Telopea Summer Meet 2008 - 1/11/2008 to 2/11/2008               
                                    AIS: Results  by event                                  
 
Event 1  Men Open 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Josh Beard                15 Bayside              2:01.19    2:02.16  
  2 George Goonan             17 Werribee             2:07.00    2:04.43  
  3 Brendan Irvine            15 Bayside              2:05.90    2:05.97  
  4 Mitchell Nemec            16 Telopea              2:05.12    2:07.22  
  5 Tyler Parkinson           15 Geelong              2:08.01    2:08.34  
  6 Jack Kershaw              15 Geelong              2:08.99    2:09.82  
  7 Ryan Miller               15 Telopea              2:08.18    2:10.99  
  8 Sam Duffy                 16 Bayside              2:10.87    2:11.45  
  9 Nathan Kuster             18 Telopea              2:09.03    2:12.25  
 10 William Pulley            14 Ginninderra          2:11.01    2:12.54  
 11 Benjamin Thornton         12 Bayside              2:17.27    2:13.10  
 12 Patrick Hudson            16 Ginninderra          2:12.64    2:14.17  
 13 Robert Stickels           17 Werribee             2:11.43    2:15.18  
 14 Thomas McKinlay           13 Woden                2:15.31    2:15.86  
 15 Dylan Appelqvist          16 Telopea              2:05.81    2:15.91  
 16 Andrew McColl             15 Geelong              2:15.53    2:18.09  
 17 Declan Moore              13 Canberra             2:15.84    2:21.12  
 
Event 2  Women Open 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amy White                 19 Woden                2:06.17    2:09.25  
  2 Lindsay De Witte          15 Telopea              2:10.32    2:12.16  
  3 Sarah Burford             15 Woden                2:08.19    2:15.64  
  4 Millie Nelis              14 Geelong              2:19.13    2:16.94  
  5 Milly McGuinness          16 Bayside              2:14.39    2:17.94  
  6 Isabel Lambden            13 Geelong              2:21.21    2:19.00  
  7 Ashley Hannaford          16 Picton               2:14.16    2:20.49  
  8 Georgia Hardy             14 Woden                2:15.34    2:21.48  
  9 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              2:20.76    2:21.57  
 10 Stephanie Thornton        15 Bayside              2:19.69    2:23.32  
 11 Megan Howard              14 Geelong              2:19.81    2:23.33  
 12 Imogen Schiwy             13 Canberra             2:19.82    2:23.54  
 13 Emma Reid                 12 Bayside              2:28.41    2:24.93  
 14 Heather Middleton         17 Telopea              2:20.20    2:25.28  
 15 Chloe Palmer              14 Picton               2:29.05    2:27.33  
 16 Ashley Stone              14 Bayside              2:26.32    2:27.88  
 17 Miranda Debeljakovic      15 CRUIZ                2:23.74    2:30.29  
 18 Brenna Kean               13 Geelong              2:29.58    2:32.39  
 19 Lauren Scalone            14 Epping Aquajets      2:26.29    2:32.98  
 20 Angela Flinter            15 Haileybury           2:28.45    2:34.06  
 
Event 3  Men 14 & Under 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trent Richards            14 Geelong              2:43.03    2:42.11  
  2 Brock Norwood             14 Geelong              2:45.53    2:43.24  
  3 Jakk Wilson               14 Bayside              2:48.72    2:43.95  
  4 Andy Chen                 14 Ginninderra          2:51.94    2:45.62  
  5 Sam Disalvo               13 Bayside              2:57.21    2:53.70  
  6 Justin Wanczura           13 Picton               2:54.68    2:56.04  
  7 Aleksandar Petkovic       14 Werribee             2:49.00    2:56.89  
  8 James Ashurst             14 Telopea              3:01.75    2:57.42  
  9 Nick Philippa             14 Vikings              3:04.02    2:58.89  
 10 Jayden Malala             13 Woden                2:57.39    2:59.89  
 11 Bradley Jones             14 Queanbeyan           3:04.37    3:01.53  
 12 Angus Dibden              12 Ginninderra          3:05.61    3:05.84  
 13 William Chan              12 Haileybury           3:14.77    3:08.71  
 14 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              3:15.00    3:10.93  
 15 Taylor Heslop             14 Haileybury           3:15.00    3:14.31  
 16 Riley Nelson              11 Goulburn             3:15.00    3:42.16  
 
Event 4  Women 14 & Under 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sarah Baker               14 Ginninderra          2:39.31    2:45.20  
  2 Nicole Martine            14 Woden                2:52.15    2:57.76  
  3 Jessica Hood              14 Woden                2:52.01    2:59.65  
  4 Natasha Kosev             12 Ginninderra          3:09.73    3:05.02  
  5 Melanie Simpson           11 Haileybury           3:03.17    3:05.32  
  6 Caitlin Eccles            14 Werribee             3:06.71    3:05.33  
  7 Chelsea Brodie            14 Vikings              3:12.63    3:06.51  
  8 Michaela Quinn            13 Bomaderry            3:11.87    3:14.32  
  9 Tia Sutton                13 Bayside              3:16.45    3:15.25  
 10 Sally Foster              13 Burley Griffin       3:12.97    3:15.44  
 11 Erin Haverkamp            12 Haileybury           3:20.17    3:19.72  
 12 Tizana Fiorese            10 Ginninderra          3:21.00    3:26.09  
 
Event 5  Men 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marcus Bidewell           10 Picton                 30.80      32.56  
  2 Benjamin Hewitt           10 Haileybury             33.13      33.19  
  3 Jarod Watson              10 Telopea                34.72      34.75  
  4 Eli Gatica                10 Telopea                35.13      35.70  
  4 Nathan de Meillon         10 Vikings                35.35      35.70  
  6 Lachlan Webb               9 Vikings                36.06      35.83  
  7 James Hanson              10 Telopea                39.15      38.41  
  8 Andrew Martine            10 Woden                  39.09      38.94  
  9 Nicholas Lawlis            9 Queanbeyan             40.27      39.50  
 10 Kieran Howell              9 Woden                  38.02      39.54  
 11 Jarrod Barber              9 Telopea                39.66      41.28  
 12 Darren Meintjes           10 Haileybury             49.65      42.54  
 
Event 6  Women 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meghan Ridge              10 Bayside                34.03      32.85  
  2 Shannon Maloney           10 Woden                  32.69      33.15  
  3 Kiera Bates               10 Haileybury             33.52      33.28  
  4 Rebekah McCoy             10 Vikings                34.47      34.35  
  5 Hunter Sims               10 Bomaderry              34.57      34.59  
  6 Ashleigh Cockburn         10 Canberra               35.75      35.53  
  7 Casey Gibbs               10 Bayside                34.84      35.87  
  8 Natalie Wanczura          10 Picton                 35.97      35.99  
  9 Kobi Kiraly                8 Woden                  35.67      36.29  
 10 Drew Gallagher            10 Ulladulla              40.97      39.04  
 11 Chelsea Stewart           10 Ginninderra            51.09      39.91  
 12 Rebecca Philippa          10 Vikings                40.90      40.68  
 13 Tiffany Wasnig            10 Werribee               40.93      40.84  
 14 Katelyn Weller            10 Queanbeyan             45.50      40.95  
 15 Erin Devlin                8 Werribee               46.99      41.15  
 16 Hayley Hutchins           10 Werribee               47.41      42.47  
 17 Daina Tadic               10 Werribee               41.70      42.71  
 18 Rachael Albertson-Kill    10 Telopea                41.91      42.83  
 19 Niamh Collett              9 Canberra               44.69      43.53  
 20 Caroline King             10 Woden                  42.47      43.59  
 21 Dominique Palmer           9 Picton                 52.09      43.78  
 22 Anneliese Brenner          8 Telopea                50.84      50.43  
 
Event 7  Men Open 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luke Hinchcliffe          21 CRUIZ                  24.07      24.68  
  2 John Warmenhoven          19 Canberra               26.37      26.09  
  3 Jamie Watts               17 Bayside                26.05      26.22  
  4 Peter Bennett             17 CRUIZ                  26.51      26.29  
  5 Richard Eliason           20 Ginninderra            27.05      27.23  
  6 Harrison Baker            14 Haileybury             28.85      27.25  
  7 Aiden Wright              15 Queanbeyan             28.22      27.89  
  8 Scott Bidewell            48 Picton                 28.52      28.86  
  9 Daniel Philippa           17 Vikings                28.21      29.28  
 10 Daniel Rumsey             19 Picton                 29.00      31.57  
 
Event 8  Women Open 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amy White                 19 Woden                  27.33      28.07  
  2 Sarah Burford             15 Woden                  27.74      28.53  
  3 Lindsay De Witte          15 Telopea                27.77      28.93  
  4 Ashleigh Sunderland       13 Woden                  28.38      29.36  
  5 Laura Angus               15 Telopea                29.25      29.51  
  6 Heather Middleton         17 Telopea                29.18      30.82  
  7 Georgia Kickert           16 Picton                 30.74      30.96  
  8 Tamara Gradden            16 Telopea                29.43      31.51  
 
Event 9  Men 15 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tyler Parkinson           15 Geelong                26.84      26.52  
  2 Jack Kershaw              15 Geelong                26.65      26.70  
  3 Josh Beard                15 Bayside                26.62      26.73  
  4 Brendan Irvine            15 Bayside                27.69      27.03  
  5 Ryan Miller               15 Telopea                26.92      27.14  
  6 Andrew McColl             15 Geelong                27.39      27.26  
  7 Jordan Hamilton           15 Burley Griffin         27.38      27.52  
  8 Digby Krastins            15 Geelong                28.70      27.73  
  9 Jake Gatica               15 Telopea                31.27      30.86  
 
Event 9  Men 16 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tim Eccles                16 Werribee               26.99      27.09  
  2 Tommy Sperac              16 Geelong                26.80      27.80  
  3 Dylan Appelqvist          16 Telopea                28.36      28.58  
  4 Patrick Hudson            16 Ginninderra            27.43      28.71  
 
Event 10  Women 15 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sarah Friend              15 Woden                  28.17      29.17  
  2 Natalie Watts             15 Bayside                28.90      29.39  
  3 Olivia Budd               15 Griffith               29.47      30.35  
  4 Ashleigh Streatfield      15 Vikings                30.49      31.08  
  5 Stephanie Thornton        15 Bayside                30.32      31.17  
  6 Tahlia Shaw               15 Picton                 30.75      32.02  
  7 Caitlin Erickson          15 Bayside                32.38      32.62  
  8 Angela Flinter            15 Haileybury             31.94      33.43  
  9 Charlotte Packard         15 Canberra               32.48      33.44  
 10 Ashleigh Van Kemende      15 Cowra                  32.93      33.67  
 11 Katie Schmank             15 Telopea                34.65      34.46  
 
Event 10  Women 16 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashley Hannaford          16 Picton                 27.85      28.89  
  2 Brooke Danaher            16 Werribee               29.95      29.85  
  3 Milly McGuinness          16 Bayside                28.94      29.86  
  4 Kristy Dellios            16 Werribee               29.77      30.44  
  5 Mandy Roche               16 Bomaderry              30.63      30.56  
  6 Erin Schymitzek           16 Picton                 30.40      31.94  
  7 Elizabeth Philippa        16 Vikings                32.29      31.98  
  8 Amanda Clifford           16 Telopea                30.02      33.08  
 
Event 11  Men 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jayden Malala             13 Woden                  27.26      27.42  
  2 Sean Maloney              13 Woden                  28.47      28.72  
  3 Thomas McKinlay           13 Woden                  28.76      29.07  
  4 Justin Wanczura           13 Picton                 29.51      29.44  
  5 Matthew Riddell           13 Canberra               29.57      29.72  
  6 Declan Moore              13 Canberra               29.48      29.94  
  7 Nathan Seddon             13 Woden                  30.33      30.39  
  8 Sam Disalvo               13 Bayside                29.89      30.58  
  9 Evan McCauley             13 Picton                 34.87      34.98  
 
Event 11  Men 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Engel           14 Bayside                27.06      26.60  
  2 Hugo Morris               14 Woden                  26.13      26.69  
  3 Harrison Baker            14 Haileybury             28.85      27.20  
  4 Brock Norwood             14 Geelong                27.16      27.45  
  5 Andy Chen                 14 Ginninderra            27.51      27.84  
  6 William Pulley            14 Ginninderra            27.57      28.04  
  7 Trent Richards            14 Geelong                28.58      28.10  
  8 Aleksandar Petkovic       14 Werribee               28.08      28.70  
  9 Bradley Jones             14 Queanbeyan             29.17      29.23  
 10 Nick Philippa             14 Vikings                30.60      29.90  
 11 Jakk Wilson               14 Bayside                30.52      30.79  
 12 Taylor Heslop             14 Haileybury             32.09      32.09  
 
Event 12  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Sunderland       13 Woden                  28.38      29.29  
  2 Stephanie Wise            13 Burley Griffin         30.26      30.03  
  3 Imogen Schiwy             13 Canberra               29.29      30.06  
  4 Isabel Lambden            13 Geelong                30.14      30.27  
  5 Bethany Colquhoun         13 Vikings                30.47      30.36  
  6 Emma Thompson             13 Woden                  29.48      30.41  
  7 Kate Miller               13 Telopea                30.44      30.91  
  8 Georgia Scott             13 Haileybury             33.04      31.55  
  9 Brenna Kean               13 Geelong                32.75      31.95  
 10 Ellie O'Connor            13 Haileybury             35.12      32.17  
 11 Michaela Quinn            13 Bomaderry              33.37      32.20  
 12 Bethany Stone             13 Ginninderra            32.00      32.22  
 13 Caitlyn Radcliffe         13 Ginninderra            33.91      32.88  
 14 Nellie Metcalfe           13 Canberra               32.17      33.14  
 15 Sally Foster              13 Burley Griffin         31.68      33.33  
 16 Tia Sutton                13 Bayside                32.09      33.95  
 17 Molly Parkinson           13 Geelong                34.81      35.61  
 18 Monica Kickert            13 Picton                 38.31      36.05  
 
Event 12  Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alicia Merlino            14 Picton                 28.70      29.75  
  2 Millie Nelis              14 Geelong                29.31      29.80  
  3 Renata Krause             14 Ginninderra            29.53      29.92  
  4 Hannah Hobson             14 Young                  29.87      30.48  
  5 Tara Oesterheld           14 Picton                 30.52      30.49  
  6 Megan Howard              14 Geelong                29.92      30.64  
  7 Jessica Handebo           14 Picton                 29.96      30.67  
  8 Georgia Hardy             14 Woden                  29.42      30.74  
  9 Caitlin Eccles            14 Werribee               29.67      30.84  
 10 Monica Gallagher          14 Ulladulla                 NT      31.03  
 11 Ashley Stone              14 Bayside                30.03      31.05  
 12 Sarah Baker               14 Ginninderra            30.15      31.20  
 13 Ashlea Wotton             14 Picton                 30.69      31.27  
 14 Tori Eaglen               14 Picton                 30.52      31.29  
 15 Chloe Palmer              14 Picton                 32.40      31.65  
 16 Nicole Stainsby           14 Haileybury             33.00      31.72  
 17 Lauren Scalone            14 Epping Aquajets        30.48      31.79  
 18 Chelsea Brodie            14 Vikings                31.42      31.98  
 19 Michelle McFadyen         14 Bayside                31.44      32.84  
 20 Zoia Rusanov              14 Queanbeyan             32.55      33.02  
 21 Julia Sperac              14 Geelong                32.03      33.21  
 22 Carly Botheras            14 Werribee               33.57      34.00  
 
Event 13  Men 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tasman Calver             11 Canberra               32.13      32.53  
  2 Alexander Ryan            11 Telopea                31.83      32.79  
  3 Ayrton Kiraly             11 Woden                  32.12      32.88  
  4 Johnathan Krause          11 Ginninderra            34.42      33.02  
  5 Sean Beattie              11 Geelong                34.52      33.04  
  6 Riley Nelson              11 Goulburn               37.01      33.09  
  7 Kristofor Tengstrom       11 Canberra               33.74      33.60  
  8 Liam Barber               11 Telopea                33.77      34.42  
  9 Jack Shelley              11 Queanbeyan             36.82      35.95  
 10 John Schmank              11 Telopea                38.86      37.59  
 11 Nicholas Starkey          11 Canberra               37.69      37.68  
 12 Lachlan Howell            11 Woden                  39.87      39.29  
 
Event 13  Men 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benjamin Thornton         12 Bayside                29.67      28.52  
  2 George White              12 Haileybury             29.32      28.53  
  3 Timothy Watts             12 Bayside                29.82      29.89  
  4 Tim Young                 12 Ginninderra            31.28      30.22  
  5 Harry Kershaw             12 Geelong                30.45      30.61  
  6 Luke Irvine               12 Bayside                32.46      31.06  
  7 Alec Morris               12 Woden                  31.91      31.85  
  8 Lachlan Colquhoun         12 Vikings                33.74      32.46  
  9 William Chan              12 Haileybury             35.64      32.75  
 10 Shaun Philippa            12 Vikings                36.59      36.34  
 11 Liam Harris               12 Woden                  35.62      37.05  
 
Event 14  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alessandra Colombini      11 Bayside                31.50      30.87  
  2 Bonnie Zhang              11 Canberra               32.67      32.94  
  3 Kirsten Scalone           11 Epping Aquajets        33.23      33.40  
  4 Melanie Simpson           11 Haileybury             34.68      34.41  
  5 Arabella Schiwy           11 Canberra               33.31      34.55  
  6 Rachel Brown              11 Canberra               34.55      34.59  
  7 Holly Oesterheld          11 Picton                 35.66      35.11  
  8 Amy Ramires               11 Bomaderry              41.15      36.21  
  9 Samantha Young            11 Woden                  36.51      37.10  
 10 Lauren Meintjes           11 Haileybury             47.18      38.02  
 11 Toni Heslop               11 Haileybury             38.82      38.15  
 12 Katie Angus               11 Telopea                39.56      38.16  
 13 Zoe Carter                11 Telopea                40.77      43.49  
 
Event 14  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zoe Reed                  12 Haileybury             30.77      30.34  
  2 Jessie Curtain            12 Haileybury             31.58      31.10  
  3 Sam Molloy                12 Haileybury             33.24      31.22  
  4 Emily Budd                12 Griffith               32.25      31.33  
  5 Xenia De Cata             12 Haileybury             33.02      31.34  
  6 Emma Reid                 12 Bayside                31.56      31.54  
  7 Keeley Murrihy            12 Geelong                31.25      31.62  
  8 Brooke Nellestein         12 Picton                 32.01      31.93  
  9 Lua Plant                 12 Ginninderra            33.79      32.13  
 10 Jacqueline Nolen          12 Geelong                33.24      32.33  
 11 Alice Tricks              12 Bayside                32.37      32.46  
 12 Natasha Kosev             12 Ginninderra            32.12      32.76  
 13 Amy Ridge                 12 Bayside                33.23      32.78  
 14 Maya Blaikie              12 CRUIZ                  34.96      33.90  
 15 Paula Rusanov             12 Queanbeyan             33.76      33.91  
 16 Erin Haverkamp            12 Haileybury             36.24      34.66  
 17 Haley Jedrzejek           12 Canberra               34.15      34.84  
 18 Megan Lewis               12 Haileybury             36.00      34.86  
 19 Emma Harris               12 Woden                  36.88      35.41  
 20 Olivia Handebo            12 Picton                 37.02      35.91  
 21 Melanie Le Couteur        12 Vikings                37.05      35.92  
 22 Alexandra Brenner         12 Telopea                35.99      36.14  
 23 Taylor Gallagher          12 Woden                  43.85      45.52  
 
Event 15  Men Open 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 George Goonan             17 Werribee             1:01.36    1:03.01  
  2 Mitchell Nemec            16 Telopea              1:04.41    1:04.31  
  3 William Pulley            14 Ginninderra          1:05.53    1:05.19  
  4 Kody Davidson             14 Haileybury           1:09.96    1:05.36  
  5 Patrick Hudson            16 Ginninderra          1:04.50    1:08.82  
  6 Lachlan Reid              14 Bayside              1:08.82    1:10.09  
  7 James Ashurst             14 Telopea              1:08.15    1:10.75  
  8 Robert Stickels           17 Werribee             1:07.89    1:12.06  
  9 Harrison Baker            14 Haileybury           1:10.00    1:12.46  
 
Event 16  Women Open 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amy White                 19 Woden                1:05.10    1:07.29  
  2 Lindsay De Witte          15 Telopea              1:09.60    1:07.91  
  3 Milly McGuinness          16 Bayside              1:06.85    1:08.48  
  4 Natalie Watts             15 Bayside              1:11.24    1:09.52  
  5 Kristy Dellios            16 Werribee             1:08.71    1:09.56  
  6 Brooke Danaher            16 Werribee             1:12.54    1:10.21  
  7 Bianca Pitts              18 Vikings              1:09.89    1:11.21  
  8 Sarah Friend              15 Woden                1:09.45    1:13.44  
  9 Heather Middleton         17 Telopea              1:06.72    1:13.64  
 10 Ashleigh Sunderland       13 Woden                1:10.78    1:13.89  
 11 Emma Thompson             13 Woden                1:11.00    1:15.52  
 12 Amanda Clifford           16 Telopea              1:10.12    1:15.73  
 13 Tamara Gradden            16 Telopea              1:09.54    1:17.54  
 14 Georgia Kickert           16 Picton               1:14.97    1:17.83  
 15 Sarah Martine             17 Woden                1:12.54    1:18.43  
 
Event 17  Men 15 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tyler Parkinson           15 Geelong              1:14.14    1:12.97  
  2 Brendan Irvine            15 Bayside              1:14.00    1:13.52  
  3 Aiden Wright              15 Queanbeyan           1:15.22    1:21.91  
  4 Jack Kershaw              15 Geelong              1:27.00    1:31.87  
  5 Jake Gatica               15 Telopea              1:32.37    1:33.18  
 
Event 17  Men 16 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tommy Sperac              16 Geelong              1:12.56    1:17.91  
  2 Sam Duffy                 16 Bayside              1:17.51    1:18.69  
 
Event 18  Women 15 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              1:19.46    1:20.36  
  2 Laura Angus               15 Telopea              1:18.54    1:22.86  
  3 Caitlin Erickson          15 Bayside              1:26.15    1:23.97  
  4 Charlotte Packard         15 Canberra             1:24.82    1:26.72  
  5 Stephanie Thornton        15 Bayside              1:28.72    1:29.30  
  6 Tahlia Shaw               15 Picton               1:26.90    1:29.87  
  7 Miranda Debeljakovic      15 CRUIZ                1:27.35    1:31.90  
  8 Angela Flinter            15 Haileybury           1:32.89    1:36.25  
  9 Katie Schmank             15 Telopea              1:32.03    1:38.49  
 
Event 18  Women 16 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elizabeth Philippa        16 Vikings              1:17.84    1:21.11  
  2 Mandy Roche               16 Bomaderry            1:25.07    1:26.13  
  3 Ashley Hannaford          16 Picton               1:20.26    1:26.16  
  4 Erin Schymitzek           16 Picton               1:30.00    1:33.06  
 
Event 19  Men 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            11 Telopea              1:20.66    1:21.62  
  2 Ayrton Kiraly             11 Woden                1:21.57    1:23.21  
  3 Jordan Welch              11 Ginninderra          1:40.00    1:24.09  
  4 Johnathan Krause          11 Ginninderra          1:26.61    1:24.83  
  5 Liam Barber               11 Telopea              1:24.86    1:26.37  
  6 Tasman Calver             11 Canberra             1:28.45    1:26.39  
  7 Sean Beattie              11 Geelong              1:37.21    1:27.48  
  8 Kristofor Tengstrom       11 Canberra             1:29.58    1:28.57  
  9 Jack Shelley              11 Queanbeyan           1:30.64    1:29.74  
 10 Nicholas Starkey          11 Canberra             1:35.92    1:34.01  
 11 Lachlan Howell            11 Woden                1:49.53    1:45.96  
 12 John Schmank              11 Telopea                   NT    1:53.24  
 
Event 19  Men 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benjamin Thornton         12 Bayside              1:17.46    1:13.09  
  2 Timothy Watts             12 Bayside              1:20.33    1:16.72  
  3 Tim Young                 12 Ginninderra          1:22.53    1:18.89  
  4 Mitchell Castle           12 Picton               1:19.46    1:21.11  
  5 George White              12 Haileybury           1:27.50    1:23.00  
  6 Harry Kershaw             12 Geelong              1:23.58    1:24.02  
  7 William Chan              12 Haileybury           1:29.01    1:24.24  
  8 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              1:32.00    1:24.33  
  9 Angus Dibden              12 Ginninderra          1:23.19    1:25.30  
 10 Liam Harris               12 Woden                1:28.77    1:30.21  
 11 Shaun Philippa            12 Vikings              1:38.35    1:36.91  
 
Event 20  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alessandra Colombini      11 Bayside              1:19.18    1:16.45  
  2 Bonnie Zhang              11 Canberra             1:23.89    1:23.38  
  3 Kirsten Scalone           11 Epping Aquajets      1:21.81    1:23.51  
  4 Rachel Brown              11 Canberra             1:27.22    1:26.96  
  5 Arabella Schiwy           11 Canberra             1:28.73    1:28.06  
  6 Holly Oesterheld          11 Picton               1:31.49    1:28.86  
  7 Melanie Simpson           11 Haileybury                NT    1:30.42  
  8 Samantha Young            11 Woden                1:31.90    1:35.01  
  9 Amy Ramires               11 Bomaderry            1:49.10    1:36.56  
 10 Zoe Carter                11 Telopea              2:06.87    1:42.95  
 11 Toni Heslop               11 Haileybury           1:36.06    1:44.31  
 12 Lauren Meintjes           11 Haileybury           1:45.00    1:44.91  
 
Event 20  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zoe Reed                  12 Haileybury           1:18.56    1:17.15  
  2 Xenia De Cata             12 Haileybury           1:21.57    1:17.33  
  3 Jessie Curtain            12 Haileybury           1:24.23    1:18.94  
  4 Sam Molloy                12 Haileybury           1:26.43    1:20.55  
  5 Maya Blaikie              12 CRUIZ                1:20.41    1:22.86  
  6 Keeley Murrihy            12 Geelong              1:26.35    1:22.88  
  7 Lua Plant                 12 Ginninderra          1:30.48    1:23.76  
  8 Alice Tricks              12 Bayside              1:23.48    1:24.60  
  9 Emily Budd                12 Griffith             1:29.98    1:24.76  
 10 Erin Haverkamp            12 Haileybury           1:25.08    1:25.46  
 11 Haley Jedrzejek           12 Canberra             1:25.95    1:26.73  
 12 Brooke Nellestein         12 Picton               1:30.00    1:27.06  
 13 Melanie Le Couteur        12 Vikings              1:28.67    1:27.36  
 14 Jacqueline Nolen          12 Geelong              1:30.84    1:27.90  
 15 Alexandra Brenner         12 Telopea              1:33.11    1:28.68  
 16 Paula Rusanov             12 Queanbeyan           1:34.90    1:30.62  
 17 Olivia Handebo            12 Picton               1:31.70    1:31.53  
 18 Amy Ridge                 12 Bayside              1:28.55    1:32.56  
 19 Megan Lewis               12 Haileybury           1:30.00    1:33.10  
 20 Emma Harris               12 Woden                1:34.24    1:35.17  
 
Event 21  Men 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benjamin Hewitt           10 Haileybury           1:28.66    1:20.97  
  2 Marcus Bidewell           10 Picton               1:23.41    1:24.26  
  3 Nathan de Meillon         10 Vikings                   NT    1:27.86  
  4 Eli Gatica                10 Telopea              1:29.65    1:30.97  
  5 James Hanson              10 Telopea              1:45.30    1:34.70  
  6 Kieran Howell              9 Woden                1:38.67    1:36.96  
  7 Jarod Watson              10 Telopea              1:40.35    1:37.28  
  8 Nicholas Lawlis            9 Queanbeyan           1:42.62    1:37.92  
  9 Jarrod Barber              9 Telopea              1:45.68    1:42.24  
 10 Darren Meintjes           10 Haileybury           1:55.00    1:51.08  
 
Event 22  Women 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon Maloney           10 Woden                1:20.60    1:24.04  
  2 Ashleigh Cockburn         10 Canberra             1:24.88    1:24.11  
  3 Rebekah McCoy             10 Vikings              1:28.17    1:24.92  
  4 Kiera Bates               10 Haileybury           1:24.42    1:25.59  
  5 Meghan Ridge              10 Bayside              1:32.66    1:25.78  
  6 Tizana Fiorese            10 Ginninderra          1:28.80    1:26.42  
  7 Kobi Kiraly                8 Woden                1:30.25    1:28.68  
  8 Casey Gibbs               10 Bayside              1:37.59    1:29.72  
  9 Hunter Sims               10 Bomaderry            1:40.11    1:32.35  
 10 Natalie Wanczura          10 Picton               1:40.43    1:36.30  
 11 Tiffany Wasnig            10 Werribee                  NT    1:38.22  
 12 Drew Gallagher            10 Ulladulla                 NT    1:38.40  
 13 Erin Devlin                8 Werribee             1:51.28    1:40.43  
 14 Katelyn Weller            10 Queanbeyan           1:53.79    1:43.36  
 15 Hayley Hutchins           10 Werribee                  NT    1:44.91  
 16 Rebecca Philippa          10 Vikings              1:55.03    1:47.94  
 17 Daina Tadic               10 Werribee             1:50.08    1:48.57  
 18 Niamh Collett              9 Canberra                  NT    1:48.88  
 19 Caroline King             10 Woden                     NT    1:50.26  
 20 Chelsea Stewart           10 Ginninderra               NT    1:51.42  
 21 Dominique Palmer           9 Picton                    NT    1:53.41  
 22 Anneliese Brenner          8 Telopea              2:13.58    2:07.72  
 
Event 23  Men Open 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peter Bennett             17 CRUIZ                1:12.22    1:11.59  
  2 Daniel Philippa           17 Vikings              1:12.57    1:12.52  
  3 Richard Eliason           20 Ginninderra          1:12.22    1:14.67  
  4 George Goonan             17 Werribee             1:15.16    1:17.53  
  5 Jakk Wilson               14 Bayside              1:19.07    1:17.94  
  6 Aiden Wright              15 Queanbeyan           1:15.22    1:20.12  
  7 Sam Disalvo               13 Bayside              1:19.46    1:20.48  
  8 Kody Davidson             14 Haileybury           1:23.00    1:21.87  
  9 Scott Bidewell            48 Picton               1:22.84    1:24.63  
 10 Robert Stickels           17 Werribee             1:21.11    1:26.23  
 11 Daniel Rumsey             19 Picton               1:23.00    1:32.21  
 
Event 24  Women Open 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Sunderland       13 Woden                1:16.02    1:20.74  
  2 Bianca Pitts              18 Vikings              1:20.51    1:22.07  
  3 Milly McGuinness          16 Bayside              1:27.19    1:25.71  
  4 Natasha Kosev             12 Ginninderra          1:26.26    1:25.76  
  5 Georgia Kickert           16 Picton               1:24.00    1:26.06  
  6 Mandy Roche               16 Bomaderry            1:25.07    1:27.54  
  7 Sarah Martine             17 Woden                1:22.30    1:28.49  
  8 Tia Sutton                13 Bayside              1:28.91    1:34.01  
  9 Michaela Quinn            13 Bomaderry            1:29.00    1:35.32  
 
Event 25  Men 14 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andy Chen                 14 Ginninderra          4:34.60    4:26.42  
  2 Hugo Morris               14 Woden                4:27.83    4:32.00  
  3 Benjamin Thornton         12 Bayside              4:40.31    4:37.87  
  4 Alexander Engel           14 Bayside              4:39.19    4:39.83  
  5 Sean Maloney              13 Woden                4:42.46    4:43.49  
  6 Nick Philippa             14 Vikings              4:48.18    4:47.99  
  7 Harrison Baker            14 Haileybury           4:52.34    4:48.69  
  8 Jayden Malala             13 Woden                4:47.10    4:51.27  
  9 Alec Morris               12 Woden                5:07.66    5:07.76  
 10 Luke Irvine               12 Bayside              5:24.49    5:07.95  
 11 Mitchell Castle           12 Picton               5:11.94    5:19.32  
 12 George White              12 Haileybury           5:25.13    5:28.16  
 13 Benjamin Hewitt           10 Haileybury           5:27.99    5:31.90  
 14 Riley Nelson              11 Goulburn             5:20.59    6:32.89  
 
Event 26  Women 14 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Millie Nelis              14 Geelong              4:59.09    4:44.76  
  2 Tori Eaglen               14 Picton               4:39.87    4:46.49  
  3 Stephanie Wise            13 Burley Griffin       4:51.68    4:53.93  
  4 Chloe Palmer              14 Picton               5:16.36    4:55.72  
  5 Clare Courtney            14 Sydney Swim PLC      5:03.00    4:57.34  
  6 Ashlea Wotton             14 Picton               5:06.56    4:59.45  
  7 Bethany Colquhoun         13 Vikings              5:04.78    5:01.14  
  8 Hannah Hobson             14 Young                4:51.39    5:02.11  
  9 Nicole Martine            14 Woden                4:52.78    5:05.76  
 10 Emma Reid                 12 Bayside              5:28.71    5:05.96  
 11 Nellie Metcalfe           13 Canberra             5:00.62    5:06.31  
 12 Taylor Byrne              12 Cherrybrook          5:33.14    5:06.89  
 13 Megan Howard              14 Geelong              5:10.33    5:09.64  
 14 Jessica Hood              14 Woden                4:54.33    5:09.72  
 15 Jessie Curtain            12 Haileybury           5:30.11    5:18.21  
 16 Carly Botheras            14 Werribee             5:28.55    5:19.05  
 17 Michelle McFadyen         14 Bayside              5:06.37    5:20.09  
 18 Katelyn Strike            12 Kinross              5:21.91    5:20.30  
 19 Xenia De Cata             12 Haileybury           5:27.07    5:21.14  
 20 Sam Molloy                12 Haileybury           5:31.00    5:33.30  
 21 Georgia Scott             13 Haileybury           5:34.30    5:39.89  
 
Event 27  Men Open 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Josh Beard                15 Bayside              5:04.39    4:58.95  
  2 Brendan Irvine            15 Bayside              5:15.05    5:04.48  
  3 William Pulley            14 Ginninderra          5:00.60    5:06.41  
  4 Mitchell Nemec            16 Telopea              5:08.97    5:15.83  
  5 Robert Stickels           17 Werribee             5:08.37    5:16.99  
  6 Dylan Appelqvist          16 Telopea              4:59.55    5:18.73  
 
Event 28  Women Open 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laura Angus               15 Telopea              5:06.04    5:30.58  
  2 Miranda Debeljakovic      15 CRUIZ                5:46.43    5:53.77  
 
Event 29  Men 14 & Under 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alec Morris               12 Woden                5:50.98    6:02.76  
 
Event 30  Women 14 & Under 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sarah Baker               14 Ginninderra          5:28.46    5:24.05  
  2 Caitlin Eccles            14 Werribee             5:38.34    5:38.06  
  3 Clare Courtney            14 Sydney Swim PLC      6:05.00    5:39.27  
  4 Zoe Reed                  12 Haileybury           5:59.87    6:16.63  
 
Event 31  Men 15 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrew McColl             15 Geelong              1:05.48    1:05.56  
  2 Jordan Hamilton           15 Burley Griffin       1:08.76    1:07.34  
  3 Ryan Miller               15 Telopea              1:09.50    1:10.12  
  4 Tyler Parkinson           15 Geelong              1:09.02    1:10.34  
  5 Digby Krastins            15 Geelong              1:20.02    1:17.49  
 
Event 31  Men 16 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas Honey            16 Canberra             1:00.86    1:03.44  
  2 Patrick Hudson            16 Ginninderra          1:04.20    1:05.16  
  3 Tim Eccles                16 Werribee             1:06.77    1:09.41  
  4 Tommy Sperac              16 Geelong              1:09.91    1:11.78  
 
Event 32  Women 15 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sarah Friend              15 Woden                1:08.99    1:10.65  
  2 Natalie Watts             15 Bayside              1:14.10    1:15.23  
  3 Olivia Budd               15 Griffith             1:17.19    1:18.18  
  4 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              1:15.79    1:18.31  
  5 Tahlia Shaw               15 Picton               1:16.44    1:19.09  
  6 Ashleigh Van Kemende      15 Cowra                1:18.72    1:19.40  
  7 Angela Flinter            15 Haileybury           1:26.30    1:27.13  
  8 Katie Schmank             15 Telopea              1:29.77    1:29.70  
 
Event 32  Women 16 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kristy Dellios            16 Werribee             1:09.61    1:10.67  
  2 Ashley Hannaford          16 Picton               1:14.92    1:17.99  
  3 Mandy Roche               16 Bomaderry            1:19.31    1:19.49  
  4 Tamara Gradden            16 Telopea              1:13.56    1:21.46  
 
Event 33  Men 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Riddell           13 Canberra             1:11.54    1:10.68  
  2 Jayden Malala             13 Woden                1:09.41    1:11.64  
  3 Thomas McKinlay           13 Woden                1:13.86    1:15.26  
  4 Justin Wanczura           13 Picton               1:19.39    1:21.10  
  5 Evan McCauley             13 Picton               1:31.00    1:32.05  
 
Event 33  Men 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hugo Morris               14 Woden                1:05.52    1:06.55  
  2 Andy Chen                 14 Ginninderra          1:07.62    1:06.60  
  3 Kody Davidson             14 Haileybury           1:09.64    1:08.58  
  4 William Pulley            14 Ginninderra          1:07.76    1:09.15  
  5 Alexander Engel           14 Bayside              1:11.30    1:13.26  
  6 Nick Philippa             14 Vikings              1:16.88    1:14.74  
  7 Harrison Baker            14 Haileybury           1:21.20    1:15.62  
  8 James Ashurst             14 Telopea              1:15.80    1:16.01  
  9 Aleksandar Petkovic       14 Werribee             1:21.00    1:18.34  
 10 Brock Norwood             14 Geelong              1:13.97    1:22.69  
 
Event 34  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isabel Lambden            13 Geelong              1:11.84    1:12.23  
  2 Stephanie Wise            13 Burley Griffin       1:11.08    1:13.77  
  3 Kate Miller               13 Telopea              1:15.81    1:16.75  
  4 Bethany Colquhoun         13 Vikings              1:20.77    1:17.45  
  5 Imogen Schiwy             13 Canberra             1:15.34    1:18.76  
  6 Michaela Quinn            13 Bomaderry            1:24.05    1:22.60  
  7 Brenna Kean               13 Geelong              1:32.74    1:22.81  
  8 Ellie O'Connor            13 Haileybury           1:33.71    1:24.70  
  9 Georgia Scott             13 Haileybury           1:23.82    1:25.10  
 10 Bethany Stone             13 Ginninderra          1:29.66    1:28.90  
 11 Molly Parkinson           13 Geelong              1:31.81    1:28.92  
 12 Monica Kickert            13 Picton               1:37.24    1:32.17  
 
Event 34  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Renata Krause             14 Ginninderra          1:11.15    1:11.15  
  2 Ashley Stone              14 Bayside              1:11.65    1:11.33  
  3 Jessica Handebo           14 Picton               1:14.10    1:15.64  
  4 Megan Howard              14 Geelong              1:16.31    1:17.62  
  5 Lauren Scalone            14 Epping Aquajets      1:15.07    1:17.83  
  6 Alicia Merlino            14 Picton               1:11.76    1:17.87  
  7 Hannah Hobson             14 Young                1:13.31    1:18.14  
  8 Tori Eaglen               14 Picton               1:17.58    1:19.50  
  9 Julia Sperac              14 Geelong              1:22.56    1:20.67  
 10 Tara Oesterheld           14 Picton               1:20.46    1:21.71  
 11 Chloe Palmer              14 Picton               1:26.03    1:24.87  
 12 Ashlea Wotton             14 Picton               1:24.57    1:25.46  
 13 Nicole Stainsby           14 Haileybury           1:20.00    1:26.81  
 
Event 35  Men Open 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peter Bennett             17 CRUIZ                2:20.36    2:19.23  
  2 Luke Hinchcliffe          21 CRUIZ                2:25.26    2:19.84  
  3 George Goonan             17 Werribee             2:19.62    2:23.30  
  4 Jamie Watts               17 Bayside              2:22.55    2:23.46  
  5 Robert Stickels           17 Werribee             2:27.67    2:34.64  
  6 Jack Kershaw              15 Geelong              2:34.33    2:36.23  
  7 Aiden Wright              15 Queanbeyan           2:39.71    2:36.91  
  8 Bradley Jones             14 Queanbeyan           2:39.78    2:39.54  
  9 Daniel Philippa           17 Vikings              2:37.17    2:46.92  
 10 Daniel Rumsey             19 Picton               2:40.00    2:59.02  
 
Event 36  Women Open 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooke Danaher            16 Werribee             2:37.36    2:34.62  
  2 Lindsay De Witte          15 Telopea              2:33.30    2:36.73  
  3 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              2:35.98    2:40.79  
  4 Heather Middleton         17 Telopea              2:29.16    2:40.90  
  5 Elizabeth Philippa        16 Vikings              2:34.98    2:42.40  
  6 Bianca Pitts              18 Vikings              2:38.82    2:43.28  
  7 Georgia Kickert           16 Picton               2:50.00    2:44.58  
  8 Caitlin Erickson          15 Bayside              2:49.56    2:46.38  
  9 Stephanie Thornton        15 Bayside              2:45.55    2:50.59  
 
Event 37  Men 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blake Byrne                8 Cherrybrook          1:43.40    1:39.61  
  2 Eli Gatica                10 Telopea              1:39.76    1:40.26  
  3 Benjamin Hewitt           10 Haileybury                NT    1:44.71  
  4 Jarod Watson              10 Telopea              2:02.08    1:49.90  
  5 Brendan Wright            10 Vikings              1:59.53    1:56.26  
  6 Kieran Howell              9 Woden                     NT    2:01.88  
  7 Nicholas Lawlis            9 Queanbeyan           2:11.78    2:08.17  
  8 Darren Meintjes           10 Haileybury           2:15.00    2:14.86  
 
Event 38  Women 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meghan Ridge              10 Bayside              1:42.64    1:36.95  
  2 Kiera Bates               10 Haileybury           1:43.60    1:37.43  
  3 Tizana Fiorese            10 Ginninderra          1:37.17    1:40.60  
  4 Rebecca Cross              9 Vikings              1:41.11    1:40.71  
  5 Casey Gibbs               10 Bayside              1:43.86    1:43.91  
  6 Hunter Sims               10 Bomaderry            1:51.64    1:45.17  
  7 Natalie Wanczura          10 Picton               1:52.16    1:45.31  
  8 Rebekah McCoy             10 Vikings              2:04.88    1:52.29  
  9 Chelsea Stewart           10 Ginninderra          2:24.27    1:56.85  
 10 Tiffany Wasnig            10 Werribee                  NT    2:00.88  
 11 Daina Tadic               10 Werribee             1:56.00    2:03.02  
 12 Katelyn Weller            10 Queanbeyan           2:12.89    2:04.00  
 13 Rebecca Philippa          10 Vikings              2:24.63    2:08.17  
 14 Hayley Hutchins           10 Werribee                  NT    2:08.80  
 15 Niamh Collett              9 Canberra                  NT    2:09.64  
 16 Erin Devlin                8 Werribee             2:23.29    2:14.41  
 17 Dominique Palmer           9 Picton                    NT    2:15.37  
 18 Anneliese Brenner          8 Telopea              2:31.13    2:23.24  
 
Event 39  Men 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 William Ritchard          11 Picton               1:34.58    1:34.95  
  2 Tasman Calver             11 Canberra             1:36.36    1:36.50  
  3 Nicholas Starkey          11 Canberra             1:36.27    1:40.73  
  4 Alexander Ryan            11 Telopea              1:38.18    1:41.88  
  5 Riley Nelson              11 Goulburn             1:45.00    1:42.73  
  6 Johnathan Krause          11 Ginninderra          1:40.15    1:43.42  
  7 Daniel Hearle             11 Queanbeyan           1:44.72    1:43.72  
  8 Sean Beattie              11 Geelong              1:57.62    1:47.96  
  9 Jack Shelley              11 Queanbeyan           1:53.34    1:50.26  
 10 Lachlan Howell            11 Woden                1:52.04    1:52.16  
 11 John Schmank              11 Telopea              2:02.48    2:04.06  
 
Event 39  Men 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              1:30.74    1:27.01  
  2 Tim Young                 12 Ginninderra          1:30.79    1:27.02  
  3 William Chan              12 Haileybury           1:36.60    1:27.06  
  4 Timothy Watts             12 Bayside              1:35.86    1:33.22  
  5 Shaun Philippa            12 Vikings              1:40.57    1:42.40  
  6 Harry Kershaw             12 Geelong              1:44.73    1:48.48  
  7 Liam Harris               12 Woden                1:53.42    1:49.74  
 
Event 40  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Melanie Simpson           11 Haileybury           1:30.00    1:25.89  
  2 Alessandra Colombini      11 Bayside              1:41.00    1:38.02  
  3 Holly Oesterheld          11 Picton               1:38.20    1:38.87  
  4 Toni Heslop               11 Haileybury           1:41.22    1:44.37  
  5 Samantha Young            11 Woden                1:40.99    1:45.73  
  6 Amy Ramires               11 Bomaderry            1:53.60    1:47.05  
  7 Katie Angus               11 Telopea                   NT    1:50.41  
  8 Zoe Carter                11 Telopea              1:57.53    1:58.99  
  9 Lauren Meintjes           11 Haileybury           2:05.00    2:01.26  
 
Event 40  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooke James              12 Canberra             1:27.52    1:25.95  
  2 Keeley Murrihy            12 Geelong              1:36.87    1:32.06  
  3 Erin Haverkamp            12 Haileybury           1:33.22    1:32.36  
  4 Emma Harris               12 Woden                1:32.34    1:33.48  
  5 Alice Tricks              12 Bayside              1:36.92    1:33.77  
  6 Jacqueline Nolen          12 Geelong              1:41.18    1:34.78  
  7 Zoe Reed                  12 Haileybury           1:32.48    1:34.79  
  8 Emily Budd                12 Griffith             1:37.72    1:37.47  
  9 Lua Plant                 12 Ginninderra          1:48.72    1:37.84  
 10 Katelyn Strike            12 Kinross              1:35.02    1:38.36  
 11 Jessie Curtain            12 Haileybury           1:49.74    1:44.28  
 12 Haley Jedrzejek           12 Canberra             1:42.66    1:44.87  
 13 Melanie Le Couteur        12 Vikings              1:51.16    1:46.13  
 14 Paula Rusanov             12 Queanbeyan           1:56.83    1:46.91  
 15 Olivia Handebo            12 Picton               1:44.84    1:47.75  
 16 Alexandra Brenner         12 Telopea              1:46.35    1:49.14  
 17 Megan Lewis               12 Haileybury           1:45.00    1:51.00  
 18 Taylor Gallagher          12 Woden                1:54.05    1:55.45  
 
Event 41  Men 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sam Disalvo               13 Bayside              1:19.46    1:20.24  
  2 Justin Wanczura           13 Picton               1:19.92    1:20.47  
  3 Matthew Riddell           13 Canberra             1:30.02    1:27.06  
  4 Nathan Seddon             13 Woden                1:25.11    1:27.54  
  5 Evan McCauley             13 Picton               1:41.00    1:41.96  
 
Event 41  Men 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brock Norwood             14 Geelong              1:14.82    1:13.27  
  2 Trent Richards            14 Geelong              1:15.39    1:13.36  
  3 Jakk Wilson               14 Bayside              1:19.07    1:18.95  
  4 Aleksandar Petkovic       14 Werribee             1:19.75    1:19.99  
  5 James Ashurst             14 Telopea              1:21.43    1:22.23  
  6 Taylor Heslop             14 Haileybury           1:30.72    1:26.16  
  7 Nick Philippa             14 Vikings              1:29.10    1:26.30  
  8 Harrison Baker            14 Haileybury           1:34.38    1:28.09  
 
Event 42  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Sunderland       13 Woden                1:16.02    1:19.99  
  2 Sally Foster              13 Burley Griffin       1:27.31    1:26.86  
  3 Kate Miller               13 Telopea              1:27.71    1:29.67  
  4 Tia Sutton                13 Bayside              1:28.91    1:32.03  
  5 Bethany Colquhoun         13 Vikings              1:33.98    1:37.95  
  6 Nellie Metcalfe           13 Canberra             1:35.71    1:39.83  
  7 Ellie O'Connor            13 Haileybury           1:47.84    1:40.55  
  8 Georgia Scott             13 Haileybury           1:42.90    1:40.83  
  9 Molly Parkinson           13 Geelong              1:42.30    1:50.36  
 10 Monica Kickert            13 Picton               1:55.49    1:51.92  
 
Event 42  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sarah Baker               14 Ginninderra          1:15.21    1:18.72  
  2 Jessica Hood              14 Woden                1:21.84    1:23.62  
  3 Nicole Martine            14 Woden                1:22.19    1:26.99  
  4 Millie Nelis              14 Geelong              1:25.60    1:27.83  
  5 Georgia Hardy             14 Woden                1:26.26    1:27.96  
  6 Jessica Handebo           14 Picton               1:32.50    1:32.12  
  7 Megan Howard              14 Geelong              1:28.91    1:32.38  
  8 Zoia Rusanov              14 Queanbeyan           1:39.08    1:38.65  
  9 Carly Botheras            14 Werribee             1:41.47    1:38.82  
 10 Ashlea Wotton             14 Picton               1:36.35    1:39.70  
 
Event 43  Men Open 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benjamin Wise             19 Burley Griffin       2:04.80    2:09.84  
  2 Nicholas Honey            16 Canberra             2:10.54    2:17.40  
  3 Josh Beard                15 Bayside              2:13.93    2:18.67  
  4 Jeremy Huntley            19 Vikings              2:12.54    2:19.55  
  5 Patrick Hudson            16 Ginninderra          2:17.71    2:20.89  
  6 Lachlan Reid              14 Bayside              2:24.67    2:24.12  
  7 Jordan Hamilton           15 Burley Griffin       2:29.82    2:26.12  
  8 Robert Stickels           17 Werribee             2:22.50    2:28.54  
  9 Andrew McColl             15 Geelong              2:26.21    2:31.25  
 10 Kody Davidson             14 Haileybury           2:31.57    2:32.16  
 11 Tyler Parkinson           15 Geelong              2:39.73    2:33.27  
 12 Brendan Irvine            15 Bayside              2:31.54    2:34.84  
 13 Sam Duffy                 16 Bayside              2:30.74    2:35.47  
 14 Dylan Appelqvist          16 Telopea              2:29.77    2:36.59  
 
Event 44  Women Open 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kristy Dellios            16 Werribee             2:29.33    2:32.19  
  2 Sarah Friend              15 Woden                2:25.91    2:32.28  
  3 Ashley Stone              14 Bayside              2:38.89    2:38.10  
  4 Isabel Lambden            13 Geelong              2:35.87    2:39.39  
  5 Natalie Watts             15 Bayside              2:35.14    2:43.08  
  6 Miranda Debeljakovic      15 CRUIZ                2:37.85    2:44.75  
  7 Xenia De Cata             12 Haileybury           2:47.52    2:48.75  
  8 Tori Eaglen               14 Picton               2:45.65    2:48.99  
  9 Tahlia Shaw               15 Picton               2:47.64    2:49.23  
 10 Mandy Roche               16 Bomaderry            2:48.00    2:52.27  
 
Event 45  Men 14 & Under 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hugo Morris               14 Woden                2:12.60    2:15.50  
  2 Andy Chen                 14 Ginninderra          2:21.43    2:20.20  
  3 William Pulley            14 Ginninderra          2:22.71    2:20.27  
  4 Sean Maloney              13 Woden                2:29.42    2:29.64  
  5 Kody Davidson             14 Haileybury           2:48.00    2:40.84  
  6 Luke Irvine               12 Bayside              2:47.08    2:54.72  
 
Event 46  Women 14 & Under 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alicia Merlino            14 Picton               2:29.05    2:36.20  
  2 Caitlin Eccles            14 Werribee             2:42.53    2:40.94  
  3 Hannah Hobson             14 Young                2:37.59    2:41.91  
  4 Tara Oesterheld           14 Picton               2:40.09    2:42.30  
  5 Clare Courtney            14 Sydney Swim PLC      2:55.00    2:42.42  
  6 Lauren Scalone            14 Epping Aquajets      2:47.89    2:54.38  
  7 Carly Botheras            14 Werribee             2:56.47    3:18.39  
 
Event 47  Men 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benjamin Hewitt           10 Haileybury           3:14.61    2:59.64  
  2 Eli Gatica                10 Telopea              3:10.89    3:09.84  
  3 Nathan de Meillon         10 Vikings              3:14.79    3:17.93  
  4 Brendan Wright            10 Vikings              3:15.50    3:34.31  
 
Event 48  Women 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kiera Bates               10 Haileybury           3:10.55    3:02.49  
  2 Shannon Maloney           10 Woden                3:01.62    3:03.78  
  3 Rebekah McCoy             10 Vikings              3:08.78    3:11.33  
  4 Casey Gibbs               10 Bayside              3:14.90    3:24.09  
  5 Anneliese Brenner          8 Telopea              3:08.54    4:33.73  
 
Event 49  Men Open 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell Nemec            16 Telopea              2:18.91    2:19.09  
  2 George Goonan             17 Werribee             2:16.55    2:21.72  
  3 Ryan Miller               15 Telopea              2:18.97    2:23.17  
  4 Robert Stickels           17 Werribee             2:35.63    2:37.40  
 
Event 50  Women Open 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Milly McGuinness          16 Bayside              2:24.50    2:27.05  
  2 Amy White                 19 Woden                2:19.96    2:27.79  
  3 Natalie Watts             15 Bayside              2:36.22    2:37.21  
  4 Bianca Pitts              18 Vikings              2:36.98    2:40.42  
  5 Olivia Colums             15 Yass                 2:51.75    2:50.78  
 
Event 51  Men 14 & Under 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hugo Morris               14 Woden                2:19.45    2:22.09  
  2 Andy Chen                 14 Ginninderra          2:25.18    2:22.25  
  3 Lachlan Reid              14 Bayside              2:24.67    2:24.33  
  4 Kody Davidson             14 Haileybury           2:31.57    2:26.02  
  5 William Pulley            14 Ginninderra          2:24.70    2:26.23  
  6 Ryan Hore                 13 Vikings              2:42.92    2:29.43  
  7 James Dowden              14 Burley Griffin       2:28.39    2:31.36  
  8 Alexander Engel           14 Bayside              2:34.14    2:31.73  
  9 Henry Collie              14 Wagga Wagga          2:35.38    2:33.70  
 10 Nick Philippa             14 Vikings              2:37.93    2:34.85  
 11 Matthew Riddell           13 Canberra             2:35.07    2:35.95  
 12 Jayden Malala             13 Woden                2:30.57    2:39.76  
 13 Harrison Baker            14 Haileybury           2:42.58    2:39.85  
 14 Thomas McKinlay           13 Woden                2:39.55    2:41.07  
 15 Sean Maloney              13 Woden                2:30.26    2:41.44  
 16 James Ashurst             14 Telopea              2:41.29    2:42.84  
 17 Aleksandar Petkovic       14 Werribee             2:46.00    2:47.51  
 18 William Chan              12 Haileybury           2:45.77    2:55.55  
 
Event 52  Women 14 & Under 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isabel Lambden            13 Geelong              2:35.87    2:34.77  
  2 Ashley Stone              14 Bayside              2:38.89    2:36.46  
  3 Caitlin Eccles            14 Werribee             2:39.96    2:38.54  
  4 Georgia Hardy             14 Woden                2:34.13    2:40.96  
  5 Hannah Hobson             14 Young                2:34.19    2:41.94  
  6 Imogen Schiwy             13 Canberra             2:42.04    2:41.97  
  7 Nellie Metcalfe           13 Canberra             2:43.81    2:42.11  
  8 Amy Brown                 13 Vikings              2:49.68    2:42.30  
  9 Jessica Handebo           14 Picton               2:42.04    2:45.57  
 10 Taylor Byrne              12 Cherrybrook          2:47.34    2:47.12  
 11 Alessandra Colombini      11 Bayside              2:51.25    2:47.61  
 12 Zoe Reed                  12 Haileybury           2:47.24    2:48.08  
 13 Lauren Scalone            14 Epping Aquajets      2:41.32    2:51.08  
 14 Jessie Curtain            12 Haileybury           2:53.79    2:51.94  
 15 Sam Molloy                12 Haileybury           2:54.00    2:53.47  
 16 Nicole Martine            14 Woden                2:50.13    2:54.08  
 17 Erin Haverkamp            12 Haileybury           2:53.78    2:55.40  
 18 Kirsten Scalone           11 Epping Aquajets      2:50.86    2:58.81  
 19 Georgia Scott             13 Haileybury           2:52.98    3:03.08  
 20 Nicole Stainsby           14 Haileybury           2:54.00    3:04.49  
 
Event 53  Men 15 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tyler Parkinson           15 Geelong              2:26.29    2:22.14  
  2 Brendan Irvine            15 Bayside              2:23.56    2:22.95  
  3 Josh Beard                15 Bayside              2:25.00    2:32.67  
 
Event 53  Men 16 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dylan Appelqvist          16 Telopea              2:26.29    2:29.81  
  2 Tommy Sperac              16 Geelong              2:27.64    2:31.81  
 
Event 54  Women 15 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kirsty Waugh              15 Novocastrian         2:25.95    2:29.54  
  2 Laura Angus               15 Telopea              2:22.44    2:33.57  
  3 Miranda Debeljakovic      15 CRUIZ                2:40.09    2:44.27  
  4 Tahlia Shaw               15 Picton               2:41.07    2:45.30  
  5 Angela Flinter            15 Haileybury           2:50.14    2:52.96  
 
Event 54  Women 16 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooke Danaher            16 Werribee             2:37.56    2:34.65  
  2 Milly McGuinness          16 Bayside              2:31.18    2:34.80  
  3 Ashley Hannaford          16 Picton               2:36.09    2:40.96  
  4 Kristy Dellios            16 Werribee             2:35.78    2:42.51  
  5 Erin Schymitzek           16 Picton               2:40.00    2:57.89  
 
Event 55  Men 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marcus Bidewell           10 Picton               1:10.19    1:10.13  
  2 Benjamin Hewitt           10 Haileybury           1:18.29    1:12.24  
  3 Blake Byrne                8 Cherrybrook          1:19.37    1:18.71  
  4 Eli Gatica                10 Telopea              1:18.27    1:19.01  
  5 Nathan de Meillon         10 Vikings                   NT    1:20.73  
  6 Lachlan Webb               9 Vikings              1:29.00    1:21.53  
  7 Jarod Watson              10 Telopea              1:29.98    1:24.09  
  8 Brendan Wright            10 Vikings              1:31.28    1:25.33  
  9 James Hanson              10 Telopea              1:27.62    1:26.65  
 10 Andrew Martine            10 Woden                1:29.58    1:33.27  
 11 Kieran Howell              9 Woden                1:28.74    1:35.09  
 12 Jarrod Barber              9 Telopea              1:34.61    1:38.86  
 13 Darren Meintjes           10 Haileybury           1:50.00    1:49.24  
 
Event 56  Women 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kiera Bates               10 Haileybury           1:12.16    1:15.04  
  2 Meghan Ridge              10 Bayside              1:19.43    1:15.57  
  3 Shannon Maloney           10 Woden                1:10.77    1:16.01  
  4 Hunter Sims               10 Bomaderry            1:16.00    1:16.50  
  5 Ashleigh Cockburn         10 Canberra             1:17.35    1:17.95  
  6 Rebekah McCoy             10 Vikings              1:16.94    1:18.79  
  7 Natalie Wanczura          10 Picton               1:20.20    1:20.22  
  8 Kobi Kiraly                8 Woden                1:21.63    1:21.14  
  9 Rebecca Cross              9 Vikings              1:26.21    1:24.37  
 10 Chelsea Stewart           10 Ginninderra          1:54.40    1:26.61  
 11 Drew Gallagher            10 Ulladulla            1:29.61    1:27.64  
 12 Tiffany Wasnig            10 Werribee                  NT    1:31.45  
 13 Katelyn Weller            10 Queanbeyan           1:49.83    1:34.38  
 14 Erin Devlin                8 Werribee             1:47.95    1:36.17  
 15 Caroline King             10 Woden                     NT    1:39.52  
 16 Daina Tadic               10 Werribee             1:37.90    1:40.18  
 17 Hayley Hutchins           10 Werribee                  NT    1:41.27  
 18 Dominique Palmer           9 Picton                    NT    1:41.76  
 19 Niamh Collett              9 Canberra                  NT    1:42.06  
 20 Anneliese Brenner          8 Telopea              1:54.62    2:04.83  
 
Event 57  Men 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 William Ritchard          11 Picton               1:09.47    1:08.27  
  2 Alexander Ryan            11 Telopea              1:10.93    1:12.40  
  3 Jordan Welch              11 Ginninderra          1:16.29    1:12.43  
  4 Tasman Calver             11 Canberra             1:17.84    1:13.51  
  5 Sean Beattie              11 Geelong              1:21.27    1:14.62  
  6 Riley Nelson              11 Goulburn             1:22.88    1:14.73  
  7 Ayrton Kiraly             11 Woden                1:13.28    1:15.33  
  8 Liam Barber               11 Telopea              1:15.49    1:15.58  
  9 Edward Barker             11 Vikings              1:25.17    1:22.41  
 10 Nicholas Starkey          11 Canberra             1:27.60    1:26.61  
 
Event 57  Men 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benjamin Thornton         12 Bayside              1:04.73    1:01.48  
  2 George White              12 Haileybury           1:11.64    1:04.62  
  3 Timothy Watts             12 Bayside              1:05.78    1:04.89  
  4 Mitchell Castle           12 Picton               1:07.33    1:07.13  
  5 Alec Morris               12 Woden                1:09.31    1:08.96  
  6 Luke Irvine               12 Bayside              1:09.22    1:09.00  
  7 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              1:13.42    1:09.46  
  8 Toomas Mirlieb            12 Canberra             1:11.06    1:09.90  
  9 Harry Kershaw             12 Geelong              1:09.17    1:10.08  
 10 Tim Young                 12 Ginninderra          1:14.04    1:11.42  
 11 William Chan              12 Haileybury           1:22.03    1:13.08  
 
Event 58  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alessandra Colombini      11 Bayside              1:09.75    1:06.85  
  2 Melanie Simpson           11 Haileybury           1:17.03    1:13.36  
  3 Rachel Brown              11 Canberra             1:16.34    1:14.49  
  4 Kirsten Scalone           11 Epping Aquajets      1:13.95    1:14.57  
  5 Arabella Schiwy           11 Canberra             1:18.29    1:15.56  
  6 Holly Oesterheld          11 Picton               1:18.46    1:20.21  
  7 Samantha Young            11 Woden                1:22.91    1:23.12  
  8 Toni Heslop               11 Haileybury           1:26.37    1:24.49  
  9 Katie Angus               11 Telopea              1:31.17    1:27.64  
 10 Lauren Meintjes           11 Haileybury           1:35.00    1:29.23  
 11 Zoe Carter                11 Telopea              1:36.54    1:34.76  
 
Event 58  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Britt McDonald            12 Canberra             1:06.27    1:05.80  
  2 Emma Reid                 12 Bayside              1:07.47    1:06.96  
  3 Zoe Reed                  12 Haileybury           1:09.05    1:07.04  
  4 Jessie Curtain            12 Haileybury           1:13.48    1:08.01  
  5 Alice Tricks              12 Bayside              1:09.62    1:09.31  
  6 Xenia De Cata             12 Haileybury           1:13.31    1:09.35  
  7 Keeley Murrihy            12 Geelong              1:10.65    1:10.16  
  8 Emily Budd                12 Griffith             1:10.44    1:10.18  
  9 Jacqueline Nolen          12 Geelong              1:14.76    1:10.19  
 10 Katelyn Strike            12 Kinross              1:09.49    1:10.45  
 11 Brooke Nellestein         12 Picton               1:15.00    1:11.04  
 12 Sam Molloy                12 Haileybury           1:15.44    1:12.02  
 13 Natasha Kosev             12 Ginninderra          1:14.47    1:13.54  
 14 Lua Plant                 12 Ginninderra          1:21.09    1:13.95  
 15 Maya Blaikie              12 CRUIZ                1:17.65    1:14.11  
 16 Amy Ridge                 12 Bayside              1:14.78    1:14.40  
 17 Paula Rusanov             12 Queanbeyan           1:16.55    1:15.15  
 18 Melanie Le Couteur        12 Vikings              1:18.11    1:15.55  
 19 Erin Haverkamp            12 Haileybury           1:18.16    1:16.16  
 20 Megan Lewis               12 Haileybury           1:25.00    1:20.98  
 21 Alexandra Brenner         12 Telopea              1:21.11    1:22.88  
 22 Olivia Handebo            12 Picton               1:22.67    1:23.84  
 
Event 59  Men Open 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luke Hinchcliffe          21 CRUIZ                  54.25      55.65  
  2 George Goonan             17 Werribee               58.45      56.98  
  3 Benjamin Wise             19 Burley Griffin         56.01      57.29  
  4 John Warmenhoven          19 Canberra               57.10      57.91  
  5 Jamie Watts               17 Bayside                56.96      58.16  
  6 Nicholas Honey            16 Canberra               56.13      58.30  
  7 Peter Bennett             17 CRUIZ                  59.19      58.65  
  8 Jeremy Huntley            19 Vikings              1:00.64    1:00.34  
  9 Daniel Rumsey             19 Picton               1:03.00    1:12.81  
 
Event 60  Women Open 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amy White                 19 Woden                  59.72    1:01.10  
  2 Lindsay De Witte          15 Telopea              1:01.23    1:01.13  
  3 Sarah Burford             15 Woden                  59.89    1:03.67  
  4 Mandy Roche               16 Bomaderry            1:06.50    1:06.26  
  5 Stephanie Thornton        15 Bayside              1:05.97    1:07.07  
  6 Heather Middleton         17 Telopea              1:03.66    1:07.52  
  7 Bianca Pitts              18 Vikings              1:05.74    1:09.55  
 
Event 61  Men 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jayden Malala             13 Woden                  59.41    1:00.46  
  2 Ryan Hore                 13 Vikings              1:09.83    1:02.13  
  3 Sean Maloney              13 Woden                1:02.54    1:03.24  
  4 Justin Wanczura           13 Picton               1:03.67    1:03.78  
  5 Matthew Riddell           13 Canberra             1:05.72    1:05.48  
  6 Sam Disalvo               13 Bayside              1:07.62    1:06.10  
  7 Nathan Seddon             13 Woden                1:10.59    1:07.07  
  8 Evan McCauley             13 Picton               1:17.00    1:18.09  
 
Event 61  Men 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hugo Morris               14 Woden                  56.67      58.07  
  2 Andy Chen                 14 Ginninderra            59.22      58.55  
  3 Harrison Baker            14 Haileybury           1:01.52      59.22  
  4 Kody Davidson             14 Haileybury           1:06.97      59.52  
  5 Alexander Engel           14 Bayside              1:00.80      59.58  
  6 Brock Norwood             14 Geelong              1:01.28    1:00.65  
  7 Trent Richards            14 Geelong              1:00.71    1:01.91  
  8 Henry Collie              14 Wagga Wagga          1:01.94    1:01.96  
  9 Lachlan Reid              14 Bayside              1:01.54    1:02.09  
 10 Aleksandar Petkovic       14 Werribee             1:01.00    1:02.15  
 11 William Pulley            14 Ginninderra          1:01.69    1:02.65  
 12 Nick Philippa             14 Vikings              1:03.28    1:03.28  
 13 James Dowden              14 Burley Griffin       1:04.23    1:04.01  
 14 James Ashurst             14 Telopea              1:02.87    1:05.14  
 15 Bradley Jones             14 Queanbeyan           1:05.36    1:05.36  
 16 Jakk Wilson               14 Bayside              1:06.45    1:07.52  
 17 Taylor Heslop             14 Haileybury           1:15.86    1:13.49  
 
Event 62  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Sunderland       13 Woden                1:02.74    1:02.96  
  2 Stephanie Wise            13 Burley Griffin       1:05.28    1:04.13  
  3 Brigitte Fenske           13 Bomaderry            1:04.69    1:04.66  
  4 Bethany Colquhoun         13 Vikings              1:06.03    1:04.89  
  5 Amy Brown                 13 Vikings              1:05.95    1:05.83  
  6 Isabel Lambden            13 Geelong              1:05.95    1:05.98  
  7 Imogen Schiwy             13 Canberra             1:04.07    1:06.99  
  8 Emma Thompson             13 Woden                1:04.38    1:07.75  
  9 Kate Miller               13 Telopea              1:07.18    1:07.76  
 10 Georgia Scott             13 Haileybury           1:13.57    1:09.42  
 11 Michaela Quinn            13 Bomaderry            1:14.87    1:10.09  
 12 Brenna Kean               13 Geelong              1:11.05    1:10.45  
 13 Nellie Metcalfe           13 Canberra             1:09.51    1:10.59  
 14 Caitlyn Radcliffe         13 Ginninderra               NT    1:11.03  
 15 Bethany Stone             13 Ginninderra          1:10.82    1:11.15  
 16 Ellie O'Connor            13 Haileybury           1:22.40    1:11.40  
 17 Tia Sutton                13 Bayside              1:08.55    1:13.15  
 18 Molly Parkinson           13 Geelong              1:21.62    1:20.48  
 19 Monica Kickert            13 Picton               1:27.62    1:20.78  
 
Event 62  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Millie Nelis              14 Geelong              1:03.53    1:03.61  
  2 Hannah Hobson             14 Young                1:03.53    1:04.84  
  3 Clare Courtney            14 Sydney Swim PLC      1:06.36    1:05.03  
  4 Alicia Merlino            14 Picton               1:03.52    1:05.29  
  5 Georgia Hardy             14 Woden                1:03.22    1:05.73  
  6 Tara Oesterheld           14 Picton               1:05.89    1:06.02  
  7 Megan Howard              14 Geelong              1:05.32    1:06.03  
  8 Tori Eaglen               14 Picton               1:05.85    1:06.71  
  9 Jessica Hood              14 Woden                1:04.11    1:07.22  
 10 Ashley Stone              14 Bayside              1:07.54    1:07.73  
 11 Caitlin Eccles            14 Werribee             1:05.41    1:08.01  
 12 Ashlea Wotton             14 Picton               1:07.70    1:08.27  
 13 Monica Gallagher          14 Ulladulla                 NT    1:08.42  
 14 Chelsea Brodie            14 Vikings              1:08.37    1:09.44  
 15 Jessica Handebo           14 Picton               1:06.17    1:09.81  
 16 Lauren Scalone            14 Epping Aquajets      2:53.28    1:10.88  
 17 Julia Sperac              14 Geelong              1:11.94    1:11.03  
 18 Nicole Stainsby           14 Haileybury           1:15.00    1:11.96  
 19 Zoia Rusanov              14 Queanbeyan           1:15.49    1:12.44  
 20 Michelle McFadyen         14 Bayside              1:07.45    1:12.77  
 21 Carly Botheras            14 Werribee             1:13.70    1:14.37  
 
Event 63  Men 15 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jack Kershaw              15 Geelong                57.65      57.66  
  2 Tyler Parkinson           15 Geelong                57.89      57.89  
  3 Ryan Miller               15 Telopea                58.66      58.97  
  4 Andrew McColl             15 Geelong                59.68      59.61  
  5 Jordan Hamilton           15 Burley Griffin       1:01.89    1:00.88  
  6 Brendan Irvine            15 Bayside                58.98    1:01.05  
  7 Digby Krastins            15 Geelong              1:07.45    1:02.08  
  8 Aiden Wright              15 Queanbeyan           1:03.26    1:03.45  
  9 William Barker            15 Vikings              1:04.21    1:04.39  
 10 Jake Gatica               15 Telopea              1:09.23    1:12.83  
 
Event 63  Men 16 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sam Duffy                 16 Bayside              1:00.54    1:00.10  
  2 Tommy Sperac              16 Geelong              1:00.01    1:01.84  
  3 Tim Eccles                16 Werribee               59.72    1:02.32  
 
Event 64  Women 15 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laura Angus               15 Telopea              1:01.54    1:03.85  
  2 Natalie Watts             15 Bayside              1:03.87    1:05.39  
  3 Olivia Budd               15 Griffith             1:04.41    1:07.45  
  4 Tahlia Shaw               15 Picton               1:07.32    1:08.24  
  5 Caitlin Erickson          15 Bayside              1:09.85    1:09.77  
  6 Olivia Colums             15 Yass                 1:09.75    1:10.22  
  7 Charlotte Packard         15 Canberra             1:11.76    1:11.34  
  8 Ashleigh Van Kemende      15 Cowra                1:12.05    1:11.66  
  9 Angela Flinter            15 Haileybury           1:11.01    1:12.94  
 
Event 64  Women 16 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashley Hannaford          16 Picton               1:01.11    1:02.57  
  2 Brooke Danaher            16 Werribee             1:05.43    1:03.87  
  3 Milly McGuinness          16 Bayside              1:02.27    1:04.45  
  4 Grace Musgrove            16 Picton               1:04.94    1:06.12  
  5 Mandy Roche               16 Bomaderry            1:06.50    1:06.65  
  6 Georgia Kickert           16 Picton               1:11.60    1:08.91  
  7 Erin Schymitzek           16 Picton               1:07.00    1:10.13  
  8 Tamara Gradden            16 Telopea              1:03.22    1:12.68  
  9 Amanda Clifford           16 Telopea              1:10.80    1:14.21  
 
Event 65  Men Open 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Josh Beard                15 Bayside             16:42.06   16:40.23  
  2 Mitchell Nemec            16 Telopea             17:00.83   17:45.88  
  3 Dylan Appelqvist          16 Telopea             17:41.42   18:41.69  
  4 Thomas McKinlay           13 Woden               18:57.09   18:43.81  
  5 Nick Philippa             14 Vikings             18:28.63   18:44.56  
  6 Nathan Kuster             18 Telopea             18:34.04   19:28.44  
 
Event 67  Men Open 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 George Goonan             17 Werribee             9:33.15    9:17.45  
  2 Benjamin Thornton         12 Bayside              9:55.65    9:32.58  
  3 Alec Morris               12 Woden               10:00.00   10:23.92  
 
Event 68  Women Open 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kirsty Waugh              15 Novocastrian         9:03.80    9:19.89  
  2 Jessica Traficante        17 Telopea              9:15.43    9:29.02  
  3 Lindsay De Witte          15 Telopea              9:24.90    9:40.22  
  4 Tori Eaglen               14 Picton               9:40.45    9:43.63  
  5 Grace Musgrove            16 Picton              10:30.00   10:14.79  
  6 Chloe Palmer              14 Picton              10:13.57   10:19.61  
  7 Nicole Martine            14 Woden                9:46.82   10:24.86  
  8 Stephanie Thornton        15 Bayside             10:15.10   10:27.89  
  9 Sarah Martine             17 Woden               10:10.35   10:55.10  
 10 Miranda Debeljakovic      15 CRUIZ               10:26.32   11:02.69  
 
Event 69  Men 13 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jayden Malala             13 Woden                2:30.37    2:31.31  
  2 Matthew Riddell           13 Canberra             2:40.97    2:40.58  
  3 Justin Wanczura           13 Picton               2:38.15    2:41.02  
 
Event 69  Men 14 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andy Chen                 14 Ginninderra          2:23.58    2:23.69  
  2 William Pulley            14 Ginninderra          2:27.40    2:26.17  
  3 Brock Norwood             14 Geelong              2:32.81    2:27.28  
  4 Kody Davidson             14 Haileybury           2:32.87    2:27.40  
  5 Henry Collie              14 Wagga Wagga          2:37.45    2:33.42  
  6 Trent Richards            14 Geelong              2:32.54    2:34.47  
  7 James Ashurst             14 Telopea              2:35.22    2:35.95  
  8 Bradley Jones             14 Queanbeyan           2:39.78    2:40.05  
  9 Aleksandar Petkovic       14 Werribee             2:21.79    2:42.11  
 10 Harrison Baker            14 Haileybury           2:42.30    2:47.36  
 
Event 70  Girls 13 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Sunderland       13 Woden                2:30.21    2:36.42  
  2 Bethany Colquhoun         13 Vikings              2:52.42    2:47.68  
  3 Kate Miller               13 Telopea              2:51.74    2:47.78  
  4 Imogen Schiwy             13 Canberra             2:48.10    2:51.47  
  5 Sally Foster              13 Burley Griffin       2:51.66    2:53.75  
  6 Tia Sutton                13 Bayside              2:52.45    2:56.97  
  7 Nellie Metcalfe           13 Canberra             2:51.24    2:58.81  
 
Event 70  Girls 14 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clare Courtney            14 Sydney Swim PLC      2:38.75    2:37.23  
  2 Caitlin Eccles            14 Werribee             2:38.03    2:40.16  
  3 Alicia Merlino            14 Picton               2:39.74    2:41.03  
  4 Jessica Hood              14 Woden                2:40.04    2:43.65  
  5 Tara Oesterheld           14 Picton               2:48.05    2:45.83  
  6 Megan Howard              14 Geelong              2:43.17    2:47.33  
  7 Chelsea Brodie            14 Vikings              2:45.77    2:47.61  
  8 Ashlea Wotton             14 Picton               2:51.14    2:49.67  
 
Event 71  Men Open 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benjamin Wise             19 Burley Griffin         59.55    1:00.66  
  2 Jeremy Huntley            19 Vikings              1:00.78    1:02.68  
  3 Nicholas Honey            16 Canberra             1:00.86    1:04.46  
  4 Peter Bennett             17 CRUIZ                1:06.39    1:05.27  
  5 Patrick Hudson            16 Ginninderra          1:04.20    1:05.60  
  6 Jamie Watts               17 Bayside              1:05.28    1:06.16  
  7 Lachlan Reid              14 Bayside              1:06.61    1:07.05  
  8 George Goonan             17 Werribee             1:05.36    1:07.55  
  9 Andrew McColl             15 Geelong              1:05.48    1:07.64  
 10 Robert Stickels           17 Werribee             1:08.93    1:08.62  
 
Event 72  Women Open 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kirsty Waugh              15 Novocastrian         1:06.78    1:09.63  
  2 Heather Middleton         17 Telopea              1:07.93    1:12.64  
  3 Ashley Stone              14 Bayside              1:11.65    1:12.91  
  4 Isabel Lambden            13 Geelong              1:11.84    1:13.60  
  5 Natalie Watts             15 Bayside              1:14.10    1:17.79  
  6 Sarah Martine             17 Woden                1:12.31    1:18.69  
 
Event 73  Men 11 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            11 Telopea              2:55.36    2:56.40  
  2 William Ritchard          11 Picton               3:02.00    2:57.27  
  3 Jordan Welch              11 Ginninderra          3:03.74    3:00.43  
  4 Liam Barber               11 Telopea              3:01.56    3:01.93  
  5 Tasman Calver             11 Canberra             3:01.01    3:02.26  
  6 Riley Nelson              11 Goulburn             3:09.00    3:24.61  
 
Event 73  Men 12 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benjamin Thornton         12 Bayside              2:37.26    2:37.40  
  2 Timothy Watts             12 Bayside              2:49.59    2:45.68  
  3 Mitchell Castle           12 Picton               2:44.34    2:45.91  
  4 Tim Young                 12 Ginninderra          2:54.24    2:48.73  
  5 Luke Irvine               12 Bayside              2:55.06    2:51.49  
  6 William Chan              12 Haileybury           3:07.89    2:56.17  
  7 Toomas Mirlieb            12 Canberra             2:58.53    3:00.40  
  8 George White              12 Haileybury           3:01.21    3:00.85  
  9 Harry Kershaw             12 Geelong              3:04.28    3:02.46  
 
Event 74  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alessandra Colombini      11 Bayside              2:57.36    2:50.10  
  2 Kirsten Scalone           11 Epping Aquajets      2:56.12    3:02.23  
  3 Holly Oesterheld          11 Picton               3:08.86    3:07.19  
  4 Melanie Simpson           11 Haileybury           3:08.31    3:08.18  
  5 Katie Angus               11 Telopea                   NT    3:38.26  
 
Event 74  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor Byrne              12 Cherrybrook          2:50.64    2:45.39  
  2 Britt McDonald            12 Canberra             2:47.91    2:45.78  
  3 Zoe Reed                  12 Haileybury           2:50.63    2:46.79  
  4 Natasha Kosev             12 Ginninderra          2:53.64    2:48.22  
  5 Katelyn Strike            12 Kinross              2:51.06    2:51.44  
  6 Xenia De Cata             12 Haileybury           2:54.47    2:51.50  
  7 Alice Tricks              12 Bayside              3:00.78    2:51.68  
  8 Jessie Curtain            12 Haileybury           3:08.68    2:57.10  
  9 Sam Molloy                12 Haileybury           3:05.92    2:58.50  
 10 Maya Blaikie              12 CRUIZ                3:07.01    2:59.50  
 11 Jacqueline Nolen          12 Geelong              3:04.46    3:00.80  
 12 Erin Haverkamp            12 Haileybury           3:08.97    3:01.90  
 13 Emily Budd                12 Griffith             3:05.92    3:02.79  
 14 Brooke Nellestein         12 Picton               3:05.00    3:03.21  
 15 Olivia Handebo            12 Picton               3:08.79    3:22.84  
 16 Alexandra Brenner         12 Telopea              3:05.76    3:33.99  
 
Event 75  Men Open 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Josh Beard                15 Bayside              4:12.33    4:19.24  
  2 Robert Stickels           17 Werribee             4:36.71    4:33.67  
  3 Jack Kershaw              15 Geelong              4:40.86    4:40.70  
  4 Sam Duffy                 16 Bayside              4:27.35    4:42.09  
  5 Dylan Appelqvist          16 Telopea              4:26.84    4:51.90  
 
Event 76  Women Open 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lindsay De Witte          15 Telopea              4:33.44    4:42.17  
  2 Sarah Burford             15 Woden                4:29.02    4:47.33  
  3 Milly McGuinness          16 Bayside              4:42.96    4:50.91  
  4 Georgia Hardy             14 Woden                4:43.14    4:54.79  
  5 Grace Musgrove            16 Picton               4:56.02    5:00.51  
  6 Stephanie Thornton        15 Bayside              4:54.93    5:06.88  
  7 Heather Middleton         17 Telopea              4:50.66    5:08.45  
  8 Bianca Pitts              18 Vikings              5:02.65    5:10.55  
  9 Olivia Colums             15 Yass                 5:15.78    5:15.62  
 10 Ashleigh Van Kemende      15 Cowra                5:16.00    5:18.09  
 
Event 77  Men 14 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andy Chen                 14 Ginninderra          2:09.26    2:07.98  
  2 Hugo Morris               14 Woden                2:04.53    2:10.55  
  3 William Pulley            14 Ginninderra               NT    2:10.74  
  4 Alexander Engel           14 Bayside              2:13.48    2:12.13  
  5 Jayden Malala             13 Woden                2:11.48    2:14.20  
  6 Lachlan Reid              14 Bayside              2:12.03    2:15.00  
  7 Sean Maloney              13 Woden                2:13.85    2:15.56  
  8 Henry Collie              14 Wagga Wagga          2:14.41    2:15.88  
  9 Harrison Baker            14 Haileybury           2:19.18    2:19.77  
 10 James Ashurst             14 Telopea              2:21.00    2:22.78  
 11 Aleksandar Petkovic       14 Werribee             2:19.44    2:23.08  
 12 Justin Wanczura           13 Picton               2:20.52    2:25.24  
 13 Matthew Riddell           13 Canberra             2:27.83    2:26.82  
 14 Benjamin Hewitt           10 Haileybury           2:27.98    2:38.71  
 15 George White              12 Haileybury           2:26.37    2:39.53  
 16 William Chan              12 Haileybury           2:27.13    2:40.69  
 
Event 78  Women 14 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Millie Nelis              14 Geelong              2:19.13    2:16.84  
  2 Stephanie Wise            13 Burley Griffin       2:19.36    2:19.12  
  3 Tori Eaglen               14 Picton               2:18.08    2:19.25  
  4 Hannah Hobson             14 Young                2:15.72    2:19.43  
  5 Clare Courtney            14 Sydney Swim PLC      2:21.51    2:22.10  
  6 Brigitte Fenske           13 Bomaderry            2:23.31    2:22.12  
  7 Ashlea Wotton             14 Picton               2:23.33    2:22.25  
  8 Bethany Colquhoun         13 Vikings              2:28.12    2:22.38  
  9 Amy Brown                 13 Vikings              2:21.97    2:25.56  
 10 Jessica Hood              14 Woden                2:19.21    2:26.10  
 11 Caitlin Eccles            14 Werribee             2:27.67    2:27.62  
 12 Alessandra Colombini      11 Bayside              2:32.55    2:28.25  
 13 Nicole Martine            14 Woden                2:22.28    2:28.90  
 14 Alice Tricks              12 Bayside              2:32.58    2:31.09  
 15 Nellie Metcalfe           13 Canberra             2:24.39    2:32.33  
 16 Chelsea Brodie            14 Vikings              2:27.29    2:33.01  
 17 Xenia De Cata             12 Haileybury           2:33.46    2:33.83  
 18 Georgia Scott             13 Haileybury           2:32.89    2:35.44  
 19 Ellie O'Connor            13 Haileybury           2:33.74    2:35.48  
 20 Carly Botheras            14 Werribee             2:32.26    2:36.20  
 21 Sam Molloy                12 Haileybury           2:34.00    2:38.84  
 22 Nicole Stainsby           14 Haileybury           2:34.00    2:48.72  
 
Event 79  Men 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marcus Bidewell           10 Picton               1:21.89    1:27.33  
  2 Blake Byrne                8 Cherrybrook          1:33.14    1:29.32  
  3 Benjamin Hewitt           10 Haileybury           1:41.46    1:31.32  
  4 Eli Gatica                10 Telopea              1:31.33    1:37.35  
  5 Jarrod Barber              9 Telopea              1:45.39    1:53.02  
  6 Lachlan Webb               9 Vikings              1:56.94    1:54.02  
  7 Kieran Howell              9 Woden                1:52.30    1:57.30  
  8 Jarod Watson              10 Telopea                   NT    1:59.02  
 
Event 80  Women 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meghan Ridge              10 Bayside              1:32.35    1:26.36  
  2 Natalie Wanczura          10 Picton               1:45.84    1:26.77  
  3 Ashleigh Cockburn         10 Canberra             1:33.65    1:33.76  
  4 Kiera Bates               10 Haileybury           1:34.27    1:33.91  
  5 Rebekah McCoy             10 Vikings              1:39.04    1:39.78  
  6 Casey Gibbs               10 Bayside                   NT    1:52.69  
  7 Tiffany Wasnig            10 Werribee                  NT    1:54.97  
  8 Katelyn Weller            10 Queanbeyan           1:47.41    1:55.24  
  
 
Event 81  Men 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            11 Telopea              1:15.82    1:15.08  
  2 William Ritchard          11 Picton               1:20.84    1:19.94  
  3 Jordan Welch              11 Ginninderra          1:50.60    1:30.02  
  4 Liam Barber               11 Telopea              1:35.12    1:30.46  
  5 Tasman Calver             11 Canberra             1:24.87    1:33.83  
  6 Nicholas Starkey          11 Canberra             1:59.43    1:43.85  
  7 Edward Barker             11 Vikings              1:50.14    1:44.72  
 
Event 81  Men 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luke Irvine               12 Bayside              1:18.42    1:14.73  
  2 Mitchell Castle           12 Picton               1:12.60    1:15.73  
  3 Alec Morris               12 Woden                1:17.25    1:15.82  
  4 Toomas Mirlieb            12 Canberra             1:17.30    1:16.96  
  5 Timothy Watts             12 Bayside              1:25.27    1:21.58  
  6 Harry Kershaw             12 Geelong              1:18.22    1:23.54  
  7 Angus Dibden              12 Ginninderra          1:23.76    1:24.05  
  8 George White              12 Haileybury           1:19.75    1:30.09  
 
Event 82  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alessandra Colombini      11 Bayside              1:24.52    1:21.23  
  2 Kirsten Scalone           11 Epping Aquajets      1:24.83    1:28.88  
  3 Holly Oesterheld          11 Picton               1:35.26    1:37.13  
 
Event 82  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Britt McDonald            12 Canberra             1:13.21    1:13.78  
  2 Emma Reid                 12 Bayside              1:16.61    1:15.15  
  3 Katelyn Strike            12 Kinross              1:16.86    1:19.61  
  4 Sam Molloy                12 Haileybury           1:26.44    1:19.67  
  5 Zoe Reed                  12 Haileybury           1:21.53    1:19.90  
  6 Natasha Kosev             12 Ginninderra               NT    1:20.57  
  7 Xenia De Cata             12 Haileybury           1:26.67    1:21.13  
  8 Jessie Curtain            12 Haileybury           1:22.37    1:21.78  
  9 Brooke Nellestein         12 Picton               1:36.00    1:25.39  
 10 Jacqueline Nolen          12 Geelong              1:29.95    1:26.37  
 11 Alice Tricks              12 Bayside              1:28.49    1:27.96  
 12 Emily Budd                12 Griffith             1:31.41    1:28.83  
 13 Paula Rusanov             12 Queanbeyan           1:36.78    1:45.26  
 
Event 83  Men Open 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peter Bennett             17 CRUIZ                2:40.35    2:41.52  
  2 Brendan Irvine            15 Bayside              2:41.59    2:42.41  
  3 Tyler Parkinson           15 Geelong              2:40.55    2:44.55  
  4 Tommy Sperac              16 Geelong              2:38.79    2:47.40  
  5 Jakk Wilson               14 Bayside              2:48.72    2:51.10  
  6 Aiden Wright              15 Queanbeyan           2:46.81    2:53.77  
  7 George Goonan             17 Werribee             2:50.78    2:54.61  
  8 Sam Duffy                 16 Bayside              2:49.98    2:55.25  
  9 Sam Disalvo               13 Bayside              2:57.21    2:56.69  
 10 Jamie Watts               17 Bayside              2:55.05    3:00.24  
 11 Robert Stickels           17 Werribee             2:53.78    3:01.84  
 12 Daniel Rumsey             19 Picton               3:00.00    3:20.79  
 
Event 84  Women Open 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amy White                 19 Woden                2:41.30    2:48.88  
  2 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              2:51.10    2:50.93  
  3 Georgia Kickert           16 Picton               3:02.63    2:58.00  
  4 Bianca Pitts              18 Vikings              2:54.55    2:58.36  
  5 Laura Angus               15 Telopea              2:44.89    3:01.09  
  6 Caitlin Erickson          15 Bayside              3:03.62    3:01.43  
  7 Mandy Roche               16 Bomaderry            3:02.14    3:01.60  
  8 Charlotte Packard         15 Canberra             3:04.12    3:09.00  
  9 Angela Flinter            15 Haileybury           3:10.30    3:22.49  
 10 Melanie Simpson           11 Haileybury           3:03.17    3:27.72  
 
Event 85  Men 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sean Maloney              13 Woden                1:08.95    1:08.65  
  2 Justin Wanczura           13 Picton               1:12.06    1:11.09  
  3 Jayden Malala             13 Woden                1:10.02    1:11.55  
  4 Nathan Seddon             13 Woden                1:17.57    1:20.47  
  5 Evan McCauley             13 Picton               1:21.00    1:23.06  
 
Event 85  Men 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hugo Morris               14 Woden                1:01.13    1:02.67  
  2 Andy Chen                 14 Ginninderra          1:04.68    1:03.19  
  3 William Pulley            14 Ginninderra          1:05.53    1:05.36  
  4 Kody Davidson             14 Haileybury           1:09.96    1:05.69  
  5 Brock Norwood             14 Geelong              1:12.27    1:08.49  
  6 Henry Collie              14 Wagga Wagga          1:09.78    1:09.90  
  7 Lachlan Reid              14 Bayside              1:13.01    1:09.96  
  8 Trent Richards            14 Geelong              1:15.06    1:14.76  
  9 Aleksandar Petkovic       14 Werribee             1:09.49    1:15.98  
 10 Harrison Baker            14 Haileybury           1:10.00    1:19.66  
 
Event 86  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amy Brown                 13 Vikings              1:10.68    1:10.99  
  2 Brigitte Fenske           13 Bomaderry            1:13.51    1:12.01  
  3 Ashleigh Sunderland       13 Woden                1:10.78    1:13.51  
  4 Emma Thompson             13 Woden                1:11.00    1:14.59  
  5 Bethany Colquhoun         13 Vikings              1:14.00    1:15.48  
  6 Sally Foster              13 Burley Griffin       1:16.59    1:15.85  
  7 Kate Miller               13 Telopea              1:25.22    1:20.86  
  8 Caitlyn Radcliffe         13 Ginninderra               NT    1:27.65  
  9 Brenna Kean               13 Geelong              1:27.38    1:35.38  
 10 Monica Kickert            13 Picton               1:48.95    1:38.12  
 
Event 86  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alicia Merlino            14 Picton               1:06.46    1:09.00  
  2 Hannah Hobson             14 Young                1:10.61    1:10.78  
  3 Clare Courtney            14 Sydney Swim PLC      1:13.82    1:11.26  
  4 Tara Oesterheld           14 Picton               1:12.35    1:12.37  
  5 Georgia Hardy             14 Woden                1:12.46    1:14.76  
  6 Caitlin Eccles            14 Werribee             1:12.31    1:15.26  
  7 Tori Eaglen               14 Picton               1:13.12    1:16.18  
  8 Lauren Scalone            14 Epping Aquajets      1:13.84    1:17.03  
  9 Michelle McFadyen         14 Bayside              1:16.13    1:18.08  
 10 Ashlea Wotton             14 Picton               1:21.72    1:23.40  
 11 Carly Botheras            14 Werribee             1:17.78    1:24.96  
 
Event 87  Men 15 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan Miller               15 Telopea              1:01.92    1:03.16  
  2 Josh Beard                15 Bayside              1:07.20    1:04.38  
  3 Jack Kershaw              15 Geelong              1:05.56    1:09.39  
  4 Tyler Parkinson           15 Geelong              1:05.78    1:09.94  
  5 William Barker            15 Vikings              1:09.55    1:10.77  
  6 Digby Krastins            15 Geelong                   NT    1:18.03  
 
Event 87  Men 16 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell Nemec            16 Telopea              1:04.41    1:03.60  
  2 Nicholas Honey            16 Canberra             1:02.30    1:03.80  
  3 Patrick Hudson            16 Ginninderra          1:04.50    1:06.23  
  4 Tim Eccles                16 Werribee             1:04.67    1:06.50  
  5 Dylan Appelqvist          16 Telopea              1:08.24    1:12.66  
 
Event 88  Women 15 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kirsty Waugh              15 Novocastrian         1:06.06    1:07.91  
  2 Natalie Watts             15 Bayside              1:11.24    1:12.57  
  3 Sarah Burford             15 Woden                1:06.74    1:15.86  
  4 Tahlia Shaw               15 Picton               1:16.72    1:18.17  
  5 Olivia Colums             15 Yass                 1:16.42    1:19.42  
  6 Angela Flinter            15 Haileybury           1:18.70    1:23.36  
  7 Ashleigh Van Kemende      15 Cowra                1:18.35    1:26.27  
 
Event 88  Women 16 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Milly McGuinness          16 Bayside              1:06.85    1:09.70  
  2 Ashley Hannaford          16 Picton               1:10.24    1:12.47  
  3 Amanda Clifford           16 Telopea              1:10.12    1:17.41  
  4 Erin Schymitzek           16 Picton               1:24.00    1:29.68