2009 Speedo Sprint Series - ACT Heats                     
                          8 February 2009 - AIS Pool                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jake Schmank               8 Telopea                57.74      58.74  
  2 Harrison Webster           8 Woden                     NT      59.08  
  3 Liam Maddren               8 Goulburn             1:03.69    1:04.57  
 
Event 2  Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abbey Webb                 8 Vikings                51.25      48.93  
  2 J'aime McGuire             8 Vikings                55.75      51.81  
  3 Brooke Gilroy              7 Vikings                54.66      52.15  
  4 Amy Sokic                  8 Queanbeyan             50.32      53.81  
  5 Alexis Cross               7 Vikings                58.82      55.01  
  6 Jess Ashley                7 Ginninderra            59.43      55.86  
  7 Chloe Rogers               8 CRUIZ                1:07.55      56.37  
  8 Claire Le Couteur          8 Vikings              1:05.85      57.71  
  9 Alice Crossley             8 Burley Griffin         58.73      58.73  
 10 Danielle Grimm             8 Vikings                57.83      58.87  
 11 Esperance Anderson         8 Ginninderra          1:02.58      58.91  
 12 Phoebe Ross                8 Woden                1:09.32    1:05.43  
 
Event 3  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas Lawlis            9 Queanbeyan             46.50      46.27  
  2 Marshall Symmes            9 Queanbeyan             53.60      50.58  
  3 Daniel Cherepinskiy        9 Queanbeyan             54.42      51.13  
  4 Xavier Pearson             9 Telopea                50.54      51.52  
 
Event 4  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobi Kiraly                9 Woden                  40.69      39.89  
  2 Rebecca Cross              9 Vikings                45.57      42.62  
  3 Breana Gilroy              9 Vikings                47.66      46.89  
  4 Ebony Norris               9 Woden                  42.86      47.04  
  5 Taylah Bacon               9 Vikings                48.52      48.76  
  6 Lauren Elliott             9 Queanbeyan             50.01      48.82  
  7 Darby Whiteley             9 Queanbeyan             48.75      49.85  
  8 Elizabeth Crossley         9 Burley Griffin         51.32      50.89  
  9 Kaela McGuire              9 Vikings                57.01      51.42  
 10 Milla Wolf                 9 Vikings                53.97      51.78  
 11 Madeleine Vu               9 Goulburn               53.10      52.64  
 12 Niamh Collett              9 Canberra               52.28      53.40  
 13 Chloe Taylor               9 Ginninderra          1:00.32      54.40  
 14 Julia Bruce                9 Ginninderra            55.37      54.79  
 15 Molly Tetley               9 Burley Griffin         52.23      56.26  
 16 Jordan Heddle              9 Woden                  52.97      56.90  
 17 Tara Ironside              9 Vikings                56.85      57.90  
 18 Anneliese Bremmer          9 Telopea                48.00      59.98  
 
Event 5  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eli Gatica                10 Telopea                42.30      40.83  
  2 Nathan de Meillon         10 Vikings                39.04      41.11  
  3 James Ashleigh            10 Telopea                43.36      41.36  
  4 Jackson Savage            10 Queanbeyan             40.86      41.50  
  5 James Hanson              10 Telopea                42.07      41.73  
  6 Lachlan Webb              10 Vikings                46.80      44.77  
  7 William Crowe             10 Burley Griffin         46.74      45.01  
  8 Jack Brinkley             10 Vikings                46.26      45.02  
  9 Kurt Gosling              10 Vikings                46.85      45.09  
 10 Michael Kendrick          10 Burley Griffin         47.09      45.38  
 11 Jarrod Barber             10 Telopea                45.63      45.67  
 12 Kieran Howell             10 Woden                  46.03      45.74  
 13 Bailey Rowland            10 Woden                  47.46      47.44  
 14 Shaun Vu                  10 Goulburn               54.11      48.43  
 15 Harry Chalker             10 Burley Griffin         50.10      48.89  
 
Event 6  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebekah McCoy             10 Vikings                38.68      39.03  
  2 Ashleigh Cockburn         10 Canberra               39.87      39.10  
  3 Tizana Fiorese            10 Burley Griffin         40.74      39.64  
  4 Ashley Groch              10 Canberra               41.99      41.20  
  5 Evie McNee                10 Ginninderra            43.91      42.02  
  6 Alexandra Ashley          10 Ginninderra            43.68      42.23  
  7 Emma Gillingham           10 Burley Griffin         43.67      42.79  
  8 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings                45.83      43.59  
  9 Ellie Hearn               10 Woden                  43.40      43.92  
 10 Isabella Marinelli        10 Woden                  44.43      44.85  
 11 Hayley Morris             10 Burley Griffin         47.07      45.00  
 12 Hannah Riddell            10 Canberra               45.25      45.30  
 13 Isabella Marshall         10 Crookwell              47.00      45.38  
 14 Mackenzie Morrison        10 Burley Griffin         48.72      46.14  
 15 Chelsea Stewart           10 Ginninderra            49.21      46.15  
 16 Sophie Jones              10 Burley Griffin         46.77      47.49  
 17 Caroline King             10 Woden                     NT      48.00  
 18 Tamika Veale              10 CRUIZ                  46.07      48.25  
 19 Genevieve Morris          10 Burley Griffin         51.01      48.79  
 20 Alannah Riggans           10 Woden                  50.78      49.23  
 21 Claudia Maddren           10 Goulburn               52.08      50.44  
 22 Melissa Keller-Tuberg     10 Vikings                52.53      51.34  
 
Event 7  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            11 Telopea                35.66      35.71  
  2 Ayrton Kiraly             11 Woden                  37.73      37.04  
  3 Kristofor Tengstrom       11 Canberra               39.33      37.82  
  4 Johnathan Krause          11 Ginninderra            38.92      38.42  
  5 Jordan Welch              11 Burley Griffin         38.85      38.58  
  5 John Ashleigh             11 Telopea                39.27      38.58  
  7 Caleb Whiteley            11 Queanbeyan             40.81      40.25  
  8 Liam Barber               11 Telopea                39.10      40.30  
  9 Jack Shelley              11 Queanbeyan             39.72      41.52  
 10 Nicholas Starkey          11 Canberra               42.85      41.68  
 11 Angus Funnell             11 Burley Griffin         42.47      41.93  
 12 Daniel Hearle             11 Queanbeyan             41.44      42.11  
 13 Cormac Pearson            11 Telopea                40.26      42.56  
 14 James Greenlees           11 Goulburn               44.01      43.26  
 15 Yutaro Kawamura           11 Burley Griffin         45.94      43.65  
 16 Travis Elliott            11 Queanbeyan             49.21      44.47  
 17 Luis Alarcon              11 Vikings                45.05      45.55  
 18 Lachlan Howell            11 Woden                  50.11      46.72  
 19 Jake Clark                11 Goulburn               54.70      47.11  
 20 Henry Xu                  11 Vikings                49.28      47.21  
 21 Ryan Gray                 11 Queanbeyan                NT      48.07  
 
Event 8  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonnie Zhang              11 Canberra               37.70      35.73  
  2 Grace Hoitink             11 Canberra               37.20      37.48  
  3 Jessie Reynolds           11 Woden                  38.75      38.77  
  4 Shannon Maloney           11 Woden                  37.75      38.90  
  5 Rachel Brown              11 Canberra               39.07      39.12  
  6 Carly Symons              11 Woden                  38.69      39.17  
  7 Brittney Reynolds         11 Woden                  42.65      40.86  
  8 Hannah Cummins            11 Goulburn               43.89      41.18  
  9 Arabella Schiwy           11 Canberra               39.38      41.49  
 10 Emily French              11 CRUIZ                  45.31      41.86  
 11 Georgia Rowland           11 Woden                  43.57      43.10  
 12 Samantha Young            11 Woden                  42.34      43.46  
 13 Chloe Ironside            11 Vikings                45.00      43.94  
 14 Meg Sokic                 11 Queanbeyan             45.34      44.47  
 15 Lauren Bruce              11 Ginninderra            51.33      45.04  
 16 Maddy Morton              11 Dickson                55.00      45.10  
 17 Courtney Bacon            11 Vikings                50.64      45.39  
 18 Alex Courtney             11 CRUIZ                  47.23      46.18  
 19 Phoebe Crowe              11 Burley Griffin         48.45      46.52  
 20 Georgina Potter           11 Vikings                52.52      47.51  
 21 Ceillagh Svensson         11 Vikings                52.43      48.84  
 22 Katelyn Weller            11 Queanbeyan             49.41      49.64  
 23 Annika Svensson           11 Vikings                54.67      51.08  
 24 Charlotte Stone           11 Ginninderra            53.39      51.18  
 25 Emma Picker               11 Crookwell                 NT      52.62  
 
 
Event 9  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cameron Tysoe             12 Ginninderra            33.97      33.39  
  2 Lachlan Colquhoun         12 Vikings                38.54      37.02  
  3 Alec Morris               12 Woden                  38.57      37.10  
  4 Angus Dibden              12 Ginninderra            38.72      37.71  
  5 Dylan Booth               12 Ginninderra            38.79      38.76  
  6 Rashad Farid              12 Ginninderra            41.76      38.84  
  7 Liam Harris               12 Woden                  40.04      39.74  
  8 Tomas Muller              12 Ginninderra            42.90      39.90  
  9 John Freeman              12 Woden                  44.70      43.99  
 10 Nicholas Toirkens         12 Burley Griffin         44.88      46.30  
 11 Thomas Chalker            12 Burley Griffin         49.22      50.04  
 
Event 10  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 12 Telopea                33.78      33.49  
  2 Natasha Kosev             12 Ginninderra            36.31      35.81  
  3 Lua Plant                 12 Ginninderra            35.95      36.22  
  4 Holly Williams            12 Woden                  37.75      36.60  
  5 Anika Buckley             12 Queanbeyan             35.34      36.90  
  6 Aisha Collins             12 Canberra               39.97      37.78  
  7 Maya Blaikie              12 CRUIZ                  37.63      38.45  
  8 Priscilla Symmes          12 Queanbeyan             41.13      39.19  
  9 Jessica Orr               12 Ginninderra            40.05      39.58  
 10 Jessica Wu                12 Vikings                38.63      40.00  
 11 Brianna Toze              12 Woden                  42.00      40.06  
 12 Paula Rusanov             12 Queanbeyan             41.15      40.37  
 13 Melanie Le Couteur        12 Vikings                40.86      41.36  
 14 Jessica Ralph             12 Goulburn               45.13      41.41  
 15 Eliza Tetley              12 Burley Griffin         40.74      42.00  
 16 Brittany Ross             12 Woden                  44.18      42.60  
 17 Kara Martin               12 Canberra               43.55      42.93  
 18 Emma Harris               12 Woden                  42.59      43.19  
 19 Jackie Jones              12 Burley Griffin         43.20      44.24  
 20 Emma Perkovic             12 Canberra               46.59      45.66  
 21 Hollie Wells              12 Goulburn               47.54      46.53  
 22 Katie Gillingham          12 Burley Griffin         47.69      46.59  
 23 Kaisee O'Keeffe           12 Goulburn               48.43      46.96  
 24 Lauren Lind               12 Queanbeyan             49.34      49.10  
 25 Chantelle Vu              12 Goulburn               45.25      49.19  
 
Event 11  Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jayden Malala             13 Woden                  32.03      31.30  
  2 Matt Riddell              13 Canberra               32.64      32.19  
  3 Sean Maloney              13 Woden                  34.21      33.17  
  4 Alec Bruce                13 Ginninderra            34.99      33.86  
  5 Declan Moore              13 Canberra               34.26      34.36  
  6 Thomas Ramsay             13 Ginninderra            35.43      35.23  
  7 Tim Young                 13 Ginninderra            35.33      35.64  
  8 Ryan Buckham              13 Woden                  35.94      35.73  
  9 Nathan Seddon             13 Woden                  37.35      36.01  
 10 Toomas Mirlieb            13 Canberra               36.17      36.69  
 11 Josh Lind                 13 Queanbeyan             38.06      37.72  
 12 Thomas Miller             13 Woden                  45.25      46.57  
 13 Alexander Kimmorley       13 Woden                  56.49      48.59  
 
Event 12  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stephanie Wise            13 Burley Griffin         32.73      33.49  
  2 Emma Thompson             13 Woden                  34.79      34.93  
  3 Imogen Schiwy             13 Canberra               34.03      35.03  
  4 Sally Foster              13 Burley Griffin         37.90      35.32  
  5 Caitlyn Radcliffe         13 Ginninderra            38.87      36.34  
  6 Emily Van Gerwen          13 Vikings                37.90      38.09  
  7 Brooke James              13 Burley Griffin         40.47      38.66  
  8 Alexandra Crowe           13 Burley Griffin         39.29      39.73  
  9 Bethany Stone             13 Ginninderra            39.13      39.80  
 10 Andrea Gosling            13 Vikings                40.97      39.95  
 11 Tamika Brinkley           13 Vikings                42.39      40.12  
 12 Thu Ha Vu                 13 Woden                  41.50      40.95  
 13 Emma Kelly                13 Vikings                39.02      40.99  
 14 Alexandra Brenner         13 Telopea                41.00      42.94  
 15 Olivia Alarcon            13 Vikings                45.01      46.17  
 16 Charissa Pezzullo         13 Vikings                48.91      49.38  
 
Event 14  Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abbey Webb                 8 Vikings                57.92      59.71  
  2 Jess Ashley                7 Ginninderra          1:05.69    1:02.39  
  3 Danielle Grimm             8 Vikings              1:08.18    1:08.68  

 
Event 15  Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 
 
Event 15  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas Lawlis            9 Queanbeyan             54.29      50.64  
  2 Marshall Symmes            9 Queanbeyan           1:00.07      52.58  
  3 Xavier Pearson             9 Telopea                59.48      56.31  
  4 Daniel Cherepinskiy        9 Queanbeyan           1:05.29    1:00.62  
 
Event 16  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Cross              9 Vikings                41.40      40.19  
  2 Breana Gilroy              9 Vikings                44.86      42.79  
  3 Lauren Elliott             9 Queanbeyan             50.97      48.84  
  4 Molly Tetley               9 Burley Griffin         50.53      49.73  
  5 Ebony Norris               9 Woden                  40.86      50.05  
  6 Kaela McGuire              9 Vikings                51.12      54.42  
  7 Madeleine Vu               9 Goulburn             1:01.82      55.27  
  8 Milla Wolf                 9 Vikings              1:05.25      56.75  
  9 Jordan Heddle              9 Woden                  54.83      57.56  
 10 Darby Whiteley             9 Queanbeyan             55.81      57.67  
 11 Niamh Collett              9 Canberra               57.46      58.00  
 12 Elizabeth Crossley         9 Burley Griffin         58.99      58.71  
 
 
Event 17  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson Savage            10 Queanbeyan             39.22      37.13  
  2 Eli Gatica                10 Telopea                40.05      39.46  
  3 Nathan de Meillon         10 Vikings                40.68      40.28  
  4 James Hanson              10 Telopea                40.62      40.35  
  5 Lachlan Webb              10 Vikings                43.16      43.98  
  6 Kieran Howell             10 Woden                  44.25      44.10  
  7 Michael Kendrick          10 Burley Griffin         43.62      44.29  
  8 Bailey Rowland            10 Woden                  46.70      45.04  
  9 William Crowe             10 Burley Griffin         47.23      45.53  
 10 Jarrod Barber             10 Telopea                44.88      47.91  
 11 Shaun Vu                  10 Goulburn               51.60      48.66  
 12 Kurt Gosling              10 Vikings                56.64      49.35  
 13 Jack Brinkley             10 Vikings                57.58      55.21  
 
 
Event 18  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tizana Fiorese            10 Burley Griffin         36.60      36.31  
  2 Rebekah McCoy             10 Vikings                38.46      36.36  
  3 Isabella Marinelli        10 Woden                  40.30      40.07  
  4 Ashleigh Cockburn         10 Canberra               40.60      40.99  
  5 Emma Gillingham           10 Burley Griffin         44.69      43.14  
  6 Alannah Riggans           10 Woden                  46.74      44.59  
  7 Mackenzie Morrison        10 Burley Griffin         46.26      45.37  
  8 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings                48.30      45.83  
  9 Sophie Jones              10 Burley Griffin            NT      45.84  
 10 Alexandra Ashley          10 Ginninderra            53.79      46.87  
 11 Genevieve Morris          10 Burley Griffin         49.48      48.47  
 12 Hannah Riddell            10 Canberra               49.88      48.68  
 13 Chelsea Stewart           10 Ginninderra            50.32      50.13  
 14 Tamika Veale              10 CRUIZ                  49.14      50.95  
 15 Hayley Morris             10 Burley Griffin         50.56      51.91  
 16 Claudia Maddren           10 Goulburn               56.18      54.68  

 
Event 19  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            11 Telopea                34.11      32.40  
  2 Ayrton Kiraly             11 Woden                  36.66      36.57  
  3 Jordan Welch              11 Burley Griffin         38.69      37.01  
  4 Liam Barber               11 Telopea                37.95      37.20  
  5 Johnathan Krause          11 Ginninderra            38.52      37.81  
  6 Daniel Hearle             11 Queanbeyan             38.32      40.04  
  7 Kristofor Tengstrom       11 Canberra               42.71      40.56  
  8 Jake Clark                11 Goulburn               44.85      42.02  
  9 Yutaro Kawamura           11 Burley Griffin         43.06      42.61  
 10 John Ashleigh             11 Telopea                41.86      42.63  
 11 James Greenlees           11 Goulburn               44.90      42.78  
 12 Angus Funnell             11 Burley Griffin         45.47      43.52  
 13 Nicholas Starkey          11 Canberra               43.62      43.74  
 14 Caleb Whiteley            11 Queanbeyan             43.48      44.39  
 15 Cormac Pearson            11 Telopea                48.67      46.23  
 16 Luis Alarcon              11 Vikings                48.64      47.31  
 
 
Event 20  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carly Symons              11 Woden                  36.85      36.71  
  2 Grace Hoitink             11 Canberra               39.51      37.48  
  3 Shannon Maloney           11 Woden                  38.25      39.62  
  4 Rachel Brown              11 Canberra               40.11      40.61  
  5 Emily French              11 CRUIZ                  41.46      40.83  
  6 Jessie Reynolds           11 Woden                  42.80      42.97  
  7 Hannah Cummins            11 Goulburn               44.43      43.74  
  8 Arabella Schiwy           11 Canberra               45.21      44.91  
  9 Courtney Bacon            11 Vikings                48.85      45.40  
 10 Katelyn Weller            11 Queanbeyan             42.36      45.90  
 11 Georgia Rowland           11 Woden                  49.35      46.37  
 12 Phoebe Crowe              11 Burley Griffin         48.82      47.22  
 13 Lauren Bruce              11 Ginninderra            47.38      47.42  
 14 Meg Sokic                 11 Queanbeyan             43.59      48.34  
 15 Ceillagh Svensson         11 Vikings                52.89      50.23  
 16 Annika Svensson           11 Vikings                54.42      50.84  
 17 Chloe Ironside            11 Vikings                56.63      58.66  
 18 Emma Picker               11 Crookwell                 NT      59.98  
 19 Georgina Potter           11 Vikings                   NT    1:04.51  

 
Event 21  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         12 Vikings                35.86      33.72  
  2 Alec Morris               12 Woden                  33.79      33.88  
  3 Cameron Tysoe             12 Ginninderra            37.21      34.65  
  4 Angus Dibden              12 Ginninderra            36.08      34.90  
  5 Rashad Farid              12 Ginninderra               NT      36.76  
  6 Dylan Booth               12 Ginninderra            40.06      38.94  
  7 Tomas Muller              12 Ginninderra            42.35      40.31  
  8 Thomas Chalker            12 Burley Griffin         51.75      46.50  
 
Event 22  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holly Williams            12 Woden                  35.38      34.00  
  2 Anika Buckley             12 Queanbeyan             33.92      34.36  
  3 Natasha Kosev             12 Ginninderra            33.69      34.78  
  4 Ayu Barry                 12 Telopea                34.35      35.63  
  5 Paula Rusanov             12 Queanbeyan             39.54      36.36  
  6 Priscilla Symmes          12 Queanbeyan             37.57      36.92  
  7 Eliza Tetley              12 Burley Griffin         36.83      37.55  
  8 Aisha Collins             12 Canberra               38.64      37.95  
  9 Brianna Toze              12 Woden                  39.00      38.65  
 10 Maya Blaikie              12 CRUIZ                  39.08      38.71  
 11 Jessica Orr               12 Ginninderra            38.68      38.76  
 12 Brittany Ross             12 Woden                  39.90      39.00  
 13 Molly Roberts             12 CRUIZ                  45.42      39.48  
 14 Hollie Wells              12 Goulburn               40.10      41.01  
 15 Kara Martin               12 Canberra               38.72      41.52  
 16 Jessica Wu                12 Vikings                42.42      41.99  
 17 Jessica Ralph             12 Goulburn               44.86      42.57  
 18 Melanie Le Couteur        12 Vikings                41.17      43.49  
 19 Chantelle Vu              12 Goulburn               43.88      45.26  
 20 Kaisee O'Keeffe           12 Goulburn               56.03      48.55  

 
Event 23  Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jayden Malala             13 Woden                  30.71      29.39  
  2 Sean Maloney              13 Woden                  30.69      30.13  
  3 Nathan Seddon             13 Woden                  32.34      30.83  
  4 Matt Riddell              13 Canberra               35.46      32.96  
  5 Ryan Buckham              13 Woden                  33.48      32.98  
  6 Alec Bruce                13 Ginninderra            33.68      33.31  
  7 Josh Lind                 13 Queanbeyan             34.09      33.59  
  8 Toomas Mirlieb            13 Canberra               33.13      34.42  
  9 Tim Young                 13 Ginninderra            34.10      34.48  
 10 Alexander Kimmorley       13 Woden                  48.55      47.41  
 -- Declan Moore              13 Canberra               31.80     X31.22  
 
 
Event 24  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emma Thompson             13 Woden                  32.03      31.75  
  2 Britt McDonald            13 Canberra               32.28      31.92  
  3 Stephanie Wise            13 Burley Griffin         32.59      32.29  
  4 Sally Foster              13 Burley Griffin         33.35      32.50  
  5 Imogen Schiwy             13 Canberra               32.91      33.90  
  6 Caitlyn Radcliffe         13 Ginninderra            36.39      34.12  
  7 Emily Van Gerwen          13 Vikings                34.99      34.71  
  8 Brooke James              13 Burley Griffin         38.26      35.03  
  9 Thu Ha Vu                 13 Woden                  39.05      38.04  
 10 Alexandra Crowe           13 Burley Griffin         37.87      39.12  
 11 Tamika Brinkley           13 Vikings                38.35      39.28  
 12 Andrea Gosling            13 Vikings                44.47      40.98  
 13 Emma Kelly                13 Vikings                45.30      42.98  
 14 Olivia Alarcon            13 Vikings                43.18      45.93  
 15 Charissa Pezzullo         13 Vikings                50.19      47.50  
 
Event 35  Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jake Schmank               8 Telopea                47.82      46.44  
  2 Harrison Webster           8 Woden                     NT      46.84  
  3 Liam Maddren               8 Goulburn               53.56      57.38  
 
Event 36  Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abbey Webb                 8 Vikings                44.87      43.89  
  2 J'aime McGuire             8 Vikings                47.59      44.32  
  3 Amy Sokic                  8 Queanbeyan             48.50      44.89  
  4 Brooke Gilroy              7 Vikings                44.47      45.10  
  5 Chloe Rogers               8 CRUIZ                  51.65      47.93  
  6 Alexis Cross               7 Vikings                51.87      48.80  
  7 Jess Ashley                7 Ginninderra            55.10      50.76  
  8 Esperance Anderson         8 Ginninderra            50.18      51.01  
  9 Alice Crossley             8 Burley Griffin         49.23      51.66  
 10 Danielle Grimm             8 Vikings                48.89      51.84  
 11 Phoebe Ross                8 Woden                1:00.10      52.03  
 12 Claire Le Couteur          8 Vikings                55.83      56.92  
 13 Annabelle Tetley           7 Burley Griffin       1:02.44    1:12.80  
 
Event 37  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas Lawlis            9 Queanbeyan             39.50      39.85  
  2 Marshall Symmes            9 Queanbeyan             43.98      42.07  
  3 Xavier Pearson             9 Telopea                43.57      43.37  
  4 Daniel Cherepinskiy        9 Queanbeyan             47.29      44.57  
 
Event 38  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobi Kiraly                9 Woden                  35.67      34.96  
  2 Rebecca Cross              9 Vikings                37.08      35.19  
  3 Ebony Norris               9 Woden                  36.36      37.37  
  4 Breana Gilroy              9 Vikings                38.00      38.75  
  5 Lauren Elliott             9 Queanbeyan             41.51      39.67  
  6 Eske Gavel                 9 CRUIZ                  41.59      40.21  
  7 Taylah Bacon               9 Vikings                40.48      40.28  
  8 Molly Tetley               9 Burley Griffin         43.77      42.65  
  9 Darby Whiteley             9 Queanbeyan             42.52      42.80  
 10 Kaela McGuire              9 Vikings                44.14      43.80  
 11 Milla Wolf                 9 Vikings                49.12      44.58  
 12 Madeleine Vu               9 Goulburn               45.23      45.38  
 13 Elizabeth Crossley         9 Burley Griffin         45.82      47.34  
 14 Niamh Collett              9 Canberra               43.00      47.65  
 15 Julia Bruce                9 Ginninderra            45.83      48.69  
 16 Jordan Heddle              9 Woden                  49.14      49.75  
 17 Anneliese Bremmer          9 Telopea              1:00.00      50.74  
 18 Chloe Taylor               9 Ginninderra            53.45      51.34  
 19 Tara Ironside              9 Vikings                48.86      52.17  
 
Event 39  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Ashleigh            10 Telopea                34.39      34.33  
  2 Nathan de Meillon         10 Vikings                34.50      34.52  
  3 Jackson Savage            10 Queanbeyan             34.44      35.10  
  4 Eli Gatica                10 Telopea                34.87      35.56  
  5 Lachlan Webb              10 Vikings                35.83      36.69  
  6 Kieran Howell             10 Woden                  38.02      37.07  
  7 Jack Brinkley             10 Vikings                39.08      37.21  
  8 Bailey Rowland            10 Woden                  39.34      38.76  
  9 James Hanson              10 Telopea                37.52      38.91  
 10 Jarrod Barber             10 Telopea                38.29      39.28  
 11 Michael Kendrick          10 Burley Griffin         39.50      39.48  
 12 Shaun Vu                  10 Goulburn               41.87      39.70  
 13 William Crowe             10 Burley Griffin         38.35      39.79  
 14 Kurt Gosling              10 Vikings                41.49      41.70  
 15 Harry Chalker             10 Burley Griffin         47.45      44.38  
 
Event 40  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebekah McCoy             10 Vikings                34.19      34.63  
  2 Tizana Fiorese            10 Burley Griffin         33.99      34.72  
  3 Ellie Hearn               10 Woden                  35.71      35.37  
  4 Ashleigh Cockburn         10 Canberra               35.32      35.49  
  5 Isabella Marinelli        10 Woden                  37.24      37.01  
  6 Evie McNee                10 Ginninderra            40.63      37.88  
  7 Ashley Groch              10 Canberra               36.06      37.89  
  8 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings                36.62      38.16  
  9 Alexandra Ashley          10 Ginninderra            39.05      38.63  
 10 Emma Gillingham           10 Burley Griffin         38.72      39.21  
 11 Mackenzie Morrison        10 Burley Griffin         42.71      39.56  
 12 Tamika Veale              10 CRUIZ                  38.54      39.57  
 13 Isabella Marshall         10 Crookwell              40.90      39.72  
 14 Hayley Morris             10 Burley Griffin         42.28      40.25  
 15 Melissa Keller-Tuberg     10 Vikings                43.32      40.38  
 16 Hannah Riddell            10 Canberra               39.04      40.43  
 17 Chelsea Stewart           10 Ginninderra            37.70      41.01  
 18 Caroline King             10 Woden                     NT      41.22  
 19 Alannah Riggans           10 Woden                  40.79      41.34  
 20 Kara Baker                10 Vikings                40.02      41.49  
 21 Sophie Jones              10 Burley Griffin         46.35      41.64  
 22 Sarah Abbott              10 CRUIZ                  42.80      42.00  
 23 Genevieve Morris          10 Burley Griffin         46.44      42.48  
 24 Claudia Maddren           10 Goulburn               44.42      45.26  
 
Event 41  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayrton Kiraly             11 Woden                  32.03      31.75  
  2 Alexander Ryan            11 Telopea                31.83      31.87  
  3 Johnathan Krause          11 Ginninderra            32.09      32.37  
  4 Jordan Welch              11 Burley Griffin         33.36      32.38  
  5 John Ashleigh             11 Telopea                32.01      32.50  
  6 Kristofor Tengstrom       11 Canberra               33.60      33.14  
  7 Liam Barber               11 Telopea                32.80      34.24  
  8 James Greenlees           11 Goulburn               35.41      34.56  
  9 Daniel Hearle             11 Queanbeyan             34.49      34.70  
 10 Jake Clark                11 Goulburn               36.69      35.00  
 11 Angus Funnell             11 Burley Griffin         35.90      35.47  
 12 Jack Shelley              11 Queanbeyan             35.95      35.72  
 13 Nicholas Starkey          11 Canberra               37.62      36.55  
 14 Cormac Pearson            11 Telopea                36.72      36.77  
 15 Yutaro Kawamura           11 Burley Griffin         37.30      37.35  
 16 Caleb Whiteley            11 Queanbeyan             36.79      37.42  
 17 Luis Alarcon              11 Vikings                39.46      38.25  
 18 Ryan Gray                 11 Queanbeyan                NT      38.81  
 19 Lachlan Howell            11 Woden                  39.29      39.82  
 20 John Schmank              11 Telopea                37.59      39.83  
 21 Travis Elliott            11 Queanbeyan             39.20      40.13  
 22 Henry Xu                  11 Vikings                51.06      40.21  
 
Event 42  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bonnie Zhang              11 Canberra               31.78      31.38  
  2 Shannon Maloney           11 Woden                  32.45      32.79  
  3 Grace Hoitink             11 Canberra               32.95      33.19  
  4 Carly Symons              11 Woden                  33.30      34.00  
  5 Tayla Casey               11 Woden                  35.58      34.23  
  6 Rachel Brown              11 Canberra               33.21      34.36  
  7 Jessie Reynolds           11 Woden                  34.68      34.49  
  8 Arabella Schiwy           11 Canberra               33.31      35.24  
  9 Georgia Rowland           11 Woden                  35.55      36.10  
 10 Brittney Reynolds         11 Woden                  35.32      36.65  
 11 Courtney Bacon            11 Vikings                37.32      36.74  
 12 Emily French              11 CRUIZ                  35.77      36.78  
 13 Samantha Young            11 Woden                  36.51      37.04  
 14 Lauren Bruce              11 Ginninderra            38.97      37.34  
 15 Maddy Morton              11 Dickson                40.00      37.75  
 16 Hannah Cummins            11 Goulburn               37.80      37.96  
 17 Sophie Galvin             11 Telopea                39.00      39.03  
 18 Phoebe Crowe              11 Burley Griffin         38.40      39.46  
 19 Alex Courtney             11 CRUIZ                  37.86      39.60  
 20 Chloe Ironside            11 Vikings                40.93      40.27  
 21 Meg Sokic                 11 Queanbeyan             39.98      40.93  
 22 Ceillagh Svensson         11 Vikings                41.17      41.16  
 23 Katelyn Weller            11 Queanbeyan             40.95      41.49  
 24 Annika Svensson           11 Vikings                43.54      41.52  
 25 Charlotte Stone           11 Ginninderra            42.00      42.70  
 26 Emma Picker               11 Crookwell                 NT      43.97  
 27 Georgina Potter           11 Vikings                47.11      48.58  
 28 Annie Kruger              11 Dickson                53.00      48.82  
 
Event 43  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cameron Tysoe             12 Ginninderra            29.94      30.10  
  2 Lachlan Colquhoun         12 Vikings                30.78      30.32  
  3 Alec Morris               12 Woden                  30.48      30.94  
  4 Rashad Farid              12 Ginninderra            33.54      32.56  
  5 Angus Dibden              12 Ginninderra            32.96      32.69  
  6 Dylan Booth               12 Ginninderra            32.01      32.70  
  7 Tomas Muller              12 Ginninderra            34.32      33.24  
  8 Liam Harris               12 Woden                  35.62      36.30  
  9 Thomas Chalker            12 Burley Griffin         38.63      38.73  
 10 Nicholas Toirkens         12 Burley Griffin         42.13      41.01  
 
Event 44  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 12 Telopea                29.22      29.44  
  2 Anika Buckley             12 Queanbeyan             30.52      31.43  
  3 Paula Rusanov             12 Queanbeyan             32.24      31.94  
  4 Natasha Kosev             12 Ginninderra            32.12      31.96  
  5 Holly Williams            12 Woden                  31.79      32.20  
  6 Priscilla Symmes          12 Queanbeyan             32.50      32.67  
  7 Aisha Collins             12 Canberra               33.64      33.10  
  8 Molly Roberts             12 CRUIZ                  34.29      33.49  
  9 Jessica Orr               12 Ginninderra            33.93      33.71  
 10 Brittany Ross             12 Woden                  34.64      34.19  
 11 Brianna Toze              12 Woden                  34.00      34.32  
 12 Eliza Tetley              12 Burley Griffin         33.22      34.42  
 13 Maya Blaikie              12 CRUIZ                  33.56      34.62  
 14 Hollie Wells              12 Goulburn               34.81      35.09  
 15 Jessica Ralph             12 Goulburn               36.60      35.25  
 16 Jessica Wu                12 Vikings                34.62      35.35  
 17 Melanie Le Couteur        12 Vikings                35.12      35.78  
 18 Chantelle Vu              12 Goulburn               35.11      35.95  
 19 Jackie Jones              12 Burley Griffin         39.62      36.03  
 20 Emma Harris               12 Woden                  35.41      36.38  
 21 Kara Martin               12 Canberra               36.71      37.53  
 22 Katie Gillingham          12 Burley Griffin         39.61      39.02  
 23 Lauren Lind               12 Queanbeyan             39.66      39.64  
 24 Kaisee O'Keeffe           12 Goulburn               39.47      40.21  
 25 Emma Perkovic             12 Canberra                  NT      41.56  
 
Event 45  Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jayden Malala             13 Woden                  26.96      26.95  
  2 Sean Maloney              13 Woden                  28.46      27.96  
  3 Matt Riddell              13 Canberra               29.64      29.08  
  4 Declan Moore              13 Canberra               29.48      29.34  
  5 Nathan Seddon             13 Woden                  29.68      29.40  
  6 Ryan Buckham              13 Woden                  29.79      29.58  
  7 Alec Bruce                13 Ginninderra            29.53      29.88  
  8 Tim Young                 13 Ginninderra            30.22      30.34  
  9 Josh Lind                 13 Queanbeyan             30.62      30.77  
 10 Thomas Ramsay             13 Ginninderra            31.42      31.57  
 11 Toomas Mirlieb            13 Canberra               32.15      32.59  
 12 Thomas Miller             13 Woden                  36.83      37.43  
 13 Alexander Kimmorley       13 Woden                  44.57      38.71  
 
Event 46  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stephanie Wise            13 Burley Griffin         29.41      29.35  
  2 Emma Thompson             13 Woden                  29.48      29.67  
  3 Britt McDonald            13 Canberra               30.15      29.96  
  4 Imogen Schiwy             13 Canberra               29.29      30.58  
  5 Bethany Stone             13 Ginninderra            31.69      31.70  
  6 Brooke James              13 Burley Griffin         32.14      31.92  
  7 Sally Foster              13 Burley Griffin         32.75      32.28  
  8 Alexandra Crowe           13 Burley Griffin         32.25      32.80  
  9 Emily Van Gerwen          13 Vikings                32.03      32.87  
 10 Emma Kelly                13 Vikings                33.02      33.51  
 11 Tamika Brinkley           13 Vikings                34.78      33.66  
 12 Andrea Gosling            13 Vikings                34.25      33.87  
 13 Thu Ha Vu                 13 Woden                  36.30      35.33  
 14 Olivia Alarcon            13 Vikings                35.98      36.86  
 15 Charissa Pezzullo         13 Vikings                37.52      37.08  
 16 Alexandra Brenner         13 Telopea                34.96      37.13  
 
Event 48  Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phoebe Ross                8 Woden                1:08.14    1:00.07  
  2 Alexis Cross               7 Vikings              1:07.54    1:02.28  
  3 Abbey Webb                 8 Vikings              1:07.82    1:02.60  
  4 Amy Sokic                  8 Queanbeyan           1:06.48    1:03.13  
  5 Esperance Anderson         8 Ginninderra          1:06.33    1:03.42  
  6 Danielle Grimm             8 Vikings              1:12.89    1:06.51  
  7 Jess Ashley                7 Ginninderra          1:08.79    1:07.50  
  8 Brooke Gilroy              7 Vikings              1:05.73    1:07.91  
  9 J'aime McGuire             8 Vikings              1:15.69    1:10.65  
 10 Alice Crossley             8 Burley Griffin       1:13.65    1:16.00  
 11 Claire Le Couteur          8 Vikings              1:18.78    1:21.56  
 
Event 49  Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jake Schmank               8 Telopea                59.00    1:09.02  
  2 Harrison Webster           8 Woden                     NT    1:11.86  
  3 Liam Maddren               8 Goulburn             1:24.80    1:36.14  
 
Event 49  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas Lawlis            9 Queanbeyan             57.43      55.02  
  2 Marshall Symmes            9 Queanbeyan             53.82      55.03  
  3 Xavier Pearson             9 Telopea              1:11.62    1:08.15  
 
Event 50  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Cross              9 Vikings                45.76      46.28  
  2 Eske Gavel                 9 CRUIZ                  51.15      50.26  
  3 Ebony Norris               9 Woden                  50.65      51.90  
  4 Kaela McGuire              9 Vikings                57.32      53.60  
  5 Breana Gilroy              9 Vikings                52.42      53.62  
  6 Kobi Kiraly                9 Woden                  52.09      53.94  
  7 Milla Wolf                 9 Vikings                56.62      55.59  
  8 Taylah Bacon               9 Vikings                54.90      58.05  
  9 Darby Whiteley             9 Queanbeyan             56.05      59.11  
 10 Madeleine Vu               9 Goulburn               58.74      59.44  
 11 Lauren Elliott             9 Queanbeyan             54.98      59.94  
 12 Molly Tetley               9 Burley Griffin       1:04.52    1:02.23  
 13 Niamh Collett              9 Canberra             1:02.21    1:02.36  
 14 Julia Bruce                9 Ginninderra          1:03.32    1:04.21  
 15 Sara Hajdar                9 Ginninderra            54.00    1:05.40  
 16 Jordan Heddle              9 Woden                1:05.76    1:06.29  
 17 Anneliese Bremmer          9 Telopea              1:05.00    1:07.04  
 18 Elizabeth Crossley         9 Burley Griffin       1:04.97    1:07.99  
 19 Tara Ironside              9 Vikings              1:08.47    1:27.05  
 
Event 51  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eli Gatica                10 Telopea                45.39      46.96  
  2 Jackson Savage            10 Queanbeyan             51.35      49.88  
  3 Nathan de Meillon         10 Vikings                54.31      51.58  
  4 William Crowe             10 Burley Griffin         51.48      51.71  
  5 Shaun Vu                  10 Goulburn               58.46      53.39  
  5 James Ashleigh            10 Telopea                52.21      53.39  
  7 Kieran Howell             10 Woden                  54.44      54.04  
  8 Lachlan Webb              10 Vikings                53.96      54.27  
  9 Michael Kendrick          10 Burley Griffin         54.68      54.42  
 10 Bailey Rowland            10 Woden                1:01.72      57.57  
 11 James Hanson              10 Telopea                56.95      58.06  
 12 Jack Brinkley             10 Vikings                58.68      59.26  
 13 Jarrod Barber             10 Telopea                57.64      59.27  
 14 Kurt Gosling              10 Vikings              1:00.21      59.66  
 15 Angus Muller              10 Ginninderra          1:04.89    1:00.96  
 16 Harry Chalker             10 Burley Griffin       1:04.71    1:06.34  
 
Event 52  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isabella Marinelli        10 Woden                  45.90      45.06  
  2 Tizana Fiorese            10 Burley Griffin         44.02      46.38  
  3 Evie McNee                10 Ginninderra            46.44      47.63  
  4 Ashley Groch              10 Canberra               49.34      49.66  
  5 Alexandra Ashley          10 Ginninderra            49.47      50.19  
  6 Ellie Hearn               10 Woden                  53.37      50.93  
  7 Rebekah McCoy             10 Vikings                52.53      52.60  
  8 Sarah Abbott              10 CRUIZ                  57.20      52.63  
  9 Mackenzie Morrison        10 Burley Griffin         54.47      54.07  
 10 Hannah Riddell            10 Canberra               53.63      55.80  
 11 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings                57.31      55.91  
 12 Genevieve Morris          10 Burley Griffin         56.49      56.07  
 13 Sophie Jones              10 Burley Griffin       1:00.23      56.18  
 14 Isabella Marshall         10 Crookwell              54.60      56.22  
 15 Chelsea Stewart           10 Ginninderra            54.06      56.49  
 16 Emma Gillingham           10 Burley Griffin         55.09      57.58  
 17 Tamika Veale              10 CRUIZ                  58.11      58.93  
 18 Kara Baker                10 Vikings                57.72      59.29  
 19 Alannah Riggans           10 Woden                1:00.18      59.50  
 20 Claudia Maddren           10 Goulburn               57.21    1:00.77  
 21 Caroline King             10 Woden                     NT    1:05.88  

 
Event 53  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            11 Telopea                45.19      43.92  
  2 Jordan Welch              11 Burley Griffin         46.87      45.08  
  3 Johnathan Krause          11 Ginninderra            46.56      45.25  
  4 Yutaro Kawamura           11 Burley Griffin         49.35      46.91  
  5 Ayrton Kiraly             11 Woden                  49.62      47.00  
  6 Daniel Hearle             11 Queanbeyan             45.32      47.19  
  7 Nicholas Starkey          11 Canberra               43.75      47.90  
  8 Angus Funnell             11 Burley Griffin         46.62      48.31  
  9 Cormac Pearson            11 Telopea                48.53      48.33  
 10 John Ashleigh             11 Telopea                47.79      48.77  
 11 Liam Barber               11 Telopea                48.94      48.92  
 12 Jack Shelley              11 Queanbeyan             48.65      48.98  
 13 Lachlan Howell            11 Woden                  49.00      49.44  
 14 James Greenlees           11 Goulburn               49.81      49.68  
 15 Kristofor Tengstrom       11 Canberra               50.62      50.93  
 16 Caleb Whiteley            11 Queanbeyan             53.14      53.63  
 17 Luis Alarcon              11 Vikings                54.30      53.64  
 18 Ryan Gray                 11 Queanbeyan                NT      53.65  
 19 John Schmank              11 Telopea                53.72      54.75  
 20 Travis Elliott            11 Queanbeyan             52.52      55.01  
 21 Henry Xu                  11 Vikings              1:00.36      56.57  
 
Event 54  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tayla Casey               11 Woden                  41.17      41.50  
  2 Emily French              11 CRUIZ                  43.37      44.77  
  3 Phoebe Crowe              11 Burley Griffin         47.79      45.21  
  4 Carly Symons              11 Woden                  45.33      45.81  
  5 Grace Hoitink             11 Canberra               47.20      46.55  
  6 Samantha Young            11 Woden                  45.43      46.69  
  7 Georgia Rowland           11 Woden                  47.62      47.74  
  8 Shannon Maloney           11 Woden                  49.14      48.23  
  9 Jessie Reynolds           11 Woden                  48.01      48.61  
 10 Rachel Brown              11 Canberra               49.95      49.59  
 11 Brittney Reynolds         11 Woden                  48.29      51.35  
 12 Lauren Bruce              11 Ginninderra            53.96      51.59  
 13 Alex Courtney             11 CRUIZ                  53.96      53.25  
 14 Courtney Bacon            11 Vikings                54.81      53.36  
 15 Annika Svensson           11 Vikings                53.99      53.79  
 16 Hannah Cummins            11 Goulburn               51.06      53.81  
 17 Ceillagh Svensson         11 Vikings                56.20      55.34  
 18 Sophie Galvin             11 Telopea                42.00      58.68  
 19 Charlotte Stone           11 Ginninderra            59.72      58.77  
 20 Katelyn Weller            11 Queanbeyan           1:01.68      58.84  
 21 Arabella Schiwy           11 Canberra               53.92      59.34  
 22 Chloe Ironside            11 Vikings                59.37    1:00.80  
 23 Annie Kruger              11 Dickson              1:12.00    1:04.38  
 24 Emma Picker               11 Crookwell                 NT    1:05.47  
 25 Georgina Potter           11 Vikings              1:09.34    1:05.55  
 
Event 55  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Angus Dibden              12 Ginninderra            38.20      37.79  
  2 Lachlan Colquhoun         12 Vikings                38.53      38.83  
  3 Alec Morris               12 Woden                  42.83      42.76  
  4 Rashad Farid              12 Ginninderra            43.79      43.33  
  5 Lachlan Trabinger         12 Vikings                43.78      44.17  
  6 Tomas Muller              12 Ginninderra            50.20      45.18  
  7 John Freeman              12 Woden                  52.20      48.94  
  8 Liam Harris               12 Woden                  49.82      50.92  
  9 Nicholas Toirkens         12 Burley Griffin         54.51      55.24  
 10 Thomas Chalker            12 Burley Griffin         54.45    1:03.23  
 
Event 56  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Natasha Kosev             12 Ginninderra            38.59      38.49  
  2 Anika Buckley             12 Queanbeyan             39.27      40.43  
  3 Priscilla Symmes          12 Queanbeyan             44.49      42.42  
  4 Brianna Toze              12 Woden                  42.00      43.02  
  5 Emma Harris               12 Woden                  43.01      43.77  
  6 Ayu Barry                 12 Telopea                43.15      43.78  
  7 Holly Williams            12 Woden                  43.70      44.17  
  8 Eliza Tetley              12 Burley Griffin         47.11      47.38  
  9 Paula Rusanov             12 Queanbeyan             46.53      47.65  
 10 Molly Roberts             12 CRUIZ                  48.13      47.79  
 10 Maya Blaikie              12 CRUIZ                  52.36      47.79  
 12 Aisha Collins             12 Canberra               48.13      48.40  
 13 Chantelle Vu              12 Goulburn               48.54      48.47  
 14 Kaisee O'Keeffe           12 Goulburn               47.50      48.91  
 15 Brittany Ross             12 Woden                  47.84      49.38  
 16 Melanie Le Couteur        12 Vikings                52.58      49.74  
 17 Jessica Wu                12 Vikings                48.33      49.98  
 18 Kara Martin               12 Canberra               50.64      50.70  
 19 Hollie Wells              12 Goulburn               49.11      51.62  
 20 Jackie Jones              12 Burley Griffin         54.83      52.96  
 21 Lauren Lind               12 Queanbeyan             54.61      56.05  
 22 Katie Gillingham          12 Burley Griffin         58.93      58.21  
 
Event 57  Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jayden Malala             13 Woden                  36.59      35.67  
  2 Josh Lind                 13 Queanbeyan             37.48      37.20  
  3 Sean Maloney              13 Woden                  40.53      37.89  
  4 Matt Riddell              13 Canberra               42.10      38.81  
  5 Nathan Seddon             13 Woden                  38.52      39.38  
  5 Tim Young                 13 Ginninderra            39.22      39.38  
  7 Declan Moore              13 Canberra               38.97      39.59  
  8 Ryan Buckham              13 Woden                  41.15      41.16  
  9 Thomas Ramsay             13 Ginninderra            43.05      43.70  
 10 Thomas Miller             13 Woden                  49.03      47.37  
 
Event 58  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooke James              13 Burley Griffin         38.64      38.81  
  2 Emma Thompson             13 Woden                  38.62      38.97  
  3 Sally Foster              13 Burley Griffin         40.27      39.33  
  4 Imogen Schiwy             13 Canberra               42.69      42.87  
  5 Stephanie Wise            13 Burley Griffin         41.87      43.24  
  6 Caitlyn Radcliffe         13 Ginninderra            48.65      43.27  
  7 Emma Kelly                13 Vikings                42.65      43.28  
  8 Alexandra Crowe           13 Burley Griffin         45.10      45.07  
  9 Emily Van Gerwen          13 Vikings                45.44      45.39  
 10 Charissa Pezzullo         13 Vikings                45.04      45.40  
 11 Thu Ha Vu                 13 Woden                  48.26      45.56  
 12 Tamika Brinkley           13 Vikings                47.24      46.02  
 13 Olivia Alarcon            13 Vikings                45.77      48.43  
 14 Alexandra Brenner         13 Telopea                48.00      50.81  
 15 Andrea Gosling            13 Vikings                53.91      54.97