2009-10 Bell's & Foxy's Summer Series Meet                   
                     Meet 4 Host: Telopea - 27 March 2010                      
                                    Results by event                                   
 
Event 1  Girls 9 Year Olds 200 LC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Adele Burke                9 Burley Griffin            NT    3:45.65  
  2 Andrea Forshaw             9 Vikings                   NT    3:45.75  
  3 Emma Lucic                 9 Queanbeyan           4:46.83    4:29.66  
 
Event 1  Girls 10 Year Olds 200 LC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimberley Fehringer       10 Woden                     NT    3:33.72  
  2 Emma McIntosh             10 Vikings                   NT    3:34.79  
  3 Tara Ironside             10 Vikings              3:54.08    3:52.46  
  4 Charlotte Garner          10 Queanbeyan           4:28.11    4:10.72  
  5 Phoebe Harwood            10 Queanbeyan                NT    4:58.50  
 
Event 1  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Evie McNee                11 Ginninderra               NT    2:56.18  
  2 Brooke Hughes             11 Queanbeyan           3:39.42    3:32.09  
  3 Tahlia Cowan              11 Vikings              3:47.08    3:43.19  
  4 Pia Garner                11 Vikings                   NT    4:27.47  
 
Event 1  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Katelyn Weller            12 Vikings              3:28.23    3:21.84  
  2 Kali Majoros              12 Telopea              3:28.53    3:24.75  
  3 Alex Courtney             12 Cruiz                3:31.26    3:25.72  
  4 Annie Brill               12 Vikings                   NT    4:02.25  
 
Event 1  Women 13 & Over 200 LC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emerson Kidd              13 Goulburn                  NT    3:17.04  
  2 Hannah Scott              14 Vikings              3:41.74    3:41.80  
  3 Mikaela Dingley           15 Canberra             4:27.97    4:46.19  
 
Event 1  Boys 9 Year Olds 200 LC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callum Burns               9 Ginninderra          4:06.88    4:04.77  
 
Event 1  Boys 10 Year Olds 200 LC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacob Schuler             10 Queanbeyan                NT    4:07.20  
 
Event 1  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jonathan Govier           11 Vikings              3:38.28    3:38.91  
 
Event 1  Men 13 & Over 200 LC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Adam Hoad                 13 Canberra             3:16.14    3:06.52  
  2 Timothy D'Abrera          18 Woden                3:46.51    3:53.09  
 
 
Event 2  Girls 9 Year Olds 200 LC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 J'Aime McGuire             9 Vikings              3:51.05    3:58.34  
  2 Claire Le Couteur          9 Vikings              3:52.90    4:01.18  
  3 Alexie Boulton             9 Woden                4:10.78    4:02.66  
 
Event 2  Girls 10 Year Olds 200 LC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jordan Heddle             10 Woden                3:40.52    3:41.68  
  2 Stephanie McGoldrick      10 Vikings              3:46.20    3:44.71  
 
Event 2  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maddie Quinn              11 Queanbeyan           3:20.33    3:14.91  
  2 Kaela McGuire             11 Vikings              3:24.50    3:30.13  
 
Event 2  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chloe Ironside            12 Vikings              3:14.82    3:05.12  
  2 Esther Hampton            12 Junee                3:09.79    3:05.21  
  3 Samantha Holland          12 Ginninderra          3:11.49    3:05.71  
  4 Molly Turnbull            12 Vikings              3:15.72    3:07.39  
  5 Rachel Perotti            12 Vikings              3:14.51    3:07.48  
  6 Lara Menegon              12 Canberra             3:22.65    3:08.71  
  7 Annika Svensson           12 Vikings              3:10.99    3:08.92  
  8 Ashlin Hardiman           12 Ginninderra          3:13.99    3:09.62  
  9 Annika Morling            12 Canberra             3:18.94    3:15.95  
 10 Adelaide Nye              12 Queanbeyan           3:22.66    3:17.72  
 11 Isabella Marshall         12 Crookwell            3:24.99    3:30.67  
 
Event 2  Women 13 & Over 200 LC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meg Bourne                14 Canberra             3:05.56    2:54.98  
  2 Nadia Govier              13 Vikings              3:04.52    3:01.26  
  3 Jasmine Dickerson-Willia  17 Yass                 3:04.30    3:05.44  
 
Event 2  Boys 9 Year Olds 200 LC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jack Kilrain               9 Vikings              4:01.36    3:56.58  
  2 Jared Parker               9 Vikings              3:57.00    4:02.49  
 
Event 2  Boys 10 Year Olds 200 LC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Xavier Pearson            10 Telopea              3:29.23    3:31.82  
  2 Jackson Groves            10 Canberra             3:38.56    3:41.68  
 
Event 2  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jarrod Barber             11 Telopea              3:19.21    3:17.96  
 
Event 2  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caleb Whiteley            12 Ginninderra          3:05.75    3:02.58  
  2 Cormac Pearson            12 Telopea              3:13.90    3:09.37  
  3 James Greenlees           12 Goulburn             3:12.72    3:13.68  
  4 Henry Xu                  12 Vikings              3:21.65    3:14.96  
  5 Will Campbell             12 Telopea              3:13.31    3:17.62  
 
Event 3  Girls 8 & Under 25 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bella White                8 Queanbeyan                NT      20.16  
  2 Ariana Morgan              8 Vikings                   NT      25.07  
  3 Victoria Perez del Pulga   8 Telopea                   NT      25.19  
  4 Maeve Wolf                 6 Vikings                40.03      40.48  
 
Event 3  Girls 9 Year Olds 25 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abigail Aparicio           9 Woden                     NT      24.34  
 
Event 3  Boys 8 & Under 25 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cody Weir                  8 Vikings                30.59      32.26  
  2 Coleby Duck                6 Tumut                     NT      42.70  
  3 Aidan Heddle               7 Woden                  42.63      43.67  
  4 Joaquin Nye                7 Queanbeyan                NT      43.85  
 
Event 3  Boys 9 Year Olds 25 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murray Schofield           9 Bomaderry                 NT      25.70  
  2 Joshua Brennan             9 Telopea                   NT      26.76  
 
Event 4  Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pyper Thornberry           7 Ginninderra          1:17.59    1:03.25   23  
  2 Emma Wright                8 Vikings                   NT    1:03.55   20  
 
Event 4  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma Lucic                 9 Queanbeyan           1:01.06      56.00  
  2 Alison Piper               9 Vikings              1:02.24    1:06.58  
 
Event 4  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimberley Fehringer       10 Woden                     NT      44.98  
  2 Jordan Heddle             10 Woden                  50.57      49.02  
  3 Madeleine Vu              10 Goulburn               55.10      52.17  
  4 Millicent Nye             10 Queanbeyan                NT      56.66  
  5 Charlotte Garner          10 Queanbeyan           1:04.48    1:01.95  
  6 Michaela Cox              10 Vikings              1:05.94    1:06.02  
  7 Phoebe Harwood            10 Queanbeyan                NT    1:10.58  
 
Event 4  Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peeter Mirlieb             8 Canberra                  NT      50.77   35  
  2 Lachlan Savage             6 Vikings                   NT    1:00.65   23  
  3 Joshua Cox                 8 Vikings                   NT    1:12.52   17  
  4 Harry Smith                8 Canberra                  NT    1:14.51   14  
  5 Mark Rusanov               7 Telopea                   NT    1:15.28   11  
  6 Johhny Larkin              8 Canberra                  NT    1:17.56  
 
Event 4  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jack Kilrain               9 Vikings                56.07      52.86  
  2 Jared Parker               9 Vikings                56.23    1:01.33  
  3 Zachary Watson             9 Vikings              1:02.58    1:07.42  
  4 Liam Maddren               9 Goulburn               58.66    1:11.60  
 
Event 4  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duncan Miller             10 Telopea                   NT      48.41  
  2 Lachlan Morgan            10 Vikings                59.34      56.99  
 
Event 5  Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooke Gilroy              8 Vikings                49.33      46.80   35  
  2 Keely Small                8 Woden                  51.95      47.62   30  
  3 Alexis Cross               8 Vikings                54.11      54.23   26  
 
Event 5  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amy Sokic                  9 Queanbeyan             45.13      41.24  
  2 Andrea Forshaw             9 Vikings                45.83      42.89  
  3 Rachel Crawford            9 Burley Griffin         46.74      47.45  
  4 Adele Burke                9 Burley Griffin         48.55      49.16  
  5 J'Aime McGuire             9 Vikings                46.95      52.38  
  6 Sarah Purcell              9 Vikings                59.33      52.97  
  7 Claire Le Couteur          9 Vikings                55.78      54.81  
 
Event 5  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Milla Wolf                10 Vikings                45.14      45.17  
  2 Caitlin Manning           10 Vikings                49.54      49.48  
  3 Jasmine Allday            10 Ginninderra            48.98      49.78  
  4 Jessica Holland           10 Ginninderra            47.54      52.93  
 
Event 5  Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Skinny Gavel               8 Cruiz                  58.81    1:00.02   30  
  2 Anthony Cummins            8 Goulburn             1:00.48    1:00.56   26  
  3 Nicholas Barclay           7 Vikings              1:01.32    1:02.23   20  
 
Event 5  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callum Burns               9 Ginninderra            55.60      53.22  
  2 Jack Donnelly              9 Ginninderra            53.15      55.80  
  3 Bryce Svensson             9 Vikings                55.54      56.08  
 
Event 5  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samuel Wright             10 Vikings                49.29      50.42  
  2 Jackson Groves            10 Canberra               47.00      51.44  
 
Event 6  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Evie McNee                11 Ginninderra            46.36      34.37  
  2 Shannon Nutt              11 Telopea                   NT      41.29  
  3 Brooke Hughes             11 Queanbeyan             45.59      42.72  
  4 Caitlin Mendoza           11 Vikings                51.54      48.27  
 
Event 6  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Annie Brill               12 Vikings                46.69      50.01  
  2 Emily Ryan                12 Goulburn               54.63      50.94  
 
Event 6  Women 13 & Over 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emerson Kidd              13 Goulburn               56.81      38.23  
  2 Tegan Garnett             13 Cruiz                  41.53      40.09  
  3 Madison McDonald          13 Canberra               45.07      41.53  
  4 Chantelle Vu              13 Goulburn               42.07      42.42  
  5 Lauren Abraham            13 Canberra               45.13      42.55  
  6 Alison Rose               15 Goulburn                  NT      43.88  
 
Event 6  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samual Dobb               11 Ginninderra               NT      39.59  
  2 Nicholas Lawlis           11 Telopea                45.43      44.17  
  3 Oscar Lenton              11 Canberra               44.96      44.70  
  4 Jason Bird                11 Ginninderra            46.21      46.14  
  5 Shaun Vu                  11 Goulburn               48.66      48.81  
  6 Mathew Schofield          11 Bomaderry              54.88      51.11  
 
Event 6  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henry Xu                  12 Vikings                42.50      41.41  
  2 Cormac Pearson            12 Telopea                42.85      43.47  
 
Event 6  Men 13 & Over 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Adam Hoad                 13 Canberra               39.95      40.26  
  2 Alexander Barrie          13 Woden                  51.14      45.14  
  3 Timothy D'Abrera          18 Woden                  44.14      50.28  
  4 Tim Sterrett              13 Cruiz                  49.01      50.53  
 
Event 7  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grace Pyke                11 Canberra               41.41      41.92  
  2 Alexandra Ashley          11 Burley Griffin         42.42      42.06  
  3 Maddie Quinn              11 Queanbeyan             43.82      43.04  
 
Event 7  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Isabella Marshall         12 Crookwell              41.19      39.00  
  2 Lara Menegon              12 Canberra               39.98      39.56  
  3 Annika Svensson           12 Vikings                40.73      40.17  
  4 Meg Sokic                 12 Queanbeyan             40.33      40.20  
  5 Emma Miller               12 Burley Griffin         41.11      40.57  
  6 Annika Morling            12 Canberra               42.31      41.03  
  7 Adelaide Nye              12 Queanbeyan             40.51      41.07  
 
Event 7  Women 13 & Over 50 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jasmine Dickerson-Willia  17 Yass                   37.89      34.95  
  2 Tarni Miller              13 Canberra               39.47      38.09  
  3 Jessica Ralph             13 Goulburn               38.13      38.73  
  4 Zoia Rusanov              16 Telopea                38.15      39.68  
 -- Meg Bourne                14 Canberra               35.95     X36.80  
 
Event 7  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brendan Wright            12 Vikings                40.40      40.33  
  2 Oliver Mill               12 Ginninderra            41.62      41.83  
  3 Travis Elliott            12 Queanbeyan             41.87      42.31  
 
Event 7  Men 13 & Over 50 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kurt Michl                13 Queanbeyan             38.93      34.65  
  2 Riley Nelson              13 Goulburn               35.97      35.55  
  3 Luis Alarcon              13 Vikings                37.05      36.94  
  4 Thomas Chalker            13 Burley Griffin         37.64      37.93  
 
Event 8  Girls 8 & Under 100 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madeliene McGoldrick       8 Vikings              2:03.35    2:02.70  
 
Event 8  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jasmine Thornton           9 Woden                     NT    1:49.66  
  2 Bella Kanellopoulos        9 Telopea              1:58.63    1:55.06  
 
Event 8  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Michaela Cox              10 Vikings                   NT    2:01.37  
 
Event 8  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Evie McNee                11 Ginninderra               NT    1:22.27  
  2 Grace Pyke                11 Canberra                  NT    1:29.96  
  3 Tahlia Cowan              11 Vikings              1:50.85    1:45.90  
  4 Maddison Bourke           11 Woden                     NT    1:52.59  
  5 Pia Garner                11 Vikings                   NT    2:08.93  
 
Event 8  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claudia Spencer           12 Ginninderra               NT    1:35.80  
  2 Isabella Marshall         12 Crookwell            1:48.30    1:39.96  
  3 Kali Majoros              12 Telopea              1:37.28    1:42.03  
  4 Shannon Pritchard         12 Woden                1:55.21    1:48.18  
 
Event 8  Women 13 & Over 100 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madison McDonald          13 Canberra             1:36.46    1:34.61  
  2 Mikaela Dingley           15 Canberra             2:01.87    1:59.48  
 
Event 8  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patrick Brill              9 Vikings                   NT    1:58.36  
 
Event 8  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tyler Beecher             10 Canberra                  NT    1:38.18  
  2 Samuel Wright             10 Vikings              1:54.33    1:44.28  
 
Event 8  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joshua Waugh              11 Canberra                  NT    1:28.35  
  2 Jonathan Govier           11 Vikings              1:42.63    1:44.56  
 
Event 8  Men 13 & Over 100 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexander Barrie          13 Woden                1:48.76    1:50.51  
 
Event 9  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rachel Crawford            9 Burley Griffin       1:45.03    1:39.02  
  2 Sarah Purcell              9 Vikings              1:56.59    1:46.11  
  3 Alexie Boulton             9 Woden                1:55.06    1:51.26  
  4 Claire Le Couteur          9 Vikings              1:52.43    1:58.28  
 
Event 9  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caitlin Manning           10 Vikings              1:44.03    1:37.36  
  2 Stephanie McGoldrick      10 Vikings              1:42.93    1:39.19  
  3 Milla Wolf                10 Vikings              1:38.80    1:40.36  
  4 Eske Gavel                10 Cruiz                1:45.20    1:44.47  
  5 Emma McIntosh             10 Vikings              1:42.55    1:47.04  
 
Event 9  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashlin Hardiman           12 Ginninderra          1:28.92    1:25.34  
  2 Samantha Holland          12 Ginninderra          1:29.36    1:25.48  
  3 Emily French              12 Cruiz                1:28.49    1:27.01  
  4 Molly Turnbull            12 Vikings              1:32.98    1:29.14  
  5 Rachel Perotti            12 Vikings              1:30.82    1:29.42  
 
Event 9  Women 13 & Over 100 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Romy Turner               13 Canberra             1:31.16    1:24.60  
  2 Lauren Abraham            13 Canberra             1:27.88    1:26.63  
  3 Amanda Fletcher           15 Vikings              1:26.71    1:28.11  
  4 Hayley Manning            14 Vikings              1:31.77    1:29.21  
  5 Emma Perkovic             13 Canberra             1:32.33    1:30.81  
  6 Zoia Rusanov              16 Telopea              1:32.51    1:32.33  
 -- Jasmine Dickerson-Willia  17 Yass                 1:22.67   X1:24.24  
 
Event 9  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jack Kilrain               9 Vikings              1:48.63    1:52.27  
 
Event 9  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackson Groves            10 Canberra             1:38.61    1:39.35  
 
Event 9  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christopher Pianca        11 Telopea              1:38.93    1:35.44  
 
Event 9  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henry Xu                  12 Vikings              1:29.86    1:29.96  
  2 Oliver Mill               12 Ginninderra          1:30.48    1:30.16  
  3 James Greenlees           12 Goulburn             1:35.51    1:31.33  
  4 Nicholas Starkey          12 Canberra             1:31.52    1:32.99  
 
Event 9  Men 13 & Over 100 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tom Bigmore               14 Canberra             1:24.67    1:22.09  
 
Event 10  Girls 9 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Danielle Grimm             9 Vikings                   NT    4:20.41  
 
Event 10  Girls 10 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Niamh Collett             10 Ginninderra          4:19.95    4:02.29  
 
Event 10  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaela McGuire             11 Vikings              3:57.16    3:48.01  
 
Event 10  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chloe Ironside            12 Vikings              3:44.21    3:31.84  
  2 Emma Miller               12 Burley Griffin       3:59.69    3:36.59  
  3 Ceillagh Svensson         12 Vikings              3:46.21    3:37.60  
 
Event 10  Women 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Melanie Le Couteur        13 Vikings              3:29.82    3:24.39  
  2 Haley Jedrzejek           13 Canberra             3:34.83    3:39.13  
  3 Chantelle Vu              13 Goulburn             4:10.26    3:41.90  
 
Event 10  Boys 9 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jack Donnelly              9 Ginninderra               NT    4:07.70  
 
Event 10  Boys 10 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Xavier Pearson            10 Telopea                   NT    4:07.80  
 
Event 10  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brendan Wright            12 Vikings              3:34.92    3:32.84  
  2 Travis Elliott            12 Queanbeyan           3:52.29    3:49.71  
 
Event 10  Men 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luis Alarcon              13 Vikings              3:23.00    3:18.59  
  2 Riley Nelson              13 Goulburn             3:26.74    3:19.21  
  3 Brandon Pyke              13 Canberra                  NT    3:19.23  
  4 Brandon Carney            15 Woden                3:35.38    3:27.98  
  5 John Freeman              13 Woden                3:34.18    3:39.27  
 
Event 11  Girls 8 & Under 25 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Elena Perez del Pulgar     8 Telopea                   NT      21.37  
  2 Chloe Swan                 8 Telopea                   NT      26.93  
  3 Riley Whiteley             6 Ginninderra            29.92      30.23  
 
Event 11  Boys 8 & Under 25 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mason Thornton             7 Woden                     NT      22.20  
  2 Joaquin Nye                7 Queanbeyan                NT      36.10  
  3 Aidan Heddle               7 Woden                  38.49      37.82  
  4 Coleby Duck                6 Tumut                  33.11      39.08  
 
Event 11  Boys 9 Year Olds 25 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joshua Brennan             9 Telopea                   NT      20.55  
 
Event 12  Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bella White                8 Queanbeyan                NT      46.08   17  
  2 Natalie Mohajer-Iravani    6 Vikings                   NT      53.75  
  3 Maeve Wolf                 6 Vikings                56.90      55.97  
 
Event 12  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Charlotte White            9 Queanbeyan                NT      40.88  
  2 Amber Spencer              9 Ginninderra               NT      50.89  
 
Event 12  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sarah Ashleigh            10 Telopea                46.14      46.65  
  2 Jordan Majoros            10 Telopea                47.42      46.90  
  3 Phoebe Harwood            10 Queanbeyan                NT      46.94  
  4 Charlotte Garner          10 Queanbeyan             47.57      49.83  
  5 Michaela Cox              10 Vikings                47.33      51.40  
  6 Millicent Nye             10 Queanbeyan                NT      51.78  
 
Event 12  Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aaron Passioura            8 Ginninderra               NT      43.73   26  
  2 Johhny Larkin              8 Canberra                  NT      48.44   17  
  3 Cody Weir                  8 Vikings                57.52      50.63   14  
  4 Joshua Cox                 8 Vikings                54.71      52.14  
  5 Harry Smith                8 Canberra                  NT      53.77  
  6 Mark Rusanov               7 Telopea                54.11      55.72  
  7 William Chalker            7 Burley Griffin       1:02.37      59.61  
  8 Jayden Ralph               8 Goulburn             1:05.60    1:00.47  
 
Event 12  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murray Schofield           9 Bomaderry              50.24      46.40  
  2 Samuel Melhuish            9 Canberra                  NT      51.55  
 
Event 12  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacob Schuler             10 Queanbeyan                NT      38.53  
  2 Duncan Miller             10 Telopea                   NT      41.42  
  3 Lachlan Morgan            10 Vikings                43.77      41.73  
  4 Tyler Beecher             10 Canberra                  NT      41.97  
 
Event 13  Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooke Gilroy              8 Vikings                38.70      39.95   35  
  2 Keely Small                8 Woden                  43.10      40.07   30  
  3 Alexis Cross               8 Vikings                39.44      41.32   26  
  4 Piper Duck                 8 Tumut                  46.98      44.47  
  5 Hayley Dryburgh            8 Woden                  49.48      45.97   23  
  6 Pyper Thornberry           7 Ginninderra            46.72      46.89   17  
  7 Madeliene McGoldrick       8 Vikings                47.00      48.71   14  
  8 Emma Wright                8 Vikings                48.45      49.34   11  
  9 Victoria Perez del Pulga   8 Telopea                51.92      50.04  
 10 Ariana Morgan              8 Vikings                51.66      50.24  
 
Event 13  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abigail Aparicio           9 Woden                  46.12      43.78  
  2 Bella Kanellopoulos        9 Telopea                45.98      44.47  
  3 Alison Piper               9 Vikings                45.97      45.50  
  4 Emma Lucic                 9 Queanbeyan             46.59      48.77  
 
Event 13  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jessica Holland           10 Ginninderra            39.85      39.12  
  2 Caitlin Manning           10 Vikings                39.64      39.15  
  3 Stephanie McGoldrick      10 Vikings                39.23      39.92  
  4 Tara Ironside             10 Vikings                42.15      41.25  
  5 Jasmine Allday            10 Ginninderra            41.10      41.54  
 
Event 13  Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peeter Mirlieb             8 Canberra               40.70      39.38   35  
  2 Anthony Cummins            8 Goulburn               45.31      42.89   30  
  3 Nicholas Barclay           7 Vikings                46.97      46.12   23  
  4 Skinny Gavel               8 Cruiz                  46.65      47.33   20  
  5 Lachlan Savage             6 Vikings                50.78      50.69   11  
 
Event 13  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callum Burns               9 Ginninderra            46.71      45.28  
  2 Liam Maddren               9 Goulburn               46.70      47.03  
  3 Patrick Brill              9 Vikings                47.05      49.90  
  4 Zachary Watson             9 Vikings                46.97      50.52  
 
Event 14  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shannon Nutt              11 Telopea                   NT      36.05  
  2 Maddison Bourke           11 Woden                     NT      42.59  
  3 Pia Garner                11 Vikings                52.44      49.71  
 
Event 14  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Elsie Cole                12 Ginninderra            42.10      38.22  
  2 Emily Ryan                12 Goulburn               44.24      40.20  
  3 Claudia Spencer           12 Ginninderra               NT      40.45  
  4 Taylor Schuler            12 Queanbeyan                NT      40.82  
  5 Kaitlin Miller            12 Telopea                   NT      41.12  
  6 Shannon Pritchard         12 Woden                  48.27      45.02  
 
Event 14  Women 13 & Over 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emerson Kidd              13 Goulburn               53.47      34.33  
  2 Alison Rose               15 Goulburn                  NT      34.72  
  3 Emma Perkovic             13 Canberra               38.80      38.58  
  4 Hannah Scott              14 Vikings                38.30      39.11  
  5 Kayla Davy-Kennett        16 Woden                1:07.77    1:05.20  
 
Event 14  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samual Dobb               11 Ginninderra               NT      33.69  
  2 Harrison Thornton         11 Woden                  44.63      37.81  
  3 Michael Williams          11 Ginninderra            44.62      40.79  
  4 Nathan Rollings           11 Woden                     NT      51.14  
 
Event 14  Men 13 & Over 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brandon Carney            15 Woden                  37.21      33.10  
  2 Tim Sterrett              13 Cruiz                  36.62      37.69  
  3 Alexander Barrie          13 Woden                  39.62      39.43  
  4 Timothy D'Abrera          18 Woden                  36.69      44.62  
 
Event 15  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nadine Lowey              11 Woden                  38.17      36.18  
  2 Caitlin Mendoza           11 Vikings                40.23      39.08  
  3 Claudia Maddren           11 Goulburn               40.37      40.35  
 
Event 15  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kali Majoros              12 Telopea                36.49      36.74  
  2 Alex Courtney             12 Cruiz                  36.62      36.85  
 
Event 15  Women 13 & Over 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Katie Gillingham          13 Vikings                35.13      33.57  
  2 Nadia Govier              13 Vikings                34.71      33.96  
  3 Amanda Fletcher           15 Vikings                34.21      34.56  
  4 Tegan Garnett             13 Cruiz                  34.87      34.73  
  5 Sarah Kurthi              16 Canberra               34.88      34.88  
  6 Hayley Manning            14 Vikings                35.42      35.68  
  7 Chantelle Vu              13 Goulburn               34.71      36.01  
  8 Madison McDonald          13 Canberra               36.22      36.27  
 
Event 15  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oscar Lenton              11 Canberra               37.01      36.02  
  2 Shaun Vu                  11 Goulburn               37.24      36.52  
  3 Jason Bird                11 Ginninderra            38.22      38.06  
  4 Mathew Schofield          11 Bomaderry              39.83      39.81  
  5 Kyle Grant                11 Canberra               37.46      41.04  
 
Event 15  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Will Campbell             12 Telopea                35.25      36.01  
  2 Nicholas Starkey          12 Canberra               36.37      36.20  
  3 Oliver Mill               12 Ginninderra            36.31      37.05  
 
Event 15  Men 13 & Over 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kurt Michl                13 Queanbeyan             32.93      31.38  
  2 Brandon Pyke              13 Canberra               32.70      31.71  
  3 Adam Hoad                 13 Canberra               32.87      33.19  
  4 John Freeman              13 Woden                  32.33      33.88  
  5 Thomas Chalker            13 Burley Griffin         34.46      34.32  
 
Event 16  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Adele Burke                9 Burley Griffin            NT    1:53.88  
  2 Danielle Grimm             9 Vikings                   NT    2:00.75  
  3 Sarah Purcell              9 Vikings                   NT    2:12.82  
 
Event 16  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma McIntosh             10 Vikings              1:51.91    1:45.40  
  2 Niamh Collett             10 Ginninderra          2:07.53    1:53.30  
  3 Lauren Elliott            10 Queanbeyan           2:19.96    1:54.16  
  4 Milla Wolf                10 Vikings              1:53.67    1:57.28  
  5 Tara Ironside             10 Vikings                   NT    2:06.19  
 
Event 16  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tahlia Cowan              11 Vikings              2:03.77    1:57.94  
 
Event 16  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Esther Hampton            12 Junee                1:38.82    1:30.07  
  2 Emily French              12 Cruiz                1:40.97    1:36.68  
  3 Annika Morling            12 Canberra                  NT    1:39.02  
 
Event 16  Women 13 & Over 100 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meg Bourne                14 Canberra                  NT    1:23.49  
 
Event 16  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dylan Weir                11 Vikings                   NT    1:25.27  
 
Event 16  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Will Campbell             12 Telopea                   NT    1:45.95  
 
Event 16  Men 13 & Over 100 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luis Alarcon              13 Vikings              1:27.25    1:27.50  
 
Event 17  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rachel Crawford            9 Burley Griffin       1:58.61    1:54.96  
 
Event 17  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Katelyn Weller            12 Vikings              1:35.29    1:28.09  
  2 Samantha Holland          12 Ginninderra          1:32.59    1:28.70  
  3 Annika Svensson           12 Vikings              1:32.81    1:34.11  
 
Event 17  Women 13 & Over 100 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haley Jedrzejek           13 Canberra             1:24.22    1:23.35  
  2 Melanie Le Couteur        13 Vikings              1:27.90    1:24.91  
  3 Katie Gillingham          13 Vikings              1:26.07    1:29.00  
 
Event 17  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joshua Waugh              11 Canberra             1:34.63    1:32.78  
 
Event 18  Girls 10 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Niamh Collett             10 Ginninderra          3:40.03    3:40.00  
 
Event 18  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tennille Miller           11 Canberra             3:29.16    3:08.63  
 
Event 18  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lara Menegon              12 Canberra             3:07.69    3:00.08  
  2 Chloe Ironside            12 Vikings              3:12.63    3:05.66  
  3 Ceillagh Svensson         12 Vikings              3:19.89    3:16.68  
  4 Alex Courtney             12 Cruiz                3:26.44    3:24.76  
 
Event 18  Women 13 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lauren Abraham            13 Canberra             3:07.08    3:01.38  
  2 Emma Perkovic             13 Canberra             3:17.78    3:15.79  
 
Event 18  Boys 9 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callum Burns               9 Ginninderra               NT    3:40.40  
 
Event 18  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dylan Weir                11 Vikings                   NT    3:06.61  
  2 Jarrod Barber             11 Telopea                   NT    3:16.11  
  3 Nicholas Lawlis           11 Telopea              3:18.09    3:19.96  
  4 Christopher Pianca        11 Telopea                   NT    3:29.72  
 
Event 18  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brendan Wright            12 Vikings              3:12.15    3:05.88  
  2 Oliver Mill               12 Ginninderra          3:12.55    3:11.49  
  3 Nicholas Starkey          12 Canberra             3:10.76    3:29.50  
  4 Travis Elliott            12 Queanbeyan                NT    3:39.38  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Victoria Perez del Pulga   8 Telopea                   NT      28.53  
  2 Elena Perez del Pulgar     8 Telopea                   NT      32.20  
  3 Chloe Swan                 8 Telopea                   NT      36.50  
  4 Riley Whiteley             6 Ginninderra            47.37      48.77  
 
Event 19  Girls 9 Year Olds 25 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amber Spencer              9 Ginninderra               NT      36.19  
 
Event 19  Boys 8 & Under 25 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mason Thornton             7 Woden                     NT      35.72  
  2 Aidan Heddle               7 Woden                  45.89      40.34  
  3 Coleby Duck                6 Tumut                  47.09      46.81  
  4 Joaquin Nye                7 Queanbeyan                NT      48.18  
 
Event 19  Boys 9 Year Olds 25 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joshua Brennan             9 Telopea                   NT      27.61  
 
Event 20  Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maeve Wolf                 6 Vikings              1:25.08    1:21.23   11  
 
Event 20  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jasmine Thornton           9 Woden                1:02.07      54.95  
  2 Andrea Forshaw             9 Vikings              1:06.44      58.63  
  3 Alison Piper               9 Vikings              1:11.04    1:05.75  
  4 Emma Lucic                 9 Queanbeyan           1:09.39    1:13.28  
 
Event 20  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimberley Fehringer       10 Woden                     NT      51.78  
  2 Niamh Collett             10 Ginninderra            56.59      53.89  
  3 Madeleine Vu              10 Goulburn               56.21      54.36  
  4 Millicent Nye             10 Queanbeyan                NT      55.65  
  5 Caitlin Manning           10 Vikings                56.16      55.72  
  6 Jessica Holland           10 Ginninderra            56.38      56.25  
  7 Jordan Heddle             10 Woden                  56.62      57.08  
  8 Charlotte Garner          10 Queanbeyan           1:01.69      57.74  
  9 Jordan Majoros            10 Telopea                59.29      59.88  
 10 Tara Ironside             10 Vikings                57.75    1:01.09  
 11 Sarah Ashleigh            10 Telopea              1:04.15    1:06.48  
 12 Phoebe Harwood            10 Queanbeyan                NT    1:24.95  
 
Event 20  Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anthony Cummins            8 Goulburn             1:05.71    1:01.66   35  
  2 Aaron Passioura            8 Ginninderra               NT    1:04.42   30  
  3 Harry Smith                8 Canberra                  NT    1:06.22   26  
  4 Johhny Larkin              8 Canberra                  NT    1:06.39   23  
  5 Peeter Mirlieb             8 Canberra                  NT    1:07.96   20  
  6 Nicholas Barclay           7 Vikings              1:13.29    1:09.46   17  
  7 Skinny Gavel               8 Cruiz                1:10.45    1:13.95   14  
  8 Mark Rusanov               7 Telopea              1:14.59    1:15.32   11  
  9 Lachlan Savage             6 Vikings                   NT    1:15.77  
 10 William Chalker            7 Burley Griffin            NT    1:25.68  
 11 Jayden Ralph               8 Goulburn             1:25.90    1:25.72  
 
Event 20  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samuel Melhuish            9 Canberra                  NT    1:02.65  
  2 Jared Parker               9 Vikings              1:07.95    1:03.31  
  3 Murray Schofield           9 Bomaderry            1:07.36    1:13.13  
  4 Liam Maddren               9 Goulburn             1:16.93    1:14.71  
  5 Patrick Brill              9 Vikings              1:11.73    1:15.15  
  6 Zachary Watson             9 Vikings              1:16.04    1:28.63  
 
Event 20  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacob Schuler             10 Queanbeyan                NT      54.56  
  2 Tyler Beecher             10 Canberra                  NT      56.56  
  3 Duncan Miller             10 Telopea                   NT      58.34  
  4 Lachlan Morgan            10 Vikings              1:01.87    1:00.89  
 
Event 21  Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexis Cross               8 Vikings                51.89      52.98   35  
  2 Keely Small                8 Woden                  56.47      56.21   30  
  3 Emma Wright                8 Vikings                58.05      57.36   26  
  4 Piper Duck                 8 Tumut                1:04.45    1:01.55  
  5 Pyper Thornberry           7 Ginninderra            58.95    1:01.61   23  
  6 Brooke Gilroy              8 Vikings              1:01.14    1:02.24   20  
  7 Hayley Dryburgh            8 Woden                1:05.58    1:05.31   17  
  8 Madeliene McGoldrick       8 Vikings              1:07.45    1:05.51   14  
 
Event 21  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amy Sokic                  9 Queanbeyan             50.06      46.65  
  2 Alexie Boulton             9 Woden                  56.66      53.59  
  3 Siani Swarbrick            9 Woden                  56.97      56.12  
  3 Rachel Crawford            9 Burley Griffin         56.54      56.12  
  5 Ellen Thurlow              9 Woden                  59.69      56.40  
  6 Abigail Aparicio           9 Woden                  58.21      57.33  
  7 Bella Kanellopoulos        9 Telopea              1:00.30      59.33  
  8 J'Aime McGuire             9 Vikings                59.10    1:01.89  
  9 Adele Burke                9 Burley Griffin         57.19    1:01.97  
 10 Danielle Grimm             9 Vikings                56.17    1:02.07  
 
Event 21  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jack Donnelly              9 Ginninderra            50.29      52.70  
  2 Jack Kilrain               9 Vikings                56.12      57.33  
  3 Callum Burns               9 Ginninderra            58.07      58.19  
  4 Bryce Svensson             9 Vikings                59.04    1:02.40  
 
Event 21  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Xavier Pearson            10 Telopea                52.94      54.28  
  2 Jackson Groves            10 Canberra               53.53      54.86  
 
Event 22  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shannon Nutt              11 Telopea                   NT      50.16  
  2 Maddison Bourke           11 Woden                     NT      52.67  
  3 Brooke Hughes             11 Queanbeyan             55.93      53.90  
  4 Caitlin Mendoza           11 Vikings                59.99      56.36  
  5 Pia Garner                11 Vikings              1:07.05    1:09.33  
 
Event 22  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Molly Turnbull            12 Vikings                50.35      49.80  
  2 Taylor Schuler            12 Queanbeyan                NT      49.97  
  3 Kaitlin Miller            12 Telopea                   NT      52.83  
  4 Elsie Cole                12 Ginninderra               NT      54.01  
  5 Claudia Spencer           12 Ginninderra               NT      57.28  
  6 Shannon Pritchard         12 Woden                1:01.29      57.60  
  7 Emily Ryan                12 Goulburn             1:02.77      59.34  
 
Event 22  Women 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emerson Kidd              13 Goulburn             1:06.93      46.15  
  2 Jessica Ralph             13 Goulburn               49.68      47.79  
  3 Hayley Manning            14 Vikings                50.13      49.26  
  4 Hannah Scott              14 Vikings                50.88      50.49  
  5 Katie Gillingham          13 Vikings                51.84      51.74  
  6 Kayla Davy-Kennett        16 Woden                1:45.32    1:47.65  
 
Event 22  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Michael Williams          11 Ginninderra            55.34      53.26  
  2 Shaun Vu                  11 Goulburn               53.39      53.32  
  3 Kyle Grant                11 Canberra               52.63      54.71  
  4 Jason Bird                11 Ginninderra            56.34      56.18  
  5 Harrison Thornton         11 Woden                1:08.45      58.21  

 
Event 22  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henry Xu                  12 Vikings                50.98      51.91  
 
Event 22  Men 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brandon Carney            15 Woden                  48.12      44.35  
  2 Thomas Chalker            13 Burley Griffin         47.85      46.71  
  3 Tim Sterrett              13 Cruiz                  52.56      53.38  
 
Event 23  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grace Pyke                11 Canberra               48.02      46.80  
  2 Nadine Lowey              11 Woden                  51.45      47.74  
  3 Montana Thornberry        11 Ginninderra            50.39      48.90  
  4 Maddie Quinn              11 Queanbeyan             51.26      50.13  
  5 Tennille Miller           11 Canberra               51.82      51.54  
  6 Claudia Maddren           11 Goulburn               51.60      52.21  
 
Event 23  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma Miller               12 Burley Griffin         47.18      45.62  
  2 Adelaide Nye              12 Queanbeyan             47.68      46.41  
  3 Kali Majoros              12 Telopea                49.05      47.63  
  4 Ceillagh Svensson         12 Vikings                46.58      48.06  
  5 Annika Morling            12 Canberra               47.92      48.31  
 
Event 23  Women 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nadia Govier              13 Vikings                45.16      42.88  
  2 Chantelle Vu              13 Goulburn               46.34      44.59  
  3 Celia Cossetto            13 Cruiz                  45.96      45.72  
  4 Romy Turner               13 Canberra               45.64      45.74  
  5 Haley Jedrzejek           13 Canberra               45.01      45.87  
 
Event 23  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joshua Waugh              11 Canberra               48.83      48.73  
  2 Oscar Lenton              11 Canberra               52.31      50.58  
 
Event 23  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 James Greenlees           12 Goulburn               46.87      45.65  
  2 Caleb Whiteley            12 Ginninderra            46.45      47.87  
  3 Travis Elliott            12 Queanbeyan             47.11      48.72  
 
Event 23  Men 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riley Nelson              13 Goulburn               42.85      42.53  
  2 Kurt Michl                13 Queanbeyan             44.00      42.90  
  3 Adam Hoad                 13 Canberra               43.76      44.30  
  4 John Freeman              13 Woden                  42.84      46.40  
 
Event 24  Girls 8 & Under 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keely Small                8 Woden                     NT    1:35.37  
  2 Piper Duck                 8 Tumut                2:04.45    1:48.83  
 
Event 24  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexie Boulton             9 Woden                1:50.56    1:39.01  
  2 Abigail Aparicio           9 Woden                1:50.20    1:42.68  
  3 Jasmine Thornton           9 Woden                1:52.79    1:43.66  
  4 Alison Piper               9 Vikings              2:00.15    1:57.04  
  5 Emma Lucic                 9 Queanbeyan           1:53.64    1:57.45  
 
Event 24  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma McIntosh             10 Vikings              1:34.19    1:30.09  
  2 Madeleine Vu              10 Goulburn             1:35.89    1:34.30  
  3 Jordan Heddle             10 Woden                1:37.48    1:35.01  
  4 Jasmine Allday            10 Ginninderra          1:36.72    1:38.52  
  5 Sarah Ashleigh            10 Telopea              1:53.88    1:54.56  
 
Event 24  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooke Hughes             11 Queanbeyan           1:27.73    1:19.62  
  2 Tahlia Cowan              11 Vikings              1:37.08    1:29.03  
  3 Claudia Maddren           11 Goulburn             1:36.21    1:32.63  
  4 Maddison Bourke           11 Woden                     NT    1:37.79  
  5 Pia Garner                11 Vikings                   NT    1:51.16  
 
Event 24  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rachel Perotti            12 Vikings                   NT    1:15.12  
  2 Annika Morling            12 Canberra                  NT    1:19.04  
  3 Katelyn Weller            12 Vikings              1:24.35    1:19.22  
  4 Isabella Marshall         12 Crookwell            1:24.50    1:23.40  
  5 Claudia Spencer           12 Ginninderra               NT    1:28.01  
  6 Elsie Cole                12 Ginninderra          1:37.06    1:28.29  
  7 Emily Ryan                12 Goulburn             1:36.40    1:31.63  
  8 Annie Brill               12 Vikings              1:39.31    1:36.22  
  9 Kaitlin Miller            12 Telopea                   NT    1:36.89  
 
Event 24  Women 13 & Over 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nadia Govier              13 Vikings              1:38.07    1:13.58  
  2 Alison Rose               15 Goulburn                  NT    1:18.87  
  3 Sarah Kurthi              16 Canberra                  NT    1:19.04  
  4 Hayley Manning            14 Vikings              1:22.23    1:19.43  
  5 Moira Mcloughlin          13 Canberra             1:20.72    1:19.85  
  6 Madison McDonald          13 Canberra                  NT    1:21.77  
  7 Emma Perkovic             13 Canberra                  NT    1:28.10  
  8 Hannah Scott              14 Vikings              1:28.71    1:31.69  
 
Event 24  Boys 8 & Under 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peeter Mirlieb             8 Canberra                  NT    1:29.25  
  2 Skinny Gavel               8 Cruiz                2:01.07    1:50.90  
  3 Jayden Ralph               8 Goulburn                  NT    2:20.28  
 
Event 24  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jared Parker               9 Vikings                   NT    1:35.85  
  2 Bryce Svensson             9 Vikings                   NT    1:47.59  
  3 Murray Schofield           9 Bomaderry                 NT    1:51.64  
  4 Liam Maddren               9 Goulburn             1:51.94    1:55.54  
  5 Zachary Watson             9 Vikings                   NT    1:59.05  
 
Event 24  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duncan Miller             10 Telopea                   NT    1:33.90  
  2 Tyler Beecher             10 Canberra                  NT    1:40.95  
 
Event 24  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samual Dobb               11 Ginninderra               NT    1:19.14  
  2 Christopher Pianca        11 Telopea              1:28.33    1:22.37  
  3 Jonathan Govier           11 Vikings              1:29.47    1:22.78  
  4 Shaun Vu                  11 Goulburn             1:30.58    1:26.65  
  5 Mathew Schofield          11 Bomaderry            1:47.24    1:28.98  
  6 Jason Bird                11 Ginninderra               NT    1:32.69  
  7 Michael Williams          11 Ginninderra          1:46.69    1:36.73  
 
Event 24  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oliver Mill               12 Ginninderra          1:24.72    1:22.04  
 
Event 24  Men 13 & Over 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Timothy D'Abrera          18 Woden                1:26.79    1:34.34  
 
Event 25  Girls 8 & Under 100 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madeliene McGoldrick       8 Vikings              1:50.48    1:56.90  
 
Event 25  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claire Le Couteur          9 Vikings              1:41.36    1:37.31  
  2 Ellen Thurlow              9 Woden                1:43.33    1:38.81  
 
Event 25  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jessica Holland           10 Ginninderra          1:27.97    1:27.44  
  2 Milla Wolf                10 Vikings              1:27.07    1:27.65  
  3 Eske Gavel                10 Cruiz                1:29.87    1:30.16  
  4 Stephanie McGoldrick      10 Vikings              1:32.33    1:31.03  
  5 Lauren Elliott            10 Queanbeyan           1:26.51    1:36.80  
 
Event 25  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexandra Ashley          11 Burley Griffin       1:18.75    1:17.52  
  2 Maddie Quinn              11 Queanbeyan           1:21.72    1:17.76  
  3 Kaela McGuire             11 Vikings              1:24.46    1:29.06  
 
Event 25  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma Miller               12 Burley Griffin       1:18.98    1:14.15  
  2 Samantha Holland          12 Ginninderra          1:16.53    1:14.42  
  3 Ashlin Hardiman           12 Ginninderra          1:18.43    1:14.91  
  4 Emily French              12 Cruiz                1:18.19    1:15.80  
  5 Chloe Ironside            12 Vikings              1:21.82    1:17.16  
  6 Esther Hampton            12 Junee                1:15.94    1:17.22  
  7 Adelaide Nye              12 Queanbeyan           1:20.80    1:19.56  
 
Event 25  Women 13 & Over 100 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jessica Ralph             13 Goulburn             1:14.13    1:13.06  
  2 Romy Turner               13 Canberra             1:14.97    1:13.27  
  3 Jasmine Dickerson-Willia  17 Yass                 1:14.41    1:13.67  
  4 Katie Gillingham          13 Vikings              1:17.94    1:15.71  
  5 Tegan Garnett             13 Cruiz                1:17.95    1:16.00  
  6 Amanda Fletcher           15 Vikings              1:16.15    1:19.37  
 
Event 25  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jack Donnelly              9 Ginninderra          1:41.99    1:34.89  
 
Event 25  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackson Groves            10 Canberra             1:28.64    1:24.02  
  2 Xavier Pearson            10 Telopea              1:27.45    1:24.33  
  3 Samuel Wright             10 Vikings              1:24.36    1:25.09  
 
Event 25  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joshua Waugh              11 Canberra             1:22.41    1:15.11  
  2 Kolya Cook                11 Burley Griffin       1:22.96    1:18.38  
  3 Jarrod Barber             11 Telopea              1:22.14    1:22.21  
  4 Nicholas Lawlis           11 Telopea              1:21.38    1:23.82  
 
Event 25  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caleb Whiteley            12 Ginninderra          1:18.27    1:16.40  
  2 Cormac Pearson            12 Telopea              1:14.96    1:16.54  
  3 Will Campbell             12 Telopea              1:18.76    1:20.50  
  4 Nicholas Starkey          12 Canberra             1:21.16    1:28.14  
 
Event 25  Men 13 & Over 100 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luis Alarcon              13 Vikings              1:10.47    1:09.58  
  2 Brandon Pyke              13 Canberra             1:15.08    1:14.02  
  3 John Freeman              13 Woden                1:11.89    1:18.26  
  4 Tim Sterrett              13 Cruiz                1:31.63    1:30.54  
  5 Alexander Barrie          13 Woden                1:29.68    1:31.62  
 -- Tom Bigmore               14 Canberra             1:08.90   X1:09.28  
 
Event 26  Girls 10 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ebony Norris              10 Woden                     NT    3:10.91  
 
Event 26  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Annika Svensson           12 Vikings              3:34.18    3:18.62  
 
Event 27  Girls 8 & Under 25 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Victoria Perez del Pulga   8 Telopea                   NT      26.37  
  2 Elena Perez del Pulgar     8 Telopea                   NT      26.67  
  3 Chloe Swan                 8 Telopea                   NT      32.27  
  4 Maeve Wolf                 6 Vikings                30.48      32.44  
  5 Riley Whiteley             6 Ginninderra            33.65      35.22  
 
Event 27  Boys 8 & Under 25 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mason Thornton             7 Woden                     NT      32.48  
  2 Joaquin Nye                7 Queanbeyan                NT      36.94  
  3 Aidan Heddle               7 Woden                  35.64      38.95  
 
Event 27  Boys 9 Year Olds 25 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joshua Brennan             9 Telopea                   NT      24.26  
 
Event 28  Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bella White                8 Queanbeyan                NT      52.90   23  
  2 Hayley Dryburgh            8 Woden                  58.16      55.75   20  
  3 Madeliene McGoldrick       8 Vikings                56.13      57.25   14  
 
Event 28  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Charlotte White            9 Queanbeyan                NT      46.62  
  2 Andrea Forshaw             9 Vikings                53.69      49.70  
  3 Alexie Boulton             9 Woden                  53.51      51.17  
  4 Sarah Purcell              9 Vikings                54.30      53.10  
  5 Alison Piper               9 Vikings                53.65      54.80  
  6 Amber Spencer              9 Ginninderra               NT    1:00.43  
 
Event 28  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimberley Fehringer       10 Woden                     NT      47.88  
  2 Eske Gavel                10 Cruiz                  49.61      48.81  
  3 Madeleine Vu              10 Goulburn               50.27      50.76  
  4 Tara Ironside             10 Vikings                52.56      51.96  
  5 Jasmine Allday            10 Ginninderra            49.98      52.13  
  6 Jordan Majoros            10 Telopea                56.39      52.58  
  7 Charlotte Garner          10 Queanbeyan             57.20      56.48  
  8 Michaela Cox              10 Vikings                55.85      59.89  
  9 Millicent Nye             10 Queanbeyan                NT    1:00.60  
 10 Phoebe Harwood            10 Queanbeyan                NT    1:01.72  
 11 Sarah Ashleigh            10 Telopea              1:05.37    1:02.58  
 
Event 28  Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anthony Cummins            8 Goulburn             1:00.46      52.02   30  
  2 Harry Smith                8 Canberra                  NT      52.82   26  
  3 Aaron Passioura            8 Ginninderra               NT      53.12   23  
  4 Johhny Larkin              8 Canberra                  NT      54.34   20  
  5 Mark Rusanov               7 Telopea              1:03.93      57.86   14  
  6 Cody Weir                  8 Vikings                59.67      57.94   11  
  7 Lachlan Savage             6 Vikings                   NT      59.50  
  8 Joshua Cox                 8 Vikings                59.58    1:03.12  
  9 Skinny Gavel               8 Cruiz                1:12.17    1:03.16  
 10 Jayden Ralph               8 Goulburn             1:03.90    1:03.88  
 11 William Chalker            7 Burley Griffin       1:22.31    1:17.75  
 
Event 28  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Patrick Brill              9 Vikings                54.13      51.34  
  2 Zachary Watson             9 Vikings                55.48      57.70  
  3 Liam Maddren               9 Goulburn               55.47    1:00.19  
  4 Samuel Melhuish            9 Canberra                  NT    1:01.64  
 
Event 28  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tyler Beecher             10 Canberra                  NT      46.94  
  2 Duncan Miller             10 Telopea                   NT      48.34  
  3 Samuel Wright             10 Vikings                47.86      48.71  
 
Event 29  Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexis Cross               8 Vikings                49.53      47.41   35  
  2 Keely Small                8 Woden                  51.98      49.69   30  
  3 Brooke Gilroy              8 Vikings                48.73      49.83   26  
  4 Pyper Thornberry           7 Ginninderra            53.50      56.71   17  
  5 Emma Wright                8 Vikings                55.19      57.61   11  
 
Event 29  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amy Sokic                  9 Queanbeyan             44.69      42.89  
  2 Rachel Crawford            9 Burley Griffin         49.47      47.66  
  3 Adele Burke                9 Burley Griffin         52.11      48.67  
  4 Danielle Grimm             9 Vikings                48.31      49.74  
  5 J'Aime McGuire             9 Vikings                46.80      50.57  
  6 Siani Swarbrick            9 Woden                  49.94      51.16  
  7 Bella Kanellopoulos        9 Telopea                52.30      53.82  
  8 Ellen Thurlow              9 Woden                  52.40      54.14  
  9 Jasmine Thornton           9 Woden                  47.77      54.26  
 
Event 29  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caitlin Manning           10 Vikings                47.97      46.12  
  2 Milla Wolf                10 Vikings                46.76      47.48  
  3 Jessica Holland           10 Ginninderra            45.72      47.88  
  4 Jordan Heddle             10 Woden                  47.11      49.88  
 
Event 29  Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peeter Mirlieb             8 Canberra               45.49      48.27   35  
  2 Nicholas Barclay           7 Vikings                52.64      54.61   17  
 
Event 29  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jared Parker               9 Vikings                46.90      46.17  
  2 Jack Donnelly              9 Ginninderra            50.89      50.99  
  3 Bryce Svensson             9 Vikings                49.69      53.71  
 
Event 30  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nadine Lowey              11 Woden                  45.92      42.88  
  2 Shannon Nutt              11 Telopea                   NT      43.12  
  3 Brooke Hughes             11 Queanbeyan             45.62      46.27  
  4 Caitlin Mendoza           11 Vikings                57.26      48.72  
  5 Claudia Maddren           11 Goulburn               48.36      49.31  
  6 Maddison Bourke           11 Woden                     NT      50.80  
 
Event 30  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Adelaide Nye              12 Queanbeyan             43.88      43.43  
  2 Elsie Cole                12 Ginninderra            49.79      44.66  
  3 Claudia Spencer           12 Ginninderra               NT      47.11  
  4 Emily Ryan                12 Goulburn               52.90      49.43  
  5 Kaitlin Miller            12 Telopea                   NT      50.10  
  6 Annie Brill               12 Vikings                   NT      57.22  
 
Event 30  Women 13 & Over 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moira Mcloughlin          13 Canberra               41.87      40.89  
  2 Tegan Garnett             13 Cruiz                  41.92      42.52  
  3 Emma Perkovic             13 Canberra               43.19      43.44  
  4 Katie Gillingham          13 Vikings                44.15      43.72  
  5 Sarah Kurthi              16 Canberra               42.79      44.09  
  6 Madison McDonald          13 Canberra               43.21      44.25  
  7 Emerson Kidd              13 Goulburn               54.58      45.25  
  8 Hannah Scott              14 Vikings                47.57      48.43  
  9 Kayla Davy-Kennett        16 Woden                1:12.05    1:11.52  
 
Event 30  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samual Dobb               11 Ginninderra               NT      40.06  
  2 Oscar Lenton              11 Canberra                  NT      44.82  
  3 Harrison Thornton         11 Woden                  59.49      48.32  
  4 Michael Williams          11 Ginninderra            50.37      48.76  
  4 Jason Bird                11 Ginninderra            51.21      48.76  
  6 Jonathan Govier           11 Vikings                52.58      48.95  
  7 Kyle Grant                11 Canberra               53.16      51.41  
  8 Nathan Rollings           11 Woden                     NT    1:00.33  
 
Event 30  Men 13 & Over 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Adam Hoad                 13 Canberra               41.82      40.09  
  2 Riley Nelson              13 Goulburn                  NT      43.81  
  3 Tim Sterrett              13 Cruiz                  45.30      45.30  
 
Event 31  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tennille Miller           11 Canberra               42.55      41.91  
  2 Kaela McGuire             11 Vikings                45.06      45.98  
 
Event 31  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Esther Hampton            12 Junee                  39.71      39.03  
  2 Meg Sokic                 12 Queanbeyan             40.81      39.30  
  3 Ashlin Hardiman           12 Ginninderra            40.30      39.49  
  4 Emily French              12 Cruiz                  40.91      40.35  
  5 Rachel Perotti            12 Vikings                43.29      40.81  
  6 Lara Menegon              12 Canberra               40.49      40.98  
  7 Molly Turnbull            12 Vikings                43.06      42.50  
  8 Ceillagh Svensson         12 Vikings                43.16      45.24  
 
Event 31  Women 13 & Over 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meg Bourne                14 Canberra               39.84      38.35  
  2 Celia Cossetto            13 Cruiz                  40.58      38.75  
  3 Jessica Ralph             13 Goulburn               40.53      41.27  
  4 Hayley Manning            14 Vikings                40.86      41.35  
  5 Amanda Fletcher           15 Vikings                40.81      41.80  
 -- Jasmine Dickerson-Willia  17 Yass                   37.73     X37.98  
 
Event 31  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joshua Waugh              11 Canberra               42.85      39.68  
  2 Dylan Weir                11 Vikings                43.64      41.55  
  3 Jarrod Barber             11 Telopea                41.50      42.79  
  4 Nicholas Lawlis           11 Telopea                41.65      43.25  
 
Event 31  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cormac Pearson            12 Telopea                39.53      39.40  
  2 Henry Xu                  12 Vikings                41.12      41.41  
  3 Brendan Wright            12 Vikings                40.80      42.13  
  4 James Greenlees           12 Goulburn               42.82      44.06  
 
Event 31  Men 13 & Over 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tom Bigmore               14 Canberra               37.27      37.30  
  2 Brandon Pyke              13 Canberra               39.41      43.15  
 
Event 32  Girls 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Piper Duck                 8 Tumut                     NT    2:20.01  
 
Event 32  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abigail Aparicio           9 Woden                     NT    2:00.19  
  2 Siani Swarbrick            9 Woden                     NT    2:07.94  
  3 Andrea Forshaw             9 Vikings                   NT    2:11.61  
  4 Sarah Purcell              9 Vikings              2:21.95    2:14.64  
 
Event 32  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kimberley Fehringer       10 Woden                     NT    1:53.76  
  2 Jordan Majoros            10 Telopea              2:12.63    2:11.57  
  3 Madeleine Vu              10 Goulburn             2:09.98    2:11.71  
  4 Sarah Ashleigh            10 Telopea                   NT    2:35.00  
 
Event 32  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nadine Lowey              11 Woden                     NT    1:43.84  
  2 Shannon Nutt              11 Telopea                   NT    1:52.39  
  3 Tahlia Cowan              11 Vikings              2:00.60    1:56.09  
 
Event 32  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taylor Schuler            12 Queanbeyan                NT    1:49.33  
  2 Annie Brill               12 Vikings              1:58.79    1:57.36  
  3 Kaitlin Miller            12 Telopea                   NT    2:00.96  
  4 Sammy Logachandran        12 Telopea                   NT    2:05.34  
  5 Shannon Pritchard         12 Woden                2:07.25    2:06.13  
 
Event 32  Boys 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jayden Ralph               8 Goulburn                  NT    3:03.28  
 
Event 32  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jack Kilrain               9 Vikings              2:12.42    2:13.14  
  2 Bryce Svensson             9 Vikings              2:17.14    2:19.20  
 
Event 32  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacob Schuler             10 Queanbeyan                NT    2:02.38  
 
Event 32  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Michael Williams          11 Ginninderra               NT    1:57.22  
  2 Shaun Vu                  11 Goulburn             2:02.80    1:57.82  
  3 Kyle Grant                11 Canberra                  NT    1:59.86  
  4 Christopher Pianca        11 Telopea              2:06.58    2:04.46  
 
Event 32  Men 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexander Barrie          13 Woden                2:03.25    2:03.70  
 
Event 33  Girls 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexis Cross               8 Vikings              2:02.61    1:56.21  
 
Event 33  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellen Thurlow              9 Woden                2:14.26    2:09.45  
  2 Bella Kanellopoulos        9 Telopea              2:15.15    2:14.57  
  3 Claire Le Couteur          9 Vikings              2:12.70    2:14.67  
 
Event 33  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma McIntosh             10 Vikings              1:57.78    1:52.61  
  2 Niamh Collett             10 Ginninderra          2:01.83    1:53.76  
 
Event 33  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maddie Quinn              11 Queanbeyan           1:54.11    1:47.11  
  2 Claudia Maddren           11 Goulburn             1:54.52    1:57.98  
 
Event 33  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Annika Svensson           12 Vikings              1:40.20    1:43.54  
  2 Kali Majoros              12 Telopea              1:44.89    1:43.66  
  3 Chloe Ironside            12 Vikings              1:49.01    1:43.77  
  4 Alex Courtney             12 Cruiz                1:49.07    1:50.03  
 
Event 33  Women 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lauren Abraham            13 Canberra             1:39.38    1:34.62  
  2 Melanie Le Couteur        13 Vikings              1:43.03    1:35.69  
  3 Chantelle Vu              13 Goulburn             1:42.14    1:37.84  
  4 Haley Jedrzejek           13 Canberra             1:39.54    1:41.36  
 
Event 33  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nicholas Starkey          12 Canberra             1:39.32    1:41.62  
  2 James Greenlees           12 Goulburn             1:43.83    1:42.33  
  3 Travis Elliott            12 Queanbeyan           1:48.34    1:45.89  
 
Event 33  Men 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riley Nelson              13 Goulburn             1:33.24    1:35.00  
  2 Kurt Michl                13 Queanbeyan           1:33.43    1:35.72  
  3 Brandon Carney            15 Woden                1:42.24    1:36.17  
 
Event 34  Girls 9 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Danielle Grimm             9 Vikings                   NT    3:32.34  
 
Event 34  Girls 10 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lauren Elliott            10 Queanbeyan           3:26.17    3:14.91  
  2 Stephanie McGoldrick      10 Vikings              3:33.72    3:16.19  
  3 Eske Gavel                10 Cruiz                3:26.80    3:21.76  
  4 Jasmine Allday            10 Ginninderra               NT    3:38.26  
 
Event 34  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Montana Thornberry        11 Ginninderra          2:56.68    2:42.20  
  2 Grace Pyke                11 Canberra             2:52.57    2:48.03  
  3 Alexandra Ashley          11 Burley Griffin       2:54.59    2:51.08  
  4 Tennille Miller           11 Canberra             3:04.06    3:01.78  
 
Event 34  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samantha Holland          12 Ginninderra               NT    2:39.83  
  2 Molly Turnbull            12 Vikings              2:47.82    2:42.66  
  3 Emma Miller               12 Burley Griffin       3:14.75    2:43.63  
  4 Emily French              12 Cruiz                2:52.62    2:46.55  
  5 Ashlin Hardiman           12 Ginninderra          2:56.16    2:49.28  
  6 Esther Hampton            12 Junee                2:57.07    2:52.29  
  7 Lara Menegon              12 Canberra                  NT    2:57.66  
  8 Ceillagh Svensson         12 Vikings              2:57.10    2:59.49  
 
Event 34  Women 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jessica Ralph             13 Goulburn             2:45.26    2:44.95  
  2 Lauren Abraham            13 Canberra             2:52.93    2:45.92  
  3 Tegan Garnett             13 Cruiz                     NT    2:50.83  
  4 Amanda Fletcher           15 Vikings              2:53.14    2:53.79  
  5 Mikaela Dingley           15 Canberra             3:50.71    3:57.16  
 
Event 34  Boys 10 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samuel Wright             10 Vikings                   NT    3:08.62  
  2 Xavier Pearson            10 Telopea              3:20.97    3:16.48  
 
Event 34  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolya Cook                11 Burley Griffin            NT    2:54.34  
  2 Jarrod Barber             11 Telopea              2:57.13    2:54.57  
  3 Christopher Pianca        11 Telopea              3:07.25    2:58.79  
  4 Oscar Lenton              11 Canberra                  NT    3:00.47  
  5 Nicholas Lawlis           11 Telopea              3:13.98    3:10.32  
 
Event 34  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brendan Wright            12 Vikings              2:51.91    2:42.04  
  2 Cormac Pearson            12 Telopea              2:51.45    2:46.50  
  3 Caleb Whiteley            12 Ginninderra          2:52.52    2:53.47  
  4 Will Campbell             12 Telopea                   NT    3:01.89  
 
Event 34  Men 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luis Alarcon              13 Vikings              2:34.16    2:31.86  
  2 Brandon Carney            15 Woden                3:06.70    2:54.34  
  3 Timothy D'Abrera          18 Woden                3:13.79    3:21.68