Canberra ASCSummer Pentathlon - 27/09/2009                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Men 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peeter Mirlieb             8 Canberra               43.92      43.47  
  2 Bryce Svensson             8 Vikings              1:00.77      49.03  
 
Event 2  Women 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abbey Webb                 8 Vikings                37.51      37.20  
  2 Brooke Gilroy              8 Vikings                40.89      42.25  
  3 Danielle Grimm             8 Vikings                48.89      42.77  
  4 Kyra King                  8 Wia                    48.78      42.91  
  5 Alexie Boulton             8 Queanbeyan             44.59      44.54  
  6 Keely Small                8 WODN                      NT      45.84  
  7 Sarah Purcell              8 Burley Griffin         49.90      47.67  
  8 Pyper Thornberry           7 Ginninderra            49.94      48.59  
  9 Bella Kanellopoulos        8 Telopea                   NT      49.88  
 10 Emma Lucic                 8 Queanbeyan             52.36      50.33  
 11 Sasha Rusanov              8 Queanbeyan             53.66      50.66  
 12 Annabelle Tetley           8 Burley Griffin         56.47      51.59  
 13 Calissa Smith              8 Wia                       NT      52.87  
 14 Kiana Eady                 7 Wia                       NT      53.34  
 
Event 3  Men 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrison Webster           9 WODN                   41.73      38.31  
  2 Patrick Howard             9 WODN                   44.86      41.36  
  3 Daniel Dunning             9 Pambula                42.98      41.77  
  4 Bradley Tuck               9 Ginninderra            39.82      43.92  
  5 Isaac Littlewood           9 Telopea                   NT      44.82  
  6 Callum Burns               9 Ginninderra            49.03      49.46  
 
Event 3  Men 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Ashleigh            10 Telopea                32.34      32.00  
  2 Lachlan Webb              10 Vikings                34.57      32.63  
  3 Ryan Agostini             10 Wia                    36.12      35.06  
  4 Jarrod Barber             10 Telopea                35.59      35.76  
  5 Kieran Howell             10 WODN                   37.07      35.87  
  6 Tim Dutton                10 Canberra               38.74      36.97  
  7 Samuel Wright             10 Vikings                40.83      39.20  
 
Event 4  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobi Kiraly                9 WODN                   33.61      34.93  
  2 Amelia Laudenbach          9 Vikings                36.58      37.41  
  3 Kalea Eady                 9 Wia                    38.25      37.55  
  4 Eske Gavel                 9 Cruiz SC               38.61      39.34  
  5 Ellie Hoitink              9 Canberra               40.09      41.33  
  6 Rachel Crawford            9 Burley Griffin         42.54      42.01  
  7 Anneliese Brenner          9 Telopea                46.40      43.76  
  8 Tara Ironside              9 Vikings                48.86      44.04  
  9 Alicia Norris              9 WODN                   42.72      44.67  
 10 Ellen Thurlow              9 Burley Griffin         48.83      45.68  
 11 Lauren Elliott             9 Queanbeyan             39.42      45.70  
 12 Charlotte Garner           9 Queanbeyan             50.19      52.34  
 
Event 4  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Breana Gilroy             10 Vikings                33.63      33.36  
  2 Ebony Norris              10 WODN                   35.62      34.52  
  3 Emma Gillingham           10 Burley Griffin         34.56      34.99  
  4 Grace Pyke                10 Canberra               36.64      35.53  
  5 Caudia Nugent             10 Wagga Wagga            37.14      35.89  
  6 Montana Thornberry        10 Ginninderra            37.66      36.38  
  7 Tennille Miller           10 Canberra               38.02      37.70  
  8 Molly Tetley              10 Burley Griffin         39.13      38.05  
  9 Hayley Morris             10 Burley Griffin         37.91      38.62  
 10 Genevieve Morris          10 Burley Griffin         39.29      39.22  
 11 Darby Whiteley            10 Queanbeyan             38.76      39.29  
 12 Caitlin Manning           10 Vikings                52.48      40.69  
 13 Jordan Heddle             10 WODN                   49.14      42.51  
 14 Pia Garner                10 WODN                      NT      54.52  
 
Event 5  Men 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eli Gatica                11 Telopea                33.59      32.80  
  2 Jackson Savage            11 Queanbeyan             32.99      32.90  
  3 Brendan Wright            11 Vikings                36.55      34.69  
  4 James Hanson              11 Telopea                35.04      35.09  
  5 Jake Power                11 Wia                    36.08      35.33  
  6 Michael Kendrick          11 Burley Griffin         35.30      35.37  
  7 Henry Xu                  11 Vikings                39.78      35.85  
  8 James Tuck                11 Ginninderra            37.82      36.28  
  9 Joshua Waugh              11 Canberra               35.75      36.78  
 
Event 5  Men 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            12 Telopea                29.76      29.22  
  2 Joshua King               12 Wia                    29.95      29.98  
  3 John Ashleigh             12 Telopea                30.73      30.29  
  4 Liam Barber               12 Telopea                32.80      30.64  
  5 Kristofor Tengstrom       12 Canberra               31.73      31.87  
  6 Angus Funnell             12 Vikings                34.25      32.30  
  7 Sebastian Cuschieri       12 Cruiz SC               33.95      33.03  
  8 Luis Alarcon              12 Vikings                38.25      34.25  
  9 Ryan Gray                 12 Queanbeyan             37.66      34.44  
 10 Nicholas Starkey          12 Canberra               34.81      36.37  
 11 Travis Elliott            12 Queanbeyan             37.15      36.86  
 12 Harry Littlewood          12 Telopea                   NT      39.35  
 
Event 6  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebekah McCoy             11 Vikings                34.19      32.40  
  2 Ellie Hearn               11 WODN                   32.02      33.00  
  3 Ashleigh Cockburn         11 Canberra               33.53      33.64  
  4 Isabella Marinelli        11 WODN                   35.65      33.87  
  4 Alannah Riggans           11 WODN                   35.37      33.87  
  6 Abbey Dawson              11 Wia                    34.15      33.96  
  7 Ashley Groch              11 Canberra               34.32      34.05  
  8 Astrid Barta              11 Canberra               35.49      34.38  
  9 Emily French              11 Cruiz SC               35.77      34.66  
 10 Chelsea Stewart           11 Ginninderra            36.98      34.67  
 11 Caitlin Smith             11 Wia                    34.36      34.84  
 12 Jessica Laudenbach        11 Vikings                38.44      35.24  
 13 Isobel Humphries          11 Wia                    38.08      36.38  
 14 Chloe Ironside            11 Vikings                40.27      36.54  
 15 Ceillagh Svensson         11 Vikings                39.77      36.84  
 16 Ashleigh Jones            11 Vikings                41.31      37.09  
 17 Hannah Riddell            11 Canberra               38.37      38.60  
 18 Annika Svensson           11 Vikings                41.52      38.73  
 19 Claire Lindbeck           11 Queanbeyan             42.82      39.04  
 20 Sophie Cuschieri          11 Cruiz SC               42.61      39.13  
 21 Hannah Lee                11 WODN                      NT      42.36  
 
Event 6  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonnie Zhang              12 Canberra               30.49      30.37  
  2 Grace Hoitink             12 Canberra               30.96      31.31  
  3 Holly Meadows-Blundell    12 COOT                   30.85      32.17  
  4 Rachel Brown              12 Canberra               31.27      32.22  
  5 Eliza Tetley              12 Burley Griffin         32.83      32.88  
  6 Arabella Schiwy           12 Telopea                33.31      33.69  
  7 Haylee Norris             12 WODN                   37.29      33.72  
  8 Kara Martin               12 Canberra               35.99      34.86  
  9 Lauren Abraham            12 Canberra               35.86      36.10  
 10 Alex Courtney             12 Cruiz SC               36.89      36.92  
 11 Katie Gillingham          12 Burley Griffin         35.60      37.59  
 
Event 7  Men 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tim Young                 13 Ginninderra            29.42      28.13  
  2 Lachlan Colquhoun         13 Vikings                29.87      28.27  
  3 Cameron Tysoe             13 Ginninderra            29.63      29.18  
  4 Tomas Muller              13 Ginninderra            31.00      30.20  
  5 Toomas Mirlieb            13 Canberra               31.23      30.90  
  6 Tom Bigmore               13 Canberra               31.11      31.01  
  7 Rashad Farid              13 Ginninderra            31.23      31.14  
  8 Angus Dibden              13 Ginninderra            32.17      31.24  
  9 Liam Antrobus             13 Wia                    32.83      32.61  
 10 Dale Dawson               13 Wia                    32.61      32.73  
 11 John Freeman              13 WODN                   35.42      33.54  
 
Event 7  Men 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andy Chen                 14 Ginninderra            27.11      26.22  
  2 William Pulley            14 Cruiz SC               27.70      26.28  
  3 Ryan Hore                 14 Vikings                27.24      26.32  
  4 Matt Riddell              14 Canberra               27.54      27.59  
  5 Declan Moore              14 Canberra               27.88      28.09  
  6 Tom Bingley               14 Canberra               27.67      28.11  
  7 Josh Lind                 14 Canberra                  NT      29.28  
  8 Luke Tebb                 14 Burley Griffin         31.80      30.16  
  9 Thomas Ramsay             14 Ginninderra            31.00      30.37  
 
Event 8  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 13 Telopea                28.43      28.28  
  2 Kiera Eady                13 Wia                    28.27      29.24  
  3 Paula Rusanov             13 Queanbeyan             30.90      30.34  
  4 Britt McDonald            13 Canberra               29.65      30.55  
  5 Emma Kelly                13 Vikings                33.02      31.62  
  6 Meg Bourne                13 Canberra               32.94      32.14  
  7 Aisha Collins             13 Canberra               31.95      32.60  
  8 Romy Turner               13 Canberra               34.78      33.38  
  9 Haley Jedrzejek           13 Canberra               33.31      33.59  
 10 Tegan Garnett             13 Cruiz SC               38.68      35.86  
 
Event 8  Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Imogen Schiwy             14 Telopea                28.83      28.77  
  2 Bethany Colquhoun         14 Vikings                29.81      30.66  
  3 Ashleigh Dunning          14 Pambula                30.33      31.18  
  4 Audrey Choy               14 Canberra               31.14      31.60  
  5 Nellie Metcalfe           14 Canberra               30.43      31.86  
  6 Sally Foster              14 Burley Griffin         30.50      32.00  
  7 Rosalea Bell              14 Canberra               32.75      32.77  
  8 Hannah Keys               14 Canberra               33.44      34.39  
  9 Hayley Manning            14 Vikings                   NT      37.04  
 
Event 9  Men 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dylan Appelqvist          17 Telopea                27.16      26.59  
  2 Luke Abberton             15 Vikings                27.18      27.10  
  3 James Ashurst             15 Telopea                27.32      27.84  
  4 Daniel Steemson           16 Vikings                   NT      28.52  
  5 Kevin Wei                 16 Vikings                29.93      29.21  
  6 James Gibson              15 Canberra               28.27      29.37  
  7 Oliver Bourne             15 Canberra               27.66      29.66  
  8 Alex Ramsay               15 Ginninderra            31.53      30.25  
 
Event 10  Women 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lindsay De Witte          15 Telopea                28.18      28.53  
  2 Emily Gentle              15 AQBN                   28.93      29.44  
  3 Ashleigh Streatfield      15 Vikings                29.44      29.85  
  4 Samantha Marceddo         15 Ginninderra            30.15      30.53  
  5 Cassie Keys               16 Canberra               31.87      31.58  
  6 Hannah Nugent             17 YUNG                      NT      31.94  
  7 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan             31.79      32.62  
  8 Charlotte Packard         16 Canberra               32.48      32.93  
  9 Sara Lucic                15 Queanbeyan             33.44      34.51  
 10 Mikaela Dingley           15 Canberra               50.69      49.38  
 
Event 11  Men 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryce Svensson             8 Vikings              1:18.56    1:08.29  
 
Event 12  Women 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abbey Webb                 8 Vikings                56.75      56.16  
  2 Alexie Boulton             8 Queanbeyan             58.37      58.02  
  3 Danielle Grimm             8 Vikings              1:06.51      59.17  
  4 Brooke Gilroy              8 Vikings              1:04.38    1:02.31  
  5 Pyper Thornberry           7 Ginninderra          1:02.01    1:02.45  
  6 Kyra King                  8 Wia                  1:06.08    1:04.15  
  7 Sasha Rusanov              8 Queanbeyan           1:04.38    1:05.38  
  8 Bella Kanellopoulos        8 Telopea                   NT    1:05.75  
  9 Sarah Purcell              8 Burley Griffin       1:06.63    1:06.17  
 10 Emma Lucic                 8 Queanbeyan           1:15.18    1:12.63  
 11 Calissa Smith              8 Wia                       NT    1:17.60  
 12 Annabelle Tetley           8 Burley Griffin       1:18.35    1:19.40  

 
Event 13  Men 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrison Webster           9 WODN                 1:08.38      57.67  
  2 Patrick Howard             9 WODN                   59.94      58.85  
  3 Callum Burns               9 Ginninderra          1:01.61      59.39  
  4 Bradley Tuck               9 Ginninderra          1:03.45      59.91  
  5 Daniel Dunning             9 Pambula              1:00.67    1:00.29  
  6 Isaac Littlewood           9 Telopea                   NT    1:19.28  
 
Event 13  Men 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Webb              10 Vikings                51.86      48.14  
  2 James Ashleigh            10 Telopea                52.21      49.29  
  3 Tim Dutton                10 Canberra               48.17      51.25  
  4 Samuel Wright             10 Vikings                50.26      51.55  
  5 Kieran Howell             10 WODN                   54.04      52.53  
  6 Ryan Agostini             10 Wia                    52.45      53.33  
  7 Jarrod Barber             10 Telopea                57.64      54.79  
 
Event 14  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eske Gavel                 9 Cruiz SC               47.40      47.90  
  2 Lauren Elliott             9 Queanbeyan             54.98      51.02  
  3 Kobi Kiraly                9 WODN                   52.09      51.26  
  4 Amelia Laudenbach          9 Vikings                58.32      54.21  
  5 Kalea Eady                 9 Wia                    57.06      56.46  
  6 Ellie Hoitink              9 Canberra             1:00.89      57.08  
  7 Rachel Crawford            9 Burley Griffin         56.75      57.39  
  8 Ellen Thurlow              9 Burley Griffin       1:00.70      59.69  
  9 Anneliese Brenner          9 Telopea                59.58    1:01.27  
 10 Alicia Norris              9 WODN                 1:13.08    1:02.76  
 11 Tara Ironside              9 Vikings              1:08.47    1:03.33  
 12 Charlotte Garner           9 Queanbeyan           1:06.04    1:10.61  
 
Event 14  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ebony Norris              10 WODN                   47.30      45.70  
  2 Breana Gilroy             10 Vikings                51.80      47.90  
  3 Hayley Morris             10 Burley Griffin         47.69      48.11  
  4 Grace Pyke                10 Canberra               48.72      48.31  
  5 Caudia Nugent             10 Wagga Wagga          1:00.04      51.06  
  6 Montana Thornberry        10 Ginninderra            49.76      52.06  
  7 Tennille Miller           10 Canberra               51.42      52.56  
  8 Emma Gillingham           10 Burley Griffin         50.89      52.74  
  9 Genevieve Morris          10 Burley Griffin         51.39      53.01  
 10 Darby Whiteley            10 Queanbeyan             52.69      55.32  
 11 Molly Tetley              10 Burley Griffin         58.73      58.16  
 12 Caitlin Manning           10 Vikings              1:09.66    1:03.58  
 13 Pia Garner                10 WODN                      NT    1:12.84  
 
Event 15  Men 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eli Gatica                11 Telopea                42.85      43.07  
  2 Jackson Savage            11 Queanbeyan             46.85      48.86  
  3 Jake Power                11 Wia                    48.97      49.75  
  4 Brendan Wright            11 Vikings                   NT      50.43  
  5 Michael Kendrick          11 Burley Griffin         53.22      50.44  
  6 Joshua Waugh              11 Canberra               49.78      51.53  
  7 James Hanson              11 Telopea                55.45      53.18  
  8 Henry Xu                  11 Vikings                56.57      53.84  
  9 James Tuck                11 Ginninderra          1:13.99      58.42  
 
Event 15  Men 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            12 Telopea                42.58      40.35  
  2 Angus Funnell             12 Vikings                43.89      43.56  
  3 Joshua King               12 Wia                    43.83      43.93  
  4 John Ashleigh             12 Telopea                47.79      44.38  
  5 Liam Barber               12 Telopea                48.92      44.50  
  5 Luis Alarcon              12 Vikings                46.39      44.50  
  7 Nicholas Starkey          12 Canberra               43.35      45.43  
  8 Sebastian Cuschieri       12 Cruiz SC               48.09      46.46  
  9 Ryan Gray                 12 Queanbeyan             46.90      47.26  
 10 Kristofor Tengstrom       12 Canberra               50.22      50.35  
 11 Travis Elliott            12 Queanbeyan             49.40      51.99  
 12 Harry Littlewood          12 Telopea                   NT      58.07  
 
Event 16  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isobel Humphries          11 Wia                    44.71      42.59  
  2 Emily French              11 Cruiz SC               43.00      43.28  
  3 Isabella Marinelli        11 WODN                   44.22      43.42  
  4 Astrid Barta              11 Canberra               43.99      44.07  
  5 Abbey Dawson              11 Wia                    43.32      45.47  
  6 Ellie Hearn               11 WODN                   48.36      45.82  
  7 Rebekah McCoy             11 Vikings                52.53      45.98  
  8 Ashley Groch              11 Canberra               44.56      46.40  
  9 Annika Svensson           11 Vikings                46.90      47.12  
 10 Alannah Riggans           11 WODN                   53.81      48.25  
 11 Chelsea Stewart           11 Ginninderra            51.97      49.38  
 12 Ceillagh Svensson         11 Vikings                55.34      49.72  
 13 Claire Lindbeck           11 Queanbeyan             52.88      50.74  
 14 Ashleigh Jones            11 Vikings                50.55      50.89  
 15 Chloe Ironside            11 Vikings                59.37      51.17  
 16 Jessica Laudenbach        11 Vikings                57.36      51.79  
 17 Sophie Cuschieri          11 Cruiz SC               54.65      53.11  
 18 Hannah Riddell            11 Canberra               50.94      54.29  
 19 Hannah Lee                11 WODN                      NT      58.08  
 20 Caitlin Smith             11 Wia                    59.14    1:00.05  
 
Event 16  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grace Hoitink             12 Canberra               42.87      44.19  
  2 Bonnie Zhang              12 Canberra               48.72      44.33  
  3 Holly Meadows-Blundell    12 COOT                   42.85      44.56  
  4 Rachel Brown              12 Canberra               43.75      45.20  
  5 Lauren Abraham            12 Canberra               46.55      46.52  
  6 Haylee Norris             12 WODN                   53.33      46.74  
  7 Eliza Tetley              12 Burley Griffin         45.85      47.62  
  8 Kara Martin               12 Canberra               49.71      49.69  
  9 Alex Courtney             12 Cruiz SC               51.18      49.95  
 10 Arabella Schiwy           12 Telopea                56.16      56.21  
 
Event 17  Men 13 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         13 Vikings                37.17      36.32  
  2 Tim Young                 13 Ginninderra            37.75      36.64  
  3 Angus Dibden              13 Ginninderra            37.40      37.75  
  4 Dale Dawson               13 Wia                    42.03      40.65  
  5 Rashad Farid              13 Ginninderra            41.13      41.40  
  6 Tomas Muller              13 Ginninderra            44.87      42.24  
  7 Tom Bigmore               13 Canberra               42.71      44.12  
  8 Cameron Tysoe             13 Ginninderra            48.40      45.68  
  9 Liam Antrobus             13 Wia                    47.71      45.83  
 10 John Freeman              13 WODN                   48.94      46.68  
 11 Toomas Mirlieb            13 Canberra               50.90      48.53  
 
Event 17  Men 14 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andy Chen                 14 Ginninderra            33.05      31.82  
  2 Ryan Hore                 14 Vikings                34.90      34.92  
  3 William Pulley            14 Cruiz SC               38.40      36.09  
  4 Declan Moore              14 Canberra               37.25      36.92  
  5 Matt Riddell              14 Canberra               38.11      37.63  
  6 Josh Lind                 14 Canberra                  NT      38.45  
  7 Thomas Ramsay             14 Ginninderra            41.91      41.18  
  8 Luke Tebb                 14 Burley Griffin         43.35      41.31  
  9 Tom Bingley               14 Canberra               38.85      41.76  
 
Event 18  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paula Rusanov             13 Queanbeyan             41.63      41.20  
  2 Ayu Barry                 13 Telopea                43.78      41.88  
  3 Emma Kelly                13 Vikings                42.65      42.09  
  4 Britt McDonald            13 Canberra               43.53      43.06  
  5 Kiera Eady                13 Wia                    44.68      43.68  
  6 Tegan Garnett             13 Cruiz SC               47.98      45.21  
  7 Aisha Collins             13 Canberra               44.56      46.17  
  8 Haley Jedrzejek           13 Canberra               44.70      46.81  
  9 Romy Turner               13 Canberra               45.64      46.89  
 10 Meg Bourne                13 Canberra               50.66      48.87  
 
Event 18  Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sally Foster              14 Burley Griffin         38.18      40.53  
  2 Ashleigh Dunning          14 Pambula                39.37      40.63  
  3 Bethany Colquhoun         14 Vikings                44.20      41.81  
  4 Imogen Schiwy             14 Telopea                42.29      42.14  
  5 Audrey Choy               14 Canberra               41.67      43.69  
  6 Rosalea Bell              14 Canberra               48.24      45.24  
  7 Hannah Keys               14 Canberra               45.15      49.39  
  8 Hayley Manning            14 Vikings                   NT      52.63  
 
Event 19  Men 15 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dylan Appelqvist          17 Telopea                34.29      34.77  
  2 James Ashurst             15 Telopea                36.14      35.07  
  3 Daniel Steemson           16 Vikings                38.25      37.02  
  4 Luke Abberton             15 Vikings                39.49      38.71  
  5 Oliver Bourne             15 Canberra               38.81      39.75  
  6 Kevin Wei                 16 Vikings                38.85      40.20  
  7 James Gibson              15 Canberra               38.60      40.93  
  8 Alex Ramsay               15 Ginninderra            46.47      44.62  
 
Event 20  Women 15 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Streatfield      15 Vikings                36.33      37.42  
  2 Charlotte Packard         16 Canberra               37.20      38.02  
  3 Lindsay De Witte          15 Telopea                41.25      38.98  
  4 Emily Gentle              15 AQBN                   40.83      40.88  
  5 Samantha Marceddo         15 Ginninderra            40.02      41.39  
  6 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan             41.13      44.01  
  7 Hannah Nugent             17 YUNG                      NT      44.35  
  8 Sara Lucic                15 Queanbeyan             46.57      47.65  
  9 Cassie Keys               16 Canberra               45.49      48.08  
 10 Mikaela Dingley           15 Canberra             1:03.99    1:20.75  
 
Event 21  Men 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryce Svensson             8 Vikings                   NT    1:12.14  
 
Event 22  Women 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abbey Webb                 8 Vikings                55.70      52.02  
  2 Brooke Gilroy              8 Vikings                57.28      53.27  
  3 Keely Small                8 WODN                      NT    1:06.14  
  4 Emma Lucic                 8 Queanbeyan           1:13.14    1:08.07  
  5 Alexie Boulton             8 Queanbeyan                NT    1:11.30  
  6 Sarah Purcell              8 Burley Griffin       1:08.49    1:12.98  
  7 Annabelle Tetley           8 Burley Griffin       1:13.65    1:16.71  
  8 Pyper Thornberry           7 Ginninderra               NT    1:17.59  
  9 Kiana Eady                 7 Wia                       NT    1:18.69  

 
Event 23  Men 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrison Webster           9 WODN                 1:04.49      53.47  
  2 Patrick Howard             9 WODN                 1:01.77      55.62  
  3 Callum Burns               9 Ginninderra          1:01.78    1:06.41  
 
Event 23  Men 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Ashleigh            10 Telopea                38.06      36.74  
  2 Lachlan Webb              10 Vikings                40.97      38.03  
  3 Kieran Howell             10 WODN                   44.10      41.17  
  4 Jarrod Barber             10 Telopea                39.99      42.32  
  5 Tim Dutton                10 Canberra               41.81      42.63  
  6 Ryan Agostini             10 Wia                    44.02      45.29  
 
Event 24  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobi Kiraly                9 WODN                   39.11      40.02  
  2 Lauren Elliott             9 Queanbeyan             45.65      47.90  
  3 Rachel Crawford            9 Burley Griffin         52.46      49.33  
  4 Ellie Hoitink              9 Canberra               50.07      50.06  
  5 Kalea Eady                 9 Wia                    50.27      50.29  
  6 Alicia Norris              9 WODN                 1:02.70      54.59  
  7 Eske Gavel                 9 Cruiz SC                  NT      54.80  
  8 Tara Ironside              9 Vikings                58.68      56.09  
  9 Ellen Thurlow              9 Burley Griffin            NT    1:07.24  
 10 Anneliese Brenner          9 Telopea                   NT    1:07.32  
 11 Charlotte Garner           9 Queanbeyan                NT    1:10.68  
 
Event 24  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ebony Norris              10 WODN                   40.86      37.59  
  2 Emma Gillingham           10 Burley Griffin         37.06      37.85  
  3 Breana Gilroy             10 Vikings                41.47      39.97  
  4 Grace Pyke                10 Canberra               45.46      44.64  
  5 Montana Thornberry        10 Ginninderra            43.88      45.15  
  6 Genevieve Morris          10 Burley Griffin         46.22      45.37  
  7 Tennille Miller           10 Canberra               45.55      47.25  
  8 Hayley Morris             10 Burley Griffin         46.19      47.40  
  9 Molly Tetley              10 Burley Griffin         44.62      47.92  
 10 Darby Whiteley            10 Queanbeyan             49.33      49.90  
 11 Caudia Nugent             10 Wagga Wagga            45.10      49.96  
 12 Jordan Heddle             10 WODN                   55.25      50.98  
 13 Caitlin Manning           10 Vikings                   NT      56.54  
 
Event 25  Men 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson Savage            11 Queanbeyan             35.44      35.05  
  2 James Hanson              11 Telopea                36.45      38.11  
  3 Eli Gatica                11 Telopea                39.46      38.57  
  4 Michael Kendrick          11 Burley Griffin         39.24      38.87  
  5 Joshua Waugh              11 Canberra               40.87      39.97  
  6 Brendan Wright            11 Vikings                41.76      40.60  
  7 James Tuck                11 Ginninderra            48.00      44.19  
  8 Jake Power                11 Wia                    51.42      44.40  
  9 Henry Xu                  11 Vikings                47.65      45.14  
 
Event 25  Men 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            12 Telopea                30.93      31.46  
  2 Joshua King               12 Wia                    33.23      33.59  
  3 Liam Barber               12 Telopea                34.07      33.86  
  4 John Ashleigh             12 Telopea                40.88      38.50  
  5 Sebastian Cuschieri       12 Cruiz SC               47.79      39.38  
  6 Luis Alarcon              12 Vikings                42.62      41.57  
  7 Kristofor Tengstrom       12 Canberra               40.56      42.37  
  8 Ryan Gray                 12 Queanbeyan             49.19      44.23  
  9 Angus Funnell             12 Vikings                40.34      44.89  
 10 Nicholas Starkey          12 Canberra               43.62      46.05  
 11 Travis Elliott            12 Queanbeyan             45.96      47.59  
 
Event 26  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebekah McCoy             11 Vikings                36.36      35.07  
  2 Ellie Hearn               11 WODN                   37.58      37.15  
  3 Isabella Marinelli        11 WODN                   39.51      37.59  
  4 Abbey Dawson              11 Wia                    39.47      37.70  
  5 Alannah Riggans           11 WODN                   41.13      39.76  
  6 Chelsea Stewart           11 Ginninderra            46.60      39.78  
  7 Emily French              11 Cruiz SC               39.64      40.79  
  8 Ashleigh Cockburn         11 Canberra               38.87      40.80  
  9 Ceillagh Svensson         11 Vikings                44.53      42.87  
 10 Ashleigh Jones            11 Vikings                43.57      43.11  
 11 Caitlin Smith             11 Wia                    43.44      43.17  
 12 Astrid Barta              11 Canberra               42.65      43.53  
 13 Isobel Humphries          11 Wia                    49.55      45.26  
 14 Chloe Ironside            11 Vikings                56.63      45.86  
 15 Annika Svensson           11 Vikings                50.84      47.05  
 16 Jessica Laudenbach        11 Vikings                   NT      47.53  
 17 Claire Lindbeck           11 Queanbeyan             50.21      47.83  
 18 Hannah Riddell            11 Canberra               48.68      49.32  
 19 Sophie Cuschieri          11 Cruiz SC                  NT      52.56  
 
Event 26  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holly Meadows-Blundell    12 COOT                   34.14      35.01  
  2 Grace Hoitink             12 Canberra               34.70      35.45  
  3 Bonnie Zhang              12 Canberra               37.15      37.11  
  4 Eliza Tetley              12 Burley Griffin         36.83      38.17  
  5 Rachel Brown              12 Canberra               37.65      38.33  
  6 Kara Martin               12 Canberra               38.72      40.65  
  7 Katie Gillingham          12 Burley Griffin         39.65      40.76  
  8 Alex Courtney             12 Cruiz SC               42.44      42.24  
  9 Haylee Norris             12 WODN                   43.06      43.20  
 10 Lauren Abraham            12 Canberra               47.20      47.52  
 11 Arabella Schiwy           12 Telopea                45.71      47.89  
 
Event 27  Men 13 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tim Young                 13 Ginninderra            34.10      31.95  
  2 Lachlan Colquhoun         13 Vikings                32.36      32.34  
  3 Toomas Mirlieb            13 Canberra               32.89      32.77  
  4 Cameron Tysoe             13 Ginninderra            34.01      33.90  
  5 Angus Dibden              13 Ginninderra            34.53      34.21  
  6 Tom Bigmore               13 Canberra               34.62      34.34  
  7 Rashad Farid              13 Ginninderra            35.09      34.81  
  8 Tomas Muller              13 Ginninderra            37.41      36.73  
  9 Dale Dawson               13 Wia                    38.92      38.62  
 10 Liam Antrobus             13 Wia                    42.64      40.61  
 11 John Freeman              13 WODN                      NT      45.38  
 
Event 27  Men 14 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andy Chen                 14 Ginninderra            28.58      28.25  
  2 William Pulley            14 Cruiz SC               29.96      28.90  
  3 Ryan Hore                 14 Vikings                29.72      29.30  
  4 Declan Moore              14 Canberra               30.56      30.05  
  5 Matt Riddell              14 Canberra               32.09      31.71  
  6 Thomas Ramsay             14 Ginninderra            32.18      33.08  
  7 Josh Lind                 14 Canberra                  NT      33.09  
  8 Luke Tebb                 14 Burley Griffin         34.64      33.77  
 
Event 28  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Britt McDonald            13 Canberra               31.77      32.68  
  2 Ayu Barry                 13 Telopea                32.53      32.89  
  3 Kiera Eady                13 Wia                    33.33      33.69  
  4 Paula Rusanov             13 Queanbeyan             35.06      33.90  
  5 Aisha Collins             13 Canberra               35.85      36.21  
  6 Emma Kelly                13 Vikings                42.98      36.84  
  7 Meg Bourne                13 Canberra               37.02      37.38  
  8 Haley Jedrzejek           13 Canberra               36.07      39.61  
  9 Romy Turner               13 Canberra               47.32      44.60  
 10 Tegan Garnett             13 Cruiz SC               52.49      46.25  
 
Event 28  Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Imogen Schiwy             14 Telopea                32.64      32.26  
  2 Bethany Colquhoun         14 Vikings                32.75      33.35  
  3 Sally Foster              14 Burley Griffin         32.18      33.79  
  4 Ashleigh Dunning          14 Pambula                33.01      33.93  
  5 Nellie Metcalfe           14 Canberra               34.54      34.18  
  6 Audrey Choy               14 Canberra               35.67      35.91  
  7 Rosalea Bell              14 Canberra               34.83      36.08  
  8 Hannah Keys               14 Canberra               42.29      46.99  
  9 Hayley Manning            14 Vikings                   NT      51.15  
 
Event 29  Men 15 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dylan Appelqvist          17 Telopea                29.70      28.31  
  2 James Ashurst             15 Telopea                28.49      28.38  
  3 Luke Abberton             15 Vikings                29.62      30.58  
  4 Daniel Steemson           16 Vikings                32.15      31.31  
  5 James Gibson              15 Canberra               29.95      31.60  
  6 Kevin Wei                 16 Vikings                31.83      31.70  
  7 Alex Ramsay               15 Ginninderra            32.91      32.45  
  8 Oliver Bourne             15 Canberra               30.65      33.06  
 
Event 30  Women 15 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lindsay De Witte          15 Telopea                31.33      30.71  
  2 Emily Gentle              15 AQBN                   30.99      31.39  
  3 Samantha Marceddo         15 Ginninderra            31.40      32.72  
  4 Ashleigh Streatfield      15 Vikings                32.05      33.21  
  5 Cassie Keys               16 Canberra               36.21      36.53  
  6 Charlotte Packard         16 Canberra               36.20      36.83  
  7 Hannah Nugent             17 YUNG                      NT      37.27  
  8 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan             38.94      40.69  
  9 Sara Lucic                15 Queanbeyan             38.02      42.89  
 10 Mikaela Dingley           15 Canberra             1:07.83    1:09.64  
 
Event 31  Men 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peeter Mirlieb             8 Canberra                  NT      49.31  
  2 Bryce Svensson             8 Vikings              1:11.87      57.38  
 
Event 32  Women 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abbey Webb                 8 Vikings                46.09      47.84  
  2 Danielle Grimm             8 Vikings                52.35      52.11  
  3 Alexie Boulton             8 Queanbeyan             50.25      52.84  
  4 Kyra King                  8 Wia                    58.25      53.00  
  5 Keely Small                8 WODN                      NT      55.95  
  6 Pyper Thornberry           7 Ginninderra            54.51      57.72  
  7 Sarah Purcell              8 Burley Griffin       1:02.92      59.35  
  8 Emma Lucic                 8 Queanbeyan           1:03.71    1:01.45  
  9 Sasha Rusanov              8 Queanbeyan           1:00.38    1:01.56  
 10 Bella Kanellopoulos        8 Telopea                   NT    1:02.07  
 11 Kiana Eady                 7 Wia                       NT    1:03.49  
 12 Calissa Smith              8 Wia                       NT    1:06.39  
 13 Annabelle Tetley           8 Burley Griffin       1:24.60    1:09.94  
 
Event 33  Men 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrison Webster           9 WODN                   50.43      45.28  
  2 Patrick Howard             9 WODN                   54.30      52.22  
  3 Daniel Dunning             9 Pambula                52.06      52.94  
  4 Callum Burns               9 Ginninderra          1:00.44      53.48  
 
Event 33  Men 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Ashleigh            10 Telopea                41.00      40.66  
  2 Lachlan Webb              10 Vikings                42.24      41.55  
  3 Jarrod Barber             10 Telopea                45.12      43.46  
  4 Kieran Howell             10 WODN                   43.37      45.46  
  5 Ryan Agostini             10 Wia                    42.98      46.38  
  6 Tim Dutton                10 Canberra               47.88      48.63  
  7 Samuel Wright             10 Vikings                52.95      51.51  
 
Event 34  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobi Kiraly                9 WODN                   38.67      39.96  
  2 Amelia Laudenbach          9 Vikings                51.00      45.46  
  3 Kalea Eady                 9 Wia                    46.36      45.92  
  4 Lauren Elliott             9 Queanbeyan             48.20      47.73  
  5 Ellie Hoitink              9 Canberra               47.40      47.83  
  6 Rachel Crawford            9 Burley Griffin         49.85      50.57  
  7 Eske Gavel                 9 Cruiz SC               54.55      51.06  
  8 Ellen Thurlow              9 Burley Griffin         56.85      55.47  
  9 Tara Ironside              9 Vikings                56.85      55.64  
 10 Alicia Norris              9 WODN                 1:03.50      55.91  
 11 Anneliese Brenner          9 Telopea                   NT      57.16  
 12 Charlotte Garner           9 Queanbeyan             59.30      59.82  
 
Event 34  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings                40.76      41.06  
  2 Emma Gillingham           10 Burley Griffin         39.51      41.30  
  3 Ebony Norris              10 WODN                   42.86      42.39  
  4 Montana Thornberry        10 Ginninderra            42.18      42.50  
  5 Grace Pyke                10 Canberra               43.21      43.12  
  6 Tennille Miller           10 Canberra               43.64      43.91  
  7 Breana Gilroy             10 Vikings                44.66      44.54  
  8 Caudia Nugent             10 Wagga Wagga          1:00.20      44.58  
  9 Hayley Morris             10 Burley Griffin         43.81      46.13  
 10 Genevieve Morris          10 Burley Griffin         48.26      46.96  
 11 Molly Tetley              10 Burley Griffin         51.30      47.71  
 12 Caitlin Manning           10 Vikings                56.50      48.44  
 12 Darby Whiteley            10 Queanbeyan             47.29      48.44  
 14 Jordan Heddle             10 WODN                   52.97      49.07  
 
Event 35  Men 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Hanson              11 Telopea                41.55      40.57  
  2 Eli Gatica                11 Telopea                40.83      40.65  
  3 Jackson Savage            11 Queanbeyan             39.40      40.72  
  4 Jake Power                11 Wia                    42.95      40.74  
  5 Michael Kendrick          11 Burley Griffin         40.81      42.30  
  6 Brendan Wright            11 Vikings                   NT      43.19  
  7 Henry Xu                  11 Vikings                46.40      44.39  
  8 Joshua Waugh              11 Canberra               42.12      45.04  
 
Event 35  Men 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            12 Telopea                34.80      34.40  
  2 Joshua King               12 Wia                    34.64      35.62  
  3 Liam Barber               12 Telopea                38.54      36.99  
  4 John Ashleigh             12 Telopea                37.67      38.39  
  5 Kristofor Tengstrom       12 Canberra               36.32      38.78  
  6 Angus Funnell             12 Vikings                41.04      40.45  
  7 Sebastian Cuschieri       12 Cruiz SC               43.37      41.61  
  8 Luis Alarcon              12 Vikings                45.05      43.79  
  9 Nicholas Starkey          12 Canberra               41.68      43.85  
 10 Ryan Gray                 12 Queanbeyan             44.62      43.93  
 11 Harry Littlewood          12 Telopea                   NT      51.26  
 
Event 36  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebekah McCoy             11 Vikings                38.38      37.91  
  2 Ellie Hearn               11 WODN                   43.40      38.01  
  3 Ashleigh Cockburn         11 Canberra               36.50      38.63  
  4 Ashley Groch              11 Canberra               38.72      39.93  
  5 Jessica Laudenbach        11 Vikings                42.56      40.69  
  6 Abbey Dawson              11 Wia                    40.36      41.56  
  7 Emily French              11 Cruiz SC               41.45      41.63  
  8 Chelsea Stewart           11 Ginninderra            44.74      42.33  
  9 Chloe Ironside            11 Vikings                43.94      43.55  
 10 Caitlin Smith             11 Wia                    44.07      44.00  
 11 Astrid Barta              11 Canberra               42.09      44.10  
 12 Ashleigh Jones            11 Vikings                50.80      44.61  
 13 Isabella Marinelli        11 WODN                   44.85      45.02  
 14 Isobel Humphries          11 Wia                    46.84      45.69  
 15 Ceillagh Svensson         11 Vikings                48.84      46.16  
 16 Claire Lindbeck           11 Queanbeyan             48.18      46.29  
 17 Alannah Riggans           11 WODN                   47.38      46.42  
 18 Hannah Riddell            11 Canberra               44.75      48.04  
 19 Annika Svensson           11 Vikings                51.08      48.82  
 20 Sophie Cuschieri          11 Cruiz SC               54.28      51.83  
 21 Hannah Lee                11 WODN                      NT      55.85  
 
Event 36  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonnie Zhang              12 Canberra               34.20      35.52  
  2 Holly Meadows-Blundell    12 COOT                   35.03      36.85  
  3 Grace Hoitink             12 Canberra               35.98      37.47  
  4 Rachel Brown              12 Canberra               36.35      38.58  
  5 Eliza Tetley              12 Burley Griffin         39.65      40.19  
  6 Haylee Norris             12 WODN                   43.93      40.84  
  7 Arabella Schiwy           12 Telopea                39.38      41.77  
  8 Kara Martin               12 Canberra               42.51      41.87  
  9 Lauren Abraham            12 Canberra               42.65      43.30  
 10 Alex Courtney             12 Cruiz SC               46.18      44.29  
 11 Katie Gillingham          12 Burley Griffin         42.68      46.09  
 
Event 37  Men 13 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cameron Tysoe             13 Ginninderra            33.39      32.78  
  2 Tim Young                 13 Ginninderra            33.66      33.89  
  3 Lachlan Colquhoun         13 Vikings                36.25      35.10  
  4 Toomas Mirlieb            13 Canberra               34.09      35.92  
  5 Angus Dibden              13 Ginninderra            37.71      37.63  
  6 Rashad Farid              13 Ginninderra            38.21      38.57  
  7 Liam Antrobus             13 Wia                    40.54      38.83  
  8 Dale Dawson               13 Wia                    37.43      39.15  
  9 Tom Bigmore               13 Canberra               44.66      39.69  
 10 Tomas Muller              13 Ginninderra            39.90      39.94  
 11 John Freeman              13 WODN                   43.99      42.08  
 
Event 37  Men 14 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan Hore                 14 Vikings                30.90      29.87  
  2 William Pulley            14 Cruiz SC               31.49      30.24  
  3 Andy Chen                 14 Ginninderra            31.64      31.06  
  4 Matt Riddell              14 Canberra               31.43      31.52  
  5 Declan Moore              14 Canberra               31.57      32.74  
  6 Thomas Ramsay             14 Ginninderra            34.13      34.99  
  7 Tom Bingley               14 Canberra               34.40      35.32  
  8 Luke Tebb                 14 Burley Griffin         38.21      37.14  
  9 Josh Lind                 14 Canberra                  NT      37.30  
 
Event 38  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 13 Telopea                32.29      31.86  
  2 Kiera Eady                13 Wia                    32.94      35.92  
  3 Britt McDonald            13 Canberra               36.23      36.25  
  4 Emma Kelly                13 Vikings                38.96      36.99  
  5 Paula Rusanov             13 Queanbeyan             36.84      37.03  
  6 Haley Jedrzejek           13 Canberra               36.66      39.19  
  7 Aisha Collins             13 Canberra               36.83      39.57  
  8 Meg Bourne                13 Canberra               40.81      39.84  
  9 Tegan Garnett             13 Cruiz SC               48.29      49.44  
 
Event 38  Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Imogen Schiwy             14 Telopea                34.03      33.34  
  2 Bethany Colquhoun         14 Vikings                36.68      35.95  
  3 Sally Foster              14 Burley Griffin         34.47      36.39  
  4 Audrey Choy               14 Canberra               34.63      36.88  
  5 Ashleigh Dunning          14 Pambula                35.61      37.48  
  6 Nellie Metcalfe           14 Canberra               32.90      37.53  
  7 Rosalea Bell              14 Canberra               36.03      40.48  
  8 Hayley Manning            14 Vikings                   NT      42.96  
  9 Hannah Keys               14 Canberra               40.62      43.97  
 
Event 39  Men 15 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dylan Appelqvist          17 Telopea                33.69      31.56  
  2 Luke Abberton             15 Vikings                33.39      32.16  
  3 James Ashurst             15 Telopea                33.77      33.07  
  4 Daniel Steemson           16 Vikings                   NT      34.56  
  5 James Gibson              15 Canberra               34.00      34.60  
  6 Oliver Bourne             15 Canberra               32.97      34.71  
  7 Kevin Wei                 16 Vikings                33.83      34.73  
  8 Alex Ramsay               15 Ginninderra            40.59      36.66  
 
Event 40  Women 15 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samantha Marceddo         15 Ginninderra            31.23      32.70  
  2 Lindsay De Witte          15 Telopea                32.16      33.18  
  3 Emily Gentle              15 AQBN                   31.95      33.46  
  4 Ashleigh Streatfield      15 Vikings                34.77      35.38  
  5 Hannah Nugent             17 YUNG                      NT      39.29  
  6 Charlotte Packard         16 Canberra               38.27      39.58  
  7 Cassie Keys               16 Canberra               40.77      42.87  
  8 Sara Lucic                15 Queanbeyan             40.17      44.51  
  8 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan             41.08      44.51  
 10 Mikaela Dingley           15 Canberra               57.25      59.47  
 
Event 41  Men 9 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrison Webster           9 WODN                      NT    3:38.50  
  2 Patrick Howard             9 WODN                      NT    3:51.40  
  3 Callum Burns               9 Ginninderra               NT    4:36.33  
 
Event 41  Men 10 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Webb              10 Vikings              3:05.60    2:59.04  
  2 James Ashleigh            10 Telopea              3:05.63    3:10.92  
  3 Kieran Howell             10 WODN                 3:29.11    3:21.89  
  4 Jarrod Barber             10 Telopea              3:21.52    3:27.56  
  5 Tim Dutton                10 Canberra             4:13.29    3:42.53  
 
 
Event 42  Girls 9 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobi Kiraly                9 WODN                 3:09.42    3:16.14  
  2 Amelia Laudenbach          9 Vikings                   NT    3:35.91  
  3 Kalea Eady                 9 Wia                  4:03.19    3:39.02  
  4 Ellie Hoitink              9 Canberra                  NT    3:53.42  
  5 Lauren Elliott             9 Queanbeyan           4:05.86    3:54.91  
  6 Rachel Crawford            9 Burley Griffin            NT    3:58.52  
  7 Tara Ironside              9 Vikings                   NT    4:03.85  
  8 Alicia Norris              9 WODN                      NT    4:10.54  
  9 Ellen Thurlow              9 Burley Griffin            NT    4:21.98  
 10 Anneliese Brenner          9 Telopea              4:21.52    4:25.95  
 11 Charlotte Garner           9 Queanbeyan                NT    4:47.87  
 
Event 42  Girls 10 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ebony Norris              10 WODN                 3:30.39    3:10.39  
  2 Emma Gillingham           10 Burley Griffin       3:12.19    3:13.58  
  3 Montana Thornberry        10 Ginninderra          3:26.26    3:19.67  
  4 Grace Pyke                10 Canberra             3:23.59    3:19.87  
  5 Breana Gilroy             10 Vikings              3:35.36    3:21.50  
  6 Tennille Miller           10 Canberra             3:26.42    3:33.61  
  7 Caudia Nugent             10 Wagga Wagga          3:43.10    3:35.76  
  8 Hayley Morris             10 Burley Griffin       3:31.12    3:38.48  
  9 Genevieve Morris          10 Burley Griffin       3:49.14    3:38.94  
 10 Molly Tetley              10 Burley Griffin       3:52.67    3:42.05  
 11 Darby Whiteley            10 Queanbeyan                NT    3:47.81  
 12 Jordan Heddle             10 WODN                 4:16.05    3:51.18  
 13 Caitlin Manning           10 Vikings                   NT    3:59.73  
 
Event 43  Men 11 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eli Gatica                11 Telopea              2:54.33    2:57.40  
  2 Jackson Savage            11 Queanbeyan           3:16.84    3:04.75  
  3 Brendan Wright            11 Vikings              3:15.62    3:05.04  
  4 James Hanson              11 Telopea              3:27.03    3:17.05  
  5 Joshua Waugh              11 Canberra             3:19.94    3:23.90  
  6 Jake Power                11 Wia                  3:33.53    3:24.16  
  7 Henry Xu                  11 Vikings                   NT    3:24.70  
  8 Michael Kendrick          11 Burley Griffin       3:14.94    3:25.31  
 
Event 43  Men 12 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            12 Telopea              2:40.61    2:41.80  
  2 Liam Barber               12 Telopea              2:43.23    2:44.78  
  3 Joshua King               12 Wia                  2:49.42    2:54.59  
  4 Angus Funnell             12 Vikings              3:39.19    3:00.48  
  5 John Ashleigh             12 Telopea              3:12.39    3:00.81  
  6 Luis Alarcon              12 Vikings                   NT    3:04.46  
  7 Kristofor Tengstrom       12 Canberra             3:00.00    3:08.58  
  8 Sebastian Cuschieri       12 Cruiz SC             3:35.56    3:16.25  
  9 Nicholas Starkey          12 Canberra             3:12.49    3:21.38  
 10 Ryan Gray                 12 Queanbeyan                NT    3:23.71  
 
Event 44  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebekah McCoy             11 Vikings              2:54.65    2:53.62  
  2 Ellie Hearn               11 WODN                 3:13.26    2:57.58  
  3 Abbey Dawson              11 Wia                  3:07.80    3:05.51  
  4 Ashley Groch              11 Canberra             3:17.96    3:07.11  
  5 Emily French              11 Cruiz SC             3:15.35    3:07.48  
  6 Isabella Marinelli        11 WODN                 3:13.21    3:10.65  
  7 Alannah Riggans           11 WODN                 3:40.02    3:12.14  
  8 Chloe Ironside            11 Vikings              3:41.14    3:16.90  
  9 Ashleigh Jones            11 Vikings              3:17.66    3:17.90  
 10 Isobel Humphries          11 Wia                  3:46.60    3:19.87  
 11 Jessica Laudenbach        11 Vikings                   NT    3:24.80  
 12 Annika Svensson           11 Vikings              3:41.42    3:27.33  
 13 Ceillagh Svensson         11 Vikings              3:46.30    3:27.61  
 14 Caitlin Smith             11 Wia                  3:47.00    3:29.54  
 15 Claire Lindbeck           11 Queanbeyan           3:43.81    3:30.84  
 16 Astrid Barta              11 Canberra                  NT    3:43.67  
 17 Sophie Cuschieri          11 Cruiz SC                  NT    3:46.81  
 
Event 44  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonnie Zhang              12 Canberra             2:48.68    2:47.35  
  2 Grace Hoitink             12 Canberra             2:47.83    2:54.38  
  3 Rachel Brown              12 Canberra             2:48.92    2:54.72  
  4 Holly Meadows-Blundell    12 COOT                 2:50.99    2:58.65  
  5 Eliza Tetley              12 Burley Griffin       3:06.06    3:06.66  
  6 Haylee Norris             12 WODN                 3:38.67    3:11.85  
  7 Kara Martin               12 Canberra             3:16.96    3:16.32  
  8 Lauren Abraham            12 Canberra             3:22.60    3:22.86  
  9 Arabella Schiwy           12 Telopea              3:22.31    3:34.89  
 10 Katie Gillingham          12 Burley Griffin       3:24.43    3:36.89  
 11 Alex Courtney             12 Cruiz SC                  NT    3:39.97  
 
Event 45  Men 13 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         13 Vikings              2:36.93    2:33.39  
  2 Tim Young                 13 Ginninderra          2:41.90    2:35.13  
  3 Angus Dibden              13 Ginninderra          2:43.30    2:41.94  
  4 Cameron Tysoe             13 Ginninderra          2:47.51    2:44.67  
  5 Toomas Mirlieb            13 Canberra             2:48.00    2:50.42  
  6 Rashad Farid              13 Ginninderra          2:56.76    2:58.65  
  7 Tomas Muller              13 Ginninderra          3:11.65    3:02.85  
  8 Dale Dawson               13 Wia                  2:54.43    3:03.59  
  9 Liam Antrobus             13 Wia                  3:18.18    3:11.64  
 10 John Freeman              13 WODN                      NT    3:16.03  
 
Event 45  Men 14 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andy Chen                 14 Ginninderra          2:18.50    2:19.90  
  2 William Pulley            14 Cruiz SC             2:22.95    2:20.07  
  3 Ryan Hore                 14 Vikings              2:21.68    2:21.44  
  4 Declan Moore              14 Canberra             2:26.69    2:28.97  
  5 Matt Riddell              14 Canberra             2:28.55    2:30.95  
  6 Thomas Ramsay             14 Ginninderra          2:37.60    2:41.68  
  7 Tom Bingley               14 Canberra             2:39.14    2:46.21  
  8 Josh Lind                 14 Canberra                  NT    2:46.37  
  9 Luke Tebb                 14 Burley Griffin       2:56.19    2:53.57  
 
Event 46  Girls 13 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 13 Telopea              2:37.24    2:39.51  
  2 Britt McDonald            13 Canberra             2:44.93    2:43.88  
  3 Paula Rusanov             13 Queanbeyan           2:45.46    2:48.96  
  4 Kiera Eady                13 Wia                  2:47.35    2:49.76  
  5 Emma Kelly                13 Vikings              3:14.86    2:54.96  
  6 Aisha Collins             13 Canberra             2:58.96    3:00.42  
  7 Haley Jedrzejek           13 Canberra             2:56.79    3:05.09  
  8 Meg Bourne                13 Canberra             2:56.29    3:05.56  
  9 Tegan Garnett             13 Cruiz SC             3:51.46    3:36.83  
 
Event 46  Girls 14 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Imogen Schiwy             14 Telopea              2:45.19    2:40.76  
  2 Bethany Colquhoun         14 Vikings              2:42.78    2:40.82  
  3 Sally Foster              14 Burley Griffin       2:44.61    2:50.83  
  4 Audrey Choy               14 Canberra             2:49.08    2:51.26  
  5 Rosalea Bell              14 Canberra             2:56.70    2:53.86  
  6 Ashleigh Dunning          14 Pambula              2:48.20    2:54.18  
  7 Hannah Keys               14 Canberra             3:21.30    3:23.12  
 
Event 47  Men 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dylan Appelqvist          17 Telopea              2:18.31    2:18.76  
  2 Luke Abberton             15 Vikings              2:28.77    2:31.66  
  3 James Ashurst             15 Telopea              2:27.75    2:32.81  
  4 Daniel Steemson           16 Vikings              2:42.73    2:35.99  
  5 James Gibson              15 Canberra             2:39.64    2:39.24  
  6 Alex Ramsay               15 Ginninderra          2:47.47    2:41.69  
  7 Kevin Wei                 16 Vikings              2:41.53    2:41.73  
 
Event 48  Women 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lindsay De Witte          15 Telopea              2:31.02    2:33.50  
  2 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              2:32.24    2:35.75  
  3 Samantha Marceddo         15 Ginninderra          2:31.40    2:42.48  
  4 Emily Gentle              15 AQBN                 2:40.61    2:44.34  
  5 Charlotte Packard         16 Canberra             2:48.93    2:53.79  
  6 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan           3:02.72    3:09.00  
  7 Cassie Keys               16 Canberra             3:10.73    3:14.34  
  8 Hannah Nugent             17 YUNG                      NT    3:18.20  
  9 Sara Lucic                15 Queanbeyan           3:11.13    3:23.13  
 10 Mikaela Dingley           15 Canberra             4:47.25    4:27.97  
 
Event 49  Mixed 200 LC Meter 4x50 handicap relay Relay
===============================================================================
    Team                                              Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Queanbeyan Leagues  'A'                           3:10.24    3:13.73  
     1) Emma Lucic W8                   2) Charlotte Garner W9            
     3) Sasha Rusanov W8                4) Alexie Boulton W8              
  2 Tuggeranong Vikings  'B'                          2:39.88    3:14.77  
     1) Abbey Webb W8                   2) Tara Ironside W9               
     3) Brooke Gilroy W8                4) Amelia Laudenbach W9           
  3 Tuggeranong Vikings  'D'                          3:05.72    3:16.25  
     1) Luke Abberton M15               2) Daniel Steemson M16            
     3) Kevin Wei M16                   4) Ryan Hore M14                  
  4 Canberra Amateur Swim Club  'G'                   2:43.25    3:18.10  
     1) Rosalea Bell W14                2) Josh Lind M14                  
     3) Charlotte Packard W16           4) Grace Pyke W10                 
  5 Wests Illawarra Aquatic  'B'                      2:40.66    3:18.99  
     1) Abbey Dawson W11                2) Ryan Agostini M10              
     3) Jake Power M11                  4) Caitlin Smith W11              
  6 Telopea Swimming Club  'A'                        3:16.95    3:21.24  
     1) James Ashurst M15               2) Ayu Barry W13                  
     3) Lindsay De Witte W15            4) Dylan Appelqvist M17           
  7 Tuggeranong Vikings  'F'                          2:44.92    3:21.78  
     1) Emma Kelly W13                  2) Ashleigh Streatfield W15       
     3) Rebekah McCoy W11               4) Bethany Colquhoun W14          
 
 
Event 49  Mixed 200 LC Meter 4x50 handicap relay Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
 -- Canberra Amateur Swim Club  'D'                        NT             
     1) Tennille Miller W10             2) James Gibson M15               
     3) Bonnie Zhang W12                4) Toomas Mirlieb M13             
 -- Canberra Amateur Swim Club  'C'                        NT             
     1) Kara Martin W12                 2) Kristofor Tengstrom M12        
     3) Audrey Choy W14                 4) Cassie Keys W16                
 -- Canberra Amateur Swim Club  'E'                        NT             
     1) Aisha Collins W13               2) Oliver Bourne M15              
     3) Hannah Riddell W11              4) Joshua Waugh M11               
 -- Canberra Amateur Swim Club  'A'                        NT             
     1) Rachel Brown W12                2) Tom Bingley M14                
     3) Meg Bourne W13                  4) Lauren Abraham W12             
 -- Canberra Amateur Swim Club  'B'                        NT             
     1) Mikaela Dingley W15             2) Grace Hoitink W12              
     3) Nicholas Starkey M12            4) Declan Moore M14               
 -- Burley Griffin  'B'                                    NT             
     1) Emma Gillingham W10             2) Genevieve Morris W10           
     3) Hayley Morris W10               4) Molly Tetley W10               
 -- Tuggeranong Vikings  'E'                               NT             
     1) Breana Gilroy W10               2) Hayley Manning W14             
     3) Ashleigh Jones W11              4) Samuel Wright M10              
 -- Canberra Amateur Swim Club  'F'                        NT             
     1) Ellie Hoitink W9                2) Matt Riddell M14               
     3) Tom Bigmore M13                 4) Haley Jedrzejek W13            
 -- Tuggeranong Vikings  'C'                          2:09.86             
     1) Brendan Wright M11              2) Luis Alarcon M12               
     3) Lachlan Colquhoun M13           4) Angus Funnell M12              
 -- Telopea Swimming Club  'B'                        1:59.02             
     1) Alexander Ryan M12              2) John Ashleigh M12              
     3) Liam Barber M12                 4) Imogen Schiwy W14              
 -- Tuggeranong Vikings  'A'                          2:21.35             
     1) Jessica Laudenbach W11          2) Annika Svensson W11            
     3) Chloe Ironside W11              4) Ceillagh Svensson W11          
 -- Queanbeyan Leagues  'B'                           2:15.55             
     1) Zoia Rusanov W15                2) Sara Lucic W15                 
     3) Lauren Elliott W9               4) Paula Rusanov W13              
  1 Tuggeranong Vikings  'B'                          2:41.00    2:39.88  
     1) Abbey Webb W8                   2) Tara Ironside W9               
     3) Brooke Gilroy W8                4) Amelia Laudenbach W9           
  2 Wests Illawarra Aquatic  'B'                      2:20.71    2:40.66  
     1) Abbey Dawson W11                2) Ryan Agostini M10              
     3) Jake Power M11                  4) Caitlin Smith W11              
  3 Canberra Amateur Swim Club  'G'                        NT    2:43.25  
     1) Rosalea Bell W14                2) Josh Lind M14                  
     3) Charlotte Packard W16           4) Grace Pyke W10                 
  4 Tuggeranong Vikings  'F'                               NT    2:44.92  
     1) Emma Kelly W13                  2) Ashleigh Streatfield W15       
     3) Rebekah McCoy W11               4) Bethany Colquhoun W14          
  5 Tuggeranong Vikings  'D'                          1:51.14    3:05.72  
     1) Luke Abberton M15               2) Daniel Steemson M16            
     3) Kevin Wei M16                   4) Ryan Hore M14                  
  6 Queanbeyan Leagues  'C'                           2:30.62    3:07.72  
     1) Darby Whiteley W10              2) Ryan Gray M12                  
     3) Claire Lindbeck W11             4) Jackson Savage M11             
  7 Queanbeyan Leagues  'A'                           3:20.80    3:10.24  
     1) Emma Lucic W8                   2) Charlotte Garner W9            
     3) Sasha Rusanov W8                4) Alexie Boulton W8              
  8 Telopea Swimming Club  'A'                        1:53.24    3:16.95  
     1) James Ashurst M15               2) Ayu Barry W13                  
     3) Lindsay De Witte W15            4) Dylan Appelqvist M17           
 
Event 50  Men 50 LC Meter Freestyle Age Challe
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrison Webster           9 WODN                      NT      44.45  
  2 Bryce Svensson             8 Vikings                   NT      47.75  
  3 Dylan Appelqvist          17 Telopea                   NT      48.61  
  4 Lachlan Webb              10 Vikings                   NT      49.91  
  5 Andy Chen                 14 Ginninderra               NT      50.01  
  6 Eli Gatica                11 Telopea                   NT      50.20  
  7 Lachlan Colquhoun         13 Vikings                   NT      50.39  
  8 Alexander Ryan            12 Telopea                   NT      50.54  
 
Event 51  Women 50 LC Meter Freestyle Age Challe
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abbey Webb                 8 Vikings                   NT      37.10  
  2 Ebony Norris              10 WODN                      NT      37.23  
  3 Rebekah McCoy             11 Vikings                   NT      37.33  
  4 Bonnie Zhang              12 Canberra                  NT      37.53  
  5 Lindsay De Witte          15 Telopea                   NT      37.67  
  6 Ayu Barry                 13 Telopea                   NT      37.83  
  7 Imogen Schiwy             14 Telopea                   NT      37.91  
  8 Kobi Kiraly                9 WODN                      NT      39.53