2009 ACT Summer Distance Meet                         
                            14 November 2009 - AIS                             
                            Revised Results by event                                   
 
Event 1  Mixed 12 & Over 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hugo Morris               15 Woden               16:30.75   16:48.34  
       28.08    59.65  1:32.10  2:05.32  2:38.99  3:12.44  3:45.49  4:19.14
     4:52.74  5:26.49  6:00.32  6:33.94  7:08.07  7:41.87  8:15.79  8:49.96
     9:23.97  9:58.57 10:32.73 11:06.57 11:40.96 12:15.08 12:49.67 13:23.75
    13:57.83 14:32.10 15:07.09 15:41.32 16:15.15 16:48.34                  
  2 Dylan Appelqvist          17 Telopea             16:07.47   16:55.11  
       29.13  1:01.16  1:34.44  2:07.83  2:41.24  3:14.50  3:48.13  4:21.53
     4:55.42  5:28.95  6:03.25  6:37.12  7:11.37  7:45.60  8:19.91  8:54.12
     9:28.94 10:03.12 10:37.78 11:12.17 11:46.57 12:21.05 12:55.61 13:30.23
    14:05.64 14:39.73 15:14.35 15:48.54 16:22.74 16:55.11                  
  3 Oliver Bourne             15 Canberra                  NT   17:14.93  
       30.71  1:04.71  1:39.14  2:13.85  2:48.26  3:23.20  3:58.33  4:33.36
     5:08.81  5:43.95  6:19.11  6:53.88  7:28.79  8:03.54  8:38.31  9:12.92
     9:47.03 10:22.23 10:57.16 11:31.97 12:07.09 12:41.71 13:16.78 13:51.22
    14:26.13 15:00.87 15:36.51 16:10.34 16:43.29 17:14.93                  
  4 Sean Maloney              14 Woden               18:08.71   17:19.66  
       29.76  1:03.24  1:37.56  2:12.48  2:47.51  3:22.60  3:57.70  4:32.56
     5:07.44  5:42.66  6:17.73  6:53.02  7:27.68  8:03.01  8:37.79  9:13.14
     9:47.32 10:22.26 10:57.16 11:32.09 12:06.98 12:42.13 13:16.72 13:51.85
    14:26.71 15:01.65 15:36.87 16:12.09 16:46.78 17:19.66                  
  5 Jessica Traficante        18 Telopea             17:17.06   18:01.69  
       31.72  1:06.81  1:42.42  2:17.85  2:53.97  3:30.08  4:06.38  4:42.38
     5:18.84  5:55.37  6:31.69  7:07.68  7:44.34  8:20.64  8:56.99  9:33.13
    10:09.86 10:46.24 11:22.78 11:59.50 12:36.32 13:12.71 13:49.40 14:25.64
    15:02.25 15:38.10 16:14.84 16:49.78 17:26.28 18:01.69                  
  6 Ciaran Plenty             17 Telopea                   NT   18:22.09  
       29.20  1:01.67  1:36.09  2:11.45  2:47.29  3:23.11  3:59.64  4:36.19
     5:13.44  5:51.52  6:28.73  7:06.40  7:43.66  8:20.43  8:57.91  9:35.57
    10:13.41 10:50.61 11:29.10 12:07.28 12:44.63 13:22.22 13:59.61 14:37.51
    15:14.78 15:53.32 16:31.60 17:09.09 17:45.57 18:22.09                  
  7 Fionella Metcalfe         14 Canberra                  NT   18:57.76  
       33.98  1:10.52  1:47.63  2:24.67  3:02.36  3:40.99  4:18.84  4:56.07
     5:34.48  6:12.64  6:50.59  7:28.66  8:06.70  8:45.04  9:22.77 10:01.26
    10:39.26 11:18.62 11:57.22 12:35.63 13:13.98 13:52.75 14:31.53 15:10.95
    15:49.97 16:28.25 17:05.66 17:43.83 18:21.25 18:57.76                  
  8 Claire Mantle             15 Woden               20:20.41   21:12.91  
       35.08  1:14.05  1:54.81  2:35.80  3:18.22  3:59.51  4:41.95  5:24.26
     6:06.70  6:49.82  7:32.90  8:15.92  8:59.14  9:42.50 10:25.73 11:09.02
    11:52.36 12:35.81 13:19.82 14:03.48 14:46.68 15:30.25 16:13.84 16:56.54
    17:40.04 18:22.59 19:05.46 19:47.68 20:30.16 21:12.91                  
 
Event 2  Mixed 9-11 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Cockburn         11 Canberra             5:15.87    5:08.38  
       34.25  1:12.21  1:51.74  2:31.41  3:10.99  3:50.50  4:30.16  5:08.38
  2 Tizana Fiorese            11 Vikings              5:26.40    5:19.05  
       34.84  1:14.53  1:55.23  2:36.19  3:17.02  3:58.08  4:39.07  5:19.05
  3 Lachlan Webb              10 Vikings                   NT    5:22.95  
       35.77  1:16.55  1:56.26  2:37.42  3:19.05  4:01.43  4:44.24  5:22.95
  4 Isabella Marinelli        11 Woden                5:29.99    5:25.70  
       35.39  1:16.67  1:57.96  2:39.64  3:21.37  4:03.15  4:44.16  5:25.70
  5 Ashley Groch              11 Canberra                  NT    5:46.33  
       38.51  1:21.76  2:05.24  2:49.92  3:34.73  4:19.16  5:03.64  5:46.33
  6 Emma Gillingham           11 Vikings                   NT    5:48.14  
       39.13  1:22.31  2:06.36  2:51.25  3:35.83  4:21.16  5:06.35  5:48.14
  7 Chelsea Stewart           11 Ginninderra               NT    5:49.62  
       38.56  1:21.75  2:07.08  2:51.84  3:37.91  4:23.60  5:07.87  5:49.62
  8 Kieran Howell             10 Woden                     NT    5:50.60  
       37.46  1:20.83  2:05.38  2:49.73  3:34.76  4:21.95  5:06.92  5:50.60
  9 Grace Pyke                10 Canberra                  NT    5:58.73  
       36.55  1:21.85  2:08.66  2:56.73  3:44.44  4:30.54  5:17.75  5:58.73
 10 Harrison Webster           9 Woden                     NT    6:19.03  
       41.91  1:31.24  2:18.33  3:07.54  3:57.24  4:44.58  5:32.80  6:19.03
 11 Rebecca Philippa          11 Vikings              6:22.51    6:30.14  
       40.67  1:29.70  2:18.89  3:09.63  4:00.08  4:50.91  5:41.42  6:30.14
 12 Jarrod Barber             10 Telopea                   NT    6:37.80  
       41.91  1:31.51  2:22.19  3:14.60  4:04.95  4:57.38  5:49.30  6:37.80
 13 Rhiannon Thompson         10 Queanbeyan                NT    6:40.22  
       43.54  1:33.40  2:23.56  3:15.33  4:07.12  4:59.01  5:49.36  6:40.22
 14 Jack Kilrain               9 Vikings                   NT    7:12.95  
       44.29  1:39.86  2:36.72  3:33.70  4:29.35  5:26.86  6:22.87  7:12.95
 
Event 3  Mixed 12 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ben Wise                  20 Woden                2:09.04    2:11.33  
       30.63  1:03.75  1:37.85  2:11.33                                    
  2 Patrick Hudson            17 Woden                2:14.77    2:17.95  
       31.74  1:06.23  1:42.68  2:17.95                                    
  3 Lyndsay Saywell           16 Telopea              2:23.32    2:28.72  
       34.73  1:12.25  1:51.15  2:28.72                                    
  4 Thomas Ramsay             14 Ginninderra          2:29.94    2:29.08  
       35.31  1:13.27  1:51.71  2:29.08                                    
  5 Imogen Schiwy             14 Telopea              2:29.16    2:34.09  
       34.59  1:13.85  1:54.82  2:34.09                                    
  6 Jordan Welch              12 Ginninderra          2:38.53    2:35.96  
       37.21  1:17.12  1:56.91  2:35.96                                    
  7 Rachel Brown              12 Canberra             2:43.74    2:44.10  
       37.65  1:19.77  2:03.57  2:44.10                                    
  8 Alexander Ryan            12 Telopea              2:43.29    2:45.17  
       37.66  1:20.20  2:02.15  2:45.17                                    
  9 Liam Braithwaite          13 Ginninderra          2:52.31    2:53.69  
       40.58  1:25.29  2:10.81  2:53.69                                    
 10 Angus Funnell             12 Vikings              2:55.20    2:55.14  
       39.65  1:26.42  2:11.50  2:55.14                                    
 11 Hannah Cummins            12 Goulburn             3:07.64    2:59.19  
       41.26  1:27.70  2:14.82  2:59.19                                    
 
Event 4  Mixed 12 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emma Harris               13 Woden                2:54.35    2:52.61  
       38.39  1:22.31  2:07.39  2:52.61                                    
  2 James Ashurst             15 Telopea              2:42.77    2:53.01  
       38.95  1:22.60  2:08.24  2:53.01                                    
  3 Daniel Steemson           17 Vikings              2:57.89    2:54.61  
       39.63  1:23.90  2:09.32  2:54.61                                    
  4 Charlotte Packard         16 Canberra             2:59.82    2:58.91  
       39.68  1:24.21  2:11.48  2:58.91                                    
  5 Joshua Lind               14 Canberra             3:00.58    3:02.43  
       41.45  1:28.51  2:15.59  3:02.43                                    
  6 Tarni Miller              13 Canberra             3:06.43    3:04.96  
       42.38  1:30.25  2:17.63  3:04.96                                    
  7 Tomas Muller              13 Ginninderra          3:15.53    3:14.23  
       44.21  1:34.26  2:23.55  3:14.23                                    
  8 Shaun Philippa            13 Vikings              3:26.51    3:19.89  
       45.42  1:37.40  2:30.04  3:19.89                                    
  9 Luis Alarcon              12 Vikings              3:26.15    3:23.00  
       45.82  1:38.13  2:30.77  3:23.00                                    
 10 Brittany Ross             13 Woden                3:38.21    3:25.30  
       46.42  1:39.08  2:32.71  3:25.30                                    
 11 Annika Svensson           12 Vikings              3:40.70    3:34.61  
       49.39  1:43.44  2:40.14  3:34.61                                    
 
Event 5  Mixed 12 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Declan Moore              14 Canberra             2:14.92    2:17.58  
       30.40  1:04.83  1:40.56  2:17.58                                    
  2 William Pulley            15 CRUIZ                2:17.01    2:17.75  
       30.13  1:04.78  1:41.53  2:17.75                                    
  3 Luke Abberton             16 Vikings              2:19.90    2:28.83  
       31.65  1:09.60  1:50.15  2:28.83                                    
  4 Alex Ramsay               15 Ginninderra          2:34.51    2:32.79  
       34.15  1:12.91  1:53.41  2:32.79                                    
  5 Bethany Colquhoun         14 Vikings              2:35.60    2:33.21  
       33.28  1:11.44  1:51.90  2:33.21                                    
  6 Lachlan Colquhoun         13 Vikings              2:37.55    2:33.47  
       33.41  1:12.87  1:52.92  2:33.47                                    
  7 Britt McDonald            13 Canberra             2:40.11    2:35.56  
       34.12  1:12.96  1:54.15  2:35.56                                    
  8 Stephanie Wise            14 Woden                2:55.69    2:44.09  
       34.02  1:14.91  1:59.38  2:44.09                                    
  9 Courtney Chapman          12 Picton               3:20.00    3:27.03  
       42.62  1:35.68  2:31.67  3:27.03                                    
 
Event 6  Mixed 9-11 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eli Gatica                11 Telopea                   NT    3:00.04  
       42.23  1:27.86  2:14.80  3:00.04                                    
  2 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings                   NT    3:03.12  
       43.20  1:30.59  2:17.62  3:03.12                                    
  3 Alexandra Ashley          11 Ginninderra               NT    3:05.10  
                       2:19.56  3:05.10                                    
  4 James Hanson              11 Telopea                   NT    3:05.63  
       44.63  1:33.06  2:21.89  3:05.63                                    
  5 Breana Gilroy             10 Vikings                   NT    3:17.48  
       47.52  1:39.40  2:30.73  3:17.48                                    
  6 Nicholas Lawlis           10 Queanbeyan                NT    3:18.09  
       46.15  3:17.93  2:30.99  3:18.09                                    
  7 Niamh Collett             10 Ginninderra               NT    3:40.03  
       53.48  1:50.26  2:44.67  3:40.03                                    
  8 Phoebe Ross                9 Woden                     NT    3:40.72  
       54.96  1:51.61  2:48.73  3:40.72                                    
 
Event 7  Mixed 9-11 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Cross             10 Vikings                   NT    3:13.81  
       43.24  1:33.38  2:24.62  3:13.81                                    
  2 Isabella Marinelli        11 Woden                     NT    3:20.63  
       45.46  1:36.93  2:28.63  3:20.63                                    
  3 Lauren Elliott            10 Queanbeyan                NT    4:00.53  
       52.81  1:56.08  2:59.20  4:00.53                                    
  4 Peter Philippa             9 Vikings                   NT    4:22.28  
     1:01.34  2:10.91  3:16.04  4:22.28                                    
 
Event 8  Mixed 9-11 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebekah McCoy             11 Vikings                   NT    2:56.05  
       39.52  1:24.71  2:10.88  2:56.05                                    
 
Event 9  Mixed 12 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 William Pulley            15 CRUIZ                4:59.97    5:06.57  
       32.26  1:09.38  1:50.41  2:28.61  3:13.97  3:58.07  4:33.09  5:06.57
  2 Matthew Riddell           14 Canberra             5:40.98    5:23.80  
       32.73  1:11.97  1:51.30  2:29.58  3:18.03  4:07.22  4:46.49  5:23.80
  3 Nathan Seddon             14 Woden                     NT    5:27.92  
       31.72  1:10.36  1:55.04  2:39.37  3:24.75  4:11.82  4:50.62  5:27.92
  4 Ayu Barry                 13 Telopea                   NT    5:34.78  
       36.54  1:17.57  1:58.68  2:39.12  3:30.38  4:21.08  4:58.29  5:34.78
  5 Liam Barber               12 Telopea                   NT    5:38.89  
       34.56  1:16.19  1:58.29  2:41.06  3:32.89  4:24.60  5:01.38  5:38.89
  6 Rosalea Bell              14 Canberra                  NT    5:55.62  
       36.06  1:16.52  2:00.72  2:44.55  3:38.24  4:32.89  5:16.78  5:55.62
  7 Jessica Hood              15 Woden                5:50.75    6:00.72  
       35.25  1:18.87  2:06.89  2:54.15  3:43.43  4:34.77  5:18.66  6:00.72
  8 Paula Rusanov             13 Queanbeyan           6:03.60    6:03.86  
       38.20  1:24.59  2:11.82  2:59.22  3:50.99  4:45.36  5:26.40  6:03.86
  9 Grace Hoitink             12 Canberra                  NT    6:04.95  
       40.04  1:26.25  2:10.92  2:55.97  3:49.47  4:42.90  5:25.11  6:04.95
 10 Brittany Ross             13 Woden                     NT    6:37.17  
       42.63           2:29.89  3:20.87  4:15.31  5:11.82  5:55.01  6:37.17
 
 
Event 10  Mixed 9-11 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebekah McCoy             11 Vikings              2:48.25    2:49.94  
       37.21  1:18.44  2:11.59  2:49.94                                    
  2 Eli Gatica                11 Telopea              2:54.33    2:54.85  
       40.01  1:26.32  2:18.71  2:54.85                                    
  3 Lachlan Webb              10 Vikings              2:58.64    2:54.89  
       38.55  1:25.87  2:18.78  2:54.89                                    
  4 Isabella Marinelli        11 Woden                3:00.68    2:57.04  
       38.58  1:26.99  2:17.18  2:57.04                                    
  5 Rebecca Cross             10 Vikings              2:56.66    2:58.84  
       42.45  1:28.86  2:19.91  2:58.84                                    
  6 Jackson Savage            11 Queanbeyan           3:04.75    3:01.81  
       38.71  1:26.76  2:22.19  3:01.81                                    
  7 Chelsea Stewart           11 Ginninderra          3:10.26    3:02.79  
       39.25  1:25.05  2:21.82  3:02.79                                    
  8 Emma Gillingham           11 Vikings              3:04.80    3:03.18  
       38.22  1:24.95  2:22.86  3:03.18                                    
  9 James Hanson              11 Telopea              3:09.92    3:07.63  
       37.00  1:27.40  2:25.65  3:07.63                                    
 10 Montana Thornberry        11 Ginninderra          3:11.87    3:09.75  
       41.44  1:26.82  2:25.50  3:09.75                                    
 11 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings              3:13.46    3:13.59  
       43.21  1:32.40  2:31.28  3:13.59                                    
 12 Kieran Howell             10 Woden                3:21.89    3:15.99  
       41.26  1:31.34  2:30.56  3:15.99                                    
 13 Breana Gilroy             10 Vikings              3:15.50    3:16.72  
       44.00  1:35.38  2:36.79  3:16.72                                    
 14 Astrid Barta              11 Canberra             3:43.67    3:18.96  
       41.80  1:37.44  2:32.60  3:18.96                                    
 15 Grace Pyke                10 Canberra             3:19.87    3:19.01  
       44.70  1:35.91  2:34.67  3:19.01                                    
 16 Nicholas Lawlis           10 Queanbeyan           3:30.08    3:33.81  
       49.11  1:40.07  2:47.34  3:33.81                                    
 17 Rebecca Philippa          11 Vikings              3:29.88    3:35.96  
       47.73  1:42.01  2:50.42  3:35.96                                    
 18 Phoebe Ross                9 Woden                3:59.22    3:42.05  
       55.51  1:52.75  2:52.34  3:42.05                                    
 19 Darby Whiteley            10 Ginninderra          3:47.81    3:44.33  
       52.74  1:49.00  2:56.14  3:44.33                                    
 20 Jordan Heddle             10 Woden                3:51.18    3:51.28  
       55.29  1:52.17  3:01.35  3:51.28                                    
 
Event 11  Mixed 12 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         13 Vikings              3:01.70    2:32.60  
       35.78  1:15.85  1:54.07  2:32.60                                    
  2 Daniel Steemson           17 Vikings              2:50.99    2:38.95  
       38.00  1:18.45  1:59.08  2:38.95                                    
  3 Bethany Colquhoun         14 Vikings              2:43.20    2:46.99  
       37.82  1:18.70  2:01.91  2:46.99                                    
  4 Courtney Chapman          12 Picton               2:55.48    3:00.60  
       42.14  1:28.71  2:15.97  3:00.60                                    
 
Event 12  Mixed 12 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 William Rooks             15 Canberra             3:05.46    3:01.65  
       42.02  1:28.42  2:15.56  3:01.65                                    
  2 Luke Abberton             16 Vikings              3:12.71    3:06.22  
       41.48  1:29.13  2:18.22  3:06.22                                    
  3 Alexander Ryan            12 Telopea              3:12.20    3:10.73  
       42.79  1:31.06  2:20.99  3:10.73                                    
 
Event 14  Mixed 9-11 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Cockburn         11 Canberra                  NT    2:44.71  
       38.96  1:21.28  2:03.24  2:44.71                                    
  2 Harrison Webster           9 Woden                     NT    3:19.66  
       49.06  1:39.07  2:31.80  3:19.66                                    
  3 Lauren Elliott            10 Queanbeyan                NT    3:46.21  
  4 Jack Kilrain               9 Vikings                   NT    3:55.04  
       52.43  1:49.42  3:55.04                                             
 
Event 15  Mixed 9-11 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Breana Gilroy             10 Vikings                   NT    3:46.61  
       54.22  1:53.84  2:52.62  3:46.61                                    
  2 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings                   NT    3:47.13  
       53.08  1:50.06  2:49.37  3:47.13                                    
  3 Niamh Collett             10 Ginninderra               NT    4:24.34  
     1:00.55  2:09.04  3:17.27  4:24.34                                    
 
Event 16  Mixed 9-11 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tizana Fiorese            11 Vikings                   NT    2:53.28  
       37.11  1:21.50  2:06.38  2:53.28                                    
  2 Jarrod Barber             10 Telopea              3:47.76    3:49.63  
       46.06  1:48.34  2:51.04  3:49.63                                    
 
Event 17  Mixed 12 & Over 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sean Maloney              14 Woden                9:19.12    9:09.06  
       29.56  1:03.07  1:37.56  2:12.32  2:46.94  3:21.72  3:56.27  4:31.31
     5:05.83  5:40.73  6:15.72  6:50.83  7:26.26  8:01.49  8:35.60  9:09.06
  2 Lachlan Colquhoun         13 Vikings              9:32.06    9:39.96  
       31.27  1:06.55  1:41.47  2:17.49  2:53.46  3:29.54  4:06.73  4:42.61
     5:19.19  5:55.98  6:33.00  7:10.80  7:46.98  8:25.08  9:02.24  9:39.96
  3 Lindsay De Witte          16 Telopea              9:18.40    9:46.27  
       31.50  1:06.63  1:42.21  2:18.23  2:54.68  3:31.47  4:08.25  4:45.47
     5:22.76  6:00.34  6:37.97  7:15.73  7:53.57  8:31.65  9:09.14  9:46.27
  4 Kristofor Tengstrom       12 Canberra                  NT    9:57.54  
       33.14  1:09.02  1:46.31  2:24.33  3:02.15  3:40.22  4:17.45  4:55.59
     5:33.41  6:11.66  6:49.64  7:28.24  8:05.67  8:44.05  9:21.56  9:57.54
  5 Liam Barber               12 Telopea                   NT    9:58.47  
       33.37  1:11.65  1:50.54  2:29.58  3:06.65  3:45.03  4:22.43  5:00.02
     5:38.05  6:16.12  6:53.14  7:31.16  8:08.45  8:47.09  9:22.51  9:58.47
  6 Stephanie Wise            14 Woden                9:55.09   10:04.29  
       32.09  1:09.04  1:46.53  2:24.28  3:02.77  3:41.07  4:19.37  4:57.97
     5:36.59  6:15.14  6:54.07  7:32.50  8:11.09  8:49.23  9:27.49 10:04.29
  7 Jordan Welch              12 Ginninderra               NT   10:04.87  
       34.45  1:12.53  1:51.33  2:29.84  3:08.94  3:46.96  4:25.05  5:03.34
     5:41.38  6:19.75  6:57.72  7:35.74  8:13.76  8:51.36  9:28.62 10:04.87
  8 Bethany Colquhoun         14 Vikings             10:02.64   10:16.86  
       35.32  1:14.04  1:54.10  2:34.44  3:13.41  3:52.33  4:31.60  5:10.32
     5:48.72  6:27.18  7:05.76  7:44.45  8:22.15  9:00.56  9:38.74 10:16.86
  9 Joshua Lind               14 Canberra                  NT   10:25.72  
       35.20  1:14.19  1:53.10  2:32.58  3:12.25  3:51.22  4:30.94  5:11.26
     5:50.12  6:30.82  7:10.61  7:50.71  8:29.63  9:09.91  9:48.36 10:25.72
 10 Meg Bourne                13 Canberra                  NT   10:28.38  
       36.23  1:15.51  1:55.30  2:35.77  3:14.66  3:54.16  4:33.99  5:14.28
     5:53.71  6:33.87  7:13.82  7:54.23  8:33.21  9:12.72  9:50.35 10:28.38
 11 Bonnie Zhang              12 Canberra                  NT   10:31.05  
       35.46  1:14.73  1:53.80  2:33.67  3:13.38  3:53.83  4:33.84  5:14.42
     5:54.62  6:34.96  7:15.19  7:55.65  8:35.38  9:15.58  9:54.08 10:31.05
 12 Tom Bingley               14 Canberra            11:00.46   10:32.01  
       33.04  1:10.75  1:49.37  2:28.74  3:08.26  3:49.24  4:29.30  5:10.29
     5:51.11  6:31.74  7:12.31  7:53.61  8:33.82  9:14.33  9:54.50 10:32.01
 13 Rachel Brown              12 Canberra                  NT   10:32.50  
       35.15  1:14.10  1:53.96  2:33.84  3:13.90  3:53.73  4:33.57  5:13.48
     5:53.56  6:34.06  7:14.48  7:54.47  8:35.15  9:15.48  9:55.31 10:32.50
 14 John Freeman              13 Woden               12:45.68   11:07.51  
       36.50  1:18.34  2:01.32  2:44.43  3:28.03  4:10.71  4:53.60  5:36.59
     6:18.80  7:00.89  7:42.88  8:24.67  9:06.43  9:48.03 10:29.34 11:07.51
 15 Emma Harris               13 Woden                     NT   11:22.29  
       36.39  1:16.45  1:58.65  2:41.22  3:23.87  4:06.41  4:50.04  5:32.48
     6:16.46  7:00.24  7:45.36  8:28.56  9:12.86  9:55.28 10:39.34 11:22.29
 16 Briana Jones              13 Woden               12:41.79   11:28.98  
       35.83  1:16.52  1:57.66  2:39.15  3:22.18  4:05.01  4:48.40  5:32.41
     6:16.28  7:00.10  7:45.05  8:29.92  9:15.59  9:59.44 10:45.57 11:28.98
 17 Courtney Chapman          12 Picton              12:16.65   11:40.07  
       37.29  1:20.16  2:04.91  2:49.84  3:34.87  4:19.66  5:04.27  5:48.86
     6:33.41  7:18.05  8:02.34  8:46.24  9:30.98 10:15.43 10:58.48 11:40.07
 18 Ceillagh Svensson         12 Vikings             13:00.00   12:18.14  
       38.69  1:25.24  2:12.04  2:58.72  3:45.41  4:32.06  5:19.08  6:06.47
     6:52.48  7:39.29  8:25.78  9:13.00 10:00.08 10:47.13 11:33.80 12:18.14
 19 Shaun Philippa            13 Vikings                   NT   12:27.05  
       39.22  1:26.63  2:13.05  2:59.41  3:46.58  4:34.91  5:22.54  6:10.27
     6:58.38  7:46.31  8:34.80  9:22.51 10:09.47 10:57.43 11:42.81 12:27.05
 
Event 18  Mixed 9-11 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Cockburn         11 Canberra             2:33.20    2:28.79  
       34.74  1:13.00  1:51.66  2:28.79                                    
  2 Rebekah McCoy             11 Vikings              2:43.50    2:29.52  
       36.00  1:14.48  1:52.76  2:29.52                                    
  3 Eli Gatica                11 Telopea              2:34.95    2:36.66  
       36.15  1:15.74  1:58.02  2:36.66                                    
  4 Isabella Marinelli        11 Woden                3:19.47    2:37.54  
       35.64  1:16.86  1:58.22  2:37.54                                    
  5 Lachlan Webb              10 Vikings              2:34.78    2:38.88  
       36.24  1:16.98  1:59.46  2:38.88                                    
  6 Ashley Groch              11 Canberra                  NT    2:43.16  
       36.30  1:19.08  2:01.67  2:43.16                                    
  7 Rebecca Cross             10 Vikings              3:06.04    2:44.36  
       38.10  1:20.99  2:03.43  2:44.36                                    
  8 Jackson Savage            11 Queanbeyan           2:49.49    2:48.87  
       37.68  1:21.96  2:06.42  2:48.87                                    
  9 James Hanson              11 Telopea              2:56.08    2:49.80  
       38.93  1:24.56  2:10.06  2:49.80                                    
 10 Breana Gilroy             10 Vikings              3:03.40    2:50.80  
       40.13  1:24.92  2:10.68  2:50.80                                    
 11 Chelsea Stewart           11 Ginninderra          2:51.38    2:51.54  
       37.01           2:07.21  2:51.54                                    
 12 Grace Pyke                10 Canberra             2:55.81    2:52.57  
       38.20  1:23.29  2:09.86  2:52.57                                    
 13 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings              3:08.36    2:53.02  
       40.06  1:24.62  2:10.57  2:53.02                                    
 14 Astrid Barta              11 Canberra                  NT    2:59.77  
       38.90  1:25.53  2:15.89  2:59.77                                    
 15 Harrison Webster           9 Woden                     NT    3:05.67  
       41.52  1:32.49  2:19.67  3:05.67                                    
 16 Rebecca Philippa          11 Vikings              2:57.56    3:10.30  
       41.53  1:31.42  2:20.88  3:10.30                                    
 17 Nicholas Lawlis           10 Queanbeyan           3:20.71    3:13.98  
       41.71  1:33.89  2:26.29  3:13.98                                    
 18 Darby Whiteley            10 Ginninderra          3:30.95    3:23.32  
       43.93  1:37.42  2:33.01  3:23.32                                    
 19 Lauren Elliott            10 Queanbeyan           3:49.00    3:28.70  
       47.49  1:44.04  2:41.33  3:28.70                                    
 20 Jordan Heddle             10 Woden                     NT    3:30.60  
       47.92  1:45.18  2:40.61  3:30.60                                    
 21 Peter Philippa             9 Vikings                   NT    3:47.55  
       52.11  1:51.83  2:51.46  3:47.55                                    
 
Event 19  Mixed 12 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Riddell           14 Canberra             2:23.01    2:21.80  
       32.69  1:08.44  1:45.44  2:21.80                                    
  2 William Pulley            15 CRUIZ                2:15.47    2:21.86  
       33.55  1:10.33  1:47.27  2:21.86                                    
  3 Declan Moore              14 Canberra             2:33.67    2:28.30  
       34.39  1:12.85  1:50.89  2:28.30                                    
  4 Luke Abberton             16 Vikings              2:22.07    2:28.49  
       35.26  1:13.96  1:51.26  2:28.49                                    
  5 Ashleigh Streatfield      16 Vikings              2:32.46    2:31.17  
       35.67  1:14.90  1:53.90  2:31.17                                    
  6 Ayu Barry                 13 Telopea              2:26.96    2:31.21  
       35.98  1:15.09  1:54.29  2:31.21                                    
  7 James Ashurst             15 Telopea              2:31.62    2:39.56  
       37.48  1:18.55  1:59.82  2:39.56                                    
  8 Paula Rusanov             13 Queanbeyan           2:50.90    2:55.14  
       42.08  1:28.43  2:13.19  2:55.14                                    
 
Event 20  Mixed 12 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Hood              15 Woden                2:58.49    2:59.19  
       40.49  1:25.39  2:12.27  2:59.19                                    
  2 Angus Funnell             12 Vikings              3:21.20    3:19.83  
       44.46  1:37.17  2:29.19  3:19.83                                    
 
Event 21  Mixed 12 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hugo Morris               15 Woden                2:07.38    2:19.51  
       29.48  1:05.31  1:42.89  2:19.51                                    
  2 Patrick Hudson            17 Woden                2:21.04    2:23.96  
       30.85  1:06.97  1:45.95  2:23.96                                    
 
Event 22  Mixed 9-11 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebekah McCoy             11 Vikings                   NT    2:52.85  
       41.43  1:25.02  2:09.52  2:52.85                                    
  2 Montana Thornberry        11 Ginninderra               NT    3:02.38  
       43.73  1:29.87  2:17.21  3:02.38                                    
  3 Emma Gillingham           11 Vikings                   NT    3:03.02  
       43.23  1:29.45  2:16.70  3:03.02                                    
 
Event 23  Mixed 9-11 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexandra Ashley          11 Ginninderra               NT    3:31.69  
       48.20  1:40.70  2:37.09  3:31.69                                    
  2 Phoebe Ross                9 Woden                     NT    3:59.46  
       57.33  1:58.52  3:01.31  3:59.46                                    
  3 Darby Whiteley            10 Ginninderra               NT    4:10.96  
     1:00.15  2:02.77  3:08.04  4:10.96                                    
 
Event 24  Mixed 9-11 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eli Gatica                11 Telopea                   NT    3:24.89  
       43.06  1:36.31  2:32.33  3:24.89                                    
  2 Kieran Howell             10 Woden                     NT    3:37.14  
       47.54  1:44.65  2:42.08  3:37.14                                    
 
Event 25  Mixed 12 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ellie Tonkin              17 Woden                6:10.16    5:55.10  
       35.91  1:17.79  2:02.21  2:48.23  3:34.76  4:21.34  5:08.81  5:55.10
  2 Timothy D'abrera          17 Woden                6:54.90    7:13.18  
       39.23  1:27.26  2:20.91  3:13.79  5:58.47  6:50.73  7:13.18         
  3 Mikaela Dingley           15 Canberra                  NT    7:43.62  
       53.53  1:52.15  2:52.16  3:53.25  4:51.78  5:49.93  6:48.68  7:43.62