Winter 2005 Age Top 10 for Women


Short Course Ranking by Event (as at 30 September, 2005)
8 & Under 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 36.06 Anika Buckley Ginninderra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 2 41.18 Carly Symons Woden 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 3 44.96 Emma Redman Queanbeyan 3/09/05 Woden Winter Meet 4 45.48 Samantha Young Woden 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 5 45.65 Eliza Tetley Burley Griffin 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 6 46.12 Alyssa Hughes Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 7 47.33 Emerson Kidd Goulburn 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 8 47.96 Brooklyn Smith Queanbeyan 10/07/05 Woden Development Meet 9 48.17 Arabella Schiwy Telopea 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 10 48.43 Mikaela Goldstein Telopea 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC


9 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 34.39 Sarah Naco CSD 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 35.28 Anika Buckley Ginninderra 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 35.85 Imogen Schiwy Telopea 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 4 35.97 Britt McDonald CSD 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 5 37.53 Dasha Bogojevic Queanbeyan 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 6 38.86 Emma Barrett Burley Griffin 3/09/05 Woden Winter Meet 7 39.56 Amy Dunn Woden 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 8 39.93 Jessica Roach CSD 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 9 41.08 Claire Friend Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 10 41.36 Belinda Sheppard Queanbeyan 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


10 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 31.73 Stephanie Wise Canberra 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 32.44 Alissa Doran Telopea 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 3 32.51 Audrey Choy CSD 16/07/05 South Pacific Splash 5 - 20 4 33.22 Chelsea Lolesio Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 5 33.57 Sarah Baker CSD 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 33.68 Sarah Naco CSD 28/08/05 Inswim State Qualifying Mee 7 33.90 Ashleigh Sunderland CSD 18/06/05 Ginninderra State & Country 8 34.25 Imogen Schiwy ACT 25/09/05 NSW SC DEVELOPMENT MEET 200 9 34.37 Chelsea Brodie Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 10 35.27 Miranda Cowley CSD 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet


11 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 31.34 Chloe Yin Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 31.44 Brianna Charteris CSD 3/09/05 Woden Winter Meet 3 32.38 Renata Krause Ginninderra 3/09/05 Woden Winter Meet 4 32.46 Georgia Hardy Woden 10/07/05 Woden Development Meet 5 32.58 Sophie Silec Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 6 32.62 Kate Allen CSD 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 7 33.08 Ashleigh Streatfield Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 8 33.59 Jenny Howse Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 9 34.77 Nicole Martine Telopea 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 10 34.87 Monique Murphy Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet


12 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 29.06 Katie Lonergan Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 29.22 Erin Priestly Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 3 29.73 Jessica Williams Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 29.94 Claire Nicholls Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 5 30.01 Zsofi Erdos Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 6 30.16 Sarah Burford Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 7 30.38 Sarah Friend Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 8 30.95 Chloe Yin Ginninderra 3/09/05 Woden Winter Meet 9 31.20 Alyssa Henderson Burley Griffin 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 10 31.36 Rebecca Campbell Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 10 31.36 Amanda Clifford Telopea 1/05/05 Marboura


13 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 28.39 Samantha Prothero Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 28.90 Erin Priestly Ginninderra 3/09/05 Woden Winter Meet 3 28.94 Claire Nicholls Ginninderra 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 29.18 Heather Middleton Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 29.68 Kahlia Cossetto Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 29.72 Jessica Traficante Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 7 29.92 Tamara Gradden Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 30.04 Tiffany Williams Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 9 30.19 Liz Gregory Telopea 5/06/05 Bankstown Metropolitan Qual 10 30.25 Amanda Clifford Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi


14 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 29.27 Heather Middleton Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 29.31 Cassandra Reid Burley Griffin 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 29.50 Alannah Grimm Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 29.65 Claudia Symon Burley Griffin 3/09/05 Woden Winter Meet 5 29.73 Natasha Cossetto Vikings 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 6 29.85 Liz Gregory Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 7 29.97 Teagan Hore Vikings 10/07/05 Woden Development Meet 8 30.17 Claire Warmenhoven Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 9 30.36 Katherine Sheridan Canberra 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 10 30.46 Bianca Pitts Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi


15 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 28.62 Elly James Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 28.66 Amy White Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 3 29.24 Katrina Northey Telopea 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 29.86 Alannah Grimm Vikings 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 5 30.19 Samantha Aitchison Goulburn 3/09/05 Woden Winter Meet 6 31.03 Sarah Leonuik Queanbeyan 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 7 31.07 Stephanie Cossetto Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 8 31.44 Sarah Tebb Burley Griffin 3/09/05 Woden Winter Meet 9 31.71 Caroline Farnan Woden 2/07/05 NSW Country SC Championship 10 32.22 Amelia Marshall Goulburn 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet


16 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 27.50 Amy White Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 29.05 Hannah Cullen Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 3 29.68 Molly Kamenz Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 30.37 Teresa O'Hara Burley Griffin 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 5 30.45 Sarah Leonuik Queanbeyan 10/07/05 Woden Development Meet 6 30.54 Ines Binder Telopea 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 7 31.84 Stephanie Cossetto Vikings 18/06/05 Ginninderra State & Country 8 32.41 Sophie Andriolo Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 9 33.51 Ashleigh Grey-Reitz Telopea 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 10 33.59 Jessie Leck Queanbeyan 18/06/05 Ginninderra State & Country


17 & Over 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 27.82 Sarah Paton Telopea 7/08/05 2005 Telstra Australian Sho 2 28.02 Alicia Williams Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 3 28.82 Hannah Cullen Canberra 2/07/05 NSW Country SC Championship 4 29.36 Tamara Hosking Burley Griffin 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 29.72 Karina Graham Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 6 31.61 Emily Dowling Queanbeyan 18/06/05 Ginninderra State & Country 7 31.92 Ines Binder Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 8 35.79 Jacquelyn Craft Burley Griffin 18/06/05 Ginninderra State & Country


8 & Under 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:22.19 Anika Buckley Ginninderra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 2 1:40.65 Carly Symons Woden 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 3 1:43.97 Eliza Tetley Burley Griffin 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 4 1:46.47 Emma Redman Queanbeyan 3/09/05 Woden Winter Meet 5 1:47.27 Brooklyn Smith Queanbeyan 10/07/05 Woden Development Meet 6 1:52.50 Samantha Young Woden 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 7 2:15.45 MACKENZIE MORRISON Burley Griffin 3/09/05 Woden Winter Meet


9 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:18.04 Britt McDonald CSD 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 1:18.33 Sarah Naco CSD 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 3 1:20.83 Imogen Schiwy Telopea 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 4 1:22.28 Dasha Bogojevic Queanbeyan 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 5 1:25.64 Emma Barrett Burley Griffin 3/09/05 Woden Winter Meet 6 1:29.38 Amy Dunn Woden 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 7 1:33.52 Belinda Sheppard Queanbeyan 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 8 1:35.19 Rachael Goldstein Telopea 10/07/05 Woden Development Meet 9 1:36.63 Claire Friend Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 10 1:38.89 Bridgette Cunningham Queanbeyan 18/06/05 Ginninderra State & Country


10 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:10.33 Stephanie Wise Canberra 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 1:11.46 Audrey Choy CSD 16/07/05 South Pacific Splash 5 - 20 3 1:13.66 Chelsea Lolesio Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 1:14.60 Ashleigh Sunderland CSD 2/07/05 NSW Country SC Championship 5 1:15.28 Sarah Naco CSD 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 1:15.45 Alissa Doran Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 7 1:15.83 Sarah Baker CSD 2/07/05 NSW Country SC Championship 8 1:18.52 Imogen Schiwy Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 9 1:19.23 Chelsea Brodie Vikings 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 10 1:19.77 Monique Murphy Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship


11 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:07.55 Katie Lonergan Telopea 1/05/05 Marboura 2 1:08.04 Brianna Charteris ACT 27/08/05 Victorian Country Short Cou 3 1:08.23 Sarah Friend Woden 15/05/05 Peakhurst Junior Sprint Mee 4 1:08.99 Chloe Yin Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 5 1:10.51 Georgia Hardy Woden 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 6 1:10.61 Sophie Silec Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 7 1:12.64 Ashleigh Streatfield Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 1:15.64 Monique Murphy Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet 9 1:15.68 Tamsin De Meillon Vikings 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 10 1:16.20 Nicole Martine Telopea 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet


12 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:02.25 Erin Priestly Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 1:04.11 Claire Nicholls Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 3 1:04.66 Katie Lonergan Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 1:04.95 Sarah Burford Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 5 1:05.05 Jessica Williams Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 6 1:05.67 Zsofi Erdos Telopea 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 7 1:05.76 Sarah Friend Woden 2/07/05 NSW Country SC Championship 8 1:07.67 Rebecca Campbell Woden 2/07/05 NSW Country SC Championship 9 1:08.85 Lyndsay Saywell Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 10 1:08.94 Chloe Yin Ginninderra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi


13 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:02.61 Erin Priestly Ginninderra 3/09/05 Woden Winter Meet 2 1:02.68 Samantha Prothero Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 1:02.71 Claire Nicholls Ginninderra 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 1:03.13 Jessica Traficante Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 1:03.55 Heather Middleton Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 1:04.38 Tiffany Williams Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 7 1:04.65 Meagan Ramsay Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet 8 1:04.81 Kahlia Cossetto Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 9 1:04.82 Tamara Gradden Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 10 1:05.24 Amanda Clifford Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi


14 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:04.26 Natasha Cossetto Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 2 1:04.51 Teagan Hore Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 3 1:05.15 Bianca Pitts Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 4 1:05.17 Liz Gregory Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 5 1:05.23 Claudia Symon Burley Griffin 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 1:05.44 Alannah Grimm Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 7 1:05.51 Heather Middleton Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 8 1:05.92 Claire Warmenhoven Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 9 1:06.28 Cassandra Reid Burley Griffin 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 10 1:06.96 Sarah Martine Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship


15 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 59.52 Amy White Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 1:02.06 Elly James Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 1:03.22 Katrina Northey Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 1:05.29 Samantha Aitchison Goulburn 18/06/05 Ginninderra State & Country 5 1:05.36 Caroline Farnan Woden 2/07/05 NSW Country SC Championship 6 1:07.94 Stephanie Cossetto Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship 7 1:10.07 Stephanie Banham Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship 8 1:11.61 Sarah Leonuik Queanbeyan 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 9 1:12.60 Amelia Marshall Goulburn 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 10 1:12.76 Sarah Macaulay Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet


16 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 58.98 Amy White Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 1:02.54 Hannah Cullen Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 3 1:04.14 Molly Kamenz Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 4 1:08.17 Sophie Andriolo Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 1:08.18 Teresa O'Hara Burley Griffin 18/06/05 Ginninderra State & Country 6 1:09.12 Sarah Leonuik Queanbeyan 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 7 1:09.45 Stephanie Cossetto Vikings 18/06/05 Ginninderra State & Country 8 1:09.50 Joanna Harrex Telopea 4/06/05 Carlile Speedo Cup 2005 9 1:15.36 Jessie Leck Queanbeyan 18/06/05 Ginninderra State & Country


17 & Over 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 57.66 Sarah Paton Telopea 26/06/05 2005 Fisher & Paykel Trans 2 1:00.96 Alicia Williams Telopea 8/07/05 NSW State Open SC Champions 3 1:02.04 Hannah Cullen Canberra 2/07/05 NSW Country SC Championship 4 1:03.76 Tamara Hosking Burley Griffin 18/06/05 Ginninderra State & Country 5 1:05.34 Karina Graham Woden 2/07/05 NSW Country SC Championship 6 1:08.55 Emily Dowling Queanbeyan 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 7 1:09.16 Ines Binder Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 8 1:13.66 Jacquelyn Craft Burley Griffin 18/06/05 Ginninderra State & Country


9 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:03.11 Dasha Bogojevic Queanbeyan 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 2 4:10.46 Bridgette Cunningham Queanbeyan 5/06/05 Goulburn 2005 Development M


10 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:39.13 Stephanie Wise Canberra 10/07/05 Woden Development Meet 2 2:41.98 Audrey Choy CSD 16/07/05 South Pacific Splash 5 - 20 3 2:49.63 Sarah Naco CSD 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 4 2:49.75 Sarah Baker CSD 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 5 2:59.46 Zoe Castles Burley Griffin 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 6 3:01.57 Taylah Sek Queanbeyan 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 7 3:07.05 Rochelle Gardiner Burley Griffin 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 8 3:10.48 Mabel Lam Queanbeyan 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 9 3:17.49 Tahlia Davidson Woden 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 10 3:18.25 Amanda Fletcher Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet


11 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:30.59 Brianna Charteris CSD 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 2 2:33.52 Georgia Hardy Woden 10/07/05 Woden Development Meet 3 2:35.98 Sophie Silec Vikings 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 4 2:36.85 Chloe Yin Ginninderra 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 5 2:37.07 Ashleigh Streatfield Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 2:43.74 Tamsin De Meillon Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 7 2:46.01 Nicole Martine Telopea 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 8 2:49.84 Rhianna Goldstein Telopea 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 9 2:58.70 Jenny Howse Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 10 3:03.42 Taylor Parker Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet


12 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:16.73 Erin Priestly Ginninderra 18/06/05 Ginninderra State & Country 2 2:19.16 Sarah Burford Woden 2/07/05 NSW Country SC Championship 3 2:22.55 Katie Lonergan Telopea 10/07/05 Woden Development Meet 4 2:22.79 Zsofi Erdos Telopea 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 5 2:23.72 Jessica Williams Telopea 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 6 2:24.86 Claire Nicholls Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 7 2:29.29 Chloe Yin Ginninderra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 2:33.48 Lyndsay Saywell Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 9 2:34.44 Natalie Smith Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 10 2:35.36 Casey-Lee Collins Telopea 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


13 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:11.95 Erin Priestly Ginninderra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 2 2:15.18 Samantha Prothero Woden 2/07/05 NSW Country SC Championship 3 2:17.57 Jessica Traficante Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 4 2:19.13 Meagan Ramsay Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 5 2:20.50 Tiffany Williams Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 6 2:21.50 Claire Nicholls Ginninderra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 7 2:22.55 Christie Jones Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 8 2:24.85 Heather Middleton Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 9 2:27.26 Morgan Rossiter Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 10 2:29.36 Rachel De Feyter ACT 27/08/05 Victorian Country Short Cou


14 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:15.85 Natasha Cossetto Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 2 2:20.87 Alannah Grimm Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 3 2:21.10 Teagan Hore Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 2:21.63 Bianca Pitts Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 5 2:22.77 Cassandra Reid Burley Griffin 10/07/05 Woden Development Meet 6 2:23.07 Claudia Symon Burley Griffin 10/07/05 Woden Development Meet 7 2:23.55 Jaemi Maher Telopea 10/07/05 Woden Development Meet 8 2:23.78 Claire Warmenhoven Canberra 18/06/05 Ginninderra State & Country 9 2:25.43 Sarah Martine Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 10 2:29.62 Maddie Mulcahy Queanbeyan 16/07/05 South Pacific Splash 5 - 20


15 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:08.71 Amy White Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 2:19.91 Elly James Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 3 2:20.19 Samantha Aitchison Goulburn 18/06/05 Ginninderra State & Country 4 2:33.53 Amelia Marshall Goulburn 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 5 2:43.79 Sam Henry Canberra 18/06/05 Ginninderra State & Country


16 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:14.20 Hannah Cullen Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 2:36.61 Teresa O'Hara Burley Griffin 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 3 2:46.91 Jessie Leck Queanbeyan 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet


17 & Over 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:58.41 Sarah Paton Telopea 7/08/05 2005 Telstra Australian Sho 2 2:13.08 Hannah Cullen Canberra 2/07/05 NSW Country SC Championship 3 2:24.34 Tamara Hosking Burley Griffin 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 4 2:31.54 Ines Binder Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 5 2:38.53 Emily Dowling Queanbeyan 3/09/05 Woden Winter Meet


11 years 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 5:31.73 Sophie Silec Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 2 5:32.93 Georgia Hardy Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 3 5:36.90 Nicole Martine Telopea 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 4 6:06.55 Rhianna Goldstein Telopea 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 5 6:16.42 Claire Mantle Woden 3/09/05 Woden Winter Meet


12 years 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:56.51 Sarah Burford Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 4:56.85 Jessica Williams Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 3 5:00.60 Katie Lonergan Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 4 5:10.02 Zsofi Erdos Telopea 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 5 5:18.71 Natalie Smith Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet 6 5:29.89 Casey-Lee Collins Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 7 5:35.87 Lizzy Philippa Vikings 10/07/05 Woden Development Meet


13 years 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:38.96 Erin Priestly Ginninderra 8/07/05 NSW State Open SC Champions 2 4:42.53 Tiffany Williams Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 3 4:46.11 Meagan Ramsay Vikings 18/06/05 Ginninderra State & Country 4 4:46.60 Jessica Traficante Telopea 8/07/05 NSW State Open SC Champions 5 4:46.74 Samantha Prothero Woden 18/06/05 Ginninderra State & Country 6 4:54.83 Heather Middleton Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 7 4:57.43 Christie Jones Vikings 18/06/05 Ginninderra State & Country 8 5:02.34 Morgan Rossiter Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 9 5:03.39 Kahlia Cossetto Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 10 5:12.86 Claire Nicholls Ginninderra 18/06/05 Ginninderra State & Country


14 years 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:46.83 Natasha Cossetto Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 4:56.33 Alannah Grimm Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 3 4:56.82 Claudia Symon Burley Griffin 18/06/05 Ginninderra State & Country 4 4:57.76 Teagan Hore Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 5 4:58.99 Claire Warmenhoven Canberra 18/06/05 Ginninderra State & Country 6 5:00.24 Sarah Martine Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 7 5:01.43 Jaemi Maher Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 8 5:02.15 Bianca Pitts Vikings 18/06/05 Ginninderra State & Country 9 5:02.56 Cassandra Reid Burley Griffin 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 10 5:11.86 Maddie Mulcahy Queanbeyan 27/08/05 Victorian Country Short Cou


15 years 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:45.76 Elly James Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 2 4:56.13 Katrina Northey Telopea 8/07/05 NSW State Open SC Champions 3 4:58.38 Samantha Aitchison Goulburn 18/06/05 Ginninderra State & Country 4 5:12.47 Amelia Marshall Goulburn 18/06/05 Ginninderra State & Country 5 5:19.91 Jackie Suryadi Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 6 5:36.49 Sam Henry Canberra 18/06/05 Ginninderra State & Country 7 6:12.12 Jessie Leck Queanbeyan 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop


16 years 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:47.46 Hannah Cullen Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 5:42.13 Jessie Leck Queanbeyan 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


17 & Over 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:06.66 Sarah Paton Telopea 7/08/05 2005 Telstra Australian Sho 2 4:46.38 Hannah Cullen Canberra 18/06/05 Ginninderra State & Country 3 4:53.22 Karina Graham Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 4:55.17 Tamara Hosking Burley Griffin 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 5:15.55 Ines Binder Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 6 5:36.23 Emily Dowling Queanbeyan 3/09/05 Woden Winter Meet


12 years 800m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 10:37.08 Katie Lonergan Telopea 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 2 11:16.09 Lizzy Philippa Vikings 10/07/05 Woden Development Meet 3 11:16.79 Natalie Smith Vikings 10/07/05 Woden Development Meet 4 11:38.78 Casey-Lee Collins Telopea 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop


13 years 800m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 9:59.40 Tiffany Williams Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 2 10:01.85 Jessica Traficante Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 3 10:13.79 Meagan Ramsay Vikings 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 4 10:28.80 Morgan Rossiter Canberra 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 5 11:29.70 Lisa Worley CSD 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 6 11:37.00 Brigitte Gasson Burley Griffin 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 7 12:29.29 Tenaya Veale CSD 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop


14 years 800m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 10:08.63 Heather Middleton Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 2 10:25.51 Alannah Grimm Vikings 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 3 10:33.16 Claudia Symon Burley Griffin 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 4 11:09.79 Nicole Schmocker Woden 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 5 11:16.78 Maddie Mulcahy Queanbeyan 10/07/05 Woden Development Meet


15 years 800m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 9:49.56 Elly James Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 2 10:17.63 Bianca Pitts Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet 3 10:47.06 Samantha Aitchison Goulburn 10/07/05 Woden Development Meet 4 12:28.54 Jessie Leck Queanbeyan 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop


16 years 800m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 9:49.35 Hannah Cullen Canberra 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 2 10:23.30 Katrina Lewis Woden 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop


17 & Over 800m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 8:28.40 Sarah Paton Telopea 7/08/05 2005 Telstra Australian Sho 2 10:05.81 Karina Graham Woden 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop


12 years 1500m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 21:04.16 Lizzy Philippa Vikings 10/07/05 Woden Development Meet 2 21:05.26 Natalie Smith Vikings 10/07/05 Woden Development Meet


13 years 1500m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 18:52.23 Jessica Traficante Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 2 19:19.46 Meagan Ramsay Vikings 10/07/05 Woden Development Meet 3 22:53.73 Lisa Worley CSD 10/07/05 Woden Development Meet


14 years 1500m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 21:18.24 Maddie Mulcahy Queanbeyan 10/07/05 Woden Development Meet


15 years 1500m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 19:54.59 Katrina Northey Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 2 20:24.14 Samantha Aitchison Goulburn 10/07/05 Woden Development Meet


16 years 1500m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 24:16.73 Jessie Leck Queanbeyan 10/07/05 Woden Development Meet


17 & Over 1500m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 16:12.36 Sarah Paton Telopea 7/08/05 2005 Telstra Australian Sho


8 & Under 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 40.54 Anika Buckley Ginninderra 3/09/05 Woden Winter Meet 2 47.42 Carly Symons Woden 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 3 49.97 Arabella Schiwy Telopea 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 4 51.10 Emma Redman Queanbeyan 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 5 51.23 Mikaela Goldstein Telopea 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 6 52.16 Brooklyn Smith Queanbeyan 10/07/05 Woden Development Meet 7 52.34 Alyssa Hughes Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 8 53.19 Kara Martin CSD 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 9 53.44 Eliza Tetley Burley Griffin 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 10 53.96 Breanna Toze Woden 3/09/05 Woden Winter Meet


9 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 39.98 Anika Buckley Ginninderra 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 40.86 Britt McDonald CSD 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 3 41.88 Emma Barrett Burley Griffin 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 42.67 Dasha Bogojevic Queanbeyan 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 5 43.07 Sarah Naco CSD 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 6 43.72 Imogen Schiwy Telopea 1/05/05 Marboura 7 46.79 Taila Simsons CSD 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 8 47.15 Claire Friend Woden 10/07/05 Woden Development Meet 8 47.15 Zoe Caldwell Goulburn 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 10 47.54 Jessica Roach CSD 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


10 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 36.80 Stephanie Wise Canberra 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 37.68 Sarah Baker CSD 10/07/05 Woden Development Meet 3 38.07 Imogen Schiwy Telopea 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 4 38.52 Ashleigh Sunderland CSD 18/06/05 Ginninderra State & Country 5 38.91 Audrey Choy CSD 16/07/05 South Pacific Splash 5 - 20 6 39.00 Alissa Doran Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 7 39.06 Chelsea Lolesio Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 8 39.50 Samantha Marceddo Burley Griffin 18/06/05 Ginninderra State & Country 9 40.37 Dasha Bogojevic Queanbeyan 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 10 40.59 Amy Brown Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi


11 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 35.12 Katie Lonergan Telopea 1/05/05 Marboura 2 37.05 Ashleigh Streatfield Vikings 10/07/05 Woden Development Meet 3 37.06 Chloe Yin Ginninderra 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 4 37.13 Brianna Charteris CSD 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 37.34 Renata Krause Ginninderra 3/09/05 Woden Winter Meet 6 37.66 Sarah Friend Woden 15/05/05 Peakhurst Junior Sprint Mee 7 38.96 Tahlia Davidson Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 7 38.96 Samantha Marceddo Burley Griffin 10/07/05 Woden Development Meet 9 39.38 Kate Allen CSD 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 10 39.39 Sophie Silec Vikings 18/06/05 Ginninderra State & Country


12 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 32.84 Katie Lonergan Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 34.85 Sarah Friend Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 35.08 Zsofi Erdos Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 4 35.13 Amanda Clifford Telopea 1/05/05 Marboura 5 35.69 Jessica Williams Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 6 35.73 Rebecca Campbell Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 7 35.79 Lyndsay Saywell Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 36.02 Casey-Lee Collins Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 9 36.89 Chloe Yin Ginninderra 3/09/05 Woden Winter Meet 10 36.91 Sarah Burford Woden 2/07/05 NSW Country SC Championship


13 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 32.64 Samantha Prothero Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 32.70 Heather Middleton Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 3 33.50 Amanda Clifford Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 34.40 Kahlia Cossetto Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 34.92 Tamara Gradden Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 35.17 Jessica Traficante Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 7 35.25 Meagan Ramsay Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet 8 35.68 Claire Nicholls Ginninderra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 9 35.72 Elle Pattenden Telopea 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 10 35.85 Laura Tebb Burley Griffin 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet


14 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 23.13 Heather Middleton Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 32.42 Katherine Sheridan Canberra 3/09/05 Woden Winter Meet 3 32.48 Teagan Hore Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 4 33.41 Liz Gregory Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 33.45 Bianca Pitts Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 6 33.78 Cassandra Reid Burley Griffin 3/09/05 Woden Winter Meet 7 34.50 Alannah Grimm Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 34.66 Sarah Martine Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 9 34.79 Natasha Cossetto Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet 10 35.25 Claire Warmenhoven Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet


15 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 31.83 Amy White Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 32.97 Bianca Pitts Vikings 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 33.17 Elly James Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 4 34.49 Samantha Aitchison Goulburn 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 5 35.69 Sarah Leonuik Queanbeyan 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 6 35.80 Jackie Suryadi Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 7 36.23 Stephanie Cossetto Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 8 36.66 Amelia Marshall Goulburn 18/06/05 Ginninderra State & Country 8 36.66 Sarah Tebb Burley Griffin 3/09/05 Woden Winter Meet 10 36.68 Sam Henry Canberra 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


16 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 31.38 Sophie Andriolo Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 31.87 Amy White Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 34.18 Sarah Leonuik Queanbeyan 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 4 35.99 Stephanie Cossetto Vikings 18/06/05 Ginninderra State & Country 5 36.40 Ines Binder Telopea 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 6 37.06 Ashleigh Grey-Reitz Telopea 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 7 37.85 Teresa O'Hara Burley Griffin 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 8 38.90 Jessie Leck Queanbeyan 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 9 38.91 Amanda Sturgeon Burley Griffin 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


17 & Over 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 34.59 Fiona Doyle Ginninderra 18/06/05 Ginninderra State & Country 2 36.66 Megan Studman Ginninderra 18/06/05 Ginninderra State & Country 3 37.16 Ines Binder Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country


8 & Under 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:30.59 Anika Buckley Ginninderra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 2 1:52.25 Mikaela Goldstein Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 3 2:01.22 Emma Redman Queanbeyan 3/09/05 Woden Winter Meet 4 2:05.47 Eliza Tetley Burley Griffin 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC


9 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:27.31 Britt McDonald CSD 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 1:28.58 Emma Barrett Burley Griffin 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 1:30.64 Anika Buckley Ginninderra 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 1:33.12 Sarah Naco CSD 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 5 1:34.35 Imogen Schiwy Telopea 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 6 1:41.98 Rachael Goldstein Telopea 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 7 1:44.76 Zoe Caldwell Goulburn 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 8 1:48.50 Rebecca Leck Queanbeyan 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 9 1:51.95 Taila Simsons CSD 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 10 1:52.42 Claire Friend Woden 3/09/05 Woden Winter Meet


10 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:16.83 Stephanie Wise Canberra 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 1:23.43 Sarah Baker CSD 10/07/05 Woden Development Meet 3 1:23.68 Alissa Doran Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 4 1:24.74 Ashleigh Sunderland CSD 18/06/05 Ginninderra State & Country 5 1:25.63 Amy Brown Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 1:25.93 Audrey Choy CSD 2/07/05 NSW Country SC Championship 7 1:26.31 Samantha Marceddo Burley Griffin 18/06/05 Ginninderra State & Country 8 1:27.72 Imogen Schiwy Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 9 1:30.17 Miranda Cowley CSD 10/07/05 Woden Development Meet 10 1:31.44 Chelsea Lolesio Woden 3/09/05 Woden Winter Meet


11 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:12.81 Katie Lonergan Telopea 1/05/05 Marboura 2 1:19.94 Brianna Charteris CSD 2/07/05 NSW Country SC Championship 3 1:20.49 Chloe Yin Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 1:21.13 Ashleigh Streatfield Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 5 1:21.79 Renata Krause Ginninderra 3/09/05 Woden Winter Meet 6 1:22.64 Georgia Hardy Woden 2/07/05 NSW Country SC Championship 7 1:22.81 Sophie Silec Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 8 1:25.25 Jenny Howse Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 9 1:26.62 Samantha Marceddo Burley Griffin 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 10 1:27.98 Nicole Martine Telopea 1/05/05 Marboura


12 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:10.90 Erin Priestly Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 1:11.68 Katie Lonergan Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 1:14.73 Sarah Burford Woden 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 4 1:15.64 Rebecca Campbell Woden 2/07/05 NSW Country SC Championship 5 1:16.01 Sarah Friend ACT 27/08/05 Victorian Country Short Cou 6 1:16.68 Lyndsay Saywell Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 7 1:17.12 Zsofi Erdos Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 1:17.34 Casey-Lee Collins Telopea 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 9 1:17.86 Natalie Smith Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 10 1:19.01 Claire Nicholls Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet


13 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:08.87 Heather Middleton Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 2 1:10.05 Samantha Prothero Woden 2/07/05 NSW Country SC Championship 3 1:10.41 Amanda Clifford Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 1:12.14 Erin Priestly Ginninderra 2/07/05 NSW Country SC Championship 5 1:12.26 Tiffany Williams Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 6 1:12.51 Meagan Ramsay Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 7 1:13.97 Jessica Traficante Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 8 1:14.07 Kahlia Cossetto Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 9 1:15.21 Christie Jones Vikings 18/06/05 Ginninderra State & Country 10 1:15.58 Tamara Gradden Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi


14 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:07.92 Teagan Hore Vikings 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 1:08.37 Heather Middleton Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 1:10.05 Katherine Sheridan Canberra 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 1:10.66 Bianca Pitts Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 5 1:10.80 Natasha Cossetto Vikings 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 6 1:11.55 Liz Gregory Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 7 1:12.30 Cassandra Reid Burley Griffin 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 1:12.33 Jaemi Maher Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 9 1:12.47 Alannah Grimm Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 10 1:13.66 Sarah Martine Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship


15 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:07.18 Amy White Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 1:11.32 Elly James Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 1:11.41 Bianca Pitts Vikings 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 1:12.82 Samantha Aitchison Goulburn 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 5 1:13.50 Alannah Grimm Vikings 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 6 1:16.21 Stephanie Banham Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship 6 1:16.21 Stephanie Cossetto Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship 8 1:18.15 Sam Henry Canberra 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 9 1:18.26 Rowena Charteris CSD 18/06/05 Ginninderra State & Country 10 1:18.61 Amelia Marshall Goulburn 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet


16 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:06.27 Sophie Andriolo Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 1:06.79 Amy White Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 1:16.58 Ines Binder Telopea 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 1:18.12 Sarah Leonuik Queanbeyan 10/07/05 Woden Development Meet 5 1:19.06 Stephanie Cossetto Vikings 18/06/05 Ginninderra State & Country 6 1:21.11 Ashleigh Grey-Reitz Telopea 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 7 1:21.34 Joanna Harrex Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 1:21.85 Teresa O'Hara Burley Griffin 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 9 1:24.17 Amanda Sturgeon Burley Griffin 10/07/05 Woden Development Meet 10 1:24.77 Jessie Leck Queanbeyan 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet


17 & Over 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:05.72 Sarah Paton Telopea 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 1:11.22 Tamara Hosking Burley Griffin 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 1:17.31 Megan Studman Ginninderra 18/06/05 Ginninderra State & Country 4 1:17.50 Ines Binder Telopea 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 5 1:22.74 Emily Dowling Queanbeyan 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


9 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:02.30 Britt McDonald CSD 3/09/05 Woden Winter Meet


10 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:58.81 Sarah Baker CSD 10/07/05 Woden Development Meet 2 3:00.19 Stephanie Wise Canberra 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 3 3:07.95 Amy Brown Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 4 3:23.71 Zoe Castles Burley Griffin 3/09/05 Woden Winter Meet


11 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:59.94 Sophie Silec Vikings 10/06/05 Tuggeranong Club Night Prog 2 3:03.13 Samantha Marceddo Burley Griffin 3/09/05 Woden Winter Meet 3 3:14.78 Tahlia Davidson Woden 3/09/05 Woden Winter Meet


12 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:32.82 Erin Priestly Ginninderra 18/06/05 Ginninderra State & Country 2 2:39.18 Katie Lonergan Telopea 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 3 2:41.44 Casey-Lee Collins Telopea 10/07/05 Woden Development Meet 4 2:43.28 Sarah Friend Woden 10/07/05 Woden Development Meet 5 2:47.14 Chloe Yin Ginninderra 3/09/05 Woden Winter Meet 6 2:49.73 Stephanie Kightley Burley Griffin 3/09/05 Woden Winter Meet 7 2:51.18 Natalie Smith Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 8 3:02.02 Erin Sciortino Vikings 10/06/05 Tuggeranong Club Night Prog


13 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:27.66 Heather Middleton Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 2 2:33.71 Amanda Clifford Telopea 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 3 2:36.79 Meagan Ramsay Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 4 2:42.56 Tamara Gradden Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 5 2:45.48 Rachel De Feyter Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 6 2:45.75 Laura Tebb Burley Griffin 10/07/05 Woden Development Meet 7 2:47.13 Morgan Rossiter Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 8 2:50.47 Christie Jones Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 9 2:54.98 Alicia Gall Ginninderra 18/06/05 Ginninderra State & Country 10 3:01.23 Sharni Malala Woden 3/09/05 Woden Winter Meet


14 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:28.06 Teagan Hore Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 2 2:30.49 Katherine Sheridan Canberra 3/09/05 Woden Winter Meet 3 2:33.06 Jaemi Maher Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 4 2:34.83 Natasha Cossetto Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 2:35.92 Bianca Pitts Vikings 18/06/05 Ginninderra State & Country 6 2:36.54 Alannah Grimm Vikings 10/07/05 Woden Development Meet 7 2:36.55 Cassandra Reid Burley Griffin 10/07/05 Woden Development Meet 8 2:41.25 Sarah Martine Telopea 4/06/05 Carlile Speedo Cup 2005


15 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:26.87 Amy White Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 2:36.66 Samantha Aitchison Goulburn 18/06/05 Ginninderra State & Country 3 2:40.16 Bianca Pitts Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 4 2:51.20 Jackie Suryadi Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet


16 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:33.06 Sophie Andriolo Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet


17 & Over 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:29.63 Tamara Hosking Burley Griffin 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 2 2:55.82 Emily Dowling Queanbeyan 3/09/05 Woden Winter Meet


8 & Under 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 48.16 Anika Buckley Ginninderra 18/06/05 Ginninderra State & Country 2 54.79 Carly Symons Woden 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 3 56.36 Samantha Young Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 57.42 Brooklyn Smith Queanbeyan 10/07/05 Woden Development Meet 5 58.16 Breanna Toze Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 6 59.39 Eliza Tetley Burley Griffin 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 7 1:02.10 Alyssa Hughes Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 8 1:02.68 Emma Redman Queanbeyan 18/06/05 Ginninderra State & Country 9 1:03.66 Mikaela Goldstein Telopea 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 10 1:04.03 Tianna Nemec Telopea 10/07/05 Woden Development Meet


9 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 43.38 Sarah Naco CSD 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 50.34 Britt McDonald CSD 3/09/05 Woden Winter Meet 3 50.70 Emma Barrett Burley Griffin 3/09/05 Woden Winter Meet 4 50.74 Anika Buckley Ginninderra 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 5 52.45 Imogen Schiwy Telopea 1/05/05 Marboura 6 53.56 Dasha Bogojevic Queanbeyan 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 7 53.88 Belinda Sheppard Queanbeyan 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 8 53.99 Bridgette Cunningham Queanbeyan 18/06/05 Ginninderra State & Country 9 54.72 Zoe Caldwell Goulburn 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 10 54.76 Elizabeth Brown Queanbeyan 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop


10 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 41.43 Sarah Baker CSD 10/07/05 Woden Development Meet 2 43.21 Sarah Naco CSD 28/08/05 Inswim State Qualifying Mee 3 43.44 Ashleigh Sunderland CSD 2/07/05 NSW Country SC Championship 4 44.57 Alissa Doran Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 5 45.37 Chelsea Brodie ACT 25/09/05 NSW SC DEVELOPMENT MEET 200 6 45.39 Audrey Choy CSD 16/07/05 South Pacific Splash 5 - 20 7 47.06 Amy Brown Vikings 10/07/05 Woden Development Meet 8 48.14 Samantha Marceddo Burley Griffin 18/06/05 Ginninderra State & Country 9 48.34 Zoe Castles Burley Griffin 18/06/05 Ginninderra State & Country 10 48.86 Miranda Cowley CSD 10/07/05 Woden Development Meet


11 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 37.78 Chloe Yin Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 40.64 Sarah Baker CSD 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 41.76 Georgia Hardy Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 41.97 Brianna Charteris CSD 3/09/05 Woden Winter Meet 5 42.24 Ashleigh Streatfield Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet 6 43.10 Katie Lonergan Telopea 1/05/05 Marboura 7 43.38 Nicole Martine Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 45.37 Sarah Friend Woden 15/05/05 Peakhurst Junior Sprint Mee 9 45.89 Rhianna Goldstein Telopea 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 10 46.46 Sophie Silec Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet


12 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 37.55 Laura Raine Ginninderra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 2 37.96 Chloe Yin Ginninderra 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 39.18 Lizzy Philippa Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet 4 39.82 Kashaerelle Clarke Ginninderra 18/06/05 Ginninderra State & Country 5 39.90 Zsofi Erdos Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 40.88 Claire Nicholls Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 7 40.95 Jessica Williams Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 8 41.43 Katie Lonergan Telopea 10/07/05 Woden Development Meet 9 41.73 Sarah Burford Woden 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 10 42.48 Sarah Friend Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet


13 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 36.51 Samantha Prothero Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 36.81 Elle Pattenden Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 3 37.45 Christie Jones Vikings 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 37.84 Meagan Ramsay Vikings 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 5 37.91 Jessica Traficante Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 6 38.39 Claire Walkington Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 7 38.68 Maddie Powley Ginninderra 3/09/05 Woden Winter Meet 8 39.10 Erin Priestly Ginninderra 3/09/05 Woden Winter Meet 9 39.49 Lizzy Philippa Vikings 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 10 39.78 Liz Gregory Telopea 4/06/05 Carlile Speedo Cup 2005


14 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 36.94 Teagan Hore Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 2 37.64 Claudia Symon Burley Griffin 18/06/05 Ginninderra State & Country 3 38.22 Maddie Mulcahy Queanbeyan 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 38.23 Jackie Suryadi Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 38.33 Sarah Martine Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 6 38.68 Liz Gregory Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 7 38.75 Nicole Schmocker Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 8 39.31 Claire Walkington Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 9 39.59 Alannah Grimm Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 10 40.35 Cassandra Reid Burley Griffin 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


15 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 37.39 Laura Hudson Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 2 37.63 Amy White Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 37.63 Jackie Suryadi Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 4 38.25 Rowena Charteris CSD 18/06/05 Ginninderra State & Country 5 38.42 Bianca Pitts Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 6 38.85 Elly James Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 7 38.90 Alannah Grimm Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 8 40.59 Stephanie Cossetto Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 9 42.34 Samantha Aitchison Goulburn 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 10 42.77 Sarah Leonuik Queanbeyan 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet


16 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 34.03 Amy White Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 38.40 Joanna Harrex Telopea 4/06/05 Carlile Speedo Cup 2005 3 38.84 Molly Kamenz Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 4 41.36 Sarah Leonuik Queanbeyan 10/07/05 Woden Development Meet 5 42.46 Ashleigh Grey-Reitz Telopea 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 6 42.73 Stephanie Cossetto Vikings 18/06/05 Ginninderra State & Country 7 43.28 Amanda Sturgeon Burley Griffin 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 8 46.29 Jessie Leck Queanbeyan 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


17 & Over 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 34.31 Jacquelyn Craft Burley Griffin 18/06/05 Ginninderra State & Country 2 35.89 Karina Graham Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 37.82 Megan Studman Ginninderra 18/06/05 Ginninderra State & Country 4 40.86 Emily Dowling Queanbeyan 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 5 42.47 Ines Binder Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country


8 & Under 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:48.69 Anika Buckley Ginninderra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 2 2:00.48 Carly Symons Woden 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 3 2:06.92 Samantha Young Woden 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 4 2:07.91 Breanna Toze Woden 3/09/05 Woden Winter Meet


9 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:35.47 Sarah Naco CSD 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 1:49.71 Britt McDonald CSD 18/06/05 Ginninderra State & Country 3 1:51.11 Imogen Schiwy Telopea 1/05/05 Marboura 4 1:51.44 Emma Barrett Burley Griffin 3/09/05 Woden Winter Meet 5 1:54.35 Bridgette Cunningham Queanbeyan 18/06/05 Ginninderra State & Country 6 1:58.50 Emma Pullinen Burley Griffin 10/07/05 Woden Development Meet 7 2:00.41 Brooklyn Smith Queanbeyan 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 8 2:00.61 Belinda Sheppard Queanbeyan 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 9 2:01.24 Rebecca Leck Queanbeyan 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 10 2:02.57 Elizabeth Brown Queanbeyan 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop


10 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:29.08 Sarah Baker CSD 2/07/05 NSW Country SC Championship 2 1:33.84 Ashleigh Sunderland CSD 2/07/05 NSW Country SC Championship 3 1:34.15 Sarah Naco CSD 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 4 1:35.97 Alissa Doran Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 5 1:37.82 Audrey Choy CSD 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 6 1:38.08 Chelsea Brodie Vikings 10/07/05 Woden Development Meet 7 1:40.13 Amy Brown Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 1:45.10 Samantha Marceddo Burley Griffin 18/06/05 Ginninderra State & Country 9 1:45.91 Zoe Castles Burley Griffin 18/06/05 Ginninderra State & Country 10 1:46.28 Stephanie Wise Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet


11 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:22.73 Chloe Yin Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 1:30.24 Katie Lonergan Telopea 1/05/05 Marboura 3 1:31.14 Ashleigh Streatfield Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 4 1:31.27 Sarah Baker CSD 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 5 1:31.28 Brianna Charteris CSD 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 1:31.88 Georgia Hardy Woden 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 7 1:32.13 Nicole Martine Telopea 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 8 1:36.69 Catriona Bisset Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 9 1:38.57 Rhianna Goldstein Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 10 1:39.77 Sophie Silec Vikings 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop


12 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:21.71 Chloe Yin Ginninderra 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 1:23.08 Laura Raine Ginninderra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 3 1:24.97 Lizzy Philippa Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 4 1:25.99 Zsofi Erdos Telopea 1/05/05 Marboura 5 1:27.40 Katie Lonergan Telopea 10/07/05 Woden Development Meet 6 1:28.69 Jessica Williams Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 7 1:28.95 Kashaerelle Clarke Ginninderra 18/06/05 Ginninderra State & Country 8 1:30.92 Claire Nicholls Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 9 1:31.24 Casey-Lee Collins Telopea 10/07/05 Woden Development Meet 10 1:31.95 Lyndsay Saywell Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship


13 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:18.74 Meagan Ramsay Vikings 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 1:19.24 Samantha Prothero Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 3 1:19.38 Christie Jones Vikings 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 1:20.90 Elle Pattenden Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 5 1:21.45 Jessica Traficante Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 6 1:25.26 Maddie Powley Ginninderra 3/09/05 Woden Winter Meet 7 1:26.15 Lizzy Philippa Vikings 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 8 1:26.82 Kahlia Cossetto Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 9 1:27.10 Claire Walkington Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 10 1:27.44 Amanda Clifford Telopea 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet


14 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:18.02 Teagan Hore Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 2 1:19.84 Natasha Cossetto Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship 3 1:21.32 Sarah Martine Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 4 1:21.39 Jackie Suryadi Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 1:22.23 Maddie Mulcahy Queanbeyan 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 6 1:23.16 Liz Gregory Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 7 1:23.25 Claudia Symon Burley Griffin 2/07/05 NSW Country SC Championship 8 1:23.59 Alannah Grimm Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 9 1:24.12 Nicole Schmocker Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 10 1:28.48 Kelsey Boundy Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship


15 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:20.05 Laura Hudson Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 2 1:21.11 Jackie Suryadi Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 3 1:22.63 Elly James Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 4 1:24.05 Bianca Pitts Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 5 1:24.11 Alannah Grimm Vikings 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 6 1:26.84 Stephanie Banham Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship 7 1:27.16 Stephanie Cossetto Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 8 1:27.45 Sarah Macaulay Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 9 1:30.62 Samantha Aitchison Goulburn 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 10 1:39.01 Maddie Castles Burley Griffin 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop


16 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:12.86 Amy White Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 1:20.98 Joanna Harrex Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 1:25.01 Molly Kamenz Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 1:26.46 Hannah Cullen Canberra 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 5 1:31.41 Stephanie Cossetto Vikings 18/06/05 Ginninderra State & Country 6 1:32.16 Ines Binder Telopea 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 7 1:33.87 Sarah Leonuik Queanbeyan 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 8 1:43.44 Jessie Leck Queanbeyan 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


17 & Over 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:13.66 Jacquelyn Craft Burley Griffin 18/06/05 Ginninderra State & Country 2 1:17.45 Karina Graham Woden 2/07/05 NSW Country SC Championship 3 1:23.76 Megan Studman Ginninderra 18/06/05 Ginninderra State & Country 4 1:30.13 Emily Dowling Queanbeyan 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 5 1:30.60 Ines Binder Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country


10 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:10.50 Sarah Baker ACT 27/08/05 Victorian Country Short Cou 2 3:31.11 Sarah Naco CSD 16/07/05 South Pacific Splash 5 - 20


11 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:01.96 Chloe Yin Ginninderra 18/06/05 Ginninderra State & Country 2 3:32.03 Rhianna Goldstein Telopea 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 3 3:42.59 Taylor Parker Woden 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 4 3:51.37 Jessica Hood Woden 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC


12 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:57.99 Chloe Yin Ginninderra 3/09/05 Woden Winter Meet 2 3:04.88 Lizzy Philippa Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet 3 3:09.33 Zsofi Erdos Telopea 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 4 3:19.86 Katie Lonergan Telopea 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 5 3:23.22 Sian Ley Vikings 10/07/05 Woden Development Meet 6 3:24.21 Casey-Lee Collins Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 7 3:40.89 Taylor Parker Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 8 3:48.72 Sinead Pearson Telopea 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


13 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:49.08 Meagan Ramsay Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 2 2:51.31 Elle Pattenden Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 3 2:53.40 Christie Jones Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 4 2:59.15 Jessica Traficante Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 5 3:04.63 Maddie Powley Ginninderra 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 6 3:15.56 Claire Walkington Woden 18/06/05 Ginninderra State & Country 7 3:17.76 Sian Ley Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 8 3:23.35 Rachel De Feyter Vikings 10/06/05 Tuggeranong Club Night Prog 9 3:35.34 Rachel Hackett Woden 10/07/05 Woden Development Meet 10 3:52.92 Maya Nissen Ginninderra 5/06/05 Goulburn 2005 Development M


14 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:53.71 Sarah Martine Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 2 2:56.08 Jackie Suryadi Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 3 2:57.95 Teagan Hore Vikings 10/07/05 Woden Development Meet 4 2:58.35 Maddie Mulcahy Queanbeyan 3/09/05 Woden Winter Meet 5 3:00.23 Claudia Symon Burley Griffin 10/07/05 Woden Development Meet 6 3:03.29 Nicole Schmocker Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet


15 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:41.37 Amy White Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 2:59.11 Jackie Suryadi Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 3 3:02.29 Alannah Grimm Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC


16 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:37.97 Amy White Woden 8/07/05 NSW State Open SC Champions


17 & Over 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:47.36 Karina Graham Woden 2/07/05 NSW Country SC Championship 2 3:21.51 Emily Dowling Queanbeyan 3/09/05 Woden Winter Meet


8 & Under 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 40.38 Anika Buckley Ginninderra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 2 50.99 Carly Symons Woden 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 3 56.70 Emerson Kidd Goulburn 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 4 57.40 Brooklyn Smith Queanbeyan 10/07/05 Woden Development Meet 5 57.81 Breanna Toze Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 6 1:00.27 Alyssa Hughes Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 7 1:02.65 Brooke Turner CSD 18/06/05 Ginninderra State & Country 8 1:04.37 Arabella Schiwy Telopea 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 9 1:05.13 Eliza Tetley Burley Griffin 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 10 1:06.27 Kara Martin CSD 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC


9 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 39.66 Sarah Naco CSD 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 40.63 Britt McDonald CSD 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 40.98 Anika Buckley Ginninderra 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 41.59 Emma Barrett Burley Griffin 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 44.62 Imogen Schiwy Telopea 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 6 47.93 Dasha Bogojevic Queanbeyan 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 7 52.10 Taila Simsons CSD 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 8 52.34 Amy Dunn Woden 15/05/05 Peakhurst Junior Sprint Mee 9 53.80 Rebecca Leck Queanbeyan 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 10 55.47 Rebecca Lee Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC


10 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 36.13 Alissa Doran Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 2 36.83 Chelsea Brodie Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 3 36.88 Stephanie Wise Canberra 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 38.38 Ashleigh Sunderland CSD 18/06/05 Ginninderra State & Country 5 38.39 Miranda Cowley CSD 10/07/05 Woden Development Meet 6 38.58 Amy Brown ACT 25/09/05 NSW SC DEVELOPMENT MEET 200 7 38.81 Audrey Choy ACT 27/08/05 Victorian Country Short Cou 8 39.30 Sarah Naco CSD 16/07/05 South Pacific Splash 5 - 20 9 39.52 Sarah Baker CSD 10/04/05 Swimwest 10 39.74 Samantha Marceddo Burley Griffin 18/06/05 Ginninderra State & Country


11 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 34.98 Brianna Charteris CSD 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 2 36.04 Sarah Friend Woden 15/05/05 Peakhurst Junior Sprint Mee 3 36.35 Chloe Yin Ginninderra 18/06/05 Ginninderra State & Country 4 36.71 Monique Murphy Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet 5 36.99 Renata Krause Ginninderra 3/09/05 Woden Winter Meet 6 37.81 Tamsin De Meillon Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 7 38.08 Georgia Hardy ACT 27/08/05 Victorian Country Short Cou 8 38.42 Ashleigh Streatfield Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet 9 38.70 Catriona Bisset Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 10 39.00 Natasha Ryan Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country


12 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 30.75 Erin Priestly Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 32.76 Katie Lonergan Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 32.80 Alyssa Henderson Burley Griffin 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 33.08 Sarah Burford Woden 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 33.32 Sarah Friend Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 6 33.44 Rebecca Campbell Woden 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 7 33.47 Jessica Williams Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 8 33.83 Chloe Yin Ginninderra 3/09/05 Woden Winter Meet 9 33.97 Claire Nicholls Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 10 34.01 Casey-Lee Collins Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi


13 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 30.72 Tiffany Williams Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 31.09 Erin Priestly Ginninderra 3/09/05 Woden Winter Meet 3 31.23 Heather Middleton Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 4 31.53 Samantha Prothero Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 5 31.57 Tamara Gradden Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 6 31.96 Elle Pattenden Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 7 32.55 Amanda Clifford Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 8 32.72 Jessica Traficante Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 9 32.74 Christie Jones Vikings 18/06/05 Ginninderra State & Country 10 32.77 Kahlia Cossetto Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet


14 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 30.29 Heather Middleton Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 31.07 Katherine Sheridan Canberra 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 31.60 Cassandra Reid Burley Griffin 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 4 32.03 Bianca Pitts Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 32.04 Natasha Cossetto Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 6 32.49 Liz Gregory Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 7 32.77 Alannah Grimm Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 8 33.61 Sarah Martine Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 8 33.61 Maria Memmolo Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 10 33.90 Teagan Hore Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship


15 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 31.29 Amy White Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 31.68 Bianca Pitts Vikings 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 31.78 Katrina Northey Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 4 32.83 Jackie Suryadi Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 5 33.67 Elly James Telopea 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 6 34.36 Sarah Tebb Burley Griffin 3/09/05 Woden Winter Meet 7 35.27 Amelia Marshall Goulburn 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 8 43.63 Maddie Castles Burley Griffin 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop


16 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 30.73 Amy White Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 31.81 Sophie Andriolo Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 31.92 Molly Kamenz Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 32.80 Teresa O'Hara Burley Griffin 3/09/05 Woden Winter Meet 5 32.89 Hannah Cullen Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 6 36.20 Amanda Sturgeon Burley Griffin 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 7 36.98 Ines Binder Telopea 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 8 39.11 Jessie Leck Queanbeyan 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 9 40.50 Ashleigh Grey-Reitz Telopea 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC


17 & Over 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 29.36 Sarah Paton Telopea 7/08/05 2005 Telstra Australian Sho 2 29.53 Alicia Williams Telopea 7/08/05 2005 Telstra Australian Sho 3 31.17 Tamara Hosking Burley Griffin 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 32.37 Karina Graham Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 5 34.97 Hannah Cullen Canberra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 35.70 Ines Binder Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 7 36.40 Emily Dowling Queanbeyan 18/06/05 Ginninderra State & Country


8 & Under 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:47.59 Anika Buckley Ginninderra 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


9 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:38.38 Emma Barrett Burley Griffin 3/09/05 Woden Winter Meet 2 2:06.37 Rebecca Leck Queanbeyan 10/07/05 Woden Development Meet


10 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:21.64 Chelsea Brodie Vikings 10/07/05 Woden Development Meet 2 1:22.81 Alissa Doran Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 3 1:23.38 Stephanie Wise Canberra 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 1:27.62 Miranda Cowley CSD 2/07/05 NSW Country SC Championship 5 1:28.56 Audrey Choy CSD 16/07/05 South Pacific Splash 5 - 20 6 1:31.07 Zoe Castles Burley Griffin 2/07/05 NSW Country SC Championship 7 1:31.80 Ashleigh Sunderland CSD 18/06/05 Ginninderra State & Country 8 1:33.27 Sarah Naco CSD 28/08/05 Inswim State Qualifying Mee 9 1:36.10 Samantha Marceddo Burley Griffin 18/06/05 Ginninderra State & Country 10 1:37.18 Monique Murphy Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship


11 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:19.03 Brianna Charteris CSD 3/09/05 Woden Winter Meet 2 1:20.91 Monique Murphy Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet 3 1:20.92 Katie Lonergan Telopea 1/05/05 Marboura 4 1:23.98 Tamsin De Meillon Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 1:23.98 Chloe Yin Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 6 1:31.24 Natasha Ryan Telopea 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 7 1:31.85 Nicole Martine Telopea 1/05/05 Marboura 8 1:33.08 Ashleigh Streatfield Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 9 1:34.01 Samantha Marceddo Burley Griffin 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 10 1:36.10 Georgia Hardy Woden 18/06/05 Ginninderra State & Country


12 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:06.91 Erin Priestly Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 1:13.74 Casey-Lee Collins Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 3 1:14.00 Jessica Williams Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 1:14.67 Sarah Friend Woden 2/07/05 NSW Country SC Championship 5 1:14.74 Sarah Burford Woden 2/07/05 NSW Country SC Championship 6 1:14.86 Rebecca Campbell Woden 2/07/05 NSW Country SC Championship 7 1:16.04 Katie Lonergan Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 8 1:16.33 Amanda Clifford Telopea 1/05/05 Marboura 9 1:19.39 Cheyenne Peters Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 10 1:20.39 Lyndsay Saywell Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi


13 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:06.10 Erin Priestly Ginninderra 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 1:07.58 Tiffany Williams Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 1:09.12 Heather Middleton Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 4 1:09.62 Samantha Prothero Woden 2/07/05 NSW Country SC Championship 5 1:10.54 Christie Jones Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 1:10.71 Amanda Clifford Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 7 1:11.47 Elle Pattenden Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 1:12.23 Jessica Traficante Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 9 1:13.14 Tamara Gradden Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 10 1:13.77 Meagan Ramsay Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship


14 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:08.43 Heather Middleton Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 1:09.44 Cassandra Reid Burley Griffin 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 1:09.61 Bianca Pitts Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 4 1:11.51 Alannah Grimm Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 5 1:12.08 Natasha Cossetto Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship 6 1:12.35 Katherine Sheridan Canberra 3/09/05 Woden Winter Meet 7 1:13.49 Sarah Martine Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 8 1:15.33 Maria Memmolo Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 9 1:15.63 Jaemi Maher Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 10 1:15.86 Jackie Suryadi Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi


15 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:09.51 Katrina Northey Telopea 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 1:09.78 Bianca Pitts Vikings 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 1:14.54 Alannah Grimm Vikings 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 1:16.05 Jackie Suryadi Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 5 1:17.05 Stephanie Banham Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship 6 1:20.15 Amelia Marshall Goulburn 18/06/05 Ginninderra State & Country 7 1:31.32 Jessie Leck Queanbeyan 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop


16 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:06.65 Amy White Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 1:11.91 Molly Kamenz Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 3 1:12.15 Sophie Andriolo Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 1:14.43 Teresa O'Hara Burley Griffin 18/06/05 Ginninderra State & Country 5 1:23.73 Katrina Lewis Woden 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 6 1:30.04 Jessie Leck Queanbeyan 18/06/05 Ginninderra State & Country


17 & Over 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:01.93 Sarah Paton Telopea 7/08/05 2005 Telstra Australian Sho 2 1:06.88 Alicia Williams Telopea 8/07/05 NSW State Open SC Champions 3 1:11.05 Tamara Hosking Burley Griffin 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 4 1:14.07 Karina Graham Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 5 1:18.23 Hannah Cullen Canberra 18/06/05 Ginninderra State & Country 6 1:24.06 Ines Binder Telopea 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 7 1:24.09 Emily Dowling Queanbeyan 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet


10 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:19.76 Miranda Cowley CSD 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 2 3:32.46 Zoe Castles Burley Griffin 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC


12 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:25.76 Erin Priestly Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 2:48.74 Casey-Lee Collins Telopea 10/07/05 Woden Development Meet 3 2:52.77 Rebecca Campbell Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 4 2:56.07 Sarah Friend Woden 10/07/05 Woden Development Meet 5 2:59.61 Katie Lonergan Telopea 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 6 3:03.16 Cheyenne Peters Vikings 10/07/05 Woden Development Meet


13 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:23.78 Erin Priestly Ginninderra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 2 2:25.18 Tiffany Williams Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 3 2:27.23 Heather Middleton Telopea 8/07/05 NSW State Open SC Champions 4 2:31.75 Christie Jones Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 2:38.76 Jessica Traficante Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 2:41.01 Meagan Ramsay Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 7 2:44.65 Amanda Clifford Telopea 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 8 2:52.45 Rachel De Feyter Vikings 5/06/05 Goulburn 2005 Development M


14 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:37.04 Bianca Pitts Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 2 2:37.78 Cassandra Reid Burley Griffin 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 3 2:38.67 Alannah Grimm Vikings 10/07/05 Woden Development Meet


15 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:36.98 Katrina Northey Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 2 2:38.62 Bianca Pitts Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 3 2:46.59 Alannah Grimm Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC


16 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:41.34 Sophie Andriolo Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet


17 & Over 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:09.40 Sarah Paton Telopea 7/08/05 2005 Telstra Australian Sho


8 & Under 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:34.52 Anika Buckley Ginninderra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 2 1:46.75 Carly Symons Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 3 1:51.93 Alyssa Hughes Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 4 1:58.03 Eliza Tetley Burley Griffin 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 5 2:00.03 Samantha Young Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 6 2:01.64 Emma Redman Queanbeyan 3/09/05 Woden Winter Meet 7 2:04.80 Breanna Toze Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 8 2:07.29 Lauren Bruce Ginninderra 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 9 2:07.34 Emerson Kidd Goulburn 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 10 2:11.90 Tizana Fiorese Woden 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC


9 years 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:28.39 Sarah Naco CSD 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 1:29.23 Britt McDonald CSD 3/09/05 Woden Winter Meet 3 1:35.39 Emma Barrett Burley Griffin 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 4 1:46.28 Rachael Goldstein Telopea 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 5 1:47.56 Amy Dunn Woden 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 6 1:48.31 Jessica Roach CSD 3/09/05 Woden Winter Meet 7 1:48.68 Zoe Caldwell Goulburn 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 8 1:48.72 Claire Friend Woden 10/07/05 Woden Development Meet 9 1:49.37 Rebecca Leck Queanbeyan 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 10 1:51.95 Emma Pullinen Burley Griffin 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


10 years 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:23.13 Ashleigh Sunderland CSD 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 2 1:23.76 Sarah Baker CSD 10/04/05 Swimwest 3 1:24.84 Audrey Choy ACT 27/08/05 Victorian Country Short Cou 4 1:25.83 Stephanie Wise Canberra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 1:27.66 Sarah Naco CSD 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 1:27.96 Amy Brown Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 7 1:28.67 Chelsea Lolesio Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 8 1:28.84 Chelsea Brodie Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 9 1:30.07 Miranda Cowley CSD 10/07/05 Woden Development Meet 10 1:32.71 Imogen Schiwy Telopea 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC


11 years 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:18.98 Brianna Charteris ACT 27/08/05 Victorian Country Short Cou 2 1:19.39 Chloe Yin Ginninderra 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 3 1:22.05 Renata Krause Ginninderra 3/09/05 Woden Winter Meet 4 1:23.54 Georgia Hardy ACT 27/08/05 Victorian Country Short Cou 5 1:23.82 Ashleigh Streatfield Vikings 10/07/05 Woden Development Meet 6 1:24.48 Sarah Friend Woden 15/05/05 Peakhurst Junior Sprint Mee 7 1:26.91 Kate Allen CSD 10/04/05 Swimwest 8 1:27.02 Nicole Martine ACT 27/08/05 Victorian Country Short Cou 9 1:30.54 Taylah Sek Queanbeyan 3/09/05 Woden Winter Meet 10 1:31.75 Natasha Ryan Telopea 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


12 years 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:11.86 Erin Priestly Ginninderra 18/06/05 Ginninderra State & Country 2 1:14.88 Katie Lonergan Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 3 1:14.98 Sarah Burford Woden 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 4 1:15.58 Zsofi Erdos Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 1:17.25 Chloe Yin Ginninderra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 1:18.87 Lyndsay Saywell Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 7 1:19.06 Sarah Friend Woden 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 1:19.83 Kashaerelle Clarke Ginninderra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 9 1:20.08 Casey-Lee Collins Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 10 1:21.08 Lizzy Philippa Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet


13 years 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:11.70 Heather Middleton Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 2 1:12.89 Jessica Traficante Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 3 1:13.35 Meagan Ramsay Vikings 18/06/05 Ginninderra State & Country 4 1:14.25 Elle Pattenden Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 1:14.92 Liz Gregory Telopea 5/06/05 Bankstown Metropolitan Qual 6 1:15.31 Amanda Clifford Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 7 1:17.71 Claire Nicholls Ginninderra 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 8 1:18.73 Christie Jones Vikings 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 9 1:18.77 Maddie Powley ACT 25/09/05 NSW SC DEVELOPMENT MEET 200 10 1:18.92 Rachel De Feyter Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi


14 years 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:12.22 Bianca Pitts Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 2 1:12.30 Teagan Hore Vikings 18/06/05 Ginninderra State & Country 3 1:12.46 Natasha Cossetto Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 4 1:13.25 Liz Gregory Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 1:13.79 Alannah Grimm Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 6 1:15.24 Jackie Suryadi Telopea 5/06/05 Bankstown Metropolitan Qual 7 1:15.25 Cassandra Reid Burley Griffin 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 1:17.41 Katherine Sheridan Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 9 1:18.18 Claudia Symon ACT 25/09/05 NSW SC DEVELOPMENT MEET 200 10 1:18.19 Jaemi Maher Telopea 5/06/05 Bankstown Metropolitan Qual


15 years 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:07.51 Amy White Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 1:13.29 Elly James Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 3 1:15.66 Katrina Northey Telopea 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 1:17.50 Laura Hudson Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 5 1:21.41 Sarah Leonuik Queanbeyan 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 6 1:24.66 Sam Henry Canberra 10/07/05 Woden Development Meet


16 years 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:07.04 Amy White Woden 8/07/05 NSW State Open SC Champions 2 1:14.50 Hannah Cullen Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 3 1:16.72 Joanna Harrex Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 4 1:17.38 Sophie Andriolo Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 1:19.06 Sarah Leonuik Queanbeyan 10/07/05 Woden Development Meet 6 1:26.85 Jessie Leck Queanbeyan 10/07/05 Woden Development Meet


17 & Over 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:08.44 Jacquelyn Craft Burley Griffin 18/06/05 Ginninderra State & Country 2 1:12.34 Alicia Williams Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 3 1:12.87 Tamara Hosking Burley Griffin 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 4 1:14.52 Karina Graham Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 5 1:16.94 Hannah Cullen Canberra 18/06/05 Ginninderra State & Country 6 1:20.09 Ines Binder Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country


9 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:17.18 Sarah Naco CSD 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 2 3:25.88 Emma Barrett Burley Griffin 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 3 4:00.97 Rebecca Leck Queanbeyan 10/07/05 Woden Development Meet


10 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:56.47 Stephanie Wise Canberra 2/07/05 NSW Country SC Championship 2 2:56.95 Sarah Baker CSD 2/07/05 NSW Country SC Championship 3 2:56.96 Audrey Choy CSD 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 2:57.01 Alissa Doran Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 3:06.48 Amy Brown Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 6 3:07.46 Chelsea Brodie Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 7 3:12.48 Sarah Naco CSD 16/07/05 South Pacific Splash 5 - 20 8 3:14.56 Samantha Marceddo Burley Griffin 18/06/05 Ginninderra State & Country 9 3:17.15 Miranda Cowley CSD 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 10 3:18.67 Zoe Castles Burley Griffin 18/06/05 Ginninderra State & Country


11 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:48.62 Chloe Yin Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 2:48.73 Brianna Charteris CSD 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 3 2:54.49 Georgia Hardy Woden 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 4 2:56.76 Ashleigh Streatfield Vikings 18/06/05 Ginninderra State & Country 5 2:59.09 Nicole Martine Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 3:08.59 Tamsin De Meillon Vikings 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 7 3:09.22 Mikela Rebeiro CSD 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 8 3:12.75 Monique Murphy Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 9 3:13.43 Taylor Parker Woden 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 10 3:21.82 Taylah Sek Queanbeyan 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC


12 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:32.39 Erin Priestly Ginninderra 18/06/05 Ginninderra State & Country 2 2:38.29 Claire Nicholls Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 3 2:38.80 Katie Lonergan Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 2:42.92 Sarah Burford Woden 18/06/05 Ginninderra State & Country 5 2:44.25 Jessica Williams Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 6 2:44.74 Zsofi Erdos Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 7 2:45.79 Casey-Lee Collins Telopea 10/07/05 Woden Development Meet 8 2:47.64 Sarah Friend Woden 18/06/05 Ginninderra State & Country 9 2:48.22 Chloe Yin Ginninderra 2/07/05 NSW Country SC Championship 10 2:50.58 Lyndsay Saywell Telopea 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


13 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:27.18 Meagan Ramsay Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 2 2:29.26 Samantha Prothero Woden 2/07/05 NSW Country SC Championship 3 2:29.59 Heather Middleton Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 4 2:31.20 Erin Priestly Ginninderra 2/07/05 NSW Country SC Championship 5 2:32.31 Tiffany Williams Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 6 2:32.56 Claire Nicholls Ginninderra 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 7 2:33.09 Jessica Traficante Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 8 2:35.59 Amanda Clifford Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 9 2:36.17 Christie Jones Vikings 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 10 2:37.58 Kahlia Cossetto Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship


14 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:26.90 Natasha Cossetto Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 2 2:29.01 Heather Middleton Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 2:30.04 Teagan Hore Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 4 2:34.55 Alannah Grimm Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 5 2:35.16 Bianca Pitts Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 6 2:36.69 Sarah Martine Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 7 2:37.91 Liz Gregory Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 8 2:41.88 Jackie Suryadi Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 9 2:41.91 Jaemi Maher Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 10 2:42.69 Cassandra Reid Burley Griffin 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi


15 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:25.68 Amy White Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 2:33.89 Bianca Pitts Vikings 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 2:34.55 Alannah Grimm Vikings 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 2:38.01 Elly James Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 5 2:39.79 Katrina Northey Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 6 2:40.44 Samantha Aitchison Goulburn 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 7 2:42.25 Stephanie Banham Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship 8 2:48.68 Stephanie Cossetto Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship 9 2:50.00 Amelia Marshall Goulburn 18/06/05 Ginninderra State & Country 10 3:10.49 Jessie Leck Queanbeyan 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop


16 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:20.64 Amy White Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 2:40.25 Hannah Cullen Canberra 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 3 2:45.99 Joanna Harrex Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 4 2:50.96 Ines Binder Telopea 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 5 3:03.28 Jessie Leck Queanbeyan 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


17 & Over 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:35.14 Karina Graham Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 2:38.66 Tamara Hosking Burley Griffin 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 3 2:44.73 Hannah Cullen Canberra 18/06/05 Ginninderra State & Country 4 2:55.78 Emily Dowling Queanbeyan 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet


12 years 400m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 5:43.52 Sarah Burford Woden 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 2 5:50.03 Katie Lonergan Telopea 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 3 5:59.52 Casey-Lee Collins Telopea 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 4 6:10.93 Lyndsay Saywell Telopea 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


13 years 400m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 5:09.44 Erin Priestly Ginninderra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 2 5:11.71 Heather Middleton Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 3 5:14.60 Meagan Ramsay Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 4 5:27.39 Jessica Traficante Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 5 5:30.75 Christie Jones Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 6 5:37.30 Elle Pattenden Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet


14 years 400m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 5:20.02 Heather Middleton Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 2 5:34.80 Alannah Grimm Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 3 5:35.30 Teagan Hore Vikings 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 4 5:36.44 Bianca Pitts Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 5:39.17 Jaemi Maher Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 6 5:40.84 Cassandra Reid Burley Griffin 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 7 6:09.97 Maria Memmolo Telopea 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop


15 years 400m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 5:49.82 Jackie Suryadi Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet


16 years 400m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:57.87 Amy White Woden 8/07/05 NSW State Open SC Champions 2 6:11.15 Katrina Lewis Woden 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop


17 & Over 400m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 5:41.60 Karina Graham Woden 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop


Go back to the top of this page.

Go back to Top 10 Page.

Go back to this season's Meet Results Page.