2009 Speedo Sprint Series - ACT Heats                     
                          8 February 2009 - AIS Pool                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryce Svensson             8 Vikings              1:04.05    1:01.91  
  2 Nicholas Barclay           7 Vikings              1:20.41    1:13.29  
 
Event 2  Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexis Cross               8 Vikings                56.42      57.38  
  2 Brooke Gilroy              8 Vikings              1:02.31    1:01.34  
  3 Tegan Roberts              8 Woden                1:02.97    1:01.83  
  4 Pyper Thornberry           7 Ginninderra            58.95    1:03.97  
  5 Hayley Dryburgh            8 Woden                1:07.52    1:05.58  
  6 Paige Davis                8 Woden                     NT    1:07.34  
  7 Annabelle Tetley           8 Vikings              1:15.86    1:07.73  
  8 Madeliene McGoldrick       8 Vikings              1:07.45    1:10.28  
  9 Ariana Morgan              8 Vikings                   NT    1:13.92  
 
Event 3  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Harrison           9 Burley Griffin         54.01      52.57  
  2 Jack Donnelly              9 Ginninderra            56.15      52.73  
  3 Bradley Tuck               9 Ginninderra            55.21      54.58  
  4 Harrison Webster           9 Woden                  53.37      54.89  
  5 Callum Burns               9 Ginninderra            58.07      59.17  
  6 Peter Philippa             9 Vikings                59.60      59.54  
  7 Jack Kilrain               9 Vikings                56.12    1:00.16  
 
Event 4  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amy Sokic                  9 Queanbeyan             54.28      50.06  
  2 Phoebe Ross                9 Woden                  50.90      51.31  
  3 Michaela Roberts           9 Woden                  54.44      55.13  
  4 Danielle Grimm             9 Vikings                58.24      56.17  
  5 Ellie Hoitink              9 Canberra               55.85      56.76  
  6 Alexie Boulton             9 Queanbeyan             56.24      56.93  
  7 Siani Swarbrick            9 Woden                  58.41      56.97  
  8 Alicia Norris              9 Woden                  59.93      58.39  
  9 J'Aime McGuire             9 Vikings                59.10    1:00.42  
 10 Bella Kanellopoulos        9 Telopea              1:00.44    1:01.26  
 11 Sarah Purcell              9 Vikings              1:02.68    1:01.29  
 12 Claire Le Couteur          9 Vikings              1:02.92    1:01.75  
 13 Bianca Cowan               9 Vikings              1:04.80    1:02.00  
 14 Alice Crossley             9 Vikings              1:08.31    1:06.31  
 15 Charlotte Poyser           9 Woden                     NT    1:07.75  
 16 Alison Piper               9 Vikings              1:12.23    1:11.27  
 17 Emma Lucic                 9 Queanbeyan           1:10.13    1:11.71  
 
Event 5  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniel Cherepinskiy       10 Ginninderra            48.38      47.51  
  2 Xavier Pearson            10 Telopea                56.41      52.94  
  3 Bobbie Su                 10 Telopea              1:03.15      53.16  
  4 Nicholas Lawlis           10 Telopea                55.02      54.46  
  5 Sam Mihalyka              10 Woden                  58.29      55.46  
  6 Jason Bird                10 Ginninderra               NT      56.34  
  7 Lachlan Morgan            10 Vikings              1:06.94    1:01.87  
  8 Arron Costello            10 Woden                1:13.27    1:04.07  
 
Event 6  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ebony Norris              10 Woden                  45.70      44.67  
  2 Kaela McGuire             10 Vikings                46.41      47.86  
  3 Milla Wolf                10 Vikings                48.57      48.42  
  4 Breana Gilroy             10 Vikings                46.93      48.58  
  5 Hayley Morris             10 Vikings                46.56      48.80  
  6 Taylah Bacon              10 Vikings                49.53      48.87  
  7 Kobi Kiraly               10 Woden                  51.26      49.19  
  8 Eske Gavel                10 Cruiz                  47.40      50.05  
  9 Lauren Elliott            10 Queanbeyan             50.38      51.74  
 10 Genevieve Morris          10 Vikings                50.50      51.84  
 11 Stephanie McGoldrick      10 Vikings                53.99      54.82  
 12 Julia Bruce               10 Ginninderra            58.15      56.58  
 13 Jordan Heddle             10 Woden                  58.59      56.62  
 14 Jessica Holland           10 Ginninderra            56.38      56.63  
 15 Caitlin Manning           10 Vikings                56.16      56.89  
 16 Molly Tetley              10 Vikings                58.16    1:01.66  
 17 Charlotte Garner          10 Queanbeyan           1:02.45    1:01.69  
 18 Tara Ironside             10 Vikings                57.75    1:03.22  
 19 Sarah Ashleigh            10 Telopea              1:09.08    1:04.15  

 
Event 7  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eli Gatica                11 Telopea                42.85      42.84  
  2 Kolya Cook                11 Burley Griffin         46.22      43.75  
  3 Jackson Savage            11 Vikings                45.78      45.66  
  4 Nathan de Meillon         11 Vikings                48.35      46.67  
  5 Lachlan Webb              11 Vikings                48.14      47.95  
  6 Louis Young               11 Ginninderra            51.02      48.71  
  7 Joshua Waugh              11 Canberra               48.83      49.18  
  8 James Hanson              11 Telopea                52.00      50.22  
  9 Kieran Howell             11 Woden                  51.13      50.61  
 10 James Ashleigh            11 Telopea                49.29      51.66  
 11 Bailey Rowland            11 Woden                  54.19      53.68  
 12 Jarrod Barber             11 Telopea                54.79      54.18  
 13 Christopher Pianca        11 Telopea              1:04.57      58.39  
 
Event 8  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isabella Marinelli        11 Woden                  41.66      40.14  
  2 Rebekah McCoy             11 Vikings                44.61      44.02  
  3 Chelsea Stewart           11 Ginninderra            45.94      46.07  
  4 Ashlin Hardiman           11 Ginninderra            47.51      47.31  
  5 Emma Miller               11 Burley Griffin         47.48      47.40  
  6 Emma Gillingham           11 Vikings                50.07      47.73  
  7 Annika Morling            11 Canberra               49.17      47.92  
  8 Grace Pyke                11 Canberra               48.31      48.02  
  9 Gabrielle Scarth-Johnson  11 Vikings                46.76      48.18  
 10 Hannah Riddell            11 Canberra               51.19      49.35  
 11 Ashleigh Jones            11 Vikings                48.37      49.54  
 12 Montana Thornberry        11 Ginninderra            50.39      50.56  
 13 Sophie Jones              11 Vikings                53.14      50.85  
 14 Maddie Quinn              11 Queanbeyan             52.82      51.26  
 15 Tennille Miller           11 Canberra               51.82      52.23  
 16 Tahlia Cowan              11 Vikings                52.66      53.80  
 17 Brooke Hughes             11 Queanbeyan             57.81      57.84  
 
Event 9  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            12 Telopea                39.43      37.43  
  2 Angus Funnell             12 Vikings                38.45      37.75  
  3 Ayrton Kiraly             12 Woden                  41.81      40.47  
  4 Jordan Welch              12 Ginninderra            42.58      40.97  
  5 Daniel Pelkowitz          12 Ginninderra            42.71      42.44  
  6 Luis Alarcon              12 Vikings                44.50      44.06  
  7 Cormac Pearson            12 Telopea                43.25      44.19  
  8 John Ashleigh             12 Telopea                44.38      44.64  
  9 Nicholas Starkey          12 Canberra               44.49      44.83  
 10 Liam Barber               12 Telopea                44.50      45.46  
 11 Kristofor Tengstrom       12 Canberra               50.35      47.48  
 12 Will Campbell             12 Telopea                46.13      47.70  
 13 Travis Elliott            12 Queanbeyan             47.11      48.52  
 14 Caleb Whiteley            12 Ginninderra            49.98      49.69  
 15 Henry Xu                  12 Vikings                52.63      50.98  
 
Event 10  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tayla Casey               12 Woden                  39.83      40.05  
  2 Emily French              12 Cruiz                  41.77      42.47  
  3 Lauren Abraham            12 Canberra               45.81      43.37  
  4 Bonnie Zhang              12 Canberra               43.32      43.77  
  5 Grace Hoitink             12 Canberra               44.19      44.21  
  6 Rachel Brown              12 Canberra               45.20      44.62  
  7 Georgia Rowland           12 Woden                  45.37      44.89  
  8 Shannon Maloney           12 Woden                  45.01      45.26  
  9 Annika Svensson           12 Vikings                45.80      46.07  
 10 Lauren Bruce              12 Ginninderra            47.35      46.96  
 11 Bethany Poyser            12 Woden                     NT      48.40  
 12 Ceillagh Svensson         12 Vikings                46.58      48.60  
 13 Alex Courtney             12 Cruiz                  46.96      48.66  
 14 Jessie Reynolds           12 Woden                  48.49      48.67  
 15 Chloe Ironside            12 Vikings                48.35      48.73  
 16 Lara Menegon              12 Queanbeyan             50.69      51.01  
 17 Molly Turnbull            12 Vikings                51.21      51.89  
 18 Katelyn Weller            12 Queanbeyan             58.84      52.92  
 
Event 11  Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Angus Dibden              13 Ginninderra            35.88      35.47  
  2 Brandon Pyke              13 Canberra               38.78      38.27  
  3 Tomas Muller              13 Ginninderra            40.61      40.20  
  4 Rashad Farid              13 Ginninderra            41.13      40.35  
  5 Dylan Booth               13 Ginninderra            42.35      41.27  
  6 Shaun Philippa            13 Vikings                42.57      41.29  
  7 Liam Braithwaite          13 Ginninderra            42.33      41.75  
  8 John Freeman              13 Woden                  44.46      42.84  
  9 Cameron Tysoe             13 Ginninderra            45.68      43.21  
 10 Thomas Chalker            13 Burley Griffin         52.42      47.85  
 
Event 12  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tarni Miller              13 Canberra               40.45      40.38  
  2 Anika Buckley             13 Queanbeyan             39.70      40.88  
  3 Paula Rusanov             13 Telopea                41.20      42.26  
  4 Ayu Barry                 13 Telopea                41.88      42.51  
  5 Tegan Garnett             13 Cruiz                  43.94      42.84  
  6 Brittany Ross             13 Woden                  43.30      43.56  
  7 Eliza Tetley              13 Vikings                46.66      44.92  
  8 Haley Jedrzejek           13 Canberra               45.01      45.26  
  9 Melanie Le Couteur        13 Vikings                46.87      46.16  
 10 Romy Turner               13 Canberra               45.64      46.35  
 11 Aisha Collins             13 Canberra               44.86      46.36  
 12 Jackie Jones              13 Vikings                52.96      46.83  
 
Event 13  Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peeter Mirlieb             8 Canberra               46.69      46.24  
  2 Nicholas Barclay           7 Vikings                55.22      52.64  
  3 Bryce Svensson             8 Vikings                57.38      55.52  
  4 Jushua Cox                 8 Woden                1:03.38      59.58  
 
Event 14  Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooke Gilroy              8 Vikings                49.29      48.73  
  2 Tegan Roberts              8 Woden                  59.96      56.26  
  3 Pyper Thornberry           7 Ginninderra            53.50      56.95  
  4 Madeliene McGoldrick       8 Vikings                56.13      56.98  
  5 Anna Mihalyka              8 Woden                     NT      57.82  
  6 Annabelle Tetley           8 Vikings              1:02.38    1:00.21  
  7 Ariana Morgan              8 Vikings                   NT    1:01.80  
  8 Paige Davis                8 Woden                  59.24    1:03.56  
 
Event 15  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrison Webster           9 Woden                  42.19      42.59  
  2 Matthew Harrison           9 Burley Griffin         49.89      47.94  
  3 Callum Burns               9 Ginninderra            46.67      48.64  
  4 Bradley Tuck               9 Ginninderra            47.01      49.13  
  5 Jack Donnelly              9 Ginninderra            52.87      50.89  
  6 Jack Kilrain               9 Vikings                51.07      52.74  
  7 Peter Philippa             9 Vikings                59.72      58.00  
 
Event 16  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abbey Webb                 9 Vikings                45.78      43.57  
  2 Amy Sokic                  9 Queanbeyan             44.69      45.96  
  3 J'Aime McGuire             9 Vikings                49.23      46.80  
  4 Ellie Hoitink              9 Canberra               45.41      46.91  
  5 Danielle Grimm             9 Vikings                50.75      48.31  
  6 Alicia Norris              9 Woden                  55.21      49.18  
  7 Michaela Roberts           9 Woden                  49.33      49.84  
  8 Siani Swarbrick            9 Woden                  50.60      49.94  
  9 Alice Crossley             9 Vikings                53.87      51.48  
 10 Bianca Cowan               9 Vikings                54.30      51.76  
 11 Bella Kanellopoulos        9 Telopea                52.30      53.21  
 12 Alexie Boulton             9 Queanbeyan             50.86      53.38  
 13 Claire Le Couteur          9 Vikings                50.20      53.52  
 14 Sarah Purcell              9 Vikings                55.32      54.30  
 15 Phoebe Ross                9 Woden                  50.42      54.55  
 16 Alison Piper               9 Vikings                53.65      55.18  
 17 Emma Lucic                 9 Queanbeyan             59.90      59.11  
 18 Charlotte Poyser           9 Woden                     NT    1:03.30  
 
Event 17  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson Groves            10 Canberra               43.22      41.70  
  2 Xavier Pearson            10 Telopea                43.50      42.13  
  3 Nicholas Lawlis           10 Telopea                41.65      42.60  
  4 Bobbie Su                 10 Telopea                56.48      45.51  
  5 Daniel Cherepinskiy       10 Ginninderra            49.38      48.10  
  6 Lachlan Morgan            10 Vikings                51.24      48.89  
  7 Jason Bird                10 Ginninderra               NT      52.78  
  8 Arron Costello            10 Woden                  53.01      52.90  
 
Event 18  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobi Kiraly               10 Woden                  38.15      38.85  
  2 Rebecca Cross             10 Vikings                40.92      40.13  
  3 Hayley Morris             10 Vikings                41.53      40.50  
  4 Ebony Norris              10 Woden                  40.58      42.60  
  5 Breana Gilroy             10 Vikings                44.54      43.96  
  6 Taylah Bacon              10 Vikings                44.40      45.42  
  7 Genevieve Morris          10 Vikings                44.81      45.60  
  8 Kaela McGuire             10 Vikings                45.06      46.59  
  8 Jessica Holland           10 Ginninderra            45.72      46.59  
 10 Elizabeth Crossley        10 Vikings                48.02      46.73  
 11 Milla Wolf                10 Vikings                51.08      46.76  
 11 Molly Tetley              10 Vikings                46.48      46.76  
 13 Lauren Elliott            10 Queanbeyan             47.73      46.94  
 14 Stephanie McGoldrick      10 Vikings                47.55      46.99  
 15 Jordan Heddle             10 Woden                  47.11      48.04  
 16 Caitlin Manning           10 Vikings                47.97      48.38  
 17 Eske Gavel                10 Cruiz                  49.61      51.02  
 18 Julia Bruce               10 Ginninderra            52.69      52.71  
 19 Tara Ironside             10 Vikings                52.56      53.95  
 20 Michaela Cox              10 Woden                  56.69      55.85  
 21 Charlotte Garner          10 Queanbeyan             57.20      58.98  
 22 Sarah Ashleigh            10 Telopea              1:05.37    1:05.88  
 
Event 19  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nathan de Meillon         11 Vikings                37.35      37.01  
  2 Jackson Savage            11 Vikings                38.61      38.31  
  3 James Hanson              11 Telopea                39.61      38.92  
  4 James Ashleigh            11 Telopea                39.03      39.94  
  5 Eli Gatica                11 Telopea                39.94      40.57  
  6 Jarrod Barber             11 Telopea                41.52      41.66  
  7 Lachlan Webb              11 Vikings                41.55      42.21  
  8 Kieran Howell             11 Woden                  43.06      42.63  
  9 Christopher Pianca        11 Telopea                51.27      42.82  
 10 Joshua Waugh              11 Canberra               43.73      42.85  
 11 Kolya Cook                11 Burley Griffin         42.61      45.10  
 12 Bailey Rowland            11 Woden                  46.62      45.23  
 13 Louis Young               11 Ginninderra               NT      46.75  
 14 Harry Chalker             11 Burley Griffin         46.80      48.00  
 
Event 20  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebekah McCoy             11 Vikings                36.90      36.48  
  2 Tizana Fiorese            11 Vikings                39.21      37.42  
  3 Gabrielle Scarth-Johnson  11 Vikings                38.61      38.40  
  4 Chelsea Stewart           11 Ginninderra            39.20      39.99  
  5 Maddie Quinn              11 Queanbeyan             42.99      40.37  
  6 Ashlin Hardiman           11 Ginninderra            40.30      40.83  
  7 Emma Gillingham           11 Vikings                40.71      40.94  
  8 Sophie Jones              11 Vikings                47.49      41.25  
  9 Isabella Marinelli        11 Woden                  44.21      41.29  
 10 Grace Pyke                11 Canberra               41.68      41.50  
 11 Montana Thornberry        11 Ginninderra            40.15      42.06  
 12 Annika Morling            11 Canberra               43.00      42.48  
 13 Tennille Miller           11 Canberra               43.03      43.64  
 14 Ashleigh Jones            11 Vikings                43.48      43.79  
 15 Hannah Riddell            11 Canberra               44.99      44.18  
 16 Emma Miller               11 Burley Griffin         42.38      44.67  
 17 Brooke Hughes             11 Queanbeyan             48.30      48.70  
 18 Tahlia Cowan              11 Vikings                50.39      51.85  
 19 Kristin Chait             11 Woden                  53.17      53.14  
 
Event 21  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            12 Telopea                34.24      33.03  
  2 Riley Albrecht            12 Ginninderra            34.37      34.48  
  3 Ayrton Kiraly             12 Woden                  34.93      34.95  
  4 Jordan Welch              12 Ginninderra            35.70      35.13  
  5 Angus Funnell             12 Vikings                36.04      35.43  
  6 Liam Barber               12 Telopea                36.90      36.77  
  7 John Ashleigh             12 Telopea                37.67      37.20  
  8 Kristofor Tengstrom       12 Canberra               37.25      37.40  
  9 Caleb Whiteley            12 Ginninderra            37.85      37.99  
 10 Cormac Pearson            12 Telopea                39.79      39.58  
 10 Luis Alarcon              12 Vikings                41.40      39.58  
 12 Henry Xu                  12 Vikings                42.71      41.12  
 13 Nicholas Starkey          12 Canberra               41.68      41.96  
 14 Will Campbell             12 Telopea                43.30      44.93  
 15 Travis Elliott            12 Queanbeyan             44.47      45.38  
 
Event 22  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonnie Zhang              12 Canberra               34.85      35.83  
  2 Rachel Brown              12 Canberra               35.82      35.92  
  3 Grace Hoitink             12 Canberra               36.51      36.02  
  4 Jessie Reynolds           12 Woden                  38.01      38.24  
  5 Keely O'Brien             12 Woden                  41.17      39.72  
  6 Lauren Abraham            12 Canberra               41.96      40.01  
  7 Meg Sokic                 12 Queanbeyan             43.10      40.85  
  8 Tayla Casey               12 Woden                  43.06      40.91  
  9 Samantha Holland          12 Ginninderra            42.60      41.18  
 10 Emily French              12 Cruiz                  40.91      41.59  
 11 Lara Menegon              12 Queanbeyan             41.87      41.61  
 12 Georgia Rowland           12 Woden                  43.10      41.70  
 13 Chloe Ironside            12 Vikings                43.28      42.69  
 14 Lauren Bruce              12 Ginninderra            44.06      42.71  
 15 Bethany Poyser            12 Woden                  42.60      42.85  
 16 Molly Turnbull            12 Vikings                43.11      43.06  
 17 Ceillagh Svensson         12 Vikings                44.39      43.16  
 18 Rebecca Philippa          12 Vikings                   NT      43.54  
 19 Annika Svensson           12 Vikings                45.66      45.20  
 20 Alex Courtney             12 Cruiz                  44.13      45.21  
 21 Katelyn Weller            12 Queanbeyan             49.41      48.62  
 
Event 23  Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cameron Tysoe             13 Ginninderra            31.92      32.04  
  2 Dylan Booth               13 Ginninderra            35.43      34.98  
  3 Angus Dibden              13 Ginninderra            36.29      35.52  
  4 Rashad Farid              13 Ginninderra            38.21      37.89  
  5 Liam Braithwaite          13 Ginninderra            38.20      38.40  
  6 Shaun Philippa            13 Vikings                41.93      38.71  
  7 Tomas Muller              13 Ginninderra            39.90      39.08  
  8 Brandon Pyke              13 Canberra               45.94      39.41  
  9 John Freeman              13 Woden                  40.08      40.17  
 10 Thomas Chalker            13 Burley Griffin         49.22      44.20  
 
Event 24  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Natasha Kosev             13 Ginninderra            34.63      34.55  
  2 Jessica Orr               13 Ginninderra            37.57      35.76  
  3 Haley Jedrzejek           13 Canberra               36.59      36.24  
  4 Paula Rusanov             13 Telopea                36.28      37.70  
  5 Anika Buckley             13 Queanbeyan             36.90      38.00  
  6 Aisha Collins             13 Canberra               37.78      38.24  
  7 Tarni Miller              13 Canberra               37.90      38.70  
  8 Melanie Le Couteur        13 Vikings                39.02      38.90  
  9 Eliza Tetley              13 Vikings                40.19      39.08  
 10 Brittany Ross             13 Woden                  40.19      39.70  
 11 Jackie Jones              13 Vikings                43.20      39.74  
 12 Romy Turner               13 Canberra               41.96      41.92  
 12 Tegan Garnett             13 Cruiz                  42.02      41.92  
 14 Katie Gillingham          13 Vikings                45.11      44.15  
 
Event 33  Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skinny Gavel               8 Cruiz                1:02.43      59.59  
  2 Nicholas Barclay           7 Vikings              1:01.32    1:07.51  
  3 Bryce Svensson             8 Vikings              1:05.96    1:11.78  
 
Event 34  Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooke Gilroy              8 Vikings                49.33      53.12  
  2 Alexis Cross               8 Vikings                55.19      57.16  
  3 Keely Small                8 Woden                  51.95      58.23  
  4 Tegan Roberts              8 Woden                1:02.23    1:00.72  
 
Event 35  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bradley Tuck               9 Ginninderra            52.05      50.28  
  2 Harrison Webster           9 Woden                  42.58      51.55  
  3 Callum Burns               9 Ginninderra            55.60      57.54  

 
Event 36  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amy Sokic                  9 Queanbeyan             49.85      45.13  
  2 J'Aime McGuire             9 Vikings                46.99      46.95  
  3 Abbey Webb                 9 Vikings                49.72      47.05  
  4 Alicia Norris              9 Woden                  49.55      48.83  
  5 Danielle Grimm             9 Vikings                51.25      51.04  
  6 Bianca Cowan               9 Vikings                53.53      52.36  
  7 Ellie Hoitink              9 Canberra               48.89      53.08  
  8 Claire Le Couteur          9 Vikings                55.78      58.36  
  9 Sarah Purcell              9 Vikings                59.34    1:00.34  
 10 Phoebe Ross                9 Woden                  54.78    1:00.95  
 11 Alexie Boulton             9 Queanbeyan           1:01.97    1:02.10  
 12 Alison Piper               9 Vikings              1:04.94    1:04.09  
 13 Michaela Roberts           9 Woden                  59.98    1:04.17  
 14 Emma Lucic                 9 Queanbeyan           1:01.06    1:06.44  
 
Event 37  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas Lawlis           10 Telopea                45.43      46.64  
  2 Jason Bird                10 Ginninderra               NT      47.01  
  3 Xavier Pearson            10 Telopea                44.09      47.46  
  4 Jackson Groves            10 Canberra               47.00      50.69  
  5 Lachlan Morgan            10 Vikings              1:03.36    1:05.99  
 
Event 38  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ebony Norris              10 Woden                  36.27      35.78  
  2 Rebecca Cross             10 Vikings                37.53      37.77  
  3 Breana Gilroy             10 Vikings                39.46      38.75  
  4 Kobi Kiraly               10 Woden                  39.11      40.07  
  5 Hayley Morris             10 Vikings                42.47      40.41  
  6 Lauren Elliott            10 Queanbeyan             43.86      44.49  
  7 Taylah Bacon              10 Vikings                44.10      44.90  
  8 Genevieve Morris          10 Vikings                43.61      44.97  
  9 Molly Tetley              10 Vikings                43.81      45.76  
 10 Kaela McGuire             10 Vikings                42.62      47.25  
 11 Milla Wolf                10 Vikings                47.00      48.17  
 12 Jessica Holland           10 Ginninderra            47.54      50.05  
 13 Jordan Heddle             10 Woden                  50.98      50.57  
 14 Eske Gavel                10 Cruiz                  52.45      51.64  
 15 Caitlin Manning           10 Vikings                49.54      52.25  
 16 Tara Ironside             10 Vikings                53.26      52.78  
 17 Elizabeth Crossley        10 Vikings                55.14      53.22  
 18 Stephanie McGoldrick      10 Vikings                58.42    1:00.30  
 19 Sarah Ashleigh            10 Telopea              1:05.83    1:03.60  
 20 Julia Bruce               10 Ginninderra          1:00.72    1:07.60  
 
Event 39  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson Savage            11 Vikings                34.53      34.22  
  2 Nathan de Meillon         11 Vikings                37.68      36.49  
  3 James Hanson              11 Telopea                35.16      36.62  
  4 James Ashleigh            11 Telopea                36.74      38.11  
  5 Lachlan Webb              11 Vikings                37.22      39.02  
  6 Eli Gatica                11 Telopea                37.89      39.11  
  7 Kieran Howell             11 Woden                  39.25      40.68  
  8 Jarrod Barber             11 Telopea                39.99      41.26  
  9 Joshua Waugh              11 Canberra               39.97      41.61  
 10 Bailey Rowland            11 Woden                  44.23      42.22  
 11 Kolya Cook                11 Burley Griffin            NT      43.54  
 
Event 40  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebekah McCoy             11 Vikings                33.71      33.97  
  2 Tizana Fiorese            11 Vikings                34.66      33.98  
  3 Isabella Marinelli        11 Woden                  36.17      34.99  
  4 Emma Gillingham           11 Vikings                36.54      35.15  
  5 Chelsea Stewart           11 Ginninderra            36.32      37.35  
  6 Ashlin Hardiman           11 Ginninderra            39.70      39.42  
  7 Gabrielle Scarth-Johnson  11 Vikings                39.44      40.62  
  8 Ashleigh Jones            11 Vikings                40.52      41.12  
  9 Grace Pyke                11 Canberra               44.64      41.41  
 10 Montana Thornberry        11 Ginninderra            39.76      42.03  
 11 Annika Morling            11 Canberra                  NT      42.31  
 12 Emma Miller               11 Burley Griffin         43.35      42.47  
 13 Maddie Quinn              11 Queanbeyan             52.37      44.32  
 14 Brooke Hughes             11 Queanbeyan             46.87      45.59  
 15 Hannah Riddell            11 Canberra               48.68      45.63  
 16 Tahlia Cowan              11 Vikings                46.96      46.02  
 17 Tennille Miller           11 Canberra               46.49      49.11  
 18 Kristin Chait             11 Woden                     NT      54.25  
 
Event 41  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liam Barber               12 Telopea                32.46      32.00  
  2 Angus Funnell             12 Vikings                33.63      32.87  
  3 Ayrton Kiraly             12 Woden                  33.78      33.24  
  4 Riley Albrecht            12 Ginninderra            32.23      33.44  
  5 Jordan Welch              12 Ginninderra            33.27      34.19  
  6 Luis Alarcon              12 Vikings                37.52      37.05  
  7 John Ashleigh             12 Telopea                36.92      37.84  
  8 Kristofor Tengstrom       12 Canberra               40.56      38.44  
  9 Caleb Whiteley            12 Ginninderra            38.71      38.58  
 10 Will Campbell             12 Telopea                39.44      39.58  
 11 Cormac Pearson            12 Telopea                42.85      42.97  
 12 Henry Xu                  12 Vikings                42.50      43.51  
 13 Nicholas Starkey          12 Canberra               43.62      46.20  
 14 Travis Elliott            12 Queanbeyan             41.87      46.83  
 
Event 42  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grace Hoitink             12 Canberra               34.42      33.32  
  2 Shannon Maloney           12 Woden                  37.37      34.84  
  3 Rachel Brown              12 Canberra               36.61      37.33  
  4 Bonnie Zhang              12 Canberra               37.11      37.36  
  5 Tayla Casey               12 Woden                     NT      38.43  
  6 Keely O'Brien             12 Woden                  38.83      39.13  
  7 Katelyn Weller            12 Queanbeyan             39.12      39.51  
  8 Ceillagh Svensson         12 Vikings                42.07      40.19  
  9 Meg Sokic                 12 Queanbeyan             40.84      40.33  
 10 Lauren Bruce              12 Ginninderra            47.38      40.42  
 11 Samantha Holland          12 Ginninderra            39.80      40.66  
 12 Annika Svensson           12 Vikings                41.00      40.73  
 13 Jessie Reynolds           12 Woden                  42.80      41.56  
 14 Alex Courtney             12 Cruiz                  40.48      41.76  
 15 Lara Menegon              12 Queanbeyan             42.66      41.84  
 16 Bethany Poyser            12 Woden                  43.45      42.76  
 17 Lauren Abraham            12 Canberra               46.28      45.13  
 18 Rebecca Philippa          12 Vikings                53.07      45.84  
 19 Molly Turnbull            12 Vikings                45.76      46.05  
 20 Chloe Ironside            12 Vikings                42.99      46.84  
 
Event 43  Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cameron Tysoe             13 Ginninderra            33.41      32.24  
  2 Rashad Farid              13 Ginninderra            34.81      33.41  
  3 Tomas Muller              13 Ginninderra            34.31      33.60  
  4 Dylan Booth               13 Ginninderra            34.56      33.63  
  5 Angus Dibden              13 Ginninderra            33.70      33.73  
  6 Thomas Chalker            13 Burley Griffin         46.50      37.64  
 
Event 44  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 13 Telopea                32.53      32.61  
  2 Natasha Kosev             13 Ginninderra            31.97      33.03  
  3 Anika Buckley             13 Queanbeyan             33.03      33.63  
  4 Jessica Orr               13 Ginninderra            34.72      34.80  
  5 Paula Rusanov             13 Telopea                33.90      35.09  
  6 Eliza Tetley              13 Vikings                36.41      35.23  
  7 Aisha Collins             13 Canberra               34.91      36.00  
  8 Haley Jedrzejek           13 Canberra               34.71      36.54  
  9 Brittany Ross             13 Woden                  35.65      36.74  
 10 Katie Gillingham          13 Vikings                37.70      37.50  
 11 Melanie Le Couteur        13 Vikings                39.15      39.41  
 12 Tarni Miller              13 Canberra               39.47      40.82  
 13 Romy Turner               13 Canberra               40.92      42.06  
 14 Jackie Jones              13 Vikings                45.78      43.09  
 15 Tegan Garnett             13 Cruiz                  41.53      43.90  
 
Event 45  Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryce Svensson             8 Vikings                47.75      45.44  
  2 Skinny Gavel               8 Cruiz                  53.09      46.65  
  3 Nicholas Barclay           7 Vikings                48.42      47.87  
  4 Lachlan Savage             6 Vikings                53.16      50.78  
  5 Jushua Cox                 8 Woden                  56.82    1:01.23  
  6 William Chalker            7 Burley Griffin            NT    1:02.37  
 
Event 46  Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooke Gilroy              8 Vikings                40.89      41.44  
  2 Alexis Cross               8 Vikings                40.80      42.50  
  3 Keely Small                8 Woden                  43.97      43.71  
  4 Tegan Roberts              8 Woden                  44.18      44.62  
  5 Annabelle Tetley           8 Vikings                48.95      45.84  
  6 Anna Mihalyka              8 Woden                     NT      49.11  
  7 Pyper Thornberry           7 Ginninderra            46.72      49.15  
  8 Paige Davis                8 Woden                  48.03      50.11  
  9 Hayley Dryburgh            8 Woden                  49.48      50.49  
 10 Ariana Morgan              8 Vikings                   NT      51.66  
 
Event 47  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrison Webster           9 Woden                  36.98      38.39  
  2 Jack Donnelly              9 Ginninderra            40.76      41.81  
  3 Bradley Tuck               9 Ginninderra            39.82      42.71  
  4 Jack Kilrain               9 Vikings                40.69      43.27  
  5 Matthew Harrison           9 Burley Griffin         45.12      43.44  
  6 Peter Philippa             9 Vikings                43.81      46.31  
  7 Callum Burns               9 Ginninderra            46.85      49.19  
 
Event 48  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abbey Webb                 9 Vikings                37.10      37.09  
  2 J'Aime McGuire             9 Vikings                39.59      40.18  
  3 Ellie Hoitink              9 Canberra               39.96      40.37  
  4 Michaela Roberts           9 Woden                  39.89      40.38  
  5 Siani Swarbrick            9 Woden                  39.48      40.61  
  6 Amy Sokic                  9 Queanbeyan             39.37      40.79  
  7 Alicia Norris              9 Woden                  39.73      41.66  
  8 Phoebe Ross                9 Woden                  41.76      42.59  
  9 Danielle Grimm             9 Vikings                42.37      43.71  
 10 Bianca Cowan               9 Vikings                44.87      44.17  
 11 Alexie Boulton             9 Queanbeyan             42.24      44.72  
 12 Sarah Purcell              9 Vikings                41.87      45.40  
 13 Bella Kanellopoulos        9 Telopea                49.05      46.93  
 14 Claire Le Couteur          9 Vikings                44.23      47.15  
 15 Alice Crossley             9 Vikings                50.38      47.80  
 16 Alison Piper               9 Vikings                45.97      48.38  
 17 Emma Lucic                 9 Queanbeyan             46.59      50.16  
 18 Charlotte Poyser           9 Woden                     NT      53.61  
 
Event 49  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas Lawlis           10 Telopea                35.60      37.08  
  2 Bobbie Su                 10 Telopea                36.48      38.18  
  3 Jackson Groves            10 Canberra               38.03      38.96  
  4 Xavier Pearson            10 Telopea                36.16      39.01  
  5 Jason Bird                10 Ginninderra               NT      39.99  
  6 Sam Mihalyka              10 Woden                  43.46      42.34  
  7 Arron Costello            10 Woden                  48.68      42.78  
  8 Daniel Cherepinskiy       10 Ginninderra            41.19      43.98  
  9 Lachlan Morgan            10 Vikings                45.09      45.91  
 
Event 50  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Breana Gilroy             10 Vikings                33.05      33.43  
  2 Ebony Norris              10 Woden                  32.69      33.48  
  3 Rebecca Cross             10 Vikings                33.06      33.82  
  4 Kobi Kiraly               10 Woden                  33.61      36.74  
  5 Hayley Morris             10 Vikings                36.70      36.88  
  6 Genevieve Morris          10 Vikings                36.66      37.52  
  7 Taylah Bacon              10 Vikings                36.24      38.15  
  8 Kaela McGuire             10 Vikings                37.22      38.56  
  9 Milla Wolf                10 Vikings                38.07      39.01  
 10 Caitlin Manning           10 Vikings                39.64      39.95  
 11 Lauren Elliott            10 Queanbeyan             37.65      40.13  
 12 Stephanie McGoldrick      10 Vikings                39.91      40.29  
 13 Molly Tetley              10 Vikings                38.05      40.65  
 14 Eske Gavel                10 Cruiz                  38.29      40.73  
 15 Jessica Holland           10 Ginninderra            39.85      41.95  
 16 Elizabeth Crossley        10 Vikings                43.17      43.13  
 17 Tara Ironside             10 Vikings                42.15      43.51  
 18 Jordan Heddle             10 Woden                  42.51      43.92  
 19 Julia Bruce               10 Ginninderra            45.83      47.00  
 20 Michaela Cox              10 Woden                  48.65      47.33  
 21 Sarah Ashleigh            10 Telopea                46.14      47.49  
 22 Charlotte Garner          10 Queanbeyan             49.87      52.57  
 
Event 51  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nathan de Meillon         11 Vikings                32.32      32.09  
  2 Jackson Savage            11 Vikings                31.75      32.24  
  3 James Ashleigh            11 Telopea                32.00      32.89  
  4 Eli Gatica                11 Telopea                32.80      33.11  
  5 Lachlan Webb              11 Vikings                32.63      33.53  
  6 James Hanson              11 Telopea                34.15      33.83  
  7 Kolya Cook                11 Burley Griffin         34.80      34.64  
  8 Kieran Howell             11 Woden                  34.54      34.75  
  9 Joshua Waugh              11 Canberra               36.78      35.54  
 10 Christopher Pianca        11 Telopea                39.76      35.96  
 11 Jarrod Barber             11 Telopea                34.44      36.70  
 12 Bailey Rowland            11 Woden                  35.97      36.86  
 13 Louis Young               11 Ginninderra            41.28      41.21  
 14 Harry Chalker             11 Burley Griffin         44.38      42.90  
 
Event 52  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebekah McCoy             11 Vikings                31.92      31.75  
  2 Tizana Fiorese            11 Vikings                32.90      32.57  
  3 Chelsea Stewart           11 Ginninderra            32.70      33.36  
  4 Isabella Marinelli        11 Woden                  32.75      33.85  
  5 Ashlin Hardiman           11 Ginninderra            33.78      34.39  
  6 Annika Morling            11 Canberra               34.95      34.74  
  7 Grace Pyke                11 Canberra               35.53      35.51  
  8 Hannah Riddell            11 Canberra               37.52      35.77  
  9 Emma Gillingham           11 Vikings                34.46      35.88  
 10 Gabrielle Scarth-Johnson  11 Vikings                34.88      36.06  
 11 Emma Miller               11 Burley Griffin         34.95      36.27  
 12 Ashleigh Jones            11 Vikings                35.71      36.30  
 13 Maddie Quinn              11 Queanbeyan             38.61      36.66  
 14 Sophie Jones              11 Vikings                39.37      36.97  
 15 Montana Thornberry        11 Ginninderra            36.03      37.55  
 16 Brooke Hughes             11 Queanbeyan             37.39      37.82  
 17 Tennille Miller           11 Canberra               37.70      38.45  
 18 Tahlia Cowan              11 Vikings                40.59      41.39  
 19 Tara Jones                11 Woden                  44.08      41.60  
 20 Kristin Chait             11 Woden                     NT      47.25  
 
Event 53  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayrton Kiraly             12 Woden                  28.90      28.91  
  2 Riley Albrecht            12 Ginninderra            29.12      29.37  
  3 Angus Funnell             12 Vikings                29.03      29.69  
  4 Jordan Welch              12 Ginninderra            29.98      30.68  
  5 John Ashleigh             12 Telopea                30.29      30.71  
  6 Liam Barber               12 Telopea                30.64      31.37  
  7 Kristofor Tengstrom       12 Canberra               31.87      31.66  
  8 Luis Alarcon              12 Vikings                34.25      33.47  
  9 Caleb Whiteley            12 Ginninderra            33.37      33.94  
 10 Cormac Pearson            12 Telopea                33.62      34.48  
 11 Travis Elliott            12 Queanbeyan             34.97      35.69  
 12 Henry Xu                  12 Vikings                35.85      35.76  
 13 Will Campbell             12 Telopea                35.25      36.25  
 14 Nicholas Starkey          12 Canberra               36.37      37.21  
 
Event 54  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonnie Zhang              12 Canberra               29.82      30.21  
  2 Grace Hoitink             12 Canberra               31.31      30.46  
  3 Rachel Brown              12 Canberra               32.10      31.87  
  4 Jessie Reynolds           12 Woden                  32.84      33.03  
  5 Tayla Casey               12 Woden                  33.78      34.07  
  6 Lauren Bruce              12 Ginninderra            34.77      34.08  
  7 Molly Turnbull            12 Vikings                34.76      34.18  
  8 Lauren Abraham            12 Canberra               35.53      34.62  
  9 Georgia Rowland           12 Woden                  34.10      34.63  
 10 Keely O'Brien             12 Woden                  33.66      34.81  
 11 Meg Sokic                 12 Queanbeyan             35.71      35.29  
 12 Rebecca Philippa          12 Vikings                34.97      35.31  
 13 Lara Menegon              12 Queanbeyan             35.03      35.61  
 14 Samantha Holland          12 Ginninderra            34.07      35.72  
 15 Chloe Ironside            12 Vikings                35.76      35.84  
 16 Ceillagh Svensson         12 Vikings                34.74      36.56  
 17 Annika Svensson           12 Vikings                36.51      37.26  
 18 Katelyn Weller            12 Queanbeyan             36.74      37.32  
 19 Alex Courtney             12 Cruiz                  36.89      37.70  
 20 Bethany Poyser            12 Woden                  36.24      37.80  
 
Event 55  Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cameron Tysoe             13 Ginninderra            28.23      28.57  
  2 Dylan Booth               13 Ginninderra            29.99      29.24  
  3 Tomas Muller              13 Ginninderra            30.20      29.74  
  4 Angus Dibden              13 Ginninderra            30.47      30.36  
  5 Rashad Farid              13 Ginninderra            30.62      30.56  
  6 Shaun Philippa            13 Vikings                33.25      32.00  
  7 Liam Braithwaite          13 Ginninderra            31.36      32.08  
  8 John Freeman              13 Woden                  32.62      32.33  
  9 Brandon Pyke              13 Canberra               37.02      32.70  
 10 Thomas Chalker            13 Burley Griffin         34.96      34.46  
 
Event 56  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 13 Telopea                28.14      28.64  
  2 Natasha Kosev             13 Ginninderra            30.43      30.34  
  3 Paula Rusanov             13 Telopea                30.31      31.58  
  4 Eliza Tetley              13 Vikings                32.81      32.23  
  5 Brittany Ross             13 Woden                  31.84      32.33  
  6 Haley Jedrzejek           13 Canberra               32.11      32.40  
  7 Anika Buckley             13 Queanbeyan             30.16      32.52  
  8 Jessica Orr               13 Ginninderra            31.79      32.59  
  9 Aisha Collins             13 Canberra               32.05      33.31  
 10 Tarni Miller              13 Canberra               32.55      33.43  
 11 Briana Jones              13 Woden                  33.16      33.53  
 12 Melanie Le Couteur        13 Vikings                33.75      33.94  
 13 Romy Turner               13 Canberra               33.38      34.18  
 14 Jackie Jones              13 Vikings                35.42      35.12  
 15 Katie Gillingham          13 Vikings                35.68      35.13  
 16 Tegan Garnett             13 Cruiz                  34.87      36.21