Woden National & State Age Qualifying Meet                   
                    28-29 November Lakeside Leisure Centre                     
                               Results by event                                   
 
Event 1  Mixed Open 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ciaran Plenty             17 Telopea              2:01.12    2:02.25  
  2 Luke Hinchcliffe          22 CRUIZ                2:01.84    2:06.53  
  3 William Pulley            15 CRUIZ                2:05.99    2:07.85  
  4 Joel McCabe               15 Wizards              2:06.12    2:09.51  
  5 James Ashurst             15 Telopea              2:13.18    2:13.93  
  6 Jake Brunt                14 Wizards              2:15.07    2:16.34  
  7 Stephanie Wise            14 Woden                2:17.12    2:16.36  
  8 Blake Fulko               14 Campbelltown         2:20.85    2:17.05  
  9 Alec Morris               13 Woden                2:15.48    2:17.87  
 10 Tori Eaglen               15 Campbelltown         2:19.25    2:18.06  
 11 Jack Nix                  13 Tumut                2:18.35    2:18.20  
 12 Brodyn Taylor             17 GT Aquatics          2:16.01    2:18.23  
 13 Adam Mahoney              15 Wizards              2:11.75    2:18.54  
 14 Kyle Maurer               14 Wizards              2:14.46    2:18.79  
 15 Alexis Mastro             13 WIA                  2:14.13    2:19.02  
 16 Nellie Metcalfe           14 Canberra             2:14.89    2:20.57  
 17 Jake Cooper               14 Nepean               2:29.71    2:22.62  
 18 Hannah Hobson             15 Young                2:19.43    2:22.68  
 19 Josh Lind                 14 Canberra             2:19.94    2:23.45  
 20 Ashleigh Bootsma          15 Campbelltown         2:23.00    2:23.53  
 21 Kirsten Duffy             14 Wizards              2:22.16    2:25.11  
 22 Renee Owen                15 Campbelltown         2:29.35    2:25.65  
 23 Christie Owen             14 Campbelltown         2:22.01    2:26.94  
 24 Kara Leo                  17 Wizards              2:25.23    2:27.43  
 25 Paula Rusanov             13 Queanbeyan           2:25.79    2:30.29  
 26 Angus Funnell             12 Vikings              2:32.18    2:30.68  
 27 Luis Alarcon              12 Vikings              2:40.62    2:34.16  
 28 Tizana Fiorese            11 Vikings              2:38.58    2:34.61  
 29 Courtney Kenyon           15 Nepean               2:34.45    2:35.71  
 30 Briana Jones              13 Woden                2:34.65    2:36.23  
 31 Riley Nelson              12 Goulburn             2:41.23    2:36.50  
 32 Isabella Marinelli        11 Woden                2:37.58    2:36.59  
 33 Samantha Young            12 Woden                2:44.32    2:37.00  
 34 Eliza Tetley              13 Vikings              2:42.35    2:37.13  
 34 Jay Spencer               12 Campbelltown         2:40.00    2:37.13  
 36 Chelsea Stewart           11 Ginninderra          2:43.88    2:42.81  
 37 Sara Lucic                15 Queanbeyan           2:40.96    2:47.56  
 -- Lucy Palu                 14 Wizards              2:12.25         DQ  
 
Event 2  Mixed Open 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bradley Lewis             20 Mt Annan             2:06.31    2:03.94  
  2 Patrick Hudson            17 Woden                2:14.77    2:17.43  
  3 Dylan Appelqvist          17 Telopea              2:21.65    2:25.95  
  4 Thomas Ramsay             14 Ginninderra          2:29.08    2:29.50  
  5 Cameron Tysoe             13 Ginninderra          2:36.21    2:30.05  
  6 Katie Lewis               21 Campbelltown         2:30.56    2:31.00  
  7 Ashleigh Streatfield      16 Vikings              2:31.17    2:32.28  
  8 Jordan Welch              12 Ginninderra          2:35.96    2:36.76  
  9 Lyndsay Saywell           16 Telopea              2:26.97    2:37.34  
 10 Ashleigh Van Kemenade     16 Cowra                2:43.46    2:44.17  
 11 Bethany Colquhoun         14 Vikings              2:43.20    2:44.36  
 12 Natasha Kosev             13 Ginninderra          2:47.82    2:44.96  
 13 Maddison Rohloff          14 Nepean               2:48.64    2:46.77  
 14 Rachel Brown              12 Canberra             2:43.02    2:48.78  
 15 Nathan de Meillon         11 Vikings              3:02.20    2:52.77  
 16 Sarah Martine             18 Woden                2:36.55    2:53.53  
 17 Evan Stratton             12 Carlile              2:49.69    2:55.81  
 18 Emma Gillingham           11 Vikings              3:03.02    3:01.37  
 19 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings              3:03.12    3:01.55  
 20 Alexandra Ashley          11 Ginninderra          3:05.10    3:09.55  
 21 Harrison Webster           9 Woden                3:14.98    3:15.56  
 
Event 3  Mixed Open 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nathan Seddon             14 Woden                2:47.13    2:47.48  
  2 Emma Harris               13 Woden                2:52.61    2:53.24  
  3 Nicole Martine            15 Woden                2:52.15    2:59.51  
  4 Charlotte Packard         16 Canberra             2:51.78    3:01.15  
  5 Tarni Miller              13 Canberra             3:04.03    3:07.63  
  6 Tayla Casey               12 Woden                3:07.85    3:11.52  
  7 Tyla Bernard              12 Campbelltown         3:02.83    3:12.22  
  8 Molly May Cann            13 Ginninderra          3:26.27    3:19.33  
  9 Esther Hampton            12 Junee                3:16.22    3:22.41  
 
Event 4  Mixed Open 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luke Abberton             16 Vikings              2:19.90    2:21.89  
  2 James Gibson              15 Canberra             2:28.53    2:26.59  
  3 Brooke Dodson             16 Campbelltown         2:24.57    2:30.70  
  4 Alana Bernard             15 Campbelltown         2:26.64    2:32.85  
  5 Kaylie Ekinci             13 Campbelltown         2:32.23    2:36.51  
  6 Sally Foster              14 Ginninderra          2:52.41    2:45.69  
  7 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra          2:40.61    2:46.97  
 -- Rebekah McCoy             11 Vikings              2:56.05         DQ  
 
Event 5  Men 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bradley Lewis             20 Mt Annan               30.97      30.47  
  2 Andy Chen                 15 Ginninderra            31.82      32.55  
  3 Nicholas Otevrel          15 Canberra               32.91      33.95  
  4 Jayden Malala             14 Blacktown City         35.32      34.63  
  5 Aiden Wright              16 Queanbeyan             32.34      35.09  
  6 Richard Eliason           21 Ginninderra            33.74      35.60  
  7 Kade Howitt               14 Jindabyne              36.45      36.11  
  8 William Rooks             15 Canberra               37.46      36.80  
  9 Kieran Dabrowski          15 Woden                  37.57      37.86  
 10 Tomas Muller              13 Ginninderra            42.20      40.61  
 11 Ryan Buckham              14 Woden                  41.15      40.83  
 12 Nicholas Taylor           16 Corowa                 40.40      41.49  
 13 Brodyn Taylor             17 GT Aquatics            41.42      42.07  
 14 Shaun Philippa            13 Vikings                44.00      42.57  
 15 Dylan Booth               13 Ginninderra            42.61      44.30  
 16 John Freeman              13 Woden                  46.68      44.46  
 17 Thomas Miller             14 Woden                  47.37      47.87  
 18 Timothy D'Abrera          17 Woden                  48.47      48.88  
 -- Liam Harris               13 Woden                  50.48         DQ  
 
Event 6  Women 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meagan Ramsay             17 Ginninderra            35.72      37.06  
  2 Erin Suters               15 Campbelltown           36.53      37.53  
  3 Bianca Pitts              19 Vikings                37.28      37.89  
  4 Ashleigh Streatfield      16 Vikings                36.30      37.95  
  5 Elizabeth Philippa        17 Vikings                37.59      38.28  
  6 Brooke James              13 Ginninderra            38.27      38.80  
  7 Christie Owen             14 Campbelltown           37.89      39.20  
  8 Tarni Miller              13 Canberra               40.22      40.45  
  9 Millie Drummond           13 Woden                  40.01      41.15  
 10 Emily Budd                13 Griffith               41.82      41.84  
 11 Molly May Cann            13 Ginninderra            42.69      42.59  
 12 Jessica Hood              15 Woden                  37.19      42.79  
 13 Chelsea Brodie            15 Vikings                41.33      43.00  
 14 Brittany Ross             13 Woden                  43.64      43.30  
 15 Regan Morris              15 Vikings                41.49      43.31  
 16 Madison Macpherson        13 Campbelltown           44.06      43.32  
 17 Zoia Rusanov              16 Queanbeyan             41.13      43.50  
 18 Tegan Garnett             13 CRUIZ                  45.21      44.14  
 19 Jessie O'Connor           16 Wizards                41.67      44.16  
 20 Hollie Wells              13 Goulburn               46.65      45.83  
 21 Haley Jedrzejek           13 Canberra               44.70      45.86  
 22 Stephanie Penales         13 Campbelltown           45.00      45.91  
 23 Aisha Collins             13 Canberra               44.53      46.40  
 24 Haylee Norris             13 Woden                  46.74      46.44  
 25 Romy Turner               13 Canberra               45.64      46.86  
 26 Melanie Le Couteur        13 Vikings                48.45      46.87  
 27 Jasmine Dickerson-Willia  17 Yass                      NT      47.97  
 28 Sara Lucic                15 Queanbeyan             46.57      47.98  
 29 Philippa Crampton-Smith   13 Yass                   47.97      48.21  
 30 Ellie Tonkin              17 Woden                  47.05      48.43  
 31 Madeleine Fleming         13 Woden                     NT      49.01  
 32 Hayley Manning            14 Vikings                51.21      52.20  
 33 Kayla Davy-Kennett        15 Woden                1:49.82    1:45.32  
 
Event 7  Men 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jarrod Barber             10 Telopea              1:42.00    1:43.82  
  2 Callum Burns               9 Ginninderra          2:19.77    2:18.86  
 
Event 8  Women 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Cross             10 Vikings              1:41.29    1:29.66  
  2 Ebony Norris              10 Woden                1:26.75    1:29.98  
  3 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings              1:32.17    1:32.79  
  4 Hayley Morris             10 Vikings              1:44.65    1:37.54  
  5 Kate Tabke                10 Vikings                   NT    1:42.08  
  6 Genevieve Morris          10 Vikings              1:43.14    1:42.84  
  7 Kaela McGuire             10 Vikings              1:45.38    1:43.07  
  8 Molly Tetley              10 Vikings              1:40.54    1:47.58  
  9 Taylah Bacon               9 Vikings              1:52.67    1:48.61  
 10 Rhiannon Thompson         10 Queanbeyan           1:49.22    1:54.91  
 11 J'Aime McGuire             9 Vikings              1:59.47    1:56.77  
 12 Abbey Webb                 8 Vikings              2:05.09    2:05.92  
 13 Bianca Cowan               9 Vikings                   NT    2:05.95  
 14 Stephanie McGoldrick      10 Vikings              2:15.17    2:12.38  
 15 Phoebe Ross                9 Woden                     NT    2:25.83  
 
Event 9  Men 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson Savage            11 Vikings              1:21.47    1:21.62  
  2 James Hanson              11 Telopea              1:26.00    1:22.56  
  3 Nathan de Meillon         11 Vikings                   NT    1:22.91  
  4 Eli Gatica                11 Telopea              1:25.23    1:24.70  
  5 Kieran Howell             11 Woden                1:32.37    1:38.53  
 
Event 9  Men 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            12 Telopea              1:07.61    1:06.44  
  2 Riley Albrecht            12 Ginninderra               NT    1:12.97  
  3 Liam Barber               12 Telopea              1:16.05    1:14.95  
  4 Jordan Welch              12 Ginninderra          1:17.42    1:15.53  
  5 Jay Spencer               12 Campbelltown         1:19.00    1:25.44  
  6 Luis Alarcon              12 Vikings              1:30.30    1:29.74  
  7 Kurt Michl                12 Queanbeyan                NT    1:35.15  
  8 Ryan Gray                 12 Queanbeyan           1:37.23    1:46.95  
 -- Evan Stratton             12 Carlile              1:26.25         DQ  
 
Event 10  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebekah McCoy             11 Vikings              1:19.36    1:16.69  
  2 Tizana Fiorese            11 Vikings              1:23.12    1:17.04  
  3 Emma Gillingham           11 Vikings              1:22.28    1:23.32  
  4 Isabella Marinelli        11 Woden                1:29.36    1:29.40  
  5 Alannah Riggans           11 Woden                1:30.38    1:30.34  
  6 Montana Thornberry        11 Ginninderra          1:29.88    1:30.54  
  7 Ashleigh Jones            11 Vikings              1:33.19    1:30.94  
  8 Rachael Albertson-Kill    11 Telopea              1:30.24    1:32.09  
  9 Maddie Quinn              11 Queanbeyan                NT    1:57.35  
 10 Tahlia Cowan              11 Vikings                   NT    2:03.77  
 -- Katelyn Weller            11 Queanbeyan           1:35.29         DQ  
 
Event 10  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tyla Bernard              12 Campbelltown         1:20.10    1:20.20  
  2 Grace Hoitink             12 Canberra             1:18.78    1:21.75  
  3 Keely O'Brien             12 Woden                     NT    1:30.54  
  4 Annika Svensson           12 Vikings              1:42.59    1:32.81  
  5 Ceillagh Svensson         12 Vikings              1:41.65    1:41.69  
 -- Rebecca Philippa          12 Vikings              2:09.42         DQ  
 
Event 11  Men 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cameron Tysoe             13 Ginninderra          1:10.46    1:09.38  
  2 Tim Young                 13 Ginninderra          1:10.43    1:12.43  
  3 Toomas Mirlieb            13 Canberra             1:13.51    1:14.37  
  4 Jack Nix                  13 Tumut                1:12.80    1:17.65  
  5 Dylan Booth               13 Ginninderra          1:18.14    1:19.22  
  6 John Freeman              13 Woden                1:27.75    1:27.06  
  7 Shaun Philippa            13 Vikings              1:29.56    1:28.42  
  8 Liam Harris               13 Woden                1:27.61    1:30.55  
 
Event 11  Men 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jayden Malala             14 Blacktown City       1:05.94    1:06.19  
  2 Sean Maloney              14 Woden                1:11.98    1:07.66  
  3 Kade Howitt               14 Jindabyne            1:09.63    1:08.68  
  4 Alec Bruce                14 Ginninderra          1:12.12    1:10.23  
  5 Jake Brunt                14 Wizards              1:13.89    1:11.98  
  6 Thomas Ramsay             14 Ginninderra          1:12.02    1:12.42  
  7 Kyle Maurer               14 Wizards              1:13.81    1:13.94  
  8 Nathan Seddon             14 Woden                     NT    1:14.68  
  9 Jake Cooper               14 Nepean               1:14.89    1:15.75  
 10 Ryan Buckham              14 Woden                1:13.50    1:15.84  
 11 Blake Fulko               14 Campbelltown         1:13.59    1:16.11  
 12 Tom Bigmore               14 Canberra             1:24.67    1:24.83  
 13 Thomas Miller             14 Woden                1:38.38    1:36.24  
 
Event 12  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexis Mastro             13 WIA                  1:08.08    1:09.14  
  2 Ayu Barry                 13 Telopea              1:09.17    1:11.26  
  3 Natasha Kosev             13 Ginninderra          1:15.29    1:15.88  
  4 Stephanie Penales         13 Campbelltown         1:21.17    1:19.12  
  5 Paula Rusanov             13 Queanbeyan           1:17.88    1:19.77  
  6 Aisha Collins             13 Canberra             1:19.17    1:20.83  
  7 Haley Jedrzejek           13 Canberra             1:20.17    1:21.68  
  8 Emily Budd                13 Griffith             1:23.07    1:22.06  
  9 Tarni Miller              13 Canberra             1:21.33    1:22.41  
 10 Melanie Le Couteur        13 Vikings              1:23.35    1:23.05  
 11 Madison Macpherson        13 Campbelltown         1:47.22    1:23.99  
 12 Janaya Suters             13 Campbelltown         1:19.49    1:24.61  
 13 Haylee Norris             13 Woden                1:25.45    1:25.46  
 14 Eliza Tetley              13 Vikings              1:22.74    1:27.36  
 15 Brittany Ross             13 Woden                1:27.53    1:30.08  
 -- Philippa Crampton-Smith   13 Yass                      NT         DQ  
 
Event 12  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucy Palu                 14 Wizards              1:07.81    1:09.74  
  2 Imogen Schiwy             14 Telopea              1:12.93    1:10.61  
  3 Stephanie Wise            14 Woden                1:09.69    1:12.63  
  4 Brooklyn Morgan           14 Nepean               1:13.00    1:13.89  
  5 Kate Miller               14 Telopea              1:13.85    1:14.89  
  6 Kirsten Duffy             14 Wizards              1:16.85    1:16.22  
  7 Bethany Colquhoun         14 Vikings              1:17.45    1:17.40  
  8 Nellie Metcalfe           14 Canberra             1:13.14    1:17.57  
  9 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra          1:17.11    1:19.01  
 10 Sally Foster              14 Ginninderra          1:23.94    1:19.44  
 11 Emma Kelly                14 Vikings              1:18.44    1:21.74  
 12 Hayley Manning            14 Vikings              1:32.21    1:33.15  
 
Event 13  Men 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patrick Hudson            17 Woden                1:03.32    1:03.81  
  2 Hugo Morris               15 Woden                1:04.56    1:04.20  
  3 William Pulley            15 CRUIZ                1:05.10    1:04.93  
  4 Jordan Hamilton           16 Ginninderra          1:06.25    1:05.50  
  5 Andy Chen                 15 Ginninderra          1:05.45    1:06.55  
  6 Dylan Appelqvist          17 Telopea              1:09.10    1:07.00  
  7 Luke Abberton             16 Vikings              1:09.04    1:08.74  
  8 Adam Mahoney              15 Wizards              1:06.13    1:08.89  
  9 James Dowden              15 Burley Griffin       1:09.16    1:09.59  
 10 Bradley Jones             15 Queanbeyan           1:08.54    1:10.06  
 11 Huw Warmenhoven           16 Canberra             1:05.96    1:10.39  
 12 Nicolaas Philippa         15 Vikings              1:11.76    1:10.55  
 13 Joel McCabe               15 Wizards              1:11.05    1:11.10  
 14 James Ashurst             15 Telopea              1:11.57    1:12.24  
 15 Aiden Wright              16 Queanbeyan           1:13.05    1:15.26  
 16 William Rooks             15 Canberra             1:17.18    1:16.71  
 
Event 14  Women 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samantha Marceddo         15 Ginninderra          1:05.66    1:09.53  
  2 Katie Lewis               21 Campbelltown         1:10.67    1:11.81  
  3 Jessica Schembri          15 Ginninderra          1:14.71    1:12.17  
  4 Renata Krause             15 Ginninderra          1:08.39    1:13.01  
  5 Monique Murphy            15 Vikings              1:12.07    1:13.44  
  6 Jessica Traficante        18 Telopea              1:15.49    1:14.33  
  7 Tori Eaglen               15 Campbelltown         1:15.66    1:14.58  
  8 Ashleigh Streatfield      16 Vikings              1:11.76    1:14.92  
  9 Hannah Hobson             15 Young                1:13.49    1:15.66  
 10 Jessie O'Connor           16 Wizards              1:13.97    1:16.72  
 11 Mabel Lam                 15 Woden                1:20.07    1:18.01  
 12 Ashleigh Van Kemenade     16 Cowra                1:16.40    1:19.02  
 13 Kara Leo                  17 Wizards              1:17.62    1:20.02  
 14 Renee Owen                15 Campbelltown         1:18.45    1:20.14  
 15 Alana Bernard             15 Campbelltown         1:12.49    1:20.44  
 16 Bianca Pitts              19 Vikings              1:18.76    1:21.16  
 17 Regan Morris              15 Vikings              1:21.89    1:21.88  
 18 Jasmine Dickerson-Willia  17 Yass                      NT    1:22.67  
 19 Sarah Martine             18 Woden                1:13.52    1:22.71  
 20 Amanda Fletcher           15 Vikings              1:28.14    1:27.06  
 21 Courtney Kenyon           15 Nepean               1:25.91    1:27.18  
 22 Kayla Davy-Kennett        15 Woden                2:33.56    2:35.33  
 
Event 15  Men 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peeter Mirlieb             8 Canberra               41.46      41.08  
  2 Alec Willes                8 Campbelltown           56.09      46.07  
  3 Joshua Cox                 8 Woden                     NT    1:03.03  
 
Event 15  Men 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrison Webster           9 Woden                  37.62      37.51  
  2 Joshua Colquhoun           9 Vikings                42.06      40.95  
  3 Bradley Tuck               9 Ginninderra            39.82      42.23  
  4 Peter Philippa             9 Vikings                44.30      43.81  
  5 Callum Burns               9 Ginninderra            49.03      47.00  
  6 Arron Costello             9 Woden                     NT      48.68  
 
Event 15  Men 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas Lawlis           10 Queanbeyan             35.98      35.76  
  2 Jarrod Barber             10 Telopea                34.75      36.86  
  3 Andrew Van Kemenade       10 Cowra                  37.01      37.36  
  4 Patrick Howard            10 Woden                  39.72      38.25  
  5 Samuel Wright             10 Vikings                39.20      38.45  
 
Event 16  Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abbey Webb                 8 Vikings                37.10      38.67  
  2 Sarah Purcell              8 Vikings                46.58      42.67  
  3 Danielle Grimm             8 Vikings                42.77      43.81  
  4 Emma Lucic                 8 Queanbeyan             46.59      47.87  
  5 Pyper Thornberry           7 Ginninderra            46.72      48.37  
  6 Teagyn Beasley             7 Campbelltown              NT      48.69  
  7 Madeliene McGoldrick       8 Vikings                49.57      49.82  
  8 Phoebe Eccles              8 Woden                     NT      53.00  
 
Event 16  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amelia Laudenbach          9 Vikings                36.58      36.07  
  2 Taylah Bacon               9 Vikings                36.24      37.39  
  3 Lauren Beasley             9 Campbelltown              NT      37.86  
  4 Eske Gavel                 9 CRUIZ                  38.61      38.29  
  5 Amy Sokic                  9 Queanbeyan             44.89      39.54  
  6 Ellie Hoitink              9 Canberra               40.09      39.96  
  7 Siani Swarbrick            9 Woden                  39.48      40.13  
  8 J'Aime McGuire             9 Vikings                39.59      41.51  
  9 Alicia Norris              9 Woden                  42.23      41.67  
 10 Phoebe Ross                9 Woden                  41.76      42.77  
 11 Rachel Crawford            9 Burley Griffin         42.01      42.79  
 12 Claire Le Couteur          9 Vikings                48.00      44.23  
 13 Jasmine Thornton           9 Woden                     NT      44.29  
 14 Bianca Cowan               9 Vikings                47.45      44.87  
 15 Alexie Boulton             9 Queanbeyan             42.24      45.02  
 16 Alison Piper               9 Vikings                   NT      45.97  
 17 Emma Williams              9 Woden                     NT      46.49  
 18 Ellen Thurlow              9 Woden                  45.68      47.23  
 
Event 16  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Cross             10 Vikings                33.41      33.66  
  2 Ebony Norris              10 Woden                  34.52      34.29  
  3 Kobi Kiraly               10 Woden                  33.61      34.53  
  4 Kate Tabke                10 Vikings                34.81      34.92  
  5 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings                35.05      35.88  
  6 Genevieve Morris          10 Vikings                39.03      37.22  
  7 Hayley Morris             10 Vikings                37.38      37.39  
  8 Lauren Elliott            10 Queanbeyan             39.42      37.65  
  9 Tennille Miller           10 Canberra               37.70      37.75  
 10 Kaela McGuire             10 Vikings                39.38      38.01  
 11 Darby Whiteley            10 Ginninderra            38.42      38.89  
 12 Molly Tetley              10 Vikings                38.05      39.70  
 13 Dominque Willes           10 Campbelltown           41.50      39.75  
 14 Rhiannon Thompson         10 Queanbeyan             39.36      39.88  
 15 Caitlin Manning           10 Vikings                39.71      41.04  
 16 Stephanie McGoldrick      10 Vikings                40.51      42.20  
 17 Tara Ironside             10 Vikings                42.15      42.58  
 18 Jordan Heddle             10 Woden                  42.51      42.78  
 19 Beth Williams             10 Woden                     NT      44.72  
 20 Michaela Cox              10 Woden                     NT      50.80  
 21 Jordan Majoros            10 Telopea                   NT      51.63  
 22 Chantelle Boehme          10 Woden                     NT      51.64  
 
Event 17  Men 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson Savage            11 Vikings                32.60      33.21  
  2 Eli Gatica                11 Telopea                32.80      33.60  
  3 Caleb Whiteley            11 Ginninderra            34.04      34.10  
  4 Brendan Wright            11 Vikings                34.69      34.16  
  5 James Hanson              11 Telopea                34.60      34.30  
  6 Kieran Howell             11 Woden                  35.51      34.57  
  7 Bailey Rowland            11 Woden                  38.76      35.97  
  8 Jonathan Govier           11 Vikings                37.76      36.91  
  9 James Tuck                11 Ginninderra            36.28      37.42  
 10 Jack Adams                11 Woden                  39.30      38.83  
 
Event 17  Men 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            12 Telopea                29.03      29.16  
  2 Ayrton Kiraly             12 Woden                  29.25      29.24  
  3 Riley Albrecht            12 Ginninderra            29.44      29.51  
  4 Angus Funnell             12 Vikings                30.67      30.32  
  5 Riley Nelson              12 Goulburn               38.09      30.48  
  6 Jordan Welch              12 Ginninderra            30.74      31.11  
  7 Liam Barber               12 Telopea                30.64      31.34  
  8 Johnathan Krause          12 Ginninderra            31.65      31.59  
  9 Jay Spencer               12 Campbelltown           31.46      32.85  
 10 Kurt Michl                12 Queanbeyan             32.95      32.93  
 11 Luis Alarcon              12 Vikings                34.25      34.71  
 12 Travis Elliott            12 Queanbeyan             36.86      35.20  
 13 Ryan Gray                 12 Queanbeyan             34.44      35.50  
 
Event 18  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebekah McCoy             11 Vikings                31.92      32.18  
  2 Ashlin Hardiman           11 Ginninderra            35.62      33.78  
  3 Ellie Hearn               11 Woden                  32.02      33.97  
  4 Isabella Marinelli        11 Woden                  33.49      34.20  
  5 Ashley Groch              11 Canberra               33.66      34.56  
  6 Astrid Barta              11 Canberra               33.52      34.60  
  7 Tizana Fiorese            11 Vikings                33.70      34.69  
  8 Emma Gillingham           11 Vikings                36.37      34.99  
  9 Alannah Riggans           11 Woden                  33.87      35.31  
 10 Montana Thornberry        11 Ginninderra            36.03      36.38  
 11 Alexandra Ashley          11 Ginninderra            34.78      36.39  
 12 Ashleigh Jones            11 Vikings                36.99      36.71  
 13 Katelyn Weller            11 Queanbeyan             38.52      36.74  
 14 Maddie Quinn              11 Queanbeyan             38.61      38.71  
 15 Claudia Maddren           11 Goulburn               40.37      39.30  
 16 Tahlia Cowan              11 Vikings                40.98      40.93  
 17 Tara Jones                11 Woden                  44.08      44.27  
 
Event 18  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonnie Zhang              12 Canberra               29.82      30.27  
  2 Grace Hoitink             12 Canberra               30.96      31.62  
  3 Rachel Brown              12 Canberra               31.27      32.59  
  4 Jessie Reynolds           12 Woden                  33.19      33.10  
  5 Jessica Liardo            12 Campbelltown           33.60      33.85  
  6 Arabella Schiwy           12 Telopea                33.31      34.06  
  7 Keely O'Brien             12 Woden                  34.22      34.28  
  8 Jessica Laudenbach        12 Vikings                35.24      34.70  
  9 Molly Turnbull            12 Vikings                35.86      34.76  
 10 Samantha Young            12 Woden                  33.03      35.04  
 11 Lara Menegon              12 Queanbeyan             35.55      35.56  
 12 Esther Hampton            12 Junee                  35.19      36.07  
 13 Bethany Poyser            12 Woden                     NT      36.24  
 14 Tayla Casey               12 Woden                  33.78      36.51  
 15 Meg Sokic                 12 Queanbeyan             35.71      36.67  
 16 Rebecca Philippa          12 Vikings                34.97      36.96  
 17 Ceillagh Svensson         12 Vikings                36.77      37.20  
 18 Alex Courtney             12 CRUIZ                  36.89      37.32  
 19 Annika Svensson           12 Vikings                37.87      37.78  
 20 Emma Mann                 12 Woden                     NT      55.10  
 
Event 19  Men 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jack Nix                  13 Tumut                  29.14      29.23  
  2 Cameron Tysoe             13 Ginninderra            29.18      29.63  
  3 Tim Young                 13 Ginninderra            28.13      29.74  
  4 Alec Morris               13 Woden                  29.56      30.00  
  5 Dylan Booth               13 Ginninderra            29.99      30.38  
  6 Toomas Mirlieb            13 Canberra               30.64      30.62  
  7 Tomas Muller              13 Ginninderra            30.20      30.88  
  8 John Freeman              13 Woden                  32.73      32.96  
  9 Shaun Philippa            13 Vikings                35.37      33.25  
 10 Liam Harris               13 Woden                  35.62      36.76  
 
Event 19  Men 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jayden Malala             14 Blacktown City         26.28      26.77  
  2 Kyle Maurer               14 Wizards                26.46      27.15  
  3 Sean Maloney              14 Woden                  26.94      27.18  
  4 Kade Howitt               14 Jindabyne              27.77      28.21  
  5 Alec Bruce                14 Ginninderra            28.86      28.48  
  6 Jake Cooper               14 Nepean                 27.72      28.68  
  6 Tom Bingley               14 Canberra               27.67      28.68  
  8 Josh Lind                 14 Canberra               29.28      29.63  
  9 Thomas Ramsay             14 Ginninderra            30.37      30.67  
 10 Tom Bigmore               14 Canberra               31.01      31.28  
 11 Thomas Miller             14 Woden                  36.84      37.35  
 
Event 20  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 13 Telopea                28.28      29.29  
  1 Alexis Mastro             13 WIA                    28.37      29.29  
  3 Emily Budd                13 Griffith               30.90      30.78  
  4 Brooke James              13 Ginninderra            30.56      30.89  
  5 Stephanie Penales         13 Campbelltown           29.79      31.11  
  6 Natasha Kosev             13 Ginninderra            31.06      31.31  
  7 Paula Rusanov             13 Queanbeyan             30.34      31.34  
  8 Millie Drummond           13 Woden                  30.69      31.60  
  9 Brittany Ross             13 Woden                  32.72      32.20  
 10 Aisha Collins             13 Canberra               31.95      32.58  
 11 Haley Jedrzejek           13 Canberra               32.11      32.73  
 12 Eliza Tetley              13 Vikings                32.88      33.15  
 13 Hollie Wells              13 Goulburn               33.33      33.20  
 14 Emma Harris               13 Woden                  33.47      33.31  
 15 Briana Jones              13 Woden                  33.16      33.33  
 16 Melanie Le Couteur        13 Vikings                34.99      33.86  
 17 Haylee Norris             13 Woden                  33.41      33.91  
 18 Tarni Miller              13 Canberra               32.55      34.12  
 19 Romy Turner               13 Canberra               33.38      34.17  
 20 Madison Macpherson        13 Campbelltown           34.87      34.36  
 21 Tegan Garnett             13 CRUIZ                  35.60      35.34  
 22 Molly May Cann            13 Ginninderra            35.53      36.50  
 23 Kate Gillingham           13 Vikings                35.69      36.92  
 24 Philippa Crampton-Smith   13 Yass                   36.17      37.17  
 
Event 20  Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucy Palu                 14 Wizards                28.52      29.06  
  2 Imogen Schiwy             14 Telopea                28.77      29.69  
  3 Stephanie Wise            14 Woden                  29.35      30.01  
  4 Bethany Colquhoun         14 Vikings                29.81      30.02  
  5 Brooklyn Morgan           14 Nepean                 29.53      30.21  
  6 Kate Miller               14 Telopea                30.07      30.74  
  7 Christie Owen             14 Campbelltown           29.58      31.03  
  8 Maddison Rohloff          14 Nepean                 32.30      31.33  
  9 Anna Bewley               14 Canberra               30.65      31.55  
 10 Bethany Stone             14 Ginninderra            31.60      32.33  
 11 Sally Foster              14 Ginninderra            30.63      32.53  
 12 Emma Kelly                14 Vikings                31.02      32.65  
 13 Nellie Metcalfe           14 Canberra               30.43      32.81  
 14 Hayley Manning            14 Vikings                35.95      36.27  
 
Event 21  Men 15 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hugo Morris               15 Woden                  25.33      26.30  
  2 Adam Mahoney              15 Wizards                25.61      26.95  
  3 Andy Chen                 15 Ginninderra            26.22      27.35  
  4 James Ashurst             15 Telopea                27.32      28.03  
  4 William Pulley            15 CRUIZ                  26.28      28.03  
  6 Bradley Jones             15 Queanbeyan             26.84      28.47  
  7 James Gibson              15 Canberra               28.27      29.43  
  8 William Rooks             15 Canberra               29.91      29.96  
  9 Alex Ramsay               15 Ginninderra            30.00      30.26  
 
Event 21  Men 16 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ciaran Plenty             17 Telopea                24.34      24.96  
  2 Luke Hinchcliffe          22 CRUIZ                  24.07      25.32  
  3 Jordan Hamilton           16 Ginninderra            26.43      27.19  
  4 Dylan Appelqvist          17 Telopea                26.59      27.30  
  5 Luke Abberton             16 Vikings                26.72      27.46  
  6 Brodyn Taylor             17 GT Aquatics            27.67      27.72  
  7 Aiden Wright              16 Queanbeyan             26.34      27.80  
  8 Daniel Steemson           17 Vikings                28.52      28.38  
  9 Nicholas Taylor           16 Corowa                 28.37      28.42  
 10 Huw Warmenhoven           16 Canberra               27.33      28.66  
 11 Richard Eliason           21 Ginninderra            26.14      28.67  
 12 Timothy D'Abrera          17 Woden                  38.97      40.05  
 13 Daniel Lewis              23 Woden                     NT      48.14  
 
Event 22  Women 15 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Renata Krause             15 Ginninderra            28.90      29.70  
  2 Hannah Hobson             15 Young                  29.44      29.78  
  3 Mabel Lam                 15 Woden                  31.23      30.74  
  4 Jessica Schembri          15 Ginninderra            30.66      31.29  
  5 Samantha Marceddo         15 Ginninderra            29.52      31.40  
  6 Camille Herstik           15 Vikings                30.78      31.42  
  7 Renee Owen                15 Campbelltown           31.63      31.68  
  8 Chelsea Brodie            15 Vikings                31.06      32.54  
  9 Amanda Fletcher           15 Vikings                34.64      34.21  
 10 Sara Lucic                15 Queanbeyan             33.44      35.42  
 11 Kayla Davy-Kennett        15 Woden                1:07.77    1:13.90  
 
Event 22  Women 16 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meagan Ramsay             17 Ginninderra            29.10      29.64  
  2 Kara Leo                  17 Wizards                30.74      31.99  
  3 Zoia Rusanov              16 Queanbeyan             31.79      32.76  
  4 Charlotte Packard         16 Canberra               32.48      32.79  
  5 Jasmine Dickerson-Willia  17 Yass                      NT      32.87  
  6 Ashleigh Van Kemenade     16 Cowra                  32.17      33.41  
  7 Ellie Tonkin              17 Woden                  33.05      33.94  
  8 Jessie O'Connor           16 Wizards                32.92      34.45  
  9 Pat Lewis                 50 Campbelltown           37.85      35.69  
 
Event 23  Mixed Open 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bradley Lewis             20 Mt Annan             4:27.57    4:31.90  
  2 Patrick Hudson            17 Woden                5:06.83    5:06.57  
  3 Ryan Seymour              14 Novocastrian         5:11.13    5:11.80  
  4 Jessica Traficante        18 Telopea              5:10.74    5:12.59  
  5 Kade Howitt               14 Jindabyne            5:13.45    5:14.05  
  6 Nicolaas Philippa         15 Vikings              5:24.90    5:14.46  
  7 Katie Lewis               21 Campbelltown         5:24.68    5:21.96  
  8 Jake Brunt                14 Wizards              5:27.65    5:22.02  
  9 James Dowden              15 Burley Griffin       5:15.36    5:24.08  
 10 Brooke Dodson             16 Campbelltown         5:20.11    5:27.51  
 11 Blake Fulko               14 Campbelltown         5:31.45    5:36.82  
 12 Jordan Welch              12 Ginninderra          5:37.15    5:38.19  
 13 Tom Bingley               14 Canberra             5:55.38    5:52.32  
 -- Evan Stratton             12 Carlile              5:59.00         DQ  
 
Event 24  Men 12 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            12 Telopea              2:37.99    2:38.85  
  2 Riley Albrecht            12 Ginninderra          2:49.99    2:42.71  
  3 Liam Barber               12 Telopea              2:43.23    2:43.76  
  4 Johnathan Krause          12 Ginninderra          3:00.21    2:53.53  
  5 Riley Nelson              12 Goulburn             3:00.47    2:56.42  
  6 Nathan de Meillon         11 Vikings              2:58.33    2:56.56  
  7 Eli Gatica                11 Telopea              2:54.33    2:57.79  
  8 Luis Alarcon              12 Vikings              3:03.36    2:59.76  
  9 Jackson Savage            11 Vikings              3:01.81    3:00.63  
 10 Brendan Wright            11 Vikings              3:05.04    3:02.91  
 11 Dylan Weir                11 Vikings              3:30.60    3:13.59  
 12 Daniel Pelkowitz          12 Ginninderra          3:13.20    3:15.90  
 13 Ryan Gray                 12 Queanbeyan           3:20.53    3:23.37  
 14 Bailey Rowland            11 Woden                3:30.51    3:27.56  
 15 James Tuck                11 Ginninderra               NT    3:27.91  
 16 Jarrod Barber             10 Telopea              3:21.52    3:29.94  
 17 Travis Elliott            12 Queanbeyan           3:46.44    3:31.57  
 18 Patrick Howard            10 Woden                3:51.40    3:48.18  
 19 Bradley Tuck               9 Ginninderra          3:56.34    4:00.82  
 20 Jack Kilrain               9 Vikings                   NT    4:08.29  
 
Event 25  Women 12 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tyla Bernard              12 Campbelltown         2:47.46    2:46.84  
  2 Rebekah McCoy             11 Vikings              2:48.25    2:47.41  
  3 Tizana Fiorese            11 Vikings              2:49.50    2:47.63  
  4 Grace Hoitink             12 Canberra             2:47.83    2:55.10  
  5 Isabella Marinelli        11 Woden                2:57.04    3:00.31  
  6 Chelsea Stewart           11 Ginninderra          3:02.79    3:02.25  
  7 Emma Gillingham           11 Vikings              3:03.18    3:04.83  
  8 Montana Thornberry        11 Ginninderra          3:09.75    3:06.43  
  9 Tayla Casey               12 Woden                3:15.54    3:07.53  
 10 Ashley Groch              11 Canberra             3:07.11    3:09.50  
 11 Ebony Norris              10 Woden                3:04.65    3:11.06  
 12 Annika Svensson           12 Vikings              3:10.99    3:13.68  
 13 Ashleigh Jones            11 Vikings              3:11.71    3:17.01  
 14 Ceillagh Svensson         12 Vikings              3:25.22    3:17.69  
 15 Jessica Laudenbach        12 Vikings              3:24.80    3:18.09  
 16 Rachael Albertson-Kill    11 Telopea              3:18.87    3:19.94  
 17 Amelia Laudenbach          9 Vikings              3:32.42    3:23.97  
 18 Kate Tabke                10 Vikings              3:22.21    3:25.53  
 19 Rebecca Philippa          12 Vikings              3:29.88    3:25.56  
 20 Tennille Miller           10 Canberra             3:25.89    3:30.71  
 21 Hayley Morris             10 Vikings              3:23.81    3:30.81  
 22 Genevieve Morris          10 Vikings              3:29.64    3:31.19  
 23 Kaela McGuire             10 Vikings              3:30.54    3:34.27  
 24 Molly Tetley              10 Vikings              3:36.19    3:36.53  
 25 Rhiannon Thompson         10 Queanbeyan           3:35.92    3:39.49  
 26 Abbey Webb                 8 Vikings              3:40.77    3:40.97  
 27 Rachel Crawford            9 Burley Griffin       3:51.24    3:49.01  
 28 Caitlin Manning           10 Vikings              3:58.45    3:53.67  
 29 Stephanie McGoldrick      10 Vikings              3:46.20    3:58.30  
 30 Claire Le Couteur          9 Vikings                   NT    4:03.91  
 31 Tara Ironside             10 Vikings              3:55.76    4:04.56  
 32 Alison Piper               9 Vikings                   NT    4:44.62  
 
Event 26  Mixed Open 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andy Chen                 15 Ginninderra          2:06.44    2:06.31  
  2 Nathan Seddon             14 Woden                2:40.60    2:13.88  
  3 Kyle Maurer               14 Wizards              2:14.46    2:17.40  
  4 Imogen Schiwy             14 Telopea              2:19.82    2:19.78  
  5 Cameron Tysoe             13 Ginninderra          2:18.29    2:19.92  
  6 Daniel Steemson           17 Vikings              2:26.93    2:21.93  
  7 Ayu Barry                 13 Telopea              2:21.04    2:24.17  
  8 Alana Bernard             15 Campbelltown         2:14.09    2:27.44  
  9 Jessica Hood              15 Woden                2:23.28    2:28.34  
 10 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra          2:25.83    2:30.57  
 11 John Freeman              13 Woden                2:43.28    2:33.78  
 12 Emma Harris               13 Woden                2:44.30    2:33.99  
 13 Camille Herstik           15 Vikings              2:28.34    2:40.87  
 
Event 27  Mixed Open 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Hamilton           16 Ginninderra          2:24.27    2:19.79  
  2 Samantha Marceddo         15 Ginninderra          2:22.94    2:32.50  
  3 Joel McCabe               15 Wizards              2:29.09    2:34.94  
  4 Kaylie Ekinci             13 Campbelltown         2:48.98    2:40.57  
  5 Brooklyn Morgan           14 Nepean               2:38.53    2:43.25  
  6 Jessie O'Connor           16 Wizards              2:36.45    2:46.95  
  7 Kate Miller               14 Telopea              2:51.84    2:47.27  
  8 Aisha Collins             13 Canberra             2:52.42    2:52.57  
  9 Kara Leo                  17 Wizards              2:44.68    2:52.94  
 10 Melanie Le Couteur        13 Vikings              2:57.77    2:56.86  
 11 Eliza Tetley              13 Vikings              2:59.18    3:06.10  
 
Event 28  Mixed Open 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bianca Pitts              19 Vikings              2:54.87    2:57.32  
  2 Jack Nix                  13 Tumut                3:01.81    3:03.14  
  3 Chelsea Brodie            15 Vikings              3:03.70    3:14.93  
  4 Maddison Rohloff          14 Nepean               3:16.30    3:18.62  
  5 Esther Hampton            12 Junee                3:16.22    3:25.74  
  6 Zoia Rusanov              16 Queanbeyan           3:20.99    3:27.96  
 
Event 29  Mixed Open 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 William Pulley            15 CRUIZ                2:17.01    2:21.10  
  2 Alex Ramsay               15 Ginninderra          2:32.79    2:34.31  
  3 Hannah Hobson             15 Young                2:40.27    2:38.19  
  4 Ashleigh Bootsma          15 Campbelltown         2:31.00    2:39.95  
  5 Renee Owen                15 Campbelltown         2:44.31    2:42.86  
  6 Kirsten Duffy             14 Wizards              2:38.53    2:43.85  
  7 Lyndsay Saywell           16 Telopea              2:36.51    2:56.53  
 
Event 30  Men 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jarrod Barber             10 Telopea              1:32.26    1:30.36  
  2 Harrison Webster           9 Woden                1:37.02    1:33.20  
  3 Nicholas Lawlis           10 Queanbeyan           1:31.49    1:35.76  
  4 Andrew Van Kemenade       10 Cowra                1:35.22    1:36.40  
  5 Joshua Colquhoun           9 Vikings              1:46.00    1:44.85  
  6 Callum Burns               9 Ginninderra          1:49.76    1:47.44  
  7 Samuel Wright             10 Vikings                   NT    1:54.38  
  8 Jack Kilrain               9 Vikings              1:48.63    1:56.03  
  9 Peter Philippa             9 Vikings                   NT    2:01.48  
 
Event 31  Women 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobi Kiraly               10 Woden                1:23.98    1:24.89  
  2 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings              1:24.58    1:25.85  
  3 Rebecca Cross             10 Vikings              1:29.57    1:29.40  
  4 Hayley Morris             10 Vikings              1:38.03    1:31.36  
  5 Amelia Laudenbach          9 Vikings              1:35.58    1:32.32  
  6 Tennille Miller           10 Canberra             1:30.19    1:33.04  
  7 Genevieve Morris          10 Vikings              1:40.90    1:38.06  
  8 Abbey Webb                 8 Vikings              1:38.57    1:39.13  
  9 Kate Tabke                10 Vikings              1:38.51    1:40.36  
 10 Darby Whiteley            10 Ginninderra          1:41.12    1:43.41  
 11 Ellie Hoitink              9 Canberra             1:41.78    1:43.93  
 12 Caitlin Manning           10 Vikings              1:46.09    1:44.03  
 13 Lauren Elliott            10 Queanbeyan           1:45.77    1:44.15  
 13 Lauren Beasley             9 Campbelltown              NT    1:44.15  
 15 Molly Tetley              10 Vikings              1:38.30    1:44.61  
 16 Stephanie McGoldrick      10 Vikings              1:42.93    1:45.22  
 17 J'Aime McGuire             9 Vikings              1:47.37    1:46.36  
 17 Kaela McGuire             10 Vikings              1:44.25    1:46.36  
 19 Taylah Bacon               9 Vikings              1:42.57    1:47.31  
 20 Eske Gavel                 9 CRUIZ                1:45.20    1:47.78  
 21 Danielle Grimm             8 Vikings                   NT    1:48.04  
 22 Jordan Heddle             10 Woden                2:02.83    1:48.16  
 23 Phoebe Ross                9 Woden                1:48.57    1:51.44  
 24 Claire Le Couteur          9 Vikings              2:05.58    1:52.43  
 25 Bianca Cowan               9 Vikings                   NT    1:53.47  
 26 Siani Swarbrick            9 Woden                1:50.04    1:55.87  
 27 Sarah Purcell              8 Vikings                   NT    1:56.59  
 28 Tara Ironside             10 Vikings              1:54.58    2:00.08  
 29 Ellen Thurlow              9 Woden                1:59.76    2:02.26  
 30 Madeliene McGoldrick       8 Vikings              2:08.16    2:10.87  
 
Event 32  Men 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caleb Whiteley            11 Ginninderra          1:27.37    1:25.32  
  2 James Hanson              11 Telopea              1:27.96    1:26.57  
  3 Eli Gatica                11 Telopea              1:26.43    1:27.28  
  4 Jackson Savage            11 Vikings              1:24.71    1:27.84  
  5 James Ashleigh            11 Telopea              1:31.54    1:30.06  
  6 Kieran Howell             11 Woden                1:29.98    1:34.16  
  7 Jonathan Govier           11 Vikings                   NT    1:42.79  
  8 Jack Adams                11 Woden                     NT    1:52.68  
 
Event 32  Men 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            12 Telopea              1:14.59    1:14.86  
  2 Riley Albrecht            12 Ginninderra          1:15.79    1:15.33  
  3 Jordan Welch              12 Ginninderra          1:16.58    1:16.04  
  4 Ayrton Kiraly             12 Woden                1:17.09    1:17.50  
  5 Liam Barber               12 Telopea              1:19.44    1:17.54  
  6 Angus Funnell             12 Vikings              1:21.56    1:18.89  
  7 Evan Stratton             12 Carlile              1:22.02    1:21.77  
  8 John Ashleigh             12 Telopea              1:21.78    1:22.83  
  9 Johnathan Krause          12 Ginninderra          1:23.62    1:25.04  
 10 Luis Alarcon              12 Vikings              1:29.47    1:29.92  
 11 Travis Elliott            12 Queanbeyan                NT    1:42.83  
 
Event 33  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebekah McCoy             11 Vikings              1:19.66    1:20.52  
  2 Chelsea Stewart           11 Ginninderra          1:26.19    1:27.08  
  3 Montana Thornberry        11 Ginninderra          1:26.15    1:27.21  
  4 Alexandra Ashley          11 Ginninderra          1:28.18    1:28.37  
  5 Emma Gillingham           11 Vikings              1:26.58    1:28.64  
  6 Maddie Quinn              11 Queanbeyan           1:36.43    1:32.03  
  7 Astrid Barta              11 Canberra             1:37.39    1:33.99  
  8 Alannah Riggans           11 Woden                1:35.78    1:35.10  
  9 Claudia Maddren           11 Goulburn             1:45.90    1:47.33  
 10 Tahlia Cowan              11 Vikings                   NT    1:50.85  
 
Event 33  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonnie Zhang              12 Canberra             1:12.12    1:14.92  
  2 Rachel Brown              12 Canberra             1:20.06    1:20.60  
  3 Jessica Liardo            12 Campbelltown         1:19.05    1:20.65  
  4 Hannah Cummins            12 Goulburn             1:24.80    1:23.28  
  5 Jessie Reynolds           12 Woden                1:22.32    1:25.53  
  6 Samantha Young            12 Woden                1:24.71    1:26.03  
  7 Jessica Laudenbach        12 Vikings              1:29.22    1:28.70  
  8 Esther Hampton            12 Junee                1:27.10    1:29.00  
  9 Lara Menegon              12 Queanbeyan                NT    1:31.89  
 10 Arabella Schiwy           12 Telopea              1:28.05    1:33.32  
 11 Bethany Poyser            12 Woden                     NT    1:33.52  
 12 Molly Turnbull            12 Vikings              1:40.71    1:33.91  
 13 Keely O'Brien             12 Woden                1:33.81    1:34.57  
 14 Alex Courtney             12 CRUIZ                1:34.95    1:37.10  
 15 Annika Svensson           12 Vikings              1:40.79    1:41.10  
 16 Kali Majoros              12 Telopea                   NT    1:44.59  
 
Event 34  Men 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tim Young                 13 Ginninderra          1:20.75    1:22.77  
  2 Jack Nix                  13 Tumut                1:24.79    1:25.29  
  3 Shaun Philippa            13 Vikings              1:33.72    1:32.04  
  4 Liam Harris               13 Woden                1:40.90    1:44.34  
 
Event 34  Men 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jayden Malala             14 Blacktown City       1:16.34    1:15.40  
  2 Nathan Seddon             14 Woden                1:19.36    1:20.18  
  3 Jake Brunt                14 Wizards              1:20.50    1:20.72  
  4 Kyle Maurer               14 Wizards              1:20.41    1:22.00  
  5 Kade Howitt               14 Jindabyne            1:20.99    1:22.48  
  6 Josh Lind                 14 Canberra             1:17.40    1:22.72  
  7 Jake Cooper               14 Nepean               1:23.76    1:25.31  
  8 Thomas Ramsay             14 Ginninderra          1:31.83    1:27.92  
  9 Blake Fulko               14 Campbelltown         1:30.92    1:29.30  
 10 Thomas Miller             14 Woden                1:46.07    1:43.81  
 
Event 35  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emma Harris               13 Woden                1:22.21    1:21.14  
  2 Natasha Kosev             13 Ginninderra          1:20.85    1:21.49  
  3 Brooke James              13 Ginninderra          1:23.01    1:23.72  
  4 Tarni Miller              13 Canberra             1:28.10    1:28.89  
  5 Emily Budd                13 Griffith             1:28.69    1:31.55  
  6 Millie Drummond           13 Woden                1:30.46    1:33.35  
  7 Molly May Cann            13 Ginninderra          1:34.68    1:34.57  
  8 Tegan Garnett             13 CRUIZ                1:38.81    1:34.63  
  9 Janaya Suters             13 Campbelltown         1:34.12    1:35.65  
 10 Brittany Ross             13 Woden                1:35.56    1:36.15  
 11 Madison Macpherson        13 Campbelltown         1:42.00    1:36.59  
 12 Romy Turner               13 Canberra             1:42.88    1:39.92  
 13 Haley Jedrzejek           13 Canberra             1:37.98    1:40.74  
 14 Stephanie Penales         13 Campbelltown         1:40.00    1:42.41  
 15 Melanie Le Couteur        13 Vikings              1:43.21    1:43.03  
 16 Hollie Wells              13 Goulburn             1:39.48    1:46.29  
 17 Philippa Crampton-Smith   13 Yass                 1:45.12    1:47.03  
 18 Madeleine Fleming         13 Woden                     NT    1:50.00  
 
Event 35  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Christie Owen             14 Campbelltown         1:24.24    1:24.56  
  2 Sally Foster              14 Ginninderra          1:26.86    1:29.64  
  3 Bethany Colquhoun         14 Vikings              1:33.17    1:30.93  
  4 Emma Kelly                14 Vikings              1:34.44    1:34.28  
  5 Hayley Manning            14 Vikings              1:51.34    1:53.80  
 
Event 36  Men 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ciaran Plenty             17 Telopea              1:11.80    1:11.43  
  2 Andy Chen                 15 Ginninderra          1:09.10    1:11.77  
  3 Nicholas Otevrel          15 Canberra             1:11.36    1:12.81  
  4 Dylan Appelqvist          17 Telopea              1:12.74    1:17.22  
  5 Richard Eliason           21 Ginninderra          1:13.34    1:17.84  
  6 Aiden Wright              16 Queanbeyan           1:10.97    1:18.62  
  7 Patrick Hudson            17 Woden                     NT    1:19.10  
  8 James Ashurst             15 Telopea              1:18.42    1:21.01  
  9 Daniel Steemson           17 Vikings              1:23.81    1:21.28  
 10 James Dowden              15 Burley Griffin       1:18.89    1:22.17  
 11 Bradley Jones             15 Queanbeyan           1:21.54    1:23.66  
 12 William Rooks             15 Canberra             1:22.89    1:23.72  
 13 Huw Warmenhoven           16 Canberra             1:18.81    1:25.22  
 14 Timothy D'Abrera          17 Woden                1:56.60    1:52.51  
 
Event 37  Women 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erin Suters               15 Campbelltown         1:18.23    1:21.67  
  2 Brooke Dodson             16 Campbelltown         1:17.87    1:22.05  
  3 Bianca Pitts              19 Vikings              1:19.34    1:22.21  
  4 Charlotte Packard         16 Canberra             1:20.66    1:23.06  
  5 Katie Lewis               21 Campbelltown         1:27.56    1:24.80  
  6 Jessica Hood              15 Woden                1:22.15    1:25.55  
  7 Nicole Martine            15 Woden                1:22.36    1:26.82  
  8 Regan Morris              15 Vikings              1:32.51    1:32.48  
  9 Jessie O'Connor           16 Wizards              1:30.15    1:33.33  
 10 Zoia Rusanov              16 Queanbeyan           1:29.60    1:38.07  
 11 Camille Herstik           15 Vikings              1:32.25    1:38.10  
 12 Lyndsay Saywell           16 Telopea              1:28.32    1:38.91  
 13 Jasmine Dickerson-Willia  17 Yass                      NT    1:44.43  
 
Event 38  Men 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson Savage            11 Vikings                34.56      36.35  
  2 James Hanson              11 Telopea                36.45      37.05  
  3 James Ashleigh            11 Telopea                36.74      38.60  
  4 Eli Gatica                11 Telopea                38.46      39.77  
  5 Brendan Wright            11 Vikings                40.60      40.40  
  6 Kieran Howell             11 Woden                  41.17      41.39  
  7 Bailey Rowland            11 Woden                  45.04      44.23  
  8 Dylan Weir                11 Vikings                   NT      45.20  
  9 Jack Adams                11 Woden                1:01.30      53.51  
 10 Jonathan Govier           11 Vikings                56.86      59.75  
 
Event 38  Men 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            12 Telopea                30.93      30.92  
  2 Liam Barber               12 Telopea                33.86      33.69  
  3 Ayrton Kiraly             12 Woden                  35.38      33.78  
  4 Riley Nelson              12 Goulburn               37.36      35.97  
  5 Angus Funnell             12 Vikings                38.27      37.30  
  6 Johnathan Krause          12 Ginninderra            37.35      37.75  
  7 Luis Alarcon              12 Vikings                39.56      40.15  
  8 Kurt Michl                12 Queanbeyan             36.72      40.24  
  9 John Ashleigh             12 Telopea                38.50      40.59  
 10 Ryan Gray                 12 Queanbeyan             39.78      43.34  
 11 Travis Elliott            12 Queanbeyan             45.96      45.42  
 
Event 39  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebekah McCoy             11 Vikings                35.07      35.19  
  2 Tizana Fiorese            11 Vikings                36.31      35.66  
  3 Isabella Marinelli        11 Woden                  37.59      37.65  
  4 Astrid Barta              11 Canberra               40.42      37.72  
  5 Emma Gillingham           11 Vikings                37.97      37.88  
  6 Rachael Albertson-Kill    11 Telopea                42.80      39.49  
  7 Katelyn Weller            11 Queanbeyan             40.50      39.75  
  8 Alannah Riggans           11 Woden                  39.76      40.85  
  9 Ashleigh Jones            11 Vikings                40.83      42.59  
 10 Montana Thornberry        11 Ginninderra            40.80      42.88  
 11 Tahlia Cowan              11 Vikings                51.65      50.02  
 12 Maddie Quinn              11 Queanbeyan             47.59      52.37  
 
Event 39  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grace Hoitink             12 Canberra               34.70      35.65  
  2 Jessica Liardo            12 Campbelltown           36.19      36.05  
  3 Hannah Cummins            12 Goulburn               36.38      36.51  
  4 Tyla Bernard              12 Campbelltown           36.48      36.91  
  5 Keely O'Brien             12 Woden                  38.83      39.29  
  6 Rachel Brown              12 Canberra               37.03      39.32  
  7 Alex Courtney             12 CRUIZ                  42.24      41.20  
  8 Annika Svensson           12 Vikings                41.70      41.71  
  9 Meg Sokic                 12 Queanbeyan             42.91      41.73  
 10 Ceillagh Svensson         12 Vikings                42.87      42.79  
 11 Bethany Poyser            12 Woden                     NT      43.45  
 12 Jessica Laudenbach        12 Vikings                47.53      44.22  
 13 Lara Menegon              12 Queanbeyan             42.66      46.02  
 
Event 40  Men 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alec Willes                8 Campbelltown         1:18.76      55.43  
 
Event 40  Men 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bradley Tuck               9 Ginninderra            52.56      52.68  
  2 Callum Burns               9 Ginninderra            57.21      56.87  
  3 Jack Kilrain               9 Vikings                56.07      57.09  
 
Event 40  Men 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jarrod Barber             10 Telopea                39.99      42.23  
  2 Nicholas Lawlis           10 Queanbeyan             43.92      45.43  
  3 Patrick Howard            10 Woden                  55.62      49.92  
  4 Andrew Van Kemenade       10 Cowra                  46.00      53.40  
 
Event 41  Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
 
 Please see corrected results for event 41.
 
Event 42  Men 13 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bradley Lewis             20 Mt Annan               26.32      26.10  
  2 Ciaran Plenty             17 Telopea                26.71      27.48  
  3 Luke Hinchcliffe          22 CRUIZ                  27.52      27.66  
  4 Brodyn Taylor             17 GT Aquatics            28.25      28.41  
  5 James Ashurst             15 Telopea                28.35      28.63  
  6 Joel McCabe               15 Wizards                30.99      28.97  
  7 Andy Chen                 15 Ginninderra            28.25      29.31  
  8 William Pulley            15 CRUIZ                  28.90      29.75  
  9 Jayden Malala             14 Blacktown City         28.84      29.84  
 10 Adam Mahoney              15 Wizards                30.69      30.18  
 11 Kyle Maurer               14 Wizards                29.84      30.20  
 12 Nicholas Taylor           16 Corowa                 31.23      30.69  
 13 Aiden Wright              16 Queanbeyan             28.38      30.74  
 14 Jake Brunt                14 Wizards                32.41      30.97  
 15 Daniel Steemson           17 Vikings                31.31      31.12  
 16 Kade Howitt               14 Jindabyne              30.68      31.13  
 17 Jake Cooper               14 Nepean                 30.97      31.43  
 18 Nicholas Otevrel          15 Canberra               29.91      31.60  
 19 James Gibson              15 Canberra               29.95      31.68  
 20 Alec Bruce                14 Ginninderra            31.96      32.29  
 21 Thomas Ramsay             14 Ginninderra            32.18      32.50  
 22 Toomas Mirlieb            13 Canberra               31.27      32.60  
 23 Tom Bingley               14 Canberra               31.78      33.42  
 24 Alex Ramsay               15 Ginninderra            32.15      33.49  
 25 Tom Bigmore               14 Canberra               32.76      33.69  
 26 Jack Nix                  13 Tumut                  33.20      34.01  
 27 Cameron Tysoe             13 Ginninderra            33.90      34.59  
 28 Josh Lind                 14 Canberra               32.86      34.66  
 29 Timothy D'Abrera          17 Woden                  44.14      49.62  
 
Event 43  Women 13 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meagan Ramsay             17 Ginninderra            29.90      31.21  
  2 Liwen Ng                  15 Singapore              30.40      31.30  
  3 Lucy Palu                 14 Wizards                32.92      31.38  
  4 Hannah Hobson             15 Young                  30.57      31.39  
  5 Bianca Pitts              19 Vikings                31.75      32.47  
  6 Renata Krause             15 Ginninderra            31.03      32.93  
  7 Natasha Kosev             13 Ginninderra            31.97      33.11  
  8 Christie Owen             14 Campbelltown           31.58      33.12  
  9 Sally Foster              14 Ginninderra            32.24      33.66  
 10 Mabel Lam                 15 Woden                  33.99      34.18  
 11 Lyndsay Saywell           16 Telopea                31.82      34.33  
 12 Alana Bernard             15 Campbelltown           32.36      34.79  
 13 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra            33.55      34.86  
 14 Kirsten Duffy             14 Wizards                33.62      35.16  
 15 Stephanie Penales         13 Campbelltown           36.50      35.54  
 16 Ashleigh Van Kemenade     16 Cowra                  34.22      36.36  
 17 Brittany Ross             13 Woden                  37.87      36.55  
 18 Kara Leo                  17 Wizards                34.43      36.59  
 19 Haley Jedrzejek           13 Canberra               36.07      36.79  
 20 Jasmine Dickerson-Willia  17 Yass                      NT      37.89  
 21 Eliza Tetley              13 Vikings                36.83      38.12  
 21 Millie Drummond           13 Woden                  38.62      38.12  
 23 Janaya Suters             13 Campbelltown           38.08      39.87  
 24 Zoia Rusanov              16 Queanbeyan             38.15      40.23  
 25 Kate Gillingham           13 Vikings                40.26      40.42  
 26 Hollie Wells              13 Goulburn               36.67      40.65  
 27 Melanie Le Couteur        13 Vikings                40.70      40.84  
 27 Madison Macpherson        13 Campbelltown           42.00      40.84  
 29 Sara Lucic                15 Queanbeyan             38.02      40.94  
 30 Ellie Tonkin              17 Woden                  39.58      41.27  
 31 Romy Turner               13 Canberra               42.49      43.14  
 32 Haylee Norris             13 Woden                  43.06      43.71  
 33 Philippa Crampton-Smith   13 Yass                   38.86      43.97  
 34 Tegan Garnett             13 CRUIZ                  45.26      44.31  
 
Event 44  Mixed Open 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Traficante        18 Telopea              9:07.53    9:24.99  
  2 Bradley Horne             13 Corrimal             9:58.00    9:37.83  
  3 Erin Suters               15 Campbelltown         9:58.23    9:38.17  
  4 Lucy Palu                 14 Wizards              9:27.52    9:44.02  
  5 Jordan Welch              12 Ginninderra         10:04.87    9:49.85  
  6 Alec Morris               13 Woden                9:49.80    9:50.84  
  7 Kaylie Ekinci             13 Campbelltown        10:25.03    9:56.58  
  8 Tori Eaglen               15 Campbelltown         9:43.35    9:59.09  
  9 Ashleigh Bootsma          15 Campbelltown        10:50.00   10:08.10  
 10 Brooklyn Morgan           14 Nepean              10:16.52   10:23.04  
 11 Kara Leo                  17 Wizards             10:19.78   10:42.02  
 12 Maddison Rohloff          14 Nepean              10:25.38   10:45.58  
 13 Samantha Young            12 Woden               11:55.79   11:10.44  
 14 John Freeman              13 Woden               11:07.00   11:21.69  
 -- Meg Bourne                13 Canberra            10:22.25        DNF  
 
Event 45  Mixed Open 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bradley Lewis             20 Mt Annan            16:39.49   16:18.81  
  2 Hugo Morris               15 Woden               16:48.34   16:40.98  
  3 Aaron Ferderer            14 Corrimal            18:17.87   17:29.50  
  4 Nicholas Ferderer         16 Corrimal            18:19.04   17:47.02  
  5 Ryan Seymour              14 Novocastrian        17:43.23   17:53.94  
  6 Cihan Bagdatli            15 Corrimal            17:46.46   17:58.02  
  7 Oliver Bourne             15 Canberra            17:01.42   17:59.41  
  8 Alicia Burgess            23 Corrimal            17:55.96   18:18.81  
  9 Joel McCabe               15 Wizards             18:34.40   18:18.87  
 10 Blake Fulko               14 Campbelltown        22:00.00   18:32.52  
 11 Kirsten Duffy             14 Wizards             21:36.00   19:47.42  
 12 Hannah Hobson             15 Young               19:45.18   20:00.93  
 13 Courtney Kenyon           15 Nepean              21:58.98   21:07.65  
 
Event 46  Mixed Open 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bradley Lewis             20 Mt Annan             4:14.45    4:07.42  
  2 Hugo Morris               15 Woden                4:13.76    4:22.79  
  3 Ciaran Plenty             17 Telopea              4:28.56    4:31.59  
  4 Joel McCabe               15 Wizards              4:26.15    4:34.50  
  5 Jessica Traficante        18 Telopea              4:28.94    4:43.27  
  6 Imogen Schiwy             14 Telopea              4:49.69    4:43.44  
  7 Lucy Palu                 14 Wizards              4:38.50    4:44.34  
  8 James Gibson              15 Canberra             4:43.72    4:46.80  
  9 Jake Brunt                14 Wizards              4:45.74    4:46.92  
 10 Stephanie Wise            14 Woden                4:48.86    4:48.27  
 11 Jordan Welch              12 Ginninderra          5:04.13    4:49.43  
 12 Tori Eaglen               15 Campbelltown         4:46.49    4:53.20  
 13 Alec Morris               13 Woden                4:38.85    4:53.37  
 14 Kaylie Ekinci             13 Campbelltown         4:53.23    4:54.18  
 15 Jack Nix                  13 Tumut                5:01.94    4:56.32  
 16 Ashleigh Bootsma          15 Campbelltown         5:01.80    4:57.73  
 17 Liam Barber               12 Telopea              4:52.13    4:57.89  
 18 Hannah Hobson             15 Young                4:57.12    4:58.33  
 19 Bianca Pitts              19 Vikings              4:57.62    4:58.77  
 20 Kara Leo                  17 Wizards              4:53.70    5:03.68  
 21 Kirsten Duffy             14 Wizards              4:52.13    5:06.93  
 22 Jessica Hood              15 Woden                5:05.84    5:13.52  
 23 Emma Harris               13 Woden                5:23.17    5:14.51  
 24 Paula Rusanov             13 Queanbeyan           5:12.64    5:18.94  
 25 Courtney Kenyon           15 Nepean               5:28.47    5:22.38  
 26 John Freeman              13 Woden                5:28.05    5:26.84  
 27 Claire Mantle             15 Woden                4:57.09    5:27.80  
 28 Samantha Young            12 Woden                5:27.85    5:32.19  
 29 Briana Jones              13 Woden                5:28.66    5:34.35  
 30 Sara Lucic                15 Queanbeyan           6:11.40    6:00.15  
 
Event 47  Men 13 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bradley Lewis             20 Mt Annan               27.72      27.72  
  2 Adam Mahoney              15 Wizards                29.75      29.61  
  3 Ryan Hore                 14 Vikings                28.88      29.67  
  4 Jordan Hamilton           16 Ginninderra            30.67      30.19  
  5 William Pulley            15 CRUIZ                  30.24      30.38  
  6 Patrick Hudson            17 Woden                  29.86      30.49  
  7 Jayden Malala             14 Blacktown City         30.94      30.71  
  8 Bradley Jones             15 Queanbeyan             30.37      32.02  
  9 James Ashurst             15 Telopea                32.82      32.34  
 10 Cameron Tysoe             13 Ginninderra            32.49      32.56  
 10 Sean Maloney              14 Woden                  32.16      32.56  
 12 Kade Howitt               14 Jindabyne              32.83      32.67  
 13 Kyle Maurer               14 Wizards                33.33      33.53  
 14 Nicholas Taylor           16 Corowa                 33.77      33.65  
 15 Thomas Ramsay             14 Ginninderra            34.13      33.89  
 16 Ryan Buckham              14 Woden                  34.22      34.02  
 16 Jake Cooper               14 Nepean                 32.59      34.02  
 18 Daniel Steemson           17 Vikings                34.56      34.16  
 19 Tom Bingley               14 Canberra               34.40      34.74  
 20 Toomas Mirlieb            13 Canberra               34.09      34.83  
 21 William Rooks             15 Canberra               34.89      34.91  
 22 Tom Bigmore               14 Canberra               37.76      37.27  
 23 Daniel Lewis              23 Woden                     NT    1:03.04  
 
Event 48  Women 13 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexis Mastro             13 WIA                    31.27      31.87  
  2 Samantha Marceddo         15 Ginninderra            31.23      32.52  
  3 Ayu Barry                 13 Telopea                31.53      32.87  
  4 Lucy Palu                 14 Wizards                32.29      33.05  
  5 Heather Middleton         18 Telopea                32.11      33.77  
  6 Sarah Friend              16 Woden                  31.92      33.78  
  7 Katie Lewis               21 Campbelltown           33.52      34.23  
  8 Kate Miller               14 Telopea                34.43      34.32  
  9 Meagan Ramsay             17 Ginninderra            32.45      34.64  
 10 Natasha Kosev             13 Ginninderra            34.63      35.02  
 11 Brooklyn Morgan           14 Nepean                 34.49      35.05  
 12 Jessie O'Connor           16 Wizards                37.50      36.09  
 13 Sally Foster              14 Ginninderra            34.92      36.38  
 14 Mabel Lam                 15 Woden                  34.78      36.41  
 15 Liwen Ng                  15 Singapore              37.00      36.58  
 16 Haley Jedrzejek           13 Canberra               36.66      36.59  
 17 Amy Brown                 15 Vikings                34.39      37.24  
 18 Maddison Rohloff          14 Nepean                 37.94      37.32  
 19 Ashleigh Van Kemenade     16 Cowra                  35.92      37.34  
 20 Madison Macpherson        13 Campbelltown           39.50      37.55  
 21 Jasmine Dickerson-Willia  17 Yass                      NT      37.73  
 22 Emma Kelly                14 Vikings                36.90      37.99  
 23 Aisha Collins             13 Canberra               36.83      38.00  
 24 Kara Leo                  17 Wizards                35.63      38.38  
 25 Melanie Le Couteur        13 Vikings                39.64      39.02  
 26 Haylee Norris             13 Woden                  40.84      39.57  
 27 Millie Drummond           13 Woden                  44.18      39.58  
 28 Janaya Suters             13 Campbelltown           37.60      40.33  
 29 Bethany Stone             14 Ginninderra            39.13      40.36  
 30 Emma Harris               13 Woden                  42.59      40.48  
 31 Brittany Ross             13 Woden                  41.34      40.54  
 32 Amanda Fletcher           15 Vikings                41.38      40.81  
 33 Hayley Manning            14 Vikings                42.96      41.33  
 34 Philippa Crampton-Smith   13 Yass                   42.58      41.68  
 35 Ellie Tonkin              17 Woden                  43.35      43.35  
 36 Pat Lewis                 50 Campbelltown           44.58      44.23  
 37 Hollie Wells              13 Goulburn               44.13      44.24  
 38 Kate Gillingham           13 Vikings                46.12      45.85  
 39 Kayla Davy-Kennett        15 Woden                1:12.05    1:13.45  
 
Event 49  Men 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nathan de Meillon         11 Vikings              1:12.52    1:11.50  
  2 Jackson Savage            11 Vikings              1:12.88    1:12.89  
  3 Eli Gatica                11 Telopea              1:12.12    1:13.10  
  4 James Ashleigh            11 Telopea              1:12.11    1:14.00  
  5 Brendan Wright            11 Vikings              1:17.54    1:14.58  
  6 James Hanson              11 Telopea              1:15.71    1:16.52  
  7 Caleb Whiteley            11 Ginninderra          1:25.12    1:21.78  
  8 Kieran Howell             11 Woden                1:18.55    1:21.82  
  9 Bailey Rowland            11 Woden                1:28.49    1:22.34  
 
Event 49  Men 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            12 Telopea              1:04.61    1:03.89  
  2 Ayrton Kiraly             12 Woden                1:07.42    1:06.21  
  3 Angus Funnell             12 Vikings              1:10.24    1:08.25  
  4 Riley Nelson              12 Goulburn             1:09.97    1:08.80  
  5 John Ashleigh             12 Telopea              1:08.79    1:09.43  
  6 Luis Alarcon              12 Vikings              1:12.36    1:11.94  
  7 Jay Spencer               12 Campbelltown         1:09.60    1:13.63  
  8 Kurt Michl                12 Queanbeyan           1:16.85    1:18.09  
  9 Daniel Pelkowitz          12 Ginninderra          1:24.28    1:19.33  
 10 Ryan Gray                 12 Queanbeyan           1:19.14    1:19.50  
 11 Nicholas Starkey          12 Canberra             1:21.16    1:24.13  
 
Event 50  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebekah McCoy             11 Vikings              1:09.66    1:08.92  
  2 Tizana Fiorese            11 Vikings              1:10.80    1:10.82  
  3 Ashleigh Cockburn         11 Canberra             1:10.25    1:11.42  
  4 Isabella Marinelli        11 Woden                1:12.70    1:12.60  
  5 Ashley Groch              11 Canberra             1:13.68    1:12.93  
  6 Chelsea Stewart           11 Ginninderra          1:14.83    1:14.31  
  7 Emma Gillingham           11 Vikings              1:16.70    1:15.52  
  8 Alannah Riggans           11 Woden                1:17.37    1:16.72  
  9 Alexandra Ashley          11 Ginninderra          1:18.75    1:21.14  
 10 Ashleigh Jones            11 Vikings              1:19.81    1:21.96  
 11 Tahlia Cowan              11 Vikings                   NT    1:37.08  
 
Event 50  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grace Hoitink             12 Canberra             1:06.40    1:06.97  
  2 Jessie Reynolds           12 Woden                1:14.18    1:12.40  
  3 Jessica Liardo            12 Campbelltown         1:12.62    1:12.95  
  4 Arabella Schiwy           12 Telopea              1:14.08    1:14.53  
  5 Georgia Rowland           12 Woden                1:19.13    1:16.94  
  6 Keely O'Brien             12 Woden                1:19.13    1:17.86  
  7 Esther Hampton            12 Junee                1:19.19    1:17.98  
  8 Molly Turnbull            12 Vikings              1:18.35    1:18.10  
  9 Jessica Laudenbach        12 Vikings              1:22.14    1:18.62  
 10 Tayla Casey               12 Woden                1:19.76    1:18.64  
 11 Bethany Poyser            12 Woden                     NT    1:22.47  
 12 Ceillagh Svensson         12 Vikings              1:24.74    1:23.37  
 13 Lara Menegon              12 Queanbeyan           1:19.76    1:23.42  
 14 Annika Svensson           12 Vikings              1:24.68    1:24.88  
 15 Kali Majoros              12 Telopea                   NT    1:25.21  
 16 Alex Courtney             12 CRUIZ                1:26.81    1:26.46  
 17 Eilish Tuohy              12 Woden                1:33.18    1:38.29  
 18 Teia Oliver               12 Goulburn             1:53.92    1:39.12  
 
Event 51  Men 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas Lawlis           10 Queanbeyan           1:24.62    1:21.38  
  2 Harrison Webster           9 Woden                1:26.02    1:21.68  
  3 Jarrod Barber             10 Telopea              1:27.38    1:22.14  
  4 Kit Dabrowski             10 Woden                     NT    1:25.93  
  5 Andrew Van Kemenade       10 Cowra                1:29.19    1:29.01  
  6 Samuel Wright             10 Vikings              1:35.26    1:31.02  
  7 Jack Kilrain               9 Vikings              1:34.14    1:32.92  
  8 Joshua Colquhoun           9 Vikings              1:32.22    1:33.53  
  9 Peter Philippa             9 Vikings              1:44.78    1:40.57  
 10 Callum Burns               9 Ginninderra          1:49.88    1:43.36  
 11 Arron Costello             9 Woden                     NT    1:46.82  
 12 Joel Mantle               10 Woden                1:59.17    2:02.27  
 
Event 52  Women 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ebony Norris              10 Woden                1:14.44    1:13.15  
  2 Rebecca Cross             10 Vikings              1:14.06    1:13.36  
  3 Amelia Laudenbach          9 Vikings              1:31.88    1:16.96  
  4 Kobi Kiraly               10 Woden                1:18.05    1:17.86  
  5 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings              1:17.56    1:18.71  
  6 Kate Tabke                10 Vikings              1:19.08    1:18.79  
  7 Genevieve Morris          10 Vikings              1:24.31    1:21.24  
  8 Taylah Bacon               9 Vikings              1:21.45    1:23.93  
  9 Hayley Morris             10 Vikings              1:25.28    1:24.13  
 10 Lauren Elliott            10 Queanbeyan           1:34.50    1:26.51  
 11 Kaela McGuire             10 Vikings              1:28.22    1:26.90  
 12 Lauren Beasley             9 Campbelltown              NT    1:28.06  
 13 Ellie Hoitink              9 Canberra             1:31.94    1:29.58  
 14 Eske Gavel                 9 CRUIZ                1:31.75    1:29.87  
 15 Molly Tetley              10 Vikings              1:28.56    1:30.21  
 16 Darby Whiteley            10 Ginninderra          1:36.76    1:30.22  
 17 J'Aime McGuire             9 Vikings              1:33.06    1:31.19  
 18 Stephanie McGoldrick      10 Vikings              1:37.35    1:32.33  
 19 Rachel Crawford            9 Burley Griffin       1:33.03    1:33.88  
 20 Alicia Norris              9 Woden                1:33.65    1:34.36  
 21 Michaela Roberts           9 Woden                1:36.75    1:36.13  
 22 Caitlin Manning           10 Vikings              1:36.91    1:37.53  
 23 Siani Swarbrick            9 Woden                1:36.30    1:38.32  
 24 Sarah Purcell              8 Vikings                   NT    1:41.11  
 25 Claire Le Couteur          9 Vikings              1:50.66    1:41.36  
 26 Danielle Grimm             8 Vikings                   NT    1:41.83  
 27 Bianca Cowan               9 Vikings                   NT    1:41.89  
 28 Tara Ironside             10 Vikings              1:40.67    1:42.38  
 29 Ellen Thurlow              9 Woden                1:43.84    1:43.33  
 30 Charlotte Garner           9 Queanbeyan           2:00.31    1:47.22  
 31 Alexie Boulton             9 Queanbeyan           1:44.38    1:47.36  
 32 Tegan Roberts              8 Woden                     NT    1:49.60  
 33 Isobel Kay                 9 Woden                     NT    1:50.29  
 34 Madeliene McGoldrick       8 Vikings              2:13.20    1:50.68  
 35 Emma Lucic                 8 Queanbeyan           1:56.61    1:57.83  
 
Event 53  Mixed Open 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patrick Hudson            17 Woden                2:07.09    2:07.48  
  2 Luke Abberton             16 Vikings              2:16.95    2:11.83  
  3 James Dowden              15 Burley Griffin       2:13.82    2:17.19  
  4 Brooklyn Morgan           14 Nepean               2:18.22    2:21.72  
  5 Riley Albrecht            12 Ginninderra          2:26.30    2:23.57  
  6 Ashleigh Bootsma          15 Campbelltown         2:23.00    2:26.66  
  7 Emily Budd                13 Griffith             2:32.11    2:29.97  
  8 John Ashleigh             12 Telopea              2:33.61    2:32.79  
  9 Nathan de Meillon         11 Vikings              2:35.20    2:34.57  
 10 Tomas Muller              13 Ginninderra          2:38.18    2:35.06  
 11 Melanie Le Couteur        13 Vikings              2:40.57    2:39.49  
 
Event 54  Mixed Open 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ben Wise                  20 Woden                2:09.04    2:17.77  
  2 Jordan Hamilton           16 Ginninderra          2:24.27    2:19.53  
  3 William Pulley            15 CRUIZ                2:19.69    2:20.00  
  4 Thomas Ramsay             14 Ginninderra          2:29.08    2:30.24  
  5 Imogen Schiwy             14 Telopea              2:32.71    2:34.86  
  6 Tim Young                 13 Ginninderra          2:33.57    2:35.10  
  7 Jordan Welch              12 Ginninderra          2:35.96    2:36.67  
  8 Hannah Hobson             15 Young                2:35.94    2:38.15  
  9 Blake Fulko               14 Campbelltown         2:30.49    2:39.95  
 10 Tori Eaglen               15 Campbelltown         2:43.59    2:40.40  
 11 Sarah Friend              16 Woden                2:25.91    2:40.93  
 12 Jessie O'Connor           16 Wizards              2:36.45    2:42.77  
 13 Tom Bingley               14 Canberra             2:38.69    2:45.52  
 14 Mabel Lam                 15 Woden                2:59.77    2:54.02  
 15 Claire Mantle             15 Woden                2:43.92    2:55.82  
 16 Montana Thornberry        11 Ginninderra          3:02.38    2:57.94  
 17 Jessica Liardo            12 Campbelltown         2:51.00    3:00.10  
 18 James Ashleigh            11 Telopea              3:14.44    3:07.41  
 
Event 55  Mixed Open 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bradley Lewis             20 Mt Annan             2:35.48    2:29.64  
  2 Nicholas Otevrel          15 Canberra             2:36.25    2:41.18  
  3 Nathan Seddon             14 Woden                2:47.13    2:49.48  
  4 Angus Dibden              13 Ginninderra          2:49.82    2:51.25  
  5 Erin Suters               15 Campbelltown         2:50.12    2:54.68  
  6 Brooke Dodson             16 Campbelltown         2:47.02    2:55.01  
  7 Daniel Steemson           17 Vikings              2:54.61    2:56.76  
  8 Nicole Martine            15 Woden                2:52.15    3:01.55  
  9 Jessica Hood              15 Woden                2:58.49    3:03.09  
 10 Christie Owen             14 Campbelltown         3:04.01    3:03.41  
 11 Bethany Colquhoun         14 Vikings              3:17.53    3:07.53  
 12 Brooke James              13 Ginninderra          2:55.53    3:08.17  
 13 Sarah Martine             18 Woden                2:54.36    3:09.00  
 14 Emma Kelly                14 Vikings              3:30.00    3:26.10  
 15 Rachel Brown              12 Canberra             3:27.20    3:26.84  
 
Event 56  Mixed Open 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hugo Morris               15 Woden                2:07.38    2:11.99  
  2 Declan Moore              14 Canberra             2:14.92    2:17.93  
  3 Joel McCabe               15 Wizards              2:25.43    2:27.79  
  4 Kade Howitt               14 Jindabyne            2:35.04    2:32.63  
  5 Heather Middleton         18 Telopea              2:26.72    2:41.93  
  6 Bianca Pitts              19 Vikings              2:36.82    2:42.55  
  7 Samantha Marceddo         15 Ginninderra          2:32.39    2:46.70  
 
Event 57  Men 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eli Gatica                11 Telopea              1:36.30    1:38.18  
  2 Brendan Wright            11 Vikings              1:53.34    1:41.97  
  3 Dylan Weir                11 Vikings              1:49.48    1:42.39  
  4 Caleb Whiteley            11 Ginninderra          1:48.90    1:50.45  
  5 Kieran Howell             11 Woden                1:49.45    1:51.52  
  6 Andrew Martine            11 Woden                1:51.10    1:53.02  
 
Event 57  Men 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            12 Telopea              1:28.42    1:25.72  
  2 Angus Funnell             12 Vikings              1:35.23    1:31.92  
  3 Luis Alarcon              12 Vikings              1:35.73    1:32.28  
  4 Riley Nelson              12 Goulburn             1:38.30    1:33.24  
  5 Liam Barber               12 Telopea              1:37.33    1:35.50  
  6 Jay Spencer               12 Campbelltown         1:33.70    1:38.86  
  7 Daniel Pelkowitz          12 Ginninderra          1:36.17    1:38.89  
  8 Kurt Michl                12 Queanbeyan                NT    1:39.24  
  9 Ryan Gray                 12 Queanbeyan           1:43.57    1:40.91  
 10 Nicholas Starkey          12 Canberra             1:39.32    1:45.03  
 11 Travis Elliott            12 Queanbeyan           1:55.97    1:50.39  
 
Event 58  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tizana Fiorese            11 Vikings              1:29.36    1:29.17  
  2 Isabella Marinelli        11 Woden                1:34.26    1:34.80  
  3 Rebekah McCoy             11 Vikings              1:36.64    1:37.89  
  4 Ashley Groch              11 Canberra             1:39.70    1:38.03  
  5 Alexandra Ashley          11 Ginninderra          1:38.92    1:38.14  
  6 Chelsea Stewart           11 Ginninderra          1:40.15    1:39.35  
  7 Alannah Riggans           11 Woden                1:38.88    1:42.42  
  8 Ashleigh Jones            11 Vikings              1:48.13    1:48.21  
  9 Montana Thornberry        11 Ginninderra          1:47.40    1:50.57  
 10 Emma Gillingham           11 Vikings              1:49.46    1:52.64  
 11 Claudia Maddren           11 Goulburn             1:53.59    1:55.31  
 12 Tahlia Cowan              11 Vikings                   NT    2:04.21  
 
Event 58  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tyla Bernard              12 Campbelltown         1:26.33    1:28.88  
  2 Tayla Casey               12 Woden                1:27.85    1:28.89  
  3 Esther Hampton            12 Junee                1:32.15    1:33.40  
  4 Samantha Young            12 Woden                1:34.46    1:38.28  
  5 Lauren Abraham            12 Canberra             1:40.11    1:39.38  
  6 Georgia Rowland           12 Woden                1:43.82    1:40.08  
  7 Annika Svensson           12 Vikings              1:42.89    1:40.20  
  8 Jessica Laudenbach        12 Vikings                   NT    1:44.40  
  9 Ceillagh Svensson         12 Vikings              1:47.76    1:45.14  
 10 Bethany Poyser            12 Woden                     NT    1:47.39  
 11 Kali Majoros              12 Telopea                   NT    1:48.83  
 12 Alex Courtney             12 CRUIZ                1:54.11    1:50.89  
 13 Lara Menegon              12 Queanbeyan                NT    1:55.07  
 14 Molly Turnbull            12 Vikings              2:01.86    1:55.92  
 15 Eilish Tuohy              12 Woden                2:04.35    2:07.02  
 16 Teia Oliver               12 Goulburn                  NT    2:13.71  
 
Event 59  Men 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samuel Wright             10 Vikings              1:54.08    1:46.92  
  2 Baily Hughes               8 Warringah            1:53.39    1:55.36  
  3 Kit Dabrowski             10 Woden                     NT    2:00.20  
  4 Andrew Van Kemenade       10 Cowra                2:02.83    2:00.59  
  5 Joshua Colquhoun           9 Vikings              2:03.28    2:03.94  
  6 Peter Philippa             9 Vikings              2:08.90    2:07.88  
  7 Joel Mantle               10 Woden                2:35.35    2:21.67  
  8 Saxon Oliver              10 Goulburn                  NT    2:32.40  
 -- Callum Burns               9 Ginninderra          2:11.15         DQ  
 
Event 60  Women 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Cross             10 Vikings              1:30.96    1:32.73  
  2 Ebony Norris              10 Woden                1:41.72    1:41.17  
  3 Grace Hughes              10 Warringah            1:40.97    1:41.91  
  4 Kate Tabke                10 Vikings              1:47.55    1:45.47  
  5 Kaela McGuire             10 Vikings              1:45.05    1:45.73  
  6 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings              1:43.62    1:47.68  
  7 Lauren Elliott            10 Queanbeyan           2:03.06    1:48.85  
  8 Eske Gavel                 9 CRUIZ                1:43.96    1:50.83  
  9 Hayley Morris             10 Vikings              1:57.76    1:51.13  
 10 Taylah Bacon               9 Vikings              1:57.01    1:51.74  
 11 Amelia Laudenbach          9 Vikings                   NT    1:52.52  
 12 Genevieve Morris          10 Vikings              1:53.90    1:54.30  
 13 Phoebe Ross                9 Woden                1:48.92    1:58.08  
 14 Darby Whiteley            10 Ginninderra          1:56.77    1:59.77  
 15 Jordan Heddle             10 Woden                     NT    2:01.47  
 16 Michaela Roberts           9 Woden                2:00.95    2:01.65  
 17 Stephanie McGoldrick      10 Vikings              2:12.18    2:02.78  
 18 Rachel Crawford            9 Burley Griffin       2:05.21    2:03.54  
 19 Danielle Grimm             8 Vikings                   NT    2:08.83  
 20 Tara Ironside             10 Vikings              2:05.12    2:08.99  
 21 Caitlin Manning           10 Vikings              2:10.75    2:09.30  
 22 Jordan Majoros            10 Telopea                   NT    2:13.40  
 23 Bianca Cowan               9 Vikings                   NT    2:19.14  
 24 Jess Ashley                8 Ginninderra               NT    2:19.42  
 25 Ellen Thurlow              9 Woden                2:14.72    2:22.61  
 -- Alexie Boulton             9 Queanbeyan           2:04.77         DQ  
 
Event 61  Men 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Toomas Mirlieb            13 Canberra             1:13.14    1:11.51  
  2 Alec Morris               13 Woden                1:12.23    1:11.78  
  3 Cameron Tysoe             13 Ginninderra          1:23.61    1:17.92  
  4 Angus Dibden              13 Ginninderra          1:24.05    1:19.28  
  5 Jack Nix                  13 Tumut                1:27.19    1:21.52  
 
Event 61  Men 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sean Maloney              14 Woden                1:03.91    1:03.20  
  2 Ryan Hore                 14 Vikings              1:03.54    1:03.81  
  3 Declan Moore              14 Canberra             1:04.40    1:04.86  
  4 Jayden Malala             14 Blacktown City       1:05.68    1:06.82  
  5 Jake Cooper               14 Nepean               1:08.90    1:07.32  
  6 Kyle Maurer               14 Wizards              1:05.07    1:07.60  
  7 Kade Howitt               14 Jindabyne            1:07.20    1:07.76  
  8 Jake Brunt                14 Wizards              1:08.48    1:08.76  
  9 Thomas Ramsay             14 Ginninderra          1:12.06    1:12.79  
 10 Blake Fulko               14 Campbelltown         1:13.23    1:14.02  
 
Event 62  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexis Mastro             13 WIA                  1:07.34    1:09.85  
  2 Natasha Kosev             13 Ginninderra          1:16.93    1:13.08  
  3 Kaylie Ekinci             13 Campbelltown         1:12.86    1:14.74  
  4 Ayu Barry                 13 Telopea              1:13.71    1:14.96  
  5 Paula Rusanov             13 Queanbeyan           1:16.63    1:17.33  
  6 Aisha Collins             13 Canberra             1:20.78    1:18.28  
  7 Emily Budd                13 Griffith             1:23.80    1:22.20  
  8 Haley Jedrzejek           13 Canberra             1:23.81    1:26.13  
  9 Brittany Ross             13 Woden                1:30.75    1:26.30  
 10 Eliza Tetley              13 Vikings              1:23.74    1:26.98  
 11 Madison Macpherson        13 Campbelltown         1:25.00    1:31.96  
 12 Kate Gillingham           13 Vikings              1:26.07    1:36.78  
 
Event 62  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stephanie Wise            14 Woden                1:11.94    1:11.55  
  2 Lucy Palu                 14 Wizards              1:10.59    1:12.13  
  3 Sally Foster              14 Ginninderra          1:13.07    1:13.27  
  4 Christie Owen             14 Campbelltown              NT    1:13.43  
  5 Brooklyn Morgan           14 Nepean               1:11.02    1:14.38  
  6 Kirsten Duffy             14 Wizards              1:15.44    1:15.37  
  7 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra          1:13.98    1:15.61  
  8 Kate Miller               14 Telopea              1:16.11    1:18.19  
  9 Maddison Rohloff          14 Nepean               1:20.74    1:21.49  
 
Event 63  Men 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hugo Morris               15 Woden                  58.68    1:00.38  
  2 Luke Hinchcliffe          22 CRUIZ                  59.67    1:01.49  
  3 Dylan Appelqvist          17 Telopea              1:05.15    1:03.78  
  4 Patrick Hudson            17 Woden                1:03.74    1:04.38  
  5 Luke Abberton             16 Vikings              1:04.07    1:04.41  
  6 William Pulley            15 CRUIZ                1:02.67    1:04.52  
  7 James Ashurst             15 Telopea              1:04.54    1:04.85  
  8 Joel McCabe               15 Wizards              1:03.99    1:05.14  
  9 Brodyn Taylor             17 GT Aquatics          1:04.57    1:05.83  
 10 James Gibson              15 Canberra             1:05.81    1:07.20  
 11 Adam Mahoney              15 Wizards              1:06.50    1:08.94  
 12 Daniel Steemson           17 Vikings              1:14.05    1:10.71  
 13 Aiden Wright              16 Queanbeyan           1:09.26    1:12.18  
 14 Alex Ramsay               15 Ginninderra          1:11.38    1:13.16  
 15 Bradley Jones             15 Queanbeyan           1:10.94    1:13.31  
 
Event 64  Women 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooke Dodson             16 Campbelltown         1:05.12    1:10.65  
  2 Alana Bernard             15 Campbelltown         1:08.46    1:10.78  
  3 Liwen Ng                  15 Singapore            1:08.10    1:10.94  
  4 Katie Lewis               21 Campbelltown         1:11.66    1:11.57  
  5 Bianca Pitts              19 Vikings              1:09.97    1:12.73  
  6 Hannah Hobson             15 Young                1:09.37    1:13.10  
  7 Amy Brown                 15 Vikings              1:08.83    1:13.27  
  8 Heather Middleton         18 Telopea              1:07.55    1:14.02  
  9 Ashleigh Van Kemenade     16 Cowra                1:17.27    1:19.16  
 10 Kara Leo                  17 Wizards              1:20.93    1:21.03  
 11 Chelsea Brodie            15 Vikings              1:17.44    1:21.32  
 12 Courtney Kenyon           15 Nepean               1:22.65    1:25.19  
 13 Jasmine Dickerson-Willia  17 Yass                      NT    1:25.45  
 14 Sara Lucic                15 Queanbeyan           1:35.61    1:33.64  
 -- Renee Owen                15 Campbelltown         1:14.34         DQ  
 
Event 65  Men 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peeter Mirlieb             8 Canberra               48.23      48.09  
  2 Alec Willes                8 Campbelltown         1:08.81      51.48  
 
Event 65  Men 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrison Webster           9 Woden                  45.28      43.03  
  2 Joshua Colquhoun           9 Vikings                47.28      49.20  
  3 Callum Burns               9 Ginninderra            49.83      51.11  
  4 Arron Costello             9 Woden                     NT      53.01  
 
Event 65  Men 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jarrod Barber             10 Telopea                42.36      41.52  
  2 Nicholas Lawlis           10 Queanbeyan             41.77      41.65  
  3 Andrew Van Kemenade       10 Cowra                  45.33      45.93  
  4 Samuel Wright             10 Vikings                51.51      52.66  
  5 Joel Mantle               10 Woden                1:01.33      52.90  
  6 Sam Mihalyka              10 Woden                1:02.46      56.25  
  7 Saxon Oliver              10 Goulburn             1:03.14      56.98  
 
Event 66  Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danielle Grimm             8 Vikings                52.11      51.66  
  2 Jess Ashley                8 Ginninderra            54.34      53.89  
  3 Sarah Purcell              8 Vikings                57.36      55.32  
  4 Madeliene McGoldrick       8 Vikings                56.67      56.13  
  5 Emma Lucic                 8 Queanbeyan           1:01.14    1:01.52  
 -- Teagyn Beasley             7 Campbelltown              NT         DQ  
 
Event 66  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amelia Laudenbach          9 Vikings                45.46      42.97  
  2 Taylah Bacon               9 Vikings                   NT      44.40  
  3 Lauren Beasley             9 Campbelltown              NT      46.33  
  4 Amy Sokic                  9 Queanbeyan             46.46      46.53  
  5 Ellie Hoitink              9 Canberra               47.00      47.19  
  6 Jasmine Thornton           9 Woden                     NT      47.77  
  7 Rachel Crawford            9 Burley Griffin         49.47      49.57  
  8 Claire Le Couteur          9 Vikings                57.71      50.20  
  9 Siani Swarbrick            9 Woden                  53.76      50.60  
 10 Alexie Boulton             9 Queanbeyan             50.25      50.86  
 11 Phoebe Ross                9 Woden                  51.81      51.78  
 12 Alison Piper               9 Vikings                   NT      53.65  
 13 Bianca Cowan               9 Vikings                56.04      54.30  
 14 Ellen Thurlow              9 Woden                  52.93      54.38  
 15 Charlotte Garner           9 Queanbeyan             59.30      57.20  
 16 Bethany Mantle             9 Woden                     NT    1:02.25  
 17 Sarah Duffy                9 Woden                     NT    1:03.97  
 
Event 66  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobi Kiraly               10 Woden                  38.15      38.32  
  2 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings                39.17      38.61  
  3 Rebecca Cross             10 Vikings                42.62      41.02  
  4 Hayley Morris             10 Vikings                42.96      41.53  
  5 Dominque Willes           10 Campbelltown           50.80      43.31  
  6 Genevieve Morris          10 Vikings                45.71      44.81  
  7 Kaela McGuire             10 Vikings                45.06      46.14  
  8 Kate Tabke                10 Vikings                44.17      46.16  
  9 Darby Whiteley            10 Ginninderra            48.44      46.31  
 10 Molly Tetley              10 Vikings                46.48      47.09  
 11 Lauren Elliott            10 Queanbeyan             47.73      47.99  
 12 Stephanie McGoldrick      10 Vikings                49.43      48.60  
 13 Jordan Heddle             10 Woden                  49.07      49.61  
 14 Caitlin Manning           10 Vikings                48.44      51.24  
 15 Tara Ironside             10 Vikings                52.56      54.65  
 16 Chantelle Boehme          10 Woden                     NT      55.60  
 17 Jordan Majoros            10 Telopea                   NT      56.39  
 18 Michaela Cox              10 Woden                     NT      57.53  
 
Event 67  Men 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caleb Whiteley            11 Ginninderra            39.15      37.85  
  2 James Hanson              11 Telopea                40.57      39.68  
  3 Andrew Martine            11 Woden                  41.69      39.71  
  4 James Ashleigh            11 Telopea                39.03      39.93  
  5 Eli Gatica                11 Telopea                39.94      40.73  
  6 Brendan Wright            11 Vikings                43.19      41.62  
  7 Kieran Howell             11 Woden                  43.37      43.18  
  8 Dylan Weir                11 Vikings                   NT      44.03  
 
Event 67  Men 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            12 Telopea                34.40      34.24  
  2 Riley Albrecht            12 Ginninderra            35.03      34.74  
  3 Ayrton Kiraly             12 Woden                  35.78      34.93  
  4 Liam Barber               12 Telopea                36.99      36.90  
  5 Angus Funnell             12 Vikings                38.29      37.09  
  6 Kurt Michl                12 Queanbeyan             38.26      38.12  
  7 John Ashleigh             12 Telopea                37.67      39.07  
  8 Luis Alarcon              12 Vikings                43.09      42.07  
  9 Ryan Gray                 12 Queanbeyan             42.09      43.81  
 10 Nicholas Starkey          12 Canberra               41.68      44.96  
 11 Travis Elliott            12 Queanbeyan             44.47      47.12  
 
Event 68  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebekah McCoy             11 Vikings                37.69      36.90  
  2 Tizana Fiorese            11 Vikings                39.64      39.21  
  3 Ashlin Hardiman           11 Ginninderra            40.30      40.76  
  4 Ashley Groch              11 Canberra               38.72      41.19  
  5 Alexandra Ashley          11 Ginninderra            41.54      41.80  
  6 Emma Gillingham           11 Vikings                40.71      42.41  
  7 Isabella Marinelli        11 Woden                  44.85      44.21  
  8 Alannah Riggans           11 Woden                  46.42      44.75  
  9 Ashleigh Jones            11 Vikings                44.61      45.31  
 10 Claudia Maddren           11 Goulburn               48.34      48.80  
 11 Tahlia Cowan              11 Vikings                50.39      51.00  
 12 Kristin Chait             11 Woden                     NT      53.17  
 13 Tara Jones                11 Woden                  53.43      53.23  
 
Event 68  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rachel Brown              12 Canberra               36.35      35.82  
  2 Jessica Liardo            12 Campbelltown           38.25      37.99  
  3 Jessie Reynolds           12 Woden                  38.33      38.17  
  4 Hannah Cummins            12 Goulburn               38.50      38.62  
  5 Jessica Laudenbach        12 Vikings                40.69      39.13  
  6 Samantha Young            12 Woden                  42.37      39.50  
  7 Arabella Schiwy           12 Telopea                39.38      40.10  
  7 Esther Hampton            12 Junee                  41.18      40.10  
  9 Keely O'Brien             12 Woden                  43.45      41.21  
 10 Lara Menegon              12 Queanbeyan             44.00      42.30  
 11 Bethany Poyser            12 Woden                     NT      42.60  
 12 Lauren Abraham            12 Canberra               42.65      43.58  
 13 Molly Turnbull            12 Vikings                45.23      43.89  
 14 Alex Courtney             12 CRUIZ                  44.13      44.73  
 15 Ceillagh Svensson         12 Vikings                44.39      45.66  
 16 Annika Svensson           12 Vikings                46.74      46.18  
 17 Eilish Tuohy              12 Woden                  46.55      47.82  
 
Event 69  Men 13 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bradley Lewis             20 Mt Annan             2:07.02    2:06.89  
  2 Ciaran Plenty             17 Telopea              2:15.36    2:14.34  
  3 Hugo Morris               15 Woden                2:21.28    2:21.71  
  4 William Pulley            15 CRUIZ                2:20.07    2:22.35  
  5 Luke Abberton             16 Vikings              2:28.77    2:26.45  
  6 Jordan Hamilton           16 Ginninderra          2:37.26    2:26.55  
  7 Ben Wise                  20 Woden                2:32.23    2:28.79  
  8 Patrick Hudson            17 Woden                2:24.32    2:29.14  
  9 Ryan Hore                 14 Vikings              2:19.65    2:29.37  
 10 Nathan Seddon             14 Woden                2:31.62    2:31.71  
 11 Kade Howitt               14 Jindabyne            2:32.88    2:31.81  
 12 Kyle Maurer               14 Wizards              2:31.43    2:32.75  
 13 Adam Mahoney              15 Wizards              2:30.96    2:33.10  
 14 James Dowden              15 Burley Griffin       2:32.76    2:33.22  
 15 Daniel Steemson           17 Vikings              2:35.99    2:36.54  
 16 Thomas Ramsay             14 Ginninderra          2:35.00    2:37.32  
 17 Alex Ramsay               15 Ginninderra          2:41.69    2:39.18  
 18 Tim Young                 13 Ginninderra          2:33.44    2:39.78  
 19 Cameron Tysoe             13 Ginninderra          2:40.52    2:39.95  
 20 Jake Cooper               14 Nepean               2:37.93    2:40.17  
 21 Blake Fulko               14 Campbelltown         2:37.13    2:40.21  
 22 Jack Nix                  13 Tumut                2:44.35    2:44.02  
 23 Ryan Buckham              14 Woden                2:46.71    2:44.16  
 24 Tom Bingley               14 Canberra             2:39.14    2:50.22  
 
Event 70  Women 13 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Traficante        18 Telopea              2:29.97    2:31.59  
  2 Ashleigh Streatfield      16 Vikings              2:30.99    2:31.86  
  3 Jessica Schembri          15 Ginninderra          2:30.12    2:34.35  
  4 Katie Lewis               21 Campbelltown         2:34.41    2:34.87  
  5 Bethany Colquhoun         14 Vikings              2:40.82    2:38.49  
  6 Christie Owen             14 Campbelltown         2:37.85    2:40.81  
  7 Bianca Pitts              19 Vikings              2:39.79    2:43.86  
  8 Natasha Kosev             13 Ginninderra          2:41.59    2:44.71  
  9 Nicole Martine            15 Woden                2:40.21    2:47.11  
 10 Kaylie Ekinci             13 Campbelltown         2:50.96    2:47.24  
 11 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra          2:43.36    2:47.69  
 12 Emma Harris               13 Woden                3:12.15    2:50.39  
 13 Emily Budd                13 Griffith             2:51.84    2:50.68  
 14 Paula Rusanov             13 Queanbeyan           2:45.46    2:52.36  
 15 Jessie O'Connor           16 Wizards              2:46.09    2:52.73  
 16 Sarah Martine             18 Woden                2:34.21    2:53.31  
 17 Maddison Rohloff          14 Nepean               2:47.70    2:53.79  
 18 Ashleigh Van Kemenade     16 Cowra                2:52.54    2:54.32  
 19 Haley Jedrzejek           13 Canberra             2:55.89    2:57.36  
 20 Melanie Le Couteur        13 Vikings              3:02.20    3:03.52  
 21 Jasmine Dickerson-Willia  17 Yass                      NT    3:04.30  
 22 Eliza Tetley              13 Vikings              3:06.06    3:04.71  
 23 Madison Macpherson        13 Campbelltown         3:20.00    3:04.94  
 24 Haylee Norris             13 Woden                3:09.91    3:05.97  
 25 Philippa Crampton-Smith   13 Yass                      NT    3:23.39  
 26 Hollie Wells              13 Goulburn             3:35.45    3:28.92  
 -- Molly May Cann            13 Ginninderra          3:08.86         DQ  
 -- Amanda Fletcher           15 Vikings                   NT         DQ  
 
Event 71  Men 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alec Willes                8 Campbelltown         1:19.92    1:03.73  
 
Event 71  Men 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrison Webster           9 Woden                  57.67      54.66  
  2 Joshua Colquhoun           9 Vikings                56.68      57.26  
  3 Peter Philippa             9 Vikings              1:06.77      59.60  
  4 Callum Burns               9 Ginninderra            58.90    1:01.45  
  5 Jack Kilrain               9 Vikings                56.12    1:01.71  
  6 Arron Costello             9 Woden                     NT    1:13.27  
 
Event 71  Men 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samuel Wright             10 Vikings                50.26      49.52  
  2 Kit Dabrowski             10 Woden                     NT      53.77  
  3 Jarrod Barber             10 Telopea                54.79      55.70  
  4 Andrew Van Kemenade       10 Cowra                  56.26      56.97  
  5 Nicholas Lawlis           10 Queanbeyan             52.31      57.15  
  6 Sam Mihalyka              10 Woden                  58.29      58.59  
  7 Joel Mantle               10 Woden                1:13.53    1:03.76  
  8 Saxon Oliver              10 Goulburn             1:13.98    1:16.48  
 
Event 72  Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexis Cross               8 Vikings                58.87      58.60  
  2 Danielle Grimm             8 Vikings                59.17    1:01.24  
  3 Jess Ashley                8 Ginninderra          1:05.50    1:05.54  
  4 Sarah Purcell              8 Vikings              1:08.13    1:09.28  
  5 Emma Lucic                 8 Queanbeyan           1:10.13    1:11.46  
  6 Madeliene McGoldrick       8 Vikings              1:15.90    1:11.88  
 -- Teagyn Beasley             7 Campbelltown              NT         DQ  
 
Event 72  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eske Gavel                 9 CRUIZ                  47.40      49.78  
  2 Phoebe Ross                9 Woden                  53.75      52.24  
  3 Amelia Laudenbach          9 Vikings                54.21      53.62  
  4 Lauren Beasley             9 Campbelltown              NT      55.02  
  5 Amy Sokic                  9 Queanbeyan             55.60      56.10  
  6 Alexie Boulton             9 Queanbeyan             56.24      57.35  
  7 Michaela Roberts           9 Woden                     NT      57.52  
  8 Rachel Crawford            9 Burley Griffin         56.54      58.63  
  9 Alicia Norris              9 Woden                1:00.95    1:00.25  
 10 Siani Swarbrick            9 Woden                  58.41    1:01.33  
 11 Jasmine Thornton           9 Woden                     NT    1:02.07  
 12 Charlotte Garner           9 Queanbeyan           1:06.04    1:02.45  
 13 Isobel Kay                 9 Woden                     NT    1:03.55  
 14 Bianca Cowan               9 Vikings                   NT    1:04.80  
 15 Sarah Duffy                9 Woden                     NT    1:04.84  
 16 Emma Williams              9 Woden                     NT    1:06.32  
 17 Claire Le Couteur          9 Vikings              1:06.70    1:06.76  
 18 J'Aime McGuire             9 Vikings                59.72    1:07.46  
 19 Bethany Mantle             9 Woden                1:30.82    1:15.30  
 -- Alison Piper               9 Vikings                   NT         DQ  
 
Event 72  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Cross             10 Vikings                40.91      42.02  
  2 Ebony Norris              10 Woden                  45.70      46.94  
  3 Hayley Morris             10 Vikings                47.09      47.69  
  4 Kaela McGuire             10 Vikings                46.41      48.11  
  5 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings                46.76      49.54  
  6 Kate Tabke                10 Vikings                50.58      50.43  
  7 Lauren Elliott            10 Queanbeyan             51.02      50.51  
  8 Kobi Kiraly               10 Woden                  51.26      51.64  
  9 Genevieve Morris          10 Vikings                50.50      52.78  
 10 Dominque Willes           10 Campbelltown           59.22      57.35  
 11 Stephanie McGoldrick      10 Vikings              1:01.43      58.82  
 11 Caitlin Manning           10 Vikings              1:02.05      58.82  
 13 Jordan Heddle             10 Woden                1:03.54    1:00.02  
 14 Beth Williams             10 Woden                     NT    1:01.09  
 15 Jordan Majoros            10 Telopea                   NT    1:02.45  
 16 Tara Ironside             10 Vikings                57.75    1:03.54  
 17 Chantelle Boehme          10 Woden                     NT    1:13.08  
 -- Michaela Cox              10 Woden                     NT         DQ  
 
Event 73  Men 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eli Gatica                11 Telopea                42.85      44.94  
  2 Dylan Weir                11 Vikings                   NT      48.98  
  3 James Ashleigh            11 Telopea                49.29      51.16  
  4 Kieran Howell             11 Woden                  52.53      53.74  
 
Event 73  Men 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            12 Telopea                40.35      39.43  
  2 Ayrton Kiraly             12 Woden                  45.30      41.81  
  3 Riley Nelson              12 Goulburn               49.61      42.85  
  4 Kurt Michl                12 Queanbeyan             46.73      44.00  
  5 Angus Funnell             12 Vikings                43.07      44.43  
  6 Daniel Pelkowitz          12 Ginninderra            42.87      45.51  
  7 Luis Alarcon              12 Vikings                44.50      45.59  
  8 Nicholas Starkey          12 Canberra               45.43      46.63  
  9 John Ashleigh             12 Telopea                44.38      46.98  
 10 Ryan Gray                 12 Queanbeyan             46.90      47.02  
 11 Travis Elliott            12 Queanbeyan             49.40      51.85  
 
Event 74  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tizana Fiorese            11 Vikings                44.02      42.23  
  2 Isabella Marinelli        11 Woden                  43.42      42.60  
  3 Rebekah McCoy             11 Vikings                44.76      45.09  
  4 Ashley Groch              11 Canberra               44.56      46.13  
  5 Alexandra Ashley          11 Ginninderra            46.82      46.78  
  6 Chelsea Stewart           11 Ginninderra            47.71      47.17  
  7 Alannah Riggans           11 Woden                  48.25      47.98  
  8 Ashlin Hardiman           11 Ginninderra            53.53      49.78  
  9 Ashleigh Jones            11 Vikings                49.41      51.47  
 10 Claudia Maddren           11 Goulburn               50.18      51.77  
 11 Montana Thornberry        11 Ginninderra            50.30      52.74  
 12 Tahlia Cowan              11 Vikings                   NT      56.65  
 13 Tara Jones                11 Woden                1:04.56    1:06.46  
 14 Kristin Chait             11 Woden                     NT    1:09.75  
 
Event 74  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tayla Casey               12 Woden                  39.96      41.27  
  2 Samantha Young            12 Woden                  41.59      42.13  
  3 Esther Hampton            12 Junee                  42.65      42.55  
  4 Keely O'Brien             12 Woden                  48.37      46.38  
  5 Lauren Abraham            12 Canberra               45.11      47.00  
  6 Rachel Brown              12 Canberra               43.75      47.08  
  7 Annika Svensson           12 Vikings                46.85      47.30  
  8 Brittney Reynolds         12 Woden                  48.29      48.26  
  9 Kali Majoros              12 Telopea                   NT      49.05  
 10 Ceillagh Svensson         12 Vikings                48.25      50.08  
 11 Alex Courtney             12 CRUIZ                  49.95      50.70  
 12 Jessica Laudenbach        12 Vikings                51.79      50.82  
 13 Molly Turnbull            12 Vikings                52.54      54.24  
 14 Lara Menegon              12 Queanbeyan             49.89      55.40  
 15 Teia Oliver               12 Goulburn             1:01.82    1:00.01  
 16 Emma Mann                 12 Woden                1:14.81    1:02.14  
 
Event 75  Men 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cameron Tysoe             13 Ginninderra          1:03.02    1:02.92  
  2 Jack Nix                  13 Tumut                1:02.54    1:03.35  
  3 Alec Morris               13 Woden                1:03.12    1:03.83  
  4 Toomas Mirlieb            13 Canberra             1:06.68    1:06.86  
  5 Tomas Muller              13 Ginninderra          1:06.01    1:07.39  
  6 Tim Young                 13 Ginninderra          1:04.65    1:07.75  
  7 Angus Dibden              13 Ginninderra          1:17.91    1:09.14  
  8 John Freeman              13 Woden                1:14.49    1:11.89  
 
Event 75  Men 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jayden Malala             14 Blacktown City         58.51      57.96  
  2 Kyle Maurer               14 Wizards                59.55    1:00.02  
  3 Ryan Hore                 14 Vikings                58.60    1:00.10  
  4 Declan Moore              14 Canberra               59.91    1:00.57  
  5 Nathan Seddon             14 Woden                1:00.84    1:01.01  
  6 Jake Cooper               14 Nepean               1:03.14    1:02.59  
  7 Alec Bruce                14 Ginninderra          1:04.11    1:02.60  
  8 Kade Howitt               14 Jindabyne            1:01.67    1:02.98  
  9 Tom Bingley               14 Canberra             1:00.46    1:05.43  
 10 Thomas Ramsay             14 Ginninderra          1:06.42    1:06.07  
 11 Tom Bigmore               14 Canberra             1:11.97    1:12.92  
 
Event 76  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexis Mastro             13 WIA                  1:02.29    1:03.87  
  2 Ayu Barry                 13 Telopea              1:02.85    1:04.03  
  3 Brooke James              13 Ginninderra          1:07.17    1:07.46  
  4 Emily Budd                13 Griffith             1:08.66    1:08.58  
  5 Natasha Kosev             13 Ginninderra          1:08.39    1:09.34  
  6 Emma Harris               13 Woden                1:13.93    1:10.73  
  7 Paula Rusanov             13 Queanbeyan           1:06.01    1:11.81  
  8 Millie Drummond           13 Woden                1:12.18    1:12.39  
  9 Briana Jones              13 Woden                1:12.37    1:12.69  
 10 Haley Jedrzejek           13 Canberra             1:10.77    1:12.77  
 11 Brittany Ross             13 Woden                1:19.82    1:13.17  
 12 Eliza Tetley              13 Vikings              1:14.32    1:13.44  
 13 Haylee Norris             13 Woden                1:12.29    1:15.16  
 14 Melanie Le Couteur        13 Vikings              1:14.03    1:15.23  
 15 Hollie Wells              13 Goulburn             1:13.34    1:20.82  
 16 Philippa Crampton-Smith   13 Yass                      NT    1:22.25  
 17 Madison Macpherson        13 Campbelltown         1:21.00    1:23.49  
 
Event 76  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucy Palu                 14 Wizards              1:01.17    1:02.08  
  2 Stephanie Wise            14 Woden                1:03.31    1:03.41  
  3 Imogen Schiwy             14 Telopea              1:03.73    1:04.10  
  4 Brooklyn Morgan           14 Nepean               1:03.67    1:05.27  
  5 Kate Miller               14 Telopea              1:06.38    1:07.79  
  6 Kirsten Duffy             14 Wizards              1:08.90    1:09.02  
  7 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra          1:07.50    1:09.22  
  8 Maddison Rohloff          14 Nepean               1:09.46    1:10.96  
  9 Sally Foster              14 Ginninderra          1:09.82    1:11.98  
 10 Hayley Manning            14 Vikings                   NT    1:22.23  
 
Event 77  Men 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ciaran Plenty             17 Telopea                54.50      54.49  
  2 Luke Hinchcliffe          22 CRUIZ                  53.96      55.07  
  3 Hugo Morris               15 Woden                  55.59      58.18  
  4 Dylan Appelqvist          17 Telopea                58.52      58.23  
  5 Jordan Hamilton           16 Ginninderra            59.61      58.38  
  6 William Pulley            15 CRUIZ                  57.99      59.58  
  7 Adam Mahoney              15 Wizards                57.90      59.62  
  8 Joel McCabe               15 Wizards              1:00.32    1:00.13  
  9 Luke Abberton             16 Vikings                57.85    1:00.44  
 10 James Ashurst             15 Telopea              1:00.05    1:01.04  
 11 Brodyn Taylor             17 GT Aquatics          1:00.04    1:01.06  
 12 Bradley Jones             15 Queanbeyan             59.07    1:02.01  
 13 Aiden Wright              16 Queanbeyan             59.45    1:02.04  
 14 Richard Eliason           21 Ginninderra            58.61    1:02.12  
 15 James Gibson              15 Canberra             1:01.18    1:02.38  
 16 James Dowden              15 Burley Griffin       1:01.29    1:03.14  
 17 Daniel Steemson           17 Vikings              1:03.03    1:04.03  
 18 Alex Ramsay               15 Ginninderra          1:05.79    1:05.59  
 19 Daniel Lewis              23 Woden                     NT    1:57.99  
 
Event 78  Women 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Traficante        18 Telopea              1:01.62    1:03.01  
  2 Alana Bernard             15 Campbelltown         1:02.38    1:03.86  
  3 Hannah Hobson             15 Young                1:03.17    1:04.95  
  4 Ashleigh Streatfield      16 Vikings              1:04.10    1:06.55  
  5 Kara Leo                  17 Wizards              1:06.73    1:07.41  
  6 Renee Owen                15 Campbelltown         1:09.31    1:09.15  
  7 Jessica Schembri          15 Ginninderra          1:05.57    1:09.51  
  8 Tori Eaglen               15 Campbelltown         1:06.49    1:09.58  
  9 Amy Brown                 15 Vikings              1:05.77    1:11.87  
 10 Chelsea Brodie            15 Vikings              1:07.05    1:12.31  
 11 Courtney Kenyon           15 Nepean               1:11.63    1:13.07  
 12 Ashleigh Van Kemenade     16 Cowra                1:09.91    1:14.05  
 13 Ellie Tonkin              17 Woden                1:13.65    1:14.36  
 14 Jasmine Dickerson-Willia  17 Yass                      NT    1:14.41  
 15 Sara Lucic                15 Queanbeyan           1:12.64    1:17.10  
 16 Amanda Fletcher           15 Vikings              1:16.15    1:17.82  
 
Event 79  Mixed Open 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liam Barber               12 Telopea              2:19.21    2:22.27  
  2 Bianca Pitts              19 Vikings              2:21.33    2:23.01  
  3 Eli Gatica                11 Telopea              2:34.95    2:35.79  
  4 James Ashleigh            11 Telopea              2:41.35    2:37.04  
  5 Claire Mantle             15 Woden                2:23.87    2:39.01  
  6 Jessie Reynolds           12 Woden                2:43.98    2:45.85  
  7 Harrison Webster           9 Woden                2:44.59    3:06.70  
 
Event 80  Mixed Open 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jake Brunt                14 Wizards              2:42.18    2:35.77  
  2 Heather Middleton         18 Telopea              2:26.40    2:43.30  
  3 Rebekah McCoy             11 Vikings              2:45.30    2:46.51  
  4 Jessica Laudenbach        12 Vikings              3:10.76    2:55.58  
  5 John Ashleigh             12 Telopea              3:04.18    2:57.24  
  6 Jack Nix                  13 Tumut                2:42.35    3:00.38  
  7 Hannah Cummins            12 Goulburn             2:59.19    3:03.05  
 
Event 81  Mixed Open 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patrick Hudson            17 Woden                2:59.72    2:53.66  
  2 Tim Young                 13 Ginninderra          2:52.29    3:00.30  
  3 Jessica Hood              15 Woden                2:58.49    3:01.64  
  4 Tomas Muller              13 Ginninderra          3:14.23    3:19.28  
  5 Esther Hampton            12 Junee                3:16.22    3:26.13  
  6 Chelsea Stewart           11 Ginninderra          3:27.59    3:36.48  
  7 Daniel Pelkowitz          12 Ginninderra          3:27.74    3:37.25  
 
Event 82  Mixed Open 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bethany Colquhoun         14 Vikings              2:33.21    2:37.61  
 
Event 83  Mixed Open 800 LC Meter Freestyle Split from 1500
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bradley Lewis             20 Mt Annan                  NT    8:36.40  
  2 Hugo Morris               15 Woden                     NT    8:48.99  
  3 Aaron Ferderer            14 Corrimal                  NT    9:21.35  
  4 Cihan Bagdatli            15 Corrimal                  NT    9:22.53  
  5 Nicholas Ferderer         16 Corrimal                  NT    9:22.68  
  6 Ryan Seymour              14 Novocastrian              NT    9:32.51  
  7 Oliver Bourne             15 Canberra                  NT    9:33.29  
  8 Alicia Burgess            23 Corrimal                  NT    9:43.01  
  9 Joel McCabe               15 Wizards                   NT    9:45.33  
 10 Blake Fulko               14 Campbelltown              NT    9:53.77  
 11 Kirsten Duffy             14 Wizards                   NT   10:30.11  
 12 Hannah Hobson             15 Young                     NT   10:35.97  
 13 Courtney Kenyon           15 Nepean                    NT   11:12.12