Winter 2004 Top 10 for 11 years Women


Short Course Ranking by Event (as at 30 September, 2004)
50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 31.03 Katie Lonergan Telopea 17/09/04 NSW State Age Short Course 2 31.22 Erin Priestly Ginninderra 8/05/04 CSD Winter Pentathlon 3 31.55 Zsofi Erdos Telopea 17/09/04 NSW State Age Short Course 4 31.70 Sarah Friend Woden 17/09/04 NSW State Age Short Course 5 32.67 Chloe Yin Ginninderra 28/08/04 Woden Double Meet 6 32.72 Sarah Burford ACT 26/09/04 NSW Short Course Developmen 7 32.90 Jessica Williams Woden 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 8 33.11 Rebecca Campbell Woden 28/08/04 Woden Double Meet 9 33.12 Lyndsay Saywell Telopea 28/08/04 Woden Double Meet 10 35.07 Casey-Lee Collins Telopea 19/06/04 Ginninderra State & Country


100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:06.63 Erin Priestly Ginninderra 19/06/04 Ginninderra State & Country 2 1:08.05 Katie Lonergan Telopea 17/07/04 NSW Country Short Course Ch 3 1:08.64 Zsofi Erdos Telopea 17/09/04 NSW State Age Short Course 4 1:10.56 Sarah Friend Woden 28/08/04 Woden Double Meet 5 1:10.96 Jessica Williams Woden 28/08/04 Woden Double Meet 6 1:11.52 Sarah Burford Woden 28/08/04 Woden Double Meet 7 1:12.21 Lyndsay Saywell Telopea 28/08/04 Woden Double Meet 8 1:12.94 Chloe Yin Ginninderra 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 9 1:14.62 Natalie Smith Vikings 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 10 1:15.77 Rebecca Campbell Woden 28/08/04 Woden Double Meet


200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:33.62 Jessica Williams Woden 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 2 2:35.75 Sarah Friend Woden 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 3 2:35.80 Sarah Burford Woden 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 4 2:35.85 Katie Lonergan Telopea 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 5 2:40.93 Natalie Smith Vikings 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 6 2:43.29 Lyndsay Saywell Telopea 25/07/04 Kippax WDS Woden Meet 7 2:54.68 Chloe Yin Ginninderra 25/07/04 Kippax WDS Woden Meet 8 3:00.29 Nicola Hickman Goulburn 12/09/04 TVSC Development Meet 9 3:02.69 Samantha Bradley Woden 23/05/04 Kippax WDS Burley Griffin M 10 3:14.80 Madeleine Emery Woden 25/07/04 Kippax WDS Woden Meet


400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 5:01.67 Erin Priestly Ginninderra 19/06/04 Ginninderra State & Country 2 5:22.41 Zsofi Erdos Telopea 28/08/04 Woden Double Meet 3 5:25.06 Katie Lonergan Telopea 28/08/04 Woden Double Meet 4 5:30.45 Lyndsay Saywell Telopea 28/08/04 Woden Double Meet 5 5:32.42 Sarah Friend Woden 28/08/04 Woden Double Meet 6 5:34.63 Natalie Smith Vikings 28/08/04 Woden Double Meet 7 5:54.43 Sarah Burford Woden 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C 8 6:22.14 Jessie Robinson CSD 28/08/04 Woden Double Meet


50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 36.24 Erin Priestly Ginninderra 8/05/04 CSD Winter Pentathlon 2 36.35 Katie Lonergan Telopea 17/09/04 NSW State Age Short Course 3 36.99 Lyndsay Saywell Telopea 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 4 37.37 Natalie Smith Vikings 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C 5 37.95 Zsofi Erdos Telopea 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 6 38.35 Rebecca Campbell Woden 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 7 38.77 Chloe Yin Ginninderra 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 8 39.42 Casey-Lee Collins Telopea 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C 9 39.69 Sarah Burford Woden 28/08/04 Woden Double Meet 10 39.88 Sarah Friend Woden 28/08/04 Woden Double Meet


100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:16.24 Katie Lonergan Telopea 17/07/04 NSW Country Short Course Ch 2 1:17.29 Erin Priestly Ginninderra 19/06/04 Ginninderra State & Country 3 1:18.76 Lyndsay Saywell Vikings 17/07/04 NSW Country Short Course Ch 4 1:20.46 Natalie Smith Vikings 17/07/04 NSW Country Short Course Ch 5 1:21.77 Zsofi Erdos Telopea 28/08/04 Woden Double Meet 6 1:22.95 Chloe Yin Ginninderra 28/08/04 Woden Double Meet 7 1:24.16 Sarah Burford Woden 25/07/04 Kippax WDS Woden Meet 8 1:25.32 Sarah Friend Woden 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 9 1:26.08 Casey-Lee Collins Telopea 19/06/04 Ginninderra State & Country 10 1:26.20 Jessica Williams Woden 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C


200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:54.24 Katie Lonergan Telopea 12/09/04 TVSC Development Meet 2 3:00.78 Sarah Burford Woden 25/07/04 Kippax WDS Woden Meet 3 3:01.14 Natalie Smith Vikings 28/08/04 Woden Double Meet 4 3:03.45 Chloe Yin Ginninderra 25/07/04 Kippax WDS Woden Meet 5 3:27.01 Madeleine Emery Woden 25/07/04 Kippax WDS Woden Meet


50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 38.99 Chloe Yin Ginninderra 17/09/04 NSW State Age Short Course 2 42.20 Zsofi Erdos Telopea 17/09/04 NSW State Age Short Course 3 43.43 Katie Lonergan Telopea 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 4 44.26 Kashaerelle Clarke Ginninderra 28/08/04 Woden Double Meet 5 44.48 Elizabeth Philippa Vikings 28/08/04 Woden Double Meet 6 45.04 Erin Priestly Ginninderra 8/05/04 CSD Winter Pentathlon 7 45.96 Jessica Williams Woden 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C 8 46.08 Sarah Burford Woden 25/07/04 Kippax WDS Woden Meet 9 46.42 Nicola Hickman Goulburn 22/08/04 Kippax WDS Telopea Meet 10 47.10 Lyndsay Saywell Telopea 22/08/04 Kippax WDS Telopea Meet


100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:27.26 Chloe Yin Ginninderra 17/09/04 NSW State Age Short Course 2 1:30.31 Zsofi Erdos Telopea 17/09/04 NSW State Age Short Course 3 1:35.70 Kashaerelle Clarke Ginninderra 28/08/04 Woden Double Meet 4 1:36.56 Katie Lonergan Telopea 28/08/04 Woden Double Meet 5 1:38.12 Elizabeth Philippa Vikings 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 6 1:40.29 Nicola Hickman Goulburn 19/06/04 Ginninderra State & Country 7 1:41.86 Lyndsay Saywell Telopea 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 8 1:42.00 Jessica Williams Woden 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C 9 1:42.84 Casey-Lee Collins Telopea 27/06/04 Kippax WDS Goulburn Meet 10 1:43.01 Sarah Burford Woden 25/07/04 Kippax WDS Woden Meet


200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:11.70 Chloe Yin Ginninderra 28/08/04 Woden Double Meet 2 3:25.59 Elizabeth Philippa Vikings 25/07/04 Kippax WDS Woden Meet 3 3:27.81 Katie Lonergan Telopea 12/09/04 TVSC Development Meet 4 3:46.31 Sarah Burford Woden 25/07/04 Kippax WDS Woden Meet


50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 33.42 Erin Priestly Ginninderra 19/06/04 Ginninderra State & Country 2 34.44 Sarah Friend Woden 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 3 35.66 Katie Lonergan Telopea 17/09/04 NSW State Age Short Course 4 36.37 Jessica Williams Woden 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 5 36.44 Chloe Yin Ginninderra 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 6 36.46 Lyndsay Saywell Telopea 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 7 36.53 Rebecca Campbell Woden 28/08/04 Woden Double Meet 8 36.57 Casey-Lee Collins Telopea 19/06/04 Ginninderra State & Country 9 37.56 Zsofi Erdos Telopea 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 10 38.24 Sarah Burford Woden 28/08/04 Woden Double Meet


100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:13.30 Erin Priestly Ginninderra 19/06/04 Ginninderra State & Country 2 1:21.51 Jessica Williams Woden 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 3 1:21.92 Katie Lonergan Telopea 17/09/04 NSW State Age Short Course 4 1:22.74 Lyndsay Saywell Telopea 28/08/04 Woden Double Meet 5 1:24.89 Rebecca Campbell Woden 28/08/04 Woden Double Meet 6 1:25.65 Casey-Lee Collins Telopea 19/06/04 Ginninderra State & Country 7 1:26.30 Sarah Friend Woden 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 8 1:30.84 Chloe Yin Ginninderra 28/08/04 Woden Double Meet 9 1:35.07 Stephanie Jones Woden 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 10 1:35.93 Nicola Hickman Goulburn 12/09/04 TVSC Development Meet


200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:41.48 Erin Priestly Ginninderra 19/06/04 Ginninderra State & Country 2 3:04.39 Katie Lonergan Telopea 25/07/04 Kippax WDS Woden Meet 3 3:29.40 Rebecca Campbell Woden 25/07/04 Kippax WDS Woden Meet


100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:21.02 Katie Lonergan Telopea 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 2 1:21.45 Zsofi Erdos Telopea 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 3 1:21.87 Chloe Yin Ginninderra 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 4 1:25.36 Natalie Smith Vikings 12/09/04 TVSC Development Meet 5 1:27.14 Sarah Friend Woden 25/07/04 Kippax WDS Woden Meet 6 1:27.16 Sarah Burford Woden 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 7 1:28.30 Kashaerelle Clarke Ginninderra 28/08/04 Woden Double Meet 8 1:28.52 Casey-Lee Collins Telopea 27/06/04 Kippax WDS Goulburn Meet 9 1:29.25 Rebecca Campbell Woden 25/07/04 Kippax WDS Woden Meet 10 1:30.24 Stephanie Jones ACT 26/09/04 NSW Short Course Developmen


200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:40.61 Erin Priestly Ginninderra 19/06/04 Ginninderra State & Country 2 2:45.76 Katie Lonergan Telopea 17/07/04 NSW Country Short Course Ch 3 2:55.32 Zsofi Erdos Telopea 28/08/04 Woden Double Meet 4 2:58.90 Chloe Yin Ginninderra 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 5 2:59.84 Lyndsay Saywell Telopea 28/08/04 Woden Double Meet 6 3:01.25 Natalie Smith Vikings 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 7 3:01.78 Casey-Lee Collins Telopea 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C 8 3:02.87 Sarah Friend Woden 25/07/04 Kippax WDS Woden Meet 9 3:04.92 Jessica Williams Woden 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C 10 3:06.28 Sarah Burford Woden 23/05/04 Kippax WDS Burley Griffin M


400m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 6:36.33 Casey-Lee Collins Telopea 27/06/04 Kippax WDS Goulburn Meet


Go back to the top of this page.

Go back to Top 10 Page.

Go back to this season's Meet Results Page.