Winter 2004 Top 10 for 8 and under Men


Short Course Ranking by Event (as at 30 September, 2004)
50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 38.55 Toomas Mirlieb Canberra 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C 2 39.32 Antonio Barbaro Ginninderra 19/06/04 Ginninderra State & Country 3 40.73 Lachlan Trabinger Vikings 28/08/04 Woden Double Meet 4 41.00 Jayden Malala Woden 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C 5 41.55 Bradley Jarrett CSD 19/06/04 Ginninderra State & Country 6 41.83 Sean Maloney Woden 22/08/04 Kippax WDS Telopea Meet 7 42.04 Thomas Ramsay Vikings 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C 8 43.85 Nicolas Bacon Woden 22/08/04 Kippax WDS Telopea Meet 9 45.25 Kristopher Erb Ginninderra 12/09/04 TVSC Development Meet 10 45.27 Liam Stratton Queanbeyan 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C


100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:27.74 Toomas Mirlieb Canberra 27/06/04 Kippax WDS Goulburn Meet 2 1:30.71 Antonio Barbaro Ginninderra 25/07/04 Kippax WDS Woden Meet 3 1:32.21 Lachlan Trabinger Vikings 28/08/04 Woden Double Meet 4 1:42.11 Liam Stratton Queanbeyan 22/08/04 Kippax WDS Telopea Meet 5 1:42.36 Adam Hazelton Woden 23/05/04 Kippax WDS Burley Griffin M 6 1:42.40 Thomas Ramsay Vikings 25/07/04 Kippax WDS Woden Meet 7 1:42.92 Luke Tebb Burley Griffin 22/08/04 Kippax WDS Telopea Meet 8 1:43.80 Nicolas Bacon Woden 12/09/04 TVSC Development Meet 9 1:55.18 Alexander Slockee Telopea 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi


400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 7:43.98 Liam Stratton Queanbeyan 22/07/04 Queanbeyan Time Trials


800m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 15:41.67 Liam Stratton Queanbeyan 22/07/04 Queanbeyan Time Trials


50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 43.48 Thomas Ramsay Vikings 19/06/04 Ginninderra State & Country 2 45.19 Antonio Barbaro Ginninderra 19/06/04 Ginninderra State & Country 3 47.09 Toomas Mirlieb Canberra 3/07/04 Victorian Country Short Cou 4 49.07 Lachlan Trabinger Vikings 28/08/04 Woden Double Meet 5 49.24 Bradley Jarrett CSD 27/06/04 Kippax WDS Goulburn Meet 6 49.40 Nicolas Bacon Woden 22/08/04 Kippax WDS Telopea Meet 7 49.53 Jacob Randell Woden 30/05/04 Peakhurst Junior Sprint Mee 8 49.89 Sean Maloney Woden 22/08/04 Kippax WDS Telopea Meet 9 50.69 Luke Tebb Burley Griffin 28/08/04 Woden Double Meet 10 51.05 Sam Bowden Woden 28/08/04 Woden Double Meet


100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:39.47 Thomas Ramsay Vikings 28/08/04 Woden Double Meet 2 1:40.94 Antonio Barbaro Ginninderra 27/06/04 Kippax WDS Goulburn Meet 3 1:43.99 Toomas Mirlieb Canberra 27/06/04 Kippax WDS Goulburn Meet 4 1:54.50 Luke Tebb Burley Griffin 22/08/04 Kippax WDS Telopea Meet 5 1:56.18 Nicolas Bacon Woden 12/09/04 TVSC Development Meet 6 1:57.63 Liam Stratton Queanbeyan 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C 7 2:07.79 Alexander Slockee Telopea 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 8 2:38.92 Shaun Philippa Vikings 22/08/04 Kippax WDS Telopea Meet


50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 46.83 Antonio Barbaro Ginninderra 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 2 55.32 Nicolas Bacon Woden 12/09/04 TVSC Development Meet 3 55.61 Thomas Ramsay Vikings 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C 4 56.26 Jacob Randell Woden 30/05/04 Peakhurst Junior Sprint Mee 5 56.49 Jayden Malala Woden 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C 6 56.99 Sam Bowden Woden 28/08/04 Woden Double Meet 7 57.57 Liam Gray Goulburn 19/06/04 Ginninderra State & Country 8 58.45 Luke Tebb Burley Griffin 22/08/04 Kippax WDS Telopea Meet 9 59.11 Liam Stratton Queanbeyan 19/06/04 Ginninderra State & Country 10 59.65 Johnathan Locke Woden 25/07/04 Kippax WDS Woden Meet


100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:42.90 Antonio Barbaro Ginninderra 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 2 2:01.99 Sam Bowden Woden 28/08/04 Woden Double Meet 3 2:06.91 Alexander Slockee Telopea 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 4 2:08.77 Toomas Mirlieb Canberra 25/07/04 Kippax WDS Woden Meet 5 2:11.85 Liam Stratton Queanbeyan 22/08/04 Kippax WDS Telopea Meet 6 2:12.36 Liam Gray Goulburn 27/06/04 Kippax WDS Goulburn Meet


200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:15.82 Antonio Barbaro Ginninderra 23/05/04 Kippax WDS Burley Griffin M


50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 44.95 Toomas Mirlieb Canberra 3/07/04 Victorian Country Short Cou 2 47.38 Thomas Ramsay Vikings 5/06/04 Tuggeranong Metropolitan, C 3 49.11 Jayden Malala Woden 27/06/04 Kippax WDS Goulburn Meet 4 51.29 Antonio Barbaro Ginninderra 27/06/04 Kippax WDS Goulburn Meet 5 52.78 Bradley Jarrett CSD 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 6 52.79 Luke Tebb Burley Griffin 12/09/04 TVSC Development Meet 7 52.87 Sean Maloney Woden 22/08/04 Kippax WDS Telopea Meet 8 53.88 Nicolas Bacon Woden 28/08/04 Woden Double Meet 9 58.39 Adam Hazelton Woden 8/05/04 CSD Winter Pentathlon 10 59.15 Jacob Randell Woden 23/05/04 Kippax WDS Burley Griffin M


100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:56.40 Toomas Mirlieb Canberra 25/07/04 Kippax WDS Woden Meet 2 2:16.50 Antonio Barbaro Ginninderra 25/07/04 Kippax WDS Woden Meet


100m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:39.32 Antonio Barbaro Ginninderra 14/08/04 CLC ACT Short Course Champi 2 1:42.84 Jayden Malala Woden 27/06/04 Kippax WDS Goulburn Meet 3 1:43.22 Thomas Ramsay Vikings 22/08/04 Kippax WDS Telopea Meet 4 1:44.63 Toomas Mirlieb Canberra 23/05/04 Kippax WDS Burley Griffin M 5 1:46.40 Sean Maloney Woden 22/08/04 Kippax WDS Telopea Meet 6 1:49.11 Luke Tebb Burley Griffin 12/09/04 TVSC Development Meet 7 1:49.50 Bradley Jarrett CSD 8/05/04 CSD Winter Pentathlon 8 1:49.85 Lachlan Trabinger Vikings 28/08/04 Woden Double Meet 9 1:50.63 Sam Bowden Woden 28/08/04 Woden Double Meet 10 1:51.77 Jacob Randell Woden 30/05/04 Peakhurst Junior Sprint Mee


200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:42.62 Alexander Slockee Telopea 12/09/04 TVSC Development Meet


400m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 9:00.27 Liam Stratton Queanbeyan 22/07/04 Queanbeyan Time Trials


Go back to the top of this page.

Go back to Top 10 Page.

Go back to this season's Meet Results Page.