2009-10 Bell's & Foxy's Summer Series Meet                   
                  Meet 3 Host: Tuggeranong - 14 February 2010                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 9 Year Olds 200 LC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexie Boulton             9 Woden                     NT    4:10.78  
  2 Emma Lucic                 9 Queanbeyan           4:46.83    4:52.11  
 
Event 1  Girls 10 Year Olds 200 LC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jessica Holland           10 Ginninderra               NT    3:44.57  
  2 Tara Ironside             10 Vikings              3:55.76    3:54.08  
  3 Sharni Unterrheiner       10 Crookwell            4:05.21    4:01.03  
  4 Charlotte Garner          10 Queanbeyan           4:35.59    4:28.11  
 
Event 1  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sophie Jones              11 Vikings                   NT    3:31.01  
  2 Tahlia Cowan              11 Vikings              3:49.70    3:47.08  
 
Event 1  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Isabella Marshall         12 Crookwell            3:33.50    3:24.99  
  2 Kali Majoros              12 Telopea              4:02.86    3:28.53  
  3 Katelyn Weller            12 Queanbeyan           3:28.23    3:28.64  
 
Event 1  Women 13 & Over 200 LC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nadia Govier              13 Vikings              3:52.53    3:04.52  
  2 Hannah Scott              14 Vikings              3:41.74    3:43.00  
  3 Mikaela Dingley           15 Canberra             4:27.97    4:33.59  
 
Event 1  Boys 9 Year Olds 200 LC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jared Parker               9 Vikings                   NT    3:57.00  
  2 Jack Kilrain               9 Vikings              4:08.29    4:01.36  
  3 Callum Burns               9 Ginninderra          4:08.96    4:06.88  
 
Event 1  Boys 10 Year Olds 200 LC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas Seaman             10 Woden                4:08.81    3:57.76  
 
Event 1  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oscar Lenton              11 Canberra                  NT    3:34.81  
  2 Jonathan Govier           11 Vikings                   NT    3:38.28  
 
Event 1  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oliver Croker             12 Crookwell            4:25.06    4:54.72  
 
Event 1  Men 13 & Over 200 LC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Adam Hoad                 13 Canberra             3:16.14    3:17.31  
  2 Timothy D'Abrera          18 Woden                3:46.51    3:52.06  
 
Event 2  Girls 9 Year Olds 200 LC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bianca Cowan               9 Vikings              4:12.27    3:51.63  
  2 Claire Le Couteur          9 Vikings              4:03.91    3:52.90  
  3 Michaela Roberts           9 Woden                3:52.93    3:53.98  
  4 Sarah Purcell              9 Vikings              4:14.03    4:04.04  
 
Event 2  Girls 10 Year Olds 200 LC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaela McGuire             10 Vikings              3:26.38    3:24.50  
  2 Eske Gavel                10 Cruiz                3:42.33    3:42.06  
  3 Stephanie McGoldrick      10 Vikings              3:46.20    3:48.88  
 
Event 2  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexandra Ashley          11 Ginninderra          3:28.72    3:14.85  
  2 Maddie Quinn              11 Queanbeyan           3:23.44    3:20.33  
  3 Hayley Morris             11 Vikings              3:21.66    3:20.76  
  4 Tennille Miller           11 Canberra             3:25.89    3:28.52  
 
Event 2  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lauren Abraham            12 Canberra             3:12.21    3:07.46  
  2 Keely O'Brien             12 Woden                3:09.26    3:10.88  
  3 Rebecca Long              12 Wagga Wagga          3:13.13    3:12.19  
  4 Chloe Ironside            12 Vikings              3:14.82    3:15.62  
  5 Molly Turnbull            12 Vikings              3:17.31    3:15.72  
  6 Samantha Holland          12 Ginninderra          3:11.49    3:16.08  
  7 Rebecca Philippa          12 Vikings              3:25.56    3:23.52  
 
Event 2  Women 13 & Over 200 LC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eliza Tetley              13 Vikings              3:02.72    2:58.97  
  2 Brittany Ross             13 Woden                3:02.10    3:02.15  
  3 Sara Lucic                15 Queanbeyan           3:11.13    3:09.31  
 
Event 2  Boys 9 Year Olds 200 LC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bradley Tuck               9 Ginninderra          3:56.34    3:51.72  
 
Event 2  Boys 10 Year Olds 200 LC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Xavier Pearson            10 Telopea              3:31.80    3:29.23  
  2 Nicholas Lawlis           10 Telopea              3:30.08    3:35.42  
 
Event 2  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joshua Waugh              11 Canberra             3:19.94    3:14.11  
  2 Kolya Cook                11 Burley Griffin       3:28.22    3:27.59  
 
Event 2  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cormac Pearson            12 Telopea              3:15.83    3:13.90  
  2 James Greenlees           12 Goulburn             3:12.72    3:17.20  
  3 Will Campbell             12 Telopea              3:13.31    3:19.61  
  4 Ryan Gray                 12 Telopea              3:11.64    3:38.95  
 -- Luis Alarcon              12 Vikings              2:55.62   X2:53.66  
 
Event 2  Men 13 & Over 200 LC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aaron Dutton              13 Canberra             3:10.95    3:23.91  
 
Event 3  Girls 8 & Under 25 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maeve Wolf                 6 Vikings                40.03      43.00  
 
Event 3  Girls 9 Year Olds 25 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jasmine Thornton           9 Woden                     NT      26.00  
  2 Emma Williams              9 Woden                     NT      26.49  
 
Event 3  Girls 10 Year Olds 25 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Georgia Lyness            10 Canberra                  NT      27.98  
 
Event 3  Boys 8 & Under 25 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jushua Cox                 8 Woden                  31.72      28.64  
  2 Cody Weir                  8 Vikings                   NT      30.59  
  3 Lachlan Savage             6 Vikings                32.53      32.71  
  4 Hugh Croker                8 Crookwell              38.34      37.55  
  5 Aidan Heddle               7 Woden                     NT      42.63  
 
Event 3  Boys 9 Year Olds 25 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patrick Brill              9 Vikings                   NT      25.20  
 
Event 3  Boys 10 Year Olds 25 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Elijah Fraser             10 Woden                     NT      19.97  
 
Event 4  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andrea Forshaw             9 Vikings                   NT      45.83  
  2 Adele Burke                9 Burley Griffin       1:05.30      48.55  
  3 Ellen Thurlow              9 Woden                1:05.54      56.67  
  4 Alison Piper               9 Vikings              1:04.09    1:02.24  
  5 Emma Lucic                 9 Queanbeyan           1:01.06    1:03.39  
 
Event 4  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Darby Whiteley            10 Ginninderra            49.90      45.68  
  2 Jasmine Allday            10 Ginninderra            50.16      48.98  
  3 Eske Gavel                10 Cruiz                  51.64      52.82  
  4 Madeleine Vu              10 Goulburn               55.27      55.10  
  5 Tess Healey-Smith         10 Vikings                   NT      56.00  
  6 Sharni Unterrheiner       10 Crookwell              56.01      56.89  
  7 Stephanie McGoldrick      10 Vikings                58.42    1:02.34  
  8 Charlotte Garner          10 Queanbeyan           1:07.47    1:04.48  
  9 Michaela Cox              10 Woden                     NT    1:05.94  
 10 Sam Fincher               10 Crookwell            1:06.71    1:14.53  
 
Event 4  Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryce Svensson             8 Vikings              1:05.96    1:03.04  
 
Event 4  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jack Donnelly              9 Ginninderra          1:06.75      53.15  
  2 Hamish Allan               9 Vikings                   NT      53.92  
  3 Jared Parker               9 Vikings                   NT      56.23  
  4 Zachary Watson             9 Vikings              1:06.79    1:02.58  
  5 Liam Maddren               9 Goulburn               58.66    1:06.21  
 
Event 4  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samuel Wright             10 Vikings                   NT      49.29  
  2 Zachery Cristallo         10 Woden                     NT      54.31  
  3 Ian Schmid                10 Vikings                   NT      55.26  
  4 Thomas Seaman             10 Woden                1:00.95      55.58  
  5 Lachlan Morgan            10 Vikings              1:03.36      59.34  
 
Event 5  Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooke Gilroy              8 Vikings                49.33      49.81  
  2 Keely Small                8 Woden                  51.95      56.71  
  3 Alexis Cross               8 Vikings                55.19      58.75  
  4 Tegan Roberts              8 Woden                1:00.72      59.02  
  5 Annabelle Tetley           8 Vikings              1:00.94    1:03.27  
  6 Jess Ashley                8 Ginninderra            56.02    1:03.42  
 
Event 5  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amelia Laudenbach          9 Vikings                43.45      42.94  
  2 Amy Sokic                  9 Queanbeyan             45.13      47.08  
  3 Rachel Crawford            9 Burley Griffin         46.74      48.59  
  4 Danielle Grimm             9 Vikings                51.04      53.51  
  5 Phoebe Ross                9 Woden                  54.78      57.10  
  6 Sarah Purcell              9 Vikings                59.34      59.33  
 
Event 5  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Milla Wolf                10 Vikings                47.00      45.14  
  2 Natasha Long              10 Wagga Wagga            47.68      48.41  
  3 Jessica Holland           10 Ginninderra            47.54      51.67  
 
Event 5  Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Skinny Gavel               8 Cruiz                  59.59      58.81  
  2 Nicholas Barclay           7 Vikings              1:01.32    1:10.54  
 
Event 5  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matthew Harrison           9 Burley Griffin         55.05      50.55  
  2 Callum Burns               9 Ginninderra            55.60      57.47  
 
Event 5  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jason Bird                10 Ginninderra            47.01      46.21  
  2 Jackson Groves            10 Canberra               47.00      48.33  
 
Event 6  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tahlia Cowan              11 Vikings                46.02      45.88  
  2 Brooke Hughes             11 Queanbeyan             45.59      47.30  
  3 Bridie Doyle              11 Crookwell              54.50      53.96  
  4 Beth Williams             11 Woden                     NT      56.26  
  5 Kristin Chait             11 Woden                  54.25      57.87  
 
Event 6  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Annie Brill               12 Vikings                   NT      46.69  
  2 Emily Ryan                12 Goulburn                  NT      54.63  
  3 Celeste Rowles            12 Crookwell              57.28      56.32  
 
Event 6  Women 13 & Over 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tegan Garnett             13 Cruiz                  41.53      41.78  
  2 Chantelle Vu              13 Goulburn               43.34      42.07  
  3 Hayley Manning            14 Vikings                44.76      43.25  
  4 Emma Perkovic             13 Canberra               43.23      45.33  
  5 Keely Huskinson           13 Crookwell              52.16      49.96  
  6 Georgi Opie               14 Crookwell              46.90      50.49  
 
Event 6  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oscar Lenton              11 Canberra                  NT      44.96  
  2 Shaun Vu                  11 Goulburn               48.66      49.02  
  3 Jonathan Govier           11 Vikings                56.86      51.13  
  4 Joshua Silk-Jones         11 Vikings                   NT      54.25  
 
Event 6  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cormac Pearson            12 Telopea                42.85      44.31  
 
Event 6  Men 13 & Over 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shaun Philippa            13 Vikings                42.53      38.98  
  2 Adam Hoad                 13 Canberra               39.95      40.89  
  3 Tim Sterrett              13 Cruiz                  49.01      50.01  
  4 Alexander Barrie          13 Woden                     NT      51.14  
  5 Henry Opie                14 Crookwell              48.00      51.61  
 
Event 7  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Genevieve Morris          11 Vikings                43.61      42.25  
  2 Maddie Quinn              11 Queanbeyan             44.32      43.82  
  3 Alexandra Ashley          11 Ginninderra            42.42      44.78  
 
Event 7  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lara Menegon              12 Queanbeyan             41.84      39.98  
  2 Alex Courtney             12 Cruiz                  40.48      40.07  
  3 Meg Sokic                 12 Queanbeyan             40.33      40.85  
  4 Samantha Holland          12 Ginninderra            39.80      40.88  
  5 Emma Miller               12 Burley Griffin         42.47      41.11  
  6 Isabella Marshall         12 Crookwell              41.95      41.19  
  7 Ceillagh Svensson         12 Vikings                40.19      41.22  
  8 Annika Svensson           12 Vikings                40.73      43.48  
  9 Jessica Laudenbach        12 Vikings                40.63      44.51  
 
Event 7  Women 13 & Over 50 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Katie Gillingham          13 Vikings                37.50      36.42  
  2 Jessica Ralph             13 Goulburn               38.39      38.13  
  3 Sara Lucic                15 Queanbeyan             38.81      39.04  
  4 Nadia Govier              13 Vikings                40.41      39.88  
  5 Bethany Stone             14 Ginninderra            40.83      44.26  
 
Event 7  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dylan Weir                11 Vikings                41.62      40.09  
  2 James Tuck                11 Ginninderra            42.31      42.73  
 
Event 7  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Will Campbell             12 Telopea                39.44      42.18  
  2 Travis Elliott            12 Queanbeyan             41.87      44.04  
 
Event 7  Men 13 & Over 50 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas Chalker            13 Burley Griffin         37.64      37.66  
  2 Aaron Dutton              13 Canberra               38.54      39.00  
 -- William Rooks             15 Canberra               34.40     X35.30  
 
Event 8  Girls 8 & Under 100 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madeliene McGoldrick       8 Vikings              2:06.70    2:03.35  
 
Event 8  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rachel Crawford            9 Burley Griffin            NT    1:45.03  
  2 Alexie Boulton             9 Woden                     NT    1:55.06  
  3 Chloe Tan                  9 Vikings                   NT    1:55.51  
  4 Bella Kanellopoulos        9 Telopea              1:58.63    1:59.85  
 
Event 8  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma McIntosh             10 Vikings              1:47.62    1:42.55  
 
Event 8  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grace Agresta             11 Queanbeyan           1:45.03    1:36.29  
  2 Sophie Jones              11 Vikings              1:45.65    1:37.35  
 
Event 8  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samantha Holland          12 Ginninderra               NT    1:29.36  
  2 Kali Majoros              12 Telopea              1:44.59    1:37.28  
  3 Shannon Pritchard         12 Woden                     NT    1:55.21  
 
Event 8  Women 13 & Over 100 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackie Jones              13 Vikings              1:34.55    1:29.74  
  2 Nadia Govier              13 Vikings                   NT    1:31.36  
  3 Philipa Crampton-Smith    14 Yass                      NT    1:32.59  
 
Event 8  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matthew Harrison           9 Burley Griffin       1:54.58    1:45.08  
  2 Peter Philippa             9 Vikings              2:01.48    1:54.28  
 
Event 8  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dylan Weir                11 Vikings                   NT    1:29.44  
  2 Christopher Pianca        11 Telopea                   NT    1:38.93  
  3 Jonathan Govier           11 Vikings              1:42.79    1:42.63  
  4 Hayden Matthews           11 Vikings              1:42.87    1:45.03  
  5 Michael Williams          11 Ginninderra               NT    1:46.73  
 
Event 8  Men 13 & Over 100 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexander Barrie          13 Woden                     NT    1:48.76  
  2 Daniel Lewis              24 Woden                2:39.76    2:22.93  
 
Event 9  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Danielle Grimm             9 Vikings              1:48.04    1:44.18  
  2 Phoebe Ross                9 Woden                1:46.87    1:47.61  
  3 Michaela Roberts           9 Woden                1:56.58    1:50.17  
  4 Bianca Cowan               9 Vikings              1:53.47    1:51.31  
  5 Claire Le Couteur          9 Vikings              1:52.43    1:53.58  
 
Event 9  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kate Tabke                10 Vikings              1:38.01    1:32.90  
  2 Milla Wolf                10 Vikings              1:43.05    1:38.80  
  3 Taylah Bacon              10 Vikings              1:42.57    1:39.06  
  4 Molly Tetley              10 Vikings              1:38.30    1:39.59  
  5 Darby Whiteley            10 Ginninderra          1:39.42    1:40.46  
  6 Elizabeth Crossley        10 Vikings              1:43.88    1:44.30  
  7 Caitlin Manning           10 Vikings              1:44.03    1:45.00  
  8 Lauren Elliott            10 Queanbeyan           1:41.33    1:45.30  
  9 Kaela McGuire             10 Vikings              1:41.43    1:45.59  
 
Event 9  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maddie Quinn              11 Queanbeyan           1:32.03    1:28.79  
  2 Ashleigh Jones            11 Vikings              1:33.08    1:30.05  
 
Event 9  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lauren Abraham            12 Canberra             1:29.87    1:27.88  
  2 Chloe Ironside            12 Vikings              1:31.14    1:31.14  
  3 Molly Turnbull            12 Vikings              1:33.91    1:32.98  
 
Event 9  Women 13 & Over 100 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bethany Stone             14 Ginninderra          1:25.07    1:25.42  
  2 Amanda Fletcher           15 Vikings              1:27.06    1:26.71  
  3 Brittany Ross             13 Woden                1:27.53    1:28.68  
 
Event 9  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bobbie Su                 10 Telopea              1:41.22    1:36.56  
  2 Jackson Groves            10 Canberra             1:38.61    1:38.63  
  3 Joshua Colquhoun          10 Vikings              1:44.85    1:40.91  
 
Event 9  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luis Alarcon              12 Vikings              1:29.17    1:26.02  
  2 Cormac Pearson            12 Telopea              1:27.20    1:26.82  
  3 Brendan Wright            12 Vikings              1:27.53    1:26.83  
  4 Oliver Mill               12 Ginninderra          1:30.48    1:30.63  
  5 Nicholas Starkey          12 Canberra             1:31.52    1:35.74  
 
Event 9  Men 13 & Over 100 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Randall Barry             16 Telopea              1:21.90    1:15.89  
  2 Liam Braithwaite          13 Ginninderra          1:22.00    1:20.43  
  3 John Freeman              13 Woden                1:27.06    1:27.07  
 
Event 10  Girls 9 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amelia Laudenbach          9 Vikings                   NT    3:46.72  
  2 Abbey Webb                 9 Vikings                   NT    4:10.65  
 
Event 10  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma Gillingham           11 Vikings              3:51.31    3:39.93  
  2 Gabrielle Scarth-Johnson  11 Vikings              3:47.13    3:47.28  
  3 Cassidy Thurecht          11 Vikings                   NT    3:53.61  
  4 Genevieve Morris          11 Vikings              4:06.22    3:53.63  
 
Event 10  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Astrid Barta              12 Canberra             3:43.27    3:29.73  
  2 Ceillagh Svensson         12 Vikings                   NT    3:46.21  
  3 Jessica Laudenbach        12 Vikings              3:56.80    3:49.96  
 
Event 10  Women 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nadia Govier              13 Vikings                   NT    3:26.79  
  2 Melanie Le Couteur        13 Vikings              3:45.51    3:29.82  
  3 Eliza Tetley              13 Vikings              3:45.24    3:36.71  
 
Event 10  Boys 10 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samuel Wright             10 Vikings                   NT    3:35.87  
  2 Daniel Cherepinskiy       10 Ginninderra               NT    3:53.29  
 
Event 10  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolya Cook                11 Burley Griffin            NT    3:30.40  
 
Event 10  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Travis Elliott            12 Queanbeyan           4:07.24    3:52.29  
 
Event 10  Men 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liam Braithwaite          13 Ginninderra               NT    3:18.64  
  2 Shaun Philippa            13 Vikings              3:19.89    3:20.30  
 
Event 11  Girls 8 & Under 25 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riley Whiteley             6 Ginninderra            34.00      29.92  
  2 Lucy Opie                  7 Crookwell              31.06      30.19  
 
Event 11  Girls 9 Year Olds 25 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jessica McClung            9 Vikings                   NT      22.76  
 
Event 11  Boys 8 & Under 25 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aidan Heddle               7 Woden                     NT      38.49  
 
Event 12  Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma Wright                7 Vikings                   NT      48.45  
  2 Maeve Wolf                 6 Vikings              1:32.48      56.90  
 
Event 12  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andrea Forshaw             9 Vikings                   NT      42.54  
 
Event 12  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Elizabeth Crossley        10 Vikings                43.13      42.61  
  2 Jordan Majoros            10 Telopea                51.63      47.42  
  3 Charlotte Garner          10 Queanbeyan             49.87      47.57  
  4 Michaela Cox              10 Woden                  47.33      47.98  
  5 Tess Healey-Smith         10 Vikings                   NT      49.48  
  6 Sam Fincher               10 Crookwell              51.45      50.82  
  7 Gemma O'Brien             10 Crookwell              48.28      52.17  
  8 Pia Garner                10 Vikings                   NT      52.44  
  9 Giselle Croker            10 Crookwell              48.21      52.72  
 10 Laura O'Keefe             10 Crookwell              48.06      53.81  
 11 Georgia Lyness            10 Canberra               54.53      56.94  
 
Event 12  Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ethan Lowey                8 Woden                     NT      46.64  
  2 Hugh Croker                8 Crookwell              55.96      50.92  
  3 Corey Matthews             7 Vikings              1:05.73      53.12  
  4 Jushua Cox                 8 Woden                  56.82      54.71  
  5 Cody Weir                  8 Vikings                   NT      57.52  
  6 William Chalker            7 Burley Griffin       1:02.37    1:08.60  
 
Event 12  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jared Parker               9 Vikings                   NT      42.86  
  2 Zachary Watson             9 Vikings                54.11      46.97  
  3 Patrick Brill              9 Vikings                   NT      47.05  
  4 Elliot Young               9 Ginninderra               NT      49.60  
 
Event 12  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Elijah Fraser             10 Woden                     NT      37.49  
  2 Zachery Cristallo         10 Woden                  44.67      43.69  
  3 Lachlan Morgan            10 Vikings                45.09      43.77  
 
Event 13  Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooke Gilroy              8 Vikings                40.89      40.99  
  2 Alexis Cross               8 Vikings                40.80      42.20  
  3 Tegan Roberts              8 Woden                  44.18      43.10  
  3 Keely Small                8 Woden                  43.71      43.10  
  5 Jess Ashley                8 Ginninderra            44.84      45.56  
  6 Annabelle Tetley           8 Vikings                45.84      46.61  
  7 Madeliene McGoldrick       8 Vikings                47.00      49.75  
  8 Ariana Morgan              8 Vikings                51.66      52.08  
 
Event 13  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Adele Burke                9 Burley Griffin         48.74      42.15  
  2 Ellen Thurlow              9 Woden                  45.68      44.33  
  3 Bella Kanellopoulos        9 Telopea                46.93      45.98  
  4 Abby Aparicio              9 Woden                  47.39      46.12  
  5 Alice Crossley             9 Vikings                47.80      47.10  
  6 Emma Williams              9 Woden                  46.49      47.19  
  7 Alison Piper               9 Vikings                45.97      49.85  
  8 Emma Lucic                 9 Queanbeyan             46.59      52.64  
 
Event 13  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Natasha Long              10 Wagga Wagga            39.10      37.40  
  2 Madeleine Vu              10 Goulburn               41.85      39.03  
  3 Caitlin Manning           10 Vikings                39.64      39.99  
  4 Niamh Collett             10 Ginninderra            40.70      41.06  
  5 Stephanie McGoldrick      10 Vikings                39.91      41.11  
  6 Jasmine Allday            10 Ginninderra            41.10      41.23  
  7 Sharni Unterrheiner       10 Crookwell              39.88      41.57  
  8 Tara Ironside             10 Vikings                42.15      42.17  
  9 Jordan Heddle             10 Woden                  42.51      42.66  
 10 Jessica Holland           10 Ginninderra            39.85      42.92  
 
Event 13  Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anthony Cummins            8 Goulburn               45.77      45.31  
  2 Bryce Svensson             8 Vikings                45.44      45.62  
  3 Skinny Gavel               8 Cruiz                  46.65      49.54  
  4 Nicholas Barclay           7 Vikings                47.87      49.57  
  5 Lachlan Savage             6 Vikings                50.78      54.05  
 
Event 13  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callum Burns               9 Ginninderra            46.85      46.71  
 
Event 13  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jason Bird                10 Ginninderra            39.99      38.22  
  2 Joshua Colquhoun          10 Vikings                40.95      39.34  
  3 Max O'Brien               10 Crookwell              42.00      39.96  
  4 Brock Jones               10 Crookwell              41.58      40.50  
  5 Thomas Seaman             10 Woden                  41.35      42.83  
 
Event 14  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nadine Lowey              11 Woden                     NT      38.17  
  2 Caitlin Mendoza           11 Vikings                41.24      40.23  
  3 Beth Williams             11 Woden                  44.72      40.33  
  4 Kristin Chait             11 Woden                  47.25      47.05  
 
Event 14  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heather Brown             12 Burley Griffin            NT      36.25  
  2 Kali Majoros              12 Telopea                   NT      36.49  
  3 Emily Ryan                12 Goulburn                  NT      44.24  
  4 Annie Brill               12 Vikings                44.90      44.80  
  5 Celeste Rowles            12 Crookwell              41.21      45.10  
  6 Shannon Pritchard         12 Woden                  51.25      48.27  
  7 Emma Mann                 12 Woden                  55.10      53.93  
 
Event 14  Women 13 & Over 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Elizabeth O'Keefe         13 Crookwell              39.26      36.83  
  2 Hannah Scott              14 Vikings                38.30      38.76  
  3 Keely Huskinson           13 Crookwell              40.86      39.32  
  4 Georgi Opie               14 Crookwell              39.60      42.25  
 
Event 14  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oscar Lenton              11 Canberra                  NT      37.01  
  2 Harry Chalker             11 Burley Griffin         42.90      39.02  
  3 Louis Young               11 Ginninderra            41.21      39.99  
  4 Joshua Silk-Jones         11 Vikings                   NT      40.78  
  5 Hayden Matthews           11 Vikings                43.19      44.27  
  6 Michael Williams          11 Ginninderra               NT      44.62  
  7 Harrison Thornton         11 Woden                     NT      44.63  
 
Event 14  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eric Brown                12 Burley Griffin            NT      33.18  
  2 Tyler Brown               12 Burley Griffin            NT      36.26  
  3 Oliver Croker             12 Crookwell              46.91      48.01  
 
Event 14  Men 13 & Over 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tim Sterrett              13 Cruiz                  38.64      36.62  
  2 Henry Opie                14 Crookwell              37.85      38.03  
  3 Alexander Barrie          13 Woden                     NT      39.62  
  4 Timothy D'Abrera          18 Woden                  38.97      42.48  
  5 Daniel Lewis              24 Woden                  48.14      55.96  
 
Event 15  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Evie McNee                11 Ginninderra            37.50      33.31  
  2 Grace Agresta             11 Queanbeyan             38.66      35.40  
  3 Tennille Miller           11 Canberra               37.70      36.82  
  4 Cassidy Thurecht          11 Vikings                38.64      37.69  
  5 Tahlia Cowan              11 Vikings                40.59      39.60  
  6 Claudia Maddren           11 Goulburn               39.30      40.58  
  7 Bridie Doyle              11 Crookwell              40.67      41.66  
 
Event 15  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Isabella Marshall         12 Crookwell              37.98      35.82  
  2 Alex Courtney             12 Cruiz                  36.89      36.62  
 
Event 15  Women 13 & Over 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jessica Ralph             13 Goulburn               34.09      33.64  
  2 Laura McAuslan            14 Canberra               34.25      34.35  
  3 Amanda Fletcher           15 Vikings                34.21      34.57  
  4 Chantelle Vu              13 Goulburn               35.44      34.71  
  4 Nadia Govier              13 Vikings                36.54      34.71  
  6 Sara Lucic                15 Queanbeyan             34.45      34.96  
  7 Tegan Garnett             13 Cruiz                  34.87      35.13  
  8 Philipa Crampton-Smith    14 Yass                   36.17      35.70  
  9 Hayley Manning            14 Vikings                35.89      35.73  
  9 Katie Gillingham          13 Vikings                35.13      35.73  
 11 Jackie Jones              13 Vikings                35.12      36.10  
 
Event 15  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jonathan Govier           11 Vikings                36.91      36.29  
  2 Shaun Vu                  11 Goulburn               38.35      37.24  
 
Event 15  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Will Campbell             12 Telopea                35.25      35.92  
  2 Oliver Mill               12 Ginninderra            38.68      36.31  
  3 Nicholas Starkey          12 Canberra               36.37      37.85  
 
Event 15  Men 13 & Over 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 John Freeman              13 Woden                  32.33      32.71  
  2 Adam Hoad                 13 Canberra               32.87      33.45  
  3 Aaron Dutton              13 Canberra               35.04      33.62  
  4 Thomas Chalker            13 Burley Griffin         34.46      34.88  
 
Event 16  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amelia Laudenbach          9 Vikings                   NT    1:44.62  
 
Event 16  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma McIntosh             10 Vikings                   NT    1:51.91  
  2 Caitlin Manning           10 Vikings                   NT    1:58.68  
 
Event 16  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashlin Hardiman           11 Ginninderra               NT    1:37.69  
  2 Brooke Hughes             11 Queanbeyan                NT    1:55.05  
 
Event 16  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samantha Holland          12 Ginninderra               NT    1:32.59  
  2 Meg Sokic                 12 Queanbeyan                NT    1:40.64  
  3 Rebecca Philippa          12 Vikings              1:46.89    1:42.08  
 
Event 16  Women 13 & Over 100 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Melanie Le Couteur        13 Vikings              1:37.68    1:27.90  
 
Event 16  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jack Kilrain               9 Vikings                   NT    2:12.43  
 
Event 16  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tim Dutton                10 Canberra             1:53.62    1:47.86  
  2 Nicholas Lawlis           10 Telopea                   NT    2:03.58  
 
Event 16  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joshua Waugh              11 Canberra                  NT    1:34.63  
 
Event 16  Men 13 & Over 100 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Randall Barry             16 Telopea              1:35.43    1:06.83  
 
Event 17  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abbey Webb                 9 Vikings              2:05.09    1:49.29  
  2 Rachel Crawford            9 Burley Griffin       2:03.11    1:58.61  
  3 Bianca Cowan               9 Vikings              2:05.95    2:01.82  
 
Event 17  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kate Tabke                10 Vikings              1:40.77    1:32.19  
  2 Molly Tetley              10 Vikings              1:40.54    1:49.94  
  3 Kaela McGuire             10 Vikings              1:40.22    1:51.39  
  4 Taylah Bacon              10 Vikings              1:48.61    1:54.42  
 
Event 17  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gabrielle Scarth-Johnson  11 Vikings              1:32.17    1:33.43  
  2 Hayley Morris             11 Vikings              1:37.54    1:37.60  
 
Event 17  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Katelyn Weller            12 Queanbeyan           1:35.29    1:29.80  
  2 Annika Svensson           12 Vikings              1:32.81    1:35.65  
 
Event 17  Women 13 & Over 100 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Katie Gillingham          13 Vikings              1:26.07    1:26.27  
  2 Brittany Ross             13 Woden                1:26.20    1:27.13  
 
Event 17  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bradley Tuck               9 Ginninderra          2:02.10    2:05.76  
 
Event 17  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brendan Wright            12 Vikings              1:27.62    1:23.00  
  2 Luis Alarcon              12 Vikings              1:29.06    1:27.25  
 
Event 17  Men 13 & Over 100 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dylan Booth               13 Ginninderra          1:24.35    1:19.86  
 
Event 18  Girls 9 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abbey Webb                 9 Vikings                   NT    3:24.54  
 
Event 18  Girls 10 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Milla Wolf                10 Vikings              3:45.13    3:40.34  
  2 Niamh Collett             10 Ginninderra          3:40.03    3:41.00  
 
Event 18  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashleigh Jones            11 Vikings              3:26.21    3:11.13  
  2 Ashlin Hardiman           11 Ginninderra               NT    3:11.44  
  3 Cassidy Thurecht          11 Vikings                   NT    3:18.10  
 
Event 18  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jessie Reynolds           12 Woden                3:10.46    3:03.37  
  2 Lauren Abraham            12 Canberra             3:14.33    3:07.08  
  3 Lara Menegon              12 Queanbeyan                NT    3:07.69  
  4 Ceillagh Svensson         12 Vikings                   NT    3:19.89  
 
Event 18  Women 13 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haley Jedrzejek           13 Canberra             3:10.94    2:44.50  
  2 Emma Perkovic             13 Canberra             3:17.78    3:19.21  
 
Event 18  Boys 10 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Xavier Pearson            10 Telopea              3:31.04    3:13.93  
 
Event 18  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caleb Whiteley            12 Ginninderra          3:15.68    3:02.28  
  2 Brendan Wright            12 Vikings                   NT    3:12.15  
  3 Oliver Mill               12 Ginninderra               NT    3:12.55  
  4 Nicholas Starkey          12 Canberra             3:10.76    3:28.29  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riley Whiteley             6 Ginninderra               NT      47.37  
 
Event 19  Girls 9 Year Olds 25 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jessica McClung            9 Vikings                   NT      30.36  
 
Event 19  Boys 8 & Under 25 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corey Matthews             7 Vikings                46.98      44.07  
  2 Aidan Heddle               7 Woden                     NT      45.89  
 
Event 20  Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma Wright                7 Vikings                   NT      58.05  
  2 Ariana Morgan              8 Vikings              1:13.92    1:12.57  
  3 Maeve Wolf                 6 Vikings                   NT    1:25.08  
 
Event 20  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexie Boulton             9 Woden                     NT      56.66  
  2 Adele Burke                9 Burley Griffin            NT      57.19  
  3 Abby Aparicio              9 Woden                     NT      58.21  
  4 Jasmine Thornton           9 Woden                1:02.07    1:03.70  
  5 Andrea Forshaw             9 Vikings                   NT    1:06.44  
  6 Emma Williams              9 Woden                1:06.32    1:07.17  
  7 Emma Lucic                 9 Queanbeyan           1:10.13    1:09.39  
  8 Alison Piper               9 Vikings              1:11.27    1:11.04  
  9 Alice Crossley             9 Vikings              1:06.31    1:11.30  
 
Event 20  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sharni Unterrheiner       10 Crookwell              55.97      53.98  
  2 Madeleine Vu              10 Goulburn               58.00      56.21  
  3 Jordan Heddle             10 Woden                  56.62      57.49  
  4 Jessica Holland           10 Ginninderra            56.38      58.25  
  5 Niamh Collett             10 Ginninderra            56.59      58.32  
  6 Jordan Majoros            10 Telopea              1:02.45      59.29  
  7 Tara Ironside             10 Vikings                57.75      59.41  
  8 Gemma O'Brien             10 Crookwell            1:04.66    1:03.34  
  9 Charlotte Garner          10 Queanbeyan           1:01.69    1:03.44  
 10 Laura O'Keefe             10 Crookwell            1:04.85    1:03.88  
 11 Giselle Croker            10 Crookwell            1:05.60    1:05.75  
 12 Georgia Lyness            10 Canberra             1:06.78    1:06.81  
 13 Pia Garner                10 Vikings                   NT    1:07.05  
 14 Michaela Cox              10 Woden                1:06.49    1:07.55  
 15 Tess Healey-Smith         10 Vikings                   NT    1:26.24  
 16 Sam Fincher               10 Crookwell            1:15.61    1:41.13  
 
Event 20  Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jushua Cox                 8 Woden                1:12.67    1:06.34  
  2 Anthony Cummins            8 Goulburn             1:05.71    1:06.89  
  3 Skinny Gavel               8 Cruiz                1:21.16    1:10.45  
  4 Nicholas Barclay           7 Vikings              1:13.29    1:19.77  
  5 Hugh Croker                8 Crookwell            1:14.20    1:37.79  
 
Event 20  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamish Allan               9 Vikings              1:00.71      58.34  
  2 Elliot Young               9 Ginninderra               NT    1:01.65  
  3 Jared Parker               9 Vikings                   NT    1:07.95  
  4 Patrick Brill              9 Vikings                   NT    1:11.73  
  5 Zachary Watson             9 Vikings              1:16.04    1:18.95  
 
Event 20  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas Seaman             10 Woden                  55.79      52.99  
  2 Elijah Fraser             10 Woden                     NT      53.12  
  3 Jackson Groves            10 Canberra               56.41      53.53  
  4 Jason Bird                10 Ginninderra            56.34      58.14  
  5 Joshua Colquhoun          10 Vikings                56.68      58.72  
  6 Zachery Cristallo         10 Woden                1:04.99    1:01.94  
  7 Ian Schmid                10 Vikings                   NT    1:02.41  
  8 Lachlan Morgan            10 Vikings              1:01.87    1:04.92  
  9 Max O'Brien               10 Crookwell            1:12.20    1:10.02  
 10 Brock Jones               10 Crookwell            1:10.99    1:17.18  
 
Event 21  Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keely Small                8 Woden                  56.75      56.47  
  2 Alexis Cross               8 Vikings                56.42      56.87  
  3 Tegan Roberts              8 Woden                1:01.83      59.10  
  4 Brooke Gilroy              8 Vikings              1:01.34    1:06.35  
  5 Jess Ashley                8 Ginninderra          1:05.50    1:07.64  
  6 Madeliene McGoldrick       8 Vikings              1:07.45    1:10.36  
  7 Annabelle Tetley           8 Vikings              1:07.73    1:12.70  
 
Event 21  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amelia Laudenbach          9 Vikings                50.94      49.52  
  2 Phoebe Ross                9 Woden                  50.90      50.60  
  3 Amy Sokic                  9 Queanbeyan             50.06      50.68  
  4 Abbey Webb                 9 Vikings                54.61      54.99  
  5 Rachel Crawford            9 Burley Griffin         56.54      57.57  
  6 Danielle Grimm             9 Vikings                56.17      59.67  
  7 Bella Kanellopoulos        9 Telopea              1:00.44    1:00.30  
  8 Ellen Thurlow              9 Woden                  59.69    1:01.53  
  9 Claire Le Couteur          9 Vikings              1:01.75    1:02.19  
 
Event 21  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lauren Elliott            10 Queanbeyan             50.38      50.21  
  2 Natasha Long              10 Wagga Wagga            51.06      52.28  
  3 Darby Whiteley            10 Ginninderra            54.31      53.14  
  4 Stephanie McGoldrick      10 Vikings                53.99      56.36  
 
Event 21  Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryce Svensson             8 Vikings              1:01.91    1:01.90  
 
Event 21  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matthew Harrison           9 Burley Griffin         52.57      53.55  
  2 Jack Donnelly              9 Ginninderra            52.73      55.16  
  3 Bradley Tuck               9 Ginninderra            54.58      58.35  
  4 Peter Philippa             9 Vikings                59.54      58.66  
  5 Jack Kilrain               9 Vikings                56.12    1:00.95  
 
Event 21  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kit Dabrowski             10 Woden                  53.77      50.76  
  2 Tim Dutton                10 Canberra               49.90      51.12  
  3 Bobbie Su                 10 Telopea                53.16      55.13  
  4 Xavier Pearson            10 Telopea                52.94      55.21  
  5 Nicholas Lawlis           10 Telopea                54.46      55.67  
 
Event 22  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nadine Lowey              11 Woden                     NT      51.45  
  2 Grace Agresta             11 Queanbeyan           1:01.82      52.96  
  3 Tahlia Cowan              11 Vikings                52.66      53.47  
  4 Bridie Doyle              11 Crookwell              56.27      53.96  
  5 Brooke Hughes             11 Queanbeyan             57.81      55.93  
  6 Beth Williams             11 Woden                1:01.09      59.07  
  7 Caitlin Mendoza           11 Vikings              1:00.89      59.99  
  8 Kristin Chait             11 Woden                1:09.75    1:07.75  
 
Event 22  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Molly Turnbull            12 Vikings                51.21      50.35  
  2 Jessica Laudenbach        12 Vikings                49.48      51.22  
  3 Lara Menegon              12 Queanbeyan             50.37      51.77  
  4 Annie Brill               12 Vikings                57.24      52.84  
  5 Shannon Pritchard         12 Woden                1:10.05    1:01.29  
  6 Emily Ryan                12 Goulburn                  NT    1:02.77  
  7 Emma Mann                 12 Woden                     NT    1:04.28  
  8 Celeste Rowles            12 Crookwell            1:01.25    1:25.22  
 
Event 22  Women 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chantelle Vu              13 Goulburn               48.28      46.34  
  2 Elizabeth O'Keefe         13 Crookwell              47.60      47.17  
  3 Hayley Manning            14 Vikings                50.13      50.17  
  4 Hannah Scott              14 Vikings                50.88      51.48  
  5 Georgi Opie               14 Crookwell              54.23      53.59  
  6 Keely Huskinson           13 Crookwell              56.00      58.62  
 
Event 22  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oscar Lenton              11 Canberra                  NT      52.31  
  2 Hayden Matthews           11 Vikings              1:01.69      52.72  
  3 Shaun Vu                  11 Goulburn               53.39      54.26  
  4 Michael Williams          11 Ginninderra               NT      55.34  
  5 Harry Chalker             11 Burley Griffin       1:00.68      56.14  
  6 Joshua Silk-Jones         11 Vikings                   NT      58.94  
  7 Harrison Thornton         11 Woden                     NT    1:08.45  
 
Event 22  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tyler Brown               12 Burley Griffin            NT      45.16  
  2 Brendan Wright            12 Vikings                50.43      46.56  
  3 Oliver Croker             12 Crookwell            1:08.82    1:03.54  
 
Event 22  Men 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas Chalker            13 Burley Griffin         47.85      48.79  
  2 Henry Opie                14 Crookwell              51.63      50.07  
  3 Timothy D'Abrera          18 Woden                  48.47      52.65  
  4 Tim Sterrett              13 Cruiz                  52.56      53.17  
 
Event 23  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claudia Maddren           11 Goulburn               50.18      51.73  
  2 Ashleigh Jones            11 Vikings                48.37      52.05  
  3 Tennille Miller           11 Canberra               51.82      53.13  
  4 Maddie Quinn              11 Queanbeyan             51.26      53.35  
  5 Genevieve Morris          11 Vikings                50.50      53.46  
 
Event 23  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keely O'Brien             12 Woden                  45.21      45.44  
  2 Chloe Ironside            12 Vikings                48.35      47.65  
  3 Annika Svensson           12 Vikings                45.80      47.72  
  4 Emma Miller               12 Burley Griffin         47.40      48.17  
  5 Alex Courtney             12 Cruiz                  46.96      48.35  
  6 Kali Majoros              12 Telopea                49.05      49.13  
  7 Ceillagh Svensson         12 Vikings                46.58      49.62  
 
Event 23  Women 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hollie Wells              13 Goulburn               44.59      45.94  
  2 Aisha Collins             13 Canberra               44.86      46.07  
  3 Haley Jedrzejek           13 Canberra               45.01      46.62  
  4 Philipa Crampton-Smith    14 Yass                   46.69      47.41  
  5 Jackie Jones              13 Vikings                46.83      48.02  
  6 Sara Lucic                15 Queanbeyan             47.03      48.81  
 
Event 23  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Louis Young               11 Ginninderra            48.71      48.07  
  2 Joshua Waugh              11 Canberra               48.83      50.99  
 
Event 23  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 James Greenlees           12 Goulburn               47.12      46.87  
 
Event 23  Men 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Adam Hoad                 13 Canberra               43.76      44.29  
  2 Aaron Dutton              13 Canberra               45.01      45.71  
 
Event 24  Girls 8 & Under 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Annabelle Tetley           8 Vikings              2:01.26    1:48.69  
 
Event 24  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amy Sokic                  9 Queanbeyan                NT    1:38.08  
  2 Abby Aparicio              9 Woden                     NT    1:50.20  
  3 Alexie Boulton             9 Woden                     NT    1:50.56  
  4 Jasmine Thornton           9 Woden                     NT    1:52.79  
  5 Alison Piper               9 Vikings                   NT    2:00.15  
  6 Emma Lucic                 9 Queanbeyan           1:53.64    2:00.38  
 
Event 24  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Milla Wolf                10 Vikings              1:33.01    1:27.07  
  2 Emma McIntosh             10 Vikings                   NT    1:34.19  
  3 Madeleine Vu              10 Goulburn             1:41.71    1:35.89  
  4 Jasmine Allday            10 Ginninderra          1:41.04    1:36.72  
  5 Elizabeth Crossley        10 Vikings              1:40.65    1:37.87  
  6 Tara Ironside             10 Vikings              1:38.81    1:38.76  
  7 Giselle Croker            10 Crookwell            1:57.01    2:00.37  
  8 Gemma O'Brien             10 Crookwell            1:58.00    2:04.85  
  9 Laura O'Keefe             10 Crookwell            1:55.97    2:06.79  
 10 Tess Healey-Smith         10 Vikings                   NT    2:10.90  
 
Event 24  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Evie McNee                11 Ginninderra               NT    1:15.87  
  2 Grace Agresta             11 Queanbeyan           1:30.78    1:24.22  
  3 Cassidy Thurecht          11 Vikings              1:27.69    1:25.28  
  4 Sophie Jones              11 Vikings                   NT    1:26.04  
  5 Nadine Lowey              11 Woden                     NT    1:30.90  
  6 Claudia Maddren           11 Goulburn             1:31.21    1:36.21  
 
Event 24  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Katelyn Weller            12 Queanbeyan           1:24.35    1:21.71  
  2 Ceillagh Svensson         12 Vikings              1:23.37    1:22.76  
  3 Isabella Marshall         12 Crookwell            1:25.50    1:24.50  
  4 Heather Brown             12 Burley Griffin            NT    1:24.61  
  5 Emily Ryan                12 Goulburn                  NT    1:36.40  
  6 Annie Brill               12 Vikings                   NT    1:39.31  
  7 Celeste Rowles            12 Crookwell            1:42.00    1:40.67  
 
Event 24  Women 13 & Over 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Katie Gillingham          13 Vikings              1:21.00    1:17.94  
  2 Tegan Garnett             13 Cruiz                1:32.39    1:17.95  
  3 Jackie Jones              13 Vikings                   NT    1:25.60  
  4 Hannah Scott              14 Vikings              1:29.26    1:28.71  
  5 Elizabeth O'Keefe         13 Crookwell            1:30.62    1:34.66  
  6 Keely Huskinson           13 Crookwell            1:35.31    1:37.55  
  7 Georgi Opie               14 Crookwell            1:34.02    1:38.98  
  8 Mikaela Dingley           15 Canberra             1:48.59    1:49.56  
 
Event 24  Boys 8 & Under 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nicholas Barclay           7 Vikings                   NT    2:00.18  
  2 Skinny Gavel               8 Cruiz                     NT    2:01.07  
  3 Lachlan Savage             6 Vikings                   NT    2:06.58  
 
Event 24  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matthew Harrison           9 Burley Griffin            NT    1:39.31  
  2 Hamish Allan               9 Vikings                   NT    1:39.84  
  3 Jack Donnelly              9 Ginninderra          1:52.28    1:41.99  
  4 Elliot Young               9 Ginninderra               NT    1:58.37  
 
Event 24  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Elijah Fraser             10 Woden                     NT    1:28.87  
  2 Tim Dutton                10 Canberra             1:38.45    1:31.39  
  3 Ian Schmid                10 Vikings              1:38.91    1:36.15  
  4 Brock Jones               10 Crookwell            1:48.22    1:36.29  
  5 Max O'Brien               10 Crookwell            1:46.97    1:37.28  
  6 Lachlan Morgan            10 Vikings              1:51.65    1:40.23  
  7 Daniel Cherepinskiy       10 Ginninderra          1:53.68    1:43.66  
 
Event 24  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oscar Lenton              11 Canberra                  NT    1:25.75  
  2 Christopher Pianca        11 Telopea              1:39.74    1:28.33  
  3 Shaun Vu                  11 Goulburn             1:48.94    1:30.58  
  4 Harry Chalker             11 Burley Griffin       1:52.08    1:36.26  
  5 Michael Williams          11 Ginninderra               NT    1:46.69  
 
Event 24  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eric Brown                12 Burley Griffin            NT    1:16.68  
  2 Oliver Mill               12 Ginninderra          1:27.93    1:24.72  
  3 Travis Elliott            12 Queanbeyan           1:23.68    1:27.82  
  4 Oliver Croker             12 Crookwell            1:48.56    1:58.01  
 
Event 24  Men 13 & Over 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexander Barrie          13 Woden                     NT    1:29.68  
  2 Daniel Lewis              24 Woden                1:57.99    2:06.16  
 
Event 25  Girls 8 & Under 100 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooke Gilroy              8 Vikings              1:36.91    1:39.60  
  2 Tegan Roberts              8 Woden                1:46.37    1:44.63  
  3 Madeliene McGoldrick       8 Vikings              1:50.48    1:57.00  
 
Event 25  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sarah Purcell              9 Vikings              1:41.11    1:37.96  
  2 Bianca Cowan               9 Vikings              1:41.89    1:39.82  
  3 Adele Burke                9 Burley Griffin       1:44.32    1:40.43  
  4 Ellen Thurlow              9 Woden                1:43.33    1:45.60  
 
Event 25  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaela McGuire             10 Vikings              1:24.46    1:26.71  
  2 Natasha Long              10 Wagga Wagga          1:25.00    1:26.92  
  3 Darby Whiteley            10 Ginninderra          1:30.22    1:32.49  
  4 Caitlin Manning           10 Vikings              1:32.51    1:33.33  
  5 Eske Gavel                10 Cruiz                1:29.87    1:33.35  
  6 Molly Tetley              10 Vikings              1:28.56    1:33.36  
  7 Lauren Elliott            10 Queanbeyan           1:26.51    1:35.67  
  8 Jessica Holland           10 Ginninderra          1:27.97    1:35.82  
 
Event 25  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashlin Hardiman           11 Ginninderra          1:19.25    1:18.43  
  2 Alexandra Ashley          11 Ginninderra          1:18.75    1:18.78  
  3 Hayley Morris             11 Vikings              1:24.13    1:20.66  
  4 Maddie Quinn              11 Queanbeyan           1:23.48    1:21.72  
  5 Genevieve Morris          11 Vikings              1:21.24    1:24.17  
 
Event 25  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lauren Abraham            12 Canberra             1:17.43    1:16.37  
  2 Samantha Holland          12 Ginninderra          1:16.68    1:16.53  
  3 Keely O'Brien             12 Woden                1:16.92    1:16.85  
  4 Jessica Laudenbach        12 Vikings              1:16.87    1:17.35  
  5 Astrid Barta              12 Canberra             1:18.26    1:18.44  
  6 Emma Miller               12 Burley Griffin       1:21.00    1:18.98  
  7 Rebecca Philippa          12 Vikings              1:20.12    1:23.92  
  8 Lara Menegon              12 Queanbeyan           1:21.56    1:24.51  
 
Event 25  Women 13 & Over 100 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Melanie Le Couteur        13 Vikings              1:14.03    1:11.99  
  2 Brittany Ross             13 Woden                1:13.17    1:13.43  
  3 Jessica Ralph             13 Goulburn             1:14.13    1:14.44  
  4 Hollie Wells              13 Goulburn             1:13.34    1:15.33  
  5 Amanda Fletcher           15 Vikings              1:16.15    1:16.22  
  6 Laura McAuslan            14 Canberra             1:17.18    1:18.34  
 -- Bethany Stone             14 Ginninderra          1:10.07   X1:11.21  
 
Event 25  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callum Burns               9 Ginninderra          1:43.36    1:52.58  
 
Event 25  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samuel Wright             10 Vikings              1:27.12    1:24.36  
  2 Kit Dabrowski             10 Woden                1:25.93    1:25.97  
  3 Xavier Pearson            10 Telopea              1:27.45    1:27.59  
  4 Jackson Groves            10 Canberra             1:28.64    1:29.83  
  5 Bobbie Su                 10 Telopea              1:23.60    1:30.67  
 
Event 25  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dylan Weir                11 Vikings              1:21.06    1:18.69  
  2 Kolya Cook                11 Burley Griffin       1:22.96    1:23.18  
  3 Joshua Waugh              11 Canberra             1:22.41    1:26.21  
  4 James Tuck                11 Ginninderra          1:25.86    1:26.45  
 
Event 25  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cormac Pearson            12 Telopea              1:20.75    1:14.96  
  2 Caleb Whiteley            12 Ginninderra          1:19.16    1:18.27  
  3 James Greenlees           12 Goulburn             1:15.24    1:18.70  
  4 Will Campbell             12 Telopea              1:18.76    1:22.12  
 
Event 25  Men 13 & Over 100 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tom Bigmore               14 Canberra             1:11.69    1:08.90  
  2 Liam Braithwaite          13 Ginninderra          1:09.33    1:11.53  
  3 John Freeman              13 Woden                1:11.89    1:12.74  
  4 Shaun Philippa            13 Vikings              1:24.69    1:18.50  
  5 Thomas Chalker            13 Burley Griffin       1:27.85    1:20.38  
  6 Tim Sterrett              13 Cruiz                1:35.69    1:31.63  
 -- William Rooks             15 Canberra             1:06.20   X1:05.47  
 
Event 26  Girls 10 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Breana Gilroy             10 Vikings                   NT    4:03.36  
 
Event 26  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashleigh Jones            11 Vikings                   NT    3:25.14  
 
Event 26  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Annika Svensson           12 Vikings                   NT    3:34.18  
 
Event 26  Women 13 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jessica Orr               13 Ginninderra               NT    3:09.70  
  2 Eliza Tetley              13 Vikings              3:29.26    3:14.98  
 
Event 26  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackson Savage            11 Vikings                   NT    3:04.38  
 
Event 26  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Angus Funnell             12 Vikings                   NT    3:00.34  
 
Event 27  Girls 8 & Under 25 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maeve Wolf                 6 Vikings                50.21      30.48  
  2 Riley Whiteley             6 Ginninderra            37.66      33.65  
  3 Lucy Opie                  7 Crookwell              48.97      43.20  
 
Event 27  Girls 9 Year Olds 25 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jessica McClung            9 Vikings                   NT      28.04  
 
Event 27  Boys 8 & Under 25 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lachlan Savage             6 Vikings                31.51      29.89  
  2 Aidan Heddle               7 Woden                     NT      35.64  
 
Event 28  Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma Wright                7 Vikings                   NT      55.19  
  2 Madeliene McGoldrick       8 Vikings                56.13    1:00.44  
  3 Ariana Morgan              8 Vikings              1:01.80    1:00.94  
  4 Annabelle Tetley           8 Vikings              1:00.21    1:01.36  
 
Event 28  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Adele Burke                9 Burley Griffin         56.08      52.11  
  2 Alexie Boulton             9 Woden                     NT      53.51  
  3 Andrea Forshaw             9 Vikings                   NT      53.69  
  4 Alison Piper               9 Vikings                53.65      54.23  
  5 Sarah Purcell              9 Vikings                54.30      57.61  
 
Event 28  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Niamh Collett             10 Ginninderra            48.53      49.14  
  2 Jasmine Allday            10 Ginninderra            51.99      49.98  
  3 Eske Gavel                10 Cruiz                  49.61      51.30  
  4 Madeleine Vu              10 Goulburn               50.27      51.64  
  5 Sharni Unterrheiner       10 Crookwell              57.80      51.87  
  6 Gemma O'Brien             10 Crookwell            1:02.16      57.96  
  7 Georgia Lyness            10 Canberra             1:02.39      59.24  
  8 Jordan Majoros            10 Telopea                56.39      59.39  
  9 Michaela Cox              10 Woden                  55.85    1:00.02  
 10 Pia Garner                10 Vikings                   NT    1:00.29  
 11 Charlotte Garner          10 Queanbeyan             57.20    1:02.92  
 12 Laura O'Keefe             10 Crookwell            1:01.00    1:03.52  
 13 Tess Healey-Smith         10 Vikings                   NT    1:08.33  
 14 Sam Fincher               10 Crookwell              58.96    1:12.15  
 15 Giselle Croker            10 Crookwell            1:06.61    1:16.28  
 
Event 28  Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cody Weir                  8 Vikings                   NT      59.67  
  2 Jushua Cox                 8 Woden                  59.58    1:00.20  
  3 Corey Matthews             7 Vikings              1:04.68    1:00.68  
  4 Hugh Croker                8 Crookwell            1:08.28    1:12.59  
  5 Skinny Gavel               8 Cruiz                1:12.17    1:15.19  
  6 William Chalker            7 Burley Griffin            NT    1:22.31  
 
Event 28  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jared Parker               9 Vikings                   NT      46.90  
  2 Hamish Allan               9 Vikings                53.27      52.21  
  3 Patrick Brill              9 Vikings                   NT      54.13  
  4 Liam Maddren               9 Goulburn               56.57      55.47  
  5 Zachary Watson             9 Vikings              1:00.94      57.71  
 
Event 28  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samuel Wright             10 Vikings                51.51      47.86  
  2 Elijah Fraser             10 Woden                     NT      48.89  
  3 Ian Schmid                10 Vikings                50.11      50.03  
  4 Lachlan Morgan            10 Vikings                48.89      50.35  
  5 Jason Bird                10 Ginninderra            52.78      51.21  
  6 Zachery Cristallo         10 Woden                  53.31      51.62  
  7 Thomas Seaman             10 Woden                  50.13      53.35  
  8 Max O'Brien               10 Crookwell              59.20      57.78  
  9 Brock Jones               10 Crookwell              55.69      59.64  
 
Event 29  Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexis Cross               8 Vikings                50.61      49.53  
  2 Brooke Gilroy              8 Vikings                48.73      51.79  
  3 Keely Small                8 Woden                  52.42      51.98  
 
Event 29  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amelia Laudenbach          9 Vikings                42.97      41.70  
  2 Amy Sokic                  9 Queanbeyan             44.69      46.41  
  3 Phoebe Ross                9 Woden                  50.42      49.64  
  4 Rachel Crawford            9 Burley Griffin         49.47      50.09  
  5 Danielle Grimm             9 Vikings                48.31      51.73  
  6 Ellen Thurlow              9 Woden                  52.93      52.40  
  7 Jasmine Thornton           9 Woden                  47.77      52.83  
  8 Michaela Roberts           9 Woden                  49.33      53.06  
  9 Claire Le Couteur          9 Vikings                50.20      56.36  
  9 Alice Crossley             9 Vikings                51.48      56.36  
 11 Bella Kanellopoulos        9 Telopea                52.30      56.98  
 
Event 29  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kate Tabke                10 Vikings                44.17      42.42  
  2 Darby Whiteley            10 Ginninderra            43.87      47.25  
  3 Molly Tetley              10 Vikings                46.48      47.32  
  4 Kaela McGuire             10 Vikings                45.06      48.39  
  5 Stephanie McGoldrick      10 Vikings                46.99      48.53  
  6 Milla Wolf                10 Vikings                46.76      48.65  
  7 Elizabeth Crossley        10 Vikings                46.73      48.80  
  8 Lauren Elliott            10 Queanbeyan             46.94      48.81  
  9 Taylah Bacon              10 Vikings                44.40      49.08  
 10 Jordan Heddle             10 Woden                  47.11      51.51  
 
Event 29  Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryce Svensson             8 Vikings                55.52      51.34  
  2 Nicholas Barclay           7 Vikings                52.64      55.88  
 
Event 29  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bradley Tuck               9 Ginninderra            47.01      50.39  
  2 Jack Donnelly              9 Ginninderra            50.89      51.09  
 
Event 29  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kit Dabrowski             10 Woden                  44.53      46.21  
  2 Joshua Colquhoun          10 Vikings                47.28      47.26  
  3 Bobbie Su                 10 Telopea                45.51      47.30  
  4 Tim Dutton                10 Canberra               45.01      49.66  
 
Event 30  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooke Hughes             11 Queanbeyan             48.16      45.62  
  2 Nadine Lowey              11 Woden                     NT      45.92  
  3 Claudia Maddren           11 Goulburn               47.29      49.13  
  4 Tahlia Cowan              11 Vikings                50.39      49.83  
  5 Kristin Chait             11 Woden                  53.14      56.13  
  6 Bridie Doyle              11 Crookwell              59.21      57.14  
 
Event 30  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Isabella Marshall         12 Crookwell              44.50      42.97  
  2 Alex Courtney             12 Cruiz                  44.13      47.24  
  3 Emily Ryan                12 Goulburn                  NT      52.90  
  4 Celeste Rowles            12 Crookwell              56.21      59.44  
 
Event 30  Women 13 & Over 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma Perkovic             13 Canberra               43.27      43.19  
  2 Philipa Crampton-Smith    14 Yass                   41.68      43.26  
  3 Hollie Wells              13 Goulburn               43.27      43.67  
  4 Tegan Garnett             13 Cruiz                  41.92      43.79  
  5 Katie Gillingham          13 Vikings                44.15      44.66  
  6 Sara Lucic                15 Queanbeyan             42.36      44.80  
  7 Laura McAuslan            14 Canberra               44.76      45.72  
  8 Hannah Scott              14 Vikings                48.69      47.57  
  9 Keely Huskinson           13 Crookwell              48.32      49.91  
 10 Mikaela Dingley           15 Canberra               55.40      57.73  
 
Event 30  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harry Chalker             11 Burley Griffin         46.80      47.99  
  2 Louis Young               11 Ginninderra            46.75      49.76  
  3 Shaun Vu                  11 Goulburn               46.76      49.77  
  4 Michael Williams          11 Ginninderra               NT      50.37  
  5 Joshua Silk-Jones         11 Vikings                   NT      53.91  
  6 Harrison Thornton         11 Woden                     NT      59.49  
 
Event 30  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Travis Elliott            12 Queanbeyan             44.47      45.75  
 
Event 30  Men 13 & Over 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Adam Hoad                 13 Canberra               41.82      42.39  
  2 Tim Sterrett              13 Cruiz                  46.23      45.30  
  3 Timothy D'Abrera          18 Woden                  55.38      58.33  
  4 Daniel Lewis              24 Woden                1:03.04    1:05.98  
 
Event 31  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexandra Ashley          11 Ginninderra            41.54      40.33  
  2 Evie McNee                11 Ginninderra            42.02      40.38  
  3 Tennille Miller           11 Canberra               43.03      42.55  
 
Event 31  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meg Sokic                 12 Queanbeyan             40.85      40.81  
  2 Keely O'Brien             12 Woden                  39.72      41.73  
  3 Lara Menegon              12 Queanbeyan             40.49      41.99  
  4 Astrid Barta              12 Canberra               41.65      42.44  
  5 Chloe Ironside            12 Vikings                42.69      43.87  
  6 Emma Miller               12 Burley Griffin         42.38      44.11  
  7 Molly Turnbull            12 Vikings                43.06      44.46  
 
Event 31  Women 13 & Over 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bethany Stone             14 Ginninderra            39.13      39.05  
  2 Brittany Ross             13 Woden                  39.70      40.41  
  3 Jessica Ralph             13 Goulburn               40.53      41.09  
  4 Amanda Fletcher           15 Vikings                40.81      42.38  
  5 Hayley Manning            14 Vikings                40.86      42.47  
 
Event 31  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joshua Waugh              11 Canberra               42.85      43.07  
  2 Dylan Weir                11 Vikings                44.03      43.64  
  3 Kolya Cook                11 Burley Griffin         42.61      44.60  
  4 James Tuck                11 Ginninderra            44.98      44.77  
 
Event 31  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cormac Pearson            12 Telopea                39.58      39.53  
  2 Luis Alarcon              12 Vikings                39.58      40.91  
  3 James Greenlees           12 Goulburn               42.82      43.66  
  4 Oliver Mill               12 Ginninderra            40.94      43.89  
 
Event 31  Men 13 & Over 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tom Bigmore               14 Canberra               37.27      37.99  
  2 Liam Braithwaite          13 Ginninderra            38.20      38.76  
  3 Shaun Philippa            13 Vikings                38.71      42.67  
 -- Tom Bingley               15 Canberra               34.74     X34.25  
 -- William Rooks             15 Canberra               34.81     X34.96  
 
Event 32  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claire Le Couteur          9 Vikings                   NT    2:12.70  
  2 Bianca Cowan               9 Vikings              2:19.14    2:14.17  
 
Event 32  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma McIntosh             10 Vikings                   NT    1:57.78  
  2 Tara Ironside             10 Vikings              2:05.12    2:06.71  
  3 Jordan Majoros            10 Telopea              2:13.40    2:12.63  
 
Event 32  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashlin Hardiman           11 Ginninderra               NT    1:47.15  
  2 Bridie Doyle              11 Crookwell            2:04.05    1:54.19  
 
Event 32  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Annie Brill               12 Vikings                   NT    1:58.79  
  2 Shannon Pritchard         12 Woden                     NT    2:07.25  
 
Event 32  Women 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Elizabeth O'Keefe         13 Crookwell            1:52.69    1:46.75  
 
Event 32  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jack Kilrain               9 Vikings              2:14.13    2:12.42  
 
Event 32  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joshua Colquhoun          10 Vikings              2:03.28    1:57.88  
  2 Nicholas Lawlis           10 Telopea              2:07.78    2:02.39  
 
Event 32  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayden Matthews           11 Vikings              2:01.70    1:56.82  
  2 Christopher Pianca        11 Telopea                   NT    2:06.58  
 
Event 32  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tyler Brown               12 Burley Griffin            NT    1:42.94  
  2 Eric Brown                12 Burley Griffin            NT    1:55.49  
 
Event 32  Men 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexander Barrie          13 Woden                     NT    2:03.25  
 
Event 33  Girls 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexis Cross               8 Vikings              2:13.01    2:02.61  
  2 Keely Small                8 Woden                2:09.73    2:02.76  
 
Event 33  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Danielle Grimm             9 Vikings              2:06.68    2:07.50  
  2 Bella Kanellopoulos        9 Telopea              2:15.39    2:15.15  
 
Event 33  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylah Bacon              10 Vikings              1:51.74    1:53.90  
  2 Natasha Long              10 Wagga Wagga          1:54.00    1:54.66  
  3 Caitlin Manning           10 Vikings              1:58.71    2:04.37  
  4 Niamh Collett             10 Ginninderra          2:01.83    2:05.64  
 
Event 33  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma Gillingham           11 Vikings              1:49.00    1:43.62  
  2 Hayley Morris             11 Vikings              1:51.13    1:50.63  
  3 Cassidy Thurecht          11 Vikings              1:55.77    1:52.11  
  4 Claudia Maddren           11 Goulburn             1:53.59    1:55.37  
 
Event 33  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rebecca Long              12 Wagga Wagga          1:40.00    1:35.88  
  2 Annika Svensson           12 Vikings              1:40.20    1:41.79  
  3 Kali Majoros              12 Telopea              1:48.83    1:44.89  
  4 Emma Miller               12 Burley Griffin       1:44.67    1:46.86  
  5 Jessica Laudenbach        12 Vikings              1:44.40    1:49.05  
 
Event 33  Women 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eliza Tetley              13 Vikings              1:41.59    1:40.72  
  2 Chantelle Vu              13 Goulburn             1:42.64    1:42.14  
  3 Philipa Crampton-Smith    14 Yass                 1:45.12    1:43.23  
  4 Hollie Wells              13 Goulburn             1:39.48    1:44.42  
 
Event 33  Boys 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryce Svensson             8 Vikings              2:27.48    2:17.14  
 
Event 33  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matthew Harrison           9 Burley Griffin       2:09.40    1:54.13  
  2 Jack Donnelly              9 Ginninderra          2:09.72    1:59.95  
  3 Peter Philippa             9 Vikings              2:07.88    2:03.08  
  4 Callum Burns               9 Ginninderra          2:07.28    2:03.76  
  5 Hamish Allan               9 Vikings              2:08.80    2:04.34  
 
Event 33  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kit Dabrowski             10 Woden                2:00.20    1:49.94  
  2 Tim Dutton                10 Canberra             1:56.20    1:55.41  
  3 Xavier Pearson            10 Telopea              2:00.81    1:58.69  
 
Event 33  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Louis Young               11 Ginninderra          1:50.46    1:48.53  
 
Event 33  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 James Greenlees           12 Goulburn             1:43.83    1:45.60  
 
Event 33  Men 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tom Bingley               15 Canberra             1:38.24    1:29.78  
  2 Aaron Dutton              13 Canberra             1:40.62    1:44.72  
 
Event 34  Girls 9 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abbey Webb                 9 Vikings                   NT    3:17.47  
  2 Phoebe Ross                9 Woden                     NT    3:23.06  
  3 Michaela Roberts           9 Woden                     NT    3:24.12  
  4 Sarah Purcell              9 Vikings                   NT    3:32.57  
 
Event 34  Girls 10 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylah Bacon              10 Vikings              3:09.97    3:06.90  
  2 Molly Tetley              10 Vikings              3:41.71    3:15.79  
  3 Lauren Elliott            10 Queanbeyan           3:28.70    3:26.17  
  4 Eske Gavel                10 Cruiz                3:26.80    3:28.95  
 
Event 34  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashleigh Jones            11 Vikings              2:55.65    2:43.39  
  2 Evie McNee                11 Ginninderra               NT    2:48.25  
  3 Gabrielle Scarth-Johnson  11 Vikings              2:53.02    2:48.57  
  4 Alexandra Ashley          11 Ginninderra          2:58.61    2:54.59  
  5 Hayley Morris             11 Vikings              3:03.34    2:55.42  
  6 Ashlin Hardiman           11 Ginninderra               NT    2:56.16  
  7 Genevieve Morris          11 Vikings                   NT    3:01.85  
  8 Tennille Miller           11 Canberra             3:04.06    3:06.41  
 
Event 34  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jessie Reynolds           12 Woden                2:45.85    2:42.37  
  2 Molly Turnbull            12 Vikings              2:57.80    2:47.82  
  3 Chloe Ironside            12 Vikings              2:56.09    2:50.37  
  4 Lauren Abraham            12 Canberra             3:27.24    2:52.93  
  5 Rebecca Philippa          12 Vikings              2:57.56    3:00.82  
 
Event 34  Women 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haley Jedrzejek           13 Canberra             2:38.07    2:35.69  
  2 Jessica Orr               13 Ginninderra          2:38.69    2:36.94  
  3 Jessica Ralph             13 Goulburn             3:02.18    2:45.26  
  4 Amanda Fletcher           15 Vikings              2:56.61    2:53.14  
  5 Hollie Wells              13 Goulburn                  NT    3:05.77  
  6 Laura McAuslan            14 Canberra                  NT    3:06.52  
  7 Mikaela Dingley           15 Canberra             3:54.59    3:50.71  
 
Event 34  Boys 9 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jack Kilrain               9 Vikings                   NT    3:25.37  
  2 Bradley Tuck               9 Ginninderra               NT    3:36.59  
  3 Peter Philippa             9 Vikings              3:47.55    3:37.89  
 
Event 34  Boys 10 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackson Groves            10 Canberra             3:07.01    3:11.25  
 
Event 34  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dylan Weir                11 Vikings                   NT    2:52.40  
  2 Christopher Pianca        11 Telopea              3:08.33    3:07.25  
  3 James Tuck                11 Ginninderra               NT    3:13.94  
 
Event 34  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caleb Whiteley            12 Ginninderra               NT    2:52.52  
  2 Travis Elliott            12 Queanbeyan                NT    3:20.40  
 
Event 34  Men 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Randall Barry             16 Telopea                   NT    2:19.47  
  2 William Rooks             15 Canberra                  NT    2:32.52  
  3 John Freeman              13 Woden                2:33.78    2:39.20  
  4 Timothy D'Abrera          18 Woden                3:13.79    3:29.47  
 -- Tom Bingley               15 Canberra             2:25.51   X2:25.51  
 
Event 35  Mixed Open 50 LC Meter Backstroke Split from event 9 Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Randall Barry             16 Telopea                   NT      31.40  
 
Event 36  Mixed Open 100 LC Meter Freestyle split from event 34 Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Randall Barry             16 Telopea                   NT    1:00.59