2010 Telopea Summer Meet - 30/10/2010 to 31/10/2010              
                                  Results by event                                   
 
Event 1  Men Open 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Roberts           17 NSWIS                1:55.15    1:53.79  
  2 Matthew Jepson            16 NSWIS                1:53.21    1:57.43  
  3 Jarrod Poort              15 NSWIS                1:56.22    1:57.90  
  4 Tom (Nswis) Miller        24 Cranbrook            1:54.34    1:58.58  
  5 Tyler Parkinson           17 Geelong              2:02.58    2:02.48  
  6 William Pulley            16 Queanbeyan           2:00.83    2:03.40  
  7 Kazimir Boskovic          15 Carss Park           2:04.21    2:03.56  
  8 Elliot Long               16 Willoughby           2:01.81    2:03.67  
  9 Oliver Bourne             16 Ginninderra          2:07.00    2:04.29  
 10 Edward Marks              14 NSWIS                     NT    2:04.34  
 11 Daniel Goloubev           15 Carss Park           2:05.98    2:04.44  
 12 Jamie Nicholls            16 Barker Aquatic       2:09.02    2:06.21  
 13 Alec Morris               14 Woden                2:10.77    2:06.93  
 14 Karim Diallo              15 Willoughby           2:20.00    2:07.81  
 15 Joshua Blumberg           15 Barker Aquatic       2:09.74    2:08.64  
 16 Sam Disalvo               15 Bayside              2:15.94    2:08.73  
 17 Aidan Clark               16 Barker Aquatic       2:18.33    2:09.01  
 18 Joshua Williams           15 Barker Aquatic       2:09.82    2:10.19  
 19 Daniel Harvey             16 Melton               2:09.36    2:10.25  
 20 Trent Richards            16 Geelong              2:12.71    2:10.69  
 21 Dante Company             13 Melb Vicentre        2:12.12    2:10.88  
 22 Brock Norwood             16 Geelong              2:06.08    2:11.02  
 23 Callum Hazell             15 Melton               2:13.79    2:11.27  
 24 Jake Panozzo              16 Nth-West Aquatic     2:01.47    2:11.34  
 25 Kade Howitt               15 Burley Griffin       2:12.72    2:11.84  
 26 Domenic Kyriacou          15 Carss Park           2:12.51    2:12.40  
 27 Ned Kett                  15 Nth-West Aquatic     2:11.96    2:12.50  
 28 Jayden Namroud            14 Mounties             2:13.70    2:12.61  
 29 Alex Ramsay               16 Ginninderra          2:11.57    2:13.31  
 30 Daniel O'Dea              16 Telopea              2:13.67    2:13.79  
 31 James Ashurst             16 Telopea              2:08.53    2:14.45  
 32 Liam Hargreaves           15 Nth-West Aquatic     2:07.64    2:14.54  
 33 Adam Benca                15 Melton               2:12.98    2:14.95  
 34 Steven Tran               13 Mounties             2:14.61    2:15.21  
 35 Cameron Harkins           13 Bayside              2:19.59    2:15.40  
 36 Tim Patfield              16 Barker Aquatic       2:18.90    2:15.52  
 37 Jordan Welch              13 Ginninderra          2:15.29    2:15.93  
 38 Liam Barber               13 Telopea              2:11.36    2:16.42  
 39 Lukas Steel               14 Nth-West Aquatic     2:14.71    2:16.99  
 40 Mitchell Abagi            14 Barker Aquatic       2:18.04    2:17.14  
 41 Toomas Mirlieb            14 Canberra             2:19.95    2:18.13  
 42 Jack Bianca               16 Nth-West Aquatic     2:06.36    2:18.72  
 43 Daniel Leech              14 Cranbrook            2:16.95    2:19.58  
 44 Callum Lowe-Griffiths     11 Willoughby           2:20.00    2:21.66  
 
Event 2  Women Open 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jordan White              17 Cranbrook            2:04.01    2:07.01  
  2 Meg Bailey                14 NSWIS                2:09.25    2:07.76  
  3 Jessica Glew              21 Cranbrook            2:08.47    2:08.29  
  4 Skye Cater                17 Cranbrook            2:06.17    2:08.73  
  5 Laura Crockart            15 NSWIS                2:10.49    2:11.12  
  6 Nicole Mee                18 Cranbrook            2:07.18    2:11.93  
  7 Rebecca Booth             14 NSWIS                2:17.31    2:12.72  
  8 Bethany Colquhoun         15 Woden                2:17.75    2:12.92  
  9 Imogen Schiwy             15 Queanbeyan           2:13.70    2:13.72  
 10 Ashley Stone              16 Cranbrook            2:15.80    2:13.91  
 11 Alessandra Colombini      13 Bayside              2:14.00    2:14.74  
 12 Emily Nicol               16 Nth-West Aquatic     2:12.85    2:14.97  
 13 Hannah Donaldson          13 Bayside              2:09.00    2:15.68  
 14 Grace Hoitink             13 Canberra             2:17.02    2:15.91  
 15 Stephanie Wise            15 Woden                2:12.44    2:16.70  
 16 Shannon Maloney           12 Woden                2:23.67    2:16.98  
 17 Isobel Lambden            15 Geelong              2:30.00    2:17.88  
 18 Kayla Goktas              16 Mounties             2:16.31    2:18.83  
 19 Nellie Metcalfe           15 Canberra             2:16.39    2:19.15  
 20 Lauren Amedee             15 Willoughby           2:23.44    2:20.13  
 21 Alice Tricks              14 Bayside              2:15.05    2:21.04  
 22 Shannen Smith             16 The Hills            2:23.09    2:21.12  
 23 Jessica Traficante        19 Telopea              2:09.36    2:21.88  
 24 Caitlyn Radcliffe         15 Ginninderra          2:25.83    2:22.92  
 25 Bethany Wheeler           14 Picton               2:23.56    2:23.23  
 26 Taylar Puskaric           15 Carss Park           2:18.15    2:23.43  
 27 Catherine Askin           16 Bayside              2:28.00    2:24.52  
 28 Chloe Palmer              16 Picton               2:19.67    2:24.54  
 29 Rebekah McCoy             12 Vikings              2:23.50    2:24.67  
 30 Suzanna Hatunen           15 Willoughby           2:25.88    2:26.93  
 31 Kirsten Scalone           13 Nth-West Aquatic     2:14.35    2:27.69  
 32 Michaela Bidmade          14 Melton               2:27.86    2:28.24  
 33 Jessica Hood              16 Woden                2:23.28    2:28.44  
 34 Annabel White             12 Wagga Wagga          2:23.12    2:28.96  
 35 Jamie Salmon              12 Melton               2:24.88    2:29.07  
 36 Michaela Caldow           13 Geelong              2:30.00    2:29.84  
 37 Jane Mann                 14 Melton               2:28.12    2:30.27  
 38 Ashley Groch              12 Canberra             2:28.01    2:30.31  
 39 Jacqueline Schafer        12 Willoughby           2:30.00    2:31.58  
 40 Evelyn Parsonage          14 Willoughby           2:30.00    2:32.37  
 41 Natalie Kyriacou          12 Carss Park           2:30.00    2:32.72  
 42 Sarah Harte               12 Geelong              2:28.00    2:51.04  
 
Event 3  Men 14 & Under 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhorn         14 NSWIS                2:35.08    2:36.61  
  2 Harry Dai                 13 NSWIS                2:41.02    2:41.72  
  3 Atawai Veitch             14 NSWIS                2:26.82    2:41.90  
  4 Jayke Small               13 NSWIS                2:36.75    2:43.78  
  5 Luke Rush                 14 Geelong              2:48.98    2:48.56  
  6 Matthew Mensforth         13 NSWIS                     NT    2:51.32  
  7 Epati Misi                13 Geelong City         3:04.02    2:58.80  
  8 James Harris              14 Woden                3:11.99    2:59.41  
  9 Chadwick Aryana           13 Carss Park           3:06.57    3:02.82  
 10 Tyler Haslinger           14 Melton               3:05.67    3:04.57  
 11 Sam Raves                 13 Wagga Wagga          2:58.59    3:04.61  
 12 Jason Forbes              14 Melton               2:59.70    3:05.39  
 13 Elijah Gatica             12 Woden                3:14.55    3:08.28  
 14 Kolya Cook                12 Burley Griffin       3:06.80    3:10.55  
 15 Cormac Pearson            12 Telopea              3:13.77    3:15.45  
 
Event 4  Women 14 & Under 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maddison Dwyer            14 Carss Park           2:49.62    2:49.65  
  2 Emma Harris               14 Woden                2:49.13    2:52.37  
  3 Tarni Miller              14 Canberra             2:55.15    2:56.88  
  4 Isabella Marinelli        12 Woden                3:03.56    2:58.16  
  5 Rebecca Cross             11 Vikings              3:09.45    3:00.48  
  6 Jacinta Mattingly         13 Cranbrook            3:02.91    3:01.22  
  7 Natasha Kosev             14 Ginninderra          2:49.63    3:02.49  
  8 Leah Allen                12 Swimming USA         2:58.46    3:05.09  
  9 Julia Glavincevski        12 Carss Park           3:11.00    3:06.18  
 10 Samantha Vibert           13 Picton               3:09.11    3:06.20  
 11 India White               13 Bayside              3:06.48    3:08.18  
 12 Chelsea Stewart           12 Ginninderra          3:05.22    3:08.37  
 13 Esther Hampton            13 Junee                3:12.37    3:10.88  
 14 Lauren Abraham            13 Canberra             3:12.43    3:14.00  
 15 Madeleine Fleming         14 Woden                3:20.07    3:15.89  
 16 Casey Gibbs               12 Bayside              3:13.00    3:17.52  
 17 Ebony Norris              11 Woden                3:20.51    3:22.56  
 18 Emma Gillingham           11 Vikings              3:18.21    3:23.30  
 19 Nicola Humphries          12 Geelong City         3:19.86    3:25.81  
 20 Erin Padman               11 Carss Park           3:19.00    3:26.13  
 
Event 5  Men 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 David Allen               10 Swimming USA           33.47      32.49  
  2 Xavier Pearson            10 Telopea                34.28      33.64  
  3 Harrison Webster          10 Woden                  34.44      33.99  
  4 Ashley Nicholls           10 Barker Aquatic         36.73      34.19  
  5 Alex Quach                 9 Mounties               33.90      34.93  
  6 Max Poulter               10 Carss Park             38.52      35.37  
  7 Jay Grech                 10 Carss Park             37.77      36.65  
  7 Daniel Dunning            10 Pambula                38.49      36.65  
  9 Joshua Colquhoun          10 Vikings                37.52      36.67  
 10 Andrew Catchpole          10 Queanbeyan             38.78      36.71  
 11 Bradley Tuck              10 Ginninderra            38.43      36.82  
 12 Eddie Taranto              9 Willoughby             38.20      37.21  
 13 Bradley Micallef          10 Mounties               37.11      38.06  
 14 Matthew Truong             7 Mounties               38.78      38.33  
 15 Nathan Truong              9 Mounties               38.75      40.09  
 
Event 6  Women 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amelia Laudenbach         10 Vikings                33.78      33.15  
  2 Taylah Bacon              10 Vikings                34.71      33.85  
  3 Sienna White              10 Bayside                33.94      34.27  
  4 Andrea Forshaw             9 Vikings                35.13      34.66  
  5 Stephanie Lees            10 Picton                 37.75      35.01  
  6 Jasmine Allday            10 Canberra               37.35      35.33  
  7 Ellie Hoitink             10 Canberra               36.20      35.47  
  8 Bodie Keeley              10 Bayside                35.32      35.48  
  9 Phoebe Ross               10 Woden                  36.19      35.53  
 10 Michaela Roberts          10 Canberra               36.47      35.67  
 11 Charlotte White           10 Queanbeyan             36.64      36.99  
 12 Romane Molle               8 Cranbrook              39.85      38.19  
 13 Brooke Gilroy              9 Vikings                37.93      38.27  
 14 Grace Misa                10 Mounties               37.80      38.39  
 15 Alexie Boulton            10 Woden                  39.15      38.89  
 16 Faith Misa                 8 Mounties               38.40      43.59  
 
Event 7  Men Open 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tom (Nswis) Miller        24 Cranbrook              22.63      23.89  
  2 Luke Hinchcliffe          23 Cruiz                  24.11      24.28  
  3 Ciaran Plenty             18 Telopea                24.29      24.67  
  4 Elliot Long               16 Willoughby             24.56      24.94  
  5 Jamie Ifka                17 Geelong City           25.55      25.06  
  6 Dylan Brown               16 NSWIS                  24.61      25.08  
  7 Tyler Parkinson           17 Geelong                25.26      25.27  
  8 Randall Barry             17 Telopea                25.33      25.36  
  9 Lachlan Cossens           17 Melton                 25.68      25.64  
 10 Nathan Miller             17 Trinity Grammar        25.05      26.24  
 11 Brendan Irvine            17 Bayside                25.92      26.40  
 12 Ryan Miller               17 Trinity Grammar        25.69      27.05  
 13 Mitchell Nemec            18 Telopea                26.63      27.07  
 14 Fraser Mahony             14 Geelong                28.57      27.47  
 14 Daniel Steemson           18 Vikings                27.71      27.47  
 16 Ned Kett                  15 Nth-West Aquatic       26.18      27.92  
 17 Luke Abberton             17 Vikings                26.72      28.03  
 18 Liam Hargreaves           15 Nth-West Aquatic       26.39      28.31  
 19 Cameron Harkins           13 Bayside                28.30      28.45  
 20 Jake Panozzo              16 Nth-West Aquatic       26.80      28.48  
 21 Adam Benca                15 Melton                 29.00      28.68  
 22 Jack Bianca               16 Nth-West Aquatic       28.30      28.92  
 23 Max Ireland               22 Canberra               24.68      29.39  
 24 Lukas Steel               14 Nth-West Aquatic       28.90      30.15  
 25 Aaron Rhind               19 Ginninderra            29.00      36.58  
 
Event 8  Women Open 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicole Mee                18 Cranbrook              26.39      27.03  
  2 Skye Cater                17 Cranbrook              26.74      27.32  
  3 Jessica Glew              21 Cranbrook              28.07      27.65  
  4 Emily Nicol               16 Nth-West Aquatic       26.34      27.85  
  5 Ayu Barry                 14 Telopea                26.63      27.97  
  6 Sarah Friend              17 Woden                  28.17      28.80  
  7 Lindsay De Witte          17 Ginninderra            28.18      28.83  
  8 Carlee Millikin           16 Willoughby             30.27      28.85  
  9 Lucy McJannett            12 Bayside                29.89      29.18  
 10 Paula Rusanov             14 Telopea                29.36      29.57  
 11 Delainee Melia            12 Bayside                29.18      29.72  
 12 Amy Ridge                 14 Bayside                29.54      29.73  
 13 Jessica Traficante        19 Telopea                28.83      30.36  
 14 Marta Nogara              17 Cranbrook              30.90      30.48  
 15 Chloe Palmer              16 Picton                 30.04      30.61  
 16 Meghan Holden             14 Barker Aquatic         30.89      30.82  
 17 Casey Gibbs               12 Bayside                30.72      30.85  
 18 Samantha Marceddo         16 Ginninderra            29.47      31.02  
 19 Meghan Ridge              12 Bayside                30.62      31.06  
 20 Kirsten Scalone           13 Nth-West Aquatic       29.13      31.36  
 21 Caitlin Erickson          17 Bayside                30.85      31.76  
 22 Taylor Monk               13 Bayside                30.81      32.07  
 
Event 9  Men 15 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nick Robertson            15 NSWIS                  24.84      25.21  
  2 Jaiden Basalo             15 Cranbrook              25.85      25.60  
  3 Karim Diallo              15 Willoughby             29.90      26.42  
  4 Eric Bolitho              15 Geelong                26.67      26.54  
  5 Joshua Blumberg           15 Barker Aquatic         26.48      26.98  
  6 Jesse Johnston            15 Cranbrook              28.63      27.27  
  6 Matt Riddell              15 Canberra               27.28      27.27  
  6 Jesse King                15 NSWIS                  28.03      27.27  
  9 Kade Howitt               15 Burley Griffin         27.22      27.28  
 10 Fraser Clatworthy         15 Geelong                29.50      27.87  
 11 Liam Hargreaves           15 Nth-West Aquatic       26.39      28.11  
 12 Callum Hazell             15 Melton                 29.66      28.14  
 13 Sam Disalvo               15 Bayside                29.47      28.19  
 14 Ned Kett                  15 Nth-West Aquatic       26.18      28.43  
 15 Rayden Fitzsimons         15 Melton                 29.50      29.06  
 16 Mitch Dowling             15 Geelong                29.90      29.20  
 17 Daniel Muscat             15 Mounties               29.08      30.47  
 
Event 9  Men 16 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elliot Long               16 Willoughby             24.56      25.15  
  2 Trent Richards            16 Geelong                26.37      25.62  
  3 William Pulley            16 Queanbeyan             25.61      25.79  
  4 Brock Norwood             16 Geelong                26.07      26.16  
  5 Daniel Harvey             16 Melton                 26.81      26.30  
  6 Tim Patfield              16 Barker Aquatic         27.59      27.01  
  7 James Ashurst             16 Telopea                26.41      27.16  
  8 Aidan Clark               16 Barker Aquatic         27.28      27.20  
  9 Bradley Jones             16 Queanbeyan             27.15      27.38  
 10 Calvin Skews              16 Barker Aquatic         28.27      27.68  
 11 Daniel O'Dea              16 Telopea                27.87      27.87  
 12 Jake Panozzo              16 Nth-West Aquatic       26.80      28.41  
 13 Luke Touzell              16 Kinross Wolaroi        28.71      28.75  
 14 Alex Ramsay               16 Ginninderra            28.72      28.85  
 14 Jack Bianca               16 Nth-West Aquatic       28.30      28.85  
 
Event 10  Women 15 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bethany Colquhoun         15 Woden                  29.49      28.84  
  2 Imogen Schiwy             15 Queanbeyan             28.29      28.87  
  3 Isobel Lambden            15 Geelong                29.80      29.50  
  4 Stephanie Wise            15 Woden                  28.45      29.90  
  5 Lauren Amedee             15 Willoughby             29.90      30.08  
  6 Suzanna Hatunen           15 Willoughby             30.43      30.15  
  7 Ashleigh Dunning          15 Pambula                30.54      30.23  
  8 Caitlyn Radcliffe         15 Ginninderra            30.28      30.89  
  9 Kate Miller               15 Telopea                29.60      31.13  
 10 Nellie Metcalfe           15 Canberra               30.73      31.37  
 11 Satomi Honda              15 Canberra               32.96      32.62  
 12 Lia Scambary              15 Picton                 31.85      33.39  
 
Event 10  Women 16 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emily Nicol               16 Nth-West Aquatic       26.34      27.71  
  2 Alicia Merlino            16 Picton                 28.98      28.58  
  3 Ashley Stone              16 Cranbrook              28.78      28.67  
  4 Kayla Goktas              16 Mounties               28.55      29.48  
  5 Catherine Askin           16 Bayside                30.62      30.24  
  6 Shannen Smith             16 The Hills              30.23      30.49  
  7 Stephanie Mounsey         16 Melton                 33.00      32.18  
  8 Zoia Rusanov              16 Telopea                32.09      32.45  
  9 Mikaela Dingley           16 Canberra               33.00      49.64  
 
Event 11  Men 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Angus Hannan              13 NSWIS                  25.83      26.11  
  2 Alexander Ryan            13 Telopea                26.48      26.93  
  3 William Ritchard          13 Picton                 27.38      27.24  
  4 Bryan Huynh               13 Mounties               26.85      27.25  
  5 Steven Tran               13 Mounties               27.35      27.67  
  6 Gianni Taranto            13 Willoughby             29.34      28.01  
  7 Sam Raves                 13 Wagga Wagga            28.21      28.75  
  8 Zachary Hussain           13 Geelong                30.73      28.94  
  9 Jordan Welch              13 Ginninderra            29.48      29.81  
 10 Liam Barber               13 Telopea                29.71      30.08  
 11 Hamish Moore              13 Willoughby             31.06      30.26  
 12 Jake Irvine               13 Bayside                31.25      30.59  
 13 Max Graham                13 Willoughby             30.61      30.71  
 14 Harry Dalton              13 Geelong                31.25      31.21  
 15 Vinson Tang               13 Mounties               30.34      32.84  
 
Event 11  Men 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peter Topalidis           14 NSWIS                  25.49      25.85  
  2 Mitchell Norton           14 Geelong                25.79      26.08  
  3 Matthew King              14 Willoughby             25.91      26.35  
  4 James Harris              14 Woden                  28.00      27.27  
  5 Harry Kershaw             14 Geelong                27.41      27.28  
  6 Luke Irvine               14 Bayside                28.69      27.52  
  7 Luke Rush                 14 Geelong                28.07      27.55  
  8 Mitchell Abagi            14 Barker Aquatic         28.09      27.59  
  9 Fraser Mahony             14 Geelong                28.57      27.60  
 10 Alec Morris               14 Woden                  27.94      27.66  
 11 Daniel Leech              14 Cranbrook              27.71      27.70  
 12 Rhys Eames                14 Geelong                30.51      28.39  
 13 Chris Warcaba             14 Picton                 30.50      28.73  
 14 Joshua Bitar              14 Mounties               28.75      28.87  
 15 Jayden Namroud            14 Mounties               28.99      29.04  
 16 Tyler Haslinger           14 Melton                 28.89      29.30  
 17 Brock Westwood            14 Mounties               30.88      29.58  
 18 Adrian Castillo           14 Mounties               31.06      29.64  
 19 Samuel Bolitho            14 Geelong                30.10      29.65  
 20 Lukas Steel               14 Nth-West Aquatic       28.90      30.07  
 21 Matthew Millikin          14 Willoughby             30.26      30.08  
 22 Jason Forbes              14 Melton                 31.12      30.14  
 23 John Freeman              14 Woden                  31.49      30.88  
 
Event 12  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baylee Forbes             13 NSWIS                  28.08      28.20  
  2 Hannah Donaldson          13 Bayside                28.18      28.78  
  3 Bonnie Zhang              13 Canberra               28.58      28.89  
  4 Grace Hoitink             13 Canberra               29.36      29.21  
  5 Alessandra Colombini      13 Bayside                29.00      29.42  
  6 Jacinta Mattingly         13 Cranbrook              29.57      29.53  
  7 Michaela Caldow           13 Geelong                29.94      29.91  
  8 Kirsten Scalone           13 Nth-West Aquatic       29.13      30.87  
  9 Jane Tait                 13 Bayside                31.08      31.09  
 10 Eliza Tetley              13 Vikings                31.42      31.65  
 11 India White               13 Bayside                30.70      31.81  
 12 Samantha Young            13 Woden                  31.90      31.82  
 13 Taylor Monk               13 Bayside                30.81      31.87  
 14 Keely O'Brien             13 Woden                  31.82      31.95  
 15 Courtney Chapman          13 Picton                 33.04      32.48  
 16 Molly Turnbull            13 Vikings                33.21      32.59  
 17 Nikola Torrisi            13 Mounties               32.10      32.90  
 18 Amber Duncan              13 Geelong City           32.91      32.95  
 19 Whitney Yoth-Kong         13 Mounties               33.29      33.20  
 20 Samantha Vibert           13 Picton                 33.19      33.74  
 21 Esther Hampton            13 Junee                  33.65      33.82  
 22 Jessica Laudenbach        13 Vikings                33.67      33.83  
 
Event 12  Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ami Matsuo                14 NSWIS                  26.97      26.19  
  2 Georgia Miller            14 NSWIS                  26.74      26.99  
  3 Ella-May Basalo           14 Cranbrook              28.86      28.96  
  4 Amy Ridge                 14 Bayside                29.54      29.65  
  5 Kate Solomonson           14 Bayside                30.62      30.20  
  6 Alice Tricks              14 Bayside                30.46      30.70  
  7 Bethany Wheeler           14 Picton                 30.45      30.94  
  8 Anika Buckley             14 Queanbeyan             29.89      31.32  
  9 Brittany Ross             14 Woden                  30.76      31.46  
 10 Alexandra Platt           14 Geelong City           32.36      31.49  
 11 Natasha Kosev             14 Ginninderra            30.20      31.55  
 12 Aisha Collins             14 Canberra               31.19      31.58  
 13 Janaya Lehmann            14 Geelong                32.85      31.62  
 14 Evelyn Parsonage          14 Willoughby             31.70      31.90  
 15 Romy Turner               14 Canberra               32.48      32.29  
 16 Michaela Bidmade          14 Melton                 32.85      32.41  
 17 Jane Mann                 14 Melton                 30.08      32.44  
 18 Meg Bourne                14 Ginninderra            32.14      32.70  
 19 Melanie Le Couteur        14 Vikings                33.25      32.87  
 20 Tarni Miller              14 Canberra               32.16      32.99  
 
Event 13  Men 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Callum Lowe-Griffiths     11 Willoughby             30.11      29.80  
  2 Oliver Sims               11 Willoughby             32.48      30.62  
  3 Kel Gollan                11 Bayside                31.53      31.53  
  4 Jimmy Gordon              11 Bayside                31.94      31.66  
  5 Dominik Turner            11 Yass                   32.36      31.89  
  6 Kieran Howell             11 Woden                  33.11      32.31  
  7 Oscar Lenton              11 Canberra               33.69      33.72  
  8 Kristopher Honor-Wilson   11 Barker Aquatic         35.56      33.99  
  9 Bobbie Su                 11 Telopea                34.79      34.00  
 10 Cameron Platt             11 Geelong City           33.76      34.04  
 11 Jarrod Barber             11 Telopea                33.79      34.36  
 12 Nicholas Lawlis           11 Telopea                33.89      34.45  
 13 Darren Wiyana             11 Mounties               35.40      34.81  
 14 Samuel Wright             11 Vikings                35.99      35.59  
 15 James Bolitho             11 Geelong                35.91      37.72  
 
Event 13  Men 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tiui Misi                 12 Geelong City           28.92      29.22  
  2 Ben Gordon                12 Bayside                30.40      30.17  
  3 Samual Dobb               12 Ginninderra            31.93      30.25  
  4 Jackson Savage            12 Woden                  30.37      30.29  
  5 Curtis Abagi              12 Barker Aquatic         32.48      31.44  
  6 Finn Keeley               12 Bayside                31.20      31.50  
  7 James Hanson              12 Telopea                31.84      31.58  
  8 Matthew Micallef          12 Mounties               32.65      31.90  
  9 Henry Xu                  12 Vikings                35.76      31.92  
 10 Kolya Cook                12 Burley Griffin         32.20      32.37  
 11 Joshua Waugh              12 Canberra               32.53      32.44  
 12 Brendan Wright            12 Vikings                33.85      32.81  
 13 Cormac Pearson            12 Telopea                33.15      33.00  
 14 Elijah Gatica             12 Woden                  30.80      33.14  
 
Event 14  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lara Molle                11 Cranbrook              31.36      31.24  
  2 Lauren Phillips           11 Bayside                32.70      31.35  
  3 Breana Gilroy             11 Vikings                32.51      31.68  
  4 Sheridan Smith            11 Sans Souci             32.20      31.76  
  5 Kate Tabke                11 Vikings                32.01      32.16  
  6 Grace Pyke                11 Canberra               32.59      32.23  
  7 Gabi Taranto              11 Willoughby             33.99      32.33  
  8 Rebecca Cross             11 Vikings                33.06      32.73  
  9 Gabrielle Scarth-Johnson  11 Vikings                32.52      32.76  
 10 Michelle Svetnik          11 Geelong                33.27      33.01  
 11 Ebony Norris              11 Woden                  31.77      33.16  
 12 Kimberley Fehringer       11 Woden                  37.61      33.45  
 13 Tamara Solomonson         11 Bayside                33.61      33.91  
 14 Emma Gillingham           11 Vikings                33.17      34.33  
 15 Tennille Miller           11 Canberra               34.80      34.40  
 16 Dante Leydon              11 Vikings                36.31      34.49  
 17 Erin Padman               11 Carss Park             35.63      34.71  
 18 Rachel Clewer             11 Melton                 35.84      34.86  
 19 Lauren Elliott            11 Queanbeyan             35.97      35.04  
 20 Alana Francis             11 Mounties               37.65      35.79  
 21 Scarlet Klem-Goode        11 Carss Park             36.35      35.97  
 22 Niamh Collett             11 Ginninderra            37.45      38.00  
 23 Jessica Guo               11 Carss Park             37.56      38.04  
 24 Claudia Maday             11 Mounties               36.63      38.09  
 
Event 14  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon Maloney           12 Woden                  29.04      29.04  
  2 Lucy McJannett            12 Bayside                29.89      29.21  
  3 Monique Rae               12 Cranbrook              29.80      29.36  
  4 Delainee Melia            12 Bayside                29.18      29.50  
  5 Leah Allen                12 Swimming USA           29.66      29.97  
  6 Isabella Cahill           12 Carss Park             31.34      30.43  
  7 Chelsea Stewart           12 Ginninderra            31.66      30.63  
  8 Meghan Ridge              12 Bayside                30.62      30.66  
  9 Casey Gibbs               12 Bayside                30.72      30.70  
 10 Isabella Marinelli        12 Woden                  31.71      30.80  
 11 Taylah Chamra             12 Melton                 31.89      31.09  
 12 Rebekah McCoy             12 Vikings                30.97      31.14  
 13 Amelia Elsworth           12 Geelong                31.01      31.16  
 14 Alannah Riggans           12 Woden                  32.71      31.41  
 15 Jamie Salmon              12 Melton                 32.19      31.43  
 16 Annabel White             12 Wagga Wagga            30.94      31.54  
 17 Jacqueline Schafer        12 Willoughby             32.92      31.93  
 18 Anna Gilchrist            12 Telopea                32.63      32.23  
 19 Casey Fitzsimons          12 Melton                 33.70      32.44  
 20 Montana Thornberry        12 Ginninderra            33.84      32.79  
 21 Maddie Quinn              12 Queanbeyan             33.20      33.44  
 22 Ashleigh Jones            12 Vikings                33.88      33.56  
 23 Rebecca Philippa          12 Vikings                33.93      33.80  
 24 Brooke Hughes             12 Queanbeyan             33.56      34.06  
 25 Ashlin Hardiman           12 Ginninderra            33.38      34.23  
 26 Alexandra Ashley          12 Burley Griffin         34.28      34.84  
 27 Adele Norton              12 Geelong                37.25      34.85  
 28 Chloe Ironside            12 Vikings                35.11      34.86  
 29 Nicola Humphries          12 Geelong City           34.10      35.07  
 30 Nadine Lowey              12 Woden                  35.30      35.94  
 31 Nicole Mounsey            12 Melton                 36.14      36.08  
 
Event 15  Men Open 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Roberts           17 NSWIS                  56.01      57.77  
  2 Tom (Nswis) Miller        24 Cranbrook              57.49      58.31  
  3 Edward Marks              14 NSWIS                  56.75      59.83  
  4 Nathan Miller             17 Trinity Grammar        55.55      59.95  
  5 Jamie Ifka                17 Geelong City         1:00.34      59.98  
  6 Luke Hinchcliffe          23 Cruiz                  59.67    1:00.07  
  7 Lachlan Cossens           17 Melton                 59.41    1:00.61  
  8 Brock Norwood             16 Geelong                59.03    1:00.79  
  9 William Pulley            16 Queanbeyan           1:01.33    1:00.92  
 10 James Gibson              16 Canberra             1:03.44    1:03.40  
 11 Brendan Irvine            17 Bayside              1:08.35    1:03.95  
 12 Dante Company             13 Melb Vicentre        1:05.00    1:04.29  
 13 Daniel Steemson           18 Vikings              1:05.64    1:04.93  
 14 Joshua Williams           15 Barker Aquatic       1:09.35    1:05.02  
 15 William Ritchard          13 Picton               1:02.47    1:05.21  
 16 Toomas Mirlieb            14 Canberra             1:07.54    1:07.09  
 17 Liam Hargreaves           15 Nth-West Aquatic     1:02.27    1:07.64  
 18 Luke Abberton             17 Vikings              1:03.62    1:07.77  
 19 Cameron Harkins           13 Bayside              1:08.89    1:08.33  
 20 Alex Ramsay               16 Ginninderra          1:06.33    1:09.75  
 21 Jake Panozzo              16 Nth-West Aquatic     1:04.70    1:10.30  
 22 Lukas Steel               14 Nth-West Aquatic     1:05.74    1:10.61  
 23 Ned Kett                  15 Nth-West Aquatic     1:05.39    1:11.92  
 24 Adam Benca                15 Melton               1:09.42    1:12.04  
 25 Aaron Rhind               19 Ginninderra          1:10.00    1:21.23  
 
Event 16  Women Open 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicole Mee                18 Cranbrook            1:01.27    1:03.87  
  2 Alicia Merlino            16 Picton               1:04.24    1:04.71  
  3 Hayley White              21 Cranbrook            1:06.72    1:04.89  
  4 Jessica Glew              21 Cranbrook            1:05.09    1:05.34  
  5 Taylar Puskaric           15 Carss Park           1:05.94    1:07.03  
  6 Bethany Colquhoun         15 Woden                1:08.33    1:07.04  
  7 Martha Spilioti           14 NSWIS                1:06.82    1:07.19  
  8 Jordan White              17 Cranbrook            1:03.01    1:07.46  
  9 Sarah Baker               16 NSWIS                1:09.37    1:09.69  
 10 Emily Nicol               16 Nth-West Aquatic     1:06.96    1:09.72  
 11 Lindsay De Witte          17 Ginninderra          1:07.91    1:09.94  
 12 Kayla Goktas              16 Mounties             1:08.72    1:09.96  
 13 Sarah Friend              17 Woden                1:11.11    1:11.76  
 14 Paula Rusanov             14 Telopea              1:13.56    1:13.09  
 15 Meghan Holden             14 Barker Aquatic       1:13.78    1:14.28  
 16 Rosalea Bell              15 Canberra             1:15.09    1:15.43  
 17 Kirsten Scalone           13 Nth-West Aquatic     1:10.09    1:19.66  
 
Event 17  Men 15 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tomas Elliot              15 NSWIS                1:06.53    1:07.07  
  2 Jesse King                15 NSWIS                1:07.89    1:08.07  
  3 Sam Disalvo               15 Bayside              1:11.18    1:11.03  
  4 Karim Diallo              15 Willoughby           1:30.00    1:11.49  
  5 Daniel Muscat             15 Mounties             1:12.27    1:15.83  
  6 Joshua Blumberg           15 Barker Aquatic       1:14.41    1:16.10  
  7 Daniel Goloubev           15 Carss Park           1:19.45    1:16.83  
  8 Kade Howitt               15 Burley Griffin       1:15.50    1:17.88  
  9 Mitch Dowling             15 Geelong              1:26.23    1:18.82  
 10 Matt Riddell              15 Canberra             1:22.82    1:21.73  
 11 Callum Hazell             15 Melton               1:21.28    1:22.61  
 12 Fraser Clatworthy         15 Geelong              1:26.09    1:23.08  
 13 Eric Bolitho              15 Geelong              1:26.72    1:24.06  
 14 Liam Hargreaves           15 Nth-West Aquatic     1:21.06    1:26.46  
 15 Rayden Fitzsimons         15 Melton               1:29.50    1:28.50  
 16 Ned Kett                  15 Nth-West Aquatic     1:22.02    1:33.61  
 
Event 17  Men 16 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trent Richards            16 Geelong              1:08.71    1:10.11  
  2 James Ritche              16 Cranbrook            1:10.87    1:14.70  
  3 Aidan Clark               16 Barker Aquatic       1:14.91    1:15.47  
  4 James Ashurst             16 Telopea              1:13.56    1:20.66  
  5 Jake Panozzo              16 Nth-West Aquatic     1:15.17    1:21.24  
  6 Jack Bianca               16 Nth-West Aquatic     1:14.75    1:22.18  
  7 Luke Touzell              16 Kinross Wolaroi      1:30.00    1:34.54  
 
Event 18  Women 15 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayla Pearson              15 Geelong              1:24.26    1:19.40  
  2 Suzanna Hatunen           15 Willoughby           1:25.33    1:25.97  
  3 Ashleigh Dunning          15 Pambula              1:26.03    1:26.75  
  4 Caitlyn Radcliffe         15 Ginninderra          1:28.14    1:28.72  
  5 Lia Scambary              15 Picton               1:34.28    1:38.60  
 
Event 18  Women 16 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carlee Millikin           16 Willoughby           1:11.87    1:14.08  
  2 Emily Nicol               16 Nth-West Aquatic     1:11.85    1:17.26  
  3 Alicia Merlino            16 Picton               1:33.17    1:31.18  
  4 Stephanie Mounsey         16 Melton               1:33.31    1:31.42  
  5 Zoia Rusanov              16 Telopea              1:29.26    1:33.55  
  6 Catherine Askin           16 Bayside              1:33.11    1:34.60  
 
Event 19  Men 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Callum Lowe-Griffiths     11 Willoughby           1:13.82    1:16.31  
  2 Jimmy Gordon              11 Bayside              1:19.03    1:19.68  
  3 Kel Gollan                11 Bayside              1:30.00    1:23.46  
  4 Jarrod Barber             11 Telopea              1:26.40    1:26.69  
  5 Dominik Turner            11 Yass                 1:30.00    1:27.31  
  6 Kristopher Honor-Wilson   11 Barker Aquatic       1:29.88    1:28.63  
  7 Nicholas Lawlis           11 Telopea              1:28.94    1:30.00  
  8 Kieran Howell             11 Woden                1:27.40    1:31.25  
  9 Bobbie Su                 11 Telopea              1:26.56    1:33.40  
 10 Robert Warcaba            11 Picton               1:29.56    1:35.72  
 11 Cameron Platt             11 Geelong City         1:29.19    1:35.75  
 12 Darren Wiyana             11 Mounties             1:28.20    1:37.75  
 
Event 19  Men 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tiui Misi                 12 Geelong City         1:09.33    1:11.03  
  2 Ben Gordon                12 Bayside              1:12.88    1:15.34  
  3 Finn Keeley               12 Bayside              1:17.47    1:17.59  
  4 Jackson Savage            12 Woden                1:16.25    1:17.75  
  5 James Hanson              12 Telopea              1:15.84    1:19.11  
  6 Curtis Abagi              12 Barker Aquatic       1:24.24    1:19.68  
  7 Joshua Waugh              12 Canberra             1:22.70    1:20.40  
  8 Elijah Gatica             12 Woden                1:21.12    1:20.80  
  9 Brendan Wright            12 Vikings              1:26.70    1:21.64  
 10 Cormac Pearson            12 Telopea              1:20.07    1:22.62  
 11 Henry Xu                  12 Vikings              1:29.86    1:24.00  
 12 Matthew Micallef          12 Mounties             1:28.34    1:25.46  
 13 Kolya Cook                12 Burley Griffin       1:25.60    1:27.54  
 14 Jason Guo                 12 Carss Park           1:30.00    1:39.66  
 
Event 20  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lauren Phillips           11 Bayside              1:20.25    1:17.82  
  2 Lara Molle                11 Cranbrook            1:17.57    1:18.32  
  3 Gabrielle Scarth-Johnson  11 Vikings              1:21.88    1:18.75  
  4 Sheridan Smith            11 Sans Souci           1:17.68    1:21.49  
  5 Grace Pyke                11 Canberra             1:26.90    1:22.36  
  6 Rachel Clewer             11 Melton               1:25.58    1:23.81  
  7 Tennille Miller           11 Canberra             1:24.78    1:24.55  
  8 Michelle Svetnik          11 Geelong              1:28.86    1:25.98  
  9 Breana Gilroy             11 Vikings              1:26.73    1:26.54  
 10 Emma Gillingham           11 Vikings              1:26.58    1:26.82  
 11 Gabi Taranto              11 Willoughby           1:30.00    1:26.84  
 12 Tamara Solomonson         11 Bayside              1:28.12    1:27.99  
 13 Kate Tabke                11 Vikings              1:29.28    1:28.93  
 14 Erin Padman               11 Carss Park           1:22.97    1:29.42  
 15 Kimberley Fehringer       11 Woden                1:31.19    1:35.92  
 16 Jessica Guo               11 Carss Park           1:32.00    1:36.32  
 17 Alana Francis             11 Mounties             1:30.34    1:37.49  
 
Event 20  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebekah McCoy             12 Vikings              1:12.83    1:12.40  
  2 Lucy McJannett            12 Bayside              1:17.95    1:13.86  
  3 Monique Rae               12 Cranbrook            1:10.80    1:14.04  
  4 Leah Allen                12 Swimming USA         1:13.47    1:16.23  
  5 Delainee Melia            12 Bayside              1:15.76    1:16.49  
  6 Chelsea Stewart           12 Ginninderra          1:19.68    1:16.58  
  7 Casey Fitzsimons          12 Melton               1:19.12    1:18.01  
  8 Jacqueline Schafer        12 Willoughby           1:18.25    1:18.03  
  9 Meghan Ridge              12 Bayside              1:20.40    1:18.19  
 10 Montana Thornberry        12 Ginninderra          1:22.30    1:18.93  
 11 Isabella Cahill           12 Carss Park           1:20.09    1:19.04  
 12 Annabel White             12 Wagga Wagga          1:18.97    1:19.85  
 13 Taylah Chamra             12 Melton               1:24.50    1:20.15  
 14 Amelia Elsworth           12 Geelong              1:19.33    1:20.83  
 15 Alannah Riggans           12 Woden                1:31.28    1:22.70  
 16 Ashlin Hardiman           12 Ginninderra          1:24.75    1:23.81  
 17 Chloe Ironside            12 Vikings              1:24.35    1:23.93  
 18 Jamie Salmon              12 Melton               1:29.80    1:24.25  
 19 Maddie Quinn              12 Queanbeyan           1:22.06    1:24.53  
 20 Alexandra Ashley          12 Burley Griffin       1:23.51    1:24.66  
 21 Rebecca Philippa          12 Vikings              1:28.68    1:27.74  
 22 Nicole Mounsey            12 Melton               1:32.00    1:28.90  
 23 Adele Norton              12 Geelong              1:31.05    1:29.21  
 24 Ashleigh Jones            12 Vikings              1:25.83    1:29.35  
 
Event 21  Men 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xavier Pearson            10 Telopea              1:27.70    1:22.58  
  2 Ashley Nicholls           10 Barker Aquatic       1:31.41    1:24.59  
  3 David Allen               10 Swimming USA         1:22.03    1:24.96  
  4 Alex Quach                 9 Mounties             1:28.95    1:26.19  
  5 Harrison Webster          10 Woden                1:28.46    1:28.11  
  6 Bradley Micallef          10 Mounties             1:28.44    1:29.30  
  7 Eddie Taranto              9 Willoughby           1:34.00    1:33.66  
  8 Matthew Truong             7 Mounties             1:33.88    1:42.54  
  9 Nathan Truong              9 Mounties             1:33.85    1:50.68  
 
Event 22  Women 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amelia Laudenbach         10 Vikings              1:22.52    1:21.64  
  2 Charlotte White           10 Queanbeyan           1:27.56    1:28.35  
  3 Ellie Hoitink             10 Canberra             1:31.03    1:30.68  
  4 Bodie Keeley              10 Bayside              1:34.01    1:31.12  
  5 Sienna White              10 Bayside              1:34.00    1:32.33  
  6 Andrea Forshaw             9 Vikings              1:34.01    1:32.41  
  7 Taylah Bacon              10 Vikings              1:31.08    1:32.56  
  8 Romane Molle               8 Cranbrook            1:34.99    1:39.18  
  9 Grace Misa                10 Mounties             1:34.35    1:43.43  
 
Event 23  Men Open 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Max Ireland               22 Canberra             1:05.84    1:07.01  
  2 Brendan Micallef          17 NSWIS                1:07.73    1:07.99  
  3 Dylan Brown               16 NSWIS                1:06.22    1:08.45  
  4 Brendan Irvine            17 Bayside              1:09.52    1:11.12  
  5 Luke Hinchcliffe          23 Cruiz                1:11.00    1:12.62  
  6 Sam Disalvo               15 Bayside              1:11.18    1:12.72  
  7 Randall Barry             17 Telopea              1:11.91    1:13.44  
  8 Tyler Parkinson           17 Geelong              1:08.58    1:14.01  
  9 Ciaran Plenty             18 Telopea              1:09.71    1:14.74  
 10 Brock Norwood             16 Geelong              1:12.62    1:16.90  
 11 Daniel Steemson           18 Vikings              1:18.56    1:18.45  
 12 Domenic Kyriacou          15 Carss Park           1:19.34    1:20.39  
 13 Jake Panozzo              16 Nth-West Aquatic     1:15.17    1:22.16  
 14 Jack Bianca               16 Nth-West Aquatic     1:14.75    1:22.41  
 14 Epati Misi                13 Geelong City         1:22.19    1:22.41  
 
Event 24  Women Open 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carlee Millikin           16 Willoughby           1:11.87    1:14.35  
  2 Sarah Baker               16 NSWIS                1:12.76    1:16.25  
  3 Sally Gilbert             17 NSWIS                1:14.04    1:17.05  
  4 Emily Nicol               16 Nth-West Aquatic     1:11.85    1:17.92  
  5 Nicole Mee                18 Cranbrook            1:21.37    1:18.87  
  6 Ayla Pearson              15 Geelong              1:24.26    1:20.09  
  7 Marta Nogara              17 Cranbrook            1:28.00    1:20.29  
  8 Natasha Kosev             14 Ginninderra          1:17.03    1:21.68  
  9 Charlotte Packard         17 Canberra             1:20.85    1:22.62  
 10 Maddison Dwyer            14 Carss Park           1:19.83    1:23.32  
 11 Caitlin Erickson          17 Bayside              1:22.24    1:24.23  
 12 Jessica Hood              16 Woden                1:22.15    1:24.59  
 13 Rebecca Cross             11 Vikings              1:27.99    1:26.01  
 14 Suzanna Hatunen           15 Willoughby           1:25.33    1:26.04  
 15 Jessica Traficante        19 Telopea              1:20.84    1:27.26  
 16 Esther Hampton            13 Junee                1:28.79    1:28.43  
 17 Amy Ridge                 14 Bayside              1:29.00    1:28.66  
 18 Lindsay De Witte          17 Ginninderra          1:26.20    1:28.76  
 19 Casey Gibbs               12 Bayside              1:28.50    1:30.92  
 
Event 25  Men 14 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hayden Hinds-Sydenham     13 NSWIS                4:17.28    4:21.96  
  2 Alec Morris               14 Woden                4:35.74    4:32.11  
  3 Matthew Mensforth         13 NSWIS                4:20.00    4:37.30  
  4 Kristofor Tengstrom       13 Canberra             4:39.31    4:37.90  
  5 Matthew King              14 Willoughby           4:32.25    4:38.50  
  6 Dante Company             13 Melb Vicentre        4:49.00    4:41.96  
  7 Jordan Welch              13 Ginninderra          4:41.47    4:44.83  
  8 Liam Barber               13 Telopea              4:42.17    4:45.17  
  9 Lukas Steel               14 Nth-West Aquatic     4:43.23    4:46.69  
 10 Jason Forbes              14 Melton               4:52.19    4:47.89  
 11 Matthew Millikin          14 Willoughby           5:08.36    4:53.40  
 12 Callum Lowe-Griffiths     11 Willoughby           5:27.01    5:01.49  
 13 John Freeman              14 Woden                5:03.61    5:04.57  
 14 Elijah Gatica             12 Woden                5:05.25    5:09.11  
 15 Harry Kershaw             14 Geelong              4:58.35    5:09.16  
 16 Tyler Haslinger           14 Melton               4:55.01    5:09.27  
 17 David Allen               10 Swimming USA         5:03.23    5:15.32  
 18 Curtis Abagi              12 Barker Aquatic       5:20.21    5:26.67  
 
Event 26  Women 14 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emma Reid                 14 NSWIS                4:27.20    4:29.95  
  2 Bonnie Zhang              13 Canberra             4:42.86    4:39.28  
  3 Alessandra Colombini      13 Bayside              4:40.01    4:39.89  
  4 Hannah Donaldson          13 Bayside              4:38.09    4:47.02  
  5 Delainee Melia            12 Bayside              4:57.68    4:47.05  
  6 Annabel Hopkins           13 NSWIS                4:34.67    4:48.13  
  7 Shannon Maloney           12 Woden                4:48.25    4:50.45  
  8 Isabella Cahill           12 Carss Park           5:01.09    4:51.52  
  9 Monique Rae               12 Cranbrook            4:52.00    4:53.45  
 10 Rachel Brown              13 Canberra             4:47.70    4:54.64  
 11 Alice Tricks              14 Bayside              4:54.36    4:55.71  
 12 Kirsten Scalone           13 Nth-West Aquatic     4:49.20    4:55.96  
 13 Lucy McJannett            12 Bayside              5:05.00    4:56.05  
 14 Meg Bourne                14 Ginninderra          5:03.62    5:00.66  
 15 Kate Solomonson           14 Bayside              5:00.00    5:03.13  
 16 Casey Gibbs               12 Bayside              5:34.00    5:05.48  
 17 Julia Glavincevski        12 Carss Park           5:01.00    5:05.79  
 18 Samantha Young            13 Woden                5:15.72    5:09.37  
 19 Michaela Bidmade          14 Melton               5:25.65    5:10.04  
 20 Casey Fitzsimons          12 Melton               5:34.28    5:10.14  
 21 Courtney Chapman          13 Picton               5:21.13    5:10.85  
 22 Jamie Salmon              12 Melton               5:16.73    5:11.09  
 23 Melanie Le Couteur        14 Vikings              5:16.65    5:13.29  
 24 Jane Mann                 14 Melton               5:03.12    5:14.04  
 25 Jane Tait                 13 Bayside              5:30.00    5:14.53  
 26 Emma Harris               14 Woden                5:14.51    5:15.73  
 27 Lara Molle                11 Cranbrook            5:25.00    5:17.52  
 28 Natalie Kyriacou          12 Carss Park           5:23.69    5:18.02  
 29 Jacqueline Schafer        12 Willoughby           5:33.55    5:22.74  
 30 Madeleine Fleming         14 Woden                5:33.20    5:24.94  
 31 Evelyn Parsonage          14 Willoughby           5:35.00    5:25.02  
 
Event 27  Men Open 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Jepson            16 NSWIS                4:36.01    4:51.12  
  2 Kazimir Boskovic          15 Carss Park           5:00.56    4:56.55  
  3 Daniel Goloubev           15 Carss Park           5:03.95    5:06.72  
  4 Joshua Blumberg           15 Barker Aquatic       5:16.22    5:16.04  
  5 Jake Panozzo              16 Nth-West Aquatic     5:00.67    5:20.18  
  6 Luke Abberton             17 Vikings              5:01.55    5:20.35  
  7 Jayden Namroud            14 Mounties             5:15.63    5:24.38  
 
Event 28  Women Open 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laura Crockart            15 NSWIS                5:05.92    5:10.53  
  2 Taylar Puskaric           15 Carss Park           5:07.95    5:10.96  
  3 Ashleigh Streatfield      17 Vikings              5:17.65    5:11.92  
  4 Sally Gilbert             17 NSWIS                5:14.56    5:17.49  
  5 Emily Nicol               16 Nth-West Aquatic     5:17.06    5:24.87  
 
Event 29  Men 14 & Under 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan Leonard              14 NSWIS                4:42.99    4:49.85  
  2 Cameron Tysoe             14 Ginninderra          5:20.95    5:20.48  
  3 Lukas Steel               14 Nth-West Aquatic     5:01.97    5:21.84  
  4 Luke Irvine               14 Bayside              5:20.05    5:23.68  
  5 Jason Forbes              14 Melton               5:38.64    5:43.95  
  6 David Allen               10 Swimming USA         5:55.00    6:31.43  
 
Event 30  Women 14 & Under 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martha Spilioti           14 NSWIS                5:17.43    5:16.03  
  2 Jacinta Mattingly         13 Cranbrook            5:14.87    5:22.95  
  3 Maddison Dwyer            14 Carss Park           5:36.26    5:27.02  
  4 Rebekah McCoy             12 Vikings              5:37.00    5:33.14  
  5 Kirsten Scalone           13 Nth-West Aquatic     5:34.02    5:42.34  
  6 Chelsea Stewart           12 Ginninderra          6:01.72    5:48.70  
  7 Casey Fitzsimons          12 Melton               6:05.00    5:52.01  
 
Event 31  Men 15 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matt Riddell              15 Canberra             1:03.59    1:04.43  
  2 Adam Benca                15 Melton               1:04.57    1:06.28  
  3 Liam Hargreaves           15 Nth-West Aquatic     1:01.65    1:07.05  
  4 Ned Kett                  15 Nth-West Aquatic     1:01.45    1:08.27  
  5 Kade Howitt               15 Burley Griffin       1:05.87    1:08.45  
  6 Joshua Williams           15 Barker Aquatic       1:09.93    1:10.62  
  7 Eric Bolitho              15 Geelong              1:11.91    1:10.97  
  8 Callum Hazell             15 Melton               1:11.73    1:11.01  
  9 Rayden Fitzsimons         15 Melton               1:16.93    1:12.03  
 10 Jackson Scott             15 Willoughby           1:15.29    1:13.66  
 11 Fraser Clatworthy         15 Geelong              1:18.00    1:17.29  
 
Event 31  Men 16 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Reid              16 Bayside                59.33    1:01.33  
  2 Elliot Long               16 Willoughby           1:03.14    1:04.01  
  3 William Pulley            16 Queanbeyan           1:03.04    1:04.17  
  4 Tim Patfield              16 Barker Aquatic       1:07.73    1:06.80  
  5 Jamie Nicholls            16 Barker Aquatic       1:06.79    1:07.56  
  6 Oliver Bourne             16 Ginninderra          1:11.34    1:07.65  
  7 Daniel Harvey             16 Melton               1:09.46    1:08.07  
  8 Bradley Jones             16 Queanbeyan           1:06.75    1:08.71  
  9 Alex Ramsay               16 Ginninderra          1:10.62    1:09.58  
 10 Calvin Skews              16 Barker Aquatic       1:13.20    1:10.98  
 11 Aidan Clark               16 Barker Aquatic       1:14.14    1:12.49  
 12 Jake Panozzo              16 Nth-West Aquatic     1:03.60    1:14.83  
 13 Luke Touzell              16 Kinross Wolaroi      1:16.57    1:16.45  
 14 Jack Bianca               16 Nth-West Aquatic     1:17.01    1:18.00  
 15 James Ritche              16 Cranbrook            1:10.00    1:18.09  
 
Event 32  Women 15 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alicia Caldwell           15 NSWIS                1:05.15    1:07.13  
  2 Bethany Colquhoun         15 Woden                1:14.66    1:12.21  
  3 Imogen Schiwy             15 Queanbeyan           1:10.06    1:13.69  
  4 Isobel Lambden            15 Geelong              1:11.14    1:14.56  
  5 Lauren Amedee             15 Willoughby           1:17.99    1:15.46  
  6 Caitlyn Radcliffe         15 Ginninderra          1:15.48    1:17.82  
  7 Ashleigh Dunning          15 Pambula              1:20.03    1:18.31  
  8 Ayla Pearson              15 Geelong              1:22.34    1:22.63  
  9 Satomi Honda              15 Canberra             1:22.96    1:24.45  
 10 Lia Scambary              15 Picton               1:22.66    1:27.64  
 
Event 32  Women 16 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashley Stone              16 Cranbrook            1:05.32    1:06.09  
  2 Emily Nicol               16 Nth-West Aquatic     1:00.92    1:07.67  
  3 Samantha Marceddo         16 Ginninderra          1:05.62    1:10.01  
  4 Alicia Merlino            16 Picton               1:13.32    1:14.07  
  5 Shannen Smith             16 The Hills            1:16.20    1:15.68  
  6 Stephanie Mounsey         16 Melton               1:23.99    1:20.69  
  7 Mikaela Dingley           16 Canberra             1:24.00    2:03.85  
 
Event 33  Men 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cameron Harkins           13 Bayside              1:02.32    1:10.13  
  2 Alexander Ryan            13 Telopea              1:06.58    1:10.17  
  3 Max Graham                13 Willoughby           1:13.10    1:10.66  
  4 Zachary Hussain           13 Geelong              1:11.73    1:11.77  
  5 Steven Tran               13 Mounties             1:08.84    1:13.94  
  6 Liam Barber               13 Telopea              1:12.23    1:16.13  
  7 Sam Raves                 13 Wagga Wagga          1:13.00    1:16.59  
  8 Jake Irvine               13 Bayside              1:19.80    1:21.18  
  9 Vinson Tang               13 Mounties             1:18.56    1:23.29  
 10 Chadwick Aryana           13 Carss Park           1:19.01    1:24.36  
 11 Hamish Moore              13 Willoughby           1:18.05    1:24.42  
 
Event 33  Men 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edward Marks              14 NSWIS                  57.99    1:02.19  
  2 Mitchell Norton           14 Geelong              1:00.85    1:04.25  
  3 Cameron Tysoe             14 Ginninderra          1:06.00    1:05.30  
  4 Adrian Castillo           14 Mounties             1:06.95    1:08.18  
  5 Lukas Steel               14 Nth-West Aquatic     1:05.83    1:08.58  
  6 Matthew King              14 Willoughby           1:11.13    1:10.29  
  7 Daniel Leech              14 Cranbrook            1:10.09    1:11.26  
  8 James Harris              14 Woden                1:18.72    1:11.79  
  9 Fraser Mahony             14 Geelong              1:13.31    1:12.50  
 10 Matthew Millikin          14 Willoughby           1:14.84    1:14.85  
 11 Angus Dibden              14 Ginninderra          1:11.93    1:15.66  
 12 Chris Warcaba             14 Picton               1:19.00    1:16.83  
 13 Samuel Bolitho            14 Geelong              1:20.00    1:17.99  
 
Event 34  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alessandra Colombini      13 Bayside              1:09.01    1:09.24  
  1 Annabel Hopkins           13 NSWIS                1:06.76    1:09.24  
  3 Grace Hoitink             13 Canberra             1:12.33    1:13.40  
  4 Bonnie Zhang              13 Canberra             1:11.32    1:14.24  
  5 Hannah Donaldson          13 Bayside              1:12.19    1:14.77  
  6 Jane Tait                 13 Bayside              1:18.05    1:17.10  
  7 Jessica Laudenbach        13 Vikings              1:19.33    1:17.47  
  8 Kirsten Scalone           13 Nth-West Aquatic     1:06.74    1:17.95  
  9 Michaela Caldow           13 Geelong              1:17.43    1:19.59  
 10 Keely O'Brien             13 Woden                1:24.77    1:21.35  
 11 Samantha Young            13 Woden                1:23.91    1:21.57  
 12 India White               13 Bayside              1:23.96    1:22.40  
 13 Esther Hampton            13 Junee                1:24.57    1:23.86  
 14 Eliza Tetley              13 Vikings              1:24.86    1:25.79  
 15 Lauren Abraham            13 Canberra             1:23.17    1:25.97  
 16 Whitney Yoth-Kong         13 Mounties             1:24.56    1:32.05  
 
Event 34  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 14 Telopea              1:03.48    1:06.34  
  2 Rebecca Booth             14 NSWIS                1:05.71    1:07.42  
  3 Alannis Olesch-Byrne      14 NSWIS                1:06.96    1:08.37  
  4 Ella-May Basalo           14 Cranbrook            1:06.75    1:09.35  
  5 Georgia Miller            14 NSWIS                1:19.64    1:11.02  
  6 Meghan Holden             14 Barker Aquatic       1:11.71    1:12.70  
  7 Anika Buckley             14 Queanbeyan           1:16.25    1:16.41  
  8 Natasha Kosev             14 Ginninderra          1:13.00    1:16.44  
  9 Paula Rusanov             14 Telopea              1:17.43    1:17.69  
 10 Kate Solomonson           14 Bayside              1:14.94    1:18.06  
 11 Aisha Collins             14 Canberra             1:17.06    1:18.21  
 12 Alexandra Platt           14 Geelong City         1:14.41    1:19.10  
 13 Evelyn Parsonage          14 Willoughby           1:23.08    1:20.08  
 14 Melanie Le Couteur        14 Vikings              1:20.02    1:20.51  
 15 Meg Bourne                14 Ginninderra          1:23.74    1:21.50  
 16 Janaya Lehmann            14 Geelong              1:24.43    1:22.75  
 17 Romy Turner               14 Canberra             1:23.24    1:23.93  
 
Event 35  Men Open 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Cossens           17 Melton               2:18.65    2:17.95  
  2 Brendan Micallef          17 NSWIS                2:17.02    2:18.00  
  3 Brendan Irvine            17 Bayside              2:14.95    2:20.41  
  4 Kazimir Boskovic          15 Carss Park           2:29.01    2:22.74  
  5 Sam Disalvo               15 Bayside              2:29.85    2:25.70  
  6 Tyler Parkinson           17 Geelong              2:15.16    2:27.05  
  7 Trent Richards            16 Geelong              2:28.04    2:28.05  
  8 Brock Norwood             16 Geelong              2:22.18    2:28.42  
  9 Jamie Nicholls            16 Barker Aquatic       2:37.65    2:29.88  
 10 Jamie Ifka                17 Geelong City         2:23.73    2:30.05  
 11 Liam Hargreaves           15 Nth-West Aquatic     2:24.00    2:33.93  
 12 Jake Panozzo              16 Nth-West Aquatic     2:18.87    2:34.48  
 13 Daniel Steemson           18 Vikings              2:31.95    2:34.53  
 14 Lukas Steel               14 Nth-West Aquatic     2:23.80    2:38.10  
 15 Ned Kett                  15 Nth-West Aquatic     2:25.46    2:40.76  
 16 Jackson Scott             15 Willoughby           2:38.02    2:41.42  
 17 Jack Bianca               16 Nth-West Aquatic     2:25.48    2:41.70  
 18 Aaron Rhind               19 Ginninderra          2:40.00    3:12.00  
 
Event 36  Women Open 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Streatfield      17 Vikings              2:28.84    2:28.65  
  2 Nicole Mee                18 Cranbrook            2:22.18    2:28.85  
  3 Emily Nicol               16 Nth-West Aquatic     2:20.00    2:31.10  
  4 Skye Cater                17 Cranbrook            2:28.75    2:34.50  
  5 Carlee Millikin           16 Willoughby           2:35.00    2:37.31  
  6 Alicia Merlino            16 Picton               2:40.02    2:38.23  
  7 Jessica Traficante        19 Telopea              2:29.97    2:39.25  
  8 Marta Nogara              17 Cranbrook            2:48.00    2:39.40  
  9 Kayla Goktas              16 Mounties             2:36.35    2:39.75  
 10 Chloe Palmer              16 Picton               2:40.31    2:42.67  
 11 Suzanna Hatunen           15 Willoughby           2:45.13    2:45.97  
 12 Rosalea Bell              15 Canberra             2:49.97    2:46.08  
 13 Emma Harris               14 Woden                2:43.14    2:48.64  
 14 Meghan Ridge              12 Bayside              2:49.00    2:49.48  
 15 Alice Tricks              14 Bayside              2:41.68    2:50.49  
 16 Kirsten Scalone           13 Nth-West Aquatic     2:28.86    2:51.59  
 17 Courtney Chapman          13 Picton               2:47.12    2:52.05  
 18 Amber Duncan              13 Geelong City         2:45.65    2:52.10  
 19 Charlotte Packard         17 Canberra             2:49.03    2:52.18  
 
Event 37  Men 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Colquhoun          10 Vikings              1:46.57    1:43.00  
  2 Daniel Dunning            10 Pambula              1:47.45    1:45.41  
  3 David Allen               10 Swimming USA         1:39.19    1:48.50  
  4 Alex Quach                 9 Mounties             1:43.05    1:48.67  
  5 Jay Grech                 10 Carss Park           1:51.20    1:49.56  
  6 Bradley Tuck              10 Ginninderra          1:49.23    1:50.54  
  7 Max Poulter               10 Carss Park           1:52.00    1:52.47  
  8 Nathan Truong              9 Mounties             1:50.89    1:54.97  
  9 Xavier Pearson            10 Telopea              1:49.87    1:55.55  
 10 Matthew Truong             7 Mounties             1:50.85    1:55.80  
 11 Eddie Taranto              9 Willoughby           1:52.00    2:00.04  
 
Event 38  Women 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phoebe Ross               10 Woden                1:38.08    1:35.39  
  2 Amelia Laudenbach         10 Vikings              1:45.96    1:39.10  
  3 Alexie Boulton            10 Woden                1:43.05    1:42.11  
  4 Taylah Bacon              10 Vikings              1:41.76    1:42.15  
  5 Michaela Roberts          10 Canberra             1:48.06    1:43.22  
  6 Grace Misa                10 Mounties             1:50.48    1:49.92  
  7 Faith Misa                 8 Mounties             1:50.55    2:00.13  
 
Event 39  Men 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oliver Sims               11 Willoughby           1:37.89    1:29.14  
  2 Kel Gollan                11 Bayside              1:39.23    1:35.45  
  3 Callum Lowe-Griffiths     11 Willoughby           1:34.61    1:38.22  
  3 Jimmy Gordon              11 Bayside              1:36.54    1:38.22  
  5 Dominik Turner            11 Yass                 1:41.04    1:40.06  
  6 Samuel Wright             11 Vikings              1:39.44    1:40.25  
  7 Robert Warcaba            11 Picton               1:43.75    1:42.50  
  8 Kieran Howell             11 Woden                1:44.21    1:43.75  
  9 Jarrod Barber             11 Telopea              1:42.45    1:50.81  
 10 Bobbie Su                 11 Telopea              1:43.78    1:53.43  
 
Event 39  Men 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elijah Gatica             12 Woden                1:30.53    1:28.71  
  2 Cormac Pearson            12 Telopea              1:28.71    1:29.32  
  3 Ben Gordon                12 Bayside              1:28.46    1:30.09  
  4 Kolya Cook                12 Burley Griffin       1:29.04    1:30.48  
  5 Brendan Wright            12 Vikings              1:38.54    1:34.00  
  6 Matthew Micallef          12 Mounties             1:40.72    1:37.84  
  7 Joshua Waugh              12 Canberra             1:37.11    1:37.96  
  8 Curtis Abagi              12 Barker Aquatic       1:45.00    1:39.17  
  9 Henry Xu                  12 Vikings              1:44.10    1:41.04  
 10 Jason Guo                 12 Carss Park           1:39.19    1:44.01  
 11 James Hanson              12 Telopea              1:42.41    1:44.34  
 
Event 40  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emma Gillingham           11 Vikings              1:41.69    1:35.12  
  2 Lara Molle                11 Cranbrook            1:34.80    1:35.57  
  2 Scarlet Klem-Goode        11 Carss Park           1:40.18    1:35.57  
  4 Ebony Norris              11 Woden                1:33.36    1:35.75  
  5 Grace Pyke                11 Canberra             1:37.51    1:35.97  
  6 Rachel Clewer             11 Melton               1:41.49    1:36.73  
  7 Kate Tabke                11 Vikings              1:40.76    1:37.10  
  8 Sheridan Smith            11 Sans Souci           1:38.51    1:37.53  
  9 Jessica Guo               11 Carss Park           1:36.69    1:40.49  
 10 Tamara Solomonson         11 Bayside              1:42.00    1:40.65  
 11 Erin Padman               11 Carss Park           1:34.09    1:41.35  
 12 Michelle Svetnik          11 Geelong              1:42.00    1:42.44  
 13 Kimberley Fehringer       11 Woden                1:40.95    1:44.86  
 14 Gabi Taranto              11 Willoughby           1:42.00    1:44.97  
 
Event 40  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isabella Marinelli        12 Woden                1:25.76    1:24.30  
  2 Julia Glavincevski        12 Carss Park           1:29.35    1:28.68  
  3 Chelsea Stewart           12 Ginninderra          1:33.02    1:29.15  
  4 Shannon Maloney           12 Woden                1:34.07    1:29.86  
  5 Leah Allen                12 Swimming USA         1:24.47    1:30.36  
  6 Casey Gibbs               12 Bayside              1:28.50    1:33.17  
  7 Alexandra Ashley          12 Burley Griffin       1:34.08    1:33.73  
  8 Rebekah McCoy             12 Vikings              1:35.87    1:33.94  
  9 Amelia Elsworth           12 Geelong              1:31.58    1:34.22  
 10 Nadine Lowey              12 Woden                1:39.07    1:34.41  
 11 Nicola Humphries          12 Geelong City         1:30.78    1:35.53  
 12 Nicole Mounsey            12 Melton               1:42.00    1:36.12  
 13 Isabella Cahill           12 Carss Park           1:36.48    1:37.08  
 14 Alannah Riggans           12 Woden                1:37.75    1:37.26  
 15 Natalie Kyriacou          12 Carss Park           1:37.73    1:37.38  
 16 Taylah Chamra             12 Melton               1:41.41    1:40.04  
 17 Jacqueline Schafer        12 Willoughby           1:39.00    1:40.64  
 18 Anna Gilchrist            12 Telopea              1:39.16    1:42.81  
 19 Adele Norton              12 Geelong              1:40.14    1:44.27  
 20 Ashleigh Jones            12 Vikings              1:39.58    1:44.79  
 
Event 41  Men 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harry Dai                 13 NSWIS                1:12.81    1:12.60  
  2 Jayke Small               13 NSWIS                1:13.83    1:13.49  
  3 Bryan Huynh               13 Mounties             1:12.37    1:14.25  
  4 Epati Misi                13 Geelong City         1:22.19    1:23.57  
  5 Gianni Taranto            13 Willoughby           1:28.69    1:23.78  
  6 Harry Dalton              13 Geelong              1:31.70    1:26.34  
  7 Chadwick Aryana           13 Carss Park           1:29.23    1:27.79  
  8 Sam Raves                 13 Wagga Wagga          1:20.68    1:27.83  
  9 Terrence Chou             13 Melb Vicentre        1:32.89    1:31.24  
 10 Jake Irvine               13 Bayside              1:33.00    1:37.40  
 
Event 41  Men 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Angus Dibden              14 Ginninderra          1:14.08    1:14.62  
  2 Luke Rush                 14 Geelong              1:15.18    1:15.80  
  3 Rhys Eames                14 Geelong              1:14.71    1:19.07  
  4 James Harris              14 Woden                1:30.94    1:21.16  
  5 Tyler Haslinger           14 Melton               1:24.39    1:26.51  
  6 Jason Forbes              14 Melton               1:26.85    1:26.92  
  7 Samuel Bolitho            14 Geelong              1:28.42    1:28.08  
  8 Joshua Bitar              14 Mounties             1:27.19    1:32.04  
  9 Chris Warcaba             14 Picton               1:33.56    1:33.19  
 
Event 42  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacinta Mattingly         13 Cranbrook            1:24.87    1:27.27  
  2 Esther Hampton            13 Junee                1:28.79    1:28.24  
  3 India White               13 Bayside              1:30.84    1:28.45  
  4 Amber Duncan              13 Geelong City         1:25.78    1:29.21  
  5 Samantha Vibert           13 Picton               1:33.97    1:30.65  
  6 Samantha Young            13 Woden                1:31.75    1:31.88  
  7 Lauren Abraham            13 Canberra             1:30.13    1:32.63  
  8 Jane Tait                 13 Bayside              1:34.32    1:33.35  
  9 Nikola Torrisi            13 Mounties             1:30.33    1:34.11  
 10 Eliza Tetley              13 Vikings              1:36.53    1:41.18  
 11 Whitney Yoth-Kong         13 Mounties             1:36.38    1:43.75  
 
Event 42  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maddison Dwyer            14 Carss Park           1:19.83    1:20.77  
  2 Emma Harris               14 Woden                1:20.36    1:22.99  
  3 Natasha Kosev             14 Ginninderra          1:17.03    1:23.20  
  4 Tarni Miller              14 Canberra             1:23.51    1:24.44  
  5 Amy Ridge                 14 Bayside              1:30.10    1:28.21  
  6 Anika Buckley             14 Queanbeyan           1:24.30    1:28.99  
  7 Ayu Barry                 14 Telopea              1:27.76    1:30.25  
  8 Bethany Wheeler           14 Picton               1:34.90    1:30.92  
  9 Paula Rusanov             14 Telopea              1:27.40    1:32.58  
 10 Madeleine Fleming         14 Woden                1:36.95    1:33.48  
 11 Brittany Ross             14 Woden                1:33.57    1:33.93  
 12 Michaela Bidmade          14 Melton               1:36.59    1:36.79  
 13 Janaya Lehmann            14 Geelong              1:36.98    1:39.83  
 
Event 43  Men Open 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan Hore                 15 NSWIS                2:08.85    2:08.28  
  2 Lachlan Reid              16 Bayside              2:07.83    2:15.65  
  3 Tyler Parkinson           17 Geelong              2:21.99    2:16.24  
  4 Matt Riddell              15 Canberra             2:17.63    2:17.50  
  5 William Pulley            16 Queanbeyan           2:15.47    2:19.68  
  6 Lachlan Cossens           17 Melton               2:22.01    2:20.47  
  7 Oliver Bourne             16 Ginninderra          2:29.13    2:24.44  
  8 Adam Benca                15 Melton               2:22.09    2:24.54  
  9 Mitchell Norton           14 Geelong              2:14.41    2:24.63  
 10 Kade Howitt               15 Burley Griffin       2:19.14    2:26.66  
 11 Murray Colderick          17 Barker Aquatic       2:28.26    2:26.81  
 12 Daniel Harvey             16 Melton               2:20.81    2:27.52  
 13 Max Graham                13 Willoughby           2:23.94    2:30.09  
 14 Bradley Jones             16 Queanbeyan           2:27.36    2:30.53  
 15 Joshua Williams           15 Barker Aquatic       2:29.02    2:31.35  
 16 Rayden Fitzsimons         15 Melton               2:37.71    2:33.48  
 17 Calvin Skews              16 Barker Aquatic       2:36.71    2:33.68  
 18 Cameron Harkins           13 Bayside              2:14.62    2:35.20  
 19 Tiui Misi                 12 Geelong City         2:33.97    2:35.27  
 20 Jamie Nicholls            16 Barker Aquatic       2:23.70    2:35.48  
 21 Daniel Steemson           18 Vikings              2:37.09    2:35.59  
 22 Liam Hargreaves           15 Nth-West Aquatic     2:15.12    2:36.17  
 23 Ned Kett                  15 Nth-West Aquatic     2:19.97    2:36.68  
 24 Jake Panozzo              16 Nth-West Aquatic     2:17.59    2:38.81  
 25 Lukas Steel               14 Nth-West Aquatic     2:18.71    2:40.06  
 26 Jack Bianca               16 Nth-West Aquatic     2:39.37    2:52.20  
 
Event 44  Women Open 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jordan White              17 Cranbrook            2:13.60    2:20.59  
  2 Meg Bailey                14 NSWIS                2:30.31    2:23.24  
  3 Hayley White              21 Cranbrook            2:14.57    2:23.48  
  4 Ashley Stone              16 Cranbrook            2:21.23    2:25.54  
  5 Alicia Caldwell           15 NSWIS                2:19.18    2:25.90  
  6 Ayu Barry                 14 Telopea              2:17.09    2:26.70  
  7 Ashleigh Streatfield      17 Vikings              2:30.46    2:31.42  
  8 Emily Nicol               16 Nth-West Aquatic     2:15.37    2:32.02  
  9 Sarah Friend              17 Woden                2:25.91    2:33.17  
 10 Samantha Marceddo         16 Ginninderra          2:20.65    2:33.50  
 11 Isobel Lambden            15 Geelong              2:32.77    2:34.21  
 12 Leanne Wright             16 NSWIS                2:26.28    2:35.88  
 13 Imogen Schiwy             15 Queanbeyan           2:31.00    2:36.80  
 14 Bethany Colquhoun         15 Woden                2:40.62    2:37.03  
 15 Monique Rae               12 Cranbrook            2:38.80    2:38.67  
 16 Shannen Smith             16 The Hills            2:44.93    2:42.66  
 17 Lauren Amedee             15 Willoughby           2:43.67    2:45.89  
 18 Jacqueline Schafer        12 Willoughby           2:45.00    2:46.53  
 19 Kirsten Scalone           13 Nth-West Aquatic     2:24.70    2:48.08  
 20 Alexandra Platt           14 Geelong City         2:40.74    2:49.19  
 21 Stephanie Mounsey         16 Melton               2:45.97    2:54.17  
 
Event 45  Men 14 & Under 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sam Biddle                14 NSWIS                2:14.43    2:19.11  
  2 Dante Company             13 Melb Vicentre        2:22.33    2:20.09  
  3 Lachlan Colquhorn         14 NSWIS                2:22.92    2:24.02  
  4 Atawai Veitch             14 NSWIS                2:25.84    2:26.23  
  5 Alec Morris               14 Woden                2:34.15    2:27.44  
  6 Matthew Mensforth         13 NSWIS                2:18.00    2:28.16  
  7 Liam Barber               13 Telopea              2:23.83    2:29.01  
  8 William Ritchard          13 Picton               2:29.86    2:31.84  
  9 Jayden Namroud            14 Mounties             2:27.02    2:33.11  
  9 Luke Irvine               14 Bayside              2:30.44    2:33.11  
 11 Harry Kershaw             14 Geelong              2:46.50    2:47.82  
 
Event 46  Women 14 & Under 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martha Spilioti           14 NSWIS                2:18.86    2:23.63  
  2 Ella-May Basalo           14 Cranbrook            2:24.63    2:32.63  
  3 Emma Gillingham           11 Vikings              2:45.20    2:35.02  
  4 Casey Fitzsimons          12 Melton               2:52.70    2:47.75  
  5 Sheridan Smith            11 Sans Souci           2:52.10    3:01.57  
  6 Taylah Chamra             12 Melton               2:54.90    3:01.93  
  7 Ebony Norris              11 Woden                2:58.76    3:04.49  
 
Event 47  Men 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 David Allen               10 Swimming USA         2:54.19    3:01.41  
  2 Alex Quach                 9 Mounties             3:14.81    3:11.84  
  3 Ashley Nicholls           10 Barker Aquatic       3:11.47    3:12.45  
  4 Harrison Webster          10 Woden                3:12.57    3:13.79  
  5 Xavier Pearson            10 Telopea              3:12.76    3:17.79  
  6 Bradley Micallef          10 Mounties             3:13.45    3:35.17  
  7 Eddie Taranto              9 Willoughby           3:15.00    3:38.09  
 
Event 48  Women 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amelia Laudenbach         10 Vikings              2:57.25    2:57.96  
  2 Taylah Bacon              10 Vikings              3:08.65    3:04.68  
  3 Bodie Keeley              10 Bayside              3:13.00    3:22.74  
  4 Grace Misa                10 Mounties             3:15.62    3:31.02  
 
Event 49  Men Open 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 William Pulley            16 Queanbeyan           2:13.25    2:14.57  
  2 James Gibson              16 Canberra             2:19.36    2:17.77  
  3 Kazimir Boskovic          15 Carss Park           2:21.19    2:17.83  
  4 Brock Norwood             16 Geelong              2:11.19    2:18.51  
  5 Callum Hazell             15 Melton               2:26.47    2:25.28  
  6 Alex Ramsay               16 Ginninderra          2:27.54    2:30.53  
  7 Liam Hargreaves           15 Nth-West Aquatic     2:23.40    2:39.01  
  8 Lukas Steel               14 Nth-West Aquatic     2:22.72    2:39.40  
 
Event 50  Women Open 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicole Mee                18 Cranbrook            2:13.34    2:17.61  
  2 Meg Bailey                14 NSWIS                2:23.49    2:20.24  
  3 Jordan White              17 Cranbrook            2:16.90    2:28.74  
  4 Bethany Colquhoun         15 Woden                2:30.61    2:29.57  
  5 Kayla Goktas              16 Mounties             2:31.53    2:38.73  
  6 Rosalea Bell              15 Canberra             2:39.09    2:41.27  
  7 Caitlyn Radcliffe         15 Ginninderra          2:37.20    2:42.38  
  8 Paula Rusanov             14 Telopea              2:36.87    2:43.04  
  9 Michaela Bidmade          14 Melton               2:54.21    2:52.39  
 10 Lia Scambary              15 Picton               2:48.00    2:55.15  
 11 Kirsten Scalone           13 Nth-West Aquatic     2:33.79    2:56.44  
 12 Annabel White             12 Wagga Wagga          2:56.00    3:06.45  
 
Event 51  Men 14 & Under 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan Leonard              14 NSWIS                2:17.13    2:15.76  
  2 Cameron Tysoe             14 Ginninderra          2:20.60    2:20.41  
  3 Mitchell Norton           14 Geelong              2:14.41    2:21.77  
  4 Lachlan Colquhorn         14 NSWIS                2:30.70    2:25.97  
  5 Sam Biddle                14 NSWIS                2:24.25    2:26.62  
  6 Adrian Castillo           14 Mounties             2:24.09    2:28.51  
  7 Alexander Ryan            13 Telopea              2:28.66    2:29.20  
  8 Jayden Namroud            14 Mounties             2:23.68    2:29.78  
  9 Mitchell Abagi            14 Barker Aquatic       2:33.88    2:30.09  
 10 Max Graham                13 Willoughby           2:23.94    2:30.12  
 11 Lukas Steel               14 Nth-West Aquatic     2:18.71    2:33.65  
 12 Zachary Hussain           13 Geelong              2:38.63    2:37.34  
 13 Fraser Mahony             14 Geelong              2:41.38    2:37.65  
 14 Matthew Millikin          14 Willoughby           2:41.77    2:38.35  
 15 Liam Barber               13 Telopea              2:33.08    2:38.53  
 16 Jason Forbes              14 Melton               2:40.34    2:38.64  
 17 Callum Lowe-Griffiths     11 Willoughby           2:45.23    2:43.31  
 18 Sam Raves                 13 Wagga Wagga          2:36.39    2:45.73  
 19 Jackson Savage            12 Woden                2:45.86    2:46.42  
 20 Elijah Gatica             12 Woden                2:44.88    2:48.84  
 21 Cormac Pearson            12 Telopea              2:42.79    2:57.78  
 22 Xavier Pearson            10 Telopea              2:39.34    2:59.36  
 
Event 52  Women 14 & Under 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Annabel Hopkins           13 NSWIS                2:22.50    2:27.88  
  2 Rebecca Booth             14 NSWIS                2:24.77    2:28.67  
  3 Alannis Olesch-Byrne      14 NSWIS                2:25.36    2:29.74  
  4 Ella-May Basalo           14 Cranbrook            2:24.61    2:29.76  
  5 Bonnie Zhang              13 Canberra             2:32.52    2:31.98  
  6 Rebekah McCoy             12 Vikings              2:37.73    2:32.48  
  7 Jacinta Mattingly         13 Cranbrook            2:26.82    2:32.75  
  8 Alessandra Colombini      13 Bayside              2:30.01    2:33.21  
  9 Shannon Maloney           12 Woden                2:37.60    2:34.69  
 10 Meghan Holden             14 Barker Aquatic       2:34.13    2:36.05  
 11 Rachel Brown              13 Canberra             2:35.92    2:40.04  
 12 Ashleigh Cockburn         12 Canberra             2:41.43    2:40.34  
 13 Leah Allen                12 Swimming USA         2:34.31    2:40.52  
 14 Chelsea Stewart           12 Ginninderra          2:50.78    2:41.92  
 15 Casey Fitzsimons          12 Melton               2:49.08    2:42.60  
 16 Haley Jedrzejek           14 Canberra             2:44.32    2:42.78  
 17 Jacqueline Schafer        12 Willoughby           2:45.00    2:43.17  
 18 Aisha Collins             14 Canberra             2:44.38    2:44.47  
 19 Isabella Cahill           12 Carss Park           2:54.00    2:45.11  
 20 Courtney Chapman          13 Picton               2:40.78    2:46.35  
 21 Lara Menegon              13 Canberra             2:45.57    2:46.55  
 22 Jessica Laudenbach        13 Vikings              2:47.32    2:46.61  
 23 Lauren Phillips           11 Bayside              2:51.21    2:46.81  
 24 Taylah Chamra             12 Melton               2:50.20    2:47.42  
 25 Alexandra Platt           14 Geelong City         2:40.74    2:47.45  
 26 Lara Molle                11 Cranbrook            2:48.46    2:47.64  
 27 Melanie Le Couteur        14 Vikings              2:49.20    2:47.98  
 28 Kirsten Scalone           13 Nth-West Aquatic     2:24.70    2:48.54  
 29 Evelyn Parsonage          14 Willoughby           2:54.00    2:48.95  
 30 Montana Thornberry        12 Ginninderra          2:48.89    2:49.39  
 31 Gabrielle Scarth-Johnson  11 Vikings              2:49.04    2:53.64  
 32 Emma Gillingham           11 Vikings              2:53.24    2:59.08  
 
Event 53  Men 15 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan Hore                 15 NSWIS                2:11.62    2:10.02  
  2 Tomas Elliot              15 NSWIS                2:13.91    2:17.98  
  3 Nick Robertson            15 NSWIS                2:23.98    2:23.09  
  4 Joshua Blumberg           15 Barker Aquatic       2:27.27    2:23.35  
  5 Matt Riddell              15 Canberra             2:26.45    2:25.60  
  5 Daniel Goloubev           15 Carss Park           2:26.68    2:25.60  
  7 Karim Diallo              15 Willoughby           2:39.00    2:25.62  
  8 Sam Disalvo               15 Bayside              2:29.85    2:26.13  
  9 Kade Howitt               15 Burley Griffin       2:24.22    2:27.55  
 10 Liam Hargreaves           15 Nth-West Aquatic     2:24.00    2:33.71  
 11 Ned Kett                  15 Nth-West Aquatic     2:25.46    2:33.98  
 12 Domenic Kyriacou          15 Carss Park           2:38.12    2:34.08  
 13 Rayden Fitzsimons         15 Melton               2:37.22    2:36.10  
 14 Daniel Muscat             15 Mounties             2:34.44    2:39.19  
 
Event 53  Men 16 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Reid              16 Bayside              2:14.39    2:21.35  
  2 Elliot Long               16 Willoughby           2:21.52    2:25.14  
  3 Aidan Clark               16 Barker Aquatic       2:35.96    2:28.04  
  4 Daniel Harvey             16 Melton               2:25.27    2:29.38  
  5 Tim Patfield              16 Barker Aquatic       2:36.17    2:31.34  
  6 Jake Panozzo              16 Nth-West Aquatic     2:18.87    2:32.25  
  7 Alex Ramsay               16 Ginninderra          2:37.60    2:32.72  
  8 Bradley Jones             16 Queanbeyan           2:32.13    2:34.25  
  9 Daniel O'Dea              16 Telopea              2:25.87    2:34.32  
 10 James Ritche              16 Cranbrook            2:31.63    2:35.56  
 11 Jack Bianca               16 Nth-West Aquatic     2:25.48    2:35.79  
 
Event 54  Women 15 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bethany Colquhoun         15 Woden                2:35.48    2:35.25  
  2 Imogen Schiwy             15 Queanbeyan           2:39.23    2:39.03  
  3 Marielle Turner           15 GT Aquatics          2:40.29    2:39.71  
  4 Caitlyn Radcliffe         15 Ginninderra          2:40.53    2:43.40  
  5 Lauren Amedee             15 Willoughby           2:51.00    2:49.90  
  6 Ashleigh Dunning          15 Pambula              2:41.60    2:54.28  
  7 Lia Scambary              15 Picton               2:50.54    2:59.76  
 
Event 54  Women 16 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emily Nicol               16 Nth-West Aquatic     2:20.00    2:29.97  
  2 Leanne Wright             16 NSWIS                2:28.37    2:33.38  
  3 Ashley Stone              16 Cranbrook            2:36.83    2:36.82  
  4 Shannen Smith             16 The Hills            2:44.61    2:45.19  
  5 Stephanie Mounsey         16 Melton               2:50.44    2:46.83  
  6 Catherine Askin           16 Bayside              2:50.00    2:49.38  
  7 Mikaela Dingley           16 Canberra             2:51.00    4:46.26  
 
Event 55  Men 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 David Allen               10 Swimming USA         1:11.08    1:12.79  
  2 Ashley Nicholls           10 Barker Aquatic       1:20.74    1:15.90  
  3 Xavier Pearson            10 Telopea              1:17.94    1:16.07  
  4 Harrison Webster          10 Woden                1:16.19    1:16.38  
  5 Alex Quach                 9 Mounties             1:19.62    1:16.42  
  6 Max Poulter               10 Carss Park           1:22.60    1:20.48  
  7 Eddie Taranto              9 Willoughby           1:24.00    1:23.57  
  8 Bradley Micallef          10 Mounties             1:20.18    1:24.39  
  9 Daniel Dunning            10 Pambula              1:22.99    1:26.20  
 10 Jay Grech                 10 Carss Park           1:24.00    1:26.70  
 
Event 56  Women 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amelia Laudenbach         10 Vikings              1:15.86    1:10.83  
  2 Taylah Bacon              10 Vikings              1:15.87    1:15.50  
  3 Sienna White              10 Bayside              1:23.90    1:17.71  
  4 Bodie Keeley              10 Bayside              1:21.39    1:18.56  
  5 Michaela Roberts          10 Canberra             1:21.00    1:18.78  
  6 Phoebe Ross               10 Woden                1:21.49    1:19.35  
  7 Jasmine Allday            10 Canberra             1:22.06    1:22.33  
  8 Charlotte White           10 Queanbeyan           1:21.21    1:23.16  
  9 Grace Misa                10 Mounties             1:23.49    1:27.30  
 10 Romane Molle               8 Cranbrook            1:23.99    1:28.89  
 11 Faith Misa                 8 Mounties             1:23.21    1:41.97  
 
Event 57  Men 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Callum Lowe-Griffiths     11 Willoughby           1:04.18    1:05.74  
  2 Oliver Sims               11 Willoughby           1:13.11    1:06.36  
  3 Kel Gollan                11 Bayside              1:12.35    1:09.71  
  4 Jimmy Gordon              11 Bayside              1:09.87    1:10.14  
  5 Kieran Howell             11 Woden                1:14.21    1:10.61  
  6 Dominik Turner            11 Yass                 1:14.14    1:12.27  
  7 Cameron Platt             11 Geelong City         1:15.98    1:15.91  
  8 Jarrod Barber             11 Telopea              1:17.59    1:16.96  
  9 Oscar Lenton              11 Canberra             1:17.39    1:17.02  
 10 Kristopher Honor-Wilson   11 Barker Aquatic       1:17.69    1:18.06  
 11 Darren Wiyana             11 Mounties             1:17.46    1:18.56  
 
Event 57  Men 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tiui Misi                 12 Geelong City         1:02.52    1:03.42  
  2 Jackson Savage            12 Woden                1:06.92    1:06.48  
  3 Ben Gordon                12 Bayside              1:07.02    1:06.63  
  4 Curtis Abagi              12 Barker Aquatic       1:08.77    1:07.28  
  5 Elijah Gatica             12 Woden                1:06.90    1:07.54  
  6 James Hanson              12 Telopea              1:08.92    1:07.87  
  7 Brendan Wright            12 Vikings              1:12.74    1:09.73  
  8 Finn Keeley               12 Bayside              1:09.52    1:10.16  
  9 Joshua Waugh              12 Canberra             1:11.97    1:10.68  
 10 Matthew Micallef          12 Mounties             1:17.29    1:10.96  
 11 Kolya Cook                12 Burley Griffin       1:13.19    1:11.49  
 12 Cormac Pearson            12 Telopea              1:11.90    1:13.52  
 13 Jason Guo                 12 Carss Park           1:18.00    1:17.34  
 
Event 58  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lara Molle                11 Cranbrook            1:09.35    1:08.34  
  2 Kate Tabke                11 Vikings              1:11.02    1:09.17  
  3 Sheridan Smith            11 Sans Souci           1:09.92    1:09.86  
  4 Emma Gillingham           11 Vikings              1:13.60    1:10.73  
  5 Lauren Phillips           11 Bayside              1:11.50    1:11.15  
  6 Grace Pyke                11 Canberra             1:15.55    1:11.45  
  7 Michelle Svetnik          11 Geelong              1:14.79    1:11.60  
  8 Gabi Taranto              11 Willoughby           1:16.39    1:12.68  
  9 Kimberley Fehringer       11 Woden                1:17.09    1:12.85  
 10 Genevieve Morris          11 Vikings              1:17.71    1:14.66  
 11 Erin Padman               11 Carss Park           1:16.19    1:15.64  
 12 Gabrielle Scarth-Johnson  11 Vikings              1:14.72    1:15.71  
 13 Rachel Clewer             11 Melton               1:17.64    1:16.44  
 14 Tamara Solomonson         11 Bayside              1:18.00    1:17.20  
 15 Scarlet Klem-Goode        11 Carss Park           1:18.00    1:20.17  
 16 Alana Francis             11 Mounties             1:17.45    1:20.35  
 17 Claudia Maday             11 Mounties             1:17.10    1:25.91  
 
Event 58  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucy McJannett            12 Bayside              1:05.49    1:02.65  
  2 Shannon Maloney           12 Woden                1:03.39    1:03.73  
  3 Delainee Melia            12 Bayside              1:03.67    1:04.77  
  4 Monique Rae               12 Cranbrook            1:03.80    1:04.96  
  5 Leah Allen                12 Swimming USA         1:03.93    1:05.70  
  6 Chelsea Stewart           12 Ginninderra          1:09.40    1:06.16  
  7 Casey Gibbs               12 Bayside              1:08.92    1:06.27  
  8 Isabella Cahill           12 Carss Park           1:08.24    1:06.42  
  9 Isabella Marinelli        12 Woden                1:09.36    1:07.61  
 10 Meghan Ridge              12 Bayside              1:10.88    1:07.67  
 11 Taylah Chamra             12 Melton               1:10.47    1:08.96  
 12 Alannah Riggans           12 Woden                1:11.71    1:09.05  
 13 Rebekah McCoy             12 Vikings              1:07.63    1:09.13  
 14 Julia Glavincevski        12 Carss Park           1:12.54    1:09.34  
 15 Amelia Elsworth           12 Geelong              1:09.02    1:09.43  
 16 Jacqueline Schafer        12 Willoughby           1:10.66    1:09.45  
 17 Ashleigh Cockburn         12 Canberra             1:09.68    1:10.12  
 18 Casey Fitzsimons          12 Melton               1:13.65    1:10.51  
 19 Natalie Kyriacou          12 Carss Park           1:08.40    1:11.44  
 20 Sarah Harte               12 Geelong              1:11.68    1:12.80  
 21 Anna Gilchrist            12 Telopea              1:15.08    1:13.65  
 22 Montana Thornberry        12 Ginninderra          1:14.32    1:13.71  
 23 Emma Miller               12 Burley Griffin       1:14.09    1:14.13  
 24 Maddie Quinn              12 Queanbeyan           1:12.77    1:14.30  
 25 Alexandra Ashley          12 Burley Griffin       1:17.52    1:15.55  
 26 Nicola Humphries          12 Geelong City         1:17.29    1:16.71  
 27 Brooke Hughes             12 Queanbeyan           1:14.17    1:17.78  
 28 Nicole Mounsey            12 Melton               1:18.00    1:18.03  
 29 Adele Norton              12 Geelong              1:17.10    1:18.09  
 30 Ashlin Hardiman           12 Ginninderra          1:14.91    1:18.91  
 31 Ashleigh Jones            12 Vikings              1:17.11    1:19.15  
 
Event 59  Men Open 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Roberts           17 NSWIS                  51.41      51.73  
  2 Tom (Nswis) Miller        24 Cranbrook              49.46      52.44  
  3 Randall Barry             17 Telopea                54.46      54.64  
  4 Elliot Long               16 Willoughby             54.14      54.69  
  5 Lachlan Cossens           17 Melton                 54.97      55.20  
  6 Tyler Parkinson           17 Geelong                55.27      55.31  
  7 Ciaran Plenty             18 Telopea                53.09      55.33  
  8 Jamie Ifka                17 Geelong City           55.96      55.55  
  9 Brendan Irvine            17 Bayside                55.32      57.96  
 10 Mitchell Nemec            18 Telopea                58.29      59.64  
 11 James Dowden              16 Burley Griffin       1:00.23      59.71  
 12 Murray Colderick          17 Barker Aquatic         59.71      59.96  
 13 Liam Hargreaves           15 Nth-West Aquatic       57.51    1:00.42  
 14 Dante Company             13 Melb Vicentre        1:01.38    1:00.95  
 15 Luke Abberton             17 Vikings                57.85    1:01.33  
 16 Daniel Steemson           18 Vikings              1:01.66    1:01.35  
 17 Jake Panozzo              16 Nth-West Aquatic       56.79    1:01.91  
 18 Jack Bianca               16 Nth-West Aquatic       57.66    1:02.11  
 19 Lachlan Reid              16 Bayside              1:01.25    1:02.34  
 20 Ned Kett                  15 Nth-West Aquatic       57.15    1:02.69  
 21 Aaron Rhind               19 Ginninderra          1:03.00    1:24.44  
 
Event 60  Women Open 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skye Cater                17 Cranbrook              57.34      59.30  
  2 Jessica Glew              21 Cranbrook              59.45      59.32  
  3 Nicole Mee                18 Cranbrook              58.41      59.64  
  4 Jordan White              17 Cranbrook              58.84    1:00.33  
  5 Emily Nicol               16 Nth-West Aquatic       56.43    1:01.02  
  6 Ayu Barry                 14 Telopea                58.11    1:01.22  
  7 Sarah Friend              17 Woden                1:02.99    1:02.81  
  8 Hayley White              21 Cranbrook            1:01.54    1:02.90  
  9 Lindsay De Witte          17 Ginninderra          1:00.04    1:03.71  
 10 Marta Nogara              17 Cranbrook            1:07.00    1:06.29  
 11 Chloe Palmer              16 Picton               1:05.30    1:06.86  
 12 Caitlin Erickson          17 Bayside              1:08.00    1:08.41  
 13 Charlotte Packard         17 Canberra             1:08.99    1:11.80  
 
Event 61  Men 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Angus Hannan              13 NSWIS                  55.80      57.58  
  2 Alexander Ryan            13 Telopea                57.94      59.61  
  3 Steven Tran               13 Mounties               59.31      59.92  
  4 William Ritchard          13 Picton                 58.20    1:00.92  
  5 Bryan Huynh               13 Mounties               59.61    1:01.39  
  6 Gianni Taranto            13 Willoughby           1:05.78    1:02.23  
  7 Zachary Hussain           13 Geelong              1:06.15    1:03.19  
  8 Liam Barber               13 Telopea              1:03.39    1:04.36  
  9 Kristofor Tengstrom       13 Canberra             1:03.87    1:05.18  
 10 Sam Raves                 13 Wagga Wagga          1:01.84    1:06.04  
 11 Max Graham                13 Willoughby           1:06.26    1:06.76  
 12 Epati Misi                13 Geelong City         1:06.71    1:08.48  
 13 Hamish Moore              13 Willoughby           1:09.52    1:09.39  
 14 Harry Dalton              13 Geelong              1:10.00    1:10.60  
 15 Vinson Tang               13 Mounties             1:08.21    1:11.03  
 16 Chadwick Aryana           13 Carss Park           1:09.89    1:13.06  
 
Event 61  Men 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edward Marks              14 NSWIS                  52.71      54.52  
  2 Peter Topalidis           14 NSWIS                  54.96      56.07  
  3 Mitchell Norton           14 Geelong                56.32      57.09  
  4 Matthew King              14 Willoughby             56.89      58.16  
  5 Cameron Tysoe             14 Ginninderra          1:00.37      59.85  
  6 Luke Irvine               14 Bayside              1:02.13    1:00.23  
  7 James Harris              14 Woden                1:02.92    1:00.39  
  8 Mitchell Abagi            14 Barker Aquatic       1:00.87    1:00.48  
  9 Luke Rush                 14 Geelong              1:01.09    1:00.75  
 10 Daniel Leech              14 Cranbrook            1:01.58    1:01.22  
 11 Harry Kershaw             14 Geelong              1:00.56    1:01.36  
 12 Fraser Mahony             14 Geelong              1:04.37    1:02.55  
 13 Jayden Namroud            14 Mounties             1:00.69    1:03.28  
 14 Brock Westwood            14 Mounties             1:09.23    1:03.91  
 15 Matthew Millikin          14 Willoughby           1:03.70    1:04.01  
 16 Brandon Pyke              14 Canberra             1:09.14    1:04.28  
 17 Adrian Castillo           14 Mounties             1:03.77    1:04.29  
 18 Tyler Haslinger           14 Melton               1:03.18    1:04.50  
 19 Chris Warcaba             14 Picton               1:08.23    1:04.71  
 20 Rhys Eames                14 Geelong              1:07.96    1:04.84  
 21 Lukas Steel               14 Nth-West Aquatic     1:01.16    1:05.35  
 22 Joshua Bitar              14 Mounties             1:04.68    1:05.50  
 23 Jason Forbes              14 Melton               1:06.15    1:05.80  
 24 Samuel Bolitho            14 Geelong              1:06.77    1:06.49  
 25 John Freeman              14 Woden                1:08.95    1:08.45  
 
Event 62  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baylee Forbes             13 NSWIS                1:02.01    1:01.01  
  2 Bonnie Zhang              13 Canberra             1:01.18    1:01.86  
  3 Grace Hoitink             13 Canberra             1:02.89    1:02.10  
  4 Alessandra Colombini      13 Bayside              1:02.07    1:02.82  
  5 Jacinta Mattingly         13 Cranbrook            1:04.07    1:03.93  
  6 Michaela Caldow           13 Geelong              1:06.57    1:05.29  
  7 Rachel Brown              13 Canberra             1:05.75    1:06.25  
  8 Jane Tait                 13 Bayside              1:07.53    1:06.98  
  9 Keely O'Brien             13 Woden                1:09.87    1:08.64  
 10 Samantha Young            13 Woden                1:10.88    1:09.15  
 11 Kirsten Scalone           13 Nth-West Aquatic     1:02.40    1:09.39  
 12 Eliza Tetley              13 Vikings              1:09.89    1:09.61  
 13 India White               13 Bayside              1:11.53    1:10.47  
 14 Courtney Chapman          13 Picton               1:09.85    1:10.52  
 15 Amber Duncan              13 Geelong City         1:09.62    1:11.01  
 16 Taylor Monk               13 Bayside              1:11.00    1:11.67  
 17 Lara Menegon              13 Canberra             1:11.16    1:11.77  
 18 Nikola Torrisi            13 Mounties             1:10.57    1:15.31  
 19 Whitney Yoth-Kong         13 Mounties             1:11.57    1:15.79  
 
Event 62  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ami Matsuo                14 NSWIS                  57.67      57.37  
  2 Georgia Miller            14 NSWIS                  58.54      59.48  
  3 Amy Ridge                 14 Bayside              1:06.96    1:04.44  
  4 Bethany Wheeler           14 Picton               1:06.01    1:04.90  
  5 Paula Rusanov             14 Telopea              1:04.55    1:05.32  
  6 Kate Solomonson           14 Bayside              1:06.74    1:05.66  
  6 Alice Tricks              14 Bayside              1:03.39    1:05.66  
  8 Anika Buckley             14 Queanbeyan           1:04.62    1:07.06  
  9 Haley Jedrzejek           14 Canberra             1:07.76    1:07.50  
 10 Meghan Holden             14 Barker Aquatic       1:10.32    1:07.59  
 11 Aisha Collins             14 Canberra             1:07.98    1:08.69  
 12 Evelyn Parsonage          14 Willoughby           1:09.41    1:09.21  
 13 Alexandra Platt           14 Geelong City         1:07.80    1:09.22  
 14 Romy Turner               14 Canberra             1:10.70    1:09.78  
 15 Michaela Bidmade          14 Melton               1:11.21    1:09.86  
 16 Brittany Ross             14 Woden                1:10.53    1:10.17  
 17 Jane Mann                 14 Melton               1:07.22    1:10.25  
 18 Madeleine Fleming         14 Woden                1:11.76    1:12.39  
 19 Janaya Lehmann            14 Geelong              1:11.96    1:13.60  
 
Event 63  Men 15 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jaiden Basalo             15 Cranbrook              56.19      55.99  
  2 Karim Diallo              15 Willoughby           1:06.00      57.70  
  3 Joshua Blumberg           15 Barker Aquatic         58.52      57.94  
  4 Matt Riddell              15 Canberra               58.83      59.09  
  5 Eric Bolitho              15 Geelong                59.68      59.53  
  6 Joshua Williams           15 Barker Aquatic         59.44      59.81  
  7 Domenic Kyriacou          15 Carss Park           1:00.55      59.88  
  8 Kade Howitt               15 Burley Griffin         59.84    1:00.64  
  9 Sam Disalvo               15 Bayside              1:03.10    1:01.31  
 10 Callum Hazell             15 Melton               1:01.96    1:02.17  
 11 Adam Benca                15 Melton               1:05.57    1:02.75  
 12 Jackson Scott             15 Willoughby           1:01.23    1:02.89  
 13 Daniel Muscat             15 Mounties             1:03.51    1:07.09  
 
Event 63  Men 16 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elliot Long               16 Willoughby             54.14      55.56  
  2 William Pulley            16 Queanbeyan             54.94      56.12  
  3 Trent Richards            16 Geelong                58.69      56.16  
  4 Lachlan Reid              16 Bayside                54.93      56.39  
  5 Daniel Harvey             16 Melton                 57.76      58.26  
  6 Aidan Clark               16 Barker Aquatic       1:00.46      58.89  
  7 Brock Norwood             16 Geelong                57.32      58.99  
  8 Oliver Bourne             16 Ginninderra            58.40      59.01  
  9 Daniel O'Dea              16 Telopea                59.87    1:00.19  
 10 James Ashurst             16 Telopea                57.90    1:00.34  
 11 Bradley Jones             16 Queanbeyan             59.68    1:01.41  
 11 Calvin Skews              16 Barker Aquatic       1:02.16    1:01.41  
 13 Luke Touzell              16 Kinross Wolaroi      1:03.14    1:03.22  
 
Event 64  Women 15 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alicia Caldwell           15 NSWIS                  58.08      59.03  
  2 Bethany Colquhoun         15 Woden                1:03.08    1:01.81  
  3 Isobel Lambden            15 Geelong              1:03.11    1:03.60  
  4 Lauren Amedee             15 Willoughby           1:06.34    1:04.28  
  4 Imogen Schiwy             15 Queanbeyan           1:01.44    1:04.28  
  6 Marielle Turner           15 GT Aquatics          1:04.72    1:04.73  
  7 Caitlyn Radcliffe         15 Ginninderra          1:05.47    1:05.37  
  8 Ashleigh Dunning          15 Pambula              1:06.37    1:06.41  
  9 Olivia Toth               15 GT Aquatics          1:08.61    1:11.47  
 10 Lia Scambary              15 Picton               1:11.19    1:12.07  
 11 Rosalea Bell              15 Canberra             1:11.94    1:13.81  
 
Event 64  Women 16 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leanne Wright             16 NSWIS                  57.99    1:00.22  
  2 Ashley Stone              16 Cranbrook            1:02.18    1:02.29  
  3 Carlee Millikin           16 Willoughby           1:06.24    1:02.74  
  4 Kayla Goktas              16 Mounties             1:01.78    1:03.75  
  5 Sarah Baker               16 NSWIS                1:05.10    1:03.81  
  6 Samantha Marceddo         16 Ginninderra          1:04.34    1:05.73  
  7 Catherine Askin           16 Bayside              1:07.79    1:05.88  
  8 Shannen Smith             16 The Hills            1:04.57    1:06.26  
  9 Stephanie Mounsey         16 Melton               1:10.60    1:08.87  
 10 Zoia Rusanov              16 Telopea              1:11.04    1:13.83  
 11 Mikaela Dingley           16 Canberra             1:12.00    1:52.29  
 
Event 65  Men Open 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jarrod Poort              15 NSWIS               15:53.70   16:09.87  
  2 Matthew Jepson            16 NSWIS               17:05.01   16:50.26  
  3 Hayden Hinds-Sydenham     13 NSWIS               17:20.37   16:50.96  
  4 Kazimir Boskovic          15 Carss Park          16:59.36   17:14.82  
  5 Jamie Nicholls            16 Barker Aquatic      17:49.93   17:42.80  
  6 Jake Panozzo              16 Nth-West Aquatic    17:06.96   17:44.19  
  7 Alec Morris               14 Woden               18:31.81   18:01.11  
  8 Lachlan Cossens           17 Melton              18:16.02   18:11.47  
  9 Jordan Welch              13 Ginninderra         18:32.85   18:16.81  
 10 Lukas Steel               14 Nth-West Aquatic    18:52.50   18:46.76  
 11 Liam Hargreaves           15 Nth-West Aquatic    18:45.23   18:48.08  
 12 Jason Forbes              14 Melton              18:39.88   19:03.57  
 13 Ned Kett                  15 Nth-West Aquatic    18:57.31   19:04.17  
 14 Jack Bianca               16 Nth-West Aquatic    18:53.62   19:28.74  
 15 Rayden Fitzsimons         15 Melton              18:58.53   19:40.99  
 
Event 66  Women Open 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emily Nicol               16 Nth-West Aquatic    19:44.16   19:03.50  
  2 Kirsten Scalone           13 Nth-West Aquatic    20:25.46   19:38.51  
 
Event 67  Men Open 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniel Goloubev           15 Carss Park           9:21.15    9:18.60  
  2 Jake Panozzo              16 Nth-West Aquatic     8:50.16    9:26.15  
  3 Dante Company             13 Melb Vicentre        9:47.68    9:46.55  
  4 Lukas Steel               14 Nth-West Aquatic     9:40.25    9:53.44  
  5 Liam Hargreaves           15 Nth-West Aquatic     9:33.42    9:53.52  
  6 Jackson Scott             15 Willoughby           9:50.32    9:54.06  
  7 Ned Kett                  15 Nth-West Aquatic     9:30.20    9:59.91  
  8 Jack Bianca               16 Nth-West Aquatic     9:52.62   10:17.65  
  9 Matthew Millikin          14 Willoughby           9:55.00   10:24.10  
 10 David Allen               10 Swimming USA        10:00.00   10:58.37  
 
Event 68  Women Open 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emma Reid                 14 NSWIS                9:09.62    9:11.95  
  2 Jessica Traficante        19 Telopea              9:06.78    9:48.83  
  3 Nellie Metcalfe           15 Canberra             9:44.83    9:49.79  
  4 Carlee Millikin           16 Willoughby          10:00.00    9:52.93  
  5 Monique Rae               12 Cranbrook           10:10.00    9:53.95  
  6 Emily Nicol               16 Nth-West Aquatic     9:43.78   10:05.35  
  7 Leah Allen                12 Swimming USA        10:27.87   10:09.45  
  8 Kirsten Scalone           13 Nth-West Aquatic    10:26.73   10:19.45  
  9 Chloe Palmer              16 Picton               9:50.27   10:24.33  
 10 Samantha Young            13 Woden               10:25.69   10:40.10  
 11 Jane Mann                 14 Melton              10:27.00   11:05.34  
 12 Madeleine Fleming         14 Woden               10:27.44   11:13.39  
 
Event 69  Men 13 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Angus Hannan              13 NSWIS                2:17.02    2:23.45  
  2 Alexander Ryan            13 Telopea              2:27.14    2:28.84  
  3 Harry Dai                 13 NSWIS                2:29.88    2:29.40  
  4 Jayke Small               13 NSWIS                2:32.10    2:32.28  
  5 Steven Tran               13 Mounties             2:31.15    2:33.48  
  6 Bryan Huynh               13 Mounties             2:27.45    2:33.69  
  7 Liam Barber               13 Telopea              2:29.34    2:34.47  
  8 William Ritchard          13 Picton               2:47.50    2:38.82  
 
Event 69  Men 14 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan Leonard              14 NSWIS                2:13.37    2:14.37  
  2 Atawai Veitch             14 NSWIS                2:25.84    2:25.89  
  3 Mitchell Abagi            14 Barker Aquatic       2:33.23    2:28.03  
  4 Jayden Namroud            14 Mounties             2:28.33    2:31.20  
  5 Cameron Tysoe             14 Ginninderra          2:39.95    2:31.81  
  6 Adrian Castillo           14 Mounties             2:29.80    2:33.73  
  7 Luke Rush                 14 Geelong              2:39.96    2:34.92  
  8 Lukas Steel               14 Nth-West Aquatic     2:23.80    2:37.94  
  9 Tyler Haslinger           14 Melton               2:42.65    2:39.36  
 10 Daniel Leech              14 Cranbrook            2:46.67    2:40.49  
 11 Chris Warcaba             14 Picton               2:45.06    2:43.13  
 12 Harry Kershaw             14 Geelong              2:46.38    2:43.30  
 13 Brock Westwood            14 Mounties             2:42.13    2:43.41  
 14 Brandon Pyke              14 Canberra             2:49.00    2:46.86  
 15 Joshua Bitar              14 Mounties             2:44.08    2:51.63  
 
Event 70  Girls 13 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacinta Mattingly         13 Cranbrook            2:32.55    2:35.15  
  2 Alessandra Colombini      13 Bayside              2:36.39    2:38.84  
  3 Hannah Donaldson          13 Bayside              2:37.10    2:41.84  
  4 Jane Tait                 13 Bayside              2:45.00    2:44.59  
  5 Amber Duncan              13 Geelong City         2:45.65    2:49.98  
  6 Kirsten Scalone           13 Nth-West Aquatic     2:28.86    2:50.45  
  7 India White               13 Bayside              2:53.96    2:51.52  
  8 Keely O'Brien             13 Woden                2:54.77    2:52.83  
  9 Eliza Tetley              13 Vikings              2:54.95    2:58.04  
 10 Lara Menegon              13 Canberra             2:54.97    3:00.04  
 11 Taylor Monk               13 Bayside              2:54.00    3:03.13  
 12 Nikola Torrisi            13 Mounties             2:53.37    3:03.90  
 
Event 70  Girls 14 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ami Matsuo                14 NSWIS                2:31.63    2:27.41  
  2 Georgia Miller            14 NSWIS                2:30.09    2:31.23  
  3 Ayu Barry                 14 Telopea              2:29.72    2:33.56  
  4 Ella-May Basalo           14 Cranbrook            2:29.61    2:33.87  
  5 Maddison Dwyer            14 Carss Park           2:41.94    2:36.46  
  6 Bethany Wheeler           14 Picton               2:42.85    2:41.36  
  7 Alice Tricks              14 Bayside              2:41.68    2:43.18  
  8 Anika Buckley             14 Queanbeyan           2:43.92    2:43.78  
  9 Tarni Miller              14 Canberra             2:46.32    2:45.17  
 10 Aisha Collins             14 Canberra             2:53.03    2:52.19  
 11 Alexandra Platt           14 Geelong City         2:44.54    2:53.00  
 
Event 71  Men Open 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan Hore                 15 NSWIS                  59.98      59.57  
  2 Tyler Parkinson           17 Geelong              1:04.09    1:02.34  
  3 William Pulley            16 Queanbeyan           1:04.24    1:03.41  
  4 Elliot Long               16 Willoughby           1:03.14    1:04.38  
  5 Mitchell Norton           14 Geelong              1:00.85    1:05.05  
  6 Jamie Ifka                17 Geelong City         1:03.11    1:06.06  
  7 James Dowden              16 Burley Griffin       1:05.55    1:06.44  
  8 Adam Benca                15 Melton               1:04.57    1:06.47  
  9 Murray Colderick          17 Barker Aquatic       1:08.32    1:07.51  
 10 Lachlan Cossens           17 Melton               1:04.43    1:07.87  
 11 Tim Patfield              16 Barker Aquatic       1:07.73    1:08.70  
 12 Joshua Blumberg           15 Barker Aquatic       1:10.94    1:09.14  
 13 Brendan Irvine            17 Bayside              1:07.20    1:09.29  
 14 James Harris              14 Woden                1:12.89    1:09.72  
 15 Bradley Jones             16 Queanbeyan           1:06.75    1:10.27  
 16 Luke Abberton             17 Vikings              1:06.87    1:10.73  
 17 Max Graham                13 Willoughby           1:13.10    1:11.18  
 18 Fraser Mahony             14 Geelong              1:13.31    1:11.49  
 19 Daniel Steemson           18 Vikings              1:12.54    1:11.61  
 20 Zachary Hussain           13 Geelong              1:11.73    1:12.20  
 21 Tiui Misi                 12 Geelong City         1:09.33    1:14.08  
 22 Aaron Rhind               19 Ginninderra          1:14.00    1:32.12  
 
Event 72  Women Open 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hayley White              21 Cranbrook            1:02.34    1:05.97  
  2 Ashley Stone              16 Cranbrook            1:05.32    1:07.26  
  3 Samantha Marceddo         16 Ginninderra          1:05.62    1:08.53  
  4 Ashleigh Streatfield      17 Vikings              1:11.66    1:10.06  
  5 Sarah Friend              17 Woden                1:09.01    1:10.36  
  6 Isobel Lambden            15 Geelong              1:11.14    1:11.90  
  7 Lauren Amedee             15 Willoughby           1:17.99    1:14.58  
  8 Haley Jedrzejek           14 Canberra             1:13.92    1:15.97  
  9 Marielle Turner           15 GT Aquatics          1:13.60    1:16.14  
 10 Rachel Brown              13 Canberra             1:13.40    1:16.20  
 11 Kayla Goktas              16 Mounties             1:19.32    1:16.63  
 12 Caitlin Erickson          17 Bayside              1:17.31    1:17.10  
 13 Ashleigh Cockburn         12 Canberra             1:15.51    1:17.24  
 14 Jessica Laudenbach        13 Vikings              1:19.33    1:17.34  
 15 Olivia Toth               15 GT Aquatics          1:15.85    1:17.54  
 16 Courtney Chapman          13 Picton               1:17.12    1:18.87  
 17 Rosalea Bell              15 Canberra             1:19.33    1:19.67  
 
Event 73  Men 11 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Callum Lowe-Griffiths     11 Willoughby           2:44.11    2:45.56  
  2 Oliver Sims               11 Willoughby           3:04.49    2:51.65  
  3 Jimmy Gordon              11 Bayside              2:55.00    2:58.39  
  4 Kieran Howell             11 Woden                3:06.32    3:03.09  
  5 Kel Gollan                11 Bayside              3:09.00    3:04.12  
  6 Jarrod Barber             11 Telopea              3:04.65    3:11.56  
 
Event 73  Men 12 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tiui Misi                 12 Geelong City         2:38.34    2:42.88  
  2 Elijah Gatica             12 Woden                2:42.83    2:43.67  
  3 Jackson Savage            12 Woden                2:42.91    2:45.27  
  4 Samual Dobb               12 Ginninderra          3:05.40    2:51.23  
  5 Brendan Wright            12 Vikings              2:58.00    2:51.57  
  6 James Hanson              12 Telopea              2:54.98    2:52.12  
  7 Ben Gordon                12 Bayside              2:45.00    2:53.50  
  8 Joshua Waugh              12 Canberra             2:55.11    2:54.25  
  9 Kolya Cook                12 Burley Griffin       3:04.76    2:59.19  
 10 Cormac Pearson            12 Telopea              2:58.50    3:02.58  
 11 Matthew Micallef          12 Mounties             3:08.41    3:08.58  
 12 Jason Guo                 12 Carss Park           3:08.93    3:09.32  
 
Event 74  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Cross             11 Vikings              2:52.18    2:43.53  
  2 Emma Gillingham           11 Vikings              2:53.43    2:47.43  
  3 Sheridan Smith            11 Sans Souci           2:57.25    2:51.09  
  4 Grace Pyke                11 Canberra             2:59.52    2:57.03  
  5 Kate Tabke                11 Vikings              3:06.49    2:57.86  
  6 Gabrielle Scarth-Johnson  11 Vikings              2:55.16    3:01.16  
  7 Rachel Clewer             11 Melton               3:05.24    3:02.15  
  8 Erin Padman               11 Carss Park           3:10.00    3:03.25  
  9 Scarlet Klem-Goode        11 Carss Park           3:10.00    3:08.42  
 10 Genevieve Morris          11 Vikings              3:09.92    3:08.48  
 11 Gabi Taranto              11 Willoughby           3:10.00    3:08.93  
 12 Jessica Guo               11 Carss Park           3:10.00    3:16.15  
 
Event 74  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon Maloney           12 Woden                2:38.77    2:37.93  
  2 Lucy McJannett            12 Bayside              2:51.75    2:39.32  
  3 Rebekah McCoy             12 Vikings              2:38.33    2:39.54  
  4 Leah Allen                12 Swimming USA         2:33.47    2:41.06  
  5 Chelsea Stewart           12 Ginninderra          2:47.26    2:41.33  
  6 Isabella Marinelli        12 Woden                2:48.55    2:41.48  
  7 Julia Glavincevski        12 Carss Park           2:50.87    2:43.98  
  8 Casey Fitzsimons          12 Melton               2:48.90    2:48.83  
  9 Isabella Cahill           12 Carss Park           2:54.89    2:49.79  
 10 Taylah Chamra             12 Melton               2:53.26    2:50.91  
 11 Casey Gibbs               12 Bayside              2:52.93    2:51.33  
 12 Jamie Salmon              12 Melton               3:02.50    2:51.86  
 13 Jacqueline Schafer        12 Willoughby           2:57.78    2:52.73  
 14 Alannah Riggans           12 Woden                2:58.46    2:53.39  
 15 Amelia Elsworth           12 Geelong              2:50.13    2:55.43  
 16 Montana Thornberry        12 Ginninderra          2:58.15    2:57.29  
 17 Natalie Kyriacou          12 Carss Park           2:59.66    2:57.37  
 18 Nicole Mounsey            12 Melton               3:09.00    3:05.01  
 19 Brooke Hughes             12 Queanbeyan           3:05.90    3:06.74  
 20 Ashlin Hardiman           12 Ginninderra          3:09.62    3:08.21  
 21 Emma Miller               12 Burley Griffin       3:09.06    3:09.92  
 22 Nicola Humphries          12 Geelong City         3:09.80    3:11.71  
 23 Ashleigh Jones            12 Vikings              3:01.54    3:14.51  
 
Event 75  Men Open 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jarrod Poort              15 NSWIS                4:02.89    4:10.82  
  2 Oliver Bourne             16 Ginninderra          4:20.05    4:18.27  
  3 Lachlan Reid              16 Bayside              4:20.57    4:30.37  
  4 Elliot Long               16 Willoughby           4:24.00    4:33.05  
  5 Matt Riddell              15 Canberra             4:42.63    4:38.18  
  6 Callum Hazell             15 Melton               4:40.45    4:39.30  
  7 Daniel Harvey             16 Melton               4:36.17    4:44.47  
  7 Ned Kett                  15 Nth-West Aquatic     4:36.78    4:44.47  
  9 Liam Hargreaves           15 Nth-West Aquatic     4:33.77    4:44.48  
 10 Jackson Scott             15 Willoughby           4:52.01    4:46.58  
 11 Domenic Kyriacou          15 Carss Park           4:51.96    4:48.58  
 12 Adam Benca                15 Melton               4:40.49    4:53.96  
 13 Jake Panozzo              16 Nth-West Aquatic     4:15.93    4:58.26  
 14 Rayden Fitzsimons         15 Melton               4:55.77    4:58.93  
 15 Luke Touzell              16 Kinross Wolaroi      4:42.09    5:12.35  
 16 Jack Bianca               16 Nth-West Aquatic     4:31.56    5:13.91  
 
Event 76  Women Open 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laura Crockart            15 NSWIS                4:24.23    4:28.10  
  2 Ashley Stone              16 Cranbrook            5:04.08    4:47.38  
  3 Shannen Smith             16 The Hills            4:53.71    4:49.49  
  4 Emily Nicol               16 Nth-West Aquatic     4:41.88    4:51.99  
  5 Isobel Lambden            15 Geelong              4:51.35    4:56.11  
  6 Marielle Turner           15 GT Aquatics          5:14.56    5:03.05  
  7 Chloe Palmer              16 Picton               4:47.37    5:09.38  
  8 Lauren Amedee             15 Willoughby           5:06.17    5:13.64  
  9 Stephanie Mounsey         16 Melton               5:01.66    5:17.08  
 10 Mikaela Dingley           16 Canberra             5:16.00    7:58.70  
 
Event 77  Men 14 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peter Topalidis           14 NSWIS                2:00.32    2:03.15  
  2 Cameron Tysoe             14 Ginninderra          2:10.29    2:08.77  
  3 Matthew King              14 Willoughby           2:03.43    2:09.19  
  4 Alexander Ryan            13 Telopea              2:08.41    2:12.77  
  5 Dante Company             13 Melb Vicentre        2:12.12    2:12.97  
  6 Kristofor Tengstrom       13 Canberra             2:14.71    2:14.29  
  7 James Harris              14 Woden                2:20.91    2:14.33  
  8 Luke Irvine               14 Bayside              2:19.82    2:15.44  
  9 Lukas Steel               14 Nth-West Aquatic     2:14.71    2:18.79  
 10 Matthew Millikin          14 Willoughby           2:18.84    2:19.57  
 11 Jason Forbes              14 Melton               2:17.80    2:23.12  
 12 Tyler Haslinger           14 Melton               2:20.18    2:25.73  
 13 John Freeman              14 Woden                2:26.40    2:25.88  
 14 Curtis Abagi              12 Barker Aquatic       2:28.00    2:26.08  
 15 Elijah Gatica             12 Woden                2:25.30    2:27.81  
 16 Fraser Mahony             14 Geelong              2:25.59    2:29.69  
 17 Jake Irvine               13 Bayside              2:28.00    2:31.37  
 18 David Allen               10 Swimming USA         2:28.00    2:31.55  
 19 Harry Dalton              13 Geelong              2:28.00    2:42.35  
 
Event 78  Women 14 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emma Reid                 14 NSWIS                2:07.04    2:08.41  
  2 Bonnie Zhang              13 Canberra             2:11.42    2:13.61  
  3 Hannah Donaldson          13 Bayside              2:09.00    2:14.84  
  4 Lucy McJannett            12 Bayside              2:23.87    2:16.29  
  5 Alessandra Colombini      13 Bayside              2:14.00    2:16.50  
  6 Delainee Melia            12 Bayside              2:23.95    2:16.69  
  7 Ayu Barry                 14 Telopea              2:10.50    2:18.41  
  8 Isabella Cahill           12 Carss Park           2:24.49    2:19.03  
  9 Amy Ridge                 14 Bayside              2:26.00    2:19.50  
 10 Alice Tricks              14 Bayside              2:15.05    2:20.27  
 11 Paula Rusanov             14 Telopea              2:20.47    2:20.69  
 12 Rachel Brown              13 Canberra             2:21.02    2:20.77  
 13 Jane Tait                 13 Bayside              2:34.00    2:23.11  
 14 Bethany Wheeler           14 Picton               2:23.56    2:23.21  
 15 Casey Gibbs               12 Bayside              2:30.39    2:24.03  
 16 Meghan Holden             14 Barker Aquatic       2:25.49    2:24.66  
 17 Kate Solomonson           14 Bayside              2:26.72    2:24.67  
 18 Leah Allen                12 Swimming USA         2:19.56    2:25.46  
 19 Kirsten Scalone           13 Nth-West Aquatic     2:14.35    2:25.71  
 20 Chelsea Stewart           12 Ginninderra          2:29.96    2:28.32  
 21 Ashleigh Cockburn         12 Canberra             2:27.83    2:28.77  
 22 Emma Gillingham           11 Vikings              2:31.24    2:29.15  
 23 Anika Buckley             14 Queanbeyan           2:28.71    2:30.29  
 24 Lara Molle                11 Cranbrook            2:32.00    2:31.07  
 25 Haley Jedrzejek           14 Canberra             2:30.12    2:31.47  
 26 Courtney Chapman          13 Picton               2:34.00    2:31.55  
 27 Casey Fitzsimons          12 Melton               2:33.25    2:31.74  
 28 Alexandra Platt           14 Geelong City         2:29.50    2:32.02  
 29 Evelyn Parsonage          14 Willoughby           2:34.00    2:32.39  
 30 Lauren Phillips           11 Bayside              2:32.62    2:32.59  
 31 Jacqueline Schafer        12 Willoughby           2:30.00    2:33.02  
 32 Eliza Tetley              13 Vikings              2:32.68    2:33.09  
 33 Jane Mann                 14 Melton               2:28.12    2:33.61  
 34 Amber Duncan              13 Geelong City         2:33.47    2:36.06  
 35 Madeleine Fleming         14 Woden                2:33.89    2:39.46  
 36 Janaya Lehmann            14 Geelong              2:33.97    2:42.42  
 
Event 79  Men 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alex Quach                 9 Mounties             1:30.57    1:30.62  
  2 Max Poulter               10 Carss Park           1:42.00    1:35.55  
  3 Bradley Tuck              10 Ginninderra          1:39.38    1:37.09  
  4 Xavier Pearson            10 Telopea              1:39.86    1:43.54  
  5 Jay Grech                 10 Carss Park           1:42.00    1:50.88  
  6 Eddie Taranto              9 Willoughby           1:42.00    1:55.68  
 
Event 80  Women 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrea Forshaw             9 Vikings              1:33.82    1:31.00  
  2 Amelia Laudenbach         10 Vikings              1:33.35    1:33.46  
  3 Taylah Bacon              10 Vikings              1:33.86    1:35.38  
  4 Grace Misa                10 Mounties             1:41.88    1:38.69  
  5 Sienna White              10 Bayside              1:35.83    1:43.00  
 
Event 81  Men 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Callum Lowe-Griffiths     11 Willoughby           1:15.38    1:17.90  
  2 Kieran Howell             11 Woden                1:25.64    1:25.58  
  3 Jarrod Barber             11 Telopea              1:29.33    1:29.52  
  4 Cameron Platt             11 Geelong City         1:30.00    1:29.73  
 
Event 81  Men 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tiui Misi                 12 Geelong City         1:11.76    1:12.94  
  2 James Hanson              12 Telopea              1:14.22    1:13.98  
  3 Jackson Savage            12 Woden                1:17.67    1:16.88  
  4 Brendan Wright            12 Vikings              1:23.00    1:21.94  
  5 Elijah Gatica             12 Woden                1:21.85    1:23.03  
  6 Joshua Waugh              12 Canberra             1:23.29    1:23.87  
  7 Jason Guo                 12 Carss Park           1:30.00    1:30.90  
 
Event 82  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emma Gillingham           11 Vikings              1:13.78    1:12.98  
  2 Sheridan Smith            11 Sans Souci           1:17.19    1:19.40  
  3 Rebecca Cross             11 Vikings              1:29.66    1:22.25  
  4 Genevieve Morris          11 Vikings              1:29.02    1:22.94  
  5 Kate Tabke                11 Vikings              1:28.52    1:23.30  
  6 Gabrielle Scarth-Johnson  11 Vikings              1:24.72    1:29.26  
  7 Rachel Clewer             11 Melton               1:29.19    1:30.93  
  8 Jessica Guo               11 Carss Park           1:30.00    1:32.55  
 
Event 82  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon Maloney           12 Woden                1:13.10    1:10.77  
  2 Meghan Ridge              12 Bayside              1:17.68    1:14.54  
  3 Rebekah McCoy             12 Vikings              1:16.07    1:15.23  
  4 Chelsea Stewart           12 Ginninderra          1:24.24    1:17.00  
  5 Alannah Riggans           12 Woden                1:20.50    1:17.65  
  6 Casey Fitzsimons          12 Melton               1:22.08    1:18.51  
  7 Jamie Salmon              12 Melton               1:23.92    1:19.91  
  8 Leah Allen                12 Swimming USA         1:16.31    1:21.00  
  9 Jacqueline Schafer        12 Willoughby           1:29.94    1:23.01  
 10 Natalie Kyriacou          12 Carss Park           1:27.66    1:24.27  
 11 Amelia Elsworth           12 Geelong              1:18.81    1:25.99  
 12 Ashleigh Jones            12 Vikings              1:26.23    1:29.57  
 13 Montana Thornberry        12 Ginninderra          1:29.88    1:30.46  
 14 Nicola Humphries          12 Geelong City         1:29.03    1:30.64  
 15 Brooke Hughes             12 Queanbeyan           1:25.62    1:31.54  
 
Event 83  Men Open 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dylan Brown               16 NSWIS                2:26.19    2:28.61  
  2 Tomas Elliot              15 NSWIS                2:23.82    2:33.32  
  3 Jesse King                15 NSWIS                2:31.20    2:34.61  
  4 Karim Diallo              15 Willoughby           3:00.00    2:36.77  
  5 Sam Disalvo               15 Bayside              2:33.17    2:37.06  
  6 Trent Richards            16 Geelong              2:33.19    2:38.36  
  7 Angus Dibden              14 Ginninderra          2:43.45    2:39.54  
  8 James Ritche              16 Cranbrook            2:34.92    2:43.03  
  9 Aidan Clark               16 Barker Aquatic       2:47.76    2:44.22  
 10 James Dowden              16 Burley Griffin       2:38.68    2:44.28  
 11 Daniel Goloubev           15 Carss Park           2:44.85    2:45.50  
 12 Bryan Huynh               13 Mounties             2:40.26    2:49.01  
 13 Daniel Muscat             15 Mounties             2:34.69    2:49.06  
 14 Luke Rush                 14 Geelong              2:48.98    2:49.39  
 15 Daniel Steemson           18 Vikings              2:49.48    2:51.53  
 16 Joshua Blumberg           15 Barker Aquatic       2:47.93    2:51.74  
 17 Mitch Dowling             15 Geelong              2:59.00    2:59.19  
 18 Jack Bianca               16 Nth-West Aquatic     2:44.84    2:59.85  
 19 Lukas Steel               14 Nth-West Aquatic     2:37.03    3:01.75  
 20 Jordan Welch              13 Ginninderra          2:59.24    3:03.22  
 21 Jake Panozzo              16 Nth-West Aquatic     2:48.84    3:05.95  
 22 Liam Hargreaves           15 Nth-West Aquatic     2:56.82    3:08.57  
 23 Ned Kett                  15 Nth-West Aquatic     2:57.53    3:11.41  
 
Event 84  Women Open 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carlee Millikin           16 Willoughby           2:36.00    2:40.96  
  2 Sally Gilbert             17 NSWIS                2:36.80    2:43.06  
  3 Maddison Dwyer            14 Carss Park           2:49.62    2:51.32  
  4 Emily Nicol               16 Nth-West Aquatic     2:39.86    2:51.54  
  5 Marta Nogara              17 Cranbrook            3:05.00    2:51.70  
  6 Ashleigh Streatfield      17 Vikings              2:47.83    2:54.38  
  7 Charlotte Packard         17 Canberra             2:55.28    3:01.41  
  8 Caitlin Erickson          17 Bayside              2:58.90    3:03.51  
  9 Julia Glavincevski        12 Carss Park           3:11.00    3:05.87  
 10 Alice Tricks              14 Bayside              3:10.00    3:12.40  
 11 Sarah Harte               12 Geelong              3:11.00    3:16.02  
 12 Kirsten Scalone           13 Nth-West Aquatic     3:10.00    3:16.64  
 13 Zoia Rusanov              16 Telopea              3:07.98    3:21.60  
 
Event 85  Men 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            13 Telopea              1:02.34    1:02.53  
  2 William Ritchard          13 Picton               1:02.47    1:02.82  
  3 Hayden Hinds-Sydenham     13 NSWIS                1:03.31    1:02.88  
  4 Dante Company             13 Melb Vicentre        1:05.00    1:04.60  
  5 Liam Barber               13 Telopea              1:06.08    1:10.15  
  6 Epati Misi                13 Geelong City         1:15.52    1:16.49  
  7 Zachary Hussain           13 Geelong              1:19.63    1:19.64  
 
Event 85  Men 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sam Biddle                14 NSWIS                1:01.77    1:02.63  
  2 Matthew King              14 Willoughby           1:04.69    1:06.87  
  3 Mitchell Norton           14 Geelong              1:09.69    1:07.00  
  4 Mitchell Abagi            14 Barker Aquatic       1:12.69    1:08.11  
  5 Luke Irvine               14 Bayside              1:08.71    1:08.94  
  6 Tyler Haslinger           14 Melton               1:08.56    1:09.32  
  7 Harry Kershaw             14 Geelong              1:10.53    1:09.46  
  8 Daniel Leech              14 Cranbrook            1:19.50    1:10.69  
  9 Lukas Steel               14 Nth-West Aquatic     1:05.74    1:11.76  
 10 Cameron Tysoe             14 Ginninderra          1:12.96    1:11.86  
 11 Brock Westwood            14 Mounties             1:15.35    1:13.39  
 12 Jason Forbes              14 Melton               1:19.68    1:16.14  
 13 Samuel Bolitho            14 Geelong              1:20.00    1:21.26  
 
Event 86  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baylee Forbes             13 NSWIS                1:04.27    1:05.99  
  2 Grace Hoitink             13 Canberra             1:10.97    1:10.93  
  3 Michaela Caldow           13 Geelong              1:15.45    1:16.42  
  4 Jane Tait                 13 Bayside              1:20.00    1:18.01  
  5 Eliza Tetley              13 Vikings              1:18.57    1:19.71  
  6 Amber Duncan              13 Geelong City         1:17.86    1:21.73  
  7 Taylor Monk               13 Bayside              1:20.00    1:23.61  
  8 Kirsten Scalone           13 Nth-West Aquatic     1:10.09    1:24.66  
 
Event 86  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Georgia Miller            14 NSWIS                1:02.97    1:04.25  
  2 Ella-May Basalo           14 Cranbrook            1:06.04    1:06.52  
  3 Alannis Olesch-Byrne      14 NSWIS                1:07.31    1:10.23  
  4 Ayu Barry                 14 Telopea              1:10.53    1:12.96  
  5 Bethany Wheeler           14 Picton               1:15.22    1:13.77  
  6 Anika Buckley             14 Queanbeyan           1:11.68    1:15.78  
  7 Aisha Collins             14 Canberra             1:17.11    1:16.54  
  8 Michaela Bidmade          14 Melton               1:17.75    1:17.55  
  9 Alexandra Platt           14 Geelong City         1:20.09    1:22.60  
 10 Evelyn Parsonage          14 Willoughby           1:23.00    1:24.58  
 
Event 87  Men 15 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nick Robertson            15 NSWIS                  57.55      59.79  
  2 Kazimir Boskovic          15 Carss Park           1:07.96    1:03.77  
  3 Karim Diallo              15 Willoughby           1:15.00    1:04.05  
  4 Callum Hazell             15 Melton               1:07.49    1:06.95  
  5 Liam Hargreaves           15 Nth-West Aquatic     1:02.27    1:08.75  
  6 Adam Benca                15 Melton               1:09.42    1:10.02  
  7 Ned Kett                  15 Nth-West Aquatic     1:05.39    1:15.14  
  8 Eric Bolitho              15 Geelong              1:13.00    1:15.38  
 
Event 87  Men 16 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brock Norwood             16 Geelong                59.03    1:00.02  
  2 William Pulley            16 Queanbeyan           1:01.33    1:01.07  
  3 Daniel Harvey             16 Melton               1:05.85    1:05.42  
  4 Daniel O'Dea              16 Telopea              1:05.98    1:07.29  
  5 Oliver Bourne             16 Ginninderra          1:09.06    1:09.47  
  6 Luke Touzell              16 Kinross Wolaroi      1:11.08    1:14.01  
  7 Jake Panozzo              16 Nth-West Aquatic     1:04.70    1:21.24  
  8 Jack Bianca               16 Nth-West Aquatic     1:14.35    1:24.41  
 
Event 88  Women 15 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bethany Colquhoun         15 Woden                1:08.33    1:06.03  
  2 Marielle Turner           15 GT Aquatics          1:10.67    1:09.20  
  3 Caitlyn Radcliffe         15 Ginninderra          1:12.81    1:12.25  
  4 Lia Scambary              15 Picton               1:17.63    1:19.62  
 
Event 88  Women 16 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emily Nicol               16 Nth-West Aquatic     1:06.96    1:13.45  
  2 Stephanie Mounsey         16 Melton               1:18.91    1:18.25  
  3 Shannen Smith             16 The Hills            1:20.52    1:23.35  
 
Event 502  Mixed Open 200 LC Meter Butterfly in freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylar Puskaric           15 Carss Park                NT    2:23.43  
 
Event 507  Mixed Open 50 LC Meter Breaststroke in freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Max Ireland               22 Canberra                  NT      29.39