Winter 2004 Top 10 for 17 and over Women


Short Course Ranking by Event (as at 30 September, 2004)
50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 27.14 Jenna Priestly Ginninderra 25/09/04 2004 Telstra Australian Sho 2 28.83 Katherine Baker Ginninderra 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C 3 28.97 Angela Lewis Vikings 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C 4 29.69 Karina Graham Woden 28/08/04 Woden Double Meet 5 29.87 Michelle Doyle Ginninderra 28/08/04 Woden Double Meet 6 29.99 Nyree Sutton Telopea 17/09/04 NSW State Age Short Course 7 31.41 Lauren Burraston Woden 28/08/04 Woden Double Meet 8 31.76 Catalina Alcazar-Stevens Vikings 28/08/04 Woden Double Meet 9 34.91 Cassey Graham Woden 28/08/04 Woden Double Meet 10 35.02 Jess White Goulburn 27/06/04 Kippax WDS Goulburn Meet


100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 59.11 Jenna Priestly Ginninderra 7/08/04 NSW State Open SC Champions 2 1:02.43 Katherine Baker Ginninderra 19/06/04 Ginninderra State & Country 3 1:03.78 Angela Lewis Vikings 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C 4 1:05.14 Tegan Mason Vikings 17/07/04 NSW Country Short Course Ch 5 1:05.73 Karina Graham Woden 28/08/04 Woden Double Meet 6 1:07.35 Michelle Doyle Ginninderra 19/06/04 Ginninderra State & Country 7 1:07.95 Catalina Alcazar-Stevens Vikings 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi


200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:10.24 Jenna Priestly Ginninderra 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 2 2:18.73 Katherine Baker Ginninderra 19/06/04 Ginninderra State & Country 3 2:22.91 Tegan Mason Vikings 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C 4 2:23.91 Catalina Alcazar-Stevens Vikings 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 5 2:34.68 Kate McCaskill Canberra 3/07/04 Victorian Country Short Cou


400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:09.91 Sarah Paton Telopea 25/09/04 2004 Telstra Australian Sho 2 4:53.47 Katherine Baker Ginninderra 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 3 4:55.50 Tegan Mason Vikings 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C 4 5:13.78 Catalina Alcazar-Stevens Vikings 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi


800m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 8:25.95 Sarah Paton Telopea 25/09/04 2004 Telstra Australian Sho 2 9:59.29 Karina Graham Woden 28/08/04 Woden Double Meet


1500m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 16:11.01 Sarah Paton Telopea 25/09/04 2004 Telstra Australian Sho


50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 31.89 Jenna Priestly Ginninderra 19/06/04 Ginninderra State & Country 2 32.91 Michelle Doyle Ginninderra 7/08/04 NSW State Open SC Champions 3 33.59 Katherine Baker Ginninderra 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 4 34.27 Angela Lewis Vikings 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C 5 36.33 Nyree Sutton Telopea 28/08/04 Woden Double Meet 6 39.51 Cassey Graham Woden 28/08/04 Woden Double Meet


100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:09.53 Jenna Priestly Ginninderra 19/06/04 Ginninderra State & Country 2 1:10.50 Michelle Doyle Ginninderra 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C 3 1:12.20 Katherine Baker Ginninderra 19/06/04 Ginninderra State & Country 4 1:12.87 Angela Lewis Vikings 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C 5 1:18.32 Tegan Mason Vikings 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C


200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:29.22 Michelle Doyle Ginninderra 17/07/04 NSW Country Short Course Ch 2 2:33.33 Katherine Baker Ginninderra 19/06/04 Ginninderra State & Country 3 2:39.45 Mel Cupitt Telopea 19/06/04 Ginninderra State & Country


50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 35.35 Jess Reed Ginninderra 25/09/04 2004 Telstra Australian Sho 2 36.44 Shannon Dowling Goulburn 28/08/04 Woden Double Meet 3 36.53 Karina Graham Woden 25/09/04 2004 Telstra Australian Sho 4 39.31 Michelle Doyle Ginninderra 8/05/04 CSD Winter Pentathlon 5 39.86 Cassey Graham Woden 28/08/04 Woden Double Meet 6 42.01 Katherine Baker Ginninderra 8/05/04 CSD Winter Pentathlon 7 47.22 Jess White Goulburn 27/06/04 Kippax WDS Goulburn Meet


100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:14.78 Jess Reed Ginninderra 25/09/04 2004 Telstra Australian Sho 2 1:18.41 Shannon Dowling Goulburn 17/07/04 NSW Country Short Course Ch 3 1:20.02 Karina Graham Woden 28/08/04 Woden Double Meet 4 1:22.69 Mel Cupitt Telopea 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C 5 1:24.76 Lauren Burraston Woden 19/06/04 Ginninderra State & Country 6 1:26.28 Michelle Doyle Ginninderra 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C 7 1:31.56 Kate McCaskill Canberra 3/07/04 Victorian Country Short Cou


200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:44.29 Jess Reed Ginninderra 17/07/04 NSW Country Short Course Ch 2 3:10.15 Kate McCaskill Canberra 3/07/04 Victorian Country Short Cou


50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 29.44 Jenna Priestly Ginninderra 7/08/04 NSW State Open SC Champions 2 31.12 Michelle Doyle Ginninderra 7/08/04 NSW State Open SC Champions 3 31.38 Katherine Baker Ginninderra 19/06/04 Ginninderra State & Country 4 31.79 Mel Cupitt Telopea 19/06/04 Ginninderra State & Country 5 32.82 Jess Reed Ginninderra 19/06/04 Ginninderra State & Country 6 33.02 Karina Graham Woden 28/08/04 Woden Double Meet 7 34.06 Tegan Mason Vikings 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C 8 35.28 Catalina Alcazar-Stevens Vikings 28/08/04 Woden Double Meet 9 37.89 Cassey Graham Woden 28/08/04 Woden Double Meet


100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:03.87 Jenna Priestly Ginninderra 7/08/04 NSW State Open SC Champions 2 1:06.99 Mel Cupitt Telopea 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C 3 1:09.12 Michelle Doyle Ginninderra 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C 4 1:12.85 Jess Reed Ginninderra 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C 5 1:13.86 Tegan Mason Vikings 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C 6 1:13.99 Karina Graham Woden 28/08/04 Woden Double Meet 7 1:15.23 Lauren Burraston Woden 19/06/04 Ginninderra State & Country 8 1:20.12 Katherine Baker Ginninderra 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C 9 1:20.46 Kate McCaskill Canberra 3/07/04 Victorian Country Short Cou


200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:22.78 Jenna Priestly Ginninderra 7/08/04 NSW State Open SC Champions 2 2:25.85 Mel Cupitt Telopea 17/07/04 NSW Country Short Course Ch 3 2:38.26 Lauren Burraston Woden 19/06/04 Ginninderra State & Country


100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:07.92 Jenna Priestly Ginninderra 7/08/04 NSW State Open SC Champions 2 1:10.69 Mel Cupitt Telopea 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C 3 1:12.03 Katherine Baker Ginninderra 17/07/04 NSW Country Short Course Ch 4 1:12.47 Michelle Doyle Ginninderra 19/06/04 Ginninderra State & Country 5 1:12.98 Jess Reed Ginninderra 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C 6 1:22.04 Shannon Dowling Goulburn 27/06/04 Kippax WDS Goulburn Meet


200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:25.95 Jenna Priestly Ginninderra 19/06/04 Ginninderra State & Country 2 2:29.84 Mel Cupitt Telopea 17/07/04 NSW Country Short Course Ch 3 2:33.76 Michelle Doyle Ginninderra 17/07/04 NSW Country Short Course Ch 4 2:39.02 Katherine Baker Ginninderra 19/06/04 Ginninderra State & Country 5 2:39.78 Lauren Burraston Woden 19/06/04 Ginninderra State & Country 6 2:44.20 Tegan Mason Vikings 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C 7 2:47.75 Kate McCaskill Canberra 3/07/04 Victorian Country Short Cou


400m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 5:17.74 Mel Cupitt Telopea 17/07/04 NSW Country Short Course Ch 2 5:27.57 Michelle Doyle Ginninderra 17/07/04 NSW Country Short Course Ch 3 5:35.70 Karina Graham Woden 28/08/04 Woden Double Meet


Go back to the top of this page.

Go back to Top 10 Page.

Go back to this season's Meet Results Page.