2009-10 Bell's & Foxy's Summer Series Meet                   
                   Meet 2 Host: Canberra - 15 November 2009                    
                            Results by event                                   
 
Event 1  Girls 9 Year Olds 200 LC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alicia Norris              9 Woden                     NT    3:52.12  
  2 J'Aime McGuire             9 Vikings                   NT    3:53.40  
  3 Alison Piper               9 Vikings                   NT    4:50.90  
 
Event 1  Girls 10 Year Olds 200 LC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Niamh Collett             10 Ginninderra          3:50.26    3:54.11  
  2 Caitlin Manning           10 Vikings              3:58.45    3:57.35  
  3 Tara Ironside             10 Vikings              3:55.76    4:03.24  
 
Event 1  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashleigh Cockburn         11 Canberra                  NT    3:03.31  
  2 Jennifer Preece           11 Canberra                  NT    3:22.37  
  3 Katelyn Weller            11 Queanbeyan           3:42.07    3:28.23  
  4 Ashlin Hardiman           11 Ginninderra          3:39.97    3:33.22  
  5 Isabella Marshall         11 Crookwell            3:48.31    3:33.50  
  6 Sophie Cuschieri          11 CRUIZ                3:46.81    3:40.69  
 
Event 1  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samantha Holland          12 Ginninderra          3:37.95    3:17.18  
  2 Molly Turnbull            12 Vikings              3:28.66    3:29.32  
  3 Phoebe Crowe              12 Canberra             3:38.92    3:35.26  
 
Event 1  Women 13 & Over 200 LC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Romy Turner               13 Canberra             3:22.50    3:10.93  
  2 Briana Jones              13 Woden                3:36.00    3:12.48  
  3 Hayley Manning            14 Vikings              3:31.67    3:37.45  
  4 Hannah Scott              14 Vikings              3:44.20    3:41.74  
  5 Mikaela Dingley           15 Canberra             4:27.97    4:32.21  
 
Event 1  Boys 9 Year Olds 200 LC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callum Burns               9 Ginninderra          4:13.55    4:12.91  
 
Event 1  Boys 10 Year Olds 200 LC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dominik Turner            10 Yass                      NT    3:22.41  
 
Event 1  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter IM Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 James Greenlees           12 Goulburn             3:25.46    3:19.21  
 
Event 2  Girls 9 Year Olds 200 LC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellie Hoitink              9 Canberra             3:53.42    3:39.71  
  2 Rachel Crawford            9 Burley Griffin       3:51.24    3:55.19  
 
Event 2  Girls 10 Year Olds 200 LC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaela McGuire             10 Vikings              3:30.54    3:26.38  
  2 Tennille Miller           10 Canberra             3:25.89    3:26.96  
  3 Tamika Veale              10 CRUIZ                3:25.75    3:37.50  
  4 Molly Tetley              10 Vikings              3:36.19    3:43.00  
 
Event 2  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hannah Cummins            12 Goulburn             3:23.47    3:08.84  
  2 Annika Svensson           12 Vikings              3:10.99    3:15.68  
  3 Lauren Abraham            12 Canberra             3:22.60    3:16.76  
  4 Chloe Ironside            12 Vikings              3:16.90    3:16.97  
  5 Ceillagh Svensson         12 Vikings              3:25.22    3:25.48  
 
Event 2  Women 13 & Over 200 LC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haley Jedrzejek           13 Canberra             3:00.81    2:55.89  
  2 Tamika Brinkley           14 Vikings              3:06.44    2:56.40  
  3 Brittany Ross             13 Woden                3:09.17    3:02.10  
  4 Eliza Tetley              13 Vikings              3:06.06    3:03.63  
  5 Molly May Cann            13 Ginninderra          3:08.86    3:10.98  
 
Event 2  Boys 9 Year Olds 200 LC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bradley Tuck               9 Ginninderra          3:56.34    4:05.36  
 
Event 2  Boys 10 Year Olds 200 LC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tim Dutton                10 Canberra             3:28.76    3:35.42  
 
Event 2  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joshua Waugh              11 Canberra             3:19.94    3:20.48  
  2 Dylan Weir                11 Vikings              3:30.60    3:20.81  
  3 William Crowe             11 Canberra             3:25.49    3:32.42  
 
Event 2  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sebastian Cuschieri       12 CRUIZ                3:16.25    3:08.41  
  2 Aaron Dutton              12 Canberra             3:18.55    3:10.95  
 
Event 2  Men 13 & Over 200 LC Meter IM Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 John Freeman              13 Woden                3:07.18    3:08.80  
 
Event 3  Girls 8 & Under 25 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andrea Forshaw             8 Vikings                   NT      23.90  
  2 Chloe Tan                  8 Vikings                   NT      28.23  
  3 Sophia Ademeitis           6 Goulburn                  NT      34.77  
 
Event 3  Girls 9 Year Olds 25 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madeleine Vu               9 Goulburn                  NT      22.50  
  2 Alice Crossley             9 Burley Griffin            NT      25.55  
  3 Bella Kanellopoulos        9 Telopea                30.64      28.54  
 
Event 3  Girls 10 Year Olds 25 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma McIntosh             10 Vikings                   NT      21.58  
  2 Tess Healey-Smith         10 Vikings                   NT      27.66  
 
Event 3  Boys 8 & Under 25 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nicholas Barclay           7 Vikings                   NT      24.08  
  2 Lachlan Savage             6 Queanbeyan             45.10      39.27  
 
Event 3  Boys 9 Year Olds 25 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamish Allan               9 Vikings                   NT      23.69  
  2 Isaac Littlewood           9 Telopea                   NT      30.93  
 
Event 3  Boys 10 Year Olds 25 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ian Schmid                10 Vikings                   NT      26.38  
 
Event 4  Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Danielle Grimm             8 Vikings              1:08.18      51.25  
  2 Keely Small                8 Woden                1:06.14      59.84  
  3 Annabelle Tetley           8 Vikings              1:13.65    1:00.94  
  4 Arielle Wachtenheim        7 Goulburn             1:05.24    1:09.58  
  5 Dimity Crowe               7 Canberra                  NT    1:13.82  
 
Event 4  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amy Sokic                  9 Queanbeyan           1:03.50      49.85  
  2 Alicia Norris              9 Woden                     NT      53.34  
  3 Phoebe Ross                9 Woden                1:34.66      58.44  
  4 Alexie Boulton             9 Queanbeyan           1:03.47    1:02.50  
  5 Alison Piper               9 Vikings                   NT    1:04.94  
  6 Ellen Thurlow              9 Woden                1:05.54    1:06.90  
  7 Charlotte Garner           9 Queanbeyan           1:09.03    1:07.47  
  8 Sasha Rusanov              9 Queanbeyan                NT    1:08.18  
  9 Claire Bousfield           9 Young                     NT    1:10.97  
 
Event 4  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rhiannon Thompson         10 Queanbeyan             54.25      46.09  
  2 Jessica Holland           10 Ginninderra               NT      47.54  
  3 Milla Wolf                10 Vikings                56.75      48.84  
  4 Niamh Collett             10 Ginninderra            57.37      57.27  
  5 Elizabeth Crossley        10 Burley Griffin         56.69      57.96  
 -- Alizee Wachtenheim        10 Goulburn               54.36        DNF  
 
Event 4  Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anthony Cummins            8 Goulburn                  NT    1:00.48  
  2 Skinny Gavel               7 CRUIZ                1:07.06    1:02.43  
 
Event 4  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liam Maddren               9 Goulburn               58.66    1:03.34  
  2 Zachary Watson             9 Vikings              1:08.86    1:06.79  
 
Event 4  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sam Mihalyka              10 Woden                1:01.48      59.21  
 
Event 5  Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooke Gilroy              8 Vikings                52.49      51.82  
  2 Sarah Purcell              8 Vikings                59.37      59.34  
  3 Alexis Cross               8 Vikings                58.87    1:00.48  
 
Event 5  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amelia Laudenbach          9 Vikings                46.90      44.65  
  2 J'Aime McGuire             9 Vikings                46.99      47.29  
  3 Ellie Hoitink              9 Canberra               49.51      48.89  
  4 Jasmine Allday             9 Ginninderra            50.16      50.55  
  5 Rachel Crawford            9 Burley Griffin         46.74      52.17  
  6 Eske Gavel                 9 CRUIZ                  52.75      52.87  
  7 Bianca Cowan               9 Vikings              1:00.42      55.31  

 
Event 5  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kate Tabke                10 Vikings                45.49      43.12  
  2 Cassidy Thurecht          10 Vikings                45.33      44.02  
  3 Tennille Miller           10 Canberra               47.25      46.98  
 
Event 6  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexandra Ashley          11 Ginninderra            46.67      43.83  
  2 Tahlia Cowan              11 Vikings                51.65      50.38  
  3 Gabrielle Jackson         11 Queanbeyan           1:01.45      53.71  
 
Event 6  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samantha Holland          12 Ginninderra            44.83      41.37  
  2 Lara Menegon              12 Queanbeyan                NT      42.66  
  3 Meg Sokic                 12 Queanbeyan             43.59      42.91  
  4 Chantelle Vu              12 Goulburn               43.88      43.34  
  5 Phoebe Crowe              12 Canberra               47.22      47.63  
 
Event 6  Women 13 & Over 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Philipa Crampton-Smith    13 Yass                      NT      38.86  
  2 Tarni Miller              13 Canberra               43.77      39.47  
  3 Romy Turner               13 Canberra               44.60      42.49  
  4 Tegan Garnett             13 CRUIZ                  45.26      43.05  
  5 Emma Perkovic             13 Canberra               45.41      43.23  
 
Event 6  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shaun Vu                  11 Goulburn               48.66      50.34  
  2 Jack Brinkley             11 Vikings                48.30      51.37  
 
Event 6  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matthew Phung             12 Vikings                46.10      40.10  
  2 Charlie Shepherd          12 Yass                   43.91      42.64  
  3 Harvey Keown              12 Burley Griffin            NT      45.38  
  4 Tim Sterrett              12 CRUIZ                  54.17      49.01  
  5 Harry Littlewood          12 Telopea                   NT      51.30  
 
Event 6  Men 13 & Over 50 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 William Rooks             15 Canberra                  NT      34.40  
 
Event 7  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rachael Albertson-Kill    11 Telopea                42.80      38.56  
  2 Emma Miller               11 Burley Griffin         43.55      43.35  
  3 Sarah Abbott              11 CRUIZ                  45.06      44.26  
 
Event 7  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kate Gillingham           12 Vikings                40.26      38.02  
  2 Keely O'Brien             12 Woden                  39.71      38.83  
  3 Ceillagh Svensson         12 Vikings                42.87      42.35  
 
Event 7  Women 13 & Over 50 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hollie Wells              13 Goulburn               38.19      36.67  
  2 Alexandra Crowe           14 Canberra               37.87      38.73  
  3 Sara Lucic                15 Queanbeyan             38.81      39.42  
  4 Jessica Ralph             13 Goulburn               38.39      39.91  
  5 Bethany Stone             14 Ginninderra            40.83      45.27  
 
Event 7  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 James Tuck                11 Ginninderra            42.80      42.31  
  2 William Crowe             11 Canberra               42.97      43.07  
 
Event 7  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sebastian Cuschieri       12 CRUIZ                  39.38      37.15  
  2 Luis Alarcon              12 Vikings                39.56      37.87  
  3 Ryan Gray                 12 Queanbeyan             41.50      39.78  
  4 James Greenlees           12 Goulburn               39.37      43.00  
 
Event 7  Men 13 & Over 50 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tomas Muller              13 Ginninderra            36.73      35.32  
 -- Tom Bigmore               14 Canberra               33.91     X32.76  
 
Event 8  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anneliese Brenner          9 Telopea              2:07.72    2:02.49  
 
Event 8  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Isobel Bender             10 Canberra                  NT    1:45.99  
 
Event 8  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jennifer Preece           11 Canberra                  NT    1:34.25  
  2 Claudia Maddren           11 Goulburn             1:45.90    1:47.58  
 
Event 8  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keely O'Brien             12 Woden                     NT    1:33.81  
  2 Hayley Kemp               12 Canberra                  NT    1:35.85  
  3 Molly Turnbull            12 Vikings              1:40.71    1:37.92  
 
Event 8  Women 13 & Over 100 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ieesha Rowley             13 CRUIZ                     NT    1:38.62  
  2 Laura McAuslan            14 Canberra             1:39.81    1:39.94  
 
Event 8  Boys 8 & Under 100 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nicholas Barclay           7 Vikings                   NT    1:57.47  
  2 Jayden Ralph               7 Goulburn             2:16.36    2:17.80  
 
Event 8  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callum Burns               9 Ginninderra               NT    1:49.76  
 
Event 8  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayden Matthews           10 Vikings              1:51.76    1:42.87  
 
Event 8  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riley Nelson              12 Goulburn                  NT    1:26.47  
  2 Matthew Phung             12 Vikings                   NT    1:45.92  
 
Event 8  Men 13 & Over 100 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 William Rooks             15 Canberra                  NT    1:17.18  
 
Event 9  Girls 8 & Under 100 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sierra Thurecht            8 Vikings              1:57.56    1:56.64  
 
Event 9  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eske Gavel                 9 CRUIZ                1:45.20    1:45.93  
  2 Jasmine Allday             9 Ginninderra          1:49.99    1:47.12  
  3 J'Aime McGuire             9 Vikings              1:47.37    1:51.58  
 
Event 9  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayley Morris             10 Vikings              1:38.03    1:31.78  
  2 Genevieve Morris          10 Vikings              1:40.90    1:35.15  
  3 Cassidy Thurecht          10 Vikings              1:42.95    1:36.21  
  4 Kate Tabke                10 Vikings              1:38.51    1:38.01  
  5 Molly Tetley              10 Vikings              1:38.30    1:42.27  
  6 Kaela McGuire             10 Vikings              1:44.25    1:43.73  
  7 Niamh Collett             10 Ginninderra          1:42.43    1:49.33  
  8 Elizabeth Crossley        10 Burley Griffin       1:43.88    1:55.82  
 
Event 9  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emily French              11 CRUIZ                1:32.00    1:28.49  
  2 Hannah Riddell            11 Canberra             1:39.92    1:35.26  
 
Event 9  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jessica Laudenbach        12 Vikings              1:29.22    1:26.09  
  2 Alex Courtney             12 CRUIZ                1:34.95    1:37.71  
 
Event 9  Women 13 & Over 100 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amanda Fletcher           15 Vikings              1:28.14    1:27.88  
  2 Bethany Stone             14 Ginninderra          1:25.07    1:28.81  
 
Event 9  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bradley Tuck               9 Ginninderra          1:47.76    1:49.14  
 
Event 9  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kurt Gosling              11 Vikings              1:34.84    1:32.48  
  2 Jack Brinkley             11 Vikings              1:33.62    1:36.78  
 
Event 9  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luis Alarcon              12 Vikings              1:29.47    1:29.17  
  2 Nicholas Starkey          12 Canberra             1:31.52    1:36.81  
 
Event 9  Men 13 & Over 100 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liam Braithwaite          13 Ginninderra          1:22.10    1:22.00  
 -- Tom Bingley               14 Canberra             1:14.43   X1:14.58  
 
Event 10  Girls 9 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phoebe Ross                9 Woden                     NT    4:00.71  
 
Event 10  Girls 10 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Milla Wolf                10 Vikings              4:04.52    3:43.63  
  2 Kate Tabke                10 Vikings              4:31.94    3:45.88  
  3 Rhiannon Thompson         10 Queanbeyan           4:19.06    4:05.50  
  4 Genevieve Morris          10 Vikings                   NT    4:06.22  
  5 Hayley Morris             10 Vikings                   NT    4:45.78  
 
Event 10  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rebekah McCoy             11 Vikings              3:54.47    3:22.02  
  2 Chelsea Stewart           11 Ginninderra          3:56.38    3:27.59  
  3 Ashleigh Jones            11 Vikings              4:06.30    3:40.81  
  4 Sarah Abbott              11 CRUIZ                     NT    3:54.10  
  5 Emma Miller               11 Burley Griffin            NT    3:59.69  
 
Event 10  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lauren Abraham            12 Canberra             3:37.47    3:29.56  
  2 Annika Svensson           12 Vikings              3:40.70    3:33.03  
  3 Chloe Ironside            12 Vikings                   NT    3:44.21  
  4 Chantelle Vu              12 Goulburn                  NT    4:10.26  
 
Event 10  Women 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paula Rusanov             13 Queanbeyan           3:31.78    3:17.37  
  2 Brittany Ross             13 Woden                     NT    3:26.26  
  3 Tegan Garnett             13 CRUIZ                     NT    3:27.17  
  4 Aisha Collins             13 Canberra                  NT    3:28.06  
  5 Hollie Wells              13 Goulburn                  NT    3:33.08  
  6 Haley Jedrzejek           13 Canberra                  NT    3:34.83  
  7 Eliza Tetley              13 Vikings              3:48.89    3:45.24  
 
Event 10  Boys 10 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duncan Ledger             10 Canberra                  NT    4:11.95  
 
Event 10  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liam Barber               12 Telopea              3:31.74    3:23.96  
  2 Riley Nelson              12 Goulburn                  NT    3:26.74  
 
Event 10  Men 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 John Freeman              13 Woden                     NT    3:34.18  
  2 Harry Shepherd            14 Yass                      NT    3:36.34  
 -- Nicholas Otevrel          15 Canberra             3:07.87   X2:36.25  
 
Event 11  Girls 8 & Under 25 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andrea Forshaw             8 Vikings                   NT      19.68  
  2 Anna Mihalyka              8 Woden                     NT      22.86  
  3 Chloe Tan                  8 Vikings                   NT      22.95  
  4 Sophia Ademeitis           6 Goulburn                  NT      25.51  
  5 Shelby Holland             8 Goulburn                  NT      35.09  
 
Event 11  Girls 9 Year Olds 25 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madeleine Vu               9 Goulburn                  NT      17.66  
 
Event 11  Girls 10 Year Olds 25 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma McIntosh             10 Vikings                   NT      19.07  
  2 Tess Healey-Smith         10 Vikings                   NT      23.55  
 
Event 12  Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dimity Crowe               7 Canberra                  NT      57.74  
 
Event 12  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claire Bousfield           9 Young                     NT      44.56  
  2 Micaela Tuohy              9 Woden                     NT      45.59  
  3 Alison Piper               9 Vikings                   NT      47.30  
  4 Charlotte Garner           9 Queanbeyan             49.87      50.85  
  5 Sasha Rusanov              9 Queanbeyan             50.66      53.42  
 
Event 12  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grace Anderson            10 Canberra                  NT      37.50  
  2 Jessica Holland           10 Ginninderra            48.76      40.40  
  3 Tara Ironside             10 Vikings                42.15      42.26  
  4 Isobel Bender             10 Canberra                  NT      43.08  
  5 Elizabeth Crossley        10 Burley Griffin         43.17      45.17  
  6 Georgia Lyness            10 Canberra                  NT      54.53  
 
Event 12  Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matthew Duncan             7 Burley Griffin       1:01.64      48.38  
  2 Nicholas Barclay           7 Vikings                   NT      48.42  
  3 Skinny Gavel               7 CRUIZ                  58.98      53.09  
  4 Lachlan Savage             6 Queanbeyan                NT      56.46  
  5 Corey Matthews             7 Vikings                   NT    1:05.73  
  6 Jayden Ralph               7 Goulburn             1:05.60    1:09.06  
 
Event 12  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamish Allan               9 Vikings                   NT      44.68  
  2 Zachary Watson             9 Vikings                54.68      54.11  
 
Event 12  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ian Schmid                10 Vikings                   NT      42.93  
  2 Hayden Matthews           10 Vikings                45.57      43.19  
  3 Sam Mihalyka              10 Woden                  51.09      43.46  
  4 Duncan Ledger             10 Canberra                  NT      43.58  
  5 Lachlan Morgan            10 Vikings                   NT      45.09  
 
Event 13  Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooke Gilroy              8 Vikings                40.89      41.51  
  2 Danielle Grimm             8 Vikings                42.77      42.37  
  3 Alexis Cross               8 Vikings                45.34      45.23  
  4 Sarah Purcell              8 Vikings                46.58      45.51  
  5 Keely Small                8 Woden                  45.70      46.04  
  6 Jess Ashley                8 Ginninderra            46.06      46.35  
  7 Emma Lucic                 8 Queanbeyan             48.61      46.59  
  8 Pyper Thornberry           7 Ginninderra            46.89      46.72  
  9 Arielle Wachtenheim        7 Goulburn               53.14      48.52  
 10 Sierra Thurecht            8 Vikings                47.28      48.79  
 11 Hayley Dryburgh            8 Woden                  50.69      49.48  
 12 Annabelle Tetley           8 Vikings                48.95      49.69  
 
Event 13  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellen Thurlow              9 Woden                  45.68      47.29  
  2 Bianca Cowan               9 Vikings                47.45      47.99  
  3 Bella Kanellopoulos        9 Telopea                49.17      49.05  
  4 Alice Crossley             9 Burley Griffin         49.23      50.75  
 
Event 13  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caitlin Manning           10 Vikings                39.71      39.64  
  2 Milla Wolf                10 Vikings                40.93      41.17  
 
Event 13  Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gus Shepherd               8 Yass                   47.56      44.35  
  2 Anthony Cummins            8 Goulburn               45.77      46.04  
 
Event 13  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liam Maddren               9 Goulburn               46.70      48.46  
 
Event 14  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jennifer Preece           11 Canberra                  NT      34.85  
  2 Laura Fletcher            11 Goulburn               41.79      40.57  
  3 Hannah Lee                11 Woden                     NT      41.74  
  4 Gabrielle Jackson         11 Queanbeyan             45.62      42.55  
  5 Tara Jones                11 Woden                  47.90      44.08  
  6 Caitlin Mendoza           11 Vikings                   NT      44.60  
  7 Shannon Pritchard         11 Woden                     NT      51.25  
 
Event 14  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lara Menegon              12 Queanbeyan                NT      35.55  
  2 Meg Sokic                 12 Queanbeyan             39.98      35.71  
  3 Moira McLoughlin          12 Canberra                  NT      36.10  
  4 Hayley Kemp               12 Canberra                  NT      38.42  
 
Event 14  Women 13 & Over 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sarah Kurthi              15 Canberra                  NT      34.88  
  2 Philipa Crampton-Smith    13 Yass                      NT      36.17  
  3 Ieesha Rowley             13 CRUIZ                     NT      36.81  
  4 Kaisee O'Keeffe           13 Goulburn               38.12      38.36  
  5 Hannah Scott              14 Vikings                38.30      38.38  
  6 Emma Perkovic             13 Canberra               38.88      38.80  
  7 Mikaela Dingley           15 Canberra               49.38      50.75  
 
Event 14  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dylan Weir                11 Vikings                   NT      37.39  
 
Event 14  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matthew Phung             12 Vikings                38.78      35.42  
  2 Harry Littlewood          12 Telopea                39.35      36.26  
  3 Tim Sterrett              12 CRUIZ                  41.36      38.64  
  4 Harvey Keown              12 Burley Griffin            NT      40.87  
 
Event 14  Men 13 & Over 50 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harry Shepherd            14 Yass                   38.56      35.85  
 
Event 15  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hannah Riddell            11 Canberra               38.60      37.52  
  2 Sophie Cuschieri          11 CRUIZ                  39.13      39.04  
  3 Claudia Maddren           11 Goulburn               40.37      40.43  
  4 Sarah Abbott              11 CRUIZ                  39.26      40.82  
  5 Tahlia Cowan              11 Vikings                40.98      42.18  
 
Event 15  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samantha Holland          12 Ginninderra            39.37      35.46  
  2 Ceillagh Svensson         12 Vikings                36.77      36.78  
  3 Annika Svensson           12 Vikings                37.87      37.83  
  4 Phoebe Crowe              12 Canberra               36.57      38.10  
  5 Alex Courtney             12 CRUIZ                  36.89      39.16  
 
Event 15  Women 13 & Over 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Romy Turner               13 Canberra               33.38      33.71  
  2 Jessica Ralph             13 Goulburn               34.18      34.09  
  3 Amanda Fletcher           15 Vikings                34.64      34.24  
  4 Laura McAuslan            14 Canberra               35.11      34.88  
  5 Tegan Garnett             13 CRUIZ                  35.60      35.43  
  6 Sara Lucic                15 Queanbeyan             34.45      35.81  
  7 Hayley Manning            14 Vikings                35.95      35.89  
  8 Molly May Cann            13 Ginninderra            35.53      36.19  
 
Event 15  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kurt Gosling              11 Vikings                39.49      37.30  
  2 Shaun Vu                  11 Goulburn               38.47      38.35  
 
Event 15  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nicholas Starkey          12 Canberra               36.37      37.49  
  2 Charlie Shepherd          12 Yass                   36.69      37.89  
 
Event 15  Men 13 & Over 50 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Julian Turner             14 Yass                   32.98      32.65  
  2 John Freeman              13 Woden                  32.73      33.19  
 -- William Rooks             15 Canberra               30.19     X29.91  
 
Event 16  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alicia Norris              9 Woden                     NT    1:53.58  
  2 Rachel Crawford            9 Burley Griffin            NT    2:06.35  
 
Event 16  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kate Tabke                10 Vikings                   NT    1:40.77  
 
Event 16  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emily French              11 CRUIZ                1:46.82    1:40.97  
 
Event 16  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hannah Cummins            12 Goulburn             1:38.90    1:29.04  
 
Event 16  Women 13 & Over 100 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nellie Metcalfe           14 Canberra                  NT    1:16.33  
  2 Charlotte Packard         16 Canberra             1:51.73    1:21.16  
  3 Emma Kelly                14 Vikings                   NT    1:23.63  
  4 Brittany Ross             13 Woden                1:39.21    1:30.75  
  5 Alexandra Crowe           14 Canberra             1:31.68    1:37.43  
 
Event 16  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callum Burns               9 Ginninderra               NT    2:19.77  
  2 Bradley Tuck               9 Ginninderra          2:11.29    2:23.96  
 
Event 16  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tim Dutton                10 Canberra                  NT    1:53.62  
 
Event 16  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 James Tuck                11 Ginninderra          1:40.11    1:40.51  
 
Event 16  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riley Nelson              12 Goulburn                  NT    1:30.09  
  2 Ryan Gray                 12 Queanbeyan           1:37.23    1:46.39  
 
Event 16  Men 13 & Over 100 LC Meter Butterfly Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tomas Muller              13 Ginninderra               NT    1:28.50  
 
Event 17  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 J'Aime McGuire             9 Vikings              1:59.47    1:54.76  
 
Event 17  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rebecca Cross             10 Vikings              1:41.29    1:34.04  
  2 Hayley Morris             10 Vikings              1:44.65    1:41.64  
  3 Kaela McGuire             10 Vikings              1:45.38    1:41.82  
  4 Genevieve Morris          10 Vikings              1:43.14    1:44.70  
 
Event 17  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Katelyn Weller            11 Queanbeyan           1:36.72    1:35.29  
  2 Ashleigh Jones            11 Vikings              1:33.19    1:41.26  
 
Event 17  Women 13 & Over 100 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tamika Brinkley           14 Vikings              1:24.06    1:22.97  
 
Event 17  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jarrod Barber             10 Telopea              1:42.00    1:46.45  
 
Event 17  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Angus Funnell             12 Vikings              1:28.44    1:23.46  
  2 Luis Alarcon              12 Vikings              1:30.30    1:29.06  
 
Event 17  Men 13 & Over 100 LC Meter Butterfly Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tom Bingley               14 Canberra             1:22.44    1:17.34  
 
Event 18  Girls 9 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amelia Laudenbach          9 Vikings                   NT    3:15.95  
  2 Eske Gavel                 9 CRUIZ                     NT    3:47.39  
  3 J'Aime McGuire             9 Vikings                   NT    3:54.21  
  4 Phoebe Ross                9 Woden                     NT    3:54.64  
 
Event 18  Girls 10 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Molly Tetley              10 Vikings                   NT    3:30.43  
  2 Niamh Collett             10 Ginninderra          3:40.43    3:44.05  
 
Event 18  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chelsea Stewart           11 Ginninderra          3:35.86    3:04.89  
  2 Rachael Albertson-Kill    11 Telopea                   NT    3:23.82  
 
Event 18  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jessica Laudenbach        12 Vikings              3:10.76    2:58.76  
  2 Lauren Abraham            12 Canberra                  NT    3:14.33  
  3 Alex Courtney             12 CRUIZ                3:26.44    3:30.34  
 
Event 18  Women 13 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma Perkovic             13 Canberra             3:20.41    3:23.66  
  2 Ieesha Rowley             13 CRUIZ                     NT    3:28.74  
 
Event 18  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jackson Savage            11 Queanbeyan           3:30.93    3:00.69  
  2 Kurt Gosling              11 Vikings              3:31.07    3:20.76  
 
Event 18  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luis Alarcon              12 Vikings                   NT    3:10.31  
 
Event 18  Men 13 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tom Bigmore               14 Canberra                  NT    2:59.48  
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andrea Forshaw             8 Vikings                   NT      27.70  
  2 Chloe Tan                  8 Vikings                   NT      31.49  
  3 Sophia Ademeitis           6 Goulburn                  NT      36.47  
  4 Dimity Crowe               7 Canberra                  NT      42.69  
  5 Shelby Holland             8 Goulburn                  NT      49.21  
 
Event 19  Girls 10 Year Olds 25 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma McIntosh             10 Vikings                   NT      24.45  
  2 Tess Healey-Smith         10 Vikings                   NT      34.37  
 
Event 19  Boys 8 & Under 25 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nicholas Barclay           7 Vikings                   NT      35.80  
  2 Corey Matthews             7 Vikings                   NT      46.98  
 
Event 19  Boys 10 Year Olds 25 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ian Schmid                10 Vikings                   NT      26.89  
 
Event 20  Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayley Dryburgh            8 Woden                1:16.43    1:07.52  
  2 Sierra Thurecht            8 Vikings              1:16.03    1:08.96  
  3 Emma Lucic                 8 Queanbeyan           1:12.36    1:10.13  
  4 Annabelle Tetley           8 Vikings              1:16.73    1:15.86  
 
Event 20  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claire Bousfield           9 Young                     NT      56.15  
  2 Bella Kanellopoulos        9 Telopea              1:03.32    1:00.44  
  3 Alicia Norris              9 Woden                     NT    1:00.95  
  4 Bianca Cowan               9 Vikings                   NT    1:06.22  
  5 Sasha Rusanov              9 Queanbeyan           1:05.38    1:07.90  
  6 Charlotte Garner           9 Queanbeyan           1:08.27    1:08.05  
  7 Micaela Tuohy              9 Woden                     NT    1:08.43  
  8 Alice Crossley             9 Burley Griffin       1:08.31    1:11.06  
  9 Alison Piper               9 Vikings                   NT    1:12.23  
 
Event 20  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grace Anderson            10 Canberra                  NT      50.75  
  2 Jessica Holland           10 Ginninderra          1:09.62      58.20  
  3 Caitlin Manning           10 Vikings              1:02.05      58.98  
  4 Georgia Lyness            10 Canberra                  NT    1:06.78  
 
Event 20  Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matthew Duncan             7 Burley Griffin       1:08.37    1:01.55  
  2 Anthony Cummins            8 Goulburn             1:14.30    1:05.71  
  3 Skinny Gavel               7 CRUIZ                1:21.16    1:25.41  
  4 Jayden Ralph               7 Goulburn             1:25.90    1:28.84  
 
Event 20  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamish Allan               9 Vikings                   NT    1:00.71  
  2 Isaac Littlewood           9 Telopea              1:19.28    1:12.22  
  3 Liam Maddren               9 Goulburn             1:16.93    1:14.15  
  4 Zachary Watson             9 Vikings              1:18.24    1:16.04  
 
Event 20  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duncan Ledger             10 Canberra                  NT      55.43  
  2 Sam Mihalyka              10 Woden                  59.67      58.29  
  3 Lachlan Morgan            10 Vikings                   NT    1:06.94  
 
Event 21  Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexis Cross               8 Vikings                58.87      59.97  
  2 Danielle Grimm             8 Vikings                59.17    1:00.21  
  3 Pyper Thornberry           7 Ginninderra            58.95    1:01.43  
  4 Keely Small                8 Woden                1:01.85    1:01.51  
  5 Brooke Gilroy              8 Vikings              1:02.31    1:02.54  
  6 Jess Ashley                8 Ginninderra          1:05.50    1:06.80  
 
Event 21  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amelia Laudenbach          9 Vikings                54.21      53.18  
  2 Amy Sokic                  9 Queanbeyan           1:01.63      55.60  
  3 Ariana Jurkovic            9 Canberra               56.90      56.49  
  4 Alexie Boulton             9 Queanbeyan             56.24      59.05  
  5 Rachel Crawford            9 Burley Griffin         56.54      59.58  
  6 Madeleine Vu               9 Goulburn               58.00      59.86  
  7 Anneliese Brenner          9 Telopea              1:01.27    1:03.90  
  8 Ellen Thurlow              9 Woden                  59.69    1:06.37  
 
Event 21  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Genevieve Morris          10 Vikings                50.50      52.51  
  2 Tennille Miller           10 Canberra               51.82      53.15  
  3 Tamika Veale              10 CRUIZ                  53.41      53.86  
  4 Cassidy Thurecht          10 Vikings                53.51      54.66  
 
Event 21  Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gus Shepherd               8 Yass                   59.60      58.09  
 
Event 21  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bradley Tuck               9 Ginninderra            59.91      58.81  
 
Event 21  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dominik Turner            10 Yass                   53.81      47.72  
  2 Barclay Zhang             10 Canberra               54.11      53.59  
 
Event 22  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma Gillingham           11 Vikings                53.05      50.07  
  2 Hannah Riddell            11 Canberra               53.63      51.19  
  3 Sophie Cuschieri          11 CRUIZ                  53.11      53.59  
  4 Sarah Larkin              11 Canberra                  NT      53.79  
  5 Hannah Lee                11 Woden                     NT      56.57  
  6 Laura Fletcher            11 Goulburn               56.48      56.62  
  7 Tahlia Cowan              11 Vikings                   NT      57.25  
  8 Gabrielle Jackson         11 Queanbeyan           1:01.72    1:00.25  
  9 Caitlin Mendoza           11 Vikings                   NT    1:00.89  
 10 Tara Jones                11 Woden                1:10.83    1:04.56  
 11 Shannon Pritchard         11 Woden                     NT    1:10.05  
 
Event 22  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keely O'Brien             12 Woden                  50.92      48.37  
  2 Jessica Laudenbach        12 Vikings                51.79      49.48  
  3 Chloe Ironside            12 Vikings                51.17      50.16  
  4 Alex Courtney             12 CRUIZ                  49.95      51.44  
  5 Kate Gillingham           12 Vikings                53.18      51.84  
 
Event 22  Women 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaisee O'Keeffe           13 Goulburn               47.84      46.74  
  2 Philipa Crampton-Smith    13 Yass                      NT      47.97  
  3 Jessica Ralph             13 Goulburn               51.78      49.68  
  4 Hayley Manning            14 Vikings                51.21      50.13  
  5 Hannah Scott              14 Vikings                51.42      50.88  
  6 Emma Perkovic             13 Canberra               58.90      56.04  
 
Event 22  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dylan Weir                11 Vikings                   NT      51.80  
  2 Jack Brinkley             11 Vikings                56.23      53.80  
  3 Shaun Vu                  11 Goulburn               53.39      53.93  
 
Event 22  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Charlie Shepherd          12 Yass                   51.29      50.84  
  2 Harry Littlewood          12 Telopea                58.07      51.52  
  3 Tim Sterrett              12 CRUIZ                  54.51      53.19  
  4 Harvey Keown              12 Burley Griffin            NT    1:01.88  
 
Event 22  Men 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liam Braithwaite          13 Ginninderra               NT      42.33  
  2 Harry Shepherd            14 Yass                   51.87      46.14  
 
Event 23  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashleigh Jones            11 Vikings                49.41      48.69  
  2 Claudia Maddren           11 Goulburn               51.60      50.18  
  3 Montana Thornberry        11 Ginninderra            51.32      50.39  
 
Event 23  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lauren Abraham            12 Canberra               46.52      46.61  
  2 Ceillagh Svensson         12 Vikings                48.25      47.85  
  3 Chantelle Vu              12 Goulburn               48.28      50.21  
 
Event 23  Women 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Molly May Cann            13 Ginninderra            43.58      42.69  
  2 Brittany Ross             13 Woden                  44.04      43.64  
  3 Tamika Brinkley           14 Vikings                45.40      44.24  
  4 Aisha Collins             13 Canberra               46.17      45.58  
  5 Haley Jedrzejek           13 Canberra               46.35      46.18  
  6 Alexandra Crowe           14 Canberra               45.07      46.68  
  7 Tegan Garnett             13 CRUIZ                  45.21      47.07  
  8 Romy Turner               13 Canberra               45.64      47.81  
  9 Bethany Stone             14 Ginninderra            46.60      52.46  
 
Event 23  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joshua Waugh              11 Canberra               51.53      48.83  
  2 Jackson Savage            11 Queanbeyan             48.86      49.53  
  3 William Crowe             11 Canberra               47.83      50.22  
 
Event 23  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jordan Welch              12 Ginninderra            45.08      42.58  
  2 Nicholas Starkey          12 Canberra               45.43      46.47  
  3 James Greenlees           12 Goulburn               47.34      47.12  
  4 Aaron Dutton              12 Canberra               47.43      47.30  
  5 Sebastian Cuschieri       12 CRUIZ                  46.46      48.20  
  6 Ryan Gray                 12 Queanbeyan             47.26      48.63  
 
Event 23  Men 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Julian Turner             14 Yass                   42.95      42.72  
  2 Alex Ramsay               15 Ginninderra            44.62      43.34  
 
Event 24  Girls 8 & Under 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Danielle Grimm             8 Vikings                   NT    1:35.73  
  2 Sarah Purcell              8 Vikings                   NT    1:42.45  
  3 Annabelle Tetley           8 Vikings              2:01.26    2:03.86  
 -- Arielle Wachtenheim        7 Goulburn                  NT        DNF  
 
Event 24  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alicia Norris              9 Woden                     NT    1:36.70  
  2 Jasmine Allday             9 Ginninderra               NT    1:41.04  
  3 Phoebe Ross                9 Woden                2:23.52    1:41.61  
  4 Anneliese Brenner          9 Telopea              1:55.42    1:45.70  
  5 Claire Bousfield           9 Young                     NT    1:54.84  
  6 Charlotte Garner           9 Queanbeyan                NT    2:00.31  
  7 Sasha Rusanov              9 Queanbeyan           1:56.17    2:07.97  
 
Event 24  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cassidy Thurecht          10 Vikings              1:34.97    1:27.69  
  2 Grace Anderson            10 Canberra                  NT    1:29.39  
  3 Milla Wolf                10 Vikings              1:33.83    1:33.01  
  4 Jessica Holland           10 Ginninderra          1:52.89    1:34.50  
  5 Niamh Collett             10 Ginninderra          1:33.42    1:34.76  
  6 Caitlin Manning           10 Vikings              1:36.91    1:34.79  
  7 Tara Ironside             10 Vikings              1:40.67    1:38.81  
  8 Elizabeth Crossley        10 Burley Griffin       1:40.65    1:42.43  
 
Event 24  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jennifer Preece           11 Canberra                  NT    1:17.64  
  2 Laura Fletcher            11 Goulburn             1:39.92    1:39.15  
 
Event 24  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samantha Holland          12 Ginninderra          1:28.87    1:19.69  
  2 Lara Menegon              12 Queanbeyan                NT    1:21.56  
  3 Moira McLoughlin          12 Canberra                  NT    1:22.16  
  4 Ceillagh Svensson         12 Vikings              1:24.74    1:24.13  
  5 Annika Svensson           12 Vikings              1:24.68    1:24.67  
  6 Hayley Kemp               12 Canberra                  NT    1:27.25  
  7 Phoebe Crowe              12 Canberra             1:28.88    1:27.39  
  8 Eilish Tuohy              12 Woden                     NT    1:33.18  
 
Event 24  Women 13 & Over 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laura McAuslan            14 Canberra             1:20.11    1:19.66  
  2 Molly May Cann            13 Ginninderra          1:20.38    1:22.12  
  3 Ieesha Rowley             13 CRUIZ                     NT    1:23.92  
  4 Hayley Manning            14 Vikings                   NT    1:25.35  
  5 Hannah Scott              14 Vikings              1:30.38    1:29.26  
  6 Mikaela Dingley           15 Canberra             1:51.46    1:51.66  
 
Event 24  Boys 8 & Under 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gus Shepherd               8 Yass                 1:35.59    1:53.67  
  2 Jayden Ralph               7 Goulburn                  NT    2:28.00  
 
Event 24  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Isaac Littlewood           9 Telopea                   NT    1:48.61  
  2 Callum Burns               9 Ginninderra          1:52.02    1:49.88  
  3 Liam Maddren               9 Goulburn             1:51.94    1:55.50  
 
Event 24  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dominik Turner            10 Yass                      NT    1:20.40  
  2 Tim Dutton                10 Canberra             1:48.47    1:38.45  
  3 Ian Schmid                10 Vikings                   NT    1:38.91  
  4 Hayden Matthews           10 Vikings              1:45.10    1:41.99  
  5 Duncan Ledger             10 Canberra                  NT    1:42.60  
 
Event 24  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joshua Waugh              11 Canberra                  NT    1:22.41  
  2 Kurt Gosling              11 Vikings              1:26.98    1:26.37  
  3 Jack Brinkley             11 Vikings              1:27.11    1:26.60  
 
Event 24  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 James Greenlees           12 Goulburn             1:15.24    1:17.50  
  2 Matthew Phung             12 Vikings              1:50.50    1:22.17  
  3 Charlie Shepherd          12 Yass                 1:25.31    1:23.56  
  4 Harry Littlewood          12 Telopea                   NT    1:25.12  
  5 Harvey Keown              12 Burley Griffin            NT    1:33.61  
  6 Tim Sterrett              12 CRUIZ                1:35.69    1:36.85  
 
Event 25  Girls 8 & Under 100 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alexis Cross               8 Vikings              1:54.72    1:42.87  
  2 Emma Lucic                 8 Queanbeyan           1:58.21    1:56.61  
 
Event 25  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ariana Jurkovic            9 Canberra             1:46.49    1:39.26  
  2 Alexie Boulton             9 Queanbeyan           1:45.07    1:44.38  
 
Event 25  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Genevieve Morris          10 Vikings              1:24.31    1:26.38  
  2 Rhiannon Thompson         10 Queanbeyan           1:28.18    1:26.64  
  3 Tamika Veale              10 CRUIZ                1:25.57    1:26.71  
  4 Hayley Morris             10 Vikings              1:25.28    1:26.88  
  5 Kaela McGuire             10 Vikings              1:28.22    1:28.38  
  6 Molly Tetley              10 Vikings              1:28.56    1:35.14  
 
Event 25  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emily French              11 CRUIZ                1:21.84    1:18.19  
  2 Montana Thornberry        11 Ginninderra          1:19.36    1:18.57  
  3 Alexandra Ashley          11 Ginninderra          1:20.42    1:18.75  
  4 Ashleigh Jones            11 Vikings              1:19.81    1:20.37  
  5 Emma Miller               11 Burley Griffin       1:23.91    1:21.75  
  6 Katelyn Weller            11 Queanbeyan           1:24.35    1:28.28  
 
Event 25  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Molly Turnbull            12 Vikings              1:18.35    1:18.77  
  2 Jessica Laudenbach        12 Vikings              1:22.14    1:19.04  
  3 Keely O'Brien             12 Woden                1:19.31    1:19.13  
  4 Kate Gillingham           12 Vikings              1:21.13    1:24.10  
 
Event 25  Women 13 & Over 100 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hollie Wells              13 Goulburn             1:17.23    1:13.34  
  2 Jessica Ralph             13 Goulburn             1:15.83    1:14.13  
  3 Amanda Fletcher           15 Vikings              1:16.15    1:17.52  
  4 Sara Lucic                15 Queanbeyan           1:14.50    1:18.46  
 
Event 25  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jarrod Barber             10 Telopea              1:27.38    1:24.27  
 
Event 25  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 William Crowe             11 Canberra             1:23.56    1:28.45  
  2 James Tuck                11 Ginninderra          1:25.86    1:32.62  
 
Event 25  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aaron Dutton              12 Canberra             1:15.71    1:17.51  
  2 Nicholas Starkey          12 Canberra             1:21.16    1:25.94  
 
Event 25  Men 13 & Over 100 LC Meter Freestyle Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liam Braithwaite          13 Ginninderra          1:09.33    1:11.20  
  2 John Freeman              13 Woden                1:16.09    1:14.49  
 
Event 26  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma Gillingham           11 Vikings                   NT    2:59.08  
 
Event 26  Women 13 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eliza Tetley              13 Vikings              3:32.72    3:29.26  
 
Event 26  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eli Gatica                11 Telopea              3:23.59    3:10.75  
 
Event 26  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liam Barber               12 Telopea              3:20.17    2:47.11  
  2 Jordan Welch              12 Ginninderra               NT    2:47.33  
 
Event 27  Girls 8 & Under 25 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chloe Tan                  8 Vikings                   NT      26.13  
  2 Sophia Ademeitis           6 Goulburn                  NT      31.69  
  3 Shelby Holland             8 Goulburn                  NT      41.43  
 
Event 27  Girls 10 Year Olds 25 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emma McIntosh             10 Vikings                   NT      23.60  
  2 Tess Healey-Smith         10 Vikings                   NT      26.66  
 
Event 27  Boys 8 & Under 25 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lachlan Savage             6 Queanbeyan             34.60      32.35  
  2 Skinny Gavel               7 CRUIZ                     NT      41.54  
 
Event 28  Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sarah Purcell              8 Vikings                57.36      56.38  
  2 Hayley Dryburgh            8 Woden                1:00.43      58.16  
  3 Annabelle Tetley           8 Vikings              1:04.18    1:04.09  
  4 Dimity Crowe               7 Canberra                  NT    1:04.72  
 
Event 28  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phoebe Ross                9 Woden                  58.38      51.81  
  2 Bella Kanellopoulos        9 Telopea                55.11      52.30  
  3 Bianca Cowan               9 Vikings                56.04      56.47  
  4 Anneliese Brenner          9 Telopea                57.16      57.89  
  5 Alison Piper               9 Vikings                   NT      58.08  
  6 Alice Crossley             9 Burley Griffin         56.27      58.65  
  7 Sasha Rusanov              9 Queanbeyan           1:01.56    1:01.44  
  8 Charlotte Garner           9 Queanbeyan             59.31    1:05.22  
 
Event 28  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Isobel Bender             10 Canberra                  NT      47.34  
  2 Caitlin Manning           10 Vikings                48.44      49.18  
  3 Jessica Holland           10 Ginninderra            59.86      49.41  
  4 Georgia Lyness            10 Canberra                  NT    1:02.39  
 
Event 28  Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nicholas Barclay           7 Vikings                   NT      55.22  
  2 Anthony Cummins            8 Goulburn             1:00.46    1:00.81  
  3 Corey Matthews             7 Vikings                   NT    1:04.68  
  4 Jayden Ralph               7 Goulburn             1:03.90    1:09.76  
 
Event 28  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamish Allan               9 Vikings                   NT      53.27  
  2 Isaac Littlewood           9 Telopea                   NT      56.78  
  3 Liam Maddren               9 Goulburn             1:00.10      58.44  
  4 Zachary Watson             9 Vikings              1:00.94    1:03.88  
 
Event 28  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barclay Zhang             10 Canberra               48.03      46.51  
  2 Ian Schmid                10 Vikings                   NT      50.11  
  3 Lachlan Morgan            10 Vikings                   NT      51.24  
  4 Sam Mihalyka              10 Woden                1:07.39    1:02.46  
 
Event 29  Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooke Gilroy              8 Vikings                51.92      50.12  
  2 Alexis Cross               8 Vikings                55.01      53.64  
  3 Keely Small                8 Woden                  55.95      54.71  
  4 Pyper Thornberry           7 Ginninderra            53.50      56.52  
 
Event 29  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amelia Laudenbach          9 Vikings                45.46      43.30  
  2 Amy Sokic                  9 Queanbeyan             50.32      46.46  
  3 Ellie Hoitink              9 Canberra               47.40      47.00  
  4 Ariana Jurkovic            9 Canberra               51.87      48.30  
  5 Rachel Crawford            9 Burley Griffin         49.47      49.60  
  6 Madeleine Vu               9 Goulburn               52.64      50.27  
  7 Eske Gavel                 9 CRUIZ                  49.61      52.33  
  8 Jasmine Allday             9 Ginninderra            51.99      52.92  
  9 Alexie Boulton             9 Queanbeyan             50.97      54.06  
 10 Ellen Thurlow              9 Woden                  52.93      56.98  
 
Event 29  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kate Tabke                10 Vikings                44.17      44.43  
  2 Tamika Veale              10 CRUIZ                  45.73      44.72  
  3 Rhiannon Thompson         10 Queanbeyan             46.32      48.19  
  4 Elizabeth Crossley        10 Burley Griffin         48.02      50.35  
 
Event 29  Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gus Shepherd               8 Yass                   54.31      52.40  
 
Event 29  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tim Dutton                10 Canberra               45.01      51.51  
 
Event 30  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Claudia Maddren           11 Goulburn               48.36      48.34  
  2 Sophie Cuschieri          11 CRUIZ                  51.83      51.76  
  3 Gabrielle Jackson         11 Queanbeyan             56.98      52.26  
  4 Laura Fletcher            11 Goulburn               56.56      52.91  
  5 Tara Jones                11 Woden                  55.58      53.43  
  6 Tahlia Cowan              11 Vikings                50.39      54.94  
  7 Hannah Lee                11 Woden                     NT      55.16  
  8 Shannon Pritchard         11 Woden                     NT      59.73  
 
Event 30  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayley Kemp               12 Canberra                  NT      42.78  
  2 Samantha Holland          12 Ginninderra            47.44      43.32  
  3 Lara Menegon              12 Queanbeyan                NT      44.00  
  4 Molly Turnbull            12 Vikings                45.23      44.64  
  5 Kate Gillingham           12 Vikings                46.12      45.11  
  6 Eilish Tuohy              12 Woden                     NT      46.55  
 
Event 30  Women 13 & Over 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayley Manning            14 Vikings                42.96      40.86  
  2 Philipa Crampton-Smith    13 Yass                      NT      42.58  
  3 Sarah Kurthi              15 Canberra                  NT      42.79  
  4 Sara Lucic                15 Queanbeyan             42.36      43.07  
  5 Emma Perkovic             13 Canberra               44.23      43.67  
  6 Hollie Wells              13 Goulburn               46.53      44.13  
  7 Laura McAuslan            14 Canberra               45.68      44.76  
  8 Kaisee O'Keeffe           13 Goulburn               46.96      46.02  
  9 Ieesha Rowley             13 CRUIZ                     NT      46.61  
 10 Mikaela Dingley           15 Canberra               57.25      58.08  
 
Event 30  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolya Cook                11 Burley Griffin            NT      42.61  
  2 James Tuck                11 Ginninderra            46.23      45.47  
  3 Dylan Weir                11 Vikings                   NT      45.50  
  4 Shaun Vu                  11 Goulburn               48.43      46.76  
 
Event 30  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luis Alarcon              12 Vikings                43.09      41.96  
  2 Aaron Dutton              12 Canberra               44.69      44.87  
  3 Charlie Shepherd          12 Yass                   44.53      45.68  
  4 Matthew Phung             12 Vikings                48.82      47.74  
  5 Tim Sterrett              12 CRUIZ                  49.38      49.47  
  6 Harry Littlewood          12 Telopea                51.26      51.48  
 
Event 30  Men 13 & Over 50 LC Meter Backstroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Julian Turner             14 Yass                   40.94      37.65  
  2 Harry Shepherd            14 Yass                   49.94      45.56  
 
Event 31  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chelsea Stewart           11 Ginninderra            42.33      39.20  
  2 Ashlin Hardiman           11 Ginninderra            43.90      40.30  
  3 Alexandra Ashley          11 Ginninderra            41.54      41.94  
  4 Montana Thornberry        11 Ginninderra            42.06      42.60  
  5 Emma Miller               11 Burley Griffin         42.72      44.29  
  6 Hannah Riddell            11 Canberra               45.30      44.99  
 
Event 31  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jessica Laudenbach        12 Vikings                40.69      39.84  
  2 Keely O'Brien             12 Woden                  43.45      44.20  
  3 Chloe Ironside            12 Vikings                43.28      45.32  
 
Event 31  Women 13 & Over 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jessica Ralph             13 Goulburn               41.41      40.53  
  1 Bethany Stone             14 Ginninderra            39.13      40.53  
  3 Amanda Fletcher           15 Vikings                41.38      41.07  
  4 Tamika Brinkley           14 Vikings                40.12      41.31  
  5 Brittany Ross             13 Woden                  41.53      41.34  
  6 Alexandra Crowe           14 Canberra               39.29      41.47  
 
Event 31  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joshua Waugh              11 Canberra               44.45      43.73  
  2 Kurt Gosling              11 Vikings                45.09      45.28  
 
Event 31  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryan Gray                 12 Queanbeyan             42.09      43.51  
 
Event 31  Men 13 & Over 50 LC Meter Backstroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alex Ramsay               15 Ginninderra            36.66      35.79  
  2 Liam Braithwaite          13 Ginninderra            39.31      38.20  
 
Event 32  Girls 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Danielle Grimm             8 Vikings                   NT    2:08.89  
  2 Keely Small                8 Woden                     NT    2:09.73  
  3 Sarah Purcell              8 Vikings                   NT    2:21.95  
  4 Emma Lucic                 8 Queanbeyan                NT    2:43.11  
 
Event 32  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amelia Laudenbach          9 Vikings                   NT    1:53.63  
  2 Ariana Jurkovic            9 Canberra                  NT    2:00.22  
  3 Ellen Thurlow              9 Woden                2:17.25    2:14.72  
  4 Anneliese Brenner          9 Telopea              2:23.24    2:14.91  
  5 Claire Bousfield           9 Young                     NT    2:15.44  
 
Event 32  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grace Anderson            10 Canberra                  NT    1:51.95  
  2 Molly Tetley              10 Vikings              2:06.17    2:08.76  
  3 Tara Ironside             10 Vikings              2:05.12    2:09.22  
 -- Alizee Wachtenheim        10 Goulburn             1:56.00        DNF  
 
Event 32  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sarah Larkin              11 Canberra                  NT    1:55.29  
  2 Sophie Cuschieri          11 CRUIZ                1:58.24    1:56.89  
  3 Hannah Lee                11 Woden                     NT    1:58.55  
  4 Laura Fletcher            11 Goulburn                  NT    2:06.81  
 
Event 32  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alex Courtney             12 CRUIZ                1:54.11    1:54.74  
  2 Eilish Tuohy              12 Woden                     NT    2:04.35  
 
Event 32  Women 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Philipa Crampton-Smith    13 Yass                      NT    1:45.12  
 
Event 32  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamish Allan               9 Vikings                   NT    2:08.80  
  2 Callum Burns               9 Ginninderra               NT    2:11.15  
  3 Isaac Littlewood           9 Telopea              2:38.99    2:47.60  
 
Event 32  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dominik Turner            10 Yass                 2:28.98    1:49.89  
  2 Hayden Matthews           10 Vikings              2:09.37    2:01.70  
 
Event 32  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kolya Cook                11 Burley Griffin            NT    1:45.95  
  2 Jack Brinkley             11 Vikings              1:58.85    1:53.84  
  3 Shaun Vu                  11 Goulburn             2:04.39    2:02.80  
 
Event 32  Men 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke Development
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liam Braithwaite          13 Ginninderra               NT    1:31.64  
 
Event 33  Girls 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooke Gilroy              8 Vikings              2:22.26    2:12.06  
  2 Pyper Thornberry           7 Ginninderra          2:11.48    2:16.40  
 
Event 33  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madeleine Vu               9 Goulburn             2:09.98    2:15.44  
  2 Bella Kanellopoulos        9 Telopea              2:15.39    2:15.70  
 
Event 33  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Milla Wolf                10 Vikings              1:56.97    1:47.07  
  2 Tennille Miller           10 Canberra             1:52.53    1:53.52  
  3 Cassidy Thurecht          10 Vikings              1:55.77    1:58.63  
 
Event 33  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashleigh Jones            11 Vikings              1:48.13    1:47.01  
  2 Emma Miller               11 Burley Griffin       1:47.73    1:48.96  
  3 Emma Gillingham           11 Vikings              1:49.46    1:49.00  
  4 Claudia Maddren           11 Goulburn             1:54.52    1:53.59  
 
Event 33  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Phoebe Crowe              12 Canberra             1:46.34    1:40.97  
  2 Annika Svensson           12 Vikings              1:42.89    1:41.14  
  3 Lauren Abraham            12 Canberra             1:43.19    1:41.75  
  4 Chantelle Vu              12 Goulburn             1:42.64    1:51.41  
 
Event 33  Women 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tegan Garnett             13 CRUIZ                1:38.81    1:36.96  
  2 Tamika Brinkley           14 Vikings              1:38.26    1:37.71  
  3 Hollie Wells              13 Goulburn             1:42.39    1:39.48  
  4 Aisha Collins             13 Canberra             1:41.39    1:41.54  
  5 Alexandra Crowe           14 Canberra             1:39.88    1:42.33  
  6 Kaisee O'Keeffe           13 Goulburn             1:43.81    1:42.43  
  7 Romy Turner               13 Canberra             1:42.88    1:43.06  
 
Event 33  Boys 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gus Shepherd               8 Yass                 2:28.61    2:04.60  
 
Event 33  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bradley Tuck               9 Ginninderra          2:08.46    2:04.24  
 
Event 33  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barclay Zhang             10 Canberra             1:56.67    1:59.31  
  2 Tim Dutton                10 Canberra             1:56.20    2:01.01  
  3 Jarrod Barber             10 Telopea              1:57.78    2:06.52  
 
Event 33  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dylan Weir                11 Vikings              1:49.48    1:47.10  
  2 Jackson Savage            11 Queanbeyan           1:51.04    1:48.60  
  3 William Crowe             11 Canberra             1:53.78    1:50.88  
 
Event 33  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jordan Welch              12 Ginninderra          1:39.51    1:32.68  
  2 Aaron Dutton              12 Canberra             1:43.35    1:40.62  
  3 Sebastian Cuschieri       12 CRUIZ                1:47.86    1:40.64  
  4 Ryan Gray                 12 Queanbeyan           1:46.07    1:43.57  
  5 James Greenlees           12 Goulburn             1:43.83    1:45.08  
 
Event 33  Men 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke Intermediate
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Julian Turner             14 Yass                 1:39.38    1:36.32  
  2 Harry Shepherd            14 Yass                 1:42.19    1:39.20  
 
Event 34  Girls 10 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaela McGuire             10 Vikings              3:20.03    3:10.63  
  2 Tamika Veale              10 CRUIZ                3:14.68    3:11.09  
  3 Rhiannon Thompson         10 Queanbeyan           3:16.87    3:11.92  
 
Event 34  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Emily French              11 CRUIZ                3:05.61    2:52.62  
  2 Montana Thornberry        11 Ginninderra               NT    2:56.68  
  3 Alexandra Ashley          11 Ginninderra          3:01.43    2:58.61  
 
Event 34  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chloe Ironside            12 Vikings              2:56.09    2:56.30  
  2 Molly Turnbull            12 Vikings              2:57.80    2:59.37  
 
Event 34  Women 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Briana Jones              13 Woden                2:40.05    2:34.65  
  2 Emma Kelly                14 Vikings              3:00.06    2:35.06  
  3 Haley Jedrzejek           13 Canberra             2:55.05    2:38.07  
  4 Eliza Tetley              13 Vikings              2:42.35    2:42.99  
  5 Sara Lucic                15 Queanbeyan           2:45.99    2:50.67  
  6 Amanda Fletcher           15 Vikings              2:56.61    3:01.57  
 
Event 34  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riley Nelson              12 Goulburn             2:47.98    2:41.23  
 
Event 34  Men 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alex Ramsay               15 Ginninderra               NT    2:25.61  
  2 Tomas Muller              13 Ginninderra               NT    2:38.18  
  3 John Freeman              13 Woden                3:05.12    2:41.21  
  4 Tom Bigmore               14 Canberra                  NT    2:41.75