2008-09 Bell's & Foxy's Summer Series Meet                   
                      Host: Canberra - 1 March 2009 - AIS                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 9 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
DEV - Division  
  1 Duncan Ledger              9 Burley Griffin            NT    4:17.42  
 
Event 1  Boys 10 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Jackson Savage            10 Queanbeyan           3:25.73    3:16.84  
  2 Kieran Howell             10 Woden                3:36.18    3:29.70  
  3 James Hanson              10 Telopea              3:27.03    3:32.04  
  4 Michael Kendrick          10 Burley Griffin       3:32.58    3:34.90  
  5 Bailey Rowland            10 Woden                3:30.51    3:39.37  
DEV - Division  
  1 Timothy Murray            10 Vikings                   NT    3:58.49  
 
Event 1  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Nicholas Starkey          11 Canberra             3:17.64    3:20.81  
  2 James Greenlees           11 Goulburn             3:25.61    3:25.46  
 
Event 1  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
DEV - Division  
  1 Brandon Pyke              12 Canberra                  NT    3:51.81  
 
Event 1  Boys 13 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
 -- Kevin Wei                 15 Vikings              2:45.01   X2:42.24  
 -- Alex Ramsay               14 Ginninderra          2:51.32   X2:53.79  
DEV - Division  
  1 Michael Murray            13 Vikings              3:31.71    3:21.97  
 
Event 2  Girls 9 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Taylah Bacon               9 Vikings              4:00.40    3:57.18  
  2 Milla Wolf                 9 Vikings              3:55.04    3:58.42  
  3 Niamh Collett              9 Canberra             4:01.35    4:08.64  
DEV - Division  
  1 Rhiannon Thompson          9 Queanbeyan           4:23.14    3:49.94  
  2 Stephanie McGoldrick       9 Vikings                   NT    4:10.47  
 
Event 2  Girls 10 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Ellie Hearn               10 Woden                3:29.07    3:13.26  
  2 Emma Gillingham           10 Burley Griffin       3:33.79    3:20.75  
  3 Alexandra Ashley          10 Ginninderra          3:28.72    3:29.43  
  4 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings              3:26.71    3:33.47  
  5 Ashleigh Jones            10 Vikings              3:36.59    3:40.14  
  6 Chelsea Stewart           10 Ginninderra          3:35.67    3:40.34  
  7 Tennille Miller           10 Canberra             3:40.46    3:43.28  
DEV - Division  
  1 Grace Pyke                10 Canberra                  NT    3:39.24  
  2 Rachael Albertson-Kill    10 Telopea              3:53.75    3:40.17  
  3 Alannah Riggans           10 Woden                4:04.11    3:44.26  
  4 Melissa Keller-Tuberg     10 Vikings                   NT    3:50.95  
  5 Laura Fletcher            10 Goulburn                  NT    3:59.24  
  6 Kaela McGuire             10 Vikings              5:08.08    4:00.36  
  7 Anna-Kate Braithwaite     10 Ginninderra               NT    4:04.58  
  8 Molly Tetley              10 Burley Griffin       4:05.70    4:17.03  
 
Event 2  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Jessie Reynolds           11 Woden                3:29.47    3:22.01  
  2 Hannah Cummins            11 Goulburn             3:29.15    3:23.47  
DEV - Division  
  1 Isabelle Bond             11 Queanbeyan                NT    3:23.33  
  2 Emma Miller               11 Burley Griffin       3:39.74    3:30.80  
  3 Chloe Ironside            11 Vikings              3:52.57    3:42.41  
  4 Annika Svensson           11 Vikings              3:47.59    3:45.54  
  5 Isabelle Marshall         11 Crookwell                 NT    3:48.31  
  6 Katelyn Weller            11 Queanbeyan           3:42.07    3:51.51  
  7 Ellena Bond               11 Queanbeyan                NT    3:52.71  
  8 Ceillagh Svensson         11 Vikings              3:43.85    3:54.93  
  9 Sarah Murray              11 Vikings              3:50.53    4:05.90  
 
Event 2  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Paula Rusanov             12 Queanbeyan           3:08.02    2:58.59  
  2 Aisha Collins             12 Canberra             3:08.46    3:03.33  
  3 Brittany Ross             12 Woden                3:24.23    3:15.78  
  4 Jessica Wu                12 Vikings              3:11.49    3:21.83  
  5 Romy Turner               12 Canberra             3:23.04    3:22.50  
  6 Madison McDonald          12 Canberra             3:23.21    3:24.74  
DEV - Division  
  1 Katie Gillingham          12 Burley Griffin       3:43.82    3:37.44  
 
Event 2  Girls 13 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan           3:09.45    3:02.72  
  2 Meg Bourne                13 Canberra             3:07.97    3:08.75  
  3 Cassie Keys               16 Canberra             3:16.51    3:17.76  
 -- Regan Morris              14 Vikings              2:58.59   X3:00.47  
DEV - Division  
  1 Charissa Pezzullo         13 Vikings              3:19.27    3:27.51  
 
Event 3  Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Matthew Harrison           8 Burley Griffin       1:02.36    1:03.22  
DEV - Division  
  1 Bradley Tuck               8 Ginninderra               NT    1:02.03  
  2 Skinny Gavel               7 Cruiz                     NT    1:26.03  
 
Event 3  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Tim Dutton                 9 Canberra               49.52      48.40  
DEV - Division  
  1 Xavier Pearson             9 Telopea                56.31      52.31  
 
Event 3  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Bailey Rowland            10 Woden                  45.04      45.94  
  2 Shaun Vu                  10 Goulburn               48.66      49.10  
DEV - Division  
  1 James Tuck                10 Ginninderra            50.71      48.00  
  2 Michael Leung             10 Ginninderra               NT      56.24  
  3 Harry Chalker             10 Burley Griffin       1:07.82    1:02.94  
  4 Jonathan Govier           10 Vikings              1:04.20    1:09.23  
 
Event 4  Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 J'Aime McGuire             8 Vikings              1:03.40      55.86  
  2 Jess Ashley                7 Ginninderra          1:02.39    1:01.95  
  3 Brooke Gilroy              7 Vikings                57.28    1:03.04  
DEV - Division  
  1 Ellie Hoitink              8 Canberra                  NT      55.75  
  2 Rachel Crawford            8 Burley Griffin            NT    1:00.59  
  3 Annabelle Tetley           7 Burley Griffin            NT    1:13.65  
  4 Claire Le Couteur          8 Vikings              1:30.50    1:33.02  
 
Event 4  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Breana Gilroy              9 Vikings                42.79      43.61  
  2 Ebony Norris               9 Woden                  40.86      44.93  
  3 Taylah Bacon               9 Vikings                48.63      52.70  
  4 Madeleine Vu               9 Goulburn               55.27      58.07  
  5 Niamh Collett              9 Canberra               57.46    1:01.52  
  6 Tara Ironside              9 Vikings              1:00.00    1:05.29  
DEV - Division  
  1 Julia Bruce                9 Ginninderra          1:13.65    1:00.72  
  2 Caitlin Sankey             9 Canberra                  NT    1:08.31  
  3 Sarah Altenburg            9 Vikings              1:38.64    1:30.31  
 
Event 4  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings                45.83      44.16  
  2 Tamika Veale              10 Cruiz                  49.14      45.50  
  3 Alexandra Ashley          10 Ginninderra            46.87      49.13  
  4 Grace Pyke                10 Canberra               47.84      49.95  
  5 Montana Thornberry        10 Ginninderra            46.46      50.08  
  6 Hannah Riddell            10 Canberra               48.68      51.67  
DEV - Division  
  1 Agnieszka Czezowski       10 Woden                     NT      48.71  
  2 Maddie Quinn              10 Queanbeyan                NT      52.64  
  3 Breanna Reid              10 Goulburn               56.13      57.00  
  4 Claudia Maddren           10 Goulburn               54.68      58.38  
  5 Maddy Altenburg           10 Vikings              1:23.28    1:19.10  
 
Event 5  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 John Ashleigh             11 Telopea                41.86      40.88  
  2 Caleb Whiteley            11 Queanbeyan             43.48      43.82  
  3 Jake Clark                11 Goulburn               42.02      44.41  
  4 Nicholas Starkey          11 Canberra               43.62      44.55  
  5 Edward Barker             11 Vikings                44.30      45.30  
DEV - Division  
  1 Cormac Pearson            11 Telopea                46.23      47.74  
 
Event 5  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Dylan Booth               12 Ginninderra            38.94      39.46  
DEV - Division  
  1 Luis Alarcon              12 Vikings                47.31      50.94  
  2 Brandon Pyke              12 Canberra               59.42      53.98  
 
Event 5  Boys 13 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Finbar Pearson            14 Telopea                37.97      38.87  
DEV - Division  
  1 Bradley Jarrett           13 Canberra               41.92      40.04  
  2 Tomas Muller              13 Ginninderra            40.31      41.30  
 
Event 6  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Hannah Cummins            11 Goulburn               43.74      43.90  
  2 Emma Miller               11 Burley Griffin         45.00      43.92  
  3 Katelyn Weller            11 Queanbeyan             42.36      48.48  
DEV - Division  
  1 Alex Courtney             11 Cruiz                  48.58      43.56  
  2 Morgan Bouwman            11 Canberra               46.02      45.05  
  3 Isabelle Marshall         11 Crookwell              48.42      48.33  
  4 Lauren Bruce              11 Ginninderra            47.38      48.39  
  5 Courtney Bacon            11 Vikings                45.40      48.73  
  6 Ceillagh Svensson         11 Vikings                49.94      49.18  
  7 Keely O'Brien             11 Woden                     NT      50.20  
  8 Ellena Bond               11 Queanbeyan                NT      53.15  
 
Event 6  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Molly Roberts             12 Cruiz                  39.48      37.82  
  2 Hollie Wells              12 Goulburn               40.10      40.76  
  3 Melanie Le Couteur        12 Vikings                41.17      41.39  
  4 Jessica Wu                12 Vikings                40.96      42.82  
DEV - Division  
  1 Madison McDonald          12 Canberra               46.02      45.07  
  2 Chantelle Vu              12 Goulburn               43.88      45.09  
  3 Katie Gillingham          12 Burley Griffin         45.81      46.87  
  4 Romy Turner               12 Canberra               47.32      49.50  
 
Event 6  Girls 13 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Tamika Brinkley           13 Vikings                37.99      37.94  
 -- Regan Morris              14 Vikings                37.02     X37.94  
DEV - Division  
  1 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan             41.66      40.89  
  2 Olivia Alarcon            13 Vikings                43.18      43.31  
  3 Hannah Keys               14 Canberra               43.74      43.33  
  4 Meg Bourne                13 Canberra               42.67      43.78  
  5 Linda Kaczmarek           13 Ginninderra            43.55      45.66  
  6 Sinead Pearson            16 Telopea                45.27      46.17  
  7 Yolandi Swart             13 Ginninderra               NT      47.92  
 
Event 7  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Joshua Colquhoun           9 Vikings              1:51.73    1:56.66  
 
Event 7  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jack Brinkley             10 Vikings              1:40.36    1:33.62  
  2 Kieran Howell             10 Woden                1:36.96    1:37.84  
  3 Kurt Gosling              10 Vikings              1:38.88    1:38.49  
DEV - Division  
  1 Harry Chalker             10 Burley Griffin       1:49.46    1:49.36  
  2 Aaron Martin              10 Canberra             1:58.61    1:55.63  
 
Event 7  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Caleb Whiteley            11 Queanbeyan           1:32.64    1:30.74  
DEV - Division  
  1 Lachlan Howell            11 Woden                1:45.96    1:45.61  
 
Event 7  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liam Braithwaite          12 Ginninderra               NT    1:30.59  
  2 John Freeman              12 Woden                1:42.59    1:37.76  
 
Event 7  Boys 13 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
 -- Kevin Wei                 15 Vikings              1:16.07   X1:15.60  
DEV - Division  
  1 Alex Ramsay               14 Ginninderra          1:33.49    1:20.97  
  2 Thomas Miller             13 Woden                1:41.31    1:38.38  
 
Event 8  Girls 8 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sierra Thurecht            7 Vikings                   NT    2:03.86  
  2 Claire Le Couteur          8 Vikings                   NT    2:05.58  
 
Event 8  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Stephanie McGoldrick       9 Vikings              1:53.56    1:50.27  
DEV - Division  
  1 Milla Wolf                 9 Vikings                   NT    1:49.46  
  2 Eske Gavel                 9 Cruiz                2:09.54    1:53.97  
  3 Taylah Bacon               9 Vikings              2:00.40    1:55.12  
  4 Caitlin Manning            9 Vikings                   NT    2:06.92  
  5 Anneliese Brenner          9 Telopea              2:07.72    2:10.41  
  6 Kate Tabke                 9 Vikings                   NT    2:12.96  
  7 Sarah Altenburg            9 Vikings                   NT    2:33.17  
 
Event 8  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Maddie Quinn              10 Queanbeyan           1:38.76    1:36.43  
  2 Chelsea Stewart           10 Ginninderra          1:44.54    1:41.83  
  3 Hannah Riddell            10 Canberra             1:38.58    1:42.59  
DEV - Division  
  1 Montana Thornberry        10 Ginninderra               NT    1:39.67  
  2 Cassidy Thurecht          10 Vikings              1:51.51    1:42.95  
  3 Rachael Albertson-Kill    10 Telopea              1:50.61    1:44.43  
  4 Melissa Keller-Tuberg     10 Vikings              1:51.58    1:47.89  
 
Event 8  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Brittney Reynolds         11 Woden                1:32.04    1:30.42  
  2 Hannah Cummins            11 Goulburn             1:35.39    1:33.81  
  3 Jessica Laudenbach        11 Vikings              1:33.78    1:33.87  
  4 Chloe Ironside            11 Vikings              1:39.38    1:37.99  
DEV - Division  
  1 Isabelle Bond             11 Queanbeyan                NT    1:42.41  
  2 Courtney Bacon            11 Vikings                   NT    1:47.11  
  3 Molly Turnbull            11 Vikings                   NT    1:49.70  
  4 Annabelle Ledger          11 Burley Griffin            NT    1:54.92  
 
Event 8  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Jessica Orr               12 Ginninderra          1:30.64    1:28.91  
  2 Molly Roberts             12 Cruiz                1:31.00    1:31.61  
  3 Madison McDonald          12 Canberra             1:36.46    1:38.79  
DEV - Division  
  1 Georgia Rowland           12 Woden                1:45.15    1:37.36  
  2 Emma Perkovic             12 Canberra             1:42.08    1:44.96  
  3 Chante Swart              12 Ginninderra          1:49.20    1:51.46  
 
Event 8  Girls 13 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Tamika Brinkley           13 Vikings              1:28.16    1:25.56  
  2 Andrea Gosling            13 Vikings              1:29.03    1:28.52  
DEV - Division  
  1 Amanda Fletcher           14 Vikings              1:35.23    1:31.47  
 
Event 9  Girls 9 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eske Gavel                 9 Cruiz                     NT    3:58.64  
  2 Breana Gilroy              9 Vikings                   NT    3:58.96  
  3 Ebony Norris               9 Woden                     NT    4:03.16  
 
Event 9  Girls 10 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Ashleigh Jones            10 Vikings              4:07.01    4:06.30  
 
Event 9  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kate Thornton             11 Vikings              3:48.96    3:43.03  
DEV - Division  
  1 Jessie Reynolds           11 Woden                     NT    3:58.16  
  2 Annika Svensson           11 Vikings              4:08.36    4:05.76  
 
Event 9  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Lauren Abraham            12 Canberra             3:37.47    3:42.22  
  2 Melanie Le Couteur        12 Vikings              3:40.83    3:47.94  
  3 Eliza Tetley              12 Burley Griffin       3:46.60    3:48.89  
DEV - Division  
  1 Paula Rusanov             12 Queanbeyan           4:21.51    3:34.86  
 
Event 9  Women 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Olivia Alarcon            13 Vikings              3:32.50    3:32.21  
  2 Sinead Pearson            16 Telopea              3:31.42    3:34.99  
DEV - Division  
  1 Camille Herstik           14 Vikings                   NT    3:19.32  
  2 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan                NT    3:30.32  
 
Event 9  Boys 9 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aleksi McDermott           9 Goolgow                   NT    4:07.03  
 
Event 9  Boys 10 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Ashleigh            10 Telopea                   NT    4:00.89  
 
Event 9  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Lachlan Howell            11 Woden                4:01.48    4:06.63  
DEV - Division  
  1 John Ashleigh             11 Telopea                   NT    3:52.94  
 
Event 9  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Welch              12 Burley Griffin            NT    3:26.78  
 
Event 9  Men 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brandon Carney            14 Woden                     NT    3:35.38  
 
Event 10  Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Jack Donnelly              8 Queanbeyan             46.43      43.32  
  2 Harrison Webster           8 Woden                  46.84      46.04  
  3 Jake Schmank               8 Telopea                46.44      46.66  
  4 Bradley Tuck               8 Ginninderra            50.10      51.62  
  5 Matthew Harrison           8 Burley Griffin         46.29      53.12  
  6 Liam Maddren               8 Goulburn               53.56    1:01.31  
DEV - Division  
  1 Anthony Cummins            7 Goulburn               54.38      53.32  
  2 Skinny Gavel               7 Cruiz                     NT    1:07.25  
  3 Regan Howell               8 Woden                1:15.14    1:10.78  
 
Event 10  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Joshua Colquhoun           9 Vikings                46.67      44.79  
 
Event 10  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shaun Vu                  10 Goulburn               39.70      38.47  
  2 Bobbie Su                 10 Telopea                39.82      39.71  
  3 Bailey Rowland            10 Woden                  38.76      39.97  
DEV - Division  
  1 Kurt Gosling              10 Vikings                41.49      39.49  
  2 Christopher Pianca        10 Telopea                42.49      39.76  
  3 James Tuck                10 Ginninderra            43.14      41.56  
  4 Jonathan Govier           10 Vikings                46.85      41.98  
  5 Michael Leung             10 Ginninderra               NT      44.51  
  6 Harry Chalker             10 Burley Griffin         44.38      44.87  
  7 Timothy Murray            10 Vikings                47.89      45.63  
  8 Samuel Dinn               10 Vikings                   NT      47.51  
  9 Aaron Martin              10 Canberra               48.88      53.01  
 10 Andrew Pinkerton          10 Vikings                   NT      55.47  
 11 Angus Muller              10 Ginninderra            59.12      58.58  
 
Event 11  Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Brooke Gilroy              7 Vikings                44.47      44.82  
  2 J'Aime McGuire             8 Vikings                44.32      45.03  
  3 Ellie Hoitink              8 Canberra               47.86      45.12  
  4 Alexis Cross               7 Vikings                48.80      49.25  
  5 Jess Ashley                7 Ginninderra            50.76      50.80  
  6 Phoebe Ross                8 Woden                  52.03      52.93  
DEV - Division  
  1 Amelia Laudenbach          8 Vikings                   NT      43.05  
  2 Ariana Jurkovic            8 Canberra                  NT      46.34  
  3 Rachel Crawford            8 Burley Griffin            NT      48.00  
  4 Sierra Thurecht            7 Vikings                   NT      54.41  
  5 Madeliene McGoldrick       7 Vikings                58.83      57.42  
  6 Claire Le Couteur          8 Vikings                55.83      58.29  
  7 Annabelle Tetley           7 Burley Griffin       1:02.44    1:03.86  
 
Event 11  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Madeleine Vu               9 Goulburn               45.23      43.16  
  2 Julia Bruce                9 Ginninderra            45.83      48.49  
  3 Tara Ironside              9 Vikings                48.86      49.55  
DEV - Division  
  1 Kate Tabke                 9 Vikings                   NT      42.63  
  2 Anneliese Brenner          9 Telopea                50.43      50.59  
  3 Caitlin Sankey             9 Canberra                  NT      50.95  
  4 Sarah Ashleigh             9 Telopea                   NT      54.62  
  5 Caitlin Manning            9 Vikings                   NT      55.50  
  6 Veronica Dinn              9 Vikings                   NT      56.54  
  7 Sarah Altenburg            9 Vikings              1:08.30    1:06.60  
 
Event 11  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Emma Gillingham           10 Burley Griffin         38.72      37.27  
  2 Tamika Veale              10 Cruiz                  38.54      38.41  
  3 Alannah Riggans           10 Woden                  40.79      39.16  
  4 Maddie Quinn              10 Queanbeyan             40.56      39.50  
  5 Melissa Keller-Tuberg     10 Vikings                40.38      39.78  
  6 Hannah Riddell            10 Canberra               39.04      39.93  
  7 Montana Thornberry        10 Ginninderra            39.30      40.82  
  8 Sarah Abbott              10 Cruiz                  41.67      40.84  
DEV - Division  
  1 Agnieszka Czezowski       10 Woden                     NT      38.31  
  2 Grace Pyke                10 Canberra               47.78      40.99  
  3 Ashleigh Jones            10 Vikings                42.66      41.31  
  4 Kaela McGuire             10 Vikings                42.60      41.56  
  5 Cassidy Thurecht          10 Vikings                45.23      41.61  
  6 Laura Fletcher            10 Goulburn               44.78      41.79  
  7 Anna-Kate Braithwaite     10 Ginninderra               NT      42.10  
  8 Rachael Albertson-Kill    10 Telopea                41.91      42.33  
  9 Breanna Reid              10 Goulburn               44.99      43.72  
 10 Molly Tetley              10 Burley Griffin         42.65      43.95  
 11 Claudia Maddren           10 Goulburn               44.42      45.90  
 12 Maddy Altenburg           10 Vikings                56.47      51.02  
 
Event 12  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Cormac Pearson            11 Telopea                36.72      35.46  
  2 Jack Shelley              11 Queanbeyan             35.72      35.58  
  2 Caleb Whiteley            11 Queanbeyan             36.79      35.58  
  4 Nicholas Starkey          11 Canberra               36.55      37.05  
  5 John Schmank              11 Telopea                37.59      38.67  
  6 Edward Barker             11 Vikings                36.52      39.10  
DEV - Division  
  1 Lachlan Howell            11 Woden                  39.29      42.43  
 
Event 12  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liam Braithwaite          12 Ginninderra               NT      35.20  
  2 John Freeman              12 Woden                  39.03      35.42  
  3 Thomas Chalker            12 Burley Griffin         38.63      36.55  
  4 Brandon Pyke              12 Canberra               37.87      40.12  
 
Event 12  Boys 13 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Finbar Pearson            14 Telopea                31.77      30.90  
  2 Tom Bigmore               13 Canberra               32.41      31.11  
  3 Tomas Muller              13 Ginninderra            33.24      33.75  
 -- Kevin Wei                 15 Vikings                30.38     X29.93  
DEV - Division  
  1 Bradley Jarrett           13 Canberra               35.13      34.75  
  2 Thomas Miller             13 Woden                  37.43      36.84  
  3 Michael Murray            13 Vikings                39.27      37.39  
  4 Brandon Carney            14 Woden                  39.87      38.27  
 
Event 13  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Alex Courtney             11 Cruiz                  37.86      36.89  
  2 Lauren Bruce              11 Ginninderra            37.34      37.10  
  3 Courtney Bacon            11 Vikings                36.74      37.19  
  4 Emma Miller               11 Burley Griffin         37.46      38.45  
  5 Morgan Bouwman            11 Canberra               38.33      38.95  
DEV - Division  
  1 Isabelle Bond             11 Queanbeyan                NT      36.91  
  2 Keely O'Brien             11 Woden                     NT      39.13  
  3 Ashleigh Goodwin          11 Ginninderra               NT      39.53  
  4 Ceillagh Svensson         11 Vikings                40.66      39.77  
  5 Molly Turnbull            11 Vikings                   NT      40.21  
  6 Kate Thornton             11 Vikings                40.08      40.25  
  7 Charlotte Stone           11 Ginninderra            42.00      41.40  
  8 Elsie Cole                11 Ginninderra            42.10      42.22  
  9 Annika Svensson           11 Vikings                41.52      42.39  
 10 Isabelle Marshall         11 Crookwell              39.72      42.42  
 11 Annabelle Ledger          11 Burley Griffin         50.48      49.33  
 
Event 13  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Haley Jedrzejek           12 Canberra               34.15      33.57  
  2 Hollie Wells              12 Goulburn               34.81      34.04  
  3 Tarni Miller              12 Canberra               34.38      34.25  
  4 Romy Turner               12 Canberra               35.08      34.78  
  5 Jessica Wu                12 Vikings                34.25      35.10  
  6 Chantelle Vu              12 Goulburn               35.11      36.01  
  7 Kara Martin               12 Canberra               36.26      36.39  
  8 Georgia Rowland           12 Woden                  35.55      36.51  
  9 Madison McDonald          12 Canberra               36.22      37.87  
DEV - Division  
  1 Lauren Abraham            12 Canberra               38.23      38.46  
  2 Katie Gillingham          12 Burley Griffin         39.02      39.65  
  3 Chante Swart              12 Ginninderra            54.79      40.34  
  4 Emma Perkovic             12 Canberra               41.56      41.93  
  5 Elizabeth Shelley         12 Queanbeyan             46.33      47.05  
 
Event 13  Girls 13 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Andrea Gosling            13 Vikings                33.87      33.20  
  2 Hannah Keys               14 Canberra               35.59      34.28  
  3 Meg Bourne                13 Canberra               34.42      34.94  
  4 Regan Morris              14 Vikings                34.09      35.54  
  5 Olivia Alarcon            13 Vikings                35.98      35.99  
  6 Sinead Pearson            16 Telopea                35.78      36.77  
DEV - Division  
  1 Laura McAuslan            13 Canberra               36.96      35.11  
  2 Amanda Fletcher           14 Vikings                37.72      36.13  
  3 Charissa Pezzullo         13 Vikings                37.06      37.33  
  4 Linda Kaczmarek           13 Ginninderra            37.82      38.75  
  5 Yolandi Swart             13 Ginninderra            41.24      39.96  
 
Event 14  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Michael Kendrick          10 Burley Griffin       1:40.33    1:41.25  
DEV - Division  
  1 Jackson Savage            10 Queanbeyan           1:52.66    1:39.18  
  2 Kieran Howell             10 Woden                1:52.30    1:46.01  
 
Event 14  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Greenlees           11 Goulburn                  NT    1:45.80  
 
Event 14  Boys 13 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Tim Young                 13 Ginninderra          1:23.40    1:16.99  
  2 Tom Bingley               14 Canberra             1:21.67    1:22.44  
 -- Alex Ramsay               14 Ginninderra          1:15.88   X1:15.54  
 
Event 15  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ellie Hearn               10 Woden                1:44.07    1:33.76  
  2 Emma Gillingham           10 Burley Griffin       1:45.06    1:37.04  
DEV - Division  
  1 Tennille Miller           10 Canberra             2:06.01    2:01.06  
  2 Molly Tetley              10 Burley Griffin       2:00.01    2:16.50  
 
Event 15  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Grace Hoitink             11 Canberra             1:36.48    1:27.19  
DEV - Division  
  1 Hannah Cummins            11 Goulburn             1:44.01    1:38.90  
  2 Ellena Bond               11 Queanbeyan                NT    1:57.24  
 
Event 15  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Aisha Collins             12 Canberra             1:33.54    1:27.56  
  2 Melanie Le Couteur        12 Vikings              1:35.60    1:37.68  
DEV - Division  
  1 Jessica Orr               12 Ginninderra               NT    1:35.56  
  2 Brittany Ross             12 Woden                1:42.10    1:39.21  
  3 Madison McDonald          12 Canberra                  NT    1:53.21  
  4 Hollie Wells              12 Goulburn                  NT    1:58.28  
 
Event 15  Girls 13 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Tamika Brinkley           13 Vikings              1:25.41    1:25.48  
 
Event 16  Girls 9 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Niamh Collett              9 Canberra             4:02.56    3:40.43  
DEV - Division  
  1 Rhiannon Thompson          9 Queanbeyan                NT    3:40.75  
 
Event 16  Girls 10 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings              3:44.70    3:16.20  
  2 Tennille Miller           10 Canberra             3:38.34    3:31.13  
 
Event 16  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chloe Ironside            11 Vikings              3:36.27    3:29.90  
DEV - Division  
  1 Grace Hoitink             11 Canberra                  NT    2:59.40  
  2 Brittney Reynolds         11 Woden                     NT    3:16.07  
  3 Jessica Laudenbach        11 Vikings                   NT    3:19.65  
 
Event 16  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Tarni Miller              12 Canberra             3:07.50    3:04.50  
DEV - Division  
  1 Paula Rusanov             12 Queanbeyan                NT    3:03.29  
 
Event 16  Women 13 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Andrea Gosling            13 Vikings              3:07.45    3:09.99  
DEV - Division  
  1 Monique Murphy            14 Vikings                   NT    2:35.88  
  2 Bethany Colquhoun         14 Vikings                   NT    2:49.53  
 
Event 16  Boys 10 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James Ashleigh            10 Telopea                   NT    3:21.48  
  2 Kurt Gosling              10 Vikings                   NT    3:31.07  
 
Event 16  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kristofor Tengstrom       11 Canberra                  NT    2:51.62  
  2 John Ashleigh             11 Telopea                   NT    3:04.18  
 
Event 16  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dylan Booth               12 Ginninderra               NT    2:56.62  
 
Event 17  Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Matthew Harrison           8 Burley Griffin         58.52      59.43  
  2 Jack Donnelly              8 Queanbeyan           1:03.28    1:01.20  
DEV - Division  
  1 Jake Schmank               8 Telopea              1:09.02    1:08.25  
  2 Harrison Webster           8 Woden                1:11.86    1:08.38  
  3 Regan Howell               8 Woden                1:23.77    1:12.39  
  4 Anthony Cummins            7 Goulburn             1:21.03    1:14.30  
  5 Liam Maddren               8 Goulburn             1:24.80    1:30.25  
 
Event 17  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Aleksi McDermott           9 Goolgow                59.17      55.39  
  2 Tim Dutton                 9 Canberra               57.72      57.12  
  3 Duncan Ledger              9 Burley Griffin         59.69      59.88  
DEV - Division  
  1 Joshua Colquhoun           9 Vikings              1:00.87    1:00.98  
  2 Xavier Pearson             9 Telopea              1:08.15    1:03.60  
 
Event 17  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Michael Kendrick          10 Burley Griffin         54.42      53.30  
  2 Timothy Murray            10 Vikings                53.95      54.05  
  3 Shaun Vu                  10 Goulburn               53.39      54.46  
DEV - Division  
  1 James Hanson              10 Telopea                56.95      55.45  
  2 Jack Brinkley             10 Vikings                58.68      57.74  
  3 Michael Leung             10 Ginninderra               NT      58.53  
  4 Angus Muller              10 Ginninderra          1:00.96    1:00.46  
  5 Jonathan Govier           10 Vikings              1:01.22    1:01.44  
  6 Bobbie Su                 10 Telopea                   NT    1:03.15  
  7 Christopher Pianca        10 Telopea              1:09.05    1:04.57  
  8 Samuel Dinn               10 Vikings                   NT    1:06.17  
 
Event 18  Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Phoebe Ross                8 Woden                1:00.07      58.27  
  2 Alexis Cross               7 Vikings              1:02.28    1:01.93  
  3 Ariana Jurkovic            8 Canberra             1:01.81    1:02.22  
  4 Brooke Gilroy              7 Vikings              1:05.73    1:05.73  
  5 Jess Ashley                7 Ginninderra          1:07.50    1:08.04  
DEV - Division  
  1 Rachel Crawford            8 Burley Griffin            NT    1:08.24  
  2 J'Aime McGuire             8 Vikings              1:10.65    1:08.96  
  3 Ellie Hoitink              8 Canberra             1:09.44    1:11.55  
  4 Sierra Thurecht            7 Vikings                   NT    1:16.03  
  5 Claire Le Couteur          8 Vikings              1:17.71    1:21.93  
  6 Madeliene McGoldrick       7 Vikings              1:31.40    1:23.38  
  7 Annabelle Tetley           7 Burley Griffin            NT    1:36.58  
 
Event 18  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Eske Gavel                 9 Cruiz                  50.26      51.86  
  2 Breana Gilroy              9 Vikings                52.42      52.00  
  3 Ebony Norris               9 Woden                  50.65      52.12  
  4 Darby Whiteley             9 Queanbeyan             59.11      56.46  
  5 Taylah Bacon               9 Vikings                54.90      57.15  
  6 Madeleine Vu               9 Goulburn               58.74      58.00  
  7 Chloe Taylor               9 Ginninderra          1:01.95    1:02.76  
DEV - Division  
  1 Julia Bruce                9 Ginninderra          1:03.82    1:05.11  
  2 Caitlin Manning            9 Vikings              1:14.86    1:13.16  
  3 Tara Ironside              9 Vikings              1:06.95    1:14.81  
  4 Caitlin Sankey             9 Canberra                  NT    1:15.01  
  5 Sarah Ashleigh             9 Telopea                   NT    1:20.42  
  6 Sarah Altenburg            9 Vikings              1:31.75    1:30.21  
  7 Veronica Dinn              9 Vikings                   NT    1:36.23  
 
Event 18  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Ellie Hearn               10 Woden                  50.93      50.55  
  2 Sarah Abbott              10 Cruiz                  52.63      51.59  
  3 Kaela McGuire             10 Vikings                53.60      53.31  
  4 Hannah Riddell            10 Canberra               53.63      54.69  
DEV - Division  
  1 Grace Pyke                10 Canberra               54.99      53.25  
  2 Maddie Quinn              10 Queanbeyan             57.95      55.92  
  3 Alannah Riggans           10 Woden                  59.50      56.40  
  4 Laura Fletcher            10 Goulburn             1:02.00      56.48  
  5 Agnieszka Czezowski       10 Woden                     NT      56.61  
  6 Claudia Maddren           10 Goulburn               57.21      57.05  
  7 Anna-Kate Braithwaite     10 Ginninderra               NT      57.41  
  8 Montana Thornberry        10 Ginninderra            55.40      57.71  
  9 Rachael Albertson-Kill    10 Telopea                56.83      58.34  
 10 Cassidy Thurecht          10 Vikings                58.62      58.48  
 11 Tamika Veale              10 Cruiz                  58.11    1:00.29  
 12 Breanna Reid              10 Goulburn             1:04.24    1:01.72  
 13 Maddy Altenburg           10 Vikings              1:18.00    1:05.32  
 
Event 19  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Cormac Pearson            11 Telopea                48.33      46.58  
  2 Jack Shelley              11 Queanbeyan             48.65      48.17  
  3 James Greenlees           11 Goulburn               49.68      50.31  
  4 Lachlan Howell            11 Woden                  49.14      52.24  
DEV - Division  
  1 John Schmank              11 Telopea                53.72      53.57  
 
Event 19  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Jordan Welch              12 Burley Griffin         45.08      45.33  
  2 John Freeman              12 Woden                  48.94      49.08  
DEV - Division  
  1 Brandon Pyke              12 Canberra               50.44      48.95  
  2 Thomas Chalker            12 Burley Griffin         54.45      52.42  
  3 Luis Alarcon              12 Vikings                52.27      52.47  
 
Event 19  Boys 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Tom Bingley               14 Canberra               41.99      41.30  
  2 Tomas Muller              13 Ginninderra            45.18      44.87  
  3 Michael Murray            13 Vikings                44.15      45.58  
DEV - Division  
  1 Tom Bigmore               13 Canberra               46.26      44.09  
  2 Brandon Carney            14 Woden                  48.66      48.40  
  3 Bradley Jarrett           13 Canberra               48.91      52.29  
 
Event 20  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Jessie Reynolds           11 Woden                  48.49      48.91  
  2 Rachel Brown              11 Canberra               49.59      49.24  
  3 Kate Thornton             11 Vikings                50.10      49.77  
  4 Brittney Reynolds         11 Woden                  48.29      49.90  
  5 Lauren Bruce              11 Ginninderra            51.59      50.54  
DEV - Division  
  1 Isabelle Bond             11 Queanbeyan                NT      50.98  
  2 Alex Courtney             11 Cruiz                  53.25      51.35  
  3 Ashleigh Goodwin          11 Ginninderra               NT      52.05  
  4 Keely O'Brien             11 Woden                     NT      52.14  
  5 Annika Svensson           11 Vikings                53.79      52.59  
  6 Emma Miller               11 Burley Griffin         53.07      52.91  
  7 Morgan Bouwman            11 Canberra               54.96      54.80  
  8 Isabelle Marshall         11 Crookwell              56.22      56.65  
  9 Ellena Bond               11 Queanbeyan                NT      56.81  
 10 Charlotte Stone           11 Ginninderra            58.77      56.99  
 11 Molly Turnbull            11 Vikings                   NT      58.42  
 12 Sarah Murray              11 Vikings                58.15    1:02.29  
 13 Annabelle Ledger          11 Burley Griffin       1:00.47    1:03.07  
 
Event 20  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Paula Rusanov             12 Queanbeyan             47.65      46.43  
  2 Haley Jedrzejek           12 Canberra               46.35      46.44  
  3 Brittany Ross             12 Woden                  48.16      47.09  
  4 Georgia Rowland           12 Woden                  47.74      47.65  
  5 Romy Turner               12 Canberra               48.69      50.18  
  6 Chantelle Vu              12 Goulburn               48.47      50.21  
  7 Melanie Le Couteur        12 Vikings                48.68      52.08  
  8 Hollie Wells              12 Goulburn               49.11      52.48  
DEV - Division  
  1 Lauren Abraham            12 Canberra               49.35      50.01  
  2 Kara Martin               12 Canberra               50.64      51.92  
  3 Emma Perkovic             12 Canberra                  NT      58.90  
 
Event 20  Girls 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan             43.33      42.89  
  2 Sinead Pearson            16 Telopea                43.84      45.19  
  3 Tamika Brinkley           13 Vikings                44.36      46.43  
  4 Charissa Pezzullo         13 Vikings                43.72      46.81  
  5 Olivia Alarcon            13 Vikings                45.35      47.34  
  6 Cassie Keys               16 Canberra               46.09      47.82  
DEV - Division  
  1 Hannah Keys               14 Canberra               48.34      48.10  
  2 Linda Kaczmarek           13 Ginninderra            54.25      54.92  
 
Event 21  Boys 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Jack Donnelly              8 Queanbeyan           1:52.28    1:55.41  
DEV - Division  
  1 Harrison Webster           8 Woden                     NT    1:51.56  
 
Event 21  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Xavier Pearson             9 Telopea              1:44.16    1:39.02  
  2 Duncan Ledger              9 Burley Griffin       1:42.86    1:40.45  
  3 Joshua Colquhoun           9 Vikings              1:48.68    1:45.74  
DEV - Division  
  1 Tim Dutton                 9 Canberra             1:50.25    1:48.47  
 
Event 21  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Jack Brinkley             10 Vikings              1:30.85    1:27.11  
  2 Kieran Howell             10 Woden                1:28.74    1:29.30  
  3 Bailey Rowland            10 Woden                1:28.49    1:30.23  
  4 Michael Kendrick          10 Burley Griffin       1:28.66    1:31.49  
DEV - Division  
  1 Kurt Gosling              10 Vikings              1:35.57    1:31.71  
  2 James Tuck                10 Ginninderra          1:37.23    1:32.64  
  3 Bobbie Su                 10 Telopea                   NT    1:37.91  
  4 Christopher Pianca        10 Telopea                   NT    1:39.74  
 
Event 21  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Jake Clark                11 Goulburn             1:25.13    1:18.11  
  2 James Greenlees           11 Goulburn             1:23.50    1:18.43  
  3 Cormac Pearson            11 Telopea              1:23.84    1:20.75  
  4 Jack Shelley              11 Queanbeyan           1:22.34    1:22.41  
  5 Nicholas Starkey          11 Canberra             1:24.39    1:25.10  
  6 Caleb Whiteley            11 Queanbeyan           1:26.46    1:25.12  
  7 Edward Barker             11 Vikings              1:19.94    1:28.14  
DEV - Division  
  1 John Schmank              11 Telopea              1:38.89    1:29.11  
 
Event 21  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Dylan Booth               12 Ginninderra          1:14.84    1:17.16  
  2 Liam Braithwaite          12 Ginninderra          1:17.29    1:19.85  
DEV - Division  
  1 John Freeman              12 Woden                1:29.39    1:21.83  
  2 Luis Alarcon              12 Vikings              1:24.68    1:26.43  
  3 Thomas Chalker            12 Burley Griffin       1:31.30    1:27.85  
 
Event 21  Boys 13 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Finbar Pearson            14 Telopea              1:11.23    1:09.59  
  2 Tim Young                 13 Ginninderra          1:11.19    1:11.57  
 -- Kevin Wei                 15 Vikings              1:06.06   X1:08.21  
DEV - Division  
  1 Tom Bigmore               13 Canberra             1:20.21    1:15.59  
  2 Bradley Jarrett           13 Canberra             1:18.00    1:20.18  
  3 Brandon Carney            14 Woden                1:32.47    1:26.24  
  4 Thomas Miller             13 Woden                1:26.03    1:27.23  
 
Event 22  Girls 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Brooke Gilroy              7 Vikings              1:39.50    1:44.85  
  2 J'Aime McGuire             8 Vikings              1:47.09    1:45.31  
DEV - Division  
  1 Amelia Laudenbach          8 Vikings                   NT    1:34.33  
  2 Ariana Jurkovic            8 Canberra                  NT    1:46.49  
  3 Madeliene McGoldrick       7 Vikings                   NT    2:13.20  
 
Event 22  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Stephanie McGoldrick       9 Vikings              1:44.54    1:39.72  
DEV - Division  
  1 Kate Tabke                 9 Vikings                   NT    1:43.34  
  2 Anneliese Brenner          9 Telopea              1:54.62    1:55.93  
  3 Tara Ironside              9 Vikings              1:51.16    1:56.08  
  4 Julia Bruce                9 Ginninderra               NT    1:57.52  
  5 Caitlin Sankey             9 Canberra                  NT    2:02.00  
  6 Veronica Dinn              9 Vikings                   NT    2:11.50  
 
Event 22  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Emma Gillingham           10 Burley Griffin       1:25.05    1:22.67  
  2 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings              1:25.91    1:24.17  
  3 Alexandra Ashley          10 Ginninderra          1:26.32    1:26.72  
  4 Chelsea Stewart           10 Ginninderra          1:26.61    1:28.14  
  5 Tamika Veale              10 Cruiz                1:26.77    1:29.83  
  6 Tennille Miller           10 Canberra             1:31.89    1:36.27  
DEV - Division  
  1 Melissa Keller-Tuberg     10 Vikings              1:39.37    1:31.30  
  2 Montana Thornberry        10 Ginninderra               NT    1:33.14  
  3 Ashleigh Jones            10 Vikings              1:33.98    1:33.42  
  4 Cassidy Thurecht          10 Vikings              1:37.39    1:34.97  
  5 Anna-Kate Braithwaite     10 Ginninderra               NT    1:36.42  
  6 Sarah Abbott              10 Cruiz                1:39.04    1:39.48  
  7 Laura Fletcher            10 Goulburn             1:47.50    1:39.92  
  8 Claudia Maddren           10 Goulburn             1:40.59    1:42.20  
  9 Breanna Reid              10 Goulburn             1:38.02    1:42.71  
 
Event 22  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Hannah Cummins            11 Goulburn             1:26.39    1:25.37  
  2 Brittney Reynolds         11 Woden                1:26.16    1:26.41  
DEV - Division  
  1 Lauren Bruce              11 Ginninderra          1:28.00    1:25.95  
  2 Isabelle Bond             11 Queanbeyan                NT    1:27.25  
  3 Ashleigh Goodwin          11 Ginninderra               NT    1:30.38  
  4 Jessica Laudenbach        11 Vikings              1:44.29    1:31.85  
  5 Chloe Ironside            11 Vikings              1:33.68    1:32.34  
  6 Ceillagh Svensson         11 Vikings              1:34.06    1:35.17  
  7 Molly Turnbull            11 Vikings                   NT    1:36.60  
  8 Elsie Cole                11 Ginninderra          1:37.06    1:40.85  
  9 Courtney Bacon            11 Vikings              1:34.92    1:41.30  
 10 Sarah Murray              11 Vikings              1:45.09    1:48.49  
 
Event 22  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Aisha Collins             12 Canberra             1:16.20    1:15.83  
  2 Haley Jedrzejek           12 Canberra             1:16.60    1:17.20  
  3 Jessica Orr               12 Ginninderra          1:16.65    1:18.40  
  4 Molly Roberts             12 Cruiz                1:16.00    1:18.99  
  5 Tarni Miller              12 Canberra             1:16.68    1:19.49  
  6 Hollie Wells              12 Goulburn             1:21.82    1:20.81  
  7 Georgia Rowland           12 Woden                1:19.13    1:24.39  
DEV - Division  
  1 Katie Gillingham          12 Burley Griffin       1:32.29    1:29.81  
  2 Lauren Abraham            12 Canberra             1:26.67    1:29.89  
  3 Elizabeth Shelley         12 Queanbeyan           1:51.47    2:05.84  
 
Event 22  Girls 13 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Natasha Kosev             13 Ginninderra          1:13.54    1:11.00  
  2 Andrea Gosling            13 Vikings              1:14.54    1:13.40  
  3 Cassie Keys               16 Canberra             1:14.32    1:14.24  
  4 Regan Morris              14 Vikings              1:15.67    1:16.83  
  5 Meg Bourne                13 Canberra             1:16.75    1:17.56  
DEV - Division  
  1 Amanda Fletcher           14 Vikings              1:24.83    1:19.94  
  2 Laura McAuslan            13 Canberra             1:24.18    1:20.24  
  3 Charissa Pezzullo         13 Vikings              1:23.44    1:22.56  
 
Event 23  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Eliza Tetley              12 Burley Griffin       3:33.87    3:32.72  
 
Event 23  Boys 10 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eli Gatica                10 Telopea              3:40.16    3:27.92  
DEV - Division  
 
Event 23  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         12 Vikings                   NT    2:49.62  
 
Event 23  Men 13 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
 -- Alex Ramsay               14 Ginninderra          2:54.72   X2:45.02  
 
Event 24  Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Harrison           8 Burley Griffin         51.42      57.57  
DEV - Division  
  1 Jake Schmank               8 Telopea                57.74      54.17  
  2 Harrison Webster           8 Woden                  59.08      56.11  
  3 Jack Donnelly              8 Queanbeyan                NT      56.68  
  4 Anthony Cummins            7 Goulburn             1:01.79    1:00.46  
  5 Liam Maddren               8 Goulburn             1:03.69    1:06.23  
  6 Regan Howell               8 Woden                1:20.18    1:16.43  
 
Event 24  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Xavier Pearson             9 Telopea                50.54      50.93  
  2 Tim Dutton                 9 Canberra               50.88      55.17  
DEV - Division  
  1 Duncan Ledger              9 Burley Griffin         55.37      52.32  
  2 Aleksi McDermott           9 Goolgow                   NT      52.38  
 
Event 24  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Jack Brinkley             10 Vikings                45.02      43.16  
  2 Vasa Fedorow              10 Vikings                43.32      44.51  
  3 Kurt Gosling              10 Vikings                45.09      46.64  
DEV - Division  
  1 Shaun Vu                  10 Goulburn               48.43      49.22  
  2 James Tuck                10 Ginninderra            48.39      50.01  
  3 Harry Chalker             10 Burley Griffin         48.89      50.14  
  4 Christopher Pianca        10 Telopea                52.49      51.27  
  5 Jonathan Govier           10 Vikings                58.99      52.58  
  6 Aaron Martin              10 Canberra               52.04      56.78  
  7 Andrew Pinkerton          10 Vikings                   NT      56.94  
  8 Michael Leung             10 Ginninderra               NT      57.68  
  9 Bobbie Su                 10 Telopea                56.48      57.80  
 10 Samuel Dinn               10 Vikings                   NT    1:01.13  
 
Event 25  Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Brooke Gilroy              7 Vikings                52.15      55.41  
  2 Alexis Cross               7 Vikings                55.01      56.71  
  3 J'Aime McGuire             8 Vikings                51.81      56.90  
  4 Jess Ashley                7 Ginninderra            55.86      58.75  
DEV - Division  
  1 Amelia Laudenbach          8 Vikings                   NT      55.47  
  2 Ariana Jurkovic            8 Canberra               59.09      55.91  
  3 Ellie Hoitink              8 Canberra               58.53      56.07  
  4 Rachel Crawford            8 Burley Griffin            NT      58.27  
  5 Claire Le Couteur          8 Vikings                57.71      58.69  
  6 Sierra Thurecht            7 Vikings              1:00.38    1:00.67  
  7 Madeliene McGoldrick       7 Vikings              1:10.40    1:05.07  
  8 Phoebe Ross                8 Woden                1:05.43    1:06.89  
  9 Annabelle Tetley           7 Burley Griffin            NT    1:24.60  
 
Event 25  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Ebony Norris               9 Woden                  42.86      45.13  
  2 Breana Gilroy              9 Vikings                46.89      46.98  
  3 Darby Whiteley             9 Queanbeyan             48.75      48.95  
  4 Milla Wolf                 9 Vikings                51.78      53.33  
  5 Madeleine Vu               9 Goulburn               52.64      54.50  
DEV - Division  
  1 Stephanie McGoldrick       9 Vikings                53.31      52.19  
  2 Eske Gavel                 9 Cruiz                  56.27      55.30  
  3 Julia Bruce                9 Ginninderra            54.79      56.99  
  4 Chloe Taylor               9 Ginninderra            54.40      57.96  
  5 Caitlin Sankey             9 Canberra                  NT      58.81  
  6 Caitlin Manning            9 Vikings                   NT      59.23  
  7 Anneliese Brenner          9 Telopea                59.98    1:00.53  
  8 Tara Ironside              9 Vikings                56.85    1:00.77  
  9 Veronica Dinn              9 Vikings                   NT    1:05.42  
 10 Sarah Altenburg            9 Vikings              1:18.04    1:11.07  
 11 Sarah Ashleigh             9 Telopea                   NT    1:24.18  
 
Event 25  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Maddie Quinn              10 Queanbeyan             45.72      45.32  
  2 Tamika Veale              10 Cruiz                  46.07      47.25  
DEV - Division  
  1 Alannah Riggans           10 Woden                  49.23      48.26  
  2 Agnieszka Czezowski       10 Woden                     NT      48.59  
  3 Grace Pyke                10 Canberra               48.84      48.74  
  4 Kaela McGuire             10 Vikings                51.42      52.15  
  5 Claudia Maddren           10 Goulburn               50.44      52.84  
  6 Laura Fletcher            10 Goulburn               52.96      56.56  
  7 Maddy Altenburg           10 Vikings              1:03.68      57.90  
 
Event 26  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Nicholas Starkey          11 Canberra               41.68      42.90  
  2 James Greenlees           11 Goulburn               43.26      44.07  
DEV - Division  
  1 Jake Clark                11 Goulburn               47.11      46.80  
 
Event 26  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liam Braithwaite          12 Ginninderra               NT      42.39  
  2 Aaron Dutton              12 Canberra               44.69      45.40  
  3 John Freeman              12 Woden                  43.99      46.28  
  4 Brandon Pyke              12 Canberra               48.54      48.17  
 
Event 26  Boys 13 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
 -- Kevin Wei                 15 Vikings                34.04     X35.31  
 -- Tom Bingley               14 Canberra               36.43     X36.72  
DEV - Division  
  1 Bradley Jarrett           13 Canberra               43.84      43.60  
 
Event 27  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Jessica Laudenbach        11 Vikings                44.12      45.73  
  2 Chloe Ironside            11 Vikings                43.94      46.44  
  3 Lauren Bruce              11 Ginninderra            45.04      47.23  
  4 Isabelle Marshall         11 Crookwell              45.38      49.66  
DEV - Division  
  1 Emma Miller               11 Burley Griffin         46.66      45.91  
  2 Alex Courtney             11 Cruiz                  46.18      46.28  
  2 Kate Thornton             11 Vikings                47.45      46.28  
  4 Keely O'Brien             11 Woden                     NT      47.97  
  5 Elsie Cole                11 Ginninderra               NT      49.79  
  6 Molly Turnbull            11 Vikings                   NT      51.13  
  7 Sarah Murray              11 Vikings                50.40      52.05  
  8 Charlotte Stone           11 Ginninderra            51.18      54.35  
  9 Annabelle Ledger          11 Burley Griffin         52.93      55.01  
 
Event 27  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Paula Rusanov             12 Queanbeyan             40.37      40.46  
  2 Molly Roberts             12 Cruiz                  41.00      40.57  
  3 Brittany Ross             12 Woden                  42.60      42.95  
  4 Kara Martin               12 Canberra               42.93      44.08  
DEV - Division  
  1 Romy Turner               12 Canberra               45.16      47.01  
  2 Katie Gillingham          12 Burley Griffin         46.59      47.22  
  3 Emma Perkovic             12 Canberra               45.66      49.27  
  4 Chantelle Vu              12 Goulburn               45.25      52.85  
 
Event 27  Girls 13 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Andrea Gosling            13 Vikings                39.95      40.59  
DEV - Division  
  1 Linda Kaczmarek           13 Ginninderra            43.31      42.93  
  2 Hannah Keys               14 Canberra               43.28      42.99  
  3 Amanda Fletcher           14 Vikings                42.61      43.41  
  4 Laura McAuslan            13 Canberra               46.48      45.68  
 
Event 28  Boys 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jack Donnelly              8 Queanbeyan                NT    2:12.57  
  2 Harrison Webster           8 Woden                     NT    2:32.41  
 
Event 28  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Duncan Ledger              9 Burley Griffin       2:08.55    2:04.76  
DEV - Division  
  1 Tim Dutton                 9 Canberra             2:16.12    2:12.00  
  2 Joshua Colquhoun           9 Vikings              2:12.97    2:16.72  
 
Event 28  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson Savage            10 Queanbeyan           2:03.04    1:51.04  
  2 Vasa Fedorow              10 Vikings              2:03.19    1:56.33  
  3 James Ashleigh            10 Telopea                   NT    1:57.19  
  4 Jack Brinkley             10 Vikings              2:03.65    1:58.85  
  5 Timothy Murray            10 Vikings              2:06.72    2:02.11  
  6 Kieran Howell             10 Woden                2:01.88    2:02.97  
  7 Shaun Vu                  10 Goulburn             2:12.57    2:04.39  
  8 Samuel Dinn               10 Vikings                   NT    2:23.63  
 
Event 28  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Jack Shelley              11 Queanbeyan           1:46.41    1:47.31  
  2 John Ashleigh             11 Telopea              1:46.70    1:48.63  
  3 Lachlan Howell            11 Woden                1:51.77    1:59.19  
DEV - Division  
  1 Caleb Whiteley            11 Queanbeyan           1:57.43    1:55.61  
  2 John Schmank              11 Telopea              2:02.48    2:00.11  
 
Event 28  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Jordan Welch              12 Burley Griffin       1:43.25    1:39.51  
  2 Aaron Dutton              12 Canberra             1:43.35    1:46.45  
  3 Luis Alarcon              12 Vikings              1:44.35    1:55.63  
 
Event 28  Boys 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Finbar Pearson            14 Telopea              1:37.75    1:37.48  
  2 Michael Murray            13 Vikings              1:38.68    1:39.90  
DEV - Division  
  1 Tomas Muller              13 Ginninderra          1:43.51    1:39.71  
  2 Tom Bigmore               13 Canberra             1:43.67    1:41.31  
  3 Brandon Carney            14 Woden                1:46.19    1:42.24  
  4 Thomas Miller             13 Woden                1:50.25    1:46.07  
 
Event 29  Girls 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Alexis Cross               7 Vikings              2:18.59    2:15.22  
DEV - Division  
  1 Phoebe Ross                8 Woden                     NT    2:12.32  
 
Event 29  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Darby Whiteley             9 Queanbeyan           2:09.64    2:03.43  
  2 Madeleine Vu               9 Goulburn             2:16.18    2:09.98  
  3 Niamh Collett              9 Canberra             2:08.38    2:13.90  
DEV - Division  
  1 Kate Tabke                 9 Vikings                   NT    2:05.34  
  2 Anneliese Brenner          9 Telopea              2:23.24    2:25.47  
  3 Caitlin Manning            9 Vikings                   NT    2:42.63  
 
Event 29  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Chelsea Stewart           10 Ginninderra          1:55.25    1:55.78  
  2 Ashleigh Jones            10 Vikings              1:56.03    1:56.28  
  3 Sarah Abbott              10 Cruiz                1:57.86    1:57.69  
  4 Melissa Keller-Tuberg     10 Vikings              2:01.38    2:02.85  
DEV - Division  
  1 Ellie Hearn               10 Woden                     NT    1:48.90  
  2 Kaela McGuire             10 Vikings              2:03.76    1:54.55  
  3 Cassidy Thurecht          10 Vikings              2:04.28    1:59.85  
  4 Anna-Kate Braithwaite     10 Ginninderra               NT    2:09.33  
  5 Maddy Altenburg           10 Vikings                   NT    2:21.71  
 
Event 29  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Kate Thornton             11 Vikings              1:48.52    1:45.34  
  2 Rachel Brown              11 Canberra             1:47.41    1:47.21  
  3 Jessie Reynolds           11 Woden                1:49.09    1:49.84  
  4 Brittney Reynolds         11 Woden                1:47.43    1:51.13  
  5 Annika Svensson           11 Vikings              1:52.59    1:55.47  
  6 Morgan Bouwman            11 Canberra             1:55.91    1:59.42  
DEV - Division  
  1 Grace Hoitink             11 Canberra                  NT    1:44.75  
  2 Ashleigh Goodwin          11 Ginninderra               NT    1:52.57  
  3 Alex Courtney             11 Cruiz                2:02.00    1:54.45  
  4 Keely O'Brien             11 Woden                     NT    1:54.52  
  5 Ceillagh Svensson         11 Vikings              1:57.29    1:57.26  
  6 Ellena Bond               11 Queanbeyan                NT    1:58.28  
  7 Courtney Bacon            11 Vikings              1:58.01    2:05.01  
  8 Annabelle Ledger          11 Burley Griffin            NT    2:22.98  
 
Event 29  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Haley Jedrzejek           12 Canberra             1:40.62    1:43.45  
  2 Eliza Tetley              12 Burley Griffin       1:45.75    1:50.48  
DEV - Division  
  1 Chantelle Vu              12 Goulburn             1:51.65    1:52.39  
 
Event 29  Girls 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Bethany Colquhoun         14 Vikings              1:36.08    1:33.64  
  2 Sinead Pearson            16 Telopea              1:35.75    1:39.50  
  3 Tamika Brinkley           13 Vikings              1:38.19    1:40.38  
  4 Charissa Pezzullo         13 Vikings              1:37.13    1:42.57  
  5 Hannah Keys               14 Canberra             1:43.49    1:46.12  
 
Event 30  Girls 9 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Milla Wolf                 9 Vikings              3:43.22    3:31.58  
DEV - Division  
  1 Taylah Bacon               9 Vikings                   NT    3:25.91  
  2 Stephanie McGoldrick       9 Vikings                   NT    3:33.72  
  3 Niamh Collett              9 Canberra             3:59.29    3:33.76  
 
Event 30  Girls 10 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Emma Gillingham           10 Burley Griffin       3:08.55    3:05.49  
  2 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings              3:13.81    3:08.36  
DEV - Division  
  1 Alexandra Ashley          10 Ginninderra          3:44.81    3:11.34  
 
Event 30  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Melanie Le Couteur        12 Vikings              2:45.27    2:45.79  
  2 Tarni Miller              12 Canberra             2:53.87    2:49.37  
  3 Kara Martin               12 Canberra             2:51.08    2:51.76  
  4 Jessica Wu                12 Vikings              2:49.39    3:05.99  
DEV - Division  
  1 Brittany Ross             12 Woden                     NT    2:54.63  
  2 Molly Roberts             12 Cruiz                     NT    3:01.25  
 
Event 30  Women 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Camille Herstik           14 Vikings              2:41.03    2:28.34  
  2 Natasha Kosev             13 Ginninderra          2:41.60    2:37.79  
  3 Meg Bourne                13 Canberra             2:38.34    2:41.74  
  4 Cassie Keys               16 Canberra             2:46.22    2:49.62  
DEV - Division  
  1 Zoia Rusanov              15 Queanbeyan           2:56.75    2:39.13  
  2 Regan Morris              14 Vikings                   NT    2:49.46  
 
Event 30  Boys 9 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aleksi McDermott           9 Goolgow                   NT    4:01.68  
 
Event 30  Boys 10 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Michael Kendrick          10 Burley Griffin            NT    3:23.36  
 
Event 30  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 John Ashleigh             11 Telopea              2:50.90    2:45.42  
  2 Cormac Pearson            11 Telopea              3:05.11    2:51.45  
 
Event 30  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dylan Booth               12 Ginninderra          2:46.28    2:49.54  
DEV - Division  
  1 Liam Braithwaite          12 Ginninderra               NT    2:51.76  
 
Event 30  Men 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
INT - Division  
  1 Tim Young                 13 Ginninderra          2:44.95    2:36.78