Canberra Labor Club ACT Championships                     
                        13 to 15 March, 2009 - AIS Pool                        
                                    Results  by event                                  
 
Event 1  Men 13 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jayden Malala             13 Woden                2:25.35    2:23.46  
      30.00   37.02   42.45   33.99                                
  2 Angus Parson              13 Orange               2:28.02    2:28.16  
      32.13   35.59   46.75   33.69                                
  3 Declan Moore              13 Canberra             2:30.57    2:30.62  
      31.71   39.43   45.36   34.12                                
  4 Matt Riddell              13 Canberra             2:34.49    2:31.05  
      33.72   36.84   46.36   34.13                                
  5 Sean Maloney              13 Woden                2:31.95    2:31.77  
      31.67   38.41   46.97   34.72                                
  6 Richard Bujaroski         13 WIA                  2:34.35    2:37.79  
      32.90   39.52   49.64   35.73                                
  7 Thomas Ramsay             13 Ginninderra          2:37.60    2:39.65  
      35.03   39.39   49.14   36.09                                
  8 Tim Young                 13 Ginninderra          2:45.26    2:41.90  
      34.57   40.70   48.04   38.59                                
  9 Angus Dibden              13 Ginninderra          2:46.12    2:43.30  
      35.54 2:07.76                                                
 10 Aidan Nicholson           13 WIA                  2:47.41    2:44.10  
      34.29 2:09.81                                                
 11 Jack Bennett              13 Ripples              2:48.94    2:45.70  
      35.25 2:10.45                                                
 12 Josh Lind                 13 Queanbeyan           2:47.43    2:46.79  
      36.57 2:10.22                                                
 
Event 2  Women 13 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stephanie Wise            13 Burley Griffin       2:41.27    2:38.45  
      32.86   40.28   51.16   34.15                                
  2 Emma Thompson             13 Woden                2:39.37    2:40.56  
      32.95   43.00   46.77   37.84                                
  3 Caitlyn Radcliffe         13 Ginninderra          2:50.62    2:43.96  
      34.81   42.20   49.50   37.45                                
  4 Natasha Kosev             13 Ginninderra          2:46.82    2:44.28  
      34.44   44.46   45.60   39.78                                
  5 Brooke James              13 Burley Griffin       2:59.23    2:49.64  
      36.88 2:12.76                                                
  6 Sally Foster              13 Burley Griffin       2:51.68    2:51.51  
      34.77   46.53   50.71   39.50                                
  7 Emily Van Gerwen          13 Vikings              2:54.30    2:51.95  
      34.69   44.55   53.27   39.44                                
  8 Grace Flanagan            13 Junee                2:52.34    2:54.38  
      36.45   47.06   47.95   42.92                                
  9 Bronwyn Kettle            13 Menai                2:58.83    3:00.00  
      37.24 2:22.76                                                
 
Event 3  Men 14 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andy Chen                 14 Ginninderra          2:18.50    2:21.09  
      29.42   36.49   41.84   33.34                                
  2 Hugo Morris               14 Woden                2:21.30    2:21.28  
      28.95   36.72   44.04   31.57                                
  3 Ryan Hore                 14 Vikings              2:24.77    2:22.34  
      29.72   35.73   42.52   34.37                                
  4 James Ashurst             14 Telopea              2:31.54    2:27.75  
      29.97   38.88   43.69   35.21                                
  5 Jack Tyson                14 Burley Griffin       2:38.43    2:34.80  
      33.21   41.29   45.30   35.00                                
  6 Nick Philippa             14 Vikings              2:34.47    2:35.29  
      35.41   39.08   46.24   34.56                                
  7 Oliver Bourne             14 Canberra             2:41.62    2:36.49  
      33.79   40.77   48.88   33.05                                
  8 Seamus Leyland            14 Cowra                2:45.21    2:39.80  
      32.20   40.80   49.49   37.31                                
  9 Blaine Carrick            14 Menai                2:46.10    2:41.20  
      34.60   42.62   47.41   36.57                                
 10 Taylor Hirst              14 Menai                2:45.77    2:51.45  
      33.69   42.87   53.49   41.40                                
 
Event 4  Women 14 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Sunderland       14 Woden                2:26.39    2:27.45  
      31.44   38.62   42.10   35.29                                
  2 Sarah Baker               14 Ginninderra          2:29.16    2:32.23  
      33.32   39.82   42.00   37.09                                
  3 Samantha Marceddo         14 Ginninderra          2:31.40    2:33.30  
      33.02   37.15   46.82   36.31                                
  4 Brianna Charteris         14 Ginninderra          2:32.97    2:34.95  
      32.55   40.13   46.99   35.28                                
  5 Monique Murphy            14 Vikings              2:37.86    2:37.84  
      32.16   39.88   49.52   36.28                                
  6 Amy Brown                 14 Vikings              2:39.06    2:42.84  
      33.26   41.06   51.79   36.73                                
  7 Bethany Colquhoun         14 Vikings              2:41.39    2:44.78  
      36.18   41.55   49.67   37.38                                
  8 Jessica Fuller            14 WIA                  2:55.10    2:53.27  
      36.65   48.35   48.39   39.88                                
 
Event 5  Men 15 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luke Abberton             15 Vikings              2:28.77    2:29.02  
      31.01   37.64   47.17   33.20                                
  2 Kevin Wei                 15 Vikings              2:42.24    2:41.53  
      33.49   40.40   50.19   37.45                                
 
Event 6  Women 15 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Schembri          15 Ginninderra          2:31.93    2:30.12  
      33.56   37.62   43.06   35.88                                
  2 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              2:33.25    2:32.40  
      33.68   41.24   43.21   34.27                                
  3 Tamara Maggs              15 ANL                  2:31.37    2:32.92  
      31.05   39.93   46.01   35.93                                
  4 Sarah Friend              15 Woden                2:33.60    2:35.61  
      33.57   36.75   47.86   37.43                                
  5 Miranda Debeljakovic      15 CRUIZ                2:33.90    2:36.54  
      32.89   40.43   46.45   36.77                                
  6 Nicole Martine            15 Woden                2:38.80    2:41.04  
      34.97   43.64   44.89   37.54                                
  7 Chloe Yin                 15 Ginninderra          2:41.93    2:44.43  
      33.23   45.09   47.38   38.73                                
  8 Georgia Hardy             15 Woden                2:36.70    2:45.19  
      34.45   42.81   49.42   38.51                                
 
Event 7  Men 16 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peter Bennett             17 CRUIZ                2:17.13    2:17.98  
      28.52   35.25   40.33   33.88                                
  2 Joel Lake                 17 ANL                  2:20.07    2:18.28  
      30.04   35.88   39.43   32.93                                
  3 Dylan Appelqvist          17 Telopea              2:21.41    2:18.31  
      30.07   35.94   40.65   31.65                                
  4 Ciaran Plenty             16 Woden                2:17.87    2:21.03  
      28.18   36.93   42.66   33.26                                
  5 Mark Pollock              16 ANL                  2:20.79    2:22.63  
      29.83   35.52   42.22   35.06                                
  6 Luke Hinchcliffe          22 CRUIZ                2:19.50    2:23.06  
      28.96   36.86   43.24   34.00                                
  7 Patrick Hudson            16 Ginninderra          2:25.82    2:26.45  
      29.54   35.96   47.49   33.46                                
  8 David McKeon              16 WIA                  2:28.98    2:31.10  
      29.95   39.59   47.98   33.58                                
  9 Aiden Wright              16 Queanbeyan           2:36.39    2:35.61  
      31.74   41.53   44.84   37.50                                
 
Event 8  Women 16 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sarah Burford             16 Woden                2:26.92    2:30.61  
      31.47   39.12   44.85   35.17                                
  2 Jessica Traficante        17 Telopea              2:29.97    2:31.60  
      33.44   40.30   44.35   33.51                                
  3 Elizabeth Philippa        16 Vikings              2:36.61    2:36.13  
      33.77   42.91   42.04   37.41                                
  4 Heather Middleton         17 Telopea              2:33.77    2:37.28  
      33.59   39.78   47.46   36.45                                
  5 Lyndsay Saywell           16 Telopea              2:40.07    2:37.30  
      33.22   39.06   48.48   36.54                                
  6 Alyce Chenery             18 Ripples              2:40.40    2:40.96  
      33.13   42.01   48.14   37.68                                
 
Event 9  Men 9-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              5:04.20    4:46.91  
      33.43   37.21   37.00   37.70   36.53   36.36   35.02   33.66
  2 Mitchell Atkins           12 Ripples              4:47.96    4:47.62  
      29.89   35.07   36.61   37.33   37.43   37.95   37.79   35.55
  3 Lachlan Trabinger         12 Vikings              5:02.00    4:59.06  
      32.86   36.96   37.54   38.12   37.63   38.32   39.19   38.44
  4 Jordan Welch              12 Burley Griffin       5:18.14    5:04.13  
      34.10   37.79   38.69   39.74   39.31   39.62   38.66   36.22
  5 Kristofor Tengstrom       12 Canberra             5:24.84    5:04.35  
      34.24   37.72   38.89   39.26   39.69   38.81   39.16   36.58
  6 Lachlan May               11 Melb Vicentre        5:34.81    5:13.89  
      34.00   38.43   40.40   40.63   40.63   40.67   40.53   38.60
  7 Joshua King               11 WIA                  5:26.21    5:18.75  
      33.92   39.87   41.25   40.58   40.28   41.16   42.09   39.60
  8 Liam Barber               11 Telopea              5:24.55    5:21.13  
      35.69   39.51   42.43   40.95   41.31   40.91   41.02   39.31
  9 Joshua Baker              10 Ripples              5:36.77    5:42.32  
      36.40   42.76   43.45   43.12   44.62   45.01   42.78   44.18
 
Event 10  Women 9-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kiera Eady                12 WIA                  5:30.14    5:10.90  
      33.35   38.03   39.13   39.90   40.12   40.95   39.53   39.89
  2 Jordan John               12 WIA                  5:27.50    5:12.89  
      33.74   39.04   39.60   39.70   39.99   41.05   40.24   39.53
  3 Brittany Good             12 Ripples              5:25.40    5:14.18  
      33.08   38.43   40.42   40.81   40.93   40.74   40.75   39.02
  4 Taylor Atkins             11 Ripples              5:43.52    5:14.37  
      33.47   39.23   40.12   40.34   40.20   41.07   40.44   39.50
  5 Bonnie Zhang              11 Canberra             5:35.59    5:17.18  
      35.47   39.10   41.77   42.10   40.84   41.14   40.31   36.45
  6 Rachel Brown              11 Canberra             5:27.94    5:18.06  
      36.03   39.79   40.65   41.92   41.03   40.20   40.69   37.75
  7 Paula Rusanov             12 Queanbeyan           5:27.37    5:21.36  
      36.21   40.60   40.70   42.17   41.45   41.33   40.48   38.42
  8 Priscilla Symmes          12 Queanbeyan           5:26.46    5:24.81  
      34.10   39.11   41.93   41.95   42.36   42.82   42.57   39.97
  9 Melanie Le Couteur        12 Vikings              5:37.87    5:24.94  
      36.00   40.23   41.92   42.42   40.90   41.51   41.39   40.57
 10 Paige Patmore             11 Menai                5:38.21    5:26.97  
      36.73   41.05   42.34   42.14   42.57   42.76   38.33   41.05
 11 Marama Bovoro             12 Menai                5:41.35    5:28.15  
      36.32   41.99   42.95   42.73   42.71   42.62   40.05   38.78
 12 Sophie Johnston           12 Mollymook            5:35.59    5:31.24  
      36.39   40.92   42.44   42.01   42.80   43.39   42.20   41.09
 13 Anika Buckley             12 Queanbeyan           5:30.21    5:37.15  
      35.61   40.87   42.39   42.95   43.59   44.86   43.53   43.35
 14 Ashleigh Cockburn         10 Canberra             5:37.17    5:38.66  
      37.76   42.66   43.45   43.83   43.51   43.02   43.46   40.97
 
Event 11  Men 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 William Pulley            14 Ginninderra          4:26.66    4:28.37  
      30.36   33.38   34.20   35.01   34.10   34.42   34.36   32.54
  2 Andy Chen                 14 Ginninderra          4:26.42    4:29.51  
      30.35   33.23   34.28   35.36   34.16   34.57   34.13   33.43
  3 Sean Maloney              13 Woden                4:29.34    4:34.62  
      30.73   33.58   35.12   34.96   35.60   35.19   35.09   34.35
  4 Oliver Bourne             14 Canberra             4:40.01    4:34.90  
      31.41   34.36   35.44   35.25   35.14   35.32   35.23   32.75
  5 Angus Parson              13 Orange               4:40.71    4:35.04  
      31.82   34.86   34.76   34.87   34.77   35.32   35.08   33.56
  6 Jayden Malala             13 Woden                4:35.99    4:39.93  
      31.30   34.84   36.05   36.76   36.95   36.99   34.25   32.79
  7 Declan Moore              13 Canberra             4:41.52    4:48.90  
      31.40   35.16   36.58   37.14   36.95   37.20   37.66   36.81
  8 Richard Bujaroski         13 WIA                  4:49.06    4:49.71  
      32.50   35.66   36.03   36.99   37.14   37.41   36.99   36.99
  9 Nick Philippa             14 Vikings              4:40.75    4:53.14  
      31.93   35.65   36.60   37.92   38.08   38.15   37.39   37.42
 10 Alec Morris               13 Woden                4:46.34    4:54.51  
      31.83   36.03   37.07   37.69   38.42   38.27   38.11   37.09
 11 Jack Bennett              13 Ripples              5:00.64    4:59.92  
      33.59   37.36   38.23   38.50   38.41   38.70   38.69   36.44
 12 Blaine Carrick            14 Menai                5:07.11    5:06.45  
      34.17   38.52   39.74   39.40   41.00   39.92   37.60   36.10
 13 Tom Bingley               14 Canberra             5:02.61    5:07.44  
      31.78   36.84   38.88   39.85   40.76   40.85   40.53   37.95
 14 Josh Lind                 13 Queanbeyan           5:20.14    5:11.90  
      34.11   39.81   40.17   39.83   40.02   40.46   39.47   38.03
 
Event 12  Women 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emma McKeon               14 WIA                  4:27.79    4:29.11  
      30.55   34.17   34.48   34.56   34.07   34.14   34.29   32.85
  2 Brianna Charteris         14 Ginninderra          4:49.29    4:49.73  
      32.89   35.84   37.48   37.13   37.43   37.50   36.69   34.77
  3 Monique Murphy            14 Vikings              4:42.82    4:50.22  
      32.22   36.33   37.78   38.15   38.47   38.70   35.40   33.17
  4 Stephanie Wise            13 Burley Griffin       4:47.70    4:51.25  
      32.00   36.24   37.23   37.60   37.31   37.55   37.33   35.99
  5 Bethany Colquhoun         14 Vikings              4:59.80    5:03.03  
      33.91   38.12   38.77   39.65   38.24   37.79   39.01   37.54
  6 Nellie Metcalfe           13 Canberra             5:00.47    5:08.68  
      34.74   38.41   38.88   39.76   39.57   39.00   40.28   38.04
  7 Meg Bourne                13 Canberra             5:32.46    5:41.85  
      37.34   41.96   43.07   44.38   43.50   44.68   43.69   43.23
 
Event 13  Men 15 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dylan Appelqvist          17 Telopea              4:21.69    4:18.75  
      29.16   32.33   33.01   33.29   33.41   32.99   33.30   31.26
  2 Zane Jordan               17 Woden                4:22.60    4:19.77  
      27.83   31.60   33.14   34.30   34.40   34.54   32.55   31.41
  3 Niall Jacobsen            17 Woden                4:18.31    4:21.37  
      28.32   31.45   32.74   33.45   33.82   34.28   34.10   33.21
  4 Joel Lake                 17 ANL                  4:51.67    4:31.25  
      29.72   33.07   34.20   34.69   34.58   35.20   35.28   34.51
  5 Luke Abberton             15 Vikings              4:35.08    4:42.29  
      30.26   34.37   35.93   36.56   36.31   36.74   36.51   35.61
  6 Brandon Saveski           15 WIA                  4:39.84    4:43.23  
      30.46   35.49   35.47   36.52   36.53   36.78   36.65   35.33
  7 Ciaran Plenty             16 Woden                4:34.14    4:47.26  
      30.63   35.22   36.12   37.30   37.34   39.33   36.47   34.85
  8 Joss Whitford             16 Canberra             4:59.45    4:52.39  
      30.17   35.59   37.04   37.76   37.69   38.30   38.21   37.63
  9 Aaron Farlow              27 Canberra             4:55.54    4:57.09  
      32.70   36.44   37.89   38.23   37.99   38.40   38.22   37.22
 
Event 14  Women 15 & Over 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Michelle Connelly         15 Griffith             4:36.57    4:32.80  
      31.64   34.37   34.61   34.81   34.77   35.16   34.47   32.97
  2 Jessica Traficante        17 Telopea              4:28.94    4:32.95  
      31.69   34.16   34.22   35.33   34.17   35.34   35.24   32.80
  3 Samantha Watts            15 Cherrybrook          4:38.40    4:40.60  
      31.22   34.32   35.10   35.34   35.68   36.57   36.50   35.87
  4 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              4:46.25    4:49.13  
      33.02   37.38   37.08   36.99   37.14   36.57   35.92   35.03
  5 Alyce Chenery             18 Ripples              4:46.15    4:53.89  
      33.27   37.09   37.61   38.19   37.41   37.70   37.20   35.42
  6 Elizabeth Philippa        16 Vikings              4:53.07    4:54.49  
      33.32   37.10   37.23   37.71   37.69   38.15   37.19   36.10
  7 Miranda Debeljakovic      15 CRUIZ                5:04.54    4:54.65  
      33.51   37.04   37.51   37.75   37.67   37.97   36.82   36.38
  8 Nicole Martine            15 Woden                4:53.48    5:01.32  
      34.00   37.24   38.41   38.35   39.25   38.27   38.33   37.47
  9 Kate Lockley              15 Bankstown Sports     5:07.62    5:03.35  
      33.88   37.27   38.81   38.76   38.99   39.23   38.72   37.69
 10 Sarah Burford             16 Woden                4:29.02    5:06.00  
      31.68   36.26   39.16   39.81   39.52   40.47   39.37   39.73
 
Event 15  Men 9-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              2:28.10    2:18.41  
      31.34   35.89   36.08   35.10                                
  2 Lachlan Trabinger         12 Vikings              2:24.98    2:23.90  
      32.21   36.24   38.14   37.31                                
  3 Jordan Welch              12 Burley Griffin       2:33.31    2:27.47  
      34.59   37.69   38.90   36.29                                
  4 Kristofor Tengstrom       12 Canberra             2:34.46    2:27.85  
      34.30   38.11   38.64   36.80                                
  5 Joshua King               11 WIA                  2:33.93    2:29.30  
      33.55   37.98   39.70   38.07                                
  6 Alexander Ryan            11 Telopea              2:39.23    2:32.13  
      34.52   37.68   40.36   39.57                                
  7 Lachlan May               11 Melb Vicentre        2:37.48    2:32.50  
      34.53   38.06   40.82   39.09                                
  8 Liam Barber               11 Telopea              2:38.40    2:32.80  
      34.80   38.62   40.21   39.17                                
  9 Max Parkes                10 WIA                  2:42.98    2:39.44  
      36.24   40.75   42.50   39.95                                
 10 John Ashleigh             11 Telopea              2:45.42    2:40.42  
      35.49   41.95   42.30   40.68                                
 11 Joshua Baker              10 Ripples              2:43.35    2:42.69  
      35.51   42.44   43.98   40.76                                
 12 Eli Gatica                10 Telopea              2:50.52    2:43.23  
      37.67   42.08   43.08   40.40                                
 13 James Ashleigh            10 Telopea              2:56.81    2:50.10  
      38.09   43.53   44.53   43.95                                
 14 Lachlan Webb              10 Vikings              2:55.56    2:51.99  
      37.37   45.52   46.69   42.41                                
 
Event 16  Women 9-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emma Reid                 12 Bayside              2:18.63    2:15.90  
      31.54   34.82   35.40   34.14                                
  2 Alessandra Colombini      11 Bayside              2:20.32    2:19.85  
      31.91   36.13   35.35   36.46                                
  3 Kiera Eady                12 WIA                  2:25.25    2:27.35  
      32.17   37.59   38.28   39.31                                
  4 Brittany Good             12 Ripples              2:31.52    2:28.79  
      33.21   38.80   39.39   37.39                                
  5 Bonnie Zhang              11 Canberra             2:36.84    2:29.20  
      35.41   38.86   38.34   36.59                                
  6 Paige Patmore             11 Menai                2:46.80    2:31.35  
      33.56   39.27   41.36   37.16                                
  7 Paula Rusanov             12 Queanbeyan           2:39.21    2:31.68  
      35.07   39.09   39.88   37.64                                
  8 Ayu Barry                 12 Telopea              2:23.56    2:31.98  
      33.50   38.54   40.07   39.87                                
  9 Shannon Maloney           11 Woden                2:43.12    2:33.31  
      35.50   39.71   40.30   37.80                                
 10 Priscilla Symmes          12 Queanbeyan           2:33.02    2:33.74  
      34.47   38.95   41.06   39.26                                
 11 Taylor Atkins             11 Ripples              2:40.83    2:33.84  
      33.57   39.43   41.14   39.70                                
 12 Marama Bovoro             12 Menai                2:39.81    2:33.86  
      32.58   39.77   42.15   39.36                                
 13 Rachel Brown              11 Canberra             2:36.91    2:34.37  
      36.01   39.86   41.33   37.17                                
 14 Jordan John               12 WIA                  2:32.05    2:34.52  
      34.22   39.39   40.72   40.19                                
 15 Aimee Harvey              10 Cherrybrook          2:33.38    2:36.16  
      35.26   39.49   41.47   39.94                                
 16 Gabriel Timpano           12 WIA                  2:37.41    2:36.47  
      35.15   39.64   40.73   40.95                                
 17 Aisha Collins             12 Canberra             2:42.21    2:36.78  
      37.13   41.13   41.12   37.40                                
 18 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra          2:40.19    2:38.62  
      35.35   40.55   42.57   40.15                                
 19 Ashleigh Cockburn         10 Canberra             2:43.00    2:39.88  
      36.19   40.40   42.00   41.29                                
 20 Sophie Johnston           12 Mollymook            2:39.45    2:40.58  
      36.91   41.24   42.33   40.10                                
 21 Tizana Fiorese            10 Burley Griffin       2:49.93    2:40.97  
      35.54   40.82   43.00   41.61                                
 22 Eliza Tetley              12 Burley Griffin       2:42.35    2:43.16  
      35.44   41.07   43.41   43.24                                
 23 Abbey Dawson              10 WIA                  2:51.21    2:45.26  
      37.42   43.41   43.74   40.69                                
 24 Ashley Groch              10 Canberra             2:55.63    2:54.45  
      38.01   44.37   46.67   45.40                                
 25 Emma Gillingham           10 Burley Griffin       3:05.49    3:00.97  
      40.31   47.18   47.80   45.68                                
 26 Breana Gilroy              9 Vikings              3:14.80    3:03.40  
      40.83   47.67   50.07   44.83                                
 27 Rhiannon Thompson          9 Queanbeyan           3:34.88    3:16.87  
      44.62   50.06   52.61   49.58                                
 28 Milla Wolf                 9 Vikings              3:31.58    3:16.90  
      43.81   50.88   53.41   48.80                                
 29 Taylah Bacon               9 Vikings              3:25.91    3:27.22  
      43.45   55.07   56.39   52.31                                
 30 Stephanie McGoldrick       9 Vikings              3:33.72    3:34.31  
      45.61   56.56   56.96   55.18                                
 
Event 17  Men 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andy Chen                 14 Ginninderra          2:38.68    2:40.17  
      35.26   40.10   42.13   42.68                                
  2 Sam Disalvo               14 Bayside              2:49.57    2:51.81  
      37.00   43.35   45.10   46.36                                
  3 James Ashurst             14 Telopea              2:55.79    2:53.28  
      39.19   44.26   45.45   44.38                                
  4 Jayden Malala             13 Woden                2:49.75    2:53.59  
      37.80   43.74   46.35   45.70                                
  5 Jack Tyson                14 Burley Griffin       2:59.87    2:54.56  
      40.26   43.69   44.94   45.67                                
  6 James Dowden              14 Burley Griffin       2:51.03    2:54.61  
      38.70   44.91   45.81   45.19                                
  7 Tim Young                 13 Ginninderra          3:09.78    2:56.55  
      40.72   46.70   45.74   43.39                                
  8 Declan Moore              13 Canberra             3:00.92    2:58.18  
      39.95   45.34   46.58   46.31                                
  9 Angus Parson              13 Orange               2:55.95    2:58.68  
      40.71   45.81   47.26   44.90                                
 10 Nick Philippa             14 Vikings              2:58.89    3:00.32  
      40.85   46.62   46.50   46.35                                
 11 Angus Dibden              13 Ginninderra          3:00.87    3:00.66  
      39.53   45.63   47.15   48.35                                
 12 Blaine Carrick            14 Menai                3:10.25    3:01.29  
      40.32   46.29   47.23   47.45                                
 13 Josh Lind                 13 Queanbeyan           2:59.64    3:02.73  
      40.25   46.96   48.73   46.79                                
 14 Kim Suandee               14 Griffith             3:14.14    3:08.42  
      41.17   49.28   50.14   47.83                                
 
Event 18  Women 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Sunderland       14 Woden                2:45.02    2:48.89  
      37.66   42.68   44.18   44.37                                
  2 Natasha Kosev             13 Ginninderra          3:05.02    3:00.04  
      42.07   47.88   46.05   44.04                                
  3 Brooke James              13 Burley Griffin       3:02.17    3:01.30  
      40.77   46.92   47.62   45.99                                
  4 Chelsea Brodie            14 Vikings              3:05.79    3:03.70  
      41.33   46.46   47.82   48.09                                
  5 Grace Flanagan            13 Junee                3:01.49    3:03.91  
      40.17   46.71   48.65   48.38                                
  6 Jessica Fuller            14 WIA                  3:04.01    3:07.49  
      43.52   47.57   48.41   47.99                                
  7 Bethany Colquhoun         14 Vikings              3:17.53    3:18.18  
      44.87   49.55   52.76   51.00                                
  8 Camille Herstik           14 Vikings              3:19.32    3:18.19  
      44.18   50.46   51.35   52.20                                
  9 Regan Morris              14 Vikings              3:14.75    3:20.54  
      46.75   50.79   51.79   51.21                                
 10 Bronwyn Kettle            13 Menai                3:26.51    3:29.12  
      47.14   54.71   54.36   52.91                                
 11 Charissa Pezzullo         13 Vikings              3:24.05    3:31.99  
      46.68   55.46   55.73   54.12                                
 
Event 19  Men 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joel Lake                 17 ANL                  2:17.93    2:16.51  
      32.27   34.67   35.41   34.16                                
  2 Christopher Poier         16 WIA                  2:15.46    2:17.34  
      31.84   34.93   36.06   34.51                                
  3 Mark Pollock              16 ANL                  2:18.73    2:18.09  
      32.13   34.80   35.72   35.44                                
  4 Peter Bennett             17 CRUIZ                2:19.21    2:18.67  
      32.77   34.83   35.70   35.37                                
  5 Dylan Appelqvist          17 Telopea              2:25.39    2:21.65  
      33.69   35.86   36.22   35.88                                
  6 Jordan Hamilton           15 Burley Griffin       2:26.12    2:24.27  
      32.54   35.65   37.77   38.31                                
  7 Joss Whitford             16 Canberra             2:31.49    2:26.24  
      33.16   37.30   38.05   37.73                                
  8 Luke Abberton             15 Vikings              2:29.20    2:28.11  
      34.94   37.18   38.28   37.71                                
  9 William Barker            16 Vikings              2:30.57    2:29.79  
      35.18   38.18   38.90   37.53                                
 10 Kevin Wei                 15 Vikings              2:48.27    2:43.75  
      37.15   41.12   43.07   42.41                                
 11 Daniel Steemson           16 Vikings              2:45.21    2:50.99  
      38.76   43.28   44.77   44.18                                
 
Event 20  Women 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lindsay De Witte          15 Telopea              2:20.94    2:24.44  
      34.38   36.19   37.50   36.37                                
  2 Lyndsay Saywell           16 Telopea              2:26.32    2:26.97  
      34.35   36.67   38.08   37.87                                
  3 Sarah Friend              15 Woden                2:26.89    2:28.24  
      34.54   37.38   37.97   38.35                                
  4 Alyce Chenery             18 Ripples              2:36.49    2:34.18  
      35.75   39.02   39.86   39.55                                
  5 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              2:37.07    2:34.40  
      36.76   40.19   39.40   38.05                                
  6 Sarah Burford             16 Woden                2:26.63    2:35.75  
      35.43   40.59   39.59   40.14                                
  7 Jessica Shields           17 Galston              2:36.77    2:36.72  
      35.32   39.06   41.07   41.27                                
  8 Hannah Hobson             15 Young                2:34.79    2:38.27  
      36.31   39.95   41.10   40.91                                
  9 Elizabeth Philippa        16 Vikings              2:44.23    2:45.27  
      38.63   41.75   42.99   41.90                                
 10 Olivia Columb             15 Yass                 2:54.96    2:58.50  
      42.44   45.71   46.22   44.13                                
 
Event 21  Men 9 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liam Polinsky              9 Ripples              1:30.60    1:30.53  
      40.43   50.10                                                
 
Event 21  Men 10 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Baker              10 Ripples              1:22.73    1:23.42  
      38.22   45.20                                                
  2 James Hanson              10 Telopea              1:37.00    1:33.47  
      42.77   50.70                                                
  3 Lachlan Webb              10 Vikings              1:35.20    1:44.42  
      48.51   55.91                                                
 
                                             
 
Event 22  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Cross              9 Vikings              1:44.92    1:41.29  
      46.94   54.35                                                
  2 Breana Gilroy              9 Vikings              1:49.99    1:45.02  
      46.33   58.69                                                
 
Event 22  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tizana Fiorese            10 Burley Griffin       1:23.12    1:26.23  
      38.26   47.97                                                
  2 Abbey Dawson              10 WIA                  1:34.43    1:29.72  
      41.40   48.32                                                
  3 Aimee Harvey              10 Cherrybrook          1:26.19    1:30.83  
      40.50   50.33                                                
  4 Ashleigh Cockburn         10 Canberra             1:29.72    1:33.53  
      42.67   50.86                                                
  5 Emma Gillingham           10 Burley Griffin       1:37.04    1:35.71  
      43.72   51.99                                                
 
 
Event 23  Men 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dante Company             11 Melb Vicentre        1:33.79    1:28.64  
      42.82   45.82                                                
  2 Johnathan Krause          11 Ginninderra          1:41.85    1:36.04  
      44.98   51.06                                                
  3 Alexander Ryan            11 Telopea              1:36.05    1:36.09  
      45.05   51.04                                                
  4 Joshua King               11 WIA                  1:36.21    1:37.69  
      45.44   52.25                                                
  5 Cormac Pearson            11 Telopea              1:42.45    1:38.55  
      46.62   51.93                                                
  6 Nicholas Starkey          11 Canberra             1:36.47    1:41.26  
      47.85   53.41                                                
  7 Lachlan May               11 Melb Vicentre        1:36.82    1:42.63  
      48.55   54.08                                                
  8 Angus Funnell             11 Burley Griffin       1:44.62    1:44.50  
      49.27   55.23                                                
 
Event 24  Women 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edwina Hobson             11 Young                1:29.54    1:33.24  
      44.08   49.16                                                
  2 Taylor Atkins             11 Ripples              1:40.50    1:37.63  
      45.09   52.54                                                
  3 Samantha Young            11 Woden                1:40.99    1:41.40  
      45.80   55.60                                                
  4 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra          1:42.09    1:43.09  
      48.04   55.05                                                
  5 Paige Patmore             11 Menai                1:44.50    1:43.21  
      48.97   54.24                                                
 
Event 25  Men 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              1:21.56    1:23.42  
      39.25   44.17                                                
  2 Rashad Farid              12 Ginninderra          1:33.14    1:30.79  
      42.93   47.86                                                
  3 Lachlan Trabinger         12 Vikings              1:34.69    1:36.59  
      44.96   51.63                                                
 
Event 26  Women 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexandra Sinadinovic     12 WIA                  1:19.34    1:21.57  
      38.31   43.26                                                
  2 Emma Harris               12 Woden                1:30.83    1:26.38  
      41.21   45.17                                                
  3 Anika Buckley             12 Queanbeyan           1:26.42    1:29.52  
      43.06   46.46                                                
  4 Tarni Miller              12 Canberra             1:32.60    1:32.51  
      44.99   47.52                                                
  5 Priscilla Symmes          12 Queanbeyan           1:30.78    1:33.04  
      44.70   48.34                                                
  6 Lua Plant                 12 Ginninderra          1:37.82    1:35.93  
      45.30   50.63                                                
  7 Jordan John               12 WIA                  1:36.90    1:38.02  
      46.24   51.78                                                
 
Event 27  Women 12 & Over 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Traficante        17 Telopea              9:07.53    9:22.30  
      31.59   33.61   35.16   35.02   35.61   35.73   35.74   35.48
      35.51   35.97   35.83   35.65   35.82   35.82   35.84   33.92
  2 Samantha Watts            15 Cherrybrook          9:27.28    9:35.45  
      32.31   34.28   35.33   35.79   36.14   36.16   36.29   36.56
      36.51   36.70   36.65   37.35   36.83   37.27   36.73   34.55
  3 Neisha Sinadinovic        15 WIA                  9:42.12    9:46.74  
      32.41   35.72   36.35   36.86   36.72   37.21   37.00   37.15
      37.20   37.63   37.24   37.60   37.11   37.38   36.91   36.25
  4 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              9:49.45    9:54.78  
      34.12   37.70   38.04   37.94   37.95   37.67   37.70   37.21
      37.27   38.17   37.53   37.68   37.20   37.04   36.32   35.24
  5 Alyce Chenery             18 Ripples              9:50.38   10:09.00  
      33.66   36.91   38.31   37.80   38.33   38.44   37.78   38.85
      38.81   38.63   38.50   39.15   39.30   38.90   38.72   36.91
  6 Emma Reid                 12 Bayside              9:55.00   10:39.60  
      31.69   35.79   36.99   37.70   36.78   37.40   36.66   34.33
      58.36   44.28   43.40   42.09   42.01   41.02   40.60   40.50
 
Event 27  Men 12 & Over 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Oliver Bourne             14 Canberra             9:44.24    9:31.66  
      32.32   35.53   35.66   36.56   36.26   36.86   36.35   36.79
      35.89   36.13   35.96   35.91   36.87   36.24   34.81   33.52
  2 Nick Philippa             14 Vikings              9:43.50    9:35.15  
      31.56   34.54   35.77   36.12   36.25   36.61   36.38   36.85
      36.95   37.10   36.84   36.84   36.23   36.79   35.71   34.61
  3 Waylan Murray             13 Kempsey              9:45.29    9:47.53  
      31.28   34.57   35.78   37.01   36.96   37.05   37.22   37.88
      38.06   37.59   37.54   38.10   37.46   37.77   37.43   35.83
  4 Alec Morris               13 Woden                9:50.89    9:49.80  
      31.88   35.99   37.15   37.59   37.21   37.68   37.58   37.53
      38.44   37.28   37.61   37.61   37.20   36.81   37.07   35.17
  5 Brandon Saveski           15 WIA                  9:49.00    9:53.48  
      32.03   35.62   36.15   36.79   36.42   38.10   37.32   37.31
      37.20   38.06   37.95   38.65   37.47   38.71   38.54   37.16
  6 Mitchell Atkins           12 Ripples              9:58.67    9:57.08  
      30.17   34.89   37.03   37.80   38.08   38.37   38.03   38.23
      38.02   38.49   38.03   38.25   38.07   38.75   38.17   36.70
 
Event 28  Men Open 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Max Ireland               20 Canberra               30.98      31.51  
  2 Peter Bennett             17 CRUIZ                  32.06      31.89  
  3 Daniel Philippa           17 Vikings                32.47      32.65  
  4 Ciaran Plenty             16 Woden                  33.03      33.60  
  5 Joel Lake                 17 ANL                    33.03      33.70  
  6 Mark Pollock              16 ANL                    36.33      34.30  
  7 Dylan Appelqvist          17 Telopea                34.29      34.55  
  8 Brett Hallam              23 Bayside                33.32      34.58  
  9 Aiden Wright              16 Queanbeyan             33.19      34.97  
 10 Ryan Hore                 14 Vikings                34.90      34.98  
 11 Sam Disalvo               14 Bayside                35.54      35.79  
 12 James Ashurst             14 Telopea                36.05      36.49  
 13 Anthony Jurak             17 WIA                    36.08      36.92  
 
Event 29  Women Open 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kacey Pilgrim             16 Ripples                33.01      33.90  
  2 Afton Palmer              16 Burley Griffin         33.64      33.97  
  3 Jessica Schembri          15 Ginninderra            35.79      36.02  
  4 Ashleigh Streatfield      15 Vikings                36.76      36.86  
  5 Charlotte Packard         15 Canberra               37.68      37.34  
  6 Elizabeth Philippa        16 Vikings                37.09      37.70  
  7 Caitlin Erickson          15 Bayside                38.21      38.13  
  8 Laura Hudson              18 Ginninderra            38.92      38.38  
  9 Brooke James              13 Burley Griffin         38.64      39.31  
 10 Nicole Martine            15 Woden                  38.63      39.51  
 11 Grace Flanagan            13 Junee                  38.85      40.27  
 12 Kate Lockley              15 Bankstown Sports       39.55      40.33  
 13 Jessica Fuller            14 WIA                    39.12      42.24  
 
Event 30  Men 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jayden Malala             13 Woden                1:05.87    1:05.68  
      30.24   35.44                                                
  2 Sean Maloney              13 Woden                1:07.25    1:07.12  
      31.20   35.92                                                
  3 Declan Moore              13 Canberra             1:07.72    1:07.62  
      31.78   35.84                                                
  4 Angus Parson              13 Orange               1:11.21    1:11.01  
      32.84   38.17                                                
  5 Richard Bujaroski         13 WIA                  1:15.25    1:13.16  
      33.10   40.06                                                
  6 James Lott                13 Cherrybrook          1:11.41    1:14.66  
      35.15   39.51                                                
  7 Aidan Nicholson           13 WIA                  1:18.21    1:14.75  
      34.89   39.86                                                
  8 Jack Bennett              13 Ripples              1:16.47    1:14.97  
      34.82   40.15                                                
  9 Toomas Mirlieb            13 Canberra             1:15.83    1:16.96  
      35.60   41.36                                                
 
Event 31  Women 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Britt McDonald            13 Canberra             1:11.52    1:11.21  
      33.00   38.21                                                
  2 Brigitte Fenske           13 Bomaderry            1:10.65    1:11.60  
      32.99   38.61                                                
  3 Emma Thompson             13 Woden                1:11.00    1:11.75  
      33.50   38.25                                                
  4 Stephanie Wise            13 Burley Griffin       1:13.10    1:11.94  
      33.10   38.84                                                
  5 Sally Foster              13 Burley Griffin       1:14.51    1:13.49  
      34.06   39.43                                                
  6 Caitlyn Radcliffe         13 Ginninderra          1:19.53    1:14.18  
      33.98   40.20                                                
  7 Natasha Kosev             13 Ginninderra          1:18.00    1:16.93  
      36.72   40.21                                                
  8 Rosalea Bell              13 Canberra             1:17.12    1:19.02  
      36.87   42.15                                                
  9 Emily Van Gerwen          13 Vikings              1:19.81    1:22.38  
      36.24   46.14                                                
 
Event 32  Men 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hugo Morris               14 Woden                  56.67      56.78  
      27.42   29.36                                                
  2 Andy Chen                 14 Ginninderra            57.79      58.20  
      28.01   30.19                                                
  3 William Pulley            14 Ginninderra            59.40      59.41  
      28.22   31.19                                                
  4 James Ashurst             14 Telopea              1:01.47    1:00.05  
      28.90   31.15                                                
  5 Ryan Hore                 14 Vikings              1:02.13    1:00.76  
      29.11   31.65                                                
  6 Jack Tyson                14 Burley Griffin       1:03.21    1:02.59  
      30.03   32.56                                                
  7 Bradley Jones             14 Queanbeyan           1:05.20    1:02.79  
      30.43   32.36                                                
  8 Blaine Carrick            14 Menai                1:04.93    1:03.07  
      29.85   33.22                                                
  9 Nick Philippa             14 Vikings              1:02.73    1:03.10  
      30.12   32.98                                                
 10 Oliver Bourne             14 Canberra             1:02.71    1:04.35  
      31.01   33.34                                                
 11 Tom Bingley               14 Canberra             1:04.87    1:04.83  
      31.18   33.65                                                
 12 James Gibson              14 Canberra             1:05.10    1:05.22  
      31.01   34.21                                                
 13 Kim Suandee               14 Griffith             1:03.45    1:05.34  
      30.70   34.64                                                
 14 Taylor Hirst              14 Menai                1:05.38    1:05.44  
      31.04   34.40                                                
 15 Toby Sutherland           14 Galston              1:01.96    1:05.53  
      29.77   35.76                                                
 
Event 33  Women 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emma McKeon               14 WIA                    57.91      58.14  
      28.10   30.04                                                
  2 Monique Murphy            14 Vikings              1:02.94    1:03.91  
      30.69   33.22                                                
  3 Amy Brown                 14 Vikings              1:04.37    1:06.00  
      31.29   34.71                                                
  4 Bethany Colquhoun         14 Vikings              1:04.74    1:07.00  
      32.04   34.96                                                
  5 Chelsea Brodie            14 Vikings              1:06.26    1:07.05  
      32.27   34.78                                                
  6 Camille Herstik           14 Vikings              1:08.43    1:09.35  
      32.58   36.77                                                
  7 Mabel Lam                 14 Woden                1:07.67    1:10.92  
      33.28   37.64                                                
 
Event 34  Men 15 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samuel Walker             15 Revesby Workers      1:14.57    1:14.06  
      34.75   39.31                                                
  2 Alexander Ingle           15 Bomaderry            1:17.69    1:20.43  
      38.01   42.42                                                
 
Event 35  Women 15 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              1:19.37    1:20.19  
      38.99   41.20                                                
  2 Chloe Yin                 15 Ginninderra          1:19.02    1:21.32  
      38.69   42.63                                                
  3 Caitlin Erickson          15 Bayside              1:23.97    1:22.24  
      38.66   43.58                                                
  4 Nicole Martine            15 Woden                1:22.36    1:23.30  
      39.61   43.69                                                
  5 Charlotte Packard         15 Canberra             1:23.96    1:23.31  
      39.12   44.19                                                
  6 Tamara Maggs              15 ANL                  1:20.99    1:23.52  
      39.91   43.61                                                
  7 Kate Lockley              15 Bankstown Sports     1:26.77    1:26.70  
      40.92   45.78                                                
  8 Miranda Debeljakovic      15 CRUIZ                1:27.73    1:27.26  
      41.25   46.01                                                
  9 Sarah Friend              15 Woden                1:26.17    1:27.62  
      40.79   46.83                                                
 10 Hannah Hobson             15 Young                1:31.04    1:31.91  
      42.36   49.55                                                
 11 Katie Schmank             15 Telopea              1:32.03    1:34.59  
      44.49   50.10                                                
 
Event 36  Men 16 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zane Jordan               17 Woden                  53.36      54.15  
      26.21   27.94                                                
  2 Niall Jacobsen            17 Woden                  54.65      55.45  
      26.09   29.36                                                
  3 Luke Hinchcliffe          22 CRUIZ                  54.25      55.50  
      26.73   28.77                                                
  4 Benjamin Grady            20 Vikings                57.20      56.01  
      26.50   29.51                                                
  5 Ciaran Plenty             16 Woden                  55.26      57.16  
      27.06   30.10                                                
  6 Christopher Poier         16 WIA                    55.82      58.26  
      27.21   31.05                                                
  7 David McKeon              16 WIA                    57.20      58.45  
      27.75   30.70                                                
  8 Dylan Appelqvist          17 Telopea                59.42      59.14  
      28.32   30.82                                                
  9 Joel Lake                 17 ANL                  1:00.44      59.15  
      28.30   30.85                                                
 10 Mark Pollock              16 ANL                  1:03.75      59.19  
      28.33   30.86                                                
 11 William Barker            16 Vikings              1:03.11    1:01.28  
      29.53   31.75                                                
 12 Aiden Wright              16 Queanbeyan           1:03.45    1:03.09  
      29.24   33.85                                                
 
Event 37  Women 16 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madeleine Powley          17 Ginninderra          1:00.86    1:00.91  
      29.49   31.42                                                
  2 Jessica Traficante        17 Telopea              1:01.60    1:02.52  
      30.83   31.69                                                
  3 Lyndsay Saywell           16 Telopea              1:02.59    1:02.90  
      30.66   32.24                                                
  4 Lisa Jurak                16 WIA                  1:01.75    1:04.42  
      30.78   33.64                                                
  5 Sarah Burford             16 Woden                  59.89    1:04.91  
      30.32   34.59                                                
  6 Alyce Chenery             18 Ripples              1:04.82    1:06.86  
      32.01   34.85                                                
  7 Jessica Shields           17 Galston              1:09.05    1:06.88  
      31.93   34.95                                                
  8 Elizabeth Philippa        16 Vikings              1:07.40    1:09.53  
      32.32   37.21                                                
  9 Tenaya Veale              17 CRUIZ                1:10.83    1:11.42  
      33.50   37.92                                                
 
Event 38  Men 10 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eli Gatica                10 Telopea              3:27.92    3:34.88  
      46.56   56.10   57.28   54.94                                
 
Event 38  Men 11 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            11 Telopea              2:55.40    2:44.48  
      35.28   42.54   43.54   43.12                                
 
Event 38  Men 12 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell Atkins           12 Ripples              2:56.19    2:53.03  
      33.38   43.43   48.18   48.04                                
 
Event 39  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra          3:08.24    3:03.19  
      39.60   47.79   48.93   46.87                                
 
Event 39  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Priscilla Symmes          12 Queanbeyan           3:10.83    3:03.68  
      38.93   46.57   49.75   48.43                                
  2 Anika Buckley             12 Queanbeyan           3:12.00    3:16.53  
      38.48   49.04   54.67   54.34                                
 
Event 40  Men 13 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matt Riddell              13 Canberra             2:29.78    2:24.86  
      33.01   36.03   37.34   38.48                                
  2 Angus Parson              13 Orange               2:20.50    2:25.70  
      34.35   36.63 1:14.72                                        
  3 Jayden Malala             13 Woden                2:26.10    2:26.38  
      34.05   37.72   38.78   35.83                                
  4 Thomas Ramsay             13 Ginninderra          2:34.99    2:31.78  
      35.30   38.63   38.79   39.06                                
  5 Sean Maloney              13 Woden                2:30.26    2:35.92  
      36.65   39.83   39.82   39.62                                
  6 Declan Moore              13 Canberra             2:29.83    2:40.98  
      36.50   41.14   42.35   40.99                                
  7 Jack Bennett              13 Ripples              2:39.87    2:41.74  
      38.07   41.82   42.02   39.83                                
  8 James Lott                13 Cherrybrook          2:42.19    2:46.24  
      39.81   42.55   42.02   41.86                                
  9 Toomas Mirlieb            13 Canberra             2:44.41    2:50.18  
      38.54   42.14   45.17   44.33                                
 
Event 40  Men 14 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hugo Morris               14 Woden                2:19.45    2:21.65  
      33.27   35.72   36.82   35.84                                
  2 Andy Chen                 14 Ginninderra          2:22.25    2:25.52  
      34.32   36.78   37.53   36.89                                
  3 James Dowden              14 Burley Griffin       2:25.48    2:25.60  
      34.06   37.32   37.50   36.72                                
  4 Ryan Hore                 14 Vikings              2:21.33    2:25.67  
      33.95   36.65   37.94   37.13                                
  5 Nick Philippa             14 Vikings              2:34.85    2:37.82  
      37.68   39.62   41.27   39.25                                
  6 Oliver Bourne             14 Canberra             2:39.76    2:41.65  
      40.24   41.80   41.35   38.26                                
  7 Jack Tyson                14 Burley Griffin       2:46.64    2:43.38  
      38.90   42.20   42.37   39.91                                
 
Event 41  Girls 13 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexis Mastro             13 WIA                  2:34.50    2:33.51  
      34.40   38.86   40.75   39.50                                
  2 Stephanie Wise            13 Burley Griffin       2:31.53    2:37.85  
      35.68   40.05   41.56   40.56                                
  3 Nikela Coulter            13 Young                2:44.96    2:45.88  
      39.47   42.20   43.19   41.02                                
  4 Nellie Metcalfe           13 Canberra             2:40.60    2:46.36  
      38.92   42.19   42.65   42.60                                
  5 Natasha Kosev             13 Ginninderra          2:48.91    2:47.82  
      40.41   43.68   43.58   40.15                                
  6 Emily Van Gerwen          13 Vikings              2:52.00    2:53.26  
      40.88   44.44   45.46   42.48                                
 
Event 41  Girls 14 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samantha Marceddo         14 Ginninderra          2:22.94    2:23.51  
      33.25   35.74   37.27   37.25                                
  2 Emma McKeon               14 WIA                  2:30.65    2:26.33  
      35.24   37.46   37.05   36.58                                
  3 Renata Krause             14 Ginninderra          2:32.42    2:29.38  
      34.16   38.71   38.85   37.66                                
  4 Monique Murphy            14 Vikings              2:35.88    2:36.26  
      36.79   39.62   41.03   38.82                                
  5 Amy Brown                 14 Vikings              2:42.30    2:39.70  
      37.64   39.98   41.15   40.93                                
  6 Bethany Colquhoun         14 Vikings              2:49.53    2:48.02  
      39.09   42.63   43.93   42.37                                
  7 Regan Morris              14 Vikings              2:47.65    2:56.31  
      42.45   44.91   45.64   43.31                                
 
Event 42  Men 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peter Bennett             17 CRUIZ                2:20.74    2:19.66  
      31.18   35.75   36.40   36.33                                
  2 Patrick Hudson            16 Ginninderra          2:21.04    2:21.21  
      31.74   35.76   37.05   36.66                                
  3 Luke Abberton             15 Vikings              2:22.57    2:23.38  
      30.99   35.93   38.00   38.46                                
 
Event 43  Women 15 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Michelle Connelly         15 Griffith             2:20.47    2:24.32  
      32.76   36.73   37.48   37.35                                
  2 Lisa Jurak                16 WIA                  2:29.17    2:32.09  
      33.61   37.96   39.76   40.76                                
  3 Miranda Debeljakovic      15 CRUIZ                2:50.37    2:40.38  
      34.26   39.78   42.78   43.56                                
  4 Hannah Hobson             15 Young                2:38.66    2:41.82  
      33.22   41.50   43.69   43.41                                
  5 Alyce Chenery             18 Ripples              2:41.17    2:45.10  
      35.63   42.17   43.55   43.75                                
  6 Olivia Columb             15 Yass                 2:50.46    2:54.72  
      38.05   43.85   46.12   46.70                                
 
Event 44  Men 9 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liam Polinsky              9 Ripples              1:32.29    1:31.59  
      45.49   46.10                                                
 
Event 44  Men 10 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Max Parkes                10 WIA                  1:25.99    1:25.93  
      42.18   43.75                                                
  2 Jackson Savage            10 Queanbeyan           1:29.33    1:27.50  
      43.19   44.31                                                
  3 Eli Gatica                10 Telopea              1:28.46    1:30.06  
      43.83   46.23                                                
  4 Joshua Baker              10 Ripples              1:33.12    1:30.62  
      45.57   45.05                                                
  5 James Hanson              10 Telopea              1:34.70    1:32.96  
  6 Jack Brinkley             10 Vikings              1:33.62    1:34.10  
      45.52   48.58                                                
  7 James Ashleigh            10 Telopea              1:32.56    1:35.29  
      46.21   49.08                                                
 
Event 45  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobi Kiraly                9 Woden                1:27.66    1:25.73  
      41.04   44.69                                                
  2 Rebecca Cross              9 Vikings              1:38.76    1:35.38  
      47.84   47.54                                                
  3 Breana Gilroy              9 Vikings              1:40.30    1:41.15  
      49.56   51.59                                                
  4 Rhiannon Thompson          9 Queanbeyan           1:43.58    1:44.02  
      51.11   52.91                                                
 
Event 45  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aimee Harvey              10 Cherrybrook          1:20.10    1:20.96  
      39.77   41.19                                                
  2 Ashleigh Cockburn         10 Canberra             1:21.96    1:23.61  
      40.31   43.30                                                
  3 Tizana Fiorese            10 Burley Griffin       1:23.99    1:24.82  
      41.48   43.34                                                
  4 Abbey Dawson              10 WIA                  1:26.47    1:28.30  
      43.91   44.39                                                
  5 Ashley Groch              10 Canberra             1:31.49    1:28.88  
      42.22   46.66                                                
  6 Alexandra Ashley          10 Ginninderra          1:33.34    1:30.02  
      43.10   46.92                                                
  7 Jayde De Beer             10 Menai                1:35.97    1:31.64  
      44.69   46.95                                                
  8 Tennille Miller           10 Canberra             1:37.57    1:31.85  
      46.66   45.19                                                
  9 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings              1:36.76    1:32.25  
      44.28   47.97                                                
 10 Emma Gillingham           10 Burley Griffin       1:34.97    1:35.29  
      45.74   49.55                                                
 
Event 46  Men 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dante Company             11 Melb Vicentre        1:07.72    1:07.14  
      32.87   34.27                                                
  2 Joshua King               11 WIA                  1:07.70    1:07.83  
      32.70   35.13                                                
  3 Lachlan May               11 Melb Vicentre        1:11.60    1:10.09  
      33.56   36.53                                                
  4 Alexander Ryan            11 Telopea              1:10.50    1:10.75  
      33.56   37.19                                                
  5 Liam Barber               11 Telopea              1:10.23    1:12.13  
      34.45   37.68                                                
  6 Johnathan Krause          11 Ginninderra          1:14.64    1:13.22  
      35.33   37.89                                                
  7 John Ashleigh             11 Telopea              1:13.09    1:13.74  
      34.73   39.01                                                
  8 Angus Funnell             11 Burley Griffin       1:17.95    1:15.58  
      35.34   40.24                                                
  9 Nathan de Meillon         11 Vikings              1:17.52    1:16.48  
      36.32   40.16                                                
 
Event 47  Women 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alessandra Colombini      11 Bayside              1:06.54    1:06.12  
      32.05   34.07                                                
  2 Bonnie Zhang              11 Canberra             1:08.87    1:07.39  
      33.18   34.21                                                
  3 Paige Patmore             11 Menai                1:13.23    1:09.11  
      33.15   35.96                                                
  4 Taylor Atkins             11 Ripples              1:09.83    1:10.78  
      33.65   37.13                                                
  5 Grace Hoitink             11 Canberra             1:11.68    1:11.09  
      34.75   36.34                                                
  6 Shannon Maloney           11 Woden                1:09.10    1:12.75  
      34.96   37.79                                                
  7 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra          1:15.51    1:13.09  
      35.10   37.99                                                
  8 Rachel Brown              11 Canberra             1:13.03    1:14.02  
      36.04   37.98                                                
  9 Edwina Hobson             11 Young                1:18.50    1:15.35  
      35.36   39.99                                                
 10 Kaitlin McKeon            11 WIA                  1:18.45    1:20.06  
      37.17   42.89                                                
 
Event 48  Men 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Trabinger         12 Vikings              1:07.46    1:06.01  
      31.98   34.03                                                
  2 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              1:04.84    1:07.19  
      32.11   35.08                                                
  3 Jordan Welch              12 Burley Griffin       1:10.37    1:08.95  
      33.39   35.56                                                
  4 Kristofor Tengstrom       12 Canberra             1:10.52    1:09.49  
      33.71   35.78                                                
  5 Ayrton Kiraly             12 Woden                1:12.27    1:15.73  
      33.28   42.45                                                
 
Event 49  Women 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emma Reid                 12 Bayside              1:04.89    1:02.97  
      30.62   32.35                                                
  2 Ayu Barry                 12 Telopea              1:05.27    1:05.09  
      31.53   33.56                                                
  3 Kiera Eady                12 WIA                  1:04.75    1:05.23  
      31.20   34.03                                                
  4 Alexandra Sinadinovic     12 WIA                  1:03.34    1:07.48  
      31.12   36.36                                                
  5 Brittany Good             12 Ripples              1:10.11    1:08.31  
      32.60   35.71                                                
  6 Marama Bovoro             12 Menai                1:14.47    1:08.57  
      32.42   36.15                                                
  7 Paula Rusanov             12 Queanbeyan           1:14.83    1:11.22  
      34.63   36.59                                                
  8 Priscilla Symmes          12 Queanbeyan           1:10.45    1:11.27  
      34.17   37.10                                                
  9 Gabriel Timpano           12 WIA                  1:12.42    1:11.92  
      34.53   37.39                                                
 10 Anika Buckley             12 Queanbeyan           1:09.02    1:11.96  
      34.03   37.93                                                
 11 Jordan John               12 WIA                  1:11.30    1:13.15  
      34.11   39.04                                                
 12 Maya Blaikie              12 CRUIZ                1:14.11    1:13.58  
      35.01   38.57                                                
 13 Lua Plant                 12 Ginninderra          1:12.85    1:13.61  
      34.58   39.03                                                
 14 Eliza Tetley              12 Burley Griffin       1:14.32    1:14.57  
      35.89   38.68                                                
 15 Melanie Le Couteur        12 Vikings              1:14.03    1:15.24  
      35.96   39.28                                                
 
Event 50  Men 12 & Over 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dylan Appelqvist          17 Telopea             17:48.96   16:49.42  
      28.78   32.74   33.94   33.59   34.16   33.99   34.51   34.55
      33.66   34.16   33.98   34.59   34.06   34.16   33.72   34.23
      34.09   33.95   33.77   34.32   33.51   33.88   33.58   33.99
      34.19   33.91   33.28   34.17   32.91   31.05                
 
Event 51  Men Open 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brett Hallam              23 Bayside                29.12      29.97  
  2 Mark Pollock              16 ANL                    31.31      30.20  
  3 Luke Hinchcliffe          22 CRUIZ                  29.19      30.37  
  4 David McKeon              16 WIA                    30.19      30.45  
  5 Joel Lake                 17 ANL                    29.86      30.61  
  6 Hugo Morris               14 Woden                  30.43      30.72  
  7 Ryan Hore                 14 Vikings                31.24      30.90  
  8 Jordan Hamilton           15 Burley Griffin         30.67      31.06  
  9 William Barker            16 Vikings                32.00      32.73  
 
Event 52  Women Open 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samantha Marceddo         14 Ginninderra            31.92      32.13  
  2 Renata Krause             14 Ginninderra            31.67      32.30  
  3 Sarah Friend              15 Woden                  31.92      32.87  
  4 Lyndsay Saywell           16 Telopea                32.46      33.42  
  5 Monique Murphy            14 Vikings                33.74      34.13  
  6 Alyce Chenery             18 Ripples                34.14      34.16  
  7 Jessica Shields           17 Galston                34.44      34.29  
  8 Kiera Eady                12 WIA                    34.77      34.42  
  9 Stephanie Wise            13 Burley Griffin         32.73      34.47  
 10 Hannah Hobson             15 Young                  34.75      35.28  
 11 Madeleine Powley          17 Ginninderra            34.97      35.58  
 12 Ashleigh Streatfield      15 Vikings                34.68      35.71  
 13 Amy Brown                 14 Vikings                34.39      36.41  
 14 Tenaya Veale              17 CRUIZ                  34.31      37.84  
 
Event 53  Men 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Angus Parson              13 Orange               1:06.85    1:06.64  
      32.99   33.65                                                
  2 Matt Riddell              13 Canberra             1:09.28    1:07.59  
      32.76   34.83                                                
  3 Jayden Malala             13 Woden                1:07.41    1:07.85  
      33.08   34.77                                                
  4 Richard Bujaroski         13 WIA                  1:10.29    1:09.26  
      33.58   35.68                                                
  5 Sean Maloney              13 Woden                1:10.65    1:11.98  
      34.58   37.40                                                
  6 Thomas Ramsay             13 Ginninderra          1:12.02    1:12.85  
      35.85   37.00                                                
  7 Tim Young                 13 Ginninderra          1:18.69    1:14.34  
      36.73   37.61                                                
  8 Aidan Nicholson           13 WIA                  1:17.23    1:15.49  
      35.97   39.52                                                
  9 Cameron Shields           13 Galston              1:17.49    1:17.39  
      38.18   39.21                                                
 10 Jack Bennett              13 Ripples              1:16.15    1:17.92  
      38.16   39.76                                                
 11 James Lott                13 Cherrybrook          1:19.14    1:18.70  
      38.65   40.05                                                
 12 Toomas Mirlieb            13 Canberra             1:18.88    1:20.14  
      38.85   41.29                                                
 
Event 54  Women 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexis Mastro             13 WIA                  1:09.31    1:10.49  
      33.79   36.70                                                
  2 Stephanie Wise            13 Burley Griffin       1:09.69    1:11.92  
      34.94   36.98                                                
  3 Imogen Schiwy             13 Canberra             1:13.88    1:13.06  
      35.12   37.94                                                
  4 Nikela Coulter            13 Young                1:16.48    1:19.00  
      39.07   39.93                                                
  5 Nellie Metcalfe           13 Canberra             1:14.29    1:19.80  
      39.17   40.63                                                
  6 Caitlyn Radcliffe         13 Ginninderra          1:23.14    1:19.81  
      38.53   41.28                                                
  7 Bronwyn Kettle            13 Menai                1:22.29    1:23.31  
      40.12   43.19                                                
  8 Rosalea Bell              13 Canberra             1:23.65    1:23.58  
      40.65   42.93                                                
  9 Emily Van Gerwen          13 Vikings              1:21.88    1:24.44  
      40.43   44.01                                                
 10 Emma Kelly                13 Vikings              1:23.20    1:24.97  
      41.09   43.88                                                
 
Event 55  Men 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andy Chen                 14 Ginninderra          1:12.03    1:14.02  
      34.83   39.19                                                
  2 Toby Sutherland           14 Galston              1:17.61    1:17.55  
      34.73   42.82                                                
  3 Sam Disalvo               14 Bayside              1:17.58    1:18.01  
      36.29   41.72                                                
  4 James Ashurst             14 Telopea              1:18.73    1:19.37  
      37.50   41.87                                                
  5 Jack Tyson                14 Burley Griffin       1:21.73    1:20.04  
      37.12   42.92                                                
  6 Blaine Carrick            14 Menai                1:23.68    1:21.30  
      38.03   43.27                                                
  7 Ryan Hore                 14 Vikings              1:18.08    1:21.40  
      37.86   43.54                                                
  8 Bradley Jones             14 Queanbeyan           1:22.36    1:21.54  
      39.49   42.05                                                
  9 James Dowden              14 Burley Griffin       1:18.89    1:22.44  
      38.79   43.65                                                
 10 Nick Philippa             14 Vikings              1:24.24    1:27.61  
      41.38   46.23                                                
 11 Kim Suandee               14 Griffith             1:24.49    1:27.89  
      41.59   46.30                                                
 
Event 56  Women 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Sunderland       14 Woden                1:16.02    1:17.74  
      36.54   41.20                                                
  2 Jessica Fuller            14 WIA                  1:28.72    1:31.45  
      43.95   47.50                                                
  3 Camille Herstik           14 Vikings              1:31.42    1:32.25  
      43.85   48.40                                                
  4 Regan Morris              14 Vikings              1:29.51    1:33.16  
      44.96   48.20                                                
  5 Bethany Colquhoun         14 Vikings              1:33.64    1:33.17  
      44.70   48.47                                                
 
Event 57  Men 15 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nathaniel Romeo           15 Trinity Grammar        53.66      53.76  
      26.07   27.69                                                
  2 Alexander Engel           15 Bayside                58.17      58.29  
      27.83   30.46                                                
  3 Jordan Hamilton           15 Burley Griffin       1:00.41      59.61  
      28.30   31.31                                                
  4 Brandon Saveski           15 WIA                    59.50    1:00.37  
      28.94   31.43                                                
  5 Luke Abberton             15 Vikings                59.21    1:00.44  
      29.04   31.40                                                
  6 Alexander Ingle           15 Bomaderry            1:00.56    1:03.27  
      29.59   33.68                                                
 
Event 58  Women 15 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Michelle Connelly         15 Griffith             1:01.77    1:01.98  
      30.48   31.50                                                
  2 Tamara Maggs              15 ANL                  1:02.45    1:03.33  
      30.63   32.70                                                
  3 Hannah Hobson             15 Young                1:03.56    1:03.76  
      31.22   32.54                                                
  4 Sarah Friend              15 Woden                1:03.44    1:04.58  
      31.52   33.06                                                
  5 Neisha Sinadinovic        15 WIA                  1:06.84    1:05.29  
      31.37   33.92                                                
  6 Jessica Schembri          15 Ginninderra          1:07.83    1:05.57  
      31.90   33.67                                                
  7 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              1:03.47    1:06.00  
      32.17   33.83                                                
  8 Georgia Hardy             15 Woden                1:03.42    1:06.58  
      31.65   34.93                                                
  9 Nicole Martine            15 Woden                1:08.19    1:08.32  
      32.91   35.41                                                
 10 Kate Lockley              15 Bankstown Sports     1:09.34    1:09.19  
      33.36   35.83                                                
 11 Olivia Columb             15 Yass                 1:09.33    1:10.47  
      33.98   36.49                                                
 12 Charlotte Packard         15 Canberra             1:10.20    1:13.14  
      34.64   38.50                                                
 
Event 59  Men 12 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              2:36.93    2:42.53  
      36.63   44.14   46.77   34.99                                
  2 Lachlan Trabinger         12 Vikings              2:46.73    2:44.57  
      35.27   42.32   50.46   36.52                                
  3 Jordan Welch              12 Burley Griffin       2:48.27    2:50.04  
      37.29   42.51   53.30   36.94                                
  4 Rashad Farid              12 Ginninderra          3:03.14    2:56.76  
      39.96   45.53   50.43   40.84                                
  5 Ayrton Kiraly             12 Woden                2:58.77    3:02.91  
      36.11   44.42   57.28   45.10                                
 
Event 60  Women 12 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 12 Telopea              2:48.76    2:45.56  
      36.22   40.39   51.70   37.25                                
  2 Kiera Eady                12 WIA                  2:52.29    2:50.43  
      37.21   42.57   52.49   38.16                                
  3 Anika Buckley             12 Queanbeyan           2:47.48    2:51.63  
      36.04   45.77   50.40   39.42                                
  4 Jordan John               12 WIA                  2:57.34    2:56.07  
      37.56   48.10   53.25   37.16                                
  5 Maya Blaikie              12 CRUIZ                2:59.50    2:56.76  
      39.82   43.39   53.96   39.59                                
  6 Marama Bovoro             12 Menai                3:03.11    2:59.68  
      37.02   48.54   57.22   36.90                                
  7 Gabriel Timpano           12 WIA                  3:06.66    3:00.01  
      37.92   48.36   54.02   39.71                                
  8 Paula Rusanov             12 Queanbeyan           2:58.59    3:01.24  
      40.80   45.64   56.63   38.17                                
  8 Aisha Collins             12 Canberra             3:03.33    3:01.24  
      38.60   46.77   57.24   38.63                                
 10 Melanie Le Couteur        12 Vikings              3:06.97    3:02.87  
      42.17   45.76   55.25   39.69                                
 11 Tarni Miller              12 Canberra             3:05.74    3:04.29  
      46.95   44.65   51.89   40.80                                
 12 Eliza Tetley              12 Burley Griffin       3:06.06    3:11.37  
      41.44   47.98   59.72   42.23                                
 
Event 61  Men 16 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benjamin Grady            20 Vikings                59.32      58.61  
      27.78   30.83                                                
  2 Peter Bennett             17 CRUIZ                1:01.36    1:00.20  
      28.28   31.92                                                
  3 Niall Jacobsen            17 Woden                1:00.25    1:00.61  
      27.94   32.67                                                
  4 Ciaran Plenty             16 Woden                1:01.63    1:01.31  
      27.80   33.51                                                
  5 Nicholas Honey            16 Burley Griffin       1:01.93    1:02.21  
      28.35   33.86                                                
  6 Zane Jordan               17 Woden                1:00.98    1:02.56  
      28.36   34.20                                                
  7 Patrick Hudson            16 Ginninderra          1:04.56    1:03.74  
      29.60   34.14                                                
  8 David McKeon              16 WIA                  1:12.00    1:05.42  
      30.50   34.92                                                
  9 Anthony Jurak             17 WIA                  1:06.06    1:05.88  
      30.58   35.30                                                
 10 Dylan Appelqvist          17 Telopea              1:08.24    1:06.07  
      30.68   35.39                                                
 
Event 62  Women 16 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Heather Middleton         17 Telopea              1:07.55    1:08.07  
      31.75   36.32                                                
  2 Sarah Burford             16 Woden                1:06.01    1:09.88  
      32.54   37.34                                                
  3 Lisa Jurak                16 WIA                  1:08.50    1:10.41  
      32.95   37.46                                                
  4 Lyndsay Saywell           16 Telopea              1:10.38    1:11.08  
      33.36   37.72                                                
  5 Alyce Chenery             18 Ripples              1:13.62    1:13.75  
      33.62   40.13                                                
  6 Elizabeth Philippa        16 Vikings              1:15.98    1:17.45  
      35.77   41.68                                                
  7 Tenaya Veale              17 CRUIZ                1:18.11    1:19.74  
      36.89   42.85                                                
 
Event 63  Men 9 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liam Polinsky              9 Ripples              3:34.80    3:12.37  
      40.67   49.76   59.96   41.98                                
  2 Aleksi McDermott           9 Goolgowi             3:19.68    3:57.73  
      55.80 1:02.36 1:05.77   53.80                                
 
Event 63  Men 10 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Baker              10 Ripples              2:57.91    3:01.45  
      37.37   50.38   53.22   40.48                                
  2 Eli Gatica                10 Telopea              3:02.42    3:08.69  
      43.10   48.49   56.61   40.49                                
  3 Lachlan Webb              10 Vikings              3:18.29    3:11.15  
      46.07   47.41   58.14   39.53                                
  4 Max Parkes                10 WIA                  3:15.59    3:20.80  
      51.25   47.15 1:02.46   39.94                                
                              
 
Event 64  Girls 9 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobi Kiraly                9 Woden                3:19.44    3:09.42  
      42.98   46.16   59.28   41.00                                
  2 Rebecca Cross              9 Vikings              3:08.96    3:10.72  
      46.02   53.77   50.82   40.11                                
  3 Rhiannon Thompson          9 Queanbeyan           3:49.94    3:55.62  
    3:04.24         1:58.98                                        
                               
 
Event 64  Girls 10 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tizana Fiorese            10 Burley Griffin       2:56.88    2:56.93  
      37.61   45.94   53.12   40.26                                
  2 Abbey Dawson              10 WIA                  3:09.70    3:07.80  
      43.69   47.82   57.16   39.13                                
  3 Isabella Marinelli        10 Woden                3:22.24    3:13.21  
      42.45   53.13   54.50   43.13                                
  4 Ashley Groch              10 Canberra             3:17.96    3:18.62  
      50.56   47.64   57.51   42.91                                
  5 Emma Gillingham           10 Burley Griffin       3:20.75    3:24.63  
      44.84   49.40 1:03.38   47.01                                
 
Event 65  Men 11 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dante Company             11 Melb Vicentre        2:49.64    2:49.18  
      35.37   45.50   51.18   37.13                                
  2 Alexander Ryan            11 Telopea              2:50.66    2:52.08  
      34.73   44.07   54.33   38.95                                
  3 Joshua King               11 WIA                  2:50.31    2:53.54  
      35.80   45.11   53.82   38.81                                
  4 Patrick Field             11 Cherrybrook          2:50.47    2:56.28  
      37.41   44.71   55.86   38.30                                
  5 Lachlan May               11 Melb Vicentre        2:55.74    2:56.46  
      37.98   44.50   56.36   37.62                                
  6 Johnathan Krause          11 Ginninderra          3:04.79    3:00.21  
      40.40   45.89   54.84   39.08                                
  7 Liam Barber               11 Telopea              3:00.19    3:00.55  
      39.41   46.72   55.75   38.67                                
  8 Nathan de Meillon         11 Vikings              3:09.85    3:05.93  
      40.82   45.80   57.67   41.64                                
  9 John Ashleigh             11 Telopea              3:12.39    3:17.87  
      45.05   48.93 1:01.82   42.07                                
 
Event 66  Women 11 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alessandra Colombini      11 Bayside              2:46.87    2:49.30  
      36.51   41.60   54.78   36.41                                
  2 Paige Patmore             11 Menai                3:05.32    2:56.72  
      38.75   43.72   56.62   37.63                                
  3 Taylor Atkins             11 Ripples              2:58.50    2:57.97  
      39.12   45.69   54.76   38.40                                
  4 Bonnie Zhang              11 Canberra             3:05.58    2:59.31  
      44.32   43.92   54.21   36.86                                
  5 Shannon Maloney           11 Woden                3:01.62    2:59.58  
      41.53   44.35   55.39   38.31                                
  6 Grace Hoitink             11 Canberra             3:02.49    2:59.88  
      38.13   44.34   56.01   41.40                                
  7 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra          3:03.37    3:02.02  
      39.64   45.03   57.25   40.10                                
  8 Edwina Hobson             11 Young                3:13.30    3:04.85  
      40.93   50.53   53.02   40.37                                
                          
 
Event 67  Men 12-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andy Chen                 14 Ginninderra          4:54.93    5:06.31  
      30.40   35.09   41.72   39.51   43.68   44.68   36.61   34.62
  2 Jayden Malala             13 Woden                5:23.62    5:12.25  
      32.52   37.37   41.54   40.49   45.23   45.61   35.71   33.78
  3 Declan Moore              13 Canberra             5:12.40    5:16.78  
      32.39   37.38   41.72   39.82   46.42   46.48   36.03   36.54
  4 Angus Parson              13 Orange               5:29.94    5:17.83  
      35.09   40.36   39.60   37.49   48.69   47.67   35.25   33.68
  5 James Dowden              14 Burley Griffin       5:21.42    5:24.36  
      36.34   43.19   40.30   38.54   47.28   46.84   37.67   34.20
  6 Nick Philippa             14 Vikings              5:33.58    5:24.90  
      35.75   43.48   40.45   40.56   46.29   47.72   36.13   34.52
  7 James Lott                13 Cherrybrook          5:39.25    5:34.67  
      35.36   40.28   43.61   42.25   48.10   48.64   38.97   37.46
  8 James Gibson              14 Canberra             5:39.50    5:39.66  
      33.20   39.55   44.23   43.03   50.84   52.34   39.47   37.00
  9 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              5:35.51    5:40.93  
      37.11   45.06   47.03   45.31   45.32   48.69   36.96   35.45
 10 Lachlan Trabinger         12 Vikings              5:52.78    5:51.18  
      37.52   45.94   45.92   43.73   51.78   52.17   37.85   36.27
 
Event 68  Women 12-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashleigh Sunderland       14 Woden                5:44.66    5:23.63  
      32.97   39.18   42.72   43.07   44.29   45.43   39.01   36.96
  2 Brianna Charteris         14 Ginninderra          5:22.65    5:36.54  
      34.13   41.28   43.45   42.20   49.02   49.35   39.39   37.72
  3 Bethany Colquhoun         14 Vikings              5:54.74    5:54.60  
      36.13   40.97   47.79   44.88   51.68   52.67   41.17   39.31
  4 Priscilla Symmes          12 Queanbeyan           6:20.27    6:10.36  
      39.45   47.20   47.83   46.90   53.80   53.83   42.68   38.67
  5 Anika Buckley             12 Queanbeyan           6:00.47    6:11.36  
      39.82   49.96   49.93   47.24   50.90   51.14   42.20   40.17
 
Event 69  Men 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luke Abberton             15 Vikings              5:18.80    5:15.23  
      31.01   35.90   39.57   41.05   47.55   49.61   35.26   35.28
 
Event 70  Women 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Traficante        17 Telopea              5:10.74    5:16.90  
      34.39   38.52   43.02   40.97   44.99   46.15   34.86   34.00
  2 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              5:37.42    5:24.18  
      36.42   41.49   43.00   40.55   44.73   44.87   37.49   35.63
  3 Miranda Debeljakovic      15 CRUIZ                5:53.77    5:33.42  
      34.69   41.15   43.76   42.14   48.03   48.10   38.49   37.06
  4 Elizabeth Philippa        16 Vikings              5:29.65    5:36.18  
      35.31   42.25   46.15   43.25   43.52   45.42   41.85   38.43
 
Event 71  Men 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andy Chen                 14 Ginninderra          2:07.82    2:07.55  
      29.14   31.43   33.55   33.43                                
  2 Hugo Morris               14 Woden                2:04.53    2:08.28  
      28.92   33.08   33.85   32.43                                
  3 William Pulley            14 Ginninderra          2:08.46    2:08.43  
      29.82   32.55   33.70   32.36                                
  4 Angus Parson              13 Orange               2:12.19    2:11.12  
      31.04   33.27   33.71   33.10                                
  5 Oliver Bourne             14 Canberra             2:14.58    2:13.04  
      31.30   33.95   34.78   33.01                                
  6 Jayden Malala             13 Woden                2:09.92    2:13.10  
      30.17   34.25   34.37   34.31                                
  7 Declan Moore              13 Canberra             2:13.80    2:13.62  
      30.40   33.85   34.83   34.54                                
  8 James Dowden              14 Burley Griffin       2:15.70    2:13.82  
      30.65   34.18   35.14   33.85                                
  9 Richard Bujaroski         13 WIA                  2:21.58    2:15.14  
      30.93   34.17   35.34   34.70                                
 10 James Ashurst             14 Telopea              2:20.50    2:15.36  
      30.60   34.36   35.03   35.37                                
 11 Matt Riddell              13 Canberra             2:22.63    2:16.17  
      30.07   33.95   35.37   36.78                                
 12 Sean Maloney              13 Woden                2:11.59    2:16.62  
      30.77   34.54   35.53   35.78                                
 13 Jack Tyson                14 Burley Griffin       2:17.74    2:16.99  
      31.01   35.06   35.71   35.21                                
 14 Nick Philippa             14 Vikings              2:17.16    2:17.63  
      31.68   34.45   35.76   35.74                                
 15 Aidan Nicholson           13 WIA                  2:25.89    2:20.80  
      31.23   36.36   37.52   35.69                                
 16 Seamus Leyland            14 Cowra                2:26.50    2:21.38  
      30.58   34.92   38.11   37.77                                
 17 Alec Morris               13 Woden                2:21.47    2:22.44  
      31.84   36.15   37.25   37.20                                
 18 Scott Featherstone        13 Menai                2:11.08    2:23.68  
      32.02   36.43   37.29   37.94                                
 19 Blaine Carrick            14 Menai                2:24.09    2:23.76  
      29.45   35.75   39.04   39.52                                
 20 Jack Bennett              13 Ripples              2:28.57    2:24.05  
      32.15   36.71   38.04   37.15                                
 21 Tom Bingley               14 Canberra             2:24.14    2:25.51  
      32.54   37.36   38.45   37.16                                
 22 James Lott                13 Cherrybrook          2:25.23    2:25.94  
      34.56   37.33   37.59   36.46                                
 23 Toomas Mirlieb            13 Canberra             2:30.47    2:32.02  
      33.25   38.18   40.48   40.11                                
 24 Taylor Hirst              14 Menai                2:24.49    2:33.21  
      31.45   37.54   41.63   42.59                                
 
Event 72  Women 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emma McKeon               14 WIA                  2:06.17    2:07.76  
      29.54   32.36   32.76   33.10                                
  2 Jenna Liimatainen         14 Cherrybrook          2:13.96    2:13.83  
      30.31   33.35   35.04   35.13                                
  3 Alexis Mastro             13 WIA                  2:16.99    2:17.39  
      31.25   35.55   35.76   34.83                                
  4 Stephanie Wise            13 Burley Griffin       2:17.07    2:18.77  
      31.83   35.49   35.96   35.49                                
  5 Monique Murphy            14 Vikings              2:16.63    2:22.17  
      32.22   36.30   37.50   36.15                                
  6 Nikela Coulter            13 Young                2:32.89    2:24.18  
      33.15   36.83   37.60   36.60                                
  7 Caitlyn Radcliffe         13 Ginninderra          2:29.43    2:25.89  
      33.79   36.94   37.93   37.23                                
  8 Chelsea Brodie            14 Vikings              2:30.12    2:26.41  
      33.89   37.19   38.50   36.83                                
  9 Bethany Colquhoun         14 Vikings              2:19.51    2:27.52  
      32.60   36.76   38.43   39.73                                
 10 Nellie Metcalfe           13 Canberra             2:24.39    2:29.28  
      34.46   37.99   39.19   37.64                                
 11 Emily Van Gerwen          13 Vikings              2:33.21    2:32.31  
      34.52   39.61   39.53   38.65                                
 12 Latisha Forbes            13 Griffith             2:27.86    2:33.88  
      34.63   39.61   41.26   38.38                                
 13 Camille Herstik           14 Vikings              2:28.34    2:34.48  
      34.17   39.08   41.19   40.04                                
 14 Tamika Brinkley           13 Vikings              2:35.72    2:36.47  
      34.33   40.36   41.82   39.96                                
 15 Grace Flanagan            13 Junee                2:36.79    2:42.24  
      34.67   41.43   42.89   43.25                                
 
Event 73  Men 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joel Lake                 17 ANL                  2:32.73    2:37.48  
      33.02   38.33   44.01   42.12                                
  2 Dylan Appelqvist          17 Telopea              2:37.42    2:37.80  
      35.23   39.88   41.45   41.24                                
  3 Mark Pollock              16 ANL                  2:33.72    2:40.78  
      35.21   39.83   41.89   43.85                                
  4 Ciaran Plenty             16 Woden                2:49.60    2:47.09  
      36.07   42.01   44.13   44.88                                
  5 Anthony Jurak             17 WIA                  2:54.07    2:54.67  
      37.85   43.43   45.91   47.48                                
  6 Daniel Steemson           16 Vikings              3:00.00    3:02.16  
      40.94   46.70   46.84   47.68                                
  7 Kevin Wei                 15 Vikings              3:07.45    3:11.99  
      42.40   48.21   50.41   50.97                                
 
Event 74  Women 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Schembri          15 Ginninderra          2:45.27    2:48.53  
      38.63   42.69   43.87   43.34                                
  2 Elizabeth Philippa        16 Vikings              2:47.76    2:49.64  
      38.64   43.22   44.40   43.38                                
  3 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              2:47.25    2:50.90  
      39.94   43.70   44.06   43.20                                
  4 Nicole Martine            15 Woden                2:52.15    2:55.56  
      40.03   44.26   45.74   45.53                                
  5 Jessica Traficante        17 Telopea              2:55.38    2:55.83  
      39.86   44.25   45.90   45.82                                
  6 Christie Jones            17 Vikings              3:03.33    2:56.81  
      40.00   44.94   45.51   46.36                                
  7 Chloe Yin                 15 Ginninderra          2:52.45    3:00.40  
      41.04   44.93   46.88   47.55                                
  8 Miranda Debeljakovic      15 CRUIZ                3:03.60    3:04.48  
      42.48   46.93   47.58   47.49                                
  9 Charlotte Packard         15 Canberra             3:04.37    3:05.83  
      41.73   46.87   48.70   48.53                                
 10 Kate Lockley              15 Bankstown Sports     3:06.32    3:08.60  
      41.63   46.97   50.33   49.67                                
 11 Katie Schmank             15 Telopea              3:20.54    3:25.85  
      47.45   52.67   52.90   52.83                                
 
 
Event 75  Men 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liam Polinsky              9 Ripples                35.30      35.93  
  2 Aleksi McDermott           9 Goolgowi               44.00      39.99  
  3 Marshall Symmes            9 Queanbeyan             42.07      40.48  
  4 Tim Dutton                 9 Canberra               42.96      40.86  
  5 Kurt fenske                9 Bomaderry              43.27      41.39  
  6 Xavier Pearson             9 Telopea                43.37      41.67  
  7 Joshua Colquhoun           9 Vikings                44.79      42.06  
  8 Barclay Zhang              9 Canberra               42.58      42.34  
  9 Jacob Fox                  9 Mollymook              43.93      43.88  
 10 Daniel Cherepinskiy        9 Queanbeyan             42.53      43.99  
 
Event 75  Men 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Baker              10 Ripples                33.83      32.55  
  2 Jackson Savage            10 Queanbeyan             34.44      33.59  
  3 Max Parkes                10 WIA                    34.22      34.05  
  4 James Ashleigh            10 Telopea                34.33      34.15  
  5 Eli Gatica                10 Telopea                34.87      34.85  
  6 Lachlan Webb              10 Vikings                35.83      35.50  
  7 James Hanson              10 Telopea                37.52      36.95  
  8 Jack Brinkley             10 Vikings                37.21      37.24  
  9 Kieran Howell             10 Woden                  37.07      40.12  
 
Event 76  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Cross              9 Vikings                35.19      35.54  
  2 Kobi Kiraly                9 Woden                  34.96      36.04  
  3 Breana Gilroy              9 Vikings                38.00      36.46  
  4 Ebony Norris               9 Woden                  36.36      36.62  
  5 Lauren Elliott             9 Queanbeyan             39.67      39.57  
  6 Kate Tabke                 9 Vikings                42.63      40.55  
  7 Taylah Bacon               9 Vikings                40.28      40.56  
  8 Milla Wolf                 9 Vikings                43.34      40.93  
  9 Rhiannon Thompson          9 Queanbeyan             43.54      41.41  
 10 Madeleine Vu               9 Goulburn               43.16      41.85  
 11 Darby Whiteley             9 Queanbeyan             42.52      42.03  
 12 Eske Gavel                 9 CRUIZ                  40.21      42.69  
 13 Stephanie McGoldrick       9 Vikings                44.21      44.21  
 
Event 76  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aimee Harvey              10 Cherrybrook            32.17      32.52  
  2 Tizana Fiorese            10 Burley Griffin         33.99      33.70  
  3 Ellie Hearn               10 Woden                  35.37      34.55  
  4 Abbey Dawson              10 WIA                    35.92      35.17  
  5 Ashleigh Cockburn         10 Canberra               35.32      35.26  
  6 Isabella Marinelli        10 Woden                  36.12      35.65  
  7 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings                36.62      36.38  
  8 Ashley Groch              10 Canberra               36.06      36.65  
  9 Alexandra Ashley          10 Ginninderra            37.62      36.95  
 10 Evie McNee                10 Ginninderra            37.88      37.50  
 11 Emma Gillingham           10 Burley Griffin         37.27      37.88  
 12 Jayde De Beer             10 Menai                  37.68      38.35  
 13 Chelsea Stewart           10 Ginninderra            37.70      38.74  
 14 Beatrice Hobson           10 Young                  37.69      39.00  
 15 Caitlin Fitzgerald        10 Menai                  37.94      40.78  
 
Event 77  Men 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dante Company             11 Melb Vicentre          30.92      31.03  
  2 Alexander Ryan            11 Telopea                31.08      31.50  
  3 Joshua King               11 WIA                    31.09      31.78  
  4 Johnathan Krause          11 Ginninderra            32.09      32.50  
  5 John Ashleigh             11 Telopea                32.01      32.59  
  6 Patrick Field             11 Cherrybrook            33.11      33.19  
  6 Lachlan May               11 Melb Vicentre          32.60      33.19  
  8 Liam Barber               11 Telopea                32.80      33.52  
  9 Angus Funnell             11 Burley Griffin         35.05      34.25  
 10 Jake Clark                11 Goulburn               35.00      35.47  
 
Event 78  Women 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alessandra Colombini      11 Bayside                29.99      30.30  
  2 Paige Patmore             11 Menai                  31.92      31.56  
  3 Bonnie Zhang              11 Canberra               31.38      31.59  
  4 Taylor Atkins             11 Ripples                31.18      31.93  
  5 Shannon Maloney           11 Woden                  32.45      32.17  
  6 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra            33.42      32.78  
  7 Grace Hoitink             11 Canberra               32.95      32.95  
  8 Edwina Hobson             11 Young                  34.35      34.31  
  9 Rachel Brown              11 Canberra               33.21      34.42  
 10 Samantha Young            11 Woden                  34.97      36.10  
 11 Kaitlin McKeon            11 WIA                    35.25      36.25  
 
Event 79  Men 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell Atkins           12 Ripples                28.28      28.30  
  2 Lachlan Colquhoun         12 Vikings                29.87      30.60  
  3 Ayrton Kiraly             12 Woden                  30.91      31.45  
  4 Jordan Welch              12 Burley Griffin         32.37      32.14  
  5 Rashad Farid              12 Ginninderra            32.56      32.24  
  6 Dylan Booth               12 Ginninderra            32.01      33.08  
  7 Kristofor Tengstrom       12 Canberra               32.98      33.43  
 
Event 80  Women 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 12 Telopea                28.94      29.13  
  2 Alexandra Sinadinovic     12 WIA                    28.96      29.46  
  3 Emma Reid                 12 Bayside                30.03      29.80  
  4 Kiera Eady                12 WIA                    29.99      30.24  
  5 Marama Bovoro             12 Menai                  30.49      30.42  
  6 Anika Buckley             12 Queanbeyan             30.16      30.68  
  7 Paula Rusanov             12 Queanbeyan             31.94      31.22  
  8 Lua Plant                 12 Ginninderra            31.20      31.69  
  9 Brittany Good             12 Ripples                31.97      31.83  
 10 Priscilla Symmes          12 Queanbeyan             32.46      32.28  
 11 Aisha Collins             12 Canberra               33.10      32.51  
 12 Jordan John               12 WIA                    32.12      32.65  
 13 Gabriel Timpano           12 WIA                    32.43      33.11  
 14 Haley Jedrzejek           12 Canberra               33.57      33.31  
 15 Molly Roberts             12 CRUIZ                  33.49      33.45  
 16 Eliza Tetley              12 Burley Griffin         33.22      33.70  
 17 Tayla Casey               12 Woden                  34.05      33.78  
 18 Maya Blaikie              12 CRUIZ                  33.56      34.00  
 19 Hollie Wells              12 Goulburn               34.04      34.02  
 
Event 81  Men 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jayden Malala             13 Woden                  26.70      26.74  
  2 Sean Maloney              13 Woden                  27.79      28.16  
  3 Matt Riddell              13 Canberra               28.88      28.73  
  4 Angus Parson              13 Orange                 28.40      28.75  
  5 Tom McKinlay              13 Woden                  28.16      28.85  
  6 Declan Moore              13 Canberra               29.34      28.92  
  7 Richard Bujaroski         13 WIA                    28.54      29.02  
  8 Scott Featherstone        13 Menai                  28.94      29.45  
  9 Aidan Nicholson           13 WIA                    29.13      29.50  
 10 Tim Young                 13 Ginninderra            29.87      29.99  
 11 Josh Lind                 13 Queanbeyan             30.46      30.26  
 12 Jack Bennett              13 Ripples                31.17      30.53  
 13 Alec Morris               13 Woden                  30.48      31.29  
 
Event 82  Women 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexis Mastro             13 WIA                    28.79      29.06  
  2 Imogen Schiwy             13 Canberra               29.53      29.51  
  3 Emma Thompson             13 Woden                  29.48      29.65  
  4 Brigitte Fenske           13 Bomaderry              29.28      29.89  
  5 Stephanie Wise            13 Burley Griffin         29.35      29.90  
  6 Britt McDonald            13 Canberra               29.96      30.10  
  7 Nikela Coulter            13 Young                  30.33      30.44  
  8 Latisha Forbes            13 Griffith               30.30      30.46  
  9 Natasha Kosev             13 Ginninderra            31.96      31.64  
 10 Caitlyn Radcliffe         13 Ginninderra            32.79      31.72  
 11 Brooke James              13 Burley Griffin         31.92      31.76  
 12 Bethany Stone             13 Ginninderra            31.63      31.77  
 13 Emily Van Gerwen          13 Vikings                32.03      32.17  
 13 Sally Foster              13 Burley Griffin         31.68      32.17  
 15 Bronwyn Kettle            13 Menai                  31.07      32.53  
 16 Tamika Brinkley           13 Vikings                32.42      32.57  
 17 Nellie Metcalfe           13 Canberra               32.17      32.80  
 18 Alexandra Crowe           13 Burley Griffin         32.25      32.81  
 19 Grace Flanagan            13 Junee                  32.56      33.49  
 
Event 83  Men 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hugo Morris               14 Woden                  26.13      26.58  
  2 William Pulley            14 Ginninderra            26.81      27.17  
  3 Ryan Hore                 14 Vikings                27.24      27.32  
  4 Andy Chen                 14 Ginninderra            27.11      27.43  
  5 Toby Sutherland           14 Galston                27.68      27.69  
  6 James Ashurst             14 Telopea                28.21      27.97  
  7 Seamus Leyland            14 Cowra                  28.35      28.32  
  8 Kim Suandee               14 Griffith               27.79      28.40  
  9 James Dowden              14 Burley Griffin         28.80      28.58  
 10 Blaine Carrick            14 Menai                  28.60      28.73  
 11 Jack Tyson                14 Burley Griffin         28.46      28.95  
 12 Tom Bingley               14 Canberra               29.51      29.52  
 13 James Gibson              14 Canberra               28.29      29.59  
 14 Alec Bruce                14 Ginninderra            29.53      29.64  
 15 Taylor Hirst              14 Menai                  29.23      30.05  
 16 Sam Disalvo               14 Bayside                29.83      30.46  
 
Event 84  Women 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emma McKeon               14 WIA                    26.66      27.16  
  2 Ashleigh Sunderland       14 Woden                  27.89      28.33  
  3 Renata Krause             14 Ginninderra            28.90      29.32  
  4 Jenna Liimatainen         14 Cherrybrook            29.01      29.51  
  5 Monique Murphy            14 Vikings                29.25      29.88  
  6 Amy Brown                 14 Vikings                29.69      30.47  
  7 Camille Herstik           14 Vikings                30.85      30.78  
  8 Bethany Colquhoun         14 Vikings                29.81      31.01  
  9 Chelsea Brodie            14 Vikings                30.80      31.41  
 10 Mabel Lam                 14 Woden                  30.76      31.53  
 
Event 85  Men 15 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nathaniel Romeo           15 Trinity Grammar        24.74      25.15  
  2 Benjamin Romeo            15 Trinity Grammar        25.07      26.02  
  3 Alexander Engel           15 Bayside                26.38      26.08  
  4 Jordan Hamilton           15 Burley Griffin         26.43      26.84  
  5 Luke Abberton             15 Vikings                27.18      27.42  
  6 Alexander Ingle           15 Bomaderry              27.41      27.44  
  7 Brandon Saveski           15 WIA                    27.42      28.06  
 
Event 86  Women 15 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sarah Friend              15 Woden                  28.21      29.04  
  2 Michelle Connelly         15 Griffith               29.14      29.29  
  3 Ashleigh Streatfield      15 Vikings                29.91      29.44  
  4 Hannah Hobson             15 Young                  29.66      29.72  
  5 Chloe Yin                 15 Ginninderra            30.75      30.10  
  6 Miranda Debeljakovic      15 CRUIZ                  30.88      30.52  
  7 Neisha Sinadinovic        15 WIA                    31.48      30.67  
  8 Georgia Toirkens          15 Burley Griffin         31.85      30.82  
  9 Nicole Martine            15 Woden                  31.10      31.93  
 
Event 87  Men 16 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ciaran Plenty             16 Woden                  24.65      24.99  
  2 Luke Hinchcliffe          22 CRUIZ                  24.07      25.03  
  3 Benjamin Grady            20 Vikings                25.15      25.41  
  4 Max Ireland               20 Canberra               25.75      25.95  
  5 Niall Jacobsen            17 Woden                  25.72      25.99  
  6 Christopher Poier         16 WIA                    25.70      26.25  
  7 Christopher McClelland    16 Canberra               25.85      26.48  
  8 David McKeon              16 WIA                    26.35      27.01  
  9 Dylan Appelqvist          17 Telopea                28.36      27.16  
 10 Brett Hallam              23 Bayside                26.40      27.49  
 11 William Barker            16 Vikings                28.63      27.50  
 12 Aiden Wright              16 Queanbeyan             27.71      27.76  
 
Event 88  Women 16 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kacey Pilgrim             16 Ripples                25.79      27.15  
  2 Mikayla Pelkowitz         17 Ginninderra            28.62      28.18  
  3 Madeleine Powley          17 Ginninderra            28.39      28.33  
  4 Sarah Burford             16 Woden                  27.67      28.88  
  5 Lyndsay Saywell           16 Telopea                29.02      29.44  
  6 Afton Palmer              16 Burley Griffin         29.93      29.83  
  7 Jessica Traficante        17 Telopea                29.16      30.29  
  8 Lisa Jurak                16 WIA                    29.78      30.52  
  9 Jessica Shields           17 Galston                30.78      31.13  
 10 Christie Jones            17 Vikings                31.58      31.73  
 11 Elizabeth Philippa        16 Vikings                31.30      31.74  
 12 Tenaya Veale              17 CRUIZ                  31.72      32.89  
 
Event 89  Men 9 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aleksi McDermott           9 Goolgowi             2:01.40    1:53.64  
      54.73   58.91                                                
  2 Marshall Symmes            9 Queanbeyan           2:00.35    1:55.73  
      55.41 1:00.32                                                
  3 Jacob Fox                  9 Mollymook            2:05.16    2:03.69  
      57.73 1:05.96                                                
  4 Daniel Cherepinskiy        9 Queanbeyan           2:02.07    2:06.24  
    1:02.60 1:03.64                                                
 
Event 89  Men 10 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Baker              10 Ripples              1:37.33    1:35.27  
      42.95   52.32                                                
  2 Eli Gatica                10 Telopea              1:39.76    1:43.29  
      48.30   54.99                                                
  3 Lachlan Webb              10 Vikings              1:50.08    1:48.68  
      51.86   56.82                                                
 
Event 90  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Cross              9 Vikings              1:38.29    1:37.78  
      46.40   51.38                                                
  2 Breana Gilroy              9 Vikings              1:57.33    1:52.08  
      53.25   58.83                                                
  3 Eske Gavel                 9 CRUIZ                1:52.58    1:52.76  
      53.16   59.60                                                
  4 Ebony Norris               9 Woden                1:53.22    1:53.98  
      55.49   58.49                                                
  5 Milla Wolf                 9 Vikings              2:01.27    1:56.97  
      56.59 1:00.38                                                
  6 Taylah Bacon               9 Vikings              1:57.01    1:58.66  
      57.34 1:01.32                                                
  7 Darby Whiteley             9 Queanbeyan           2:02.56    1:59.71  
      59.31 1:00.40                                                
  8 Rhiannon Thompson          9 Queanbeyan           2:03.16    2:00.64  
    1:00.11 1:00.53                                                
  9 Kate Tabke                 9 Vikings              2:05.34    2:02.40  
      59.33 1:03.07                                                
 
Event 90  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tizana Fiorese            10 Burley Griffin       1:34.33    1:34.69  
      45.24   49.45                                                
  2 Isabella Marinelli        10 Woden                1:38.88    1:36.26  
      45.58   50.68                                                
  3 Abbey Dawson              10 WIA                  1:42.18    1:37.56  
      46.65   50.91                                                
  4 Evie McNee                10 Ginninderra          1:47.28    1:41.50  
      48.35   53.15                                                
  5 Alexandra Ashley          10 Ginninderra          1:42.61    1:41.69  
      48.36   53.33                                                
  6 Ashley Groch              10 Canberra             1:44.19    1:45.99  
      51.61   54.38                                                
  7 Beatrice Hobson           10 Young                1:42.60    1:46.61  
      50.27   56.34                                                
  8 Aimee Harvey              10 Cherrybrook          1:45.10    1:48.02  
      52.09   55.93                                                
  9 Caitlin Fitzgerald        10 Menai                1:49.54    2:00.75  
      58.33 1:02.42                                                
 
Event 91  Men 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexander Ryan            11 Telopea              1:11.65    1:13.26  
      34.08   39.18                                                
  2 Dante Company             11 Melb Vicentre        1:14.96    1:13.49  
      35.51   37.98                                                
  3 Patrick Field             11 Cherrybrook          1:17.48    1:19.50  
      37.09   42.41                                                
  4 Joshua King               11 WIA                  1:19.21    1:21.05  
      35.60   45.45                                                
  5 Lachlan May               11 Melb Vicentre        1:23.15    1:21.41  
      37.24   44.17                                                
  6 Liam Barber               11 Telopea              1:28.40    1:28.20  
      40.27   47.93                                                
 
Event 92  Women 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alessandra Colombini      11 Bayside              1:15.34    1:15.62  
      35.11   40.51                                                
  2 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra          1:25.34    1:20.28  
      37.23   43.05                                                
  3 Taylor Atkins             11 Ripples              1:20.92    1:24.99  
      38.38   46.61                                                
  4 Grace Hoitink             11 Canberra             1:27.19    1:28.26  
      39.69   48.57                                                
 
Event 93  Men 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayrton Kiraly             12 Woden                1:18.55    1:18.61  
      37.27   41.34                                                
  2 Jordan Welch              12 Burley Griffin       1:20.58    1:20.89  
      39.99   40.90                                                
  3 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              1:24.33    1:21.86  
      39.46   42.40                                                
  4 Dylan Booth               12 Ginninderra          1:25.97    1:22.67  
      40.70   41.97                                                
  5 Kristofor Tengstrom       12 Canberra             1:21.62    1:24.35  
      40.47   43.88                                                
 
Event 94  Women 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayu Barry                 12 Telopea              1:12.44    1:13.74  
      35.07   38.67                                                
  2 Brittany Good             12 Ripples              1:16.52    1:15.91  
      36.47   39.44                                                
  3 Kiera Eady                12 WIA                  1:14.63    1:17.52  
      37.43   40.09                                                
  4 Anika Buckley             12 Queanbeyan           1:17.79    1:21.14  
      39.60   41.54                                                
  5 Maya Blaikie              12 CRUIZ                1:19.88    1:21.51  
      39.40   42.11                                                
  6 Priscilla Symmes          12 Queanbeyan           1:23.52    1:22.44  
      39.64   42.80                                                
  7 Paula Rusanov             12 Queanbeyan           1:27.81    1:22.47  
      40.85   41.62                                                
  8 Marama Bovoro             12 Menai                1:23.02    1:22.55  
      39.25   43.30                                                
  9 Aisha Collins             12 Canberra             1:26.39    1:22.63  
      40.98   41.65                                                
 10 Eliza Tetley              12 Burley Griffin       1:26.81    1:22.74  
      42.23   40.51                                                
 11 Haley Jedrzejek           12 Canberra             1:24.39    1:23.87  
      40.59   43.28                                                
 12 Melanie Le Couteur        12 Vikings              1:27.36    1:23.97  
      40.98   42.99                                                
 13 Tarni Miller              12 Canberra             1:25.44    1:24.65  
      42.17   42.48                                                
 14 Lua Plant                 12 Ginninderra          1:21.34    1:25.11  
      41.53   43.58                                                
 
Event 95  Men Open 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benjamin Grady            20 Vikings                26.85      26.84  
  2 Ciaran Plenty             16 Woden                  26.71      27.11  
  3 Christopher McClelland    16 Canberra               27.84      28.61  
  4 Max Ireland               20 Canberra               28.30      28.87  
  5 James Ashurst             14 Telopea                29.22      28.90  
  6 Christopher Poier         16 WIA                    29.63      29.45  
  7 Brett Hallam              23 Bayside                28.11      29.46  
  8 Dylan Appelqvist          17 Telopea                30.06      29.70  
  9 Luke Abberton             15 Vikings                30.06      29.83  
 10 William Barker            16 Vikings                29.88      29.95  
 11 David McKeon              16 WIA                    29.33      30.36  
 12 Sean Maloney              13 Woden                  30.13      30.74  
 13 Anthony Jurak             17 WIA                    30.69      30.91  
 14 Aiden Wright              16 Queanbeyan             30.26      31.19  
 15 James Gibson              14 Canberra               31.00      31.35  
 
Event 96  Women Open 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kacey Pilgrim             16 Ripples                27.79      29.47  
  2 Alexis Mastro             13 WIA                    29.66      30.77  
  3 Ashleigh Sunderland       14 Woden                  30.27      31.13  
  4 Hannah Hobson             15 Young                  30.88      31.24  
  5 Renata Krause             14 Ginninderra            31.03      31.83  
  6 Monique Murphy            14 Vikings                31.05      31.84  
  7 Sarah Friend              15 Woden                  31.02      31.93  
  8 Emma Thompson             13 Woden                  31.49      32.00  
  9 Brianna Charteris         14 Ginninderra            31.76      32.03  
 10 Ashleigh Streatfield      15 Vikings                32.05      32.24  
 11 Stephanie Wise            13 Burley Griffin         31.48      32.48  
 12 Emma Reid                 12 Bayside                33.40      32.83  
 13 Amy Brown                 14 Vikings                31.35      32.84  
 14 Chloe Yin                 15 Ginninderra            32.74      33.07  
 15 Chelsea Brodie            14 Vikings                32.57      33.56  
 16 Elizabeth Philippa        16 Vikings                34.02      33.60  
 17 Georgia Toirkens          15 Burley Griffin         34.04      34.65  
 18 Caitlyn Radcliffe         13 Ginninderra            34.12      35.01  
 19 Mabel Lam                 14 Woden                  33.99      35.05  
 20 Bethany Colquhoun         14 Vikings                32.75      35.10  
 21 Emily Van Gerwen          13 Vikings                34.11      35.62  
 22 Jordan John               12 WIA                    34.04      36.86  
 
Event 97  Men 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jayden Malala             13 Woden                1:16.34    1:18.18  
      37.66   40.52                                                
  2 Josh Lind                 13 Queanbeyan           1:21.26    1:22.25  
      38.65   43.60                                                
  3 Tim Young                 13 Ginninderra          1:20.75    1:22.68  
      39.66   43.02                                                
  4 Angus Dibden              13 Ginninderra          1:22.31    1:24.33  
      39.33   45.00                                                
  5 Angus Parson              13 Orange               1:23.85    1:26.13  
      41.26   44.87                                                
  6 Cameron Shields           13 Galston              1:29.52    1:26.91  
      40.27   46.64                                                
  7 Scott Featherstone        13 Menai                1:31.23    1:29.54  
      41.52   48.02                                                
  8 James Lott                13 Cherrybrook          1:32.35    1:31.08  
      43.92   47.16                                                
 
Event 98  Women 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Natasha Kosev             13 Ginninderra          1:23.78    1:21.26  
      39.07   42.19                                                
  2 Grace Flanagan            13 Junee                1:23.66    1:24.73  
      39.29   45.44                                                
  3 Brooke James              13 Burley Griffin       1:23.82    1:25.32  
      40.86   44.46                                                
  4 Sally Foster              13 Burley Griffin       1:26.86    1:33.04  
      44.31   48.73                                                
  5 Emma Kelly                13 Vikings              1:33.68    1:35.47  
      44.67   50.80                                                
  6 Bronwyn Kettle            13 Menai                1:32.95    1:39.65  
      46.48   53.17                                                
 
Event 99  Men 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan Hore                 14 Vikings              1:06.61    1:04.51  
      31.72   32.79                                                
  2 Hugo Morris               14 Woden                1:05.52    1:04.59  
      31.68   32.91                                                
  3 Andy Chen                 14 Ginninderra          1:06.60    1:07.69  
      32.78   34.91                                                
  4 James Dowden              14 Burley Griffin       1:09.16    1:09.31  
      33.63   35.68                                                
  5 Alec Bruce                14 Ginninderra          1:14.46    1:13.80  
  6 Nick Philippa             14 Vikings              1:14.69    1:14.94  
      36.51   38.43                                                
  7 Oliver Bourne             14 Canberra             1:16.79    1:15.07  
      37.55   37.52                                                
  8 Blaine Carrick            14 Menai                1:16.88    1:15.93  
      35.87   40.06                                                
  9 Jack Tyson                14 Burley Griffin       1:14.84    1:17.39  
      37.43   39.96                                                
 10 Taylor Hirst              14 Menai                1:16.81    1:18.41  
      38.11   40.30                                                
 
Event 100  Women 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samantha Marceddo         14 Ginninderra          1:06.70    1:07.84  
      33.01   34.83                                                
  2 Sarah Baker               14 Ginninderra          1:13.60    1:12.66  
      35.32   37.34                                                
  3 Monique Murphy            14 Vikings              1:11.65    1:12.74  
      36.03   36.71                                                
  4 Amy Brown                 14 Vikings              1:14.35    1:16.69  
      37.09   39.60                                                
  5 Bethany Colquhoun         14 Vikings              1:17.45    1:19.99  
      38.87   41.12                                                
  6 Regan Morris              14 Vikings              1:18.40    1:21.89  
      40.74   41.15                                                
 
Event 101  Men 15 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luke Abberton             15 Vikings              1:04.94    1:04.60  
      30.33   34.27                                                
  2 Alexander Ingle           15 Bomaderry            1:06.20    1:08.38  
      32.01   36.37                                                
  3 Brandon Saveski           15 WIA                  1:10.50    1:12.86  
      32.77   40.09                                                
 
Event 102  Women 15 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hannah Hobson             15 Young                1:10.08    1:09.39  
      32.30   37.09                                                
  2 Miranda Debeljakovic      15 CRUIZ                1:14.83    1:11.47  
      34.34   37.13                                                
  3 Neisha Sinadinovic        15 WIA                  1:12.41    1:12.10  
      33.59   38.51                                                
  4 Sarah Friend              15 Woden                1:11.15    1:13.66  
      33.47   40.19                                                
  5 Chloe Yin                 15 Ginninderra          1:14.07    1:15.29  
      35.29   40.00                                                
  6 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              1:14.41    1:15.54  
      35.62   39.92                                                
  7 Olivia Columb             15 Yass                 1:16.42    1:18.17  
      36.98   41.19                                                
 
Event 103  Men 16 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mark Pollock              16 ANL                  1:03.36    1:04.33  
      31.34   32.99                                                
  2 Dylan Appelqvist          17 Telopea              1:09.16    1:09.10  
      34.01   35.09                                                
  3 William Barker            16 Vikings              1:08.68    1:10.65  
      34.91   35.74                                                
  4 Aiden Wright              16 Queanbeyan           1:13.05    1:15.08  
      36.40   38.68                                                
 
Event 104  Women 16 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyndsay Saywell           16 Telopea              1:08.73    1:10.09  
      34.34   35.75                                                
  2 Jessica Shields           17 Galston              1:12.52    1:13.11  
      34.27   38.84                                                
  3 Tenaya Veale              17 CRUIZ                1:21.70    1:20.89  
      38.86   42.03                                                
 
Event 105  Men 9-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchell Atkins           12 Ripples              2:32.04    2:36.83  
      35.25   39.20   41.42   40.96                                
  2 Lachlan May               11 Melb Vicentre        2:40.78    2:42.01  
      38.12   41.83   41.89   40.17                                
  3 Jordan Welch              12 Burley Griffin       2:51.96    2:47.55  
      40.38   42.78   43.11   41.28                                
  4 Ayrton Kiraly             12 Woden                2:49.31    2:50.65  
      37.76   43.83   45.11   43.95                                
  5 Patrick Field             11 Cherrybrook          2:51.38    2:51.98  
      40.18   44.38   45.43   41.99                                
  6 Alexander Ryan            11 Telopea              2:55.10    2:52.15  
      39.23   43.10   45.70   44.12                                
  7 Kristofor Tengstrom       12 Canberra             2:51.62    2:55.52  
      42.25   45.54   45.55   42.18                                
  8 Liam Barber               11 Telopea              2:55.83    2:56.66  
      41.26   46.06   45.17   44.17                                
  9 Dylan Booth               12 Ginninderra          2:56.62    2:56.78  
      42.51   45.51   45.94   42.82                                
 10 Nathan de Meillon         11 Vikings              3:02.42    3:03.99  
      43.63   47.93   47.97   44.46                                
 11 John Ashleigh             11 Telopea              3:04.18    3:06.03  
      43.77   48.22   47.27   46.77                                
 12 Cormac Pearson            11 Telopea              3:11.82    3:06.92  
      44.64   48.57   48.17   45.54                                
 13 Eli Gatica                10 Telopea              3:14.67    3:09.79  
      45.19   48.27   49.44   46.89                                
 14 Nicholas Starkey          11 Canberra             3:14.16    3:10.76  
      45.17   49.16 1:36.43                                        
 15 Lachlan Webb              10 Vikings              3:29.15    3:14.24  
      47.37   51.05   50.71   45.11                                
 16 James Ashleigh            10 Telopea              3:21.48    3:14.44  
      46.16   49.50   50.39   48.39                                
 17 James Hanson              10 Telopea              3:22.01    3:19.25  
                    1:40.18                                        
 
Event 106  Women 9-12 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brittany Good             12 Ripples              2:40.73    2:39.97  
      37.02   40.73   41.84   40.38                                
  2 Alessandra Colombini      11 Bayside              2:45.56    2:43.02  
      38.12   42.08   42.72   40.10                                
  3 Paige Patmore             11 Menai                2:55.04    2:43.37  
      38.21   42.05   42.48   40.63                                
  4 Kiera Eady                12 WIA                  2:52.81    2:44.53  
      38.68   42.34   42.89   40.62                                
  5 Ayu Barry                 12 Telopea              2:34.56    2:44.73  
      37.65   42.39   43.35   41.34                                
  6 Taylor Atkins             11 Ripples              2:53.00    2:50.64  
      38.90   43.57   44.44   43.73                                
  7 Ashleigh Cockburn         10 Canberra             2:53.70    2:51.16  
      40.80   43.47   43.88   43.01                                
  8 Maya Blaikie              12 CRUIZ                2:52.98    2:51.74  
      40.85   43.43   44.42   43.04                                
  9 Aimee Harvey              10 Cherrybrook          2:56.58    2:54.55  
      41.72   44.98   44.88   42.97                                
 10 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra          3:04.00    2:55.63  
      40.62   45.55   46.36   43.10                                
 11 Melanie Le Couteur        12 Vikings              3:01.54    2:57.77  
      42.27   45.52   45.73   44.25                                
 12 Tarni Miller              12 Canberra             3:04.50    2:57.84  
      42.88   45.58 1:29.38                                        
 13 Marama Bovoro             12 Menai                2:56.88    2:57.87  
      43.47   47.43   47.13   39.84                                
 14 Rachel Brown              11 Canberra             3:05.43    2:59.30  
      42.99   47.26   46.65   42.40                                
 15 Paula Rusanov             12 Queanbeyan           3:03.29    3:00.51  
      44.42   46.54   46.61   42.94                                
 16 Eliza Tetley              12 Burley Griffin       3:05.59    3:03.45  
      43.97   46.44   48.07   44.97                                
 17 Ashley Groch              10 Canberra             3:28.17    3:09.82  
      43.26   48.95   50.89   46.72                                
 18 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings              3:16.20    3:10.25  
      45.02   48.01   48.67   48.55                                
 19 Alexandra Ashley          10 Ginninderra          3:21.91    3:13.82  
      46.32   50.04   50.61   46.85                                
 20 Samantha Young            11 Woden                3:15.82    3:18.57  
      45.48   52.00   51.73   49.36                                
 21 Emma Gillingham           10 Burley Griffin       3:24.86    3:18.93  
      47.06   51.42   51.05   49.40                                
 22 Tennille Miller           10 Canberra             3:31.13    3:29.16  
      48.18   54.16   55.32   51.50                                
 23 Rhiannon Thompson          9 Queanbeyan           3:40.75    3:42.94  
      52.55   57.08   56.20   57.11                                
 
Event 107  Men 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hugo Morris               14 Woden                2:10.70    2:15.89  
      29.30   34.02   35.90   36.67                                
  2 Andy Chen                 14 Ginninderra          2:20.20    2:19.48  
      30.51   34.60   36.54   37.83                                
  3 Declan Moore              13 Canberra             2:21.53    2:22.38  
      31.75   36.48   36.90   37.25                                
  4 Sean Maloney              13 Woden                2:24.72    2:28.23  
      32.32   37.50   39.03   39.38                                
  5 Jayden Malala             13 Woden                2:27.66    2:29.05  
      31.86   37.47   39.34   40.38                                
  6 James Gibson              14 Canberra             2:34.91    2:35.18  
      33.19   39.17   42.68   40.14                                
  7 James Lott                13 Cherrybrook          2:35.85    2:42.14  
      35.47   40.73   41.74   44.20                                
  8 Alex Ramsay               14 Ginninderra          2:45.02    2:42.25  
      34.07   40.28   43.61   44.29                                
  9 Alec Morris               13 Woden                2:45.71    2:42.59  
      35.03   41.50   44.00   42.06                                
 10 Angus Parson              13 Orange               2:52.78    2:45.51  
      36.13   42.45   43.64   43.29                                
 
Event 108  Women 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samantha Marceddo         14 Ginninderra          2:32.39    2:37.18  
      34.19   39.64   41.51   41.84                                
  2 Bethany Colquhoun         14 Vikings              2:41.61    2:50.66  
      36.67   42.93   44.85   46.21                                
 
Event 109  Men 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zane Jordan               17 Woden                1:53.91    1:56.84  
      26.61   29.36   30.20   30.67                                
  2 Niall Jacobsen            17 Woden                1:59.26    1:59.33  
      27.06   29.86   31.00   31.41                                
  3 Luke Hinchcliffe          22 CRUIZ                2:01.84    2:05.66  
      28.92   32.26   32.13   32.35                                
  4 Nicholas Honey            16 Burley Griffin       2:03.72    2:06.30  
      27.89   31.98   33.61   32.82                                
  5 Dylan Appelqvist          17 Telopea              2:05.48    2:06.44  
      29.11   32.46   32.67   32.20                                
  6 Christopher Poier         16 WIA                  2:04.34    2:06.82  
      28.84   33.19   33.08   31.71                                
  7 David McKeon              16 WIA                  2:20.10    2:08.67  
      29.10   32.40   33.34   33.83                                
  8 Ciaran Plenty             16 Woden                2:03.89    2:08.68  
      29.13   32.09   33.10   34.36                                
  9 Brandon Saveski           15 WIA                  2:12.74    2:13.17  
      29.90   34.20   33.92   35.15                                
 10 Luke Abberton             15 Vikings              2:10.48    2:16.95  
      30.64   34.60   35.90   35.81                                
 11 Alexander Engel           15 Bayside              2:06.03    2:20.17  
      26.90   40.46   36.58   36.23                                
 
Event 110  Women 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Michelle Connelly         15 Griffith             2:11.99    2:10.96  
      30.98   33.26   34.00   32.72                                
  2 Sarah Burford             16 Woden                2:08.19    2:11.60  
      29.98   33.07   34.23   34.32                                
  3 Jessica Traficante        17 Telopea              2:09.81    2:14.12  
      30.86   33.69   34.44   35.13                                
  4 Lisa Jurak                16 WIA                  2:14.34    2:19.02  
      31.68   34.61   36.08   36.65                                
  5 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              2:19.40    2:20.92  
      32.87   36.30   36.86   34.89                                
  6 Hannah Hobson             15 Young                2:15.72    2:21.70  
      31.84   36.18   37.73   35.95                                
  7 Miranda Debeljakovic      15 CRUIZ                2:23.74    2:22.21  
      33.09   36.79   36.87   35.46                                
  8 Madeleine Powley          17 Ginninderra          2:15.69    2:24.17  
      28.09   41.37   39.16   35.55                                
  9 Elizabeth Philippa        16 Vikings              2:24.33    2:26.18  
      33.48   37.68   38.25   36.77                                
 10 Kate Lockley              15 Bankstown Sports     2:26.51    2:27.94  
      33.76   37.51   38.74   37.93                                
 11 Olivia Columb             15 Yass                 2:29.80    2:33.81  
      35.70   39.39   40.61   38.11                                
 
Event 111  Men 9 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liam Polinsky              9 Ripples              1:20.96    1:17.48  
      36.77   40.71                                                
  2 Aleksi McDermott           9 Goolgowi             1:39.32    1:37.70  
      48.34   49.36                                                
  3 Xavier Pearson             9 Telopea              1:39.02    1:40.71  
      45.07   55.64                                                
 
Event 111  Men 10 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joshua Baker              10 Ripples              1:14.82    1:12.42  
      36.00   36.42                                                
  2 Max Parkes                10 WIA                  1:12.75    1:12.88  
      35.05   37.83                                                
  3 James Ashleigh            10 Telopea              1:14.46    1:14.96  
      36.64   38.32                                                
  4 Jackson Savage            10 Queanbeyan           1:20.30    1:15.55  
      36.91   38.64                                                
  5 Eli Gatica                10 Telopea              1:17.70    1:15.93  
      37.23   38.70                                                
  6 Lachlan Webb              10 Vikings              1:18.50    1:22.57  
      39.91   42.66                                                
 
Event 112  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Cross              9 Vikings              1:21.99    1:19.50  
      37.64   41.86                                                
  2 Kobi Kiraly                9 Woden                1:21.09    1:20.24  
      38.63   41.61                                                
  3 Ebony Norris               9 Woden                1:27.79    1:24.15  
      39.77   44.38                                                
  4 Breana Gilroy              9 Vikings              1:27.35    1:25.84  
      41.24   44.60                                                
  5 Taylah Bacon               9 Vikings              1:36.29    1:32.28  
      43.94   48.34                                                
  6 Rhiannon Thompson          9 Queanbeyan           1:32.75    1:32.90  
      44.46   48.44                                                
  7 Milla Wolf                 9 Vikings              1:39.07    1:33.83  
      44.32   49.51                                                
  8 Darby Whiteley             9 Queanbeyan           1:37.79    1:36.76  
      48.27   48.49                                                
  9 Stephanie McGoldrick       9 Vikings              1:39.72    1:37.76  
      45.96   51.80                                                
 10 Eske Gavel                 9 CRUIZ                1:40.30    1:38.17  
      46.67   51.50                                                
 11 Lauren Elliott             9 Queanbeyan           1:34.50    1:40.82  
      47.33   53.49                                                
 
Event 112  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aimee Harvey              10 Cherrybrook          1:09.03    1:11.02  
      34.42   36.60                                                
  2 Tizana Fiorese            10 Burley Griffin       1:14.25    1:13.13  
      34.95   38.18                                                
  3 Ellie Hearn               10 Woden                1:21.28    1:15.26  
      35.97   39.29                                                
  4 Ashleigh Cockburn         10 Canberra             1:16.31    1:16.75  
      36.66   40.09                                                
  5 Abbey Dawson              10 WIA                  1:19.31    1:17.56  
      37.59   39.97                                                
  6 Isabella Marinelli        10 Woden                1:22.57    1:20.95  
      38.12   42.83                                                
  7 Emma Gillingham           10 Burley Griffin       1:22.67    1:22.84  
      39.88   42.96                                                
  8 Ashley Groch              10 Canberra             1:18.40    1:22.97  
      39.34   43.63                                                
  9 Gabrielle Scarth-Johnson  10 Vikings              1:24.17    1:23.30  
      39.50   43.80                                                
 
Event 113  Men 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patrick Field             11 Cherrybrook          1:17.30    1:17.05  
      37.48   39.57                                                
  2 Joshua King               11 WIA                  1:16.90    1:18.43  
      37.92   40.51                                                
  3 Lachlan May               11 Melb Vicentre        1:18.38    1:20.32  
      39.12   41.20                                                
  4 Alexander Ryan            11 Telopea              1:19.05    1:20.50  
      38.84   41.66                                                
  5 Johnathan Krause          11 Ginninderra          1:23.70    1:23.62  
      41.30   42.32                                                
  6 Liam Barber               11 Telopea              1:23.91    1:25.34  
      42.21   43.13                                                
  7 Nathan de Meillon         11 Vikings              1:26.35    1:25.94  
      41.56   44.38                                                
  8 John Ashleigh             11 Telopea              1:27.43    1:28.24  
      43.16   45.08                                                
  9 Cormac Pearson            11 Telopea              1:30.64    1:28.68  
 10 Caleb Whiteley            11 Queanbeyan           1:30.74    1:29.18  
      43.87   45.31                                                
 11 Nicholas Starkey          11 Canberra             1:31.52    1:32.17  
      45.56   46.61                                                
 
Event 114  Women 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paige Patmore             11 Menai                1:18.78    1:15.19  
      36.92   38.27                                                
  2 Alessandra Colombini      11 Bayside              1:16.45    1:15.37  
      36.29   39.08                                                
  3 Bonnie Zhang              11 Canberra             1:18.96    1:17.36  
      38.24   39.12                                                
  4 Grace Hoitink             11 Canberra             1:20.87    1:20.15  
      38.99   41.16                                                
  5 Holly Meadows-Blundell    11 Cootamundra          1:26.89    1:21.38  
      38.85   42.53                                                
  6 Shannon Maloney           11 Woden                1:19.24    1:22.36  
      40.47   41.89                                                
  7 Rachel Brown              11 Canberra             1:25.63    1:29.09  
      43.69   45.40                                                
  8 Kaitlin McKeon            11 WIA                  1:31.48    1:30.26  
      43.71   46.55                                                
  9 Samantha Young            11 Woden                1:31.90    1:36.38  
      46.22   50.16                                                
 
Event 115  Men 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samuel Fowler             12 Carss Park           1:08.15    1:08.96  
      32.63   36.33                                                
  2 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              1:14.34    1:17.63  
      35.33   42.30                                                
  3 Jordan Welch              12 Burley Griffin       1:18.65    1:18.99  
      37.16   41.83                                                
                                             
 
Event 116  Women 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexandra Sinadinovic     12 WIA                  1:13.60    1:10.31  
      32.84   37.47                                                
  2 Emma Reid                 12 Bayside              1:12.21    1:10.65  
      33.37   37.28                                                
  3 Anika Buckley             12 Queanbeyan           1:20.27    1:18.61  
      36.59   42.02                                                
  4 Priscilla Symmes          12 Queanbeyan           1:22.95    1:21.73  
      37.75   43.98                                                
  5 Jordan John               12 WIA                  1:21.50    1:22.94  
      37.13   45.81                                                
  6 Kiera Eady                12 WIA                  1:22.58    1:23.57  
      37.95   45.62                                                
  7 Gabriel Timpano           12 WIA                  1:25.56    1:28.40  
      38.91   49.49                                                
  8 Eliza Tetley              12 Burley Griffin       1:23.74    1:30.08  
      39.60   50.48                                                
 
Event 117  Men 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sean Maloney              13 Woden                1:01.16    1:01.12  
      29.42   31.70                                                
  2 Matt Riddell              13 Canberra             1:03.12    1:01.34  
      29.63   31.71                                                
  3 Angus Parson              13 Orange               1:01.15    1:01.46  
      29.79   31.67                                                
  4 Jayden Malala             13 Woden                  58.51    1:01.47  
      29.90   31.57                                                
  5 Richard Bujaroski         13 WIA                  1:02.84    1:02.97  
      30.25   32.72                                                
  6 Aidan Nicholson           13 WIA                  1:04.22    1:03.74  
      30.98   32.76                                                
  7 Scott Featherstone        13 Menai                1:04.90    1:05.05  
      31.23   33.82                                                
  8 Josh Lind                 13 Queanbeyan           1:05.93    1:06.15  
      32.08   34.07                                                
  9 Toomas Mirlieb            13 Canberra             1:08.80    1:09.98  
      33.20   36.78                                                
 
Event 118  Women 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexis Mastro             13 WIA                  1:02.54    1:03.13  
      30.52   32.61                                                
  2 Stephanie Wise            13 Burley Griffin       1:03.31    1:04.10  
      30.88   33.22                                                
  3 Imogen Schiwy             13 Canberra             1:04.17    1:05.52  
      31.56   33.96                                                
  4 Britt McDonald            13 Canberra             1:05.61    1:05.74  
      32.00   33.74                                                
  5 Emma Thompson             13 Woden                1:04.38    1:06.15  
      32.02   34.13                                                
  6 Nikela Coulter            13 Young                1:06.55    1:07.01  
      32.58   34.43                                                
  7 Caitlyn Radcliffe         13 Ginninderra          1:09.71    1:08.31  
      33.20   35.11                                                
  8 Nellie Metcalfe           13 Canberra             1:09.51    1:08.53  
      33.95   34.58                                                
  9 Brooke James              13 Burley Griffin       1:10.86    1:09.14  
      33.41   35.73                                                
 10 Natasha Kosev             13 Ginninderra          1:11.00    1:09.51  
      34.27   35.24                                                
 11 Emily Van Gerwen          13 Vikings              1:09.72    1:09.84  
      33.75   36.09                                                
 12 Bethany Stone             13 Ginninderra          1:10.82    1:11.51  
      34.37   37.14                                                
 13 Tamika Brinkley           13 Vikings              1:10.16    1:12.66  
      35.10   37.56                                                
 14 Bronwyn Kettle            13 Menai                1:10.46    1:14.18  
      35.15   39.03                                                
 15 Alexandra Crowe           13 Burley Griffin       1:12.35    1:14.42  
      34.97   39.45                                                
 16 Grace Flanagan            13 Junee                1:09.92    1:15.23  
      35.01   40.22                                                
 
Event 119  Men 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hugo Morris               14 Woden                  59.41    1:01.85  
      29.19   32.66                                                
  2 Andy Chen                 14 Ginninderra          1:02.64    1:02.58  
      29.54   33.04                                                
  3 William Pulley            14 Ginninderra          1:05.19    1:04.20  
      30.15   34.05                                                
  4 James Ashurst             14 Telopea              1:07.51    1:05.53  
      30.39   35.14                                                
  5 James Gibson              14 Canberra             1:11.39    1:09.21  
      32.25   36.96                                                
  6 Seamus Leyland            14 Cowra                1:13.27    1:10.80  
      32.28   38.52                                                
  7 Taylor Hirst              14 Menai                1:13.09    1:21.63  
      35.05   46.58                                                
 
Event 120  Women 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emma McKeon               14 WIA                  1:02.59    1:03.64  
      30.00   33.64                                                
  2 Monique Murphy            14 Vikings              1:09.19    1:08.59  
      32.09   36.50                                                
  3 Sarah Baker               14 Ginninderra          1:10.15    1:09.37  
      32.82   36.55                                                
  4 Amy Brown                 14 Vikings              1:08.83    1:10.02  
      32.77   37.25                                                
  5 Ashleigh Sunderland       14 Woden                1:08.30    1:10.38  
      32.17   38.21                                                
  6 Brianna Charteris         14 Ginninderra          1:09.67    1:11.48  
      32.98   38.50                                                
  7 Samantha Marceddo         14 Ginninderra          1:10.74    1:13.06  
      33.64   39.42                                                
  8 Bethany Colquhoun         14 Vikings              1:12.32    1:16.16  
      35.57   40.59                                                
 
Event 121  Men 15 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Hamilton           15 Burley Griffin       1:06.30    1:06.25  
      31.61   34.64                                                
  2 Luke Abberton             15 Vikings              1:09.72    1:10.49  
      35.18   35.31                                                
  3 Brandon Saveski           15 WIA                  1:08.44    1:13.41  
      35.35   38.06                                                
  4 Kevin Wei                 15 Vikings              1:15.60    1:14.00  
      35.59   38.41                                                
 
Event 122  Women 15 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sarah Friend              15 Woden                1:09.01    1:10.84  
      34.12   36.72                                                
  2 Hannah Hobson             15 Young                1:12.91    1:13.49  
      35.93   37.56                                                
  3 Ashleigh Streatfield      15 Vikings              1:13.91    1:15.36  
      36.79   38.57                                                
 
Event 123  Men 16 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zane Jordan               17 Woden                1:09.29    1:10.71  
      33.82   36.89                                                
  2 Joel Lake                 17 ANL                  1:11.60    1:11.02  
      33.26   37.76                                                
  2 Daniel Philippa           17 Vikings              1:10.93    1:11.02  
      33.42   37.60                                                
  4 Ciaran Plenty             16 Woden                1:14.39    1:13.31  
      33.65   39.66                                                
  5 Dylan Appelqvist          17 Telopea              1:13.53    1:14.99  
      35.16   39.83                                                
  6 Mark Pollock              16 ANL                  1:11.00    1:15.03  
      35.10   39.93                                                
  7 Aiden Wright              16 Queanbeyan           1:16.46    1:19.26  
      37.33   41.93                                                
  8 Anthony Jurak             17 WIA                  1:18.16    1:19.70  
      36.45   43.25                                                
  9 Daniel Steemson           16 Vikings              1:23.44    1:23.81  
      39.59   44.22                                                
 
Event 124  Women 16 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madeleine Powley          17 Ginninderra          1:20.35    1:19.84  
      37.62   42.22                                                
  2 Elizabeth Philippa        16 Vikings              1:19.59    1:20.57  
      38.17   42.40                                                
  3 Laura Hudson              18 Ginninderra          1:25.53    1:23.13  
      38.65   44.48                                                
  4 Christie Jones            17 Vikings              1:22.34    1:24.84  
      40.30   44.54                                                
 
Event 125  Men 9-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lachlan Colquhoun         12 Vikings              2:59.21    3:00.71  
      41.72   47.65   47.38   43.96                                
  2 Rashad Farid              12 Ginninderra          3:19.18    3:15.60  
      44.51   50.34   50.44   50.31                                
  3 Joshua Baker              10 Ripples              3:28.87    3:24.82  
      46.38   53.85   52.81   51.78                                
  4 Jordan Welch              12 Burley Griffin       3:26.78    3:30.59  
      48.53   53.99   54.10   53.97                                
  5 Liam Barber               11 Telopea              3:44.70    3:31.74  
      49.40   54.95   54.26   53.13                                
  6 Eli Gatica                10 Telopea              3:42.92    3:34.89  
      49.56   57.15   54.60   53.58                                
  7 Nicholas Starkey          11 Canberra             3:25.49    3:38.53  
      51.04   56.24   57.70   53.55                                
  8 Lachlan Webb              10 Vikings              4:02.85    3:51.49  
      53.93   59.84   58.41   59.31                                
  9 James Ashleigh            10 Telopea              4:00.89    4:08.05  
      56.94 1:04.22 1:05.83 1:01.06                                
 10 Aleksi McDermott           9 Goolgowi             4:07.03    4:08.10  
      59.16 1:05.20 1:02.32 1:01.42                                
 
Event 126  Women 9-12 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emma Harris               12 Woden                3:15.62    3:07.19  
      42.91   48.30   47.78   48.20                                
  2 Anika Buckley             12 Queanbeyan           3:10.89    3:12.56  
      44.99   49.11   48.75   49.71                                
  3 Tayla Casey               12 Woden                3:11.95    3:13.26  
      44.67   49.22   50.12   49.25                                
  4 Edwina Hobson             11 Young                3:17.95    3:13.61  
      43.29   49.90   50.97   49.45                                
  5 Tarni Miller              12 Canberra             3:20.33    3:14.90  
      45.28   50.65   49.30   49.67                                
  6 Tizana Fiorese            10 Burley Griffin       3:22.09    3:20.72  
      46.34   51.52   51.66   51.20                                
  7 Priscilla Symmes          12 Queanbeyan           3:21.50    3:20.97  
      46.75   51.45   52.14   50.63                                
  8 Rebecca Cross              9 Vikings              3:30.07    3:28.27  
      47.93   54.53   53.64   52.17                                
  9 Samantha Young            11 Woden                3:40.08    3:31.84  
      47.65   54.69   55.41   54.09                                
 10 Isabella Marinelli        10 Woden                3:42.88    3:31.98  
      49.25   54.51   54.65   53.57                                
 11 Evie McNee                10 Ginninderra          3:59.99    3:38.05  
      49.78   55.24   56.90   56.13                                
 12 Beatrice Hobson           10 Young                3:45.20    3:40.78  
      50.69   58.91   57.35   53.83                                
 13 Rachel Brown              11 Canberra             3:42.90    3:41.13  
      51.09   58.75   57.26   54.03                                
 14 Alexandra Ashley          10 Ginninderra          3:52.49    3:42.33  
      51.75   57.18   56.49   56.91                                
 15 Breana Gilroy              9 Vikings              3:58.96    3:58.08  
      55.56 1:02.62 1:02.50   57.40                                
 16 Eske Gavel                 9 CRUIZ                3:58.64    4:01.02  
      55.84 1:01.97 1:00.90 1:02.31                                
 17 Milla Wolf                 9 Vikings              4:19.88    4:04.52  
      56.84 1:02.75 1:03.31 1:01.62                                
 18 Rhiannon Thompson          9 Queanbeyan           4:30.82    4:19.06  
    1:00.52 1:06.67 1:06.08 1:05.79                                
 
Event 129  Mixed Open 200 LC Meter Freestyle Relay Time Trial
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Wests Illawarra Aquatic  'A'                      1:54.60    1:54.17  
     1) Alexis Mastro W13               2) Kiera Eady W12                 
     3) Alexandra Sinadinovic W12       4) Emma McKeon W14                
       28.97    29.83    29.81    25.56                                    
  2 Woden  'A'                                        2:00.03    1:59.02  
     1) Emma Thompson W13               2) Mabel Lam W14                  
     3) Holly Williams W12              4) Ashleigh Sunderland W14        
       29.54    30.91    30.98    27.59                                    
 
Event 130  Mixed Open 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tuggeranong Vikings  'A'                               NT    2:18.03  
     1) Amy Brown W14                   2) Chelsea Brodie W14             
     3) Bethany Colquhoun W14           4) Camille Herstik W14            
       34.48    40.33  1:03.22