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter


8 & Under 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:38.04 Liam Barber Telopea 9/04/06 Woden WDS 2 1:48.88 Daniel Hearle Queanbeyan 7/05/06 Burley Griffin WDS


9 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:15.40 Lachlan Trabinger Vikings 8/07/06 NSW Winter Country 2 1:24.86 Joshua Healey Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 3 1:25.06 Ayrton Kiraly Woden 2/09/06 CLC ACT Winter 4 1:26.01 Alexander Slockee Telopea 3/09/06 MLC Marlins 5 1:29.60 Liam Barber Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 6 1:30.51 Sean Stratton Queanbeyan 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 7 1:31.45 Tasman Calver Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 8 1:36.32 Joshua Brown Vikings 9/04/06 Woden WDS 9 1:38.07 Daniel Hearle Queanbeyan 6/08/06 Telopea WDS 10 1:38.94 Shaun Philippa Vikings 7/05/06 Burley Griffin WDS


10 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:07.82 Jayden Malala Woden 8/07/06 NSW Winter Country 2 1:13.01 Alec Morris Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 3 1:13.84 Sean Maloney Woden 24/06/06 Ginninderra Qualifying 4 1:13.90 Lachlan Trabinger Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 5 1:14.84 Antonio Barbaro Ginninderra 8/07/06 NSW Winter Country 6 1:16.74 Toomas Mirlieb Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 7 1:17.99 Thomas Ramsay Vikings 6/08/06 Telopea WDS 8 1:18.02 Sam Bowden Queanbeyan 24/06/06 Ginninderra Qualifying 9 1:18.34 Josh Lind Queanbeyan 22/07/06 Woden State Qualifying 10 1:19.19 Luke Tebb Burley Griffin 24/06/06 Ginninderra Qualifying


11 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:04.71 Jonathon Slockee Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 2 1:05.40 Andy Chen Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 3 1:06.83 Jayden Malala Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 4 1:08.46 Hugo Morris Woden 24/06/06 Ginninderra Qualifying 5 1:08.87 Mitchell Nisbet Queanbeyan 8/07/06 NSW Winter Country 6 1:09.87 Justin Trabinger Vikings 8/07/06 NSW Winter Country 7 1:11.23 William Pulley Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 8 1:12.67 Declan Moore Canberra 22/07/06 Woden State Qualifying 9 1:12.95 James Dowden Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings 10 1:13.55 David Ma Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying


12 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:04.21 Sam Lane Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 2 1:05.20 Jonathan Chan Ginninderra 16/04/06 Capital Youth Games 3 1:05.52 Brendan Banfield Goulburn 8/07/06 NSW Winter Country 4 1:06.24 Srecko Antoski Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 5 1:06.69 Patrick Adams Queanbeyan 8/07/06 NSW Winter Country 6 1:07.55 Hugo Morris Woden 2/09/06 CLC ACT Winter 7 1:07.89 Nicholas Otevrel Canberra 8/07/06 NSW Winter Country 8 1:08.57 Luke Abberton Vikings 18/08/06 TVSC BG Joint Club Night 9 1:09.15 Michael Humphries Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 10 1:09.32 Nicholas McClelland Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter


13 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 57.00 Ciaran Plenty Woden 8/07/06 NSW Winter Country 2 58.73 Nicholas Honey Canberra 15/09/06 2006 NSW State Age 3 59.05 Jonathan Chan Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 4 1:00.34 Don Rocha Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 5 1:00.94 Mitchell Nemec Telopea 3/06/06 Carlile Speedo Cup 6 1:00.95 Zach Bowden Queanbeyan 8/07/06 NSW Winter Country 7 1:01.61 Christopher McClelland Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 8 1:02.14 William McNamara Goulburn 22/07/06 Woden State Qualifying 9 1:02.80 Patrick Hudson Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 10 1:03.47 Alexander Hennig Woden 15/09/06 2006 NSW State Age


14 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 55.66 Zane Jordan Woden 8/07/06 NSW Winter Country 2 55.83 Ben Treffers Burley Griffin 8/07/06 NSW Winter Country 3 56.44 Ciaran Plenty Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 4 58.21 Nino Bogojevic Queanbeyan 8/07/06 NSW Winter Country 5 59.41 Mitchell Nemec Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 6 59.63 Niall Jacobsen Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs 7 59.79 George Pulley Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 8 1:00.19 Peter Bennett SmartStart 8/07/06 NSW Winter Country 9 1:00.31 Zach Bowden Queanbeyan 2/09/06 CLC ACT Winter 10 1:01.40 Jackson Taylor-Grant Canberra 24/06/06 Ginninderra Qualifying


15 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 55.31 Zane Jordan Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 2 56.20 Ben Treffers Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 3 57.47 Niall Jacobsen Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 4 58.64 Brad Brown Queanbeyan 8/07/06 NSW Winter Country 5 1:00.99 Timothy Sheppard Woden 13/05/06 Woden Club Championships 6 1:01.28 Geoff Godkin Goulburn 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 7 1:01.45 Mark Edmondson Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings 8 1:01.61 Vitha Tickner Burley Griffin 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 9 1:01.95 James Thorp Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 10 1:02.48 Sean Roderick Ginninderra 6/08/06 Telopea WDS


16 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 55.61 Haydn Marsh Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 2 55.87 Luke Harvey Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 3 59.19 Matthew Worley Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 59.68 Simon Branston Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 5 59.96 Martin Pollock Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 6 1:00.36 Nathan Kuster Canberra 11/06/06 Canberra WDS


17 & Over 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 53.53 Adam Bingham Telopea 24/06/06 Ginninderra Qualifying 2 54.83 Ryan Tebb Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 3 55.00 Gary Odewahn Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 4 56.24 Luke Hinchcliffe Canberra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 5 56.47 Brendan Rocha Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 6 56.79 John Warmenhoven Canberra 15/09/06 2006 NSW State Age 7 58.26 Ben Wise Canberra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 8 59.01 Ben Nolan SmartStart 27/05/06 Tuggeranong Vikings 9 59.27 Jesse Meredith Canberra 6/08/06 Telopea WDS 10 1:01.76 Richard Eliason Canberra 24/06/06 Ginninderra Qualifying


9 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:45.75 Lachlan Trabinger Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings


10 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:32.19 Jayden Malala Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 2:43.78 Toomas Mirlieb Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 3 2:44.42 Sean Maloney Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 2:44.61 Lachlan Trabinger Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 5 2:44.83 Alec Morris Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 6 3:07.20 Liam Stratton Queanbeyan 27/05/06 Tuggeranong Vikings


11 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:24.88 Andy Chen Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 2 2:26.63 Jonathon Slockee Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 3 2:31.14 Justin Trabinger Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 4 2:37.80 James Dowden Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings 5 2:38.57 Declan Moore Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 6 2:44.93 David Ma Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 7 2:53.15 Brayden Clews-Proctor Vikings 18/08/06 TVSC BG Joint Club Night 8 3:15.64 James Ashurst Burley Griffin 16/04/06 Capital Youth Games


12 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:18.71 Sam Lane Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 2 2:25.98 Nicholas Otevrel ACT 19/08/06 Victorian Country 3 2:26.35 Brendan Banfield Goulburn 2/09/06 CLC ACT Winter 4 2:33.33 Luke Abberton Vikings 16/04/06 Capital Youth Games 5 2:34.47 James Dowden ACT 19/08/06 Victorian Country 6 2:36.72 Patrick Adams Queanbeyan 27/05/06 Tuggeranong Vikings 7 2:36.94 Nick Philippa Vikings 18/08/06 TVSC BG Joint Club Night 8 2:40.56 Kevin Dick Canberra 16/04/06 Capital Youth Games 9 2:42.44 Ben Pattenden Vikings 16/04/06 Capital Youth Games 10 2:45.01 Nicholas Pullinen Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings


13 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:06.24 Ciaran Plenty Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 2:09.78 Nicholas Honey Canberra 15/09/06 2006 NSW State Age 3 2:10.08 Jonathan Chan Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 4 2:10.74 Mitchell Nemec Telopea 3/06/06 Carlile Speedo Cup 5 2:12.29 Alexander Hennig Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 6 2:14.05 Don Rocha Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 7 2:17.60 Patrick Hudson Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 8 2:28.95 Dimitri Markakis Canberra 22/07/06 Woden State Qualifying 9 2:41.04 Blake Appelqvist Vikings 16/04/06 Capital Youth Games 10 3:41.57 Brandon Hardwicke Canberra 16/04/06 Capital Youth Games


14 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:02.31 Zane Jordan Woden 8/07/06 NSW Winter Country 2 2:05.21 Ben Treffers Burley Griffin 8/07/06 NSW Winter Country 3 2:06.76 Mitchell Nemec Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 4 2:06.95 Ciaran Plenty Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 5 2:08.44 George Pulley Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 6 2:11.25 Niall Jacobsen Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 7 2:12.65 Peter Bennett SmartStart 22/07/06 Woden State Qualifying 8 2:14.05 Nino Bogojevic Queanbeyan 8/07/06 NSW Winter Country 9 2:15.55 Andrew Irons Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 10 2:16.80 Dylan Appelqvist Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings


15 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:59.88 Zane Jordan Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 2 2:04.71 Niall Jacobsen Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 3 2:06.99 Timothy Sheppard Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 2:10.41 Brad Brown Queanbeyan 19/08/06 Victorian Country 5 2:12.59 Geoff Godkin Goulburn 2/09/06 CLC ACT Winter 6 2:15.60 Mark Edmondson Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings 7 2:19.24 Vitha Tickner Burley Griffin 24/06/06 Ginninderra Qualifying 8 2:20.56 Sean Roderick Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying 9 2:20.66 Daniel Philippa Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings


16 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:08.01 Luke Harvey Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 2 2:09.63 Simon Branston Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 3 2:11.22 Matthew Worley Burley Griffin 16/04/06 Capital Youth Games 4 2:11.99 Nathan Kuster Canberra 16/04/06 Capital Youth Games


17 & Over 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:57.16 Adam Bingham Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 2 1:57.85 Ryan Tebb Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 3 2:07.46 Ben Wise Canberra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 4 2:07.55 John Warmenhoven Canberra 22/07/06 Woden State Qualifying 5 2:08.09 Ben Nolan SmartStart 22/07/06 Woden State Qualifying


11 years 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 5:05.33 Andy Chen Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 5:18.22 Jayden Malala Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 3 5:33.38 Jonathon Slockee Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings


12 years 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:56.36 Nicholas Otevrel Canberra 22/07/06 Woden State Qualifying 2 5:13.18 Sam Lane Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 3 5:13.67 Brendan Banfield Goulburn 22/07/06 Woden State Qualifying


13 years 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:32.54 Mitchell Nemec Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 4:40.38 Ciaran Plenty Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 3 4:49.57 Patrick Hudson Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying 4 4:54.23 Christopher McClelland Canberra 24/06/06 Ginninderra Qualifying


14 years 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:23.99 Mitchell Nemec Telopea 4/08/06 NSW State Open 2 4:30.07 Robert Albertson-Kill Telopea 4/06/06 June Challenge 3 4:38.79 Dylan Appelqvist Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 4:39.86 Andrew Irons Telopea 24/06/06 Ginninderra Qualifying 5 4:39.89 Peter Bennett SmartStart 22/07/06 Woden State Qualifying 6 5:04.15 Sam Anable Goulburn 24/06/06 Ginninderra Qualifying 7 5:13.12 Derek Bayley Vikings 22/07/06 Woden State Qualifying 8 5:43.09 Mitchell Lovelock-Fay Canberra 11/06/06 Canberra Time Trials


15 years 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:25.04 Niall Jacobsen Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 2 4:25.30 Ben Treffers Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 3 4:25.64 Timothy Sheppard Woden 24/06/06 Ginninderra Qualifying 4 4:36.76 Brad Brown Queanbeyan 22/07/06 Woden State Qualifying 5 4:40.66 Zane Jordan Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 6 4:46.31 Geoff Godkin Goulburn 27/05/06 Tuggeranong Vikings 7 4:50.10 Sean Roderick Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying


16 years 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:43.69 Nathan Kuster Canberra 22/07/06 Woden State Qualifying 2 4:48.01 Matthew Worley Burley Griffin 22/07/06 Woden State Qualifying


17 & Over 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:00.14 Adam Bingham Telopea 4/08/06 NSW State Open 2 4:06.13 Ryan Tebb Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 3 4:23.96 Ben Wise Canberra 24/06/06 Ginninderra Qualifying


12 years 800m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 10:25.40 Nicholas Otevrel Canberra 18/06/06 ACT distance qualifying


13 years 800m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 9:19.40 Mitchell Nemec Telopea 18/06/06 ACT distance qualifying 2 9:52.91 Alexander Hennig Woden 18/06/06 ACT distance qualifying


14 years 800m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 9:19.07 Mitchell Nemec Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 2 9:21.55 Robert Albertson-Kill Telopea 18/06/06 ACT distance qualifying 3 9:42.77 Andrew Irons Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 4 11:02.16 Derek Bayley Vikings 18/06/06 ACT distance qualifying


15 years 800m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 9:09.37 Timothy Sheppard Woden 18/06/06 ACT distance qualifying 2 9:38.97 Niall Jacobsen Vikings 18/06/06 ACT distance qualifying 3 10:05.19 Brad Brown Queanbeyan 18/06/06 ACT distance qualifying


16 years 800m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 9:55.70 Nathan Kuster Canberra 22/07/06 Woden State Qualifying


17 & Over 800m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 8:44.93 Adam Bingham Telopea 18/06/06 ACT distance qualifying


13 years 1500m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 17:42.62 Mitchell Nemec Telopea 18/06/06 ACT distance qualifying


14 years 1500m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 17:38.01 Robert Albertson-Kill Telopea 18/06/06 ACT distance qualifying 2 17:38.77 Mitchell Nemec Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 3 18:44.19 Andrew Irons Telopea 18/06/06 ACT distance qualifying 4 20:51.96 Derek Bayley Vikings 18/06/06 ACT distance qualifying


15 years 1500m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 17:13.27 Timothy Sheppard Woden 18/06/06 ACT distance qualifying 2 18:14.47 Niall Jacobsen Vikings 18/06/06 ACT distance qualifying 3 19:19.59 Brad Brown Queanbeyan 18/06/06 ACT distance qualifying


16 years 1500m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 18:57.72 Nathan Kuster Canberra 22/07/06 Woden State Qualifying


17 & Over 1500m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 16:49.03 Adam Bingham Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying


8 & Under 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 47.68 Tasman Calver Ginninderra 11/06/06 Canberra WDS 2 48.60 Alexander Ryan Telopea 7/05/06 Burley Griffin WDS 3 50.21 Liam Barber Telopea 7/05/06 Burley Griffin WDS 4 51.05 Aaron Bergman Canberra 6/08/06 Telopea WDS 5 51.28 Ayrton Kiraly Woden 9/04/06 Woden WDS 6 52.11 Jack Caldwell Goulburn 6/08/06 Telopea WDS 7 52.38 Danny Ma Ginninderra 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 8 53.00 Nathan De Meillon Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs 9 53.32 Daniel Hearle Queanbeyan 7/05/06 Burley Griffin WDS 10 54.47 Sean Stratton Queanbeyan 9/04/06 Woden WDS


9 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 40.14 Lachlan Trabinger Vikings 22/07/06 Woden State Qualifying 2 44.59 Alexander Slockee ACT 1/10/06 NSW SC Development Meet 200 3 45.89 Ayrton Kiraly Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 4 46.21 Tasman Calver Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying 5 46.93 Jacob Cossetto Vikings 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 6 47.32 Joshua Brown Vikings 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 7 47.64 Alexander Ryan Telopea 24/06/06 Ginninderra Qualifying 8 47.84 Daniel Hearle Queanbeyan 6/08/06 Telopea WDS 9 48.54 Liam Barber Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 10 50.83 Jamie Hawke Burley Griffin 9/04/06 Woden WDS


10 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 37.94 Antonio Barbaro Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 2 38.45 David Erho Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying 3 38.56 Jayden Malala Woden 24/06/06 Ginninderra Qualifying 4 39.35 Lachlan Trabinger Vikings 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 5 39.53 Thomas Ramsay Vikings 6/08/06 Telopea WDS 6 39.75 Jacob Randell Woden 9/04/06 Woden WDS 7 40.46 Sam Bowden Queanbeyan 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 8 40.81 Sean Maloney Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 9 40.85 Toomas Mirlieb Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 10 41.11 Luke Tebb Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter


11 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 34.36 Jonathon Slockee Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 2 35.43 Justin Trabinger Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 3 35.60 Andy Chen Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 4 35.72 Mitchell Nisbet Queanbeyan 6/08/06 Telopea WDS 5 35.97 James Dowden Burley Griffin 9/04/06 Woden WDS 6 36.34 William Pulley Telopea 24/06/06 Ginninderra Qualifying 7 36.37 Jayden Malala Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 8 38.02 Declan Moore Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 9 38.27 Hugo Morris Woden 7/05/06 Peakhurst Junior Sprint 2 10 38.97 Jacob Randell Woden 6/08/06 Telopea WDS


12 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 34.66 Nicholas Otevrel Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 35.67 Sam Lane Woden 2/09/06 CLC ACT Winter 3 36.04 Kevin Dick Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 4 36.33 Brendan Banfield Goulburn 2/09/06 CLC ACT Winter 5 36.72 Patrick Adams Queanbeyan 7/05/06 Burley Griffin WDS 6 36.97 James Dowden Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 7 37.15 Luke Abberton Vikings 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 8 37.90 Nicholas McClelland Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 9 38.39 Teon Lolesio Vikings 24/06/06 Ginninderra Qualifying 10 38.63 Michael Gillard Ginninderra 6/08/06 Telopea WDS


13 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 30.29 Zach Bowden Queanbeyan 8/07/06 NSW Winter Country 2 31.51 Nicholas Honey Canberra 8/07/06 NSW Winter Country 3 32.74 Mitchell Nemec Telopea 4/06/06 June Challenge 4 32.81 Dimitri Markakis ACT 1/10/06 NSW SC Development Meet 200 5 32.91 Christopher McClelland Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 6 34.36 Jordan Hamilton Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 7 34.45 Ben Trabinger Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 8 34.62 Patrick Hudson Telopea 24/06/06 Ginninderra Qualifying 9 35.24 Don Rocha Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 10 36.44 Barton Stevens Telopea 9/04/06 Woden WDS


14 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 28.74 Ben Treffers Burley Griffin 22/07/06 Woden State Qualifying 2 29.94 Zane Jordan Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 3 30.43 Zach Bowden Queanbeyan 2/09/06 CLC ACT Winter 4 31.71 Peter Bennett SmartStart 9/04/06 Woden WDS 5 33.12 Patrick Hudson ACT 1/10/06 NSW SC Development Meet 200 6 33.31 Andrew Irons Telopea 24/06/06 Ginninderra Qualifying 7 33.38 Robert Albertson-Kill Telopea 3/06/06 Carlile Speedo Cup 8 34.02 Derek Bayley Vikings 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 9 34.76 Tim Bennett SmartStart 6/08/06 Telopea WDS 9 34.76 Sean Roderick Ginninderra 9/04/06 Woden WDS


15 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 27.95 Ben Treffers Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 2 30.83 Hamish Wise Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 3 31.06 Zane Jordan Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 4 31.25 Sean Roderick Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 5 31.56 Geoff Godkin Goulburn 2/09/06 CLC ACT Winter 6 32.51 James Thorp Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 7 32.80 Brent Jobling Woden 24/06/06 Ginninderra Qualifying 8 33.77 Vitha Tickner Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 9 34.00 Chris Hall-Travini Burley Griffin 24/06/06 Ginninderra Qualifying 10 34.11 Mark Edmondson Burley Griffin 24/06/06 Ginninderra Qualifying


16 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 30.34 Luke Harvey Telopea 4/06/06 June Challenge 2 30.42 Hamish Wise Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 3 30.49 Simon Branston Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 4 31.99 Matthew Worley Burley Griffin 24/06/06 Ginninderra Qualifying 5 32.06 Martin Pollock Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 6 33.42 Trent Pattenden Telopea 4/06/06 June Challenge


17 & Over 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 27.66 Bobby Folan Burley Griffin 4/08/06 NSW State Open 2 28.06 Brendan Rocha Woden 25/08/06 2006 Telstra Australian 3 28.70 Jeremy Huntley Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 4 29.29 Ben Wise Canberra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 5 29.56 Joshua Sixsmith Burley Griffin 18/08/06 TVSC BG Joint Club Night 6 29.91 Luke Hinchcliffe Canberra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 7 30.30 Gary Odewahn Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 8 32.50 Ben Nolan SmartStart 8/07/06 NSW Winter Country 9 32.51 Jesse Meredith Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 10 37.26 Richard Eliason Canberra 11/06/06 Canberra WDS


9 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:25.92 Lachlan Trabinger Vikings 24/06/06 Ginninderra Qualifying 2 1:37.25 Joshua Healey Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 3 1:37.96 Alexander Slockee Telopea 3/09/06 MLC Marlins 4 1:38.25 Tasman Calver Ginninderra 6/08/06 Telopea WDS 5 1:41.79 Ayrton Kiraly Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 6 1:46.57 Liam Barber Telopea 11/06/06 Canberra WDS 7 1:48.72 Jacob Cossetto Vikings 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 8 1:49.91 Thomas Harrison Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings 9 1:52.64 Shaun Philippa Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs 10 1:52.99 Jamie Hawke Burley Griffin 11/06/06 Canberra WDS


10 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:22.91 Jayden Malala Woden 8/07/06 NSW Winter Country 2 1:23.34 David Erho Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 3 1:23.54 Jacob Randell Woden 24/06/06 Ginninderra Qualifying 4 1:24.02 Antonio Barbaro Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 5 1:25.35 Lachlan Trabinger Vikings 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 6 1:26.31 Toomas Mirlieb Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 7 1:26.41 Thomas Ramsay Vikings 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 8 1:27.32 Luke Tebb Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 9 1:27.54 Alec Morris Woden 2/09/06 CLC ACT Winter 10 1:29.23 Sam Bowden Queanbeyan 24/06/06 Ginninderra Qualifying


11 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:11.51 Jonathon Slockee Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 2 1:14.38 Andy Chen Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 3 1:15.31 Justin Trabinger Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 4 1:17.35 Mitchell Nisbet Queanbeyan 15/09/06 2006 NSW State Age 5 1:17.63 Jayden Malala Woden 2/09/06 CLC ACT Winter 5 1:17.63 William Pulley Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 7 1:18.06 James Dowden Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings 8 1:21.33 Declan Moore Canberra 22/07/06 Woden State Qualifying 9 1:21.92 David Ma Ginninderra 6/08/06 Telopea WDS 10 1:22.26 Jacob Randell Woden 8/07/06 NSW Winter Country


12 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:14.14 Nicholas Otevrel Canberra 8/07/06 NSW Winter Country 2 1:16.11 Huw Warmenhoven Canberra 16/04/06 Capital Youth Games 3 1:16.51 Sam Lane Woden 2/09/06 CLC ACT Winter 4 1:17.19 Kevin Dick Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 5 1:17.20 James Dowden Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 6 1:17.60 Brendan Banfield Goulburn 22/07/06 Woden State Qualifying 7 1:18.20 Luke Abberton Vikings 18/08/06 TVSC BG Joint Club Night 8 1:18.35 Michael Humphries Vikings 7/05/06 Burley Griffin WDS 9 1:20.85 Michael Gillard Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 10 1:21.41 Patrick Adams Queanbeyan 7/05/06 Burley Griffin WDS


13 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:06.02 Zach Bowden Queanbeyan 8/07/06 NSW Winter Country 2 1:07.15 Nicholas Honey Canberra 15/09/06 2006 NSW State Age 3 1:08.39 Christopher McClelland Canberra 8/07/06 NSW Winter Country 4 1:08.75 Ciaran Plenty Woden 8/07/06 NSW Winter Country 5 1:09.64 Patrick Hudson Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 6 1:09.66 Mitchell Nemec Telopea 3/06/06 Carlile Speedo Cup 7 1:11.31 Ben Trabinger Vikings 8/07/06 NSW Winter Country 8 1:12.47 Dimitri Markakis Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 9 1:13.71 Jordan Hamilton Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 10 1:16.31 Michael Humphries Woden 22/07/06 Woden State Qualifying


14 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 59.51 Ben Treffers Burley Griffin 8/07/06 NSW Winter Country 2 1:04.16 Zane Jordan Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 3 1:04.80 David Pollock Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 4 1:05.13 Zach Bowden Queanbeyan 15/09/06 2006 NSW State Age 5 1:05.44 Joss Whitford Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 6 1:05.75 Nino Bogojevic Queanbeyan 8/07/06 NSW Winter Country 7 1:07.10 George Pulley Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 8 1:07.11 Robert Albertson-Kill Telopea 3/06/06 Carlile Speedo Cup 9 1:07.69 Christopher McClelland Canberra 15/09/06 2006 NSW State Age 10 1:08.58 Mitchell Nemec Telopea 8/07/06 NSW Winter Country


15 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:00.41 Ben Treffers Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 2 1:05.63 Timothy Sheppard Woden 13/05/06 Woden Club Championships 3 1:06.19 Hamish Wise Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 1:06.26 Zane Jordan Woden 2/09/06 CLC ACT Winter 5 1:07.41 Sean Roderick Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 6 1:08.47 Vitha Tickner Burley Griffin 24/06/06 Ginninderra Qualifying 7 1:10.02 Geoff Godkin Goulburn 24/06/06 Ginninderra Qualifying 8 1:11.05 Josh Berry Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs 9 1:12.54 Brent Jobling Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 10 1:12.56 Brad Brown Queanbeyan 19/08/06 Victorian Country


16 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:00.89 Ben Wise Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 1:02.77 Haydn Marsh Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 3 1:02.86 Luke Harvey Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 4 1:03.24 Hamish Wise Canberra 8/07/06 NSW Winter Country 5 1:04.99 Simon Branston Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 6 1:08.70 Matthew Worley Burley Griffin 8/07/06 NSW Winter Country 7 1:09.72 Martin Pollock Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs 8 1:12.31 Trent Pattenden Telopea 3/06/06 Carlile Speedo Cup 9 1:15.67 Corey Elton Queanbeyan 27/05/06 Tuggeranong Vikings


17 & Over 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 59.92 Ben Wise Canberra 22/07/06 Woden State Qualifying 2 1:03.86 Brendan Rocha Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 3 1:04.04 John Warmenhoven Canberra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 4 1:08.69 Ben Nolan SmartStart 27/05/06 Tuggeranong Vikings 5 1:10.83 Jesse Meredith Canberra 6/08/06 Telopea WDS


9 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:09.74 Lachlan Trabinger Vikings 22/07/06 Woden State Qualifying 2 3:36.88 Alexander Slockee Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying


10 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:04.72 Antonio Barbaro Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying


11 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:39.75 Justin Trabinger Vikings 24/06/06 Ginninderra Qualifying 2 2:44.61 Jonathon Slockee Telopea 3/09/06 MLC Marlins 3 2:46.90 William Pulley Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 4 2:48.73 James Dowden Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings 5 2:56.88 Declan Moore Canberra 22/07/06 Woden State Qualifying 6 3:25.13 James Ashurst Burley Griffin 22/07/06 Woden State Qualifying


12 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:39.55 Huw Warmenhoven Canberra 16/04/06 Capital Youth Games 2 2:44.99 James Dowden Burley Griffin 22/07/06 Woden State Qualifying 3 2:48.84 Luke Abberton Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 2:55.44 Michael Gillard Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying


13 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:24.44 Nicholas Honey Canberra 15/09/06 2006 NSW State Age 2 2:26.12 Mitchell Nemec Telopea 3/06/06 Carlile Speedo Cup 3 2:28.31 Patrick Hudson Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 4 2:31.93 Christopher McClelland Canberra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 5 2:38.95 Dimitri Markakis Canberra 22/07/06 Woden State Qualifying 6 2:40.86 Jordan Hamilton Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings


14 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:15.26 Ben Treffers Burley Griffin 8/07/06 NSW Winter Country 2 2:19.87 George Pulley Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 3 2:24.64 Mitchell Nemec Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 4 2:27.41 Patrick Hudson Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 5 2:28.74 Zane Jordan Woden 24/06/06 Ginninderra Qualifying 6 2:30.51 Peter Bennett SmartStart 2/09/06 CLC ACT Winter 7 2:31.98 Zach Bowden Queanbeyan 2/09/06 CLC ACT Winter 8 2:44.98 Sam Anable Goulburn 24/06/06 Ginninderra Qualifying 9 3:17.49 Mitchell Lovelock-Fay Canberra 16/04/06 Capital Youth Games


15 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:14.74 Ben Treffers Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 2 2:17.76 Hamish Wise Canberra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 3 2:23.96 Sean Roderick Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 4 2:35.42 Geoff Godkin Goulburn 27/05/06 Tuggeranong Vikings


16 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:08.39 Ben Wise Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 2:13.53 Hamish Wise Canberra 15/09/06 2006 NSW State Age 3 2:31.39 Matthew Worley Burley Griffin 22/07/06 Woden State Qualifying 4 2:39.98 Trent Pattenden Telopea 16/04/06 Capital Youth Games


17 & Over 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:06.24 Bobby Folan Burley Griffin 4/08/06 NSW State Open 2 2:06.46 Ben Wise Canberra 4/08/06 NSW State Open 3 2:18.75 John Warmenhoven Canberra 22/07/06 Woden State Qualifying 4 2:25.69 Ben Nolan SmartStart 22/07/06 Woden State Qualifying


8 & Under 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 53.75 Aaron Bergman Canberra 6/08/06 Telopea WDS 2 54.40 Tasman Calver Ginninderra 11/06/06 Canberra WDS 3 55.74 Sean Stratton Queanbeyan 9/04/06 Woden WDS 4 58.46 Liam Barber Telopea 7/05/06 Burley Griffin WDS 5 59.18 Edward Barker Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 6 59.98 Benjamin Lee Woden 6/08/06 Telopea WDS 7 1:00.30 Alexander Ryan Telopea 7/05/06 Burley Griffin WDS 8 1:01.29 Vasa Fedorow Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 9 1:01.48 Daniel Hearle Queanbeyan 7/05/06 Burley Griffin WDS 10 1:03.15 Ayrton Kiraly Woden 9/04/06 Woden WDS


9 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 45.47 Alexander Slockee ACT 3/09/06 MLC Marlins 2 49.18 Lachlan Trabinger Vikings 22/07/06 Woden State Qualifying 3 49.31 Tasman Calver Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 4 50.33 Joshua Healey Canberra 11/06/06 Canberra WDS 5 52.79 Joshua Brown Vikings 6/08/06 Telopea WDS 6 53.67 Sean Stratton Queanbeyan 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 7 55.83 Liam Barber Telopea 24/06/06 Ginninderra Qualifying 8 55.93 Shaun Philippa Vikings 7/05/06 Burley Griffin WDS 9 55.94 William Choy Queanbeyan 27/05/06 Tuggeranong Vikings 10 56.61 Daniel Hearle Queanbeyan 6/08/06 Telopea WDS


10 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 40.48 Antonio Barbaro Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 2 42.61 Josh Lind Queanbeyan 22/07/06 Woden State Qualifying 3 43.61 Jayden Malala Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 44.28 Jacob Randell Woden 24/06/06 Ginninderra Qualifying 5 45.25 Sam Bowden Queanbeyan 27/05/06 Tuggeranong Vikings 6 45.56 William Downing Burley Griffin 9/04/06 Woden WDS 7 47.01 Angus Dibden Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 8 47.68 Thomas Ramsay Vikings 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 9 48.13 Luke Tebb Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 10 48.19 Jared Bergman Canberra 11/06/06 Canberra WDS


11 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 37.93 Andy Chen Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 2 40.56 Josh Lind Queanbeyan 15/09/06 2006 NSW State Age 3 40.91 Mitchell Nisbet Queanbeyan 15/09/06 2006 NSW State Age 4 42.21 Jayden Malala Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 5 42.74 Jacob Randell Woden 6/08/06 Telopea WDS 6 43.03 William Downing Burley Griffin 18/08/06 TVSC BG Joint Club Night 7 43.67 Jonathon Slockee Telopea 9/04/06 Woden WDS 8 44.15 James Dowden Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings 9 44.33 William Pulley Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 10 45.27 Jake Lalliard Canberra 11/06/06 Canberra WDS


12 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 35.81 Srecko Antoski Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 37.89 Jonathan Chan Ginninderra 16/04/06 Capital Youth Games 3 38.53 Michael Gillard Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 39.78 Nicholas McClelland Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 5 39.87 Nicholas Otevrel Canberra 8/07/06 NSW Winter Country 6 41.37 Bradley Jones Queanbeyan 27/05/06 Tuggeranong Vikings 7 41.73 Michael Humphries Vikings 7/05/06 Burley Griffin WDS 8 41.79 Rhys Elton Queanbeyan 9/04/06 Woden WDS 9 41.85 Ben Pattenden Vikings 16/04/06 Capital Youth Games 10 42.27 Kevin Dick Canberra 6/08/06 Telopea WDS


13 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 33.31 Don Rocha Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 34.85 Srecko Antoski Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 3 36.24 Jonathan Chan Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 4 36.63 Ciaran Plenty Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 5 37.74 Nigel Hinder Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 6 37.91 William McNamara Goulburn 22/07/06 Woden State Qualifying 7 37.95 Michael Gillard ACT 1/10/06 NSW SC Development Meet 200 8 38.70 Christopher McClelland Canberra 8/07/06 NSW Winter Country 9 39.44 Michael Humphries Woden 2/09/06 CLC ACT Winter 10 39.70 Zach Bowden Queanbeyan 24/06/06 Ginninderra Qualifying


14 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 32.19 George Pulley Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 2 33.31 Ben Treffers Burley Griffin 22/07/06 Woden State Qualifying 3 33.83 Ganan Yin Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 4 34.68 Joss Whitford Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 5 35.09 Peter Bennett SmartStart 8/07/06 NSW Winter Country 6 35.31 David Pollock Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 7 35.67 Niall Jacobsen Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 8 36.12 Ciaran Plenty Woden 2/09/06 CLC ACT Winter 9 36.39 Nino Bogojevic Queanbeyan 8/07/06 NSW Winter Country 10 38.63 Aiden Fitzgerald Ginninderra 9/04/06 Woden WDS


15 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 31.83 Chris Hall-Travini Burley Griffin 8/07/06 NSW Winter Country 2 34.18 Niall Jacobsen Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 3 34.21 Daniel Philippa Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 34.34 Geoff Godkin ACT 1/10/06 NSW SC Development Meet 200 5 35.53 Brent Jobling Woden 2/09/06 CLC ACT Winter 6 35.65 Vitha Tickner Burley Griffin 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 7 36.17 Brad Brown Queanbeyan 22/07/06 Woden State Qualifying 8 36.40 Zane Jordan Woden 2/09/06 CLC ACT Winter 9 37.94 Mark Edmondson Burley Griffin 7/05/06 Burley Griffin WDS 10 38.24 Glen Scott Canberra 7/05/06 Burley Griffin WDS


16 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 32.89 Simon Branston Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 2 33.84 Luke Harvey Telopea 4/06/06 June Challenge 3 34.13 Dale Bonner Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 34.67 Trent Pattenden Telopea 4/06/06 June Challenge 5 36.88 Nathan Kuster Canberra 11/06/06 Canberra WDS


17 & Over 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 30.21 Dax Foster Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 2 31.81 Ryan Tebb Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 3 32.24 Brendan Rocha Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 33.74 Ben Nolan SmartStart 8/07/06 NSW Winter Country 5 33.92 Richard Eliason Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 6 34.42 Jesse Meredith Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings


8 & Under 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:08.32 Benjamin Lee Woden 6/08/06 Telopea WDS 2 2:13.73 Daniel Hearle Queanbeyan 7/05/06 Burley Griffin WDS


9 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:39.67 Alexander Slockee Telopea 3/09/06 MLC Marlins 2 1:46.09 Joshua Healey Canberra 11/06/06 Canberra WDS 3 1:47.13 Tasman Calver Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 4 1:48.27 Lachlan Trabinger Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs 5 1:52.27 Sean Stratton Queanbeyan 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 6 1:56.18 William Choy Queanbeyan 27/05/06 Tuggeranong Vikings 7 1:57.83 Shaun Philippa Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs 8 2:00.75 Liam Barber Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 9 2:05.67 Thomas Harrison Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings 10 2:05.85 Jamie Hawke Burley Griffin 11/06/06 Canberra WDS


10 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:28.15 Antonio Barbaro Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 2 1:29.90 Josh Lind Queanbeyan 8/07/06 NSW Winter Country 3 1:31.73 Jayden Malala Woden 8/07/06 NSW Winter Country 4 1:36.22 Jacob Randell Woden 9/04/06 Woden WDS 5 1:37.62 Sam Bowden Queanbeyan 15/09/06 2006 NSW State Age 6 1:37.70 William Downing Burley Griffin 9/04/06 Woden WDS 7 1:37.78 Liam Stratton Queanbeyan 8/07/06 NSW Winter Country 8 1:38.21 Jared Bergman Canberra 11/06/06 Canberra WDS 9 1:41.56 Angus Dibden Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 10 1:42.29 Luke Tebb Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter


11 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:23.58 Andy Chen Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 2 1:28.41 Mitchell Nisbet Queanbeyan 22/07/06 Woden State Qualifying 3 1:29.03 Josh Lind Queanbeyan 15/09/06 2006 NSW State Age 4 1:31.75 Jonathon Slockee Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 5 1:32.60 Jayden Malala Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 6 1:33.06 William Pulley Telopea 24/06/06 Ginninderra Qualifying 7 1:33.15 Jacob Randell Woden 8/07/06 NSW Winter Country 8 1:34.07 James Dowden Burley Griffin 8/07/06 NSW Winter Country 9 1:34.36 William Downing Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 10 1:36.12 Ryan Hore Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter


12 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:19.57 Srecko Antoski Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 1:20.26 Jonathan Chan Ginninderra 7/05/06 Burley Griffin WDS 3 1:22.82 Michael Gillard Ginninderra 8/07/06 NSW Winter Country 4 1:24.63 Nicholas McClelland Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 5 1:26.51 Nicholas Otevrel Canberra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 6 1:29.46 Michael Humphries Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs 7 1:30.38 Ben Pattenden Vikings 18/08/06 TVSC BG Joint Club Night 8 1:31.61 Teon Lolesio Vikings 8/07/06 NSW Winter Country 9 1:32.76 Huw Warmenhoven Canberra 16/04/06 Capital Youth Games 10 1:33.00 Sam Lane Woden 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS


13 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:12.66 Don Rocha Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 1:16.88 Srecko Antoski Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 3 1:16.98 Jonathan Chan Ginninderra 3/09/06 MLC Marlins 4 1:18.51 Ciaran Plenty Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 5 1:21.72 Michael Gillard Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 6 1:22.44 Christopher McClelland Canberra 8/07/06 NSW Winter Country 7 1:22.95 Nigel Hinder Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 8 1:23.10 William McNamara Goulburn 22/07/06 Woden State Qualifying 9 1:24.71 Rhys Elton Queanbeyan 8/07/06 NSW Winter Country 10 1:25.63 Michael Humphries Woden 2/09/06 CLC ACT Winter


14 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:09.78 George Pulley Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 2 1:14.45 Joss Whitford Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 3 1:14.92 Peter Bennett SmartStart 8/07/06 NSW Winter Country 3 1:14.92 David Pollock Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 5 1:15.77 Daniel Philippa Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs 6 1:15.90 Ganan Yin Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 7 1:16.74 Nino Bogojevic Queanbeyan 8/07/06 NSW Winter Country 8 1:17.99 Niall Jacobsen Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 9 1:19.13 Ciaran Plenty Woden 2/09/06 CLC ACT Winter 10 1:22.41 Rhys McDonald Canberra 8/07/06 NSW Winter Country


15 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:09.84 Chris Hall-Travini Burley Griffin 15/09/06 2006 NSW State Age 2 1:11.74 Daniel Philippa Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 3 1:13.96 Niall Jacobsen Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 4 1:14.95 Josh Berry Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs 5 1:15.17 Ben Treffers Burley Griffin 18/08/06 TVSC BG Joint Club Night 6 1:16.10 Timothy Sheppard Woden 13/05/06 Woden Club Championships 7 1:17.15 Geoff Godkin Goulburn 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 8 1:17.43 Vitha Tickner Burley Griffin 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 9 1:18.64 Brent Jobling Woden 8/07/06 NSW Winter Country 10 1:19.14 Brad Brown Queanbeyan 19/08/06 Victorian Country


16 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:09.81 Simon Branston Telopea 4/08/06 NSW State Open 2 1:12.08 Martin Pollock Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 3 1:14.43 Luke Harvey Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 4 1:15.44 Trent Pattenden Telopea 3/06/06 Carlile Speedo Cup 5 1:15.57 Dale Bonner Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 6 1:16.38 Haydn Marsh Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 7 1:21.46 Corey Elton Queanbeyan 9/04/06 Woden WDS 8 1:21.87 Nathan Kuster Canberra 11/06/06 Canberra WDS


17 & Over 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:05.64 Dax Foster Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 1:07.88 Ryan Tebb Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 3 1:11.56 Richard Eliason Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 4 1:11.79 Ben Nolan SmartStart 8/07/06 NSW Winter Country 5 1:12.34 Brendan Rocha Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 6 1:16.44 Jesse Meredith Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter


9 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:29.32 Alexander Slockee Telopea 3/09/06 MLC Marlins 2 3:50.99 Joshua Healey Canberra 16/04/06 Capital Youth Games


11 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:19.89 Jonathon Slockee Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 2 3:36.31 James Ashurst Burley Griffin 22/07/06 Woden State Qualifying


12 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:55.20 Jonathan Chan Ginninderra 16/04/06 Capital Youth Games 2 2:56.64 Michael Gillard Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying 3 3:03.18 Nicholas Otevrel Canberra 22/07/06 Woden State Qualifying 4 3:13.09 Michael Humphries Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 5 3:14.50 James Dowden Burley Griffin 22/07/06 Woden State Qualifying 6 3:18.49 Teon Lolesio Vikings 22/07/06 Woden State Qualifying 7 3:18.69 Ben Pattenden Vikings 16/04/06 Capital Youth Games


13 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:44.83 Don Rocha Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 2 2:48.62 Jonathan Chan Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 3 2:52.93 Michael Gillard Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 4 3:01.33 Nigel Hinder Canberra 22/07/06 Woden State Qualifying 5 3:08.09 Michael Humphries Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 6 3:18.40 Harrison Slockee Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying


14 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:31.01 George Pulley Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 2 2:44.29 Peter Bennett SmartStart 22/07/06 Woden State Qualifying 3 2:58.06 Ganan Yin Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 4 3:08.36 Derek Bayley Vikings 24/06/06 Ginninderra Qualifying 5 3:08.54 Tim Bennett SmartStart 22/07/06 Woden State Qualifying 6 3:18.03 Mitchell Lovelock-Fay Canberra 16/04/06 Capital Youth Games


15 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:32.85 Chris Hall-Travini Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 2 2:35.99 Daniel Philippa Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 3 2:39.40 Timothy Sheppard Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 2:49.36 Brad Brown Queanbeyan 19/08/06 Victorian Country


16 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:34.40 Simon Branston Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 2 2:46.35 Trent Pattenden Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 3 2:54.97 Corey Elton Queanbeyan 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 2:57.54 Nathan Kuster Canberra 16/04/06 Capital Youth Games


17 & Over 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:28.85 Dax Foster Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 2 2:32.45 Ryan Tebb Burley Griffin 18/08/06 TVSC BG Joint Club Night 3 2:33.75 Richard Eliason Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 4 2:42.93 Ben Nolan SmartStart 27/05/06 Tuggeranong Vikings


8 & Under 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 48.70 Tasman Calver Ginninderra 11/06/06 Canberra WDS 2 49.61 Alexander Ryan Telopea 7/05/06 Burley Griffin WDS 3 54.98 Vasa Fedorow Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 56.03 Liam Barber Telopea 7/05/06 Burley Griffin WDS 5 56.71 Jack Caldwell Goulburn 6/08/06 Telopea WDS 6 59.61 Edward Barker Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 7 1:03.29 Danny Ma Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying 8 1:03.37 Sean Stratton Queanbeyan 9/04/06 Woden WDS 9 1:04.27 Nathan De Meillon Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs 10 1:04.73 Alex Bilton Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings


9 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 39.60 Lachlan Trabinger Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 42.51 Alexander Slockee ACT 1/10/06 NSW SC Development Meet 200 3 46.94 Alexander Ryan Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 48.74 Joshua Healey Canberra 16/04/06 Capital Youth Games 5 48.86 Tasman Calver Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying 6 50.29 Liam Barber Telopea 6/08/06 Telopea WDS 7 52.92 Sean Stratton Queanbeyan 11/06/06 Canberra WDS 8 57.02 Jamie Hawke Burley Griffin 24/06/06 Ginninderra Qualifying 9 57.36 Thomas Harrison Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings 10 59.17 Alex Hamlet Queanbeyan 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS


10 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 34.67 Jayden Malala Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 35.11 Toomas Mirlieb Canberra 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 3 37.20 Alec Morris Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 4 37.21 Sean Maloney Woden 24/06/06 Ginninderra Qualifying 5 38.27 Lachlan Trabinger Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 6 39.51 Thomas Ramsay Vikings 9/04/06 Woden WDS 7 39.68 Luke Tebb Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 8 40.57 Jared Bergman Canberra 11/06/06 Canberra WDS 9 41.68 David Erho Ginninderra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 10 42.06 Josh Lind Queanbeyan 27/05/06 Tuggeranong Vikings


11 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 31.85 Andy Chen Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 2 32.91 Jonathon Slockee Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 3 34.34 Hugo Morris Woden 24/06/06 Ginninderra Qualifying 4 35.01 Jayden Malala Woden 2/09/06 CLC ACT Winter 5 35.44 Mitchell Nisbet Queanbeyan 22/07/06 Woden State Qualifying 6 36.17 William Pulley Telopea 6/08/06 Telopea WDS 7 36.52 Justin Trabinger Vikings 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 8 38.50 Declan Moore Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 9 39.15 James Dowden Burley Griffin 9/04/06 Woden WDS 10 39.39 Nicholas Pullinen Burley Griffin 9/04/06 Woden WDS


12 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 31.16 Jonathan Chan Ginninderra 16/04/06 Capital Youth Games 2 32.14 Brendan Banfield Goulburn 27/05/06 Tuggeranong Vikings 3 33.32 Sam Lane Woden 2/09/06 CLC ACT Winter 4 34.19 Georgi Marinov Queanbeyan 27/05/06 Tuggeranong Vikings 5 34.21 Nicholas Otevrel Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 6 34.22 Hugo Morris Woden 2/09/06 CLC ACT Winter 7 34.65 Luke Abberton Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 8 35.52 Kevin Dick Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 9 36.06 Jackson Wright Burley Griffin 18/08/06 TVSC BG Joint Club Night 10 36.09 Craig Stratton ACT 1/10/06 NSW SC Development Meet 200


13 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 29.56 Jonathan Chan Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 2 29.65 William McNamara Goulburn 24/06/06 Ginninderra Qualifying 3 29.76 Nicholas Honey Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 30.88 Christopher McClelland Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 5 30.93 Zach Bowden Queanbeyan 24/06/06 Ginninderra Qualifying 6 30.99 Don Rocha Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 7 31.35 Ben Trabinger Vikings 8/07/06 NSW Winter Country 8 32.15 Dimitri Markakis ACT 1/10/06 NSW SC Development Meet 200 9 32.60 Ciaran Plenty Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 10 33.09 Robert Bartlett Telopea 6/08/06 Telopea WDS


14 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 27.86 Ben Treffers Burley Griffin 8/07/06 NSW Winter Country 2 29.24 Nino Bogojevic Queanbeyan 27/05/06 Tuggeranong Vikings 3 29.68 Zane Jordan Woden 8/07/06 NSW Winter Country 4 30.05 Ciaran Plenty Woden 2/09/06 CLC ACT Winter 5 30.16 David Pollock Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 6 30.28 Jackson Taylor-Grant Canberra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 7 30.30 Peter Bennett SmartStart 24/06/06 Ginninderra Qualifying 8 30.71 Brendan Taylor Vikings 24/06/06 Ginninderra Qualifying 9 31.26 Niall Jacobsen Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 10 31.48 Nathan Brooker Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings


15 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 26.32 Ben Treffers Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 2 29.22 Zane Jordan Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 3 29.32 Chris Hall-Travini Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 4 29.38 Timothy Sheppard Woden 24/06/06 Ginninderra Qualifying 5 29.40 Brent Jobling Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 6 29.78 Brad Brown Queanbeyan 2/09/06 CLC ACT Winter 7 29.88 Sean Roderick Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 8 30.26 Vitha Tickner Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 9 30.30 Mark Edmondson Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 10 30.64 Brendan Taylor Vikings 22/07/06 Woden State Qualifying


16 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 26.87 Haydn Marsh Telopea 4/08/06 NSW State Open 2 29.27 Ben Wise Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 3 29.40 Luke Harvey Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 29.52 Matthew Worley Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings 5 29.61 Martin Pollock Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 6 29.79 Trent Pattenden Telopea 3/06/06 Carlile Speedo Cup 7 31.84 Corey Elton Queanbeyan 27/05/06 Tuggeranong Vikings


17 & Over 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 26.40 Gary Odewahn Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 2 27.04 Adam Bingham Telopea 24/06/06 Ginninderra Qualifying 3 27.07 Brendan Rocha Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 4 27.22 Dax Foster Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 5 27.31 Robbie Skillman Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 6 27.80 Luke Hinchcliffe Canberra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 7 29.19 Jeremy Huntley Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 8 29.43 Jesse Meredith Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 9 29.93 Ben Nolan SmartStart 2/09/06 CLC ACT Winter 10 30.46 Robert Pitkethly Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying


9 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:32.08 Lachlan Trabinger Vikings 24/06/06 Ginninderra Qualifying 2 1:36.62 Alexander Slockee Telopea 3/09/06 MLC Marlins 3 2:00.81 Tasman Calver Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying 4 2:12.46 Shaun Philippa Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs 5 2:18.04 Jacob Cossetto Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs


10 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:18.21 Jayden Malala Woden 24/06/06 Ginninderra Qualifying 2 1:25.07 Sean Maloney Woden 8/07/06 NSW Winter Country 3 1:25.40 Toomas Mirlieb Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 4 1:27.03 Luke Tebb Burley Griffin 18/08/06 TVSC BG Joint Club Night 5 1:28.14 Alec Morris Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 6 1:30.86 Lachlan Trabinger Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 7 1:35.33 Thomas Ramsay Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs 8 1:52.86 Antonio Barbaro Ginninderra 6/08/06 Telopea WDS 9 1:57.07 Sam Banham Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs 10 2:13.00 Brendan De Meillon Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs


11 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:09.13 Andy Chen Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 2 1:14.01 Jonathon Slockee Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 3 1:17.45 Jayden Malala Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 4 1:19.53 William Pulley Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 5 1:20.67 Hugo Morris Woden 8/07/06 NSW Winter Country 6 1:21.99 Mitchell Nisbet Queanbeyan 27/05/06 Tuggeranong Vikings 7 1:22.60 Justin Trabinger Vikings 8/07/06 NSW Winter Country 8 1:24.36 Declan Moore Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 9 1:26.14 Nicholas Pullinen Burley Griffin 9/04/06 Woden WDS 10 1:30.68 David Ma Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying


12 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:12.24 Jonathan Chan Ginninderra 16/04/06 Capital Youth Games 2 1:13.95 Luke Abberton Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 3 1:14.73 Brendan Banfield Goulburn 8/07/06 NSW Winter Country 4 1:16.43 Nicholas Otevrel Canberra 8/07/06 NSW Winter Country 5 1:17.96 Huw Warmenhoven Canberra 16/04/06 Capital Youth Games 6 1:18.76 Sam Lane Woden 2/09/06 CLC ACT Winter 7 1:21.76 Kevin Dick Canberra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 8 1:22.07 Teon Lolesio Vikings 24/06/06 Ginninderra Qualifying 9 1:22.39 Georgi Marinov Queanbeyan 27/05/06 Tuggeranong Vikings 10 1:22.97 Michael Humphries Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs


13 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:05.54 Jonathan Chan Ginninderra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 2 1:06.29 Nicholas Honey Canberra 15/09/06 2006 NSW State Age 3 1:08.08 Ben Trabinger Vikings 8/07/06 NSW Winter Country 4 1:08.72 Don Rocha Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 5 1:09.49 Christopher McClelland Canberra 8/07/06 NSW Winter Country 6 1:12.15 Patrick Hudson Ginninderra 8/07/06 NSW Winter Country 7 1:14.70 Ciaran Plenty Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 8 1:16.89 Dimitri Markakis Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 9 1:18.30 Robert Bartlett Telopea 6/08/06 Telopea WDS 10 1:18.67 Georgi Marinov Queanbeyan 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS


14 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 59.41 Ben Treffers Burley Griffin 8/07/06 NSW Winter Country 2 1:03.97 Nino Bogojevic Queanbeyan 8/07/06 NSW Winter Country 3 1:04.23 David Pollock Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 4 1:04.45 Zane Jordan Woden 24/06/06 Ginninderra Qualifying 5 1:06.43 George Pulley Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 6 1:06.93 Mitchell Nemec Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 7 1:07.28 Peter Bennett SmartStart 8/07/06 NSW Winter Country 8 1:09.04 Robert Albertson-Kill Telopea 4/06/06 June Challenge 9 1:09.22 Niall Jacobsen Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs 10 1:09.76 Brendan Taylor Vikings 24/06/06 Ginninderra Qualifying


15 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:00.80 Ben Treffers Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 2 1:04.60 Zane Jordan Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 3 1:05.13 Brad Brown Queanbeyan 8/07/06 NSW Winter Country 4 1:05.28 Mark Edmondson Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 5 1:05.65 Brent Jobling Woden 2/09/06 CLC ACT Winter 6 1:06.23 Niall Jacobsen Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 7 1:08.24 Brendan Taylor Vikings 22/07/06 Woden State Qualifying 8 1:08.75 Timothy Sheppard Woden 13/05/06 Woden Club Championships 9 1:09.63 Vitha Tickner Burley Griffin 8/07/06 NSW Winter Country 10 1:10.39 Hamish Wise Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings


16 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 57.14 Haydn Marsh Telopea 4/08/06 NSW State Open 2 1:02.83 Martin Pollock Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 3 1:04.08 Matthew Worley Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 1:06.23 Trent Pattenden Telopea 3/06/06 Carlile Speedo Cup 5 1:08.21 Hamish Wise Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 6 1:12.45 Corey Elton Queanbeyan 9/04/06 Woden WDS


17 & Over 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 58.58 Ryan Tebb Burley Griffin 4/08/06 NSW State Open 2 58.71 Robbie Skillman Telopea 3/06/06 Carlile Speedo Cup 3 59.81 Adam Bingham Telopea 24/06/06 Ginninderra Qualifying 4 1:01.08 Brendan Rocha Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 5 1:01.16 Gary Odewahn Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 6 1:04.26 Ben Nolan SmartStart 8/07/06 NSW Winter Country 7 1:04.31 Ben Wise Canberra 8/07/06 NSW Winter Country 8 1:09.86 Richard Eliason Canberra 11/06/06 Canberra WDS


9 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:20.40 Lachlan Trabinger Vikings 22/07/06 Woden State Qualifying


11 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:45.25 Andy Chen Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying 2 3:01.15 Jonathon Slockee Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying


12 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:46.57 Jonathan Chan Ginninderra 16/04/06 Capital Youth Games


13 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:34.59 Nicholas Honey Canberra 15/09/06 2006 NSW State Age 2 2:44.01 Ben Trabinger Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 3 3:21.75 Harrison Slockee Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying


14 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:21.63 Ben Treffers Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 2:29.29 Mitchell Nemec Telopea 24/06/06 Ginninderra Qualifying 3 2:41.97 Dylan Appelqvist Telopea 16/04/06 Capital Youth Games 4 3:25.86 Mitchell Lovelock-Fay Canberra 16/04/06 Capital Youth Games


15 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:19.02 Ben Treffers Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 2 2:25.54 Niall Jacobsen Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 3 2:29.56 Hamish Wise Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 2:48.36 Brendan Taylor Vikings 22/07/06 Woden State Qualifying


16 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:09.12 Haydn Marsh Telopea 4/08/06 NSW State Open 2 2:26.92 Matthew Worley Burley Griffin 22/07/06 Woden State Qualifying 3 2:35.25 Hamish Wise Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter


17 & Over 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:06.69 Ryan Tebb Burley Griffin 15/09/06 2006 NSW State Age 2 2:07.75 Adam Bingham Telopea 4/08/06 NSW State Open 3 2:14.31 Robbie Skillman Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 2:22.04 Ben Nolan SmartStart 8/07/06 NSW Winter Country


8 & Under 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:45.69 Tasman Calver Ginninderra 11/06/06 Canberra WDS 2 1:49.82 Liam Barber Telopea 7/05/06 Burley Griffin WDS 3 1:50.39 Sean Stratton Queanbeyan 9/04/06 Woden WDS 4 1:50.41 Aaron Bergman Canberra 6/08/06 Telopea WDS 5 1:52.06 Vasa Fedorow Woden 13/05/06 Woden Club Championships 6 1:52.88 Edward Barker Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 7 1:53.18 Alexander Ryan Telopea 7/05/06 Burley Griffin WDS 8 2:05.61 Nathan De Meillon Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs 9 2:06.70 Danny Ma Ginninderra 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS


9 years 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:31.17 Lachlan Trabinger Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs 2 1:38.40 Alexander Slockee Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 3 1:39.70 Tasman Calver Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying 4 1:39.82 Ayrton Kiraly Woden 6/08/06 Telopea WDS 5 1:43.68 Liam Barber Telopea 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 6 1:46.06 Sean Stratton Queanbeyan 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 7 1:47.63 Joshua Brown Vikings 18/08/06 TVSC BG Joint Club Night 8 1:48.47 Shaun Philippa Vikings 7/05/06 Burley Griffin WDS 9 1:54.64 Jamie Hawke Burley Griffin 22/07/06 Woden State Qualifying 10 1:58.68 Thomas Harrison Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings


10 years 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:20.43 Jayden Malala Woden 13/05/06 Woden Club Championships 2 1:25.91 Antonio Barbaro ACT 19/08/06 Victorian Country 3 1:26.15 Josh Lind Queanbeyan 22/07/06 Woden State Qualifying 4 1:26.37 Alec Morris Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 5 1:27.38 Lachlan Trabinger Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 6 1:28.92 Luke Tebb Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 7 1:29.21 Sean Maloney Woden 7/05/06 Peakhurst Junior Sprint 2 8 1:29.27 David Erho Ginninderra 9/04/06 Woden WDS 9 1:31.21 Jacob Randell Woden 9/04/06 Woden WDS 10 1:33.59 Sam Bowden Queanbeyan 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS


11 years 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:14.08 Andy Chen Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 2 1:16.83 Jonathon Slockee ACT 19/08/06 Victorian Country 3 1:17.48 Mitchell Nisbet Queanbeyan 19/08/06 Victorian Country 4 1:17.60 Jayden Malala Woden 2/09/06 CLC ACT Winter 5 1:18.77 Hugo Morris Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 6 1:19.50 Justin Trabinger ACT 19/08/06 Victorian Country 7 1:21.37 William Pulley Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 8 1:24.47 Josh Lind Queanbeyan 19/08/06 Victorian Country 9 1:25.01 Declan Moore Canberra 22/07/06 Woden State Qualifying 10 1:26.25 David Ma Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying


12 years 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:15.99 Nicholas Otevrel Canberra 22/07/06 Woden State Qualifying 2 1:16.34 Sam Lane Woden 2/09/06 CLC ACT Winter 3 1:17.62 Nicholas McClelland Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 4 1:19.15 Michael Gillard Ginninderra 22/07/06 Woden State Qualifying 5 1:19.77 Kevin Dick ACT 1/10/06 NSW SC Development Meet 200 6 1:20.08 Michael Humphries Vikings 7/05/06 Burley Griffin WDS 7 1:20.27 Teon Lolesio Vikings 22/07/06 Woden State Qualifying 8 1:21.13 Rhys Elton Queanbeyan 9/04/06 Woden WDS 9 1:21.53 James Dowden Burley Griffin 22/07/06 Woden State Qualifying 10 1:21.76 Ben Pattenden Vikings 22/07/06 Woden State Qualifying


13 years 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:08.31 Jonathan Chan Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 2 1:08.56 Don Rocha Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 3 1:09.53 Mitchell Nemec Telopea 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 1:09.82 Nicholas Honey Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 5 1:10.44 Christopher McClelland Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 6 1:10.47 William McNamara Goulburn 22/07/06 Woden State Qualifying 7 1:13.16 Patrick Hudson Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 8 1:13.41 Robert Bartlett Telopea 6/08/06 Telopea WDS 9 1:15.18 Dimitri Markakis ACT 1/10/06 NSW SC Development Meet 200 10 1:16.05 Michael Humphries Woden 2/09/06 CLC ACT Winter


14 years 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:03.16 Ben Treffers Burley Griffin 22/07/06 Woden State Qualifying 2 1:03.82 Zane Jordan Woden 8/07/06 NSW Winter Country 3 1:05.85 George Pulley Telopea 24/06/06 Ginninderra Qualifying 4 1:06.70 Joss Whitford Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 5 1:08.53 Peter Bennett SmartStart 9/04/06 Woden WDS 6 1:09.13 Ciaran Plenty Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 7 1:12.80 Andrew Irons Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying 8 1:12.84 Patrick Hudson ACT 1/10/06 NSW SC Development Meet 200 9 1:14.56 Dylan Appelqvist Telopea 7/05/06 Burley Griffin WDS 10 1:14.95 Mitchell Nemec Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying


15 years 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:03.24 Ben Treffers Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 2 1:03.41 Zane Jordan Woden 2/09/06 CLC ACT Winter 3 1:06.09 Chris Hall-Travini Burley Griffin 22/07/06 Woden State Qualifying 4 1:09.99 James Thorp Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 5 1:10.32 Geoff Godkin Goulburn 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 6 1:11.02 Brent Jobling Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 7 1:11.12 Vitha Tickner Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 8 1:11.48 Hamish Wise Canberra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 9 1:12.03 Mark Edmondson Burley Griffin 22/07/06 Woden State Qualifying 10 1:13.47 Brendan Taylor Vikings 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS


16 years 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:03.14 Luke Harvey Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 2 1:03.67 Simon Branston Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 3 1:05.35 Martin Pollock Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 1:08.74 Trent Pattenden Telopea 3/06/06 Carlile Speedo Cup 5 1:11.48 Nathan Kuster Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter 6 1:12.84 Matthew Worley Burley Griffin 7/05/06 Burley Griffin WDS


17 & Over 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:00.24 Dax Foster Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 2 1:00.82 Tristan Jones Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 3 1:01.22 Ryan Tebb Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 4 1:01.81 Robbie Skillman Telopea 3/06/06 Carlile Speedo Cup 5 1:02.32 Brendan Rocha Woden 8/07/06 NSW Winter Country 6 1:03.38 Gary Odewahn Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 7 1:05.07 Joshua Sixsmith Burley Griffin 18/08/06 TVSC BG Joint Club Night 8 1:05.90 Ben Nolan SmartStart 22/07/06 Woden State Qualifying 9 1:07.86 Jesse Meredith Canberra 2/09/06 CLC ACT Winter


9 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:05.18 Lachlan Trabinger Vikings 24/06/06 Ginninderra Qualifying 2 3:27.04 Alexander Slockee Telopea 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 3 3:28.97 Joshua Healey Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 4 3:41.52 Liam Barber Telopea 6/08/06 Telopea WDS 5 4:24.15 Jamie Hawke Burley Griffin 16/04/06 Capital Youth Games


10 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:48.19 Jayden Malala Woden 8/07/06 NSW Winter Country 2 3:04.93 Sean Maloney Woden 24/06/06 Ginninderra Qualifying 3 3:06.59 Lachlan Trabinger Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 4 3:07.47 Toomas Mirlieb Canberra 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 5 3:08.89 Jared Bergman Canberra 11/06/06 Canberra WDS 6 3:10.62 Luke Tebb Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings 7 3:11.34 Alec Morris Woden 24/06/06 Ginninderra Qualifying 8 3:13.82 David Erho Ginninderra 9/04/06 Woden WDS 9 3:14.07 Antonio Barbaro Ginninderra 6/08/06 Telopea WDS 10 3:14.36 William Downing Burley Griffin 27/05/06 Tuggeranong Vikings


11 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:37.09 Andy Chen Ginninderra 2/09/06 CLC ACT Winter 2 2:44.05 Jonathon Slockee Telopea 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 3 2:48.74 Justin Trabinger Vikings 8/07/06 NSW Winter Country 4 2:52.31 Jayden Malala Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 5 2:52.35 William Pulley Telopea 6/08/06 Telopea WDS 6 2:52.98 James Dowden Burley Griffin 8/07/06 NSW Winter Country 7 2:53.01 Mitchell Nisbet Queanbeyan 8/07/06 NSW Winter Country 8 2:55.41 Hugo Morris Woden 24/06/06 Ginninderra Qualifying 9 2:59.72 Declan Moore Canberra 6/08/06 Telopea WDS 10 3:01.53 David Ma Ginninderra 6/08/06 Telopea WDS


12 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:33.74 Jonathan Chan Ginninderra 7/05/06 Burley Griffin WDS 2 2:36.95 Nicholas Otevrel Canberra 8/07/06 NSW Winter Country 3 2:44.11 Huw Warmenhoven Canberra 7/05/06 Burley Griffin WDS 4 2:45.97 Brendan Banfield Goulburn 27/05/06 Tuggeranong Vikings 5 2:46.16 Sam Lane Woden 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS 6 2:47.67 Michael Gillard Ginninderra 8/07/06 NSW Winter Country 7 2:48.53 Nicholas McClelland Canberra 8/07/06 NSW Winter Country 8 2:49.95 Kevin Dick Canberra 24/06/06 Ginninderra Qualifying 9 2:50.65 Michael Humphries Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs 10 2:50.83 Luke Abberton Vikings 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS


13 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:23.84 Ciaran Plenty Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 2 2:27.64 Jonathan Chan Ginninderra 15/09/06 2006 NSW State Age 3 2:27.77 Nicholas Honey Canberra 15/09/06 2006 NSW State Age 4 2:28.19 Don Rocha Woden 27/05/06 Tuggeranong Vikings 5 2:31.33 Christopher McClelland Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 6 2:34.53 Patrick Hudson Ginninderra 8/07/06 NSW Winter Country 7 2:34.77 Ben Trabinger Vikings 8/07/06 NSW Winter Country 8 2:37.68 Alexander Hennig Woden 2/09/06 CLC ACT Winter 9 2:40.57 Dimitri Markakis Canberra 6/08/06 Telopea WDS 10 2:45.83 William McNamara Goulburn 27/05/06 Tuggeranong Vikings


14 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:16.43 Zane Jordan Woden 8/07/06 NSW Winter Country 2 2:17.05 David Pollock Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 3 2:18.27 Ben Treffers Burley Griffin 8/07/06 NSW Winter Country 4 2:22.11 George Pulley Telopea 24/06/06 Ginninderra Qualifying 5 2:23.81 Ciaran Plenty Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 6 2:25.63 Mitchell Nemec Telopea 2/09/06 CLC ACT Winter 7 2:26.12 Peter Bennett SmartStart 22/07/06 Woden State Qualifying 8 2:26.57 Nino Bogojevic Queanbeyan 8/07/06 NSW Winter Country 9 2:27.84 Robert Albertson-Kill Telopea 4/06/06 June Challenge 10 2:29.04 Niall Jacobsen Vikings 27/05/06 Tuggeranong Vikings


15 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:17.90 Zane Jordan Woden 15/09/06 2006 NSW State Age 2 2:20.91 Timothy Sheppard Woden 13/05/06 Woden Club Championships 3 2:21.10 Niall Jacobsen Vikings 2/09/06 CLC ACT Winter 4 2:26.90 Brad Brown Queanbeyan 8/07/06 NSW Winter Country 5 2:27.97 Mark Edmondson Burley Griffin 2/09/06 CLC ACT Winter 6 2:29.52 Hamish Wise Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 7 2:32.79 Geoff Godkin Goulburn 27/05/06 Tuggeranong Vikings 8 2:34.66 Brent Jobling Woden 22/07/06 Woden State Qualifying 9 2:34.88 Josh Berry Vikings 2/04/06 Tuggeranong Club Champs 10 2:36.28 Vitha Tickner Burley Griffin 27/08/06 Tuggeranong Vikings WDS


16 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:13.74 Haydn Marsh Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 2 2:17.21 Martin Pollock Vikings 15/09/06 2006 NSW State Age 3 2:17.89 Luke Harvey Telopea 15/09/06 2006 NSW State Age 4 2:18.37 Simon Branston Telopea 4/08/06 NSW State Open 5 2:18.57 Ben Wise Canberra 27/05/06 Tuggeranong Vikings 6 2:26.97 Hamish Wise Canberra 8/07/06 NSW Winter Country 7 2:29.43 Trent Pattenden Telopea 4/06/06 June Challenge 8 2:37.94 Corey Elton Queanbeyan 9/04/06 Woden WDS


17 & Over 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:10.20 Ryan Tebb Burley Griffin 15/09/06 2006 NSW State Age 2 2:12.61 Robbie Skillman Telopea 3/06/06 Carlile Speedo Cup 3 2:15.64 Ben Wise Canberra 8/07/06 NSW Winter Country 4 2:23.19 Brendan Rocha Woden 8/07/06 NSW Winter Country 5 2:23.93 Ben Nolan SmartStart 22/07/06 Woden State Qualifying 6 2:31.52 Richard Eliason Canberra 11/06/06 Canberra WDS


13 years 400m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 5:28.87 Jonathan Chan Ginninderra 18/06/06 ACT distance qualifying 2 6:21.90 Harrison Slockee Telopea 22/07/06 Woden State Qualifying


14 years 400m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 5:03.29 Robert Albertson-Kill Telopea 3/06/06 Carlile Speedo Cup 2 5:04.49 George Pulley Telopea 8/07/06 NSW Winter Country 3 5:07.48 Zane Jordan Woden 18/06/06 ACT distance qualifying 4 5:25.09 Mitchell Nemec Telopea 24/06/06 Ginninderra Qualifying


15 years 400m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 5:02.39 Timothy Sheppard Woden 24/06/06 Ginninderra Qualifying 2 5:10.60 Zane Jordan Woden 22/07/06 Woden State Qualifying


17 & Over 400m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:31.09 Ryan Tebb Burley Griffin 4/08/06 NSW State Open 2 4:39.02 Robbie Skillman Telopea 3/06/06 Carlile Speedo Cup 3 4:46.81 Ben Wise Canberra 22/07/06 Woden State Qualifying


Go back to the top of this page.

Go back to Top 10 Page.

Go back to this season's Meet Results Page.