Burley Griffin October Meet                          
                 Saturday October 10 & Sunday October 11, 2009                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Men Open 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sam Schubert              17 Gunnedah             4:42.35    4:43.94  
  2 Declan Moore              14 Canberra             5:05.10    4:57.08  
  3 Ryan Hore                 14 Vikings              6:00.00    4:58.80  
  4 William Pulley            15 Cruiz                5:00.16    5:05.43  
  5 Luke Abberton             16 Vikings              5:15.23    5:16.11  
  6 Lachlan Colquhoun         13 Vikings              5:14.03    5:17.97  
  7 Damien Yabsley            15 Galston              5:21.58    5:27.91  
  8 Matthew Robinson          13 Blacktown City       5:42.31    5:32.15  
 
Event 2  Women Open 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miranda Debeljakovic      16 Cruiz                5:33.42    5:30.94  
  2 Bianca Pitts              19 Vikings              5:33.55    5:39.41  
  3 Bethany Colquhoun         14 Vikings              5:43.24    5:50.07  
  4 Paula Rusanov             13 Queanbeyan           5:50.46    6:03.60  
 
Event 3  Men 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Webb              10 Vikings              1:44.42    1:22.05  
  2 Nathan Robinson           10 Blacktown City       1:20.91    1:27.16  
  3 Patrick Day               10 Galston              1:46.37    1:29.41  
  4 Nicholas Duell-Ferguson   10 Kincumber PD         1:47.88    1:32.97  
  5 Bradley Tuck               9 Ginninderra               NT    2:13.26  
 
Event 4  Women 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emma Gillingham           10 Burley Griffin       1:24.55    1:22.98  
  2 Breana Gilroy             10 Vikings              1:45.02    1:33.72  
  3 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings              1:58.45    1:35.25  
  4 Stacey Kearns              9 Mount Annan          1:50.20    1:35.92  
  5 Molly Tetley              10 Burley Griffin       1:43.24    1:40.54  
  6 Josie Gillham             10 Cowra                1:42.11    1:41.06  
  7 Jane Spragg               10 Wagga Wagga          1:59.90    1:42.85  
  8 Hayley Morris             10 Burley Griffin            NT    1:44.65  
  9 Genevieve Morris          10 Burley Griffin       1:56.67    1:45.08  
 10 Kaela McGuire             10 Vikings                   NT    1:45.38  
 11 Rhiannon Thompson         10 Queanbeyan                NT    1:49.22  
 12 J'Aime McGuire             8 Vikings                   NT    1:59.47  
 13 Abbey Webb                 8 Vikings                   NT    2:05.09  
 14 Sophie Jones              10 Burley Griffin       2:13.86    2:12.73  
 
Event 5  Men 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson Savage            11 Queanbeyan           1:27.07    1:21.47  
  2 Eli Gatica                11 Telopea              1:31.42    1:25.23  
  3 Lachlan Sauer             11 Galston              1:31.10    1:25.95  
  4 Michael Kendrick          11 Burley Griffin       1:30.54    1:32.20  
  5 James Tuck                11 Ginninderra               NT    1:40.11  
  6 Antonio Del Castillo      11 Macquarie Fields          NT    1:43.20  
 
Event 5  Men 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mark Sahin                12 Aquaburn             1:28.12    1:13.04  
  2 Jordan Campbell           12 Galston              1:20.64    1:20.43  
  3 Tim Gillham               12 Cowra                1:19.48    1:25.19  
  4 Sam Raves                 12 Wagga Wagga          1:23.50    1:25.58  
  5 Tom Day                   12 Galston                   NT    1:27.63  
  6 Angus Funnell             12 Vikings                   NT    1:28.44  
  7 Luis Alarcon              12 Vikings                   NT    1:30.30  
  8 Daniel Pelkowitz          12 Ginninderra               NT    1:32.00  
  9 Ryan Gray                 12 Queanbeyan                NT    1:44.06  
 
Event 6  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emily Steer               11 Galston              1:17.88    1:17.56  
  2 Rebekah McCoy             11 Vikings              1:22.25    1:23.64  
  3 Ashleigh Cockburn         11 Canberra             1:24.84    1:25.17  
  4 Kate Holden               11 Mount Annan          1:36.37    1:32.86  
  5 Ashleigh Jones            11 Vikings                   NT    1:33.19  
  6 Chelsea Stewart           11 Ginninderra               NT    1:38.33  
  7 Connie Janiszewski        11 Galston              1:39.97    1:40.04  
  8 Ceillagh Svensson         11 Vikings              1:49.22    1:41.65  
  9 Annika Svensson           11 Vikings              2:06.85    1:42.59  
 
Event 6  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grace Hoitink             12 Canberra             1:22.75    1:18.78  
  2 Jessica Orr               12 Ginninderra          1:31.19    1:23.66  
  3 Eliza Tetley              12 Burley Griffin       1:22.36    1:26.16  
  4 Briony Wright             12 Galston              1:25.00    1:31.38  
  5 Katie Gillingham          12 Burley Griffin       1:31.24    1:36.62  
 
Event 7  Men 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tim Young                 13 Ginninderra          1:14.34    1:10.43  
  2 Toomas Mirlieb            13 Canberra             1:13.51    1:13.71  
  3 Cameron Morris            13 Galston              1:17.08    1:13.72  
  4 Jack Nix                  13 Tumut                1:12.80    1:16.62  
  5 Hayden Reedy              13 Galston              1:14.53    1:18.21  
  6 Thomas Choo               13 Galston              1:20.42    1:24.39  
  7 Tom Bigmore               13 Canberra             1:26.36    1:24.67  
  8 Thomas Harrison           13 Burley Griffin       1:34.57    1:27.30  
  9 Shaun Philippa            13 Vikings              1:36.91    1:29.56  
 
Event 7  Men 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andy Chen                 14 Ginninderra          1:06.60    1:05.45  
  2 Declan Moore              14 Canberra             1:11.30    1:09.15  
  3 Thomas Ramsay             14 Ginninderra          1:12.02    1:12.21  
  4 Jeremy Tunkunas-Scott     14 Galston              1:17.36    1:12.46  
  5 Tom Bingley               14 Canberra             1:13.66    1:14.43  
  6 Luke Tebb                 14 Burley Griffin            NT    1:19.04  
  7 Tim Mason                 14 Aquaburn             1:12.66    1:19.25  
  8 Luke Pearson              14 Galston              1:18.86    1:19.91  
  9 Callan Mott               14 Griffith             1:27.00    1:21.50  
 10 Nathan Albertini          14 Galston              1:27.27    1:24.71  
 
Event 8  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Melva Yiu                 13 Aquaburn             1:11.99    1:13.32  
  2 Natasha Kosev             13 Ginninderra          1:19.22    1:15.29  
  3 Caitlyn Richardson        13 Engadine             1:14.84    1:16.34  
  4 Sarah Eastman             13 Bega                 1:17.82    1:18.39  
  5 Emma Kelly                13 Vikings              1:24.09    1:18.44  
  6 Katelyn Strike            13 Kinross              1:16.96    1:19.14  
  7 Aisha Collins             13 Canberra             1:19.17    1:21.33  
  8 Jessica Davis             13 Galston              1:21.30    1:21.46  
  9 Tarni Miller              13 Canberra             1:22.69    1:21.91  
 10 Melanie Le Couteur        13 Vikings              1:23.97    1:23.35  
 11 Meg Bourne                13 Canberra             1:25.87    1:23.74  
 12 Keira Spencer             13 Dapto                1:30.00    1:23.93  
 13 Haley Jedrzejek           13 Canberra             1:20.17    1:24.26  
 14 Kali Gillen               13 Galston              1:37.10    1:26.02  
 15 Eliza Kennedy             13 Dapto                1:32.47    1:27.42  
 16 Emma Perkovic             13 Canberra             1:31.20    1:32.33  
 17 Jackie Jones              13 Burley Griffin       1:39.01    1:34.55  
 
Event 8  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra          1:17.11    1:17.33  
  2 Beth Spragg               14 Wagga Wagga          1:19.23    1:18.00  
  3 Ashleigh Dunning          14 Pambula              1:17.79    1:20.03  
  4 Lauren Van Den Elzen      14 Galston              1:18.89    1:20.60  
  5 Rosalea Bell              14 Canberra             1:20.74    1:21.42  
  6 Louise Hancock            14 Griffith             1:20.57    1:23.98  
  7 Sarah Granger             14 Orana Aquatic        1:37.32    1:32.85  
 
Event 9  Men 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zane Jordan               18 Woden                1:54.87    1:59.49  
  2 Oliver Bourne             15 Canberra             2:05.94    2:08.55  
  3 Nicolaas Philippa         15 Vikings              2:17.16    2:13.21  
  4 Cameron Thompson          15 Dapto                2:19.12    2:14.59  
 
Event 10  Women 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaitlyn Schnyder          16 Ginninderra          2:04.75    2:12.96  
  2 Hannah Hobson             15 Young                2:19.43    2:23.09  
  3 Bianca Pitts              19 Vikings              2:30.00    2:25.41  
  4 Miranda Debeljakovic      16 Cruiz                2:22.21    2:29.07  
 
Event 11  Men 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Pearson            7 Galston                56.85    1:03.11  
  2 Matthew Duncan             7 Burley Griffin       1:08.41    1:08.37  
  3 Brendon Coffee             8 Orana Aquatic        1:39.77    1:10.13  
 
Event 11  Men 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kieran Albertini           9 Galston                54.55      50.36  
  2 Matthew Harrison           9 Burley Griffin         54.08      54.01  
  3 Jack Kilrain               9 Vikings              1:07.67      56.12  
  4 Rory Davis                 9 Galston                59.70      56.66  
  5 Joshua Colquhoun           9 Vikings              1:00.87      56.68  
  6 Callum Burns               9 Ginninderra            59.39      58.90  
  7 Kaea Bidois                9 Galston              1:00.26      59.79  
  8 Daniel Dunning             9 Pambula              1:00.67    1:00.20  
 
Event 11  Men 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patrick Walsh             10 Galston                45.50      44.83  
  2 Jake Perry                10 Mount Annan            47.57      49.09  
  3 Patrick Day               10 Galston                49.35      50.49  
  4 Mathew Sperring           10 Dapto                  51.16      51.90  
  5 Otto Reichelt             10 Canberra               55.84      53.52  
  6 Nicholas Duell-Ferguson   10 Kincumber PD           54.62      53.88  
  7 Nicholas Lawlis           10 Queanbeyan             54.22      55.19  
  8 Duncan Ledger             10 Burley Griffin         54.50      55.85  
  9 Andrew Van Kemenade       10 Cowra                  51.17      56.26  
 10 Aidan Morris              10 Galston                58.49      59.22  
 11 Alec Richardson           10 Engadine             1:00.63    1:02.89  
 12 Matthew Coffee            10 Orana Aquatic        1:05.14    1:03.05  
 
Event 12  Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caitlin Walsh              7 Galston                57.45      54.09  
  2 Abbey Webb                 8 Vikings                56.75      58.45  
  3 Susannah Fryer             8 Mount Annan          1:00.95      58.73  
  4 Pyper Thornberry           7 Ginninderra          1:00.79      58.95  
  5 Bella Kanellopoulos        8 Telopea                   NT    1:04.36  
  6 Tiana Reedy                8 Galston              1:07.95    1:04.65  
  7 Frances Del Castillo       7 Macquarie Fields          NT    1:09.29  
  8 J'Aime McGuire             8 Vikings              1:08.85    1:10.01  
  9 Emma Lucic                 8 Queanbeyan           1:15.18    1:12.79  
 10 Annabelle Tetley           8 Burley Griffin       1:18.35    1:16.73  
 
Event 12  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eske Gavel                 9 Cruiz                  47.40      47.96  
  2 Stacey Kearns              9 Mount Annan            51.86      52.51  
  3 Ellie Hoitink              9 Canberra               57.08      55.85  
  4 Alexie Boulton             9 Queanbeyan             58.37      56.24  
  5 Rachel Crawford            9 Burley Griffin         56.75      56.54  
  6 Tara Ironside              9 Vikings              1:08.47      57.75  
  7 Ellen Thurlow              9 Burley Griffin         59.69      59.81  
  8 Alice Crossley             9 Burley Griffin       1:07.64    1:08.31  
 
Event 12  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaela McGuire             10 Vikings                48.59      46.41  
  2 Hayley Morris             10 Burley Griffin         47.69      47.09  
  3 Breana Gilroy             10 Vikings                47.97      47.95  
  4 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings                46.76      48.40  
  5 Genevieve Morris          10 Burley Griffin         51.39      50.50  
  6 Kate Tabke                10 Vikings                59.33      50.58  
  7 Montana Thornberry        10 Ginninderra            52.06      51.32  
  8 Tennille Miller           10 Canberra               51.42      51.82  
  9 Courtney Granger          10 Orana Aquatic          54.10      52.31  
 10 Emma Gillingham           10 Burley Griffin         50.89      53.05  
 11 Sophie Jones              10 Burley Griffin         52.93      53.14  
 12 Tamika Veale              10 Cruiz                  58.11      53.41  
 13 Rhiannon Thompson         10 Queanbeyan             58.73      54.02  
 14 Camille Cherbuin          10 Burley Griffin         56.85      56.19  
 15 Jane Spragg               10 Wagga Wagga            59.74      56.27  
 16 Josie Gillham             10 Cowra                  55.94      57.52  
 17 Molly Tetley              10 Burley Griffin         58.16      58.58  
 18 Elizabeth Crossley        10 Burley Griffin       1:03.77    1:04.57  
 19 Wynona Robinson           10 Galston                   NT    1:09.23  
 
Event 13  Men 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riley Albrecht            11 Ginninderra            46.10      43.73  
  2 Eli Gatica                11 Telopea                43.32      43.98  
  3 Michael Kendrick          11 Burley Griffin         50.44      49.28  
  4 Lachlan Sauer             11 Galston                49.83      50.16  
  5 Henry Xu                  11 Vikings                56.57      52.63  
  6 Lachlan Morris            11 Galston                59.06      56.00  
  7 Liam Davis                11 Galston                57.39      56.07  
 
Event 14  Women 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebekah McCoy             11 Vikings                52.53      44.76  
  2 Ashley Groch              11 Canberra               44.56      45.62  
  3 Samantha Choo             11 Galston                48.29      45.65  
  4 Annika Svensson           11 Vikings                46.90      46.85  
  5 Caragh Herringe           11 Mount Annan            46.20      47.09  
  6 Emma Miller               11 Burley Griffin         47.49      47.48  
  7 Ceillagh Svensson         11 Vikings                55.34      48.25  
  8 Chelsea Stewart           11 Ginninderra            49.38      48.71  
  9 Ashleigh Jones            11 Vikings                50.55      49.41  
 10 Caitlin Paxevanos         11 Burley Griffin            NT      50.48  
 11 Chloe Ironside            11 Vikings                59.37      51.59  
 12 Connie Janiszewski        11 Galston                53.19      53.09  
 13 Caitlin Hurst             11 Galston                54.75      55.13  
 14 Vanessa Fryer             11 Mount Annan            54.53      55.26  
 15 Kate Holden               11 Mount Annan            59.07      58.34  
 16 Elise Van Den Elzen       11 Galston              1:02.87    1:00.78  
 17 Jaya Spencer              11 Dapto                1:05.03    1:01.93  
 
Event 15  Men 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sam Raves                 12 Wagga Wagga            39.02      39.50  
  2 Jordan Campbell           12 Galston                42.41      40.44  
  3 Daniel Pelkowitz          12 Ginninderra            47.95      42.71  
  4 Angus Funnell             12 Vikings                43.89      43.07  
  5 Mark Sahin                12 Aquaburn               41.24      43.54  
  6 Tom Day                   12 Galston                46.21      43.86  
  7 Luis Alarcon              12 Vikings                46.39      45.25  
  8 Michael Pearson           12 Galston                46.26      45.98  
  9 Johnathan Krause          12 Ginninderra            44.53      46.18  
 10 Tim Gillham               12 Cowra                  45.26      46.69  
 11 Ryan Gray                 12 Queanbeyan             53.65      48.04  
 12 Nicholas Luca-Hancock     12 Galston                54.39      49.27  
 13 Jacques Cherbuin          12 Burley Griffin         51.33      49.91  
 14 Connor Davis              12 Galston                51.63      51.35  
 15 Oliver Robinson           12 Galston                   NT      58.23  
 
Event 16  Women 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Yabsley           12 Galston                43.64      42.34  
  2 Esther Hampton            12 Junee                  43.87      43.03  
  3 Bonnie Zhang              12 Canberra               44.33      43.32  
  4 Briony Wright             12 Galston                44.66      44.28  
  5 Anne Spragg               12 Wagga Wagga            50.55      46.41  
  6 Natalie Jones             12 Galston                47.58      47.32  
  7 Alex Courtney             12 Cruiz                  51.18      50.40  
  8 Molly Turnbull            12 Vikings                54.45      52.54  
  9 Katie Gillingham          12 Burley Griffin         58.21      53.18  
 
Event 17  Men 13 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Toomas Mirlieb            13 Canberra               32.77      31.27  
  2 Jack Nix                  13 Tumut                  33.42      33.20  
  3 Hayden Reedy              13 Galston                35.40      33.36  
  4 Tom Bigmore               13 Canberra               34.34      33.91  
  5 Thomas Choo               13 Galston                35.40      36.66  
  6 Thomas Harrison           13 Burley Griffin         37.38      38.89  
  7 Shaun Philippa            13 Vikings                42.73      42.53  
 
Event 18  Women 13 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sarah Eastman             13 Bega                   32.88      31.92  
  1 Olivia Fryer              13 Mount Annan            31.41      31.92  
  3 Natasha Kosev             13 Ginninderra            32.80      31.97  
  4 Katelyn Strike            13 Kinross                32.04      32.36  
  5 Britt McDonald            13 Canberra               31.77      32.84  
  6 Elizabeth Wyatt           13 Galston                34.19      33.40  
  7 Eliza Kennedy             13 Dapto                  34.27      33.76  
  8 Paula Rusanov             13 Queanbeyan             35.06      34.25  
  9 Brooke James              13 Burley Griffin         34.82      34.68  
 10 Aisha Collins             13 Canberra               35.85      34.91  
 11 Melva Yiu                 13 Aquaburn               33.66      35.02  
 12 Caitlyn Richardson        13 Engadine               35.38      35.24  
 13 Keira Spencer             13 Dapto                  37.15      35.32  
 14 Emma Kelly                13 Vikings                42.98      36.50  
 15 Meg Bourne                13 Canberra               37.02      36.85  
 16 Haley Jedrzejek           13 Canberra               36.07      37.15  
 17 Brooke Perry              13 Mount Annan            40.63      40.37  
 18 Melanie Le Couteur        13 Vikings                41.17      40.70  
 19 Jessica Davis             13 Galston                39.26      41.67  
 20 Tarni Miller              13 Canberra               46.39      43.77  
 21 Kali Gillen               13 Galston                46.14      43.97  
 22 Emma Perkovic             13 Canberra               45.72      45.41  
 23 Jackie Jones              13 Burley Griffin            NT      45.78  
 24 Tegan Garnett             13 Cruiz                  46.25      45.96  
 
Event 19  Men 14 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Declan Moore              14 Canberra               30.05      29.78  
  2 Jeremy Tunkunas-Scott     14 Galston                31.38      30.67  
  3 Tom Bingley               14 Canberra               33.60      31.78  
  4 Henry Wever               14 Galston                36.26      34.83  
  5 Nathan Albertini          14 Galston                38.91      38.33  
  6 Luke Pearson              14 Galston                40.12      40.61  
 
Event 20  Women 14 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sally Foster              14 Burley Griffin         32.18      32.58  
  2 Beth Spragg               14 Wagga Wagga            33.50      32.88  
  3 Ashleigh Dunning          14 Pambula                33.01      33.25  
  4 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra            33.97      33.55  
  5 Louise Hancock            14 Griffith               35.86      35.10  
  6 Zoe Castles               14 Burley Griffin         35.48      35.32  
  7 Grace Flanagan            14 Junee                  34.45      35.42  
  8 Rosalea Bell              14 Canberra               34.83      36.49  
  9 Lauren Van Den Elzen      14 Galston                34.95      37.07  
 10 Sarah Granger             14 Orana Aquatic          44.28      44.88  
 
Event 21  Men 15 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Michael Creighton         22 Galston                   NT      27.18  
  2 Eric Lobbes               26 Galston                27.56      27.53  
  3 Trevor Yiu                17 Aquaburn               28.56      27.58  
  4 Aiden Wright              16 Queanbeyan             28.38      29.71  
  5 Nicholas Otevrel          15 Canberra               31.12      29.91  
  6 James Gibson              15 Canberra               29.95      30.50  
  7 Oliver Bourne             15 Canberra               30.65      31.19  
  8 Jack Day                  16 Galston                32.34      31.30  
  9 Thomas Fryer              15 Mount Annan            31.15      31.52  
 10 Cameron Thompson          15 Dapto                  31.49      31.90  
 11 Alex Ramsay               15 Ginninderra            32.45      32.15  
 
Event 22  Women 15 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hannah Hobson             15 Young                  30.57      30.90  
  2 Emily Gentle              15 Aquaburn               30.99      31.12  
  3 Kaitlyn Schnyder          16 Ginninderra            28.70      31.49  
  4 Bianca Pitts              19 Vikings                   NT      31.75  
  5 Miranda Debeljakovic      16 Cruiz                  32.89      33.12  
  6 Ashleigh Van Kenenade     16 Cowra                  34.27      34.22  
  7 Charlotte Packard         16 Canberra               36.20      35.79  
  8 Madison Kennedy           15 Dapto                  36.00      36.46  
  9 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan             38.94      38.15  
 10 Sara Lucic                15 Queanbeyan             38.02      41.00  
 
Event 23  Men 14 & Under 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan Hore                 14 Vikings              2:16.27    2:16.59  
  2 Andy Chen                 14 Ginninderra          2:22.25    2:22.84  
  3 Tim Young                 13 Ginninderra          2:29.51    2:33.94  
  4 Thomas Ramsay             14 Ginninderra          2:31.78    2:34.08  
  5 Toomas Mirlieb            13 Canberra             2:39.06    2:39.64  
  6 Cameron Morris            13 Galston              2:43.13    2:39.83  
  7 Kristofor Tengstrom       12 Canberra             2:38.84    2:44.98  
  8 Hayden Reedy              13 Galston              2:41.40    2:45.58  
  9 Jack Nix                  13 Tumut                2:42.35    2:56.31  
 10 Michael Pearson           12 Galston              2:47.02    2:58.39  
 11 Lachlan Sauer             11 Galston              2:59.24    3:01.24  
 
Event 24  Women 14 & Under 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maya Blaikie              12 Cruiz                2:51.74    2:42.10  
  2 Bethany Colquhoun         14 Vikings              2:46.45    2:43.20  
  3 Emily Steer               11 Galston              2:41.15    2:43.51  
  4 Rachel Brown              12 Canberra             2:43.02    2:43.74  
  5 Ashleigh Cockburn         11 Canberra             2:43.95    2:44.28  
  6 Rosalea Bell              14 Canberra             3:05.36    2:49.83  
  7 Beth Spragg               14 Wagga Wagga          2:57.60    2:51.04  
  8 Rebekah McCoy             11 Vikings              2:57.17    2:51.34  
  9 Aisha Collins             13 Canberra             2:52.63    2:53.73  
 10 Lily Wever                12 Galston              2:50.15    2:54.22  
 11 Eliza Tetley              12 Burley Griffin       3:03.45    2:59.18  
 12 Jessica Davis             13 Galston              3:00.40    2:59.37  
 13 Caragh Herringe           11 Mount Annan          3:20.60    3:12.27  
 14 Chloe Ironside            11 Vikings              3:25.00    3:12.63  
 15 Emma Perkovic             13 Canberra             3:14.36    3:20.41  
 
Event 25  Men 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sam Schubert              17 Gunnedah             2:10.67    2:13.27  
  2 William Pulley            15 Cruiz                2:20.35    2:20.49  
  3 Damien Yabsley            15 Galston              2:20.21    2:25.23  
  4 Luke Abberton             16 Vikings              2:28.11    2:25.58  
  5 Nicolaas Philippa         15 Vikings              2:34.04    2:30.58  
 
Event 26  Women 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Streatfield      16 Vikings              2:34.40    2:32.46  
  2 Ashleigh Van Kenenade     16 Cowra                2:35.74    2:45.58  
  3 Madison Kennedy           15 Dapto                2:49.25    2:56.66  
 
Event 27  Men 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas Duell-Ferguson   10 Kincumber PD         1:34.75    1:22.29  
  2 Patrick Day               10 Galston              1:25.83    1:26.30  
  3 Lachlan Webb              10 Vikings              1:30.99    1:27.70  
  4 Kieran Albertini           9 Galston              1:37.11    1:30.96  
  5 Nicholas Lawlis           10 Queanbeyan           1:36.66    1:31.49  
  6 Mathew Sperring           10 Dapto                1:33.61    1:34.01  
  7 Nathan Robinson           10 Blacktown City       1:32.29    1:35.38  
  8 Andrew Van Kemenade       10 Cowra                1:32.16    1:36.60  
  9 Kaea Bidois                9 Galston                   NT    1:41.42  
 10 Rory Davis                 9 Galston                   NT    1:44.09  
 11 Joshua Colquhoun           9 Vikings              1:51.73    1:46.00  
 12 Otto Reichelt             10 Canberra                  NT    1:46.67  
 13 Bradley Tuck               9 Ginninderra               NT    1:48.21  
 14 Jack Kilrain               9 Vikings                   NT    1:48.63  
 15 Daniel Dunning             9 Pambula                   NT    1:52.51  
 16 Matthew Harrison           9 Burley Griffin            NT    1:54.58  
 17 Duncan Ledger             10 Burley Griffin            NT    2:01.23  
 18 Matthew Coffee            10 Orana Aquatic        2:43.62    2:06.17  
 
Event 28  Women 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobi Kiraly                9 Woden                1:25.73    1:23.98  
  2 Emma Gillingham           10 Burley Griffin       1:23.97    1:26.67  
  3 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings              1:32.25    1:27.46  
  4 Montana Thornberry        10 Ginninderra          1:35.80    1:28.53  
  5 Tennille Miller           10 Canberra             1:31.85    1:30.19  
  6 Stacey Kearns              9 Mount Annan          1:40.31    1:33.36  
  7 Tamika Veale              10 Cruiz                1:38.28    1:33.66  
  8 Breana Gilroy             10 Vikings              1:40.30    1:35.84  
  9 Jane Spragg               10 Wagga Wagga          1:47.31    1:37.84  
 10 Hayley Morris             10 Burley Griffin       1:36.67    1:38.03  
 11 Molly Tetley              10 Burley Griffin       1:56.81    1:38.30  
 12 Abbey Webb                 8 Vikings              1:45.03    1:38.57  
 13 Rhiannon Thompson         10 Queanbeyan           1:43.58    1:39.73  
 14 Ellie Hoitink              9 Canberra             1:45.22    1:41.78  
 15 Genevieve Morris          10 Burley Griffin            NT    1:42.08  
 16 Josie Gillham             10 Cowra                1:37.19    1:42.20  
 17 Niamh Collett             10 Ginninderra          1:48.88    1:42.43  
 18 Elizabeth Crossley        10 Burley Griffin       1:40.29    1:43.88  
 19 Kaela McGuire             10 Vikings              1:59.18    1:44.25  
 20 Eske Gavel                 9 Cruiz                1:53.97    1:45.20  
 21 Sophie Jones              10 Burley Griffin            NT    1:45.65  
 22 Courtney Granger          10 Orana Aquatic        1:49.08    1:46.16  
 23 J'Aime McGuire             8 Vikings              2:01.83    1:47.37  
 24 Tara Ironside              9 Vikings              2:01.72    1:54.83  
 25 Ellen Thurlow              9 Burley Griffin            NT    1:59.76  
 26 Camille Cherbuin          10 Burley Griffin            NT    2:02.07  
 27 Bella Kanellopoulos        8 Telopea                   NT    2:08.25  
 
Event 29  Men 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riley Albrecht            11 Ginninderra          1:22.82    1:15.84  
  2 Lachlan Sauer             11 Galston              1:25.29    1:25.83  
  3 Jackson Savage            11 Queanbeyan           1:24.71    1:27.19  
  4 Michael Kendrick          11 Burley Griffin       1:28.49    1:30.29  
  5 Antonio Del Castillo      11 Macquarie Fields     1:33.83    1:30.63  
  6 Henry Xu                  11 Vikings              1:44.23    1:35.38  
  7 James Tuck                11 Ginninderra               NT    1:40.51  
  8 Liam Davis                11 Galston              1:44.65    1:42.32  
 
Event 29  Men 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mark Sahin                12 Aquaburn             1:14.50    1:14.78  
  2 Kristofor Tengstrom       12 Canberra             1:16.55    1:19.55  
  3 Sam Raves                 12 Wagga Wagga          1:14.88    1:19.98  
  4 Jordan Campbell           12 Galston              1:18.43    1:21.97  
  5 Angus Funnell             12 Vikings              1:32.37    1:22.02  
  6 Michael Pearson           12 Galston              1:17.70    1:23.75  
  7 Tim Gillham               12 Cowra                1:17.94    1:24.12  
  8 Luis Alarcon              12 Vikings                   NT    1:31.48  
  9 Jacques Cherbuin          12 Burley Griffin       1:35.71    1:36.62  
 10 Nicholas Luca-Hancock     12 Galston              1:43.61    1:38.15  
 11 Daniel Pelkowitz          12 Ginninderra               NT    1:39.24  
 12 Connor Davis              12 Galston              1:47.06    1:41.97  
 
Event 30  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emily Steer               11 Galston              1:14.17    1:17.24  
  2 Ashleigh Cockburn         11 Canberra             1:16.98    1:18.54  
  3 Rebekah McCoy             11 Vikings              1:21.96    1:20.97  
  4 Samantha Choo             11 Galston              1:22.41    1:24.82  
  5 Alexandra Ashley          11 Ginninderra          1:30.02    1:28.23  
  6 Ashley Groch              11 Canberra             1:25.84    1:28.93  
  7 Caragh Herringe           11 Mount Annan          1:28.74    1:29.17  
  8 Chelsea Stewart           11 Ginninderra          1:38.29    1:29.66  
  9 Kate Holden               11 Mount Annan          1:39.50    1:32.30  
 10 Chloe Ironside            11 Vikings              1:37.99    1:33.88  
 11 Ashleigh Jones            11 Vikings              1:47.17    1:35.10  
 12 Ceillagh Svensson         11 Vikings              1:53.30    1:35.97  
 13 Felicity Morris           11 Galston              1:44.42    1:36.98  
 14 Connie Janiszewski        11 Galston              1:37.52    1:37.09  
 15 Annika Svensson           11 Vikings              2:00.11    1:40.79  
 
Event 30  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonnie Zhang              12 Canberra             1:12.12    1:13.50  
  2 Maya Blaikie              12 Cruiz                1:19.88    1:16.93  
  3 Lily Wever                12 Galston              1:19.31    1:21.76  
  4 Jessica Orr               12 Ginninderra          1:27.57    1:22.35  
  5 Eliza Tetley              12 Burley Griffin       1:22.74    1:24.86  
  6 Natalie Jones             12 Galston              1:43.70    1:28.69  
  7 Esther Hampton            12 Junee                1:36.14    1:31.18  
  8 Anne Spragg               12 Wagga Wagga          1:40.64    1:35.49  
  9 Alex Courtney             12 Cruiz                     NT    1:39.21  
 10 Molly Turnbull            12 Vikings              1:47.03    1:40.71  
 
Event 31  Men 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         13 Vikings              1:19.64    1:17.38  
  2 Angus Dibden              13 Ginninderra          1:22.31    1:18.93  
  3 Tim Young                 13 Ginninderra          1:20.75    1:21.51  
  4 Matthew Robinson          13 Blacktown City       1:22.24    1:22.62  
  5 Thomas Choo               13 Galston              1:21.27    1:27.67  
  6 Jack Nix                  13 Tumut                1:24.79    1:29.65  
  7 Cameron Morris            13 Galston              1:26.94    1:29.81  
  8 Shaun Philippa            13 Vikings              1:39.57    1:33.72  
  9 Hayden Reedy              13 Galston              1:32.04    1:34.13  
 10 Tom Bigmore               13 Canberra             1:32.64    1:34.56  
 11 Thomas Harrison           13 Burley Griffin       1:44.63    1:47.75  
 
Event 31  Men 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andy Chen                 14 Ginninderra          1:09.10    1:11.22  
  2 Tim Mason                 14 Aquaburn             1:13.35    1:18.36  
  3 Declan Moore              14 Canberra             1:20.06    1:19.72  
  4 Jeremy Tunkunas-Scott     14 Galston              1:19.66    1:19.73  
  5 Luke Pearson              14 Galston              1:19.52    1:21.14  
  6 Callan Mott               14 Griffith             1:20.43    1:22.87  
  7 Thomas Ramsay             14 Ginninderra          1:32.19    1:31.83  
  8 Luke Tebb                 14 Burley Griffin            NT    1:33.48  
  9 Nathan Albertini          14 Galston              1:32.27    1:34.76  
 10 Joshua Pemberton          14 Toukley              1:43.00    1:39.85  
 
Event 32  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Natasha Kosev             13 Ginninderra          1:21.25    1:21.53  
  2 Brooke James              13 Burley Griffin       1:21.20    1:24.10  
  3 Melva Yiu                 13 Aquaburn             1:21.30    1:25.54  
  4 Sarah Eastman             13 Bega                 1:27.35    1:26.58  
  5 Tarni Miller              13 Canberra             1:28.10    1:28.80  
  6 Elizabeth Wyatt           13 Galston              1:24.58    1:28.92  
  7 Caitlyn Richardson        13 Engadine             1:29.90    1:31.11  
  8 Eliza Kennedy             13 Dapto                1:32.68    1:31.15  
  9 Paula Rusanov             13 Queanbeyan           1:31.76    1:33.88  
 10 Katelyn Strike            13 Kinross              1:34.28    1:38.18  
 11 Tegan Garnett             13 Cruiz                1:41.00    1:41.48  
 12 Jessica Davis             13 Galston              1:42.40    1:42.16  
 13 Haley Jedrzejek           13 Canberra             1:37.98    1:43.18  
 14 Melanie Le Couteur        13 Vikings              1:46.13    1:43.21  
 15 Keira Spencer             13 Dapto                1:42.60    1:45.28  
 16 Brooke Perry              13 Mount Annan          1:44.10    1:49.01  
 
Event 32  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grace Flanagan            14 Junee                1:23.66    1:25.63  
  2 Louise Hancock            14 Griffith             1:22.75    1:26.78  
  3 Ashleigh Dunning          14 Pambula              1:23.81    1:28.85  
  4 Sally Foster              14 Burley Griffin       1:26.21    1:30.26  
  5 Lauren Van Den Elzen      14 Galston              1:29.69    1:31.98  
  6 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra               NT    1:32.03  
  7 Zoe Castles               14 Burley Griffin       1:39.57    1:34.05  
  8 Beth Spragg               14 Wagga Wagga          1:32.33    1:38.13  
  9 Sarah Granger             14 Orana Aquatic        1:41.97    1:46.02  
 
Event 33  Men 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas Otevrel          15 Canberra             1:11.36    1:12.28  
  2 Aiden Wright              16 Queanbeyan           1:10.97    1:15.94  
  3 Trevor Yiu                17 Aquaburn             1:14.93    1:16.07  
  4 Toby Sutherland           15 Galston              1:14.00    1:16.15  
  5 Cameron Thompson          15 Dapto                1:21.06    1:23.72  
  6 Luke Abberton             16 Vikings                   NT    1:24.26  
  7 Thomas Fryer              15 Mount Annan          1:21.49    1:25.68  
  8 Nicolaas Philippa         15 Vikings              1:26.06    1:27.39  
  9 Jack Day                  16 Galston              1:21.75    1:27.68  
 
Event 34  Women 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bianca Pitts              19 Vikings              1:19.34    1:20.35  
  2 Charlotte Packard         16 Canberra             1:20.66    1:22.56  
  3 Ashleigh Streatfield      16 Vikings              1:18.70    1:22.62  
  4 Georgia Davidson          16 Kinross              1:25.16    1:26.68  
  5 Hannah Hobson             15 Young                1:31.91    1:33.67  
  6 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan           1:29.60    1:37.80  
  7 Madison Kennedy           15 Dapto                1:33.00    1:38.25  
  8 Sara Lucic                15 Queanbeyan           1:40.63    1:44.54  
 
Event 35  Men 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Pearson            7 Galston                50.01      48.91  
  2 Brendon Coffee             8 Orana Aquatic        1:05.98      59.23  
  3 Matthew Duncan             7 Burley Griffin         57.75    1:01.64  
  4 Hugh Gillham               6 Cowra                1:05.18    1:02.41  
  5 David Spragg               6 Wagga Wagga          1:08.08    1:05.81  
 
Event 35  Men 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kieran Albertini           9 Galston                36.91      36.28  
  2 Kaea Bidois                9 Galston                42.64      40.29  
  3 Jack Kilrain               9 Vikings                40.69      41.13  
  4 Daniel Dunning             9 Pambula                42.98      41.14  
  5 Rory Davis                 9 Galston                43.16      42.74  
  6 Joshua Colquhoun           9 Vikings                42.06      43.11  
  7 Bradley Tuck               9 Ginninderra            39.82      43.17  
  8 Matthew Harrison           9 Burley Griffin         43.32      45.12  
 
Event 35  Men 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Webb              10 Vikings                32.80      33.12  
  2 Nicholas Duell-Ferguson   10 Kincumber PD           34.71      34.51  
  3 Patrick Day               10 Galston                35.45      34.97  
  4 Patrick Walsh             10 Galston                35.95      35.32  
  5 Nicholas Lawlis           10 Queanbeyan             36.36      35.98  
  6 Aidan Morris              10 Galston                40.51      37.65  
  7 Mathew Sperring           10 Dapto                  37.24      37.89  
  8 Andrew Van Kemenade       10 Cowra                  37.01      39.19  
  9 Jake Perry                10 Mount Annan            39.61      39.29  
 10 Alec Richardson           10 Engadine               39.74      39.34  
 11 Otto Reichelt             10 Canberra               45.00      41.05  
 12 Duncan Ledger             10 Burley Griffin         42.31      43.58  
 13 Matthew Coffee            10 Orana Aquatic          55.09      54.51  
 
Event 36  Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abbey Webb                 8 Vikings                37.51      37.88  
  2 J'Aime McGuire             8 Vikings                40.97      40.44  
  3 Caitlin Walsh              7 Galston                43.66      42.71  
  4 Susannah Fryer             8 Mount Annan            45.23      45.97  
  5 Sarah Purcell              8 Burley Griffin         47.67      47.20  
  6 Pyper Thornberry           7 Ginninderra            48.96      48.50  
  7 Annabelle Tetley           8 Burley Griffin         51.59      48.95  
  8 Bella Kanellopoulos        8 Telopea                   NT      49.37  
  9 Emma Lucic                 8 Queanbeyan             52.36      49.90  
 10 Tiana Reedy                8 Galston                48.43      51.13  
 11 Frances Del Castillo       7 Macquarie Fields          NT      51.75  
 
Event 36  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobi Kiraly                9 Woden                  33.61      35.14  
  2 Stacey Kearns              9 Mount Annan            34.25      35.40  
  3 Ellie Hoitink              9 Canberra               40.09      40.96  
  4 Eske Gavel                 9 Cruiz                  38.61      41.19  
  5 Alexie Boulton             9 Queanbeyan             44.59      42.24  
  6 Rachel Crawford            9 Burley Griffin         42.01      42.38  
  7 Tara Ironside              9 Vikings                48.86      43.66  
  8 Ellen Thurlow              9 Burley Griffin         45.68      48.68  
  9 Alice Crossley             9 Burley Griffin         47.99      51.49  
 
Event 36  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Breana Gilroy             10 Vikings                33.63      34.49  
  2 Kate Tabke                10 Vikings                36.93      34.81  
  3 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings                35.05      35.44  
  4 Emma Gillingham           10 Burley Griffin         34.56      36.71  
  5 Josie Gillham             10 Cowra                  35.97      37.90  
  6 Tennille Miller           10 Canberra               37.70      38.28  
  7 Montana Thornberry        10 Ginninderra            36.38      38.40  
  8 Courtney Granger          10 Orana Aquatic          36.41      38.43  
  9 Tamika Veale              10 Cruiz                  36.25      38.74  
 10 Genevieve Morris          10 Burley Griffin         39.22      39.03  
 11 Sophie Jones              10 Burley Griffin         40.37      39.37  
 12 Jane Spragg               10 Wagga Wagga            43.19      39.43  
 13 Kaela McGuire             10 Vikings                39.38      39.69  
 14 Molly Tetley              10 Burley Griffin         38.05      39.74  
 15 Rhiannon Thompson         10 Queanbeyan             41.41      40.46  
 16 Hayley Morris             10 Burley Griffin         37.91      40.93  
 17 Camille Cherbuin          10 Burley Griffin         43.77      44.03  
 18 Elizabeth Crossley        10 Burley Griffin         43.17      46.33  
 19 Wynona Robinson           10 Galston                   NT      53.38  
 
Event 37  Men 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riley Albrecht            11 Ginninderra            31.61      29.61  
  2 Nathan de Meillon         11 Vikings                34.50      32.55  
  3 Jackson Savage            11 Queanbeyan             32.99      32.60  
  4 Lachlan Sauer             11 Galston                32.28      33.10  
  5 Eli Gatica                11 Telopea                34.26      33.74  
  6 Antonio Del Castillo      11 Macquarie Fields       36.09      35.03  
  7 Henry Xu                  11 Vikings                39.78      35.32  
  8 Michael Kendrick          11 Burley Griffin         35.30      35.63  
  9 James Tuck                11 Ginninderra            36.28      38.94  
 10 Lachlan Morris            11 Galston                41.10      42.08  
 11 Liam Davis                11 Galston                41.83      42.56  
 
Event 38  Women 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emily Steer               11 Galston                32.16      32.75  
  2 Ashleigh Cockburn         11 Canberra               33.53      33.16  
  3 Rebekah McCoy             11 Vikings                32.34      33.50  
  4 Kate Holden               11 Mount Annan            34.31      34.01  
  5 Ashley Groch              11 Canberra               33.70      34.79  
  6 Chelsea Stewart           11 Ginninderra            34.67      34.84  
  7 Caragh Herringe           11 Mount Annan            35.44      35.36  
  8 Felicity Morris           11 Galston                37.91      35.76  
  9 Ceillagh Svensson         11 Vikings                39.77      36.93  
 10 Ashleigh Jones            11 Vikings                41.31      36.99  
 11 Chloe Ironside            11 Vikings                40.27      37.19  
 12 Samantha Choo             11 Galston                35.74      37.45  
 13 Emma Miller               11 Burley Griffin         36.30      37.63  
 14 Annika Svensson           11 Vikings                41.52      37.87  
 15 Connie Janiszewski        11 Galston                39.85      38.40  
 16 Jaya Spencer              11 Dapto                  40.95      41.22  
 17 Caitlin Paxevanos         11 Burley Griffin            NT      42.34  
 18 Caitlin Hurst             11 Galston                42.73      42.55  
 19 Vanessa Fryer             11 Mount Annan            40.10      42.97  
 20 Elise Van Den Elzen       11 Galston                49.98      48.49  
 
Event 39  Men 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mark Sahin                12 Aquaburn               28.77      29.23  
  2 Sam Raves                 12 Wagga Wagga            30.24      30.99  
  3 Tim Gillham               12 Cowra                  31.22      31.23  
  4 Angus Funnell             12 Vikings                34.25      32.16  
  5 Kristofor Tengstrom       12 Canberra               31.73      32.43  
  6 Jordan Campbell           12 Galston                33.99      33.31  
  7 Tom Day                   12 Galston                36.43      33.96  
  8 Ryan Gray                 12 Queanbeyan             38.81      34.60  
  9 Luis Alarcon              12 Vikings                38.25      34.77  
 10 Michael Pearson           12 Galston                33.91      35.09  
 11 Jacques Cherbuin          12 Burley Griffin         36.05      36.08  
 12 Daniel Pelkowitz          12 Ginninderra            37.90      36.22  
 13 Connor Davis              12 Galston                38.91      39.06  
 14 Nicholas Luca-Hancock     12 Galston                39.54      40.24  
 15 Oliver Robinson           12 Galston                   NT      49.08  
 
Event 40  Women 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonnie Zhang              12 Canberra               30.37      30.29  
  2 Grace Hoitink             12 Canberra               30.96      31.51  
  3 Lily Wever                12 Galston                32.15      32.32  
  4 Jessica Orr               12 Ginninderra            32.71      32.56  
  5 Natalie Jones             12 Galston                33.18      32.58  
  6 Rebecca Yabsley           12 Galston                33.56      32.81  
  7 Eliza Tetley              12 Burley Griffin         32.83      33.77  
  8 Maya Blaikie              12 Cruiz                  33.56      33.85  
  9 Anne Spragg               12 Wagga Wagga            38.38      34.81  
 10 Briony Wright             12 Galston                35.37      35.42  
 11 Katie Gillingham          12 Burley Griffin         35.60      35.69  
 12 Esther Hampton            12 Junee                  36.80      36.42  
 13 Alex Courtney             12 Cruiz                  36.89      36.94  
 14 Molly Turnbull            12 Vikings                40.21      37.18  
 
Event 41  Men 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tim Young                 13 Ginninderra            28.13      28.36  
  2 Lachlan Colquhoun         13 Vikings                28.55      28.74  
  3 Matthew Robinson          13 Blacktown City         29.35      29.46  
  4 Jack Nix                  13 Tumut                  29.14      29.64  
  5 Dylan Booth               13 Ginninderra            30.63      29.99  
  6 Cameron Morris            13 Galston                32.28      30.40  
  7 Hayden Reedy              13 Galston                31.37      30.86  
  8 Toomas Mirlieb            13 Canberra               30.90      30.90  
  9 Tomas Muller              13 Ginninderra            30.20      31.28  
 10 Liam Braithwaite          13 Ginninderra            32.40      31.36  
 11 Tom Bigmore               13 Canberra               31.01      31.48  
 12 Thomas Choo               13 Galston                31.64      32.21  
 13 Thomas Harrison           13 Burley Griffin         33.62      33.28  
 14 Shaun Philippa            13 Vikings                35.89      35.37  
 
Event 42  Women 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olivia Fryer              13 Mount Annan            28.39      28.96  
  2 Caitlyn Richardson        13 Engadine               28.60      29.04  
  3 Melva Yiu                 13 Aquaburn               29.43      29.96  
  4 Britt McDonald            13 Canberra               29.65      30.77  
  5 Sarah Eastman             13 Bega                   30.83      30.80  
  6 Katelyn Strike            13 Kinross                30.82      30.81  
  7 Paula Rusanov             13 Queanbeyan             30.90      30.87  
  8 Emma Kelly                13 Vikings                33.02      31.02  
  9 Natasha Kosev             13 Ginninderra            31.37      31.06  
 10 Brooke James              13 Burley Griffin         30.35      31.15  
 11 Aisha Collins             13 Canberra               31.95      32.05  
 12 Keira Spencer             13 Dapto                  32.74      32.32  
 13 Jessica Davis             13 Galston                31.91      32.54  
 14 Elizabeth Wyatt           13 Galston                33.01      33.84  
 15 Brooke Perry              13 Mount Annan            33.47      34.00  
 16 Kali Gillen               13 Galston                36.72      34.40  
 17 Haley Jedrzejek           13 Canberra               33.31      34.88  
 18 Eliza Kennedy             13 Dapto                  34.63      35.06  
 19 Jackie Jones              13 Burley Griffin         36.03      35.42  
 20 Tegan Garnett             13 Cruiz                  35.86      35.99  
 21 Emma Perkovic             13 Canberra               39.01      38.88  
 
Event 43  Men 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan Hore                 14 Vikings                27.24      26.89  
  2 Tom Bingley               14 Canberra               27.67      28.19  
  3 Jeremy Tunkunas-Scott     14 Galston                29.98      29.13  
  4 Tim Mason                 14 Aquaburn               29.94      30.31  
  5 Callan Mott               14 Griffith               31.30      31.33  
  6 Henry Wever               14 Galston                32.24      31.87  
  7 Luke Pearson              14 Galston                30.78      32.21  
  8 Nathan Albertini          14 Galston                34.08      33.11  
  9 Joshua Pemberton          14 Toukley                37.53      38.22  
 
Event 44  Women 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beth Spragg               14 Wagga Wagga            29.75      29.86  
  2 Bethany Colquhoun         14 Vikings                29.81      30.46  
  3 Ashleigh Dunning          14 Pambula                30.33      30.53  
  4 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra            31.26      31.06  
  5 Bethany Stone             14 Ginninderra            31.61      31.60  
  6 Sally Foster              14 Burley Griffin         30.50      31.77  
  7 Louise Hancock            14 Griffith               31.24      32.38  
  8 Grace Flanagan            14 Junee                  32.56      32.96  
  9 Lauren Van Den Elzen      14 Galston                32.58      33.36  
 10 Rosalea Bell              14 Canberra               32.75      33.46  
 11 Zoe Castles               14 Burley Griffin         32.40      33.82  
 12 Sarah Granger             14 Orana Aquatic          34.92      36.68  
 
Event 45  Men 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Michael Creighton         22 Galston                25.95      25.92  
  2 Eric Lobbes               26 Galston                25.76      26.01  
  3 Zane Jordan               18 Woden                  24.34      26.05  
  4 Sam Schubert              17 Gunnedah               27.22      26.37  
  5 William Pulley            15 Cruiz                  26.84      26.51  
  6 Trevor Yiu                17 Aquaburn               26.44      26.68  
  7 Toby Sutherland           15 Galston                26.50      26.81  
  8 Richard Eliason           21 Ginninderra            26.14      27.00  
  9 Luke Abberton             16 Vikings                27.18      27.04  
 10 Damien Yabsley            15 Galston                28.57      27.92  
 11 Aiden Wright              16 Queanbeyan             26.34      28.03  
 12 Thomas Fryer              15 Mount Annan            27.20      28.08  
 13 Nicolaas Philippa         15 Vikings                28.89      28.46  
 14 Jack Day                  16 Galston                28.03      28.65  
 15 James Gibson              15 Canberra               28.27      28.95  
 16 Cameron Thompson          15 Dapto                  27.98      29.20  
 17 Alex Ramsay               15 Ginninderra            30.25      30.00  
 
Event 46  Women 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaitlyn Schnyder          16 Ginninderra            26.63      28.33  
  2 Hannah Hobson             15 Young                  29.44      29.67  
  3 Emily Gentle              15 Aquaburn               28.93      29.85  
  4 Ashleigh Streatfield      16 Vikings                29.38      30.19  
  5 Bianca Pitts              19 Vikings                   NT      30.48  
  6 Miranda Debeljakovic      16 Cruiz                  29.91      30.71  
  7 Rochelle Gardiner         15 Burley Griffin         32.01      31.36  
  8 Ashleigh Van Kenenade     16 Cowra                  32.52      32.17  
  9 Georgia Davidson          16 Kinross                34.02      32.34  
 10 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan             31.79      32.89  
 11 Charlotte Packard         16 Canberra               32.93      33.73  
 12 Madison Kennedy           15 Dapto                  33.93      34.45  
 13 Sara Lucic                15 Queanbeyan             33.44      35.08  
 
Event 47  Men 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patrick Walsh             10 Galston              1:46.45    1:40.27  
  2 Lachlan Webb              10 Vikings              1:48.68    1:43.63  
  3 Nathan Robinson           10 Blacktown City       1:50.59    1:44.94  
  4 Jake Perry                10 Mount Annan               NT    1:45.15  
  5 Patrick Day               10 Galston              1:45.99    1:48.78  
  6 Mathew Sperring           10 Dapto                1:46.49    1:50.75  
  7 Otto Reichelt             10 Canberra             1:56.12    1:56.84  
  8 Duncan Ledger             10 Burley Griffin       2:04.76    1:58.27  
  9 Andrew Van Kemenade       10 Cowra                2:04.23    2:02.83  
 10 Joshua Colquhoun           9 Vikings              2:12.97    2:03.28  
 11 Rory Davis                 9 Galston                   NT    2:06.49  
 12 Bradley Tuck               9 Ginninderra               NT    2:08.46  
 13 Daniel Dunning             9 Pambula              2:20.50    2:09.26  
 14 Matthew Coffee            10 Orana Aquatic        2:28.30    2:13.93  
 15 Jack Kilrain               9 Vikings                   NT    2:14.13  
 16 Lachlan Pearson            7 Galston                   NT    2:15.30  
 
Event 48  Women 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings              2:04.16    1:45.71  
  2 Kaela McGuire             10 Vikings              1:45.05    1:46.84  
  3 Eske Gavel                 9 Cruiz                1:43.96    1:47.66  
  4 Kate Tabke                10 Vikings              2:02.40    1:49.71  
  5 Breana Gilroy             10 Vikings              1:52.08    1:50.15  
  6 Montana Thornberry        10 Ginninderra               NT    1:52.08  
  7 Emma Gillingham           10 Burley Griffin       1:49.52    1:53.03  
  8 Genevieve Morris          10 Burley Griffin       1:58.55    1:53.90  
  9 Tennille Miller           10 Canberra             1:52.53    1:54.59  
 10 Rhiannon Thompson         10 Queanbeyan           2:00.64    1:56.60  
 11 Courtney Granger          10 Orana Aquatic        2:03.47    1:59.93  
 12 Camille Cherbuin          10 Burley Griffin       2:04.85    2:00.47  
 13 Caitlin Walsh              7 Galston                   NT    2:04.26  
 14 Abbey Webb                 8 Vikings              2:08.95    2:04.40  
 15 Alexie Boulton             9 Queanbeyan           2:05.23    2:04.77  
 16 Rachel Crawford            9 Burley Griffin            NT    2:05.21  
 17 Tara Ironside              9 Vikings                   NT    2:05.72  
 18 Molly Tetley              10 Burley Griffin            NT    2:06.17  
 19 Niamh Collett             10 Ginninderra          2:08.38    2:06.46  
 20 Pyper Thornberry           7 Ginninderra          2:15.82    2:11.67  
 21 Ellen Thurlow              9 Burley Griffin       2:12.34    2:17.25  
 22 J'Aime McGuire             8 Vikings              2:44.87    2:21.12  
 23 Bella Kanellopoulos        8 Telopea                   NT    2:21.78  
 
Event 49  Men 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Toomas Mirlieb            13 Canberra             1:13.70    1:13.25  
  2 Hayden Reedy              13 Galston              1:17.19    1:17.51  
  3 Cameron Morris            13 Galston              1:21.73    1:19.74  
 
Event 49  Men 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan Hore                 14 Vikings              1:15.46    1:03.54  
  2 Andy Chen                 14 Ginninderra          1:02.58    1:03.91  
  3 Thomas Ramsay             14 Ginninderra          1:14.20    1:13.17  
  4 Luke Tebb                 14 Burley Griffin            NT    1:20.91  
  5 Henry Wever               14 Galston              1:21.87    1:20.97  
 
Event 50  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olivia Fryer              13 Mount Annan          1:09.23    1:10.26  
  2 Britt McDonald            13 Canberra             1:10.85    1:11.29  
  3 Paula Rusanov             13 Queanbeyan           1:17.58    1:17.52  
  4 Sarah Eastman             13 Bega                 1:15.33    1:18.59  
  5 Eliza Kennedy             13 Dapto                1:16.89    1:19.53  
  6 Keira Spencer             13 Dapto                1:23.98    1:22.45  
 
Event 50  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bethany Colquhoun         14 Vikings              1:10.86    1:10.68  
  2 Sally Foster              14 Burley Griffin       1:11.24    1:13.89  
  3 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra          1:13.98    1:14.14  
  4 Rosalea Bell              14 Canberra             1:15.19    1:17.63  
  5 Ashleigh Dunning          14 Pambula              1:15.49    1:26.36  
 
Event 51  Men 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eli Gatica                11 Telopea              1:38.91    1:36.30  
  2 Nathan de Meillon         11 Vikings                   NT    1:45.70  
  3 Antonio Del Castillo      11 Macquarie Fields     1:55.12    1:53.37  
  4 Henry Xu                  11 Vikings                   NT    1:54.89  
  5 Liam Davis                11 Galston              2:12.10    2:07.60  
 
Event 51  Men 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sam Raves                 12 Wagga Wagga          1:24.43    1:27.25  
  2 Jordan Campbell           12 Galston              1:26.23    1:32.19  
  3 Angus Funnell             12 Vikings              1:39.39    1:35.23  
  4 Tom Day                   12 Galston              1:33.23    1:35.52  
  5 Daniel Pelkowitz          12 Ginninderra          1:42.55    1:36.17  
  6 Luis Alarcon              12 Vikings              1:38.52    1:38.18  
  7 Ryan Gray                 12 Queanbeyan           2:11.10    1:46.07  
  8 Nicholas Luca-Hancock     12 Galston              1:56.38    1:53.28  
  9 Connor Davis              12 Galston              1:56.02    1:54.07  
 10 Jacques Cherbuin          12 Burley Griffin            NT    1:57.13  
 11 Oliver Robinson           12 Galston                   NT    2:10.04  
 
Event 52  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebekah McCoy             11 Vikings              1:52.29    1:36.64  
  2 Ashley Groch              11 Canberra             1:39.70    1:40.89  
  3 Alexandra Ashley          11 Ginninderra          1:41.69    1:40.95  
  4 Caragh Herringe           11 Mount Annan          1:51.94    1:45.32  
  5 Samantha Choo             11 Galston              1:44.53    1:47.49  
  6 Ceillagh Svensson         11 Vikings              1:57.26    1:47.76  
  7 Chelsea Stewart           11 Ginninderra          1:53.21    1:47.91  
  8 Ashleigh Jones            11 Vikings              1:56.28    1:48.13  
  9 Annika Svensson           11 Vikings              1:42.89    1:48.88  
 10 Emma Miller               11 Burley Griffin       1:49.56    1:49.82  
 11 Chloe Ironside            11 Vikings              2:07.25    1:51.47  
 12 Caitlin Paxevanos         11 Burley Griffin            NT    1:51.80  
 13 Felicity Morris           11 Galston              1:54.08    1:52.74  
 14 Connie Janiszewski        11 Galston              1:55.84    2:00.47  
 
Event 52  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Yabsley           12 Galston              1:31.58    1:32.80  
  2 Esther Hampton            12 Junee                1:36.85    1:35.26  
  3 Briony Wright             12 Galston              1:38.13    1:37.59  
  4 Anne Spragg               12 Wagga Wagga          1:46.65    1:41.88  
  5 Eliza Tetley              12 Burley Griffin       1:40.63    1:46.95  
  6 Alex Courtney             12 Cruiz                1:54.45    1:54.11  
  7 Molly Turnbull            12 Vikings                   NT    2:01.86  
 
Event 53  Men 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sam Schubert              17 Gunnedah             2:11.47    2:13.91  
  2 William Pulley            15 Cruiz                2:16.66    2:17.01  
  3 Luke Abberton             16 Vikings              2:22.57    2:25.43  
  4 James Gibson              15 Canberra             2:28.53    2:28.76  
  5 Cameron Thompson          15 Dapto                2:32.66    2:34.39  
  6 Alex Ramsay               15 Ginninderra          2:36.41    2:35.02  
 
Event 54  Women 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hannah Hobson             15 Young                2:41.82    2:40.27  
 
Event 55  Men 14 & Under 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andy Chen                 14 Ginninderra          2:30.84    2:43.37  
  2 Lachlan Colquhoun         13 Vikings              3:00.57    2:49.17  
  3 Angus Dibden              13 Ginninderra          3:00.66    2:50.59  
  4 Matthew Robinson          13 Blacktown City       3:04.01    2:52.73  
  5 Tim Young                 13 Ginninderra          2:52.29    2:54.50  
  6 Jeremy Tunkunas-Scott     14 Galston              2:50.51    2:56.07  
  7 Luke Pearson              14 Galston              2:48.52    2:56.52  
  8 Callan Mott               14 Griffith             2:56.00    3:06.70  
  9 Thomas Choo               13 Galston              2:54.99    3:08.90  
 10 Jack Nix                  13 Tumut                3:01.81    3:17.08  
 11 Tomas Muller              13 Ginninderra          3:19.23    3:22.42  
 12 Tom Bingley               14 Canberra             3:06.52    3:22.99  
 13 Eli Gatica                11 Telopea              3:28.76    3:23.14  
 14 Nathan Albertini          14 Galston              3:20.56    3:27.25  
 
Event 56  Women 14 & Under 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooke James              13 Burley Griffin       2:55.53    2:58.94  
  2 Natasha Kosev             13 Ginninderra          2:58.73    3:01.28  
  3 Grace Flanagan            14 Junee                3:01.49    3:01.48  
  4 Louise Hancock            14 Griffith             3:05.86    3:07.57  
  5 Tarni Miller              13 Canberra             3:04.03    3:09.73  
  6 Elizabeth Wyatt           13 Galston              2:59.66    3:11.07  
  7 Lauren Van Den Elzen      14 Galston              3:16.41    3:20.75  
  8 Beth Spragg               14 Wagga Wagga          3:32.04    3:27.09  
  9 Esther Hampton            12 Junee                3:32.80    3:27.75  
 10 Annika Svensson           11 Vikings              3:36.94    3:48.28  
 
Event 57  Men Open 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 William Pulley            15 Cruiz                4:26.66    4:25.74  
  2 Sam Schubert              17 Gunnedah             4:20.05    4:25.75  
  3 Oliver Bourne             15 Canberra             4:22.49    4:28.70  
  4 Nicolaas Philippa         15 Vikings              4:40.75    4:36.08  
  5 Lachlan Colquhoun         13 Vikings              4:35.56    4:36.21  
  6 Zane Jordan               18 Woden                4:19.77    4:37.80  
  7 Matthew Robinson          13 Blacktown City       4:38.41    4:47.00  
  8 James Gibson              15 Canberra             4:43.72    4:47.65  
  9 Tim Mason                 14 Aquaburn             4:41.78    4:50.80  
 10 Kristofor Tengstrom       12 Canberra             4:58.88    4:51.68  
 11 Jack Nix                  13 Tumut                5:04.35    5:21.04  
 
Event 58  Women Open 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bronagh Marley            16 Carlile              4:46.07    4:57.13  
  2 Hannah Hobson             15 Young                4:57.12    4:57.26  
  3 Bianca Pitts              19 Vikings              5:10.55    4:57.62  
  4 Miranda Debeljakovic      16 Cruiz                4:54.65    4:57.68  
  5 Ashleigh Cockburn         11 Canberra             5:15.00    5:17.70  
  6 Katelyn Strike            13 Kinross              5:17.14    5:24.04  
  7 Melanie Le Couteur        13 Vikings              5:24.94    5:40.30  
 
Event 59  Men 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Webb              10 Vikings              1:18.50    1:10.42  
  2 Patrick Day               10 Galston              1:16.32    1:14.89  
  3 Nathan Robinson           10 Blacktown City       1:19.60    1:15.44  
  4 Nicholas Duell-Ferguson   10 Kincumber PD         1:26.41    1:17.62  
  5 Kieran Albertini           9 Galston              1:26.56    1:20.24  
  6 Mathew Sperring           10 Dapto                1:20.06    1:20.71  
  7 Patrick Walsh             10 Galston              1:31.36    1:21.49  
  8 Aidan Morris              10 Galston              1:40.11    1:25.06  
  9 Nicholas Lawlis           10 Queanbeyan           1:24.62    1:25.22  
 10 Andrew Van Kemenade       10 Cowra                1:26.10    1:29.49  
 11 Kaea Bidois                9 Galston              1:48.91    1:31.34  
 12 Joshua Colquhoun           9 Vikings              1:45.74    1:32.22  
 13 Alec Richardson           10 Engadine                  NT    1:32.23  
 14 Rory Davis                 9 Galston              1:40.16    1:33.83  
 15 Jack Kilrain               9 Vikings              1:50.78    1:34.14  
 16 Otto Reichelt             10 Canberra             1:39.75    1:34.34  
 17 Daniel Dunning             9 Pambula              1:46.58    1:35.32  
 18 Bradley Tuck               9 Ginninderra               NT    1:36.94  
 19 Callum Burns               9 Ginninderra          1:55.44    1:52.02  
 20 Matthew Coffee            10 Orana Aquatic        2:00.60    1:55.23  
 21 Brendon Coffee             8 Orana Aquatic        3:17.13    2:26.62  
 
Event 60  Women 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Breana Gilroy             10 Vikings              1:23.00    1:15.02  
  2 Emma Gillingham           10 Burley Griffin       1:17.07    1:16.70  
  3 Stacey Kearns              9 Mount Annan          1:21.92    1:17.40  
  4 Kate Tabke                10 Vikings              1:36.93    1:19.08  
  5 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings              1:23.30    1:19.35  
  6 Montana Thornberry        10 Ginninderra          1:29.98    1:19.84  
  7 Kobi Kiraly                9 Woden                1:20.24    1:21.11  
  8 Genevieve Morris          10 Burley Griffin       1:30.46    1:24.31  
  9 Hayley Morris             10 Burley Griffin       1:30.14    1:25.28  
 10 Tennille Miller           10 Canberra             1:25.50    1:25.65  
 11 Courtney Granger          10 Orana Aquatic        1:30.13    1:26.53  
 12 Abbey Webb                 8 Vikings              1:41.78    1:27.45  
 13 Josie Gillham             10 Cowra                1:21.37    1:28.22  
 13 Kaela McGuire             10 Vikings              1:39.41    1:28.22  
 15 Molly Tetley              10 Burley Griffin       1:35.85    1:28.56  
 16 Eske Gavel                 9 Cruiz                1:38.17    1:31.75  
 17 Rachel Crawford            9 Burley Griffin       1:45.56    1:33.03  
 18 Niamh Collett             10 Ginninderra          1:42.06    1:33.42  
 19 J'Aime McGuire             8 Vikings              1:45.31    1:35.16  
 20 Ellie Hoitink              9 Canberra             1:31.94    1:36.26  
 21 Brooke Gilroy              8 Vikings              1:39.50    1:36.91  
 22 Elizabeth Crossley        10 Burley Griffin       1:42.86    1:40.65  
 23 Tara Ironside              9 Vikings              1:51.16    1:40.67  
 24 Caitlin Walsh              7 Galston              1:53.41    1:41.38  
 25 Ellen Thurlow              9 Burley Griffin            NT    1:43.84  
 26 Alexie Boulton             9 Queanbeyan                NT    1:45.07  
 27 Alice Crossley             9 Burley Griffin       1:53.67    1:54.40  
 28 Wynona Robinson           10 Galston                   NT    1:57.20  
 29 Tiana Reedy                8 Galston              2:09.28    1:58.09  
 30 Annabelle Tetley           8 Burley Griffin       2:09.95    2:01.26  
 
Event 61  Men 14 & Under 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Declan Moore              14 Canberra             2:18.09    2:14.92  
  2 Hayden Reedy              13 Galston              2:57.95    2:54.43  
 
Event 62  Women 14 & Under 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bethany Colquhoun         14 Vikings              2:38.47    2:42.76  
  2 Rosalea Bell              14 Canberra             2:37.09    2:43.31  
  3 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra          2:41.26    2:47.73  
  4 Paula Rusanov             13 Queanbeyan           2:57.05    2:50.94  
  5 Eliza Kennedy             13 Dapto                3:10.67    3:00.62  
  6 Rebekah McCoy             11 Vikings              3:15.00    3:06.38  
 
Event 63  Men 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 William Pulley            15 Cruiz                  59.40      58.29  
  2 Toby Sutherland           15 Galston                59.80      59.28  
  3 Damien Yabsley            15 Galston                58.84      59.38  
  4 Luke Abberton             16 Vikings                59.21      59.62  
  5 Joss Whitford             17 Canberra                  NT      59.73  
  6 Nicolaas Philippa         15 Vikings              1:01.77    1:00.55  
  7 Cameron Thompson          15 Dapto                1:01.90    1:01.76  
  8 Aiden Wright              16 Queanbeyan             59.45    1:01.85  
  9 Thomas Fryer              15 Mount Annan            59.77    1:02.67  
 10 James Gibson              15 Canberra             1:01.18    1:02.84  
 11 Mitchell Tye              15 Canberra             1:05.76    1:04.08  
 12 William Rooks             15 Canberra             1:08.10    1:06.20  
 13 Jack Day                  16 Galston              1:04.27    1:07.29  
 
Event 64  Women 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaitlyn Schnyder          16 Ginninderra            57.54    1:01.92  
  2 Hannah Hobson             15 Young                1:03.76    1:05.17  
  3 Bronagh Marley            16 Carlile              1:04.82    1:06.16  
  4 Bianca Pitts              19 Vikings              1:09.55    1:06.84  
  5 Miranda Debeljakovic      16 Cruiz                1:05.73    1:08.30  
  6 Rochelle Gardiner         15 Burley Griffin       1:09.06    1:09.92  
  7 Ashleigh Van Kenenade     16 Cowra                1:09.44    1:11.40  
  8 Charlotte Packard         16 Canberra             1:10.20    1:12.04  
  9 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan           1:10.14    1:12.28  
 10 Madison Kennedy           15 Dapto                1:11.31    1:13.46  
 11 Sara Lucic                15 Queanbeyan           1:12.64    1:15.39  
 
Event 65  Men 12 & Under 50 LC Meter Freestyle Skins
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mark Sahin                12 Aquaburn               29.23      29.73  
  2 Sam Raves                 12 Wagga Wagga            30.99      31.18  
  3 Riley Albrecht            11 Ginninderra            29.61      31.40  
  4 Tim Gillham               12 Cowra                  31.23      32.11  
  5 Angus Funnell             12 Vikings                32.16      32.13  
  6 Jackson Savage            11 Queanbeyan             32.60      33.09  
 
Event 66  Women 12 & Under 50 LC Meter Freestyle Skins
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonnie Zhang              12 Canberra               30.29      31.16  
  2 Grace Hoitink             12 Canberra               31.51      31.48  
  3 Emily Steer               11 Galston                32.75      31.50  
  4 Lily Wever                12 Galston                32.32      32.67  
  5 Jessica Orr               12 Ginninderra            32.56      31.79  
  6 Natalie Jones             12 Galston                32.58      33.16  
 
Event 67  Men 13 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tim Young                 13 Ginninderra            33.66      32.44  
  2 Cameron Tysoe             13 Ginninderra            32.78      32.49  
  3 Jack Nix                  13 Tumut                  32.62      33.81  
  4 Cameron Morris            13 Galston                36.94      33.99  
  5 Toomas Mirlieb            13 Canberra               34.09      35.34  
  6 Dylan Booth               13 Ginninderra            35.64      35.43  
  7 Tom Bigmore               13 Canberra               39.69      37.76  
  8 Thomas Choo               13 Galston                35.99      38.04  
  9 Thomas Harrison           13 Burley Griffin         41.26      39.87  
 
Event 68  Women 13 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Melva Yiu                 13 Aquaburn               34.18      33.98  
  2 Katelyn Strike            13 Kinross                35.30      35.27  
  3 Caitlyn Richardson        13 Engadine               34.47      35.33  
  4 Sarah Eastman             13 Bega                   35.68      35.67  
  5 Emma Kelly                13 Vikings                38.96      36.90  
  6 Jessica Davis             13 Galston                37.90      37.21  
  7 Haley Jedrzejek           13 Canberra               36.66      37.49  
  8 Tarni Miller              13 Canberra               37.86      37.90  
  9 Keira Spencer             13 Dapto                  39.60      37.92  
 10 Brooke James              13 Burley Griffin         38.66      38.19  
 11 Aisha Collins             13 Canberra               36.83      38.42  
 12 Cassidy-Rae Wilson        13 Galston                36.82      38.51  
 13 Melanie Le Couteur        13 Vikings                40.86      39.64  
 14 Kali Gillen               13 Galston                44.17      40.92  
 
Event 69  Men 14 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan Hore                 14 Vikings                29.32      28.88  
  2 Declan Moore              14 Canberra               31.57      32.98  
  3 Jeremy Tunkunas-Scott     14 Galston                35.87      33.63  
  4 Tom Bingley               14 Canberra               34.40      34.92  
  5 Callan Mott               14 Griffith               35.95      36.30  
  6 Luke Pearson              14 Galston                36.56      37.21  
  7 Tim Mason                 14 Aquaburn               36.22      37.66  
  8 Henry Wever               14 Galston                38.56      37.68  
  9 Nathan Albertini          14 Galston                40.81      39.60  
 10 Joshua Pemberton          14 Toukley                42.04      40.92  
 
Event 70  Women 14 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sally Foster              14 Burley Griffin         34.47      34.92  
  2 Ashleigh Dunning          14 Pambula                35.61      36.25  
  3 Lauren Van Den Elzen      14 Galston                38.23      36.87  
  4 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra            36.34      37.09  
  5 Louise Hancock            14 Griffith               38.10      38.39  
  6 Bethany Stone             14 Ginninderra            39.30      40.16  
  7 Rosalea Bell              14 Canberra               36.03      40.33  
  8 Sarah Granger             14 Orana Aquatic          44.28      44.24  
 
Event 71  Men 15 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Michael Creighton         22 Galston                29.16      29.62  
  2 Sam Schubert              17 Gunnedah               29.93      29.71  
  3 Joss Whitford             17 Canberra               30.50      29.99  
  4 Nicholas Otevrel          15 Canberra               31.93      30.87  
  5 Damien Yabsley            15 Galston                32.68      31.28  
  6 Trevor Yiu                17 Aquaburn               32.22      32.26  
  7 Aiden Wright              16 Queanbeyan             33.19      32.51  
  8 Luke Abberton             16 Vikings                   NT      32.59  
  9 Mitchell Tye              15 Canberra               37.25      33.74  
 10 Joshua Wilson             15 Galston                33.98      33.85  
 11 Nicolaas Philippa         15 Vikings                35.39      34.63  
 12 William Rooks             15 Canberra               35.57      34.89  
 13 Cameron Thompson          15 Dapto                  37.79      37.26  
 
Event 72  Women 15 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaitlyn Schnyder          16 Ginninderra            31.75      33.07  
  2 Emily Gentle              15 Aquaburn               31.95      34.07  
  3 Hannah Hobson             15 Young                  34.29      34.12  
  4 Ashleigh Van Kenenade     16 Cowra                  35.03      35.92  
  5 Madison Kennedy           15 Dapto                  37.86      39.77  
  6 Sara Lucic                15 Queanbeyan             40.17      43.57  
  7 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan             41.08      43.58  
 
Event 73  Men 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kieran Albertini           9 Galston                45.53      43.41  
  2 Kaea Bidois                9 Galston                53.76      48.33  
  3 Bradley Tuck               9 Ginninderra          1:02.03      52.56  
  4 Jack Kilrain               9 Vikings              1:00.33      56.07  
  5 Daniel Dunning             9 Pambula                54.34      57.01  
  6 Callum Burns               9 Ginninderra          1:02.31    1:00.48  

Event 73  Men 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Webb              10 Vikings                40.97      37.22  
  2 Nicholas Duell-Ferguson   10 Kincumber PD           40.00      37.69  
  3 Nathan Robinson           10 Blacktown City         36.38      37.78  
  4 Patrick Day               10 Galston                40.58      40.91  
  5 Patrick Walsh             10 Galston                46.83      43.23  
  6 Aidan Morris              10 Galston                52.65      45.95  
  7 Andrew Van Kemenade       10 Cowra                  47.01      46.00  
  8 Nicholas Lawlis           10 Queanbeyan             44.87      46.23  
  9 Mathew Sperring           10 Dapto                  44.52      48.49  
 10 Otto Reichelt             10 Canberra                  NT      55.34  
 11 Matthew Coffee            10 Orana Aquatic        1:19.67    1:18.51  
 
Event 74  Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 J'Aime McGuire             8 Vikings                55.86      50.94  
  2 Abbey Webb                 8 Vikings                55.70      52.46  
  3 Brooke Gilroy              8 Vikings                57.28      52.49  
  4 Susannah Fryer             8 Mount Annan            59.97      52.67  
  5 Emma Lucic                 8 Queanbeyan           1:13.14    1:01.73  
  6 Tiana Reedy                8 Galston              1:07.03    1:03.59  
 
 
Event 74  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stacey Kearns              9 Mount Annan            38.25      39.71  
  2 Kobi Kiraly                9 Woden                  39.11      40.47  
  3 Rachel Crawford            9 Burley Griffin         49.33      46.74  
  4 Ellie Hoitink              9 Canberra               50.06      49.51  
  5 Eske Gavel                 9 Cruiz                     NT      53.13  
  6 Tara Ironside              9 Vikings                58.68      55.36  
  7 Alexie Boulton             9 Queanbeyan                NT    1:03.47  
  8 Ellen Thurlow              9 Burley Griffin       1:07.24    1:05.54  
 
Event 74  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emma Gillingham           10 Burley Griffin         37.06      38.05  
  2 Breana Gilroy             10 Vikings                41.47      39.46  
  3 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings                41.23      40.36  
  4 Montana Thornberry        10 Ginninderra            43.88      42.09  
  5 Kaela McGuire             10 Vikings                48.47      42.80  
  6 Josie Gillham             10 Cowra                  41.39      42.97  
  7 Hayley Morris             10 Burley Griffin         46.19      43.30  
  8 Molly Tetley              10 Burley Griffin         44.62      43.81  
  9 Genevieve Morris          10 Burley Griffin         45.37      43.97  
 10 Kate Tabke                10 Vikings                   NT      45.49  
 11 Elizabeth Crossley        10 Burley Griffin         54.87      56.69  
 12 Courtney Granger          10 Orana Aquatic        1:00.29      56.97  
 
Event 75  Men 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riley Albrecht            11 Ginninderra            33.35      34.03  
  2 Jackson Savage            11 Queanbeyan             35.44      34.56  
  3 Lachlan Sauer             11 Galston                37.90      37.39  
  4 Michael Kendrick          11 Burley Griffin         38.87      37.90  
  5 Eli Gatica                11 Telopea                40.22      38.46  
  6 Antonio Del Castillo      11 Macquarie Fields       42.49      41.66  
  7 Henry Xu                  11 Vikings                47.65      42.58  
  8 James Tuck                11 Ginninderra            44.19      42.80  
  9 Lachlan Morris            11 Galston                55.32      51.52  
 10 Liam Davis                11 Galston                54.24      56.08  
 
Event 76  Women 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebekah McCoy             11 Vikings                35.97      35.32  
  2 Emily Steer               11 Galston                34.93      35.38  
  3 Chelsea Stewart           11 Ginninderra            39.78      39.30  
  4 Ashleigh Cockburn         11 Canberra               38.87      39.79  
  5 Ashley Groch              11 Canberra               44.46      40.71  
  6 Ashleigh Jones            11 Vikings                43.57      40.83  
  7 Samantha Choo             11 Galston                41.19      40.90  
  8 Annika Svensson           11 Vikings                50.84      41.70  
  9 Felicity Morris           11 Galston                45.57      42.56  
 10 Ceillagh Svensson         11 Vikings                44.53      43.33  
 11 Connie Janiszewski        11 Galston                42.97      43.34  
 12 Emma Miller               11 Burley Griffin         43.48      44.12  
 13 Sarah Abbott              11 Cruiz                     NT      45.06  
 14 Chloe Ironside            11 Vikings                56.63      47.06  
 15 Vanessa Fryer             11 Mount Annan            46.04      47.08  
 16 Caitlin Hurst             11 Galston                50.98      49.48  
 17 Jaya Spencer              11 Dapto                  58.39      53.93  
 
Event 77  Men 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mark Sahin                12 Aquaburn               32.95      34.46  
  2 Tim Gillham               12 Cowra                  34.37      35.23  
  3 Jordan Campbell           12 Galston                36.80      35.30  
  4 Sam Raves                 12 Wagga Wagga            35.60      37.18  
  5 Angus Funnell             12 Vikings                40.34      38.27  
  6 Daniel Pelkowitz          12 Ginninderra            49.32      38.48  
  7 Tom Day                   12 Galston                42.40      38.87  
  8 Michael Pearson           12 Galston                39.55      39.14  
  9 Luis Alarcon              12 Vikings                42.62      39.56  
 10 Nicholas Luca-Hancock     12 Galston                47.45      41.39  
 11 Ryan Gray                 12 Queanbeyan             49.91      45.55  
 12 Connor Davis              12 Galston                48.25      51.14  
 
Event 78  Women 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grace Hoitink             12 Canberra               34.70      35.28  
  2 Maya Blaikie              12 Cruiz                  38.71      35.70  
  3 Jessica Orr               12 Ginninderra            37.38      36.05  
  4 Briony Wright             12 Galston                36.71      36.35  
  5 Rebecca Yabsley           12 Galston                38.47      37.37  
  6 Eliza Tetley              12 Burley Griffin         36.83      38.18  
  7 Katie Gillingham          12 Burley Griffin         39.65      40.26  
  8 Natalie Jones             12 Galston                40.69      41.99  
  9 Alex Courtney             12 Cruiz                  42.44      42.45  
 10 Lily Wever                12 Galston                39.84      42.83  
 11 Molly Turnbull            12 Vikings                   NT      46.75  
 
Event 79  Men 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sam Schubert              17 Gunnedah             1:02.52    1:02.65  
  2 William Pulley            15 Cruiz                1:04.20    1:02.67  
  3 Luke Abberton             16 Vikings              1:04.60    1:06.31  
  4 James Gibson              15 Canberra             1:05.81    1:06.66  
  5 Cameron Thompson          15 Dapto                1:07.19    1:09.04  
  6 Thomas Fryer              15 Mount Annan          1:09.34    1:11.54  
  7 Alex Ramsay               15 Ginninderra          1:12.62    1:11.69  
  8 Jack Day                  16 Galston              1:10.76    1:14.58  
  9 Mitchell Tye              15 Canberra                  NT    1:18.10  
 10 Joshua Wilson             15 Galston              1:20.25    1:18.98  
 
Event 80  Women 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hannah Hobson             15 Young                1:09.39    1:09.82  
  2 Emily Gentle              15 Aquaburn             1:09.81    1:10.27  
  3 Bianca Pitts              19 Vikings              1:09.97    1:12.38  
  4 Miranda Debeljakovic      16 Cruiz                1:11.47    1:17.60  
  5 Ashleigh Van Kenenade     16 Cowra                1:14.78    1:18.51  
  6 Sara Lucic                15 Queanbeyan           1:37.44    1:35.61  
 
Event 81  Men 13 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         13 Vikings              2:36.93    2:31.16  
  2 Tim Young                 13 Ginninderra          2:35.13    2:33.44  
  3 Matthew Robinson          13 Blacktown City       2:35.51    2:34.59  
  4 Cameron Morris            13 Galston              2:45.40    2:40.50  
  5 Angus Dibden              13 Ginninderra          2:41.94    2:40.51  
  6 Cameron Tysoe             13 Ginninderra          2:44.67    2:40.52  
  7 Toomas Mirlieb            13 Canberra             2:48.00    2:47.91  
  8 Hayden Reedy              13 Galston              2:53.71    2:49.49  
  9 Thomas Choo               13 Galston              2:46.30    2:51.18  
 10 Jack Nix                  13 Tumut                2:44.35    2:51.79  
 11 Thomas Harrison           13 Burley Griffin       3:19.41    3:09.19  
 
Event 81  Men 14 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan Hore                 14 Vikings              2:19.65    2:20.20  
  2 Declan Moore              14 Canberra             2:26.69    2:26.30  
  3 Thomas Ramsay             14 Ginninderra          2:37.60    2:36.73  
  4 Luke Pearson              14 Galston              2:49.66    2:52.45  
 
Event 82  Girls 13 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Melva Yiu                 13 Aquaburn             2:38.47    2:38.92  
  2 Olivia Fryer              13 Mount Annan          2:40.24    2:44.00  
  3 Paula Rusanov             13 Queanbeyan           2:45.46    2:45.89  
  4 Caitlyn Richardson        13 Engadine             2:49.11    2:47.19  
  5 Sarah Eastman             13 Bega                 2:48.73    2:49.21  
  6 Tarni Miller              13 Canberra             2:50.67    2:54.15  
  7 Aisha Collins             13 Canberra             2:58.96    2:54.66  
  8 Haley Jedrzejek           13 Canberra             2:56.79    3:00.81  
  9 Eliza Kennedy             13 Dapto                3:04.39    3:01.07  
 10 Keira Spencer             13 Dapto                3:02.65    3:01.57  
 11 Melanie Le Couteur        13 Vikings              3:02.87    3:02.20  
 12 Cassidy-Rae Wilson        13 Galston              2:57.51    3:09.51  
 13 Kali Gillen               13 Galston              3:39.94    3:23.50  
 
Event 82  Girls 14 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bethany Colquhoun         14 Vikings              2:42.78    2:44.06  
  2 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra          2:43.36    2:46.82  
  3 Sally Foster              14 Burley Griffin       2:44.61    2:47.70  
  4 Louise Hancock            14 Griffith             2:48.19    2:50.31  
  5 Rosalea Bell              14 Canberra             2:53.86    2:57.54  
  6 Ashleigh Dunning          14 Pambula              2:48.20    2:57.83  
  7 Lauren Van Den Elzen      14 Galston              2:56.40    3:00.14  
  8 Sarah Granger             14 Orana Aquatic        3:17.14    3:16.05  
 
Event 83  Men 11 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riley Albrecht            11 Ginninderra          3:04.02    2:49.99  
  2 Eli Gatica                11 Telopea              2:57.82    2:56.89  
  3 Lachlan Sauer             11 Galston              3:04.77    3:10.03  
  4 Michael Kendrick          11 Burley Griffin       3:14.94    3:16.09  
  5 Henry Xu                  11 Vikings                   NT    3:23.37  
 
 
Event 83  Men 12 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mark Sahin                12 Aquaburn             2:42.30    2:43.42  
  2 Jordan Campbell           12 Galston              2:46.68    2:46.25  
  3 Sam Raves                 12 Wagga Wagga          2:46.08    2:52.82  
  4 Angus Funnell             12 Vikings              3:39.19    2:59.36  
  5 Michael Pearson           12 Galston              2:55.33    3:01.97  
  6 Tom Day                   12 Galston                   NT    3:09.71  
  7 Daniel Pelkowitz          12 Ginninderra          3:29.40    3:13.20  
  8 Tim Gillham               12 Cowra                3:02.09    3:16.54  
  9 Nicholas Luca-Hancock     12 Galston              3:50.85    3:23.90  
 10 Connor Davis              12 Galston              3:37.62    3:34.25  
 
Event 84  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebekah McCoy             11 Vikings              2:48.25    2:51.74  
  2 Emily Steer               11 Galston              2:52.38    2:59.72  
  3 Chelsea Stewart           11 Ginninderra          3:24.96    3:10.26  
  4 Annika Svensson           11 Vikings              3:41.42    3:10.99  
  5 Ashleigh Jones            11 Vikings              3:14.38    3:11.71  
  6 Samantha Choo             11 Galston              3:08.46    3:13.45  
  7 Chloe Ironside            11 Vikings              3:41.14    3:19.41  
  8 Felicity Morris           11 Galston              3:30.82    3:22.53  
  9 Ceillagh Svensson         11 Vikings              3:46.30    3:25.22  
 10 Emma Miller               11 Burley Griffin       3:27.86    3:25.62  
 11 Connie Janiszewski        11 Galston              3:33.08    3:30.96  
 12 Vanessa Fryer             11 Mount Annan          3:31.90    3:42.23  
 13 Jaya Spencer              11 Dapto                     NT    4:08.73  
 
Event 84  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonnie Zhang              12 Canberra             2:47.35    2:47.41  
  2 Maya Blaikie              12 Cruiz                2:56.76    2:52.11  
  3 Grace Hoitink             12 Canberra             2:47.83    2:52.61  
  4 Rebecca Yabsley           12 Galston              3:04.02    3:00.85  
  5 Eliza Tetley              12 Burley Griffin       3:06.06    3:08.41  
  6 Briony Wright             12 Galston              3:10.05    3:10.58  
  7 Natalie Jones             12 Galston              3:25.68    3:29.75  
 
Event 85  Men 15 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Max Ireland               21 Canberra               29.38      30.08  
  2 Michael Creighton         22 Galston                32.23      32.12  
  3 Nicholas Otevrel          15 Canberra               32.91      33.43  
  4 Richard Eliason           21 Ginninderra            33.74      33.88  
  5 Toby Sutherland           15 Galston                33.50      33.95  
  6 Aiden Wright              16 Queanbeyan             32.34      34.00  
  7 Trevor Yiu                17 Aquaburn               34.23      34.29  
  8 Damien Yabsley            15 Galston                39.71      37.01  
  9 William Rooks             15 Canberra               37.88      37.46  
 10 Luke Abberton             16 Vikings                39.49      39.48  
 11 Cameron Thompson          15 Dapto                  37.27      40.01  
 12 Thomas Fryer              15 Mount Annan            39.44      40.35  
 13 Jack Day                  16 Galston                40.09      40.95  
 14 Nicolaas Philippa         15 Vikings                40.19      41.29  
 15 Joshua Wilson             15 Galston                42.89      42.58  
 
Event 86  Women 15 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bianca Pitts              19 Vikings                37.39      37.28  
  2 Charlotte Packard         16 Canberra               37.20      38.34  
  3 Georgia Davidson          16 Kinross                38.11      39.56  
  4 Hannah Hobson             15 Young                  40.16      41.16  
  5 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan             41.13      43.41  
  6 Madison Kennedy           15 Dapto                  43.93      46.22  
  7 Sara Lucic                15 Queanbeyan             46.57      47.76  
 
Event 87  Men 14 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andy Chen                 14 Ginninderra            31.82      32.15  
  2 Ryan Hore                 14 Vikings                34.90      34.22  
  3 Tim Mason                 14 Aquaburn               34.10      35.95  
  4 Jeremy Tunkunas-Scott     14 Galston                36.89      36.54  
  5 Luke Pearson              14 Galston                36.58      37.41  
  6 Callan Mott               14 Griffith               37.53      37.46  
  7 Declan Moore              14 Canberra               36.98      37.97  
  8 Tom Bingley               14 Canberra               38.85      41.82  
  9 Nathan Albertini          14 Galston                42.31      42.84  
 10 Henry Wever               14 Galston                44.33      43.09  
 11 Joshua Pemberton          14 Toukley                44.62      45.25  
 
Event 88  Women 14 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Louise Hancock            14 Griffith               38.66      39.92  
  2 Ashleigh Dunning          14 Pambula                39.37      40.00  
  3 Sally Foster              14 Burley Griffin         38.18      40.65  
  4 Lauren Van Den Elzen      14 Galston                42.24      41.91  
  5 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra            43.27      42.43  
  6 Zoe Castles               14 Burley Griffin         43.25      42.93  
  7 Sarah Granger             14 Orana Aquatic          46.36      50.63  
 
Event 89  Men 13 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         13 Vikings                36.71      35.97  
  2 Tim Young                 13 Ginninderra            36.64      36.39  
  3 Angus Dibden              13 Ginninderra            37.40      36.47  
  4 Thomas Choo               13 Galston                39.08      40.30  
  5 Cameron Morris            13 Galston                43.62      41.64  
  6 Tomas Muller              13 Ginninderra            42.24      42.20  
  7 Hayden Reedy              13 Galston                43.32      42.45  
  8 Tom Bigmore               13 Canberra               42.71      43.67  
  9 Thomas Harrison           13 Burley Griffin         49.29      44.74  
 10 Cameron Tysoe             13 Ginninderra            45.68      47.06  
 
Event 90  Women 13 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Melva Yiu                 13 Aquaburn               37.82      38.01  
  2 Sarah Eastman             13 Bega                   39.26      38.36  
  3 Brooke James              13 Burley Griffin         38.20      38.44  
  4 Olivia Fryer              13 Mount Annan            41.35      41.19  
  5 Tarni Miller              13 Canberra               40.22      42.17  
  6 Caitlyn Richardson        13 Engadine               40.88      42.28  
  7 Emma Kelly                13 Vikings                42.65      42.45  
  8 Eliza Kennedy             13 Dapto                  41.88      42.56  
  9 Paula Rusanov             13 Queanbeyan             41.63      42.84  
 10 Katelyn Strike            13 Kinross                42.90      42.97  
 11 Cassidy-Rae Wilson        13 Galston                44.61      46.54  
 12 Haley Jedrzejek           13 Canberra               44.70      47.71  
 13 Melanie Le Couteur        13 Vikings                49.74      48.45  
 14 Jessica Davis             13 Galston                45.80      49.85  
 15 Kali Gillen               13 Galston                53.14      55.47  
 
Event 91  Men 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sam Raves                 12 Wagga Wagga            36.39      36.73  
  2 Kristofor Tengstrom       12 Canberra               36.32      37.41  
  3 Jordan Campbell           12 Galston                36.60      37.60  
  4 Tim Gillham               12 Cowra                  36.01      38.14  
  5 Angus Funnell             12 Vikings                41.04      38.29  
  6 Michael Pearson           12 Galston                38.14      41.77  
  7 Ryan Gray                 12 Queanbeyan             48.07      42.09  
  8 Luis Alarcon              12 Vikings                45.05      43.09  
  9 Nicholas Luca-Hancock     12 Galston                50.05      44.04  
 10 Tom Day                   12 Galston                44.86      44.39  
 11 Daniel Pelkowitz          12 Ginninderra            47.16      47.30  
 12 Connor Davis              12 Galston                47.41      48.25  
 13 Oliver Robinson           12 Galston                   NT    1:00.34  
 
Event 92  Women 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonnie Zhang              12 Canberra               34.20      34.85  
  2 Lily Wever                12 Galston                37.09      37.29  
  3 Maya Blaikie              12 Cruiz                  37.63      37.41  
  4 Jessica Orr               12 Ginninderra            38.08      37.88  
  5 Natalie Jones             12 Galston                41.42      42.30  
  6 Briony Wright             12 Galston                42.09      42.70  
  7 Alex Courtney             12 Cruiz                  46.18      44.13  
  8 Molly Turnbull            12 Vikings                48.28      45.82  
  9 Katie Gillingham          12 Burley Griffin         42.68      46.53  
 
Event 93  Men 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riley Albrecht            11 Ginninderra            36.57      35.03  
  2 Nathan de Meillon         11 Vikings                38.02      37.74  
  3 Lachlan Sauer             11 Galston                40.67      39.52  
  4 Jackson Savage            11 Queanbeyan             39.21      39.55  
  5 Michael Kendrick          11 Burley Griffin         40.81      41.21  
  6 Eli Gatica                11 Telopea                40.16      41.47  
  7 Henry Xu                  11 Vikings                46.40      42.71  
  8 Antonio Del Castillo      11 Macquarie Fields       43.91      43.72  
  9 James Tuck                11 Ginninderra            47.85      46.23  
 10 Lachlan Morris            11 Galston                50.41      49.42  
 11 Liam Davis                11 Galston                48.19      51.30  
 
Event 94  Women 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emily Steer               11 Galston                33.40      36.05  
  2 Ashleigh Cockburn         11 Canberra               36.50      37.48  
  3 Rebekah McCoy             11 Vikings                37.94      37.69  
  4 Ashley Groch              11 Canberra               38.72      40.10  
  5 Samantha Choo             11 Galston                40.21      41.02  
  6 Chelsea Stewart           11 Ginninderra            42.33      42.36  
  7 Emma Miller               11 Burley Griffin         44.23      42.72  
  8 Chloe Ironside            11 Vikings                43.94      43.28  
  9 Ceillagh Svensson         11 Vikings                48.84      44.39  
 10 Connie Janiszewski        11 Galston                44.48      44.72  
 11 Sarah Abbott              11 Cruiz                  50.85      46.08  
 12 Annika Svensson           11 Vikings                51.08      46.74  
 13 Caitlin Hurst             11 Galston                49.90      48.09  
 14 Elise Van Den Elzen       11 Galston                50.88      51.01  
 15 Vanessa Fryer             11 Mount Annan            46.58      51.72  
 
Event 95  Men 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peeter Mirlieb             8 Canberra               49.31      48.23  
  2 Lachlan Pearson            7 Galston                56.64      56.16  
  3 Hugh Gillham               6 Cowra                1:16.33    1:07.31  
  4 Brendon Coffee             8 Orana Aquatic        1:35.71    1:13.59  
 
Event 95  Men 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kieran Albertini           9 Galston                43.93      42.21  
  2 Rory Davis                 9 Galston                48.49      46.76  
  3 Kaea Bidois                9 Galston                48.35      47.55  
  4 Joshua Colquhoun           9 Vikings                47.28      48.80  
  5 Callum Burns               9 Ginninderra            53.48      49.83  
  6 Matthew Harrison           9 Burley Griffin         51.35      49.89  
  7 Bradley Tuck               9 Ginninderra            49.66      50.64  
  8 Jack Kilrain               9 Vikings              1:02.20      51.07  
  9 Daniel Dunning             9 Pambula                52.06      52.27  
 
Event 95  Men 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas Duell-Ferguson   10 Kincumber PD           39.26      37.52  
  2 Patrick Day               10 Galston                40.14      40.89  
  3 Nicholas Lawlis           10 Queanbeyan             43.36      43.01  
  4 Patrick Walsh             10 Galston                43.73      43.07  
  5 Mathew Sperring           10 Dapto                  44.90      44.89  
  6 Andrew Van Kemenade       10 Cowra                  42.64      45.33  
  7 Aidan Morris              10 Galston                48.14      46.37  
  8 Otto Reichelt             10 Canberra               53.16      49.55  
  9 Alec Richardson           10 Engadine               54.12      54.66  
 10 Matthew Coffee            10 Orana Aquatic        1:07.92    1:00.00  
 
Event 96  Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abbey Webb                 8 Vikings                46.09      46.52  
  2 J'Aime McGuire             8 Vikings                51.81      49.23  
  3 Caitlin Walsh              7 Galston                52.77      49.77  
  4 Brooke Gilroy              8 Vikings                51.92      51.98  
  5 Pyper Thornberry           7 Ginninderra            53.44      54.96  
  6 Bella Kanellopoulos        8 Telopea                   NT      55.11  
  7 Susannah Fryer             8 Mount Annan            57.51      56.73  
  8 Tiana Reedy                8 Galston                56.11      56.89  
  9 Frances Del Castillo       7 Macquarie Fields          NT      58.45  
 10 Sarah Purcell              8 Burley Griffin         59.35      59.26  
 11 Emma Lucic                 8 Queanbeyan           1:03.71    1:01.14  
 12 Annabelle Tetley           8 Burley Griffin       1:09.94    1:04.18  
 
Event 96  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobi Kiraly                9 Woden                  39.15      38.73  
  2 Stacey Kearns              9 Mount Annan            41.42      43.16  
  3 Ellie Hoitink              9 Canberra               47.40      47.76  
  4 Rachel Crawford            9 Burley Griffin         49.85      49.47  
  5 Eske Gavel                 9 Cruiz                  54.55      49.61  
  6 Tara Ironside              9 Vikings                57.90      52.56  
  7 Alexie Boulton             9 Queanbeyan             50.25      52.75  
  8 Ellen Thurlow              9 Burley Griffin         55.47      52.93  
  9 Alice Crossley             9 Burley Griffin         58.41      56.27  
 
Event 96  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings                39.91      39.17  
  2 Emma Gillingham           10 Burley Griffin         39.51      40.71  
  3 Montana Thornberry        10 Ginninderra            42.50      42.06  
  4 Hayley Morris             10 Burley Griffin         43.81      42.96  
  5 Tennille Miller           10 Canberra               43.64      43.03  
  6 Kate Tabke                10 Vikings                51.58      44.17  
  7 Kaela McGuire             10 Vikings                51.28      45.06  
  8 Breana Gilroy             10 Vikings                44.66      45.48  
  9 Genevieve Morris          10 Burley Griffin         46.96      45.71  
 10 Josie Gillham             10 Cowra                  43.81      46.45  
 11 Molly Tetley              10 Burley Griffin         47.71      46.48  
 12 Elizabeth Crossley        10 Burley Griffin         47.08      48.02  
 13 Courtney Granger          10 Orana Aquatic          49.84      49.90  
 14 Wynona Robinson           10 Galston                   NT    1:07.65  
 
Event 97  Men 13 & Over 50 LC Meter Freestyle Skins
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zane Jordan               18 Woden                  26.05      25.95  
  2 Sam Schubert              17 Gunnedah               26.37      26.94  
  3 William Pulley            15 Cruiz                  26.51      26.84  
  4 Michael Creighton         22 Galston                25.92      26.60  
  5 Toby Sutherland           15 Galston                26.81      26.87  
  6 Trevor Yiu                17 Aquaburn               26.68      27.00  
 
Event 98  Women 13 & Over 50 LC Meter Freestyle Skins
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaitlyn Schnyder          16 Ginninderra            28.33      28.03  
  2 Hannah Hobson             15 Young                  29.67      29.94  
  3 Olivia Fryer              13 Mount Annan            28.96      29.91  
  4 Emily Gentle              15 Aquaburn               29.85      30.46  
  5 Melva Yiu                 13 Aquaburn               29.96      30.38  
  6 Caitlyn Richardson        13 Engadine               29.04      30.69  
 
Event 99  Men 14 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andy Chen                 14 Ginninderra          2:07.55    2:06.44  
  2 Lachlan Colquhoun         13 Vikings              2:11.69    2:12.99  
  3 Matthew Robinson          13 Blacktown City       2:12.51    2:14.43  
  4 Cameron Tysoe             13 Ginninderra          2:22.64    2:18.29  
  5 Kristofor Tengstrom       12 Canberra             2:18.89    2:23.85  
  6 Jack Nix                  13 Tumut                2:18.35    2:26.21  
  7 Toomas Mirlieb            13 Canberra             2:24.87    2:26.48  
  8 Thomas Choo               13 Galston              2:29.29    2:27.12  
  9 Liam Braithwaite          13 Ginninderra          2:43.93    2:29.07  
 10 Lachlan Webb              10 Vikings              2:47.87    2:34.78  
 11 Eli Gatica                11 Telopea              2:42.21    2:34.95  
 12 Nathan de Meillon         11 Vikings              2:50.00    2:35.20  
 13 Mathew Sperring           10 Dapto                2:50.00    2:53.11  
 
Event 100  Women 14 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bethany Colquhoun         14 Vikings              2:19.51    2:22.19  
  2 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra          2:25.83    2:28.75  
  3 Bethany Stone             14 Ginninderra          2:35.61    2:37.15  
  4 Jessica Orr               12 Ginninderra          2:42.46    2:38.69  
  5 Maya Blaikie              12 Cruiz                2:46.42    2:39.35  
  6 Eliza Tetley              12 Burley Griffin       2:38.63    2:43.20  
  7 Kali Gillen               13 Galston              2:54.07    2:48.23  
  8 Sarah Granger             14 Orana Aquatic        2:45.25    2:50.53  
  9 Chelsea Stewart           11 Ginninderra          2:43.88    2:51.38  
 10 Ashleigh Jones            11 Vikings              3:10.00    2:55.65  
 11 Chloe Ironside            11 Vikings              3:10.00    2:56.09  
 12 Ceillagh Svensson         11 Vikings              3:03.31    2:59.61  
 
Event 101  Men 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zane Jordan               18 Woden                1:02.36    1:03.20  
  2 William Pulley            15 Cruiz                1:05.99    1:05.10  
  3 Damien Yabsley            15 Galston              1:06.17    1:07.74  
  4 Nicholas Otevrel          15 Canberra             1:05.57    1:08.43  
  5 Luke Abberton             16 Vikings              1:10.49    1:09.45  
  6 Toby Sutherland           15 Galston              1:08.60    1:12.96  
  7 Mitchell Tye              15 Canberra             1:22.96    1:15.16  
  8 Thomas Fryer              15 Mount Annan          1:11.55    1:17.28  
  8 Joshua Wilson             15 Galston              1:15.43    1:17.28  
 
Event 102  Women 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emily Gentle              15 Aquaburn             1:09.59    1:13.06  
  2 Hannah Hobson             15 Young                1:13.49    1:13.92  
  3 Ashleigh Van Kenenade     16 Cowra                1:13.88    1:16.79  
  4 Bianca Pitts              19 Vikings                   NT    1:18.76  
  5 Madison Kennedy           15 Dapto                1:19.40    1:24.35  
 
Event 103  Men 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Webb              10 Vikings              3:02.01    2:58.64  
  2 Nathan Robinson           10 Blacktown City       3:04.27    3:04.05  
  3 Patrick Day               10 Galston              3:00.44    3:09.59  
  4 Mathew Sperring           10 Dapto                3:22.90    3:21.56  
  5 Kieran Albertini           9 Galston              3:47.22    3:22.43  
  6 Rory Davis                 9 Galston                   NT    3:54.10  
  7 Bradley Tuck               9 Ginninderra               NT    3:56.34  
  8 Daniel Dunning             9 Pambula              4:09.86    4:05.41  
  9 Callum Burns               9 Ginninderra          4:36.33    4:18.08  
 10 Matthew Coffee            10 Orana Aquatic        4:42.73    4:45.55  
 
Event 104  Women 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emma Gillingham           10 Burley Griffin       3:12.19    3:10.39  
  2 Montana Thornberry        10 Ginninderra          3:19.67    3:11.87  
  3 Kobi Kiraly                9 Woden                3:02.64    3:14.60  
  4 Breana Gilroy             10 Vikings              3:35.36    3:15.50  
  5 Stacey Kearns              9 Mount Annan               NT    3:21.95  
  6 Kate Tabke                10 Vikings                   NT    3:22.21  
  7 Hayley Morris             10 Burley Griffin       3:31.12    3:23.81  
  8 Tennille Miller           10 Canberra             3:26.42    3:25.89  
  9 Genevieve Morris          10 Burley Griffin       3:38.94    3:29.64  
 10 Kaela McGuire             10 Vikings              4:00.36    3:30.54  
 11 Molly Tetley              10 Burley Griffin       3:42.05    3:36.19  
 12 Josie Gillham             10 Cowra                3:29.03    3:37.50  
 13 Abbey Webb                 8 Vikings                   NT    3:40.77  
 14 Rachel Crawford            9 Burley Griffin       3:58.52    3:51.24  
 15 Courtney Granger          10 Orana Aquatic        3:51.41    3:54.61  
 16 Tara Ironside              9 Vikings                   NT    3:55.76  
 17 Ellen Thurlow              9 Burley Griffin       4:21.98    4:22.78  
 
Event 105  Men 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riley Albrecht            11 Ginninderra          1:10.54    1:06.19  
  2 Nathan de Meillon         11 Vikings              1:16.11    1:12.52  
  3 Jackson Savage            11 Queanbeyan           1:14.38    1:12.88  
  4 Eli Gatica                11 Telopea              1:13.56    1:13.14  
  5 Lachlan Sauer             11 Galston              1:11.83    1:13.21  
  6 Henry Xu                  11 Vikings              1:41.49    1:18.92  
  7 Antonio Del Castillo      11 Macquarie Fields     1:20.28    1:19.77  
  8 Michael Kendrick          11 Burley Griffin       1:21.79    1:21.04  
  9 James Tuck                11 Ginninderra          1:32.64    1:31.62  
 10 Liam Davis                11 Galston              1:42.55    1:38.60  
 11 Lachlan Morris            11 Galston              1:41.15    1:41.88  
 
Event 105  Men 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kristofor Tengstrom       12 Canberra             1:05.81    1:06.53  
  2 Sam Raves                 12 Wagga Wagga          1:07.06    1:07.34  
  3 Angus Funnell             12 Vikings              1:14.08    1:10.24  
  4 Luis Alarcon              12 Vikings              1:16.53    1:12.98  
  5 Tim Gillham               12 Cowra                1:08.53    1:13.18  
  6 Jordan Campbell           12 Galston              1:09.77    1:13.52  
  7 Tom Day                   12 Galston              1:21.38    1:19.07  
  8 Ryan Gray                 12 Queanbeyan           1:30.16    1:19.14  
  9 Daniel Pelkowitz          12 Ginninderra          1:22.72    1:25.01  
 10 Connor Davis              12 Galston              1:28.98    1:28.08  
 -- Oliver Robinson           12 Galston                   NT        DNF  
 
Event 106  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebekah McCoy             11 Vikings              1:15.18    1:11.99  
  2 Ashleigh Cockburn         11 Canberra             1:10.25    1:12.56  
  3 Ashley Groch              11 Canberra             1:14.20    1:14.78  
  4 Felicity Morris           11 Galston              1:28.49    1:18.79  
  5 Chelsea Stewart           11 Ginninderra          1:26.61    1:18.82  
  6 Samantha Choo             11 Galston              1:18.69    1:19.54  
  7 Ashleigh Jones            11 Vikings              1:33.42    1:19.81  
  8 Chloe Ironside            11 Vikings              1:32.34    1:22.78  
  9 Emma Miller               11 Burley Griffin       1:25.00    1:23.91  
 10 Annika Svensson           11 Vikings              1:36.14    1:24.68  
 11 Ceillagh Svensson         11 Vikings              1:34.06    1:24.74  
 12 Connie Janiszewski        11 Galston              1:27.33    1:29.34  
 13 Elise Van Den Elzen       11 Galston              2:06.20    1:49.82  
 
Event 106  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonnie Zhang              12 Canberra             1:05.40    1:05.59  
  2 Grace Hoitink             12 Canberra             1:06.40    1:08.24  
  3 Jessica Orr               12 Ginninderra          1:11.19    1:12.49  
  4 Lily Wever                12 Galston              1:12.04    1:12.52  
  5 Maya Blaikie              12 Cruiz                1:13.58    1:13.11  
  6 Rebecca Yabsley           12 Galston              1:18.56    1:13.97  
  7 Eliza Tetley              12 Burley Griffin       1:13.44    1:15.48  
  8 Molly Turnbull            12 Vikings              1:28.53    1:20.89  
  9 Natalie Jones             12 Galston              1:20.83    1:21.20  
 10 Katie Gillingham          12 Burley Griffin       1:23.02    1:26.27  
 11 Alex Courtney             12 Cruiz                1:28.78    1:26.81  
 
Event 107  Men 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cameron Tysoe             13 Ginninderra          1:03.23    1:03.02  
  2 Lachlan Colquhoun         13 Vikings              1:02.66    1:03.06  
  3 Tim Young                 13 Ginninderra          1:10.25    1:04.74  
  4 Jack Nix                  13 Tumut                1:02.54    1:06.35  
  5 Dylan Booth               13 Ginninderra          1:14.04    1:07.20  
  6 Cameron Morris            13 Galston              1:07.22    1:07.38  
  7 Toomas Mirlieb            13 Canberra             1:06.68    1:08.38  
  8 Hayden Reedy              13 Galston              1:06.08    1:08.41  
  9 Tomas Muller              13 Ginninderra          1:07.84    1:09.28  
 10 Liam Braithwaite          13 Ginninderra          1:11.37    1:10.72  
 11 Tom Bigmore               13 Canberra             1:13.98    1:11.97  
 12 Thomas Harrison           13 Burley Griffin       1:17.20    1:14.73  
 
Event 107  Men 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andy Chen                 14 Ginninderra            57.74      57.72  
  2 Ryan Hore                 14 Vikings              1:00.76      58.60  
  3 Declan Moore              14 Canberra             1:01.97      59.94  
  4 Tom Bingley               14 Canberra             1:00.46    1:03.05  
  5 Luke Tebb                 14 Burley Griffin       1:10.09    1:07.09  
  6 Callan Mott               14 Griffith             1:09.78    1:08.84  
  7 Henry Wever               14 Galston              1:11.60    1:11.45  
  8 Nathan Albertini          14 Galston              1:16.31    1:15.07  
 
Event 108  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caitlyn Richardson        13 Engadine             1:02.96    1:04.74  
  2 Brooke James              13 Burley Griffin       1:05.99    1:07.17  
  3 Paula Rusanov             13 Queanbeyan           1:06.01    1:08.25  
  4 Sarah Eastman             13 Bega                 1:09.11    1:08.36  
  5 Jessica Davis             13 Galston              1:09.70    1:10.29  
  6 Aisha Collins             13 Canberra             1:10.07    1:10.92  
  7 Emma Kelly                13 Vikings              1:20.76    1:11.39  
  8 Haley Jedrzejek           13 Canberra             1:14.13    1:13.17  
  9 Melanie Le Couteur        13 Vikings              1:14.03    1:14.46  
 10 Cassidy-Rae Wilson        13 Galston              1:13.58    1:14.50  
 11 Kali Gillen               13 Galston              1:25.19    1:22.68  
 
Event 108  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bethany Colquhoun         14 Vikings              1:04.62    1:06.61  
  2 Caitlyn Radcliffe         14 Ginninderra          1:07.50    1:07.92  
  3 Ashleigh Dunning          14 Pambula              1:07.03    1:07.99  
  4 Sally Foster              14 Burley Griffin       1:07.25    1:10.73  
  5 Bethany Stone             14 Ginninderra          1:10.07    1:12.15  
  6 Rosalea Bell              14 Canberra             1:12.10    1:12.86  
  7 Lauren Van Den Elzen      14 Galston              1:13.25    1:14.61  
 
Event 109  Men 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aiden Wright              16 Queanbeyan           2:37.33    2:47.30  
  2 Toby Sutherland           15 Galston              2:50.00    2:58.96  
  3 Cameron Thompson          15 Dapto                2:58.20    3:03.16  
 
Event 110  Women 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bianca Pitts              19 Vikings              2:54.87    2:58.13  
  2 Charlotte Packard         16 Canberra             2:51.78    2:59.82  
  3 Georgia Davidson          16 Kinross              3:11.86    3:08.28  
 
Event 111  Men 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas Otevrel          15 Canberra             2:18.00    2:25.20  
  2 Toby Sutherland           15 Galston              2:35.00    2:36.42  
  3 Cameron Thompson          15 Dapto                2:33.39    2:38.51  
  4 Thomas Fryer              15 Mount Annan          2:32.91    2:40.36  
 
Event 112  Women 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Streatfield      16 Vikings              2:30.99    2:33.45  
  2 Bianca Pitts              19 Vikings              2:39.79    2:40.63  
  3 Miranda Debeljakovic      16 Cruiz                2:33.90    2:48.40