2010 NSW State 13-18 Years Age Championships - 4/01/2010 to 9/01/2010     
                 2010 NSW State 13-18 Years Age Championships                  
                                    Results                                    
 
Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  7 Ayu Barry                 13 TELO                   28.46      28.14   17  
 
Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  8 Ayu Barry                 13 TELO                   28.17      28.46  
 46 Anika Buckley             13 QBAN                   30.16      30.27  
 50 Natasha Kosev             13 GIND                   30.67      30.43  
 57 Millie Drummond           13 WODN                   30.69      30.79  
 67 Paula Rusanov             13 QBAN                   30.31      31.00  
 
Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 14 Ayu Barry                 13 TELO                 1:02.45    1:03.58  
 37 Britt McDonald            13 CBRA                 1:05.41    1:06.37  
 
Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 17 Ayu Barry                 13 TELO                 2:20.03    2:19.91  
 
Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  2 Ayu Barry                 13 TELO                 1:08.41    1:08.01   35  
 
Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  2 Ayu Barry                 13 TELO                 1:09.17    1:08.41  
 26 Natasha Kosev             13 GIND                 1:15.29    1:14.51  
 34 Maya Blaikie              13 SMSC                 1:16.50    1:16.73  
 
Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  4 Ayu Barry                 13 TELO                 2:30.50    2:29.81   26  
 
Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  2 Ayu Barry                 13 TELO                 2:31.21    2:30.50  
 25 Natasha Kosev             13 GIND                 2:44.80    2:40.94  
 32 Maya Blaikie              13 SMSC                 2:42.10    2:45.44  
 
Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Natasha Kosev             13 GIND                 1:18.64    1:17.03   35  
  9 Emma Harris               13 WODN                 1:20.36    1:21.20    8  
 
Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Natasha Kosev             13 GIND                 1:20.08    1:18.64  
  4 Emma Harris               13 WODN                 1:20.60    1:20.36  
 35 Anika Buckley             13 QBAN                 1:27.00    1:29.91  
 
Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  2 Natasha Kosev             13 GIND                 2:52.47    2:50.78   30  
 
Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  4 Natasha Kosev             13 GIND                 2:57.39    2:52.47  
 20 Tarni Miller              13 CBRA                 3:04.96    3:06.38  
 
Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 16 Britt McDonald            13 CBRA                 1:11.21    1:10.47  
 25 Ayu Barry                 13 TELO                 1:13.71    1:12.31  
 27 Natasha Kosev             13 GIND                 1:13.08    1:12.82  
 
Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  8 Britt McDonald            13 CBRA                 2:37.03    2:34.04   11  
 
Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  8 Britt McDonald            13 CBRA                 2:35.56    2:37.03  
 22 Paula Rusanov             13 QBAN                 2:50.94    2:54.36  
 
Girls 13 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
 10 Ayu Barry                 13 TELO                 2:36.81    2:36.34    5  
 
Girls 13 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
 10 Ayu Barry                 13 TELO                 2:34.19    2:36.81  
 22 Natasha Kosev             13 GIND                 2:41.59    2:42.19  
 28 Britt McDonald            13 CBRA                 2:43.50    2:45.08  
 
Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  9 Stephanie Wise            14 WODN                   28.66      28.74    8  
 
Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  9 Stephanie Wise            14 WODN                   28.58      28.66  
 11 Imogen Schiwy             14 TELO                   28.77      28.80  
 38 Bethany Colquhoun         14 TNGV                   30.30      29.67  
 39 Brooke James              14 GIND                   30.01      29.71  
 44 Kate Miller               14 TELO                   30.07      29.85  
 
Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  9 Stephanie Wise            14 WODN                 1:01.29    1:01.72    8  
 
Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  7 Stephanie Wise            14 WODN                 1:02.60    1:01.29  
 24 Imogen Schiwy             14 TELO                 1:03.73    1:03.46  
 28 Bethany Colquhoun         14 TNGV                 1:04.60    1:03.65  
 43 Fionella Metcalfe         14 CBRA                 1:04.60    1:06.17  
 
Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  9 Stephanie Wise            14 WODN                 2:12.59    2:13.21    8  
 
Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  7 Stephanie Wise            14 WODN                 2:13.70    2:12.59  
 16 Imogen Schiwy             14 TELO                 2:18.27    2:16.20  
 20 Bethany Colquhoun         14 TNGV                 2:20.60    2:18.10  
 30 Fionella Metcalfe         14 CBRA                 2:18.32    2:20.94  
 
Girls 14 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  8 Imogen Schiwy             14 TELO                 4:38.96    4:37.13   11  
 
Girls 14 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  9 Imogen Schiwy             14 TELO                 4:43.44    4:38.96  
 11 Stephanie Wise            14 WODN                 4:48.27    4:43.27  
 17 Bethany Colquhoun         14 TNGV                 4:57.00    4:48.72  
 20 Fionella Metcalfe         14 CBRA                 4:48.38    4:49.76  
 
Girls 14 Year Olds 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 11 Fionella Metcalfe         14 CBRA                 9:57.80    9:44.83  
 12 Stephanie Wise            14 WODN                10:04.29    9:47.39  
 16 Bethany Colquhoun         14 TNGV                10:06.00    9:59.23  
 
Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
 10 Stephanie Wise            14 WODN                 1:09.69    1:10.27    5  
 
Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  7 Stephanie Wise            14 WODN                 1:09.69    1:09.69  
 11 Imogen Schiwy             14 TELO                 1:10.61    1:10.40  
 23 Kate Miller               14 TELO                 1:13.85    1:13.86  
 31 Bethany Colquhoun         14 TNGV                 1:15.30    1:15.52  
 34 Fionella Metcalfe         14 CBRA                 1:13.14    1:16.50  
 
Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  6 Stephanie Wise            14 WODN                 2:28.68    2:30.09   17  
 10 Imogen Schiwy             14 TELO                 2:31.00    2:32.76    5  
 
Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  3 Stephanie Wise            14 WODN                 2:31.84    2:28.68  
  7 Imogen Schiwy             14 TELO                 2:32.70    2:31.00  
 24 Bethany Colquhoun         14 TNGV                 2:43.00    2:40.62  
 31 Kate Miller               14 TELO                 2:43.00    2:43.98  
 
Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 14 Brooke James              14 GIND                 1:23.01    1:22.51  
 
Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
 10 Brooke James              14 GIND                 2:58.08    3:00.65    8  
 
Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
 10 Brooke James              14 GIND                 2:55.53    2:58.08  
 
Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 11 Bethany Colquhoun         14 TNGV                 1:10.42    1:09.01  
 13 Stephanie Wise            14 WODN                 1:09.98    1:09.76  
 27 Sally Foster              14 GIND                 1:11.64    1:12.55  
 
Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 15 Caitlyn Radcliffe         14 GIND                 2:40.61    2:37.69  
 18 Bethany Colquhoun         14 TNGV                 2:47.50    2:41.04  
 22 Sally Foster              14 GIND                 2:45.69    2:47.85  
 25 Rosalea Bell              14 CBRA                 2:43.31    2:54.02  
 
Girls 14 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 23 Stephanie Wise            14 WODN                 2:37.46    2:36.48  
 24 Bethany Colquhoun         14 TNGV                 2:35.48    2:36.57  
 
Girls 14 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 17 Bethany Colquhoun         14 TNGV                 5:40.00    5:37.69  
 
Girls 14 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 15 Ginninderra  'A'                                  2:02.37    1:59.87  
     1) Sally Foster 14                 2) Caitlyn Radcliffe 14           
     3) Natasha Kosev 13                4) Brooke James 14                
 33 Canberra  'A'                                     2:06.51    2:07.36  
     1) Britt McDonald 13               2) Meg Bourne 14                  
     3) Tarni Miller 13                 4) Fionella Metcalfe 14           
 
Girls 14 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  7 Ginninderra  'A'                                  2:15.09    2:11.90   14  
     1) Sally Foster 14                 2) Natasha Kosev 13               
     3) Caitlyn Radcliffe 14            4) Brooke James 14                
 16 Canberra  'A'                                     2:19.71    2:18.10  
     1) Fionella Metcalfe 14            2) Tarni Miller 13                
     3) Britt McDonald 13               4) Meg Bourne 14                  
 
Girls 15 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
 41 Samantha Marceddo         15 GIND                   29.52      29.58  
 45 Monique Murphy            15 TNGV                   29.24      29.85  
 52 Amy Brown                 15 TNGV                   29.69      30.34  
 
Girls 15 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 33 Monique Murphy            15 TNGV                 1:02.37    1:03.92  
 38 Samantha Marceddo         15 GIND                 1:04.60    1:04.34  
 
Girls 15 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 27 Monique Murphy            15 TNGV                 2:16.36    2:19.19  
 33 Samantha Marceddo         15 GIND                 2:20.60    2:24.00  
 
Girls 15 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 21 Nicole Martine            15 WODN                 4:55.00    5:00.82  
 
Girls 15 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  3 Samantha Marceddo         15 GIND                 1:07.35    1:05.95   35  
 
Girls 15 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  3 Samantha Marceddo         15 GIND                 1:05.66    1:07.35  
 34 Monique Murphy            15 TNGV                 1:12.07    1:13.27  
 44 Amy Brown                 15 TNGV                 1:14.35    1:17.80  
 
Girls 15 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  5 Samantha Marceddo         15 GIND                 2:23.04    2:25.44   26  
 
Girls 15 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  3 Samantha Marceddo         15 GIND                 2:22.94    2:23.04  
 29 Monique Murphy            15 TNGV                 2:35.88    2:38.33  
 
Girls 15 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 15 Jessica Hood              15 WODN                 1:24.34    1:22.57  
 17 Nicole Martine            15 WODN                 1:23.30    1:23.18  
 
Girls 15 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 11 Nicole Martine            15 WODN                 2:53.41    2:55.24  
 12 Jessica Hood              15 WODN                 2:58.11    2:55.43  
 27 Chelsea Brodie            15 TNGV                 3:03.70    3:12.94  
 
Girls 15 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 28 Samantha Marceddo         15 GIND                 1:11.07    1:11.05  
 36 Amy Brown                 15 TNGV                 1:08.83    1:12.54  
 
Girls 15 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 15 Samantha Marceddo         15 GIND                 2:31.50    2:34.37  
 29 Nicole Martine            15 WODN                 2:40.21    2:43.13  
 
Girls 16 Year Olds 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 12 Ashleigh Streatfield      16 TNGV                 9:46.47    9:53.20    8  
 
Girls 16 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
 12 Jessica Schembri          16 GIND                 1:12.17    1:11.33  
 14 Ashleigh Streatfield      16 TNGV                 1:11.76    1:12.92  
 
Girls 16 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  5 Jessica Schembri          16 GIND                 2:29.89    2:28.28   20  
 
Girls 16 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  9 Jessica Schembri          16 GIND                 2:32.10    2:29.89  
 13 Ashleigh Streatfield      16 TNGV                 2:31.17    2:36.81  
 
Girls 16 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  5 Jessica Schembri          16 GIND                 1:16.16    1:14.85   26  
 
Girls 16 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  5 Jessica Schembri          16 GIND                 1:15.57    1:16.16  
 12 Ashleigh Streatfield      16 TNGV                 1:18.70    1:21.83  
 
Girls 16 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  4 Jessica Schembri          16 GIND                 2:49.46    2:40.68   30  
 
Girls 16 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
 10 Jessica Schembri          16 GIND                 2:45.27    2:49.46  
 13 Ashleigh Streatfield      16 TNGV                 2:47.83    2:54.87  
 
Girls 16 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 13 Jessica Schembri          16 GIND                 2:30.12    2:30.36  
 16 Ashleigh Streatfield      16 TNGV                 2:30.99    2:34.41  
 
Girls 16 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
 10 Ashleigh Streatfield      16 TNGV                 5:23.76    5:25.04   11  
 
Girls 16 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  9 Ashleigh Streatfield      16 TNGV                 5:20.15    5:23.76  
 
Girls 16 & Under 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 15 Tuggeranong Vikings  'A'                          4:15.46    4:19.68  
     1) Bethany Colquhoun 14            2) Ashleigh Streatfield 16        
     3) Amy Brown 15                    4) Monique Murphy 15              
 
Girls 16 & Under 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 14 Tuggeranong Vikings  'A'                          4:42.82    4:49.28  
     1) Monique Murphy 15               2) Ashleigh Streatfield 16        
     3) Amy Brown 15                    4) Bethany Colquhoun 14           
 
Girls 17-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
 18 Lyndsay Saywell           17 TELO                   28.98      29.52  
 21 Jessica Traficante        18 TELO                   29.36      29.75  
 29 Heather Middleton         18 TELO                   29.91      29.99  
 
Girls 17-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 13 Meagan Ramsay             17 GIND                 1:02.31    1:01.61  
 24 Jessica Traficante        18 TELO                 1:01.62    1:03.77  
 25 Lyndsay Saywell           17 TELO                 1:02.90    1:03.96  
 
Girls 17-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  9 Meagan Ramsay             17 GIND                 2:11.15    2:12.08   14  
 
Girls 17-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  7 Meagan Ramsay             17 GIND                 2:09.43    2:11.15  
 16 Jessica Traficante        18 TELO                 2:10.35    2:15.73  
 
Girls 17-18 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  4 Jessica Traficante        18 TELO                 4:32.99    4:31.50   30  
  5 Meagan Ramsay             17 GIND                 4:33.03    4:32.29   26  
 
Girls 17-18 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  3 Jessica Traficante        18 TELO                 4:30.44    4:32.99  
  4 Meagan Ramsay             17 GIND                 4:28.87    4:33.03  
 
Girls 17-18 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  3 Jessica Traficante        18 TELO                 9:07.53    9:14.28   30  
  4 Meagan Ramsay             17 GIND                 9:56.00    9:17.06   26  
 
Girls 17-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  8 Meagan Ramsay             17 GIND                 1:08.26    1:08.56   11  
 
Girls 17-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  7 Meagan Ramsay             17 GIND                 1:08.82    1:08.26  
 11 Lyndsay Saywell           17 TELO                 1:09.19    1:09.36  
 12 Heather Middleton         18 TELO                 1:09.18    1:09.48  
 
Girls 17-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  6 Meagan Ramsay             17 GIND                 2:27.01    2:24.71   20  
  9 Lyndsay Saywell           17 TELO                 2:26.05    2:26.79   11  
 10 Heather Middleton         18 TELO                 2:28.25    2:27.34    8  
 
Girls 17-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  5 Lyndsay Saywell           17 TELO                 2:26.97    2:26.05  
  7 Meagan Ramsay             17 GIND                 2:25.38    2:27.01  
 10 Heather Middleton         18 TELO                 2:27.70    2:28.25  
 
Girls 17-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  4 Meagan Ramsay             17 GIND                 1:15.85    1:15.39   23  
 
Girls 17-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  3 Meagan Ramsay             17 GIND                 1:14.96    1:15.85  
 13 Jessica Traficante        18 TELO                 1:21.97    1:22.82  
 14 Elizabeth Philippa        17 TNGV                 1:19.86    1:23.85  
 16 Sarah Martine             18 WODN                 1:22.62    1:25.70  
 
Girls 17-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  3 Meagan Ramsay             17 GIND                 2:38.56    2:37.73   26  
 10 Sarah Martine             18 WODN                 2:59.76    3:05.29  
 
Girls 17-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  2 Meagan Ramsay             17 GIND                 2:35.88    2:38.56  
 10 Sarah Martine             18 WODN                 2:57.23    2:59.76  
 11 Elizabeth Philippa        17 TNGV                 2:49.64    3:00.80  
 
Girls 17-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  9 Meagan Ramsay             17 GIND                 1:06.76    1:06.66    8  
 10 Heather Middleton         18 TELO                 1:07.06    1:06.70    5  
 
Girls 17-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  9 Meagan Ramsay             17 GIND                 1:06.26    1:06.76  
 10 Heather Middleton         18 TELO                 1:07.55    1:07.06  
 20 Lyndsay Saywell           17 TELO                 1:11.08    1:11.08  
 25 Jessica Traficante        18 TELO                 1:10.83    1:14.24  
 
Girls 17-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  7 Meagan Ramsay             17 GIND                 2:23.21    2:22.71   17  
 
Girls 17-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  4 Meagan Ramsay             17 GIND                 2:22.30    2:23.21  
 13 Heather Middleton         18 TELO                 2:26.73    2:28.46  
 16 Lyndsay Saywell           17 TELO                 2:37.58    2:41.54  
 
Girls 17-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  3 Meagan Ramsay             17 GIND                 2:25.12    2:23.04   30  
 
Girls 17-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  2 Meagan Ramsay             17 GIND                 2:19.99    2:25.12  
 13 Jessica Traficante        18 TELO                 2:31.59    2:32.52  
 17 Heather Middleton         18 TELO                 2:33.77    2:34.28  
 18 Lyndsay Saywell           17 TELO                 2:37.30    2:34.68  
 23 Elizabeth Philippa        17 TNGV                 2:36.13    2:41.23  
 
Girls 17-18 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  3 Meagan Ramsay             17 GIND                 4:54.30    5:02.88   30  
  6 Jessica Traficante        18 TELO                 5:10.74    5:11.62   23  
 
Girls 18 & Under 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 10 Telopea  'A'                                      4:10.70    4:18.60    5  
     1) Ayu Barry 13                    2) Imogen Schiwy 14               
     3) Lyndsay Saywell 17              4) Jessica Traficante 18          
 
Girls 18 & Under 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 Ginninderra  'A'                                  4:31.85    4:26.74   30  
     1) Samantha Marceddo 15            2) Jessica Schembri 16            
     3) Meagan Ramsay 17                4) Kaitlyn Schnyder 16            
 11 Telopea  'A'                                      4:41.16    4:42.92  
     1) Lyndsay Saywell 17              2) Jessica Traficante 18          
     3) Heather Middleton 18            4) Ayu Barry 13                   
 
Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
 31 Cameron Tysoe             13 GIND                   28.93      28.23  
 
Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 19 Lachlan Colquhoun         13 TNGV                 1:01.03    1:00.56  
 28 Cameron Tysoe             13 GIND                 1:02.92    1:01.65  
 
Boys 13 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 12 Lachlan Colquhoun         13 TNGV                 2:11.69    2:11.98  
 21 Alec Morris               13 WODN                 2:15.18    2:13.93  
 28 Cameron Tysoe             13 GIND                 2:15.34    2:14.60  
 
Boys 13 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  5 Lachlan Colquhoun         13 TNGV                 4:28.34    4:26.49   20  
  8 Alec Morris               13 WODN                 4:36.25    4:35.74   11  
 
Boys 13 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  3 Lachlan Colquhoun         13 TNGV                 4:35.56    4:28.34  
  7 Alec Morris               13 WODN                 4:38.85    4:36.25  
 
Boys 13 Year Olds 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 Lachlan Colquhoun         13 TNGV                 9:32.06    9:07.48   30  
  4 Alec Morris               13 WODN                 9:49.80    9:21.08   23  
 
Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  6 Cameron Tysoe             13 GIND                 1:07.01    1:07.16   17  
 
Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  8 Cameron Tysoe             13 GIND                 1:09.02    1:07.01  
 
Boys 13 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 12 Cameron Tysoe             13 GIND                 2:30.05    2:28.37  
 16 Lachlan Colquhoun         13 TNGV                 2:32.60    2:31.34  
 
Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Lachlan Colquhoun         13 TNGV                 1:15.57    1:14.31   35  
  7 Angus Dibden              13 GIND                 1:16.53    1:16.63   14  
 
Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lachlan Colquhoun         13 TNGV                 1:17.38    1:15.57  
  3 Angus Dibden              13 GIND                 1:18.93    1:16.53  
 
Boys 13 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  4 Lachlan Colquhoun         13 TNGV                 2:43.46    2:40.95   23  
  5 Angus Dibden              13 GIND                 2:44.18    2:46.21   20  
 
Boys 13 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  3 Lachlan Colquhoun         13 TNGV                 2:45.66    2:43.46  
  4 Angus Dibden              13 GIND                 2:49.82    2:44.18  
 
Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 17 Lachlan Colquhoun         13 TNGV                 1:11.50    1:08.59  
 
Boys 13 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
 10 Lachlan Colquhoun         13 TNGV                 2:30.82    2:32.11    5  
 
Boys 13 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  9 Lachlan Colquhoun         13 TNGV                 2:33.47    2:30.82  
 12 Alec Morris               13 WODN                 2:35.14    2:34.15  
 
Boys 13 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  8 Lachlan Colquhoun         13 TNGV                 2:27.25    2:27.55   11  
 
Boys 13 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  9 Lachlan Colquhoun         13 TNGV                 2:28.05    2:27.25  
 27 Alec Morris               13 WODN                 2:36.36    2:34.84  
 29 Angus Dibden              13 GIND                 2:34.42    2:35.13  
 
Boys 13 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 Lachlan Colquhoun         13 TNGV                 5:12.32    5:03.29   30  
 
Boys 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  9 Ryan Hore                 14 TNGV                   26.24      26.00    8  
 
Boys 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  9 Ryan Hore                 14 TNGV                   26.31      26.24  
 15 Sean Maloney              14 WODN                   26.45      26.59  
 33 Nathan Seddon             14 WODN                   27.78      27.46  
 39 Matthew Riddell           14 CBRA                   27.44      27.80  
 
Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 11 Sean Maloney              14 WODN                   57.40      57.06  
 18 Ryan Hore                 14 TNGV                   58.24      58.41  
 34 Nathan Seddon             14 WODN                 1:00.01      59.81  
 42 Matthew Riddell           14 CBRA                   59.53    1:00.55  
 
Boys 14 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  8 Sean Maloney              14 WODN                 2:04.59    2:03.65   11  
 
Boys 14 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  5 Sean Maloney              14 WODN                 2:05.35    2:04.59  
 17 Declan Moore              14 CBRA                 2:09.72    2:09.34  
 25 Nathan Seddon             14 WODN                 2:13.88    2:10.91  
 30 Matthew Riddell           14 CBRA                 2:12.24    2:12.14  
 
Boys 14 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  2 Sean Maloney              14 WODN                 4:27.61    4:18.25   30  
 10 Declan Moore              14 CBRA                 4:30.98    4:33.67    5  
 
Boys 14 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  5 Sean Maloney              14 WODN                 4:24.15    4:27.61  
 10 Declan Moore              14 CBRA                 4:38.50    4:30.98  
 
Boys 14 Year Olds 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 Sean Maloney              14 WODN                17:19.66   17:00.40   30  
 
Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Ryan Hore                 14 TNGV                 1:02.77    1:01.35   35  
  9 Sean Maloney              14 WODN                 1:06.02    1:06.69    8  
 
Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ryan Hore                 14 TNGV                 1:02.42    1:02.77  
  9 Sean Maloney              14 WODN                 1:07.66    1:06.02  
 14 Matthew Riddell           14 CBRA                 1:05.79    1:06.88  
 32 Thomas Ramsay             14 GIND                 1:08.50    1:10.80  
 
Boys 14 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Ryan Hore                 14 TNGV                 2:16.66    2:12.80   35  
  9 Matthew Riddell           14 CBRA                 2:22.86    2:22.45    8  
 
Boys 14 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  2 Ryan Hore                 14 TNGV                 2:16.27    2:16.66  
  9 Matthew Riddell           14 CBRA                 2:21.80    2:22.86  
 10 Sean Maloney              14 WODN                 2:25.98    2:22.98  
 13 Declan Moore              14 CBRA                 2:28.30    2:24.49  
 17 Thomas Ramsay             14 GIND                 2:27.30    2:26.89  
 
Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 12 Ryan Hore                 14 TNGV                 1:17.35    1:16.13  
 29 Nathan Seddon             14 WODN                 1:18.93    1:19.88  
 
Boys 14 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 16 Nathan Seddon             14 WODN                 2:47.13    2:47.43  
 28 Declan Moore              14 CBRA                 2:53.48    2:56.56  
 
Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  9 Ryan Hore                 14 TNGV                 1:02.41    1:02.35    8  
 
Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  8 Ryan Hore                 14 TNGV                 1:02.57    1:02.41  
 11 Sean Maloney              14 WODN                 1:03.20    1:03.67  
 12 Declan Moore              14 CBRA                 1:04.60    1:03.82  
 
Boys 14 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  6 Declan Moore              14 CBRA                 2:15.04    2:14.77   17  
  9 Sean Maloney              14 WODN                 2:20.30    2:20.93    8  
 
Boys 14 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  2 Declan Moore              14 CBRA                 2:14.92    2:15.04  
  8 Sean Maloney              14 WODN                 2:22.23    2:20.30  
 
Boys 14 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  4 Ryan Hore                 14 TNGV                 2:18.08    2:16.97   23  
 
Boys 14 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  4 Ryan Hore                 14 TNGV                 2:19.65    2:18.08  
 12 Declan Moore              14 CBRA                 2:26.30    2:24.19  
 14 Sean Maloney              14 WODN                 2:25.53    2:24.69  
 22 Nathan Seddon             14 WODN                 2:30.68    2:27.19  
 35 Matthew Riddell           14 CBRA                 2:29.15    2:33.41  
 
Boys 14 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  4 Declan Moore              14 CBRA                 4:54.93    4:55.09   23  
 10 Ryan Hore                 14 TNGV                 4:59.51    5:03.33    5  
 
Boys 14 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Declan Moore              14 CBRA                 4:57.08    4:54.93  
  5 Ryan Hore                 14 TNGV                 4:58.80    4:59.51  
 12 Sean Maloney              14 WODN                 5:07.12    5:05.94  
 
Boys 14 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 30 Ginninderra  'A'                                  1:59.15    1:56.04  
     1) Thomas Ramsay 14                2) Dylan Booth 13                 
     3) Angus Dibden 13                 4) Cameron Tysoe 13               
        
 
Boys 14 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 18 Ginninderra  'A'                                  2:10.20    2:04.88  
     1) Cameron Tysoe 13                2) Angus Dibden 13                
     3) Thomas Ramsay 14                4) Dylan Booth 13                 
 23 Canberra  'A'                                     2:07.07    2:07.23  
     1) Matthew Riddell 14              2) Declan Moore 14                
     3) Toomas Mirlieb 14               4) Tom Bingley 14                 
 
Boys 15 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  2 Hugo Morris               15 WODN                   24.92      24.29   30  
 
Boys 15 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  2 Hugo Morris               15 WODN                   24.95      24.92  
 25 William Pulley            15 SMSC                   26.28      26.46  
 
Boys 15 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  4 Hugo Morris               15 WODN                   54.38      54.38   23  
 
Boys 15 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  3 Hugo Morris               15 WODN                   55.59      54.38  
 25 Andy Chen                 15 GIND                   57.72      57.76  
 36 William Pulley            15 SMSC                   57.99      59.17  
 
Boys 15 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Hugo Morris               15 WODN                 1:59.24    1:55.53   35  
 
Boys 15 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  2 Hugo Morris               15 WODN                 2:00.93    1:59.24  
 18 William Pulley            15 SMSC                 2:05.99    2:06.81  
 29 Nicolaas Philippa         15 TNGV                 2:10.60    2:09.90  
 31 Oliver Bourne             15 CBRA                 2:08.55    2:10.24  
 
Boys 15 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  3 Hugo Morris               15 WODN                 4:13.61    4:09.62   26  
 10 Oliver Bourne             15 CBRA                 4:22.53    4:28.59    8  
 
Boys 15 Year Olds 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  3 Hugo Morris               15 WODN                 4:13.76    4:13.61  
  9 Oliver Bourne             15 CBRA                 4:28.70    4:22.53  
 14 William Pulley            15 SMSC                 4:25.74    4:28.13  
 21 Nicolaas Philippa         15 TNGV                 4:36.08    4:33.16  
 
Boys 15 Year Olds 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 Hugo Morris               15 WODN                16:40.98   16:30.03   30  
  4 Oliver Bourne             15 CBRA                17:14.93   17:28.13   23  
  6 Nicolaas Philippa         15 TNGV                17:59.93   17:41.51   17  
 
Boys 15 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  5 Hugo Morris               15 WODN                 1:04.20    1:03.14  
 20 Andy Chen                 15 GIND                 1:05.45    1:06.07  
 21 William Pulley            15 SMSC                 1:04.93    1:06.18  
 24 James Dowden              15 BLGR                 1:09.00    1:07.07  
 
Boys 15 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  8 Andy Chen                 15 GIND                 2:18.78    2:18.98   11  
 
Boys 15 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  9 Hugo Morris               15 WODN                 2:18.80    2:18.27  
 10 Andy Chen                 15 GIND                 2:22.40    2:18.78  
 12 William Pulley            15 SMSC                 2:19.69    2:21.21  
 16 James Dowden              15 BLGR                 2:25.60    2:24.59  
 31 Nicolaas Philippa         15 TNGV                 2:30.58    2:32.18  
 
Boys 15 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Andy Chen                 15 GIND                 1:12.85    1:09.72   35  
 
Boys 15 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  4 Andy Chen                 15 GIND                 1:09.10    1:12.85  
 22 James Dowden              15 BLGR                 1:19.30    1:18.01  
 
Boys 15 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  2 Andy Chen                 15 GIND                 2:40.57    2:33.43   30  
 
Boys 15 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  6 Andy Chen                 15 GIND                 2:30.84    2:40.57  
 18 James Dowden              15 BLGR                 2:52.50    2:50.27  
 
Boys 15 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Hugo Morris               15 WODN                   59.54      56.09   35  
 
Boys 15 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  2 Hugo Morris               15 WODN                   58.12      59.54  
 13 William Pulley            15 SMSC                 1:02.67    1:02.44  
 14 Andy Chen                 15 GIND                 1:02.58    1:03.04  
 
Boys 15 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Hugo Morris               15 WODN                 2:11.92    2:06.07   35  
  4 William Pulley            15 SMSC                 2:16.58    2:15.85   23  
 
Boys 15 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  2 Hugo Morris               15 WODN                 2:07.38    2:11.92  
  5 William Pulley            15 SMSC                 2:17.01    2:16.58  
 12 Andy Chen                 15 GIND                 2:17.88    2:23.18  
 15 James Gibson              15 CBRA                 2:26.06    2:26.00  
 
Boys 15 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Hugo Morris               15 WODN                 2:19.77    2:10.74   35  
  9 Andy Chen                 15 GIND                 2:20.10    2:18.91    8  
 
Boys 15 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  8 Hugo Morris               15 WODN                 2:17.50    2:19.77  
  9 Andy Chen                 15 GIND                 2:17.89    2:20.10  
 23 William Pulley            15 SMSC                 2:20.07    2:25.40  
 29 James Dowden              15 BLGR                 2:28.10    2:30.51  
 
Boys 15 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Hugo Morris               15 WODN                 4:51.62    4:39.94   35  
  8 Andy Chen                 15 GIND                 5:00.88    4:56.44   11  
 10 William Pulley            15 SMSC                 5:00.78    5:06.16    5  
 
Boys 15 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hugo Morris               15 WODN                 4:54.06    4:51.62  
  8 William Pulley            15 SMSC                 4:59.97    5:00.78  
  9 Andy Chen                 15 GIND                 4:54.93    5:00.88  
 14 Nicolaas Philippa         15 TNGV                 5:14.46    5:15.16  
 15 James Dowden              15 BLGR                 5:15.00    5:18.44  
 
Boys 16 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 15 Jordan Hamilton           16 GIND                   26.07      25.73  
 39 William Barker            16 TNGV                   27.00      26.81  
 42 Luke Abberton             16 TNGV                   26.72      27.03  
 49 Aiden Wright              16 QBAN                   27.00      27.51  
 
Boys 16 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 18 Jordan Hamilton           16 GIND                   57.19      56.67  
 32 Luke Abberton             16 TNGV                   57.85      58.44  
 34 William Barker            16 TNGV                   58.00      58.51  
 
Boys 16 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 15 Jordan Hamilton           16 GIND                 1:04.75    1:04.26  
 25 Luke Abberton             16 TNGV                 1:08.38    1:06.87  
 30 William Barker            16 TNGV                 1:08.50    1:07.84  
 
Boys 16 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
 10 Jordan Hamilton           16 GIND                 2:18.81    2:17.17   11  
 
Boys 16 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
 12 Jordan Hamilton           16 GIND                 2:18.04    2:18.81  
 17 Luke Abberton             16 TNGV                 2:21.73    2:23.08  
 23 William Barker            16 TNGV                 2:31.00    2:27.35  
 
Boys 16 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 13 Aiden Wright              16 QBAN                 1:15.94    1:16.28  
 
Boys 16 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 26 Luke Abberton             16 TNGV                 1:04.07    1:03.86  
 
Boys 16 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 18 Luke Abberton             16 TNGV                 2:19.90    2:23.76  
 
Boys 16 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 14 Jordan Hamilton           16 GIND                 2:23.63    2:21.22  
 17 Luke Abberton             16 TNGV                 2:25.01    2:24.16  
 
Boys 16 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
 10 Luke Abberton             16 TNGV                 5:01.55    5:02.99   17  
 
Boys 16 & Under 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 12 Tuggeranong Vikings  'A'                          3:56.94    3:51.95  
     1) William Barker 16               2) Nicolaas Philippa 15           
     3) Luke Abberton 16                4) Ryan Hore 14                   
 
Boys 17-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
 10 Ciaran Plenty             17 TELO                   24.37      24.62    8  
 
Boys 17-18 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  6 Ciaran Plenty             17 TELO                   24.34      24.37  
 36 Nicholas Honey            17 GIND                   26.24      25.59  
 46 Peter Bennett             18 SMSC                   26.70      26.19  
 49 Dylan Appelqvist          17 TELO                   26.59      26.39  
 
Boys 17-18 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 31 Ciaran Plenty             17 TELO                   54.49      54.82  
 39 Nicholas Honey            17 GIND                   56.61      55.85  
 
Boys 17-18 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 30 Nicholas Honey            17 GIND                 2:03.72    2:02.17  
 31 Dylan Appelqvist          17 TELO                 2:02.25    2:02.59  
 33 Ciaran Plenty             17 TELO                 2:01.12    2:03.12  
 40 Patrick Hudson            17 WODN                 2:06.33    2:09.35  
 
Boys 17-18 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 17 Dylan Appelqvist          17 TELO                 4:18.75    4:16.09  
 
Boys 17-18 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  5 Dylan Appelqvist          17 TELO                16:47.40   16:31.15   23  
 
Boys 17-18 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
 14 Nicholas Honey            17 GIND                 1:01.46    1:00.63  
 31 Peter Bennett             18 SMSC                 1:03.82    1:04.00  
 32 Patrick Hudson            17 WODN                 1:03.32    1:04.74  
 36 Dylan Appelqvist          17 TELO                 1:07.00    1:06.59  
 
Boys 17-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  5 Nicholas Honey            17 GIND                 2:07.79    2:06.06   26  
 
Boys 17-18 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  6 Nicholas Honey            17 GIND                 2:08.73    2:07.79  
 20 Patrick Hudson            17 WODN                 2:14.77    2:18.35  
 24 Dylan Appelqvist          17 TELO                 2:21.65    2:20.91  
 
Boys 17-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  9 Ciaran Plenty             17 TELO                 1:10.14    1:09.84   11  
 
Boys 17-18 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
 10 Ciaran Plenty             17 TELO                 1:11.43    1:10.14  
 12 Peter Bennett             18 SMSC                 1:09.76    1:11.04  
 20 Dylan Appelqvist          17 TELO                 1:12.74    1:13.20  
 
Boys 17-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  9 Peter Bennett             18 SMSC                 2:35.11    2:36.57   11  
 
Boys 17-18 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  9 Peter Bennett             18 SMSC                 2:30.92    2:35.11  
 13 Dylan Appelqvist          17 TELO                 2:37.42    2:37.55  
 18 Ciaran Plenty             17 TELO                 2:47.09    2:40.94  
 
Boys 17-18 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 28 Peter Bennett             18 SMSC                 1:00.20    1:00.10  
 30 Nicholas Honey            17 GIND                 1:01.93    1:00.28  
 33 Ciaran Plenty             17 TELO                 1:01.31    1:00.93  
 41 Dylan Appelqvist          17 TELO                 1:03.78    1:02.23  
 44 Patrick Hudson            17 WODN                 1:03.74    1:04.00  
 
Boys 17-18 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 19 Dylan Appelqvist          17 TELO                 2:19.95    2:21.20  
 20 Patrick Hudson            17 WODN                 2:21.04    2:22.67  
 
Boys 17-18 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
 19 Ciaran Plenty             17 TELO                 2:14.34    2:15.90  
 20 Dylan Appelqvist          17 TELO                 2:18.31    2:15.94  
 22 Nicholas Honey            17 GIND                 2:23.84    2:16.97  
 24 Peter Bennett             18 SMSC                 2:17.92    2:18.67  
 36 Patrick Hudson            17 WODN                 2:24.32    2:26.08  
 
Boys 17-18 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals Points 
===============================================================================
Finals
 10 Dylan Appelqvist          17 TELO                 4:43.64    4:47.64    8  
 
Boys 17-18 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  6 Dylan Appelqvist          17 TELO                 4:50.53    4:43.64  
 15 Peter Bennett             18 SMSC                 5:02.51    4:59.79  
 
Boys 18 & Under 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
 13 Ginninderra  'A'                                  3:53.77    3:51.06  
     1) Alex Ramsay 15                  2) Andy Chen 15                   
     3) Jordan Hamilton 16              4) Nicholas Honey 17              
 
Boys 18 & Under 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  9 Ginninderra  'A'                                  4:18.70    4:11.83    8  
     1) Nicholas Honey 17               2) Andy Chen 15                   
     3) Alex Ramsay 15                  4) Jordan Hamilton 16