Summer 2004-05 Age Top 10 for Men


Long Course Ranking by Event (as at 17 April, 2005)
8 & Under 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 36.68 Lachlan Trabinger Vikings 4/03/05 ACT Championships 2 37.28 Toomas Mirlieb Canberra 6/11/04 Telopea 3 39.36 Antonio Barbaro Ginninderra 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 4 42.71 Nicolas Bacon Woden 10/12/04 Canberra Christmas Classic 5 43.21 Sam Bowden Woden 28/11/04 Cootamundra 6 45.08 Alexander Slockee Telopea 4/03/05 ACT Championships 7 45.19 Cruz Briggs Queanbeyan 4/03/05 ACT Championships 8 46.51 Rory Walker Woden 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 9 46.76 Jordan Kitchener Ginninderra 5/12/04 Goulburn Summer Series 10 48.53 Kristopher Erb Ginninderra 17/10/04 Ginninderra Summer Series


9 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 34.50 Jayden Malala Woden 20/03/05 Speedo Sprint Series 2005 2 35.24 Jonathon Slockee Telopea 10/12/04 Canberra Christmas Classic 3 36.46 Declan Moore Canberra 4/03/05 ACT Championships 4 36.92 Toomas Mirlieb Canberra 4/03/05 ACT Championships 5 37.20 Mitchell Nisbet CSD 20/11/04 ACT Summer 6 37.93 Sean Maloney Woden 4/03/05 ACT Championships 7 38.12 Antonio Barbaro Ginninderra 4/03/05 ACT Championships 8 39.20 Stephen Lonergan Telopea 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 9 39.23 Jacob Randell Woden 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 10 39.43 Jake Jobling Woden 4/03/05 ACT Championships


10 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 32.03 Brendan Banfield Goulburn 20/11/04 ACT Summer 2 33.15 Jonathon Slockee Telopea 4/03/05 ACT Championships 3 33.92 Nicholas Otevrel CSD 20/11/04 ACT Summer 4 34.23 Craig Stratton Queanbeyan 4/03/05 ACT Championships 5 34.34 Andy Chen CSD 4/03/05 ACT Championships 6 34.46 Ben Pattenden Vikings 4/03/05 ACT Championships 7 34.70 Justin Trabinger Vikings 4/03/05 ACT Championships 8 35.02 Mitchell Nisbet CSD 4/03/05 ACT Championships 9 35.18 Nicholas McClelland CSD 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 10 36.15 James Dowden Burley Griffin 4/03/05 ACT Championships


11 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 30.59 Gavin Scott ACT 5/02/05 2005 Victorian Sprint Champ 2 30.60 Srecko Antoski ACT 13/03/05 Brophy 3 30.74 William McNamara Goulburn 4/03/05 ACT Championships 4 31.25 Nicholas Honey Canberra 23/10/04 Burley Griffin October 5 31.29 Brendan Banfield ACT 13/03/05 Brophy 6 32.10 Don Rocha Woden 6/11/04 Telopea 7 32.20 Lachlan Grimm Vikings 23/10/04 Burley Griffin October 8 33.06 Nicholas D'Arcy Vikings 4/12/04 Narooma Two Day 2004 9 33.32 Benjamin Trabinger Vikings 20/11/04 ACT Summer 10 33.46 Ryan Miller Telopea 14/11/04 Tuggeranong Summer Series


12 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 29.43 Mitchell Nemec Telopea 4/03/05 ACT Championships 2 29.51 David Pollock Vikings 23/10/04 Burley Griffin October 3 29.98 Joss Whitford CSD 20/03/05 Speedo Sprint Series 2005 4 30.03 Nicholas Honey Canberra 4/03/05 ACT Championships 5 30.21 Ciaran Plenty ACT 13/03/05 Brophy 6 30.41 Zach Bowden Queanbeyan 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 7 31.82 Dylan Appelqvist Vikings 20/11/04 ACT Summer 8 31.93 Rhys McDonald CSD 10/12/04 Canberra Christmas Classic 9 32.07 Christopher McClelland ACT 19/12/04 Shellharbour Warrigal 10 32.17 Don Rocha Woden 10/12/04 Canberra Christmas Classic


13 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 27.40 Ben Treffers Burley Griffin 4/03/05 ACT Championships 2 27.86 Nino Bogojevic Queanbeyan 10/12/04 Canberra Christmas Classic 3 28.32 George Pulley Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 4 28.55 Timothy Sheppard Woden 4/03/05 ACT Championships 5 28.58 Jake Silvestro Ginninderra 4/03/05 ACT Championships 6 28.74 David Pollock Vikings 4/03/05 ACT Championships 7 29.26 Geoff Godkin Goulburn 4/03/05 ACT Championships 8 29.77 Vitha Tickner Burley Griffin 6/11/04 Telopea 9 29.79 Niall Jacobsen Vikings 4/03/05 ACT Championships 10 29.81 Jackson Taylor-Grant Ginninderra 4/03/05 ACT Championships


14 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 26.30 Matthew D'Arcy Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 2 26.50 Luke Harvey Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 3 27.30 Yoichi Kobayashi Telopea 4/03/05 ACT Championships 4 27.46 Martin Pollock Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 5 27.71 Sebastian Tazreiter Vikings 4/03/05 ACT Championships 6 27.93 Haydn Marsh Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 7 28.02 Christopher Hall-Travini Telopea 4/03/05 ACT Championships 8 28.42 Eamonn McGill Telopea 4/03/05 ACT Championships 9 28.76 Sam Axelsen Canberra 24/01/05 Time trials 10 28.79 Simon Branston Telopea 6/11/04 Telopea


15 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 26.16 Luke Harvey Telopea 4/03/05 ACT Championships 2 26.24 Cameron Gledhill Telopea 6/11/04 Telopea 3 26.38 Jeremy Huntley Vikings 25/02/05 NSW Country Championships 4 26.45 Brad Armstrong Goulburn 10/12/04 Canberra Christmas Classic 5 26.79 Haydn Marsh ACT 13/03/05 Brophy 6 27.94 Martin Pollock Vikings 4/03/05 ACT Championships 7 28.64 Joshua Wood Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 8 28.66 Dale Bonner Ginninderra 20/11/04 ACT Summer 9 29.22 Matthew Worley CSD 4/12/04 Wagga Summer 10 29.89 Ben Wise Canberra 10/12/04 Canberra Christmas Classic


16 years 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 25.17 Ben Grady Vikings 4/03/05 ACT Championships 2 25.64 Adam Bingham Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 3 25.84 Matt Verwey Ginninderra 4/12/04 Wagga Summer 4 26.03 Vlad Adam Ginninderra 25/02/05 NSW Country Championships 5 26.10 Cameron Gledhill Telopea 11/02/05 2005 AIS International 6 26.44 Brad Armstrong Goulburn 4/03/05 ACT Championships 7 26.67 John Morris Ginninderra 6/11/04 Telopea 8 27.30 John Warmenhoven Ginninderra 10/12/04 Canberra Christmas Classic 9 27.67 Matthew Pollock Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 10 27.97 Richard Eliason Canberra 25/02/05 NSW Country Championships


17 & Over 50m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 24.68 Luke Hinchcliffe Canberra 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 2 24.80 Dax Foster Ginninderra 4/03/05 ACT Championships 3 25.07 Nik Kobetsky Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 4 25.26 Jon Slater Ginninderra 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 5 25.60 Adam Bingham Vikings 4/03/05 ACT Championships 6 25.72 Kiernan McGill Telopea 4/12/04 Wagga Summer 7 26.10 Brendan Rocha Woden 6/11/04 Telopea 8 26.11 Ben Martin Woden 10/12/04 Canberra Christmas Classic 9 26.60 Pavel Cheimardinov Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 10 26.61 Kieran Frost Telopea 6/11/04 Telopea


8 & Under 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:25.22 Toomas Mirlieb Canberra 6/11/04 Telopea 2 1:26.66 Lachlan Trabinger Vikings 26/01/05 Australia Day 3 1:32.86 Antonio Barbaro Ginninderra 23/10/04 Burley Griffin October 4 1:39.08 Nicolas Bacon Woden 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 5 1:42.78 Sam Bowden Woden 5/12/04 Goulburn Summer Series 6 1:44.47 Jordan Kitchener Ginninderra 5/12/04 Goulburn Summer Series 7 1:53.25 Alexander Slockee Telopea 29/01/05 NSW Country Regional - Naro 8 1:53.62 Alexander Cooper Queanbeyan 6/02/05 2005 Queanbeyan 9 1:54.56 Joshua Healey CSD 6/02/05 2005 Queanbeyan 10 1:56.20 Thomas Harrison Burley Griffin 6/02/05 2005 Queanbeyan


9 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:15.83 Jonathon Slockee Telopea 17/10/04 Ginninderra Summer Series 2 1:17.60 Jayden Malala Woden 4/03/05 ACT Championships 3 1:20.15 Declan Moore Telopea 8/01/05 NSW Age 9-12 years 4 1:21.74 Toomas Mirlieb Canberra 4/03/05 ACT Championships 5 1:24.54 Mitchell Nisbet CSD 20/11/04 ACT Summer 6 1:25.78 Simon D'Arcy Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 7 1:26.04 Sean Maloney Woden 4/03/05 ACT Championships 8 1:28.52 Alec Bruce Telopea 10/12/04 Canberra Christmas Classic 9 1:28.96 Stephen Lonergan Telopea 23/10/04 Burley Griffin October 10 1:32.14 Bradley Jarrett CSD 6/02/05 2005 Queanbeyan


10 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:09.74 Brendan Banfield Goulburn 20/11/04 ACT Summer 2 1:14.11 Nicholas Otevrel CSD 23/10/04 Burley Griffin October 3 1:14.89 Jonathon Slockee Telopea 4/03/05 ACT Championships 4 1:16.57 Justin Trabinger Vikings 4/03/05 ACT Championships 5 1:17.44 Craig Stratton Queanbeyan 29/01/05 NSW Country Regional - Naro 6 1:17.45 Andy Chen CSD 4/03/05 ACT Championships 7 1:17.52 Mitchell Nisbet CSD 4/03/05 ACT Championships 8 1:18.35 Lawrence Jacobsen Vikings 4/03/05 ACT Championships 9 1:18.65 Ben Pattenden Vikings 4/03/05 ACT Championships 10 1:22.26 Sam Lane Woden 6/11/04 Telopea


11 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:05.74 Gavin Scott Ginninderra 25/02/05 NSW Country Championships 2 1:07.62 Nicholas Honey Canberra 23/10/04 Burley Griffin October 3 1:08.41 Srecko Antoski Vikings 4/03/05 ACT Championships 4 1:09.65 Brendan Banfield Goulburn 8/01/05 NSW Age 9-12 years 5 1:09.75 Lachlan Grimm Vikings 23/10/04 Burley Griffin October 6 1:09.93 Benjamin Trabinger Vikings 20/11/04 ACT Summer 7 1:11.99 Don Rocha Woden 6/11/04 Telopea 8 1:12.38 Nicholas D'Arcy Vikings 4/12/04 Narooma Two Day 2004 9 1:12.54 Huw Warmenhoven Ginninderra 6/02/05 2005 Queanbeyan 10 1:14.65 Ryan Miller Telopea 14/11/04 Tuggeranong Summer Series


12 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:03.76 David Pollock Vikings 23/10/04 Burley Griffin October 2 1:04.58 Mitchell Nemec Telopea 8/01/05 NSW Age 9-12 years 3 1:04.91 Nicholas Honey Canberra 4/03/05 ACT Championships 4 1:05.48 Zach Bowden Queanbeyan 25/02/05 NSW Country Championships 5 1:06.79 Robert Albertson-Kill Telopea 10/12/04 Canberra Christmas Classic 6 1:07.53 Lachlan Grimm Vikings 25/02/05 NSW Country Championships 7 1:07.71 Ciaran Plenty Woden 25/02/05 NSW Country Championships 8 1:08.43 Benjamin Trabinger Vikings 25/02/05 NSW Country Championships 9 1:08.67 Dylan Appelqvist Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 10 1:09.63 Rhys McDonald CSD 6/11/04 Telopea


13 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:00.46 Nino Bogojevic Queanbeyan 10/12/04 Canberra Christmas Classic 2 1:00.81 Ben Treffers Burley Griffin 4/03/05 ACT Championships 3 1:01.37 George Pulley Telopea 20/11/04 ACT Summer 4 1:02.46 Timothy Sheppard Woden 4/03/05 ACT Championships 5 1:02.84 David Pollock Vikings 4/03/05 ACT Championships 6 1:04.41 Geoff Godkin Goulburn 4/03/05 ACT Championships 7 1:04.47 Niall Jacobsen Vikings 23/10/04 Burley Griffin October 8 1:05.23 Jake Silvestro Ginninderra 10/12/04 Canberra Christmas Classic 9 1:06.30 Peter Bennett Canberra 20/11/04 ACT Summer 10 1:06.44 Daniel Philippa Vikings 6/02/05 2005 Queanbeyan


14 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 57.93 Luke Harvey Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 2 58.34 Matthew D'Arcy Vikings 25/02/05 NSW Country Championships 3 58.73 Yoichi Kobayashi Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 4 59.19 Sebastian Tazreiter Vikings 4/03/05 ACT Championships 5 59.31 Haydn Marsh Vikings 6/11/04 Telopea 6 1:00.74 Martin Pollock Vikings 6/11/04 Telopea 7 1:02.14 Brad Brown Queanbeyan 4/03/05 ACT Championships 8 1:02.53 Simon Branston Telopea 25/02/05 NSW Country Championships 9 1:03.30 Matthew Worley CSD 23/10/04 Burley Griffin October 10 1:03.65 Trent Pattenden Vikings 6/11/04 Telopea 10 1:03.65 Daudi Somi CSD 10/12/04 Canberra Christmas Classic


15 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 57.73 Cameron Gledhill Telopea 6/11/04 Telopea 2 57.81 Luke Harvey Telopea 4/03/05 ACT Championships 3 58.30 Jeremy Huntley Vikings 25/02/05 NSW Country Championships 4 58.40 Brad Armstrong Goulburn 25/02/05 NSW Country Championships 5 58.83 Haydn Marsh Telopea 4/03/05 ACT Championships 6 1:00.10 Joshua Wood Vikings 4/03/05 ACT Championships 7 1:00.69 Martin Pollock Vikings 4/03/05 ACT Championships 8 1:02.73 Ben Wise Canberra 6/11/04 Telopea 9 1:03.39 Matthew Worley CSD 10/12/04 Canberra Christmas Classic 10 1:03.40 Dale Bonner Ginninderra 20/11/04 ACT Summer


16 years 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 53.86 Adam Bingham Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 2 55.97 Ben Grady Vikings 4/03/05 ACT Championships 3 56.91 Vlad Adam Ginninderra 11/02/05 2005 AIS International 4 57.29 Matt Verwey Ginninderra 4/12/04 Wagga Summer 5 57.83 Cameron Gledhill Telopea 25/02/05 NSW Country Championships 6 59.61 John Morris Ginninderra 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 7 59.68 Matthew Pollock Vikings 6/11/04 Telopea 8 59.99 John Warmenhoven Ginninderra 10/12/04 Canberra Christmas Classic 9 1:01.26 Nuru Somi CSD 10/12/04 Canberra Christmas Classic 10 1:03.69 Richard Eliason Canberra 10/12/04 Canberra Christmas Classic


17 & Over 100m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 54.43 Adam Bingham Vikings 13/04/05 2005 Fisher & Paykel Austra 2 54.84 Luke Hinchcliffe Canberra 25/02/05 NSW Country Championships 3 55.00 Dax Foster Ginninderra 4/03/05 ACT Championships 4 55.02 Jon Slater Ginninderra 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 5 56.72 Nik Kobetsky Telopea 4/03/05 ACT Championships 6 57.21 Kiernan McGill Telopea 4/12/04 Wagga Summer 7 57.24 Pavel Cheimardinov Telopea 23/10/04 Burley Griffin October 8 57.96 Robbie Skillman Goulburn 4/03/05 ACT Championships 9 58.69 Ben Huntley Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 10 58.78 Brendan Rocha Woden 6/11/04 Telopea


9 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:51.53 Jonathon Slockee Telopea 17/10/04 Ginninderra Summer Series 2 2:53.44 Declan Moore Telopea 26/01/05 Australia Day 3 3:28.18 Liam Stratton Queanbeyan 26/01/05 Australia Day


10 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:33.33 Brendan Banfield Goulburn 10/12/04 Canberra Christmas Classic 2 2:37.42 Nicholas Otevrel CSD 20/11/04 ACT Summer 3 2:44.45 Jonathon Slockee Telopea 4/03/05 ACT Championships 4 2:45.03 Justin Trabinger Vikings 4/03/05 ACT Championships 5 2:56.20 Craig Stratton Queanbeyan 26/01/05 Australia Day 6 2:58.11 Andy Chen CSD 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 7 3:06.71 Ben Pattenden Vikings 4/12/04 Narooma Two Day 2004 8 3:07.86 Nicholas Pullinen Burley Griffin 17/10/04 Ginninderra Summer Series 9 3:07.90 James Dowden Burley Griffin 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 10 3:13.50 Nick Philippa Vikings 4/12/04 Narooma Two Day 2004


11 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:24.57 Gavin Scott Ginninderra 8/01/05 NSW Age 9-12 years 2 2:27.63 Benjamin Trabinger Vikings 20/11/04 ACT Summer 3 2:29.36 Nicholas Honey Canberra 23/10/04 Burley Griffin October 4 2:30.58 Lachlan Grimm Vikings 23/10/04 Burley Griffin October 5 2:32.67 Srecko Antoski Vikings 4/03/05 ACT Championships 6 2:36.81 Huw Warmenhoven Ginninderra 26/01/05 Australia Day 7 2:38.50 Nicholas Otevrel CSD 4/03/05 ACT Championships 8 2:40.08 Nathan Miller Telopea 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 9 2:41.88 Nicholas D'Arcy Vikings 4/12/04 Narooma Two Day 2004 10 2:42.49 Brendan Banfield Goulburn 8/01/05 NSW Age 9-12 years


12 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:20.48 Mitchell Nemec Telopea 4/03/05 ACT Championships 2 2:21.50 Dylan Appelqvist Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 3 2:21.73 Nicholas Honey Canberra 4/03/05 ACT Championships 4 2:21.94 Robert Albertson-Kill Telopea 10/12/04 Canberra Christmas Classic 5 2:25.27 Benjamin Trabinger Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 6 2:27.23 Lachlan Grimm Vikings 4/12/04 Narooma Two Day 2004 7 2:34.60 Ryan Leonard Vikings 23/10/04 Burley Griffin October 8 2:37.18 Patrick Hudson Vikings 26/01/05 Australia Day 9 2:38.42 Vladimir Kleshnev Telopea 10/12/04 Canberra Christmas Classic 10 2:39.48 Rhys McDonald CSD 6/11/04 Telopea


13 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:13.75 Timothy Sheppard Woden 4/03/05 ACT Championships 2 2:15.31 George Pulley Telopea 10/12/04 Canberra Christmas Classic 3 2:15.53 Ben Treffers Burley Griffin 4/03/05 ACT Championships 4 2:19.54 Nino Bogojevic Queanbeyan 4/03/05 ACT Championships 5 2:19.87 David Pollock Vikings 4/03/05 ACT Championships 6 2:20.30 Niall Jacobsen Vikings 6/11/04 Telopea 7 2:20.87 Geoff Godkin Goulburn 4/03/05 ACT Championships 8 2:21.80 Robert Albertson-Kill Telopea 4/03/05 ACT Championships 9 2:27.32 Christopher Hall-Travini CSD 23/10/04 Burley Griffin October 10 2:28.64 Peter Bennett Canberra 23/10/04 Burley Griffin October


14 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:04.42 Yoichi Kobayashi Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 2 2:05.47 Matthew D'Arcy Vikings 25/02/05 NSW Country Championships 3 2:09.28 Sebastian Tazreiter Vikings 20/11/04 ACT Summer 4 2:09.79 Martin Pollock Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 5 2:11.49 Haydn Marsh Vikings 6/11/04 Telopea 6 2:17.48 Trent Pattenden Vikings 27/11/04 NSW State Age Distance 2004 7 2:19.27 Luke Harvey Telopea 4/12/04 Wagga Summer 8 2:22.27 Christopher Hall-Travini CSD 26/01/05 Australia Day 9 2:22.41 Brad Brown Queanbeyan 4/03/05 ACT Championships 10 2:24.00 Daudi Somi CSD 6/11/04 Telopea


15 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:05.17 Cameron Gledhill Telopea 6/11/04 Telopea 2 2:07.92 Haydn Marsh Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 3 2:10.84 Jeremy Huntley Vikings 6/11/04 Telopea 4 2:13.32 Martin Pollock Vikings 4/03/05 ACT Championships 5 2:14.60 Ben Wise Canberra 4/03/05 ACT Championships 6 2:19.92 Brad Armstrong Goulburn 20/11/04 ACT Summer 7 2:19.94 Joshua Wood Vikings 11/02/05 2005 AIS International 8 2:22.07 Stewart Thompson Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 9 2:23.09 Tom Lee Telopea 29/01/05 NSW Country Regional - Naro 10 2:23.21 Dale Bonner Ginninderra 10/12/04 Canberra Christmas Classic


16 years 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:56.22 Adam Bingham Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 2 2:05.65 Cameron Gledhill Telopea 11/02/05 2005 AIS International 3 2:05.72 Matt Verwey Ginninderra 4/12/04 Wagga Summer 4 2:07.51 John Warmenhoven Ginninderra 20/11/04 ACT Summer 5 2:10.04 Ben Grady Vikings 4/03/05 ACT Championships 6 2:13.29 Matthew Pollock Vikings 6/11/04 Telopea 7 2:15.81 John Morris Ginninderra 23/10/04 Burley Griffin October 8 2:17.50 Brad Armstrong Goulburn 4/03/05 ACT Championships 9 2:18.44 Nuru Somi CSD 10/12/04 Canberra Christmas Classic 10 2:31.06 Richard Eliason Canberra 23/10/04 Burley Griffin October


17 & Over 200m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:56.59 Adam Bingham Vikings 12/03/05 2005 Telstra Trials 2 2:04.20 Pavel Cheimardinov Telopea 6/11/04 Telopea 3 2:05.42 Kiernan McGill Telopea 4/12/04 Wagga Summer 4 2:09.90 Robbie Skillman Goulburn 4/03/05 ACT Championships 5 2:11.09 John Warmenhoven Ginninderra 4/03/05 ACT Championships 6 2:22.17 Michael Thompson Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 7 2:23.60 Luke Hinchcliffe Canberra 14/11/04 Tuggeranong Summer Series


11 years 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 5:11.69 Benjamin Trabinger Vikings 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 2 5:18.24 Lachlan Grimm Vikings 6/11/04 Telopea 3 5:35.72 Huw Warmenhoven Ginninderra 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 4 5:58.57 Nathan Miller Telopea 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 5 6:19.07 Ryan Miller Telopea 6/11/04 Telopea 6 6:19.99 Matthew Walkington Burley Griffin 14/11/04 Tuggeranong Summer Series


12 years 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:52.20 Mitchell Nemec Telopea 8/01/05 NSW Age 9-12 years 2 4:58.52 Dylan Appelqvist Vikings 20/11/04 ACT Summer 3 5:00.51 Robert Albertson-Kill Telopea 20/11/04 ACT Summer 4 5:01.20 Lachlan Grimm Vikings 4/03/05 ACT Championships 5 5:02.81 Benjamin Trabinger Vikings 4/03/05 ACT Championships 6 5:26.70 Rhys McDonald CSD 6/11/04 Telopea 7 5:27.41 Ryan Leonard Vikings 23/10/04 BSC Rockdale Distance 8 5:40.69 Andrew Irons Telopea 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 9 6:01.65 Zach Bowden Queanbeyan 5/12/04 Goulburn Summer Series


13 years 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:39.48 Timothy Sheppard Woden 4/03/05 ACT Championships 2 4:56.47 George Pulley Telopea 4/03/05 ACT Championships 3 4:57.90 Niall Jacobsen Vikings 4/03/05 ACT Championships 4 5:02.57 David Pollock Vikings 27/11/04 NSW State Age Distance 2004 5 5:12.01 Peter Bennett Canberra 5/12/04 Goulburn Summer Series 6 5:14.52 Ben Treffers Burley Griffin 20/11/04 ACT Summer 7 5:15.97 Timothy Cameron Vikings 23/10/04 BSC Rockdale Distance 8 5:16.18 Nino Bogojevic Queanbeyan 10/12/04 Canberra Christmas Classic 9 5:36.05 Sam Anable Goulburn 5/12/04 Goulburn Summer Series 10 5:42.28 Nicolas Alcazar-Stevens Vikings 23/10/04 BSC Rockdale Distance


14 years 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:25.67 Yoichi Kobayashi Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 2 4:27.94 Matthew D'Arcy Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 3 4:33.38 Martin Pollock Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 4 4:41.03 Trent Pattenden Vikings 27/11/04 NSW State Age Distance 2004 5 4:46.05 Sebastian Tazreiter Vikings 4/03/05 ACT Championships 6 4:54.11 Brad Brown Queanbeyan 4/03/05 ACT Championships 7 4:57.47 Matthew Worley CSD 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 8 4:57.54 Simon Branston Telopea 6/11/04 Telopea 9 5:06.34 Josh Manuatu Goulburn 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 10 5:07.93 Eamonn McGill Telopea 6/11/04 Telopea


15 years 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:31.80 Cameron Gledhill Telopea 6/11/04 Telopea 2 4:39.58 Martin Pollock Vikings 25/02/05 NSW Country Championships 3 4:46.31 Haydn Marsh Telopea 4/03/05 ACT Championships 4 4:49.67 Joshua Wood Vikings 11/02/05 2005 AIS International 5 4:52.71 Ben Wise Canberra 10/12/04 Canberra Christmas Classic 6 4:59.19 Tom Lee Telopea 10/12/04 Canberra Christmas Classic 7 5:05.77 Brad Armstrong Goulburn 5/12/04 Goulburn Summer Series 8 5:11.95 Stewart Thompson Vikings 6/11/04 Telopea 9 5:28.76 Nathan Kuster CSD 29/01/05 NSW Country Regional - Naro 10 5:55.65 Fred Marlton Ginninderra 5/12/04 Goulburn Summer Series


16 years 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:06.23 Adam Bingham Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 2 4:21.16 Matt Verwey Ginninderra 20/11/04 ACT Summer 3 4:24.66 Cameron Gledhill Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 4 4:33.62 Ben Grady Vikings 4/03/05 ACT Championships 5 4:35.55 John Warmenhoven Ginninderra 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 6 4:58.47 Nuru Somi CSD 10/12/04 Canberra Christmas Classic 7 5:06.76 Matthew Pollock Vikings 4/12/04 Narooma Two Day 2004


17 & Over 400m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:06.52 Adam Bingham Vikings 11/02/05 2005 AIS International 2 4:21.86 Pavel Cheimardinov Telopea 20/11/04 ACT Summer 3 4:22.33 Kiernan McGill Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 4 4:36.41 Robbie Skillman Goulburn 5/12/04 Goulburn Summer Series 5 4:46.88 John Warmenhoven Ginninderra 4/03/05 ACT Championships 6 4:49.90 Luke Hinchcliffe Canberra 14/11/04 Tuggeranong Summer Series


12 years 800m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 10:04.48 Mitchell Nemec Telopea 27/11/04 NSW State Age Distance 2004 2 10:06.20 Robert Albertson-Kill Telopea 27/11/04 NSW State Age Distance 2004 3 10:11.59 Dylan Appelqvist Vikings 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 4 11:18.65 Joss Whitford CSD 4/12/04 Wagga Summer 5 12:37.34 Derek Bayley Vikings 4/12/04 Narooma Two Day 2004 6 12:50.08 Dimitri Markakis CSD 4/12/04 Wagga Summer


13 years 800m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 10:18.83 Niall Jacobsen Vikings 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 2 10:20.15 David Pollock Vikings 27/11/04 NSW State Age Distance 2004 3 10:20.65 Nino Bogojevic Queanbeyan 4/12/04 Wagga Summer 4 11:01.64 Peter Bennett Canberra 10/12/04 Canberra Christmas Classic 5 11:36.24 Andrew Irons Telopea 4/12/04 Wagga Summer


14 years 800m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 9:22.08 Martin Pollock Vikings 27/11/04 NSW State Age Distance 2004 2 9:26.58 Matthew D'Arcy Vikings 27/11/04 NSW State Age Distance 2004 3 9:34.08 Trent Pattenden Vikings 27/11/04 NSW State Age Distance 2004 4 10:03.00 Sebastian Tazreiter Vikings 27/11/04 NSW State Age Distance 2004 5 10:21.38 Brad Brown Queanbeyan 4/12/04 Wagga Summer 6 10:42.71 Matthew Worley CSD 27/11/04 NSW State Age Distance 2004 7 10:57.26 Josh Manuatu Goulburn 6/11/04 Telopea 8 10:59.71 Nathan Kuster CSD 10/12/04 Canberra Christmas Classic 9 11:15.79 Christopher Hall-Travini CSD 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 10 11:25.34 Corey Elton Queanbeyan 4/12/04 Wagga Summer


15 years 800m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 9:50.92 Joshua Wood Vikings 11/02/05 2005 AIS International 2 10:20.76 Tom Lee Telopea 14/11/04 Tuggeranong Summer Series


16 years 800m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 8:36.51 Adam Bingham Vikings 27/11/04 NSW State Age Distance 2004 2 9:04.46 Matt Verwey Ginninderra 27/11/04 NSW State Age Distance 2004 3 9:40.96 John Warmenhoven Ginninderra 11/02/05 2005 AIS International


17 & Over 800m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 8:50.74 Adam Bingham Vikings 18/02/05 NSW State Open Championship 2 9:29.76 Pavel Cheimardinov Telopea 27/11/04 NSW State Age Distance 2004


12 years 1500m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 19:37.70 Mitchell Nemec Telopea 27/11/04 NSW State Age Distance 2004 2 19:51.56 Robert Albertson-Kill Telopea 27/11/04 NSW State Age Distance 2004


13 years 1500m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 19:34.81 David Pollock Vikings 27/11/04 NSW State Age Distance 2004 2 20:23.85 Nino Bogojevic Queanbeyan 10/12/04 Canberra Christmas Classic 3 20:30.48 Timothy Cameron Vikings 23/10/04 BSC Rockdale Distance


14 years 1500m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 17:45.13 Martin Pollock Vikings 27/11/04 NSW State Age Distance 2004 2 17:52.70 Matthew D'Arcy Vikings 27/11/04 NSW State Age Distance 2004 3 18:17.31 Trent Pattenden Vikings 27/11/04 NSW State Age Distance 2004 4 18:51.80 Sebastian Tazreiter Vikings 27/11/04 NSW State Age Distance 2004 5 19:59.87 Matthew Worley CSD 27/11/04 NSW State Age Distance 2004 6 20:46.66 Josh Manuatu Goulburn 6/11/04 Telopea 7 21:04.49 Nathan Kuster CSD 10/12/04 Canberra Christmas Classic 8 21:55.80 Daudi Somi CSD 4/12/04 Wagga Summer


15 years 1500m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 18:34.75 Joshua Wood Vikings 11/02/05 2005 AIS International 2 19:39.65 Matthew Worley CSD 4/12/04 Wagga Summer 3 21:39.92 Nathan Kuster CSD 11/02/05 2005 AIS International


16 years 1500m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 16:11.92 Adam Bingham Vikings 27/11/04 NSW State Age Distance 2004 2 17:12.22 Matt Verwey Ginninderra 10/12/04 Canberra Christmas Classic


17 & Over 1500m Free

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 16:51.89 Adam Bingham Vikings 18/02/05 NSW State Open Championship 2 18:05.35 Pavel Cheimardinov Telopea 27/11/04 NSW State Age Distance 2004


8 & Under 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 43.89 Lachlan Trabinger ACT 13/03/05 Brophy 2 44.19 Antonio Barbaro Ginninderra 20/03/05 Speedo Sprint Series 2005 3 44.61 Toomas Mirlieb Canberra 10/12/04 Canberra Christmas Classic 4 47.95 Rory Walker Woden 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 5 49.80 Sam Bowden Woden 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 6 51.68 Nicolas Bacon ACT 13/03/05 Brophy 7 52.09 Jordan Kitchener Ginninderra 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 8 52.53 Joshua Healey CSD 4/03/05 ACT Championships 9 52.78 Alexander Slockee Telopea 29/01/05 NSW Country Regional - Naro 10 54.79 Kosta Markakis CSD 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats


9 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 39.79 Jonathon Slockee Telopea 17/10/04 Ginninderra Summer Series 2 41.02 Jacob Randell ACT 13/03/05 Brophy 3 41.46 Declan Moore Telopea 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 4 43.49 Jayden Malala Woden 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 5 44.28 Thomas Ramsay Vikings 26/01/05 Australia Day 6 44.50 Stephen Lonergan Telopea 20/11/04 ACT Summer 7 44.53 Mitchell Nisbet CSD 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 8 44.70 Alec Bruce Telopea 10/12/04 Canberra Christmas Classic 9 44.71 Toomas Mirlieb Canberra 29/01/05 NSW Country Regional - Naro 10 45.43 Bradley Jarrett CSD 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats


10 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 38.41 Brendan Banfield Goulburn 10/12/04 Canberra Christmas Classic 2 39.08 Jonathon Slockee Telopea 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 3 39.17 Justin Trabinger Vikings 20/03/05 Speedo Sprint Series 2005 4 39.20 Nicholas Otevrel CSD 23/10/04 Burley Griffin October 5 40.67 Nicholas McClelland CSD 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 6 42.02 Craig Stratton Queanbeyan 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 7 42.36 James Dowden Burley Griffin 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 8 42.42 Ben Pattenden Vikings 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 9 42.71 Mitchell Nisbet CSD 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 10 43.05 Lawrence Jacobsen Vikings 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats


11 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 36.83 Nicholas Honey Canberra 23/10/04 Burley Griffin October 2 36.97 Benjamin Trabinger Vikings 23/10/04 Burley Griffin October 3 37.57 Nicholas D'Arcy Vikings 23/10/04 Burley Griffin October 4 37.82 Huw Warmenhoven Ginninderra 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 5 38.49 Gavin Scott Ginninderra 23/10/04 Burley Griffin October 6 38.75 Brendan Banfield ACT 13/03/05 Brophy 7 38.94 Nathan Miller Telopea 26/01/05 Australia Day 8 39.93 Nicholas Otevrel CSD 29/01/05 NSW Country Regional - Naro 9 40.06 Tom Lonsdale CSD 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 10 40.29 Sam Lane Woden 20/03/05 Speedo Sprint Series 2005


12 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 33.24 David Pollock Vikings 23/10/04 Burley Griffin October 2 33.26 Zach Bowden Queanbeyan 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 3 34.36 Joss Whitford CSD 20/03/05 Speedo Sprint Series 2005 4 34.83 Mitchell Nemec ACT 13/03/05 Brophy 5 35.12 Robert Albertson-Kill Telopea 10/12/04 Canberra Christmas Classic 6 35.30 Nicholas Honey Canberra 20/03/05 Speedo Sprint Series 2005 7 36.39 Vladimir Kleshnev Telopea 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 8 36.42 Rhys McDonald CSD 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 9 36.76 Ciaran Plenty Woden 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 10 36.88 Ryan Leonard Vikings 23/10/04 Burley Griffin October


13 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 31.55 Ben Treffers Burley Griffin 20/03/05 Speedo Sprint Series 2005 2 32.70 Timothy Sheppard Woden 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 3 33.24 David Pollock Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 4 33.39 George Pulley Telopea 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 5 33.91 Geoff Godkin Goulburn 10/12/04 Canberra Christmas Classic 6 33.96 Nino Bogojevic Queanbeyan 4/12/04 Wagga Summer 7 34.80 Bart Badalassi Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 8 35.53 Peter Bennett Canberra 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 9 35.65 Christopher Hall-Travini CSD 17/10/04 Ginninderra Summer Series 10 35.77 Nic Duncan Vikings 14/11/04 Tuggeranong Summer Series


14 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 31.60 Simon Branston Telopea 11/02/05 2005 AIS International 2 32.15 Luke Harvey Telopea 4/12/04 Wagga Summer 3 32.62 Sam Axelsen ACT 13/03/05 Brophy 4 33.12 Daudi Somi CSD 10/12/04 Canberra Christmas Classic 5 33.28 Matthew D'Arcy Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 6 33.50 Yoichi Kobayashi Telopea 4/12/04 Wagga Summer 7 33.58 Sebastian Tazreiter Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 8 33.85 Martin Pollock Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 9 34.33 Matthew Worley CSD 23/10/04 Burley Griffin October 10 35.03 Christopher Hall-Travini ACT 13/03/05 Brophy


15 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 28.91 Jeremy Huntley Vikings 11/02/05 2005 AIS International 2 31.31 Luke Harvey ACT 13/03/05 Brophy 3 31.85 Haydn Marsh Telopea 4/03/05 ACT Championships 4 33.23 Daudi Somi ACT 13/03/05 Brophy 5 33.47 Cameron Gledhill Telopea 23/10/04 Burley Griffin October 6 33.62 Ben Wise Canberra 10/12/04 Canberra Christmas Classic 7 34.23 Joshua Wood ACT 5/02/05 2005 Victorian Sprint Champ 8 34.62 Matthew Worley CSD 29/01/05 NSW Country Regional - Naro 9 35.13 Fred Marlton Ginninderra 23/10/04 Burley Griffin October 10 35.48 Stewart Thompson Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic


16 years 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 29.05 Jeremy Huntley Vikings 12/03/05 2005 Telstra Trials 2 30.21 Matt Verwey Ginninderra 20/11/04 ACT Summer 3 30.36 Matthew Pollock Vikings 4/03/05 ACT Championships 4 30.66 John Morris ACT 5/02/05 2005 Victorian Sprint Champ 5 31.23 Ben Grady Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 6 31.89 Adam Bingham Vikings 4/12/04 Narooma Two Day 2004 7 32.29 John Warmenhoven Ginninderra 26/01/05 Australia Day 8 33.87 Robert Pitkethly Ginninderra 10/12/04 Canberra Christmas Classic 9 34.22 Nuru Somi CSD 10/12/04 Canberra Christmas Classic 10 34.45 Cameron Gledhill Telopea 4/12/04 Wagga Summer


17 & Over 50m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 29.52 Luke Hinchcliffe Canberra 25/02/05 NSW Country Championships 2 29.82 Nik Kobetsky Telopea 4/03/05 ACT Championships 3 30.08 Kiernan McGill ACT 5/02/05 2005 Victorian Sprint Champ 4 30.82 Robbie Skillman Goulburn 10/12/04 Canberra Christmas Classic 5 31.31 Kieran Frost Telopea 4/03/05 ACT Championships 6 31.45 Brendan Rocha Woden 10/12/04 Canberra Christmas Classic 7 32.34 Ben Huntley Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 8 37.25 Greg Brewer Telopea 4/12/04 Wagga Summer 9 56.01 Michael Tatarow Telopea 4/12/04 Wagga Summer


8 & Under 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:37.09 Toomas Mirlieb Canberra 6/11/04 Telopea 2 1:38.00 Lachlan Trabinger Vikings 26/01/05 Australia Day 3 1:38.87 Antonio Barbaro Ginninderra 20/11/04 ACT Summer 4 1:47.43 Nicolas Bacon Woden 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 5 2:01.98 Alexander Slockee Telopea 10/12/04 Canberra Christmas Classic 6 2:02.31 Joshua Healey CSD 17/10/04 Ginninderra Summer Series 7 2:07.44 Thomas Harrison Burley Griffin 26/01/05 Australia Day 8 2:20.15 William Choy CSD 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 9 2:26.16 Shaun Philippa Vikings 6/02/05 2005 Queanbeyan


9 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:26.07 Jonathon Slockee Telopea 10/12/04 Canberra Christmas Classic 2 1:30.56 Declan Moore Canberra 4/03/05 ACT Championships 3 1:34.05 Stephen Lonergan Telopea 20/11/04 ACT Summer 4 1:34.39 Jayden Malala Woden 4/03/05 ACT Championships 5 1:34.85 Jacob Randell Woden 4/03/05 ACT Championships 6 1:35.91 Toomas Mirlieb Canberra 4/03/05 ACT Championships 7 1:36.41 Antonio Barbaro Ginninderra 4/03/05 ACT Championships 8 1:36.75 Mitchell Nisbet CSD 6/11/04 Telopea 9 1:36.97 Thomas Ramsay Vikings 26/01/05 Australia Day 10 1:42.54 Bradley Jarrett CSD 6/02/05 2005 Queanbeyan


10 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:21.28 Nicholas Otevrel CSD 20/11/04 ACT Summer 2 1:23.47 Jonathon Slockee Telopea 29/01/05 NSW Country Regional - Naro 3 1:24.26 Brendan Banfield Goulburn 20/11/04 ACT Summer 4 1:24.32 Justin Trabinger Vikings 8/01/05 NSW Age 9-12 years 5 1:27.19 James Dowden Burley Griffin 10/12/04 Canberra Christmas Classic 6 1:29.73 William Pulley CSD 10/12/04 Canberra Christmas Classic 7 1:31.01 Nicholas McClelland CSD 20/11/04 ACT Summer 8 1:32.07 Andy Chen CSD 20/11/04 ACT Summer 9 1:32.62 Lawrence Jacobsen Vikings 26/01/05 Australia Day 10 1:32.90 Craig Stratton Queanbeyan 29/01/05 NSW Country Regional - Naro


11 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:17.95 Benjamin Trabinger Vikings 23/10/04 Burley Griffin October 2 1:18.90 Gavin Scott Ginninderra 25/02/05 NSW Country Championships 3 1:19.59 Nicholas D'Arcy Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 4 1:20.14 Nicholas Honey Canberra 23/10/04 Burley Griffin October 5 1:20.93 Huw Warmenhoven Ginninderra 25/02/05 NSW Country Championships 6 1:21.12 Nicholas Otevrel CSD 25/02/05 NSW Country Championships 7 1:24.06 Nathan Miller Telopea 26/01/05 Australia Day 8 1:26.35 Lachlan Grimm Vikings 23/10/04 Burley Griffin October 9 1:26.52 Brendan Banfield Goulburn 25/02/05 NSW Country Championships 10 1:29.39 Timothy Baker Burley Griffin 23/10/04 Burley Griffin October


12 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:12.37 David Pollock Vikings 6/11/04 Telopea 2 1:14.18 Joss Whitford CSD 10/12/04 Canberra Christmas Classic 2 1:14.18 Robert Albertson-Kill Telopea 10/12/04 Canberra Christmas Classic 4 1:14.80 Mitchell Nemec Telopea 4/03/05 ACT Championships 5 1:15.36 Nicholas D'Arcy Vikings 25/02/05 NSW Country Championships 6 1:15.84 Zach Bowden Queanbeyan 8/01/05 NSW Age 9-12 years 7 1:16.59 Nicholas Honey Canberra 25/02/05 NSW Country Championships 8 1:16.83 Rhys McDonald CSD 23/10/04 Burley Griffin October 9 1:17.01 Benjamin Trabinger Vikings 4/03/05 ACT Championships 10 1:19.07 Vladimir Kleshnev Telopea 4/03/05 ACT Championships


13 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:08.02 Ben Treffers Burley Griffin 13/04/05 2005 Fisher & Paykel Austra 2 1:09.22 David Pollock Vikings 25/02/05 NSW Country Championships 3 1:11.17 George Pulley Telopea 4/03/05 ACT Championships 4 1:11.60 Nino Bogojevic Queanbeyan 25/02/05 NSW Country Championships 5 1:11.62 Robert Albertson-Kill Telopea 25/02/05 NSW Country Championships 6 1:12.77 Timothy Sheppard Woden 4/03/05 ACT Championships 7 1:13.12 Geoff Godkin Goulburn 4/03/05 ACT Championships 8 1:15.19 Nic Duncan Vikings 23/10/04 Burley Griffin October 9 1:16.65 Peter Bennett Canberra 26/01/05 Australia Day 10 1:19.68 Vitha Tickner Burley Griffin 23/10/04 Burley Griffin October


14 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:06.48 Luke Harvey Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 2 1:07.34 Haydn Marsh Vikings 6/11/04 Telopea 3 1:07.61 Yoichi Kobayashi Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 4 1:07.79 Matthew D'Arcy Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 5 1:09.72 Simon Branston Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 6 1:09.75 Sebastian Tazreiter Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 7 1:10.70 Martin Pollock Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 8 1:11.82 Daudi Somi CSD 17/10/04 Ginninderra Summer Series 9 1:11.94 Hamish Wise Canberra 26/01/05 Australia Day 10 1:13.71 Matthew Worley CSD 23/10/04 Burley Griffin October


15 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:01.81 Jeremy Huntley Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 2 1:06.24 Luke Harvey Telopea 25/02/05 NSW Country Championships 3 1:06.88 Ben Wise Canberra 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 4 1:08.06 Haydn Marsh Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 5 1:09.44 Brad Armstrong Goulburn 25/02/05 NSW Country Championships 6 1:11.13 Joshua Wood Vikings 25/02/05 NSW Country Championships 7 1:13.90 Matthew Worley CSD 25/02/05 NSW Country Championships 8 1:15.26 Stewart Thompson Vikings 25/02/05 NSW Country Championships 9 1:18.41 Tom Lee Telopea 4/12/04 Wagga Summer 10 1:18.75 Aaron Brooker Canberra 26/01/05 Australia Day


16 years 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:02.45 Jeremy Huntley Vikings 13/04/05 2005 Fisher & Paykel Austra 2 1:03.83 Matt Verwey Ginninderra 20/11/04 ACT Summer 3 1:04.44 John Morris Ginninderra 26/01/05 Australia Day 4 1:05.72 Matthew Pollock Vikings 23/10/04 Burley Griffin October 5 1:06.19 Adam Bingham Vikings 20/11/04 ACT Summer 6 1:08.32 Ben Grady Vikings 4/03/05 ACT Championships 7 1:09.43 John Warmenhoven Ginninderra 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 8 1:10.60 Brad Armstrong Goulburn 4/03/05 ACT Championships 9 1:38.02 Michael Masters Queanbeyan 18/02/05 NSW State Open Championship


17 & Over 100m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:02.60 Kiernan McGill Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 2 1:03.78 Luke Hinchcliffe Canberra 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 3 1:04.08 Nik Kobetsky Telopea 4/03/05 ACT Championships 4 1:06.41 Adam Bingham Vikings 4/03/05 ACT Championships 5 1:08.19 Ben Huntley Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 6 1:08.22 Richard Suryadi Telopea 25/02/05 NSW Country Championships 7 1:14.13 Brendan Rocha Woden 10/12/04 Canberra Christmas Classic 8 2:04.49 Michael Tatarow Telopea 4/12/04 Wagga Summer


9 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:08.57 Jonathon Slockee Telopea 14/11/04 Tuggeranong Summer Series


10 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:57.33 Justin Trabinger Vikings 4/03/05 ACT Championships 2 2:58.17 Nicholas Otevrel CSD 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 3 3:02.84 Jonathon Slockee Telopea 4/03/05 ACT Championships 4 3:15.12 James Dowden Burley Griffin 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 5 3:25.93 Andy Chen CSD 14/11/04 Tuggeranong Summer Series


11 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:44.48 Benjamin Trabinger Vikings 20/11/04 ACT Summer 2 2:50.32 Huw Warmenhoven Ginninderra 8/01/05 NSW Age 9-12 years 3 2:52.12 Nicholas Honey Canberra 17/10/04 Ginninderra Summer Series 4 2:53.73 Nicholas Otevrel CSD 4/03/05 ACT Championships 5 2:55.24 Nathan Miller Telopea 8/01/05 NSW Age 9-12 years 6 3:22.05 Matthew Walkington Burley Griffin 26/01/05 Australia Day 7 3:36.38 Michael Gillard Ginninderra 14/11/04 Tuggeranong Summer Series


12 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:34.32 Robert Albertson-Kill Telopea 10/12/04 Canberra Christmas Classic 2 2:38.59 Mitchell Nemec Telopea 4/03/05 ACT Championships 3 2:40.22 Benjamin Trabinger Vikings 4/03/05 ACT Championships 4 2:43.31 Nicholas Honey Canberra 8/01/05 NSW Age 9-12 years 5 2:45.66 Dylan Appelqvist Vikings 20/11/04 ACT Summer 6 2:46.97 Ryan Leonard Vikings 20/11/04 ACT Summer 7 2:48.39 Rhys McDonald CSD 10/12/04 Canberra Christmas Classic 8 2:50.25 Zach Bowden Queanbeyan 29/01/05 NSW Country Regional - Naro 9 2:50.45 Patrick Hudson Vikings 4/03/05 ACT Championships 10 2:53.76 Dimitri Markakis CSD 10/12/04 Canberra Christmas Classic


13 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:29.31 Robert Albertson-Kill Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 2 2:32.64 Timothy Sheppard Woden 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 3 2:32.65 George Pulley Telopea 10/12/04 Canberra Christmas Classic 4 2:33.68 David Pollock Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 5 2:39.57 Nic Duncan Vikings 20/11/04 ACT Summer 6 2:44.92 Peter Bennett Canberra 4/03/05 ACT Championships 7 2:49.06 Niall Jacobsen Vikings 4/03/05 ACT Championships 8 2:57.48 Nathan Brooker Canberra 23/10/04 Burley Griffin October 9 2:57.67 Nicolas Alcazar-Stevens Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 10 3:01.18 Sam Anable Goulburn 10/12/04 Canberra Christmas Classic


14 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:22.37 Yoichi Kobayashi Telopea 13/04/05 2005 Fisher & Paykel Austra 2 2:28.08 Simon Branston Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 3 2:29.83 Sebastian Tazreiter Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 4 2:32.26 Martin Pollock Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 5 2:33.33 Hamish Wise Canberra 4/03/05 ACT Championships 6 2:37.23 Matthew Worley CSD 6/11/04 Telopea 7 2:44.31 Daudi Somi CSD 4/12/04 Wagga Summer 8 2:48.65 Christopher Hall-Travini CSD 26/01/05 Australia Day 9 2:51.70 Josh Manuatu Goulburn 6/11/04 Telopea 10 2:59.87 Callum Birtles Queanbeyan 26/01/05 Australia Day


15 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:13.75 Jeremy Huntley Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 2 2:21.15 Ben Wise Canberra 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 3 2:31.89 Brad Armstrong Goulburn 10/12/04 Canberra Christmas Classic 4 2:32.70 Joshua Wood Vikings 4/03/05 ACT Championships 5 2:37.57 Matthew Worley CSD 26/01/05 Australia Day 6 2:39.95 Stewart Thompson Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 7 2:51.28 Fred Marlton Ginninderra 23/10/04 Burley Griffin October 8 2:52.21 Tom Lee Telopea 6/11/04 Telopea


16 years 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:13.30 Matt Verwey Ginninderra 10/12/04 Canberra Christmas Classic 2 2:13.94 Jeremy Huntley Vikings 13/04/05 2005 Fisher & Paykel Austra 3 2:17.62 Adam Bingham Vikings 20/11/04 ACT Summer 4 2:25.15 Matthew Pollock Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 5 2:25.89 John Morris Ginninderra 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 6 2:31.29 John Warmenhoven Ginninderra 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs


17 & Over 200m Back

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:19.93 Kiernan McGill Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 2 2:23.11 Adam Bingham Vikings 4/03/05 ACT Championships 3 2:26.20 Pavel Cheimardinov Telopea 20/11/04 ACT Summer 4 2:36.95 Luke Hinchcliffe Canberra 23/10/04 Burley Griffin October


8 & Under 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 45.35 Antonio Barbaro Ginninderra 20/03/05 Speedo Sprint Series 2005 2 56.15 Lachlan Trabinger ACT 13/03/05 Brophy 3 56.92 Nicolas Bacon Woden 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 4 57.13 Sam Bowden Woden 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 5 57.17 Joshua Healey CSD 4/03/05 ACT Championships 6 57.29 Alexander Slockee Telopea 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 7 58.54 Rory Walker Woden 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 8 59.61 Toomas Mirlieb Canberra 10/12/04 Canberra Christmas Classic 9 1:00.45 Kristopher Erb Ginninderra 17/10/04 Ginninderra Summer Series 10 1:04.41 Kosta Markakis CSD 6/02/05 2005 Queanbeyan


9 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 46.84 Antonio Barbaro ACT 13/03/05 Brophy 2 48.25 Jonathon Slockee Telopea 17/10/04 Ginninderra Summer Series 3 48.55 Jacob Randell Woden 20/03/05 Speedo Sprint Series 2005 4 49.86 Alec Bruce Telopea 10/12/04 Canberra Christmas Classic 5 50.35 Jayden Malala Woden 20/03/05 Speedo Sprint Series 2005 6 52.24 Declan Moore Telopea 26/01/05 Australia Day 7 52.79 Mitchell Nisbet CSD 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 8 52.91 Stephen Lonergan Telopea 23/10/04 Burley Griffin October 9 54.67 Thomas Ramsay Vikings 4/12/04 Narooma Two Day 2004 10 55.35 Luke Tebb Burley Griffin 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats


10 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 43.95 Nicholas McClelland CSD 20/03/05 Speedo Sprint Series 2005 2 43.99 Ben Pattenden Vikings 20/03/05 Speedo Sprint Series 2005 3 45.57 Nicholas Otevrel CSD 28/11/04 Cootamundra 4 48.84 Andy Chen CSD 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 5 49.01 Jonathon Slockee Telopea 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 6 49.40 Jordan Hayes Woden 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 7 49.49 Brendan Banfield Goulburn 10/12/04 Canberra Christmas Classic 8 50.07 Craig Stratton Queanbeyan 10/12/04 Canberra Christmas Classic 9 50.72 Kieran Dabrowski Woden 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 10 50.83 Justin Trabinger Vikings 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats


11 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 39.95 Srecko Antoski Vikings 25/02/05 NSW Country Championships 2 41.48 Lachlan Grimm Vikings 23/10/04 Burley Griffin October 3 42.04 Rhys Elton Queanbeyan 25/02/05 NSW Country Championships 4 44.46 Nicholas Otevrel CSD 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 5 44.50 Nicholas D'Arcy Vikings 20/11/04 ACT Summer 6 45.14 Gavin Scott ACT 5/02/05 2005 Victorian Sprint Champ 7 45.57 Michael Gillard Ginninderra 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 8 46.07 Nicholas Honey Canberra 23/10/04 Burley Griffin October 9 46.92 Benjamin Trabinger Vikings 23/10/04 Burley Griffin October 10 47.40 Matthew Walkington Burley Griffin 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats


12 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 36.78 David Pollock Vikings 23/10/04 Burley Griffin October 2 36.95 Joss Whitford CSD 20/03/05 Speedo Sprint Series 2005 3 37.89 Don Rocha Woden 20/03/05 Speedo Sprint Series 2005 4 40.61 Zach Bowden Queanbeyan 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 5 41.77 Dylan Appelqvist Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 6 41.99 Robert Albertson-Kill Telopea 4/12/04 Wagga Summer 7 42.03 Rhys McDonald CSD 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 8 42.55 Lachlan Grimm Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 9 43.25 Nicholas Honey ACT 13/03/05 Brophy 10 43.26 Nicholas D'Arcy Vikings 25/02/05 NSW Country Championships


13 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 33.61 George Pulley Telopea 23/10/04 Burley Griffin October 2 34.99 Ganan Yin ACT 13/03/05 Brophy 3 35.62 Christopher Hall-Travini CSD 23/10/04 Burley Griffin October 4 36.60 Timothy Sheppard Woden 20/03/05 Speedo Sprint Series 2005 5 37.10 David Pollock Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 6 37.11 Daniel Philippa Vikings 13/04/05 2005 Fisher & Paykel Austra 7 37.12 Bart Badalassi Vikings 23/10/04 Burley Griffin October 8 37.61 Peter Bennett Canberra 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 9 37.63 Geoff Godkin Goulburn 10/12/04 Canberra Christmas Classic 10 39.58 Nino Bogojevic Queanbeyan 25/02/05 NSW Country Championships


14 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 33.89 Martin Pollock Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 2 34.05 Simon Branston Telopea 13/04/05 2005 Fisher & Paykel Austra 3 34.17 Christopher Hall-Travini Telopea 25/02/05 NSW Country Championships 4 37.66 Trent Pattenden Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 5 38.36 Haydn Marsh Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 6 38.61 Vitha Tickner Burley Griffin 6/02/05 2005 Queanbeyan 7 38.95 Sam Axelsen ACT 5/02/05 2005 Victorian Sprint Champ 8 39.17 Brad Brown Queanbeyan 23/10/04 Burley Griffin October 9 39.48 Yoichi Kobayashi Telopea 4/12/04 Wagga Summer 10 40.87 Brent Jobling Woden 10/12/04 Canberra Christmas Classic


15 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 31.75 Cameron Gledhill Telopea 23/10/04 Burley Griffin October 2 33.70 Martin Pollock Vikings 25/02/05 NSW Country Championships 3 33.85 Tom Brewer Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 4 35.10 Dale Bonner Ginninderra 10/12/04 Canberra Christmas Classic 5 37.28 Joshua Wood ACT 5/02/05 2005 Victorian Sprint Champ 6 37.36 Brad Armstrong Goulburn 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 7 37.37 Haydn Marsh ACT 13/03/05 Brophy 8 39.10 Stewart Thompson Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 9 39.33 Fred Marlton Ginninderra 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 10 39.66 Christopher Murphy Vikings 4/12/04 Narooma Two Day 2004


16 years 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 31.76 Cameron Gledhill Telopea 25/02/05 NSW Country Championships 2 34.88 John Warmenhoven Ginninderra 23/10/04 Burley Griffin October 3 34.89 Robert Pitkethly Ginninderra 10/12/04 Canberra Christmas Classic 4 35.41 Matthew Pollock Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 5 35.49 Kostya Panov Canberra 26/01/05 Australia Day 6 36.77 Richard Eliason Canberra 12/03/05 2005 Telstra Trials 7 37.72 Matt Verwey Ginninderra 4/12/04 Wagga Summer 8 38.39 Ben Grady Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 9 39.01 Adam Bingham Vikings 4/12/04 Narooma Two Day 2004 10 39.20 Damiano Memmolo Burley Griffin 10/12/04 Canberra Christmas Classic


17 & Over 50m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 30.36 Dax Foster Ginninderra 20/11/04 ACT Summer 2 31.08 Jon Slater Ginninderra 18/02/05 NSW State Open Championship 3 31.52 Greg Brewer Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 4 31.87 Ben Martin Woden 10/12/04 Canberra Christmas Classic 5 32.56 Kieran Frost Telopea 13/04/05 2005 Fisher & Paykel Austra 6 32.77 Kiernan McGill Telopea 4/12/04 Wagga Summer 7 33.95 Luke Hinchcliffe Canberra 23/10/04 Burley Griffin October 8 34.74 Robbie Skillman Goulburn 4/03/05 ACT Championships 9 35.43 John Warmenhoven Ginninderra 4/03/05 ACT Championships 10 35.46 Brendan Rocha Woden 10/12/04 Canberra Christmas Classic


8 & Under 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:43.18 Antonio Barbaro Ginninderra 6/02/05 2005 Queanbeyan 2 2:02.23 Sam Bowden Woden 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 3 2:03.36 Alexander Slockee Telopea 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 4 2:05.09 Nicolas Bacon Woden 10/12/04 Canberra Christmas Classic 5 2:08.77 Lachlan Trabinger Vikings 4/12/04 Narooma Two Day 2004 6 2:11.53 Joshua Healey CSD 6/02/05 2005 Queanbeyan 7 2:28.40 Kosta Markakis CSD 26/01/05 Australia Day 8 2:30.99 William Choy CSD 5/12/04 Goulburn Summer Series 9 2:35.63 Shaun Philippa Vikings 26/01/05 Australia Day


9 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:42.55 Jonathon Slockee Telopea 10/12/04 Canberra Christmas Classic 2 1:44.00 Jacob Randell Woden 8/01/05 NSW Age 9-12 years 3 1:44.49 Antonio Barbaro Ginninderra 4/03/05 ACT Championships 4 1:52.12 Jayden Malala Woden 4/03/05 ACT Championships 5 1:55.61 Ryan Hore Vikings 4/12/04 Narooma Two Day 2004 6 1:55.88 Stephen Lonergan Telopea 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 7 1:56.16 Mitchell Nisbet CSD 6/11/04 Telopea 8 1:56.27 Declan Moore Canberra 4/03/05 ACT Championships 9 1:58.66 Thomas Ramsay Vikings 4/12/04 Narooma Two Day 2004 10 2:04.33 Sam Bowden Woden 6/02/05 2005 Queanbeyan


10 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:34.80 Nicholas Otevrel CSD 20/11/04 ACT Summer 2 1:38.14 Ben Pattenden Vikings 25/02/05 NSW Country Championships 3 1:38.74 Nicholas McClelland CSD 6/11/04 Telopea 4 1:44.41 Jonathon Slockee Telopea 4/03/05 ACT Championships 5 1:44.43 Andy Chen CSD 4/03/05 ACT Championships 6 1:45.93 William Pulley CSD 4/12/04 Wagga Summer 7 1:46.10 Kieran Dabrowski Woden 10/12/04 Canberra Christmas Classic 8 1:47.84 Justin Trabinger Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 9 1:49.46 Lawrence Jacobsen Vikings 17/10/04 Ginninderra Summer Series 10 1:49.53 Brendan Banfield Goulburn 10/12/04 Canberra Christmas Classic


11 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:24.15 Srecko Antoski Vikings 25/02/05 NSW Country Championships 2 1:26.94 Don Rocha Woden 6/11/04 Telopea 3 1:29.72 Rhys Elton Queanbeyan 25/02/05 NSW Country Championships 4 1:32.11 Nicholas D'Arcy Vikings 6/11/04 Telopea 5 1:33.37 Nigel Hinder CSD 6/11/04 Telopea 6 1:35.27 Gavin Scott Ginninderra 25/02/05 NSW Country Championships 7 1:35.49 Nicholas Otevrel CSD 8/01/05 NSW Age 9-12 years 8 1:35.93 Lachlan Grimm Vikings 23/10/04 Burley Griffin October 9 1:41.02 Matthew Walkington Burley Griffin 6/02/05 2005 Queanbeyan 10 1:42.68 Harrison Slockee Telopea 10/12/04 Canberra Christmas Classic


12 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:18.96 David Pollock Vikings 23/10/04 Burley Griffin October 2 1:23.79 Joss Whitford CSD 29/01/05 NSW Country Regional - Naro 3 1:28.85 Nicholas D'Arcy Vikings 25/02/05 NSW Country Championships 4 1:29.08 Rhys McDonald CSD 25/02/05 NSW Country Championships 5 1:30.17 Dylan Appelqvist Vikings 20/11/04 ACT Summer 6 1:30.75 Zach Bowden Queanbeyan 25/02/05 NSW Country Championships 7 1:31.64 Patrick Hudson Vikings 20/11/04 ACT Summer 8 1:33.32 Robert Albertson-Kill Telopea 4/12/04 Wagga Summer 9 1:34.27 Mitchell Nemec Telopea 4/12/04 Wagga Summer 10 1:34.67 Lachlan Grimm Vikings 20/11/04 ACT Summer


13 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:12.09 George Pulley Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 2 1:17.76 Daniel Philippa Vikings 4/03/05 ACT Championships 3 1:18.10 David Pollock Vikings 13/04/05 2005 Fisher & Paykel Austra 4 1:19.58 Christopher Hall-Travini CSD 17/10/04 Ginninderra Summer Series 5 1:20.01 Ganan Yin Ginninderra 25/02/05 NSW Country Championships 6 1:21.58 Peter Bennett Canberra 25/02/05 NSW Country Championships 7 1:21.86 Timothy Sheppard Woden 4/03/05 ACT Championships 8 1:21.87 Bart Badalassi Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 9 1:24.29 Nino Bogojevic Queanbeyan 25/02/05 NSW Country Championships 10 1:25.32 Geoff Godkin Goulburn 25/02/05 NSW Country Championships


14 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:12.48 Simon Branston Telopea 13/04/05 2005 Fisher & Paykel Austra 2 1:13.55 Martin Pollock Vikings 23/10/04 Burley Griffin October 3 1:15.03 Christopher Hall-Travini Telopea 25/02/05 NSW Country Championships 4 1:20.06 Haydn Marsh Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 5 1:21.24 Bart Badalassi Vikings 25/02/05 NSW Country Championships 6 1:22.17 Trent Pattenden Vikings 6/11/04 Telopea 7 1:23.35 Luke Harvey Telopea 4/12/04 Wagga Summer 8 1:23.98 Brad Brown Queanbeyan 20/11/04 ACT Summer 9 1:28.92 Corey Elton Queanbeyan 10/12/04 Canberra Christmas Classic 10 1:29.01 Fred Marlton Ginninderra 17/10/04 Ginninderra Summer Series


15 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:12.22 Cameron Gledhill Telopea 6/11/04 Telopea 2 1:12.71 Tom Brewer Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 3 1:13.04 Martin Pollock Vikings 13/04/05 2005 Fisher & Paykel Austra 4 1:17.87 Dale Bonner Ginninderra 20/11/04 ACT Summer 5 1:20.47 Brad Armstrong Goulburn 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 6 1:20.59 Luke Harvey Telopea 4/03/05 ACT Championships 7 1:20.98 Joshua Wood Vikings 25/02/05 NSW Country Championships 8 1:22.34 Trent Pattenden Vikings 4/03/05 ACT Championships 9 1:25.48 Stewart Thompson Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 10 1:26.62 Daniel Traficante Telopea 6/02/05 2005 Queanbeyan


16 years 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:10.38 Cameron Gledhill Telopea 13/04/05 2005 Fisher & Paykel Austra 2 1:15.96 Matthew Pollock Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 3 1:16.10 Robert Pitkethly Ginninderra 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 4 1:17.54 John Warmenhoven Ginninderra 6/11/04 Telopea 5 1:19.31 Richard Eliason Canberra 12/03/05 2005 Telstra Trials 6 1:19.72 Matt Verwey Ginninderra 4/12/04 Wagga Summer 7 1:20.54 Kostya Panov Canberra 26/01/05 Australia Day 8 1:20.81 Brad Armstrong Goulburn 4/03/05 ACT Championships


17 & Over 100m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:07.73 Dax Foster Ginninderra 20/11/04 ACT Summer 2 1:08.19 Greg Brewer Telopea 25/02/05 NSW Country Championships 3 1:08.96 Jon Slater Ginninderra 18/02/05 NSW State Open Championship 4 1:09.81 Kieran Frost Telopea 8/03/05 Time Trials 5 1:12.85 Ben Martin Woden 10/12/04 Canberra Christmas Classic 6 1:13.04 Kiernan McGill Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 7 1:17.23 Luke Hinchcliffe Canberra 20/11/04 ACT Summer 8 1:18.39 Robbie Skillman Goulburn 4/03/05 ACT Championships 9 1:19.68 Brendan Rocha Woden 10/12/04 Canberra Christmas Classic 10 1:20.44 Robert Pitkethly Ginninderra 11/02/05 2005 AIS International


9 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:43.36 Jonathon Slockee Telopea 5/12/04 Goulburn Summer Series 2 4:33.82 Oliver Hennig Telopea 17/10/04 Ginninderra Summer Series


10 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:23.73 Nicholas Otevrel CSD 28/11/04 Cootamundra 2 3:35.00 Ben Pattenden Vikings 4/03/05 ACT Championships 3 3:48.66 Justin Trabinger Vikings 26/01/05 Australia Day 4 3:51.24 Jonathon Slockee Telopea 4/03/05 ACT Championships 5 3:57.37 Andy Chen CSD 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 6 3:59.34 James Dowden Burley Griffin 14/11/04 Tuggeranong Summer Series


11 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:09.36 Srecko Antoski Vikings 8/01/05 NSW Age 9-12 years 2 3:20.89 Rhys Elton Queanbeyan 4/03/05 ACT Championships 3 3:23.02 Nicholas Otevrel CSD 4/03/05 ACT Championships 4 3:43.19 Huw Warmenhoven Ginninderra 26/01/05 Australia Day 5 3:43.72 Harrison Slockee Telopea 5/12/04 Goulburn Summer Series 6 3:46.47 Matthew Walkington Burley Griffin 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 7 3:59.13 Michael Gillard Ginninderra 17/10/04 Ginninderra Summer Series


12 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:52.41 David Pollock Vikings 6/11/04 Telopea 2 3:09.92 Dylan Appelqvist Vikings 20/11/04 ACT Summer 3 3:12.91 Nicholas D'Arcy Vikings 4/03/05 ACT Championships 4 3:14.80 Patrick Hudson Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 5 3:15.44 Lachlan Grimm Vikings 4/03/05 ACT Championships 6 3:17.33 Robert Albertson-Kill Telopea 6/11/04 Telopea 7 3:18.77 Rhys McDonald CSD 8/01/05 NSW Age 9-12 years 8 3:22.44 Zach Bowden Queanbeyan 10/12/04 Canberra Christmas Classic 9 3:26.27 Derek Bayley Vikings 23/10/04 Burley Griffin October 10 3:28.08 Mitchell Nemec Telopea 6/11/04 Telopea


13 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:36.66 George Pulley Telopea 13/04/05 2005 Fisher & Paykel Austra 2 2:47.91 David Pollock Vikings 13/04/05 2005 Fisher & Paykel Austra 3 2:50.74 Timothy Sheppard Woden 4/03/05 ACT Championships 4 2:51.00 Daniel Philippa Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 5 2:51.78 Christopher Hall-Travini CSD 23/10/04 Burley Griffin October 6 2:56.72 Bart Badalassi Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 7 2:58.42 Peter Bennett Canberra 4/03/05 ACT Championships 8 2:59.51 Ganan Yin Ginninderra 4/03/05 ACT Championships 9 3:06.24 Niall Jacobsen Vikings 4/03/05 ACT Championships 10 3:09.94 Nic Duncan Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic


14 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:38.52 Simon Branston Telopea 13/04/05 2005 Fisher & Paykel Austra 2 2:41.42 Martin Pollock Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 3 2:42.23 Christopher Hall-Travini Telopea 13/04/05 2005 Fisher & Paykel Austra 4 2:59.36 Brad Brown Queanbeyan 4/12/04 Wagga Summer 5 3:00.96 Trent Pattenden Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 6 3:01.48 Bart Badalassi Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 7 3:10.39 Corey Elton Queanbeyan 4/12/04 Wagga Summer 8 3:16.06 Joshua Baker CSD 23/10/04 Burley Griffin October 9 3:16.98 Nathan Kuster CSD 10/12/04 Canberra Christmas Classic 10 3:21.05 Brent Jobling Woden 6/11/04 Telopea


15 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:37.86 Tom Brewer Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 2 2:39.61 Cameron Gledhill Telopea 23/10/04 Burley Griffin October 3 2:39.67 Martin Pollock Vikings 13/04/05 2005 Fisher & Paykel Austra 4 2:51.98 Dale Bonner Ginninderra 6/11/04 Telopea 5 3:07.43 Stewart Thompson Vikings 4/03/05 ACT Championships 6 3:07.44 Corey Elton Queanbeyan 29/01/05 NSW Country Regional - Naro 7 3:12.79 Fred Marlton Ginninderra 23/10/04 Burley Griffin October 8 3:19.31 Nathan Kuster CSD 26/01/05 Australia Day


16 years 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:34.53 Cameron Gledhill Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 2 2:44.11 Robert Pitkethly Ginninderra 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 3 2:52.59 John Warmenhoven Ginninderra 23/10/04 Burley Griffin October 4 2:55.51 Matt Verwey Ginninderra 4/12/04 Wagga Summer 5 2:56.80 Richard Eliason Canberra 20/11/04 ACT Summer 6 2:57.43 Matthew Pollock Vikings 4/03/05 ACT Championships


17 & Over 200m Breast

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:26.96 Greg Brewer Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 2 2:31.43 Dax Foster Ginninderra 4/03/05 ACT Championships 3 2:37.45 Jon Slater Ginninderra 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 4 2:42.08 Ben Martin Woden 10/12/04 Canberra Christmas Classic 5 2:54.39 Thomas Hamers-Smith Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 6 3:04.32 Michael Thompson Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic


8 & Under 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 43.49 Toomas Mirlieb Canberra 10/12/04 Canberra Christmas Classic 2 43.62 Lachlan Trabinger ACT 13/03/05 Brophy 3 49.39 Alexander Slockee Telopea 4/03/05 ACT Championships 4 51.26 Antonio Barbaro Ginninderra 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 5 52.65 Nicholas Knowler Woden 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 6 53.62 Nicolas Bacon ACT 13/03/05 Brophy 7 1:01.90 Kristopher Erb Ginninderra 17/10/04 Ginninderra Summer Series 8 1:05.06 Thomas Harrison Burley Griffin 6/02/05 2005 Queanbeyan 9 1:08.35 Joshua Healey CSD 6/02/05 2005 Queanbeyan 10 1:14.27 Alexander Cooper Queanbeyan 5/12/04 Goulburn Summer Series


9 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 38.22 Jonathon Slockee Telopea 10/12/04 Canberra Christmas Classic 2 41.82 Declan Moore Telopea 20/03/05 Speedo Sprint Series 2005 3 42.47 Jayden Malala Woden 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 4 43.67 Toomas Mirlieb Canberra 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 5 44.79 Simon D'Arcy Vikings 23/10/04 Burley Griffin October 6 46.22 Sean Maloney Woden 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 7 48.05 Thomas Ramsay Vikings 26/01/05 Australia Day 8 48.83 Jacob Randell Woden 10/12/04 Canberra Christmas Classic 9 49.59 Stephen Lonergan Telopea 4/12/04 Wagga Summer 10 50.11 Mitchell Nisbet CSD 14/11/04 Tuggeranong Summer Series


10 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 36.38 Brendan Banfield Goulburn 10/12/04 Canberra Christmas Classic 2 37.28 Jonathon Slockee Telopea 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 3 38.11 Ben Pattenden Vikings 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 4 39.27 Nicholas Otevrel CSD 28/11/04 Cootamundra 5 39.82 Justin Trabinger Vikings 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 6 40.75 Nicholas Pullinen Burley Griffin 10/12/04 Canberra Christmas Classic 6 40.75 Craig Stratton Queanbeyan 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 8 40.83 Andy Chen CSD 26/01/05 Australia Day 9 41.59 Nicholas McClelland CSD 19/12/04 Shellharbour Warrigal 10 43.11 Jackson Wright Burley Griffin 6/02/05 2005 Queanbeyan


11 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 33.75 Brendan Banfield ACT 5/02/05 2005 Victorian Sprint Champ 2 35.17 Huw Warmenhoven Ginninderra 20/03/05 Speedo Sprint Series 2005 3 36.01 Nicholas Honey Canberra 23/10/04 Burley Griffin October 4 36.08 Ryan Miller Telopea 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 5 36.12 Gavin Scott ACT 5/02/05 2005 Victorian Sprint Champ 6 36.26 Benjamin Trabinger Vikings 23/10/04 Burley Griffin October 7 36.32 Nicholas D'Arcy Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 8 36.46 Nathan Miller Telopea 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 9 38.25 Nicholas Otevrel CSD 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 10 38.27 Srecko Antoski Vikings 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats


12 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 31.93 Mitchell Nemec ACT 13/03/05 Brophy 2 32.49 Nicholas Honey Canberra 20/03/05 Speedo Sprint Series 2005 3 32.78 David Pollock Vikings 23/10/04 Burley Griffin October 4 33.41 Benjamin Trabinger Vikings 20/03/05 Speedo Sprint Series 2005 5 33.63 Zach Bowden Queanbeyan 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 6 34.02 Robert Albertson-Kill Telopea 10/12/04 Canberra Christmas Classic 7 34.82 Christopher McClelland ACT 19/12/04 Shellharbour Warrigal 8 35.79 Dominic Garlick Vikings 4/12/04 Narooma Two Day 2004 9 35.82 Vladimir Kleshnev Telopea 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 10 35.92 Ciaran Plenty Woden 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 10 35.92 Dimitri Markakis CSD 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats


13 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 29.72 Ben Treffers Burley Griffin 20/03/05 Speedo Sprint Series 2005 2 29.98 Nino Bogojevic ACT 5/02/05 2005 Victorian Sprint Champ 3 31.40 George Pulley Telopea 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 4 31.50 Timothy Sheppard Woden 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 5 31.99 David Pollock ACT 13/03/05 Brophy 6 32.24 Jackson Taylor-Grant ACT 13/03/05 Brophy 7 33.05 Niall Jacobsen Vikings 25/02/05 NSW Country Championships 8 33.26 Peter Bennett Canberra 12/02/05 Speedo Sprint ACT Heats 9 33.50 Robert Albertson-Kill Telopea 25/02/05 NSW Country Championships 10 33.80 Christopher Hall-Travini CSD 23/10/04 Burley Griffin October


14 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 27.92 Haydn Marsh Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 2 28.59 Matthew D'Arcy Vikings 4/12/04 Narooma Two Day 2004 3 28.77 Yoichi Kobayashi Telopea 13/04/05 2005 Fisher & Paykel Austra 4 29.88 Luke Harvey Telopea 4/12/04 Wagga Summer 5 30.36 Trent Pattenden ACT 5/02/05 2005 Victorian Sprint Champ 6 30.42 Martin Pollock Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 7 30.83 Sebastian Tazreiter Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 8 31.12 Eamonn McGill Telopea 4/12/04 Wagga Summer 9 31.86 Simon Branston ACT 5/02/05 2005 Victorian Sprint Champ 10 31.89 Matthew Worley CSD 23/10/04 Burley Griffin October


15 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 27.69 Haydn Marsh Telopea 13/04/05 2005 Fisher & Paykel Austra 2 29.43 Jeremy Huntley Vikings 11/02/05 2005 AIS International 3 29.83 Luke Harvey Telopea 25/02/05 NSW Country Championships 4 29.92 Joshua Wood Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 5 30.11 Cameron Gledhill Telopea 23/10/04 Burley Griffin October 6 30.21 Tom Brewer Telopea 4/12/04 Wagga Summer 7 31.45 Matthew Worley ACT 13/03/05 Brophy 8 31.66 Stewart Thompson Vikings 25/02/05 NSW Country Championships 9 31.67 Ben Wise Canberra 10/12/04 Canberra Christmas Classic 10 32.20 Dale Bonner Ginninderra 20/11/04 ACT Summer


16 years 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 27.35 Ben Grady ACT 5/02/05 2005 Victorian Sprint Champ 2 27.44 Adam Bingham Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 3 28.23 Matt Verwey Ginninderra 4/12/04 Wagga Summer 4 29.86 Vlad Adam Ginninderra 25/02/05 NSW Country Championships 5 30.37 Nuru Somi CSD 6/02/05 2005 Queanbeyan 6 30.40 John Warmenhoven Ginninderra 26/01/05 Australia Day 7 30.42 John Morris Ginninderra 10/12/04 Canberra Christmas Classic 8 30.88 Robert Pitkethly Ginninderra 10/12/04 Canberra Christmas Classic 9 31.10 Matthew Pollock Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 10 31.25 Cameron Gledhill Telopea 4/12/04 Wagga Summer


17 & Over 50m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 26.91 Kiernan McGill Telopea 13/04/05 2005 Fisher & Paykel Austra 2 27.08 Nik Kobetsky Telopea 25/02/05 NSW Country Championships 3 27.27 Dax Foster ACT 13/03/05 Brophy 4 27.48 Luke Hinchcliffe Canberra 10/12/04 Canberra Christmas Classic 5 27.73 Brendan Rocha Woden 10/12/04 Canberra Christmas Classic 6 27.88 Adam Bingham Vikings 4/03/05 ACT Championships 7 28.15 Robbie Skillman Goulburn 10/12/04 Canberra Christmas Classic 8 28.17 Jon Slater Ginninderra 10/12/04 Canberra Christmas Classic 9 28.24 Ben Martin Woden 10/12/04 Canberra Christmas Classic 10 29.45 Pavel Cheimardinov Telopea 4/12/04 Wagga Summer


8 & Under 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:50.37 Lachlan Trabinger Vikings 26/01/05 Australia Day 2 1:57.51 Toomas Mirlieb Canberra 10/12/04 Canberra Christmas Classic 3 1:59.30 Alexander Slockee Telopea 29/01/05 NSW Country Regional - Naro


9 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:32.62 Jonathon Slockee Telopea 10/12/04 Canberra Christmas Classic 2 1:40.97 Simon D'Arcy Vikings 23/10/04 Burley Griffin October 3 1:41.81 Jayden Malala Woden 6/11/04 Telopea 4 1:42.09 Declan Moore Telopea 23/10/04 Burley Griffin October 5 1:54.98 Toomas Mirlieb Canberra 6/02/05 2005 Queanbeyan 6 1:55.79 Luke Tebb Burley Griffin 23/10/04 Burley Griffin October


10 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:23.69 Brendan Banfield Goulburn 10/12/04 Canberra Christmas Classic 2 1:27.10 Nicholas Otevrel CSD 28/11/04 Cootamundra 3 1:29.07 Jonathon Slockee Telopea 4/03/05 ACT Championships 4 1:30.74 Justin Trabinger Vikings 25/02/05 NSW Country Championships 5 1:34.69 Nicholas Pullinen Burley Griffin 17/10/04 Ginninderra Summer Series 6 1:34.73 Ben Pattenden Vikings 4/03/05 ACT Championships 7 1:37.52 Andy Chen CSD 10/12/04 Canberra Christmas Classic 8 1:39.28 Craig Stratton Queanbeyan 29/01/05 NSW Country Regional - Naro 9 1:42.94 Sam Lane Woden 6/11/04 Telopea 10 1:50.13 Alex Ramsay Vikings 6/02/05 2005 Queanbeyan


11 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:16.99 Benjamin Trabinger Vikings 20/11/04 ACT Summer 2 1:17.28 Brendan Banfield Goulburn 25/02/05 NSW Country Championships 3 1:18.49 Gavin Scott Ginninderra 25/02/05 NSW Country Championships 4 1:18.56 Huw Warmenhoven Ginninderra 25/02/05 NSW Country Championships 5 1:21.52 Nicholas D'Arcy Vikings 4/12/04 Narooma Two Day 2004 6 1:23.15 Ryan Miller Telopea 26/01/05 Australia Day 7 1:24.54 Nicholas Honey Canberra 23/10/04 Burley Griffin October 8 1:26.56 Nathan Miller Telopea 10/12/04 Canberra Christmas Classic 9 1:27.55 Nicholas Otevrel CSD 4/03/05 ACT Championships 10 1:29.68 Srecko Antoski Vikings 6/02/05 2005 Queanbeyan


12 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:09.18 Mitchell Nemec Telopea 25/02/05 NSW Country Championships 2 1:13.59 David Pollock Vikings 6/11/04 Telopea 3 1:13.67 Robert Albertson-Kill Telopea 10/12/04 Canberra Christmas Classic 4 1:15.58 Benjamin Trabinger Vikings 25/02/05 NSW Country Championships 5 1:16.85 Nicholas Honey Canberra 25/02/05 NSW Country Championships 6 1:19.50 Dominic Garlick Vikings 26/01/05 Australia Day 7 1:19.59 Nicholas D'Arcy Vikings 4/03/05 ACT Championships 8 1:20.84 Dylan Appelqvist Vikings 23/10/04 Burley Griffin October 9 1:22.57 Rhys McDonald CSD 23/10/04 Burley Griffin October 10 1:23.82 Christopher McClelland CSD 29/01/05 NSW Country Regional - Naro


13 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:05.94 Ben Treffers Burley Griffin 13/04/05 2005 Fisher & Paykel Austra 2 1:06.67 Nino Bogojevic Queanbeyan 10/12/04 Canberra Christmas Classic 3 1:09.42 David Pollock Vikings 25/02/05 NSW Country Championships 4 1:10.91 Niall Jacobsen Vikings 25/02/05 NSW Country Championships 5 1:11.35 George Pulley Telopea 10/12/04 Canberra Christmas Classic 6 1:12.24 Robert Albertson-Kill Telopea 4/03/05 ACT Championships 7 1:13.10 Timothy Sheppard Woden 4/03/05 ACT Championships 8 1:16.47 Peter Bennett Canberra 26/01/05 Australia Day 9 1:16.60 Timothy Cameron Vikings 29/01/05 NSW Country Regional - Naro 10 1:17.18 Christopher Hall-Travini CSD 17/10/04 Ginninderra Summer Series


14 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 1:00.86 Matthew D'Arcy Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 2 1:01.07 Yoichi Kobayashi Telopea 13/04/05 2005 Fisher & Paykel Austra 3 1:01.40 Haydn Marsh Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 4 1:04.70 Luke Harvey Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 5 1:06.10 Sebastian Tazreiter Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 6 1:06.14 Martin Pollock Vikings 23/10/04 Burley Griffin October 7 1:08.21 Trent Pattenden Vikings 6/11/04 Telopea 8 1:10.07 Matthew Worley CSD 6/11/04 Telopea 9 1:10.79 Brad Brown Queanbeyan 25/02/05 NSW Country Championships 10 1:11.61 Daudi Somi CSD 4/12/04 Wagga Summer


15 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 59.37 Haydn Marsh Telopea 13/04/05 2005 Fisher & Paykel Austra 2 1:01.30 Matthew D'Arcy Vikings 13/04/05 2005 Fisher & Paykel Austra 3 1:04.32 Luke Harvey Telopea 25/02/05 NSW Country Championships 4 1:05.54 Martin Pollock Vikings 4/03/05 ACT Championships 5 1:05.94 Jeremy Huntley Vikings 4/03/05 ACT Championships 6 1:06.54 Joshua Wood Vikings 25/02/05 NSW Country Championships 7 1:06.61 Tom Brewer Telopea 25/02/05 NSW Country Championships 8 1:07.46 Trent Pattenden Vikings 4/03/05 ACT Championships 9 1:07.68 Matthew Worley CSD 4/03/05 ACT Championships 10 1:09.78 Stewart Thompson Vikings 4/03/05 ACT Championships


16 years 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 58.42 Adam Bingham Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 2 59.17 Ben Grady Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 3 1:04.64 Vlad Adam Ginninderra 25/02/05 NSW Country Championships 4 1:08.05 Nuru Somi CSD 26/01/05 Australia Day 5 1:09.30 Matthew Pollock Vikings 27/11/04 NSW State Age Distance 2004 6 1:09.52 Matt Verwey Ginninderra 4/12/04 Wagga Summer


17 & Over 100m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 58.10 Kiernan McGill Telopea 13/04/05 2005 Fisher & Paykel Austra 2 59.07 Adam Bingham Vikings 13/04/05 2005 Fisher & Paykel Austra 3 1:00.10 Jon Slater Ginninderra 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 4 1:01.58 Robbie Skillman Goulburn 10/12/04 Canberra Christmas Classic 5 1:02.68 Luke Hinchcliffe Canberra 25/02/05 NSW Country Championships 6 1:03.12 Pavel Cheimardinov Telopea 23/10/04 Burley Griffin October 7 1:03.47 Nik Kobetsky Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 8 1:04.79 Kieran Frost Telopea 6/11/04 Telopea 9 1:06.73 Brendan Rocha Woden 10/12/04 Canberra Christmas Classic


9 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:35.94 Jonathon Slockee Telopea 14/11/04 Tuggeranong Summer Series


10 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:21.60 Nicholas Otevrel CSD 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 2 3:45.65 Jonathon Slockee Telopea 26/01/05 Australia Day


11 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:53.13 Benjamin Trabinger Vikings 23/10/04 Burley Griffin October 2 3:00.17 Huw Warmenhoven Ginninderra 4/03/05 ACT Championships 3 3:06.90 Gavin Scott Ginninderra 17/10/04 Ginninderra Summer Series 4 3:25.13 Nicholas Otevrel CSD 26/01/05 Australia Day 5 3:36.85 Ryan Miller Telopea 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 6 3:56.31 Harrison Slockee Telopea 28/11/04 Cootamundra


12 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:41.83 Mitchell Nemec Telopea 8/01/05 NSW Age 9-12 years 2 2:42.47 Robert Albertson-Kill Telopea 10/12/04 Canberra Christmas Classic 3 2:52.02 Benjamin Trabinger Vikings 4/03/05 ACT Championships 4 2:55.84 Dylan Appelqvist Vikings 20/11/04 ACT Summer


13 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:27.05 Nino Bogojevic Queanbeyan 10/12/04 Canberra Christmas Classic 2 2:38.53 Niall Jacobsen Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 3 2:40.07 Timothy Sheppard Woden 4/03/05 ACT Championships 4 2:44.61 Robert Albertson-Kill Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 5 2:58.89 Timothy Cameron Vikings 23/10/04 Burley Griffin October


14 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:10.69 Yoichi Kobayashi Telopea 13/04/05 2005 Fisher & Paykel Austra 2 2:13.88 Matthew D'Arcy Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 3 2:23.68 Haydn Marsh Vikings 6/11/04 Telopea 4 2:24.81 Sebastian Tazreiter Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 5 2:25.05 Martin Pollock Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 6 2:33.01 Trent Pattenden Vikings 17/10/04 Ginninderra Summer Series


15 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:12.63 Haydn Marsh Telopea 13/04/05 2005 Fisher & Paykel Austra 2 2:15.49 Matthew D'Arcy Vikings 13/04/05 2005 Fisher & Paykel Austra 3 2:31.20 Joshua Wood Vikings 25/02/05 NSW Country Championships 4 2:38.88 Stewart Thompson Vikings 26/01/05 Australia Day 5 2:41.58 Trent Pattenden Vikings 4/03/05 ACT Championships


16 years 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:06.53 Adam Bingham Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 2 2:13.49 Ben Grady Vikings 25/02/05 NSW Country Championships


17 & Over 200m Fly

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:05.83 Adam Bingham Vikings 13/04/05 2005 Fisher & Paykel Austra 2 2:16.51 Robbie Skillman Goulburn 10/12/04 Canberra Christmas Classic 3 2:16.72 Jon Slater Ginninderra 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 4 2:19.82 Pavel Cheimardinov Telopea 6/11/04 Telopea 5 2:23.79 Kiernan McGill Telopea 4/03/05 ACT Championships 6 2:43.60 Luke Hinchcliffe Canberra 14/11/04 Tuggeranong Summer Series


8 & Under 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:36.40 Toomas Mirlieb Canberra 10/12/04 Canberra Christmas Classic 2 4:17.98 Alexander Slockee Telopea 10/12/04 Canberra Christmas Classic


9 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 3:03.99 Jonathon Slockee Telopea 10/12/04 Canberra Christmas Classic 2 3:22.07 Declan Moore Telopea 6/02/05 2005 Queanbeyan 3 3:24.76 Jayden Malala Woden 4/03/05 ACT Championships 4 3:30.14 Mitchell Nisbet CSD 6/11/04 Telopea 5 3:39.18 Simon D'Arcy Vikings 23/10/04 Burley Griffin October 6 3:40.55 Toomas Mirlieb Canberra 26/01/05 Australia Day 7 3:40.91 Jacob Randell Woden 14/11/04 Tuggeranong Summer Series 8 3:59.04 Liam Stratton Queanbeyan 26/01/05 Australia Day 9 4:03.79 Oliver Hennig Telopea 23/10/04 Burley Griffin October 10 4:23.94 Tom Bingley CSD 14/11/04 Tuggeranong Summer Series


10 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:52.48 Nicholas Otevrel CSD 20/11/04 ACT Summer 2 2:57.94 Brendan Banfield Goulburn 10/12/04 Canberra Christmas Classic 3 3:03.81 Jonathon Slockee Telopea 4/03/05 ACT Championships 4 3:04.40 Justin Trabinger Vikings 8/01/05 NSW Age 9-12 years 5 3:13.10 Ben Pattenden Vikings 4/03/05 ACT Championships 6 3:15.82 Andy Chen CSD 26/01/05 Australia Day 7 3:16.04 Lawrence Jacobsen Vikings 26/01/05 Australia Day 8 3:21.23 William Pulley CSD 10/12/04 Canberra Christmas Classic 9 3:23.56 Nicholas McClelland CSD 29/01/05 NSW Country Regional - Naro 10 3:24.38 Craig Stratton Queanbeyan 26/01/05 Australia Day


11 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:45.93 Gavin Scott Ginninderra 25/02/05 NSW Country Championships 2 2:46.48 Benjamin Trabinger Vikings 20/11/04 ACT Summer 3 2:49.53 Srecko Antoski Vikings 25/02/05 NSW Country Championships 4 2:52.34 Lachlan Grimm Vikings 6/11/04 Telopea 5 2:52.93 Nicholas Otevrel CSD 25/02/05 NSW Country Championships 6 2:54.75 Huw Warmenhoven Ginninderra 8/01/05 NSW Age 9-12 years 7 2:54.78 Nicholas Honey Canberra 23/10/04 Burley Griffin October 8 2:56.64 Nicholas D'Arcy Vikings 20/11/04 ACT Summer 9 2:57.05 Brendan Banfield Goulburn 4/03/05 ACT Championships 10 3:02.82 Rhys Elton Queanbeyan 29/01/05 NSW Country Regional - Naro


12 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:33.39 David Pollock Vikings 6/11/04 Telopea 2 2:38.73 Mitchell Nemec Telopea 25/02/05 NSW Country Championships 3 2:39.34 Robert Albertson-Kill Telopea 20/11/04 ACT Summer 4 2:42.46 Dylan Appelqvist Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 5 2:44.86 Nicholas Honey Canberra 25/02/05 NSW Country Championships 6 2:45.25 Benjamin Trabinger Vikings 25/02/05 NSW Country Championships 7 2:46.21 Zach Bowden Queanbeyan 26/01/05 Australia Day 8 2:48.17 Rhys McDonald CSD 10/12/04 Canberra Christmas Classic 9 2:49.94 Lachlan Grimm Vikings 20/11/04 ACT Summer 10 2:53.10 Christopher McClelland CSD 29/01/05 NSW Country Regional - Naro


13 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:26.01 David Pollock Vikings 13/04/05 2005 Fisher & Paykel Austra 2 2:26.41 George Pulley Telopea 4/03/05 ACT Championships 3 2:29.30 Timothy Sheppard Woden 4/03/05 ACT Championships 4 2:33.20 Ben Treffers Burley Griffin 4/03/05 ACT Championships 5 2:34.97 Nino Bogojevic Queanbeyan 20/11/04 ACT Summer 6 2:35.58 Niall Jacobsen Vikings 25/02/05 NSW Country Championships 7 2:38.21 Geoff Godkin Goulburn 4/03/05 ACT Championships 8 2:38.41 Peter Bennett Canberra 25/02/05 NSW Country Championships 9 2:45.20 Nic Duncan Vikings 6/11/04 Telopea 10 2:46.58 Christopher Hall-Travini CSD 23/10/04 Burley Griffin October


14 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:21.79 Simon Branston Telopea 13/04/05 2005 Fisher & Paykel Austra 2 2:24.31 Haydn Marsh Vikings 20/11/04 ACT Summer 3 2:24.47 Martin Pollock Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 4 2:25.01 Luke Harvey Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 5 2:25.13 Yoichi Kobayashi Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 6 2:30.02 Sebastian Tazreiter Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 7 2:38.01 Christopher Hall-Travini Telopea 25/02/05 NSW Country Championships 8 2:38.17 Brad Brown Queanbeyan 25/02/05 NSW Country Championships 9 2:44.40 Daudi Somi CSD 10/12/04 Canberra Christmas Classic 10 2:45.05 Trent Pattenden Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic


15 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:19.97 Cameron Gledhill Telopea 6/11/04 Telopea 2 2:22.13 Haydn Marsh Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 3 2:22.35 Luke Harvey Telopea 25/02/05 NSW Country Championships 4 2:23.16 Tom Brewer Telopea 25/02/05 NSW Country Championships 5 2:24.07 Martin Pollock Vikings 25/02/05 NSW Country Championships 6 2:30.04 Joshua Wood Vikings 25/02/05 NSW Country Championships 7 2:30.60 Ben Wise Canberra 4/03/05 ACT Championships 8 2:33.68 Brad Armstrong Goulburn 25/02/05 NSW Country Championships 9 2:35.64 Stewart Thompson Vikings 25/02/05 NSW Country Championships 10 2:39.40 Trent Pattenden Vikings 25/02/05 NSW Country Championships


16 years 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:16.73 Cameron Gledhill Telopea 13/04/05 2005 Fisher & Paykel Austra 2 2:21.93 Adam Bingham Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 3 2:23.49 Matt Verwey Ginninderra 6/11/04 Telopea 4 2:24.93 Matthew Pollock Vikings 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 5 2:25.29 Ben Grady Vikings 25/02/05 NSW Country Championships 6 2:27.02 John Warmenhoven Ginninderra 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 7 2:34.65 Vlad Adam Ginninderra 4/03/05 ACT Championships 8 2:37.45 Robert Pitkethly Ginninderra 6/11/04 Telopea 9 2:40.63 Nuru Somi CSD 17/10/04 Ginninderra Summer Series 10 2:50.65 Richard Eliason Canberra 17/10/04 Ginninderra Summer Series


17 & Over 200m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 2:13.68 Jon Slater Ginninderra 18/02/05 NSW State Open Championship 2 2:14.06 Kiernan McGill Telopea 12/01/05 NSW State 13+ Age Champs 3 2:19.72 Robbie Skillman Goulburn 10/12/04 Canberra Christmas Classic 4 2:21.25 Adam Bingham Vikings 4/03/05 ACT Championships 5 2:25.81 Luke Hinchcliffe Canberra 10/12/04 Canberra Christmas Classic 6 2:27.99 Pavel Cheimardinov Telopea 6/11/04 Telopea 7 2:28.50 John Warmenhoven Ginninderra 4/03/05 ACT Championships 8 2:30.03 Kieran Frost Telopea 4/03/05 ACT Championships 9 2:33.01 Brendan Rocha Woden 10/12/04 Canberra Christmas Classic 10 2:44.42 Michael Thompson Vikings 26/01/05 Australia Day


12 years 400m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 5:34.29 Robert Albertson-Kill Telopea 27/11/04 NSW State Age Distance 2004 2 5:49.57 Mitchell Nemec Telopea 27/11/04 NSW State Age Distance 2004 3 5:51.25 Dylan Appelqvist Vikings 6/11/04 Telopea 4 5:57.28 Benjamin Trabinger Vikings 4/03/05 ACT Championships 5 6:16.73 Ryan Leonard Vikings 23/10/04 BSC Rockdale Distance 6 6:46.13 Zach Bowden Queanbeyan 5/12/04 Goulburn Summer Series 7 7:31.86 Mitchell Lovelock-Fay CSD 5/12/04 Goulburn Summer Series


13 years 400m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 5:18.91 George Pulley Telopea 27/11/04 NSW State Age Distance 2004 2 5:21.67 David Pollock Vikings 4/03/05 ACT Championships 3 5:23.88 Timothy Sheppard Woden 6/11/04 Telopea 4 5:28.07 Robert Albertson-Kill Telopea 4/03/05 ACT Championships 5 5:36.94 Niall Jacobsen Vikings 4/03/05 ACT Championships 6 5:45.39 Nino Bogojevic Queanbeyan 10/12/04 Canberra Christmas Classic 7 5:47.86 Timothy Cameron Vikings 27/11/04 NSW State Age Distance 2004 8 6:32.19 Nicolas Alcazar-Stevens Vikings 23/10/04 BSC Rockdale Distance


14 years 400m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:59.45 Haydn Marsh Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 2 5:02.71 Martin Pollock Vikings 27/11/04 NSW State Age Distance 2004 3 5:06.05 Yoichi Kobayashi Telopea 4/03/05 ACT Championships 4 5:26.20 Sebastian Tazreiter Vikings 23/10/04 BSC Rockdale Distance 5 5:37.92 Brad Brown Queanbeyan 4/03/05 ACT Championships 6 6:06.14 Corey Elton Queanbeyan 14/11/04 Tuggeranong Summer Series


15 years 400m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 5:12.93 Haydn Marsh Telopea 4/03/05 ACT Championships 2 5:15.13 Cameron Gledhill Telopea 23/10/04 Burley Griffin October 3 5:16.59 Joshua Wood Vikings 27/11/04 NSW State Age Distance 2004 4 5:21.30 Martin Pollock Vikings 4/03/05 ACT Championships 5 5:34.50 Stewart Thompson Vikings 27/11/04 NSW State Age Distance 2004 6 5:45.55 Brad Armstrong Goulburn 10/12/04 Canberra Christmas Classic 7 6:09.10 Fred Marlton Ginninderra 14/11/04 Tuggeranong Summer Series


16 years 400m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:50.07 Matt Verwey Ginninderra 20/11/04 ACT Summer 2 4:53.95 Adam Bingham Vikings 10/12/04 Canberra Christmas Classic 3 5:09.84 Matthew Pollock Vikings 27/11/04 NSW State Age Distance 2004 4 5:22.35 John Warmenhoven Ginninderra 27/11/04 NSW State Age Distance 2004


17 & Over 400m IM

Rank Time Name Team Date Meet ------------------------------------------------------------------------------------------ 1 4:57.54 Adam Bingham Vikings 4/03/05 ACT Championships 2 4:59.62 Robbie Skillman Goulburn 10/12/04 Canberra Christmas Classic 3 5:12.11 Kiernan McGill Telopea 4/03/05 ACT Championships


Go back to the top of this page.

Go back to Top 10 Page.

Go back to this season's Meet Results Page.