Clear Complexions                               
                        Canberra Christmas Classic 2008                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Men 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kieran Casey              18 Mingara Aquatic      1:54.73    1:59.10  
  2 Nathan Dennis             17 Mingara Aquatic      2:02.43    2:01.14  
  3 Ciaran Plenty             16 WODN                 2:06.28    2:04.94  
  4 Mitchell Nemec            16 Telopea              2:05.99    2:07.79  
  5 Hugo Morris               14 WODN                 2:10.55    2:09.92  
  6 Joel Lake                 16 ANL                  2:12.10    2:10.35  
  7 William Pulley            14 Ginninderra          2:10.74    2:10.45  
  8 Patrick Hudson            16 Ginninderra          2:12.64    2:11.11  
  9 Sean Maloney              13 WODN                 2:15.56    2:11.59  
 10 Jayden Malala             13 WODN                 2:12.80    2:12.41  
 11 Nicholas Honey            16 Burley Griffin       2:06.13    2:12.75  
 12 James Grant               16 Pambula              2:10.92    2:12.79  
 13 Josh Fagan                14 wod                  2:10.73    2:13.98  
 14 Declan Moore              13 Canberra             2:16.14    2:15.26  
 15 Scott Foley               15 ANL                  2:15.91    2:15.57  
 16 James Dowden              14 Burley Griffin       2:16.51    2:15.70  
 17 Oliver Bourne             14 Canberra             2:27.13    2:16.64  
 18 Tom Brodie                14 Kinross              2:23.42    2:17.43  
 19 Henry Collie              14 Wagga Wagga          2:14.41    2:17.98  
 20 Jack Tyson                14 ANL                  2:20.54    2:18.11  
 21 Daniel Aguiar             14 Nunawading           2:18.31    2:20.15  
 22 Nick Philippa             14 Vikings              2:17.16    2:20.26  
 23 James Ashurst             14 Telopea              2:21.00    2:20.63  
 24 Rohan Antram              14 Springwood           2:29.00    2:20.68  
 25 Kade Howitt               13 Jindabyne            2:22.23    2:26.66  
 26 Matt Riddell              13 Canberra             2:22.63    2:27.21  
 27 Kodie McDonald            15 BBAY                 2:27.31    2:28.70  
 27 Tom Bingley               13 Canberra             2:24.14    2:28.70  
 29 Alex Milliken             13 Jindabyne            2:32.68    2:30.09  
 30 Thomas Simpson            14 Mingara Aquatic      2:20.69    2:30.82  
 31 Kim Suandee               13 Griffith             2:32.03    2:32.39  
 
Event 2  Women 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Traficante        17 Telopea              2:10.09    2:11.57  
  2 Claire Nicholls           16 Burley Griffin       2:09.81    2:11.61  
  3 Michelle Connelly         15 Griffith             2:11.99    2:12.63  
  4 Meagan Ramsay             16 Ginninderra          2:13.07    2:13.27  
  5 Tamara Maggs              15 ANL                  2:14.86    2:14.64  
  6 Jacinta Tadd              14 MEV                  2:15.40    2:16.53  
  7 Sarah Burford             15 WODN                 2:09.23    2:17.52  
  8 Madeleine Powley          17 Ginninderra          2:14.28    2:18.60  
  9 Brianna Charteris         14 Ginninderra          2:17.19    2:19.07  
 10 Georgia Hardy             14 WODN                 2:17.75    2:19.21  
 11 Stephanie Wise            13 Burley Griffin       2:17.07    2:19.58  
 12 Imogen Schiwy             13 Canberra             2:19.82    2:20.18  
 13 Lyndsay Saywell           16 Telopea              2:26.72    2:20.47  
 14 Shenaede Curley           14 Griffith             2:24.00    2:20.95  
 15 Kimberley Mitlehner       16 ANL                  2:19.07    2:21.09  
 16 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              2:20.76    2:22.14  
 17 Sarah Keenan              14 Griffith             2:35.04    2:24.88  
 18 Miranda Debeljakovic      15 CRUIZ SC             2:21.65    2:25.12  
 19 Nellie Metcalfe           13 Canberra             2:24.39    2:25.58  
 20 Nicole Martine            14 WODN                 2:23.82    2:25.67  
 21 Sarah Baker               14 Ginninderra          2:28.44    2:26.38  
 22 Jessica Cook              19 Mingara Aquatic      2:22.19    2:28.66  
 23 Emma Thompson             13 WODN                 2:32.23    2:29.16  
 24 Caitlyn Radcliffe         13 Ginninderra          2:33.45    2:29.43  
 25 Eilish Aird               13 Griffith             2:37.23    2:32.44  
 26 Carley Porter             14 Jindabyne            2:32.54    2:35.16  
 27 Mikayla Post              13 KTMB                 2:37.70    2:35.24  
 28 Wiebke Steffen            16 Bega                 2:34.78    2:35.94  
 29 Lauren Kasmar             15 Mingara Aquatic      2:23.26    2:36.45  
 30 Jayde Miller-Moritz       14 Narooma ASC          2:32.47    2:36.90  
 31 Tyler Allen               13 Canberra             2:39.50    2:39.36  
 32 Rachael Brokman           14 Springwood           2:34.88    2:39.68  
 33 Harriet Elleman           15 Bomaderry            2:35.70    2:40.69  
 34 Peta Cox                  15 Jindabyne            2:33.51    2:42.70  
 35 Rachel Britten            14 Bega                 2:39.55    2:43.08  
 
Event 3  Men 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrew Newling             8 WASC                   42.65      42.77  
  2 Samual Hopper              8 Leeton                 58.39      52.56  
  3 James Clarke               8 Wagga Wagga          1:00.65      56.56  
  4 Jackson Taylor             7 Narooma ASC          1:14.92    1:13.05  

Event 4  Women 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stacey Kearns              8 Macquarie Fields       45.16      44.49  
  2 Taylah Bacon               8 Vikings                50.73      48.63  
  3 Isabelle Hayward           7 King Swim              47.76      53.77  
  4 Brooke Gilroy              7 Vikings              1:02.80    1:01.67  
  5 J'Aime McGuire             8 Vikings              1:04.69    1:03.40  
  6 Amy Sokic                  8 Queanbeyan           1:07.20    1:03.50  
  7 Geneva Guy                 8 Jindabyne            1:09.37    1:17.23  

 
Event 5  Men 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jarrod Barber              9 Telopea                44.88      46.92  
  2 Zachary Johnson            9 Mingara Aquatic        51.71      49.57  
  3 Nicholas Lawlis            9 Queanbeyan             54.29      55.51  
  4 Jack Dowling               9 Canberra             1:04.18    1:02.78  
 
Event 5  Men 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clifford Taylor           10 Narooma ASC            38.09      38.07  
  2 Peter Milliken            10 Jindabyne              39.90      38.52  
  3 James Ashleigh            10 Telopea                39.25      39.29  
  4 Jackson Savage            10 Queanbeyan             39.22      39.39  
  5 James Hanson              10 Telopea                41.93      40.62  
  6 Lachlan Weber             10 Springwood             48.10      43.33  
  7 Kieran Howell             10 WODN                   44.80      44.25  
  8 Michael Kendrick          10 Burley Griffin         43.62      45.12  
  9 Joshua Barnett            10 KTMB                   51.89      46.12  
 10 Bailey Rowland            10 WODN                   48.91      46.70  
 11 Yutaro Kawamura           10 Burley Griffin         49.41      46.76  
 12 William Crowe             10 Burley Griffin         47.23      48.83  
 13 Adam Goodwin              10 Springwood             50.82      50.93  

 
Event 6  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobi Kiraly                9 WODN                   41.70      41.30  
  2 Rebecca Cross              9 Vikings                42.11      42.63  
  3 Ebony Norris               9 WODN                   40.86      43.25  
  4 Tia Galvin                 9 Moruya                 47.28      45.65  
  5 Molly Tetley               9 Burley Griffin         50.53      50.76  
  6 Breana Gilroy              9 Vikings                44.86      51.00  
  7 Kaela McGuire              9 Vikings                53.99      51.12  
  8 Rhiannon Thompson          9 Queanbeyan             54.86      54.90  
  9 Tara Ironside              9 Vikings              1:09.81    1:01.05  
 10 Stephanie McGoldrick       9 Vikings              1:00.61    1:02.59  
 11 Niamh Collett              9 Canberra             1:00.57    1:02.84  
 
 
Event 6  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tizana Fiorese            10 Burley Griffin         36.65      36.60  
  2 Annabel White             10 Wagga Wagga            40.37      38.33  
  3 Rebekah McCoy             10 Vikings                38.59      38.47  
  4 Isabella Marinelli        10 WODN                   46.33      40.30  
  5 Ashleigh Cockburn         10 Canberra               41.92      40.60  
  6 Shannon Maloney           10 WODN                   38.25      40.99  
  7 Emily French              10 CRUIZ SC               41.78      41.46  
  8 Maddison Aird             10 Griffith               45.65      44.44  
  9 Emma Miller               10 Burley Griffin         47.03      47.81  
 10 Hannah Riddell            10 Canberra               50.62      49.88  
 11 Chelsea Stewart           10 Ginninderra            54.10      50.32  
 12 Tamika Veale              10 CRUIZ SC               49.14      50.48  
 13 Kara Baker                10 Vikings                   NT    1:00.26  

 
Event 7  Men 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cameron McElroy           11 Springwood             33.56      34.00  
  2 Alexander Ryan            11 Telopea                34.11      34.14  
  3 Ayrton Kiraly             11 WODN                   36.94      36.66  
  4 Jacob Hopper              11 Leeton                 37.29      37.13  
  5 Josh Watkins              11 KTMB                   39.36      38.39  
  6 Johnathan Krause          11 Ginninderra            40.09      38.52  
  7 Liam Barber               11 Telopea                38.59      40.32  
  8 Jake Post                 11 KTMB                   40.37      40.38  
  9 Sam Raves                 11 Wagga Wagga            44.48      41.31  
 10 John Ashleigh             11 Telopea                41.86      42.04  
 11 Nicholas Starkey          11 Canberra               43.62      44.71  
 12 Baden Swain               11 Wagga Wagga            46.78      45.37  
 13 Brian Debono              11 KTMB                   49.53      47.43  
 14 Danny Ma                  11 Ginninderra            58.28      51.93  
 
Event 7  Men 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alec Morris               12 WODN                   35.51      33.79  
  2 Lachlan Trabinger         12 Vikings                35.50      35.71  
  3 Jack Nix                  12 TUMT                   39.01      36.90  
  4 Thomas Harrison           12 Burley Griffin         37.38      37.38  
  5 Shaun Philippa            12 Vikings                43.92      42.73  
  6 Michael Oliver            12 Narooma ASC            43.57      43.20  
 
Event 8  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sally Williams            11 Eden                   37.13      35.78  
  2 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra            38.00      35.89  
  3 Claire Bailey             11 CRUIZ SC               38.43      36.31  
  4 Sacha Elms                11 Springwood             38.92      37.09  
  5 Carly Symons              11 WODN                   36.85      37.42  
  6 Grace Hoitink             11 Canberra               40.04      39.51  
  7 Sophie Batey              11 Glenbrook              40.71      40.09  
  8 Jessie Reynolds           11 WODN                   42.80      42.94  
  9 Brittney Reynolds         11 WODN                   46.15      43.71  
 10 Bonnie Zhang              11 Canberra               43.77      43.84  
 11 Meg Sokic                 11 Queanbeyan             43.59      45.03  
 12 Arabella Schiwy           11 Canberra               45.71      45.21  
 13 Molly Roberts             11 CRUIZ SC                  NT      45.42  
 14 Morgan Bouwman            11 Canberra               50.70      46.02  
 15 Lauren Bruce              11 Ginninderra            48.23      47.38  
 16 Courtney Bacon            11 Vikings                50.11      48.85  
 17 Phoebe Crowe              11 Burley Griffin         48.82      50.55  
 18 Lauren Abraham            11 Canberra               51.40      50.87  
 19 Ceillagh Svensson         11 Vikings                52.89      52.95  
 20 Rebecca Philippa          11 Vikings                56.69      54.91  
 21 Chloe Ironside            11 Vikings                58.16      57.62  
  
 
Event 8  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alara Townsend            12 Mingara Aquatic        32.79      31.93  
  2 Britt McDonald            12 Canberra               32.56      32.28  
  3 Claudia Mitlehner         12 ANL                    35.13      33.62  
  4 Natasha Kosev             12 Ginninderra            35.00      33.69  
  5 Nadine Quarisa            12 Griffith               34.82      34.56  
  6 Hannah Galloway           12 Eden                   35.44      35.15  
  7 Sarah Eastman             12 Bega                   35.48      35.20  
  8 Haley Jedrzejek           12 Canberra               37.86      36.07  
  9 Emily Budd                12 Griffith               37.01      36.23  
 10 Brooke Willis             12 Bega                   39.64      37.06  
 11 Eliza Tetley              12 Burley Griffin         36.83      37.11  
 12 Kate Guy                  12 ANL                    39.56      38.05  
 13 Jessica Orr               12 Ginninderra            40.58      38.68  
 14 Breanna Toze              12 WODN                   39.83      39.26  
 15 Jade Campbell             12 Cootamundra            38.06      39.27  
 16 Madelyne Czubara          12 Narooma ASC            40.14      40.46  
 17 Aisha Collins             12 Canberra               41.15      40.60  
 18 Paula Rusanov             12 Queanbeyan             40.48      40.83  
 19 Melanie Le Couteur        12 Vikings                42.17      41.17  
 20 Kara Martin               12 Canberra               38.72      41.21  
 21 Meg Bourne                12 Canberra               45.91      42.67  
 22 Molly May Cann            12 Ginninderra            42.59      43.45  
 23 Emma Harris               12 WODN                   48.79      46.46  
 
Event 9  Men 13 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas Hawthorne        13 Mingara Aquatic        30.24      30.01  
  2 Sean Maloney              13 WODN                   30.69      30.75  
  3 Kade Howitt               13 Jindabyne              31.53      31.11  
  4 Declan Moore              13 Canberra               32.37      31.80  
  5 Nathan Seddon             13 WODN                   33.27      32.34  
  6 Thomas Ramsay             13 Ginninderra            33.23      33.48  
  6 Ryan Buckham              13 WODN                   34.32      33.48  
  8 Alec Bruce                13 Ginninderra            33.72      33.68  
  9 Kim Suandee               13 Griffith               35.07      33.82  
 10 Toomas Mirlieb            13 Canberra               33.13      33.86  
 11 Tom Bigmore               13 Canberra               37.07      35.07  
 12 Josh Lind                 13 Queanbeyan             34.95      35.11  
 13 Matt Riddell              13 Canberra               36.92      35.46  
 14 Tom Bingley               13 Canberra               35.02      36.33  
 15 Mitchell DeMamiel         13 Griffith               37.41      36.92  
 16 Alex Milliken             13 Jindabyne              40.48      37.31  
 
 
Event 9  Men 14 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andy Chen                 14 Ginninderra            29.19      28.58  
  2 Thomas Moloney            14 Mingara Aquatic        30.39      29.45  
  3 Jordan Bagatella          14 Griffith               30.81      30.76  
  4 James Gibson              14 Canberra               31.41      31.00  
  5 Jackson Wright            14 Burley Griffin         31.78      31.58  
  6 Matthew Treloar           14 Wagga Wagga            32.09      31.81  
  7 Henry Collie              14 Wagga Wagga            32.31      31.83  
  8 Daniel Aguiar             14 Nunawading             31.81      31.84  
  9 Rohan Antram              14 Springwood             33.79      32.85  
 10 Travis Overend            14 Pambula                33.01      32.92  
 11 Alex Ramsay               14 Ginninderra            37.38      33.74  
 12 David Ma                  14 Ginninderra            37.14      35.18  
 13 Mitchell Tye              14 Canberra                  NT      35.89  
 14 Oliver Hennig             14 Ginninderra            35.62      36.14  
 15 Nick Philippa             14 Vikings                36.24      38.29  
 16 Justin Galloway           14 Eden                   38.78      38.71  
 
Event 10  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Sunderland       13 WODN                   30.75      31.11  
  2 Emma Thompson             13 WODN                   32.26      32.21  
  3 Stephanie Wise            13 Burley Griffin         32.59      32.75  
  4 Latisha Forbes            13 Griffith               32.83      32.77  
  5 Bethany Colquhoun         13 Vikings                33.40      33.06  
  6 Sally Foster              13 Burley Griffin         34.31      33.35  
  7 Kate Miller               13 Telopea                34.10      34.23  
  8 Imogen Schiwy             13 Canberra               32.91      34.71  
  9 Jordan Brodie             13 Kinross                34.32      35.17  
 10 Zoe Castles               13 Burley Griffin         35.48      35.58  
 11 Rosalea Bell              13 Canberra               35.39      35.68  
 12 Eilish Aird               13 Griffith               37.39      36.14  
 13 Caitlyn Radcliffe         13 Ginninderra            37.01      36.39  
 14 Grace Flanagan            13 Junee                  38.60      36.53  
 15 Louise Hancock            13 Griffith               36.63      36.75  
 16 Dasha Bogojevic           13 Queanbeyan             37.28      36.77  
 17 India Hohnen              13 KTMB                   38.05      36.95  
 18 Alexandra Crowe           13 Burley Griffin         39.20      37.87  
 19 Alyce Dowling             13 Canberra               39.04      38.12  
 20 Emily Clark               13 Canberra               41.02      41.42  
 21 Hannah Keys               13 Canberra               43.74      44.61  
 
Event 10  Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shenaede Curley           14 Griffith               33.37      32.54  
  2 Sarah Hoyles              14 Mingara Aquatic        32.59      32.63  
  3 Jacinta Tadd              14 MEV                    32.38      32.67  
  4 Jayde Miller-Moritz       14 Narooma ASC            33.72      32.81  
  5 Renata Krause             14 Ginninderra            32.75      33.01  
  6 Kelby Pointon             14 Pambula                33.13      33.47  
  7 Georgia Hardy             14 WODN                   33.03      33.68  
  8 Jessica Hood              14 WODN                   34.34      34.00  
  9 Nicole Martine            14 WODN                   34.84      34.97  
 10 Sarah Keenan              14 Griffith               35.77      35.10  
 11 Chelsea Brodie            14 Vikings                33.88      35.76  
 12 Elise Delpiano            14 Griffith               34.20      36.02  
 13 Rachael Brokman           14 Springwood             38.00      36.61  
 14 Rebecca Kennedy           14 Griffith               39.40      38.60  
 15 Carley Porter             14 Jindabyne              38.32      40.66  
 16 Elise Terrell             14 Burley Griffin            NT      44.12  
 17 Sara Lucic                14 Queanbeyan             38.72      45.10  
 18 Jessica Oliver            14 Narooma ASC            50.53      48.88  
 19 Mikaela Dingley           14 Canberra             1:07.83    1:11.90  
 
Event 11  Men 15 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ciaran Plenty             16 WODN                   26.71      27.04  
  2 Jason Schnyder            18 Burley Griffin         26.70      27.49  
  3 Nathan Miller             15 Telopea                27.08      27.57  
  4 Remy Harvey               15 CAA                    27.96      27.80  
  5 Brendan Rocha             21 CRUIZ SC               27.53      28.09  
  6 Brady Casey               16 Mingara Aquatic        28.04      28.26  
  7 Luke Chilcott             16 Mingara Aquatic        28.17      28.53  
  8 Ryan Miller               15 Telopea                28.23      28.84  
  9 Nicholas Honey            16 Burley Griffin         28.77      28.90  
 10 Alistair Taylor           18 Narooma ASC            28.80      29.02  
 11 Mitchell Nemec            16 Telopea                29.00      29.19  
 12 Mark Pollock              16 ANL                    30.66      29.75  
 13 James Grant               16 Pambula                29.07      29.83  
 14 Mitiana Arbon             15 Bega                   32.56      30.87  
 15 Scott Foley               15 ANL                    30.80      31.36  
 16 Aiden Wright              15 Queanbeyan             31.84      31.70  
 17 Kodie McDonald            15 BBAY                   32.37      32.09  
 18 James Stewart-Hawkins     15 ANL                    37.01      37.38  
 19 Timothy D'Abrera          16 WODN                   52.11      54.66  
 
Event 12  Women 15 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tamara Maggs              15 ANL                    31.00      30.36  
  2 Meagan Ramsay             16 Ginninderra            30.37      30.68  
  3 Afton Palmer              16 Leeton                 30.92      31.21  
  4 Michelle Connelly         15 Griffith               31.25      31.22  
  5 Lindsay De Witte          15 Telopea                33.19      31.38  
  6 Maddie Sullivan           16 CAA                    31.09      31.49  
  7 Mikayla Pelkowitz         17 Ginninderra            32.05      31.55  
  8 Rachelle King             16 Mingara Aquatic        31.29      31.57  
  9 Sarah Friend              15 WODN                   31.02      31.69  
 10 Jordan Burnes             17 Mingara Aquatic        31.58      31.76  
 11 Belinda Shaw              22 Mingara Aquatic        32.07      32.07  
 12 Heather Middleton         17 Telopea                31.24      32.56  
 13 Kylie Kasmar              19 Mingara Aquatic        29.99      32.83  
 14 Ashleigh Streatfield      15 Vikings                33.71      33.36  
 15 Sarah Martine             17 WODN                   32.33      33.48  
 16 Olivia Budd               15 Griffith               32.98      33.76  
 17 Madeleine Powley          17 Ginninderra            33.92      33.91  
 18 Amanda Clifford           16 Telopea                33.10      34.05  
 19 Sharna Holding            18 Burley Griffin            NT      34.65  
 20 Lani Galvin               15 Moruya                 34.18      34.81  
 21 Elizabeth Philippa        16 Vikings                35.43      35.16  
 22 Cassie Keys               15 Canberra               37.82      37.21  
 23 Charlotte Packard         15 Canberra               36.20      37.55  
 24 Lauren Kasmar             15 Mingara Aquatic        34.30      37.56  
 25 Isobel Rennie             15 Burley Griffin            NT      38.85  
 
Event 13  Men 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrew Newling             8 WASC                   53.21      54.46  
  2 Matthew Harrison           8 Burley Griffin         58.52      59.04  
  3 Angus McKay                8 KTMB                 1:07.79    1:06.13  
  4 Samual Hopper              8 Leeton               1:15.54    1:06.60  
  5 James Clarke               8 Wagga Wagga          1:04.44    1:06.62  
  6 Xavier Pearson             8 Telopea                   NT    1:15.23  
  7 Jackson Taylor             7 Narooma ASC          1:31.28    1:21.86  
 
Event 14  Women 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eske Gavel                 8 CRUIZ SC               52.34      51.15  
  2 Taylah Bacon               8 Vikings                56.36      56.09  
  3 Stacey Kearns              8 Macquarie Fields       57.19      56.64  
  4 Ariana Jurkovic            8 Canberra                  NT    1:01.81  
  5 Isabelle Hayward           7 King Swim              56.07    1:03.14  
  6 Amy Sokic                  8 Queanbeyan           1:08.97    1:06.48  
  7 Anneliese Brenner          8 Telopea              1:09.40    1:09.28  
  8 Brooke Gilroy              7 Vikings              1:15.18    1:11.51  
  9 Geneva Guy                 8 Jindabyne            1:18.39    1:11.56  
 10 Alice Crossley             8 Burley Griffin       1:13.65    1:13.70  
 11 Madeliene McGoldrick       7 Vikings              1:38.00    1:31.40  

 
Event 15  Men 12 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alec Morris               12 WODN                 2:23.16    2:23.82  
  2 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              2:28.37    2:28.10  
  3 Cameron McElroy           11 Springwood           2:31.51    2:32.00  
  4 Jacob Hopper              11 Leeton               2:41.60    2:33.52  
  5 Jake Post                 11 KTMB                 2:41.78    2:34.14  
  6 Jordan Welch              11 Burley Griffin       2:33.31    2:35.39  
  7 Kristofor Tengstrom       11 Canberra             2:34.46    2:36.66  
  8 Jack Nix                  12 TUMT                 2:36.20    2:37.34  
  9 Alexander Ryan            11 Telopea              2:39.37    2:39.23  
 10 Liam Barber               11 Telopea              2:39.87    2:40.39  
 
Event 16  Women 12 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Britt McDonald            12 Canberra             2:28.47    2:27.07  
  2 Claudia Mitlehner         12 ANL                  2:38.28    2:31.87  
  3 Bonnie Zhang              11 Canberra             2:39.73    2:36.84  
  4 Rachel Brown              11 Canberra             2:42.86    2:36.91  
  5 Hannah Galloway           12 Eden                 2:41.15    2:36.98  
  6 Sally Williams            11 Eden                 2:44.53    2:38.37  
  7 Jade Campbell             12 Cootamundra          2:39.64    2:39.30  
  8 Madelyne Czubara          12 Narooma ASC          2:37.12    2:39.44  
  9 Paula Rusanov             12 Queanbeyan           2:45.78    2:41.50  
 10 Ashleigh Cockburn         10 Canberra             2:43.81    2:43.00  
 11 Arabella Schiwy           11 Canberra             2:43.64    2:43.32  
 12 Meg Bourne                12 Canberra             2:46.22    2:44.02  
 13 Eliza Tetley              12 Burley Griffin       2:43.48    2:45.93  
 14 Aisha Collins             12 Canberra             2:46.91    2:49.03  
 15 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra          2:45.00    2:49.22  
 16 Brooke Willis             12 Bega                 2:45.83    2:52.94  
 17 Sacha Elms                11 Springwood           2:47.00    2:54.44  
 18 Samantha Young            11 WODN                 2:46.78    2:58.22  
 19 Alexandra Brenner         12 Telopea              2:45.76    3:06.93  
 
Event 17  Men 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan Hore                 13 Vikings              1:22.11    1:19.63  
  2 Josh Lind                 13 Queanbeyan           1:22.44    1:22.51  
  3 Kade Howitt               13 Jindabyne            1:23.90    1:23.10  
  4 Declan Moore              13 Canberra             1:25.77    1:24.91  
  5 Benjamin Wilson           13 BAQU                 1:24.96    1:24.97  
  6 Nathan Seddon             13 WODN                 1:26.06    1:25.34  
  7 Benjamin Chilcott         13 Mingara Aquatic      1:22.26    1:25.46  
  8 Matt Riddell              13 Canberra             1:27.06    1:28.95  
  9 Andrew Fulton             13 Springwood           1:34.77    1:30.85  
 10 Mitchell DeMamiel         13 Griffith             1:32.61    1:31.01  
 11 Callan Mott               13 Griffith             1:30.56    1:31.67  
 12 Thomas Ramsay             13 Ginninderra          1:30.96    1:32.19  
 13 Alex Milliken             13 Jindabyne            1:38.51    1:33.92  
 14 Tom Bigmore               13 Canberra                  NT    1:43.67  
 
Event 17  Men 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andy Chen                 14 Ginninderra          1:13.33    1:12.76  
  2 Josh Fagan                14 wod                  1:18.06    1:17.33  
  3 Jordan Bagatella          14 Griffith             1:15.91    1:19.23  
  4 Thomas Moloney            14 Mingara Aquatic      1:19.35    1:20.47  
  5 Daniel Aguiar             14 Nunawading           1:19.82    1:21.70  
  6 Tom Brodie                14 Kinross              1:24.90    1:23.34  
  7 Jack Tyson                14 ANL                  1:24.08    1:23.93  
  8 William Pulley            14 Ginninderra          1:25.92    1:24.04  
  9 Matthew Treloar           14 Wagga Wagga          1:26.29    1:24.44  
 10 James Ashurst             14 Telopea              1:22.23    1:25.92  
 11 Henry Collie              14 Wagga Wagga          1:34.82    1:27.73  
 12 Travis Overend            14 Pambula              1:25.97    1:27.81  
 13 James Gibson              14 Canberra                  NT    1:28.61  
 14 David Ma                  14 Ginninderra          1:33.20    1:32.70  
 15 Justin Galloway           14 Eden                 1:48.18    1:42.35  
 
Event 18  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Sunderland       13 WODN                 1:16.88    1:17.57  
  2 Brooke James              13 Burley Griffin       1:24.76    1:24.06  
  3 Grace Flanagan            13 Junee                1:25.90    1:26.86  
  4 Sally Foster              13 Burley Griffin       1:26.86    1:28.41  
  5 Louise Hancock            13 Griffith             1:29.75    1:29.61  
  6 Latisha Forbes            13 Griffith             1:28.53    1:30.23  
  7 Jessica Soligo            13 Griffith             1:35.35    1:30.65  
  8 Sandee Singleton          13 Bomaderry            1:29.60    1:31.82  
  9 Jordan Brodie             13 Kinross              1:33.59    1:34.00  
 10 Emma Kelly                13 Vikings              1:43.54    1:34.44  
 11 Nellie Metcalfe           13 Canberra             1:35.91    1:36.77  
 12 Alyce Dowling             13 Canberra             1:38.53    1:39.50  
 13 Emily Clark               13 Canberra             1:38.13    1:40.90  
 14 Alexandra Crowe           13 Burley Griffin       1:39.88    1:41.44  
 15 Hannah Keys               13 Canberra             1:43.49    1:47.12  
 16 Catherine Lombard         13 Canberra                  NT    1:56.99  
 
Event 18  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacinta Tadd              14 MEV                  1:15.45    1:18.83  
  2 Jessica Potter            14 Mingara Aquatic      1:17.62    1:20.11  
  3 Kelby Pointon             14 Pambula              1:20.00    1:21.69  
  4 Jayde Miller-Moritz       14 Narooma ASC          1:24.77    1:23.03  
  5 Jessica Hood              14 WODN                 1:22.15    1:24.64  
  6 Coral Hardwick            14 Mingara Aquatic      1:20.60    1:25.27  
  7 Brianna Charteris         14 Ginninderra          1:25.88    1:26.82  
  8 Chelsea Brodie            14 Vikings              1:29.50    1:29.91  
  9 Carley Porter             14 Jindabyne            1:27.85    1:30.11  
 10 Megan Pollock             14 ANL                  1:34.84    1:30.91  
 11 Rachel Britten            14 Bega                 1:35.95    1:34.48  
 12 Elise Terrell             14 Burley Griffin       1:41.65    1:39.19  
 13 Elise Delpiano            14 Griffith             1:35.36    1:39.76  
 14 Rebecca Kennedy           14 Griffith             1:41.51    1:44.29  
 15 Sara Lucic                14 Queanbeyan           1:42.63    1:49.24  
 16 Jessica Oliver            14 Narooma ASC          2:10.32    2:08.33  
 
Event 19  Men 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peter Bennett             17 CRUIZ SC             1:10.96    1:09.63  
  2 Alistair Taylor           18 Narooma ASC          1:10.08    1:11.71  
  3 Joel Lake                 16 ANL                  1:11.93    1:13.17  
  4 Nick Spalding             17 Moruya                    NT    1:16.10  
  5 Mark Pollock              16 ANL                  1:14.91    1:16.62  
  6 Aiden Wright              15 Queanbeyan           1:14.80    1:17.74  
  7 Brady Casey               16 Mingara Aquatic      1:12.46    1:19.10  
  8 Ben Finch                 15 Mingara Aquatic      1:18.96    1:20.87  
  9 Alexander Ingle           15 Bomaderry            1:20.89    1:21.62  
 10 Kodie McDonald            15 BBAY                 1:23.13    1:21.64  
 11 James Grant               16 Pambula              1:19.72    1:24.89  
 12 Jake Gatica               15 Telopea              1:33.18    1:33.76  
 13 James Stewart-Hawkins     15 ANL                  1:34.03    1:34.22  
 14 Timothy D'Abrera          16 WODN                 1:56.60    1:58.62  
 
Event 20  Women 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Burnes             17 Mingara Aquatic      1:16.68    1:15.72  
  2 Afton Palmer              16 Leeton               1:14.29    1:16.65  
  3 Kimberley Mitlehner       16 ANL                  1:14.91    1:19.13  
  4 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              1:19.46    1:21.26  
  5 Madeleine Powley          17 Ginninderra          1:19.14    1:21.95  
  6 Wiebke Steffen            16 Bega                 1:24.62    1:23.01  
  7 Elizabeth Philippa        16 Vikings              1:17.84    1:23.02  
  8 Georgia Walsh             15 CAA                  1:20.22    1:24.52  
  9 Claire Nicholls           16 Burley Griffin       1:23.57    1:24.74  
 10 Charlotte Packard         15 Canberra             1:25.02    1:25.50  
 11 Lani Galvin               15 Moruya               1:20.89    1:26.21  
 12 Miranda Debeljakovic      15 CRUIZ SC             1:26.07    1:27.73  
 13 Annica Mott               15 Griffith             1:30.54    1:33.40  
 14 Peta Cox                  15 Jindabyne            1:30.27    1:34.10  
 15 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan           1:37.67    1:36.10  
 16 Cassie Keys               15 Canberra             1:45.65    1:49.51  
 
Event 21  Men 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eli Gatica                10 Telopea              1:40.26    1:40.34  
  2 Harrison Macreadie        10 HNTY                 1:41.34    1:40.75  
  3 Clifford Taylor           10 Narooma ASC          1:39.14    1:40.85  
  4 Joshua Barnett            10 KTMB                 1:49.17    1:41.70  
  5 Cormac Pearson            10 Telopea              1:45.64    1:42.45  
  6 Yutaro Kawamura           10 Burley Griffin       1:50.91    1:48.60  
  7 Peter Milliken            10 Jindabyne            1:53.39    1:49.46  
  8 Andrew Martine            10 WODN                 2:03.48    1:51.10  
  9 William Crowe             10 Burley Griffin       1:58.01    1:53.78  
 10 Brendan Wright            10 Vikings              1:56.26    1:53.79  
 11 Lachlan Weber             10 Springwood           2:00.79    1:53.80  
 12 Adam Goodwin              10 Springwood           2:01.52    1:56.51  
 13 Michael Kendrick          10 Burley Griffin            NT    2:00.69  
 14 Nicholas Lawlis            9 Queanbeyan           2:08.17    2:07.78  
 
Event 22  Women 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tizana Fiorese            10 Burley Griffin       1:37.17    1:34.33  
  2 Emily French              10 CRUIZ SC             1:38.24    1:35.43  
  3 Rebecca Cross              9 Vikings              1:40.71    1:40.62  
  4 Isabella Marinelli        10 WODN                 1:42.11    1:43.51  
  5 Ashley Groch              10 Canberra             1:44.19    1:46.23  
  6 Alexandra Ashley          10 Ginninderra          1:48.84    1:47.69  
  7 Shannon Maloney           10 WODN                 1:56.74    1:49.04  
  8 Tia Galvin                 9 Moruya               1:52.41    1:53.53  
  9 Ebony Norris               9 WODN                      NT    1:53.93  
 10 Chelsea Stewart           10 Ginninderra          1:55.25    1:55.39  
 11 Emma Miller               10 Burley Griffin       2:00.40    1:56.35  
 12 Taylah Bacon               8 Vikings              2:04.41    1:57.01  
 13 Breana Gilroy              9 Vikings              2:00.72    1:57.33  
 14 Sarah Abbott              10 CRUIZ SC             2:00.82    1:57.86  
 15 Aspen Trow                10 KTMB                 2:00.88    1:58.03  
 16 Tennille Miller            9 Canberra             1:57.78    1:59.01  
 17 Rhiannon Thompson          9 Queanbeyan           2:04.25    2:03.16  
 18 Cassidy Thurecht           9 Vikings              2:12.88    2:06.05  
 19 Kaela McGuire              9 Vikings              2:06.44    2:07.73  
 20 Niamh Collett              9 Canberra             2:09.64    2:11.21  
 21 Julia Bruce                9 Ginninderra               NT    2:12.84  
 22 Stephanie McGoldrick       9 Vikings                   NT    2:13.50  
 
Event 23  Men 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacob Hopper              11 Leeton               1:32.98    1:30.58  
  2 Alexander Ryan            11 Telopea              1:38.18    1:38.94  
  3 Sam Raves                 11 Wagga Wagga          1:42.50    1:39.31  
  4 Nicholas Starkey          11 Canberra             1:36.47    1:40.98  
  5 Johnathan Krause          11 Ginninderra          1:40.15    1:41.85  
  6 Josh Watkins              11 KTMB                 1:42.01    1:42.26  
  7 Baden Swain               11 Wagga Wagga          1:53.74    1:42.88  
  8 Jake Post                 11 KTMB                 1:41.75    1:45.88  
  9 Jack Shelley              11 Queanbeyan           1:50.26    1:47.21  
 10 Lachlan Howell            11 WODN                 1:52.04    1:51.77  
 11 Daniel Pelkowitz          11 Ginninderra          2:05.38    1:56.08  
 
Event 23  Men 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Angus Dibden              12 Ginninderra          1:24.83    1:25.10  
  2 Tim Young                 12 Ginninderra          1:27.02    1:26.21  
  3 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              1:27.01    1:26.62  
  4 Rashad Farid              12 Ginninderra          1:36.67    1:33.14  
  5 Thomas Stirk              12 Sydney Uni           1:32.14    1:34.04  
  6 Lachlan Trabinger         12 Vikings              1:35.45    1:36.91  
  7 Jack Nix                  12 TUMT                 1:39.00    1:38.66  
  8 Shaun Philippa            12 Vikings              1:39.57    1:43.52  
  9 Thomas Harrison           12 Burley Griffin       1:46.13    1:44.63  
 10 Michael Oliver            12 Narooma ASC          2:01.90    1:57.46  
 
Event 24  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Claire Bailey             11 CRUIZ SC             1:37.49    1:35.25  
  2 Carly Symons              11 WODN                 1:42.35    1:36.51  
  3 Sophie Batey              11 Glenbrook            1:42.85    1:42.60  
  4 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra          1:49.47    1:42.68  
  5 Molly Roberts             11 CRUIZ SC                  NT    1:43.48  
  6 Harriet McKay             11 KTMB                 1:41.73    1:43.51  
  7 Georgia Rowland           11 WODN                 1:47.21    1:43.82  
  8 Samantha Young            11 WODN                 1:43.35    1:45.15  
  9 Brittney Reynolds         11 WODN                 2:06.04    1:47.43  
 10 Lauren Abraham            11 Canberra             1:47.18    1:47.44  
 11 Phoebe Crowe              11 Burley Griffin       1:49.79    1:48.58  
 12 Jessie Reynolds           11 WODN                 1:52.80    1:49.09  
 13 Rachel Brown              11 Canberra             1:47.41    1:49.20  
 14 Lauren Bruce              11 Ginninderra          1:59.10    1:55.33  
 15 Morgan Bouwman            11 Canberra             1:59.29    1:55.91  
 16 Bella Rogers              11 CRUIZ SC             2:02.42    1:57.06  
 17 Ceillagh Svensson         11 Vikings              2:03.60    1:57.29  
 18 Annika Svensson           11 Vikings              1:56.40    1:57.86  
 19 Courtney Bacon            11 Vikings              2:01.49    1:58.01  
 20 Chloe Ironside            11 Vikings              2:04.89    2:07.25  
 21 Rebecca Philippa          11 Vikings              2:08.17    2:07.89  
 
Event 24  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Natasha Kosev             12 Ginninderra          1:25.23    1:26.49  
  2 Alara Townsend            12 Mingara Aquatic      1:25.06    1:27.68  
  3 Nadine Quarisa            12 Griffith             1:29.67    1:30.42  
  4 Sarah Eastman             12 Bega                 1:34.65    1:30.89  
  5 Emma Harris               12 WODN                 1:30.83    1:31.14  
  6 Tarni Miller              12 Canberra             1:33.34    1:32.60  
  7 Brooke Willis             12 Bega                 1:36.59    1:33.23  
  8 Madelyne Czubara          12 Narooma ASC          1:33.97    1:34.66  
  9 Breanna Toze              12 WODN                 1:37.53    1:35.29  
 10 Emily Budd                12 Griffith             1:36.40    1:35.36  
 11 Hannah Galloway           12 Eden                 1:37.50    1:36.18  
 12 Lua Plant                 12 Ginninderra          1:37.84    1:37.82  
 13 Brittany Erskine          12 ANL                  1:39.87    1:38.10  
 14 Haley Jedrzejek           12 Canberra             1:42.36    1:40.62  
 15 Jessica Wu                12 Vikings                   NT    1:45.67  
 16 Caitlin Stewart-Hawkins   12 ANL                  1:54.72    1:48.16  
 17 Alexandra Brenner         12 Telopea              1:49.14    1:52.05  

 
Event 25  Men 13 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jayden Malala             13 WODN                 2:30.76    2:30.65  
  2 Nicholas Hawthorne        13 Mingara Aquatic      2:34.97    2:33.67  
  3 Declan Moore              13 Canberra             2:37.32    2:36.40  
  4 Kade Howitt               13 Jindabyne            2:37.98    2:36.55  
  5 Matt Riddell              13 Canberra             2:40.58    2:40.24  
  6 Thomas Ramsay             13 Ginninderra          2:44.04    2:43.99  
  7 Kim Suandee               13 Griffith             2:53.64    2:45.59  
  8 Josh Lind                 13 Queanbeyan           2:48.13    2:51.03  
  9 Tom Bingley               13 Canberra             2:49.64    2:53.89  
 10 Alex Milliken             13 Jindabyne            3:07.18    2:56.48  
 11 Toomas Mirlieb            13 Canberra             2:58.53    2:57.70  
 12 Mitchell DeMamiel         13 Griffith             3:11.22    3:06.66  
 13 Callan Mott               13 Griffith             3:08.22    3:12.75  
 14 Shaun Depiano             13 Griffith             3:37.25    3:36.26  
 
Event 25  Men 14 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andy Chen                 14 Ginninderra          2:19.47    2:20.77  
  2 William Pulley            14 Ginninderra          2:26.17    2:26.96  
  3 Josh Fagan                14 wod                  2:26.38    2:28.93  
  4 Jordan Bagatella          14 Griffith             2:26.47    2:32.55  
  5 James Dowden              14 Burley Griffin       2:33.37    2:35.44  
  6 Daniel Aguiar             14 Nunawading           2:33.08    2:38.24  
  7 Tom Brodie                14 Kinross              2:41.10    2:39.42  
  8 James Gibson              14 Canberra             2:44.19    2:39.64  
  9 Oliver Bourne             14 Canberra             2:45.63    2:41.62  
 10 James Ashurst             14 Telopea              2:35.95    2:43.79  
 11 Thomas Simpson            14 Mingara Aquatic      2:35.56    2:44.59  
 12 Alex Ramsay               14 Ginninderra          2:59.95    2:51.32  
 13 Travis Overend            14 Pambula              2:43.78    2:55.48  
 14 Oliver Hennig             14 Ginninderra          2:54.14    3:01.11  
 15 Justin Galloway           14 Eden                 3:44.50    3:13.34  
 
Event 26  Girls 13 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Sunderland       13 WODN                 2:31.17    2:32.56  
  2 Imogen Schiwy             13 Canberra             2:48.10    2:45.19  
  3 Latisha Forbes            13 Griffith             2:42.79    2:45.84  
  4 Kate Miller               13 Telopea              2:47.78    2:46.45  
  5 Caitlyn Radcliffe         13 Ginninderra          2:50.62    2:51.81  
  6 Eilish Aird               13 Griffith             2:53.60    2:53.80  
  7 Sally Foster              13 Burley Griffin       2:53.75    2:54.55  
  8 Louise Hancock            13 Griffith             2:54.48    2:54.74  
  9 Grace Flanagan            13 Junee                2:59.09    2:55.89  
 10 Rosalea Bell              13 Canberra             2:59.20    2:58.43  
 11 Jessica Soligo            13 Griffith             3:03.70    3:00.14  
 12 Alyce Dowling             13 Canberra             3:07.68    3:05.03  
 13 Tyler Allen               13 Canberra             3:01.98    3:05.79  
 14 Alexandra Crowe           13 Burley Griffin       3:13.46    3:11.71  
 
Event 26  Girls 14 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sarah Hoyles              14 Mingara Aquatic      2:28.26    2:31.80  
  2 Jacinta Tadd              14 MEV                  2:31.18    2:35.76  
  3 Renata Krause             14 Ginninderra          2:47.44    2:36.59  
  4 Coral Hardwick            14 Mingara Aquatic      2:32.39    2:37.25  
  5 Georgia Hardy             14 WODN                 2:36.70    2:38.20  
  6 Sarah Baker               14 Ginninderra          2:30.20    2:40.34  
  7 Nicole Martine            14 WODN                 2:41.01    2:43.36  
  8 Jayde Miller-Moritz       14 Narooma ASC          2:44.96    2:45.20  
  9 Jessica Potter            14 Mingara Aquatic      2:37.55    2:45.62  
 10 Sarah Keenan              14 Griffith             2:52.78    2:50.02  
 11 Kelby Pointon             14 Pambula              2:39.67    2:51.68  
 12 Elise Delpiano            14 Griffith             2:49.97    2:57.27  
 13 Carley Porter             14 Jindabyne            2:51.18    2:57.44  
 14 Rebecca Kennedy           14 Griffith             3:02.90    3:12.11  
 15 Jessica Oliver            14 Narooma ASC          3:48.05    3:49.05  
 
Event 27  Men 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kieran Casey              18 Mingara Aquatic      2:08.47    2:13.43  
  2 Ciaran Plenty             16 WODN                 2:17.87    2:18.67  
  3 Remy Harvey               15 CAA                  2:19.10    2:24.01  
  4 Alistair Taylor           18 Narooma ASC          2:20.41    2:24.30  
  5 Luke Chilcott             16 Mingara Aquatic      2:15.42    2:25.59  
  6 Joel Lake                 16 ANL                  2:21.31    2:25.98  
  7 Mark Pollock              16 ANL                  2:24.49    2:26.19  
  8 Patrick Hudson            16 Ginninderra          2:25.64    2:26.61  
  9 Mitchell Nemec            16 Telopea              2:27.67    2:27.79  
 10 Peter Bennett             17 CRUIZ SC             2:16.81    2:29.72  
 10 Luke Abberton             15 Vikings              2:29.62    2:29.72  
 12 Ben Finch                 15 Mingara Aquatic      2:32.21    2:33.06  
 13 Brady Casey               16 Mingara Aquatic      2:22.41    2:33.24  
 14 Scott Foley               15 ANL                  2:36.19    2:34.16  
 15 Aiden Wright              15 Queanbeyan           2:36.91    2:36.55  
 16 Alexander Ingle           15 Bomaderry            2:32.65    2:38.00  
 17 Mitiana Arbon             15 Bega                 2:44.39    2:41.70  
 18 Kodie McDonald            15 BBAY                 2:43.37    2:48.47  
 
Event 28  Women 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Michelle Connelly         15 Griffith             2:29.36    2:28.89  
  2 Jordan Burnes             17 Mingara Aquatic      2:28.79    2:30.83  
  3 Tamara Maggs              15 ANL                  2:34.83    2:32.23  
  4 Jessica Schembri          15 Ginninderra          2:37.63    2:32.85  
  5 Lindsay De Witte          15 Telopea              2:33.30    2:33.18  
  6 Sarah Friend              15 WODN                 2:33.82    2:33.60  
  7 Mikayla Pelkowitz         17 Ginninderra          2:32.42    2:34.86  
  8 Belinda Shaw              22 Mingara Aquatic      2:32.54    2:35.02  
  9 Georgia Walsh             15 CAA                  2:33.72    2:36.53  
 10 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              2:35.98    2:36.79  
 11 Afton Palmer              16 Leeton               2:35.66    2:38.82  
 12 Jessica Traficante        17 Telopea              2:29.97    2:39.63  
 13 Rachelle King             16 Mingara Aquatic      2:31.23    2:39.76  
 14 Elizabeth Philippa        16 Vikings              2:34.98    2:40.40  
 15 Kimberley Mitlehner       16 ANL                  2:34.24    2:40.90  
 16 Sarah Martine             17 WODN                 2:34.21    2:45.94  
 17 Wiebke Steffen            16 Bega                 2:51.67    2:48.31  
 18 Lani Galvin               15 Moruya               2:42.85    2:48.58  
 19 Harriet Elleman           15 Bomaderry            2:51.53    2:54.68  
 20 Peta Cox                  15 Jindabyne            2:51.31    2:56.77  
 21 Charlotte Packard         15 Canberra             2:56.89    2:58.83  
 22 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan           3:13.24    3:15.63  
 
Event 29  Men 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrew Newling             8 WASC                   43.85      43.35  
  2 Xavier Pearson             8 Telopea                52.78      50.54  
  3 Matthew Harrison           8 Burley Griffin         53.28      54.05  
  4 James Clarke               8 Wagga Wagga            51.65      54.09  
  5 Angus McKay                8 KTMB                   56.20      55.00  
  6 Samual Hopper              8 Leeton                 59.37      55.22  
  7 Jackson Taylor             7 Narooma ASC          1:10.68      59.85  
  8 Peter Philippa             8 Vikings              1:07.32    1:13.09  
 
Event 30  Women 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stacey Kearns              8 Macquarie Fields       45.40      47.51  
  2 Taylah Bacon               8 Vikings                52.81      48.52  
  3 Amy Sokic                  8 Queanbeyan             53.40      50.32  
  4 Isabelle Hayward           7 King Swim              47.02      50.43  
  5 Geneva Guy                 8 Jindabyne              55.53      51.00  
  6 J'Aime McGuire             8 Vikings                56.94      55.75  
  7 Eske Gavel                 8 CRUIZ SC               56.27      56.75  
  8 Brooke Gilroy              7 Vikings                54.66      58.64  
  9 Alice Crossley             8 Burley Griffin         59.32      58.73  
 10 Ariana Jurkovic            8 Canberra                  NT      59.09  
 11 Anneliese Brenner          8 Telopea              1:03.22    1:07.18  
 12 Chloe Rogers               8 CRUIZ SC                  NT    1:07.55  
 13 Madeliene McGoldrick       7 Vikings              1:11.82    1:10.40  
 14 Emma Lucic                 7 Queanbeyan           1:12.99    1:16.34  
 
Event 31  Men 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rohan Milliken             9 Jindabyne              40.69      39.07  
  2 Jarrod Barber              9 Telopea                41.16      39.36  
  3 Nicholas Lawlis            9 Queanbeyan             39.50      40.40  
  4 Zachary Johnson            9 Mingara Aquatic        39.58      40.46  
  5 Jack Dowling               9 Canberra               48.02      47.34  
  6 Aaron Martin               9 Canberra               48.88      52.48  
 
Event 31  Men 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Weber             10 Springwood             34.06      34.30  
  2 James Ashleigh            10 Telopea                34.39      34.57  
  3 Clifford Taylor           10 Narooma ASC            34.36      34.91  
  4 Jackson Savage            10 Queanbeyan             35.44      35.69  
  5 Eli Gatica                10 Telopea                35.34      36.10  
  6 Harrison Macreadie        10 HNTY                   35.11      36.13  
  7 Joshua Barnett            10 KTMB                   36.92      36.62  
  8 Cormac Pearson            10 Telopea                36.84      36.72  
  9 Caleb Whiteley            10 Queanbeyan             37.30      36.79  
 10 Brendan Wright            10 Vikings                37.87      36.89  
 11 Peter Milliken            10 Jindabyne              38.09      36.98  
 12 Yutaro Kawamura           10 Burley Griffin         37.93      37.30  
 13 James Hanson              10 Telopea                38.41      37.52  
 14 Kieran Howell             10 WODN                   38.02      38.80  
 15 Andrew Martine            10 WODN                   38.94      39.24  
 16 Bailey Rowland            10 WODN                   40.10      39.34  
 17 William Crowe             10 Burley Griffin         38.35      39.41  
 18 Michael Kendrick          10 Burley Griffin         39.53      39.50  
 19 Adam Goodwin              10 Springwood             41.72      42.32  
 
Event 32  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ebony Norris               9 WODN                   37.98      36.36  
  2 Kobi Kiraly                9 WODN                   36.29      36.62  
  3 Rebecca Cross              9 Vikings                38.20      37.30  
  4 Gabrielle Scarth-Johnson   9 Vikings                38.00      37.97  
  5 Breana Gilroy              9 Vikings                38.85      38.00  
  6 Tia Galvin                 9 Moruya                 37.84      38.64  
  7 Darby Whiteley             9 Queanbeyan             43.65      42.52  
  8 Tennille Miller            9 Canberra               42.02      42.79  
  9 Rhiannon Thompson          9 Queanbeyan             44.54      43.54  
 10 Stephanie McGoldrick       9 Vikings                45.36      44.21  
 11 Molly Tetley               9 Burley Griffin         46.24      44.70  
 12 Kaela McGuire              9 Vikings                44.14      44.95  
 13 Julia Bruce                9 Ginninderra            45.84      45.83  
 14 Cassidy Thurecht           9 Vikings                45.23      46.05  
 15 Elizabeth Crossley         9 Burley Griffin         45.82      46.09  
 16 Niamh Collett              9 Canberra               43.00      46.30  
 17 Tara Ironside              9 Vikings                53.20      48.86  
 18 Jordan Heddle              9 WODN                   49.14      51.07  
 
Event 32  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon Maloney           10 WODN                   32.69      33.57  
  2 Annabel White             10 Wagga Wagga            35.70      33.60  
  3 Maddison Aird             10 Griffith               36.23      35.73  
  4 Emily French              10 CRUIZ SC               36.06      35.77  
  5 Ashleigh Cockburn         10 Canberra               35.53      36.01  
  6 Rebekah McCoy             10 Vikings                34.35      36.02  
  7 Ashley Groch              10 Canberra               36.06      36.99  
  8 Isabella Marinelli        10 WODN                   38.38      38.48  
  9 Chelsea Stewart           10 Ginninderra            37.70      38.67  
 10 Emma Miller               10 Burley Griffin         37.46      38.89  
 11 Tamika Veale              10 CRUIZ SC               38.54      38.95  
 12 Hannah Riddell            10 Canberra               39.19      39.04  
 13 Alexandra Ashley          10 Ginninderra            40.99      39.05  
 14 Kristy Sinclair           10 KTMB                   41.16      39.61  
 15 Kara Baker                10 Vikings                41.02      40.02  
 16 Aspen Trow                10 KTMB                   40.87      41.28  
 17 Sarah Abbott              10 CRUIZ SC               44.10      42.80  
 
Event 33  Men 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cameron McElroy           11 Springwood             30.85      31.12  
  2 Jacob Hopper              11 Leeton                 32.06      31.85  
  3 Alexander Ryan            11 Telopea                31.83      32.35  
  4 Ayrton Kiraly             11 WODN                   32.03      32.50  
  5 Johnathan Krause          11 Ginninderra            33.02      32.94  
  6 Jake Post                 11 KTMB                   33.59      33.30  
  7 John Ashleigh             11 Telopea                32.45      33.33  
  8 Jordan Welch              11 Burley Griffin         33.47      33.52  
  9 Sam Raves                 11 Wagga Wagga            33.50      33.57  
 10 Liam Barber               11 Telopea                33.77      34.03  
 11 Brian Debono              11 KTMB                   38.96      35.25  
 12 Josh Watkins              11 KTMB                   33.24      35.39  
 13 Jack Shelley              11 Queanbeyan             35.95      36.05  
 14 Angus Funnell             11 Burley Griffin         37.23      36.69  
 15 Baden Swain               11 Wagga Wagga            37.88      37.00  
 16 Danny Ma                  11 Ginninderra            37.70      37.57  
 17 Nicholas Starkey          11 Canberra               37.62      37.70  
 18 Daniel Pelkowitz          11 Ginninderra            44.10      39.23  
 19 Lachlan Howell            11 WODN                   39.29      39.77  
 
Event 33  Men 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tim Young                 12 Ginninderra            30.22      30.32  
  2 Lachlan Colquhoun         12 Vikings                31.57      31.51  
  3 Alec Morris               12 WODN                   31.85      31.53  
  4 Jack Nix                  12 TUMT                   32.47      31.61  
  5 Lachlan Trabinger         12 Vikings                31.31      31.99  
  6 Thomas Stirk              12 Sydney Uni             33.34      32.94  
  7 Dylan Booth               12 Ginninderra            32.55      32.95  
  8 Angus Dibden              12 Ginninderra            34.92      32.96  
  9 Rashad Farid              12 Ginninderra            35.97      33.54  
 10 Thomas Harrison           12 Burley Griffin         35.59      34.97  
 11 Michael Oliver            12 Narooma ASC            35.47      35.08  
 12 Shaun Philippa            12 Vikings                36.34      35.89  
 
Event 34  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonnie Zhang              11 Canberra               32.29      31.78  
  2 Grace Hoitink             11 Canberra               33.91      32.95  
  3 Claire Bailey             11 CRUIZ SC               33.50      33.18  
  4 Sally Williams            11 Eden                   34.55      33.65  
  5 Rachel Brown              11 Canberra               34.55      33.85  
  6 Carly Symons              11 WODN                   34.02      34.15  
  7 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra            35.80      34.70  
  8 Arabella Schiwy           11 Canberra               33.31      34.88  
  9 Sophie Batey              11 Glenbrook              34.72      34.93  
 10 Jessie Reynolds           11 WODN                   34.68      35.21  
 11 Sacha Elms                11 Springwood             34.95      35.48  
 12 Georgia Rowland           11 WODN                   35.71      35.55  
 13 Molly Roberts             11 CRUIZ SC               34.29      35.93  
 14 Samantha Young            11 WODN                   36.51      36.93  
 15 Courtney Bacon            11 Vikings                38.57      37.32  
 16 Brittney Reynolds         11 WODN                   35.32      37.50  
 17 Bella Rogers              11 CRUIZ SC               36.73      38.19  
 18 Lauren Abraham            11 Canberra               38.55      38.23  
 19 Morgan Bouwman            11 Canberra               38.47      38.33  
 20 Jessica Laudenbach        11 Vikings                39.71      38.44  
 21 Lauren Bruce              11 Ginninderra            38.97      39.64  
 22 Ceillagh Svensson         11 Vikings                41.60      41.17  
 23 Meg Sokic                 11 Queanbeyan             39.98      41.22  
 24 Chloe Ironside            11 Vikings                41.02      41.26  
 25 Rebecca Philippa          11 Vikings                40.68      41.44  
 26 Phoebe Crowe              11 Burley Griffin         38.40      41.76  
 27 Annika Svensson           11 Vikings                43.54      43.87  
 
Event 34  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Britt McDonald            12 Canberra               30.18      30.15  
  2 Alara Townsend            12 Mingara Aquatic        31.44      30.68  
  3 Nadine Quarisa            12 Griffith               31.18      30.97  
  4 Madelyne Czubara          12 Narooma ASC            31.77      31.24  
  5 Emily Budd                12 Griffith               31.33      31.50  
  6 Claudia Mitlehner         12 ANL                    31.57      31.56  
  7 Lua Plant                 12 Ginninderra            32.13      32.10  
  8 Natasha Kosev             12 Ginninderra            32.12      32.18  
  9 Paula Rusanov             12 Queanbeyan             33.76      32.24  
 10 Hannah Galloway           12 Eden                   33.69      32.65  
 11 Sarah Eastman             12 Bega                   32.31      32.69  
 12 Eliza Tetley              12 Burley Griffin         33.68      33.33  
 13 Kate Guy                  12 ANL                    36.75      33.64  
 14 Jessica Orr               12 Ginninderra            34.48      33.93  
 15 Jade Campbell             12 Cootamundra            32.72      33.95  
 16 Brooke Willis             12 Bega                   35.15      34.05  
 17 Brittany Erskine          12 ANL                    34.81      34.16  
 18 Haley Jedrzejek           12 Canberra               34.15      34.44  
 19 Tarni Miller              12 Canberra               34.38      34.56  
 20 Aisha Collins             12 Canberra               33.64      34.73  
 21 Breanna Toze              12 WODN                   34.59      34.91  
 22 Meg Bourne                12 Canberra               34.68      35.33  
 23 Melanie Le Couteur        12 Vikings                35.92      35.54  
 24 Caitlin Stewart-Hawkins   12 ANL                    35.43      35.55  
 25 Emma Harris               12 WODN                   35.41      35.80  
 26 Elouise Lenson            12 Springwood             36.44      36.32  
 27 Beth Guy                  12 ANL                    36.19      37.09  
 28 Alexandra Brenner         12 Telopea                35.99      37.23  
 29 Kara Martin               12 Canberra               36.71      37.65  
 30 Taylor Gallagher          12 WODN                   43.85      43.88  
 
Event 35  Men 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jayden Malala             13 WODN                   27.42      27.50  
  2 Ryan Hore                 13 Vikings                28.58      28.55  
  2 Nicholas Hawthorne        13 Mingara Aquatic        28.68      28.55  
  4 Kim Suandee               13 Griffith               30.53      28.77  
  5 Alec Bruce                13 Ginninderra            29.53      29.57  
  6 Nathan Seddon             13 WODN                   30.33      29.68  
  7 Matt Riddell              13 Canberra               29.64      29.71  
  8 Ryan Buckham              13 WODN                   30.15      29.79  
  9 Kade Howitt               13 Jindabyne              29.08      29.87  
 10 Declan Moore              13 Canberra               29.48      30.18  
 11 Mitchell Harris           13 Mingara Aquatic        30.10      30.28  
 12 Tom Bingley               13 Canberra               29.76      30.32  
 13 Josh Lind                 13 Queanbeyan             30.78      31.00  
 14 Thomas Ramsay             13 Ginninderra            31.73      31.42  
 15 Alex Milliken             13 Jindabyne              31.53      31.53  
 16 Andrew Fulton             13 Springwood             32.28      31.68  
 17 Tom Bigmore               13 Canberra               35.64      32.41  
 18 Toomas Mirlieb            13 Canberra               32.15      32.58  
 19 Callan Mott               13 Griffith               34.71      33.55  
 20 Mitchell DeMamiel         13 Griffith               34.05      34.53  
 21 Shaun Depiano             13 Griffith               38.96      38.23  
 
Event 35  Men 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Josh Fagan                14 wod                    26.56      26.26  
  2 Hugo Morris               14 WODN                   26.41      26.83  
  3 Andy Chen                 14 Ginninderra            27.51      27.11  
  4 William Pulley            14 Ginninderra            27.57      27.89  
  5 Thomas Moloney            14 Mingara Aquatic        28.57      27.96  
  6 Jordan Bagatella          14 Griffith               27.48      28.10  
  7 Jack Tyson                14 ANL                    28.49      28.46  
  8 James Dowden              14 Burley Griffin         28.82      28.80  
  9 James Ashurst             14 Telopea                28.80      29.00  
 10 Henry Collie              14 Wagga Wagga            28.97      29.09  
 11 Rohan Antram              14 Springwood             31.43      29.36  
 12 Matthew Treloar           14 Wagga Wagga            30.07      29.58  
 13 James Gibson              14 Canberra               29.18      29.68  
 14 Travis Overend            14 Pambula                29.90      29.98  
 15 Mitchell Tye              14 Canberra                  NT      30.34  
 16 Oliver Bourne             14 Canberra               30.67      30.56  
 17 Nick Philippa             14 Vikings                29.90      30.58  
 18 David Ma                  14 Ginninderra            30.75      31.59  
 19 Justin Galloway           14 Eden                   31.84      31.68  
 20 Oliver Hennig             14 Ginninderra            32.57      32.05  
 21 Alex Ramsay               14 Ginninderra            35.80      32.62  
 
Event 36  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Sunderland       13 WODN                   28.62      28.67  
  2 Stephanie Wise            13 Burley Griffin         30.03      29.77  
  3 Imogen Schiwy             13 Canberra               29.29      30.14  
  4 Emma Thompson             13 WODN                   30.41      30.69  
  5 Latisha Forbes            13 Griffith               30.54      30.82  
  6 Kate Miller               13 Telopea                30.44      30.98  
  7 Jordan Brodie             13 Kinross                30.95      31.29  
  8 Sandee Singleton          13 Bomaderry              31.24      31.41  
  9 Dasha Bogojevic           13 Queanbeyan             31.33      31.59  
 10 India Hohnen              13 KTMB                   31.83      31.98  
 11 Brooke James              13 Burley Griffin         32.46      32.17  
 12 Jessica Soligo            13 Griffith               32.21      32.19  
 13 Alexandra Crowe           13 Burley Griffin         32.71      32.25  
 14 Louise Hancock            13 Griffith               32.48      32.39  
 15 Zoe Castles               13 Burley Griffin         32.14      32.40  
 16 Eilish Aird               13 Griffith               32.37      32.42  
 17 Mikayla Post              13 KTMB                   31.97      32.43  
 18 Nellie Metcalfe           13 Canberra               32.17      32.65  
 19 Caitlyn Radcliffe         13 Ginninderra            32.79      32.83  
 20 Sally Foster              13 Burley Griffin         32.75      32.92  
 21 Grace Flanagan            13 Junee                  34.30      33.80  
 22 Alyce Dowling             13 Canberra               35.26      35.29  
 23 Emily Clark               13 Canberra               34.19      35.40  
 24 Hannah Keys               13 Canberra               35.78      35.59  
 25 Catherine Lombard         13 Canberra               43.10      42.04  
 
Event 36  Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacinta Tadd              14 MEV                    28.81      29.37  
  2 Sarah Keenan              14 Griffith               30.34      29.69  
  3 Shenaede Curley           14 Griffith               31.41      29.75  
  4 Renata Krause             14 Ginninderra            29.31      29.82  
  5 Samantha Marceddo         14 Ginninderra            30.41      30.15  
  6 Georgia Hardy             14 WODN                   29.67      30.23  
  7 Kelby Pointon             14 Pambula                29.89      30.40  
  8 Sarah Hoyles              14 Mingara Aquatic        29.51      30.50  
  9 Brianna Charteris         14 Ginninderra            29.65      30.59  
 10 Jayde Miller-Moritz       14 Narooma ASC            31.52      30.83  
 11 Jessica Hood              14 WODN                   29.97      30.89  
 12 Rachel Britten            14 Bega                   31.31      31.19  
 13 Nicole Martine            14 WODN                   31.10      31.82  
 14 Chelsea Brodie            14 Vikings                31.42      32.31  
 15 Rachael Brokman           14 Springwood             32.28      32.63  
 16 Elise Delpiano            14 Griffith               31.26      32.92  
 17 Carley Porter             14 Jindabyne              30.75      33.02  
 18 Rebecca Kennedy           14 Griffith               34.56      33.72  
 19 Megan Pollock             14 ANL                    34.92      34.27  
 20 Elise Terrell             14 Burley Griffin         35.86      36.04  
 21 Sara Lucic                14 Queanbeyan             34.24      36.49  
 22 Amanda Fletcher           14 Vikings                   NT      39.52  
 23 Jessica Oliver            14 Narooma ASC            40.40      39.75  
 24 Mikaela Dingley           14 Canberra               50.72      52.77  
 
Event 37  Men 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrew Read               16 CAA                    25.34      24.62  
  2 Ciaran Plenty             16 WODN                   24.65      25.06  
  3 Kieran Casey              18 Mingara Aquatic        25.14      25.13  
  4 Alistair Taylor           18 Narooma ASC            25.71      26.10  
  5 Remy Harvey               15 CAA                    25.59      26.18  
  6 Brendan Rocha             21 CRUIZ SC               25.86      26.21  
  7 Nathan Dennis             17 Mingara Aquatic        26.23      26.37  
  8 Jordan Hamilton           15 Burley Griffin         27.52      26.43  
  9 Jeremy Huntley            19 Vikings                26.41      26.67  
 10 Peter Bennett             17 CRUIZ SC               26.29      26.74  
 11 Benjamin Wise             19 Burley Griffin         26.79      27.00  
 12 Nicholas Honey            16 Burley Griffin         26.45      27.01  
 13 James Grant               16 Pambula                26.91      27.12  
 14 Nick Spalding             17 Moruya                 27.89      27.31  
 15 Mitiana Arbon             15 Bega                   28.45      27.50  
 16 Mitchell Nemec            16 Telopea                28.67      27.69  
 17 Luke Abberton             15 Vikings                27.62      27.74  
 18 Joel Lake                 16 ANL                    28.03      27.75  
 19 Alexander Ingle           15 Bomaderry              27.41      27.89  
 20 Brady Casey               16 Mingara Aquatic        27.47      28.42  
 21 Aiden Wright              15 Queanbeyan             27.71      28.49  
 22 Scott Foley               15 ANL                    29.01      29.77  
 23 Kodie McDonald            15 BBAY                   29.69      29.96  
 24 Jake Gatica               15 Telopea                30.86      30.29  
 25 James Stewart-Hawkins     15 ANL                    31.60      32.15  
 
Event 38  Women 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaitlyn Schnyder          15 Burley Griffin         26.44      27.58  
  2 Maddie Sullivan           16 CAA                    28.57      28.85  
  3 Madeleine Powley          17 Ginninderra            28.39      28.92  
  4 Sarah Friend              15 WODN                   28.17      29.12  
  5 Mikayla Pelkowitz         17 Ginninderra            29.04      29.18  
  6 Meagan Ramsay             16 Ginninderra            29.10      29.60  
  7 Jordan Burnes             17 Mingara Aquatic        29.96      29.68  
  8 Michelle Connelly         15 Griffith               29.84      29.74  
  9 Rachelle King             16 Mingara Aquatic        29.27      29.96  
 10 Afton Palmer              16 Leeton                 29.70      30.08  
 11 Kimberley Mitlehner       16 ANL                    30.28      30.27  
 12 Georgia Walsh             15 CAA                    29.99      30.29  
 13 Tamara Gradden            17 Telopea                30.14      30.35  
 14 Ashleigh Streatfield      15 Vikings                30.49      30.38  
 15 Sharna Holding            18 Burley Griffin            NT      30.57  
 16 Jessica Schembri          15 Ginninderra            30.66      30.67  
 17 Olivia Budd               15 Griffith               29.27      30.79  
 17 Wiebke Steffen            16 Bega                   31.78      30.79  
 19 Miranda Debeljakovic      15 CRUIZ SC               30.79      31.01  
 20 Sarah Martine             17 WODN                   31.25      31.55  
 21 Lani Galvin               15 Moruya                 30.84      31.65  
 22 Kylie Kasmar              19 Mingara Aquatic        28.74      32.08  
 23 Cassie Keys               15 Canberra               31.87      32.25  
 24 Annica Mott               15 Griffith               32.50      32.39  
 25 Isobel Rennie             15 Burley Griffin         33.22      32.48  
 26 Jessica Cook              19 Mingara Aquatic        31.33      32.56  
 27 Amanda Clifford           16 Telopea                31.53      33.41  
 28 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan             32.55      33.44  
 29 Lauren Kasmar             15 Mingara Aquatic        30.79      33.58  
 30 Charlotte Packard         15 Canberra               32.48      33.74  
 
Event 39  Men 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrew Newling             8 WASC                   35.92      37.41  
  2 Xavier Pearson             8 Telopea                44.29      43.57  
  3 Samual Hopper              8 Leeton                 40.52      43.60  
  4 James Clarke               8 Wagga Wagga            42.73      45.42  
  5 Matthew Harrison           8 Burley Griffin         46.29      48.18  
  6 Fletcher Macreadie         7 HNTY                   46.80      48.72  
  7 Angus McKay                8 KTMB                   50.07      49.84  
  8 Jackson Taylor             7 Narooma ASC            52.45      52.10  
  9 Peter Philippa             8 Vikings                54.40    1:01.42  
 
Event 40  Women 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stacey Kearns              8 Macquarie Fields       38.31      37.90  
  2 Taylah Bacon               8 Vikings                40.48      40.82  
  3 Eske Gavel                 8 CRUIZ SC               41.59      42.26  
  4 Colby Heron                8 BBAY                   46.10      45.33  
  5 Isabelle Hayward           7 King Swim              39.52      45.41  
  6 Geneva Guy                 8 Jindabyne              51.62      48.36  
  7 Amy Sokic                  8 Queanbeyan             48.71      48.50  
  8 J'Aime McGuire             8 Vikings                47.59      49.58  
  9 Chloe Rogers               8 CRUIZ SC               56.78      51.65  
 10 Alice Crossley             8 Burley Griffin         49.23      52.55  
 11 Brooke Gilroy              7 Vikings                44.47      53.42  
 12 Anneliese Brenner          8 Telopea                50.43      54.29  
 13 Madeliene McGoldrick       7 Vikings                58.83    1:04.03  
 14 Emma Lucic                 7 Queanbeyan             58.58    1:11.42  
 
Event 41  Men Open 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kieran Casey              18 Mingara Aquatic      2:07.47    2:13.86  
  2 Hugo Morris               14 WODN                 2:13.61    2:14.19  
  3 Mitchell Nemec            16 Telopea              2:19.09    2:20.06  
  4 Nathan Miller             15 Telopea              2:17.83    2:25.20  
  5 Patrick Hudson            16 Ginninderra          2:24.61    2:26.43  
  6 Declan Moore              13 Canberra             2:26.54    2:26.73  
  7 Sean Maloney              13 WODN                 2:29.64    2:29.62  
  8 Luke Chilcott             16 Mingara Aquatic      2:14.92    2:29.72  
  9 James Gibson              14 Canberra             2:39.11    2:34.91  
 10 Daniel Aguiar             14 Nunawading           2:29.52    2:35.21  
 11 Kade Howitt               13 Jindabyne            2:42.63    2:43.55  
 12 Alec Morris               12 WODN                 2:47.56    2:45.71  
 
Event 42  Women Open 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Michelle Connelly         15 Griffith             2:22.86    2:22.07  
  2 Tamara Maggs              15 ANL                  2:27.81    2:33.59  
  3 Samantha Marceddo         14 Ginninderra          2:32.39    2:37.55  
  4 Lyndsay Saywell           16 Telopea              2:36.51    2:41.77  
  5 Bethany Colquhoun         13 Vikings              2:54.42    2:42.87  
  6 Lindsay De Witte          15 Telopea              2:35.78    2:45.62  
  7 Sally Williams            11 Eden                 3:07.23    2:54.10  
  8 Emma Thompson             13 WODN                 3:05.33    2:54.59  
  9 Rosalea Bell              13 Canberra             2:49.15    2:55.94  
 10 Harriet Elleman           15 Bomaderry            2:47.44    2:57.42  
 11 Jayde Miller-Moritz       14 Narooma ASC          3:12.83    3:14.80  
 
Event 43  Men 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nathan de Meillon         10 Vikings              1:27.86    1:26.35  
  2 Clifford Taylor           10 Narooma ASC          1:24.89    1:26.37  
  3 Cormac Pearson            10 Telopea              1:32.66    1:30.72  
  4 Eli Gatica                10 Telopea              1:29.71    1:32.32  
  5 Caleb Whiteley            10 Queanbeyan           1:33.27    1:32.64  
  6 James Ashleigh            10 Telopea              1:35.14    1:32.89  
  7 Joshua Barnett            10 KTMB                 1:40.97    1:35.05  
  8 Jackson Savage            10 Queanbeyan           1:29.33    1:35.36  
  9 Peter Milliken            10 Jindabyne            1:35.53    1:36.04  
 10 Andrew Newling             8 WASC                 1:35.65    1:36.24  
 11 James Hanson              10 Telopea              1:34.70    1:36.80  
 12 Andrew Martine            10 WODN                 1:41.30    1:36.89  
 13 Yutaro Kawamura           10 Burley Griffin       1:37.79    1:37.70  
 14 Harrison Macreadie        10 HNTY                 1:38.30    1:38.21  
 15 Michael Kendrick          10 Burley Griffin       1:40.78    1:38.93  
 16 Kieran Howell             10 WODN                 1:36.96    1:41.30  
 17 Nicholas Lawlis            9 Queanbeyan           1:37.92    1:41.64  
 18 William Crowe             10 Burley Griffin            NT    1:42.40  
 19 Lachlan Weber             10 Springwood           1:39.60    1:43.35  
 20 Rohan Milliken             9 Jindabyne            1:45.87    1:43.57  
 21 Adam Goodwin              10 Springwood           2:01.32    1:48.40  
 22 Jarrod Barber              9 Telopea              1:42.24    1:50.13  
 23 Jack Dowling               9 Canberra             1:50.87    1:51.59  
 24 Aaron Martin               9 Canberra             1:58.61    1:59.31  
 
Event 44  Women 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Cockburn         10 Canberra             1:24.11    1:24.37  
  2 Rebekah McCoy             10 Vikings              1:24.92    1:25.62  
  3 Tizana Fiorese            10 Burley Griffin       1:26.42    1:25.95  
  4 Kobi Kiraly                9 WODN                 1:28.68    1:30.24  
  5 Ashley Groch              10 Canberra             1:32.33    1:31.49  
  6 Annabel White             10 Wagga Wagga          1:30.87    1:31.78  
  7 Emily French              10 CRUIZ SC             1:32.00    1:32.00  
  8 Alexandra Ashley          10 Ginninderra          1:33.53    1:33.34  
  9 Maddison Aird             10 Griffith             1:39.64    1:36.27  
 10 Tamika Veale              10 CRUIZ SC             1:39.39    1:38.68  
 11 Rebecca Cross              9 Vikings              1:40.48    1:38.76  
 12 Aspen Trow                10 KTMB                 1:42.49    1:40.72  
 13 Gabrielle Scarth-Johnson   9 Vikings              1:40.19    1:41.05  
 14 Tia Galvin                 9 Moruya               1:39.89    1:41.14  
 15 Hannah Riddell            10 Canberra             1:38.58    1:41.80  
 16 Tennille Miller            9 Canberra             1:41.21    1:42.07  
 17 Kristy Sinclair           10 KTMB                 1:51.89    1:44.36  
 18 Chelsea Stewart           10 Ginninderra          1:49.38    1:46.01  
 19 Breana Gilroy              9 Vikings              1:40.30    1:46.47  
 20 Stacey Kearns              8 Macquarie Fields     1:43.99    1:46.71  
 21 Rhiannon Thompson          9 Queanbeyan           1:46.18    1:47.97  
 22 Niamh Collett              9 Canberra             1:48.88    1:52.88  
 23 Sarah Abbott              10 CRUIZ SC                  NT    1:55.05  
 24 Darby Whiteley             9 Queanbeyan           1:49.27    1:56.61  
 25 Stephanie McGoldrick       9 Vikings              1:53.56    1:59.13  
 26 Kaela McGuire              9 Vikings              2:11.67    1:59.18  
 27 Molly Tetley               9 Burley Griffin       1:56.81    2:01.37  
 28 J'Aime McGuire             8 Vikings              2:02.78    2:01.83  
 29 Julia Bruce                9 Ginninderra               NT    2:01.87  
 30 Jordan Heddle              9 WODN                      NT    2:02.83  
 31 Tara Ironside              9 Vikings              2:01.72    2:11.91  
 32 Anneliese Brenner          8 Telopea              2:07.72    2:19.93  
 
Event 45  Men 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayrton Kiraly             11 WODN                 1:21.57    1:20.90  
  2 Cameron McElroy           11 Springwood           1:21.59    1:23.08  
  3 Alexander Ryan            11 Telopea              1:21.62    1:24.36  
  4 Jacob Hopper              11 Leeton               1:25.02    1:24.68  
  5 Liam Barber               11 Telopea              1:24.41    1:25.94  
  6 Johnathan Krause          11 Ginninderra          1:24.83    1:27.88  
  7 John Ashleigh             11 Telopea              1:28.47    1:28.49  
  8 Brian Debono              11 KTMB                 1:32.41    1:28.68  
  9 Josh Watkins              11 KTMB                 1:29.82    1:28.89  
 10 Jack Shelley              11 Queanbeyan           1:29.74    1:30.31  
 11 Nicholas Starkey          11 Canberra             1:31.52    1:33.98  
 12 Baden Swain               11 Wagga Wagga          1:46.12    1:35.07  
 13 Angus Funnell             11 Burley Griffin       1:42.66    1:35.37  
 14 Danny Ma                  11 Ginninderra          1:34.42    1:37.37  
 15 Sam Raves                 11 Wagga Wagga          1:33.83    1:39.14  
 16 Lachlan Howell            11 WODN                 1:45.96    1:49.34  
 
Event 45  Men 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cameron Tysoe             12 Ginninderra          1:12.11    1:14.20  
  2 Tim Young                 12 Ginninderra          1:18.69    1:18.78  
  3 Lachlan Trabinger         12 Vikings              1:20.15    1:20.91  
  4 Jack Nix                  12 TUMT                 1:32.66    1:25.40  
  5 Dylan Booth               12 Ginninderra          1:27.65    1:25.97  
  6 Rashad Farid              12 Ginninderra          1:32.59    1:28.42  
  7 Michael Oliver            12 Narooma ASC          1:37.61    1:35.56  
 
Event 46  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grace Hoitink             11 Canberra             1:23.59    1:20.87  
  2 Bonnie Zhang              11 Canberra             1:23.19    1:21.30  
  3 Claire Bailey             11 CRUIZ SC             1:31.11    1:23.94  
  4 Rachel Brown              11 Canberra             1:26.96    1:26.77  
  5 Carly Symons              11 WODN                 1:28.13    1:27.18  
  6 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra          1:30.10    1:29.51  
  7 Sally Williams            11 Eden                 1:31.87    1:29.81  
  8 Sophie Batey              11 Glenbrook            1:34.29    1:31.49  
  9 Arabella Schiwy           11 Canberra             1:28.05    1:31.63  
 10 Jessica Laudenbach        11 Vikings              1:35.22    1:36.77  
 11 Samantha Young            11 WODN                 1:35.01    1:38.55  
 12 Chloe Ironside            11 Vikings              1:40.75    1:39.40  
 13 Morgan Bouwman            11 Canberra             1:38.98    1:42.41  
 14 Lauren Bruce              11 Ginninderra          1:49.25    1:48.45  
 15 Phoebe Crowe              11 Burley Griffin            NT    1:49.31  
 16 Ceillagh Svensson         11 Vikings              2:09.32    1:53.30  
 17 Annika Svensson           11 Vikings              2:00.53    2:00.11  
 
Event 46  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alara Townsend            12 Mingara Aquatic      1:18.09    1:16.03  
  2 Britt McDonald            12 Canberra             1:18.31    1:17.34  
  3 Nadine Quarisa            12 Griffith             1:19.70    1:20.29  
  4 Natasha Kosev             12 Ginninderra          1:19.22    1:20.58  
  5 Lua Plant                 12 Ginninderra          1:23.76    1:22.15  
  6 Claudia Mitlehner         12 ANL                  1:25.78    1:22.80  
  7 Sarah Eastman             12 Bega                 1:20.59    1:23.17  
  8 Hannah Galloway           12 Eden                 1:26.69    1:23.76  
  9 Brooke Willis             12 Bega                 1:26.92    1:23.82  
 10 Madelyne Czubara          12 Narooma ASC          1:22.58    1:24.20  
 11 Haley Jedrzejek           12 Canberra             1:24.80    1:24.39  
 12 Jessica Wu                12 Vikings              1:23.03    1:24.77  
 13 Brittany Erskine          12 ANL                  1:24.40    1:24.83  
 14 Emily Budd                12 Griffith             1:24.76    1:24.95  
 15 Aisha Collins             12 Canberra             1:26.39    1:27.03  
 16 Jade Campbell             12 Cootamundra               NT    1:27.07  
 17 Paula Rusanov             12 Queanbeyan           1:30.62    1:27.81  
 18 Melanie Le Couteur        12 Vikings              1:27.36    1:28.74  
 19 Jessica Orr               12 Ginninderra               NT    1:30.64  
 20 Kate Guy                  12 ANL                  1:31.90    1:30.86  
 21 Eliza Tetley              12 Burley Griffin       1:26.81    1:31.45  
 22 Kara Martin               12 Canberra             1:32.72    1:32.45  
 23 Alexandra Brenner         12 Telopea              1:28.68    1:33.17  
 24 Emma Harris               12 WODN                 1:34.24    1:34.03  
 25 Meg Bourne                12 Canberra             1:33.06    1:34.33  
 26 Caitlin Stewart-Hawkins   12 ANL                  1:42.76    1:40.59  
 27 Emma Perkovic             12 Canberra                  NT    1:42.08  
 28 Taylor Gallagher          12 WODN                      NT    1:51.98  
 
Event 47  Men 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas Hawthorne        13 Mingara Aquatic      1:07.38    1:07.47  
  2 Mitchell Harris           13 Mingara Aquatic      1:08.38    1:10.04  
  3 Jayden Malala             13 WODN                 1:10.30    1:10.63  
  4 Ryan Hore                 13 Vikings              1:10.06    1:10.86  
  5 Matt Riddell              13 Canberra             1:10.68    1:11.33  
  6 Kade Howitt               13 Jindabyne            1:13.96    1:13.69  
  7 Thomas Ramsay             13 Ginninderra          1:13.25    1:14.21  
  8 Sean Maloney              13 WODN                 1:14.32    1:14.58  
  9 Alec Bruce                13 Ginninderra          1:14.68    1:15.29  
 10 Ryan Buckham              13 WODN                 1:18.63    1:16.46  
 11 Declan Moore              13 Canberra             1:12.10    1:16.62  
 12 Benjamin Chilcott         13 Mingara Aquatic      1:18.05    1:16.74  
 13 Toomas Mirlieb            13 Canberra             1:18.88    1:20.81  
 14 Kim Suandee               13 Griffith             1:21.82    1:21.70  
 15 Tom Bingley               13 Canberra             1:18.62    1:22.47  
 16 Alex Milliken             13 Jindabyne            1:26.07    1:23.73  
 17 Andrew Fulton             13 Springwood           1:28.75    1:29.21  
 18 Shaun Depiano             13 Griffith             1:40.61    1:41.71  
 19 Nathan Cawley             13 Canberra                  NT    2:15.30  
 
Event 47  Men 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andy Chen                 14 Ginninderra          1:06.60    1:06.85  
  2 Hugo Morris               14 WODN                 1:05.52    1:08.89  
  3 Jordan Bagatella          14 Griffith             1:06.51    1:09.48  
  4 William Pulley            14 Ginninderra          1:07.19    1:10.48  
  5 James Dowden              14 Burley Griffin       1:09.39    1:10.86  
  6 Josh Fagan                14 wod                  1:07.97    1:11.12  
  7 David Ma                  14 Ginninderra          1:14.94    1:14.28  
  8 Matthew Treloar           14 Wagga Wagga          1:14.24    1:14.55  
  9 Thomas Simpson            14 Mingara Aquatic      1:12.39    1:14.56  
 10 Henry Collie              14 Wagga Wagga          1:13.78    1:14.93  
 11 Jamie Nicholls            14 Cherrybrook          1:14.46    1:15.38  
 12 Rohan Antram              14 Springwood           1:21.24    1:16.00  
 13 Jack Tyson                14 ANL                  1:14.84    1:16.66  
 14 Oliver Bourne             14 Canberra             1:18.14    1:16.79  
 15 Travis Overend            14 Pambula              1:16.07    1:16.87  
 16 Nick Philippa             14 Vikings              1:14.74    1:17.59  
 17 Mitchell Tye              14 Canberra                  NT    1:22.96  
 18 Oliver Hennig             14 Ginninderra          1:24.01    1:26.14  
 19 Justin Galloway           14 Eden                 1:29.47    1:28.18  
 
Event 48  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stephanie Wise            13 Burley Griffin       1:09.89    1:13.35  
  2 Imogen Schiwy             13 Canberra             1:15.34    1:16.31  
  3 Kate Miller               13 Telopea              1:16.39    1:16.83  
  4 Nellie Metcalfe           13 Canberra             1:14.29    1:17.42  
  5 Bethany Colquhoun         13 Vikings              1:17.45    1:17.96  
  6 Mikayla Post              13 KTMB                 1:24.77    1:22.43  
  7 Tyler Allen               13 Canberra             1:21.25    1:22.46  
  8 Sandee Singleton          13 Bomaderry            1:24.89    1:23.29  
  9 Jessica Soligo            13 Griffith             1:17.24    1:23.78  
 10 Sally Foster              13 Burley Griffin            NT    1:23.94  
 11 Emma Kelly                13 Vikings              1:26.22    1:24.09  
 12 Caitlyn Radcliffe         13 Ginninderra               NT    1:25.62  
 13 Rosalea Bell              13 Canberra             1:23.65    1:26.40  
 14 Hannah Keys               13 Canberra             1:36.42    1:36.64  
 
Event 48  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samantha Marceddo         14 Ginninderra          1:07.68    1:08.77  
  2 Coral Hardwick            14 Mingara Aquatic      1:07.70    1:10.56  
  3 Sarah Hoyles              14 Mingara Aquatic      1:08.43    1:11.78  
  4 Renata Krause             14 Ginninderra          1:09.44    1:12.15  
  5 Brianna Charteris         14 Ginninderra          1:14.34    1:15.61  
  6 Georgia Hardy             14 WODN                 1:15.98    1:16.62  
  7 Shenaede Curley           14 Griffith             1:19.08    1:16.85  
  8 Kelby Pointon             14 Pambula              1:17.35    1:17.43  
  9 Jacinta Tadd              14 MEV                  1:13.82    1:18.05  
 10 Sarah Keenan              14 Griffith             1:20.83    1:20.47  
 11 Jayde Miller-Moritz       14 Narooma ASC          1:18.16    1:21.92  
 12 Elise Delpiano            14 Griffith             1:17.64    1:23.55  
 13 Carley Porter             14 Jindabyne            1:19.10    1:24.93  
 14 Rachel Britten            14 Bega                 1:30.81    1:28.63  
 15 Rebecca Kennedy           14 Griffith             1:28.46    1:32.59  
 16 Elise Terrell             14 Burley Griffin       1:32.28    1:34.71  
 17 Amanda Fletcher           14 Vikings                   NT    1:35.23  
 18 Jessica Oliver            14 Narooma ASC          1:46.15    1:45.11  
 
Event 49  Men 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrew Read               16 CAA                    58.96      58.90  
  2 Benjamin Wise             19 Burley Griffin         59.55    1:02.03  
  3 Remy Harvey               15 CAA                  1:00.95    1:03.10  
  4 Jeremy Huntley            19 Vikings              1:00.78    1:03.60  
  5 Nicholas Honey            16 Burley Griffin       1:01.36    1:04.29  
  6 Nathan Dennis             17 Mingara Aquatic      1:03.11    1:04.40  
  7 Patrick Hudson            16 Ginninderra          1:04.20    1:05.37  
  8 Nathan Miller             15 Telopea              1:03.95    1:05.73  
  9 Mark Pollock              16 ANL                  1:05.23    1:06.21  
 10 Peter Bennett             17 CRUIZ SC             1:02.86    1:06.74  
 11 Joel Lake                 16 ANL                  1:04.88    1:06.95  
 12 Jordan Hamilton           15 Burley Griffin       1:07.34    1:07.99  
 13 Mitiana Arbon             15 Bega                 1:11.28    1:08.51  
 14 Ben Finch                 15 Mingara Aquatic      1:07.43    1:09.22  
 15 Luke Chilcott             16 Mingara Aquatic      1:02.85    1:09.46  
 16 Scott Foley               15 ANL                  1:10.58    1:10.91  
 17 Luke Abberton             15 Vikings              1:09.72    1:11.93  
 18 Alexander Ingle           15 Bomaderry            1:11.86    1:12.12  
 19 James Grant               16 Pambula              1:10.00    1:12.14  
 20 James Stewart-Hawkins     15 ANL                  1:21.77    1:22.82  
 21 Kodie McDonald            15 BBAY                 1:18.86    1:26.23  
 
Event 50  Women 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rachelle King             16 Mingara Aquatic      1:06.40    1:10.07  
  2 Meagan Ramsay             16 Ginninderra          1:08.91    1:11.12  
  3 Michelle Connelly         15 Griffith             1:09.50    1:11.85  
  4 Maddie Sullivan           16 CAA                  1:11.24    1:12.06  
  5 Sarah Friend              15 WODN                 1:09.01    1:12.20  
  6 Belinda Shaw              22 Mingara Aquatic      1:09.79    1:12.26  
  7 Tamara Maggs              15 ANL                  1:12.76    1:13.68  
  8 Kaitlyn Schnyder          15 Burley Griffin       1:07.67    1:14.75  
  9 Jordan Burnes             17 Mingara Aquatic      1:12.82    1:14.90  
 10 Madeleine Powley          17 Ginninderra          1:13.13    1:15.85  
 11 Jessica Cook              19 Mingara Aquatic      1:14.05    1:16.07  
 12 Jessica Schembri          15 Ginninderra          1:15.22    1:16.34  
 13 Miranda Debeljakovic      15 CRUIZ SC             1:14.63    1:16.43  
 14 Sharna Holding            18 Burley Griffin            NT    1:16.98  
 15 Lani Galvin               15 Moruya               1:15.32    1:17.73  
 16 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              1:15.79    1:17.88  
 17 Kimberley Mitlehner       16 ANL                  1:20.28    1:18.15  
 18 Tamara Gradden            17 Telopea              1:16.76    1:18.74  
 19 Kylie Kasmar              19 Mingara Aquatic      1:10.21    1:19.73  
 20 Lauren Kasmar             15 Mingara Aquatic      1:12.03    1:20.36  
 21 Wiebke Steffen            16 Bega                 1:22.41    1:21.03  
 22 Olivia Budd               15 Griffith             1:17.19    1:22.59  
 23 Peta Cox                  15 Jindabyne            1:18.11    1:23.24  
 24 Annica Mott               15 Griffith             1:20.74    1:25.93  
 
Event 51  Mixed 10 & Under 200 LC Meter Medley 4x50 Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tuggeranong Vikings  'A'                               NT    2:46.85  
     1) Gabrielle Scarth-Johnson W9     2) Rebecca Cross W9               
     3) Rebekah McCoy W10               4) Breana Gilroy W9               
  2 Telopea Swimming Club  'A'                        2:46.89    2:51.78  
  3 CRUIZ Swim Club  'A'                                   NT    3:02.78  
  4 Canberra Amateur Swim Club  'A'                        NT    3:03.56  
  5 KATOOMBA RSL SWIMMING CLUB  'A'                        NT    3:22.01  
     1) Kristy Sinclair W10             2) Aspen Trow W10                 
     3) Angus McKay M8                  4) Joshua Barnett M10             
  6 Tuggeranong Vikings  'B'                               NT    3:34.61  
  7 Tuggeranong Vikings  'C'                               NT    4:20.06  
 
Event 52  Mixed 11-12 200 LC Meter Medley 4x50 Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ginninderra Swimming Club  'A'                         NT    2:23.14  
     1) Cameron Tysoe M12               2) Angus Dibden M12               
     3) Johnathan Krause M11            4) Dylan Booth M12                
  2 Ginninderra Swimming Club  'B'                         NT    2:24.84  
     1) Lua Plant W12                   2) Tim Young M12                  
     3) Natasha Kosev W12               4) Rashad Farid M12               
  3 Canberra Amateur Swim Club  'C'                        NT    2:28.45  
  4 Griffith Swimming Club  'A'                            NT    2:35.17  
     1) Maddison Aird W10               2)                                
  5 KATOOMBA RSL SWIMMING CLUB  'A'                        NT    2:37.72  
     1) Brian Debono M11                2) Harriet McKay W11              
     3) Josh Watkins M11                4) Jake Post M11                  
  6 Telopea Swimming Club  'A'                             NT    2:37.90  
  7 Albury North Lavington  'A'                            NT    2:43.58  
     1) Brittany Erskine W12            2) Claudia Mitlehner W12          
     3) Beth Guy W12                    4) Kate Guy W12                   
  8 Canberra Amateur Swim Club  'B'                        NT    2:49.25  
  9 Canberra Amateur Swim Club  'A'                        NT    2:51.44  
 10 Ginninderra Swimming Club  'C'                         NT    3:02.06  
     1) Alexandra Ashley W10            2) Molly May Cann W12             
     3) Danny Ma M11                    4) Chelsea Stewart W10            
 11 Tuggeranong Vikings  'A'                               NT    3:18.37  
 
Event 53  Mixed 13-14 200 LC Meter Medley 4x50 Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ginninderra Swimming Club  'B'                         NT    2:09.18  
     1) Samantha Marceddo W14           2) Andy Chen M14                  
     3) Alex Ramsay M14                 4) Renata Krause W14              
  2 Mingara Aquatic  'A'                                   NT    2:09.54  
  3 Burley Griffin  'A'                                    NT    2:17.13  
     1) Stephanie Wise W13              2) Brooke James W13               
     3) Sally Foster W13                4) Alexandra Crowe W13            
  4 Canberra Amateur Swim Club  'C'                        NT    2:18.37  
  5 Canberra Amateur Swim Club  'B'                        NT    2:21.31  
  6 Griffith Swimming Club  'C'                            NT    2:21.36  
     1) Mitchell DeMamiel M13           2)                                
  7 Griffith Swimming Club  'A'                            NT    2:26.22  
     1) Jessica Soligo W13              2)                                
  8 KATOOMBA RSL SWIMMING CLUB  'A'                        NT    2:27.29  
     1) India Hohnen W13                2) Mikayla Post W13               
     3) Andrew Fulton M13               4) Rohan Antram M14               
  9 Ginninderra Swimming Club  'A'                         NT    2:27.96  
     1) Oliver Hennig M14               2) Thomas Ramsay M13              
     3) Alec Bruce M13                  4) Caitlyn Radcliffe W13          
 10 Griffith Swimming Club  'B'                            NT    2:28.49  
     1) Sarah Keenan W14                2)                                
 11 Canberra Amateur Swim Club  'A'                        NT    2:35.06  
 
Event 54  Mixed 15 & Over 200 LC Meter Medley 4x50 Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 CA Tritons  'A'                                        NT    2:01.22  
     1) Andrew Read M16                 2) Georgia Walsh W15              
     3) Remy Harvey M15                 4) Maddie Sullivan W16            
  2 Mingara Aquatic  'A'                                   NT    2:02.60  
  3 Albury North Lavington  'A'                            NT    2:05.75  
     1) Joel Lake M16                   2) Kimberley Mitlehner W16        
     3) Tamara Maggs W15                4) Mark Pollock M16               
  4 Burley Griffin  'A'                                    NT    2:10.14  
  5 Griffith Swimming Club  'A'                            NT    2:17.12  
     1) Annica Mott W15                 2)                                
  6 Canberra Amateur Swim Club  'A'                        NT    2:42.73  
 
Event 55  Men 12 & Under 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cameron Tysoe             12 Ginninderra          2:41.64    2:38.13  
  2 Ayrton Kiraly             11 WODN                 2:59.02    2:50.58  
  3 Jordan Welch              11 Burley Griffin       2:53.03    2:51.96  
  4 Jack Nix                  12 TUMT                 3:09.00    2:58.03  
  5 Liam Barber               11 Telopea              2:58.68    2:58.62  
  6 Clifford Taylor           10 Narooma ASC          3:02.51    3:01.13  
  7 Cormac Pearson            10 Telopea              3:07.89    3:11.82  
 
Event 56  Women 12 & Under 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Natasha Kosev             12 Ginninderra          2:56.04    2:48.91  
  2 Maya Blaikie              12 CRUIZ SC             2:52.98    2:54.89  
  3 Madelyne Czubara          12 Narooma ASC          3:05.53    2:55.39  
  4 Ashleigh Cockburn         10 Canberra             2:53.70    2:55.67  
  5 Brittany Erskine          12 ANL                  3:04.84    2:56.51  
  6 Rebekah McCoy             10 Vikings              3:04.04    2:58.27  
  7 Shannon Maloney           10 WODN                 3:00.81    3:01.80  
  8 Hannah Galloway           12 Eden                 3:07.93    3:03.39  
  9 Sarah Eastman             12 Bega                 2:55.78    3:05.83  
 10 Jessie Reynolds           11 WODN                 3:09.70    3:10.46  
 11 Alexandra Brenner         12 Telopea              3:10.98    3:11.96  
 
Event 57  Men 13 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benjamin Wise             19 Burley Griffin       2:04.80    2:09.04  
  2 Kieran Casey              18 Mingara Aquatic      2:10.46    2:12.80  
  3 Nathan Dennis             17 Mingara Aquatic      2:14.11    2:15.56  
  4 Patrick Hudson            16 Ginninderra          2:16.98    2:21.24  
  5 Joel Lake                 16 ANL                  2:18.08    2:22.42  
  6 Nicholas Honey            16 Burley Griffin       2:11.54    2:23.65  
  7 Ben Finch                 15 Mingara Aquatic      2:28.52    2:25.11  
  8 Mark Pollock              16 ANL                  2:22.56    2:25.12  
  9 William Pulley            14 Ginninderra          2:24.70    2:25.65  
 10 Scott Foley               15 ANL                  2:31.56    2:27.01  
 11 Mitchell Harris           13 Mingara Aquatic      2:28.27    2:27.94  
 12 James Dowden              14 Burley Griffin       2:25.48    2:28.42  
 13 Jordan Bagatella          14 Griffith             2:33.68    2:29.97  
 14 Mitiana Arbon             15 Bega                 2:36.17    2:30.03  
 15 Nicholas Hawthorne        13 Mingara Aquatic      2:31.19    2:31.09  
 16 Ryan Hore                 13 Vikings              2:29.43    2:31.13  
 17 Matt Riddell              13 Canberra             2:33.71    2:32.76  
 18 Nick Philippa             14 Vikings              2:34.85    2:35.99  
 19 Kade Howitt               13 Jindabyne            2:39.32    2:37.34  
 20 Jamie Nicholls            14 Cherrybrook          2:36.30    2:37.99  
 21 Thomas Ramsay             13 Ginninderra          2:35.91    2:38.30  
 22 David Ma                  14 Ginninderra          2:40.46    2:39.20  
 23 Oliver Bourne             14 Canberra             2:47.70    2:40.45  
 24 James Ashurst             14 Telopea              2:41.29    2:47.83  
 25 Thomas Simpson            14 Mingara Aquatic      2:29.02    2:49.47  
 26 Toomas Mirlieb            13 Canberra             2:44.41    2:50.00  
 27 Kodie McDonald            15 BBAY                 2:57.65    2:56.66  
 
Event 58  Women 13 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samantha Marceddo         14 Ginninderra          2:27.03    2:27.19  
  2 Rachelle King             16 Mingara Aquatic      2:25.33    2:29.66  
  3 Michelle Connelly         15 Griffith             2:28.46    2:31.22  
  4 Sarah Friend              15 WODN                 2:25.91    2:32.23  
  5 Lyndsay Saywell           16 Telopea              2:27.04    2:32.42  
  6 Meagan Ramsay             16 Ginninderra          2:28.37    2:32.67  
  7 Coral Hardwick            14 Mingara Aquatic      2:30.02    2:34.13  
  8 Claire Nicholls           16 Burley Griffin       2:29.78    2:34.14  
  9 Tamara Maggs              15 ANL                  2:34.81    2:34.18  
 10 Stephanie Wise            13 Burley Griffin       2:31.53    2:35.24  
 11 Sarah Burford             15 WODN                 2:26.66    2:38.65  
 12 Brianna Charteris         14 Ginninderra          2:36.44    2:39.36  
 13 Imogen Schiwy             13 Canberra             2:41.97    2:40.72  
 14 Jessica Cook              19 Mingara Aquatic      2:36.47    2:42.99  
 15 Georgia Hardy             14 WODN                 2:38.42    2:43.04  
 16 Sarah Baker               14 Ginninderra          2:40.41    2:43.51  
 17 Shenaede Curley           14 Griffith             3:00.00    2:44.04  
 18 Lauren Kasmar             15 Mingara Aquatic      2:32.85    2:49.81  
 19 Kimberley Mitlehner       16 ANL                  2:48.62    2:50.03  
 20 Peta Cox                  15 Jindabyne            2:50.58    2:50.05  
 21 Mikayla Post              13 KTMB                 2:58.17    2:54.82  
 22 Jayde Miller-Moritz       14 Narooma ASC          2:49.95    2:56.66  
 23 Jessica Soligo            13 Griffith             2:52.09    3:00.95  
 24 Elise Delpiano            14 Griffith             2:55.24    3:01.68  
 
Event 59  Men 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zachary Johnson            9 Mingara Aquatic        50.23      48.58  
  2 Rohan Milliken             9 Jindabyne            1:03.01    1:02.45  
  3 Jack Dowling               9 Canberra             1:09.12    1:04.59  
 
Event 59  Men 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eli Gatica                10 Telopea                45.39      46.58  
  2 Harrison Macreadie        10 HNTY                   46.82      46.69  
  3 Joshua Barnett            10 KTMB                   48.92      46.96  
  4 Clifford Taylor           10 Narooma ASC            47.66      47.03  
  5 Lachlan Weber             10 Springwood             49.93      49.09  
  6 Yutaro Kawamura           10 Burley Griffin         49.35      50.46  
  6 Cormac Pearson            10 Telopea                48.53      50.46  
  8 Peter Milliken            10 Jindabyne              53.66      52.28  
  9 James Ashleigh            10 Telopea                52.21      53.17  
 10 Andrew Martine            10 WODN                   54.51      53.29  
 11 Michael Kendrick          10 Burley Griffin         54.95      54.68  
 12 Adam Goodwin              10 Springwood             53.91      57.24  
 13 James Hanson              10 Telopea                57.70      57.88  
 14 Harry Chalker             10 Burley Griffin       1:05.71    1:04.71  
 
Event 60  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Cross              9 Vikings                46.69      45.76  
  2 Tia Galvin                 9 Moruya                 51.98      51.42  
  3 Kobi Kiraly                9 WODN                   53.73      52.09  
  4 Hayley Morris              9 Burley Griffin         53.61      52.23  
  5 Ebony Norris               9 WODN                   50.65      53.02  
  6 Tennille Miller            9 Canberra               54.75      55.27  
  7 Genevieve Morris           9 Burley Griffin         59.20      56.49  
  8 Milla Wolf                 9 Vikings                59.49      56.62  
  9 Lauren Elliott             9 Queanbeyan             54.98      58.78  
 10 Cassidy Thurecht           9 Vikings              1:05.40    1:02.16  
 11 Jordan Heddle              9 WODN                 1:11.10    1:05.76  
 12 Tara Ironside              9 Vikings              1:08.47    1:10.62  
 
Event 60  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emily French              10 CRUIZ SC               46.63      43.40  
  2 Tizana Fiorese            10 Burley Griffin         44.02      44.90  
  3 Isabella Marinelli        10 WODN                   46.75      46.48  
  4 Shannon Maloney           10 WODN                   49.97      49.14  
  5 Ashley Groch              10 Canberra               49.39      49.34  
  6 Alexandra Ashley          10 Ginninderra            49.47      51.25  
  7 Emma Miller               10 Burley Griffin         53.07      53.54  
  8 Maddison Aird             10 Griffith               55.26      54.35  
  9 Hannah Riddell            10 Canberra               53.63      55.52  
 10 Chelsea Stewart           10 Ginninderra            54.06      55.78  
 11 Annabel White             10 Wagga Wagga            58.19      56.97  
 12 Tamika Veale              10 CRUIZ SC               58.11      59.43  
 13 Maddie Quinn              10 Queanbeyan           1:00.15    1:00.30  
 
Event 61  Men 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacob Hopper              11 Leeton                 40.91      41.06  
  2 Jake Post                 11 KTMB                   47.73      45.78  
  3 Sam Raves                 11 Wagga Wagga            44.64      46.00  
  4 Angus Funnell             11 Burley Griffin         47.87      46.62  
  5 Nicholas Starkey          11 Canberra               43.75      47.04  
  6 Baden Swain               11 Wagga Wagga            52.55      47.29  
  7 Johnathan Krause          11 Ginninderra            46.56      47.44  
  8 Josh Watkins              11 KTMB                   46.13      47.58  
  9 John Ashleigh             11 Telopea                47.79      49.07  
 10 Jack Shelley              11 Queanbeyan             48.65      49.92  
 11 Brian Debono              11 KTMB                   52.53      51.58  
 12 Travis Elliott            11 Queanbeyan             53.36      52.52  
 13 Daniel Pelkowitz          11 Ginninderra            57.01      53.34  
 14 Danny Ma                  11 Ginninderra            59.98    1:00.15  
 15 Henry Xu                  11 Vikings              1:07.09    1:00.36  
 
Event 61  Men 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Angus Dibden              12 Ginninderra            38.67      38.20  
  2 Tim Young                 12 Ginninderra            39.22      40.31  
  3 Haiden Bush               12 YMAG                   40.95      42.59  
  4 Rashad Farid              12 Ginninderra            44.48      43.79  
  5 Jack Nix                  12 TUMT                   45.63      45.78  
  6 Dylan Booth               12 Ginninderra            52.96      48.50  
  7 John Freeman              12 WODN                   53.91      52.20  
  8 Michael Oliver            12 Narooma ASC            53.90      55.66  
  9 Thomas Chalker            12 Burley Griffin         54.45      57.81  
 
Event 62  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tayla Casey               11 WODN                   41.17      41.46  
  2 Carly Symons              11 WODN                   45.79      45.33  
  3 Grace Hoitink             11 Canberra               49.22      47.20  
  4 Samantha Young            11 WODN                   45.43      47.35  
  5 Sophie Batey              11 Glenbrook              49.18      47.52  
  6 Georgia Rowland           11 WODN                   48.57      48.21  
  7 Brittney Reynolds         11 WODN                   52.62      48.29  
  8 Jessie Reynolds           11 WODN                   50.58      49.54  
  9 Lauren Abraham            11 Canberra               49.35      50.30  
 10 Alex Courtney             11 CRUIZ SC               54.36      53.96  
 11 Annika Svensson           11 Vikings                55.23      54.07  
 12 Arabella Schiwy           11 Canberra               53.92      54.35  
 13 Sally Williams            11 Eden                   55.06      54.69  
 14 Ceillagh Svensson         11 Vikings                58.96      58.25  
 15 Chloe Ironside            11 Vikings                59.97      59.37  
 16 Lindsay Chugg             11 CRUIZ SC             1:16.95      59.61  
 
Event 62  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nadine Quarisa            12 Griffith               40.87      40.68  
  2 Alara Townsend            12 Mingara Aquatic        41.10      40.77  
  3 Sarah Eastman             12 Bega                   41.92      41.24  
  4 Lua Plant                 12 Ginninderra            43.05      42.90  
  5 Emma Harris               12 WODN                   43.29      43.01  
  6 Emily Budd                12 Griffith               42.85      43.16  
  7 Brooke Willis             12 Bega                   45.53      43.17  
  8 Breanna Toze              12 WODN                   42.78      43.18  
  9 Madelyne Czubara          12 Narooma ASC            42.88      43.56  
 10 Tarni Miller              12 Canberra               43.52      43.62  
 11 Hannah Galloway           12 Eden                   44.63      44.51  
 12 Brittany Erskine          12 ANL                    45.70      46.32  
 13 Haley Jedrzejek           12 Canberra               46.35      46.75  
 14 Elouise Lenson            12 Springwood             46.12      47.35  
 15 Claudia Mitlehner         12 ANL                    47.15      47.49  
 16 Molly May Cann            12 Ginninderra            45.44      47.88  
 17 Paula Rusanov             12 Queanbeyan             47.13      47.92  
 18 Brittany Ross             12 WODN                   48.51      48.16  
 19 Jessica Wu                12 Vikings                53.22      48.33  
 20 Aisha Collins             12 Canberra               48.13      49.21  
 21 Caitlin Stewart-Hawkins   12 ANL                    52.10      49.78  
 22 Jade Campbell             12 Cootamundra            46.44      49.86  
 23 Alexandra Brenner         12 Telopea                49.07      50.51  
 24 Meg Bourne                12 Canberra               52.26      50.66  
 25 Kara Martin               12 Canberra               50.64      51.39  
 26 Kate Guy                  12 ANL                    52.09      52.42  
 27 Beth Guy                  12 ANL                    55.83      52.77  
 
Event 63  Men 13 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan Hore                 13 Vikings                36.03      35.65  
  2 Jayden Malala             13 WODN                   37.44      37.43  
  3 Josh Lind                 13 Queanbeyan             38.08      37.88  
  4 Benjamin Chilcott         13 Mingara Aquatic        37.98      38.84  
  5 Declan Moore              13 Canberra               39.24      38.97  
  6 Kade Howitt               13 Jindabyne              38.61      39.25  
  7 Kim Suandee               13 Griffith               41.79      39.41  
  8 Nathan Seddon             13 WODN                   40.32      39.58  
  9 Mitchell DeMamiel         13 Griffith               41.36      40.47  
 10 Ryan Buckham              13 WODN                   40.91      41.15  
 11 Callan Mott               13 Griffith               42.77      41.18  
 12 Alex Milliken             13 Jindabyne              43.68      41.58  
 13 Thomas Ramsay             13 Ginninderra            43.92      43.05  
 14 Tom Bigmore               13 Canberra               48.48      46.26  
 15 Shaun Depiano             13 Griffith               51.42      50.62  
 
Event 63  Men 14 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andy Chen                 14 Ginninderra            33.30      33.05  
  2 Josh Fagan                14 wod                    35.48      34.13  
  3 Daniel Aguiar             14 Nunawading             36.89      36.65  
  4 Thomas Moloney            14 Mingara Aquatic        38.09      37.27  
  5 Jack Tyson                14 ANL                    39.50      38.48  
  6 Travis Overend            14 Pambula                39.71      39.12  
  7 Matthew Treloar           14 Wagga Wagga            38.53      39.20  
  8 Nick Philippa             14 Vikings                40.88      41.47  
  9 Oliver Hennig             14 Ginninderra            44.11      43.91  
 10 David Ma                  14 Ginninderra            43.98      44.00  
 11 Justin Galloway           14 Eden                   46.54      45.16  
 
Event 64  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Sunderland       13 WODN                   35.17      35.56  
  2 Brooke James              13 Burley Griffin         39.12      38.64  
  3 Emma Thompson             13 WODN                   39.66      40.12  
  4 Sally Foster              13 Burley Griffin         42.25      40.27  
  5 Jessica Soligo            13 Griffith               41.22      40.76  
  6 Louise Hancock            13 Griffith               41.81      41.03  
  7 Latisha Forbes            13 Griffith               40.63      41.40  
  8 Grace Flanagan            13 Junee                  41.20      41.84  
  9 Dasha Bogojevic           13 Queanbeyan             45.50      42.27  
 10 Emma Kelly                13 Vikings                43.43      42.65  
 11 Imogen Schiwy             13 Canberra               42.69      43.25  
 12 Jordan Brodie             13 Kinross                41.56      44.16  
 13 Eilish Aird               13 Griffith               43.50      44.31  
 14 Charissa Pezzullo         13 Vikings                45.69      45.04  
 15 Alyce Dowling             13 Canberra               46.50      45.57  
 16 Alexandra Crowe           13 Burley Griffin         45.10      45.80  
 17 Mikayla Post              13 KTMB                   44.72      47.55  
 18 Catherine Lombard         13 Canberra               54.08      55.65  
 
Event 64  Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelby Pointon             14 Pambula                36.30      37.12  
  2 Jessica Potter            14 Mingara Aquatic        37.00      37.17  
  3 Jessica Hood              14 WODN                   37.19      38.06  
  4 Nicole Martine            14 WODN                   38.63      39.33  
  5 Renata Krause             14 Ginninderra            39.83      40.34  
  6 Sarah Hoyles              14 Mingara Aquatic        39.57      40.37  
  7 Carley Porter             14 Jindabyne              40.14      41.31  
  8 Jayde Miller-Moritz       14 Narooma ASC            39.32      41.56  
  9 Rachel Britten            14 Bega                   43.60      42.26  
 10 Chelsea Brodie            14 Vikings                41.72      42.53  
 11 Megan Pollock             14 ANL                    44.73      42.69  
 12 Sarah Keenan              14 Griffith               44.38      43.29  
 13 Regan Morris              14 Vikings                42.98      44.66  
 14 Elise Delpiano            14 Griffith               43.18      46.46  
 15 Sara Lucic                14 Queanbeyan             47.03      48.05  
 16 Rebecca Kennedy           14 Griffith               46.24      48.39  
 17 Jessica Oliver            14 Narooma ASC          1:00.57      56.14  
 
Event 65  Men 15 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alistair Taylor           18 Narooma ASC            31.98      31.70  
  2 Peter Bennett             17 CRUIZ SC               32.24      32.70  
  3 Daniel Philippa           17 Vikings                32.70      32.81  
  4 Ciaran Plenty             16 WODN                   34.32      33.03  
  5 Nick Spalding             17 Moruya                 34.65      33.86  
  6 Joel Lake                 16 ANL                    33.81      34.14  
  7 Brady Casey               16 Mingara Aquatic        33.13      34.17  
  8 Aiden Wright              15 Queanbeyan             34.49      34.21  
  9 James Grant               16 Pambula                35.33      36.33  
  9 Mark Pollock              16 ANL                    35.29      36.33  
 11 Kodie McDonald            15 BBAY                   37.85      37.86  
 12 Jack Bigmore              15 Canberra               40.66      40.60  
 13 Timothy D'Abrera          16 WODN                   48.47      53.43  
 
Event 66  Women 15 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Afton Palmer              16 Leeton                 33.53      34.39  
  2 Jordan Burnes             17 Mingara Aquatic        35.70      35.29  
  3 Mikayla Pelkowitz         17 Ginninderra            35.10      35.35  
  4 Kimberley Mitlehner       16 ANL                    34.99      35.84  
  5 Maddie Sullivan           16 CAA                    36.12      37.26  
  6 Wiebke Steffen            16 Bega                   38.34      37.83  
  7 Tamara Maggs              15 ANL                    38.41      38.27  
  8 Charlotte Packard         15 Canberra               37.68      38.57  
  9 Georgia Walsh             15 CAA                    37.64      38.83  
 10 Sarah Martine             17 WODN                   38.89      39.25  
 11 Lani Galvin               15 Moruya                 36.93      39.33  
 12 Amanda Clifford           16 Telopea                41.03      42.86  
 13 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan             43.33      43.34  
 14 Annica Mott               15 Griffith               42.06      43.41  
 15 Olivia Budd               15 Griffith               43.08      46.93  
 
Event 67  Men Open 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kieran Casey              18 Mingara Aquatic      4:05.15    4:19.89  
  2 Mitchell Nemec            16 Telopea              4:20.81    4:27.59  
  3 Benjamin Wise             19 Burley Griffin       4:29.97    4:31.24  
  4 Patrick Hudson            16 Ginninderra          4:38.50    4:32.21  
  5 William Pulley            14 Ginninderra          4:31.93    4:35.35  
  6 Sean Maloney              13 WODN                 4:42.46    4:36.02  
  7 Declan Moore              13 Canberra             4:54.05    4:43.31  
  8 James Grant               16 Pambula              4:28.70    4:46.29  
  9 Luke Abberton             15 Vikings              4:45.01    4:52.19  
 10 Tom Brodie                14 Kinross              4:50.24    4:53.21  
 11 Alec Morris               12 WODN                 5:07.66    4:55.95  
 12 Lachlan Trabinger         12 Vikings              5:08.11    5:05.52  
 13 Kade Howitt               13 Jindabyne            5:03.51    5:15.53  
 14 Andrew Fulton             13 Springwood           5:28.14    5:29.07  
 
Event 68  Women Open 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Traficante        17 Telopea              4:28.94    4:36.09  
  2 Michelle Connelly         15 Griffith             4:33.07    4:38.70  
  3 Lindsay De Witte          15 Telopea              4:33.12    4:39.15  
  4 Georgia Hardy             14 WODN                 4:50.69    4:55.75  
  5 Brianna Charteris         14 Ginninderra          4:46.43    4:58.70  
  6 Jessica Cook              19 Mingara Aquatic      4:59.42    5:01.48  
  7 Nicole Martine            14 WODN                 4:58.47    5:05.10  
  8 Miranda Debeljakovic      15 CRUIZ SC             4:58.90    5:06.17  
  9 Nellie Metcalfe           13 Canberra             5:00.47    5:06.19  
 10 Olivia Columb             15 Yass                 5:15.62    5:14.27  
 11 Kylie Kasmar              19 Mingara Aquatic      4:35.04    5:15.94  
 12 Eilish Aird               13 Griffith             5:22.16    5:16.69  
 13 Madelyne Czubara          12 Narooma ASC          5:41.39    5:30.99  
 14 Rachel Brown              11 Canberra             5:33.23    5:31.26  
 15 Rachael Brokman           14 Springwood           5:42.11    5:47.09  
 
Event 69  Men 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clifford Taylor           10 Narooma ASC          3:06.29    3:03.31  
  2 Joshua Barnett            10 KTMB                 3:44.37    3:21.57  
  3 Harrison Macreadie        10 HNTY                 3:25.59    3:22.03  
  4 Yutaro Kawamura           10 Burley Griffin       3:26.53    3:22.87  
  5 Bailey Rowland            10 WODN                 3:37.50    3:30.51  
  6 Lachlan Weber             10 Springwood           3:32.36    3:32.86  
  7 Adam Goodwin              10 Springwood           3:39.32    3:38.63  
 
Event 70  Women 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebekah McCoy             10 Vikings              3:07.91    3:00.86  
  2 Shannon Maloney           10 WODN                 3:02.39    3:08.79  
  3 Annabel White             10 Wagga Wagga          3:20.83    3:15.16  
  4 Rebecca Cross              9 Vikings              3:30.12    3:19.93  
  5 Ashley Groch              10 Canberra             3:17.96    3:23.74  
  6 Tia Galvin                 9 Moruya               3:34.55    3:27.04  
  7 Ebony Norris               9 WODN                 3:34.88    3:30.39  
  8 Emma Gillingham           10 Burley Griffin       3:34.25    3:33.79  
  9 Hannah Riddell            10 Canberra             3:37.55    3:34.56  
 10 Chelsea Stewart           10 Ginninderra               NT    3:35.67  
 11 Gabrielle Scarth-Johnson   9 Vikings              3:39.09    3:38.39  
 12 Emma Miller               10 Burley Griffin       3:41.03    3:39.74  
 13 Tamika Veale              10 CRUIZ SC             3:45.73    3:43.51  
 14 Tennille Miller            9 Canberra             3:43.03    3:44.47  
 15 Milla Wolf                 9 Vikings              3:56.36    3:55.04  
 16 Hayley Morris              9 Burley Griffin       3:59.25    3:57.18  
 
 
Event 71  Men 11 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacob Hopper              11 Leeton               2:57.70    2:55.54  
  2 Jordan Welch              11 Burley Griffin       2:58.34    2:57.48  
  3 Jake Post                 11 KTMB                 3:00.68    3:02.31  
  4 Liam Barber               11 Telopea                   NT    3:06.72  
  5 John Ashleigh             11 Telopea              3:14.71    3:12.70  
  6 Nicholas Starkey          11 Canberra             3:17.64    3:17.94  
  7 Sam Raves                 11 Wagga Wagga          3:27.58    3:25.29  

 
Event 71  Men 12 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              2:49.53    2:44.98  
  2 Tim Young                 12 Ginninderra          2:48.73    2:46.19  
  3 Cameron Tysoe             12 Ginninderra          2:53.26    2:52.04  
  4 Thomas Stirk              12 Sydney Uni           2:55.12    2:57.40  
  5 Jack Nix                  12 TUMT                 3:01.50    2:58.52  
  6 Rashad Farid              12 Ginninderra          3:06.03    3:03.14  
  7 Dylan Booth               12 Ginninderra          3:10.61    3:06.71  
  8 Michael Oliver            12 Narooma ASC          3:28.26    3:23.37  

 
Event 72  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grace Hoitink             11 Canberra             3:03.77    3:02.49  
  2 Bonnie Zhang              11 Canberra             3:07.65    3:05.58  
  3 Carly Symons              11 WODN                 3:05.42    3:07.34  
  4 Tayla Casey               11 WODN                      NT    3:15.54  
  5 Sophie Batey              11 Glenbrook            3:09.03    3:15.72  
  6 Georgia Rowland           11 WODN                 3:20.25    3:21.80  

 
Event 72  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Britt McDonald            12 Canberra             2:45.78    2:45.81  
  2 Nadine Quarisa            12 Griffith             2:48.39    2:49.86  
  3 Claudia Mitlehner         12 ANL                  2:58.20    2:54.14  
  4 Sarah Eastman             12 Bega                 2:58.88    2:57.13  
  5 Emily Budd                12 Griffith             2:57.99    3:00.35  
  6 Madelyne Czubara          12 Narooma ASC          3:02.17    3:01.15  
  7 Maya Blaikie              12 CRUIZ SC             2:59.50    3:01.99  
  8 Hannah Galloway           12 Eden                 3:06.12    3:02.59  
  9 Brooke Willis             12 Bega                 3:16.00    3:03.27  
 10 Haley Jedrzejek           12 Canberra             3:08.19    3:05.51  
 11 Brittany Erskine          12 ANL                  3:07.65    3:05.93  
 12 Tarni Miller              12 Canberra             3:08.42    3:07.77  
 13 Paula Rusanov             12 Queanbeyan           3:08.54    3:08.02  
 14 Aisha Collins             12 Canberra             3:10.14    3:09.41  
 15 Jade Campbell             12 Cootamundra          3:06.94    3:12.10  
 16 Breanna Toze              12 WODN                 3:10.11    3:14.46  
 17 Kara Martin               12 Canberra             3:18.13    3:16.96  
 18 Molly May Cann            12 Ginninderra          3:23.81    3:21.78  
 
 
Event 73  Men 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clifford Taylor           10 Narooma ASC          1:29.21    1:27.52  
  2 Eli Gatica                10 Telopea              1:31.33    1:32.57  
  3 James Ashleigh            10 Telopea              1:34.11    1:34.51  
  4 Peter Milliken            10 Jindabyne            1:37.53    1:36.33  
 
 
Event 74  Women 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tizana Fiorese            10 Burley Griffin       1:27.07    1:26.50  
  2 Ashleigh Cockburn         10 Canberra             1:33.76    1:30.15  
  3 Kristy Sinclair           10 KTMB                 1:30.08    1:54.92  
 
 
Event 75  Men 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cameron McElroy           11 Springwood           1:21.63    1:16.76  
  2 Baden Swain               11 Wagga Wagga          1:46.00    1:40.15  
 
Event 75  Men 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alec Morris               12 WODN                 1:15.82    1:15.65  
  2 Michael Oliver            12 Narooma ASC          1:42.37    1:48.53  
 
Event 76  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sally Williams            11 Eden                 1:22.58    1:18.66  
 
 
Event 76  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alara Townsend            12 Mingara Aquatic      1:11.92    1:09.69  
  2 Natasha Kosev             12 Ginninderra          1:20.57    1:18.00  
  3 Claudia Mitlehner         12 ANL                  1:19.64    1:19.97  
  4 Britt McDonald            12 Canberra             1:11.89    1:20.41  
  5 Eliza Tetley              12 Burley Griffin       1:24.41    1:23.82  
   
 
Event 77  Men 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas Hawthorne        13 Mingara Aquatic      1:07.37    1:06.35  
  2 Sean Maloney              13 WODN                 1:08.65    1:07.44  
  3 Jayden Malala             13 WODN                 1:09.38    1:07.50  
  4 Declan Moore              13 Canberra             1:08.39    1:07.72  
  5 Kade Howitt               13 Jindabyne            1:09.50    1:09.93  
  6 Thomas Ramsay             13 Ginninderra          1:13.95    1:15.16  
  7 Toomas Mirlieb            13 Canberra             1:15.83    1:15.88  
  8 Nathan Seddon             13 WODN                 1:20.47    1:16.92  
   
 
Event 77  Men 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hugo Morris               14 WODN                 1:00.60    1:01.30  
  2 Andy Chen                 14 Ginninderra          1:03.19    1:02.88  
  3 Josh Fagan                14 wod                  1:07.15    1:05.63  
  4 William Pulley            14 Ginninderra          1:05.19    1:06.49  
  5 Thomas Moloney            14 Mingara Aquatic      1:07.02    1:06.67  
  6 James Ashurst             14 Telopea              1:08.70    1:08.71  
  7 Daniel Aguiar             14 Nunawading           1:10.27    1:08.79  
  8 Jordan Bagatella          14 Griffith             1:09.86    1:10.44  
  9 Henry Collie              14 Wagga Wagga          1:09.78    1:10.57  
 10 James Dowden              14 Burley Griffin       1:16.62    1:12.24  
 11 Matthew Treloar           14 Wagga Wagga          1:14.18    1:12.68  
 12 Rohan Antram              14 Springwood           1:20.28    1:14.96  
 13 Alex Ramsay               14 Ginninderra          1:21.45    1:15.88  
 14 Travis Overend            14 Pambula              1:16.44    1:16.42  
 15 Oliver Bourne             14 Canberra             1:18.75    1:19.08  
 16 Jack Tyson                14 ANL                  1:15.60    1:27.62  
   
 
Event 78  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Sunderland       13 WODN                 1:13.51    1:09.72  
  2 Emma Thompson             13 WODN                 1:13.80    1:12.00  
  3 Bethany Colquhoun         13 Vikings              1:13.87    1:12.32  
  4 Stephanie Wise            13 Burley Griffin       1:13.23    1:13.26  
  5 Sally Foster              13 Burley Griffin       1:15.85    1:14.51  
  6 Latisha Forbes            13 Griffith             1:13.96    1:14.88  
  7 Kate Miller               13 Telopea              1:20.86    1:16.11  
  8 Rosalea Bell              13 Canberra             1:17.12    1:18.42  
  9 Caitlyn Radcliffe         13 Ginninderra          1:23.60    1:21.14  
 10 Eilish Aird               13 Griffith             1:23.99    1:23.57  
 11 India Hohnen              13 KTMB                 1:34.70    1:27.36  
 12 Alexandra Crowe           13 Burley Griffin       1:31.68    1:32.42  
 
Event 78  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samantha Marceddo         14 Ginninderra          1:10.80    1:10.74  
  2 Coral Hardwick            14 Mingara Aquatic      1:10.91    1:10.96  
  3 Sarah Hoyles              14 Mingara Aquatic      1:11.12    1:11.20  
  4 Sarah Baker               14 Ginninderra          1:11.20    1:11.44  
  5 Brianna Charteris         14 Ginninderra          1:10.78    1:12.83  
  6 Shenaede Curley           14 Griffith             1:16.71    1:13.61  
  7 Jessica Potter            14 Mingara Aquatic      1:12.14    1:14.84  
  8 Chelsea Brodie            14 Vikings              1:14.51    1:17.44  
  9 Jessica Hood              14 WODN                 1:17.04    1:17.99  
 10 Nicole Martine            14 WODN                 1:20.92    1:18.93  
 11 Jayde Miller-Moritz       14 Narooma ASC          1:20.20    1:23.74  
 12 Sara Lucic                14 Queanbeyan           1:39.89    1:44.22  
 13 Jessica Oliver            14 Narooma ASC          1:58.75    2:01.98  
 
Event 79  Men 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nathan Miller             15 Telopea                58.82      59.01  
  2 Peter Bennett             17 CRUIZ SC             1:01.58    1:01.36  
  3 Remy Harvey               15 CAA                  1:00.09    1:01.49  
  4 Brady Casey               16 Mingara Aquatic      1:01.15    1:02.76  
  5 Luke Chilcott             16 Mingara Aquatic      1:00.51    1:04.59  
  6 Patrick Hudson            16 Ginninderra          1:04.50    1:05.29  
  7 Mitchell Nemec            16 Telopea              1:03.60    1:05.48  
  8 Alexander Ingle           15 Bomaderry            1:08.04    1:06.20  
  9 Mark Pollock              16 ANL                  1:06.55    1:07.40  
 10 James Grant               16 Pambula              1:10.12    1:09.06  
 11 Kodie McDonald            15 BBAY                 1:16.28    1:23.53  
 
Event 80  Women 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Michelle Connelly         15 Griffith             1:06.47    1:06.33  
  2 Tamara Maggs              15 ANL                  1:06.88    1:07.03  
  3 Mikayla Pelkowitz         17 Ginninderra          1:09.72    1:08.41  
  4 Claire Nicholls           16 Burley Griffin       1:11.03    1:09.66  
  5 Lindsay De Witte          15 Telopea              1:07.91    1:10.24  
  6 Afton Palmer              16 Leeton               1:11.04    1:10.40  
  7 Rachelle King             16 Mingara Aquatic      1:06.90    1:10.75  
  8 Belinda Shaw              22 Mingara Aquatic      1:08.94    1:11.09  
  9 Sarah Burford             15 WODN                 1:06.01    1:11.58  
 10 Tamara Gradden            17 Telopea              1:11.70    1:11.88  
 11 Jordan Burnes             17 Mingara Aquatic      1:08.42    1:12.19  
 12 Kylie Kasmar              19 Mingara Aquatic      1:05.11    1:14.62  
 13 Amanda Clifford           16 Telopea              1:10.12    1:14.71  
 14 Ana-Maria Del Castillo    15 Bomaderry            1:14.84    1:15.31  
 15 Olivia Columb             15 Yass                 1:16.42    1:17.39  
 16 Peta Cox                  15 Jindabyne            1:19.41    1:25.77  
 
Event 81  Men 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rohan Milliken             9 Jindabyne              47.16      45.16  
  2 Nicholas Lawlis            9 Queanbeyan             46.68      46.51  
  3 Zachary Johnson            9 Mingara Aquatic        47.10      47.27  
  4 Jack Dowling               9 Canberra               49.94      50.97  
  5 Aaron Martin               9 Canberra               54.56      52.92  
 
Event 81  Men 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cormac Pearson            10 Telopea                40.75      40.26  
  2 Clifford Taylor           10 Narooma ASC            39.38      40.31  
  3 Caleb Whiteley            10 Queanbeyan             43.42      40.81  
  4 Lachlan Weber             10 Springwood             41.90      43.06  
  5 Joshua Barnett            10 KTMB                   46.12      43.17  
  6 Eli Gatica                10 Telopea                42.30      43.25  
  7 James Hanson              10 Telopea                42.07      43.60  
  8 Andrew Martine            10 WODN                   41.69      43.80  
  9 Harrison Macreadie        10 HNTY                   43.59      43.82  
 10 Peter Milliken            10 Jindabyne              43.69      44.88  
 11 Yutaro Kawamura           10 Burley Griffin         47.00      45.94  
 12 Bailey Rowland            10 WODN                   49.41      47.46  
 13 Michael Kendrick          10 Burley Griffin         47.09      47.99  
 14 Harry Chalker             10 Burley Griffin         50.10      51.41  
 
Event 82  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobi Kiraly                9 WODN                   40.69      41.01  
  2 Ebony Norris               9 WODN                   42.86      43.97  
  3 Tia Galvin                 9 Moruya                 47.44      46.64  
  4 Hayley Morris              9 Burley Griffin         47.48      47.07  
  5 Lauren Elliott             9 Queanbeyan             50.01      50.14  
  6 Cassidy Thurecht           9 Vikings                55.61      50.33  
  7 Genevieve Morris           9 Burley Griffin         52.67      51.01  
  8 Darby Whiteley             9 Queanbeyan             48.75      51.43  
  9 Jordan Heddle              9 WODN                   55.31      52.97  
 10 Elizabeth Crossley         9 Burley Griffin         51.32      53.39  
 11 Milla Wolf                 9 Vikings                53.97      53.97  
 12 Tara Ironside              9 Vikings                56.85      58.32  
 
Event 82  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon Maloney           10 WODN                   38.40      40.05  
  2 Ashleigh Cockburn         10 Canberra               39.87      41.11  
  3 Annabel White             10 Wagga Wagga            42.35      41.13  
  4 Ashley Groch              10 Canberra               41.99      42.48  
  5 Emma Gillingham           10 Burley Griffin         44.67      43.67  
  6 Alexandra Ashley          10 Ginninderra            43.68      43.73  
  7 Tamika Veale              10 CRUIZ SC               46.07      46.09  
  8 Maddison Aird             10 Griffith               44.05      46.12  
  9 Maddie Quinn              10 Queanbeyan             48.29      46.38  
 10 Hannah Riddell            10 Canberra               45.25      46.67  
 11 Emma Miller               10 Burley Griffin         46.66      49.03  
 12 Kristy Sinclair           10 KTMB                   48.24      49.10  
 13 Chelsea Stewart           10 Ginninderra            51.01      49.90  
 14 Isabella Marinelli        10 WODN                   47.68      51.46  
 
Event 83  Men 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayrton Kiraly             11 WODN                   37.73      37.84  
  2 Jacob Hopper              11 Leeton                 38.56      37.98  
  3 Brian Debono              11 KTMB                   38.96      38.41  
  4 Cameron McElroy           11 Springwood             37.27      39.05  
  5 Liam Barber               11 Telopea                39.50      39.10  
  6 Johnathan Krause          11 Ginninderra            38.92      39.43  
  7 Jack Shelley              11 Queanbeyan             41.01      39.72  
  8 Danny Ma                  11 Ginninderra            43.59      43.00  
  9 Josh Watkins              11 KTMB                   42.10      43.05  
 10 Sam Raves                 11 Wagga Wagga            42.36      43.46  
 11 Nicholas Starkey          11 Canberra               42.85      43.52  
 12 Angus Funnell             11 Burley Griffin         42.47      43.71  
 13 Baden Swain               11 Wagga Wagga            48.06      45.99  
 14 Henry Xu                  11 Vikings                59.29      49.28  
 
Event 83  Men 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cameron Tysoe             12 Ginninderra            33.97      34.38  
  2 Tim Young                 12 Ginninderra            35.33      35.50  
  3 Jack Nix                  12 TUMT                   39.25      37.66  
  4 Dylan Booth               12 Ginninderra            38.86      38.79  
  5 Michael Oliver            12 Narooma ASC            42.87      43.94  
  6 John Freeman              12 WODN                   47.14      44.70  
  7 Thomas Chalker            12 Burley Griffin         49.22      54.68  
 
Event 84  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonnie Zhang              11 Canberra               38.57      37.70  
  2 Jessie Reynolds           11 WODN                   40.07      38.75  
  3 Rachel Brown              11 Canberra               39.99      39.07  
  3 Grace Hoitink             11 Canberra               37.20      39.07  
  5 Carly Symons              11 WODN                   38.69      39.29  
  6 Sophie Batey              11 Glenbrook              41.04      41.66  
  7 Sally Williams            11 Eden                   41.36      41.67  
  8 Brittney Reynolds         11 WODN                   45.23      42.65  
  9 Arabella Schiwy           11 Canberra               39.38      43.10  
 10 Georgia Rowland           11 WODN                   44.19      43.57  
 11 Samantha Young            11 WODN                   42.37      44.34  
 12 Sacha Elms                11 Springwood             46.16      44.64  
 13 Chloe Ironside            11 Vikings                45.00      46.08  
 14 Alex Courtney             11 CRUIZ SC               47.23      49.25  
 15 Lindsay Chugg             11 CRUIZ SC               51.37      51.50  
 16 Ceillagh Svensson         11 Vikings                52.43      54.29  
 17 Annika Svensson           11 Vikings                54.67      56.75  
 
Event 84  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alara Townsend            12 Mingara Aquatic        36.86      35.23  
  2 Lua Plant                 12 Ginninderra            36.86      36.17  
  3 Nadine Quarisa            12 Griffith               36.27      36.46  
  4 Madelyne Czubara          12 Narooma ASC            38.45      37.33  
  5 Britt McDonald            12 Canberra               36.40      37.44  
  6 Sarah Eastman             12 Bega                   37.00      38.27  
  7 Haley Jedrzejek           12 Canberra               39.55      38.49  
  8 Hannah Galloway           12 Eden                   39.85      38.61  
  9 Jessica Wu                12 Vikings                38.63      38.86  
 10 Emily Budd                12 Griffith               38.99      39.03  
 11 Brittany Erskine          12 ANL                    37.92      39.12  
 12 Brooke Willis             12 Bega                   41.80      39.29  
 13 Tarni Miller              12 Canberra               39.75      39.38  
 14 Maya Blaikie              12 CRUIZ SC               37.50      39.48  
 15 Aisha Collins             12 Canberra               39.97      40.02  
 16 Jessica Orr               12 Ginninderra            41.58      40.05  
 17 Claudia Mitlehner         12 ANL                    38.99      40.06  
 18 Jade Campbell             12 Cootamundra            41.90      40.77  
 19 Melanie Le Couteur        12 Vikings                42.56      40.86  
 20 Paula Rusanov             12 Queanbeyan             41.54      41.15  
 21 Kate Guy                  12 ANL                    42.46      41.33  
 22 Emma Harris               12 WODN                   44.87      42.59  
 23 Alexandra Brenner         12 Telopea                42.52      42.93  
 24 Kara Martin               12 Canberra               43.59      43.55  
 25 Caitlin Stewart-Hawkins   12 ANL                    45.70      44.15  
 26 Brittany Ross             12 WODN                   44.18      44.32  
 27 Emma Perkovic             12 Canberra                  NT      46.59  
 28 Katie Gillingham          12 Burley Griffin         47.69      50.91  
 
Event 85  Men Open 50 LC Meter Freestyle Splash for Cash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrew Read               16 CAA                    24.62      24.39  
  2 Ciaran Plenty             16 WODN                   24.65      24.80  
  3 Kieran Casey              18 Mingara Aquatic        25.13      24.90  
  4 Remy Harvey               15 CAA                    25.59      25.47  
  5 Alistair Taylor           18 Narooma ASC            25.71      25.61  
  6 Nathan Dennis             17 Mingara Aquatic        26.23      25.78  
  7 Brendan Rocha             21 CRUIZ SC               25.86      26.00  
  8 Josh Fagan                14 wod                    26.26      26.01  
 
Event 86  Women Open 50 LC Meter Freestyle Splash for Cash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Sunderland       13 WODN                   28.62      27.96  
  2 Maddie Sullivan           16 CAA                    28.85      28.33  
  3 Sarah Friend              15 WODN                   28.17      28.39  
  4 Mikayla Pelkowitz         17 Ginninderra            29.04      28.64  
  5 Jordan Burnes             17 Mingara Aquatic        29.68      28.97  
  6 Michelle Connelly         15 Griffith               29.74      29.26  
  7 Sarah Keenan              14 Griffith               29.69      29.86  
  8 Shenaede Curley           14 Griffith               29.75      29.98  
 
Event 87  Men 13 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas Hawthorne        13 Mingara Aquatic        32.29      31.52  
  2 Mitchell Harris           13 Mingara Aquatic        32.24      31.79  
  3 Matt Riddell              13 Canberra               32.64      32.82  
  4 Kade Howitt               13 Jindabyne              34.12      33.86  
  5 Ryan Buckham              13 WODN                   34.61      35.94  
  6 Kim Suandee               13 Griffith               36.24      36.09  
  7 Tom Bingley               13 Canberra               38.21      36.43  
  8 Toomas Mirlieb            13 Canberra               36.17      37.03  
  9 Alex Milliken             13 Jindabyne              41.12      37.99  
 10 Andrew Fulton             13 Springwood             39.27      39.22  
 11 Callan Mott               13 Griffith               40.02      39.35  
 12 Mitchell DeMamiel         13 Griffith               42.05      41.19  
 13 Shaun Depiano             13 Griffith               44.77      46.34  
 14 Nathan Cawley             13 Canberra                  NT    1:01.45  
 
Event 87  Men 14 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hugo Morris               14 WODN                   30.48      31.29  
  2 Jordan Bagatella          14 Griffith               31.03      31.43  
  3 Andy Chen                 14 Ginninderra            31.86      31.64  
  4 Matthew Treloar           14 Wagga Wagga            33.05      33.45  
  5 Rohan Antram              14 Springwood             34.74      33.46  
  6 Henry Collie              14 Wagga Wagga            34.57      35.06  
  7 Travis Overend            14 Pambula                35.63      35.13  
  8 David Ma                  14 Ginninderra            34.81      35.26  
  9 Thomas Simpson            14 Mingara Aquatic        34.29      35.40  
 10 Mitchell Tye              14 Canberra                  NT      37.25  
 11 Justin Galloway           14 Eden                   39.47      38.63  
 12 Oliver Hennig             14 Ginninderra            42.07      38.92  
 
Event 88  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stephanie Wise            13 Burley Griffin         32.73      33.87  
  2 Kate Miller               13 Telopea                34.88      35.06  
  3 Imogen Schiwy             13 Canberra               34.03      35.30  
  4 Jessica Soligo            13 Griffith               36.31      35.71  
  5 Latisha Forbes            13 Griffith               37.36      37.00  
  6 Mikayla Post              13 KTMB                   36.69      37.41  
  7 Dasha Bogojevic           13 Queanbeyan             37.38      37.75  
  8 Sally Foster              13 Burley Griffin         37.90      38.06  
  9 India Hohnen              13 KTMB                   38.64      38.32  
 10 Alyce Dowling             13 Canberra               42.83      38.94  
 11 Caitlyn Radcliffe         13 Ginninderra            42.16      39.17  
 12 Emma Kelly                13 Vikings                39.02      39.52  
 13 Rosalea Bell              13 Canberra               38.96      39.81  
 14 Alexandra Crowe           13 Burley Griffin         39.29      40.29  
 15 Bethany Stone             13 Ginninderra            39.13      40.53  
 16 Louise Hancock            13 Griffith               39.30      40.54  
 17 Eilish Aird               13 Griffith               41.56      41.18  
 18 Grace Flanagan            13 Junee                     NT      42.35  
 19 Charissa Pezzullo         13 Vikings                51.37      48.91  
 
Event 88  Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Renata Krause             14 Ginninderra            31.92      31.96  
  2 Samantha Marceddo         14 Ginninderra            32.01      32.39  
  3 Sarah Hoyles              14 Mingara Aquatic        34.17      33.57  
  4 Kelby Pointon             14 Pambula                35.04      34.84  
  5 Brianna Charteris         14 Ginninderra            35.83      35.65  
  6 Shenaede Curley           14 Griffith               37.08      36.36  
  7 Jayde Miller-Moritz       14 Narooma ASC            36.39      36.54  
  8 Elise Delpiano            14 Griffith               35.54      37.01  
  9 Sarah Keenan              14 Griffith               36.04      37.15  
 10 Regan Morris              14 Vikings                38.52      38.50  
 11 Carley Porter             14 Jindabyne              37.52      39.17  
 12 Rebecca Kennedy           14 Griffith               40.56      39.93  
 13 Rachel Britten            14 Bega                   41.62      40.93  
 14 Rachael Brokman           14 Springwood             40.65      41.57  
 15 Megan Pollock             14 ANL                    43.96      44.07  
 16 Sara Lucic                14 Queanbeyan             41.02      45.06  
 17 Jessica Oliver            14 Narooma ASC            48.66      46.25  
 
Event 89  Men 15 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrew Read               16 CAA                    28.46      27.86  
  2 Jeremy Huntley            19 Vikings                28.55      28.27  
  3 Nathan Dennis             17 Mingara Aquatic        30.29      30.25  
  4 Benjamin Wise             19 Burley Griffin         29.21      30.44  
  5 Joel Lake                 16 ANL                    30.03      30.95  
  6 Alistair Taylor           18 Narooma ASC            30.48      31.46  
  7 Nathan Miller             15 Telopea                30.57      31.63  
  8 Mitiana Arbon             15 Bega                   32.66      31.65  
  9 Nick Spalding             17 Moruya                 40.77      31.66  
 10 James Grant               16 Pambula                31.63      31.83  
 11 Ben Finch                 15 Mingara Aquatic        31.83      32.35  
 12 Scott Foley               15 ANL                    32.58      33.88  
 13 Aiden Wright              15 Queanbeyan             33.19      33.99  
 14 Daniel Philippa           17 Vikings                   NT      34.72  
 15 Kodie McDonald            15 BBAY                   35.71      35.88  
 16 James Stewart-Hawkins     15 ANL                    37.92      36.71  
 
Event 90  Women 15 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rachelle King             16 Mingara Aquatic        31.39      32.25  
  2 Belinda Shaw              22 Mingara Aquatic        31.90      33.09  
  3 Sarah Friend              15 WODN                   31.92      33.70  
  4 Michelle Connelly         15 Griffith               33.44      33.75  
  5 Kimberley Mitlehner       16 ANL                    36.21      35.66  
  6 Amanda Clifford           16 Telopea                34.06      35.72  
  7 Lani Galvin               15 Moruya                 35.94      35.73  
  8 Jessica Cook              19 Mingara Aquatic        35.92      35.94  
  9 Sarah Martine             17 WODN                   34.66      35.98  
  9 Olivia Budd               15 Griffith               36.38      35.98  
 11 Isobel Rennie             15 Burley Griffin         38.15      37.62  
 12 Lauren Kasmar             15 Mingara Aquatic        34.86      37.63  
 13 Olivia Columb             15 Yass                   39.28      38.93  
 14 Charlotte Packard         15 Canberra               39.30      39.16  
 15 Annica Mott               15 Griffith               38.60      40.72  
 16 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan             41.68      43.21  
 
Event 91  Men 12 & Under 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Angus Dibden              12 Ginninderra          3:05.61    3:00.87  
  2 Tim Young                 12 Ginninderra          3:09.78    3:12.96  
  3 Jacob Hopper              11 Leeton               3:16.40    3:16.93  
  4 Rashad Farid              12 Ginninderra          3:20.99    3:19.18  
  5 Haiden Bush               12 YMAG                 3:30.05    3:22.04  
  6 Nicholas Starkey          11 Canberra             3:25.49    3:33.61  
 
Event 92  Women 12 & Under 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Natasha Kosev             12 Ginninderra          3:05.02    3:05.51  
  2 Emma Harris               12 WODN                 3:22.28    3:15.62  
  3 Sarah Eastman             12 Bega                 3:23.86    3:19.53  
  4 Tarni Miller              12 Canberra             3:28.64    3:21.92  
  5 Hannah Galloway           12 Eden                 3:29.88    3:25.28  
  6 Madelyne Czubara          12 Narooma ASC          3:22.02    3:27.13  
  7 Brittany Erskine          12 ANL                  3:31.00    3:30.44  
  8 Rebecca Cross              9 Vikings              3:31.87    3:34.99  
  9 Lauren Abraham            11 Canberra             3:39.79    3:37.47  
 10 Elouise Lenson            12 Springwood           3:40.00    3:37.48  
 11 Samantha Young            11 WODN                 3:38.86    3:41.32  
 12 Alexandra Brenner         12 Telopea              3:37.65    3:57.76  
 
Event 93  Men 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joel Lake                 16 ANL                  2:35.24    2:35.53  
  2 Kieran Casey              18 Mingara Aquatic      2:29.24    2:35.76  
  3 Peter Bennett             17 CRUIZ SC             2:35.45    2:38.85  
  4 Daniel Aguiar             14 Nunawading           2:48.45    2:50.61  
  5 Brady Casey               16 Mingara Aquatic      2:39.46    2:50.75  
  6 Alistair Taylor           18 Narooma ASC          2:35.53    2:50.84  
  7 Mark Pollock              16 ANL                  2:44.31    2:51.01  
  8 Aiden Wright              15 Queanbeyan           2:47.81    2:51.14  
  9 Jordan Bagatella          14 Griffith             2:44.89    2:54.88  
 10 William Pulley            14 Ginninderra          2:58.65    2:55.68  
 11 Kodie McDonald            15 BBAY                 2:59.59    2:56.04  
 12 Nathan Seddon             13 WODN                 3:20.84    2:58.89  
 13 Nick Philippa             14 Vikings              2:58.89    3:00.90  
 14 Kade Howitt               13 Jindabyne            3:05.73    3:02.00  
 15 Jack Tyson                14 ANL                  3:00.07    3:02.65  
 16 Josh Lind                 13 Queanbeyan           3:00.58    3:02.93  
 17 Benjamin Chilcott         13 Mingara Aquatic      2:58.15    3:03.06  
 18 Declan Moore              13 Canberra             3:00.92    3:03.13  
 19 Matt Riddell              13 Canberra             3:09.19    3:06.35  
 20 Kim Suandee               13 Griffith             3:18.22    3:14.14  
 21 Oliver Bourne             14 Canberra             3:17.05    3:17.84  
 22 Mitchell DeMamiel         13 Griffith             3:21.75    3:25.42  
 
Event 94  Women 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Burnes             17 Mingara Aquatic      2:40.00    2:47.05  
  2 Afton Palmer              16 Leeton               2:47.26    2:51.09  
  3 Kimberley Mitlehner       16 ANL                  2:42.11    2:51.63  
  4 Jayde Miller-Moritz       14 Narooma ASC          3:02.19    2:55.82  
  5 Wiebke Steffen            16 Bega                 3:06.43    2:56.19  
  6 Nicole Martine            14 WODN                 2:52.15    2:56.46  
  7 Jessica Potter            14 Mingara Aquatic      2:51.51    2:57.10  
  8 Kelby Pointon             14 Pambula              3:00.44    2:59.59  
  9 Jessica Hood              14 WODN                 2:58.49    3:00.55  
 10 Georgia Walsh             15 CAA                  2:52.00    3:00.98  
 11 Brooke James              13 Burley Griffin       3:06.97    3:02.17  
 12 Charlotte Packard         15 Canberra             3:04.72    3:04.37  
 13 Miranda Debeljakovic      15 CRUIZ SC             2:59.64    3:06.46  
 14 Grace Flanagan            13 Junee                3:04.50    3:10.96  
 15 Regan Morris              14 Vikings              3:23.66    3:23.24  
 16 Charissa Pezzullo         13 Vikings              3:30.88    3:34.87  
 
Event 95  Men 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Ashleigh            10 Telopea                   NT    1:14.46  
  2 Eli Gatica                10 Telopea              1:18.27    1:17.70  
  3 Clifford Taylor           10 Narooma ASC          1:16.62    1:17.85  
  4 Lachlan Webb              10 Vikings              1:21.53    1:20.54  
  5 Joshua Barnett            10 KTMB                 1:36.43    1:21.18  
  6 Lachlan Weber             10 Springwood           1:25.65    1:21.29  
  7 Yutaro Kawamura           10 Burley Griffin       1:26.71    1:22.09  
  8 Brendan Wright            10 Vikings              1:25.33    1:23.62  
  9 Cormac Pearson            10 Telopea              1:23.84    1:23.90  
 10 Peter Milliken            10 Jindabyne            1:26.40    1:24.73  
 11 Harrison Macreadie        10 HNTY                 1:26.21    1:25.80  
 12 Caleb Whiteley            10 Queanbeyan           1:31.86    1:26.46  
 13 Bailey Rowland            10 WODN                 1:28.91    1:28.49  
 14 James Hanson              10 Telopea              1:26.65    1:29.07  
 15 Michael Kendrick          10 Burley Griffin       1:28.66    1:30.30  
 16 Adam Goodwin              10 Springwood           1:33.46    1:32.89  
 17 Rohan Milliken             9 Jindabyne            1:33.61    1:34.56  
 18 Nicholas Lawlis            9 Queanbeyan           1:34.71    1:41.87  
 19 Harry Chalker             10 Burley Griffin       1:52.08    1:55.52  
 
Event 96  Women 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Annabel White             10 Wagga Wagga          1:18.76    1:14.22  
  2 Tizana Fiorese            10 Burley Griffin       1:16.02    1:14.25  
  3 Shannon Maloney           10 WODN                 1:14.52    1:16.10  
  4 Rebekah McCoy             10 Vikings              1:15.73    1:19.14  
  5 Ashleigh Cockburn         10 Canberra             1:16.31    1:19.72  
  6 Kobi Kiraly                9 WODN                 1:21.14    1:21.23  
  7 Maddison Aird             10 Griffith             1:25.04    1:22.31  
  8 Ashley Groch              10 Canberra             1:18.40    1:22.40  
  9 Isabella Marinelli        10 WODN                 1:23.34    1:22.57  
 10 Emma Gillingham           10 Burley Griffin       1:26.43    1:25.05  
 11 Tia Galvin                 9 Moruya               1:27.77    1:25.26  
 12 Breana Gilroy              9 Vikings              1:31.87    1:27.35  
 13 Kristy Sinclair           10 KTMB                 1:33.77    1:27.89  
 14 Hannah Riddell            10 Canberra             1:18.06    1:28.66  
 15 Chelsea Stewart           10 Ginninderra          1:26.61    1:28.87  
 16 Gabrielle Scarth-Johnson   9 Vikings              1:28.94    1:29.41  
 17 Emma Miller               10 Burley Griffin       1:27.65    1:30.63  
 18 Tamika Veale              10 CRUIZ SC             1:26.77    1:33.31  
 19 Hayley Morris              9 Burley Griffin       1:36.76    1:36.87  
 20 Lauren Elliott             9 Queanbeyan           1:42.15    1:39.85  
 21 Maddie Quinn              10 Queanbeyan           1:41.08    1:39.87  
 22 Darby Whiteley             9 Queanbeyan           1:39.35    1:41.80  
 23 Genevieve Morris           9 Burley Griffin       1:50.25    1:42.50  
 24 Elizabeth Crossley         9 Burley Griffin       1:48.22    1:42.86  
 25 Milla Wolf                 9 Vikings              1:47.75    1:45.36  
 26 Alice Crossley             8 Burley Griffin       1:53.67    1:54.48  
 27 Jordan Heddle              9 WODN                      NT    1:54.62  
 28 Tara Ironside              9 Vikings                   NT    1:56.72  
 29 Phoebe Ross                8 WODN                      NT    2:23.52  
 
Event 97  Men 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cameron McElroy           11 Springwood           1:09.18    1:07.97  
  2 Jacob Hopper              11 Leeton               1:11.30    1:09.36  
  3 Jake Post                 11 KTMB                 1:11.82    1:10.11  
  4 Kristofor Tengstrom       11 Canberra             1:12.26    1:12.23  
  5 Jordan Welch              11 Burley Griffin       1:12.43    1:12.25  
  6 Ayrton Kiraly             11 WODN                 1:13.28    1:13.24  
  7 Liam Barber               11 Telopea              1:15.49    1:14.05  
  8 John Ashleigh             11 Telopea              1:15.80    1:14.15  
  9 Sam Raves                 11 Wagga Wagga          1:15.24    1:14.50  
 10 Johnathan Krause          11 Ginninderra          1:17.19    1:14.64  
 11 Josh Watkins              11 KTMB                 1:14.70    1:15.94  
 12 Angus Funnell             11 Burley Griffin       1:26.63    1:18.92  
 13 Brian Debono              11 KTMB                 1:28.35    1:20.68  
 14 Baden Swain               11 Wagga Wagga          1:24.20    1:21.03  
 15 Jack Shelley              11 Queanbeyan           1:25.79    1:23.06  
 16 Danny Ma                  11 Ginninderra          1:27.98    1:23.87  
 17 Nicholas Starkey          11 Canberra             1:24.56    1:24.39  
 18 Travis Elliott            11 Queanbeyan           1:33.72    1:35.24  
 19 Henry Xu                  11 Vikings                   NT    1:41.49  
 
Event 97  Men 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alec Morris               12 WODN                 1:08.96    1:06.78  
  2 Cameron Tysoe             12 Ginninderra          1:07.01    1:06.83  
  3 Haiden Bush               12 YMAG                 1:12.67    1:08.39  
  4 Jack Nix                  12 TUMT                 1:10.41    1:09.03  
  5 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              1:09.46    1:09.04  
  6 Tim Young                 12 Ginninderra          1:11.19    1:12.89  
  7 Dylan Booth               12 Ginninderra          1:14.84    1:14.93  
  8 Michael Oliver            12 Narooma ASC          1:21.24    1:20.19  
  9 John Freeman              12 WODN                 1:32.28    1:29.39  
 
Event 98  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonnie Zhang              11 Canberra             1:12.68    1:11.05  
  2 Grace Hoitink             11 Canberra             1:13.43    1:11.70  
  3 Sally Williams            11 Eden                 1:15.87    1:13.99  
  4 Sophie Batey              11 Glenbrook            1:18.80    1:16.30  
  5 Rachel Brown              11 Canberra             1:14.49    1:16.84  
  6 Carly Symons              11 WODN                 1:18.67    1:17.29  
  7 Arabella Schiwy           11 Canberra             1:14.08    1:17.81  
  8 Jessie Reynolds           11 WODN                 1:18.84    1:18.18  
  9 Georgia Rowland           11 WODN                 1:29.90    1:19.13  
 10 Tayla Casey               11 WODN                 1:19.76    1:19.77  
 11 Sacha Elms                11 Springwood           1:20.00    1:20.04  
 12 Brittney Reynolds         11 WODN                      NT    1:26.16  
 13 Samantha Young            11 WODN                 1:22.91    1:26.26  
 14 Lauren Abraham            11 Canberra             1:26.67    1:27.00  
 15 Lindsay Chugg             11 CRUIZ SC             1:41.14    1:35.75  
 16 Chloe Ironside            11 Vikings              1:33.68    1:36.06  
 17 Ceillagh Svensson         11 Vikings              1:34.06    1:38.65  
 18 Annika Svensson           11 Vikings              1:57.52    1:43.30  
 
Event 98  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Britt McDonald            12 Canberra             1:05.80    1:05.63  
  2 Alara Townsend            12 Mingara Aquatic      1:08.38    1:06.08  
  3 Claudia Mitlehner         12 ANL                  1:10.54    1:08.95  
  4 Nadine Quarisa            12 Griffith             1:07.54    1:09.03  
  5 Madelyne Czubara          12 Narooma ASC          1:10.85    1:09.57  
  6 Emily Budd                12 Griffith             1:09.82    1:09.65  
  7 Hannah Galloway           12 Eden                 1:12.85    1:12.50  
  8 Brooke Willis             12 Bega                 1:14.50    1:12.67  
  9 Lua Plant                 12 Ginninderra          1:13.90    1:12.85  
 10 Melanie Le Couteur        12 Vikings              1:15.55    1:14.03  
 11 Sarah Eastman             12 Bega                 1:13.32    1:14.23  
 12 Paula Rusanov             12 Queanbeyan           1:15.15    1:14.83  
 13 Maya Blaikie              12 CRUIZ SC             1:14.11    1:14.98  
 14 Jade Campbell             12 Cootamundra          1:11.76    1:15.28  
 15 Jessica Orr               12 Ginninderra          1:22.24    1:16.65  
 16 Haley Jedrzejek           12 Canberra             1:16.60    1:16.99  
 17 Meg Bourne                12 Canberra             1:16.75    1:17.08  
 18 Aisha Collins             12 Canberra             1:17.24    1:17.74  
 19 Caitlin Stewart-Hawkins   12 ANL                  1:21.45    1:17.87  
 20 Kate Guy                  12 ANL                  1:19.28    1:19.17  
 21 Elouise Lenson            12 Springwood           1:23.85    1:19.89  
 22 Kara Martin               12 Canberra             1:21.81    1:20.34  
 23 Emma Harris               12 WODN                 1:19.99    1:20.91  
 24 Katie Gillingham          12 Burley Griffin       1:32.29    1:33.53  
 
Event 99  Men 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sean Maloney              13 WODN                 1:03.13    1:01.84  
  2 Nicholas Hawthorne        13 Mingara Aquatic      1:03.16    1:02.56  
  3 Matt Riddell              13 Canberra             1:04.56    1:03.96  
  4 Declan Moore              13 Canberra             1:04.21    1:04.07  
  5 Kim Suandee               13 Griffith             1:06.17    1:04.69  
  6 Mitchell Harris           13 Mingara Aquatic      1:05.60    1:05.85  
  7 Tom Bingley               13 Canberra             1:04.87    1:06.50  
  8 Ryan Buckham              13 WODN                 1:06.77    1:06.63  
  9 Kade Howitt               13 Jindabyne            1:04.59    1:06.90  
 10 Josh Lind                 13 Queanbeyan           1:06.83    1:06.93  
 11 Nathan Seddon             13 WODN                 1:07.07    1:07.49  
 12 Andrew Fulton             13 Springwood           1:13.38    1:08.00  
 13 Alex Milliken             13 Jindabyne            1:12.09    1:08.50  
 14 Benjamin Chilcott         13 Mingara Aquatic      1:07.96    1:09.77  
 15 Toomas Mirlieb            13 Canberra             1:08.80    1:10.64  
 16 Tom Bigmore               13 Canberra             1:22.13    1:20.21  
 17 Shaun Depiano             13 Griffith             1:29.00    1:32.50  
 
Event 99  Men 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Josh Fagan                14 wod                    58.94      57.65  
  2 Andy Chen                 14 Ginninderra            58.55      57.79  
  3 Hugo Morris               14 WODN                   58.07      58.05  
  4 Thomas Moloney            14 Mingara Aquatic      1:00.54    1:00.53  
  5 William Pulley            14 Ginninderra          1:00.10    1:02.49  
  6 Henry Collie              14 Wagga Wagga          1:01.94    1:02.51  
  7 James Dowden              14 Burley Griffin       1:01.81    1:02.90  
  8 Matthew Treloar           14 Wagga Wagga          1:06.63    1:03.34  
  9 Nick Philippa             14 Vikings              1:03.28    1:03.97  
 10 Oliver Bourne             14 Canberra             1:07.65    1:04.25  
 11 Rohan Antram              14 Springwood           1:08.02    1:04.48  
 12 Jack Tyson                14 ANL                  1:03.21    1:04.59  
 13 James Ashurst             14 Telopea              1:04.00    1:06.20  
 14 Thomas Simpson            14 Mingara Aquatic      1:05.25    1:06.38  
 15 Mitchell Tye              14 Canberra                  NT    1:08.58  
 16 Oliver Hennig             14 Ginninderra          1:12.69    1:10.18  
 17 Travis Overend            14 Pambula              1:05.88    1:10.94  
 18 Justin Galloway           14 Eden                 1:13.17    1:13.29  
 19 David Ma                  14 Ginninderra          1:06.73    1:13.51  
 
Event 100  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Sunderland       13 WODN                 1:02.96    1:02.29  
  2 Stephanie Wise            13 Burley Griffin       1:03.69    1:05.22  
  3 Imogen Schiwy             13 Canberra             1:04.07    1:06.66  
  4 Emma Thompson             13 WODN                 1:07.62    1:07.52  
  5 Kate Miller               13 Telopea              1:07.54    1:07.59  
  6 Latisha Forbes            13 Griffith             1:06.29    1:08.49  
  7 Dasha Bogojevic           13 Queanbeyan           1:12.18    1:08.62  
  8 Caitlyn Radcliffe         13 Ginninderra          1:11.03    1:09.71  
  9 Sally Foster              13 Burley Griffin       1:10.55    1:09.82  
 10 Louise Hancock            13 Griffith             1:11.65    1:10.55  
 11 Mikayla Post              13 KTMB                 1:13.66    1:10.86  
 12 Jessica Soligo            13 Griffith             1:09.47    1:11.30  
 13 Nellie Metcalfe           13 Canberra             1:09.51    1:11.41  
 14 India Hohnen              13 KTMB                 1:12.60    1:11.62  
 15 Eilish Aird               13 Griffith             1:10.14    1:12.24  
 16 Grace Flanagan            13 Junee                1:15.10    1:12.29  
 17 Brooke James              13 Burley Griffin       1:12.32    1:12.33  
 18 Alexandra Crowe           13 Burley Griffin       1:14.78    1:12.35  
 19 Rosalea Bell              13 Canberra             1:14.94    1:13.92  
 20 Charissa Pezzullo         13 Vikings              1:25.01    1:23.70  
 21 Catherine Lombard         13 Canberra             1:30.21    1:31.71  
 
Event 100  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Renata Krause             14 Ginninderra          1:06.84    1:04.07  
  2 Coral Hardwick            14 Mingara Aquatic      1:03.20    1:04.61  
  3 Brianna Charteris         14 Ginninderra          1:04.27    1:04.79  
  4 Georgia Hardy             14 WODN                 1:04.17    1:05.41  
  5 Shenaede Curley           14 Griffith             1:06.99    1:05.60  
  6 Sarah Keenan              14 Griffith             1:06.56    1:05.61  
  7 Samantha Marceddo         14 Ginninderra          1:04.86    1:05.86  
  8 Sarah Hoyles              14 Mingara Aquatic      1:03.59    1:06.13  
  9 Kelby Pointon             14 Pambula              1:05.86    1:08.03  
 10 Rachel Britten            14 Bega                 1:09.58    1:08.93  
 11 Sarah Baker               14 Ginninderra          1:07.56    1:09.29  
 12 Jayde Miller-Moritz       14 Narooma ASC          1:10.21    1:09.33  
 13 Rachael Brokman           14 Springwood           1:11.04    1:09.60  
 14 Carley Porter             14 Jindabyne            1:08.13    1:11.75  
 15 Elise Delpiano            14 Griffith             1:09.91    1:12.61  
 16 Megan Pollock             14 ANL                  1:30.38    1:15.58  
 17 Regan Morris              14 Vikings              1:17.77    1:16.22  
 18 Rebecca Kennedy           14 Griffith             1:15.10    1:16.32  
 19 Sara Lucic                14 Queanbeyan           1:14.24    1:20.07  
 20 Jessica Oliver            14 Narooma ASC          1:32.56    1:30.33  
 
Event 101  Men 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrew Read               16 CAA                    55.42      54.08  
  2 Nathan Dennis             17 Mingara Aquatic        55.82      55.49  
  3 Ciaran Plenty             16 WODN                   55.27      57.27  
  4 Jeremy Huntley            19 Vikings              1:00.34      59.35  
  5 Nathan Miller             15 Telopea                57.19      59.40  
  6 Mitchell Nemec            16 Telopea                59.91      59.96  
  7 Luke Abberton             15 Vikings              1:00.12    1:00.12  
  8 Mitiana Arbon             15 Bega                 1:02.04    1:00.87  
  9 James Grant               16 Pambula                58.71    1:00.95  
 10 Nick Spalding             17 Moruya                    NT    1:01.11  
 11 Alexander Ingle           15 Bomaderry            1:00.57    1:01.45  
 12 Scott Foley               15 ANL                  1:02.86    1:02.86  
 13 Brady Casey               16 Mingara Aquatic      1:00.12    1:03.60  
 14 Aiden Wright              15 Queanbeyan           1:03.45    1:04.18  
 15 James Stewart-Hawkins     15 ANL                  1:10.01    1:09.95  
 
Event 102  Women 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maddie Sullivan           16 CAA                  1:01.35    1:01.28  
  2 Michelle Connelly         15 Griffith             1:02.19    1:02.79  
  3 Sarah Burford             15 WODN                 1:00.27    1:03.62  
  4 Rachelle King             16 Mingara Aquatic      1:03.06    1:06.64  
  5 Ana-Maria Del Castillo    15 Bomaderry            1:04.81    1:06.68  
  6 Afton Palmer              16 Leeton               1:03.83    1:07.02  
  7 Sarah Friend              15 WODN                 1:02.99    1:07.25  
  8 Kimberley Mitlehner       16 ANL                  1:03.86    1:07.31  
  9 Olivia Budd               15 Griffith             1:04.41    1:08.09  
 10 Wiebke Steffen            16 Bega                 1:09.19    1:08.12  
 11 Sarah Martine             17 WODN                 1:06.07    1:08.23  
 12 Lani Galvin               15 Moruya               1:07.85    1:08.67  
 13 Jessica Cook              19 Mingara Aquatic      1:08.38    1:09.19  
 14 Olivia Columb             15 Yass                 1:09.75    1:09.33  
 15 Kylie Kasmar              19 Mingara Aquatic      1:00.90    1:09.97  
 16 Lauren Kasmar             15 Mingara Aquatic      1:06.57    1:12.06  
 17 Isobel Rennie             15 Burley Griffin       1:13.50    1:12.23  
 18 Charlotte Packard         15 Canberra             1:10.20    1:12.67  
 19 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan           1:12.44    1:12.78  
 20 Annica Mott               15 Griffith             1:10.32    1:13.82  
 
Event 103  Men Open 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kieran Casey              18 Mingara Aquatic      4:32.22    4:51.13  
  2 Patrick Hudson            16 Ginninderra          5:06.83    5:06.99  
  3 Joel Lake                 16 ANL                  5:03.44    5:09.29  
  4 Luke Chilcott             16 Mingara Aquatic      4:46.02    5:19.40  
  5 Declan Moore              13 Canberra             5:27.65    5:24.80  
  6 Jayden Malala             13 WODN                 5:27.52    5:25.82  
  7 Daniel Aguiar             14 Nunawading           5:21.70    5:28.41  
  8 Ben Finch                 15 Mingara Aquatic      5:36.57    5:30.12  
  9 Mark Pollock              16 ANL                  5:17.85    5:49.52  
 
Event 104  Women Open 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Traficante        17 Telopea              5:10.92    5:22.41  
  2 Tamara Maggs              15 ANL                  5:23.70    5:25.44  
 
Event 105  Mixed 10 & Under 200 LC Meter Freestyle 4 x 50 Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woden  'A'                                             NT    2:25.35  
     1) Kobi Kiraly W9                  2) Ebony Norris W9                
     3) Isabella Marinelli W10          4) Shannon Maloney W10            
  2 Tuggeranong Vikings  'A'                               NT    2:26.25  
     1) Gabrielle Scarth-Johnson W9     2) Rebecca Cross W9               
     3) Rebekah McCoy W10               4) Breana Gilroy W9               
  3 Canberra Amateur Swim Club  'A'                        NT    2:44.91  
  4 Woden  'B'                                             NT    3:11.91  
     1) Andrew Martine M10              2) Jordan Heddle W9               
     3) Phoebe Ross W8                  4) Bailey Rowland M10             
 
Event 106  Mixed 11-12 200 LC Meter Freestyle 4 x 50 Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ginninderra Swimming Club  'B'                         NT    2:08.93  
     1) Lua Plant W12                   2) Rashad Farid M12               
     3) Natasha Kosev W12               4) Tim Young M12                  
  2 Ginninderra Swimming Club  'A'                         NT    2:09.02  
     1) Johnathan Krause M11            2) Dylan Booth M12                
     3) Angus Dibden M12                4) Cameron Tysoe M12              
  3 Canberra Amateur Swim Club  'A'                        NT    2:09.84  
  4 Woden  'A'                                             NT    2:13.68  
     1) Ayrton Kiraly M11               2) Breanna Toze W12               
     3) Carly Symons W11                4) Alec Morris M12                
  5 Albury North Lavington  'A'                            NT    2:18.25  
     1) Caitlin Stewart-Hawkins W12     2) Kate Guy W12                   
     3) Brittany Erskine W12            4) Claudia Mitlehner W12          
  6 Canberra Amateur Swim Club  'B'                        NT    2:21.54  
  7 Woden  'C'                                             NT    2:25.60  
     1) Emma Harris W12                 2) John Freeman M12               
     3) Brittany Ross W12               4) Georgia Rowland W11            
  8 Tuggeranong Vikings  'A'                               NT    2:35.64  
     1) Annika Svensson W11             2) Jessica Wu W12                 
     3) Ceillagh Svensson W11           4) Lachlan Webb M10               
   
 
Event 107  Mixed 13-14 200 LC Meter Freestyle 4 x 50 Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woden  'A'                                             NT    1:51.92  
     1) Jayden Malala M13               2) Nathan Seddon M13              
     3) Sean Maloney M13                4) Hugo Morris M14                
  2 Ginninderra Swimming Club  'A'                         NT    1:53.26  
     1) William Pulley M14              2) Renata Krause W14              
     3) Samantha Marceddo W14           4) Andy Chen M14                  
  3 Woden  'B'                                             NT    2:02.14  
     1) Nicole Martine W14              2) Ryan Buckham M13               
     3) Jessica Hood W14                4) Georgia Hardy W14              
  4 Canberra Amateur Swim Club  'A'                        NT    2:03.46  
  5 Griffith Swimming Club  'A'                            NT    2:03.64  
     1) Latisha Forbes W13              2)                                
  6 Griffith Swimming Club  'B'                            NT    2:16.41  
     1) Shenaede Curley W14             2)                                
  7 Canberra Amateur Swim Club  'B'                        NT    2:18.26  
 
Event 108  Mixed 15 & Over 200 LC Meter Freestyle 4 x 50 Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woden  'A'                                             NT    1:53.30  
     1) Sarah Burford W15               2) Sarah Martine W17              
     3) Sarah Friend W15                4) Ciaran Plenty M16              
  2 Albury North Lavington  'A'                       1:56.27    1:58.17  
     1) Mark Pollock M16                2) James Stewart-Hawkins M15      
     3) Tamara Maggs W15                4) Scott Foley M15                
  3 Canberra Amateur Swim Club  'A'                        NT    2:02.00  
  4 Griffith Swimming Club  'A'                            NT    2:04.90  
     1) Michelle Connelly W15           2)                                
  5 Tuggeranong Vikings  'A'                               NT    2:13.98  
     1) Melanie Le Couteur W12          2) Regan Morris W14               
     3) Emma Kelly W13                  4) Luke Abberton M15              
 
Event 109  Mixed Open 500 LC Meter Freestyle 10 x 50 Handicap Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Canberra Amateur Swim Club  'A'                        NT    6:35.33  
  2 Queanbeyan Leagues  'A'                                NT    6:44.91  
  3 Tuggeranong Vikings  'A'                               NT    6:54.04  
  4 Albury North Lavington  'A'                            NT    6:54.67  
  5 Woden  'A'                                             NT    6:55.44  
  6 Canberra Amateur Swim Club  'B'                        NT    6:57.66