Winter 2005 Age Top 10 for Men


Short Course Ranking by Event (as at 30 September, 2005)
8 & Under 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 36.44 Lachlan Trabinger Vikings 10/07/05 Woden Development Meet 2 42.89 Alexander Ryan Telopea 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 3 43.82 Lachlan Dowse Queanbeyan 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 3 43.82 Alexander Slockee Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 5 44.95 Jonathon Krause Ginninderra 3/09/05 Woden Winter Meet 6 45.05 Joshua Healey CSD 18/06/05 Ginninderra State & Country 7 45.13 Thomas Harrison Burley Griffin 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 8 46.32 Sean Stratton Queanbeyan 10/07/05 Woden Development Meet 9 46.66 Tom Callaughan Ginninderra 10/07/05 Woden Development Meet 10 46.85 Ethan Nguyen Ginninderra 18/06/05 Ginninderra State & Country


9 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 33.62 Jayden Malala Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 35.33 Antonio Barbaro Ginninderra 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 3 35.84 Lachlan Trabinger Vikings 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 35.86 Toomas Mirlieb Canberra 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 5 35.87 Sean Maloney Woden 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 37.23 Sam Bowden Queanbeyan 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 7 37.48 David Erho Ginninderra 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 8 37.60 Josh Lind Queanbeyan 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 9 37.83 Nicolas Bacon Woden 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 10 37.89 Luke Tebb Burley Griffin 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC


10 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 31.98 Jonathon Slockee Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 2 32.31 Mitchell Nisbet ACT 25/09/05 NSW SC DEVELOPMENT MEET 200 3 32.83 Jayden Malala Woden 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 4 33.35 Andy Chen CSD 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 5 33.98 Justin Trabinger Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 6 34.76 William Pulley CSD 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 7 35.14 Declan Moore Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 8 35.57 James Dowden Burley Griffin 10/07/05 Woden Development Meet 9 35.82 James Ashurst Burley Griffin 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 10 36.01 Sean Maloney Woden 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC


11 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 29.96 Srecko Antoski Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 30.91 Brendan Banfield Goulburn 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 31.84 Huw Warmenhoven Canberra 3/09/05 Woden Winter Meet 4 32.61 Nicholas Otevrel CSD 16/07/05 South Pacific Splash 5 - 20 5 32.81 Nicholas McClelland CSD 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 6 32.96 Sam Lane Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 7 33.04 Craig Stratton ACT 25/09/05 NSW SC DEVELOPMENT MEET 200 8 33.07 Zac Dowse Queanbeyan 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 9 33.51 Luke Abberton Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 10 34.19 Ben Pattenden Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet


12 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 28.32 Ciaran Plenty Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 28.95 Nicholas Honey Canberra 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 28.95 Mitchell Nemec Telopea 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 29.06 William McNamara ACT 25/09/05 NSW SC DEVELOPMENT MEET 200 5 29.15 Don Rocha Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 6 29.23 Srecko Antoski Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 7 29.67 Zach Bowden Queanbeyan 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 8 29.97 Christopher McClelland CSD 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 9 30.27 Nicholas D'Arcy Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 10 30.44 Robert Bartlett Telopea 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC


13 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 27.31 George Pulley Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 2 27.67 Nino Bogojevic Queanbeyan 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 3 28.29 Ciaran Plenty Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 4 28.50 Ben Treffers Burley Griffin 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 28.86 Mitchell Nemec Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 29.00 Peter Bennett Canberra 18/06/05 Ginninderra State & Country 7 29.18 David Pollock Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 29.28 Nic Duncan Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 9 29.34 Ganan Yin Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 10 29.36 Rhys McDonald CSD 3/09/05 Woden Winter Meet


14 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 26.29 Ben Treffers Burley Griffin 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 26.98 Nino Bogojevic Queanbeyan 3/09/05 Woden Winter Meet 3 27.05 Sebastian Tazreiter Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 27.12 Zane Jordan Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 5 27.26 Timothy Sheppard Queanbeyan 3/09/05 Woden Winter Meet 6 27.61 Brad Brown Queanbeyan 3/09/05 Woden Winter Meet 7 28.33 Vitha Tickner Burley Griffin 3/09/05 Woden Winter Meet 8 28.67 Christopher Hall-Travini Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 9 29.04 Glen Scott CSD 10/07/05 Woden Development Meet 10 29.09 Brent Jobling ACT 25/09/05 NSW SC DEVELOPMENT MEET 200


15 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 25.97 Matthew D'Arcy Vikings 10/06/05 Tuggeranong Club Night Prog 2 26.01 Luke Harvey Telopea 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 3 26.29 Haydn Marsh Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 26.94 Joshua Wood Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 5 27.14 Matthew Worley CSD 3/09/05 Woden Winter Meet 6 27.19 Matthew Worley CSD 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 7 27.41 Martin Pollock Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 8 27.62 Simon Branston Telopea 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 9 28.24 Daniel Traficante Telopea 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 10 28.71 Tomas Leifheit Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet


16 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 26.63 Matthew Pollock Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 28.31 Ben Wise Canberra 18/06/05 Ginninderra State & Country 3 28.52 Jeremy Huntley Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 29.59 Tom Lee Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 5 31.43 Damiano Memmolo Burley Griffin 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop


17 & Over 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 24.35 Luke Hinchcliffe Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 24.53 Dax Foster Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 3 24.84 Adam Bingham Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 25.15 Brendan Rocha Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 5 25.27 Vlad Adam Ginninderra 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 6 25.51 Jacob Howes Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 7 25.55 Kiernan McGill Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 8 25.59 Ryan Tebb Burley Griffin 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 9 25.89 Robbie Skillman Telopea 5/06/05 Bankstown Metropolitan Qual 10 26.06 Kieran Frost Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship


8 & Under 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:22.39 Lachlan Trabinger Vikings 10/07/05 Woden Development Meet 2 1:38.42 Joshua Healey CSD 10/07/05 Woden Development Meet 3 1:40.78 Alexander Slockee Telopea 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 4 1:47.80 Thomas Harrison Burley Griffin 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 5 1:52.16 Nathan De Meillon Vikings 10/07/05 Woden Development Meet 6 1:52.18 Sean Stratton Queanbeyan 10/07/05 Woden Development Meet 7 1:56.40 Jamie Hawke Burley Griffin 10/07/05 Woden Development Meet


9 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:12.87 Jayden Malala Woden 2/07/05 NSW Country SC Championship 2 1:17.72 Toomas Mirlieb Canberra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 3 1:19.34 Lachlan Trabinger Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 4 1:19.57 Antonio Barbaro Ginninderra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 1:19.66 Sean Maloney Woden 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 1:21.45 Sam Bowden Queanbeyan 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 7 1:22.68 Luke Tebb Burley Griffin 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 1:23.28 Thomas Ramsay Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 9 1:24.82 Nicolas Bacon Woden 18/06/05 Ginninderra State & Country 10 1:24.84 Jacob Randell Woden 18/06/05 Ginninderra State & Country


10 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:10.33 Mitchell Nisbet CSD 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 1:10.45 Jonathon Slockee Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 1:13.00 Justin Trabinger ACT 27/08/05 Victorian Country Short Cou 4 1:13.07 Jayden Malala Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 5 1:13.90 Andy Chen CSD 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 1:16.77 William Pulley CSD 3/09/05 Woden Winter Meet 7 1:18.72 Declan Moore Canberra 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 8 1:19.86 Simon D'Arcy Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 9 1:21.58 Ben Pattenden Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship 10 1:21.79 Stephen Lonergan Telopea 5/06/05 Goulburn 2005 Development M


11 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:06.40 Srecko Antoski Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 1:07.70 Brendan Banfield Goulburn 2/07/05 NSW Country SC Championship 3 1:08.69 Nicholas Otevrel CSD 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 1:09.72 Huw Warmenhoven Canberra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 1:11.33 Luke Abberton Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet 6 1:13.38 Sam Lane Woden 18/06/05 Ginninderra State & Country 7 1:13.46 Nicholas McClelland CSD 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 8 1:15.73 Teon Lolesio Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 9 1:17.02 Kevin Dick CSD 3/09/05 Woden Winter Meet 10 1:17.09 Ben Pattenden Vikings 18/06/05 Ginninderra State & Country


12 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:01.82 Ciaran Plenty Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 1:02.19 Mitchell Nemec Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 3 1:02.50 Nicholas Honey Canberra 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 1:03.04 Don Rocha Woden 2/07/05 NSW Country SC Championship 5 1:04.04 Srecko Antoski Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 1:04.47 Zach Bowden Queanbeyan 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 7 1:05.14 Ben Trabinger Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet 8 1:05.75 Christopher McClelland CSD 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 9 1:06.15 Lachlan Grimm Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 10 1:07.72 William McNamara Goulburn 2/07/05 NSW Country SC Championship


13 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 59.38 George Pulley Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 2 59.95 David Pollock Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 3 1:00.17 Ben Treffers Burley Griffin 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 4 1:00.31 Nino Bogojevic Queanbeyan 18/06/05 Ginninderra State & Country 5 1:02.21 Ciaran Plenty Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 6 1:02.53 Mitchell Nemec ACT 27/08/05 Victorian Country Short Cou 7 1:03.61 Peter Bennett Canberra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 1:03.78 Zach Bowden ACT 27/08/05 Victorian Country Short Cou 9 1:04.96 Niall Jacobsen Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship 10 1:05.15 Rhys McDonald ACT 27/08/05 Victorian Country Short Cou


14 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 57.00 Yoichi Kobayashi Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 2 58.36 Matthew D'Arcy Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship 3 59.04 Zane Jordan Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 4 59.08 Timothy Sheppard Queanbeyan 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 59.31 Ben Treffers Burley Griffin 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 6 59.49 Sebastian Tazreiter Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship 7 59.85 Brad Brown Queanbeyan 3/09/05 Woden Winter Meet 8 1:00.72 Nino Bogojevic Queanbeyan 3/09/05 Woden Winter Meet 9 1:02.08 Niall Jacobsen Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 10 1:02.15 Vitha Tickner Burley Griffin 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


15 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 56.02 Haydn Marsh Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 56.73 Luke Harvey Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 3 58.08 Martin Pollock Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 4 58.50 Joshua Wood Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 5 59.78 Simon Branston Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 1:00.80 Daniel Traficante Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 7 1:01.39 Stewart Thompson Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet 8 1:01.69 Ben Wise Canberra 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 9 1:02.54 Matthew Worley CSD 18/06/05 Ginninderra State & Country 10 1:02.98 Trent Pattenden Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship


16 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 55.52 Vlad Adam Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 58.80 Matthew Pollock Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 3 1:04.40 Tom Lee Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country


17 & Over 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 53.14 Adam Bingham Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 53.49 Dax Foster Ginninderra 18/06/05 Ginninderra State & Country 3 54.40 Luke Hinchcliffe Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 54.93 Vlad Adam Ginninderra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 55.45 Kiernan McGill Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 55.68 Ryan Tebb Burley Griffin 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 7 56.18 Robbie Skillman Goulburn 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 8 56.58 Brendan Rocha Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 9 59.93 Ben Huntley Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 10 1:00.84 Richard Eliason Canberra 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


9 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:55.61 Toomas Mirlieb Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 2:59.61 Lachlan Trabinger Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet 3 3:08.60 Nicolas Bacon Woden 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 4 3:09.24 Luke Tebb Burley Griffin 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 5 3:14.52 Josh Lind Queanbeyan 10/07/05 Woden Development Meet 6 3:31.09 Liam Stratton Queanbeyan 5/06/05 Goulburn 2005 Development M


10 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:37.06 Jonathon Slockee Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 2 2:39.62 Justin Trabinger Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 3 2:40.02 Jayden Malala Woden 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 4 2:41.28 Mitchell Nisbet CSD 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 5 2:45.14 Declan Moore Canberra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 2:45.97 Andy Chen CSD 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 7 2:57.51 James Dowden Burley Griffin 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 8 3:05.39 Lucas Alcazar-Stevens Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 9 3:22.77 James Ashurst Burley Griffin 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 10 3:26.49 Matt Riddell Canberra 5/06/05 Goulburn 2005 Development M


11 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:27.63 Srecko Antoski Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 2:28.99 Huw Warmenhoven Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 3 2:30.87 Nicholas Otevrel CSD 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 4 2:31.66 Brendan Banfield Goulburn 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 2:38.06 Luke Abberton Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 6 2:49.75 Matthew Walkington Burley Griffin 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 7 2:49.97 Lawrence Jacobsen Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 8 2:54.37 Nicholas Pullinen Burley Griffin 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 9 2:54.55 Ben Pattenden Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet 10 2:57.73 James Dowden Burley Griffin 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC


12 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:14.57 Mitchell Nemec Telopea 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 2:18.12 Don Rocha Woden 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 3 2:18.40 Nicholas Honey Canberra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 4 2:21.33 Ben Trabinger ACT 27/08/05 Victorian Country Short Cou 5 2:22.88 Srecko Antoski Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 2:23.29 Christopher McClelland ACT 27/08/05 Victorian Country Short Cou 7 2:26.96 Zach Bowden Queanbeyan 10/07/05 Woden Development Meet 8 2:27.32 Alexander Hennig Woden 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 9 2:27.92 Lachlan Grimm Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 10 2:28.14 Ciaran Plenty Woden 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop


13 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:13.86 Ben Treffers Burley Griffin 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 2:14.13 George Pulley Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 3 2:14.18 Mitchell Nemec Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 4 2:16.16 Robert Albertson-Kill Telopea 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 5 2:17.21 Nino Bogojevic Queanbeyan 18/06/05 Ginninderra State & Country 6 2:18.61 Ciaran Plenty Woden 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 7 2:19.38 Dylan Appelqvist Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 2:20.63 Zach Bowden ACT 27/08/05 Victorian Country Short Cou 9 2:20.75 Peter Bennett Canberra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 10 2:21.18 Rhys McDonald ACT 27/08/05 Victorian Country Short Cou


14 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:03.72 Yoichi Kobayashi Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 2 2:07.18 Timothy Sheppard Queanbeyan 2/07/05 NSW Country SC Championship 3 2:10.29 Sebastian Tazreiter Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 2:11.85 Brad Brown Queanbeyan 27/08/05 Victorian Country Short Cou 5 2:12.88 Zane Jordan Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 6 2:15.22 Niall Jacobsen Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 7 2:19.08 Hamish Wise Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 8 2:22.00 Josh Manuatu Goulburn 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 9 2:22.09 Daniel Philippa Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 10 2:31.59 Vitha Tickner Burley Griffin 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


15 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:06.11 Martin Pollock Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 2 2:07.48 Luke Harvey Telopea 5/06/05 Bankstown Metropolitan Qual 3 2:11.18 Ben Wise Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 2:17.00 Matthew Worley CSD 10/07/05 Woden Development Meet 5 2:17.25 Stewart Thompson Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 6 2:18.46 Matthew D'Arcy Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 7 2:21.09 Tomas Leifheit Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 8 2:21.56 Nathan Kuster CSD 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 9 2:23.62 Corey Elton Queanbeyan 10/07/05 Woden Development Meet 10 2:24.70 Daniel Traficante Telopea 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet


16 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:05.87 Vlad Adam Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 2:23.03 Tom Lee Telopea 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


17 & Over 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:53.89 Adam Bingham Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 2 1:59.86 Ryan Tebb Burley Griffin 18/06/05 Ginninderra State & Country 3 2:01.79 Robbie Skillman Goulburn 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 2:06.00 Vlad Adam Ginninderra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 2:06.68 John Warmenhoven Canberra 18/06/05 Ginninderra State & Country 6 2:07.24 Luke Hinchcliffe Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 7 2:22.88 Richard Eliason Canberra 5/06/05 Goulburn 2005 Development M


11 years 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 5:16.35 Nicholas Otevrel CSD 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 2 5:27.98 Huw Warmenhoven Canberra 3/09/05 Woden Winter Meet 3 5:33.59 Luke Abberton Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet 4 5:51.97 Matthew Walkington Burley Griffin 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 5 6:02.20 James Dowden Burley Griffin 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 6 6:03.58 Nicholas Pullinen Burley Griffin 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 7 6:03.91 Ben Pattenden Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet 8 6:46.30 James Ashurst Burley Griffin 3/09/05 Woden Winter Meet


12 years 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:44.49 Mitchell Nemec Telopea 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 5:03.30 Ciaran Plenty Woden 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 3 5:03.54 Ben Trabinger Vikings 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 4 5:04.29 Lachlan Grimm Vikings 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 5 5:06.71 Alexander Hennig Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 6 5:06.81 Christopher D McClelland CSD 3/09/05 Woden Winter Meet 7 5:06.95 Patrick Hudson Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 8 5:45.86 Dimitri Markakis CSD 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 9 5:50.53 Brett Waslin Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 10 5:57.09 Rhys Elton Queanbeyan 3/09/05 Woden Winter Meet


13 years 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:35.60 Robert Albertson-Kill Telopea 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 2 4:39.91 Ben Treffers Burley Griffin 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 3 4:41.47 Mitchell Nemec Telopea 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 4 4:46.04 Nino Bogojevic Queanbeyan 18/06/05 Ginninderra State & Country 5 4:50.52 Dylan Appelqvist Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 6 4:53.99 Andrew Irons Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 7 4:58.47 Ciaran Plenty Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 8 5:16.45 Derek Bayley Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet 9 5:41.45 Mitchell Lovelock-Fay CSD 16/07/05 South Pacific Splash 5 - 20


14 years 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:32.02 Timothy Sheppard Queanbeyan 3/09/05 Woden Winter Meet 2 4:39.69 Brad Brown Queanbeyan 27/08/05 Victorian Country Short Cou 3 4:41.00 Sebastian Tazreiter Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 4:42.66 Niall Jacobsen Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 4:56.50 Josh Manuatu Goulburn 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 6 5:09.83 Timothy Cameron Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 7 5:13.83 Brent Jobling Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 8 5:14.75 Daniel Philippa Vikings 10/07/05 Woden Development Meet 9 5:24.40 Vitha Tickner Burley Griffin 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 10 5:36.30 Glen Scott CSD 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


15 years 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:46.13 Luke Harvey Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 2 4:51.30 Matthew Worley CSD 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 3 4:52.88 Nathan Kuster CSD 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 5:06.87 Tomas Leifheit Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 5 5:11.56 Callum Birtles Queanbeyan 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 6 5:16.65 Hamish Wise Canberra 10/07/05 Woden Development Meet


16 years 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:26.03 Vlad Adam Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 4:31.78 Ben Wise Canberra 3/09/05 Woden Winter Meet 3 5:00.37 Tom Lee Telopea 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


17 & Over 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:02.89 Adam Bingham Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 2 4:11.36 Ryan Tebb Burley Griffin 8/07/05 NSW State Open SC Champions 3 4:24.24 Robbie Skillman Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 4 4:28.44 John Warmenhoven Canberra 18/06/05 Ginninderra State & Country 5 4:36.11 Luke Hinchcliffe Canberra 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 6 4:56.31 Brendan Rocha Woden 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 7 4:57.53 Richard Eliason Canberra 18/06/05 Ginninderra State & Country


12 years 800m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 9:46.29 Mitchell Nemec Telopea 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 2 10:22.00 Lachlan Grimm Vikings 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 3 10:24.39 Ciaran Plenty Woden 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 4 10:32.77 Ben Trabinger Vikings 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop


13 years 800m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 9:42.59 Robert Albertson-Kill Telopea 10/07/05 Woden Development Meet 2 9:48.93 Ben Treffers Burley Griffin 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 3 10:11.92 Dylan Appelqvist Vikings 10/07/05 Woden Development Meet 4 10:13.37 Ciaran Plenty Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 5 10:25.34 Andrew Irons Telopea 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 6 10:29.80 Nino Bogojevic Queanbeyan 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 7 10:34.65 Rhys McDonald CSD 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 8 11:59.09 Mitchell Lovelock-Fay CSD 10/07/05 Woden Development Meet


14 years 800m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 9:31.43 Timothy Sheppard Woden 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 2 9:57.02 Niall Jacobsen Vikings 10/07/05 Woden Development Meet 3 10:20.27 Josh Manuatu Goulburn 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 4 10:36.00 Daniel Philippa Vikings 10/07/05 Woden Development Meet 5 11:30.78 Tom Skacel Burley Griffin 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 6 11:38.17 Vitha Tickner Burley Griffin 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop


15 years 800m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 9:38.64 Trent Pattenden Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 2 9:42.95 Luke Harvey Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 3 10:00.73 Matthew Worley CSD 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 4 10:14.48 Nathan Kuster CSD 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 5 10:39.13 Hamish Wise Canberra 10/07/05 Woden Development Meet


16 years 800m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 9:37.41 Ben Wise Canberra 10/07/05 Woden Development Meet


17 & Over 800m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 8:34.75 Adam Bingham Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 2 9:19.99 John Warmenhoven Canberra 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 3 9:49.80 Brendan Rocha Woden 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 4 10:11.08 Richard Eliason Canberra 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop


13 years 1500m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 18:28.25 Robert Albertson-Kill Telopea 10/07/05 Woden Development Meet 2 18:42.21 Mitchell Nemec Telopea 10/07/05 Woden Development Meet 3 19:13.29 Dylan Appelqvist Vikings 10/07/05 Woden Development Meet 4 19:27.47 Ciaran Plenty Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 5 19:45.13 Andrew Irons Telopea 10/07/05 Woden Development Meet 6 22:39.77 Mitchell Lovelock-Fay CSD 10/07/05 Woden Development Meet


14 years 1500m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 17:51.35 Timothy Sheppard Queanbeyan 10/07/05 Woden Development Meet 2 18:42.73 Niall Jacobsen Vikings 10/07/05 Woden Development Meet 3 19:42.13 Brad Brown Queanbeyan 10/07/05 Woden Development Meet 4 19:43.88 Daniel Philippa Vikings 10/07/05 Woden Development Meet


15 years 1500m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 19:36.69 Nathan Kuster CSD 10/07/05 Woden Development Meet 2 20:04.57 Hamish Wise Canberra 10/07/05 Woden Development Meet 3 20:34.90 Matthew Worley CSD 10/07/05 Woden Development Meet


16 years 1500m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 18:08.22 Ben Wise Canberra 10/07/05 Woden Development Meet


17 & Over 1500m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 16:16.31 Adam Bingham Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet


8 & Under 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 42.64 Lachlan Trabinger Vikings 10/07/05 Woden Development Meet 2 49.43 Alexander Ryan Telopea 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 3 49.73 Joshua Healey CSD 10/07/05 Woden Development Meet 4 50.92 Alexander Slockee Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 5 52.70 Thomas Harrison Burley Griffin 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 6 53.13 Ethan Nguyen Ginninderra 18/06/05 Ginninderra State & Country 7 53.17 Kosta Markakis CSD 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 8 54.32 Jake White Goulburn 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 9 54.68 Jonathon Krause Ginninderra 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 10 54.90 Joshua Brown Vikings 10/07/05 Woden Development Meet


9 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 39.63 Thomas Ramsay Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 2 39.79 Jacob Randell Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 3 39.85 David Erho Ginninderra 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 4 40.49 Antonio Barbaro Ginninderra 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 5 41.47 Jayden Malala Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 6 41.63 Lachlan Trabinger Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet 7 42.95 Toomas Mirlieb Canberra 3/09/05 Woden Winter Meet 8 43.87 Sam Bowden Queanbeyan 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 9 43.98 Jared Bergman CSD 10/07/05 Woden Development Meet 10 44.26 Sean Maloney Woden 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi


10 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 36.44 Jonathon Slockee Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 36.98 Justin Trabinger Vikings 10/07/05 Woden Development Meet 3 38.61 James Dowden Burley Griffin 10/07/05 Woden Development Meet 4 39.00 William Pulley CSD 3/09/05 Woden Winter Meet 5 39.26 Mitchell Nisbet CSD 3/09/05 Woden Winter Meet 6 39.67 Andy Chen CSD 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 7 39.71 Jacob Randell Woden 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 39.92 Declan Moore Canberra 18/06/05 Ginninderra State & Country 9 40.69 Stephen Lonergan Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 10 40.86 Jayden Malala Woden 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


11 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 35.26 Nicholas Otevrel CSD 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 2 35.78 Brendan Banfield Goulburn 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 3 36.31 Huw Warmenhoven Canberra 3/09/05 Woden Winter Meet 4 37.29 Sam Lane Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 5 37.63 Kevin Dick CSD 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 38.57 Nicholas McClelland CSD 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 7 39.11 James Dowden Burley Griffin 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 39.98 Finbar Pearson Telopea 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 9 41.36 Nicholas Johnson Ginninderra 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 9 41.36 Luke Abberton Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet


12 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 31.99 Zach Bowden Queanbeyan 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 33.35 Nicholas Honey Canberra 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 33.36 Mitchell Nemec Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 4 34.05 Christopher McClelland CSD 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 5 34.35 Ben Trabinger Vikings 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 6 35.23 Ciaran Plenty Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 7 35.29 William McNamara Goulburn 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 35.66 Jordan Hamilton CSD 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 9 36.85 Patrick Hudson Telopea 10/07/05 Woden Development Meet 10 36.88 Dimitri Markakis CSD 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet


13 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 30.59 Ben Treffers Burley Griffin 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 2 31.41 Zach Bowden Queanbeyan 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 31.82 George Pulley Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 31.90 David Pollock Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 32.97 Nino Bogojevic Queanbeyan 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 6 33.02 Joss Whitford CSD 3/09/05 Woden Winter Meet 7 33.25 Mitchell Nemec Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 8 33.61 Rhys McDonald CSD 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 9 33.79 Nic Duncan Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 10 34.13 Ciaran Plenty Woden 3/09/05 Woden Winter Meet


14 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 29.02 Ben Treffers Burley Griffin 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 31.00 Timothy Sheppard Queanbeyan 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 3 32.20 Hamish Wise Canberra 18/06/05 Ginninderra State & Country 4 32.65 Vitha Tickner Burley Griffin 3/09/05 Woden Winter Meet 5 32.70 Alexi Solomou Canberra 18/06/05 Ginninderra State & Country 5 32.70 Christopher Hall-Travini Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 7 33.20 Brad Brown Queanbeyan 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 33.27 Brent Jobling Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 9 34.65 Niall Jacobsen Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 10 35.81 Glen Scott CSD 10/07/05 Woden Development Meet


15 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 29.94 Haydn Marsh Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 30.96 Simon Branston Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 3 31.66 Ben Wise Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 32.30 Joshua Wood Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 5 32.39 Matthew Worley CSD 3/09/05 Woden Winter Meet 6 32.64 Stewart Thompson Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 7 32.78 Matthew Worley CSD 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 32.88 Hamish Wise Canberra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 9 33.02 Fred Marlton Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 10 33.55 Daniel Traficante Telopea 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet


16 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 29.26 Jeremy Huntley Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet 2 30.92 Ben Wise Canberra 2/07/05 NSW Country SC Championship 3 30.94 Matthew Pollock Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 35.61 Tom Lee Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 5 38.31 Damiano Memmolo Burley Griffin 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop


17 & Over 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 28.01 Kiernan McGill Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 28.33 Bobby Folan Burley Griffin 18/06/05 Ginninderra State & Country 3 28.36 Brendan Rocha Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 28.98 Luke Hinchcliffe Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 5 29.50 Kieran Frost Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 6 29.93 Adam Bingham Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 7 29.99 Matthew Pollock Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 30.19 Ryan Tebb Burley Griffin 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 9 30.72 Jacob Howes Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 10 30.77 Ben Menzies Ginninderra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi


8 & Under 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:31.56 Lachlan Trabinger Vikings 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 2 1:48.37 Joshua Healey CSD 16/07/05 South Pacific Splash 5 - 20 3 1:53.46 Alexander Slockee Telopea 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 4 1:58.41 Jacob Cossetto Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


9 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:26.69 Antonio Barbaro Ginninderra 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 1:27.45 Thomas Ramsay Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 3 1:28.24 David Erho Ginninderra 18/06/05 Ginninderra State & Country 4 1:28.39 Jacob Randell Woden 18/06/05 Ginninderra State & Country 5 1:30.29 Jayden Malala Woden 18/06/05 Ginninderra State & Country 6 1:30.45 Toomas Mirlieb Canberra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 7 1:32.08 Lachlan Trabinger Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 8 1:34.81 Sean Maloney Woden 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 9 1:35.16 Sam Bowden Queanbeyan 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 10 1:35.34 Luke Tebb Burley Griffin 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


10 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:19.09 Justin Trabinger Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 2 1:19.56 Jonathon Slockee Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 1:21.48 Mitchell Nisbet CSD 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 1:22.25 William Pulley CSD 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 1:24.73 Andy Chen CSD 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 6 1:24.76 James Dowden Burley Griffin 10/07/05 Woden Development Meet 7 1:24.93 Declan Moore Canberra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 1:26.74 Stephen Lonergan Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 9 1:27.82 Jacob Randell Woden 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 10 1:28.02 Jayden Malala Woden 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


11 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:15.96 Nicholas Otevrel CSD 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 2 1:16.88 Huw Warmenhoven Canberra 2/07/05 NSW Country SC Championship 3 1:19.54 Sam Lane Woden 2/07/05 NSW Country SC Championship 4 1:19.65 Brendan Banfield Goulburn 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 5 1:23.61 James Dowden Burley Griffin 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 6 1:24.34 Nicholas McClelland CSD 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 7 1:26.46 Kevin Dick CSD 10/07/05 Woden Development Meet 8 1:27.47 Lawrence Jacobsen Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 9 1:28.15 Finbar Pearson Telopea 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 10 1:29.01 Julian Lange CSD 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


12 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:08.70 Zach Bowden Queanbeyan 2/07/05 NSW Country SC Championship 2 1:11.10 Mitchell Nemec Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 3 1:11.58 Nicholas Honey Canberra 2/07/05 NSW Country SC Championship 4 1:12.14 Ben Trabinger Vikings 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 5 1:14.33 Christopher McClelland ACT 27/08/05 Victorian Country Short Cou 6 1:16.69 Ciaran Plenty Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 7 1:18.35 Dimitri Markakis CSD 2/07/05 NSW Country SC Championship 8 1:18.55 Jordan Hamilton CSD 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 9 1:19.42 Patrick Hudson Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 10 1:20.21 Lachlan Grimm Vikings 10/07/05 Woden Development Meet


13 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:06.84 David Pollock Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 2 1:06.92 Ben Treffers Burley Griffin 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 3 1:07.18 George Pulley Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 1:09.70 Joss Whitford CSD 3/09/05 Woden Winter Meet 5 1:10.09 Mitchell Nemec Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 6 1:10.14 Nino Bogojevic Queanbeyan 2/07/05 NSW Country SC Championship 7 1:10.59 Zach Bowden ACT 27/08/05 Victorian Country Short Cou 8 1:11.73 Rhys McDonald CSD 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 9 1:12.95 Nic Duncan Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 10 1:15.17 Peter Bennett Canberra 18/06/05 Ginninderra State & Country


14 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:04.48 Ben Treffers Burley Griffin 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 1:05.15 Yoichi Kobayashi Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 3 1:05.30 Timothy Sheppard Queanbeyan 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 1:07.63 Sebastian Tazreiter Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 5 1:09.07 Matthew D'Arcy Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship 6 1:09.71 Hamish Wise Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 7 1:10.32 Alexi Solomou Canberra 18/06/05 Ginninderra State & Country 8 1:11.37 Niall Jacobsen Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 9 1:12.70 Vitha Tickner Burley Griffin 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 10 1:13.68 Nino Bogojevic Queanbeyan 3/09/05 Woden Winter Meet


15 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:03.69 Haydn Marsh Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 1:04.11 Luke Harvey Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 3 1:04.53 Ben Wise Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 1:05.17 Simon Branston Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 5 1:06.71 Joshua Wood Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 6 1:07.51 Hamish Wise Canberra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 7 1:09.97 Martin Pollock Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship 8 1:11.49 Fred Marlton Ginninderra 18/06/05 Ginninderra State & Country 8 1:11.49 Matthew Worley CSD 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 10 1:14.73 Matthew Worley CSD 3/09/05 Woden Winter Meet


16 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:01.82 Ben Wise Canberra 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 1:03.14 Jeremy Huntley Vikings 18/06/05 Ginninderra State & Country 3 1:06.76 Matthew Pollock Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 4 1:08.19 Joshua Wood Vikings 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns


17 & Over 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 59.72 Kiernan McGill Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 2 59.75 Bobby Folan Burley Griffin 18/06/05 Ginninderra State & Country 3 1:02.87 Ryan Tebb Burley Griffin 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 1:02.94 Brendan Rocha Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 5 1:03.12 Luke Hinchcliffe Canberra 2/07/05 NSW Country SC Championship 6 1:03.93 Robbie Skillman Telopea 5/06/05 Bankstown Metropolitan Qual 7 1:06.35 Adam Bingham Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 1:07.14 Ben Huntley Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi


9 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:10.18 Lachlan Trabinger Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet


10 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:48.10 Justin Trabinger Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet 2 2:59.07 Jonathon Slockee Telopea 21/08/05 CWD Winter Champiuonships 3 3:10.06 David Erho Ginninderra 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 4 3:23.24 Nick Philippa Vikings 10/06/05 Tuggeranong Club Night Prog


11 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:44.29 Nicholas Otevrel CSD 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 2 2:44.73 Huw Warmenhoven Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 3 2:54.08 Sam Lane Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 4 2:58.14 James Dowden Burley Griffin 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 5 3:03.99 Kevin Dick CSD 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 6 3:06.37 Luke Abberton Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet 7 3:14.26 Finbar Pearson Telopea 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


12 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:34.36 Zach Bowden Queanbeyan 10/07/05 Woden Development Meet 2 2:35.20 Ben Trabinger Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 3 2:41.81 Christopher D McClelland CSD 3/09/05 Woden Winter Meet 4 2:49.08 Patrick Hudson Telopea 10/07/05 Woden Development Meet 5 2:57.75 Lachlan Grimm Vikings 10/06/05 Tuggeranong Club Night Prog 6 3:04.48 Matthew Walkington Burley Griffin 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 7 3:07.11 Blake Appelqvist Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 8 3:25.55 Harrison Slockee Telopea 21/08/05 CWD Winter Champiuonships


13 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:33.20 Rhys McDonald ACT 27/08/05 Victorian Country Short Cou 2 2:39.41 Zach Bowden ACT 27/08/05 Victorian Country Short Cou 3 2:45.92 Ciaran Plenty Woden 10/07/05 Woden Development Meet 4 2:49.14 Derek Bayley Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet 5 3:04.06 Gareth Thomas Ginninderra 10/07/05 Woden Development Meet


14 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:26.52 Timothy Sheppard Queanbeyan 18/06/05 Ginninderra State & Country 2 2:29.54 Hamish Wise Canberra 18/06/05 Ginninderra State & Country 3 2:33.30 Alexi Solomou Canberra 18/06/05 Ginninderra State & Country 4 2:42.07 Nicolas Alcazar-Stevens Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC


15 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:18.55 Ben Wise Canberra 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 2 2:24.71 Luke Harvey Telopea 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 3 2:32.42 Hamish Wise Canberra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 4 2:32.44 Stewart Thompson Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 5 2:41.10 Fred Marlton Ginninderra 18/06/05 Ginninderra State & Country 6 2:50.80 Corey Elton Queanbeyan 10/07/05 Woden Development Meet


16 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:12.83 Ben Wise Canberra 2/07/05 NSW Country SC Championship 2 2:14.37 Jeremy Huntley Vikings 18/06/05 Ginninderra State & Country 3 2:22.72 Matthew Pollock Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship


17 & Over 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:11.06 Bobby Folan Burley Griffin 18/06/05 Ginninderra State & Country 2 2:17.63 Ryan Tebb Burley Griffin 3/09/05 Woden Winter Meet


8 & Under 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 51.38 Lachlan Trabinger Vikings 18/06/05 Ginninderra State & Country 2 52.95 Joshua Healey CSD 18/06/05 Ginninderra State & Country 3 54.58 Alexander Slockee Telopea 28/08/05 Inswim State Qualifying Mee 4 57.82 Ethan Nguyen Ginninderra 18/06/05 Ginninderra State & Country 5 57.92 Kosta Markakis CSD 18/06/05 Ginninderra State & Country 6 58.41 Shaun Philippa Vikings 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 7 58.50 Jonathon Krause Ginninderra 3/09/05 Woden Winter Meet 8 58.79 Sean Stratton Queanbeyan 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 9 1:00.95 Alexander Ryan Telopea 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 10 1:03.67 Thomas Harrison Burley Griffin 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop


9 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 43.44 Antonio Barbaro Ginninderra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 2 46.70 Jacob Randell Woden 18/06/05 Ginninderra State & Country 3 47.60 Jayden Malala Woden 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 4 49.54 David Erho Ginninderra 10/07/05 Woden Development Meet 5 50.37 Sam Bowden Queanbeyan 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 51.47 Luke Tebb Burley Griffin 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 7 51.77 Josh Lind Queanbeyan 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 8 52.05 Lachlan Trabinger Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 9 52.55 Jared Bergman CSD 10/07/05 Woden Development Meet 10 52.97 Thomas Ramsay Vikings 5/06/05 Goulburn 2005 Development M


10 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 42.76 Mitchell Nisbet ACT 25/09/05 NSW SC DEVELOPMENT MEET 200 2 43.97 Andy Chen CSD 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 44.19 Jacob Randell Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 45.79 William Pulley CSD 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 5 46.51 Jordan Hayes Woden 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 47.31 Jonathon Slockee Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 7 48.06 Jake Lalliard CSD 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 48.48 James Dowden Burley Griffin 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 9 49.05 Alec Bruce Ginninderra 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 10 49.21 Justin Trabinger Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet


11 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 36.59 Srecko Antoski Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 38.50 Michael Gillard Ginninderra 18/06/05 Ginninderra State & Country 3 39.89 Matthew Walkington Burley Griffin 18/06/05 Ginninderra State & Country 4 41.99 Huw Warmenhoven Canberra 18/06/05 Ginninderra State & Country 5 42.37 Nicholas McClelland CSD 3/09/05 Woden Winter Meet 6 42.84 Nicholas Otevrel CSD 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 7 43.46 Ben Pattenden Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet 8 44.37 Brendan Banfield ACT 27/08/05 Victorian Country Short Cou 9 44.56 Teon Lolesio Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 10 46.32 Craig Stratton ACT 25/09/05 NSW SC DEVELOPMENT MEET 200


12 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 34.90 Don Rocha Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 35.95 Srecko Antoski Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 3 37.21 Zach Bowden Queanbeyan 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 39.15 Ciaran Plenty Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 5 39.29 Alexander Hennig Woden 18/06/05 Ginninderra State & Country 6 39.50 William McNamara Goulburn 2/07/05 NSW Country SC Championship 7 39.63 Lachlan Grimm Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 40.76 Mitchell Nemec Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 9 41.21 Robert Bartlett Telopea 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 10 41.30 Nicholas Honey Canberra 2/07/05 NSW Country SC Championship


13 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 32.21 George Pulley Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 34.35 Ganan Yin Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 3 35.19 Joss Whitford CSD 3/09/05 Woden Winter Meet 4 36.50 David Pollock Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 5 36.74 Peter Bennett Canberra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 37.19 Ben Treffers Burley Griffin 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 7 37.29 Nathan Brooker Canberra 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 8 38.13 Nic Duncan Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 9 38.94 Nino Bogojevic Queanbeyan 2/07/05 NSW Country SC Championship 10 39.22 Ciaran Plenty Woden 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi


14 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 33.49 Christopher Hall-Travini Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 2 34.51 Ganan Yin Ginninderra 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 34.60 Daniel Philippa Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 4 35.10 Brent Jobling Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 5 35.33 Timothy Sheppard Queanbeyan 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 35.86 Vitha Tickner Burley Griffin 3/09/05 Woden Winter Meet 7 37.21 Brad Brown Queanbeyan 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 38.09 Nino Bogojevic Queanbeyan 3/09/05 Woden Winter Meet 9 38.79 Alexi Solomou Canberra 18/06/05 Ginninderra State & Country 10 38.89 Niall Jacobsen Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


15 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 32.74 Simon Branston Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 33.55 Martin Pollock Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 3 35.37 Joshua Wood Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 35.46 Haydn Marsh Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 5 35.60 Trent Pattenden Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 37.08 Corey Elton Queanbeyan 16/07/05 South Pacific Splash 5 - 20 7 37.17 Stewart Thompson Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 38.10 Daniel Traficante Telopea 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 9 38.12 Fred Marlton Ginninderra 10/07/05 Woden Development Meet 10 39.20 Nathan Kuster CSD 10/07/05 Woden Development Meet


16 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 35.19 Joshua Wood Vikings 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 37.22 Matthew Pollock Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 3 38.69 Damiano Memmolo Burley Griffin 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 4 39.31 Tom Lee Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country


17 & Over 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 30.38 Dax Foster Ginninderra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 2 31.33 Kieran Frost Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 3 31.54 Jacob Howes Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 31.74 Greg Brewer Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 5 32.60 Michael Sullivan Goulburn 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 6 32.71 Robbie Skillman Telopea 8/07/05 NSW State Open SC Champions 7 32.80 Kiernan McGill Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 32.85 Ryan Tebb Burley Griffin 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 9 33.15 Brendan Rocha Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 10 33.28 Luke Hinchcliffe Canberra 2/07/05 NSW Country SC Championship


8 & Under 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:55.93 Alexander Slockee Telopea 10/07/05 Woden Development Meet 2 1:57.42 Joshua Healey CSD 18/06/05 Ginninderra State & Country 3 2:07.58 Kosta Markakis CSD 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 4 2:10.26 Shaun Philippa Vikings 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop


9 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:35.74 Antonio Barbaro Ginninderra 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 1:41.47 Jacob Randell Woden 18/06/05 Ginninderra State & Country 3 1:45.01 Jayden Malala Woden 18/06/05 Ginninderra State & Country 4 1:45.38 David Erho Ginninderra 10/07/05 Woden Development Meet 5 1:48.11 Sam Bowden Queanbeyan 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 1:49.88 Luke Tebb Burley Griffin 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 7 1:51.70 Lachlan Trabinger Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet 8 1:52.28 Josh Lind Queanbeyan 10/07/05 Woden Development Meet 9 1:52.47 Liam Stratton Queanbeyan 10/07/05 Woden Development Meet 10 1:54.82 Thomas Ramsay Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship


10 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:33.57 Jacob Randell Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 1:33.78 Mitchell Nisbet CSD 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 1:34.49 Andy Chen CSD 2/07/05 NSW Country SC Championship 4 1:37.66 William Pulley CSD 3/09/05 Woden Winter Meet 5 1:39.87 Justin Trabinger Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 6 1:40.70 Ben Pattenden Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship 7 1:41.78 Jordan Hayes Woden 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 1:42.77 Jonathon Slockee Telopea 28/08/05 Inswim State Qualifying Mee 9 1:42.88 James Dowden Burley Griffin 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 10 1:43.70 Jayden Malala Woden 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


11 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:20.46 Srecko Antoski Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 1:29.63 Nicholas Otevrel CSD 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 1:32.48 Ben Pattenden Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 4 1:33.55 Nicholas McClelland CSD 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 5 1:34.79 Michael Gillard Ginninderra 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 6 1:35.45 Huw Warmenhoven Canberra 18/06/05 Ginninderra State & Country 7 1:36.37 Matthew Walkington Burley Griffin 2/07/05 NSW Country SC Championship 8 1:39.03 Teon Lolesio Woden 18/06/05 Ginninderra State & Country 9 1:40.12 Michael Humphries Vikings 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 10 1:42.51 Jake Gatica Telopea 1/05/05 Marboura


12 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:15.44 Don Rocha Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 1:19.07 Srecko Antoski ACT 27/08/05 Victorian Country Short Cou 3 1:26.13 Zach Bowden Queanbeyan 2/07/05 NSW Country SC Championship 4 1:27.35 Mitchell Nemec Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 5 1:27.75 William McNamara Goulburn 2/07/05 NSW Country SC Championship 6 1:28.30 Christopher McClelland ACT 27/08/05 Victorian Country Short Cou 7 1:28.40 Ciaran Plenty Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 8 1:28.41 Lachlan Grimm Vikings 18/06/05 Ginninderra State & Country 9 1:29.29 Nicholas Honey Canberra 2/07/05 NSW Country SC Championship 10 1:29.43 Patrick Hudson Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet


13 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:10.08 George Pulley Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 1:15.68 David Pollock Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 3 1:16.90 Ganan Yin Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 1:18.38 Daniel Philippa Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship 5 1:18.63 Joss Whitford CSD 3/09/05 Woden Winter Meet 6 1:19.19 Ben Treffers Burley Griffin 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 7 1:19.30 Peter Bennett Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 8 1:22.45 Nic Duncan Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 9 1:23.04 Nathan Brooker Canberra 3/09/05 Woden Winter Meet 10 1:23.81 Rhys McDonald CSD 3/09/05 Woden Winter Meet


14 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:12.90 Christopher Hall-Travini Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 2 1:14.90 Daniel Philippa Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 3 1:15.24 Ganan Yin Ginninderra 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 1:15.59 Timothy Sheppard Queanbeyan 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 5 1:21.07 Brad Brown Queanbeyan 2/07/05 NSW Country SC Championship 6 1:21.43 Brent Jobling Woden 2/07/05 NSW Country SC Championship 6 1:21.43 Nino Bogojevic Queanbeyan 3/09/05 Woden Winter Meet 8 1:21.67 Vitha Tickner Burley Griffin 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 9 1:22.67 Niall Jacobsen Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 10 1:23.83 Matthew D'Arcy Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship


15 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:10.30 Simon Branston Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 1:12.45 Martin Pollock Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 3 1:15.39 Haydn Marsh Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 4 1:17.98 Joshua Wood Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 5 1:18.20 Trent Pattenden Telopea 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 6 1:19.80 Corey Elton Queanbeyan 16/07/05 South Pacific Splash 5 - 20 7 1:22.84 Daniel Traficante Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 8 1:23.15 Fred Marlton Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 9 1:26.57 Nathan Kuster CSD 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 10 1:28.58 Josh White Goulburn 5/06/05 Goulburn 2005 Development M


16 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:19.62 Matthew Pollock Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 1:24.70 Tom Lee Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country


17 & Over 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:04.73 Dax Foster Ginninderra 7/08/05 2005 Telstra Australian Sho 2 1:06.80 Greg Brewer Telopea 7/08/05 2005 Telstra Australian Sho 3 1:07.50 Kieran Frost Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 4 1:10.04 Ryan Tebb Burley Griffin 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 1:12.11 Kiernan McGill Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 6 1:12.65 Brendan Rocha Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 7 1:14.99 Luke Hinchcliffe Canberra 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 8 1:15.29 John Warmenhoven Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 9 1:15.34 Richard Eliason Canberra 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 10 1:16.57 Robert Pitkethly Ginninderra 18/06/05 Ginninderra State & Country


9 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:35.49 Antonio Barbaro Ginninderra 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC


10 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:31.52 Jacob Randell Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 2 3:42.30 Jonathon Slockee Telopea 21/08/05 CWD Winter Champiuonships 3 4:15.26 Tom Bingley CSD 5/06/05 Goulburn 2005 Development M


11 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:04.31 Srecko Antoski Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 3:12.19 Nicholas Otevrel CSD 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 3 3:33.40 Michael Gillard Ginninderra 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 4 3:38.65 Matthew Walkington Burley Griffin 10/07/05 Woden Development Meet 5 3:40.71 Luke Abberton Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet 6 3:40.80 James Dowden Burley Griffin 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 7 3:54.16 James Ashurst Burley Griffin 3/09/05 Woden Winter Meet


12 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:06.13 Lachlan Grimm Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 2 3:06.56 Ben Trabinger Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 3 3:14.73 Rhys Elton Queanbeyan 3/09/05 Woden Winter Meet 4 3:14.84 Patrick Hudson Telopea 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 5 3:20.82 Zach Bowden Queanbeyan 10/07/05 Woden Development Meet 6 3:24.08 Michael Gillard Ginninderra 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 7 3:28.52 Jonathan Chan CSD 3/09/05 Woden Winter Meet 8 3:31.00 Harrison Slockee Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 9 3:32.52 Angus Moore Canberra 10/07/05 Woden Development Meet 10 3:39.34 Michael Humphries Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC


13 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:36.25 George Pulley Telopea 8/07/05 NSW State Open SC Champions 2 2:53.22 Ganan Yin Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 3 2:56.98 Peter Bennett Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 3:01.67 Nic Duncan Vikings 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 5 3:12.43 Derek Bayley Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 6 3:22.97 Andrew Irons Telopea 5/06/05 Goulburn 2005 Development M


14 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:37.11 Christopher Hall-Travini Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 2 2:42.90 Daniel Philippa Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 3 2:47.96 Timothy Sheppard Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 2:51.92 Brad Brown Queanbeyan 27/08/05 Victorian Country Short Cou 5 2:59.36 Brent Jobling Woden 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 6 3:06.78 Vitha Tickner Burley Griffin 3/09/05 Woden Winter Meet


15 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:41.73 Simon Branston Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 2 2:49.01 Trent Pattenden Telopea 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 3 2:49.23 Joshua Wood Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 2:56.62 Corey Elton Queanbeyan 3/09/05 Woden Winter Meet 5 3:02.64 Nathan Kuster CSD 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 6 3:04.37 Fred Marlton Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet


16 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:07.73 Tom Lee Telopea 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet


17 & Over 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:21.96 Dax Foster Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 2:26.54 Greg Brewer Telopea 7/08/05 2005 Telstra Australian Sho 3 2:30.51 Ryan Tebb Burley Griffin 8/07/05 NSW State Open SC Champions 4 2:46.44 Richard Eliason Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 5 2:46.69 John Warmenhoven Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet


8 & Under 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 42.62 Lachlan Trabinger Vikings 10/07/05 Woden Development Meet 2 49.80 Alexander Slockee Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 3 52.96 Joshua Healey CSD 10/07/05 Woden Development Meet 4 53.90 Kosta Markakis CSD 18/06/05 Ginninderra State & Country 5 54.34 Nicholas Knowler Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 6 57.34 Ethan Nguyen Ginninderra 18/06/05 Ginninderra State & Country 7 1:01.23 Lachlan Dowse Queanbeyan 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 8 1:01.56 Alexander Ryan Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 9 1:03.11 Jamie Hawke Burley Griffin 10/07/05 Woden Development Meet 10 1:07.24 Sean Stratton Queanbeyan 5/06/05 Goulburn 2005 Development M


9 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 37.77 Jayden Malala Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 38.22 Toomas Mirlieb Canberra 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 3 41.06 Luke Tebb Burley Griffin 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 41.33 Sean Maloney Woden 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 41.82 Lachlan Trabinger Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet 6 42.08 David Erho Ginninderra 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 7 44.22 Thomas Ramsay Vikings 28/08/05 Campbelltown 12&Under Meet 8 45.57 Antonio Barbaro Ginninderra 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 9 46.63 Nicolas Bacon Woden 18/06/05 Ginninderra State & Country 10 49.94 Jacob Randell Woden 18/06/05 Ginninderra State & Country


10 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 36.36 Andy Chen CSD 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 36.67 Jonathon Slockee Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 3 36.82 Jayden Malala Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 37.42 Justin Trabinger Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet 5 38.42 Mitchell Nisbet ACT 25/09/05 NSW SC DEVELOPMENT MEET 200 6 41.14 Simon D'Arcy Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 7 41.37 Declan Moore Canberra 10/07/05 Woden Development Meet 8 41.45 William Pulley CSD 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 9 42.61 Ryan Hore Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 10 42.69 Oliver Hennig Woden 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi


11 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 33.22 Brendan Banfield Goulburn 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 35.21 Huw Warmenhoven ACT 27/08/05 Victorian Country Short Cou 3 35.55 Nicholas Otevrel CSD 16/07/05 South Pacific Splash 5 - 20 4 36.43 Ben Pattenden Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 36.50 Srecko Antoski Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 6 36.87 Sam Lane Woden 18/06/05 Ginninderra State & Country 7 38.11 Nicholas McClelland CSD 18/06/05 Ginninderra State & Country 8 38.24 Jackson Wright Burley Griffin 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 9 39.01 Luke Abberton Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 10 40.19 Craig Stratton ACT 25/09/05 NSW SC DEVELOPMENT MEET 200


12 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 31.40 Mitchell Nemec Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 2 31.74 William McNamara ACT 25/09/05 NSW SC DEVELOPMENT MEET 200 3 31.84 Nicholas Honey Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 32.89 Don Rocha Woden 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 33.14 Christopher McClelland CSD 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 33.17 Ciaran Plenty Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 7 33.18 Ben Trabinger Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet 8 33.88 Zach Bowden Queanbeyan 2/07/05 NSW Country SC Championship 9 33.98 Jonathan Chan CSD 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 10 35.13 Patrick Hudson Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi


13 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 28.75 Ben Treffers Burley Griffin 18/06/05 Ginninderra State & Country 2 30.24 George Pulley Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 31.05 Mitchell Nemec Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 4 31.53 David Pollock Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 5 32.16 Robert Albertson-Kill Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 32.33 Peter Bennett Canberra 3/09/05 Woden Winter Meet 7 33.15 Nic Duncan Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 8 33.22 Ganan Yin Ginninderra 18/06/05 Ginninderra State & Country 9 33.38 Rhys McDonald CSD 3/09/05 Woden Winter Meet 10 33.77 Nathan Brooker Canberra 3/09/05 Woden Winter Meet


14 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 28.42 Yoichi Kobayashi Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 2 28.61 Ben Treffers Burley Griffin 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 29.69 Timothy Sheppard Queanbeyan 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 4 29.84 Sebastian Tazreiter Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 5 29.85 Zane Jordan Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 5 29.85 Nino Bogojevic Queanbeyan 3/09/05 Woden Winter Meet 7 30.69 Brad Brown ACT 25/09/05 NSW SC DEVELOPMENT MEET 200 8 31.47 Alexi Solomou Canberra 18/06/05 Ginninderra State & Country 9 31.81 Niall Jacobsen Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 10 31.87 Christopher Hall-Travini Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet


15 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 26.74 Haydn Marsh Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 27.88 Matthew D'Arcy Vikings 10/06/05 Tuggeranong Club Night Prog 3 29.16 Joshua Wood Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 29.25 Trent Pattenden Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 29.87 Luke Harvey Telopea 5/06/05 Bankstown Metropolitan Qual 6 30.13 Simon Branston Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 7 30.27 Martin Pollock Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 8 30.51 Matthew Worley CSD 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 9 30.66 Stewart Thompson Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 10 31.21 Matthew Worley CSD 3/09/05 Woden Winter Meet


16 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 28.39 Joshua Wood Vikings 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 28.54 Vlad Adam Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 3 30.20 Matthew Pollock Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 4 32.27 Jeremy Huntley Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 5 33.06 Tom Lee Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 6 34.61 Damiano Memmolo Burley Griffin 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop


17 & Over 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 26.33 Kiernan McGill Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 26.62 Dax Foster Ginninderra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 3 27.01 Robbie Skillman Goulburn 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 27.14 Brendan Rocha Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 5 27.22 Ryan Tebb Burley Griffin 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 6 27.25 Adam Bingham Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 7 27.37 Luke Hinchcliffe Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 8 27.94 Kieran Frost Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 9 28.82 Jacob Howes Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 10 29.08 Michael Leach Vikings 10/06/05 Tuggeranong Club Night Prog


8 & Under 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:46.95 Lachlan Trabinger Vikings 18/06/05 Ginninderra State & Country 2 1:58.12 Alexander Slockee Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet


9 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:23.42 Jayden Malala Woden 2/07/05 NSW Country SC Championship 2 1:33.94 Toomas Mirlieb Canberra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 3 1:37.30 David Erho Ginninderra 10/07/05 Woden Development Meet 4 1:39.55 Luke Tebb Burley Griffin 3/09/05 Woden Winter Meet 5 1:45.06 Lachlan Trabinger Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 6 1:51.77 Thomas Ramsay Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship 7 2:27.44 Brendan De Meillon Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship


10 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:21.06 Jayden Malala Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 1:21.64 Andy Chen CSD 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 1:23.33 Justin Trabinger Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 4 1:24.87 Jonathon Slockee Telopea 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 5 1:33.30 Ben Pattenden Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship 6 1:35.25 Simon D'Arcy Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 7 1:41.66 Declan Moore Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 8 1:42.78 Lucas Alcazar-Stevens Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 9 1:46.47 Alex Ramsay Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship 10 1:49.13 Oliver Hennig Woden 3/09/05 Woden Winter Meet


11 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:15.70 Brendan Banfield Goulburn 18/06/05 Ginninderra State & Country 2 1:15.72 Huw Warmenhoven Canberra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 3 1:21.49 Nicholas Otevrel CSD 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 4 1:22.04 Sam Lane Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 5 1:28.83 Luke Abberton Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet 6 1:30.78 Nicholas Pullinen Burley Griffin 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 7 1:32.08 Ben Pattenden Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 8 1:32.75 Nicholas McClelland CSD 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 9 1:34.57 Teon Lolesio Woden 18/06/05 Ginninderra State & Country 10 1:35.89 Jackson Wright Burley Griffin 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC


12 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:08.09 Mitchell Nemec Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 2 1:11.35 Ben Trabinger Vikings 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 1:12.17 Nicholas Honey Canberra 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 1:15.66 Christopher McClelland CSD 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 1:16.70 Nicholas D'Arcy Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 6 1:18.53 Ciaran Plenty Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 7 1:21.14 Dimitri Markakis CSD 18/06/05 Ginninderra State & Country 8 1:21.29 Patrick Hudson Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 9 1:22.45 Jonathan Chan CSD 3/09/05 Woden Winter Meet 10 1:23.34 Robert Bartlett Telopea 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC


13 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:06.42 Mitchell Nemec Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 2 1:06.86 Ben Treffers Burley Griffin 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 3 1:07.30 Nino Bogojevic Queanbeyan 2/07/05 NSW Country SC Championship 4 1:07.55 George Pulley Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 1:07.71 David Pollock Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 6 1:08.46 Robert Albertson-Kill Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 7 1:11.53 Rhys McDonald CSD 3/09/05 Woden Winter Meet 8 1:13.04 Niall Jacobsen Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship 9 1:14.78 Peter Bennett Canberra 3/09/05 Woden Winter Meet 10 1:16.12 Nic Duncan Vikings 5/06/05 Goulburn 2005 Development M


14 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:00.63 Yoichi Kobayashi Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 2 1:02.18 Matthew D'Arcy Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship 3 1:05.22 Ben Treffers Burley Griffin 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 1:05.53 Sebastian Tazreiter Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 5 1:05.97 Zane Jordan Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 6 1:05.99 Timothy Sheppard Queanbeyan 3/09/05 Woden Winter Meet 7 1:06.28 Nino Bogojevic Queanbeyan 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 8 1:08.11 Brad Brown Queanbeyan 2/07/05 NSW Country SC Championship 9 1:09.03 Niall Jacobsen Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 10 1:15.90 Hamish Wise Canberra 5/06/05 Goulburn 2005 Development M


15 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 58.04 Haydn Marsh Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 1:04.17 Joshua Wood Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 3 1:04.18 Martin Pollock Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 4 1:05.27 Luke Harvey Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 5 1:05.77 Trent Pattenden Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 6 1:06.32 Matthew D'Arcy Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 7 1:07.23 Matthew Worley CSD 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 8 1:08.96 Simon Branston Telopea 4/06/05 Carlile Speedo Cup 2005 9 1:10.22 Ben Wise Canberra 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 10 1:11.23 Corey Elton Queanbeyan 16/07/05 South Pacific Splash 5 - 20


16 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:04.31 Joshua Wood Vikings 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 1:04.47 Vlad Adam Ginninderra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 3 1:08.32 Ben Wise Canberra 2/07/05 NSW Country SC Championship 4 1:14.59 Matthew Pollock Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship 5 1:16.29 Tom Lee Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country


17 & Over 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 57.51 Robbie Skillman Telopea 7/08/05 2005 Telstra Australian Sho 2 59.03 Adam Bingham Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 3 59.25 Ryan Tebb Burley Griffin 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 1:00.65 Kiernan McGill Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 1:01.04 Kieran Frost Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 6 1:01.88 Brendan Rocha Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 7 1:02.06 Luke Hinchcliffe Canberra 2/07/05 NSW Country SC Championship 8 1:06.23 Ben Huntley Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 9 1:07.10 Vlad Adam Ginninderra 18/06/05 Ginninderra State & Country 10 1:07.89 John Warmenhoven Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet


9 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:19.36 Jayden Malala Woden 5/06/05 Goulburn 2005 Development M


10 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:10.64 Justin Trabinger Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 2 3:12.82 Andy Chen CSD 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 3 3:24.56 Jonathon Slockee Telopea 21/08/05 CWD Winter Champiuonships


11 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:05.34 Nicholas Otevrel CSD 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC


12 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:44.49 Ben Trabinger Vikings 3/09/05 Woden Winter Meet 2 3:24.63 Jonathan Chan CSD 3/09/05 Woden Winter Meet 3 3:42.94 Harrison Slockee Telopea 21/08/05 CWD Winter Champiuonships


13 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:32.26 Nino Bogojevic Queanbeyan 18/06/05 Ginninderra State & Country


14 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:10.71 Yoichi Kobayashi Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship


15 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:23.57 Haydn Marsh Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 2 2:38.49 Corey Elton Queanbeyan 3/09/05 Woden Winter Meet 3 2:42.92 Trent Pattenden Telopea 4/06/05 Carlile Speedo Cup 2005 4 2:46.60 Matthew Worley CSD 18/06/05 Ginninderra State & Country


17 & Over 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:06.44 Adam Bingham Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 2 2:08.61 Robbie Skillman Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 3 2:12.39 Ryan Tebb Burley Griffin 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi


8 & Under 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:34.67 Lachlan Trabinger Vikings 10/07/05 Woden Development Meet 2 1:51.43 Alexander Slockee Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 3 1:54.45 Joshua Healey CSD 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 1:58.67 Sean Stratton Queanbeyan 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 5 1:59.02 Nicholas Knowler Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 6 2:06.59 Thomas Harrison Burley Griffin 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 7 2:08.54 Jake White Goulburn 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 8 2:09.66 Nathan De Meillon Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 9 2:11.16 Shaun Philippa Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship 10 2:11.19 Jamie Hawke Burley Griffin 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


9 years 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:31.89 David Erho Ginninderra 10/07/05 Woden Development Meet 2 1:32.78 Toomas Mirlieb Canberra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 3 1:33.00 Antonio Barbaro Ginninderra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 4 1:34.04 Lachlan Trabinger Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 1:34.55 Sean Maloney Woden 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 1:34.63 Thomas Ramsay Vikings 28/08/05 Campbelltown 12&Under Meet 7 1:35.08 Luke Tebb Burley Griffin 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 1:38.61 Nicolas Bacon Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 9 1:39.25 Jared Bergman CSD 10/07/05 Woden Development Meet 10 1:40.18 Josh Lind Queanbeyan 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


10 years 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:22.50 Mitchell Nisbet CSD 3/09/05 Woden Winter Meet 2 1:22.86 Jonathon Slockee Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 3 1:25.04 Justin Trabinger ACT 27/08/05 Victorian Country Short Cou 4 1:25.26 Andy Chen CSD 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 5 1:27.42 William Pulley CSD 3/09/05 Woden Winter Meet 6 1:29.41 James Dowden Burley Griffin 10/07/05 Woden Development Meet 7 1:30.49 Declan Moore Canberra 10/07/05 Woden Development Meet 8 1:33.59 Stephen Lonergan Telopea 10/07/05 Woden Development Meet 9 1:34.51 Sean Maloney Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 10 1:34.66 Jacob Randell Woden 10/07/05 Woden Development Meet


11 years 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:17.31 Nicholas Otevrel ACT 27/08/05 Victorian Country Short Cou 2 1:19.91 Huw Warmenhoven Canberra 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 3 1:22.44 Nicholas McClelland ACT 27/08/05 Victorian Country Short Cou 4 1:24.96 Ben Pattenden Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 5 1:25.36 Sam Lane Woden 3/09/05 Woden Winter Meet 6 1:27.65 Kevin Dick CSD 10/07/05 Woden Development Meet 7 1:27.73 James Dowden ACT 27/08/05 Victorian Country Short Cou 8 1:29.97 Craig Stratton ACT 25/09/05 NSW SC DEVELOPMENT MEET 200 9 1:30.46 Michael Humphries Vikings 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 10 1:30.54 Matthew Walkington Burley Griffin 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


12 years 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:11.41 Don Rocha Woden 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 2 1:12.16 Mitchell Nemec Telopea 5/06/05 Bankstown Metropolitan Qual 3 1:14.02 Zach Bowden Queanbeyan 10/07/05 Woden Development Meet 4 1:15.42 Nicholas Honey Canberra 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 5 1:15.97 Christopher McClelland CSD 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 1:17.63 William McNamara ACT 25/09/05 NSW SC DEVELOPMENT MEET 200 7 1:18.04 Lachlan Grimm Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 1:19.54 Dimitri Markakis CSD 3/09/05 Woden Winter Meet 9 1:19.97 Patrick Hudson Telopea 10/07/05 Woden Development Meet 10 1:22.08 Alexander Hennig ACT 25/09/05 NSW SC DEVELOPMENT MEET 200


13 years 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:06.92 George Pulley Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 2 1:11.93 Peter Bennett Canberra 3/09/05 Woden Winter Meet 3 1:12.35 Robert Albertson-Kill Telopea 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 4 1:12.40 Joss Whitford CSD 10/07/05 Woden Development Meet 5 1:13.39 Ganan Yin Ginninderra 18/06/05 Ginninderra State & Country 6 1:13.62 Ciaran Plenty Woden 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 7 1:14.23 Mitchell Nemec Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 8 1:15.32 Zach Bowden Queanbeyan 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 9 1:15.99 Nathan Brooker Canberra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 10 1:16.26 Andrew Irons ACT 25/09/05 NSW SC DEVELOPMENT MEET 200


14 years 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:10.30 Brad Brown ACT 25/09/05 NSW SC DEVELOPMENT MEET 200 2 1:10.71 Christopher Hall-Travini Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 3 1:12.23 Brent Jobling ACT 25/09/05 NSW SC DEVELOPMENT MEET 200 4 1:13.86 Alexi Solomou Canberra 18/06/05 Ginninderra State & Country 5 1:13.95 Vitha Tickner ACT 25/09/05 NSW SC DEVELOPMENT MEET 200 6 1:17.16 Glen Scott CSD 10/07/05 Woden Development Meet 7 1:20.85 Daniel Philippa Vikings 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop


15 years 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:05.98 Luke Harvey Telopea 5/06/05 Bankstown Metropolitan Qual 2 1:06.08 Simon Branston Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 3 1:06.96 Martin Pollock Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 4 1:09.07 Stewart Thompson Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 1:12.33 Hamish Wise Canberra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 6 1:13.11 Trent Pattenden Telopea 5/06/05 Bankstown Metropolitan Qual 7 1:13.33 Corey Elton Queanbeyan 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 8 1:17.29 Fred Marlton Ginninderra 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 9 1:18.41 Nathan Kuster CSD 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 10 1:19.24 Callum Birtles Queanbeyan 31/07/05 Telopea 2005 Development Me


16 years 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:06.86 Matthew Pollock Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 1:07.00 Ben Wise Canberra 10/07/05 Woden Development Meet 3 1:16.08 Damiano Memmolo Burley Griffin 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 4 1:16.28 Tom Lee Telopea 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet


17 & Over 100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 59.77 Dax Foster Ginninderra 18/06/05 Ginninderra State & Country 2 1:01.03 Robbie Skillman Telopea 7/08/05 2005 Telstra Australian Sho 3 1:02.54 Bobby Folan Burley Griffin 18/06/05 Ginninderra State & Country 4 1:02.57 Ryan Tebb Burley Griffin 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 5 1:02.72 Brendan Rocha Woden 2/07/05 NSW Country SC Championship 6 1:02.74 Kiernan McGill Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 7 1:03.01 Luke Hinchcliffe Canberra 2/07/05 NSW Country SC Championship 8 1:04.71 Adam Bingham Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 9 1:06.62 John Warmenhoven Canberra 18/06/05 Ginninderra State & Country 10 1:12.44 Richard Eliason Canberra 5/06/05 Goulburn 2005 Development M


8 & Under 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:28.02 Lachlan Trabinger Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 3:53.15 Alexander Slockee Telopea 28/08/05 Inswim State Qualifying Mee


9 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:05.48 Jayden Malala Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 2 3:13.13 Toomas Mirlieb Canberra 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 3 3:14.56 Thomas Ramsay Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 4 3:15.05 David Erho Ginninderra 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 5 3:31.19 Nicolas Bacon Woden 5/06/05 Goulburn 2005 Development M 6 3:32.02 Antonio Barbaro Ginninderra 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 7 3:38.60 Luke Tebb Burley Griffin 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 8 3:47.55 Joshua Healey CSD 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 9 4:21.93 Thomas Harrison Burley Griffin 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC


10 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:56.32 Jonathon Slockee Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 2:57.05 Andy Chen CSD 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 2:57.76 Justin Trabinger Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 4 3:01.40 Jayden Malala Woden 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 5 3:02.06 Mitchell Nisbet CSD 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 6 3:07.36 Ben Pattenden Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship 7 3:10.19 James Dowden Burley Griffin 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 8 3:12.84 Declan Moore Canberra 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 9 3:13.57 Ryan Hore Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 10 3:17.08 David Erho Ginninderra 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC


11 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:39.46 Nicholas Otevrel CSD 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 2:45.09 Srecko Antoski Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 3 2:49.17 Huw Warmenhoven Canberra 2/07/05 NSW Country SC Championship 4 2:52.14 Brendan Banfield Goulburn 2/07/05 NSW Country SC Championship 5 2:59.66 Nicholas McClelland CSD 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 6 3:01.87 Sam Lane Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 7 3:04.75 Luke Abberton Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 8 3:08.26 Ben Pattenden Vikings 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 9 3:10.39 Kevin Dick CSD 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 10 3:11.83 James Dowden Burley Griffin 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC


12 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:30.46 Mitchell Nemec Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country 2 2:32.70 Don Rocha Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 2:35.64 Nicholas Honey Canberra 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 2:36.92 Ben Trabinger Vikings 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 5 2:39.88 Srecko Antoski ACT 27/08/05 Victorian Country Short Cou 6 2:39.93 Christopher McClelland ACT 27/08/05 Victorian Country Short Cou 7 2:40.39 Zach Bowden Queanbeyan 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 8 2:40.55 Ciaran Plenty Woden 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 9 2:43.52 Nicholas D'Arcy Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 10 2:47.87 Patrick Hudson Telopea 10/07/05 Woden Development Meet


13 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:21.74 George Pulley Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 2 2:22.79 David Pollock Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 3 2:25.39 Ben Treffers Burley Griffin 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 4 2:27.95 Robert Albertson-Kill Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 5 2:31.63 Rhys McDonald CSD 3/09/05 Woden Winter Meet 6 2:31.83 Mitchell Nemec Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 7 2:36.43 Nino Bogojevic Queanbeyan 2/07/05 NSW Country SC Championship 8 2:36.94 Niall Jacobsen Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship 9 2:37.80 Dylan Appelqvist Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 10 2:37.89 Nic Duncan Vikings 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi


14 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:19.93 Timothy Sheppard Queanbeyan 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 2:23.60 Ben Treffers Burley Griffin 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 2:24.12 Matthew D'Arcy Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship 4 2:25.38 Sebastian Tazreiter Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship 5 2:28.47 Zane Jordan Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 6 2:30.99 Niall Jacobsen Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 7 2:33.00 Brad Brown Queanbeyan 2/07/05 NSW Country SC Championship 8 2:33.79 Hamish Wise Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 9 2:34.63 Christopher Hall-Travini Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 10 2:38.42 Alexi Solomou Canberra 18/06/05 Ginninderra State & Country


15 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:16.30 Haydn Marsh Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 2 2:17.55 Simon Branston Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 3 2:21.56 Luke Harvey Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 4 2:22.16 Martin Pollock Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 5 2:22.68 Joshua Wood Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 6 2:28.39 Ben Wise Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 7 2:31.53 Stewart Thompson Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC 8 2:35.48 Corey Elton Queanbeyan 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 9 2:35.64 Hamish Wise Canberra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 10 2:48.97 Maximiliano Alcazar-Steve Vikings 11/09/05 TVSC ACT Winter Series SC


16 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:20.99 Ben Wise Canberra 2/07/05 NSW Country SC Championship 2 2:21.06 Matthew Pollock Vikings 2/07/05 NSW Country SC Championship 3 2:23.92 Joshua Wood Vikings 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 2:44.46 Tom Lee Telopea 18/06/05 Ginninderra State & Country


17 & Over 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:08.63 Dax Foster Ginninderra 18/06/05 Ginninderra State & Country 2 2:09.02 Robbie Skillman Telopea 7/08/05 2005 Telstra Australian Sho 3 2:13.00 Ryan Tebb Burley Griffin 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 4 2:16.64 Kiernan McGill Telopea 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 5 2:18.82 Brendan Rocha Woden 16/09/05 NSW State Age SC Champiopns 6 2:19.66 Adam Bingham Vikings 3/04/05 TVSC 2005 Club Championship 7 2:23.84 Luke Hinchcliffe Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet 8 2:25.27 John Warmenhoven Canberra 28/05/05 TVSC Annual Qualifying Meet


12 years 400m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 5:23.95 Mitchell Nemec Telopea 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 2 5:42.98 Ben Trabinger Vikings 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 3 5:44.94 Ciaran Plenty Woden 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 4 5:52.64 Lachlan Grimm Vikings 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 5 5:52.91 Don Rocha Woden 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop


13 years 400m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 5:01.92 George Pulley Telopea 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 2 5:05.83 Robert Albertson-Kill Telopea 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 3 5:22.81 Mitchell Nemec Telopea 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 4 5:27.16 Nino Bogojevic Queanbeyan 18/06/05 Ginninderra State & Country


14 years 400m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 5:03.35 Timothy Sheppard Queanbeyan 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 2 5:26.44 Brad Brown Queanbeyan 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 3 5:27.92 Niall Jacobsen Vikings 18/06/05 Ginninderra State & Country


15 years 400m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 5:08.76 Simon Branston Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 2 5:11.00 Ben Wise Canberra 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 3 5:12.05 Luke Harvey Telopea 3/09/05 Woden Winter Meet 4 5:44.27 Nathan Kuster CSD 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 5 5:52.66 Corey Elton Queanbeyan 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop 6 6:09.71 Callum Birtles Queanbeyan 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop


16 years 400m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:55.98 Ben Wise Canberra 2/07/05 NSW Country SC Championship 2 6:10.96 Damiano Memmolo Burley Griffin 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop


17 & Over 400m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:35.68 Ryan Tebb Burley Griffin 2/07/05 NSW Country SC Championship 2 4:36.02 Robbie Skillman Telopea 2/07/05 NSW Country SC Championship 3 4:37.13 Dax Foster Ginninderra 13/08/05 CLC ACT Short Course Champi 4 5:11.60 Luke Hinchcliffe Canberra 31/07/05 Telopea 2005 Development Me 5 5:18.33 Brendan Rocha Woden 15/05/05 Burley Griffin 2005 Develop


Go back to the top of this page.

Go back to Top 10 Page.

Go back to this season's Meet Results Page.