2008 Telopea Open Water - 16/11/2008                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Men 10000 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott Jackson             18 CRON                      NT 2:10:40.72  
  2 Dylan Appelqvist          16 Telopea                   NT 2:17:49.36  
  3 James Goins               45 Unattached                NT 2:57:25.77  
 
Event 2  Women 10000 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Claire Mantle             14 WODN                      NT 2:48:15.29  
 
Event 3  Men 5000 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott Jackson             18 CRON                      NT 1:04:29.91  
  2 Dylan Appelqvist          16 Telopea                   NT 1:06:50.35  
  3 Nathan Miller             15 Telopea             05:05.10 1:10:49.30  
  4 Michael Faccin            17 WIND                      NT 1:11:58.87  
  5 Thomas McKinlay           13 WODN                      NT 1:12:01.83  
  6 Oliver Bourne             14 CBRA                      NT 1:14:09.57  
  7 Alec Morris               12 WODN                      NT 1:15:40.19  
  8 Declan Moore              13 CBRA                      NT 1:15:45.43  
  9 James Gibson              14 CBRA                      NT 1:15:47.59  
 10 Matthew Hayward           17 WNDN                      NT 1:22:56.08  
 11 Tom Bingley               13 CBRA                      NT 1:22:58.49  
 12 Kieran Faccin             14 WIND                      NT 1:25:49.79  
 13 James Goins               45 Unattached                NT 1:26:30.16  
 
Event 4  Women 5000 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Traficante        17 Telopea             01:17.06 1:06:46.88  
  2 Clare Courtney            14 SPLC                      NT 1:10:57.88  
  3 Sarah Burford             15 WODN                      NT 1:11:01.54  
  4 Georgia Hardy             14 WODN                      NT 1:11:12.78  
  5 Nicole Martine            14 WODN                      NT 1:12:03.06  
  6 Larisa Tislovich          15 WIND                      NT 1:16:07.86  
  7 Sri Barber                16 Telopea              1:18.26 1:21:04.02  
  8 Claire Mantle             14 WODN                      NT 1:21:04.92  
  9 Samantha Lewsley          13 WIND                      NT 1:25:49.03  
 10 Christina Laws            31 Unattached                NT 1:28:49.91  
 11 Alexandra Brenner         12 Telopea                   NT 1:50:49.93  
 
Event 5  Men 2500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            11 Telopea             44:42.52   38:44.00  
 
Event 6  Women 2500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooke Donnelly           15 WODN                      NT   38:40.00  
  2 Amanda Clifford           16 Telopea                   NT   41:53.00