2008-09 Bell's & Foxy's Summer Series Meet                   
                 Hosts: Woden & Telopea - 21 March 2009 - AIS                  
                                    Results by event                                   
 
Event 1  Boys 9 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
DEV - Division  
  1 Duncan Ledger              9 Burley Griffin       4:17.42    4:28.00  
 
Event 1  Boys 10 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 William Crowe             10 Burley Griffin       3:36.70    3:27.37  
  2 Kieran Howell             10 Woden                3:36.18    3:29.11  
  3 Michael Kendrick          10 Burley Griffin       3:32.58    3:37.07  
DEV - Division  
  1 Jarrod Barber             10 Telopea              3:55.46    3:41.84  
 
Event 1  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Nicholas Starkey          11 Canberra             3:17.64    3:16.40  
DEV - Division  
  1 Brendan Wright            11 Vikings              3:34.31    3:15.62  
  2 Cormac Pearson            11 Telopea              3:34.56    3:15.83  
  3 Travis Elliott            11 Queanbeyan           3:51.41    3:46.44  
  4 Jake Clark                11 Goulburn                  NT    3:49.71  
 
Event 1  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Dylan Booth               12 Ginninderra          3:06.71    3:03.97  
 
Event 1  Boys 13 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Daniel Steemson           16 Vikings              2:46.52   X2:42.73  
DEV - Division  
  1 Tom Bigmore               13 Canberra                  NT    3:14.06  
 
Event 2  Girls 9 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Milla Wolf                 9 Vikings              3:51.48    3:44.99  
    1:53.88 1:51.11                                                
  2 Niamh Collett              9 Canberra             4:01.35    3:50.26  
    1:52.46 1:57.80                                                
  3 Stephanie McGoldrick       9 Vikings              4:10.47    4:01.33  
    2:00.96 2:00.37                                                
DEV - Division  
  1 Jordan Heddle              9 Woden                     NT    4:16.05  
    2:04.91 2:11.14                                                
 
Event 2  Girls 10 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Alexandra Ashley          10 Ginninderra          3:28.72    3:31.54  
    1:43.81 1:47.73                                                
  2 Tamika Veale              10 CRUIZ                3:43.51    3:34.60  
    1:40.81 1:53.79                                                
  3 Tennille Miller           10 Canberra             3:40.46    3:45.66  
    1:48.24 1:57.42                                                
DEV - Division  
  1 Alannah Riggans           10 Woden                4:04.11    3:40.02  
    1:41.11 1:58.91                                                
  2 Claire Lindbeck           10 Queanbeyan                NT    3:52.22  
    1:53.23 1:58.99                                                
  3 Elizabeth Crossley        10 Burley Griffin       4:30.61    4:12.01  
    2:01.39 2:10.62                                                
 
Event 2  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Samantha Young            11 Woden                3:18.54    3:15.98  
    1:37.63 1:38.35                                                
  2 Hannah Cummins            11 Goulburn             3:23.47    3:23.98  
    1:37.15 1:46.83                                                
  3 Emma Miller               11 Burley Griffin       3:30.80    3:27.86  
    1:38.14 1:49.72                                                
DEV - Division  
  1 Kate Thornton             11 Vikings              3:38.19    3:26.29  
    1:46.20 1:40.09                                                
  2 Samantha Holland          11 Ginninderra               NT    3:37.95  
    1:43.56 1:54.39                                                
  3 Phoebe Crowe              11 Burley Griffin       3:47.57    3:38.92  
    1:49.00 1:49.92                                                
  4 Chloe Ironside            11 Vikings              3:42.41    3:41.14  
    1:52.14 1:49.00                                                
  5 Annika Svensson           11 Vikings              3:45.54    3:41.42  
    1:47.58 1:53.84                                                
  6 Katelyn Weller            11 Queanbeyan           3:42.07    3:44.92  
    1:44.26 2:00.66                                                
  7 Ceillagh Svensson         11 Vikings              3:43.85    3:46.30  
    1:49.22 1:57.08                                                
  8 Rebecca Philippa          11 Vikings              3:50.10    3:48.13  
    1:52.90 1:55.23                                                
 
Event 2  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Brittany Ross             12 Woden                3:24.23    3:10.97  
    1:30.60 1:40.37                                                
  2 Molly May Cann            12 Ginninderra          3:21.78    3:19.17  
    1:39.41 1:39.76                                                
 
Event 2  Girls 13 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan           3:02.72    3:07.70  
    1:32.60 1:35.10                                                
  2 Cassie Keys               16 Canberra             3:16.51    3:10.98  
    1:27.94 1:43.04                                                
  3 Alexandra Crowe           13 Burley Griffin       3:11.71    3:13.78  
    1:29.95 1:43.83                                                
  4 Sara Lucic                14 Queanbeyan           3:11.13    3:20.07  
    1:33.12 1:46.95                                                
 -- Laura Hudson              18 Ginninderra          2:42.99   X2:52.25  
    1:21.63 1:30.62                                                
 
Event 3  Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Harrison           8 Burley Griffin       1:02.36      55.05  
  2 Bradley Tuck               8 Ginninderra          1:02.03    1:02.91  
DEV - Division  
  1 Jack Kilrain               8 Vikings                   NT    1:00.33  
  2 Harrison Webster           8 Woden                     NT    1:04.49  
  3 Peter Philippa             8 Vikings              1:15.53    1:13.38  
  4 Skinny Gavel               7 CRUIZ                1:26.03    1:23.38  
 
Event 3  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Tim Dutton                 9 Canberra               48.40      46.48  
  2 Xavier Pearson             9 Telopea                52.31      49.97  
DEV - Division  
  1 Daniel Cherepinskiy        9 Queanbeyan             58.81    1:03.40  
  2 Barclay Zhang              9 Canberra                  NT    1:04.37  
 
Event 3  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 William Crowe             10 Burley Griffin         45.53      42.97  
  2 Shaun Vu                  10 Goulburn               48.66      49.55  
  2 James Tuck                10 Ginninderra            48.00      49.55  
DEV - Division  
  1 Nicholas Lawlis           10 Queanbeyan             50.64      50.79  
  2 Michael Leung             10 Ginninderra            56.24      55.14  
  3 Jonathan Govier           10 Vikings              1:04.20      56.86  
 
Event 4  Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Ellie Hoitink              8 Canberra               55.75      53.86  
  2 Rachel Crawford            8 Burley Griffin       1:00.59      54.97  
  3 Abbey Webb                 8 Vikings                57.92      55.70  
  4 J'aime McGuire             8 Vikings                55.86      56.07  
  5 Jess Ashley                7 Ginninderra          1:01.95      59.01  
  6 Brooke Gilroy              7 Vikings                57.28    1:00.53  
  7 Amy Sokic                  8 Queanbeyan           1:03.50    1:05.44  
DEV - Division  
  1 Amelia Laudenbach          8 Vikings                   NT      51.66  
  2 Sierra Thurecht            7 Vikings                   NT    1:13.30  
  3 Emma Lucic                 8 Queanbeyan           1:20.37    1:18.20  
  4 Claire Le Couteur          8 Vikings              1:30.50    1:33.95  
 
Event 4  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Ebony Norris               9 Woden                  40.86      42.34  
  2 Breana Gilroy              9 Vikings                41.47      42.47  
  3 Lauren Elliott             9 Queanbeyan             48.84      49.14  
  4 Darby Whiteley             9 Queanbeyan             55.81      54.86  
  5 Jordan Heddle              9 Woden                  55.25      56.24  
  6 Niamh Collett              9 Canberra               57.46      57.37  
  7 Tara Ironside              9 Vikings              1:00.00      58.68  
  8 Madeleine Vu               9 Goulburn               55.27    1:00.54  
  9 Stephanie McGoldrick       9 Vikings              1:00.61    1:09.24  
DEV - Division  
  1 Alicia Norris              9 Woden                     NT    1:02.70  
  2 Anneliese Brenner          9 Telopea              1:14.58    1:19.72  
 
Event 4  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Montana Thornberry        10 Ginninderra            46.46      43.88  
  2 Grace Pyke                10 Canberra               47.84      52.60  
  3 Alexandra Ashley          10 Ginninderra            46.87      53.70  
DEV - Division  
  1 Kaela McGuire             10 Vikings                51.12      50.49  
  2 Tennille Miller           10 Canberra               50.20      52.34  
  3 Maddie Quinn              10 Queanbeyan             52.64      53.37  
  4 Brooke Hughes             10 Queanbeyan                NT      54.42  
  5 Claire Lindbeck           10 Queanbeyan                NT      56.68  
  6 Claudia Maddren           10 Goulburn               54.68      57.64  
  7 Caitlin Sankey            10 Canberra             1:08.31    1:02.82  
 
Event 5  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Angus Funnell             11 Burley Griffin         43.52      40.34  
  2 Brendan Wright            11 Vikings                44.09      41.76  
  3 Edward Barker             11 Vikings                44.30      43.17  
  4 Jake Clark                11 Goulburn               42.02      45.84  
  5 Caleb Whiteley            11 Queanbeyan             43.48      47.38  
DEV - Division  
  1 Oliver Mill              11 Ginninderra               NT      41.62  
  2 Cormac Pearson            11 Telopea                46.23      47.27  
  3 Henry Xu                  11 Vikings                51.71      47.65  
  4 Ryan Gray                 11 Queanbeyan             51.41      49.91  
 
Event 5  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Dylan Booth               12 Ginninderra            38.94      38.66  
DEV - Division  
  1 James Greenlees           12 Goulburn               42.78      44.51  
  2 Matthew Phung             12 Vikings              1:03.31      46.10  
  3 Brandon Pyke              12 Canberra               53.98      47.47  
 
Event 5  Boys 13 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Finbar Pearson            14 Telopea                37.97      37.27  
DEV - Division  
  1 Nigel Hinder              16 Canberra                  NT      31.13  
  2 Tom Lonsdale              15 Ginninderra               NT      34.58  
 
Event 6  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Hannah Cummins            11 Goulburn               43.03      41.76  
  2 Bonnie Zhang              11 Canberra               43.77      42.71  
  3 Emma Miller               11 Burley Griffin         43.92      44.15  
  4 Katelyn Weller            11 Queanbeyan             42.36      44.69  
DEV - Division  
  1 Keely O'Brien             11 Woden                     NT      44.12  
  2 Samantha Holland          11 Ginninderra               NT      47.07  
  3 Ceillagh Svensson         11 Vikings                49.18      50.35  
  4 Phoebe Crowe              11 Burley Griffin         47.22      50.89  
  5 Rebecca Philippa          11 Vikings                53.63      53.07  
 
Event 6  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Molly May Cann            12 Ginninderra            42.59      46.81  
DEV - Division  
  1 Haylee Norris             12 Woden                  48.49      43.06  
  2 Nadia Govier              12 Vikings                44.00      43.72  
  3 Tarni Miller              12 Canberra               49.27      46.39  
 
Event 6  Girls 13 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Tamika Brinkley           13 Vikings                37.94      36.70  
  2 Alexandra Crowe           13 Burley Griffin         37.87      38.19  
  3 Sara Lucic                14 Queanbeyan             39.12      40.92  
  4 Andrea Gosling            13 Vikings                40.98      41.61  
  5 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan             40.03      42.14  
 -- Cassie Keys               16 Canberra               37.21     X37.70  
DEV - Division  
  1 Hannah Keys               14 Canberra               43.33      42.29  
  2 Linda Kaczmarek           13 Ginninderra            43.55      45.88  
 
Event 7  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Barclay Zhang              9 Canberra             1:49.57    1:47.94  
      40.87            0.40 1:06.88                                
 
Event 7  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Webb              10 Vikings              1:36.46    1:30.99  
  2 Kieran Howell             10 Woden                1:36.96    1:43.25  
 
Event 7  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edward Barker             11 Vikings              1:35.31    1:38.35  
DEV - Division  
  1 Oliver Mill              11 Ginninderra               NT    1:33.58  
      44.79    0.11           48.88                                
  2 Brendan Wright            11 Vikings              1:41.93    1:36.04  
      38.21            0.02   57.84                                
  3 Henry Xu                  11 Vikings              1:59.72    1:44.23  
      42.25                 1:02.07                                
  4 Jake Clark                11 Goulburn                  NT    1:44.85  
      41.54    0.32         1:03.14                                
  5 Sean Warren               11 Woden                     NT    1:52.40  
 
Event 7  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Liam Braithwaite          12 Ginninderra          1:30.59    1:26.16  
  2 Liam Harris               12 Woden                1:30.21    1:27.61  
  3 James Greenlees           12 Goulburn             1:35.29    1:35.51  
DEV - Division  
  1 John Freeman              12 Woden                1:42.59    1:37.83  
      36.80            0.09 1:01.01                                
 
Event 7  Boys 13 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Finbar Pearson            14 Telopea              1:25.07    1:27.98  
 -- Daniel Steemson           16 Vikings              1:18.79   X1:18.32  
 
Event 8  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Darby Whiteley             9 Queanbeyan           1:49.27    1:47.90  
  2 Milla Wolf                 9 Vikings              1:49.46    1:48.69  
  3 Niamh Collett              9 Canberra             1:48.88    1:50.23  
  4 Eske Gavel                 9 CRUIZ                1:53.97    1:56.32  
DEV - Division  
  1 Lauren Elliott             9 Queanbeyan                NT    1:52.09  
  2 Caitlin Manning            9 Vikings              2:06.92    2:01.90  
  3 Anneliese Brenner          9 Telopea              2:07.72    2:11.43  
 
Event 8  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Montana Thornberry        10 Ginninderra          1:39.67    1:35.80  
  2 Tamika Veale              10 CRUIZ                1:38.68    1:38.28  
 
Event 8  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hannah Cummins            11 Goulburn             1:33.81    1:34.03  
  2 Chloe Ironside            11 Vikings              1:37.99    1:41.38  
DEV - Division  
  1 Kate Thornton             11 Vikings              1:42.18    1:41.83  
  2 Molly O'Shaughnessy       11 Vikings                   NT    1:47.03  
 
Event 8  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Jessica Orr               12 Ginninderra          1:28.91    1:27.57  
  2 Briana Jones              12 Woden                1:32.74    1:35.51  
DEV - Division  
  1 Haylee Norris             12 Woden                     NT    1:30.62  
  2 Chante Swart              12 Ginninderra          1:49.20    1:45.67  
 
Event 8  Girls 13 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Bethany Stone             13 Ginninderra          1:26.71    1:25.07  
  2 Tamika Brinkley           13 Vikings              1:25.56    1:25.34  
  3 Amanda Fletcher           14 Vikings              1:31.47    1:29.30  
 -- Laura Hudson              18 Ginninderra          1:18.72   X1:24.08  
 
Event 9  Girls 9 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
DEV - Division  
  1 Kate Tabke                 9 Vikings                   NT    4:31.94  
    2:09.15 2:22.79                                                
 
Event 9  Girls 10 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chelsea Stewart           10 Ginninderra               NT    3:56.38  
    1:54.68 2:01.70                                                
 
Event 9  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Annika Svensson           11 Vikings              4:05.76    4:06.12  
    1:57.42 2:08.70                                                
DEV - Division  
  1 Grace Hoitink             11 Canberra                  NT    3:33.19  
    1:43.96 1:49.23                                                
 
Event 9  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Paula Rusanov             12 Queanbeyan           3:34.86    3:31.78  
    1:45.02 1:46.76                                                
  2 Lauren Abraham            12 Canberra             3:37.47    3:39.18  
    1:45.36 1:53.82                                                
 
Event 9  Women 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan           3:30.32    3:33.37  
    1:43.82 1:49.55                                                
 
Event 9  Boys 9 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
DEV - Division  
  1 Daniel Cherepinskiy        9 Queanbeyan                NT    4:31.68  
    2:11.62 2:20.06                                                
  2 Duncan Ledger              9 Burley Griffin            NT    4:38.40  
    2:17.63 2:20.77                                                
 
Event 9  Boys 10 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrew Martine            10 Woden                     NT    3:47.93  
    1:51.59 1:56.34                                                
  2 Louis Young               10 Queanbeyan                NT    3:58.97  
    1:52.69 2:06.28                                                
 
Event 9  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Travis Elliott            11 Queanbeyan           4:26.04    4:07.24  
    1:59.03 2:08.21                                                
 
Event 9  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Shaun Philippa            12 Vikings              3:40.09    3:26.51  
    1:39.97 1:46.54                                                
 
Event 9  Men 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
DEV - Division  
  1 Tomas Muller              13 Ginninderra               NT    3:19.23  
    1:35.31 1:43.92                                                
  2 Brandon Carney            14 Woden                     NT    3:39.89  
    1:45.15 1:54.74                                                
 
Event 10  Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Harrison Webster           8 Woden                  46.84      44.51  
  2 Bradley Tuck               8 Ginninderra            50.10      45.52  
  3 Jake Schmank               8 Telopea                46.44      45.61  
  4 Matthew Harrison           8 Burley Griffin         46.29      47.28  
  5 Liam Maddren               8 Goulburn               53.56      53.64  
  6 Anthony Cummins            7 Goulburn               53.32      54.76  
DEV - Division  
  1 Jack Kilrain               8 Vikings                   NT      47.58  
  2 Peter Philippa             8 Vikings                54.40      52.83  
  3 Eliiot Young               8 Queanbeyan             58.40      53.26  
  4 Bryce Svensson             8 Vikings              1:02.93    1:00.77  
  5 Skinny Gavel               7 CRUIZ                1:07.25    1:06.13  
 
Event 10  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Lewis Groves               9 Telopea                46.09      44.62  
DEV - Division  
  1 Samuel Wright              9 Vikings                   NT      40.83  
 
Event 10  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 William Crowe             10 Burley Griffin         38.35      37.30  
  2 Nicholas Lawlis           10 Queanbeyan             38.84      38.11  
  3 Andrew Martine            10 Woden                  38.94      38.19  
  4 Michael Kendrick          10 Burley Griffin         39.48      38.59  
  5 Shaun Vu                  10 Goulburn               38.47      39.92  
DEV - Division  
  1 James Tuck                10 Ginninderra            41.56      40.44  
  2 Louis Young               10 Queanbeyan             42.65      41.28  
  3 Jonathan Govier           10 Vikings                41.98      44.42  
  4 Dominic Quinn             10 Vikings                55.64      52.84  
  5 Angus Muller              10 Ginninderra            58.58      57.94  
 
Event 11  Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Amelia Laudenbach          8 Vikings                42.86      40.92  
  2 Abbey Webb                 8 Vikings                41.25      41.06  
  3 Ellie Hoitink              8 Canberra               45.12      42.45  
  4 Brooke Gilroy              7 Vikings                44.47      44.37  
  5 J'aime McGuire             8 Vikings                43.11      44.53  
  6 Ariana Jurkovic            8 Canberra               46.34      45.91  
  7 Rachel Crawford            8 Burley Griffin         48.00      46.37  
  8 Amy Sokic                  8 Queanbeyan             44.89      48.04  
  9 Alexis Cross               7 Vikings                48.64      48.97  
 10 Jess Ashley                7 Ginninderra            50.76      49.78  
 11 Alice Crossley             8 Burley Griffin         49.23      50.38  
 12 Phoebe Ross                8 Woden                  52.03      52.39  
DEV - Division  
  1 Siani Swarbrick            8 Woden                     NT      41.36  
  2 Merryn Moffatt             8 Vikings                   NT      45.90  
  3 Madeliene McGoldrick       7 Vikings                57.42      55.52  
  4 Claire Le Couteur          8 Vikings                55.83      55.99  
  5 Emma Lucic                 8 Queanbeyan             58.58    1:01.75  
 
Event 11  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Jordan Heddle              9 Woden                  49.14      49.16  
  2 Tara Ironside              9 Vikings                48.86      50.25  
DEV - Division  
  1 Isobel Marris              9 Woden                     NT      48.06  
  2 Jessica Holland            9 Ginninderra               NT      48.76  
  3 Anneliese Brenner          9 Telopea                50.43      49.50  
  4 Alicia Norris              9 Woden                     NT      51.61  
  5 Caitlin Manning            9 Vikings                55.50      52.48  
  6 Chloe Taylor               9 Ginninderra            51.34      54.17  
 
Event 11  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Tamika Veale              10 CRUIZ                  38.41      38.60  
  2 Maddie Quinn              10 Queanbeyan             39.50      38.61  
  3 Alannah Riggans           10 Woden                  40.79      39.09  
  4 Montana Thornberry        10 Ginninderra            39.30      39.76  
  5 Kaela McGuire             10 Vikings                41.56      42.02  
DEV - Division  
  1 Tennille Miller           10 Canberra               42.02      41.51  
  2 Abbey Morgan              10 Woden                     NT      42.93  
  3 Elizabeth Crossley        10 Burley Griffin         45.82      43.17  
  4 Claudia Maddren           10 Goulburn               44.42      44.35  
  5 Brooke Hughes             10 Queanbeyan             43.87      44.60  
  6 Claire Lindbeck           10 Queanbeyan                NT      44.97  
  7 Caitlin Sankey            10 Canberra               50.95      49.91  
 
Event 12  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Cormac Pearson            11 Telopea                35.46      35.38  
  2 Caleb Whiteley            11 Queanbeyan             35.58      35.90  
  3 Nicholas Starkey          11 Canberra               36.55      37.60  
  4 Edward Barker             11 Vikings                36.52      38.45  
  5 Brendan Wright            11 Vikings                36.89      38.64  
  6 Ryan Gray                 11 Queanbeyan             38.81      39.92  
DEV - Division  
  1 Oliver Mill              11 Ginninderra               NT      38.68  
  2 Henry Xu                  11 Vikings                40.21      39.78  
  3 Travis Elliott            11 Queanbeyan             39.20      39.90  
  4 Sean Warren               11 Woden                     NT      43.35  
  5 Daniel Leahy              11 Vikings                   NT      47.72  
 
Event 12  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Liam Braithwaite          12 Ginninderra            35.20      33.08  
  2 James Greenlees           12 Goulburn               34.56      35.99  
  3 Shaun Philippa            12 Vikings                35.89      36.31  
  4 Liam Harris               12 Woden                  35.62      36.67  
DEV - Division  
  1 John Freeman              12 Woden                  39.03      35.77  
  2 Brandon Pyke              12 Canberra               37.87      37.02  
  3 Matthew Phung             12 Vikings                40.95      38.78  
  4 Nicholas Quinn            12 Vikings                45.76      39.08  
 
Event 12  Boys 13 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Nigel Hinder              16 Canberra               32.44      28.60  
  2 Tomas Muller              13 Ginninderra            33.24      32.79  
DEV - Division  
  1 Tom Lonsdale              15 Ginninderra               NT      30.59  
  2 Aidan Quinn               14 Vikings                35.11      32.98  
  3 Brandon Carney            14 Woden                  39.87      37.21  
 
Event 13  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Samantha Young            11 Woden                  36.51      36.41  
  2 Emma Miller               11 Burley Griffin         37.26      37.80  
  3 Phoebe Crowe              11 Burley Griffin         38.39      38.35  
DEV - Division  
  1 Keely O'Brien             11 Woden                     NT      38.37  
  2 Samantha Holland          11 Ginninderra               NT      39.37  
  3 Kate Thornton             11 Vikings                40.08      39.89  
  4 Molly O'Shaughnessy       11 Vikings                   NT      40.27  
  5 Ceillagh Svensson         11 Vikings                39.77      41.37  
  6 Chloe Ironside            11 Vikings                40.27      41.38  
  7 Charlotte Stone           11 Ginninderra            41.40      41.63  
  8 Katelyn Weller            11 Queanbeyan             40.95      42.31  
  9 Annika Svensson           11 Vikings                41.52      43.70  
 10 Georgina Potter           11 Vikings                47.11      45.57  
 
Event 13  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Brittany Ross             12 Woden                  34.19      33.59  
  2 Tarni Miller              12 Canberra               34.25      34.64  
  3 Briana Jones              12 Woden                  37.34      36.62  
DEV - Division  
  1 Nadia Govier              12 Vikings                40.00      36.54  
  2 Katie Gillingham          12 Burley Griffin         39.02      37.12  
  3 Haylee Norris             12 Woden                  38.19      37.29  
  4 Kaisee O'Keeffe           12 Goulburn               38.94      38.12  
  5 Lauren Abraham            12 Canberra               38.23      38.36  
  6 Amelia Norris             12 Woden                  44.35      39.85  
  7 Chante Swart              12 Ginninderra            40.34      40.48  
 
Event 13  Girls 13 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Rosalea Bell              13 Canberra               33.49      32.82  
  2 Andrea Gosling            13 Vikings                33.20      33.55  
  3 Hannah Keys               14 Canberra               34.28      34.52  
  4 Laura Hudson              18 Ginninderra            34.18      34.55  
  5 Sara Lucic                14 Queanbeyan             34.57      36.30  
DEV - Division  
  1 Amanda Fletcher           14 Vikings                36.13      34.66  
  2 Linda Kaczmarek           13 Ginninderra            37.82      39.66  
  3 Taylor Gallagher          13 Woden                  43.85      41.57  
  4 Kayla Davy-Kennett        15 Woden                     NT    1:17.11  
 
Event 14  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Michael Kendrick          10 Burley Griffin       1:40.33    1:47.84  
      32.91    0.03    0.01 1:14.89                                
DEV - Division  
  1 Kieran Howell             10 Woden                1:52.30    1:46.30  
      34.60            0.11 1:11.60                                
 
Event 14  Boys 13 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
 -- Daniel Steemson           16 Vikings              1:17.31   X1:15.33  
      33.68    0.07           41.75                                
 
Event 15  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
DEV - Division  
  1 Niamh Collett              9 Canberra                  NT    2:09.69  
 
Event 15  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Rachael Albertson-Kill    10 Telopea              1:43.97    1:40.66  
 
Event 15  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
DEV - Division  
  1 Katelyn Weller            11 Queanbeyan           1:47.41    1:52.10  
 
Event 15  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Jessica Orr               12 Ginninderra          1:35.56    1:31.19  
DEV - Division  
  1 Paula Rusanov             12 Queanbeyan           1:36.78    1:34.73  
  2 Katie Gillingham          12 Burley Griffin       1:43.63    1:45.90  
 
Event 15  Girls 13 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Tamika Brinkley           13 Vikings              1:25.41    1:24.71  
 
Event 16  Girls 9 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
DEV - Division  
  1 Kobi Kiraly                9 Woden                     NT    3:05.76  
    1:31.36 1:34.40                                                
  2 Milla Wolf                 9 Vikings                   NT    3:45.13  
    1:49.93 1:55.20                                                
  3 Stephanie McGoldrick       9 Vikings                   NT    3:46.30  
    1:52.76 1:53.54                                                
 
Event 16  Girls 10 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chelsea Stewart           10 Ginninderra               NT    3:35.86  
    1:45.00 1:50.86                                                
 
Event 16  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hannah Cummins            11 Goulburn                  NT    3:28.75  
    3:28.79                                                        
 
Event 16  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aisha Collins             12 Canberra                  NT    2:54.97  
    1:27.31 1:27.66                                                
 
Event 16  Boys 10 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Nicholas Lawlis           10 Queanbeyan           3:41.53    3:28.45  
    1:46.40 1:42.05                                                
DEV - Division  
  1 Andrew Martine            10 Woden                     NT    3:19.38  
    1:38.94 1:40.44                                                
 
Event 16  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caleb Whiteley            11 Queanbeyan           3:26.87    3:15.68  
    1:36.68 1:39.00                                                
 
Event 17  Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Matthew Harrison           8 Burley Griffin         55.67    1:00.02  
  2 Bradley Tuck               8 Ginninderra          1:04.04    1:03.45  
  3 Jake Schmank               8 Telopea              1:03.86    1:05.71  
DEV - Division  
  1 Peter Philippa             8 Vikings              1:08.48    1:06.77  
  2 Jack Kilrain               8 Vikings                   NT    1:07.67  
  3 Harrison Webster           8 Woden                1:11.86    1:11.21  
  4 Eliiot Young               8 Queanbeyan                NT    1:11.85  
  5 Anthony Cummins            7 Goulburn             1:14.30    1:17.03  
  6 Bryce Svensson             8 Vikings              1:25.49    1:18.56  
  7 Liam Maddren               8 Goulburn             1:24.80    1:29.07  
 
Event 17  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Tim Dutton                 9 Canberra               57.12      53.57  
  2 Daniel Cherepinskiy        9 Queanbeyan             54.03      56.57  
DEV - Division  
  1 Samuel Wright              9 Vikings                   NT      50.26  
  2 Xavier Pearson             9 Telopea              1:03.60    1:01.77  
  3 Lewis Groves               9 Telopea              1:05.44    1:05.01  
 
Event 17  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Louis Young               10 Queanbeyan             52.31      51.02  
  2 William Crowe             10 Burley Griffin         51.48      51.24  
  3 Lachlan Webb              10 Vikings                53.96      53.01  
  4 Shaun Vu                  10 Goulburn               53.39      54.37  
  5 Kieran Howell             10 Woden                  54.04      56.26  
DEV - Division  
  1 Michael Leung             10 Ginninderra            58.53      58.85  
  2 Jonathan Govier           10 Vikings              1:01.22    1:01.35  
  3 Angus Muller              10 Ginninderra          1:00.46    1:02.18  
  4 Dominic Quinn             10 Vikings              1:35.71    1:23.59  
 
Event 18  Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Ariana Jurkovic            8 Canberra             1:01.81      57.29  
  2 Phoebe Ross                8 Woden                1:00.07      58.08  
  3 Abbey Webb                 8 Vikings                55.53    1:00.40  
  4 Alexis Cross               7 Vikings              1:01.93    1:01.55  
  5 Amy Sokic                  8 Queanbeyan           1:03.13    1:01.63  
  6 Brooke Gilroy              7 Vikings              1:03.87    1:04.38  
  7 Rachel Crawford            8 Burley Griffin       1:08.24    1:04.52  
  8 Jess Ashley                7 Ginninderra          1:07.50    1:06.72  
  9 J'aime McGuire             8 Vikings              1:08.96    1:08.85  
DEV - Division  
  1 Amelia Laudenbach          8 Vikings                   NT      58.32  
  2 Siani Swarbrick            8 Woden                     NT    1:12.22  
  3 Alice Crossley             8 Burley Griffin       1:13.65    1:13.10  
  4 Merryn Moffatt             8 Vikings                   NT    1:15.31  
  5 Madeliene McGoldrick       7 Vikings              1:23.38    1:16.86  
  6 Claire Le Couteur          8 Vikings              1:17.71    1:21.29  
  7 Emma Lucic                 8 Queanbeyan           1:31.28    1:23.66  
 
Event 18  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Ebony Norris               9 Woden                  50.65      49.76  
  2 Eske Gavel                 9 CRUIZ                  50.26      50.33  
  3 Breana Gilroy              9 Vikings                51.76      51.80  
  4 Milla Wolf                 9 Vikings                55.59      54.91  
  5 Lauren Elliott             9 Queanbeyan             54.98      55.23  
  6 Madeleine Vu               9 Goulburn               58.00      58.18  
  7 Darby Whiteley             9 Queanbeyan             56.46      58.27  
  8 Kate Tabke                 9 Vikings                56.40    1:01.13  
  9 Chloe Taylor               9 Ginninderra          1:01.95    1:04.98  
DEV - Division  
  1 Isobel Marris              9 Woden                     NT    1:01.01  
  2 Stephanie McGoldrick       9 Vikings              1:02.68    1:01.43  
  3 Jordan Heddle              9 Woden                1:05.76    1:03.54  
  4 Anneliese Brenner          9 Telopea              1:06.69    1:07.44  
  5 Jessica Holland            9 Ginninderra               NT    1:09.62  
  6 Caitlin Manning            9 Vikings              1:13.16    1:09.66  
  7 Tara Ironside              9 Vikings              1:06.95    1:10.97  
  8 Alicia Norris              9 Woden                     NT    1:13.08  
 
Event 18  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Kaela McGuire             10 Vikings                53.31      52.26  
  2 Chelsea Stewart           10 Ginninderra            54.06      52.75  
  3 Grace Pyke                10 Canberra               53.25      56.26  
DEV - Division  
  1 Alannah Riggans           10 Woden                  59.50      53.81  
  2 Maddie Quinn              10 Queanbeyan             55.92      54.92  
  3 Claudia Maddren           10 Goulburn               57.05      56.60  
  4 Claire Lindbeck           10 Queanbeyan                NT      57.41  
  5 Brooke Hughes             10 Queanbeyan             57.81      57.92  
  6 Montana Thornberry        10 Ginninderra            55.40      58.05  
  7 Emma Gillingham           10 Burley Griffin         55.09    1:00.10  
  8 Abbey Morgan              10 Woden                     NT    1:02.86  
  9 Elizabeth Crossley        10 Burley Griffin       1:04.97    1:03.77  
 10 Caitlin Sankey            10 Canberra             1:15.01    1:07.38  
 
Event 19  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Edward Barker             11 Vikings                48.98      54.66  
DEV - Division  
  1 Travis Elliott            11 Queanbeyan             52.52      53.74  
  2 Ryan Gray                 11 Queanbeyan             53.65      56.52  
  3 Henry Xu                  11 Vikings                56.57      56.96  
  4 Sean Warren               11 Woden                     NT      59.77  
  5 Daniel Leahy              11 Vikings                   NT    1:18.54  
 
Event 19  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Ayrton Kiraly             12 Woden                  46.37      45.30  
  2 Shaun Philippa            12 Vikings                45.32      45.69  
  3 Brandon Pyke              12 Canberra               48.95      46.68  
  4 Dylan Booth               12 Ginninderra            47.46      47.84  
  5 Aaron Dutton              12 Canberra               47.48      48.19  
  6 John Freeman              12 Woden                  48.94      50.13  
  7 James Greenlees           12 Goulburn               48.52      50.50  
DEV - Division  
  1 Liam Harris               12 Woden                  50.92      50.48  
  2 Nicholas Quinn            12 Vikings                51.54      53.47  
  3 Matthew Phung             12 Vikings                55.38      57.62  
 
Event 19  Boys 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Aidan Quinn               14 Vikings                43.18      43.52  
  2 Tom Bigmore               13 Canberra               44.09      44.97  
  3 Tomas Muller              13 Ginninderra            44.87      45.31  
 -- Daniel Steemson           16 Vikings                37.67     X38.75  
DEV - Division  
  1 Nigel Hinder              16 Canberra                  NT      34.08  
  2 Tom Lonsdale              15 Ginninderra               NT      47.67  
  3 Brandon Carney            14 Woden                  48.66      48.12  
 
Event 20  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Bonnie Zhang              11 Canberra               50.07      48.72  
DEV - Division  
  1 Keely O'Brien             11 Woden                     NT      50.92  
  2 Annika Svensson           11 Vikings                52.59      53.91  
  3 Emma Miller               11 Burley Griffin         52.68      54.13  
  4 Molly O'Shaughnessy       11 Vikings                   NT      54.45  
  5 Charlotte Stone           11 Ginninderra            56.99      58.96  
  6 Katelyn Weller            11 Queanbeyan             58.84    1:01.76  
  7 Georgina Potter           11 Vikings              1:05.33    1:02.65  
 
Event 20  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Brittany Ross             12 Woden                  48.16      45.27  
  2 Haley Jedrzejek           12 Canberra               46.35      46.40  
  3 Molly May Cann            12 Ginninderra            45.42      47.40  
  4 Paula Rusanov             12 Queanbeyan             46.43      47.60  
  5 Kaisee O'Keeffe           12 Goulburn               47.50      48.16  
  6 Aisha Collins             12 Canberra               48.13      48.59  
DEV - Division  
  1 Nadia Govier              12 Vikings                49.73      47.01  
  2 Lauren Abraham            12 Canberra               49.35      49.30  
 
Event 20  Girls 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Tamika Brinkley           13 Vikings                44.36      45.40  
  2 Alexandra Crowe           13 Burley Griffin         45.07      46.26  
DEV - Division  
  1 Rosalea Bell              13 Canberra               53.95      48.24  
  2 Hannah Keys               14 Canberra               48.10      48.53  
  3 Taylor Gallagher          13 Woden                  51.96      52.87  
  4 Linda Kaczmarek           13 Ginninderra            54.25      55.72  
 
Event 21  Boys 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrison Webster           8 Woden                     NT    1:40.85  
      47.40            0.22   53.33                                
  2 Jack Kilrain               8 Vikings                   NT    1:50.78  
      46.37            0.07 1:04.42                                
  3 Eliiot Young               8 Queanbeyan                NT    2:04.52  
      45.44    0.06         1:19.20                                
 
Event 21  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniel Cherepinskiy        9 Queanbeyan                NT    1:46.15  
 
Event 21  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 William Crowe             10 Burley Griffin       1:36.65    1:26.31  
  2 Nicholas Lawlis           10 Queanbeyan           1:34.71    1:32.80  
  3 Louis Young               10 Queanbeyan                NT    1:34.46  
  4 Jonathan Govier           10 Vikings                   NT    1:41.50  
  5 Michael Leung             10 Ginninderra               NT    1:42.66  
 
Event 21  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Yutaro Kawamura           11 Burley Griffin       1:22.09    1:21.13  
  2 Cormac Pearson            11 Telopea              1:20.75    1:21.58  
  3 Brendan Wright            11 Vikings              1:23.38    1:21.74  
  4 Nicholas Starkey          11 Canberra             1:24.39    1:24.79  
  5 Caleb Whiteley            11 Queanbeyan           1:25.12    1:29.57  
DEV - Division  
  1 Oliver Mill              11 Ginninderra               NT    1:27.93  
  2 Ryan Gray                 11 Queanbeyan                NT    1:30.16  
  3 Sean Warren               11 Woden                     NT    1:42.61  
  4 Daniel Leahy              11 Vikings                   NT    1:59.90  
 
Event 21  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Dylan Booth               12 Ginninderra          1:14.84    1:14.04  
  2 Liam Braithwaite          12 Ginninderra          1:19.85    1:14.06  
  3 James Greenlees           12 Goulburn             1:18.43    1:20.02  
  4 Aaron Dutton              12 Canberra             1:20.41    1:22.02  
DEV - Division  
  1 Liam Harris               12 Woden                1:22.79    1:20.85  
  2 Brandon Pyke              12 Canberra                  NT    1:23.40  
 
Event 21  Boys 13 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Finbar Pearson            14 Telopea              1:09.59    1:09.16  
  2 Tim Young                 13 Ginninderra          1:11.19    1:10.26  
  3 Tom Bigmore               13 Canberra             1:15.59    1:13.98  
DEV - Division  
  1 Tomas Muller              13 Ginninderra          1:21.02    1:13.63  
  2 Brandon Carney            14 Woden                1:32.47    1:26.06  
 
Event 22  Girls 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Amelia Laudenbach          8 Vikings              1:34.33    1:31.88  
  2 Ariana Jurkovic            8 Canberra             1:46.49    1:48.13  
DEV - Division  
  1 Ellie Hoitink              8 Canberra             2:06.06    1:37.06  
  2 Rachel Crawford            8 Burley Griffin            NT    1:45.56  
  3 Alexis Cross               7 Vikings                   NT    1:54.72  
  4 Madeliene McGoldrick       7 Vikings              2:13.20    2:18.75  
  5 Emma Lucic                 8 Queanbeyan           2:34.43    2:25.37  
 
Event 22  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Kate Tabke                 9 Vikings              1:43.34    1:36.93  
DEV - Division  
  1 Madeleine Vu               9 Goulburn             2:05.34    1:41.71  
  2 Jessica Holland            9 Ginninderra               NT    1:52.89  
  3 Tara Ironside              9 Vikings              1:51.16    1:53.39  
  4 Anneliese Brenner          9 Telopea              1:54.62    1:55.42  
 
Event 22  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Tamika Veale              10 CRUIZ                1:26.77    1:27.11  
  2 Alexandra Ashley          10 Ginninderra          1:26.32    1:27.38  
DEV - Division  
  1 Maddie Quinn              10 Queanbeyan           1:35.08    1:27.95  
  2 Montana Thornberry        10 Ginninderra          1:33.14    1:30.06  
  3 Kaela McGuire             10 Vikings              1:44.92    1:39.41  
  4 Claudia Maddren           10 Goulburn             1:40.59    1:40.51  
  5 Elizabeth Crossley        10 Burley Griffin       1:42.86    1:46.48  
  6 Caitlin Sankey            10 Canberra             2:02.00    1:56.71  
 
Event 22  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Samantha Young            11 Woden                1:22.91    1:19.93  
  2 Hannah Cummins            11 Goulburn             1:25.37    1:21.28  
DEV - Division  
  1 Rebecca Philippa          11 Vikings              1:32.10    1:28.28  
  2 Molly O'Shaughnessy       11 Vikings                   NT    1:28.53  
  3 Samantha Holland          11 Ginninderra               NT    1:28.87  
  4 Phoebe Crowe              11 Burley Griffin       1:33.40    1:29.37  
  5 Kate Thornton             11 Vikings              1:41.91    1:30.45  
  6 Chloe Ironside            11 Vikings              1:32.34    1:33.14  
  7 Ceillagh Svensson         11 Vikings              1:34.06    1:34.37  
 
Event 22  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Jessica Orr               12 Ginninderra          1:16.65    1:13.36  
  2 Aisha Collins             12 Canberra             1:15.83    1:15.01  
  3 Tarni Miller              12 Canberra             1:16.68    1:20.85  
  4 Briana Jones              12 Woden                1:22.72    1:21.32  
DEV - Division  
  1 Haylee Norris             12 Woden                1:27.55    1:22.70  
  2 Lauren Abraham            12 Canberra             1:26.67    1:28.63  
  3 Chante Swart              12 Ginninderra               NT    1:37.76  
 
Event 22  Girls 13 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Rosalea Bell              13 Canberra             1:13.92    1:13.97  
  2 Andrea Gosling            13 Vikings              1:13.40    1:14.66  
  3 Amanda Fletcher           14 Vikings              1:19.94    1:16.15  
  4 Sara Lucic                14 Queanbeyan           1:17.01    1:20.04  
 -- Laura Hudson              18 Ginninderra          1:11.01   X1:15.17  
DEV - Division  
  1 Linda Kaczmarek           13 Ginninderra          1:27.28    1:30.06  
  2 Taylor Gallagher          13 Woden                     NT    1:34.33  
 
Event 23  Boys 10 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Lachlan Webb              10 Vikings              3:43.77    3:45.98  
    1:44.07 2:01.91                                                
 
Event 23  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
DEV - Division  
  1 Liam Barber               11 Telopea              3:44.49    3:20.17  
    1:29.98 1:50.19                                                
 
Event 24  Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Jake Schmank               8 Telopea                53.51      53.04  
  2 Matthew Harrison           8 Burley Griffin         51.42      53.37  
DEV - Division  
  1 Bradley Tuck               8 Ginninderra            58.09      52.12  
  2 Harrison Webster           8 Woden                  59.08      59.19  
  3 Eliiot Young               8 Queanbeyan                NT      59.98  
  4 Jack Kilrain               8 Vikings                   NT    1:02.20  
  5 Anthony Cummins            7 Goulburn             1:00.46    1:05.84  
  6 Liam Maddren               8 Goulburn             1:03.69    1:07.55  
  7 Peter Philippa             8 Vikings              1:07.32    1:10.34  
  8 Bryce Svensson             8 Vikings                   NT    1:11.87  
 
Event 24  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Xavier Pearson             9 Telopea                50.54      50.42  
  2 Tim Dutton                 9 Canberra               50.88      51.84  
DEV - Division  
  1 Lewis Groves               9 Telopea                52.73      51.70  
  2 Samuel Wright              9 Vikings                   NT      52.95  
  3 Daniel Cherepinskiy        9 Queanbeyan             51.13      53.81  
 
Event 24  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Lachlan Webb              10 Vikings                44.77      42.24  
  2 Nicholas Lawlis           10 Queanbeyan             46.27      44.69  
  3 Kieran Howell             10 Woden                  45.74      45.77  
DEV - Division  
  1 Shaun Vu                  10 Goulburn               48.43      53.02  
  2 Jonathan Govier           10 Vikings                52.58      54.51  
  3 Michael Leung             10 Ginninderra            57.68      55.62  
 
Event 25  Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Abbey Webb                 8 Vikings                48.93      49.06  
  2 Amelia Laudenbach          8 Vikings                55.47      51.00  
  3 Amy Sokic                  8 Queanbeyan             50.32      53.14  
  4 Brooke Gilroy              7 Vikings                52.15      54.70  
  5 Alexis Cross               7 Vikings                55.01      55.77  
  6 Jess Ashley                7 Ginninderra            55.86      56.09  
  7 J'aime McGuire             8 Vikings                51.81      56.43  
  8 Ariana Jurkovic            8 Canberra               55.91      56.79  
DEV - Division  
  1 Ellie Hoitink              8 Canberra               56.07      53.11  
  2 Rachel Crawford            8 Burley Griffin         58.27      56.54  
  3 Phoebe Ross                8 Woden                1:05.43      58.38  
  4 Alice Crossley             8 Burley Griffin         58.73      58.41  
  5 Siani Swarbrick            8 Woden                     NT      59.02  
  6 Claire Le Couteur          8 Vikings                57.71      59.31  
  7 Merryn Moffatt             8 Vikings                   NT    1:03.13  
  8 Madeliene McGoldrick       7 Vikings              1:05.07    1:03.98  
  9 Emma Lucic                 8 Queanbeyan           1:12.99    1:18.18  
 
Event 25  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Ebony Norris               9 Woden                  42.86      44.98  
  2 Breana Gilroy              9 Vikings                45.35      47.56  
  3 Lauren Elliott             9 Queanbeyan             48.82      48.20  
  4 Darby Whiteley             9 Queanbeyan             48.75      49.37  
  5 Milla Wolf                 9 Vikings                51.78      52.70  
  6 Madeleine Vu               9 Goulburn               52.64      53.13  
  7 Jordan Heddle              9 Woden                  52.97      53.95  
DEV - Division  
  1 Kate Tabke                 9 Vikings                   NT      51.58  
  2 Eske Gavel                 9 CRUIZ                  55.30      54.55  
  3 Isobel Marris              9 Woden                     NT      56.39  
  4 Caitlin Manning            9 Vikings                59.23      56.50  
  5 Chloe Taylor               9 Ginninderra            54.40      57.65  
  6 Jessica Holland            9 Ginninderra               NT      59.86  
  7 Tara Ironside              9 Vikings                56.85    1:01.10  
  8 Alicia Norris              9 Woden                     NT    1:03.50  
 
Event 25  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Chelsea Stewart           10 Ginninderra            46.15      44.74  
  2 Maddie Quinn              10 Queanbeyan             45.32      44.98  
  3 Tennille Miller           10 Canberra               45.28      45.58  
  4 Tamika Veale              10 CRUIZ                  46.07      45.73  
DEV - Division  
  1 Abbey Morgan              10 Woden                     NT      46.34  
  2 Rachael Albertson-Kill    10 Telopea                49.71      47.77  
  3 Alannah Riggans           10 Woden                  49.23      48.16  
  4 Grace Pyke                10 Canberra               48.74      48.69  
  5 Claire Lindbeck           10 Queanbeyan                NT      49.66  
  6 Kaela McGuire             10 Vikings                51.42      51.28  
  7 Brooke Hughes             10 Queanbeyan             51.03      51.42  
  8 Elizabeth Crossley        10 Burley Griffin         50.89      53.06  
  9 Claudia Maddren           10 Goulburn               50.44      54.38  
 10 Caitlin Sankey            10 Canberra               58.81      58.34  
 
Event 26  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Angus Funnell             11 Burley Griffin         41.93      41.18  
  2 Nicholas Starkey          11 Canberra               41.68      42.78  
  3 Yutaro Kawamura           11 Burley Griffin         43.65      44.20  
DEV - Division  
  1 Oliver Mill              11 Ginninderra               NT      44.72  
  2 Jake Clark                11 Goulburn               46.80      46.00  
  3 Henry Xu                  11 Vikings                47.21      46.40  
  4 Ryan Gray                 11 Queanbeyan             48.07      49.26  
  5 Sean Warren               11 Woden                     NT      49.66  
  6 Daniel Leahy              11 Vikings                   NT    1:07.26  
 
Event 26  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Liam Harris               12 Woden                  39.74      43.63  
DEV - Division  
  1 Shaun Philippa            12 Vikings                43.49      45.37  
  2 Brandon Pyke              12 Canberra               48.17      45.94  
  3 Aaron Dutton              12 Canberra               44.69      48.46  
  4 Matthew Phung             12 Vikings                   NT      48.82  
 
Event 26  Boys 13 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tom Lonsdale              15 Ginninderra               NT      39.57  
  2 Tom Bigmore               13 Canberra                  NT      45.61  
 
Event 27  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Chloe Ironside            11 Vikings                43.94      46.90  
DEV - Division  
  1 Emma Miller               11 Burley Griffin         45.91      45.20  
  2 Georgina Potter           11 Vikings                47.51      46.12  
  3 Samantha Holland          11 Ginninderra               NT      47.44  
  4 Keely O'Brien             11 Woden                     NT      47.73  
  5 Kate Thornton             11 Vikings                46.28      48.07  
  6 Molly O'Shaughnessy       11 Vikings                   NT      48.28  
  7 Charlotte Stone           11 Ginninderra            51.18      52.52  
 
Event 27  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Paula Rusanov             12 Queanbeyan             40.37      41.64  
  2 Brittany Ross             12 Woden                  42.60      43.72  
DEV - Division  
  1 Haylee Norris             12 Woden                  46.17      43.93  
  2 Nadia Govier              12 Vikings                45.78      45.35  
  3 Briana Jones              12 Woden                  44.40      45.76  
  4 Katie Gillingham          12 Burley Griffin         46.59      46.12  
  5 Molly May Cann            12 Ginninderra            47.17      46.58  
  6 Kaisee O'Keeffe           12 Goulburn               46.96      47.08  
  7 Amelia Norris             12 Woden                  51.68      49.57  
 
Event 27  Girls 13 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Bethany Stone             13 Ginninderra            39.13      39.30  
  2 Alexandra Crowe           13 Burley Griffin         39.29      41.24  
  3 Andrea Gosling            13 Vikings                39.95      41.27  
DEV - Division  
  1 Amanda Fletcher           14 Vikings                42.61      42.24  
  2 Hannah Keys               14 Canberra               42.99      42.80  
  3 Yolandi Swart             13 Ginninderra               NT      44.65  
  4 Linda Kaczmarek           13 Ginninderra            42.93      45.39  
  5 Kayla Davy-Kennett        15 Woden                     NT    1:15.49  
 
Event 28  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Tim Dutton                 9 Canberra             2:12.00    2:01.56  
      39.32            0.04 1:22.26                                
DEV - Division  
  1 Xavier Pearson             9 Telopea                   NT    2:12.66  
      41.65    0.03         1:31.02                                
  2 Lewis Groves               9 Telopea                   NT    2:23.18  
      43.81    0.02         1:39.50                                
 
Event 28  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Louis Young               10 Queanbeyan           1:51.91    1:50.46  
DEV - Division  
  1 Shaun Vu                  10 Goulburn             2:04.39    2:06.05  
 
Event 28  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Yutaro Kawamura           11 Burley Griffin       1:48.60    1:49.46  
  2 Caleb Whiteley            11 Queanbeyan           1:55.61    1:52.59  
DEV - Division  
  1 Travis Elliott            11 Queanbeyan           1:56.94    1:57.44  
 
Event 28  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Aaron Dutton              12 Canberra             1:43.35    1:43.74  
DEV - Division  
  1 Ayrton Kiraly             12 Woden                     NT    1:41.61  
      41.21            0.16 1:00.35                                
 
Event 28  Boys 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Tomas Muller              13 Ginninderra          1:39.71    1:37.44  
DEV - Division  
  1 Nigel Hinder              16 Canberra                  NT    1:16.59  
      41.43            0.22   35.18                                
  2 Brandon Carney            14 Woden                1:46.19    1:43.50  
 
Event 29  Girls 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Abbey Webb                 8 Vikings              2:19.34    2:08.95  
  2 Alexis Cross               7 Vikings              2:15.22    2:21.90  
DEV - Division  
  1 Phoebe Ross                8 Woden                     NT    2:09.88  
  2 Brooke Gilroy              7 Vikings                   NT    2:22.26  
 
Event 29  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Niamh Collett              9 Canberra             2:08.38    2:09.59  
  2 Stephanie McGoldrick       9 Vikings              2:13.50    2:12.18  
  3 Madeleine Vu               9 Goulburn             2:09.98    2:14.67  
DEV - Division  
  1 Caitlin Manning            9 Vikings              2:42.63    2:30.53  
 
Event 29  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emma Gillingham           10 Burley Griffin       2:04.15    2:05.62  
  2 Brooke Hughes             10 Queanbeyan           2:05.40    2:06.20  
 
Event 29  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Annika Svensson           11 Vikings              1:52.59    1:58.61  
DEV - Division  
  1 Keely O'Brien             11 Woden                     NT    1:48.15  
  2 Ceillagh Svensson         11 Vikings              1:57.26    2:00.66  
  3 Rebecca Philippa          11 Vikings              2:07.70    2:05.45  
 
Event 29  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Haley Jedrzejek           12 Canberra             1:40.62    1:41.68  
  2 Paula Rusanov             12 Queanbeyan           1:46.91    1:42.90  
  3 Kaisee O'Keeffe           12 Goulburn             1:46.68    1:43.81  
  4 Nadia Govier              12 Vikings              1:46.89    1:44.12  
  5 Lauren Abraham            12 Canberra             1:46.04    1:47.00  
  6 Aisha Collins             12 Canberra             1:47.77    1:47.13  
DEV - Division  
  1 Chantelle Vu              12 Goulburn             1:51.65    1:42.64  
  2 Amelia Norris             12 Woden                2:04.79    1:57.13  
  3 Chante Swart              12 Ginninderra               NT    2:04.97  
 
Event 29  Girls 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan           1:36.10    1:37.98  
  2 Tamika Brinkley           13 Vikings              1:38.19    1:38.26  
  3 Alexandra Crowe           13 Burley Griffin       1:39.88    1:40.98  
  4 Hannah Keys               14 Canberra             1:43.49    1:42.93  
DEV - Division  
  1 Rosalea Bell              13 Canberra             1:53.56    1:44.48  
  2 Yolandi Swart             13 Ginninderra          1:51.36    1:46.74  
  3 Taylor Gallagher          13 Woden                1:54.05    1:53.93  
 
Event 30  Girls 9 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobi Kiraly                9 Woden                     NT    2:57.52  
    1:25.12 1:32.40                                                
  2 Ebony Norris               9 Woden                     NT    3:06.73  
    1:31.66 1:35.07                                                
  3 Darby Whiteley             9 Queanbeyan                NT    3:30.95  
    1:46.04 1:44.91                                                
  4 Eske Gavel                 9 CRUIZ                     NT    3:41.04  
    1:44.76 1:56.28                                                
  5 Lauren Elliott             9 Queanbeyan                NT    3:51.75  
    1:53.73 1:58.02                                                
 
Event 30  Girls 10 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Alexandra Ashley          10 Ginninderra          3:11.34    3:11.19  
    1:32.11 1:39.08                                                
  2 Chelsea Stewart           10 Ginninderra          3:24.37    3:17.58  
    1:34.83 1:42.75                                                
DEV - Division  
  1 Grace Pyke                10 Canberra                  NT    3:14.51  
    1:34.84 1:39.67                                                
 
Event 30  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Samantha Young            11 Woden                2:53.90    2:52.49  
    1:24.63 1:27.86                                                
DEV - Division  
  1 Grace Hoitink             11 Canberra                  NT    2:33.35  
    1:13.82 1:19.53                                                
 
Event 30  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Briana Jones              12 Woden                2:59.41    3:02.73  
    1:28.54 1:34.19                                                
DEV - Division  
  1 Brittany Ross             12 Woden                     NT    2:50.16  
    1:20.96 1:29.20                                                
 
Event 30  Women 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Natasha Kosev             13 Ginninderra          2:37.79    2:34.77  
    1:16.35 1:18.42                                                
  2 Andrea Gosling            13 Vikings              2:50.25    2:44.28  
    1:21.54 1:22.74                                                
  3 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan           2:39.13    2:50.09  
    1:21.69 1:28.40                                                
  4 Sara Lucic                14 Queanbeyan           2:52.56    2:55.29  
    1:25.38 1:29.91                                                
DEV - Division  
  1 Laura Hudson              18 Ginninderra               NT    2:44.02  
    1:18.22 1:25.80                                                
  2 Amanda Fletcher           14 Vikings              3:06.39    2:56.61  
    1:25.38 1:31.23                                                
 
Event 30  Boys 10 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jarrod Barber             10 Telopea              3:23.42    3:22.37  
    1:36.86 1:45.51                                                
 
Event 30  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Cormac Pearson            11 Telopea              2:51.45    2:57.51  
    1:25.78 1:31.73                                                
  2 Nicholas Starkey          11 Canberra             3:00.90    2:59.52  
    1:28.28 1:31.24                                                
DEV - Division  
  1 Angus Funnell             11 Burley Griffin       3:08.44    2:52.26  
    1:25.98 1:26.28                                                
 
Event 30  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Liam Braithwaite          12 Ginninderra          2:51.76    2:43.93  
    1:23.10 1:20.83                                                
DEV - Division  
  1 John Freeman              12 Woden                     NT    3:05.12  
    1:28.41 1:36.71                                                
  2 Aaron Dutton              12 Canberra                  NT    3:09.93  
    1:32.65 1:37.28                                                
 
Event 30  Men 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
 -- Daniel Steemson           16 Vikings              2:28.37   X2:26.93  
    1:11.43 1:15.50